Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Új vagyok ezen az oldalon, és lenne egy kérdésem hozzátok! A fiam 15 hónapos, már nem szopik. 11 hós koráig szopott, akkor már terhes voltam, kb 3 hónapos. Nekem nagyon kényelmetlen volt a szopi, de nem nem erőltettem, h abbahagyja, igaz azt sem erőltettem, h menjen tovább a dolog, így amikor egyszer kimaradt az esti szopi, többet nem is csinálta. Amúgy soha nem volt egy nagy "szopista", mindig kb 10 perc alatt elintézte az egészet.
No, a hosszú bevezető után a kérdés! :D Szerintetek kell fejni? Én csak akkor fejtem, ha hagyni akartam itthon tejet, mert vki másnak kellett megetetnie a fiam, de ez az egész 11 hó alatt 8-10 alkalommal ha előfordult. A védőnő, meg a dokinéni mindig ezzel zaklatott, h ugye lefejem a végén ami marad. Hát én soha nem tettem, de látom, h vannak itt sokan, akik igen. Miért jó az? Vagy ez csak azért "kell", hogy legyen tartalék, ha véletlen elapad a tej? Nekem soha nem feszült a mellem a tejtől, talán csak az első héten. Lehet, h mást ez visz rá a fejésre?

És röviden Juttának én is csak azt tudom mondani, h nem kell 4 litert meginni ahhoz, h legyen elég tej, hanem sokat kell szoptatni. Szerintem már csak logikailag is úgy a jó, ha mindig mindkét melledből eszik a baba, mert akkor még több inger éri a ciciket. És lehetőleg nem méregetni, h mennyit evett a baba. :D Persze ez jó szöveg, én a fiamat 1 hónapig minden evés élőtt és után lemértem. :lol: Először azért, mert kicsi súlya volt (2300 gr-al jöttünk haza), utána pedig már a teljesítmény miatt. És az rossz, így utólag visszatekintve látom már.
De ha a babád két mellből már túleszi magát, akkor nincs mit aggódnod a tej mennyisége miatt! :D
Üdv: Viki
Vendég
 


Sziasztok,

Én sose fejtem, nincs is mivel..Kézzel próbáltam, úgy nem ment. De nem is volt rá szükség. Én jobbára viszem magammal a fiamat, így nem gond a szoptatás, most egyetemre járok, olyankor valaki hozza szopizni, ebédidőben én rohanok haza.Én úgy tudom, a tej nagyrésze szoptatás alatt termelődik, nem olyan mint egy kancsó, amit ki lehet/kell üríteni.
Túletetés: szerintetek van ilyen? Én a saját tapasztalaotmból, ami egyelőre csak egy db saját gyerekre korlátozódik, azt gondolom, hogy ha elég, abbahagyja. Legalábbis nálunk így van.
Jutta, én is azt tudnám tanácsolni amit Borcsa, hogy szoptass mindkét mellből és gyakrabban kezdd azzal amelyikben úgy érzed kevesebb van.

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Jutta: én is azt mondom, mint a többiek: szoptass többet a gyengébben muzsikálóból. Nekem is jobban üzemel a bal mellem, de hát ez van!

Viki: fejés: szerintem nem szükséges, csak ha nagyon feszül.

Tejserkentés: szoptatás mindenhol. Éjjel, nappal. Amennyit csak bír a babó! :D

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 

 
 

Fejés: valóban csak akkor célszerű, ha nagyon feszül a mell, és nem kerülhet valami okból mellre a babó, vagy ha nincs elég tej és szintén nem lehet mellen eleget a baba (ha pl, a "klasszikus" módon, időre, 3-4-5 óránként szoptat valaki, sokszor szükség lehet a kiegészítő fejésre, hogy elegendő inger érje a ciciket.) Ha igény szerint szoptatsz, a fejés még balul is elsülhet, mert egyrészt többlettermelést idézhet elő a rendszeres fejés, másrészt ha mindig a hátsó tejet feji ki az anya, akkor előfordulhat, hogy nem gyarapszik elég szépen a baba, illetve hasfájós lesz a túl sok, laktózban gazdag első tejtől. Ha fejni akar valaki, akkor jobb, ha először fej és aztán teszi a babót mellre, így biztos hozzájut a zsírban gazdag hátsó tejcsihez is. Koraszülött manóknál kifejezetten javasolt, hogy az anya külön edénybe fejje a hátsó tejet, és azt adja a babának, mert attól jobban gyarapszik.

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Sáfrány!

De jó, hogy írod a miértekkel együtt ezt a fejés dolgot!
Nekem minden szakember azt mondta, miután végzett a babu a szopival MINDENKÉPPEN fejjem ki a maradék tejet, nehogy begyulladjon a cici és én gyötörtem is magam rendesen a fejéssel. Fagyasztgattam le a zacskó tejeket, mert azt is kilátásba helyezték, hogy ha véletlenül elapad (ettől mindig paráztam), jó ha van tartalék, meg hogy majd legyen mivel higítani neki a főzeléket. Hát, szégyelleném leírni, hogy hány liter lefagyasztott és fel nem használt anyatejen élt végül egy darabig jól a család néhány kutyája és macskája :( :( :(
Hasfájós is volt a miénk egy darabig (nem sírós-hasfájós, csak nyögős-hasfájós, de nyögni azt nagyon tudott szegénykém :( ), most már látom, hogy valószínűleg attól, hogy igény szerint szopizott, és emellé még fejtem is...
Még egyszer nem csinálnám...

MÁS: egy-két hete nagyon fáj a mellbimbóm, mindkettő, szoptatáskor is, meg egyébként is ha hozzáér valami. Nem tudom, lehet-e az az oka, hogy a 13 hónaposomnak kint van már több mint egy tucat foga, és esetleg így más a szopástechnikája? Lehet, hogy ez hülyeség, de ez jutott eszembe, mert a felső négy már héthónaposan kint volt neki, és mostanáig nem volt ilyen probléma, de most valahogy annyira belemélyeszti a fogacskákat a cicibe, és olyan erősen szívja, hogy nem tudok regenerálódni két szopi között. És persze kéri, kéri folyamatosan. Az éjszakai szopi csak egy dolog, de napközben is rájár sokat. Lehet, most a folyamatos fogzás miatt is többet szopizik. Aventtel szoktam kenegetni két szopi között, az picit segít, de úgy érzem, az lenne az igazán hatásos, ha mondjuk egy napig (vagy legalább egy fél napig) békén lennének hagyva a cicik. Persze tudom, hogy ez most kivitelezhetetlen, de mégis...

Viki
vamberyviki
 
 


Viki: nem kellene inkább egy hömm...tesztet venni? :wink:

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Livi, ez eszembe sem jutott, egyrészt mert egyáltalán nincs tervben egy kistesó (bár tudom, ember tervez...) másrészt mert folyamatosan mensturálok (az utolsó első napja pont két hete volt). Jaj!!!! :shock: Várok még, hátha elmúlik. Ilyen meglepetésekre nem vagyok felkészülve!!!...
Viki
vamberyviki
 
 


A folyamatosan természetesen úgy értettem, hogy rendszeresen...
vamberyviki
 
 


Séfrány!
Nagyon tetszett, ahogy levezetted a fejés kérdését! Nem csak azért, mert nagyon logikus és érthető volt, hanem mert számomra teljesen elfogadható is. Szóval megerősített abban, h majd Mikivel is hasonlóan csinálom, mint Ágostonnal!
Kérdésem is van! A mostani babám szoptatás mellett fogant. Éjjel-nappal szoptattam, és 4 hónapra megjött a vérzésem, 4 ciklusom volt, utána terhes lettem. Egyáltalán nem védekeztünk, mert Ágoston nagyon soká jött össze, nem akartam feleslegesen várni.
A kérdésem az, h legközelebb nem akarok ilyen gyorsan teherbe esni, tehát vmi módon védekezni kellene. Gyógyszert nem akarok szedni, az óvszer csak végszükségben jön nálunk szóba. Van-e vki, aki a természetes családtervezésben járatos? Én elolvastam róla egy csomó mindent, és az a bajom, h nem vagyok biztos benne, h szoptatás alatt ugyanúgy működök, mint anélkül. Erről nem szólt a sztori, ugyanis. Errőt tud vki vmit?
Előre is köszi: Viki
Vendég
 


Séfrány=Sáfrány. Bocsi... :D
Vendég
 


Viki, örülök, hogy segített, amit írtam :)
Mi tcst-zünk, 17 hós volt a lányom, amikor öcsike fogant, ekkor 9 hónapja menstruáltam, a második próbálkozós hónapban jött össze. Működik a tcst szopi alatt is, de utána kell néznem lassan, hogy vannak-e különbségek - akkoriban ezt nem tettem meg, mert még nem zavart volna, ha véletlenül korábban becsúszik a kistesó, de most én se szeretnék egy ideig nagy hibalehetőséget...de egyelőre LAM módszer van, így lesz idő utánajárni :D Annyi biztos, hogy féléves kor után el kell kezdeni hőmérőzni és figyelni a termékenység jeleit (váladék, méhszáj). Van netán valakinek tapasztalata?

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Sáfrány!
Lehet, h butus vagyok, de mi az a LAM? Nekem van egy füzetem a term.cst-ről, elég érthető, de az az igazság, h én még soha nem csináltam. Már épp neki akartam kezdeni a gyakorlati tanulásnak, kifejezetten azzal a céllal, h megfoganjon végre a várva várt baba, amikor sikerült teherbe esnem. Így ez elmaradt. Most viszont úgy érzem, sokkal jobb lett volna, ha előbb megtanulom, mielőtt még "élesben" akarnám alkalmazni. Hát, majd meglátjuk. A férjem úgyis azt mondja, h akarunk még gyereket, nem? :D
Viki
Vendég
 


Laktációs Amenorrhea Módszer. A kizárólag szoptatott babák anyukáira vonatkozik, bizonyos feltételek teljesülése mellett: 6 óránál több nem marad ki két szopi között, a baba nem kap semmilyen kiegészítést (vizet sem), összes szopási igényét az anyamellen elégíti ki (nem kap cumit, cumisüveget), az anya nem menstruál és a baba nem idősebb 6 hónaposnál. 98% a biztonságossága, ha jól emlékszem.

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Aha. Hát, akkor nekem ez Ágostonnál biztos nem jött volna össze, mert ő kapott cumit. Bár 8 hónapig terhes sem lettem, amiből 4 hónap volt amíg nem menstruáltam.
Viki
Vendég
 


Sáfrány!
Van egy topik ami kif. a hőmérőzésről szól. Azt hiszem ott kell feltennünk majd esetleges kérdéseinket! :D Bár ott kif. fogamzási céllal használják a dolgot, de végülis teljesen mindegy, h akkor kell-e csinálni, vagy akkor nem szabad. Nem? Még csak keveset olvastam bele, váladékról és a méhszáj állapotáról még nem láttam semmit.
Viki
Vendég
 


Sziasztok!

Mi is tcst-ztünk, én nem menstruáltam, csak 11 hónappal a szülés után, mikor Nóri már csak 1x szopizott, engem addig védett a LAM. Király, most sem várom előőb a mensest, Sári 7 hónapos és se híre, se hamva.
Én is hőmérőztem, de az első ovulációkor olyan középidős fájdalmam volt, meg a tipikus folyás...hogy Sári meg is fogant azonnal.
Nekem sokat segített ez az oldal: http://www.fertilityfriend.com/
most már magyarul is van hasonló: http://www.ciklus.hu/

Ez a tervünk továbbra is, én sem akarok gyógyszert szedni.

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Liv, én is ffriendeztem babagyártási célból :D

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Sziasztok,
kicsit kezdek aggódni, mert 14 hós a kicsilány és még nem menstruálok. Elég sokat szopik, de előfordul olyan, hogy napközben egyáltalán nem. Éjjel viszont pótol. Átlagban kb 5-6szor egy nap. Mit gondoltokerről, ez még normális? A nagyobbik gyerkőcnél 8 hós korában kezdtem újra, de akkor ő már csak 3szor szopott egy nap.

o
orsko
 
 


Sziasztok!


Nekem is gondom lenne megint, és tiszta lelkibeteg vagyok miatta. :cry: :cry: 13 hós múlt a gyerek és kb. 1 héttel ezelőttig imádott szopni és a kajája 90%-a tej volt. Már hónapok óta jön a foga és most egy kis náthát is összeszedett, de kb. 1 hete teljesen visszautasítja a szopit. :( Fejek neki ezerrel, ami alkalmanként majdnem 2 órát vesz igénybe és a felét sem tudom kifejni. :( Éjszaka, félálomban viszont szopik, de napközben rá sem hajlandó nézni a cicire. A legnagyobb gond, hogy nem tudom, hogy adjam oda neki a lefejt tejet. Tudom, hogy rosszul csináltam, de a legelejétől fogva fekve szopik, tehát a lefejt tejet eddig is CSAK fekve volt hajlandó elfogadni, bekanalazva. Csak az a gond, hogy most max. 70g-ot eszik meg így, utána gondolom, büfi miatt elutasítja. Viszont hiába büfiztetem meg, nem hajlandó többet enni és ordít, hogy nem kéri. Mit csináljak? :( Lehet, hogy elege van a szopiból? Visszatérhet még a szopikedve v. válasszam el teljesen? Hiába fejek, ha nem akarja megenni, és ráadásul igy nem is fog egyhamar elapadni. Totál kikészültem már lelkileg, egyszerűen nem tudom, hogy mit csináljak. :cry: Ha meg nem fejek akkor 1. begyullad a mellem, 2. meg apad és akkor mi lesz, ha közben újra szopni akar?!
Pedig már beletörődtem, hogy össze-vissza mar, kapar szopi közben, sőt most már örülnék, ha csak ez lenne a bajom. :( :(
Mit csináljak, van valakinek ötlete? V. hasonló cipőben járt?

Orsko!
Az első lányomnál 10 hónap után jött meg először, a 2. lányom 13 hós múlt és még én sem menstruálok. Hallottam olyat is, hogy vkinek csak akkor jött meg, amikor teljesen abbahagyta a szoptatást.

Erika
erika2004
 
 


Szia Erika!
Lehet, h hagyni kellene a nappali szopit, és csak éjjel adni neki. Szerintem akkor nem fog elapadni a tejed, mert végül szopik, csak csökkenni fog a mennyiség, és ha szerencséd van, közben nem fog begyulladni a melled, akkor sem, ha nem fejsz. Később pedig, ha igényli a lányod, gyakrabb szoptatással még megnövelheted újra a mennyiséget.
Innen a messzeségből nézve a dolgot, egyáltalán nem gáz, ha egy 13 hónapos gyerek már csak keveset akar szopni. Persze nem minden gyerek és anya egyforma. Az én fiam soha nem volt vérmes szopizó, és amikor 11 hónaposan abbamaradt a szopi, egyetlen nyekk nélkül tudomásul vette. De akkorra mi már legalább 1 hónapja (de lehet, h 2 is volt) csak este szopiztunk elalvás előtt.
Szerintem fogadd el, h nappal nem tudod már úgy szoptatni, mint régen. Egyébként most hogy áll a tej/szilárd kaja arány? Gondolom így többet eszik a lányod szilárd kaját. Lehet, h rákapott az ízére, nem? :D
Viki
Vendég
 


Szia Viki!

Nem evett ma semmit sem a lefejt tejen kívül. :( Mindent visszautasított, és a tejet is alig bírtam beleimátkozni. Délben szilárddal próbáltam először, de sem a főzelékből, sem a mi kajánkból nem volt hajlandó egy falatot sem enni. Összesen ma 460ml tejet evett, és ez megy már 3 napja. Semmilyen más folyadékot nem iszik ezen kívül. Próbáltam szoptatni, de teljesen elzárkózott, és lehet, hogy lassan a lefejt tejet sem eszi meg. :( Mondjuk most tiszta takony a gyerek és én is, de nem lehet, hogy esetleg azért nem szopik? Viszont a lefejt tejet ettől még nyugodtan megehetné, nem?

Erika
erika2004
 
 


Szia Erika, szerintem ez szopisztrájk és nagyon valószínű, hogy a takony miatt van.
Most marha kevés időm van írni, sztem olvasd el ezeket:
http://www.lll.hu/node/278
Itt a 2.7 ponttól:
http://www.szoptatasert.hu/belso.php?in ... honaputan2

Én írnék az nlc-re is, ott igazi szaksegítség van :)

Elrohantam!
E.

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Szia Erika!
Hát ez tényleg elég rémesen hangzik! Sajnos nem tudok semmi okosat sem mondani, de remélhetőleg a Sáfrány által megadott lapokon találsz vmi segítséget. A sógornőm telefonon hívta fel a La Leche Ligát (remélem jól írtam), és neki sokat segítettek, bár nem ilyen jellegű szoptatási problémája volt. Gondolom a telefonszám megvan az lll.hu honlapján.
Sok sikert, és számolj be a változásról!
Viki
Vendég
 


Szia Viki!

A helyzet katasztrófális. :cry: :cry: Éjjel az egyik mellemet simán elfogadta, de amikor lecsatlakoztattam róla, hogy áttegyem a másikra, akkor felébredt és már lökött is el magától. :( 2 órát virrasztottam, mire olyan stádiumba került, hogy jól bealudt és elfogadta a másik mellemet is. Más örülne, ha a kölök végigaludná az éjszakát, én meg direkt virrasztok... Reggel meg ugyanúgy visszautasította a szopit, és a lefejt tejet sem kérte. :( Csináltam neki belőle tejpépet, de azt sem volt hajlandó megenni. :( Azóta meg bőgök és azon gondolkodom, hogy kérek a nődokitól valamilyen tejapasztó gyógyszert, mert kb. 500ml tejet nem fogok tudni elapasztani az állandó tejköveimmel. :( Csak egy dolog az, ami nagyon aggaszt, hogy mi van akkor, ha a gyerek majd újra szopni akar, én meg megvonom tőle ezt a lehetőséget.
Elnézést kérek mindenkitől a nyavajgásom miatt, de teljesen kikészültem az 1 hete tartó visszautasítástól. :cry: Könnyebb volt az első gyereknél, mert ő akkor volt 15 hónapos, én meg akkor 9 hetes terhes a másodikkal, és igy nem volt akkora tragédia az elválasztás. Sajnos, többet nem lesz részem a szoptatásban, és ezért visel meg ennyire a dolog. :cry:
A legnagyobb gondom az, hogy egyáltalán nem tudom, hogy ez most szopisztrájk v. elválasztódás, ami visszafordíthatatlan. :(

Olvastam az LLL-es oldalakat, de azokban a szopisztrájkban a lefejt tejet megeszi a gyerek, de az enyém nem. Lehet, hogy akkor ez nem is sztrájk akkor? :(

Erika
erika2004
 
 


Szia ERika!
Hát, nem tudom, h mi lehet ez! Amúgy azért vmi más kaját elfogad? Rendes adagot eszik, vagy csak éppen? Ha nagyon nincs étvágya már egy hete, akkor lehet, h el kellene vinni gyerekorvoshoz, akkor is, ha csak náthásnak tűnik. Lehet, h a torkával van vmi, bár ennek ellene mond, h akkor a folyékony kaja (tej) jobban kellene, h csússzon.
Szóval semmi okosat nem tudok mondani. Azt sem tudom, h van-e tejapasztó szer, még nem hallottam ilyenről (attól még lehet). Az jutott eszembe, ha már úgyis csak fejsz (mert úgy látszik a szopi nagyon kevés), akkor esetleg azt próbálhatod meg addig-addig ritkítani, amíg el nem apad a tejed. Ha végül az elapasztás lesz a megoldás. De lehet, h ez csak az én okoskodásom, és a többi hozzáértő tud rendes módszert is. :oops: Nekem nem volt kérdés az elapasztás, a fiam és én "közös megegyezéssel" álltunk le a szopiról, amikor 11 hós volt, én meg 3 hós terhes.
Ne sírj sokat!
Viki
Vendég
 


Sziasztok!!

Mi is nagy szoptatás pártiak vagyunk, kisebbik lányom még mindig szopizik.
Erika nem lehet neked könnyű. Ahogy olvasom írigylésre méltóan sok a tejed!! :lol: :lol:
Megnyugtatásul , szerintem csodás dolog, hogy eddig is szopizott a gyerkőd, másnak ennyi ideig sem sikerül (más érdés, hogy miért). Az alapokat megadtad a gyermekednek. Szerintem fogadd el, ha nem kéri már, hiszen "nagy" már (bár teljesen értelek, ha bános, és folytatnád) Aszem minnél jobban eröltetünk valamit a gyerekeinknél annál nagyobb az ellenállás. Más kérdés a fejés dolog, ezt nem írigylem tőled, nagyon nehéz lehet. Elméletileg a hideg víz, hideg borogatás apasztja a tejet (szetrintem most csak a mennyiségét lenne jó csökkenteni)Abban az esezben, ha szép fokozatosan szopik egyre kevesebbet a gyerek, akkor szép fokozatosan el is apad a tej ( ennek ellenére én még 3 hónappal később is tudtam tejet kipréselni :roll: :roll: ) Nálad az a gond, hogy hirtelen csökkent az igény, a kinálat meg maradt. Van hormon gyógyszer az elapasztásra (De a Lal Leche liga jó ötlet), nőgyógyász irja fel asszem

Ha náthás a gyerek, akkor egy csomó hurut folyik le a torkán a gyomrába, ettől állandó teltség érzete és diszkomfortérzése lesz. Ez is lehet oka a nemevésnek. Más topikokat, vagy a barátnőimet hallgatva azt a tanulságot vontam le (mert szerencsére az enyémek betegen is esznek), hogy ha nem akar enni a gyerek, akkor a fejed tetejére is állhatsz, akkor sem fog. Csak igyon elget. Ha meggyógyult, akkor úgyis behozza a lemaradást. Még ha fogy is egy kicsit, sajna nincs mit tenni.

És meglepődve olvastam, hogy tejköveid vannak??? Nekem is volt az első lányommal, de senki nem hallott róla. Te hogy fedezted fel? És ki mondta, hogy mi ez?? Ki tudott segíteni??

Kitartást és jobbulást kívánok!! Erre mondom, hogy az anyaság sem fenékig tejföl :lol: :lol: :lol: , mégha csodálatos is. :lol: :lol:


Orsko!!!
Szerintem teljesen normális, hogy még nem menstruálsz, ha szoptatsz. Igen nagyok az eltérések, mind a hormon érzékenység, mind a szoptatás mennyiségét lletően a nők között. Bár a kisördög megszólalt bennem :oops: :oops: védekeztek?? Gondold át, hogy lehetsz-e terhes, mert ennek ellenére ügye lehet fogantatás, csak nem marad el a mensi, így nem jelezhet. Terhességi teszt ilyenkor is elvégezhető, de ezt csak azért írtam, mert nem tudom mivel védekeztek, bár 100 %-os védekezés nincs :? :?
Őszintén megmondom én írigyellek, aiért ennyi ideig elmarad a menszeszed :oops: :oops: , egy gonddal és kiadással kevesebb :lol: :lol:

Szép estét mindenkinek

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Erika: én is felhívnék egy szopis tanácsadót. Félálomban sem szopik?

Csajok, sajnos jó volt az előérzetem, megjött ugyanis! :cry: Sári 7 hónapos lesz holnap....hát ez van!

Vezet valaki naptárt a ciklus.hu-n? Én megpróbáltam, de a Fertilityfriend sokkal jobb, maradok ott. Elvileg 2009-ben tervezzük a harmadik babát, úgyhogy most 1 évig "megelőzünk". :D

Hú, de fura, nem menstruáltam 2004 óta! :D :D

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Ja, és Sári kizárólag és igény szerint szopik még mindig. Éjjel is 5-6 szor... :roll:

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Szia Livi!
Hát én nagyon irigyellek ám a 7 hónapért! :D Talán fentebb olvastad, h nekem 4 hónapra jött meg, pedig én is csak szoptattam, és éjjel is többször. Ráadásul nekem csak fél oldalt van petefészkem, gondoltam hát, h biztos jó sokáig elkerül a vérzés. Hát, ez lett. :?
Én nemrég regisztráltam a ciklus-on, eddig nyilván semmi értelme nincs. Minden esetre már kaptam egy emailt, h tegnap elkezdődik majd a menzeszem.... Vmit biztos nem jól állítottam be. :oops: A másik pedig azt hiszem nem magyarul van, ugye? De nekem a ciklus elég értelmesnek tűnt.
Akkor most Ti is a tcst-t fogjátok csinálni? Azt hiszem lesznek kérdéseim majd, ha én is odajutok. Mi is ezt akarjuk majd csinálni, de sajnos nekem nincsenek gyakorlati tapasztalataim. :shock:
Viki
Vendég
 


Erika,

ha komolyan gondolod az elapasztást (bár szerintem várj még vele), az egyik barátnőm (és azóta még két kolléganője) szedett valami homeopátiás szert, ami nagyon hatékony volt.
Szóval ha majd komolyan gondolod, és érdekel, és szeretnéd, megkérdezem neked, mi a szer neve.

Viki
vamberyviki
 
 


Erika,
csatlakozom a többiekhez, szerintem is sztrájk (bár ez a lefejt tejci nem evés fura, esetleg nem most fogsz menstruálni, vagy (halkan kérdem) nem lehetsz várandós?). Az egyik ismerősöm úgy tudta megoldani a sztrájkot, hogy amikor már nagyon álmos volt a babó, akkor állva!, zenére ringatva, sétálva csempészte a szájába a cicit. Nagyon nehéz póz, de két-három nap után visszatért a szopikedv. Szerintem még ne akarj apasztani, én felhívnék egy tanácsadót, hátha mond valami okosat... Főleg, hogy mást nem is igen eszik. Ha mégis apasztanál, akkor nagyon tudom ajánlani az urtica urens ch15!-öt (nem 5 vagy 9, azok serkentők!), nálam egy adag is elég volt, hogy drasztikusan lecsökkenjen a tejci. Ja, és a tejci jópár hét után is visszahozható sok-sok szopival.

Liv,
nálam mindkétszer 8 hós volt a gyerek, amikor először megjött, pedig kizárólag szopiztak még, és kismilliószor éjjel-nappal. Kíváncsi vagyok, most mi lesz.

Zsizsa
zsizsa
 
 


Erika,
bocs, azt nem írtam, hogy az urtica homeos szer, nem kell feliratni.
Zsizsa
zsizsa
 
 


Rétes-Viki: láttam! :cry: Persze, tegnap pont beszéltem egy ismerőssel, aki meg kifejtette, hogy inkább örüljek, mert neki pl az első szülése óta nem jön meg csak gyógyszerrel, és most megintt babát akarnak és nyilván természetes módon nem fog menni...jaj, szóval igyekszem hálás lenni ezért, hogy "működök". Minden nézőpont kérdése.

Zsizsa: nekem az elsőnél majd' 1 éves volt a lányom, ezért nem vártam most sem korábban...:roll:

Erika: egy barátnőm is sztrájkkal küzd, 3 hetes várandós. Az íz és a mennyiség is változott szerinte, és ezért a kislány (1 éves) nem kér többet. Éjjel viszont félálomban órákat cicizik. Nappal nem. Mindenképp szeretné, ha még szopizna a kiscsaj, úgyhogy ő úgy döntött, hogy mindig ajánlgatja, aztán meglátja, mi lesz, nem adja fel.

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Erika, még annyit, hogy a LLL szerint 2 éves kor alatt általában sztrájk, elválasztódás nem valószínű. Nem gondolod, hogy esetleg babát vársz? Írod, hogy nem akartok többet, de ha van esetleg esélye, én vennék egy tesztet a helyedben. Főleg azért is, mert a lefejt tej elutasítása esetleg összefügghet az íz változással.
Amíg éjjel szopik, addig nem aggódnék a helyedben, de ezért nem kel l virrasztanod. Vedd magad mellé, és mihelyst ficereg-mocorog, próbálkozz be a tejcivel.
Írj, hogy mi van, szorítunk!

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Nálunk is pont úgy sikerült oldani a sztrájkot, mint a bizonyos ismerősnél :) Ja és még a meztelenkedés is be szokott válni, így télen mondjuk nehezebben kivitelezhető, de mondjuk egy szál pendelyben, meleg takaró alatt, egymást melegítve? ;)
Én mindenképp felhívnék egy tanácsadót is.

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Sziasztok!

Nagyon aranyosak vagytok, hogy próbáltok kicsit lelket verni belém. :) A helyzet most a következő. Kizárólag éjjel szopik, de már nem is félálomban, hanem teljesen bealudva. Ha felébred, akkor rögtön elutasít, de ha már csak a szeme is megrebben, akkor is eltuszkol magától. :( Éjjel 1x besurranok hozzá, ha szerencsém van, akkor szopik, de ha felébred, akkor visszateszem aludni és akkor várok kb. fél v. 1 órát és újra megkísérlem. Ami most működik az az, hogy jobb esetben 1/2 5h-kor keltem, akkor szopik, majd 7-kor ébresztő. 9-kor már tök álmos, akkor lerakom aludni, majd ha bealudt, akkor becserkészem neki a cicit. :lol: Szopik, majd alszik kb. 1 órát, közben fejek, de a maradékot nem fogadja el, de kekszel beleimátkozom. Ma csak egy kis levest evett ebédre, majd utána alvás közben szopi. Rettegek az esti programtól, mert egyáltalán nem hajlandó ébren szopni, akkor hogy itassam meg vele azt a kb. 150ml tejet? Ha lefejem, jobb estben a felét belekanalazom, a másik fele meg pépként is a szemétben végzi, mert nem eszi meg.
Egy hete a szopikon kívül szinte semmit sem eszik. :( Pénteken elvittem a gyerekdokihoz, és állítólag piros a torka, tehát elvileg van ok a szopi elutasításáre, de nem értem, hogy a lefejt tejet miért nem hajlandó elfogadni?
Terhes tuti nem vagyok, védekezünk. Nem tudom, hogy esetleg megjönne-e, mert ugyan fájdogál a hasam, de v. már 3 hónapja, és semmi. Azt olvastam, hogy akkor nem jön meg az esetek többségében, ha 4 óránként, és éjszaka is van szopi, na meg, ha az össz. szopik ideje nem kevesebb, mint 4 óra. Hát, én eddig CSAK napi kb. 6 órát fejtem + a szopik. Mondjuk ez az utolsó hétre leredukálódott, ha most megjön, akkor majd a sztrájk miatt lehet, de most biztos, hogy nem a mensi a ludas.
Sajnos, van egy olyan érzésem, hogy ha ki is gyógyul a takonykórból, akkor sem lesz hajlandó szopni napközben, és akkor majd eldönthetem, hogy csinálom ezt tovább v. hagyom az egészet. De én még szoptatnék egy kis ideig... Minden esetre, most azért már sokkal jobban vagyok, hogy szopik - ha nem is ébren - és legalább akkor elfogadja a cicit.
Tanácsadót nem igazán akarok felhívni, mert az eddigi 28 hónapja tartó szopik alatt kb. 25x próbálkoztam, és soha senki nem vette fel a telefont, sem reggel, sem délután és kora este sem.

Tejkő. Itt a topikban írtam egyszer a bajomról, akkor mondták - azt hiszem, hogy Borcsa - hogy az tejkő. Nagyon sokáig volt, időnként van is, de a nagyok már elmúltak. Kiszívta a kölök. :lol: Állítólag zsíranyagcsere zavar okozhatja az arra hajlamos egyéneknél. Hát, nálam sikerült, gondolom az akkor 7-es koleszterinemmel. Most "csak" 6,1 és lehet, hogy azért nincs vele bajom mostanság, bár megfigyeltem, hogy a sok birsalmasajt is okozott tejkövet. Most újra eszegetem, és csak remélem, hogy a szopisztrájk mellé nem fog társulni a tejkő, mert akkor biztos lehidalok. :lol: Egyébként a nődokim se hallott még a tejkőről, tehát nem túl gyakori dolog.

Erika
erika2004
 
 


Szia Erika!
Hát, legalább valamennyit tudsz szoptatni! Nagyon nagy a kitartásod, becsülendő! Én már rég feladtam volna... :oops:
A takonykór remélhetőleg mostmár hamarosan elmúlik, bár azt mondják az okosok, h ez a fajta nedves időjárás kedvez ennek a fajta betegségnek. Életemben nem hallottam még a tejkőről! Ez olyan dolog, ami elzárja a tejvezetékeket? Gondolom fáj is... Minden esetre Te aztán megküzdöttél a szoptatással! Sok sikert a továbbiakhoz!
Viki
Vendég
 


Livi!
Hát, én is azzal vígasztaltam magamat, amikor megjött, h ez tulképpen jó, mert minden rendben van velem. De mi nagyon sokat vártunk, mire a fiam megfogant, és azt hiszem én életem végéig úgy fogok minden egyes vérzésre tekinteni, mint egy kudarcra. :) No, jó, lehet, h azért nem bőgöm majd el magam mindig... :D Persze azért én is némi irígységgel néztem a barátnőmre, akinek addig nem jött meg újra, amíg szoptatott. Viszont ő azért választotta el a fiát, mert már idősebbek és mindenképpen szeretett volna már újra teherbe esni. No szóval, sehogy se jó. :D
Viki
Vendég
 


Erika,
én Martinovichné Debulay Biancát hívtam úgy másfél éve, amikor gondom volt, és ő rögtön felvette (ráadásul hétvégén). Itt van jópár telefonszám, ha esetleg mégis megpróbálnád: http://www.szoptatasert.hu/belso.php?inf=ibclc_szak . Egyébként le a kalappal, nagyon kitartó vagy!
Zsizsa
zsizsa
 
 


Sziasztok!


A tegnapi nap egész jól telt, de a ma éjszaka tragédia volt. Fél 5-től virrasztottam, mert még álmában sem volt hajlandó szopizni. :cry: Még félálomban eltuszkolt magától, pedig nem szürcsögött az orra. 12 órája nem evett, most megpróbáltam szoptatni, de nem volt hajlandó elfogadni. Gyomoridegem van, most várom, hogy elaludjon, hátha... Ha nem hajlandó, akkor mit csináljak a kb. 300ml lefejt tejjel?! :cry: :cry: Tiszta ideg vagyok. :(
Na, megyek megnézem....

Köszi a tanácsadót, megpróbálom elérni.

Tejkő. Nagyon fájdalmas, eldugítja a tejcsatornát és végig begyullad tőle a mell. Diónyi csomók szoktak lenni tőle...

Erika
erika2004
 
 


Szia Erika! Nagyon sajnálom, hogy ilyen nehéz helyzetben vagy :( Én már biztos totál kikészültem volna...
Arra gondoltál már, hogy az nlc-re írj a Schneiderné Diószegi Eszternek? Hátha tud valami okosabbat mondani. 2 napon belül szokott válaszolni, bár van olyan, hogy aznap már nem lehet több kérdést feltenni.
Ha tényleg fáj a torka a gyerkőcnek, indokolt, hogy a lefejt tejet se fogadja el, nem? A lefejt tejen kívül mivel kínáltad meg? Elég aggasztó, hogy mást sem eszik, egészéges gyerek nem szokott ilyet csinálni...
Kitartás, és próbálj meg a körülményehez képest nyugodt maradni, azzal sokat segítesz a babónak. Ha feszült vagy, megérzi úgyis, sajnos.
Majd írj, mi újság, nagyon szorítunk nektek! ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Erika!
Mizújs van veletek? Helyreállt a rend? Meggyógyult már a lányod?
Vendég
 


sziasztok!

lenne egy kérdésem a tapasztalt anyukák felé. mennyi ideig lehet kizárólagosan szoptatni a babát?
az én picim 5 hónapos, rendesen gyarapodik is (60 dkg/hó), mégis az egész rokonság úgy néz rám, mintha kínoznám, mikor kiderül, hogy még nem etetem/itatom semmi mással, csak anyatejjel.
ráadásul még egy ideig nem is szeretnék neki adni semmit, de az orvos meg a vashiányt emlegette...

előre is köszönöm, ha válaszoltok.

üdv:
erika
almababa
 
 


Erika!

A lányaim teljesen önszántukból 10 hónapos korukig nem ettek semmit anyatejen kívül. Pedig kínáltam őket. A fiam bezzeg hathónaposan elkzdve is elfogadta a hozzátáplálást.

Vashiány. Van bármilyen tünete a fiadnak? Vagy csak ijesztget az orvos? Nálunk senkinek nem volt semmi problémája a hat ill. tíz hónapos korig tartó kizárólagos szopitól. És valószínűleg egyébként sem jellemző, hogy vashiányt okozna a hat hónapos korig tartó kizárólagos szoptatás, különben nem ez lenne a jelenleg hatályos szakmai ajánlásban. Ennek szorgalmazása áll benne 2001. május óta.

Üdv:

Zita
pzita
 
 


Kedves Zita!

Köszi a választ! Nincs semmilyen tünet... csak ijesztgetés.

De akkor ezek szerint tényleg nincs mitől tartanom, ha lányaid is ilyen sokáig csak anyatejet ettek. Sejtettem, de jólesik az embernek a megerősítés.

Köszi:
Erika
almababa
 
 


Sziasztok!


A helyzet változatlan, sőt inkább azt mondanám, hogy rosszabb. :( Egyáltalán nem fogadja el a lefejt tejet, de enni sem eszik szinte semmit sem a szopikon kívül. Hajnali fél 5-től félóránként próbáltam szoptatni, de elutasított, viszont napközben 3x aludt és közben sikerült szopizni. Nem fejtem, mert minek, ha sehogy sem bírom vele megetetni. :( Csak azt nem tudom, hogy akkor mi lesz, ha már egészséges lesz és nem fog napközben 3x aludni, max. 1x. Még mindig szürcsög, de csak szopikor, és a hangulata is jó, viszont ébren egyáltalán nem hajlanó szopni még 12 óra nemevészet után sem. :( Most várok, és időnként nagyokat bőgök.

Erika
erika2004
 
 


Jaj, Erika! Hát ez tényleg nagyon elkeserítő helyzet! :cry: Semmit sem tudok ajánlani, vagy tanácsolni. Esetleg abban lehet bíznod, h ha meggyógyul a kicsi, akkor biztos lesz étvágya is, tejre, vagy esetleg másra. Drukkolok, h minél hamarabb jól legyen!!!!!!!!!!!

Almababa!
Az én fiam 6 hós koráig evett csak anyatejet, nem is ivott mást (talán 1 v 2 éjjszaka teát, mert lázas volt)! Nem öröm, ha már a dokik is ijesztgetik a mamikat, de próbáld meg elengedni ezeket a füled mellett! Arra pedig bízvást készülhetsz, h a család később is nagyon okos lesz, h mit, mennyit, mikor kell ennie a babának, mikor kell bilire szoktatni, meddig kell hagyni sírni és a többi. :D A legtöbb anyuka meghallgatja, ha tetszik megfogadja, ha nem, akkor bólogat hozzá. :D
Úgyhogy nincs mit izgulnod, örülj, h jól gyarapszik a babád!
Viki
Vendég
 


Sziasztok, és üdv a hordozós pajtiknak is! Gondolom, nem meglepő, de van egy kis problémám, és Tőletek remélek némi tanácsot. Baba (csak szoptatott) most 6,5 hónapos, alsó kettő pengeéles kis fogakkal, nos, kitalálható: harap. Nem folyamatosan, de a kaja végefelé. Amúgy is mindig visszatérő bimbógyulladással hadakozom, így különösen fájdalmas.
Sajnos nem tudok visszanézni 8.000 hozzászólást, ezért légyszi ha vkinek van rövid tanácsa, ötlete, linkje, azért előre is köszönet.

orsi
kamcsatka
 
 


Szia Orsi!
Próbáltál már valamit? Egy határozott nemmel, szigorú hangon rászólni, és közben kivenni a szájából a cicit például? Lehet, hogy beválik, meg szokták érteni. Tartsd készenlétben a kisujjad, és ha látod, hogy harapni készül, gyorsan dugd be és válaszd le. Ha ennyiből nem ért, csinálhatod azt is, hogy picit összeszorítod a pofiját is, csak annyira, hogy kellemetlen legyen, de ne fájjon. Az nem jó, ha kiabálsz vagy fájdalmat okozol, mert szopisztrájk lehet belőle esetleg.

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Sáfrány, köszi a választ! Hát ilyen esetben a higgadt figyelés és a dorgáló hangnem nem működik, mert amikor először csinálta, sikítva ugrottam ki mellőle, és utána még sírdogáltam egy sort... :) Isten ments, hogy fájdalmat okozzak, elég az enyém! Először azt hittem, simán megoldom bimbóvédővel, de azon keresztül is megharapott, mintegy jelezve, hogy nem ezt beszéltük meg. Aztán gondoltam lefejem, és azt adom neki, de éjszaka, amikor meg akartam vele etetni cumisüvegből, úgy nézett rám, mint a véres rongyra. Na meg a fejéstől a testem úgy gondolta, többet kell termelni, ezért reggelre 2 szép kemény görögdinnye várt. Szóval egyelőre rettegve szoptatom, és reménykedem...
orsi
kamcsatka
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: