Új privát üzeneted érkezett!

Én mindig láttam Flórán, amikor harapni készül. Mivel miközben szopik, alsó fogakról lévén szó, nem tud harapni, mert ott a nyelve. Figyeld, hogy mikor húzza el a nyelvét, és akkor próbáld meg kivenni a szájából. És próbáld következetesen jelezni, hogy a harapás neked rossz, akkor is, ha úgy látod, eleinte rád se hederít. Sajnos ennél okosabb nem jut eszembe...

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Orsi,
én is mindig láttam, hogy mikor hagyja abba a szopit, és kezd távolodni, ilyenkor a karommal jó közel húztam, így nem tudott harapni, és a kisujjamat gyorsan bedugtam a szájába, hogy eressze el a cicit. Általában működött.
Zsizsa
zsizsa
 
 


Zsizsa, de attól még tud harapni, ha közel húzom, nem? Úgy vettem észre, hogy amikor legördül rólam (ált fekve szopik), akkor már elég, max egyszer még visszajön. Amikor ilyenkor visszatuszkoltam neki, azt hiszem, akkor harapott rá ("nem érted, hogy nem kérek, Mama?!"). Most kigúvadt szemekkel figyelem, mikor elég neki (5-10 perc max), és menekülök:-)
Köszönöm a reakciókat, nagyon szeretném még szoptatni...

orsi
kamcsatka
 
 

 
 

almababa írta:sziasztok!

lenne egy kérdésem a tapasztalt anyukák felé. mennyi ideig lehet kizárólagosan szoptatni a babát?


Erika: nekem a majd' 8 hónapos csak szopik. :wink:

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Szia Orsi!
Az én fiam is harapott, de csak egyszer vagy kétszer. Én annyira megijesztettem szegényt a kiáltásommal (mert annyira váratlanul ért a dolog), h a második után már nem harapott meg többet.
A szakirodalom azt javasolja, mint Sáfrány is, h határozott rászólás, cici ki. És ismételni addig, amíg abba nem hagyja. Hát, nekem ez nem ment, mert a hirtelen fájdalom belőlem kicsit durvább reakciót váltott ki. :oops:
Viki
Vendég
 


Rétes, látod, így bukik el a szakirodalom a valóságban... határozott rászólás farkasüvöltés helyet?? :) Én sem akartam, hogy rossz legyen neki, dehát a fájdalom olyan nagy volt... És akkor sem harapot, amikor a felső fogai kijöttek? amúgy köszi a bíztatást! És végül meddig szoptattad? Netán még mindig?
orsi
kamcsatka
 
 


homeopata előadás szoptatós problémákról
http://www.szuleteshete.hu/cikk.php?id=193&cid=47617
indianyo
 
 


Szia Orsi!
Többet soha nem harapta meg a cicimet. Amúgy 11 hós koráig szoptattam, akkor már 3 hós terhes voltam. Addigra már csak este szopott, aztán egyszer utazás közben aludt el, kimaradt az esti szopi, és utána többet soha nem is volt. Őszintén szólva egyáltalán nem bántam, mert nekem nem volt már kényelmes, pedig még nem volt nagy a pocim. Szerencsére Ágostont se izgatta fel különösebben a dolog, simán elfogadta, h az ölemben iszik egy kis teát este.
Amúgy én is csodálkozom rajta, h van aki kibírja rákiáltás nélkül a harapós akciókat! :shock: Végülis iszonyú élesek a baba fogai. Lehet, h nem minden baba harap nagyot? Az én fiam beleadott apait-anyait, az biztos. :D Legalábbis szerintem. Különben is elég önfejű, és voltak egyéb szopi problémáink is, de végül minden elmúlt egy idő után.
Viki
Vendég
 


Viki, szeretném én is legalább addig szoptatni, és mint mindenkinek, nekem is megvannak a rémtörténeteim a szoptatásról... De mivel biztos voltam benne, hogy szoptatni fogom és akarom, kitartottam (pedig ez nem annyira jellemző rám :oops: ) A Fiad leszokása pedig tetszik, mert nem volt vele gondja, és Neked sem okozott problémát a leválása.
Egyszer minden elmúlik... Ebből is csak a szép fog megmaradni, nem a szenvedős rész, biztos vagyok benne.
orsi
kamcsatka
 
 


Orsi!
Teljesen igazad van, h nem a szenvedésre emlékszik az ember! Az egyik barátnőm kérdezett arról, h volt-e olyan, h Ágoston sírt szopi közben, mert az ő (kb 8 hónappal fiatalabb) fia sokat sír, és nem tudja, mit tegyen. Hát, először eszembe se jutott, h igen, Á. is sírt egy ideig. Végül utánakerestem a naplómban, és kiderült, h kb 2 hónapig minden szopi közben bőgött! De őszintén szólva szinte teljesen elfelejtettem! :D Mindig úgy emlékszem vissza ezekre az időkre, h a szopival aztán végképp nem volt semmi gond...
Viki
Vendég
 


Vajon mi lehet Erikáékkal? :roll:

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Sziasztok!

Vagyok, csak olvasó üzemmódban. :)
A helyzet a következő. Még mindig taknyos a gyerek, állandóan folyik az orra, és hiába orrcseppezek és orrszívózok, mindig szürcsög. Per pillanat elfogadja a cicit, ébren is szopik, ha azt annak lehet nevezni. Csak tartja a szájában, alig-alig szív, kb. 30 percig is képes nyammogni rajta és egyfolytában szürcsög. De legalább szopik és, amikor csak azt mondom neki, hogy menjünk cicizni, akkor elindul a szobába, ahol szopizunk. :lol: Ha teljesen kigyógyul a náthából, akkor biztosan nem lesz gond, és nagyon örülök, hogy nem apasztottam el a tejemet. A mennyiség ugyan drasztikusan lecsökkent, de ha majd többet igényel, akkor többet fog szopni, bár úgy látom, hogy ennyi is elég neki. Ami kicsit idegesít az az, hogy régebben a karmolászásáról panaszkodtam. Na, az most sokkal rosszabb. :( Már olyan erővel csípked, hogy alig bírom ki. Ráadásul a kedvenc helye a nyakam v. az arcom, és mar, hogy szinte elviselhetetlen. :( A könyököm is tetszik neki, de ott legalább nem olyan érzékeny a bőr. Amikor a sztrájk volt, akkor azt mondtam, hogy inkább csípkedne de szopizna, úgyhogy most összeszorított szájjal tűröm a kínzásait, és örülök, hogy szopik. :lol:

Erika
erika2004
 
 


De jó, Erika, ez biztató helyzet! :D :D :D
A tejcsi meg biztos szépen vissza fog jönni ;)

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Szia Erika!
Nagyon jó híreket mondtál! Örülök, h kezd normalizálódni a helyzet, és úgy látom Te magad is megnyugodtál egy kicsit. :D
Szerintem ha már minden okés lesz teljesen, akkor nyugodtan elkezdheted leszoktatni a bébit a marakodásról. Egy ilyen ügyben tapasztalt anyuka mondta, h ő a fiát megcsípte (persze nem annyira, mint az őt), amikor a fia is csípett. Közben pedig elmondta, h neki is így fáj. Állítása szerint néhány alkalom után felhagyott a dologgal a srác. De ezzel gondolom tényleg csak kicsit később akarsz próbálkozni, nehogy "elriaszd" a leánykádat a szopitól! :D
Viki
Vendég
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy csak úgy bepofátlankodok, de segítséget szeretnék kérni.
Van egy 5 hónapos kislányom, akit eddig csak szoptattam. Nagy küzdelem árán sikerült elérnem, hogy legyen tejem. Ez azért érdekes, mert a másik két lányom nem sikerült sokáig szoptatni.
A múlt héten kórházba kerültünk a babámmal, majd csütörtökön a középső lányomnak volt egy beavatkozása. Ez a két kórházas dolog pár másik problémával együtt "elérte", hogy nincs elég tejem :( Két etetés között nem termelődik tej, csak a szopi közben lövel be a tej, de nem a megfelelő mennyiség. Most 1-1,5-2 óránként eszik Brigi, de ez hosszú távon nem lesz elegendő, ha nem alakul vissza a tejmennyiség. Lefagyasztott tejet nem fogad el üvegből.
Egyébként mindent úgy csinálok, mint korábban, csak az aggodalom nem kéne a tej miatt, tudom. De nem megy nagyon nyugodtan.
Amit most csinálok:
- napi 4 l körül iszok, ebből 1,5 l tejserkentő tea
- homeos bogyót szedek
- alkoholmentes sört iszom
- levest eszem
- igyekszem normálisan étkezni
- most a kesudiót javasolták, azt is eszem
- gyakran mellre teszem Brigit.

Mit lehet még tenni, hogy visszaálljon a tej?

Segítségeteket előre is köszönöm.

Nelli

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Nelli!
-Lazíts, pihenj, aludj eleget, kényeztesd magad valamivel, ami kikapcsol. Fontos, hogy ne legyél stresszes, mert az nemcsak a tejmennyiséget befolyásolja, de a tej ürülését is gátolhatja.
-Hordozd a babádat, masszírozd (ha tudod, hogy kell), legyen sok testkontaktus
-A legfontosabb, hogy tényleg gyakran tedd mellre, ha kiette mind a kettőt és még szopizna, tedd vissza az elsőre, szóval etess akár 3-4-5 ciciből is. Ha nem is olyan hamar, mint az első kettőnél, jönni fog a tejleadó reflex és termelődik a tej. Ez a módszer nagyon jól fokozza a mennyiséget. Ha gyakrabban adsz neki enni, egy két napon belül igazodni fognak a cicik! Sok sikert!
:)

Egyébként miből gondolod, hogy nem elég a tej?

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Sáfrány :)
A kórházak után egyik napról a másikra kéri akár óránként a cicit. Azokat sokkal rövidebb ideig szopja, utána érzem, hogy teljesen kiszívott a mellem. Mikor hosszabb idő eltellik, próbáltam fejni, nem igazán jött tej :( Az egész cicim sokkal de sokkal puhább, érezhető, hogy nem termelődik úgy a tej két etetés között, ahogy eddig.

Köszi, hogy válaszoltál.
A sok alvás sajnos nehéz, mert a pici még kétszer eszik éjjel, de még a pihenés is 3 gyerek mellett. Talán hétfőtől végre a két nagyobb elmegy iskolába/óvodába, mert a középső pl. már 3 hete itthon van a beavatkozás miatt, és akkor nyugisabb lesz itthon. Csak attól félek, addig visszavonhatatlanul elapad a tejem.

Van olyan étel/szer, ami a fentieken kívül növeli a tejet? A More Milk kapszulát már próbáltam.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Szia Nelli!
Én úgy gondolom, h a legfontosabb a gyakori szoptatás, amit te is csinálsz. Nem hiszem, h ételllel lehet növelni a tej mennyiségét, és normál mennyiségű ital is elég a baba elegendő tejszükségletének biztosításához. Szóval, sok cicizés, ez a legbiztosabb út! Kitartást kívánok! És azt, h a nagyok el tudjanak menni hétfőtől, az biztos h nagyon sokat segítene! :wink:
Viki
Vendég
 


Rétes :)
Neked is köszi a választ!
Már a 3. nap, hogy 1-1,5 órája eszik, éjjel is :( , de még nincs eredmény :( Le vagyok törve.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Szia Nelli,

Én sem hiszek semmi másban, mint abban, hogy éjjel nappal szoptatni. Szerintem éjjel is tedd mellre ahányszor csak kéri. Együtt alszotok? Az nagyon jót tenne, mert ha éjjel megébred, akkor azonnal cici a szájába, félálomban akár órákig is szívhatja, meglesz a foganatja, hidd el.
Nekem van egy 8 hónaposom és bizony 8 hónapja eszik 1-1.5 óránként.
Én sem érzem, hogy sok tejem lenne, sőt. Szoptatós melltartóm azért nincs, mert 70-es mellre nem gyártanak, hehe...fejni én sem tudok sokat, még ha "tele" van is, az nem mindenkinek megy ám!
Sok-sok szerencsét, ne add fel!

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Sziasztok, nekem is hasonló a problémám, mint Nellinek. Én azzal is próbálkozom, hogy amikor kevesebbet eszik és akár egy cseppet is benne hagy, azt kifejem, hogy termelődjön újra. Avent kézi mellszívót haszálok, de nem érzem elég erősnek. Tudtok ajánlani jó mellszívót? Köszönöm!
Nelli, hogy álltok???

farkas007
Vendég
 


Aranyosak vagytok, köszönöm a biztatást!
Ha nem lettek volna a kórházas dolgok, olyan szépen alakult volna minden.
Mindig mellreteszem, amikor kéri, csak hát nem vagyok valami kipihent :(
Farkas, nekem is Avent van, de most nincs mit és nincs idő fejni :(
Sajnos még nem tért vissza a tej. Próbálkozom.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Szia Nelli! Drukkolok!
Én azért próbálom a semmit is fejni, hogy hátha az is serkentené a tejképződést, de az aventeset nem érzem elég erősnek. Hátha valaki tanácsolna egy jót, amivel a kevés maradék is kijönne és serkentené a további tejtermelést.
Nekem éjszakára és reggelre van elég, délutánra már apad, estére szinte semmi. Tegnap odáig fajult, hogy kértem a szomszédtól egy adag tápszert, mert üvöltött az éhségtől.
Vendég
 


Sziasztok :)

Fejés: nekem borzasztó nehezen ment, az egyetlen eszköz, amivel sikerült fejés közben tejleadó reflexet kicsiholnom, a Medela Mini Electric volt, csak ez nagyon hangos :( A második gyereknél vettem egy Avent Isist, de egy próbálkozás után tettem szépen vissza a dobozba, most is ott van, mert nem éreztem semmit vele. De persze mindenkinek más jön be - legjobban azokat irigyeltem, akik kézi fejéssel, minden segédeszköz nélkül ki tudták váltani a tejleadó reflexet, ez nekem sosem ment.

Lenne egy-két megjegyzésem a többihez is.

1. Kórházazás után lelki okai is lehetnek a gyakoribb cicikérésnek, sőt! (Bár kétségtelen, hogy a stressz és az esetleges távollét miatt - ha volt olyan idő közben, amikor nem tudott a baba szopizni - csökkenhet a tej mennyisége.
2. Gyakori szoptatásnál sokkal kisebb az esélye annak, hogy feszüljön a mell, illetve hogy kívülről érzékelhető teltségérzete legyen benne az embernek.
3. A túl sok tejserkentő tea hatástalan lehet, mert egy idő után hozzászokik a szervezet. Egyébként is ezeknek a teáknak az a mechanizmusa, hogy az emésztés serkentése révén serkentik a keringést vagy mit, és ezzel a tejtermelést (te jó ég, hogy elfelejtettem már ezt!).
4. Ha nem jön könnyen tej, nem érdemes a fejéssel vacakolni, pláne ha a gyerek gyakran kér, mert ő a leghatékonyabb fejőeszköz ;) Helyette inkább pihenni, játszani vele, nyugizni, nem pánikolni.
5. Nagyon, nagyon gyakori helyzet - csak keveset szokták emlegetni -, hogy ha az ember ideges, feszült, akkor egyszerűen nem jön ki a tej, nem váltódik ki a tejleadó reflex az idegesség miatt. És akkor az ember azt hiszi, hogy nincs, és még jobban befeszül, amitől még kevésbé jön, a gyerek valóban nem jut elég tejhez (mert ugye nem jön neki), a mellek nem ürülnek, tehát az agy "elég" jelzést kap, és aztán csakugyan nem termel már annyit. Ördögi kör. Én az első gyereknél többször találkoztam ezzel a dologgal az elején, de sikerült leküzdeni (nálam az vált be, hogy szoptatás-fejés közben direkte olvastam vagy tévéztem, már ha lehetett, vagyis eltereltem a figyelmemet a "mikor jön már az a tej"-témáról, és ettől persze rögtön könnyebben jött).

Szóval nem pánikolni, és szoptatni, ameddig csak a kölök bírja :)
kriszi
 
 


Attól, hogy nem tudtok fejni, ne gondojátok, hogy kevés a tej. Üresre egyébként nem lehet kiszívni/fejni egy cicit, mert a tej nagy része szopás közben termelődik, mindig van pár csepp. Délután és este mennyiségileg mindenkinek kevesebb tej termelődik, de ez zsírban gazdagabb ám, laktatóbb! Nem jelent semmit, ha délután puhábbnak érzed a melled. Farkas 007, mekkora a babád? Biztosan az éhségtől üvöltött? Mi alapján ítéled kevésnek a tejet?
Az Avent egyébként jó mellszívó, nem az a lényeg, hogy letépje a mellbimbód :wink: Biztos jól szerelted össze? Van benne egy pici csillag alakú alkatrész, ha azt nem alulról, csillaggal felfele teszed bele, nem fog eléggé szívni tényleg.
De a leghatékonyabb tejfokozó tényleg a baba! Fejni akkor érdemes, ha valamiért nem tudod elégszer mellre tenni a babát.
(Bocs, de most rohannom kell!)

KépKép
KépKép
safrany
 
 


kriszi, én alapvetően nyugodt vagyok és most is, nem stresszelek. Szoptatás közben a babával "beszélgetek" vagy tv-t nézek, jól érzem magam, ehát nem tudom, hogy mi lehet az oka.
Sáfrány, a babám 5 hetes és abból gondolom, hogy eleinte heti 120-200 grammot nőtt, Z UTOLSÓ HÉTEN MÁR CSAK 60 grammot, ami kevés, pedig direkt csak hetente mérem, hogy ne stresszeljem magam. Valamint szopás közben kb 10 perc után elkezdi rángatni a mellbimbómat, amit eddig nem tett, átteszem a másik cicire,ott is, vissza az egyik ciicre, akkor már 2 perc után rángat. Nem szopik tovább, csak sír, a tápszer utn elhallgatott....
A mellszívót jól szereltem össze, eddig tudtam is fejni, mert eleinte fejtem le, akkor sem tudtam sokat, de a maradékot lefejtem, mert könnyen begyulladt a cicim, most maximum éjszaka érzem azt a feszülést.
Nem adom fel, próbálkozom, remélem ma este nem kell tápszereznem. Köszi a válaszokat!
Vendég
 


Szia Kriszi :)
Nem akartalak ismételni, csak nem jött még meg a te üzeneted, mikor elküldtem az enyémet. Ha láttam volna, nem is írok, olyan jól összefoglaltál mindent :)
Ez a tejleadó reflexes dolog nálam is sokszor van még most is, ilyenkor tényleg a legjobb valami frivol magazint kézbe venni :D

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Farkas 007,
ennek a "tünetcsoportnak" nemcsak egy magyarázata lehet. (Kicsit keveredtek a dolgok a hozzászólásomban, a feszültség-dolgot inkább Nellinek írtam, mert feltételeztem, hogy a kétrendbeli kórházazás nem egy nyugis dolog.)

Az is lehet, hogy a babádnak
- fáj valamije (a fiam hónapokon át visszatérő módon sztrájkolt, visszatérő mandulagyulladás miatt)
- ezzel lehet, hogy mellélövök, de ilyen picinél még könnyen kialakulhat cumizavar (persze csak akkor, ha kapott cumit :) )
- lehet, hogy túlhajtottad magadat (ez elég gyakori az első pár hét után, de persze nem tudom, nálatok így van-e)
- lehet, hogy a babád nem jó technikával szopik, ill. nincs jól mellen, nem mindig jön rá az ember a dologra

Ha ezeket mind ki lehet zárni, akkor érdemes azt mondani, hogy na kevés a tej, ki tudja, miért.

Az egyébként általános, hogy pár hét után nem feszül már a mell (ezt csak hallottam, nekem nagyon kicsi mellem van, már az első gyereknél is végig feszült, a másodikról nem is beszélve), mert a feszülés oka inkább a megduzzadás, víz, mint a sok tej. Egyébként a mell tárolókapacitása állítólag (Schneiderné Diószegi Eszter állítása szerint ;) ) nagyon kicsi, kb. 20-30 ml, azaz ennyi az a hatalmas mennyiség, amitől feszül, több nem fér bele, a többi mind szoptatás közben termelődik.

A gyulladás-hajlamosság miatt együttérzésem, nekem mindkettőnél hónapokig előjött, én is emiatt fejtem, főleg a másodiknál, amikor még sok is volt, akkor 11 hónapig (!!) kellett nyekergetnem, mert ha "benne maradt", akkor azonnal begyulladt. Ráadásul nagyon nehezen tudtam fejni, az elsőnél volt, hogy túltelítődött mellből sem, akkor jött az elzáródás, a gyulladás, az antibiotikum, meg a kedves javaslat, hogy akkor talán már válasszam el a félévest :evil: (hiába, rég volt ez, még az század legelején :lol: )

Tehát szerintem érdemes azon gondolkodni, hogy miért rángatja a cicidet, nekem ez aggasztóbbnak tűnik, mint az esetleges csökkenés.

Szia Sáfrány!!!!
Biza, én itten osztom az eszet, pedig már idestova több mint három hónapja egyáltalán nem szoptatok... igaz, a megelőző majdnem öt évben összesen kb. hét hónap volt az az idő, amikor NEM szoptattam... :)

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Farkas: 5 hetes gyerek este üvölt? Hát, szerintem ez teljesen normális. Tépkedi a cicit? Az enyém is csinálja gyakran, onnan tudom, hogy nagyon fáradt. Délután-este én is úgy érzem, hogy SEMMI tejem nincsen. Ennek ellenére a kiscsaj félálomban jól bekajol minden gond nélkül. Fejni én nem tudnék szerintem reggel sem 100-nál többet, pedig ennél biztosan több tejem van.

Az én lánykám sem egy nagy termet, most 8 hónaposan 7400 gramm. Előfordult, hogy 1 hónap alatt nem hízott semmit. Szerencsére a dokinénink nem parázós és ő is tudja, hogy a mai táblázatok inkább a tápos babák gyarapodását ábrázolják.

No, szóval heti 50-60 gramm hízás szerintem oké. Amiket írsz, nem a kevés tej jelei szerintem, hanem egy "átlagos " 5 hetes ilyen és kész.

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Köszi a lányok a hozzászólásokat! talán nem csinálom rosszul, talán visszaalakaul a régi rend, de sajnos tudom, hogy most valami nincs rendben, mert ez a helyzet egyik napról a másikra alakult ki.
És sajnos nagyon fáradt vagyok. Itthon sem haladok semmivel. Remélem, azért majd csak alakul a helyzet.

Sáfrány, én is nagyon aggódtam még 5 hetes korában. Nem is volt elég a tejem estére, odaadtam a napközben lefejt tejet.
Akkor alakult ki igazán a normális tejmennyiség, amikor nem görcsöltem, hanem természetesnek vettem, hogy van tej. Ez úgy 2-2,5 hós környékén volt.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Köszönöm szépen mindenkinek, nagyon mgnyugodtam, szerintem ez jót fog tenni! :-) Nelli, neked drukkolok nagyon!!!! ÉN bízom benne, hogy már az is segít, hogy kiírtam magamból és ilyen kedvesek voltatok!!!
Vendég
 


Farkas :)
Én is nagyon drukkolok! De szerintem Nálad tényleg csak az kell, hogy megnyugodj, és természetesnek vedd, hogy van tejed!

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Nelli!
Nagyobb gyerekeid el tudtak menni oviba/suliba? Tudsz jobban pihenni? Remélem minden okés lesz veletek!
Viki
Vendég
 


Kriszi, 5 év nem semmi :) Én még csak két és félnél tartok, de már ez is időtlennek tűnik :wink: És mondd, hogy lett vége nálatok? Én még nem tudom, hogy fog befejeződni, mivel a két és fél éves meg a két hós egyszerre szopik (ami egyébként sokkal keményebb, mint amire számítottam, pedig szeretek szoptatni).

Nellinek és Farkas 007nek drukkolok nagyon :)

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Viki :)
Köszi kérdésed, a csajok tudtak menni hál istennek, de pihenni nem nagyon tudok.
Sajnos jól sejtettem, hogy Brigi fogyott a betegsége alatt. 1 hónap alatt stagnált a súlya. 6300 g volt, most 6309 g :(
Mivel a tejem sem akar visszajönni, pedig éjjel is 2 óránként kel enni, így este megpróbálom neki elkezdeni a Sinlac tejpépet, hátha a kanál jobban fog tetszeni neki.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Szia Nelli!
Nem tudok a tejpép dologhoz hozzászólni, mert én később kezdtem el adni a fiamnak a DM-ben kapható fajtát. De az biztos, h Téged meg fog nyugtatni ha nem azt nézed, h mennyit tudott szopizni, hanem biztos vagy benne, h jóllakott. :D Lehet, h ez a tejmennyiségednek is jót fog tenni. Mármint a nyugodtabb lelkivilág. :D Kívánom, h így legyen!
Viki
Vendég
 


Farkas :)
Hogy alakul a tejed?

Nekem a tejkérdés: még mindig gyakrabban eszik Brigi éjjel nappal, de talán valamennyit rendeződött a tej. Olyan nem lesz, mint korábban, de szinte csak szopi van eltekintve attól a 3-4 kiskanál tejpéptől, amit kóstolgatunk egyenlőre.
Igazán a jövő havi súlymérés mutatja majd meg, hogy van-e elég tej.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni. Még augusztusban írtam ide, de most foglalkoztat egy kérdés, amire nem igazán kaptam még választ.
A lányomat 7 hónapig szoptattam nagy kínszenvedés árán, felesbe tápis volt. MOst nem részletezem, valamikor a nyáron leírtam a sztorit.

A fiam igény szerint szopik (éjjjel nappal), majdnem 8 kiló, akkora mint egy 7 hónapos. Fejni nem fejek, se cumi, se cumisüveg, meg hasonlók, gyakorlatilag velünk alszik.

A tejem gondolom pont elég, mert még gyarapszik, azt már megszoktam, hogy sűrűn eszik.

Az a problémám, hogy elég sokat híztam terhesség alatt, 22 kilót, s a nagyja rajtam is maradt. Most 15 kilóval vagyok több, mint a második terhességem előtt.Valamennyit még híztam is szülés után.

Igaz, én is igény szerint eszem:oops: :oops: :oops: , szóval túl nagy problémát nem csináltam a dologból,de most már kezd zavarni.

Szerintetek mennyit lehet mozogni (tornázni) vagy lehet diétázni szoptatás alatt? Esetleg fogyózni?

A kisfiam még csak szopik, s örülök, hogy elég neki, ezért inkább eddig nem mertem semmibe belekezdeni, de most már kezd kicsit zavarni.Azt a küszködést nem szertném megint, mint ami a lányomnál volt, inkább akkor molett maradok, míg fő kaja a szopi, csak hátha van valakinek tapasztalata.
(Most leginkább csak sétálok velük, sportolni nem mertem még).

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Szia!
Mozogni lehet egész nyugodtan, két dologra kell figyelni, az ivásra és a jó melltartóra.
Fogyózni módjával szintén lehet: fontos, hogy ne legyen túl gyors iramú a fogyás max. -0,5 kg/hét.
A gyors fogyás egyrészt csökkentheti a tejet, másrészt a szervezet a zsírszövetbe "falazza be" a méreganyagokat, és ezek ilyenkor nagy mennyiségben kerülnek a vérbe.

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Szia!

Köszi!

Annyi mindent hallottam, hogy ha tornázok, csökken a tej, de most már muszáj valamit legalább mozognom, ha nem is kifejezetten fogyózni, mert fájnak a lábaim, meg a hátam.

Nem vagyok kórosan elhízva, de jó lenne kicsit könnyebbnek lenni.A zöme úgyis akkor megy majd le, ha vége a szopinak, a lányomnál is úgy volt. Addig semmi, utána heti 1 kiló lement magától.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Uxi :)
Már önmagában azzal sokat tehetsz a súlycsökkenés érdekében, hogy megnézed, mit eszel. A babádnak is jobb lesz, ha az egészséges ételekre koncentrálsz, de azért egyél rendszeresen keveset. Mellőzd a cukrot, a fehér lisztet, a túl zsíros, fűszeres ételeket. Egyél sok gyümit, zöldséget (ami a baba pocijának nem árt), levest, sovány tejterméket.
Mozgás: én inkább a könnyedebb mozgást részesíteném előnyben. pl. jóga, callanetics, úszás, kocogás.

Sok sikert!

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Lányok, csak egy kis önterápia miatt írok, és úgy gondoltam, ez egy megfelelő hely lenne... Nagyon szomorú vagyok, mert egyre több jel mutat rá, hogy be kell fejeznem a szoptatást. Ezt kicsit drámaian élem meg. A baba 7,5 hónapos, 6 hónapig kizárólag szoptattam, azóta pedig csak nagyon keveset kap, inkább csak az íze miatt gyümölcsöt, zöldséget, 1x, 1x naponta. Eddig is fájdalmas volt a szoptatás szinte folyamatosan, de most már elviselhetetlen. Nem a harapás miatt (már 4 foga van), de ha kicsit ráharap, az 100x-os fájdalom a gyulladás miatt. Ezen kívül fogy a tej. Nem értem miért, mert éjszaka is 3-4 óránként eszik, igaz, mindig keveset. Már párszor fejtem (muszáj volt), és feltűnt, hogy egyszerre csak max 1,5 dl-t iszik, ő ennyire van kalibrálva, kész. Amúgy majdnem 8 kiló.
Csak egy fásult kérdés, ha valakinek van ötlete: lehetséges innen még visszatornázni a mennyiséget? De nincsenek illúzióim, valószínűleg tápszert kell majd adnom :( :( :( Azért vagyok letörve, mert nagyon szerettem volna 1 éves koráig szoptatni.
orsi
kamcsatka
 
 


Szia!

Miért fáj a mellbimbód? Sebesedik? A fájdalomtól "kiválóan" tud apadni,sajnos a lányomnál volt benne részem :cry:, az első 2 hónap horror volt.

1,5 dl szerintem nagyon jó adag egy evésre!
Honnan tudod, hogy csökken a tejed?

S ha tápi helyett inkább adnál főzeléket, gyümit, húst? (ha jól tudom, ekkorának már azt is lehet).S a tejből meg inna, amennyi van.

Ha elviselhetetlenül fáj és nem lehet megoldani, ne legyen lélelkiismeretfurdalásod a tápi miatt sem. Úgyis ehet már egyebeket, pár hónap múlva meg már mindent. De ha van kitartásod, fejni is lehet és azt odaadni, a fejés nem készíti ki annyira a bimbót, mintha pl. a rossz szopási technika miatt fájna. (ezt sajnos tapasztalatból tudom :cry: ).

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Persze az utolsót csak végső esetre, mert az sem a legjobb, ha napi 2-3 órát fejéssel tölt az ember... :?

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Kamcsatka: pontosan mid fáj? Látta ezt vmi hozzáértő? (Mármint végzett szoptatási tanácsadó v. Liga vezető?)
1,5 dl tej egy étkezésre - a babád inkább a többet evők közé tartozik :wink: Jópár baba eszik egyszerre max. 60-80g-okat még 7-8 hónaposan is.

Tej visszatornázás: már szerepelt itt párszor Luca a napi max. 3 szopiból váltott jóformán csak szopira majd 3 évesen betegség miatt, és kb. másfél nap alatt elérte, hogy fedezzem a folyadékszükségletét :)

Úgyhogy ha ki lehet deríteni mi fáj, utána a tejkérdés magától rendeződhet.

És le a kalappal előtted az eddigi kitartásodért! :) :)

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Hát ez nagyon jólesett, hogy próbáltatok kicsit bíztatni, köszönöm! A helyzet jelenleg a következő: még csak 2x adtam tápszert, úgy látom, abból többet fogyaszt, este megivott 2,2 dl-t. Amúgy meg 3x fejek elektromos géppel, nagyon unalmas, de csinálom. Onnan gondolom, hogy fogy a tej, hogy egyre lassabban telik meg a mellem, és a fejés egyre tovább tart, alig jön össze 1-1,5 dl/cici. Szerintetek az sok??? Én azt hittem, az nagyon kevés. Igaz, éhségből még sosem sírt. Tegnap reggel megint próbáltam megszoptatni, de megint megharapott, most úgy gondolom azért, mert tele volt az orra. Rettegéssel szoptattam már úgyis egy jó ideje, mióta foga van, hát most 4 van, és egész nap csattogtatja, csikorgatja... Kiráz a hideg... :shock: Más kaját csak úgy mókából eszik, de azért eszik (én pacsmagoltam zöldség és gyümölcsmixeket). Én tulajdonképpen örülök, hogy eddig is sikerült szoptatni, mert a majd 9 éves fiamat eddig sem sikerült, sőt sosem szoptattam bimbóvédő nélkül, később meg fejtem. A tej sokkal gyorsabban apadt el, mint most... A "sikersztori 9 éve az ő születésével kezdődött még a kórházban, amikor próbáltam szpotatni, de nem tudta bekapni, erre a nővér megkérdezte: "a másik is ilyen rossz???" Na, így indultunk. Aztán a kislányka sokkal ügyesebb volt (mint én:-)) hálistennek... A gyulladás pedig.. mindig visszatért, de semmi nem látszott kívülről, csak már sírtam, ha egyáltalán hozzáért valami. Nem hiszem, hogy "rendesen" tovább tudom szoptatni a lánykát, de fejni fogok, amíg lehet. Érdekes, már tegnap este megjelent előttem egy nosztalgikus, szép kép, hogy figyelem az arcát, ahogy szopik... Furcsa, hogy nosztalgikus, pedig épp, hogy abba kellett hagynom. Igazán szomorú lettem.
köszönöm a segítő tanácsokat!
orsi
kamcsatka
 
 


Orsi!

Cumisüvegből a legtöbb baba többet fogyaszt, mint mellből. Szóval ebből nem lehet semmilyen következtetést levonni.

Viszont Borcsával megegyezik a véleményem, hogy jó lenne, ha látna Titeket egy laktációs tanácsadó (elérhetőségeik: http://www.szoptatasert.hu/belso.php?inf=ibclc_szak ). És így kiderülhetne egy-két dolog:

1. Miért a fájdalom (gyulladás?) folyamatosan? Mert ez nem alapvető hozadéka a szopizásnak. Ha megtaláljátok az okot, akkor valószínűleg a fájdalom is tovaszáll. És az, hogy ennyi ideig tűrted, sem jelenti azt, hogy ez a szopizáshoz továbbra is hozzátartozzon. Pl. lehet, hogy kiderül, hogy egy tejcsatornákba is bejutó gombás fertőzés áll a háttérben, amit szépen lehet kezelni, de amíg nem kezelik, addig szúró, égő fájdalmat okoz szoptatás alatt, de akár még szoptatások között is. És még számos ok lehet, amit mi laikusként, kevés információval, nem látva titeket, a szopizást, nem tudunk kideríteni.

2. Miért a harapás? Egyszerű cumizavar miatt szorít rá a melledre? (Ez persze csak akkor merül fel, ha van cumitok.) Vagy más miatt teszi ezt? Fogzás, nátha idején szinte minden babánál előfordul egy-két esetben. De ezekre akadnak praktikák.

3. Ez már csak az én kérésem. Ne temesd még a szopizást! Lehet, hogy egészen egyszerű a problémátok megoldása, lehet, hogy kicsit nehezebb, de abból amit eddig leírtál messze nem következik, hogy itt lenne a vége.

Eddig is nagyon ügyes voltál, most sem lesz másképp. Mi itt (én biztosan) mindnyájan szurkolunk Nektek, hogy sikerüljön megoldást találni, és mindkettőtök örömére folytatódhasson fájdalom nélkül a szopizás.

Zita
pzita
 
 


Fű anyám, te 1-1,5 deci/cicit tudsz fejni??? :shock:

Az rettenetesen sok! Nekem még kettőből sem sikerült annyit.
Egyszer sikerült (még akkor, mikor a nagy bedurranás volt az elején, s kifejtem egy csomót) 110 g-ot, azóta mikor próbáltam csak 50-60 grammokat. Fejéskor tuti kevésbé jön ki a tej, mint a szopikor. Nem tudom hogy csinálják.

Beni is csak szopik, és nem kicsi ( 8,2kg) de szerintem egy decinél többet nemigen evett még sosem egyszerre. (párszor mértem, úgy 70-90 g körül fogyaszt).
A mellem... hmm.. hát minden, csak nem kemény :oops: , így tapintásra nem is hinném, hogy van benne tej. :shock: Megtelni meg sosem telik, arra nincs ideje...
Igazából azt sem tudom, mitől hízik így, mert napközben 2-3 óránként van egy étkezés, amit pár perc alatt lezavar és nem a legnagyobb intenzitással, közben nézelődik, gőgicsél. (közte persze nasi is, azt inkább ivásnak gondolom), igaz, éjjel is eszik 2-3 szor, akkor talán többet.

Ezeket csak azért írtam, hogy lásd , nem vagy egyedül, ez még nem jelent feltétlen tejcsökkenést.

Viszont a fájdalom tényleg nem normális.:cry:.

Cumisüveg: tényleg többet ehetnek belőle, Emi kapott tápit is, nála 120g volt a minimum egy evésre, de gyakran evett 200-220 grammokat is. Gyorsan jön belőle és sok, viszont ritkábban esznek.Csak éjszaka marha rossz tápit csinálni :? .

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Hú attól én is félek, mi lesz ha kinő a foga!
Eminek csak 9 hónaposan jött az első, de akkor ő már nem szopott.

Ahogy Benit elnézem, ő iskolás koráig szopna :shock:. Néha engem is megharap : félig kiengedi a bimbót, s mikor a végéhez ér, nagyot szorít rajta az ínyével, közben rámnéz és vigyorog. Ha ezt foggal tenné... :shock: :shock: :shock:

Akinek van tapasztalata: mit lehet olyankor csinálni? Már az ínnyel harapás is fáj, szerencsére nem gyakori.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Most alaposan meglepődtem... Nem tudtam, hogy az a 1-1,5 dl soknak számít... Ugyanis soha nem mértem, amikor még viszonylag zavartalan volt a szoptatás, mert 3 óránként éhezett meg, és már " nagyobb" korában 5-10 perc alatt elintézte. De valóban, a fájdalom az egész időszakot a születéstől kezdve végigkísérte. Ritka harmonikus, szép hetek voltak, amikor nem fájt semmi. De mostanra annyira telítődtem a fájdalommal, hogy már nem elég az akaraterőm arra, hogy megint megkínáljam... Igen, van cumija, de nem egész nap lóg a szájában, már megnyugtatásra sem kell neki, de alváshoz igen. Ha elveszem tőle, a nyugodt alvást veszem el magunktól. Velünk alszik, és éjszaka eddig nem is volt annyira szörnyű a kelés (2-3x), mert csak megszoptattam félálomban, majd aludtunk tovább, soha nem volt sírás. Most azért elég gáz, mert ugyanúgy megébred, én meg vele együtt kibotorkálok a konyhába (különben sírna), és melegítem az este lefejt tejet. Nem ideális... :(
Zita, köszönöm a tanácsokat és a linket, megnéztem, úgy gondolom, e-amilt fogok írni először. Meg kell rágnom a kapott infokat... Sokszor arra gondolok, hogy miért vagyok ilyen nyavalyás, amikor ezeknek a dolgoknak ösztönből kéne jönni, és mivel a szoptatás valóban természetes dolog, mennie kell!!! De miért kapcsolódik ehhez ennyi buktató? Valami elromlott az idők során velünk? Nem akartam demagóg lenni, de ennél a második babánál olyan sok mindent "jobban" csináltam, természetesebben, magamra hallgatva, és ettől nagyon boldog vagyok. Csak ez a szoptatás picit kifgott rajtam és a szép terveimen... :)
kamcsatka
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: