Új privát üzeneted érkezett!

Szia Almababa!
Csak csatlakozni tudok Krisztihez: egy 7 hós baba nem is akar annyit enni, szerintem, mint a recept ajánlja! Az én fiam tényleg nagy zabagép volt mindig is, de 7 hónaposan 1X evett főzeléket szopi helyett, és, mondanom se kell, nem aludta át az éjjszakát kaja nélkül. :D Mondjuk, azt hiszem ő is evett már húsos kaját ekkor, de én egy kicsit "elrontottam" a hozzátáplálást. Teljesen tudatlanul vágtam bele, de végül nem lett semmi baj. (Az én fiam rögtön megevett egy bébiételes üvegnyi főzeléket pár napos gyümölcsös felvezetés után...)
Ne izgasd magad, én mindig bólogattam a gyerekorvosnak, amikor azzal szekírozott, h ugye, lefejem a maradék tejet? Soha nem fejtem le, nem volt rá okom. Tényleg szépen gyarapszik a lányod, és a vonalzód kis képén is teljesen egészségesnek látszik! :D
Üdv: Viki
Vendég
 


Szia Viki,
neked is köszönöm a megerősítést :wink:

KépKép
almababa
 
 


MOna!!!

Remélem minden rendben veletek.Kérlek jelentekezz, mert nagyon érdekelne, hogy minden rendben van-e a kisbabáddal.

Az én kisfiam mostanában elég szépen szopik, csak esténként, néha 1 óránként cicin van, mert kevés a tejcsi és éjjel is felébred napok óta.Remélem a sok szopi meghozza az eredményét és esténként is elég tej lesz a cicikben.


Marcsi
mikiné
 
 

 
 

Liv: ha erre jársz: köszi a ciklus.hu-t! :) Az az oldal egyszerűen szuper! ;)

És egy szép szopis fotó minden fórumolvasónak :)

Kép

KépKép
livus
 
 


Sziasztok!

Remélem nem haragszotok meg érte, de fel szeretném hívni a figyelmeteket 4 új csoportra a XI. kerületben. Mindegyik csoport teljesen ingyenes, előjegyzés nem szükséges! Jöhetnek idősebb gyerekek is, a hely egy játszószoba, jó nagy tér, tele játékkal.

1. Baba-mama szopis csoport. Két IBCLC-re készülő anyuka vezeti, én pszichológus vagyok, társam pedig gyermekgyógyász. Oldott légkörben beszélgetés a leggyakoribb szopis kérdésekről, problémákról amíg a gyerekek játszanak, ismerkednek. Lehetséges témák: a szoptatás menete, tejmennyiség növelése, visszatérés a tápszeres pótlásról az anyatejre, hozzátáplálás, elválasztás, alvás, szopis problémák, a szoptatás örömei, előnyei, az 1 éven túli szoptatás, tandem szoptatás, stb, stb. Minden hónap ELSŐ péntekén 10-12 óráig.

2. Szoptatásra felkészítő csoport várandósoknak. A szoptatás alapjai, hogyan kezdjük jól, az újszülött viselkedése, a szoptatás normális menete, felkészülés az első időszak lehetséges nehézségeire. Ide is jöhetnek nyugodtan idősebb testvérek, van jó sok hely és játék. Minden hónap HARMADIK péntekén, 10-12 óráig.

3. ANGOL NYELVŰ baba-mama szopis csoport. Mint fent, csak angol nyelvű anyukáknak. Minden hónap MÁSODIK péntekén, 10-12 óráig.

4. ANGOL NYELVŰ várandós csoport. Nemcsak szoptatás, hanem a babavárással kapcsolatos összes téma angol nyelvű kismamáknak. Minden hónap NEGYEDIK péntekén, 10-12 óráig.

Helyszín: XI. Bártfai u. 34/A, Korai Fejlesztő Központ
Tel: 363-0270
Megközelítés: Piros 7/173 busz a Bártfai u megállóig (Szt. Imre kórház).
Parkolási lehetőség van a környéken.

Várunk mindenkit szeretettel! Légyszíves adjátok tovább az információt bárkinek aki esetleg érdeklődik egyik vagy másik csoport iránt!

Köszönöm szépen!

(UI: Erősen gyanítom, hogy a babanetes postafiókom megtelt, és ezért nem jön bele új levél... akinek gyanús hogy esetleg nem válaszoltam valamire, küldjön emailt! Az nem telik meg! rokica kukac gmail pont com)

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Livus: szívesen! OFF: Nekem is kezd hasznos lenni, főleg, hogy most már harmadszorra jött meg úgy, hogy Sári még mindig nem eszik 1-2 evőkanálnyi kajánál többet naponta. :wink:

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Rokica,

Most látom ,hogy készülsz az IBCLC vizsgára (jól értettem, ugye?). Ezekkel a tanácsadó csoportokkal szeretnéd megszerezni a 2500 órát? Jó ötletnek tűnik. Nekem csak 900 kellene, de reménytelen mégis, mert sehol nem tudok "tanácsolni" :D !
(Egyébként nekem is 2 lányom van, és akkorák, mint a tieid! :D)
Szóval csak sok szerencsét akartam kívánni! :wink:

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Sziasztok!
A XIII., V. vagy VI. kerületben van baba-mama szopis csoport?
cerceluska
 
 


Sziasztok, most tévedtem ide, bevallom, nem olvastam végig a topicot, de meg fogom tenni. Viszont addig is elmondom, mi a gondom, hjátha tud valaki ajánlani olyan szakembert, aki ilyesfélével foglalkozik.
Két gyönyörű gyerkőm van, de sajna egyik se tudott jóllakni anyatejjel, ami belőlem jött. Az első nem is szopott, nem tudott. Állítólag kicsi a szája, én meg tapasztalatlan, ő meg sírt, ha meglátta a cicit, védőnő széttárt karral nézte, ahogy együtt sírok a gyerekemmel. A második két évre rá született, fölvértezve mentem szülni, mert nagyon akartam szoptatni. Császáros volt mind a kettő, a másodiknál már ismertem a kórházi körülményeket, fél óránként rohangáltam át a csecsemő osztályra (nem volt ott ágyam), hogy nehogy adjanak neki cumisüvegből, a folyosón is a szájába nyomtam volna a cicit. Szerencsére ő már nagyon ügyes volt, szopizott is rendesen, csakhát tejecske megint sehol. Nem estem pánikba, 3 napig bírta a kis fickó a néhány cseppnyi előtejjel, de kénytelen voltam pótlást adni üvegből. ez őt nem zavarta meg, utána is szopizott. Vártam türelmesen, mindig cicire tettem, bár megmondom őszintén, húsz percnél tovább nem hagytam rajta. De fejéssel is csak napi max160 ml jött le (szopival együtt). Dokim szerint valami hormonális dolog lehet a háttérben, de én nem hiszem el, hogy az én szervezetem nem képes etetni egy csecsemőt!?!?! Könnyen teherbe estem, könnyű terhesség, bár a szülés nem ment, de más minden flottul, akkor szoptatni miért nem tudok?? Azon tűnődtem, hogy néhány száz évvel ezelőtt éhen haltak volna a gyerekeim?
Ha tudtok valakit, aki foglalkozik ilyen problémákkal, tudassátok, mert szeretnék még babót, de utálom a tápszert!!!

Bocsi a terjedelemért, de hátha valaki már tud segíteni.

Dóri
foldori
 
 


Dori:
Én nem nagyon tudok mit mondani, mert az igény szerinti szoptatással nekem minden tejproblémám megoldódott. DE! Egy Kismama magazinban olvastam egy hasonló "kálváriát" (2005 aug vagy szeptemberiben), ugyanígy császár, nincs tej, pótlás, ördögi kör. Az anyuka a második babánál már a terhesség alatt egy LLL tanácsadóval dolgozott együtt. Ott volt vele a kórházban is. Sikerült sok nehézséget túlélni, befordult bimbót, gyulladást, cumizavart, sztrájkot, elalvást a cicin... és megérte, mert ha jól emlékszem, a picur már elmúlt 1 éves is, és még mindig rengeteget szopott éjjel-nappal.
Szóval szerintem van remény. Livus majd biztosan jön elérhetőségekkel... :wink:

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Kedves Dóri!

A http://www.szoptatasert.hu/belso.php?inf=ibclc_szak oldalon találsz laktációs tanácsadókat. Érdemes lenne felvenni velük a kapcsolatot. Velük átbeszélheted a teljes részletességgel a két gyermekeddel való szoptatási dolgokat. Ha felmerül a lehetősége, hogy hormonális probléma, tejmirigyelégtelenség, vagy egyéb betegség - ami esetleg nem okoz tünetet egyébként - okozta az elégtelen tejtermelődés, ők azt is meg fogják tudni mondani, hogy hol tudják a különböző problémákat kivizsgálni. Lehet, hogy a legszerencsésebb, ha Sarlai doktornőt keresed meg közülük (megtalálod az S betűnél), mert náluk a mell eredetű problémákat, ha jól tudom, azonnal meg is tudják vizsgálni.

Zita
pzita
 
 


Liv!

Gondolom, Emőke történetére gondolsz. Egy kórházban szültünk vele. Sződy Judit volt már a kórházban is mellette. A sztorit a http://www.kismama.hu/baba/masodjara_si ... atni/3215/ oldalon olvashatjátok. Meg persze a papaír alapú változatban. Szerintem nagyon sok tanulsága van a történetnek.
pzita
 
 


köszi, én is olvastam, írtam is Juditnak e-mailt, de sajnos nem válaszolt. Itt más gond lehet, mint az igény szerinti szoptatás. Egyszerűen nem termelődik tej. Valami más lehet a háttérben. Megpróbálom ezt a Sarlai doktornőt. Sajna nekem rossz élményem van tanácsadóval kapcsolatban, mert amikor nagyon nagy szükség lett volna rá, a megadott elérhetőségen elég érdekes módon hajtott el valami hozzátartozója. Abban az idegállapotban nem próbálkoztam másikkal.

Dóri
foldori
 
 


Dori: én ezt találtam még:



Kérdés:
26 éves 1 gyermekes anya vagyok, most várom második gyermekemet. Az elsőt sajnos nem tudtam szoptatni mert nem termelődött tejem. Az ultrahangon kiderült hogy kevés tejmirigy van a mellemben. Szeretnem tudni mit tehetnek annak érdekében, hogy most születendő gyermekemet tudjam szoptatni.
Válasz:
A nők egy kis hányadát érintő probléma a tejmirigyelégtelenség. Ez egy anatómiai rendellenesség, azt jelenti, hogy nincs elegendő tejmirigy a mellükben és ennek következtében kevés tejük termelődik. Úgy tűnik, hogy összefüggés lehet a pajzsmirigy alulműködés és a tejmirigy-elégtelenség között: egy felmérés szerint hypothyreózisos lányoknál nem ment végbe a serdülőkori tejmirigy- és tejcsatornarendszer fejlődés.
Köztudott, hogy a mell mérete nem befolyásolja a tejtermelési képességet. A mell méretét elsősorban a zsírszövet adja. Egy kismellű nő is tud elegendő tejet termelni, ha van elég tejmirigye. Bizonyos mellformák azonban gyakran elégtelen tejtermeléssel párosulnak. Ilyen pl. a kúp alakú mell, az egymástól távolülő mellek, az alulfejlett mell (hypoplasia). Nagyon fontos az anamnézis! Tapasztalt-e az anya a várandóssága alatt változást a mellét illetően? Nőtt-e a melle? Tapasztalt-e változást a tejbelövellés idején? Ha a válasz nemleges, akkor valószínűsíthető, hogy nem lesz képes a mell elegendő tejet termelni.
Mit lehet tenni?
Elsősorban a szoptatási gyakorlat szigorú és azonnali felülvizsgálatára van szükség. Gyakori, helyes mellretétellel sok esetben ki lehet hozni a maximumot a mellből, ami az első hetekben elegendő lehet a kisbaba táplálékszükségletének fedezésére. A nők nagyobb százalékánál azonban ez nem sikerül. A kisbabát nagyon kell figyelni: ha kevés a vizeletes és a székletes pelenka, illetve keveset gyarapszik, akkor pótlásra van szükség. Lehetőség szerint női tejjel, ennek hiányában tápszerrel kell pótolni. Érdemes a babát mindkét mellből megszoptatni, a második mellből való szoptatást az SNS (Szoptanít) készülék segítségével kiegészíteni. Így fenntartható a tejtermelés, a kisbaba olyankor is stimulálja a mellet, amikor éppen kiegészítést kap és nem alakul ki rossz szopási technika, cumizavar. Ez utóbbiak elkerülése végett kerülendő a játszócumi és a bimbóvédő használata is. Nem elhanyagolható, hogy az SNS segítségével anya és gyermeke továbbra is élvezheti a szoptatással együttjáró intim közelséget.
Fokozható a tejtermelés természetes szerekkel és gyógyszerrel. Ismert tejszaporító a Lactoherb és a Fitolac gyógynövénytea, egyre inkább elterjed az Urtica Urens homeopátiás szer használata. Hazánkban még kevéssé ismert a görögszénamag vagy másnéven lepkeszegmag. 5g (1 teáskanál) magot 5 percig kell áztatni 200ml hideg vízben, majd 8-10
percig főzni. Teaként cukorral, mézzel ízesítve fogyasztható. A megfőzött mag mézzel elfogyasztható.
Nyugaton a domperidone-t (Motilium) gyakran használják tejserkentésre. Már 3-4 nap alatt jelentős változás észlelhető a tejtermelésben, maximális hatását a harmadik héten éri el. A gyógyszer szedésének befejeztével a tejtermelés visszaesik. Javasolt dózis: 20-40 mg-os tabletta, naponta 3-4 alkalommal. Lehetőleg étkezés után másfél órával kell bevenni.
A védőnő, a szoptatási tanácsadó és a család részéről a tejmirigy-elégtelenségben szenvedő, gyermekét szoptatni nem tudó anya maximális törődést, lelki támogatást igényel.

Rózsa Ibolya

Én szedtem Motiliumot az első lányomnál pár hónapig és hihetetlenül sokat segített, elképesztően hatásos. Magyarországon ez nem éppen elfogadott módszer a tejtermelés növelésére, de rendkívül hatásos és semmi mellékhatása nincsen. Örülök, hogy R. Ibolya ezt már ajánlja és így hátha több anyukán tudna segíteni. Ennek is érdemes lenne utánajárnod.

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Sziasztok!

Lehet, hogyha vissza olvasnék megtalálnám a kérdésemre a választ, de egy pici babával nincs túl sok időm, ezért inkább kérdeznék. :oops:
A bal mellemből nem hajlandó szopizni a 3 hetes kisfiam. Első perctől mostoha volt neki, de ímmel-ámmal elfogadta, visztont pár napja egyáltalán nem kell neki. A másik cicvel semmi gond. Félek, hogy el fog apadni a tejcsim, napról napra kevesebbet tudok fejni, a másikból pedig szinte semmit, mivel állandóan azt szopizza.
Mit tehetnék?
Válaszotokat előre is köszönöm.

Kép
Kép
susytunder
 
 


Sziasztok!

Lehet, hogyha vissza olvasnék megtalálnám a kérdésemre a választ, de egy pici babával nincs túl sok időm, ezért inkább kérdeznék. :oops:
A bal mellemből nem hajlandó szopizni a 3 hetes kisfiam. Első perctől mostoha volt neki, de ímmel-ámmal elfogadta, visztont pár napja egyáltalán nem kell neki. A másik cicvel semmi gond. Félek, hogy el fog apadni a tejcsim, napról napra kevesebbet tudok fejni, a másikból pedig szinte semmit, mivel állandóan azt szopizza.
Mit tehetnék?
Válaszotokat előre is köszönöm.

Kép
Kép
susytunder
 
 


Kedves Kismamák!
Felesleges anyatejet, illetve tejtestvért keresek 2008. április elején születendő harmadik kisbabámnak.
Első gyermekemnél derült ki, hogy nem fejlődtek ki a tejmirigyek a mellemben, emiatt nem tudom a saját tejemmel táplálni egyik babámat sem.
Nagyon szeretném, ha a harmadik gyermekemnek még kevesebb tápszert kellene innia, mint a nővéreinek. Nekik is voltak tejtestvéreik.

Olyan Édesanyát keresek, aki
- a felesleges anyatejet lefejte-fagyasztotta, de a babája nem itta/issza meg valami miatt, ezért csak a helyet foglalja a fagyasztóban. Szívesen átveszem, elhozom Budapesten, vagy a pesti oldal vonzáskörzetében.
- Aki a maga megnyugtatására lefeji a tejet, hogy biztosan elég legyen, de a gyűjtőbe nem akarja beadni. Ebben az esetben tejgyűjtő zacskót vagy üvegeket szívesen adok.

Minden felajánlást köszönettel veszek, és privát üzenetben várok!
Nekünk minden csepp anyatej fontos…

Nuska+
nuska1
 
 


Livi,
én is szedtem Motiliumot, és SNS-t is használtam mind a két lányomnál. Így lett egy szopizásnál 15 gr körül a tejmennyiségem :cry:

Dóri,
érdemes lenne megvizsgáltatnod magadat! Én nagyon kétségbeestem, amikro kiderült, mi a bajom, de legalább tudok róla, és azt is tudom, hogy nem az akaratban-elszánásomban van a hiba.

Sarlai drnőnél is jártam, amikor egy hónapos volt a nagyobbikom (most 3,5 éves), megnyomkodta a cicimet, mondta, hogy óóóó, ebben van tej (persze, egy nyomkodásnyi :? ) aztán azt tanácsolta, hogy naponta tízszer-tizenkétszer tegyem mellre a babát, és néhányszor hagyjam el a szoptanítot. Nála fel sem merült, hogy nincs elég tejmirigyem - pedig mennyi szomorúságtól menekültem volna meg, ha az elején kiderül...
Végül Rózsa Ibolya és egy másik LLL-s tanácsadó tapintásos vizsgálata valószínűsítette a dolgot, amit aztán UH-os emlővizsgálat erősített meg.
(ha vkit érdekel, szívesen adok UH-os orvos elérhetőséget, privátban).

Üdv,
Nuska+ (34+6)
nuska1
 
 


Susy!

Milyen pozícióban szoptatsz? Nem lehet kicslezni a babádat? Ha például bölcsőtartásban, akkor úgy, hogy a jobb mellről úgy teszed a balra, hogy nem átfordítod, hanem, átteszed ugyanabban a pozícióban. Magyarul a bal oldalon hónaljtartásban szoptatod. Vagy, ha például fekve szopiztok, akkor ugyanúgy a bal oldalon feküdne a babád, mikor a bal mellből kínálod, amit úgy lehet kivitelezni, hogy arra van a lába, amerre a Te fejed. De bármilyen más szoptatási pozíciót ki lehet próbálni, amit eddig nem próbáltatok. Eze a topik előtt vagy után egy párral van egy szoptatási pozíciók topik, ott nézz vissza az elejére. Találsz bőséggel lehetőségeket, hogy mit is lehet megpróbálni.

Zita
pzita
 
 


Nuska: Sajnálom!! :cry:

Susy: nálunk is volt ilyen pár hétig, csak jobb mellel. Én úgy oldottam meg, hogy fekve szoptattam balról, majd kissé előrehajolva a jobb mellemből is megszoptattam, ő maradt ugyanabban a pozícióban, úgyhogy fel se tűnt neki. Pár hét alatt elmúlt.

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Ki hogy van? Sáfrány: megy a tandem? Livus: hányszor szopik még Bobó éjjel? Saara, ööö többiek? Hogy vagytok?

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Susy: nekem is volt hasonló problémám: nekem sem szerette kezdetben az egyik cicit: sokszor rángatta, dühös lett rá. Később jöttem rá, hogy az lehetett a gond, hogy kevésbé jöhetett a tej abból a mellemből, ugyanis nagyon ki volt sebesedve, és ezért nem sokat volt rajta Bobó, inkább a másikból szoptattam. PÁr hét múlva rendbe jött minden, azóta is lelekesen szopizik mindkettőből :)

Liv: köszi a kérdésed. Válaszolni nem tudok rá, sajnos :(
Ma éjjel pl. borzalmas volt. Jön most megint foga is (remélem, ez volt az oka), tegnap és ma éjjel is felébredt egy hosszabb időre, és közben folyamatosan szopizott. Majd szétment a derekam már az oldalt fekvéstől :(
De alapjáraton nem vészes. Vagyis már megszoktam :lol:

És ti? Sárival mi a helyzet hozzátáplálás és éjszakai szopi téren?

KépKép
livus
 
 


Ja, és OFF: most sül a répatortád ;)

KépKép
livus
 
 


Sziasztok, rég jártam erre.

Livus, a tegnap éjszakánk nekünk is rettenetes volt. Kb félóránként kérte Iván a cicit és szintén derékleszakadás nálam a folyton oldalt fekvéstől. Már odáig jutottam, hogy mindtam neki, hagyjopn békéln, mert én aludni akarok. Kb 10 percig hagyott is. Megváltás volt a reggel 6 óra, hogy végre ki kelhettünk az ágyból.

Nálunk Iván, ha alapjáraton mennek a dolgok akkor kb 12 körül és 3-4 magasságában kér enni, aztán reggel 7 körül, de az már az ébredés.
De olyan is volt már, hogy az éjféli és a hajnali szopi összecsúszott.

Kb most kezdte el lenyelni a kínált ételeket, eddig csak megrágta és kiköpte. Ezzel új fejezet kezdődött az életünkben, ugyanis nagyon úgy néz ki Iván jóval érzékenyebb mint Hana. Hanát soha semmi nem ütötte ki, Iván viszont amióta le is nyeli az ételt, folyton ekcémás vagy piros foltos. Persze az óvatos kóstoltatás szakaszt már rég letudtuk tavaly tavasszal, de most majd ismét elkezdjük, mivel akkor a gyomráig nem jutott el a dolog, így a bevezetés kimaradt.
Kicsit problémás egy ekkora gyerekkel megértetni, hogy nem ehet mindent amit a nővére igen(csoki, párizsi, virsli, joghurt, sajt), pedig muszáj lesz kiderítenem mitől pöttyös.

és akkor Liv kérdésére is válaszoltam (ööö többieknek értelmezvén magam :lol: )


más:
én elkövettem azt a balga hibát, hogy szinte csak bal mellből szoptatok. Éjjel felváltva, de nappal szinte mindig a bal kerül elő, mert így esik kézre. Ennek mára már az a következménye, hogy kb 1 (ha nem 2) számmal nagyobb a bal mellem mint a jobb :?
TI NE ESSETEK EBBE A HIBÁBA!!! most szivacsbetéten gondolkodom a nyári fürdőruciba :shock:

szerintetek korrigálható még ez a helyzet?
mondjuk egyszer már elhatároztam, hogy mindig a pici mellből kezdem a szoptatást minden alkalommal, de nem tudtam tartani magam
vagy a szopi végével, majd visszacsappan a szoptatós cici is? :roll:

KépKép
savitri
 
 


Sziasztok,

Én azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek Emesének (22hónap, rengeteg cicizik, nem sokat eszik, még éjjel is szopik) lehet szorulása az én általam elfogyasztott ételek miatt? Nekem semmi bajom. vagy azért nincs kaki több napig mert sokat szopik és keveset eszik?

Köszi Laura

Kép
tabajd
 
 


Sziasztok!

Laura: Szerintem csak a sok szopi/kevés kaja miatt van a kevesebb kaki.
Nálunk is megy még a szopi éjjel-nappal, de Sári (11.5 hónapos) már hajlandó elég jól enni, főleg, ha Nóri is eszik. De a szopi azért nagyon kell még. Éjjel nekem is gyakran fáj a pozíció, de inkább a nyakam-vállaim sajognak.
Mellméret: fogalmam sincs! Hátha valaki tud okosabbat is mondani róla.
Livus: szegénykém! Gondolom, neked is jól esne már aludni egy jó nagyot! :D :wink: :roll:

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Savitri: amit neked írtam, az kitörlődött részben! Bocs, hogy kihagytalak a felsorolásból, de mindig elfelejtem, hogy Iván annyi idős, mint Bobó! :D Az allergia-dolog nekem fekete folt, nálunk nem pöttyösek soha semmitől a kölykök, remélem, rájöttök, mi lehet a gond!

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Livi, kösz a kérdést! Még folyik a tandem, de pont az elmúlt napokban kezdett Flóra visszatérni a szülés előtti kerékvágásba, tehát csak elalváshoz és ébredéshez kér most, sőt, néha ébredéshez elfelejti :) Eddig nagyon kemény volt, de a legjobb politika mégiscsak az volt, hogy amennyire erőből és idegrendszerből futotta, lehetőséget biztosítottam neki is, lehetőleg egyszerre Vajkkal. Amióta mindig úgy fekszem direkt, hogy Flóra is odaférjen, azóta nem érdekli már annyira a dolog. Kár, hogy nem jöttem erre rá hamarabb :( Úgy látom, nagyon fontos volt neki, hogy biztosítsam afelől, hogy ő is mindig ugyanúgy részesülhet, és most, hogy megbizonyosodott, elkezdhet egy kicsit leválni. Nekem nehéz volt (és lehet, hogy lesz is még) néha a tandem, és kifejezetten megterhelő fizikailag is, de nem bánom, sőt jó érzéssel tölt el, hogy meg tudom ezt adni a gyerekeknek és úgy látom, számukra több az ebből származó előny, mint a pillanatnyi nehézség számomra. Amikor szopi közben cinkosan összenevetnek, anyai szívem csak úgy repes 8)

Kérdés: a gluténnal mi a helyzet? Mikortól lehet adni jelenlegi állás szerint? Kaptam egy bontott doboz gabonapelyhet, de gluténos. Lassan lehet próbálkozni hozzátápival, de ebben bizonytalan vagyok...

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Sziasztok!

Susytunder, nálunk is a bal cicivel van néha gond, nálunk azért valószínűleg, mert a kisfiam nyakában jobb oldalt letapadt picit az izomzat, gyógytornász jár hozzá. Ha kicsit jobban fáj a kis nyaka, a bal cicin csak ordít. Én ilyenkor felülről lógatom a szájába a cicit, bár nehéz, mert elég kicsi a mellem és nem is túl kényelmes, de így legalább szopik is. Próbáltuk azt is, hogy az ő lába legyen a fejem felől, párom segített tartani a babát, de nekünk ez nem jött be, csak kínlódás volt.
Biztatásképpen az én történetem: kisfiamat elsőgyermekes tapasztalatlan anyukaként éjszakára beadtam a csecsemőosztályra, na meg mert a szobatársak közölték, ebben a szobában nem lesz éjjel ordító gyerek, ők aludni akarnak. Hajnalban megkaptam az édesdeden alvó fiamat, nemsoká elvitték, fel sem ébredt, a vizsgálatok után visszakaptam, még mindig aludt. Ha véletlen felébredt, rögtön mellre tettem, hagytam, én buta, másfél óráig cumizni, csak induljon be a tejem. Eredménye: vérhólyagot szívott a bimbómra, csillagokat láttam, sírtam minden szopinál, DE már a 3. reggelre eláztattam az ágyat tejcsivel. Örültem nagyon, de továbbra is alvó babát kaptam, egyszer aztán megkérdeztem, nem kéne felébresztenem, hogy szopjon? Válasz: hagyja anyuka aludni, most kapott tápszert. De mondom, ömlik a tejem, ágyneműt kellett cserélni, akkor miért? Mert ordított. Mért nem hozták ki???
Hazajöttünk, tejem csökkenni kezdett, bimbóm iszonyúan fájt, ha a ruha hozzáért, már folytak a könnyeim, szoptatáskor azt hittem, menten bepisilek. Gyorsan fel is adtam, a család persze nyomta a babába a tápszert. Eredmény: még kevesebb tejcsi, gyógyuló cici. Aztán 3 hét után magunkra maradtunk a picivel, a tanácsadáson pedig kiderült: nagyon sokat hízott, ami veszélyes lehet a későbbiekben, ha így folytatjuk. Parancsba kaptuk: tápszert elhagyni! 3 nap kőkemény küzdelem és üvöltés után elkezdett szaporodni a tejem, még két hétig esténként kellett pótolni tápszerrel, aztán már tudtam fejni, az esti pótlást anyatejjel megoldottuk, pár hete pedig már anyatejes pótlás sem kell.
Mindezt úgy sikerült elérni, hogy senki de senki nem támogatott engem!!! Sőt, mindenkitől azt kaptam, hogy éheztetem a gyereket és fogjam fel, hogy nem elég sok és jó a tejem neki.
A férjem tegnap mea culpázott és közölte: ne haragudjak, amiért nem bízott bennem, de csak rá kell nézni a kisfiunk sonkáira és most már elhiszi, hogy elég neki a tejem.
Szóval kitartás mindenkinek és ne engedjétek, hogy bárki befolyásoljon a "jótanácsaival", tartsatok ki az elhatározásotok mellett!

Kép
szilcsi
 
 


Szilcsi: jó, hogy ilyen elszánt és kitartó voltál! :) El sem tudom képzelni, mi lett volna, ha engem nem támogat a férjem! :( További boldog szopikat kívánok nektek!

Sáfrány: Recca linkelt be korábban cikkeket azzal kapcslatban, hogy a legújabb kutatások szerint épphogy nem később, hanem inkább előbb, szép fokozatosan kell bevezetni a glutént, hogy hozzászokjon a szervezet. Persze a legtöbb cikk ennek épp az ellenkezőjét állítja: minél későbbi bevezetést ajánl. Szerintem ha elolvastad őket, döntsd el, melyik áll hozzád közelebb, melyiket tudod jobban elfogadni. Én anno végülis Recca koncepciója szerint csináltam volna, ha Bobó evett volna valamit, de gyakorlatilag 10 hósan kezdett el mást is enni.
LLL-nél mit mondanak?

KépKép
livus
 
 


Sziasztok,

most járok először ezen a fórumon. Három hetes a kisfiam, kezdettől fogva szoptatom de be kell hogy valljam már azon gondolkodom hogy feladom mert mindkét mellbimbóm keresztbe van repedve, minden egyes szopizás kész kínszenvedés és ha vége már előre rettegek a következőtől... Voltam szoptatási tanácsadáson ahol megmutatták hogyan kellene szopizni, hát szerintem mi úgy csináljuk de a sebeim mégsem gyógyulnak pedig kellene nekik az orvos szerint. Másnak is így indul a szopizás? -vagy csak én bénázok??
jkata
 
 


Kedves Kata!

Akkor ott a szoptatási tanácsadáson (István Kórház?) is fájt, és szenvedés volt a szopizás? Nem fertőződhetett felül a seb? Mert akkor például hajlamos nem begyógyulni. A lényeg, hogy oka van, hogy miért nem gyógyul. Lehet, hogy csak jónak látszik a technika, de mégsem az, lehet, hogy felülfertőződött a seb, és még van pár eshetőség. Nem tudom, hogy hol laktok, de szerintem még egyszer érdemes lenne megmutatni szakembernek magatokat. A http://www.szoptatasert.hu/belso.php?inf=ibclc_szak oldalon találsz ilyen embereket. Illetve a La Leche Ligás baba-mama csoportokba is érdemes lehet elmenni, ahol a csoportot tartó liga vezető is tud neked segíteni. Ezeket a csoportokat megtalálod a http://www.lll.hu/babamama oldalon.

A témában érdemes lehet elolvasnod a http://www.szoptatasert.hu/belso.php?in ... _problema3 oldalon található írást. A második bekezdés a Te írásodra rímel. Remekül összefoglalja a probléma lehetséges okait.

Van, akinek problémásan indul a szopizás. Van, akinél kevésbé nehezen. Van, akinél probléma nélkül. De nem Te bénázol. Ne okold magadat. Inkább kérj segítséget, hogy minél hamarabb öröm lehessen Neked is a szoptatás.

Üdv:

Zita
pzita
 
 


jkata írta:Sziasztok,

most járok először ezen a fórumon. Három hetes a kisfiam, kezdettől fogva szoptatom de be kell hogy valljam már azon gondolkodom hogy feladom mert mindkét mellbimbóm keresztbe van repedve, minden egyes szopizás kész kínszenvedés és ha vége már előre rettegek a következőtől... Voltam szoptatási tanácsadáson ahol megmutatták hogyan kellene szopizni, hát szerintem mi úgy csináljuk de a sebeim mégsem gyógyulnak pedig kellene nekik az orvos szerint. Másnak is így indul a szopizás? -vagy csak én bénázok??


Kata: velem ugyanígy volt, ráadásul mindkét gyereknél!!! :shock: Be fog gyógyulni. Nekem egy dolog gyorsította meg a sebek gyógyulását, amikor szopiszünetben csupaszon mászkáltam, még pólót sem húztam, így nem fülledt be a seb. Az a baj, hogy a dokik szerint az is baj, hogy a baba nyála felpuhítja a bimbó bőrét és csak még rosszabb a helyzet, de ez baromság! Tarts ki, be fog gyógyulni és utána élvezni fogod a szoptatást.

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Sáfrány, most látom, hogy írtál! Nagyon ügyesek vagytok, gratulálok! :D

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Liv, kosz az erdeklodest, megvagyunk!
Az elejen voltak kissebb nehezsegeink, a mellbimbom baromira fajt, de ez eleg hamar elmult szerencsere. A tejbelovelles nagyon brutalis volt, de ez is elmult hamar.
Nagyon-nagyon elvezem, hogy bimbovedo nelkul tudok szoptatni, annyira jo es annyira mas! Vincenel ez nem sikerult, mar korhazban is mondtak, h "anyuka ilyen mellbimboval nem fog menni", 2-3 napig probalkoztam aztan szaladtam a csecsemosokhoz egyik ejszaka, mert nagy uvoltes volt. Kesobb nem sikerult errol leszoktatni Vincet. :( Nagy szilikon cici nelkul nem ment. Utaltam, h ezt mindig mindenhova el kell vinni kulonben lottek nekunk.... Hazaszaladni, mert otthonmaradt A Cici, aaaa!

Azota sem tudom, h en csinaltam-e rosszul vagy neki nem ment olyan jol :?: ... Talan is-is.
Most viszont elso pillanattol kezdve flottul ment a szopizas, mar a szuloszoban felmaszott a mellemhez es vadul szopizott a kicsilany. Ezt persze sokszor olvastam masoktol, de teljesen meglepodtem, mikor sajat szememmel lattam, hogy ennyire kepes nyomulni egy ilyen kicsi leny:)

Ejszaka nyugi van (kop-kop), nappal keves alvas, sok cicizes, de ez igy nekem teljesen megfelel. Piro egyelore nagyon nyugis, halas, jokedvu kiscsaj :D
Szoval osszessegeben minden szep es jo, annyi, h a nagy kicsit feltekeny, remelem elmulik... Mindent megteszek, h igy legyen!

Eszter, minden elismeresem a tandem szopiert, en azt hiszem nem birnam :oops:
Flora ujra elkezdett szopizni vagy pocakosan is szoptattad mar/meg?

Nuska, sikerult tejcsit szerezned?

Savitri, mi van, ha tobbet "hasznaljatok" a jobb cicit?
Egyik baratnom most a masodik utan, meg egeszen az elejen mondta, h az egyik melle joval kissebb lett, mint a masik :shock: Pedig abbol is ugyanugy szopizik a gyerkoc. Mitol lehet vajon??

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


szivet melengető
most találtam Indinél :)

KépKép
savitri
 
 


nyitottamBLW topikot

KépKép
savitri
 
 


Savitri,
nálunk volt olyan, hogy kölkec féléves korától csak és kizárólag a jobb ciciből volt hajlandó szopizni (a balt elejétől kezdve nem csípte, most már nem fog kiderülni, miért). Totál felemás voltam úgy majdnem egy éven keresztül. Azt csináltam, hogy a cicifix egyik feléből kivettem a szivacsbetétet :lol:
Aztán ahogy csökkent a szopiszám meg a mennyiség, kiegyenlítődött a dolog lassanként. A végére egyforma lett (ami azért külön jó, mert terhesség előtt a bal nagyobb volt).
A másodiknál már külön rágyúrtam erre, az első hetek után mindig a ballal kezdtünk, nem is volt semmi gond.

Aj, régi szép idők...háromnegyed éve nem szoptatok már...

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


jkata írta:Sziasztok,

most járok először ezen a fórumon. Három hetes a kisfiam, kezdettől fogva szoptatom de be kell hogy valljam már azon gondolkodom hogy feladom mert mindkét mellbimbóm keresztbe van repedve, minden egyes szopizás kész kínszenvedés és ha vége már előre rettegek a következőtől... Voltam szoptatási tanácsadáson ahol megmutatták hogyan kellene szopizni, hát szerintem mi úgy csináljuk de a sebeim mégsem gyógyulnak pedig kellene nekik az orvos szerint. Másnak is így indul a szopizás? -vagy csak én bénázok??


Kata!
Nekem 2 és fél hónap alatt, most gyógyult meg. Tarts ki, megéri. Nekem a hónaljtartás is segített, úgy kevésbé fájt.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok! Bocsi a bepofátlankodásért!

5 hetes szuka kiskutyáknak keresek gazdikat! Magyar vizsla apukától és Rotweiler anyukától származnak. Teljesen egészségesek, játékosak, barátságosak. :D Mindkét szülő kisgyerek mellett nőtt fel és soha semmi gond nem volt velük.

Ingyen elvihetők, mert a gazdijuk sajna semmiképp sem tudja megtartani őket! :(

Átvehetők személyesen Nagycsécsen (Borsod megyében), vagy megyén belül akár házhoz is visszük.

Ha valakit érdekel, légyszi privát üziben keressetek! Köszi!


Kép Kép
Vendég
 


SziasztoK!

Arra lennék kíváncsi, akinek esetleg van egy kis ideje, hogy hogyan hagytátok abba a szoptatást?

Még nem aktuális, de nem szeretnék túl sokáig szoptatni. Legkésőbb másfél évesen, de inkább kicsit előbb jó lenne befejezni.
Azok az ismerőseim, akik 2 éves kor körül még szoptattak, nagyon nehezen tudták/tudják csak abbahagyni, szenvedn(t)ek rendesen.Ezt nem szeretném.

A lányomnál más volt a helyzet, ő a végén már tápis volt, azt meg csak úgy simán nem kérte 11 hónaposan. Azt nem hívnám elválasztásnak... :oops:

Az a baj, hogy a fiam szopival alszik el, gőzöm nincs, azt pl hogy fogjuk megoldani, nem cumizik és nincs cumisüvege sem. Az ujját sem tudja szopni, pedig próbáltam már rávezetni.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Uxi!

Az én gyerekeim mind maguktól hagyták abba a szopizást. Mindegyiküknél a reggeli és esti szopizás maradt meg a legtovább. Aztán hol egyiket, hol másikat kihagyták. Volt, hogy egy egész nap nem volt szopizás. De másnap igen. És egyszercsak nem kérték többet. De mindháromnál jóval később volt ez annál, mint az általad kitűzött céldátum. Viszont semmiféle szenvedés nem volt. Sem részükről, sem részemről.

Ha jó ötletet akarsz kapni a fokozatos, szeretetteli elválasztásra, akkor olvasd el a http://www.lll.hu/node/14 oldalt.

Üdv:

Zita
pzita
 
 


Köszi!

Akkor lehet csak összejöttek az ismerősök, elég sokan szenvednek a leszoktatással.
Én most úgy érzem, ennyi elég lesz, aztán majd kiderül, ha itt az ideje. Lehet jóval tovább is szopik majd, már megszoktam, hogymenet közben felülíródnak az elveim a szopival kapcsolatban. :wink:


Ha már itt vagyok: szerintetek a normális, hogy úgy szopik a fiam, hogy bekapja, szív párat, aztán a feje még úgy van, mint az elején, de az alteste négykézlábra áll, vergődik, mászkálna, kalimpál. A vége az, hogy alig eszik és elmászik az ágyon. Csak akkor tudom szoptatni, ha nagyon álmos, látszólag nem is érdekli az evés. Éjjel eszik, de most már akkor is forgolódik, nappal meg két normális étkezésünk van, ami 1 percnél hosszabb.
Szilárdat még mindig nem fogad el, max egész nap kb fél decit. Ez kb 4-5 napja tart, előtte is vergődött, de azért még evett is.Vizet nem kapott eddig, csak cicit.

Nem újdonság neki a mozgás, tehát nem azért mászkálna, 5,5 hós kora óta mászik, 7 hós kora óta meg áll és kapaszkodva megy.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Uxi!
Ez teljesen normális :) Nálunk mindkét kicsi így csinálta - a legnagyobb csak azért nem, mert neki ekkora korában csak egy hajnali ébredező szopija volt.
Nem evés is hasonlóan (annak én örültem amúgy, mert azok a babák, akik nemigen lelkesek a szilárd kajákra ekkora korukban, jóval ritkábban tagadják meg a szopit egy éves koruk előtt.)

Aztán lassan nőni kezdett az elfogyasztott szilárd kaja mennyisége, valahol egy éves kor körül tetőzött, majd megint a szopi kerülhet előtérbe - ez az újraközeledési krízis, ilyenkor a nem szopizó babák is nagyon bújósak lesznek. 2 éves kor után jött megint szopicsökkenés - én ezt semmi módon nem igyekeztem elősegíteni, így Luca vígan szopizott ovi után + este még jó darabig. Gergő még ott tart, hogy most épp kb. fele-fele szilárd és tejcsi.

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Sziasztok! Még új vagyok a babaneten, de már egy ideje bele olvasgatok a fórumokba. A pelenkás fórumon már írogatok. Ezt a topikot most kezdtem el nézegetni.

Egy régi hozzászóláson akadt meg a szemem. Mellbimbó sebesedésről szólt. Jkata írta. Remélem azóta megoldódott a problémád. Nekem is volt egy kicsit az elején. Sokan írták rá az anyatejet. Én pluszban még azt szoktam csinálni, hogy amíg szopizik az egyikből addig a másik is szabadon van, vagy aventes tejgyűjtő van rajta. Így folyamatosan rajta van az anyatej. Azóta nem sebesedett ki, pedig szoktam néha cicin altatni.

Két szopizás közben nagyon jó a Poppolini bourettselymes melltartóbetétje.

Jó éjt mindenkinek!:-)

KépKép
ancsurka77
 
 


Borsts, és minden nagyobb baba, kisgyerek így szopik?Egy zsák bolhát könnyebb lenne megszoptatni. Pedig leengedem a redőnyt, csend van, mégis.
Eddig szépen rátettem, evett, amíg kellett és vagy elaludt, vagy kész voltunk és ment játszani. :shock: Ez most már így lesz,amíg szopik?

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy ismeretlenul betorok ide, de talan Ti tudtok segiteni.
A sogornomrol van szo, akinek komoly szorongasai alakultak ki a szoptatasi problemaibol kifolyolag. A sztori a kovetkezo:
-Ket honapos a kisbabaja, es kabe harom hete cumisuvegbol + jobb cickobol eteti, mert sajnos a balon egy hatalmas nagy hamhiany keletkezett a baba rossz szopasi technikajabol adodoan. A szoptatasi ambulancian azt tanacsoltak neki, pihentesse azt a mellet, es adja az abbol lefejt tejet cumisuvegbol. A problema az, hogy a baba most mar a masik mellett sem hajlando kiszivni, csak addig szopik, amig omlik belole a tej, tobb erofeszitesre nem hajlando, es keri a cumisuveget. Ezert a sogornom kenytelen most mar mindket mellet fejni, hogy a bennmaradt tej ne gyulladjon be. Ez persze rengeteg macera, ido, es foleg "rossz anya vagyok" feeling.
Szeretne, ha a baba valahogy visszaszokna a cicire. A sebe ugyan mar hamosodik, de meg nincs teljesen rendben, o azonban nagyon aggodik, hogy elapad a teje, ha nem szoptat. A fejes ugye meg nem ugyanolyan..
Egyszoval: hogyan lehet a babat az uvegrol visszaszoktatni az anyamellre (eheztetes nelkul)? Tud erre valaki jo tanacsot adni?

Minden valaszt elore is koszonok:

Panzej

Kép
Kép
panzej
 
 


Uxi, nem, nem marad így... ha mindketten kitartotok ezen a fázison túl, akkor jön egy újraközeledési szakasz megint, amikor le sem tudod majd vakarni... legalábbis nálam mindkettőnél így volt. Igaz, a fiam, a betegség-sztrájkjaitól eltekintve nagy cicifan volt, nála ez a rohangászós-rángatózós fázis majdnem ki is maradt, de a lányom pár hónapos kora óta zsákbolhát játszott (emlékszem, másfél hónapos volt, és a cici mellett a fejét tekergetve meresztett be a sarokba - pár hét múlva pedig szopi közepén társalgott az ágykárpit mintájával :D ), egészen egyéves korán túlig, amikor is elkezdett kottára három óránként szopizni, mint egy jólnevelt újszülött :))))))) (a legfőbb különbség az volt, hogy az újszülöttekkel ellentétben ő ekkor már napi három-négy alkalommal degeszre tömte a pocakját szilárd kajával is).

Panzej, pzita és borsts idézték már itt többször a szoptatasert.hu -t meg az lll.hu-t. Nézegessetek ott, nagyon szépen le van írva, mi minden lehet kezdeni a cumizavaros babákkal (marha nehéz, de nem lehetetlen).
kriszi
 
 


Panzej!

A sógornőd szerintem vegye fel a kapcsolatot vagy valamelyik ligás tanácsadóval (a www.lll.hu oldalon a telefonos tanácsadásnál az elérhetőségek), vagy valamelyik IBCLC-vel ( a www.szoptatasert.hu oldalon a az IBCLC szaktanácsadók feliratra kattintva az elérhetőségek). Amiért ezt tanácsolom, mert egyrészt a "rossz anya vagyok" feelinget is segítenek elkergetni, másrészt a cicire visszaszoktatásban is tudnak segíteni. És mivel ez nem megy egyik pillanatról a másikra, ezért kell egy olyan ember, akihez tud fordulni akár többször is.

Üdv:

Zita
pzita
 
 


Koszi a valaszokat, sajnos ezeken mar tul van.. Ha tenyleg nincs mas, lehet, hogy bele kellene nyugodnia (?). Ha van meg valakinek otlete, persze varjuk am!!

Szep napot Mindenkinek:
P

Kép
Kép
panzej
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: