Új privát üzeneted érkezett!

Nyáron balatonon Milénát(még nem volt 4 éves) kérdezgette az orvos.Meg tudod mondani hol fáj?De ő meg sem szólalt.Amikor megkérdeztem tőle miért nem válaszol a doktorbácsinak,azt felelte:Tudod anya,akit nem ismerek azzal én nem beszélek.
 
 


Ülünk az 5 hónapos Prücsivel Zsombi etetőszéke előtt, amiben a tulajdonos benne ül és a csoki utolsó morzsáit próbálja lenyalogatni a kezéről kevés sikerrel. " Csupa ragacs vagyok" néz a kezére. Majd rám. " Ezek a csokik ilyenek! " állapítja meg némi mélabúval.

Snoopy
snoopy
 


Anya!Az óvonénik nem tudják mikor van este -mondta Miléna egyik délután.Miért gondolod?-kérdeztem.Azért,mert ebéd után mindig lefektetnek minket aludni.
 
 

 
 

A másfél éves:

- "Máté, apa még nem is hallotta, hogy mondod cica.
- Cica.
- Zsiráf.
- Zsiyá
- Elefánt.
- Elete.
- Leopárd.
- Cica."

és a közel 3 éves Sára szösszenete:
 
 


Eszter első osztályos, most kezdett olvasni tanulni. Ültünk a vacsoránál, kezében a kakaóporos doboz és betűzget: Nö-e-sö-tö-el-é. Egyik testvére megkérdezi:
-És össze tudnád olvasni?
-Hát persze! Kakaó!
Anikó
 


Kép
 


Szilvásgombócot kért ebédre Miléna.Amikor megpirítottam a zsemlemorzsát megkérdezte:Anya megcsináltad a gombócszilva ruháját?
 
 


Itt is leírom. Attila pénteken bepisilt az oviban. Nekem így kommentálta az eseményeket: "nem fogadott szót a kukim".
Nyáron is volt egy édes: ,megkérdeztem mi van a karján. Válasz. "gyerekszőr"
Zsuzsa
 
 


Kisfiam tegnap belázasodott és az apukája elvitte az ügyeletes rendelőbe. Mikor hazaért, mesélte nekem, hogy képzeljem el apával voltak a betegség tárolóban.
 
 


Vili (3 éves) már egy ideje mondogatja az utcán: "Anya! A busz pofázott!" Eltelt egy fél év, mikorra rájöttünk, hogy a légfék "pffffff" hangjáról beszél ilyenkor. Kép

Hasonlóan hosszú időbe tellett, amikorra megfejtettük, hogy mit suttog a fülünkbe, amikor átölel: "Csacsi, öreg medvém!" Kép

Üdv: Juca

[color=#476969:dc42bdeafd] Üdv: Juca
[/color:dc42bdeafd]
juca
Budapest XI. kerület
 
 


Babaotthonos történet: Fanni nagyon eleven két és fél éves volt, gyakran elbújt. Egyszer kolléganőm már egy ideje kereste, amikor összefutottunk az egyik helyiségben. Kolléganő tőlem: - "Nem láttad Fannit?"
Mire egy vékony hangocska az egyik szekrényből:
- "Nem!"
Névtelen
 


Réka egyszer nagy figyelemmel nézte apját a fürdőszobában, majd közölte: "Apa, én is borot akarok vákozni!"
Névtelen
 


Unokatestvérem kisfia első osztályba került. Édesanyja megkérdezte tőle, hogy mikor jön a tanító néni családlátogatásra.
-"Azt mondta, csak a problémás esetekhez megy."
-"És???"
-"Hozzánk jön először."
Kati
 


Autóval mentünk, mikor egy másik autós kivágott elénk. Apa persze nem hagyta szó nélkül. Nem sokkal később Bence:"Milyen az a barom arcú liba ?".

Éva
Névtelen
 


3,5 éve lányom rajzolt egy arcot, és ezt kommentálta hozzá a páromnak:
"Norbi ez te vagy, csak rövid a hajad...mert kinőtted"

Titati
 
 


Éva,
erről jut eszembe egy vicc. Egy alkalommal a kislányt anyuka viszi autóval az iskolába apuka helyett. Amikor hazaérkeznek, a kislány így kiált fel: Képzeld Apu, ma egyetlen idiótával és baromarcúval se találkoztunk! Kép
Titati,
nagyon jó a történet! Kép
Kíváncsi
 


Tengerpart, Szofi (4 éves )imádja a vizet, karúszóval egész jól elvan még a mély vízben is, de ő igaziból is úszni akar. Gondolom itt az ideje, hogy elmagyarázzam az úszás fortélyait, kezdjük a lábakkal:
- Szofi, csinálj úgy , mint a béka!
- Brekk!


Kétéves fiam pukizott a pelenkázóasztalon. Megkérdem:
-Bálint, mi volt ez???
Mire ő magától értetődően:
-Lencsefőzelék.
 
 


3 éves volt a lányom.
- Anya tudom már, hogy miért szakadt ki a nadrágom.
- Na, miért?
- Mert az oviban akkorát puppoltam...
 
 


Nekem is van pár, beszálhatok?Kép

Danó (karácsonykor lesz 2,5 éves) szombati ebédnél (ilyenkor mind a 4en ülünk az asztalnál):

- anyucika nagyon szép,
már épp kezdünk apjával olvadozni:
- kifestette orrát!
azt a nyehegést amit apából kiváltott, ugyanis céklás volt az orrom...

félre megy a falat és öklend, utána:
jaj, kicsit megfulladtam, de már elmúlt

most ennyi, de majd még jövök!
 


Kisfiam 3 és fél éves.A nemrég megkezdett ovi még nem igazán nyerte el a tetszését.Hamar észrevette,ha beteg,akkor otthon marad. Egyik álmos,hétköznap reggel igy szólt:Anya!Beteg vagyok! Nézegetem,nem lázas-e,de semmi betegségre utaló jel nincs.Megkérdezem Tőle:mégis mi a baj?Mire ŐKéplyan rosszul vagyok,hogy mindjárt hasmenést hányok!! A következő az "arzenálból":meglátogatott bennünket egy barátunk,aki fejtetőn erősen kopaszodik.Kisfiam érdeklődve nézegeti a tar foltot,majd megszólal: Gyuri Bácsi!Tudod,hogy neked kilyukadt a hajad?!
Katalin1
 


Tegnap Lili apjával bement a szobába és Attila az ajtóban a következőket mondta:
- Úristen, mekkora rendetlenség van!
Ma este megint mentek aludni. Lili belép a szobájába, összecsapja kezét és azt mondja:
- Apa, megint Úristen van!
 


Kali legújabb "káromkodása" fennhangon: "irgum-burgum, vaskalap, hogy milyen rendetlenség van itt"
 
 


Fiamra raszoltunk:
- Mar megint ugralsz??!!
Mire o tovabb ugralva megjegyezte:
- Nem birok magammal!
Lilla
 


Ugyancsak 2,5 eves fiamrol:
Apjaval rahajtottak a labamra a fejuket, apja megszolal;
- Ugye hogy szeretjuk anya labat?
Fiam:
- Nem! Az egeszet szeretjuk!
Lilla
 


Ugyancsak 2,5 eves fiamrol:
Apjaval az asztalnal beszelgetunk:
- Szerinted normalis az, hogy a szomszed lakasban lako babat sosem hallani hogy hisztizne? (Ellenben a mienkkel)
Mielott ferjem valaszolhatott volna, fiam kozbevag:
- Nem normalis!
Lilla
 


A tegnap a 4 éves lányommal az áprilisben születendő kistestvérről beszélgettünk. Meséli, hogy fog segiteni pelenkázni, mesét mond majd a kisbabának, stb. Mire megkérdeztem melyik mesét mondja el. Erre Beatrix válaszol "ha magyar lesz a kicsi akkor magyar mesét mond ha meg román lesz a kicsi akkor román mesét mond" (Betty édesapja román igy mindkét nyelvet tökéletesen beszéli).
Popa ENIKŐ
 


Párom, és (lassan 4 éves) lányom Győri édest esznek, aminek ugye recés a széle. A kakaós a fiú, a sima a lány. Kali mondja: "én leszek a lány, és nekem egy reszelős fiú kell". Párom megfog egy fiút, erre Kali megszólal: "szeretsz engem? Akkor gyere reszeljünk". Kép
 
 


<!--attachment: gyereksz_j-54293.doc*mime_msword.gif*application/msword*30.7**gyereksz%e1j%2edoc --><center><pre>
Kép
gyerekszáj.doc (30.7 k)</pre></center><!--/attachment-->
Vendég
 


Haaat, ez nem jött be... A masodik...Kép
Vendég
 


Bencét (lassan 4 éves) nagyon érdekli, hogy melyik állat fél az embertől és melyik nem. Mondtam neki, hogy a háziállatok általában nem félnek, de a vadonélők viszont félnek az embertől. Pl. a házinyúl nem fél, de a vadon élő nyuszi fél az embertől. Bence: "És a házi jeti ?"
Éva
Névtelen
 


Kukacz,
nemolvastam végig, mert nincs időm, de a kupakos nagyon jó! Kép
 
 


Solya, ha érdekel, én sem olvastam végig, csak beleolvasgattam...Kép Kaptam, oszt felraktam ide!!! Ha diszno vicc van benne, bocccccccs!!!!!

Kép

Evi! Haziyeti nagyon cuki!!!Kép
Vendég
 


2,5 éves Bence Fiam kedvenc játéka az,hogy "elveszem és kidobom" (pl:orrát,fülét stb...)Amikor a nyakát is "elvettem" mondván,hogy ki kell dobni,rögtön rám szólt ,hogy azt ne mert az neki szükséges!Kérdezem,miért,erre kis gondolkodás után azt felelte:Mert,ha nincs,kiesik a falat!
Reni128
 


Bence a bilin ülve: "Nem jön az a kaki, csak ott eszetlenkedik a pocakomban."

Éva


Domi fiam (2és fél éves) kedvenc kajáját, rántottát készítettem. Már a tojást vertem fel, Domi epedezve nézte, majd megszólalt:
- Anya, csöpög a nyelvem!

***

Domi fiam (lassan 3 éves lesz) tegnap este habfürdős kádvízben fürdött. Egyszercsak megszólal:
- Ez az élet habos oldala! - Vagy az élet vizes oldala?

***

Domi ujja megsérült, ragtapaszt tettem rá. Egyszercsak jön Domi:
- Anya, lecsúszdázott a papír az ujjamról!

Üdv: Krisztina
 


OFF:

Hali Krisztina!!!! De jó olvasni rólad!!!! Irhatnál időnként!!!

Ildi

Ildi
 
 


Sziasztok!

Tomi fiam (4. gyerekem, aki 2 év 4 hónapos, az utcán látott csokolozni egy fiatal párt. Mire Tomi: bácsi szereti nénit. Kép
bogancsi

bogancsi
Zsófi-Juli-Dani-Tomi :-)
 


SZIASZTOK!
Kisfiam (2 év, 3 hó)elégedetten majszol egy kiflivéget. Megkérdezem: Jostika, ízlik? Ő erre felcsillanó szemmel: Őszi éjjel ízlik a galagonya, ízlik a galagonya rujája!
jandora
 
 


Egy ismerősöm hittant tartott ovisoknak.

Épp az Üdvölégy Máriát mondta el nekik. Az egyik kisfiú hamar megtanulta. El is mondta, kisebb hibával: "imádkozzál érettünk büdösökért".

Kép

Kép

Kép
 
 


Ábel fiam (2 év, 2 hó) hazafelé mentünk kocsival a bölcsiből mikor dugóba kerültünk, erre megszólalt:
- Elgarázsolom, csiribá - autó tünj el
eni
 
 


Amikor megcsináltuk otthon a terhességi tesztet, és a két rózsaszín vonal megjelent, jelezve, hogy pozitív, kedvesem viccesen felkiáltott:
- Ikerlányok lesznek!
:-)
 


Egyik kedvenc történetem Balázs fiammal (akkoriban úgy 2-3 éves lehetett):
Állunk télen a busz végállomásánál, szállunk fel a buszra. Előttünk fiatal, miniszoknyás lányzó. Balázs (megbotránkozva): Odanézz, anya! Télen rövidnadrágban!!!
Tünde

Tünde
 


Kép
Kinga74
 


Ismét Tomi (2,5)szösszenet:
Nagyobbik fiammal sétáltak, hazafelé elfáradt Tomi, Dani a nyakában vitte. A kertkapunál letette. Mire Tomi felsóhajtott: Hű, de elfáradtam! Kép
bogancsi

bogancsi
Zsófi-Juli-Dani-Tomi :-)
 


Sziasztok !

Marci fiam kb 2,5 éves korában már ismerte az állatok nagy részét. Az egyik gabonapelyhes dobozban a Mackótestvér c. film reklámjaként egy mammutot talált (műanyag talpon áll). Megkérdezte: anya ez elefánt ? Mondom: nem, mammut. Hosszasan gondolkodik, majd megfejti: "elefánt felvette mamuszt!"

Mariann
 
 


5 éves Gergőmtől :
-Anya ebben a filmben van kiabálós csirke is!
-kakas?
-Az az csak elfelejtettem a nevét!
Kép
Anya a malom az amibe a cicák pisilnek?
Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
 


Az öcsém úgy két éves lehetett, a dédiéknél voltunk látogatóban. Már lement a nap, mikor hazaindultunk, a hold épp növőben volt, és kicsit "ferdén" állt az égen. Anyu a karján tartotta. Álmosan cumizott, mikor meglátta a holdat ijedten kiáltott fel:
-Anya, anya! Nézd! Hülye hódd felbolult!
Meg kellett nyugtatnunk, hogy nem lesz semmi baja a holdnak, majd megjavul. Kép
 


Barbara a dédiékkel ment templomba. Később az ebédnél elgondolkodva megszólal:
-Mi az az uzsonna a magasságban?
Rövid tanácstalan csend után rájöttünk, hogy a gyerek az egyik énekben szereplő "...hozsanna a magasságban" sorra gondol.... Kép
 


Öcsém két-három éves korában (anyuval mentek az utcán):
-Anya, anya, vegyél fel!
Anyu határozottan: -Nem, most nem.
Mire ő nyűgösen: -De anya, kicsi a lábam, és koszos is...!
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: