Új privát üzeneted érkezett!

Olyan emberektől szeretnék kérdezni, akiknek 1,5 2 éves gyermeke van, ahogy nekem is...
 
 


Sziasztok!

Zsófi kislányom 21 hónapos... nagyon eleven, és értelmes korához képest szerintem, és mások szerint is... de mostanában nem bírok vele... Agresszív lett... Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy hogyan kezeljem ezt, esetleg forduljak szakemberhez? Lehet, hogy csak én fogom fel tragikusan, de nagyon zavar. Pl.: egy nagyáruházban, benne ül a bevásárlókocsiban, és azt érzi kötelességének, hogy mindenkinek a kosarát megfogja és nem engedi el, rosszabb esetben rácsap a fenekére... vagy ha rászólok valamiért, amiről tudja, hogy nem szabadna csinálnia, akkor a földhöz vág valamit, amit éppen elér... Mindezek mellett, nagyon értelmesnek tartom, mert már beszél, mindent megért, és sokat próbál segítnei...
Tehát a kérdésem: hogyan kezeljem ezt a korán jött dackorszakát...
 
 


Jimma!

Nekem két kislányom van, 26 és 8 hónaposak. Szeretik egymást, de a nagy mostanában néha megrugdossa a kicsit. A CBA-ban a sorbanállás közben már mind a kettő kikapcsolta a pénztárgépet vagy széthúzták a kábeleket. A nagyobbnak is kb 1,5 évesen kezdődött az "elő-dackorszaka".
Szóval okosat mondani nem tudok, mert néha az én lányaimat sem tudom kezelni, de ne izgulj, nem vagy egyedül.

Betty
 
 

 
 

Jimma!
Na én aztán tudnák beszélni a korán jött dackorszakrólKép
Gyermeknevelés: Nevelési tanácsadó topikban nem rég beszélgettünk erről. A válasz egyértelműen az,hogy türelem,majd túl leszünk ezen isKép
Az én fiam 20 hónapos,1 évesen kezdte el,és nagyon mérges voltam,mert nem tudtam,miért ilyen? Aztán mikor felvilágosítottak,hoggy már dac korszakban van,akkor mintha elvágták volna,sokkal nagyobb türelmem lett hozzá,mert ez életkori sajátosság. Jó persze,néha nekem is durran az agyam,na ilyenkor van az (hiszti,mert valamit nem kap meg) hogy,leülök mellé,és addíg nem szólok hozzá,amíg be nem fejezi. El is mondom neki,hogy most márpedíg anya addíg nem szól hozzád,amíg abba nem hagyod a hisztit. Na ez most nagyon bevállt. Ha el kezd hisztizni nagyon,akkor leülök mellé,(direkt mellé,hogy lásson) és látványosan tudomást sem szerzek róóla. Ezzel célba érek,mert kb. 2 perc múlva elcsitul,ő jön hozzám,és már nem is kell neki,amiért hisztizett,csak szóljak hozzá. Ezzel,nem bántom,nem okozok lelki sérülést,és még célt is érek el vele. Legalább is most mégKépKép
Tényleg igaz,hogy ha az ember megpróbálja humorosan,és nem tragikusan felfogni,akkor mindenkinek könnyebb.
Sok sikert,de ha közben más megoldásra is rájössz,akkor szívesen veszem,mert ki tudja,hogy nálunk ez meddíg hatásosKép

Noémi
 
 


Még annyi,hogy 3 hete találkoztunk utóljára a barátnőmmel,és a kislányával. A barátnöm,mikor elmentek meg is jegyezte,hogy a kisfiam rengeteget változottKép Ő látta az én drágám dühkitöréseit,és a válltozást isKép

Noémi
 
 


Kedves Citrom és Betty!

Köszönöm a "megnyugtató szavakat" nem vagyok egyedül... akkor marad a türelem, és remélem, elmúlik hamar... egyébként nálunk a menj a szobádba amíg hisztizel működik, és kijön, ha megúnta, vagy én megyek vissza hozzá, amikor befejezte...
 
 


Mi van akkor, ha a gyerek (szerintem) normális viselkedése másoknak nem tetszik? Normális alatt azt értem, hogy egy másfél évesnek nagy a mozgásigénye, mindent meg akar fogni, nem marad nyugton egy percig sem... és érdeklödik mások iránt (többek között imádja a kisbabákat). Akiknek nem tetszik, azoknak elsö gyereke (unokája) még csak pici baba, tehát fogalmuk sincs arról, milyen is egy kisgyereknek anyja (nagyanyja) lenni.
Közben már kétéves lett a kicsim, annyit változott, hogy a játékai lefoglalják hosszabb idöre is, és addig sem ugrál meg szaladgál (de a nap többi részében még igen) Kép
 
 


Katica!

Zsófi is ilyen... sokat mozog, minden érdekli... szerencsére már nem durva, kinőtte, elmúlt, de mostanában elfelejtette, hogy mit jelent a nem, és mindent akar csinálni, amit persze nem szabad...próbálok következetes maradni, és várom, hogy újra szótfpgadjon...
 
 


Jimma,
Más is változott azért - mindent megért (mármint beszédet), tehát lehet egyszerü érveket mondani. Nem csak az állandó Nem!, Nem szabad! Ezzel sajnos az is jár, hogy többet várok el töle, pedig még mindig pici Kép
Hamarosan elmúlik ez az idöszak, ugye? Kép

Zsófi is kétéves lesz nemsokára, nem?
 
 


Sziasztok!
Az én fiam is kettő lesz decemberben,és mint már feljebb kifejtettem,hogy igen erős jellem. De most kb 1 hónapja,láss csodát óriásit válltozottKép Isten tudja miért,de hál isten rengeteget fejlődött az értelme. pl már nem ordít,ha főzök,sőt segít,és tényleg megérti,és elfogadja ha nem érek rá. Már nem rángatja a kezem,hogy csak vele foglalkozzak. Bemegy a szobájába,és játszik. Én sem értem,hogy mitől ilyen hirtelen,és miért pont most,de úgy tűnik kezd benőni a "fejelágya"Kép Egyébként az igaz,hogy akinek nem ilyen a gyereke,nem rendelkezik ilyen hatalmas energiával,és oda figyeléssel,az soha a büdös életbe nem foglya megérteni,hogy miért ilyen a te gyereked. Ln ezen már túl vagyok,és most büszkén vonulok,hogy lám lám az én egyéniség fiam,milyen értelmes,okos,és életre való. És most persze eszi a penész a többit(aki nem értette meg csemetém furi viselkedését) hogy az ő fiacskája milyen kis mimóza az enyémhez képestKépKép Szóval igaz,minden rosszban van valami jóKép
Noémi

Noémi
 
 


Noémi,
Nálunk is hasonló, Lili is szót fogad mostanában (pl. mellettem sétál, mert "sok a biciklis"), és vagy magában játszik, vagy bekapcsolódik abba amit csinálok. DE ö kb. három hete kezdte a hisztizést (volt már 3-4). Igazi, leüvöltöm a fejemet, toporzékolok, ne-szólj-hozzám, ne-nyúlj-hozzám hisztik Kép
A mások véleménye meg olyan szokott lenni, hogy nem kéne mindent ráhagynom (azaz "miért nincs már csöndben ez a gyerek"). Következö mondat meg: milyen talpraesett, barátságos kislány. HHA! A kettö között azért van összefüggés.

Kati
 
 


Hiszti:
1 évesen kezdte,azóta is tart,de már sokkal jobbKép Ugrándozik,közben dacosan hangokat ad ki,de a bűvös szóra,"mész a szobádba" máris csönd és nyugalom vanKép Ha mégsem akkor megy a szobájába. De elég jól haladunk,mert sokszor már megérti,hogy miért nem,és megnyugszik. Ne törődj,mások rosszindulatu véleményével. Te vagy vele egész nap,és te tudod,hogy milyen. És azt is pontosan te tudod a legjobban,hogy hiába nem hagysz rá dolgokat,ő ilyen,és kész. Kemény,és erős jellemKépKép
Noémi

Noémi
 
 


Noémi,

Nem akarom az ördögöt a falra festeni, de.. Nálunk is voltak "hisztik", én legalábbis annak hittem öket (és nagyképüen vállat vontam, nem is olyan szörnyü ez a dackorszak, he-he) és aztán becsapott mint a villám. El nem lehetett téveszteni, ez az, amiröl már annyit hallottam/olvastam. Amit leírtál, az hasonló ahhoz, ami most van nálunk (régen azért nem volt ennyire durva), de most már nem lehet egykönnyen elterelni a figyelmét. És ha egyszerüen kisétálok a szobából (mert ugye "csak figyelemfelkeltés miatt csinálja") az sem segít.
Persze, lehet, hogy neked van igazad, és Ti már lassan túl vagytok rajta Kép

És tényleg nem olyan szörnyü a "dackorszak". Ez csak egy nagyon pici része az ö személyiségének, vagy akár a "korszaknak" is Kép

Kati
 
 


Kati!
Hát igen,én is pont ezzel bíztatom magam. Túl leszünk ezen a korszakon isKép ami után jöhet egy ujjabbKép
Noémi

Noémi
 
 


Sziasztok!

Senkit nem akarok elkeseríteni, Bence fiam 3,5 éves és még mindig tombol benne a dackorszak. Néha nagyon nehéz, mert vannak apró dolgok amiket még a hiszti előtt meg lehet neki engedni, de van, hogy nem . És akkor sokszor borul a bili. Na az kemény olyankor. Földre csapja magát, lábával - rosszabb esetben fejével - veri a földet és üvölt. A mi taktikánk, hogy megpróbálunk vele beszélni, ha nem lehet akkor nem veszünk róla tudomást, így a múltkor 3/4 órán át tartott. De van, hogy ölbe veszem - ez nem kis munka, mert eleinte ellenáll - és 2 perc alatt megbeszéljük és vége. A múltkori - 3/4 órás fennt említett - hiszti után mosolyogva közölte, hogy
- "sítam"
- "tudom és miért?"
- " mert egy kicsit buta voltam, de máskor nem leszek"

Szóval tudja, hogy felesleges és mégis csinálja. Mi is abban reménykedünk, hogyremélhetőleg hamarosan vége.


Kriszti,

Azért nem mondanám, hogy felesleges. Ha bennük van akkora indulat, hogy 3/4 órán keresztül képesek ordítani, és visszafojtjuk, akkor szted hová megy az a sok energia?
Persze, én is szívesebben venném, ha nem lennének a lányomnak semmiféle negatív érzelmei, de ha már vannak, akkor jöjjenek is ki. Nem mondom, hogy mindig türelmes vagyok vele, amikor hisztizik (inkább a mini-hisztikre gondolok itt, azok szoktak gyakrabban lenni). Addig is legjobb a megelözés.
Ö is azt szokta mondani "Lili sírt!" Söt, az ige jelenidejü alakját nem is ismeri Kép
 
 


Sziasztok!

Az én kislányom már 5 éves. Nekünk is korán jött a dackorszak, kb. 1,5 volt. Nagyon nem lehetett bírni vele, főleg ha már álmos volt akkor hisztizett. Nekünk a bölcsi oldotta meg a problémát. Amint beadtam, kb. 2 hónap és nagyon megváltozott, javára. Olyan kis kezes lett.
Nálunk is a szobádban hisztizhetsz dolog volt, és volt bölcsi előtt, hogy naponta 2x is betettem a szobájába. Aztán egyre kevesebbszer kellett.
2 éves korában már alig, 3 éves kora óta egyáltalán nem hisztizett. Szóval szerintem, korán jött, korán ment a dackorszak. Ma, egy tündér, pedig kistesó is született, gond nélkül vette.
A barátnőm kislánya egyidős az enyémmel, kb. 4 évesen kezdte, még most is tart, és szerintem sokkal rosszabb egy 5 éves hisztije, mint egy kisbabáé!
Úgyhogy még szerencsések is vagyunk, hamar túl vagyunk/voltunk rajta! Kép

Sok türelmet kívánok!
Andi
 
 


Andi!
Kis remény,a "sírva-röhögős" dackorszak korai túlléténKép Most akkor reménykedem,de mint mondtam én is,szerintem az én fiam is korán túl lesz a "nagy" jelenetekenKép
Noémi

Noémi
 
 


 Nagyon fog fájni a szülés?
 Hova menjek szülni?
 Melyik orvost válasszam?
 Hogyan készüljek fel a szülésre?
 Hogyan legyek jó anyuka?
 Jól érzi magát a kisbabám?
 Miért alszik ennyit?
 Miért nem alszik rendesen?
 Nem megy a szoptatás!
 Le fogok valaha fogyni?
 Miért lettem ilyen sovány?
 Miért nem kívánom a szexet?
 A férjem miért nem akar velem lefeküdni?
 Mikor mehetek vissza dolgozni?
 Adjam bölcsibe, vagy ne?
 Hogy mondjam el a gyerekeknek, hogy elválok?
 Megszökjek, vagy megszokjam? Mit tegyek, hogy jó legyen?
 Idegesít a saját anyám!
 Idegeimre megy az anyósom!
 Segítség, szerelmes lettem!
 Lehet, hogy megcsal a férjem?
 Teherbe esek valaha is?


Feltette valaha magának ezeket a kérdéseket? Minden kérdésére kielégítő választ kapott? Ha maradt még megválaszolandó kérdése, várom a Szülők Házában és keressük meg rá együtt a választ!

Részletes információ: www.szulokhaza.hu
Személyes felvilágosítás a +(36)-30 / 942-3699-es telefonszámon
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: