Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Ani vagyok, 3 hetes kisfiam van, elso gyerek.
Szeretnek Toletek tapasztalt anyukaktol tanacsot kerni egy ket dologban mert elegge meg vagyok remulve, hogy jol csinalom-e vagy rosszul.
Borzalmasan faraszto ez az anyasag, nem gondoltam volna, az ejjeli felkelesek meg az allando keszenlet, hogy mikor sir fol, vajon mi a baja, mit tegyek stb.
A babam szinte minden percben szopni szeretne, van, hogy fel-1 orankent enni ker, ez normalis?
En mindig azt hittem, hogy a kisbabak 3 orankent esznek, aztan alszanak, milyen egyszeru is lenne, nem?
Nappal szoptatok, nem nezem az orat, akkor adok neki amikor enni ker, kulonben jo kisfiu nem sir sokat, es alszik rendesen.
De ejjelre kertem tapszert mert igy elalszik 2-3 orat es en is tudok egy kicsit pihenni, szerintetek rosszul teszem?
Ugye azert mert ejjel nem szoptatok de nappal igen nem fog elapadni a tejem?
Mikor fogja ataludni az ejszakat?
Hany honapos koraban? Meddig tart ez a nehez idoszak?
Vagy ez mar mindig igy lesz, hogy faradt vagyok, ideges, nincs idom semmire, meg a paromra sem.
Mitr lehet tenni ha faj a hasikaja, es nem tu kakilni csak szenved, nyom, tiszta piros a feje de nem sikerul neki?
Az arcocskaja tele lett kis piros kiutessel, olyanok mint a pattanas, az orvos azt mondja ez normalis de megis mi ez es mikor mulik el?
Ha ejjel nem akar elaludni es ringatjuk a mozeskosarban akkor ahozz hozza fog szokni, mit csinaljunk ne ringassuk, hagyjuk sirni?
Most nem jut eszembe tobb kerdes, az az igazsag, hogy meg gondolkodni is faradt vagyok.

Elore is koszonom, hogy segitetek!

KépKép
KépKép
 
 


Kedves Tontica, szerintem gyere hozzánk a 2004. nyári kisbabák topikba! Ott mind hasonló gondokkal, problémákkal és örömökről beszégetünk!
Az én babám most 7 hetes és nekünk se könnyű, de higyj nekem, elmúlik ez a nehéz időszak is egyszer! Bele fogsz jönni. Minden amit leírtál normális egy ilyen kicsi babánál, neki is tanulnia kell az életet. Kép
Tarts ki és ha gondolod nézz be hozzánk:
Szia: Bellana
 
 


Szia, Tontica! Kép

Köszöntelek a Fáradt Anyák Klubjában! Kép

Az éjszakai etetések tényleg nagyon fárasztóak. Az első gyerekemmel én is tápszert adtam neki. AZtán rájöttem, hogy ez még több energiámat viszi el, ezért egy ágyban alszunk az épp aktuális kicsivel (de a nagyokkal is), sok matracot ettünk a földre, azokon alszunk, mert akkora ágy nem létezik, amekkora nekünk kéne. Kép Szóval ha a kicsi szopizni akar, kiszolgálja magát, igaz, jóval nagyobb, mint a tied, de még mindig szopik - éjszaka is. 2 és fél éves, ebből láthatod, hogy vannak gyerekek, akik sokáig felébrednek éjjel, de ha egy ágyban vagytok, akkor pár éjjeli szopi senkit sem fog zavarni. Kép Általában fel sem ébredünk rá mi, éjszakai szoptatók. Kép

A tápszerezés miatt egyébként tényleg csökkenni fog a tejmennyiség, ráadásul rendesen megnő a különböző allergiákra való kockázat. Kép 3 hét, első baba, tudom, hogy nagyon fárasztó. Mindkettőtök érdeke azonban, hogy éjjel is anyatejet kapjon a kicsi.

Épp fel akartam ajánlani, hogy fussunk össze, töltsünk együtt pár órát, hogy lásd, lehet lazábban is, még ha fáradt is az ember lánya. Kép De sajna nem itt élsz. Kép

Ja, és normális az, hogy ilyen gyakran szeretne szopizni. De fel a fejjel, lesz ez még sokkal jobb is! Kép Össze kell szoknotok, belerázódsz hamar. Tudom, úgy tűnik, soha nem lesz vége, de jó hírem van: vége lesz. KépKépKép Egyre ritkábban fog szopizni, szépen lassan többet fogsz tudni aludni. A párodra is lesz majd időd, ne félj(etek). Kép Csak az első pár hét húzós. Van segítséged? Fontos volna valaki, aki segít a háztartásban, és aki a kicsivel van, amíg te alszol, és csak akkor ébreszt fel, ha a kicsinek anyahiánya, szopihiánya van. (Ez most még gyakran van, tudom.) És amikor a kicsi alszik, aludj te is. Most nem a háztartásé a főszerep. És vond be a párodat is, amibe csak tudod, ilyenkor nekik is nehéz. Sok sikert, és írj, ha segítségre van szükséged,

Virág
 

 
 

Bocsi, hogy csak most irok de eleg elfoglalt vagyok, a terhesseget vegig unatkoztam, most meg nincs idom semmire.
Bellana beneztem a topikodba, ha lesz egy kis idom irok majd ber nem ismerem a resztvevoket es igy nem sok fogalmam volt, hogy ki, mit, miert ir de majd lassankent bekapcsolodok.

Virag, 4 gyerek, nem semmi!
Gyonyoruek, buszke lehetsz rajuk, hat Te tenyleg egy tapasztalt anyuka vagy mar.
Sajna a tapszert nem tudom elhagyni ejjel mert a szopizas csak nyuglodes, nem sziv rendesen, nyuglodik kozben, belealszik es fel ora mulva ujra ker, tapszerrel 3-4 orakat alszik es meg altatni sem kell mert berakom a mozeskosarba es mivel tele van a poci es jol erzi magat egy ket szobol elalszik.
Amikor szoptattam este az maga volt a pokol, eves, altatas, siras megint szoptatas stb.
Most mar vegre ki tudtam magam aludni, bar 3 reszletben de 11-ig aludtunk.
kezdek belerazodni szepen lassan ugy erzem.
Segitsegem meg nincs mert a parom dolgozik de nem sokara jon a nagymamam es itt lesz velem masfel honapig segiteni.
Mar nagyon varom!
En nem szeretnem ha a pici velunk aludna, lesz sajat szobaja es remelem elalszik majd szepen a sajat agyaban.
A szuleim is a ket pici testveremmel egyutt aludtak egy agyban es az lett a vege, hogy a neveloapam kiszorult ahogy nottek a gyereket, es szerintem egy hazaspar aludjon egyutt ez igy szep es jo.

Most befejezem, irok meg ahogy tudok, ballana a te topikodba is.

Sziasztok!Kép

KépKép
KépKép
 
 


Szia Ani!

Csatlakozom az elöttem szólókhoz, csak kitartás!
A szopiról eszembe jutott... Én azt hittem annak idején, hogy igény szerint szoptatok, de lehet, hogy úgy kellett volna ahogy Te csinálod. Mindenestre nekem is elaludt a baba, kétszer is. De én megvártam, míg felébred és továbbszopizott. Így egy szopi másfél órát tartott, és utána aludt 2-3-at. Egész nap szinte mást se csináltam!!
Nekem az elsö két hétben volt segítség, utána én is egyedul voltam. Abban viszont jo volt, hogy teljesen átálltam az ö ritmusára, és bizony, ha aludt, akkor én is Kép Nekem a hajnali kelések voltak a legfárasztóbbak.

Akkoriban mi nem aludtunk egy ágyban, de azt hiszem sok gondtól megkíméltem volna magunkat késöbb (alvás gondok). Ma már egy ágyban vagyunk, csak ketten, de ha apuka velünk lakna, akkor igenis ott lenne a helye neki is! (Vagyis ha még együtt lennénk) Én is nagyobb ágyat vennék ahogy gyarapodik a család Kép
Ez természetesen nem jelenti azt, hogy a Te véleményedet nem tartom tiszteletben!

Hogy hívják a kisfiad?

Kati
 
 


Szia Kati!

Egy sorstars!
Te sem elsz otthon? Nem konnyu, ugye?
Az en kisbabam csak most kezd ugy szopizni ahogy Te irtad, hogy szopi, aztan elalszik, felkel, megint szopi es aztan 1,5-2 ora alvas, nappal en sem csinalok mast, ejjel tapszert adok neki, de ha egy kicsit megerosodik es jobban tud szivni remelem, hogy ejjel is tudok majd szoptatni.
Szerintem nincs igazi jo megoldas, mindenkinek mas a jo, szerintem a harmonia a fontos, hogy a baba es a mama jol erezzek magukat.
Az en kisbabam most kiegyensulyozott, latszik rajta, szinte sosem sir, ha nem is alszik akkor csak nezelodik, nagy szerencsem van vele Kép
A kisfiamat Monserrate-nak hivjak, igy hivjak az apukajat is es neki ez volt a kivansaga, hogy tovabbvigye a nevet en meg nem ellenkeztem bar nekem is furcsa ez a nev, itt spanyolorszagban viszont nem.
Milyen alvas gondjaitok voltak?
Hany eves most a kisfiad? Hogy hivjak?
Tudom, hogy jo egyutt aludni, mert peldaul a kistestvereimmel imadtam, amikor en vigyaztam rajuk de azert meg fogom probalni a sajat agyaba szoktatni a kicsit.
Lattam a kepet a kisfiadrol, mennyire szep arcocskaja van!
Varom mar, hogy az enyem is kicsit nagyobb legyen mar, hogy ram mosolyogjon, lehessen vele jatszani.

Most befejezem, koszike, hogy irtal!

Ani

KépKép
KépKép
 
 


Ani,

nem értem, hogyan lehet az, hogy nem szív elég erősen éjjel. Kép Ha egy baba képes kielégítően szopni nappal, akkor éjjel is képes. Annak, hogy fél óránként felébred szopizni éjjel, biztosan van valami oka. Pl. ilyenkor megbüfizteted? Kapcsolsz fel lámpát? Pelenkázod? Ideges-mérges vagy?

Ha a mózeskosárba teszed be, az önmagában elég ok arra, hogy felébredjen. Kérlek, egy kicsit, miután elolvastad, amit írtam, csukd be a szemed. Képzeld el, hogy te vagy a kisfiad, és a saját pocakodban vagy. Vöröses-sötét minden, dobog valami megnyugtatóan doboló hang, rigatózol, meleg van, körülölel valami nedves, puha, és tökéletes biztonság van. És most képzeld el, milyen enélkül a 9 hónapon át tartó, megszokott Anya-ság nélkül egy mózeskosárban lenni éjszaka. A kisbabáknak nincs testtudatuk, ők még nem tudják, hogy különálló lények. Azt hiszik, hisz eddig azt tapasztalták, hogy te és ő egyek vagytok. És nem értik, hol van az Anya! Hol van a másik részük? Az a puha, meleg, ritmikusan doboló Mindenség, amiben ők eddig voltak. Egyszerűen SZÜKSÉGLETÜK, hogy az anya ott legyen velük! Hogy érezze a babád az illatodat, hogy hallja a szívdobogásodat, hogy érezze a tejecske illatát, hogy azokhoz a meleg, puha cicikhez bújjon. Kép Te vagy számára a MINDEN. Elemi szükséglete vagy.

Természetesen be lehet szoktatni a babákat a saját szobájukba, saját ágyukba. Azonban ez nekik kifejezetten rossz élmény, csalódottak és elutasítottnak érzik magukat ilyenkor. Nem kell attól félni, hogy 20 évesen is egy ágyban akarnak velünk aludni. Hagyni kell őket maguktól leválni.

Amikor egy baba megszületik, akkor vele együtt egy család születik. Nektek is újjá kell születnetek vele együtt. Ti most születtetek apává és anyává. Nektek is meg kell tanulni rengeteg mindent. A baba nem egy utánfutó. Kép Nem az aprónak, a végtelenül kiszolgáltatottnak kell alkalmazkodnia a felnőttekhez, bár könnyen megtörhető a legtöbb baba. Ha gyereket akarunk, az nekünk rengeteg lemondással, alakulással jár. (Na meg elképzelhetetlen mennyiségű boldogsággal!) Hajlékonynak kell lennünk. Számomra a gyerekeim szükségletei az elsődlegesek. Az igényeiknél meg mérlegelek, és ha nem mennek az én szükségleteim rovására, akkor mehetnek. Viszont egy újszülöttnek, sőt még egy egyévesnek sincsenek igényei! Nekik szükségleteik vannak! Ha sír, ha szopni akar, az azért van, mert fizikai, biológiai, lelki szükséglete. A szopás egyáltalán nem csak ennivaló. Rengeteg dolgot ad a babának a (tápszernél sokkal-sokkal egészségesebb!) ételen kívül. Téged ad neki! Kérlek, próbáld meg az ágyatokba venni. Kép Az egész családunk átalakult, amikor megcsináltuk a családi ágyunkat. Addig is jó volt, de onnantól kezdve valami egészen más vette a kezdetét. Este egy akolba fekszünk le, és reggel ugyanonnan, közös erőből, energiából merítve kezdjük a napot. Bár a szüleim is így gondolkodtak volna... Mennyivel más egy kisbabának, manónak, kisgyereknek így élni, így aludni. Mennyivel inkább biztonságban érezhetik magukat!

Utolsó 2 adalék: újra felhívom a figyelmedet arra, hogy a tápszer, bármennyire is szeretnék nagyon sokan, erősen allergiakeltő, a HA tápszerek is! Érdemes elolvasni a Szoptatás-kitől ne fogadj el tanácsot és a Szoptatás-Tények és tévhitek című topicokat az elejétől a végéig, ha lesz egy kis időd. Kép

Adalék 2: a cumi nagyon sok esetben vezet cumi-mellbimbó zavarhoz! Mert a cumit egészen máshogy kell szívni-szopni, mint az anyamellet, és ez sokszor eredményezi, hogy a babát megzavarja a cumi, a játszócumi is(!), és az anya mellét is úgy kezdi szopni, ezzel kisebesítve azt, és gyakran nem is jutnak hozzá elegendő tápanyaghoz az anyatejből. 4 babámból "csak" az utolsóval jártam így, nálunk a találati arány 4:1. De a pokol kínjait álltam ki vele, ennek "hála" teljesen elapadt a tejem (visszahoztuk, hála az LLL-nek), de ha előre tudtam volna, hogy létezik ilyen zavar, soha nem kockáztatom meg. Nem tudhatod előre, ti nem jártok-e rosszul.

Kérlek, próbáld meg így. Adj 2 hetet magatoknak. És ha elfogadod, amit írtam, kérlek, írd meg, milyenek az éjszakáitok úgy, hogy Monserrate mellettetek, köztetek alszik. Kép

Virág
 


Virág, amit írtál arról, hogy milyen lehet a babának miután megszületett, nagyon szép volt. Kép
Szivemből szóltál. Kép
Én is gondoltam már erre, de nem tudtam volna ilyen szépen leírni. Én mikor vajúdtam akkor egyszer azon pityeredtem el, hogy szegénykém milyen lehet most neki, hogy ami eddig ölelte őt, az most fájdalmat okoz neki és kiakarja taszítani...

Tontica: szerintem is kerüld a felesleges dolgokat éjjel, pl. ha nem muszáj ne pelenkázd át.
Én most hajnaltól együtt alszom a kicsivel. Este ha elaludt a szopi után leteszem és mikor újból felébred akkor már velem marad és ha cicizni akar akkor hajrá. Kép Amúgy az én 7 hetesem nappal 2-2.5 óránként szopizik, pedig van tejem és szépen növöget. A nagyfiam kibírt annó 3 órát, a kicsi már nem. Hiába már ők sem egyformák. Kép

Na, most el, mert bömbi van, még jövög, addig is fel a fejjel! Kép

Bellana
 
 


Virág, Kép


Ani,

Kép Kép Kép Kislány! Liliom Ellen, jövö héten lesz kétéves. Bizony vele már lehet játszani Kép Meg szaladni is utána.
Alvással az volt, hogy 6 hónapos korában új lakásba költöztünk. Nem lehetett letenni, sem ébren, sem ha elaludt. Azonnal elkezdett üvölteni. Akkor két hétig együtt aludtunk (mert hát a kiságyat nem tudtam összeszerelni így ahogy voltunk Kép), de ez nem nyugtatta meg, mindenképpen a karomban kellett tartani. Nem tudtam mit csináljak, nem voltam képes 24 órán keresztül, pedig még hordozókendö is volt/van. Az lett a vége, hogy este a kiságyban sírni hagytam (nyugtattam, de nem vettem ki). Hááát, ezt jobb lett volna elkerülni, de akkor tényleg nem találtam megoldást.
Azért napközben volt még szopi, hordtam karban, kendöben... és a "gyerekvigyázó" (childminder) azt mondta, hogy ilyen boldog kiegyensúlyozott babával a 13 éve alatt még nem találkozott. Szóval ANNYIRA rossz anya mégsem lehettem (bár 7 hónap gyes után vissza kellett menni dolgozni, még ha félidöben is)

Én is csak azért említettem az együttalvást, mert mondták már nekem barátnök, hogy "de jó nektek, és is szeretnék...". És úgy látják, hogy a baba, és a férj között választanának. Ennek nem muszáj így lennie! (lsd Virág Kép)

Kati
 
 


Szia Virag!

Igen, ideges vagyok, ejjel nappal, amiota megszuletett a kicsi, felek, hogy nem szopik eleget, mert nappal borzalmasan keveseket tolt cicin, rogton belealszik es utana hiaba keltem nem akar szopni, csak amikor magatol folkel utana.
Azt hiszem valahol tudat alatt nagyon nem szeretem a szoptatast meg ha borzalmas is, hogy ezt irom, igy van, nekem egy kinszemvedes, kenyelmetlen, a pici csamcsog rajtam, nyugoskodik, nappal igyekszem turelmes lenni es minden alkalommal amikor ker megetetni de ejjel mar nem birom, faradt vagyok es nyugos.
Mar elore felek az ejszakaktol, hogy nem alszik el, altalaban berakom az agyba es alszik neha viszont nem, tegnap este paldaul ejfeltol 3-ig nyugtattam, beraktam magunk koze az agyba es igyekeztem szoptatni, mindent megprobaltam de csak nyugoskodott, azt hiszem fajhatott a hasa.
Meg szerencse, hogy a parom atvallalta egy kicsit nappal es tudtam aludni.
A masik dolog meg, hogy nekem pikkelysomorom van es a terhessegem alatt sem es a szoptatas alatt sem szabad eros kenovsoket hasznalnom amik hatnak is valamit es igy tele vagyok piros pottyokkel es valahogy ebbol mar nagyon elegem van.
Sirni volna kedvem mert lelkiismeretfuldalasom van, hogy nem vagyok eleg turelmes es, hogy ilyen gondolataim vannak.
Szinte remegek egesz nap, azt hiszem ha otthon lennek a szuleimmel akik segitenenek egy kicsit talan konnyebb lenne de nem tudom.
Lehet, hogy ido kerdese az egesz, neha azt hiszem mar kezdek beleszokni aztan megint jon valami es elkeseredem. Nem akarok ilyen negativ lenni, csak azt irom amit erzek, meg fogom probalni az ejszakai szoptatast csak nagyon felek tole.
Reggel amikor felkel 6-7 korul mindig berakom ot az agyba magamhoz es ott alszik el de ejjelre tenyleg nem akarom hozzaszoktatni a parom is ellenzi.
Amugy azert sosem sir ha berakom az agyaba, csak ha valami baja van, nem bofizett, faj a hasa, bukik stb.

Katica, bocsi, hogy lekisfiuztam a kislanyod, tenyleg annyira szep arca van, gondoltam is, hogy olyan kislanyosan szep. Kép
Meg egy kerdes: mikor kezdenek el mosolyogni?
Mar ugy varom!

Sziasztok!

Ani

KépKép
KépKép
 
 


Szia Ani!

Én nem akarlak győzködni, csak leírom nálunk hogy volt. Megszületett az első babánk, hazamentünk, az első éjszakát végigsírta. Bizonytalan voltam, homályos elképzeléseim voltak róla, mit kellene tennem, hogyan. Nappal a szopizásba belealudt, hagytam. Egész nap a karomban volt, letettem felébredt. Estére elfáradt, elaludt a kiságyban. Éjszaka felébredt kiültem a fotelba, szopi csak ülve. Ágyba be, sírás. A férjemmel felváltva sétálgattunk Vele, amíg sétálgattunk aludt, letettük, felébredt. Két hét alatt mindketten teljesen kimerültünk, a párom elbóbiskolt a munkahelyén, Elég volt, ekkor tettem magam mellé. Ettől kezdve nyugodtan aludtunk.
Már 3 éves, pár perc alatt elalszik, semmi gond nincs Vele éjszaka. A kicsivel már nem kisérleteztünk. A párom kifejezetten ellene volt az együttalvásnak, ma már lépten-nyomon hangoztatja, a pici babának az anyjával van a helye. Arra szokott hivatkozni, amit Virág olyan szépen leírt.
Mi idővel változtattunk, nem családi ágyunk van, mint Virágéknak. A gyerekszobában mellettük fekszem, ha elaludtak, kicsusszanok. Mikor valamelyikük ébred, bemegyek.
Ha a Virág által javasolt megoldás nem tetszik, ezt is kipróbálhatod: a földre letett matracon csak Te alszol a Babáddal. Ahogy nő egyre hosszabb időkre magára hagyhatod. (Megfelelő óvintézkedések mellett)
Az éjszakai szoptatás nagyon fontos ahhoz, hogy a kereslet-kínálat beálljon. Ezen kívül a tápszer egy csomó problémát okozhat (például ettől lehet, hogy nem tud kakilni, szorulást okozhat)

Hasfájás: a masszírozás, tornáztatás jó szokott lenni, ha nem oldódik, valamit a gyerekorvos biztos tud javasolni, (pl. Gripe Water biztos nálatok is van).

Kiütések: ahogy leírtad ez az, amit tejkiütésnek hívnak. Nekünk is volt, egy ideig mindenképpen érdemes várni, többnyire magától elmúlik. Nem kell vele semmit csinálni. Ha 3-4 hét után is megmarad, majd akkor.

Mosolyogni 4-6 hetesen kezdenek és az már olyan jóKép (Én addig úgy éreztem, mintha gép lennék)

Én sírni soha nem hagytam a gyerekeimet, ha egy csecsemő sír, valami baja van. Persze ízlések és pofonok, van aki másképp gondolja. Szerintem egy csecsemőt nem lehet azzal elrontani, ha nem hagyod sírni, sőt így tanulja meg, hogy bízhat Benned és segítesz Rajta, ha baja van.

És fel a fejjelKép, nagyon nehéz, de hamarabb elmúlik, mint gondolnád. Kitartás!

Ja, és még valami: a babák nagyon megérzik ám az anyuka hangulatát. Ha feszült vagy és szorongsz, síróssá válhat, ettől Te még idegesebb leszel... Jó, ha ezt tudod. Ilyenkor jól jöhet egy nyugodt (éppen hazaérkező) apuka, amíg Te megnyugszol. Számtalanszor láttam: nálam sírt, a párom elküldött lehiggadni, és mindenki megnyugodott.

Betti

Betti
KépKép
KépKép
 
 


Bellana, Kati,
Kép

Kedves Tontica!

A legjobb dolgot tetted, hogy megírtad a szoptatással kapcsolatos érzéseidet. Egy pillanatra sem ítéllek el, sőt megértelek és együtt érzek Veled. Tudnod kell, hogy nem vagy hibás az érzéseid miatt, és nagyrabecsüllek, amiért önmagadhoz és hozzánk ilyen őszinte voltál. Rögtön a baj gyökeréhez tudunk nyúlni, nem kell még napokig a sötétben tapogatóznunk.

Ugyan nem vagyok pszichológus, inkább egy olvasott laikus, ez nekem egy erős intimitászavarnak tűnik. Ami, ha szeretnéd, lehet a múlté. Van a közeledben kineziológus? Ha elfogadod a javaslatomat, hamar keresel egyet, és ő kikezelhet téged nagyon gyorsan. (Értsd: akár 1 óra is elég lehet, de általában 3 max. elég szokott lenni. Vannak extrém hosszúak is, de nem jellemző.) És az pikkelysömöröd is kikezeltethető kinezzel.

Idegesség, stb.: Van egy nagyszerű könyv a magyar piacon (is), a címe: Női test, női bölcsesség. Az írója neve: Dr. Christiane Northrup. Vastag rendesen és kék, 4000e körül van, de nagyon megéri. Ha ezt elolvasnád, megtanulnál vsz. bízni magadban. Sajnos olyan világban élünk, ahol mindent mérnek. Mindenből grafikonokat csinálnak, és a legtöbb nő már nem bízik a testében, nem tudja, mit figyeljen magán és a babáján, elszakadtak az anyai ösztönöktől. Ezekhez vissza lehet találni. Most sajnálom csak igazán, hogy nem itt laksz. Tudom, mennyit számít olyan anyák társasága, akik nyugodtak, akik ismerik a testük és a baba jelzéseit, és akik ezt gyakorlatban is meg tudják mutatni. Szóval a Női test, női bölcsességet, ha lehet, elküldetném magamnak valakivel. (Ha szeretnéd, én is elküldhetem neked, ha megtalálom egy boltban.)

Mennyi időnként szopik Monserrate, és kb. hány percig marad ott? Aluszékony? A hasfájás könnyen lehet attól, hogy rövid ideig van mellen, mert a szopi elején egy szomjoltó, ún. elsőtej jön, ami laktózban gazdag, és könnyen okoz hasfájást, ha túl sokat kap belőle a baba. Ezért ha belealszik a kisfiad a szopiba, legközelebb is ugyanarra a mellre tedd rá, hogy a zsírosabb, táplálóbb hátsótejhez is hozzájusson, és 3 órán belül semmiképp se add oda a másik melledet. (Kivéve akkor, ha eljuttok odáig, hogy a kismanód 20 percig rendesen szopott az egyik ciciből, és éhes maradt, mert akkor viszont bátran oda lehet adni a másik mellet. Ha még mindig éhes, vissza az elsőt, stb.)

Most lettem csak figyelmes arra, hogy az elején írtad, hogy a kicsi 3 hetes. Ilyenkor van az első növekedési ugrás. Ilyenkor szinte minden baba rengeteget szopik, mert megnő az étvágyuk, és ahhoz, hogy a mell alkalmazkodni tudjon a megnövekedett igényekhez, sok időt kell cicin tölteniük a babáknak.

Pikkelysömör: nagyon fáj? Kép

Lelkiismeretfurdalás: én úgy látom, hogy a lehetőségeidhez képest mindent megteszel. Bevetted magad mellé az ágyba, csak mert pár ember (vagyis mi Kép) meggyőződve azt írtuk, hogy az nagyon jó. Megtetted, pedig odabent a lelkedben nagy viharok dúlhattak. A legjobbat akarod a babádnak, és ezért áldozatokat is hozol. Jó anya vagy, és csak még jobb leszel. Kép Csak maradj mindig őszinte magadhoz, mégha fáj is, mert így tudjuk magunkból a maximumot kihozni, így lesz a legjobb a kapcsolatunk a gyerekeinkkel.

Lehet, hogy Monserraténak is jót tenne, meg neked is, ha egy kettesben töltött pár percben elmondanád neki, hogy mi bánt téged a szopival kapcsolatban, miért nehéz neked, biztosítanád a szeretetedről, és elmondanád neki azt is, hogy szeretnél és fogsz ezen változtatni, amilyen hamar csak tudsz. Ő is megnyugodna és te is. (Ja, és érteni fog ám téged, persze nem a szavaidat, hanem a szívedet, de azért bátran beszélj hozzá. Kép) A könnycseppek meg hadd jöjjenek. Kép

Betti ötletét is jónak tartom, pláne ha az apuci mereven elzárkózik az együttalvás elől. Kép A húgoméknál a franciaágy mellett van egy matrac, azon alszik a kicsi - meg a húgom, ha szopizni akar a kisfia.

Amit Betti az anyuka hangulatáról írt, sztem is igaz, azonban emlékezni kell arra, hogy ez nem azt jelenti, hogy fojtsd el az érzelmeidet, mert az nemhogy segít, de nagyon sokat árthat. Ha sírhatnékod van, sírj. Lehet, hogy későbbre kell halasztanod, de ne tartsd magadban. Ismerd be magadnak, mit érzel, és az első percben, mikor van lehetőséged rá, sírd ki, írd ki, beszéld meg magaddal, vagy valakivel, aki megért téged, és megbízol benne. (Ide is írhatod. Kép)

Betti,
Kép

Virág
 


Tontica,

nézd meg ezt az oldalt: http://www.lalecheleague.org/Espana.html

Szerintem érdemes lenne felvenned a kapcsolatot a hozzád legközelebb eső LLL csoporttal, sok nehézségen át tudnának segíteni!
Fel a fejjel! Kép

Iboly
 
 


xxx
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.04.12 12:03-kor.
Vendég
 


Tontica,
egy kérdés: mi a neve a pikkelysömörre kapott kenőcsödnek? És mik a hatóanyagai? Írhatod magánban is. Valószínűleg vannak olyan szerek, amik bátran alkalmazhatók a szoptatás ideje alatt is, mert nem mennek át az anyatejbe, vagy ha valamennyi át is jut, egyáltalán nem károsítják a babát. És akkor a pöttyök is eltűnnek! Kép

És kérlek, fogadd meg Iboly és Lilluska tanácsát. Kép Az LLL csoportok hatalmas fizikai és lelki segítséget jelenthetnek, keresd meg azt a csoportot, akik helyileg a legközelebb vannak. Kép

Lilluska,
ilyen hozzáállással a harmadik babánál sztem semmi komoly gond nem lehet. Kép

Virág
 


Sziasztok!

Nagyon edesek vagytok, sokat segitetek, bar igy is nehez, (a pici most eppen sir az agyaban de mar nem tudok vele mit csinalni, egesz delutan nem akar aludni es egyfolytaban kezben akar lenni, nem tudom egesz nap tartani)
Mar harmadik napja csinalja a fesztivalt delutan es este, nem hiszem, hogy barmi baja lenne, megetettem, megbofiztettem, tisztaba tettem,nem tudom mit csinalhatnek meg.
Tegnap este csak szopiztattam, nyugoskodott de azert aludtunk valamennyit, de ma delutan mar egyaltalan nem akart szopni es csak sirt igy adtam neki tapszert, de nem akar elaludni sehogy sem.
Ejjel 2-3 orakat vagyok vele fonn mert nem alszik el sehogy sem. (Meg akkor sem ha magam melle teszem)
Nem tudom mi valtozott azelott jo kisfiu volt.
Most meg szenvedes az ejszaka.

Iboly:
Holnap folveszem a kapcsolatot a legkozelebbi LLL-essel.
Megprobalunk elmenni tanacsot kerni tole.

Je, most elhallgatott magatol, lehet, hogy ezt kellett tennunk?
A legjobbat akarom de nem tudom mi az, nemeg en sem akarok teljesen kiborulni.

Virag: Probalok valaszolni a kerdeseidre:
(Mennyi időnként szopik Monserrate, és kb. hány percig marad ott? Aluszékony? )
Teljesen ossze-vissza szopik, valamikor fel orankent, aztan orankent, de ha elalszik akkor alszik akar 3 orat is.
Ha font van, mindig ehes, legalabbis mivel eszi a kezet meg amit er azt gondolom, hogy ehes.
Nagyon keves idot tolt cicin azt is nyuglodve, aztan meg elalszik de ha leteszem az agyba akkor felkel.
Nem tudom pontosan, hogy ehes-e vagy csak kezben akar lenni.
Mint mar gondolhatod nem aluszekony (csak a kezemben)

(megint elkezdett sirni en odamentem hozza es megbeszeltem vele, hogy ha sir akkor anyuka is sir es, hogy nagyon szeretem es nem akarom, hogy szomoru legyen, adtam neki egy puszit es komolyan mondom, most elhalgatott, de frankon, ugy orulok.)

Ja, a pikkelysomor: nem faj egyaltalan csak az onbizalmadat rombolja le, bar nekem egy nagyon jo ember a parom aki megert es igy fogad el a betegsegemmel egyutt de azert nekem faj, belul.
Pl.:egesz nyaron a legnagyobb melegben is, 8-9 honapos terhesen is hosszu ujjuba kellett jarnom, mert a konyokom tele van sebekkel, na meg a labam is, meg a hatam meg az egesz fejborom.

Melyik kenocs hatoanyagat irjam le, azet amit most hasznalok ami nem er egy fabatkat sem, vagy azet amit most nem hasznalhatok?

Liluska koszonom, hogy megirtad a tortenetedet, nehez lehetett neked, ha ehhez amit en elek at most meg hozzakepzelek egy kisgyereket akit el kell latni stb. hat igen, minden tiszteletem a tobbgyermekes anyake, de tenyleg!!!
Hat igen, barmilyen rossz is de neha szukseg van a tapszerre.
Milyen lehetett meg uknagymamaink koraban amikor ha nem volt tejed, nem volt mit adni a gyerekednek. Belegondolni is rossz.
(Milyen hulyesegeket irok! Kép
En nem hiszem, hogy barkit is meg kene vetni azert mert tapszert ad a gyerekenek, mindenki maga tudja mi a jobb neki es a babajanak, nagyon nehez lehetett neked, megertelek.
Igyekszem emberek kozott lenni es sokat setalgatni (akkor mindig nyugodt a pici; meg en is) de az igazi az lenne, ha a csaladommal lehetnek, de ilyen pici babaval nem lehet utazni, szerintetek hany honapos koraban lehet repulore ulni vele?
Bar most, hogy jon a tel, azt hiszem meg kell varnom a tavaszt, hogy hazamehessek.

Koszi a sok tanacsot es segitseget mindenkinek!!!

Ani

KépKép
KépKép
 
 


Tontica,

az nagyon jellemző a babákra, hogy délután és estefelé balhéznak, vigasztalhatatlanok, csak kézben lennének és egész végig képesek lennének szopizni. Egy hordozókendőt kéne beszerezned, az egy picit segítene, szerintem. Már sokunknak bevált.
Szép a kisfiad, jó, hogy tettél fel fényképet!
A cumit érdemes volna elhagynotok, lehet, hogy kevesebbet sírna, ha cumizás helyett is mellretennéd. Ráadásul elég rossz jel, ha ma délután már szopizni sem volt hajlandó, a cumi használata gyakran oda vezet, hogy a baba elutasítja a mamája mellét. Meg a szopási technikát is megváltoztathatja és azért is sírhat Monserrate, mert a rossz szopáskészség miatt nem jut elegendő tzejhez.
De az is lehet, hogy ő egyszerűen egy ún. nagy igényű (high-need), többemberes baba, aki egész nap testközelben szeretne lenni. A hordozókendő segít.
Az nagyon jó, ha fel tudsz keresni egy LLL-vezetőt! És ha van a közelben baba-mama csoport, oda is menj el, nagyon jó lesz sorstársakkal találkozni, meglátod!

Azt a hatóanyagot írd meg, légyszi, amelyik korábban használt.

Repcsi: én 9 hónapos babával repültem, de lehet jóval kisebbel is. Ha szopik, az egy áldás. Az enyém nem szopott Kép

Most, hogy ilyen klasszul megbeszélted a picivel, hogy ne sírdogáljon, remélem, tudsz aludni egy kicsit! Kép

Jó éjt!
Iboly
 
 


Tontica! Repcsiről: mi is 9 hónaposan repültünk először. Az egyik gépen nyűglődött a felszállásnál-leszállásnál, sírt szegény, úgy tűnt, nem segített az orrcsepp, de a második gépen (átszállással utazunk mindig) felszállás közben megszoptattam, ami nem "szabályos", mert nem lehet közben rendesen bekötni, de pillanatok alatt megnyugodott, be is aludt még felszállás közben. Azóta meg már többször repültünk, (most 22 hónapos), mindig ennyi a stratégia: orrcsepp és szopi, ill. egyszer nagyon kevés helyünk volt és sokan voltak pasik körülöttünk, akkor nem éreztem kényelmesnek a szoptatást és almalevet kapott inni. De ez már most volt múlt hónapban,
tudtam neki mondani, hogy a két repcsi között kap cicit inkább, már nagyfiú, partner az ilyenben. De amikor pici volt, vonaton is áldás volt a szopi.
Iboly! Már jó régen találkoztunk, de mivel látom, hogy mostanában jársz erre: köszi mindent mégegyszer!!!
 
 


Tontica!

Megértem az elkeseredettségedet, fáradtságodat. Emellett a baba érzéseit is. Ha nem akszik el este, és nyűglődik, te meg fáradt vagy, érdemes leülni egy kényelmes fotelba, és ölbevenni a kicsit. Úgy, hogy akár el is alhassatok mind a ketten. Ha ezt az Iboly által említett hordozókendővel teszed, akkor tutira biztonságban is van a baba, nem eshet le. Fontos neki, hogy ne hagyd sírni, ne hagyd egyedül. Emlékszel, mit írtam? Ő nem tudja, hogy ti 2 személy vagytok. Nem érti, mi van vele nélküled. Ha te nem bírod, ha lehet, vegye át a párod. Egyedül ő még nagyon fél.

A húgom babája úgy fél éves koráig napi 12 órát sírt végig. Semmi baja nem volt, egyszerűen bömbölni volt kedve. Én, sokat tapasztalt anya, egy óra után sikítva elmenekültem volna legszívesebben. Kép Ő kibírta, és minden elismerésem érte. Én szanatóriumba írattam volna inkább magam. Kép Hála az égnek, nálatok erről nincsen szó. Nekem úgy tűnik, hogy neked, nektek volt egy enyhén szólva is ideális elképzelésetek arról, mit jelent anyának és apának lenni. Kép Megszületik a kicsi, szopizik 3-4 óránként, gügyög, de leginkább alszik. Rózsaszín (vagyis kék) minden. Kép Nos, a valóság ehhez képest kiábrándítónak tűnik. Egy ordítógépet kaptatok, legalábbis este ezen a programon működik, nappal sem a vártnak megfelelően, duracell elem van benne, és a kikapcsológombját nem találod. Kép Hát köszöntelek a Valóságban. KépKépKép Ha neked olyan mázlid volt, hogy végigunatkoztad a várandósságod idejét, akkor itt a böjt. Kép Minden együttérzésem mellet írom neked: a te világod középpontja átmenetileg nem te kell(ene), hogy legyél, hanem Monserrate. Kép

Folyt.köv., most mennem kell. Addig se vegyed túl komolyan, amit írtam. Kép

Virág
 


Virag!

Sajnalom, de nem ertek veled egyet, nem hiszem, hogy ha egy baba sir, mindig fel kell venni, persze meg kell nezni, hogy mi a baja, de ha evett rendesen, bofizett, nem kakis, pisis es nem ugy sir, keservesen mint akinek baja van, nem vonaglik mint akinek faj a hasa es ha folveszem elhalgat szerintem egyszeruen csak olbe akar lenni, ami nem baj, csakhogy este aludnia kell es en szerintem az agyaban, erre szeretnem, szeretnenk a parommal raszoktatni.
Ez az en oszinte velemenyem es nem tudok mashogy gondolkozni, tegnap este sirt egy picit, en folvettem, a parom ramszolt, hogy tegyem le mert hozza fog szokni, en letettem, sirt egy kis ideig aztan elhalgatott magatol, aztan megint elkezdte, megsimogattam, beszelgettem vele, megpusziltam es elaludt, ha folveszem valoszinu meg jo ideig harcolnom kellett volna vele, mert ha elalszik a kezemben es ugy rakom le az agyaba folkel ra es ujra sir.
Nezd en nem mondom azt, hogy nekem van igazam vagy neked, nalad az valt be, nalam meg ez mert mindannyian masok vagyunk.
Minket az anyukam igy nevelt, sajat agy, sotet, csond elelvashoz es most is csak igy tudok eleludni, nem feltem kiskoromban a sotetben (csak olyan 8 eves korom utan amikor a anyu atkuldott valamiert a szomszedba es ott eppen a Fredy Krugeres filmet neztek es en beleneztem Kép

Viszont a ket pici feltestveremet (Laura 9 eves, Daniel 6 eves) berakta az agyaba es meg mindig nem tudnak eleludni egyedul, addig ott kell lennie veluk amig el nem alszanak es utana kiosonni.
5 gyerekkel, ennyi tapasztalattal edesanyam azt tanacsolta nekem, hogy nehogy azt csinaljam amit o a ket picivel.

Amugy ha az en kisfiam nyugos akkor az agyamban is az mellettem, semmit nem valtoztat.

Kendot akartam venni es nagyot nezett az elado, hogy az meg micsoda!
O ilyet meg nem latott, igy vettem egy kengurut ami meg nagy a babanak, szegeny kicsuszik belole.
Ha tudok hozatok magyarorszagrol
Amugy itt meg a legzesfigyelorol sem hallott senki, jo, mi?

A parom nem hiszem, hogy rozsaszinube (kekbe) latott volna mindent ami a babaval kapcsolatos mert mar van neki ketto, es mint mondta a lanya annak idejen egesz nap sirt, tehat o mar megszenvedett ketto siros kisbabaval, en meg a kistesoimmal, bar azert a dolog oroszlanreszet nem ismertem, mert azt ugye anyukam latta el.
Amugy o egyikonket sem tudott szoptatni, igazabol nem tudom miert, azt mondta nem volt teje, mindegyikonk tapszeres baba volt es mind egeszsegesek vagyunk, semmi allergia, csak az en pikkelysomorom de ez orokletes betegseg semmi koze az anyatej hianyahoz.

Most megint valtott a Ratico, most reggel megszoptattam aztan 2 ora mulva aludt el addig nezelodott, es aludt 2 orat, tehat 4 ora szopas nelkul, aztan megegyszer ugyanaz, szoval akkor eleget evett vagy tul almos?
Pedig nekem ugy tunik, hogy nagyon keveset szopik. De megis eleg neki most, akkor maskor miert nem, nem ertem ezt.
De ha szepen alszik akkor csak nem lehet olyan ehes, vagy igen?

Hat lehet, hogy mar felkeltem mert aztan el kell mennunk es az uton nem szeretnek szoptatni.

Sziasztok!

Ani

KépKép
KépKép
 
 


Kedves Ani!

Csak egy kérdésem lenne: Neked kizárólag fizikai szükségleteid vannak? Ha ettél, ittál, tiszta ruha van rajtad és nem fáj semmid, akkor minden oké? Gondolom nem. Akkor miért gondolod, hogy a kisbabádnak ennyi elég?

Bocsánat, hogy beleszóltam, csak ez szöget ütött a fejemben a legutolsó hozzászólásodat olvasva.
 


xxx
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.04.12 12:05-kor.
Vendég
 


Tontica,

Én két és fél hónapos babával repültem. A légitársaság 2 hetes kor alatt nem engedte volna (ha koraszülött, akkor 6 hónapig kell várni). Anyuhoz mentünk, két hónapra. Az a két hónap volt életem legboldogabb része, de komolyan! Ha menni akarsz haza, ne várj, minden megoldható!
3 és fél hónapos korában vállalkoztam egy tízórás vonatozásra, Drezdából Budapestre. Pont ma gondolkoztam azon, hogy akkor még milyen könnyü volt (persze az emlékek csalhatnak) Gyakorlati szempontból viszont: egész nap aludt, szükségletei: anyuci, tej, tiszta pelus -- ezt bárhol megkaphatja, amíg velem van. A visszaúton már igencsak unatkozott a tíz óra alatt, ma viszont már el sem tudnám képzelni, hogy azt kibírjuk Kép

Lilluska,
ezen megakadt a szemem (nem szereted, ha megérintenek). Lehet, hogy nem beteg vagy, csak épp ehhez szoktál hozzá. Lehet, hogy kisbabaként (mint legtöbbünket Kép) életed nagy részét nem karban, testközelben töltötted, hanem kiságyban, járókában, babakocsiban. Én nem kritizálom a szüleinket, szüleidet, ez volt a szokás, sajnos még ma is az, de érdemes rajta elgondolkodni.

Javaslom mindenkinek ezt a cikket (angolul):
www.continuum-concept.org/reading/in-arms.html

Kati
 
 


Anya Kati!

Nem, nem hiszem, hogy a babamnak csak fizikai szuksegletei vannak, szeretem ot, szoktam dedelgetni, puszilgatni, beszelgetni vele, megprobalni kicsalni belole egy mosolyt (meg nem sikerult) csak este 9 orakor amikor lefektetem akkor alvas van, amugy ma beraktam a kisagyaba es rogton elaludt bekesen.
Nappal nem rakom be az agyba, ott van velem, van egy kocsiulesunk es ott szeret uldogelni, nezelodni, meg ha lerakom a foldre lehet hintaztatni vele es azt nagyon szereti.
Nem vagyok egy szornyeteg csak szeretnek kovetkezetes lenni es nem engedni hozzaszokni olyan dolgokhoz amik kesobb gondot, idegeskedest okoznak, az senkinek sem jo.
Kesobb nehezebb lenne leszoktatni rola azt hiszem.

Lilluska,

hat en sem vagyok egy olyan nagyon olelkezos, puszilkodos szemely, ilyen a csaladunk, nem emlekszem mikor kaptam utoljara anyukamtol egy puszit, olelest, ami nem azt jelenti, hogy nem vagyunk kedvesek, nem szeretjuk egymast csak ilyenek vagyunk es kesz.
Nem tudom az en fiam milyen lesz, de altalaban elvan fekve vagy ulve es nezelodik, egy ido utan megunja es vagy elaszik vagy elkezd nyugoskodni.
Ha nagyon nyugoskodik akkor el szoktam menni setalni vele, akkor rogton megnyugszik es el is alszik a babakocsiba.
Na meg a kocsit is nagyon szereti, a parom forma 1-et szokott vele nezni meg motorversenyt. Koran szoktatja Kép
Szoval mindenki mas es masok az igenyeink is.

Meg egy kerdes mindenkinek: meddig verzik az ember lanya szules utan?
8-an lesz egy honapos a fiam es meg mindig erosen verzek, elenkpiros vert, ez normalis?
Nem faj semmim, ez nem lehet, hogy mar a menzesz?

Sziasztok!

Ani

KépKép
KépKép
 
 


Ani,

Az én lányom is mózeskosárban, majd kiságyban aludt, és nagyon is jól! Viszont, amint nyökkent egyet, már vettem is ki szopizni, napközben pedig állandóan velem volt. Mindenkinek magának el kell dönteni, hogy hogyan alszanak. Önmagában az, hogy nem egy ágyban vagytok, nem jelenti azt, hogy "elhanyagolod" az igényeit. Kép

Nem vagyok orvos, ezért nem tudnék tanácsot adni. De én 1 hónapig véreztem, majd néhány napig semmi, aztán élénk piros. Hétvége lévén felhívtam az ügyeletet aggódva, hogy talán valami baj van, és azt mondta az orvosom, hogy menzesz. Én arra gondoltam, hogy csak a hormonjaim, mert nem volt onnantól kezdve havi menzeszem, csak az a néhány nap.
Szerintem kérdezd meg a védönöd Kép

Kati
 
 


Tontica,
jövök még hosszan is (nem ma), addig is írd meg, kérlek, annak a krémnek a hatóanyagait, amelyik hatásos volt. Vagy ide, vagy Ibolynak (profiljában a címe).

Virág
 


Nem állítottam, hogy szörnyeteg vagy!! Dehogy is!!
Ha így látod jónak, csináld így. De szerintem egy háromhetes babát nem szabad arra idomítani, hogy aludja át az éjszakátKép Neki még más a ritmusa, mint a felnötteknek.
Nem egy magatehetetlen újszülöttnek kellene hozzátok alkalmazkodnia, hanem nektek öhozzá.
Szerintem ennyi önzetlenséget vállalhatna az, aki gyereket vállal. Gondolj bele, milyen hosszú az élet ( jó esetben). Már volt sok-sok éved kisgyerek nélkül és lesz is még rengeteg, ezt a pár évet szerintem simán ki lehet bírni úgy, hogy nem a Te szükségleteid és igényeid az elsödlegesekKép

Egyébként én is együtt aludtam/alszom a gyerekeimmel, bármikor bárhányszor megszoptattam öket(éjjel is), de nem lettek "elkapatva" ahogy egyesek mondják, ne izgulj, egyetlen óvodást sem ismerek, aki éjjel óránként fölébreszti az anyját, mert szopni akarKépKépKép
Szép lassan elmúlik magától is az az igényük, hogy 24 órában együtt legyenek veled.

Én annak a híve vagyok, hogy egy kisbabát nem nevelni, idomítani kell, hanem szépen kivárni amíg magától megérik dolgokra.
Nálunk most már a négy és fél éves fiam meg a három éves kislányom külön szobában alszanak, igaz, együttKép A legkisebb, aki másfél éves, még velem alszik és éjjel is szopik. De nem aggódom emiatt, tudom, hogy egyszercsak ö is átköltözik majd a testvérkéihez, minden különösebb "szoktatás" nélkül.
 


Azt elfelejtettem írni, hogy csodaszép a kisfiad, gratulálok hozzá!!!KépKépKépKép
 


Mar irtam reggel de veletlenul kitoroltem, hat nem volt kedvem ujra irni.

Anya Kati

Szerintem nagyon felreertettel, en nem azt akarom, hogy ataludja az ejszakat, Isten ments, meg nagyon picike, szabalyosan 3-4 orankent folkel enni, nappal surubben eszik.

A verzesrol, azt mondta az orvos, hogy ez normalis, szerintem ez mar a menzesz mert eleg nagy mennyisegu es alvadt verdarabkak is vannak benne.
Szoval akkor most teherbe eshetek?
Marmint amikor mar tudjuk csinalni? Kép

A kenocs hatoanyagai:
Neo PCL O/W: 25,00 %
Glicerol: 5,00 %
Urea: 20,00 %
Dipropionato de betametasona: 0,50 %
Aqua destinada: 250,00 g. (desztilalt viz)

KépKép
KépKép
 
 


Anya Kati (vagy Virág)

Megkérdezhetem, mennyi idösen hagyták a nagyobbak abba a szopit? És maguktól? Van ilyen, hogy magától tényleg abbahagyja?
Persze, hallottam, hogy ilyen létezik (söt!), de élöben még nem találkoztam ilyennel. Nem tudom elképzelni, hogy a kétévesem önszántából valaha is feladja, mikor most annyira ragaszkodik hozzá Kép
Tudjátok mit mondott tegnap? Egész reggel ideges voltam, ki tudja miért, végül leültem a nappaliba olvasni (ami persze megnyugtatott). Közben Lili elkezdett szopizni, egyszercsak felül: "Lili happy! Lili happy!"
(Tudom, hogy Off, de épp itt vagytok)
 
 


Sziasztok!

Ezen az oldalon még új vagyok. A kisfiam 13 és fél hónapos. Most per pillanat nincs problémám, de szívesen adok tanácsot vagy osztom meg veletek eddigi tapasztalataimat.

Üdv: Edo
edo
 
 


Katica,
a legnagyobb gyerekem a védőnőnek "hála" 4 hónaposan hagyta abba a szopit - magától, de nem magától. A második egy évesen szopisztrájkba kezdett, amit információl híján nem ismertem fel, így ő sem "rendesen" választódott el, a harmadikat 7 hónaposan én választottam el (szintén infohiány), és a negyedik 2 és fél évesen vígan szopizik. Kép Ő sem mutatja semmi jelét, hogy valaha ezt abba szeretné hagyni. KépKépKép Viszont tény, hogy sokkal kevesebbszer szopik, mint 2 évesen, és egyre többször alszik el mellettem ugyan, de nem mellen. Pedig egyáltalán nem mondtam neki, magától csinálja. Van remény. Kép

Tontica,
krémre válasz majd jön.
Nem reagáltál a kineziológusos felvetésemre. Mit gondolsz róla? És a könyvvel kapcsolatban?

Virág
 


Katica,
Nekem a legnagyobb(most négy és fél éves) gyerekem 9 hónaposan hagyta abba a szopit, magától, de azért, mert mint késöbb megtudtam, nem hozzátápláltam, hanem szép fokozatosan elválasztottam.KépKép
A középsö gyerekem (3 éves lesz dec.ben) 10 hónaposan hagyta abba a szopit, ekkor három hónapos terhes voltam. Én szívesen szoptattam volna tovább, aztán egyszerre a megszületö kistestvérével, de ö egyszer csak nem volt hajlandó tovább. Még sokáig próbálkoztam minden egyes nap, de hiába. Biztos megváltozott a terhességtöl a tej, és így már nem tetszett neki..úgyhogy 10 hónap volt.
Legkisebb lányom most másfél éves, és lelkesen szopzik éjjel-nappal. Éjszaka már csak egyszer vagy kétszer ébred fel, együtt alszunk.
 


Sziasztok!

Egy nagy kerdesem van hozzatok akik mar utaztatok babaval repulon.
Szoval az a helyzet, 6 evvel ezelott, 19 evesen, palyakezdokent egy hitelezo cegnel kaptam munkat mint adminisztrator, 6 honapig dolgoztam ott, mint utolag kiderult ez egy ilyen piramisjatek volt es a ket fonokom szepen lelepett a penzzel, 3000 szemelyt csaptak be igy, na a lenyeg, hogy ugye az en alairosom ott van a szerzodeseken igy most gyanusitott vagyok, jo, mi?
Bunozo lettem szegyenszemre. Kép Kép
Szoval haza kell mennem vallomast tenni vagy mi a szosz, de lehet egy ilyen kisbabaval utazni, foleg amikor jon a hideg?
Holnap lesz egy honapos.
Olyan 2 het mulva kellene utaznom, tehat 6 hetes lesz akkor.
Persze nagyon szeretnek hazamenni megmutatni a picit, de felek nehogy baja legyen.
Ha ugy dontok, hogy nem megyek fel kell fogadnom egy ugyvedet, hogy intezze el nekem valahogy, hogy kihuzzak az ugyet, de szerintem tavaszig nem fogjak csak miattam, hisz eleg nagy ugyrol van szo, ha par honapra ki tudja tolni az meg a legnagyobb tel.
Mit szoltok?
Amugy ma voltunk orvosnal ellenorzesen es a baba nagyon jol van, 2 kg. 700 g-al szuletett es most 3 kg. 900 g. kis vasgyuro.
A kis piros pattanasokrol az arcan azt mondtak, hogy nagyon erzekeny a bore, igaz tiszta feher, ttolem orokolte, remelem a pikkelysomort nem fogja, akkor nem tudom mit csinalnak.

Elore is koszi a valaszt!

KépKép
KépKép
 
 


Tontica,
úgy gondolom, semmi baja nem lesz az égvilágon a babádnak a repülőúttól sem, és a hidegtől sem, ha kellően felöltözteted. Gondolom, ez nem jelent problémát. Kép Sőt, jót is fog neked tenni, több segítséget kaphatsz talán a szüleidtől, sőt ha Pesten leszel, találkozhatunk is. Kép

Addig is várom a válaszodat a kérdéseimre. Plusz még kettő: sikerült felvenni a kapcsolatot az ottani LLL csoporttal? Fogyasztasz tejet vagy tejterméket? Ha igen, a piros pöttyöcskék lehetnek attól is.

Virág
 


Hahó,
piros pöttyöcskék nálunk is voltak, kb. egy hónaposan volt a csúcs, arcán, kezén, hátán, mindenhol, aztán később elmúlt. Cicó lányom nagyon fehér bőrű (többször meg is "vádolták" azzal, hogy biztosan vérszegény), és hajlamos kiütésesedni is (nem megfelelő babaolja, fürdető, öblítő stb.), plusz száraz is a bőre. Bár én úgy tudom, hogy eleinte sok baba pöttyös, ezt nevezik tejkiütésnek is, aztán elmúlik, ahogy nő. Nálunk két hónaposan már semmi nem látszott...
Monserrate gyönyörű fejlődéséhez gratulálok Kép

Üdv
Kriszi
 
 


Szia Virag!

Milyen kerdesekre varod a valaszaimat? A kineziologusrol?
Nem hallottam rola meg eletemben igy nem tudok hozzaszolni.
A konyvet meg fogom szerezni ha otthon leszek, vagy ha nem akkor elhozatom a nagymamammal.
Meg nem dontottem el, hogy mit csinalok, hazamegyek-e vagy nem, felek hogy tul nagy valtozas ez neki, vagy jobb most menni amikor meg ilyen kicsi?
Kesobb jobban eszreveszi a valtozast, gondolom.
Minden reggel iszok tejet, nem tudom, hogy ez miatt vannek-e a pottyok, minden orvos mast mond, mindenesetre erdemes kiprobalni, hogy abbahagyom a tejivast egy idore.
Az LLL csoporttal megprobaltam felvenni a kapcsolatot,nem vettek fel a telefont.
De azt hiszem nem eroltetem a dolgot, most vessen ram mindenki kovet, de amikor az orvos mondta, hogy a baba tokeletesen egeszseges es nagyon szepen fejlodik akkor azt mondtam eleg, nem szenvedek tovabb a szoptatas eroltetesevel, amikor o akar szopik, aztan ha hianyzik neki meg kap tapszert.
Hhetetlen mennyiseget be tud vagni belole, igy nem hiszem, hogy sok tejet ki tudna facsarni belolem.
Nagyon sokat valtozott a kisfiam, sokkal kiegyensulyozottabb, szinte semmit nem sir, 3 orakat bir eves nelkul, nappal is szepen tud aludni (ha kedve van) es ejjel ejfelkor megetetem,barakom a kosaraba es egy szo nelkul elalszik, olyan 4 korul kel fel, aztan olyan 7-8 korul (ma fel 9 volt).
Ne az orvost szidjatok nem o a hibas, en dontottem igy, egyszeruen ugy gondolom,ha ilyen szepen fejlodik a kicsi es latszik, hogy kiegyensulyozott baba es en sem vagyok oda a szoptatasert mint tudjatok, nemeg igy el tudok majd kezdeni hamarosan egy kurat a pikkelysomorre, szoval nekunk ez a jobb megoldas.
Amiota tudunk rendesen aludni a parommal is kiegyensulyozottabbak vagyunk, nem idegeskedunk es egymasra is van egy kis idonk Kép
Igy dontottem, ha ezert valaki rossz anyanak tart, hat vallalom, bar azt, hiszem a fiamnak kell majd eldontenie, hogy milyen anya vagyok.

Sziasztok!

Ani

KépKép
KépKép
 
 


Sza Ani!
írtam egy tök hosszút, tele saját tapasztalattal, de elszállt... Nagyon szomorú vagyok!
Most röviden, de ha van kérdésed még, szívesen válaszolok, akár magánban is (devozione@freemail.hu).
Kérlek gondold végig a következőket, mielőtt végleg a tápszert választod hogy ne foszd meg magad és a babád egy nagyszerű, életre szóló élménytől!
1. A szoptatásnak TECHNIKÁJA van, amit anyának és babának egyaránt tanulni kell. Ebben tudná segíteni az LLL. Próbálj meg segítséget kérni!!! (Védőnőtől-bár ne mind képes rá, tapasztalt anyatárstól, ajánloma www.kismama.hu-t, ahol vannak még linkek, és egy könyvet,ami nekem sokat segített: M.Guóth-Gumberger: Szoptatás- a kIsmama adta ki.) Legjobb, ha valaki személyesen tud segíteni.
2.Anya-Katinak igaza van (még ha kicsit erősen fogalmazott is): a cumisüveg cumi-cici zavart okoz, a tápszer elfoglalja a tejci helyét a pocakban, a baba kevesebbet fog szopni, emiatt kevesebb lesz a tej, marad a tápszer. Az anyatej a legjobb, amit a babádnak adhatsz!
3.Az én lányom egy időben óránként kért szopit. Rájöttem: sok volt a tejem, így a vizesebb első tej is, ami megtöltötte ugyan a pociját, de nem lakott vele jól. Ezért bukott, és kért túl gyakran enni. Már kétségbe voltam esve, hogy mi a baja. Megoldás: szopi előtt fejni kell egy keveset, így juta pocakba a laktatóbb hátsó tejből is, a baba nyugottabb, jollakottabb lesz. Nálad nem ez a probléma?
4. Éjszakai szoptatás: nagy szerpe van a tejtermelés fentartásában. Az én lányom 2 hónapos kora óta átalussza az éjszakát. (Külön alszik, közel hozzánk, csak szopizni jön a mi ágyunkba hajnalban/reggel, utána szépen visszavisszük az ágyába, ahol alukál tovább.) Azóta (akkor még létfonosságú volt, nem tudtam aludni a feszüléstől, tejcsorgástól) lefekvés előtt fejek egy szép adagot. (Elengedhetetlen kellék: egy jó mellszívó!)
5.Egy kisbabát nem lehet szeretettel elkényzetetni!!!
És soha nem sírnak hiába! Ha minden igényét kielégítetted, akkor lehet, hogy "anyahiány" van: csak egy kis szeretgetésre vagy pusztán testközelségre vágyik. Erre szüksége van a személyiségfejlődésben!
6.Adj neki időt, meg kell szoknia ezt az ijesztő, hatalmas, új világot (amiben egyedül te vagy neki ismerős!). Ebben sokat segít, ha megszokott dolgok veszik körül, megszokott módon történnek a dolgok. Nálunk az esti riuálé a nap legfontosabb "megszokott dolga": mindig ugyanakkor fürdik, ugyanúgy összebújunk, szopizunk, és énekelünk esténként. A megszokott dolgok adnak bizonságot a babáknak, de azért néha rugalmasnak kell lenni(pl. amikor lagziba voltunk hivatalosak, nem lett semmi az esti rituáléból. Néha előfordul, nem kell emiatt idegeskedni.)
7.Apropó, idegeskedés. Az egyik legrosszabb- a szoptatás ellenszere. Próbálj megnyugodni! Hiszen jó anya vagy, a legjobbat akarod a babádnak. Kérj segítséget, és pihenj néha egy kicsit. Én sokszor szoptatás közben pihentem, néha még el is aludtam közben. (Fekve is nagyon jól lehet szoptatni, de egy kényelmes fotelben ülve is jót lehet pihenni.) Ha nyugodt vagy és el tudsz lazulni, a tejleadó reflex is könnyebben beindul.
Bocs a hosszúságért, és hogy egyáltalán bele kotyogtam a topicba-a segíteni akarás vezérelt. Remélem tudtam segíteni! Írj, ha még kérdeznél valamit! Nekem sikerült, szívesen ado át a tapasztalataimat.
Dadó
 
 


Tontica,
én úgy gondolom, hogy ha Te mindig a babád mellett vagy, akkor a repülőút nem olyan nagy változás. Te vagy számára a világ, ráadásul itthon könnyebb lehetne mindkettőtöknek szerintem. Szóval én bátran repülnék. (Be szokott dugulni a fülük a kicsiknek, ilyenkor érdemes mellretenni, és a szopitól kidugul az orruk, és az egyéb anyai hatásoktól (mint tejecske, illat, stb. Kép), megnyugszanak. Kép És igazad van, jól írtad: könnyebb lehet ilyenkor, mikor ilyen kicsi. Mert még nincs mozgásigénye, nem ficánkol annyit, szóval még elég könnyű.

"az orvos mondta, hogy a baba tokeletesen egeszseges es nagyon szepen fejlodik"

Igen, valóban nézhet úgy ki, hogy egy baba teljesen egészséges, hogy minden tökéletes, még akkor is, ha tápszert is kap. Azonban az orvos nem lát bele a babád beleibe, nem látja, mi történik a bélflórájával. Minden, ami nem anyatej (azt hiszem a vizet leszámítva), kifejezetten árt a babák bélflórájának fél éves korig. Iboly írta pár napja egy másik topicba, idemásolom (Ja, Iboly IBCLC, nemzetközi laktációs szaktanácsadó, ez a szakmája):

<font color="ff6000">"Ahhoz, hogy megértsd, először is tudnod kell, milyen a kizárólag anyatejjel táplált csecsemő bélflórája. Az ő belük PH-ja alacsonyabb, tehát savas, a Ph érték kb. 5,1-5,4. Beleikben túlsúlyban vannak a hasznos bifidobaktériumok és kevés a kórokozó mikroba. A kolosztrumban és az anyatejben található sIgA nevű immunanyag védőréteget képez a bélfalon, amely megóvja a kisbaba még éretlen bélrendszerét a fertőzésektől.
A szilárd táplálék bevezetése -az alma és a barack is annak minősül- zavart okoz a bélflórában. Az enterobaktériumok és az enterococcusok száma megemelkedik, majd pedig egyre inkább betelepednek a bacteroides, clostridium és anaerob streptococcus fajok. A korai hozzátáplálás következtében megnövekszik a fertőzések esélye, gyakrabban alakulnak ki felsőlégúti megbetegedések, középfülgyulladás, hasmenés, húgyúti fertőzések, ekcéma, asztma, allergia.
Ezek betegségek. Betegség=egészségkárosodás."</font>

Az, hogy most Monserrate jól fejlődik és egészséges, nem jelenti azt, hogy ez így is marad. Van, akin 15-20 éves korában jön ki a tejallergia, van, akin később. Ami nagyban köszönhető pl. a tápszerezésnek.

Másolgatós kedvemben vagyok. Egy kedves ismerősöm írta szintén ide a babanetre a következőket:

<font color="119911">"Eddig türtőztettem magam és sehová nem írtam le a véleményemet, mert úgy voltam vele, hogy mindenki el tudja dönteni, hogy mit akar a gyerekével tenni. De nem. Én a 70-es években születtem és akkori divat szerint - bár anyukám 1,5 éves koromig szoptatott-, kaptam 3 hónaposan főzeléket, gyümölcsöt és 2/3-os tehéntejet is, és a főzelékeket is tehéntejjel hígította, mert eszébe sem jutott, hogy lefejt anyatejjel tegye ugyanezt, mert senki nem mondta neki.

Én laktóz /tejcukor / érzékeny lettem, ami ennek köszönhető. Senki el nem tudja képzelni, hogy ez micsoda hátrányokkal jár. Mindig minden közösségből kimaradtam, mert soha nem ehettem azt, amit a többiek. Ha mégis elcsábúltam súlyos hasmenés és ekcéma lett a " jutalmam"
A mai napig ha elmegyünk valahová, nem ehetek fagyit, cukrászati sütiket, zsömlét, kalácsot, kefírt, tejet, joghurtot, nem ihatok tejszínlikőrt, tejzsínhabos kapucsínót stb. gondoljatok bele. Ha barátokhoz megyünk ebédre és ők nem tudják mit ehetek és véletlenül olyat főznek amiben tejféle van, akkor csak nézek, és én szégyenkezek. Én nem azt mondom, hogy minden gyerek aki korai kiegészítést kap, annak ez lesz a baja, de nem lehet tudni előre, hiszen nálam is csak 15 éves koromban derült ki. És ki akarna a gyerekének szántszándékkal ilyen sorsot? Remélem senki.

Szóval mindenki kapja össze magát és gondolkodjon el ezeken a dolgokon, mielőtt korai hozzátáplálásba kezdene, -vagy bár szoptathatna -mégsem teszi, mert rosszakarók tanácsára hallgatva elhiszi, hogy egy gyerek csakis ezért sírhat, mert nem elég neki az anyatej és éhen akar halni.

Pláne, hogy a 70-es években nem volt senki aki okosat tudott volna mindani, mostmeg van, ingyen és bérmentve, csak meg kellene hallgatni.

Köszönöm, hogy meghallhattatok és nagyon filózok, hogy ezt a tápos topicba is bemásolom.

Egyébként a legjobb barátnőm Kazincbarcikán szintén így járt, hogy addig cikizték, hogy kicsi mellel nem lehet szoptatni, meg, hogy a gyerek azért sír estére mert éhen akar halni, hogy 2 hónaposan tápszert adott a gyereknek. És nem nekem hitt, hanem rokonoknak, orvosnak, mérlegnek. Most 7 hónapos a babája és már tejpéptől kezdve mindenféle bébiételt eszik, kenyeret is, és csodálkozik, hogy már most kiütéses a baba bőre egy csomó mindentől. Ez van. "</font>

Sajnos az orvosok nagy része egyáltalán nem tud eleget a szoptatásról, a korai hozzátáplálás negatív hatásairól.

Tejmennyiség: az anyatej temelése kereslet-kínálat alapján működik. Vagyis minél többet van mellen a baba, minél többet szopik, annál több tej termelődik. Nálunk egy hét elég volt arra, hogy a majdnem nulla mennyiségű anyatejet felhozzuk elegendő mennyiségűre. Vagyis egyik nap még csak tápszert kapott, egy hét múlva pedig elegendő volt neki az anyatej, nem kellett soha többé tápszer. Van, hogy tovább tart, de általában sikerül.

A pikkelysömörre szoptatás mellett is fogsz tudni kenőcsöt kapni, csak kell egy pár nap, míg a szoptatási tanácsadók, akik sokszor 3-4-5-6 gyereket nevelnek, tudnak válaszolni nekem. Meg amíg én is el tudom juttatni a kérdést hozzájuk a 4 gyerekem mellett.

Nekünk nem tisztünk senkiről eldönteni, hogy milyen anya. Többen a gyerekeink mellett azért dolgozunk ingyen, azért adunk ki pénzeket, hogy képezzük magunkat, hogy hozzáértőkként tudjunk segíteni abban, hogy mások babája a legjobbat kapja. Bár nekem lett volna ilyen segítségem az első gyerekemtől fogva... Megbecsültem volna.

Virág
 


Sziasztok!

Hat felhivtam a legkozelebbi LLL-s tanacsadot aki azt mondta, hogy van egy masik tanacsado a kozelben aki havonta egyszer szervez eloadast a szoptatasrol, az oktoberi mar megvolt.
Jo, mi? Hat ennyit az itteni segitsegrol.
Tudom,hogy csak segiteni akartok, de szerintetek mit kellene tennem?
Megszoptatom a babamat, egy oran keresztul szenvedek vele, aztan meg csak sir es en szenvedek, mert nem tudom miert sir, ehes, faj a hasa, anyahianya van?
Hat ha megetetem tapszerrel es utana sir (altalaban nem szokott) akkor legalabb tudom, hogy nem ehezik es nyugodt vagyok, mashol keresem a problemat.
Ma mar a sirogorcs kerulgetett, a parom ramszolt, hogy ne olvassam tobbet ezt az oldalt, de en tudom, hogy titeke a segito szandek vezerel, csak hat nem biztos, hogy ez kell nekem.
Pr napig nyugodt voltam, most meg fel tudnek robbanni, ideges vagyok, hitvany anyanak erzem magam, nem akarom, hogy a gyerekem beteg legyen miattam, de nem hiszem, hogy ez ezen mulik, gondoltatok arra, hogy az a sok mereg amit megeszunk, a sok E, mesterseges, szinezo, tartositoszerek stb. nem jut be az anyatejbe?
Es amikor kiviszem a kisfiamat setalni a varosban, nem lelegzi be a merget?
El lehet kerulni ezt?
Lehet, hogy nagyobb a valoszinusege, hogy allergias lesz, ez igaz?
Honnan tudhjak, hogy az aki tejallergias a tapszertol lett az?
Na mindegy, nem akarok vitat!!!
Tenyleg!!!
Mit kellene tennem, hogy csak szopjon?
Hagyjam sirni? Etessem felorankent?
Csak egy cicit adjak, latnatok akkor mit csinal, olyan merges lesz, hogy piros lesz a feje es csak ordit.
Honnan tudjam, hogy amikor mar nem akar enni a cicibol, azert mert nincs benne tej, vagy azert mert kiszivta a konnyen szivhato tejet es a tobbit mar nem akarja?
Ejjel ne aludjak, hanem szoptassak veg nelkul?
Felek ettol az egsztol, nekem a szoptatasrol csak rossz elmenyeim vannak, kudarc az egesz.
Emlekeztek egyszer azt irtam, hogy sirni hagytam a picit, mert iszonyu faradt voltam es ideges, amiota adok neki egy kis tapszert szopi utan ha meg latom, hogy nyugos nem sir, egyszer semm kellett sirni hagynom bar amugy sem tettem volna meg, de egyszeruen nem hallani hangjat sem.
Ejjel olyan szepen alszik mint egy kis angyalka, nem akarom, hogy ez megvaltozzon, ha a szoptatassal el tudom erni ugyanezt akkor nagyon szeretnem, de nem akarom ujra azt ami azelott volt, en voltam mar depresszio miatt korhai kezelesen es nem szeretnek megegyszer oda jutni, foleg most, hogy gondoskodnom kell a kisfiamrol.
Sajnos ugy nez ki nem tudok hazamenni, pedig nagyon jo lett volna.

Sziasztok!

KépKép
KépKép
 
 


No Virág és tsai. remélem most büszkék vagytok magatokra, hogy "csupa jószándékból" sikerült az rületbe kergetnetek egy védtelen távoli friss anyukát...Kép

Tontica, csináld azt amit te jónak látsz, ha nem akarod, hogy a végén depressziós legyél... ezt a babanetet meg felejtsd el, tökéletesen igaza van a férjednek.
 


Kedves Tontica!

Végy egy nagy levegőt! Aztán gondold végig, hogy mit szeretnél. Te tudod, hogy mi mit ér meg neked. Ismered az érveket és ellenérveket. Akátmit is döntesz, jól döntesz. Az a lényeg, hogy Te és a babád is jól érezzétek magatokat. Ha a tápszer mellett döntesz, akkor azt hiszem, hogy nincs szükséged segítségre. Ha úgy gondolod, hogy még adsz egy esélyt az anyatejnek, akkor keress meg egy laktációs tanácsadót. (pl: Adelina García Roldán , IBCLC, phone home +34 944 99 22 73, adellactancia@telefonica.net) És ezt a sok kérdést, ami felmerült benned, tedd fel, és válaszolj az ő kérdéseire, hogy láthassa, hogy mi is a baj gyökere. Azzal számolnod kell, hogy egyik napról a másikra nem oldódik meg a szoptatási probléma.

Egy viszont biztos, akárhogy is döntesz, jó anyukája vagy Monserrate-nak, akár anyatejjel, akár tápszerrel.

Üdv:

Zita
 
 


Tontica,
most csak röviden annyit, hogy tedd, amit Zita mondott. Állj meg egy pillanatra. Mi felsoroltuk a tényeket, de nem ismerünk téged. Sokkal egyszerűbb volna, ha látnálak, hallanálak. Így írásban nehéz kihámozni egy csomó mindent. A legfontosabb az, hogy a tények ismeretében azt tedd, ami nektek a legjobb.

Miért írtam reggel neked azt, amit, annak ellenére, hogy tartottam tőle, hogy kicsit túlfeszítem a húrt? Mert azt akartam, hogy tökéletesen tisztában légy a tényekkel (pl. a tápszer hátrányaival), hogy helyesen tudj dönteni. Ahogy Zita is írta, te tudod mérlegelni a dolgokat. A babáddal való jó kapcsolatod fontosabb, mint a mindenáron való kizárólagos szoptatás. Az esetleges allergiák és betegségek olykor még mindig jobbak, mint amilyen kárt tehet, ha valaki a lelkében kínnal szoptat, mert az a baba lelkének lehet rossz.

A mostani reakciód után - így látatlanban, és úgy, hogy bár sok mindent tanultam már, mégis sok dolgot még meg kell tanulnom - úgy látom, hogy az lenne a legjobb, ha szoptatnád Monserratét, amikor neked az öröm, és ha éhes marad, vagy ha kellemetlen érzések vannak benned a szoptatással kapcsolatban, akkor tápszerrel kiegészítenéd. De van még egy köztes megoldás, ha esetleg az tetszik neked, nektek: a bimbóvédővel való szoptatás. Hogyan érzed? Azzal kellemesebb volna? Még egy kérdés, ha van kedved válaszolni: Milyen volt a szülésed? (Lehet a szoptatással kapcsolatos érzelmeidnek köze a szüléshez, persze nem biztos.) És ha úgy döntesz, hogy szeretnél azért még szoptatni, és felhívod a fent nevezett IBCLC-t, akkor lehet, hogy a javaslataimmal érdemes megvárnod őt, lehet, hogy jobbat tud ajánlani.

És végül megint ismétlem Zitát, és egy korábbi hozzászólásomból magamat: a legjobbat akarod a babádnak, jó anya vagy. Nyugodj meg. A legfontosabb, hogy az ismeretek birtokában felelősségteljes döntést tudjál hozni. És itt 3 emberről van szó, és érzékeny az egyensúly. Így csak te tudhatod, mi a legjobb döntés.

Alicecsé,
te tápszerező anyukák védőszentje! Igazad van! Ilyenkor rögtön azt kellene írnunk ugye, hogy bátran tápszerezzen csak mindenki, hogy a te lelked nyugodt legyen. Egyébként nem kéne valakit védtelennek degradálni. Azért, mert nem itt él, nem hülye, nem gyenge. Én biztos vagyok benne, hogy anélkül is meghozza a maga jó döntését Tontica, hogy védőn óvó szárnyaid alá vennéd őt.

Virág
 


Virág, amit itt műveltél az egyszerűen gusztustalan - és még te mered azt mondani, hogy te csak felsorakoztattad az érveidet? Egy frászt! Indokolatlanul rémiszgetted az a nagy helyzet. Közben meg azzal a jóleső érzéssel térsz nyugovóra, hogy te most milyen jót cselekedtél...
Különösen gusztustalan, hogy azután kezdted rémisztgeti, hogy azt írta, hogy immár jól érzik magukat - és ezek után jó lelkiismerettel csináljon amit akar??? Belem kifordul. Kép

MOst mindenesetre szép példáját láttuk annak a lelki terrornak, amivel megszálljátok azokat a nőket, akiknek nincsen elég tejük. (És merészelnek pótlást adni.)
 


Kedves Alice_cs!
Nem hinném, hogy mi okoztuk Ani problémáját.
Többen elmondtuk a véleményünket, mert kérdezte. Ha nem tette volna, akkor ez a beszélgetés nem alakult volna ki.
Virágnak igaza van! Ani nem "béna", nem védtelen, csak van egy (megoldható!), amire ő próbál megoldást találni, többek között itt.
Mindenki a maga módján, a maga tapasztalata szerint próbál segíteni neki. (Hangsúlyozom: nem "lerohantuk" őt a véleményünkkel, hanem ő kérdezett meg minket, a babanet társalgóit.)
Jobb lenne, ha te is elmondanád a véleményedet (nem rólunk, hanem a témáról!), egy építőbb jellegű hozzászólásban!

Én hangsúlyosan a saját tapasztalataimat írtam le, ami nem biztos, hogy mindenkinek beválik, de ha valaki elolvassa, talán segít megoldani a problémáját.

Ani!
Nálunk is voltak piros pöttyök, azt hittem anyatej-kiütés, de kiderült: melegkiütés. (Nem csak piros, hanem pattanás szerű, idővel pedig pörkösödik.) Ha túl meleg a levegő, állott vagy nem jó a páratartalma, akkor jön elő. A gyerekorvos fölírt egy krémet, amitől 2 nap alatt teljesen elmúlt.
Remélem jobban vagy!
Próbálj megnyugodni, úgy könnyebben megbírkózol a rád nehezedő feladatokkal!
 
 


Egy első szülő anyuka - aki ráadásul nem is itt él - mindig védtelen. Védtelen a sok "tapasztalt" tanáccsal szemben. Kérdezett, válaszoltatok, aztán döntött, megírta. és UTÁNA jött a rémisztgetés.
Épitő jellegű hozzászólás? Ám legyen. A lányom éppen így volt, mint Tontica - neki most 3 hónapos a kisfia. Mikor a sok szoptatás eröltetés után már fáradra sírta magát az éhségtől, akkor kapott pótlást. Azóta is szopik 3 óránként, és utána mindig kap pótlást. Cumisüvegből. Van úgy, hogy csak 10 grammot eszik belőle, van úgy, hogy kiissza az egészet.
Semmi baja tőle, mint ahogyan az anyjának, a nagynénjének, és a nagyanyjának sem volt a tápszertől. Egyikünk sem allergiás, nem is volt soha. Mint ahogyan még emberek százmilliói sem, akik tápszeren nőttek fel. Ugyanis nem MINDEN gyereknek árt a tápszer - minden ellenkező véleménnyel szemben azt is merészelem kijelenteni, hogy a tápszertől senki nem lesz allergiás, ha allergiás annak egyáltalán nem biztos, hogy a tápszer az oka - pláne nem ezek a hiperallergén tápszerek...

Tontica azt is írta,hogy neki nem öröm a szoptatás. Ha meg nem öröm, minek állandóan annak a szépségeiről papolni? Sok nő van akinek ez nem öröm. MIért nem lehet őket békén hagyni, miért kell őket kinezológushoz pszichiáterhez meg hasonlókhoz küldeni?

Az anyaság nem egyenlő a szoptatással. Az anyaság sokkal több és sokrétűbb. A szoptatás ebből csak egy múló epizód. És inkább az anyának fontos mint a babának. Érzelmileg legalábbis.
 


Alíz,
Részben igazat kell adnom Neked. Ani meghozott egy döntést szoptatással kapcsolatban és utána jött egy csomó infó, ami szerintem rosszul lett idözítve.
Az viszont számomra fel sem merült az elözö írásokból, hogy nincs elég teje bárkinek is. Te mindig ezzel jössz. Más problémák is lehetnek, tudod? Igen, gondjai vannak/voltak a szopival, nem öröm neki ÉS indított egy topikot, hogy tanácsot kérjen. Mi meg adtunk. Ennyi.

Tontica,
Van kedved írni nekem? (Nem szoptatásról akarlak meggyözni Kép) E-mail cím a profilomban.

Kati
 
 
 


Szia Tontica!

Az én kisfiam 14 hónapos. Az igaz, hogy 6 hónapos koráig csak anyatejet kapott és a mai napig szopik, de ha úgy érzed nem kell nagyon erőltetni a szoptatást. Nekem is volt olyan érzésem sokszor, hogy nem jól csinálom vagy ez így nem fog menni, de ha ez így is lett volna akkor sem keseredtem volna el. Sokan nőttek fel tápszeren és ez nem is baj. Nem vagyunk egyformák. Az én ismeretségi körömben seki sem tudta 3 hónapnál tovább szoptatni a babáját. Köztük is volt olyan akinek csak kín szenvedés volt az egész. Minek tönkremenni lekileg. Semmi értelme. Magadat ne okold. Sok minden befolyásolhatja az anyatej termelődését és a szotatást is. Az se baj ha csak pár ml-et szopik egy nap a baba mert az is óvja őt annyira mintha rendesen szopizna. Nem kell 1 órán át szenvedni. Maximum 30 percig etesd. Ha nem elég neki akkor pótold ki tápszerrel vagy ha van lefejt tejed add neki oda. Az bitos, hogy sokminden fokozhatja a tej termelődését. Pl: sok-sok folyadék, baba közelsége, pihenés és ami fontos a nyugalom.
Hát ezek persze az én véleményeim és tapasztalataim. Az biztos, hogy ne hagyd magad rossz irányba befolyásolni.

Üdv: Edo
edo
 
 


Katica,
a lányomnak - míg mértük, két hónapig - állandó jelleggel 50-60 ml anyateje volt, mindkét mellből való szoptatás után. A tejhozam NEM növekedett. Lehet, hogy számodra ez ujdonság, de van ilyen.

Tontica,
még valami lényeges! Amit Virág ide neked beidézett pusztán "jóindulatból", abból az egyik aKORAI HOZZÁTÁPLÁLÁSRÓL szólt, a másik meg a TEHÉNTEJRŐL. Egyik sem a tápszerről!!!!!
Szóval ezek után döntsél - ha még egyáltalán van kedved dönteni.

Nekem az a véleményem, hogy az anya-gyerek kapcsolatot milliószor jobba szolgálja egy nyugodt vidám anya a ki cumiból táplálja a gyereket, mintsem egy ideggörcs állandó rémképekkelküszködő lelkiismeretfurdalástól terhelt anya, aki görcsösen ragaszkodik a szoptatáshoz, csak azért, hogy mások ne mondják róla azt, hogy nem tett eleget a szoptatásért.
 


Szia Tontica!

Hasonló cípőben jártam mint te, de kérlek legyél türelmes, nyugodt, pihenj sokat és próbálj meg ( nem tudom jobban kifejezni) laza lenni és az ösztöneidre hallgatni. Nálam ezek nagyon beváltak.
És a pici babák nem csak akkor sírnak ha éhesek. És Aliz elméletével szemben szerintem igen is kell érzelmileg a babáknak a szopizás.
Az én kicsi fiam volt úgy, hogy másfél óráig szopott és utánna ordított, most mi van? 20 perc és végzett mindennel.
Neked és Kisfiadnak is meg kell ismernetek egymást.

Hallgass meg mindenkit és csinálj úgy ahogyan Neked jó.
Gyönyörű a kisfiad.KépKép

Üdv: Melinda
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet:

 

cron