Új privát üzeneted érkezett!

Zsóka,

Utánanéztem a másik topikban:

"Az LLL-vezetők nem adnak tanácsot, csupán megosztják naprakész tudásukat, tapasztalataikat a hozzájuk segítségért fordulókkal, segítenek az anyáknak, hogy a megfelelő információk birtokában hozzanak döntést, melyet minden esetben tiszteletben tartanak. Orvosi tanácsot sem adnak; szükség esetén laktációs szaktanácsadóhoz vagy orvoshoz irányítják az anyát és gyermekét." (Iboly, Elküldve 2004 Október 04 hétfő - 13h 28)

Én az LLL vezetökre gondoltam Kép

Kati
 
 


Tontica,
mindennel egyetértek, amit Dadó írt, csak annyit helyesbítenék, hogy az édesköménytea semmi féle körülmények között nem tesz jót a baba bélrendszerének, bélflórájának.

Szájpenész: az a babáknak nem fáj. A sírás mástól lehet. Az ölendezésről sem tudok, hogy szájpenész okozhatná. NAGYON FONTOS: MINDENT, ami érintkezik a babád szájával (vagyis a melledet, a cumikat) ugyanúgy kell kezelni a gombátlanító folyadékkal (mi itt glicerines bóraxot szoktunk használni), mert újra és újra visszafertőzik a kicsi száját. Amit pedig úgy érdemes (legalábbis nekünk ez jött be leginkább), hogy egy pelus (gézt szoktak ajánlani, de nekem nem tetszik, mert szöszöl a kicsik szájába), szóval visszatérve Kép egy pelust átitatunk a folyadékkal, és a kicsi száját szopi (tápszerezés esetén cumiztatás) előtt alaposan átdörzsöljük. A nyelvét, az ínyét mindenhol, a szájpadlását és a nyelve alatt is. Mindenhol. És az anya a mellét is vagy a cumit is bekenni, rajtahagyni, hogy nyugodtan le is nyelhessen belőle a kicsi, jót tesz, ha bejut a beleibe is. Ezután szopik/cumizik a baba, és a mellünket érdemes újra bekenni, és úgy "elcsomagolni" Kép, már ha használunk melltartó betétet. Ebben az esetben nem jó ötlet rajtahagyni az anyatejet a mellen, mert nagyszerű táptalaja a cukortartalma miatt a gombáknak. (Csak úgy mellesleg jegyeztem meg.)

Ezt azoknak írom, akik játszócumit adnak a gyerekeiknek, hogy ne sírjon annyit a kicsi - vagyis Tontica, ezt ugord át, nálad nem egyszerű a helyzet.
Szóval játszócumit állandóan gombátlanítani, hogy ne fertőzze vissza a kicsit, szinte lehetetlen (legalábbis ez a saját tapasztalatom, mi is egy szájpenész okán hagytuk el Kép). Már csak ezért is érdemes megválni tőle. Nekem annak idején igen nehezemre esett, és az elképzelés, hogy állandóan szoptassam meg a kicsit (ez a 4. babánál volt!), amikor cumit adnék a szájába, enyhén szólva röhelyesnek tűnt, és marha viccesnek találtam, mikor Iboly mondta a telefonba. Kép De aztán túl sokat szenvedtem a szoptatással, elviselhetetlen fájdalmaim voltak, így inkább lemondtam a játszócumiról, és lám, legnagyobb meglepetésemre tök jól működött a dolog. Már amikor végre kigyógyultunk...

Bukás és kaki: lehet ugyanattól is, mástól is. Amit mindenképpen kipróbálnék a helyedben, mert én nem fogadtam meg az első babámnál ezt a tanácsot, hülyeségnek gondoltam, és miattam szenvedett mind a 4 gyerekem elég sokat, csak Recsinél próbáltam ki, és 2-3 nap alatt csodát tett, az az, hogy 1 hétre válj meg mindenféle tejterméktől. Se savanyítottat, se sajtot, semmit. (Én tejimádó voltam, majd' belepusztultam eleinte. Kép) Könnyen lehet, hogy megszűnik a hasfájás, és a bukás is. ha ez megszünteti, vagy láthatóan csökkenti a fájdalmát a kisfiadnak, akkor bizony hetekre, hónapokra is lehet, hogy az érdekében érdemes volna megválnod a tejtermékektől. Lehet majd óvatosan kísérletezni, hogy tolerálja-e a sajtot, joghurtot, ilyesmit, de csak nagyon óvatosan. De most egyelőre a kipróbálási fázis jönne. Kép De a bukás sztem lehet az elsőtejtől is, amit fentebb írtam. (Iboly, hol vagy??? Kép)

A melled elutasítása: mekkora lyukon át jön a cumiból a tápszer? Lehetséges, hogy hozzászokott (akár az először spriccelő tejhez is és/vagy a cumiból könnyen jövő táphoz) ahhoz, hogy nem kell megdolgozni a kajáért, és most nem érti, mit akarsz azzal az izével, amiből nem jön magától a tej. Lehet ez bizony már a cumizavar is. (Ne legyen igazam, és esküszöm, nem akarlak idegesíteni. Ezért ezt most szépen elfelejted, amíg Iboly nem írja meg a véleményét. Kép)

Szóval a babakaki valamelyest híg ugyan, de normális esetben nem vízszerű.

Végbélnyílás: azért kérdeztem, mert a babáknak, mikor szájpenészük van, számos esetben gombásodik ki a popsijuk a végbélnyílás körül.

Vérzés: halvány gőzöm sincs. Nőgyógyászt kéne megkérdezni.

Hogy milyen problémákat tud okozni a szájpenész? Nem írom meg. Kép Ne fessük az ördögöt a falra, nehogy előidézd. (A férjem ezért nem engedte a szülészet-nőgyógyászat tankönyvét nézegetni, mikor várandós voltam. Kép)

Vizsgák-tanácsadók:

Ha jól emlékszem (Iboly, javíts Kép), több féle tanácsadó létezik.

A legnagyobb tudású az IBCLC, ide kőkemény nemzetközi vizsgát kell tenni, amit 5 évente meg kell újítani. Ha valakinek elavult a tudása, és nem megy át az újbb vizsgán, visszavonják a diplomáját. Telefonon, interneten nyújtanak információt, továbbképezhetnek védőnőket, egyéb szakembereket.

Vannak az LLL vezetők. Ők is hosszú és alapos képzésen mennek keresztül, mire vezetők lehetnek, bár nem kell annyit tudniuk, mint az IBCLC-knek. Ez másfajta képzés, másfajta segítés. Ők vezethetnek LLL csoportokat, telefonon segítséget nyújthatnak. (És nyújtanak is naponta rengetegszer.) Ja, és hangsúlyozzák, hogy ők nem segítenek, csak informálnak, bocsi a rossz fogalmazásért. Kép

Ezután pedig a Szoptatásért Magyar Egyesület is képez bárkit, aki szeretné (www.szoptatasert.hu a tanfolyamok pedig: http://www.szoptatasert.hu/belso.php?inf=tanf ) Itt persze szintén IBCLC-k oktatnak.

Vizsgák újra: szerintem a legszuperebb dolog, hogy ilyen kemény vizsgákhoz kötik az IBCLC-t és az LLL vezetőséget, mert így az anyukák biztosan a legmegfelelőbb információkat fogják kapni. A SzME tanfolyamai sokkal lightosabbak, ha már ezt elvégeznék a védőnők és a frissenszültekkel, kisgyerekes mamákkal kapcsolatba kerülő szakemberek, az maga volna a kánaán.

Séta: per pillanat nincs kifejezetten sétaidő, de ki tudja, mi lesz még. Kép Ez vissza ne tartson!!! Kép Gyere haza! Kép

Zsóka,
szia, rég hallottam rólad. Kép

Virág
 


Szájpenész: bizony a szájpenész fájhat! Nem minden babánál, de van akinek igenis fáj ilyenkor az egész szája belülről.
Fontos tudni még a szájpenész kezeléséről, hogy sajnos nem múlik el egyhamar, kb egy hónap mire teljesen kipusztul, bár a tünetei hamarabb is megszünhetnek. Ezért az ecsetelést addig kell végezni, míg egy hetes tünetmentes periódus nincsen. Küönben visszajöhet.
A szájpenész gombát - dokinénink szerint - az ecsetelőnél is jobban irtja a citromban lévő C vitamin, ezért nekünk azt mondta, hogy ha kijönne a gyereken, akkor a glicerin bórax mellett egy citromlébe mártott fültisztító vattával is kenjük át a száját belülről. (A citromot hosszában kell félbevágni szerinte, és rácseppenteni a fültisztitó pálcára a citrom levét). Egyesek szerint ugyanúgy jó lehet ere az ampullás C vitamin injekció is...
 

 
 

Alice_cs,
köszönöm a kiegészítést, valóban nagyon fontos, amit írtál. Volt, hogy én is abbahagytam a kezelést abban a hiszemben, hogy vége, mert nem volt tünet, és újult erővel lángolt fel.

A citromos kezelésről még nem hallottam, kiváncsi vagyok, vannak-e erre mástól is példák, tapasztalatok.

Fájdalom: miközben írtam, átszaladt a felemen a gondolat, hogy apámnak nagyon fájt a szájpenész időskorában, vajon a babáknak miért nem fáj. Ezek szerint van, hogy nekik is fáj. (Recsinek nem fájt a 6 hét alatt egyszer sem, de ugye egy gyerek után nem vonunk le messzemenő következtetéseket. Kép) De általában nem fáj tudtommal a babáknak.

Virág
 


Ami ezt a C vitamint illeti, szvsz. sokkal több dologra is jó, mint amennyit mondanak. A lányom pl. rettenetesen sárga volt mikor hazahoztam a kórházból, egyáltaán nem csinált semmit csak aludt és fogyott. Bevittük a csecsemőgondozóba, és ott az ügyeletes orovos a kezembe nyomott 2 doboz 2 ml.-es C vitamin ampullát, hogy két óránként adjak be neki kiskanállal egy-egy ampullát.... no én még ilyen csudát nem láttam, óráról órára rózsíszínedett ki a bőre és lett éberebb és éhesebb. Most, mikor Iván született én már előre felírattam és ithon tartalékoltam, de hálistennek Iván nem volt olyan sárga, letudta a kórházban.
 


xxx
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.04.12 12:08-kor.
Vendég
 


Tontica!

Szájpenész: Virág hozzászólásához én már nem nagyon tudok hozzátenni. Tényleg fontos, hogy ne csak simogasd, hanem dörzsöld be alaposan. Te milyen kenőcsöt kaptál? Akkor Nálatok nem a glicerin-bóraxot használják?

Vérzés: igen, a nagykönyv szerint ilyenkorra már csak sárgás folyás van. De tulajdonképpen 6 hétig (a gyermekágy ideje alatt) még belefér a vérzés. Nálatok 6 hetes kontrol van? Mert akkor úgyis mész nemsokára és megkérdezheted. Amennyire én tudom, elég gyakran elhúzódik. (Nekem 8 hétig tartott a vérzés, igaz császár után.)

Kaki: az anyatejes baba széklete kenőcsös állagú, aranysárga, jellegzetes szagú. (Én ilyet a saját gyerekeimnél nem nagyon láttam. Nekik mindig híg volt.) Ha túl sok laktózban gazdag tejet kapnak, akkor könnyen ilyen hígabb lehet, amilyenről írtál. Ez pontosan passzol ahhoz, hogy Ratico csak 5 percig szopizik, utána kiköpi. Valszeg csak addig szopizik, amíg ömlik a szájába és szívni nem nagyon akarja, pedig akkor jönne a hátsó, zsírban gazdag tej. Nekem is elöszőr az jutott eszembe, hogy cumizavaros lett.
A másik: milyen izomtónusa van Raticonak? Jó? Nem hypotoniás? Ezt a gyerekorvos meg tudja állapítani. Mennyi ideig tudja tartani hasonfekve a fejét?
Megmagyarázom: a fiamnál voltak hasonló problémák, de csak cumizás után. Talán háromszor adtuk a szájába. Én kifejezetten ellene voltam a cuminak, nem is vettünk, de amikor 3 hetes volt Matyi és elkezdődtek az esti sírdogálások egy nap a férjem "meglepett" vele. Engedtem a rábeszélésnek. 1-2 óra boldog, békés cumizgatás után megéhezett, a szájába vette a cicit, aztán kiköpte és keservesen sírt. Elöször azt hittem egyből cumizavaros lett, aztán rájöttünk, hogy mi a baj. Egyszerűen úgy elfáradt a cumizásban, hogy nem bírta szívni. (Kipróbáltam, az ujjamat a szájába dugtam és azt sem szívta, csak szopogatta.) Ő hypotoniás volt, cumi nélkül is belealudt a szoptatásba, órákig ültünk együtt a fotelban, időnként felébredt, szopizott majd pár perc után aludt tovább. Nem tudom, de lehet, hogy egy erősebb babánál is előfordulhat hasonló "kifáradás".
Ez a két dolog jutott az eszembe.

A hordozókendőről már régen akarom írni, hogy ha nem tudsz venni, nagyon egyszerű megvarrni is. Egy 2-2,5 méteres 140 cm széles anyagot hosszában ketté kell vágni és összevarrni, majd a széleit beszegni. Igy kapsz egy 0,7 x 4-5 m-es kendőt. Ha van varrógéped vagy valaki a közeledben, akinek van ez 20 perc alatt kész. Keresek Neked linket. Anyagnak nagyon jó a flanel. Kendővel úgy tudsz nyilvános helyen szoptatni, hogy egyáltalán nem látszik, mit csinálsz.
A repülőn azért fontos le- és felszállásnál a szoptatás, mert a középfület a garattal összekötő járat alapállapotban összelapult. Nyelésnél és szopizás közben nyílik ki. A babákat nem lehet megkérni, hogy nyeljenek. Ha a középfülben a nyomás nem tud kiegyenlítődni, az a kicsiknek komoly fájdalmat okozhat, a nyomás kiegyenlítődéséhez viszont a járatnak ki kell nyílnia. Nem tudom, hogy a cumi ill. cumisüveg szívása elégséges-e a kürt megnyílásához. Lehet, hogy igen. (Gondolom a legkisebb lyukú cumit kell használni.)

Betti

Betti
KépKép
KépKép
 
 


Tontica!

[url=http://www.nandu.hu/Magyar/Hasznos/Babakendő/babakendő.htm]Itt[/url] elég jó dolgokat találsz a kendőről.

Betti

Betti
KépKép
KépKép
 
 


xxx
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.04.12 12:09-kor.
Vendég
 


Sziasztok!
A szájpenészhez nem tudok hozzászólni, szerencsére megúsztuk. Kép
(Úgy tudom, nagyon gyakori, és nem komoly dolog.)

A hordozókendőről: nekem nagyon bevált, még most 6 hónaposan is. (Ma egy órát szépen végigaludt benne, és én arra gondoltam, most majdnem olyan közel van, mint amikor a pocakomban volt. Nagyon jó érzés! Szerintem a babának is. Ő már erős nagy baba, ha ébren van tartja magát, de ha elalszik ráhúzom a kendő egyik felét a fejére, hogy tartsa.) Nagyon ajánlom!! Lehet, hogy ez egybevág azzal, amit Betti ajánlott, de leírom: a www.hordozókendő.lap.hu-n számos link van róla. Meg lehet rendelni a Kismama-magazintól, vagy a www.bababolt.hu-n is!

Cumizavarral sem kűzdöttünk szerencsére, ennek az lehet az oka, hogy tartottam tőle, ezért kb.3 hónapos koráig nem adtam neki abból a nagyszámú cumiból, amit kaptunk. Amikor a Nagyi egyszer odaadott neki egyet, én egyből kikaptam a szájából. Később sem sokáig használta, mert az ujja jobban ízlett neki. Cumisüveget még nem is látott!
Viszont, amit írtál Tontica, az eléggé egybevág azzal, amiket a cumizavarról olvastam/hallottam.
A hasfájásról és az elsőtej hasfájdító hatásáról már ítam, nekem segített, amikor szopi előtt lefejtem némi tejet, így hozzájutott a baba a hátsótejhez is. Ha fejsz, magad is látod a különbséget: az első hígabb, kékesfehér, a hátsó sűrűbb, sárgás.
Szerintem a cumizavar lekűzdéséhez ( és "diagnosztizálásához" is!!) tényleg szoptatási tanácsadóra lesz szükség!
A tea segített a lányomnak (nem sokszor kapott, csak amikor már nagyon fájt a pocija és az orvos gyógyszet akart adni neki, akkor próbáltuk ki, a gyógyszert kiküszöbölendő), de lehet, hogy Virágnak igaza van ebben.

Ma délutánig POCSÉK idő volt itthon, a kocsiig is nehezen vergődtünk el az esőben. Már tök depis voltam, a sötéttől meg a bezártságtól. (Azért nem volt komoly!) De délután egy kicsit kisütött a nap, és ennek nagyon örültünk. Azt mondják hideg, de napos idő lesz. Az jó, mert ugyan a lányom utál öltözni (visít a kabáttól, mint egy kismalac!), de ha sikerült ráadnom, akkor már nagyon élvezi a sétát. Ha nem esik és nincs túl nagy szél, akkor jól fölöltözve jókat lehet sétálni. Már alig várom!

Jó ez a békés hangulat, nem? Kép

Sziasztok!
Dadó
 
 


Most, hogy ilyen szépen mindent megbeszéltünk Kép, csak annyit teszek hozzá, hogy szeptemberben a legkisebbemet (2,5) kísérleti jelleggel oviba írattam, 2 tesójával együtt járt egy csoportba, nem jött be, de nem is ez a lényeg. Elkezdte követelni, hogy vegyek NEKI egy hordozókendőt AZONNAJ! Kép Imádja, ha benne lehet, és a húgom a 3 évesét is vitte benne. Sokáig jó az. Kép

Virág
 


Sziasztok!

A hónap végéig, a Bábakonferenciáig nem nagyon tudok jönni, de most átfutottam a topikot és
gyorsan írok pár fontos dolgot, inkább csak címszavakban.

Tontica!

Milyen a vérzésed? Sok, darabos, bűzös, van-e lázad, fáj-e a hasad? 6 hétig normális, ha vérezgetsz, de az élénk piros vér, ha a fentiekkel párosul arra utal, hogy bent maradt egy placentadarab és sürgősen orvoshoz kell fordulni. A bent maradt placenta akadályozza a tejtermelés beindulását is, attól lehet kevés tejed!

A szájpenész fájhat a babáknak, komolyan kell venni! Vannak, akik el is utasítják miatta a szopást. A melledet is kezelni kell, akkor is, ha még nem fáj, ha még nem látsz rajta semmit. Azzal a krémmel, amit a babád kapott általában lehet, de orvossal beszélj ezügyben. Nekünk is megírhatnád a nevét vagy a hatóanyagát!

Citrom: a tapasztalatok szerint a citromlé és a narancslé valóban öli a gombát, de mivel a citrusfélék erősen allergizálhatnak, egyéves kor alatti babának nem ajánlott.

A gomba makacs, sokáig kell kezelni, Alíz leírta meddig.

Rövid szopizás: több oka lehet. Vannak babák, akik gyorsan végeznek, vannak babák, akik csak addig szeretnek szopizni, amíg dől a szájukba a tej, utána már nem akarnak megdolgozni érte. Cumizavaros babákra is jellemző ez. Ha erős a tejleadó-reflexed, akkor amiatt is lehet. Amikor nyűgösködni kezd, érdemes mellkompressziót alkalmazni (C-fogással a bimbóudvartól távolabb finoman összepréseled a melledet és egy ideig nyomva tartod). Hallani fogod, hogy Ratico újra nyelni kezd, így még egy kicsit ébren tudod tartani az érdeklődését és több tejhez jut, jobban ki is üríti a melledet. Ha tényleg fuldkolva szopik, akkor érdemes egy kicsit hátradőlnöd, úgy szoptasd, hogy a feje magasabban legyen és szinte rádhasal.

Hasfájás: Dadó leírta neked a kólikatartást, az nagyon be szokott válni. Azt gondolom, sok elsőtejet ihat Ratico, attól fájhat a hasa. Milyen színű a széklete?

NÉHA alszom is. Kép Köszi!

Vizsga: ezek a legliberálisabb feltételek, ettől csak szigorúbb lehet. Pl. a franciáknál megszigorították, mivel túl sokan buktak meg, most már angol nyelvtudással 80 óra, anélkül 180 óra tanfolyamhoz kötik a vizsgára való jelentkezést.

Virág: "Ja, és hangsúlyozzák, hogy ők nem segítenek, csak informálnak, bocsi a rossz fogalmazásért."
De segítenek!!! Direkt tanácsot nem adnak. Ne javítgasd már ki magad folyton, ne a szőnyeg alatt közlekedj, könyörgöm, attól, hogy néha hibázol, még az esetek nagyobb részében tök jó dolgokat mondasz!

Lilluska, szép ez a kis copfos lány!

Katica, fontanelle=kutacs.
Valóban, a kiszáradás egyéb jelei (kevés, koncentrált szúrós szagú vizelet, száraz nyálkahártyák stb.) mellett a kutacs besüppedése is utalhat a folyadékhiányra. De ha csak a kutacs van besüppedve nem kell messzemenő következtetést levonni, nem kell megijedni.

Mennem kell, remélem, nem hagytam ki semmit fontosat.

Sziasztok,
Iboly
 
 


Jóvanna! Kép
 


Sziasztok!

Igen, en kenocsot kaptam es azt nem mondtak, hogy a mellemet is kenegetni kell, csak, hogy a pici szajat, penteken kezdtem el es mar nem larszik nek semmi de a tanacsokat megfogadva meg jo par napig folytatom a kezelest.
A kenocs: Daktarin gel oral
Tartalmaz:saharin, etanol, kukoricakemenyito, polisorbato , narancs aroma, kakao aroma, tisztitott viz, miconazol.
(Remelem jol forditottam le)
Mar sokkal jobban van, ujra nyugodt, ejszaka szepen alszik, ugyhogy Hala Istennek minden rendben.
Nagyon szepen novoget, 300-400 g-at hizik egy heten.

A verzesem elegge aggaszt, az ejjel mar azt almodtam, hogy nem lehet tobb gyerekem ez miatt, Tiszta hulyeseg Kép Sok, darabos, nem buzosebb, mint a normal verszag, nem faj a hasam es nincs lazam.
Nem tudom, hogy ez a menzesz-e, de az nem ilyen szokott lenni, hanem egy kicsit barnas, nyalkas, ez viszont olyan ver, mint amikor megvagja magat az ember, es egy-ket kissebb verrog is jon.
Holnap megyek a gyerekorvoshoz a picivel kontrollra, majd megkerdezem tole.
Az ido elotti szex nem okozhat ilyen problemat? ;)
Mert azelott csak kicsit vereztem, most meg nagyon.
Na mindegy nem idegeskedek, majd megkerdezem es kesz.

A szeklete olyan barnas es kb. masfel naponta tojik Kép de akkor jo sokat, telepakolja a pelust. Olyanokat nyog kozben, hogy orom nezni.

A kendot majd otthon megveszem, mert egy: elromlott a varrogep, ketto: en nem tudok varrni csak a parom. (egy gombot azert fel tudok varrni) Kép

Hogyan lehet a tapszert tarolni amikor utazunk?
Manojoe!

Mikor ti kirandulni mentek, akkor ott keszititek el vagy keszen viszitek a tapszert?
Nem romlik meg? Hogyan eritek el, hogy megfelelo homersekletu legyen?

Szerintetek novemberben ki lehet vinni az utcara egy 7-8 hetes babat setalgatni egy kicsit vagy nagyon hideg van? Marmint otthon.
Itt meg mindig napozoban van a pici, csak este van huvosebb.
Nyaron Mo-on a jobb, mert itt megkukul az ember, telen meg itt, mert 0 fok ala csak nagy-nagy ritkan megy a homerseklet.

Lilluska, nagyon edi a kislanyod!!!
Olyan szepek amikor mar ilyen nagyok (persze azelott is)!

Ez a hulye papagaj felebresztette a kicsit, kinyirom!!!

Most megyek mert sir.

Csao!

KépKép
KépKép
 
 


Tontica, kirándulásra termoszban visszük a tápot és külön hozzá tiszta cumisüveget.
De ha nem akarod, hogy cumizavaros legyen Ratico, add neki a tápot csőrös pohárból vagy babaitató edénykéből. Nálunk ez azért nem jött be, mert rengeteg levegőt nyelt a gyerek a csőrös pohár miatt és sokat bukott, aztán éhes maradt és hisztizett.
Mifelénk dúl a szopási sztrájk, a gyereknek alig van étvágya, sikít ha mellre teszem, sőt, már akkor is, amikor látja, hogy szoptatáshoz készülődöm. Kénytelen vagyok fejni és később cumisüvegből adni neki az anyatejet, dehát fejéssel marha kevés jön le, a csuda vigye el. Éjszaka és reggel viszont lelkesen és sokat szopik Iván, a kedélye remek, sokat játszik, nevetgél, gőgicsél.
Már teljesen kivagyok, gondoltam rá, hogy cumizavar, de akkor miért szopik rendesen éjszaka? Arra gondoltam, hogy esetleg a fogai a ludasak, mert már kifehérlenek az ínye alatt és a poronty állandóan az alsó ínyét nyalogatja.
Tippek, tanácsok?
 
 


Ja, Tontica, és azzal a vérzéssel irány a doki! Ha darabos, az nem jó jel. Persze lehet, hogy menstruálsz, a szülés után erősebb, tovább tart és gyakran darabos is az első vérzés.
 
 


Tontica!
Szerintem is az a tuti, ha elmésza nőgyógyászhoz.

Ha a baba a meleghez van szokva, szerintem fokozatosan vidd ki csak az itthoni hidegbe (pl első1-2-nap csak az ablakhoz, aztán rövid időre, amit lassan növelj). Ha nem esik és nincs túl nagy szél, akkor jól felöltöztetve szerintem ki lehet vinni.
Amilyen hülye az időjárás, lehet, hogy idén novemberben lesz nyár. Nekem mindegy, csak ne essen!!

Virág!
Tök jó, amit a hordozókendőről írtál! Mi is nagyon szeretjük!

Lilluska!
Nagyon édes a kislányod! Remélem 3 hónap múlva az é lányomnak is ekkora haja lesz már. (Szép nagy volt, de egy idő után eléggé "gyér" lett-úgy is édi volt, csak folyton fiúnak nézték. De már nő!!)

Iboly!
Neked mi a véleményed a teáról?
Eszembe jutott, hogy amikor az én lányom kapott, akkor azért már nagyobb volt, mint Ratico, kb3 hónapos. Gondoltam még mindig jobb egy kis gyógynövény, mint valami gyógyszer, ezt szerencsére a gyerekorvosunk s helyeselte.
Ok, ráér ha lesz egy kis időd, részemről ez most csak kíváncsiság.

Manojoe!
Most, hogy a 2. fogacskával kűzdünk, az én lányom is nehezen harap rá néha a cicire, de nem mindig, és végül (nem ismervén más megoldást) mindig ott köt ki, hogy szopizik. Biztos fáj az ínye, ő is folyton rágcsál, nyáladzik, föl-fölébred éjjel. Lehet, hogy Ivánnak is az ínye fáj!

Sziasztok!
 
 


Jav.: mármint a haja NŐ, ő maga még csak kislány. Kép
 
 


Még egy kérdés:
Iboly!
Mi a véleményed a szoptatás alatt szedhető (egykomponensű) mini-pillekről?
(Mármint a baba, a tej és a szoptatás szempontjából.)

Többiek???
 
 


xxx
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.04.12 12:10-kor.
Vendég
 


Liluska!
Szép a kislányodKép Az enyém is ennyi idős. de fele ennyi haja sincs!
A minipill olyan fogamzásgátló tabletta, amiben csak az egyik fajta hormon van (kétféle hormon szokott bennük lenni), pl. a Continuin ilyen.

Dadó!
A minipillek a tejtermelésre nincsenek befolyással, viszont a fogamzásgátló hatásuk nem olyan jó, mint a többi tablettának (de úgy rémlik, mintha a gumitól jobb lenne), sokan teherbe esnek mellette. Mindennap ugyanabban az órában kell bevenni, különben nem megbízható. Célszerű kéthavonta ellenőrizni nincs-e terhesség, már ha nincs menstruáció. A hatóanyag gyorsan lebomlik, a tejjel a Babába nem jut át. A szoptatás befejezése után nem célszerű használni, nemcsak a rossz hatásfoka miatt, de vérzészavarokat is okozhat. Nagyjából ennyi a hivatalos vélemény. A sajátom: nekem különösebb gondot nem okozott, nem vettem észre, hogy a szoptatásnál problémát jelentene, nem lettem terhes, igaz utólag rájöttem, ha nem szedtem volna, akkor sem lettem volna.

Tontica!
Házasélet nem ajánlott 6 hétig, de ezzel ne nyugtasd meg Magad, hanem inkább tényleg menj el a nőgyógyászodhoz.

Betti

Betti
KépKép
KépKép
 
 


Csatlakozom azokhoz, akik Tonticát visszazavarják a nőgyógyászhoz, pláne azok után, hogy utalt arra, hogy a javasolt kivárási idő előtt ágybabujt a párjával. Nem véletlenül mondják a 6 hetes kímélési időt (pontosabban ez úgy néz ki a gyakorlatban, hogy 6 hets kontroll után, ha mindent rendben talál a nógyógyász, akkor lehet ujra akciózi). Szülés közben nemcsak a gát repedhet, de a méhszáj is, egy idő előtti házasélet ezt igencsak felpiszkálhatja.

És itt ragadom mg az alkalmat, hogy ne csak a 6 hetes kontrollra menjetek el, hanem a szülés után fél évvel is fűr alle felle. Én pl. úgy jártam, hogy a második gyerek után - mint utólag kiderült - egy egészen pici berepedés volt a méhszájamon, amit szinte észre sem lehetett venni, no ez a baba egy éves korára odáig fajult (ugye ezek a sebek olyan helyen vannak, hogy nem éri őket oxigén, nem úgy gyógyulnak mint a bőrön lévő sebek, speciális módon kell kezelni őket), hogy szerencsésnek mondhattam magam, hogy a sebből folyó számomra láthatatlan váladék az altestemen gombát okozott és emiatt kénytelen voltam elmenni - éppen a méhcsonkolás előtti állapotban kapták el a méhszájsebet, megúsztam kiégetéssel.

Egyébként nekem is, meg a lányomnak is olyan volt a gyerekáyi folyás, hogy nagyjából 2-3 hétig piros sebvérzés, majd váratlanul egy erősebb vérzés nagyobb alvadt vérdarabokkal és utána barbás, majd inkább vérsavóra emlékezető váladék. Nekem (és a lányomnak is) azt mondta a nőgyógyász, hogy örüljünk, hogy azzal a hirtelen kijövő bizonyos alvadt vérdarabokkal kijött az a valami ami véletlenül benn maradt a szülés után. (Második lányomnál nem volt ilyen probléma, mert már a méhlepény is töredezett volt, és emiatt kikapartak azonnal szülés után... mondjuk ezt elengedtem volna, ez volt a legrémesebb.)
 


Sziasztok!

Ma remes napom van, egesz nap csak sirni tudnek, faj a fejem, a pici nyugos, nem eszik rendesen.
Egyedul vagyok, azt hiszem ez a baj, mar beleorulok, olyan gaz egesz nap itthon ulni, a parom dolgozik, baratnom itt nincs.
Ugy erzem nekem csak kotelessegeim vannak, oromom meg nincs, a Ratico csak eszik, alszik es nyugoskodik, barcsak mar eleg nagy lenne, hogy kimutassa a szeretetet.

Mar alig varom, hogy hazamehessek, ott legalabb van segitsegem, mert itt nem segit senki sem.
Barcsak lenne valaki akivel setalgathatnak a picivel, akivel megoszthatnam az oromom, hogy ilyen edes kisfiam van de a parom csak dolgozik es dolgozik, megjegyzem szabadsagon van. (szerintem csak szabadulni akar itthonrol)

Faradt vagyok, biztos ezert vagyok ilyen depi.

Na chao!

Ani

KépKép
KépKép
 
 


Jaj, Tontica,
ez annyira rémes! Kép Nem elég, hogy a szülés miatt tikkadtak vagyunk, egy csomó új dolog szakad ránk, egyedül vagyunk, még azok a nyamvadt hormonok... Teljesen megértelek és együttérzek veled. Nekem is voltak ilyen borzalmas napjaim, mikor a párom hazaért, csak patakzottak a könnyeim, fáradt voltam, nagyon. Szegényem. Kép

Az most nem segít, ha azt írom, lesz ez még sokkal jobb is. Inkább azt kérdezem: MIKOR JÖSSZ HAZA??? Gyönyörű idő van!!! Kép

A párommal pedig megbeszélném, ami aggaszt. Én feltenném neki a kérdést, miért nincs itthon, amikor szabadságon van, és nagyon odafigyelnék a válaszra. Magyarul rizsázik-e vagy sem, és ha igen, kihámozni, miért is menekül el otthonról, és megérteni őt és megértetni magamat, hogy tudja, mennyire nagyon szükség van rá, hogy nélküle csak nagyon nehezen átvészelhető időszak ez, kulcsfontosságú ember ő most (is). Bátorítanám, mondja el, mitől fél ő, vagy mi nehéz neki, lehet, hogy egy egyszerű dolog, amit nem mer elmondani, vagy nem is gondolkozott rajta, de könnyen lehet segíteni rajta. Kommunikáció, kommunikáció, kommunikáció. (Csak a lehetőségeidhez képest próbáld meg számára elviselhető mértékben adagolni a dolgokat. Kép) Másik lehetőség: sok esetben a férfiak azt hiszik, úgy érzik, a férj-feleség kettőséből mama-baba páros lett, és ők kiszorultak. Olykor féltékenyek a babára, szeretnék visszakapni a feleségüket. Eközben szeretik persze azt a kisbabát, de az érzéseik lehetnek ambivalensek. És ez teljesen természetes jelenség, érzés. Amit valószínűleg a legtöbb nem vallana be. Kép Ezért ha ez lehet a baj (ez sajna rád marad, csak te tudod kipuhatolni), akkor az amúgy is baromi nehéz terheiden kívül még ezt is a válladra érdemes venni. Indiában a házassági szertartás részeként a pap (vagy mi van ott) azt mondja az asszonynak: "Legyen száz gyermeked, és a férjed legyen a százegyedik!" Nos ez igen sokat mondó. Kép Szóval ha hajlandó ilyesmire, be lehet vonni a baba körüli teendőkbe, elmenni pihenni és ráhagyni a kicsit, hadd ismerkedjenek (egyébként is aludj olyan sokat, amilyen sokat csak bírsz! Ha egyedül vagy, de a manód alszik, pl. akkor is.) Nálunk az esti fürdetés mindig az apuci előjoga volt, az az ő szent idejük volt mindegyik kicsivel.

Kitartást kívánok neked, és talán még annyit, hogy amikor Ratico alszik, csak kucorodj mellé, nézd őt, és érezd, mennyire szeret téged. Hangolódj rá. Mások szeretetét úgy is érezhetjük, ha ránk se néz. Csak légy nyitott. Figyelj. És érezni fogod a békésen szuszogó kis csomagodból, mennyire nagyon-nagyon szeret téged. Kép Te vagy a mindene.

Virág
 


Szegény Tontica, ne keseredj el! Hat hetes kora körül megtanul a babád mosolyogni, és akkor egészen más lesz... Én is azt hittem, hogy meggárgyulok az örökké nyűgös gyerekem mellett és azt hittem, ez örökké így marad. De aztán elkezdett mosolyogni, egyre többet csinálta, és azóta valahogy jobban motiválva van a tanulásra. Beszélgetni is lehet vele amolyan babanyelven, irtó jó társaság lett belőle... Menj el nagyokat sétálni, iratkozz be babás tanfolyamokra (én ma voltam babamasszázson, hát az valami csoda, Iván odavan érte), és próbáld kibekkelni ezeket az első heteket! Ratico 4-5 hetes, ugye?

Na mennem kell, később jelentkezem.
 
 


Tontica!

"barcsak mar eleg nagy lenne, hogy kimutassa a szeretetet."

Ne várd, hogy nagyobb legyen! Első gyerkőcnél én is elkövettem ezt a hibát: bárcsak már mosolyogna, bárcsak már meg tudná fogni a játékait, bárcsak már tudna hasrafordulni stb. Mindig azt hittem, hogy egy adott dolog után könnyebb lesz vele.
Ahelyett, hogy annak örültem volna, ami épp volt.

Ma azt mondom, nem szabad, olyan gyorsan felnőnek, minden percét ki kell élvezni, annak kell örülni, amnek éppen lehet. A szuszogásának, az illatának, ahogy álmában grimaszol, a pihéknek rajta, ahogy ellazul szopi közben, a pici ujjacskáninak, az ökleinek, ahogy megszorítja az ujjadat, az apró lábacskáinak, talpainak. Teli-teli gyönyörűséggel. Engedd magadnak élvezni!

Ildi

Ildi
 
 


Sziasztok!
Tontica! Én is azt írom, amit Ildi (nagyjából): eleinte többször kívántam, hogy bár lenne egy kicsit nagyobb és erősebb, akkor nem kéne így félteni. Most meg látok egy újszülöttet, és azt mondom: de jó volt, amikor született, amikor ilyen pici volt! Hidd el, észre sen veszed és nagyfiú lesz, akkor meg majd visszasírod, amikor ilyen csöppecske volt! Kép
(És akkor jöhet a kistesó! Kép )
Amikor a kislányom újszülött volt, nagyon sokszor aludtunk úgy, hogy ő a hasamon/mellkasomon. Mindketten nagyon szerettük. Próbáld ki, érezni fogod, hogy a kisfiad mennyire jól érzi magát így hozzád simulva, és mennyire fontos vagy neki!
Ahogy Virág írta: te vagy neki a minden!

Maximálisan együttérzek veled: az én férjem kicsit több, mint 3 hétre utazott el nagyon messzire, dolgozni. Föl sem tudom fogni, hogy csak kb. 20 nap múlva jön majd haza. Igaz, nekem közel van a családom, de nem pótolják őt. Minden nap jön valaki, de esténként nagyon nehéz egyedül lenni, néha egészen odavagyok. DE KIBÍRJUK!! A kislányom is nagyon jó társaság, nagyokat játszunk, szinte egész nap csak vele foglalkozok. De felnőtt embernek kell a társaság, sőt kell a társ, akivel megoszthatja örömeit, gondjait (társaságom van, csak a társam van nagyon messze).

A te társad ott van melletted, vond be őt a gondjaidba, örömeidbe, kérd a segítségét!
(Úgy tűnik, megint csak Virágot ismétlem, nagyon egy húron pendülünk! Kép )
 
 


Érdekes, engem is nagyon feszélyezett az újszülött babám esendősége, és igazából nem is kívánom vissza az első heteket. De most, hogy amolyan vérbeli csecsemő lett belőle, már nem sürgetem, hogy nagyobb és okosabb legyen, hiszen máris csuda jókat lehet vele játszani és olyan klassz látni, ahogy napról-napra fejlődik!

A hason/mellkason altatást én is imádtam, de most már kezdi kinyomni belőlem a szuszt a ded, ráadásul olyan hosszú, mint a paszuly és valahol mindig lelóg a teste. Úgyhogy inkább mellettem alszik (de a kiságyában is elvan) és fogja a kezemet. Azaz inkább az ujjamat...
 
 


xxx
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.04.12 12:13-kor.
Vendég
 


xxx
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.04.12 12:13-kor.
Vendég
 


Koszi a sok biztatast!

Hat nem sokat aludtam az ejjel, 12-ig folt voltam a picivel, az biztos, hogy valami baja van mert nagyon nyugos es nem akar aludni. Lehet, hogy tenyleg megerzi, hogy valami baj van itthon.
Beszeltem a parommal de o is olyan, hogy olyankor elkezd jatszani a taviranyitoval es ugy csinal mint aki se hall se lat.
Aztan meg o volt felhaborodva, hogy o szegeny csak dolgozik latastol vakulasug es en meg piszkalom is.
Megprobaltam neki elmagyarazni, hogy nekem most nagy szuksegem van ra, aztan elment aludni es en megint egyedul maradtam a picivel.
Szoval majdnem a heveron aludtm annyira merges voltam ra csak marha kenyelmetlen Kép
5 orakor megetettem a picit es nem akart elalludni na akkor mondtam, hogy eleg, felkeltettem a paromat es hajra, most tied a gyerek.
(Meg akkor sem tudtam aludni, mert hallottam a nappalibol ahogy sir.)
Aztan elmentem a borgyogyaszhoz, mert reggelre volt idopontom, ott meg kaptam a fejemre egy sampont, vicces ennyi, merthogy nem tudnak semmit csinalni amig szoptatok.
Hazafele mar nem tudtam megallni es bogtem az utcan, valahogy olyan erzesem volt, hogy en mar nem is szamitok csak a pici a fontos.
De itthon legalabb a parom megvigasztalt aztan elment dolgozni Kép
Szoval most megint itthon vagyok egyedul es sir a picurka, amig haza nem jottem aludt es ahogy befekudtem az agyba, hogy pihenjek egy kicsit hat nem felebredt.
Szoval ezek most nehez napok szamomra, de majd csak elmulnak, jovo penteken megyek haza, mar alig varom, bar akkor meg a parom fog hianyozni es este nagyon egyedul fogom magam erezni, de hat mindennek ara van. Legalabb nappal jo lesz es lesz egy kis idom magamra is, talan el tudok menni moziba meg ilyesmi.
Anyukam boldog lesz, ha minnel tobb idot tolthet az unokalyaval ez alatt a majdnem egy honap alatt.

Ez a hulye papagaj mar megint kiabal, azt hiszem meg ma kitepem az osszes tollat.

Megkerdeztem egy ismerostol, hogy itt van-e baba-mama klub, de nem tud rola sajna, pedig jo lenne.
Sajnos itt nagy az eloitelet a kulfoldiekkel kapcsolatban es ezert nehezen baratkozom.
Nem birom amikor bevandorlonak hisznek es, hogy csak a papirok meg a penz miatt vagyok itt, ha-ha-ha.
Meg ha olyan gazdagok lennenk, es sokkal szivesebben elnek otthon mint itt, csak a parom otthon nem kapna munkat, nem is tudna megtanulni magyarul.

Na ennyi, most megyek reggelnizni.

KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok!

Tontica!
Én is csatlakoznék a többiekhez,a legrosszabb ilyenkor, ha egyedül maradsz. Olyan, mintha egy gép lennél, akire csak addig van szüksége a babának, míg eteted, altatod, pelenkázod. Visszajelzés nincs. De nemsokára már lesz, elkezd mosolyogni, gagyarászni, simogatni. Addig valahogy ki kell bírnod. Sajnos Neked még ott vannak az előítéletek is, amikkel meg kell küzdened. Neked kell kezdeményezned, kismamák biztos ott is vannak, akikkel elkezdhetsz beszélgetni. Ha jobban megismernek, Ők is félre fogják tenni az előítéleteiket. Sétálj nagyokat, használd ki az ottani enyhe időt. Nem emlékszem városban laktok? Nézegesd a kirakatokat, a házakat, kerteket. Menj mindennap másfelé, ismerd meg a környéket. Tervezgessél. Gondold végig, mit csinálnál, ha több időd lenne. Szép lassan próbáld megvalósítani.
A párod azt szeretné, ha olyan lennél, mint rég. Nem elég, hogy megváltoztál még ott van Neki egy problémás Baba is, akivel mindig csinálni kell valamit, akiből mindig folyik valahol valami. A legtöbb férfi nem tud mit kezdeni a csecsemőkkel, nem tudja, mi a baja, miért sír. Ezt borzasztóan rosszul viseli. Jó hosszú idő után tud csak igazán jól bánni Vele, amikor már tudnak beszélgetni. El fog jönni ez az idő is.

Ha letakarod a papagájt egy sötét ronggyal nem hallgat el?

Betti

Betti
KépKép
KépKép
 
 


xxx
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.04.12 12:15-kor.
Vendég
 


Lilluska!

Szules utani depressziorol van szo?
Azt mondjak sokan beleesnek, a hormonokkal magyarazzak de szerintem ennek az az oka, hogy teljesen megvaltozik az eletunk hirtelen, megno a feleloseg, faradtak vagyunk, kialvatlanok, egyedul erezzuk magunkat, nana, hogy depressziosak leszunk.
Ti hogyan oldottatok meg?
Azert tudott segiteni a ferjed? Mennyi idosek most a gyerekeid?
En nem tudom, hogy merjek-e majd masodikat vallani, tulsagosan gyenge vagyok, es egy anyanak erosnek kell lennie, mindent elviselnie, tulelnie a gyerekeiert.
Pedig mindig egy kislanyrol almodoztam, (a picurt is kislanynak vartuk) de mi van ha a masodik is fiu lenne? Na mindegy meg nme kell ezen gondolkodnom.

Ma delutan megyek ket anyukaval kavezni, a parom tisztara kivan, most o ideges en meg megnyugodtam egy kicsit.
Jo lenne egy kis szabadsag nekunk, kettesben lenni egy kicsit es beszelgetni, dedelgetni egymast, de majd az is eljon.

Amugy a papagaj edi csak feltekeny, ha letakarom akkor is kiabal mert egyedul erzi magat.
Tudja mondani, hogy: hello, szia, gyere ide, buta, (spanyolul).

pusszancs Kép

KépKép
KépKép
 
 


xxx
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.04.12 12:25-kor.
Vendég
 


Férfiak: hát igazad lehet, Lilluska... Akármennyire is szeretném, még nem sikerült kiismernem a pasikat. Igaz az is, hogy azért ők sem szakasztott egyformák. Kép

Tontica,
örülök, hogy jobb a kedved. KépA papagájod nagyon szép. Kép Nimfa? A második gyereken meg még ne gondolkozzál. Elég minden napnak a maga baja. Nem? KépKépKép Odébb van az még. Kép

Virág
 


Sziasztok!
A múltkor elfelejtettem: Betti! Köszi a mini-pill infot!

Tontica!
Arra nem gondolsz, hogy akár hárman is kikapcsolódhatántok, dédelgethetnétek egymást? Lehet, hogy mindhármatoknak jót tenne!
Eleinte, amikor szinte csak én tudtam "mit kezdeni" a babával (mivel legtöbbször szoptatni kellett) sokszor odahívtam a férjemet mellénk (néha nehéz volt elrángatni a monitor elől!), mostanában már természetes, hogy magától jön oda ő is, és hosszú reggeleket töltünk el így együtt (persze nem megy ez minden nap, de pl. a hétvégék nagyon jók erre).
Még egy! próbáld meg "fogni" a babád jelzéseit, próbálj meg jobban ráhangolódni, ő is meg fogja érezni ezt. Szerintem nem igaz, hogy az úszülötteknél "se kép, se hang"! Minél többet foglalkoznak velük (mosoly, ének, versike-korainak tűnik, de nem az!), annál gyorsabban fejlődnek, nyilnak ki a világ felé.
Én már abba se tudom hagyni, egész nap a gyerekkel "szórakozom". De ez csak úgy megy, ha az ember néha szán egy kis időt magára, és a párjára. Sokszor van, hogy amint hazaér a férjem "lepasszolom" neki a gyereket, elmegyek vásárolni(vagy csak anélkül mosogatok el, hogy közben kukucskát játszanék vele. Kép) Ez jó az ő kettejük kapcsolatának is, és nekem is.
Nekem az a bajom, hogy már alig tudom otthagyni valahol a lányomat, amióta megszületett (sőt, amióta megfogant-ez is számít!) egüttvagyunk, csak nagyon rövid időkre váltunk el. De nekünk ez így volt jó, egyáltalán nem zavart. Csak akkor vagyok nyugodt, ha az apjával van, meg ha az anyukámmal (de akkor már kevésbé, mert tudom, hogy hozzá kevésbé ragaszkodik, mint az apjához). De ez már egy másik probléma.
Próbáld elősegíteni a párod és a fia kapcsolatát! Ha jobban megismeri apa a fiát, egyáltalán a kisbabákkal járó örömöket és gondokat, akkor talán jobban át fogja érezni a helyzetedet is. (Én megcsináltam azt is, hogy a kezébe nyomtam a gyereket, azzal, hogy "Ma te fürdeted!" Persze jöttek a kérdések, hogy ezt vagy azt hogy csinálja, mire mondtam, hogy ha velem vmi történne, akkor mit tennél? És megoldotta! Ő olyan, hogy inkább csak játszik a gyerekkel, meg babusgatja, de pelenkázás, fürdetés, meg az ilyenek rám maradnak.)
Lilluska írta, hogy amikor ő depressziós volt, szétesett a család. Ez (is) bizonyítja, hogy mekkora szerepünk van nekünk nőknek, anyáknak a család összatartásában!
 
 


xxx
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.04.12 12:25-kor.
Vendég
 


Érdekes, azt hinné az ember, egy házaspár a hetedik mennyországban érzi magát, amilor megszületik a trónörökös, ehelyett azonban sok házasság éppenséggel romjaiban hever a gyerek születése után már két-három hónappal. Az én férjem se tud mit kezdeni a gyerekkel, pedig nagyon várta, és pláne, hogy fiú! Madarat lehetett vele fogatni, mikor megtudta. Most mégis állandóan megszökik, csak hogy ne kelljen a baba óbégatását hallgatnia, én meg olyan lestartpált vagyok, hogy velem se tud mit kezdeni... Pedig ideje volna, mert csak most keres munkát... állítólag a férfiak a gyerekükkel együtt szocializálódnak.

Nem akarom szétzilálni a topikot a depresszió-témával, de nagyon kétségbe vagyok esve, mert a szülés óta állandóan rettenetes halálfélelmem van. Sejtem, hogy mitől (tavaly volt egy autóbalesetem, és utána két héttel estem teherbe úgy, hogy 5% esélyem volt a megtermékenyülésre papíron... szóval ezt egy ómennek éltem meg, hogy az a küldetésem, hogy megszüljem ezt a kisfiút), mégse tudok mit kezdeni vele, pszichológushoz elmenni nincs időm, így viszont azok az idők is nyugtalanul telnek, amikor épp nem babázom. Ha kimegyek sétálni, szinte mindig várom, hogy elgázol egy autó... vannak másoknak is ilyen érzései? A szülés után egy kicsit meghal az ember?

Ps: Tontica, én is dolgoztam Spanyolországban - ugye ott élsz - két nyáron át egyetemista koromban, és úgy tapasztaltuk, hogy a spanyolok nagyon könnyen barátkoznak, bár kicsit "zoknik", lassúak, és talán egy picit lusták is - ez a kapcsolatépítésben is meglátszott, nekünk kellett odamenni hozzájuk. Minket nagyon szívesen fogadtak (lehet, hogy ez csak önhitegetés?).
 
 


xxx
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.04.12 12:55-kor.
Vendég
 


Manojoe!

Nem tudom miert van ez, velem a terhessegem alatt volt, hogy mindig azt kepzeltem, hogy nekem ugysem lesz gyerekem, mert meg mielott szulnek meghalok Tudom, hogy hulyeseg, de ugy gondoltam nem lehet ekkora szerencsem az eletben. Peldaul amikor 6 honaposan repultem vegig imadkoztam az utat, hogy csak most ne haljunk meg, aztan amikor leszalltam iszonyu sirasban tortem ki mert annyira rettegtem egesz uton. A kocsiba is mindig azt kepzeltem, hogy most borulunk fol, aztan vegulis csak megszultem es meg a szulesbe sem haltam bele Kép
Tenyleg nem tudom miert van ez de most, hogy repulni fogunk megint egy kicsit nyugodtabb vagyok, bar utalom a repulest.
Bar erre meg visszaterunk az utazasom elotti napon, hogy mennyire vagyok nyugodt Kép

Hat igen, most mar en is tudom, hogy a baba szuletese igencsak megviseli a hazassagot es nagyon erosnek kell lenni, nagyon kell szeretni egymast, hogy atveszeljuk. Szerintem a ferjed is majd beleszokik a helyzetbe es ahogy no a kisfia egyre jobban fog kotodni hozza es egyre jobban fogja szeretni.

Augy szerintem az anyanak is szuksege van egy bizonyos idore, hogy belejojjon, megszokja, hogy most a gyerek a fontos, hogy vele van egesz nap, hogy teljesen megvaltozott az elete, hogy mar semmi sem lesz ugyanaz ez nagyon nehez de biztos vagyok benne, hogy visszanezve majd egesz szepnek fogjuk latni ezt az idot, (hogy en a szulest).

Hatnem minden spanyol lassu es lusta, latnad az en paromat, meg sem all egesz nap, porog, egyfolytaban beszel, igazi temperamentumos, verbeli spanyol, meg szerencse, hogy a fiunk nem lett olyan mint o, egesz nap sirna az tutti.
Amugy nem lesz "spanyolos" kek szeme van es vilagos haja, "magyaros" lesz. Kép

Lilluska!

Megertelek, nemlehetett konnyu neked, de mar tul vagy rajta, ez azt bizonyitja, hogy eros vagy es, hogy meg akartal gyogyulni. Anyukam ugyanigy volt, akkor szult amikor koltoztunk, a porba koszba hozta haza a tesomat, dobozok koze, raadasul neki meg 4 sajat es 2 msotohafiut is kellett nevelnie, meg mindig nem ertem, hogy birta ki en eggyel bajlodok. Kép
Es en meg biraltam ot tinedzser koromban.
Most ertem mit tett ertunk.

Most enni, faradt vagyok, megyek pihizni.

KépKép
KépKép
 
 


Mondjatok meg miert csinalja minden este a fesztivalt, nappal olyan szepen alszik mint egy angyalka, ilyenkor meg nem akar elaludni.
A tokom tele van, olyan ideges vagyok, hogy csak na, miert nem nappal van fenn es este alszik?
Mit lehet tenni?

KépKép
KépKép
 
 


Tontica,
Lehet, hogy azért, mert mi görcsösen akarjuk, hogy elaludjanak már végre Kép (Lehet, hogy másért). Én késö este vagy éjszaka az apját hívtam fel (aki nem lakott velünk). És telefonálás közben, néhány perc elteltével lenéztem a babámra, és békésen szundított az ölemben. A telefonálástól persze azonnal megnyugodtam, és úgy látszik ö is.
Veled van, amikor netezel?

Ha sikerül kendöt venned Magyarországon, akkor majd fel tudod kötni, és lehet vasalni, hajtogatni (vagy amit tudsz babával a hasadon) -- attól az enyém nagyon szépen elaludt mindig!!

Remélem, alszik már Kép
 
 


Tontica!

Estére elfárad, még akkor is ha aludt egész nap, este jobban igényli a közelséget. Próbáld meg magadhoz öleleni, attól biztosan megnyugszik, de ha Te is ideges vagy akkor azt Ő is megérzi és még jobban fog sírni. Nyugalom a legfontosabb. És lehet, hogy az apukáját is igényli, az én kisfiam, már 3-4 hetesen is "várta" az apát, kellett neki, hogy egy kicsit Ő is foglalkozzon vele. Nem vigasztal de lesz ez jobb is.

Hordozókendőt tudsz rendelni a www.bababolt.com címről. Mire hazajössz, már ott lehet a csomag anyukádéknál. Kép

Üdv. Melinda
 


Tonica!
A múltkor vendégek voltak nálunk, mondtuk, hogy 8 után jöjjenek, akkorra már alszik a baba. Tényleg, az utóbbi időben teljesen ráállt a fél 8-8-as elalvásra. Persze aznap még 9kor is ébren volt, képtelen voltam elaltatni. Szerintem azért volt, mert én már nagyon akartam kimenni a vendégekhez, tök ciki volt, hogy ülnek ketten (a 2 vendég) a nappaliban, a férjem a vacsorával bajlódik a konyhában, én meg a gyerekkel a gyerkszobában. Tuti, hogy a sietségemet, feszültségemet érezte!

Miért nem alszol nappal, amikor a baba is? Én is utálok nappal aludni, de van amikor muszáj. Jobban fogod bírni az esti műszakot, nem leszel olyan fáradt és ideges, így talán a baba is könnyebben elalszik majd, és hamar rászokik a "rendes" alvásra.

Egyébként nagyon fontos a babáknak a "napirend"-ez nagyon katonásan hangzik, nem kell úgy értelmezni.
Ha minden este nagyjából ugyanabban az időben fürdik, eszik és fekszik le, az megnyugtatja. (Azt mondják, jó ha napközben is van valami ilysmi rend, de nekünk ez nem nagyon sikerült megvalósítani. Az este a legfontosabb!) Ki kell alakítani egyfajta esti "rítust", ami során minden nagyjából ugyanúgy, ugyanakkor történik. Ebben a nagy és új világban a rendszeres és megszokott dolgok nyújtanak biztonságot a babáknak. És rettentő hamar megszokják a dolgokat!
Leírom, hogy nálunk hogy megy ez, csak hogy illusztráljam. Nem azért, hogy te is így csináld, csak példaképp! (Az időpontok nem lényegesek, és az idők során többször változtak.) 1/27-7 körül elkezdődnek az előkészületek, (játékok ki az ágyból, pizsi, törölköző elő, kád megtölt, stb.) Ami fontos: redőny le! így hamar megtanulta az éjjel-nappal váltakozást (ehhez az is kell, hogy nappali alvásnál ne lgyen sötét- ez a gyerekorvosunk tanácsa volt.) Mivel patikai mosakodókrémet használuk, ezért nálunk fontos a krémezés a fürdés előtt, ezt nagyon élvezi. Jöhet a pancsi, utána pedig a szopi. Ilyenkor már nyugalom, csönd és félhomály szükségeleteik. Kisebb korában el is aludt közben, ma már ez ritka, előbb éneklés (ismerős énekek), ringatás kell. Végül legtöbbször a kezemben vagy mellettem fekve alszik el (azt mondják el van kapatva, de nekem hiányzik, ha nélkülem alszik el).
Ha éjjel fölkel, lehetőleg maradjon sötét és csönd, ne beszélj sokat hozzá, csak annyit tegyél, ami feltétlen szükséges: pelenkázás, szopi, ringatás. Így hamar különbséget fog tudni tenni éjjel és nappal között.
Fontos a következetesség, de nem kell idegeskedni, ha egyszer-egyszer valami miatt nem úgy alakulnak a dolgok, ahogy szoktak, rugalmasnak kell lenni.
Amikor ilymódon sikerült kialakítani valamiféle "rendet", akkor a baba, én és a férjem is nyugodtabbbak és pihentebbek lettünk.
Próbáld meg te is kialakítani a ti saját esti "menetrendeteket"! (De ne légy türelmetlen, nem megy egyik napról a másikra és azért borul néha.)
Remélem segítettem!
Dadó
 
 


Hahó,
Ani, az esti hiszti-sírás-fentlét nálunk is játszott anno. Az okosok azt mondják, ilyenkorra a sok nappali ingertől, a sok új tanulásától (mármint hogy a világot tanulja a gyerkőc) annyira kifáradnak, hogy képtelenek elaludni, és ettől is szenvednek, nyűglődnek sokan. De ez tényleg csak az elején van. Nekem egy nulla alvásigényű lányom van, kicsinek se aludt sokat (az első, sárga és aluszékony heteket kivéve), így olyan három hetes korától kb. két és fél-három hónapos koráig művelte ezt az esti bőgés műfajt. Egy idő után úgy alakult, hogy olyan este hat körül (menetrendszerűen akkortájt kezdte a nyűglődést), amikor már annyira fáradt voltam, hogy csak na, fogtam a kölköt, befeküdtünk a tv elé, és raktam egyik ciciről a másikra, olyan egy-másfél óra hosszat, aztán beájult. (Persze tíz után fölkelt megint, és mi akkor fürödtünk, de legalább addig én is aludtam, enni is tudtunk, meg három szót beszélni a párommal vagy akármi mást). Van, aki ilyenkor este berakja a dedet a babakocsiba, és viszi sétálni, most is sokat látok, főleg apukákat, a sötétedő városban bolyongani a mélykocsiba bugyolált babával (egész picikkel általában). Mi is próbáltuk anno, de Cicónak ez nem jött be (bezzeg most, imád a sötétben bóklászni, tegnap pl. mindenáron csatlakozni akart egy csapat húsz év körüli olasz sráchoz egy vendéglő teraszán...hehe, anya ismerkedhetett volna Kép ).
Mindenesetre olyan két és fél hónapos korában Cicó nagyot változott, sokat nőtt, erősödött, ritkábban és egyszerre többet kezdett enni, és ezzel majdnem egyidőben az esti hisztiket is mintha elvágták volna. Helyette most éjjeli baglyoskodások vannak, tök klassz, én a tesóval a pocakomban már beájulnék majdnem alkonyatkor, ő meg bírja este tízig is akár Kép

Szóval így este ki lehet próbálni mindenféle trükköt, nekem még olyan is volt, hogy a vállamon hevert, miközben neteztem. Tényleg nem tart sokáig, bár ezek az első hetek piszok hosszúak tudnak lenni...

Szorítok neked, hogy minden rendben menjen a hazaúton, de rendben fog!!!
Hallod, kicsit irigyellek a nappal szépen alvó fiadért, az én lányom ennyi idősen hat órákat fent volt zsinórban. Kép

Minden jót
Kriszi
 
 


Átérzem a helyzetet, az én lányom ma 2szer NEGYED ÓRÁT!!! aludt összesen. Tekintve, hogy egyedül vagyok itthon vele 3 hétig éjjel nappal...elég fárasztó.
Egyébként az első max3-4 hét óta ő sem sokat alszik nappal, bár mostanában jobb a helyzet (kiv.ma). De legalább éjjel alszik viszonylag jól.
Persze én akkor kezdem bepótolni a napi teendőim elmaradt részét, amikor ő este elalszik, így hiába alszik ő sokat-én nem. Kép
Anyák, ez a mi sorsunk!
 
 


Nálunk hajnali sírás-rívás van, azt hiszem, ennél nincs is rosszabb. A dokinő azt mondta, vessek magamra, minek alszom a gyerekkel egy ágyban? Pedig ez nálunk nem ideológiából ment, csak rossz a a szigetelés és hajnalban piszok hideg van, ezért az éjszakai szoptatás után (meg amikor nincs velünk a férjem) együtt horpasztunk a deddel. :/
Na mindegy, pár hét múlva megyünk vissza a lakásunkba, ahol most renoválás folyik, és ott olyan trópusi éghajlat lesz, hogy csuda!

Arra kiváncsi vagyok, hogy az óraátállás hogy visel majd meg engem, mert a hajnal 5 órás ordibálás majd hajnali 4-kor következik be, és a gyerek nem 6-kor tér majd magához, hanem 5-kor, amikor még nincs semmi nézhető műsor a tévében. Brrr.
 
 


xxx
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.04.12 12:56-kor.
Vendég
 


Manojoe!

Nem ertem mi koze van annak, hogy nem alszik vissza a baba, hogy hajnalban be teszed az agyadba? Annal inkabb el kellene aludnia, nem?
En is berakom az agyba olyan 8-9 korul amikor felkel enni es meg alszunk olyan 10-11-ig, csak ilyenkor estefele nem akar elaludni.

Most mennem kell majd meg irok!

KépKép
KépKép
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet:

 

cron