Új privát üzeneted érkezett!

Lella!
Aranyos vagy , hogy írtál, köszönöm, de már nem aktuális.
Több ok miatt is úgy döntöttem, nem szedek tablettát.
azért köszönömKép

Edóka
Edóka
 


Sziasztok, lanyok!KépKép

Agci, koszonomKép, mar lattam a weblapjukat, irtam is nekik, s valaszban jott, erdeklodjek inkabb a megadott telcsinKép. Ha sikerul tesztelned valamelyik termekuket, azert erdekelne a tapasztalatod, jo?Kép Akar mailben is /nevem alatt megtalalod/.

ZsomimamaKép - en is inkabb atterek valamilyen -szupi- fogamzasgatlora, ugy tunik, a TriRegolnak IS vannak aprocska mellekhatasai, kinek a szedes alatt, kinek utana.

Egyre inkabb ugy tunik, a Continuin lesz a -kisebb rossz-, s azt fogom en is szedni, no de addig meg van ido, hisz szept.21-ere vagyok csak kiirva +6 het, hatha addig meg bevetnek valami uj csodafegyvert is e terenKépKép

Edoka, szivi!Kép

Lella
 
 


Sziasztok!

Én is hozzászólnék a fogamzásgátlás témához. Szóval szülés után én is Continuint szedtem, és bár sokan azt mondták, hogy ennek nem lehet semmilyen mellékhatása, én ettõl a gyógyszertõl megállás nelkül vérezgettem. Kép Amikor abbahagytam, a vérzés is elállt. Attól kezdve, nem szedek semmit (még szoptatok), de nekem nagyon elegem van a gyógyszerekbõl!!!! Terhesség elõtt is vagy az 5. gyógyszernek nem volt semmi mellékhatása, szóval az is hozzátartozik a dologhoz, hogy elég érzékenyen reagálok ezekre a hormonkészítményekre.

Üdv: Vica
 
 

 
 

Sziasztok!
Hajni,koszi a valaszod de olyan fura,hogy csak ennyi az egesz ?! En ismerek olyan lanyt is aki belazasodott es ugy kellett rohannija a dokihoz hogy leszedjek.De lehet hogy neki hormonos sprialja volt?! Na mindegy majd megbeszelem a dokimmel.

Pharmatex ! De jo hogy irtatok,azt hittem csak en nem biromKép Ugyan csak egyszer probaltam ki a huvelykupot de ne tudjatok meg ugy csipett,hogy azt hittem megorulok !
Es legalabb 2 oran keresztul ! Hiaba "aztattam" magam a vizben is nem segitett semmi. Azota nem probaltam Kép

Vica! En is szedtem most negy honapig gyogyszert de nalam ugyanez volt,hogy kozben is vereztemKép
En sem vagyok elragadtattava az otlettol.
De a spiraltol meg felek Kép

Sziasztok,
Csilla
LCsilla
 


Láyok!
A Tri-Regolnak tényleg ilyen rossz a hire?most vetettem ki a spirált (majdnem két évig birtam) és most ezt irta a doki.Régebbe DIane35-t szedtem és az nekem jó volt.
De most kicsit megijesztett,hogy jót nem hallottam errõl a gyógyszerrõl itta neten.
És holnap kezdeném a szedést...Szép kis kezdet...
Sziasztok:Giti
Giti
 


Sziasztok!
Most találtam:
Nézzétek meg ezt az oldalt, nagyon sok hasznos info van ott:
[url=http://www.babanet.hu/faq/fogamzasgatlas.htm" TARGET="_top]Fogamzásgátlás[/url]

Ágci

Kép
 
 


Én ugyan még nem vagyok anyuka, de talán azért megengeditek, hogy hozzászóljak.Kép
Szóval én használom a Pharmatex-et. Nekem elõször csípet egy ici-picit, de azóta nem. Mivel fertõtlenítõ hatású is, ezért akit csíp az nem biztos, hogy azért van, mert nem bírja, hanem esetleg valami fertõzése lehetett. Ha erõsebb a folyás utána az is attól lehet. Én a kúpot használom. Amúgy az örömszerzést semmilyen formáját nem akadályozza.Kép
A megbízhatóságról ahány orvos annyit mond. Az enyém kifejezetten támogatta a használatát. Csak mindent pontosan be kell tartani, akkor nem lehet gond.
Kicsinap
 
 


Sziasztok!
Tud valaki valamit az új méhen belüli hormonális fogamzásgátlóról? Érdekelne, hogy ki, mikor mennyiért kezdte használni. Köszi : korcsolya
 
 


Sziasztok,

Én is közreadom a tapasztalataimat: először Tri-Regolt szedtem - na, attól minden bajom volt, fájt a mellem, émelyegtem, mindentől elment a kedvem.
Később Marvelonra álltam át, azt remekül bírtam, csak éppen miután abbahagytam, kb. 3/4 éve kellett ahhoz, hogy visszajöjjön a menstruációm. (Ez persze valszleg nem kimondottan a Marvelon hibája, hanem általában az ilyen jellegű hormonális fogamzásgátlásé...)
A Mirena spirálos tapasztalatok érdekelnének, mert szülés után kell majd valami, viszont később szeretnék majd még gyereket.

Üdv:
Zita
ParaZita
 


Sziasztok,

Mirenaval kapcsolatban irnek.
Tul sok tapasztalatom nincsen, kb. 2 hete hasznalom. Kesobb tobbet tudok majd irni. Mielott ezt a modszert valasztottam eleg jol korulneztem, tobb orvossal is beszeltem. Nekem regebben volt "sima" spiralom, de femallergia miatt lecsereltem anno gyogyszerre. En nem szeretnek gyogyszert szedni, tehat nekem ez tunt a legjobb megoldasnak. Amiket megtudtam es amik miatt ezt valasztottam:
- teljesen muanyag, femallergiasok is hasznalhatjak
- az eredmeny szinte teljesen egyezo a petevezetek-elkotessel, csak ugye ez visszafordithato
- A Mirena több, egyidejì hatás segítségével akadályozza meg a terhességet: "A Mirena csökkenti a méh belsõ rétegének a havonta történõ kifejlõdését, így a réteg nem lesz elég vastag ahhoz, hogy a pete beágyazódhasson a méh falába. A Mirena a méhnyakban termelõdõ nyákot vastagabbá teszi, így a spermium nem képes behatolni a méhbe, hogy megtermékenyítse a petesejtet. A Mirena gátolja a spermium mozgásképességét a méhben és a petevezetékben.
Mirenaval a hormon ott hat, ahol kell: helyben
- nincs az, hogy elfelejti az ember bevenni (lasd gyogyszer, igaz nalam ez nem fordult elo szerencsere)
- s ugye helyben hat, igy 35 ev felettieknek is ajanlott, es mellekhatasai sincsenek ezaltal (nekem eddig meg semmi nem volt, az ismerosomnek sem,o regebb ota hasznalja, de ki tudja, semmi sem tokeletes, de igy reklamozzak)
- es a dokik szerint elonye a "sima" spirallal szemben, hogy a hormonok segitenek megelozni a gyulladasokat is, tehat semmivel sem nagyobb az eselye ezzel a spirallal a viselojenek, mint aki gyogyszert szed
- es szamomra meg egy fontos, hogy nem valtoztatja a testsulyt. (en gyogyszer-szedes alatt mindig hiztam, pedig tobbet is kiprobaltam)
Hatranya:
-hogy kezdetekben kicsi vagy jobban meg valtoztatja a verzest, de egy ev utan akar teljesen meg is szuntetheti. Az egyik ismerosomnek a havi ciklus helyett 6 honappal a felhelyezes utan egy napos kis pecsetelo verzese van havonta. Ez igazabol nem hatrany, az elso 6 honap talan a hatrany.
- talan az ara. Azert talan, mivel eloszor soknak tunik, mivel egy osszegben kell kifizetni, de ha az ember az nezi, hogy havonta mennyit ad ki gyogyszerre, akkor ez meg is csak olcsobb.

Akik ilyet szeretnenek ajanlom figyelmukbe a kovetkezo oldalt:
http://www.schering.hu/taj_mire.html

Bocsi, kicsit hosszura nyult.

Andysj
 
 


Csak azt szeretném mondani, hogy a lassan 30 hetes pocaklakóm Pharmatex mellett fogant.
Névtelen
 


Sziasztok!
Én is a Mirenán vacilálok, de ha még egy kicsit töprengek, már nem lesz min.. Kép Nekem is fémalergiám van. Jó brutális fajta, úgyhogy spirálok kilõve. A bogyóktól csak hiztam. És most szoptatok, remélem még vagy 5 hónapig legalább. Most gumizunk. De attól meg nem tudok nyugodt lenni, mert már vagy 4-5 elszakadt régebben. Szóval azzal is rosszak a tapasztalataim.
A Mirenától meg csak azért óckodom, mert nincs kipróbálva, hogy valóban visszaforditható e? Gondolom gyógyszergyári tesztek igazolják. De valahogy engem megnyugtatna, ha sokan felmutatnák a Mirena eltávolitása után fogant babáikat. Álmodik a nyomor, mi? Kép
De igy marad a tépelõdés meg a gumi. Aztán ahogy ismerem magam elmúlik a szopizás, és én megint tablettákat fogok szedni és tovább hizni. Kép Kép Sniff

 
 


Zsunya!

A Mirena spiral teljesen visszafordithato. Nalunk ezt mondta az orvos. Hiszen csak addig hat amig fent van, es levetel utan azonnal teherbe lehet esni, itt kint nalunk mar tobb baba szuletett a hasznalata utan. En is ezt hasznalom, mivel a bogyoktol en is hiztam es nekem is femallergiam van. Eddig en nagyon meg vagyok elegedve vele. Igaz az elejen kis kozti verzesek vannak, nekem is volt vagy 5 hetig, de most mar nincs semmi. Csak az elejen kell turelmesnek lenni, es utana 5 evig azt mondjak a legjobb fogamzasgatlo.
Andysj
 
 


Sziasztok!

A spirál témához hozzászólnék, ha nem haragszotokKép Gondolom nagyon kicsi az esélye, de a párom a testvére után kb fél évre fogant. Nagyon akarhatott a világra jönni, hiszen még az sem érdekelte, hogy a mamája méhében spirál van. Anyósom is anno pont azért szerette volna ha késõbb jön mert az elsõ császárral született. Szerencsére senkinek nem lett semmi baja, csak kénytelen volt a másodikat is császárral világra hozni, majdnem 3 héttel korábban...Kép
Biztos fogamzásgátlási módszer szerintem nincs. Max kevés esélyüKép

cuppantok mindenkitKép
sasha

Kép
 
 


Andysj, köszi a bátoritást. Sajnos nem nagyon hiszek a dokiknak. Mindig az az érzésem hogy százalékot kapnak ha felirnak valamit. Az biztató, hogy ismersz olyat akinek van már babája 5 év használat után.
Most csak úgy magamtól hiztam megint, és nagyon rosszul érzem miatta magam. Úgyhogy nem ez a megfelelõ pillanat eldöntenem. Kép

Sasha a hagyományos spirál mellett sokan fogantak már, valóban. Kép Aki jönni akar, azt úgysem állithatja meg semmi. :D

Zsunya

 
 


Kedves Levelezõtársaim!
Elsõ baba után vagyunk, szeretnénk még gyermeket.
Elég rémisztõket olvasok folyamatosan a spirállal kapcsolatban itt is, máshol is.
A pesszárimról mi a véleményetek, az csak mechanikusan hat, nincs abortív jellege? Valaki használta már?
Móni::Kép)))))
Névtelen
 


A Meliáne nevû tabletta lapátra lett téve. fejfájás, hangulati ingadozás, még én se viseltem el magam, farkasétvágy hirtelen, mellnövekedés 1 teljes szám, hetekig tartó vérezgetés, két vérzés között: ezeket produkáltam tõle 3 hónapon keresztül. A hormonos spirálról lebeszélt a okim, szerinte arra, hogy nem bírom, ugyanakkora az esély, mint a régebbi spirálnál, és akkor kdobtam egy szülés árátKép.
Most már szomorkásan gondolok arra, mégis csak le kéne köttetni...
A múlt héten találkoztam egy régi iskolatársnõmmel, aki a 4.gyerek után leköttette a p. vezetékeit. Az ötödik gyerek már 10 hónapos, és most mégegyszer lekötötték...
Aki enyire akar jönni, annak nagyon fontos dolga lesz ebben a világban.Kép
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Sziasztok!

Ez a fogamzasgatlas nalam is gyotro problema. Hosszas kinlodas utan, most feltettem egy normal spiralt. Na, a lelki gondjaim meg is kezdodtek ezzel, a feltetel utan masfel oraval rosszul lettem (nem a spiraltol magatol, csak a gondolattol, hogy bennem van - hulyeseg mi?) Egyebkent a feltetel nem fajt (csak egy kicsit). Viszont mar harom napja tortent es meg mindig verzek. A kerdesem annyi: ez normalis? Es meddig fog tartani? Jo lenne mar kiprobalni elesben, de igy nem merem (szegeny ferjem meg csak tur megadoan). Akinek volt vagy van spiralja, irjon legyenszives a kezdeti dolgokrol!
Egyebkent a Miranarol en is kerdeztem a dokit, de mivel nekem gondjaim voltak a depoproveraval, azt mondta, valoszinuleg a Mirenatol is lennenek hasonloak, hisz kb. ugyanaz a hatoanyag van benne.
Hidea
Hidea
 


Móni!
Igen, a pesszáriumnak nincs abortív hatása, spermiumölõ zselével szokták kombinálni, de az sem abortív jellegû.
Vagy óvszer, ami szintén tutira csak mechanikusan hat.

Zsomimama!
Mért írod, hogy mostmár szomorkásan gondolsz arra, hogy mégis csak le kéne köttetni??? Megteheted, nem?
Aki mindenáron világra akar jönni, azt nem is szabad ebben gátolniKép
Ha érdekelnek tapasztalataim, írhatok.

Hidea!
magadban el kell döntened, mit tartasz jónak, miért mit tudsz lelkileg elvállalni.
Spirállal kapcsolatban nem tudok neked segíteni, sose használtam.

Edóka
Edóka
 


Kedves Edóka!
Köszönöm a válaszod!!!!
Minden szombaton 13.30-kor a Spektrumon: Gyerekfejjel, most: Hogy bánjunk a csecsemõnkkel, képezhetünk-e zsenit belõle. Ismétlés vasárnap 9.55.-kor és hétfõn 17.35-kor.
Hátha Titeket is érdekel!!!
Sziasztok, Móni::Kép))
Névtelen
 


Hidea!

Én is még csak a spirál-feltétel utáni kezdeti idõszakban vagyok. Nekem a Mirena hormonos spirálom van, egyenlõre más problémát nem okoz, csak azt hogy nekem a feltétel 10 napja volt, de még mindig van színes folyásom. Állítólag ez lehet attól hogy idegen test lett belémhelyezve, ez a testemnek szokatlan, plusz még a hormon is, a kettõ együtt meg pláne okozhatja, de azért nekem a dokim csinál majd a jövõ héten egy uh.-os vizsgálatot hogy biztos hogy a legeslegjobb helyzetben van-e a spirálom. Neked azóta van valamilyen változásod? Görcseim meg egyéb tüneteim szerencsére nincsenek!

Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Nalunk majdnem ket honapja születtt Rebecca es van egy batyja,Aaron.Ö harom eves.
Igy most igen aktualis tema a fogamzasgatlas.A dokim nekem a 1) harom honapig tarto hormon injekciot
2)az implanont(egy gyufaszal nagysagu hormont tartalmazo rudacska,amit a felkar böre ala csusztatnak be es kb. harom evig hat.) es a
3)a mirena harmonspiralt ajanlotta.

Hat nekem meg a mirena lenne a legszimpatikusabb,bar nem vagyom idegentestre a szervezetemben es hormonra sem.DE allitolag ezt nyagyon jol birja az atlag es az elkötessel mondhatni egyenlö a hatasa.Es a leadott hormon mennyisege is ennel a legkevesebb.Allitolag ki is tesztelnek biorezonanciaval,hogy birja-e a szervezetem.
De hat akkor is huzos ara van: 422.- € .SZoval ha megsem birom,ennyi penzt kidobni...
Bar en most hajok arra,hogy azert megis megprobalnam es hat probalok optimista lenni,hogy nem kell idö elött kivenni.

Olvastam az eddigi hozzaszolasokat,de nem lettem okosabb.Igy most ugy döntöttem,hogy megosztom veletek a bizonytalansagomat!Kép

Norcsi!
Argus szemekel figyelem,ha megint irsz,NAGYON kivancsi vagyok a tapasztalatidra!

Kryss

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
 
 


Megint en vagyok.

Norcsi!

Meg vartatok amig menstrualsz,vagy anelkül tette fel a doki?
Fajt amikor felraktak?
Te hol szerezted be?VAgy a dokid?
JA,es 422.- az Euro akart lenni,de nem vette be a gep ennek a jelet!

Kryss

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
 
 


Szia Kryss!

Meg kellett várni, igen, úgyhogy a szekrényben állt vagy fél évet (10,5 hónapos a kisfiam), a 6 hetes kontrollon még semmit nem csinált, utána vette le a kenetet a rákszûréshez (mert ennek is meg kell lennie mielõtt ezt a spirált felrakják), aztán utána meg vártunk, úgyhogy most jött meg elõször, most rakhatta fel (azt mondta hogy csak engem kínozna, ha anélkül, zárt méhszájnál akarná felrakni). Maga a felrakás nem fájt, csak amíg körbenyomkodott, megvizsgált, az valahogy sokkal kellemetlenebb volt mint a terhesség során végzett vizsgálatok. Én kaptam a méhszájba valamilyen szurit (gondolom fájdalomcsillapító lehetett), ezért a felrakást nem is éreztem.
A doki írta fel, mert csak receptre lehet kiváltani, én fél éve fizettem érte 29.500.-Ft. körüli összeget, állítólag folyamatosan megy le az ára, eredetileg még mikor bejött akkor 40.000.- Ft. volt. Ez akkor olcsóbb mint nálatok, ugye? Nem lehet valahogy elérni, hogy itt válthasd ki?
Majd folytatom a beszámolót a további tapasztalataimról, addigis sok boldogságot a két kis gyerkõchöz!

Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Szia Kryss,

bocsánat hogy ismeretlenül megszólítalak,csak épp erre olvasgattam..
Nekem a bör alatti implanon van,és szerintem nagyon jó.Nem tudom van-e itt még valakinek rajtam kívül,de nekem csak jó tapasztalatom van vele.Èn dec.-ben szültem,és jan.közepén tette be a doki,és 3 évig jó.Nyugodtan lehetett szoptatni töle,és maga a "müvelet" sem volt veszélyes,kb.2 perc.Kép

Üdv:Mariann
mariannS
 


Szia Norcsi!

Köszi az eddigi beszamolodat,Remelem,hogybe fog jönni Neked a mirena!
Nekem azt mondta a doki,hogy most maris fel lehetne rakni,nem kell megvarni amig megjön.Aztan persze zart mehszajnal az milyen nem tudom.Es hogy ad-e fajdalomcsillapitot,vagy ugy egyebkent nala hogy zajlik ez a dolog - meg mindent meg kel erdeklödjek!
az persze buli lenne,ha valahogy otthonrol be lehetne szerzni,csak olcsobb lenne!

Mariann!

Köszi szepen a velemenyed!
En otthoni internetes oldalon meg nem lattam az implanonrol semmit,nem is tudtam,hogy van-e mar otthon.(Bar azert annyira nem lehetünk lemaradvaKép )
Szerintem sem lehet rossz,csak ugy vettem ki az infokbol,hogy a mirena hasznalata alatt jut a legevesebb hormon a szervezetedbe es ezert vonzz.Meg ami elbizonytalanit az implanonnal,hogy meg igen uj es tul keves tapasztalattal rendelkeznek vele.Legalabb is en igy hallottam!Kép
A betetel egyebkent nem zavarna,akkor a spiral az mar inkabb riaszt.Marmint a behelyzes miatt.

Sziasztok!
Kryss

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
 
 


Szia Kryss!

Köszi a szurkolást!
Szerintem ha csak a behelyezéstõl félsz, attól nem kell, legalábbis az tényleg nem volt problémás. (És úgy néz ki hogy mára már a folyás is abbamaradt, szerintem tényleg csak a szervezet reakciója lehetett.)
Természetesen én is körüljártam ezt a témát, és felvetettem a dokimnak az implanon illetve az injekció lehetõségét. Õ lebeszélt személy szerint engem, mert azt mondta hogy ha akkor derülne ki hogy azt a hormont nem bírom, akkor annyi, az bejutott a szervezetbe (fõleg az injekciónál) és meg kell várni hogy kiürüljön. Õ is azt mondta hogy a Mirenával mivel helyi szinten hat, valóban nagyon kismennyiségû hormon kerül be, így nagyon kicsi az esélye annak hogy ne bírnám. Errõl már írtam bõvebben is valahol fent ebben a topicban, akkor még a vívódás idõszakában voltam, és több nõgyógyászt is megkérdeztem ebben a témában, és egyöntetûen ezt a spirált javasolták (nekem már van három gyerekem, majd szeretnénk még egyet, de nem mostanában).
Szóval jó gondolkodást, és bölcs döntést hozz!

Szia: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Norcsi!

Orulok, hogy mar jol vagy. Valszinu, a felhelyezesnel tok mindegy hogy milyen, verzest okoz, hisz egy idegen test erintkezik a meh falaval. Ha 10 napig is eltarthat (vagy tovabb) akkor nem idegesitem magam, elvegre nekem ez meg csak a negyedik nap es inkabb csak folyas most mar mint verzes. Jo lenne, ha vasarnapra eltunne ez is, mert mennek mar usziba!

Egyebkent tampont lehet hasznalni, mit tudtok errol?

Hidea
Hidea
 


Szia Hidea, köszi!

Igen, utána néhány napig még vérzés volt, aztán folyás, de az is elég idegesítõ volt. Az én spirálomhoz egész kis könyvecske van, a leggyakrabban felmerülõ problémákról, kérdésekrõl stb. Közöttük van a tamponnal kapcsolatos is. Azt javasolja, hogy amennyiben nem muszáj, kerülni kell, mert kiránthatja, elmozdíthatja a spirált, beleakad a kihúzószál, stb., valamint a fertõzést is jobban beviheti a méhbe. Ha mégis valaki ezt használja akkor utána rendszeresen ellenõrizni kell hogy a helyén van-e a spirál. Hát ennyi, ez nekem sem a legkedvezõbb hír, mivel én személy szerint utálom a betéteket!Kép
Szia, és remélem már neked sem sokáig fognak tartani ezek a kellemetlen elsõ napok!

Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Szia Kryss,

azt én sem tudom hogy otthon van-e már implanon,én külföldön élek...bár úgy hallottam még nincs.
Neked jó választást!!

Szia,Mariann
mariannS
 


Sziasztok!

Hat en egyre inkabb a mirena fele hajlok,persze jo lenne kitalalni a modjat,hogy hogyan tudnam otthon megvenni...??
Van valakinek valami ötlete?

Norcsi!
Azert persze attol is felek,hogy mi van,ha nem birja a szervezetem es kidobok ennyi penzt.Ezert lenne jobb Mo.-n beszerezni!

Mariann!
En is külföldön elek,Ausztriaban,itt mar van egy ideje implanon.Tehat a hozzajutas nem lenne problema.

Sziasztok,Kryss

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
 
 


Sziasztok!

Hat, en jol befaragtam ezzel a spiralozassal! Vegre elmult verzes, folyas minden, johet a szex. Eloszor semmi problema, masodik alkalommal a ferjem azt mondja (utana), hogy ot szurta valami. Nagy nehezen sikerult felnyulnom, hogy en is erezhessem (egyebkent is azt hittem, hogy csak kitalalja az egeszet), hat tenyleg en is erzek valami szuros valamit. Mintha drotkotel lenne! Most nem is tudom mi lesz! Lehet, hogy nem is akar ezekutan velem lenni!
Hidea
 


Kryss!

Beszerezzem? Kép

Márti
 
 


Hidea!

Lehet hogy hosszabbra hagyta a dokid a kihúzószálat. Menj el hozzá, azt lehet rövidebbre vágni. Velem minden renben, voltam uh.-on, a helyén van, úgyhogy minden oké!
Kryss, az én orvosom szerint nagyon kevés nõ az aki nem bírja, remélhetõleg nem Te leszel az!

Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Marti!

Köszi az ajanlatot,lehet hogy majd megkerlek ra!KépKépKép
Meg egy par infot be kell szereznem ezzel kapcsolatban.
Pl.,hogy mit szol a doki,ha en szerzem be.Nem tudom,hogy itt egyebkent hogyan szokas.Remelem nem mondja azt,hogy akkor rakassam is fel otthon.Bar ezt nem tudom elkepzelni.Kép
Meg azt sem tudom,hogy van-e a mirenanak különbözö merete vagy csak egy altalanos meret van.Fogalamam sincs.(mintha valahol azt halottam volna,hogy különbözö meretek vannak.)Nem tudom.
Es egyebkent pedig hogy van?A doki felirja es te elmesz a gyogyszertarba es megveszed?Vagy teszem azt, en is bemehetnek egy patikaba Mo.-n es kerhetek egy mirena hormonos spiralt?

Norcsi!

Jo,hogy nalad minden OK!Ez igen biztato!

Tudod Te az elöbb irt kerdesekre a valaszt?
En is ugy hallttam,hogy altalaban nagyon jol birja a szervezet.
Es igy en is remelem,hogy az enyem is!Kép

Kryss

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
 
 


Szia Kryss!

A dokim szerint recept nélkül is lehet hogy hozzá lehet jutni, jóval drágábban. Nekem felírta, én elmentem és kiváltottam, és mikor mentem felrakatni vittem magammal. Nem tudom hogy küldönbözõ méretû-e, de én nem láttam a dobozán erre utaló megjelölést, hogy ez mondjuk egy közepes méretû lenne (szerintem EZ egy méretben van, szemben a normál spirálokkal, de tényleg nem tudom).
Ha Márti tudna segíteni, akkor szerintem annyi hogy kiváltod, aztán a dokiddal meg felrakatod. Steril, marhanagy csomagolásostól, ne lepõdj meg.Kép Én mikor megláttam ledermedtem, hogy egy akkora izét rak majd fel? De egyben van a felrakószerkentyûvel, azért olyan nagy!

Szia, és írj majd hogy mit döntöttél!

Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Haaaat,Norcsi!
En bizony nagyon hajlok a mirena fele,ha mar vedekezni kell.Kép
Es pedig kell,mert nalunk ugyan ket gyerek van "csak", de azert ennyi most eleg.Elvileg en nem is akartam többet,bar ha most igy belegondolok,hogy soha többe semmi kisbaba mar,csak majd az unokak - eleg nehez elkepzelni.De ha mindig igy gondolkozom,akkor szülhetek meg tizet is,az sem lesz elegKép !
Szoval egy harmadik nincs kizarva,de nem 2-3 even belül.

Az lehet,hogy anormal spiralnal hallottam,hogy különbözö meretek vannak es ebböl következtettem a mirenara is.

Akkor most szio,Kryss

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
 
 


Szia Kryss!

Ha majd késõbb további tapasztalataim lesznek (esetleges mellékhatások, stb.)azt meg fogom majd írni!

Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Szia Kryss!
Engem az implanon erdekelne,hogy Ausztriaban mennyibe kerul.
Tudsz rola valamit?

Mariann!
A $-bol itelve Te itt vagy Amerikaban,igaz?Mivel novemberig meg en is itt leszek,erdekelne az ara,hogy eltudjam donteni,hogy hol rakassam be.
Elore is koszi a segitseget,mert ez a tema engem is erint.
Kriszta anya
Kriszta anya
 


Szia Kriszta!

Persze ezt is megerdeklödtem a dokinal,
Ausztriaban az implanon 315.- Euro vagy par Centtel több ill. kevesebb.Pontosan nem emlexem mar.
Es harom evre szol.
Remelem tudtam Neked segiteni.
Szia,Kryss

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
 
 


Szia Kriszta anya,

nem,én nem vagyok Amerikában hanem Németo.-ban.Sajnálom,hogy nem tudtam segíteni.Itt egyébként 300.-Euro volt idén jan.-ban amikor berakattam.
Szia:Mariann
mariannS
 


Sziasztok! Na ehhez mit szóltok?KépKépKépKépKépKép

Norcsi

Citromos fogamzásgátlás
2002. október 11. 7:57


MTI – Panoráma
A citrom, pontosabban a citrom leve remek fogamzásgátló és az AIDS ellen is véd - állítják ausztrál tudósok.


A citrom levét a fenti célokból nem inni kell, mégsem egészen külsõleg használatos: a nõi nemi szervbe kell juttatni - hangoztatja Roger Short, a Melbourne Egyetem kutatója. Elegendõ belõle pár csepp, így igen olcsó fogamzásgátló - a szegény országokban is megengedheti magának a lakosság -, ráadásul egyszerû a használata: egy darabka szivacsra vagy vattapamacsra csepegtetünk a citromlébõl, majd pedig eljuttatjuk a "célzónába". Fontos, hogy mindezt szeretkezés elõtt tegyük - int Short.

- Laboratóriumi kísérleteink igazolták, hogy a citromlé nagyon hatásosan teszi mozgásképtelenné az emberi spermát, ráadásul eredményesen gyilkolja a HIV-vírusokat - mondta az ausztrál tudós.

- A citrom savas leve egyébként nagyon régi "óvszer" gyermekáldás ellen, csak valahogy elfeledkeztünk róla. 300 évvel ezelõtt a Földközi-tenger vidékén a hölgyek elõszeretettel használták fogamzásgátlásra - idézte Shortot a Reuters.
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok! Eddig K.Sz. neven voltam neha itt, de most regisztraltam magam. Elöször is üdvözöllek Kryss, majdnem egyforma a nevünk. Te is Ausztriaban elsz? Es megkerdezhetem,hogy hol? A fogamzasgatlas tema engem is erdekel, de abszolut semmi ötletem az olvasottak utan. Gyogyszertöl hizok, rosszul vagyok. A spiralt szinten leszavaztatok. Most szültem a 2. gyermekem, meg csak 3 hetes. A hormonalis szinten nem tudni mit valt ki. Nem tudom,hogy szeretnek kesöbb 3.-at. Ugy hogy valoszinü marad a megszakitott? Nem akarok semmi mellekhatast, de a ferjemnek is kellemesse szeretnem tenni. Kivancsi leszek nekem mit javasol a doki a 6 hetes kontrolon. Köszi,hogy meghallgatatok. Sziasztok!
 
 


Szia Nyuli!

Elõszöris gratulálok a kisbabádhoz! Hidd el én is utánaolvastam, néztem, beszélgettem több nõgyógyásszal is mielõtt rászántam magam a Mirena spirálra. Most már olyan 6 hete van fenn, és a némi folyáson kívül (ami a nõgyógyász szerint a felrakást követõ elsõ hat hónapban teljesen természetes) semmi egyéb kellemetlen mellékhatása nincs. A szoptatás is simán folytatható a fennléte alatt (én még szoptatom az egy éves kisfiamat), csaknem 100 %-os biztonságot nyújt, és a levétel után ismét rögtön fogamzóképes az ember. Szóval szerintem egyáltalán nem rossz dolog, fõleg ha anyagilag is meg tudjátok engedni magatoknak. A megszakított közösülés biztonsági fokáról annyit, hogy az így védekezõ nõk 50 %-a!!! egy éven belül teherbe esik. Úgyhogy lehet választani!Kép

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Szia Nyuli!

Gratulalok a kisbabadhoz!Es üdv itt!
En is sokat filoztam, illetve filoztunk a baratommal.Ugy döntöttünk,hogy a mirenat probaljuk meg.De nem itt beszerezve,hanem Magyarorszagon.Igy a negyedebe kerül.Tehat ha valami miatt nem jönne össze es a szervezetem nem akarna,akkor is "csak" ennyit kell kidobni.
DE meg csak a beszerzesnel tartunk.Majd meselek,ha tovabb jutottunk.
Mi Becsben elünk.Te merre?De ezt magan mailben is megbeszelhetnenk,hogy ne untassuk a többieket az OFF-fal.

A cimemet megtalalod a profilomban.De en is megtalaltam a tiedet!

Norcsi!
Örülök,hogy birod a mirenat!
En is mar szivesen tartanek ott!

Kryss

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
 
 


Sziasztok!
Nekem az a problémám csak a mirenával, hogy ha jól értem a már megfogant petesejtet elabortálja/a legtöbb gyógyszerrel együtt/én ezt nem akarom.
Úgyhogy lehet választani.
Veronika
DV
 


Szia Kryss. Hogy halad a beszerzés?

DV. Hát szerintem az még nem számít elabortálásnak ha nem engedi beágyazódni, mert ez a lényege, hogy nincs megvastagodott méhnyálkahártya ahova be tudna ágyazódni a petesejt. Hát ezen kívül akkor nálatok csak a gumi jöhetne szóba, mert a többi fogamzásgátló módszer úgy tudom hogy ezzel dolgozik. Az meg hogy mondjuk a tüszõérést gátolja valmilyen szer, az szerintem sokkal rosszabb a fenti verziónál.

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Szia Norcsi!

Türelem rozsat terem!-ezt gyakorlom mostanaban.Kép
Kryss

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
 
 


Akkor kitartás, és drukkolok hogy sikerüljön olcsóbban beszerezni. Ez sem olcsó, sõt, de az általad írt kinti árhoz viszonyítva még mindig a negyede!

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Kedves Veronika!

Nekem is ez az ellenvetésem a spirállal kapcsolatban, úgyhogy számomra szóba se került.

A tabletta nem egyértelmû szerintem, még a nagyon vehemens Magyar Életvédõ Honlapon is azt olvastam dr. Szinnyai Attilától, hogy ezt el tudja fogadni, ha nagyon fontos, hogy ne legyen baba egy ideig.
Megfontolt embernek tûnik, érdemes elolvasni, keress rá vhogy a honlapra.
Az összes többi cikk szörnyûnek kiáltja ki a tablettát, ebben MÁR nem hiszek, mondjuk sose szedtem.
Nõgyógyászom is egyértelmûen a peteérést, és így a megtermékenyülést gátló hatást emeli ki a tablettánál.

Ha nem meggyõzõ, marad az óvszer, pesszárium (létezik még egyáltalán?), kémiai termékek pl Pharmatex, természetes családtervezés módozatai (ez akkor jó, ha nem zárkózol el teljesen újabb gyermekáldás lehetõsége elõl), vagy ha már megszülted a megszülendõket, a petevezeték lekötés.

Edó
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet:

 

cron