Új privát üzeneted érkezett!

Orsi!

Nagyon örülök,hogy jó volt a napotok.Aranyos a Gergő.Kép
Az én lányom pedig a világ leghisztisebb gyereke.Ezt most már kijelentem.Kép

Ildi
 


hali!


Ha még nem küldtétek tovább Meli mailjét akkor sűrgősen tegyétek meg!!KépKépKép
Én nem küldtem tovább pedig 2 címemre is elküldte.
Ma elromlott a mosógépem, nem indult be.
Ugyhogy a nagymosást kézzel kellett csinálnom.

Kikáéknak és Naliéknak Boldog hófordulót kívánunk Orsival.

Nali!

Egyaránt büszke lehetsza férjedre és a fiadra!Kép
Tüncsi szemeKép

Meli!

Igen megkaptam éppen suliba voltam. Utánna meg akkora volt a kapkodás, hogy minnél elöbb induljunk, hogy csak a lányom telcsijét pakoltam el. Én már nem változom, ilyen kerge maradok!Kép

Hugi!

Elkésett keresztszülőkKépKép

Orsi!

Örülök, hogy jobb a hangulatod!Kép
Ez Gergőre is nagyon pozitívan fog hatni majd meglátod!Kép

Ildi! Meli!

Most, hogy hivatalossan is járvány van már tavaszi szünet elött tuti nem megy kis hercegnő oviba. Na meg a sógornőm is már a 34. héten tart ugyhogy hamarossan meglesznek a linák!
Tegnap voltunk náluk. Iszonyt jó érzés volt amikor a kezünk alatt fickándoztak a pocakban.....

Andi!

Hogy van a kezed?
Igazi gyerek:KépKép
Fuvarozó gyereke!KépKép
eve
 
 


Ildi
Majd elmúlik!Kép
Én ma beszéltem a másik topikon Anikóval és szegényke van a legrosszabb helyzetben, Bencus szinte állandóan kézben akar lenni, ha nem, akkor üvölt.Kép Éjszaka 3/4-1 órákat alszik folyamatosan, szóval ehhez képest én visszavonok minden panaszt! Főleg, hogy Gergő ma mintababa volt!Kép

PusziKép

Orsi

 
 

 
 

Ja!

Sok puszi mndenkinek:
Évi
eve
 
 


Kerge ÉviKép
Szinte egyszerre írtunk.Kép
Köszi, aranyos vagy!Kép
Járvány: legszívesebben én sem engedném el a párom a suliba tanítani, csak sajnos nem lehet.Kép Félek is, hogy hazahozza!Kép
Sógornőd babái: nagyon klassz lehet! Sok boldogságot kívánok nekik a babákhoz és sok kitartást, ikrekkel duplán nehéz!Kép

PusziKép

Orsi

 
 


Éva!

A sógornődnek én is drukkolok,és jó egészséget kívánok.
MosógépKép

Orsi!

Szegény csaj...Az enyém legalább éjjel kezd már aludni rendesen.Örülök,hogy ilyen jó volt tegnap a Gergő.Kép

Andi!

Kezed?

Hajni!

Tüncsike szeme hogy van?

Meli!

Réka már jól van?

Többiek?

Puszi mindenkinekKép

Ildi
 


SziasztokKép

Most már kissé kezd elegem lenni ebből a hisztéria keltésből. Tegnap este már a késő esti hírműsor is a bébikajában esetlegesen fellelhető rákkeltő anyagokkal foglalkozott, majd az FVF szóvívője közölte, hogy Mo-n nem vizsgálják a bébi kaják összetételét és erre vonatkozó vizsgálatot sem készítettek. Majd a következő hír az mit gondoltok mi volt???????
A kötelező védőoltások higanytartalma miatt egyes arra érzékeny csecsemőknél autizmust generál. Hát ledöbbentem. Amerikai tanulmány foglalkozott a kelet -európai oltóanyagokkal és megállapították, hogy a Mo-n leginkább a más országokból kivont oltóanyagot kötelező oltásként megkapják a kicsik és a benne lévő higany tartalom az arra érzékenyeknél és fogékonyaknál autizmust okozhat.

Szóval most kissé kiakadtam, úgyhogy elmegyek puffogni, majd jövök.
Addig is mindenkink minden jót!
K
 
 


Kika!

Én nem foglalkozom ezzel a rákkeltő infóval.Én biztos vagyok benne,hogy jók a kajcsik.

Ildi
 


Sziasztok!

Orsi!

Igen tegnap este egyszerre írtunk, mert a másodiknál nekem kiírta, hogy foglalt a rendszer próbáljan késöbb!KépKép
Tényleg nem lehet könnyű (lelkileg), hogy a párod bármikor hazaviheti ezeket a nyavajákat.
Pláne most a járvány idején. Itt már a korház is betelt( székesfehérvári).
Erőssen gondolkodom én is, hogy menjek-e délután suliba. Ráadásul még a hó is esik.
Sógornőm: Nagyon szépen köszönjük. Látod a járvány miatt most őket is különössen féltem.

Ildi!

S. nőm: neked is nagyon köszönjük!
Tényleg a te kezed már meggyógyult??( Még nem tudtam mindent elolvasni ami szombat óta történt.)

Kika!

Ne bosszankodj, nem érdemes!
Most mindenre azt mondják, hogy nem tudni mi van benne. Sőt vannak olyan kozmetikumok amiket csak őszig szabad forgalmazni, éppen ezen okból. ( Pl.:Johnson tusfürdő, blend a med fogkrémekből 3 fajta is, kaloderma krém...)
Na mondjuk a Kalodermával bekentem a kezem, olyan alergiás reakciót váltott ki, hogy 3 napig vörös volt a kezem és fel volt püffedve.
Érzékeny a bőrőm nagyon, de sokfélét használtam már a "betiltottakból" és mással nem volt problémám. Na meg ha olyan károssak akkor miért lehet még forgalmazni őket őszig is???
Szóval ne bosszankodj!

Puszi mindenkinek:
Évi
eve
 
 


Éva!

A kezem teljesen meggyógyult.
Én is Blend a med fogkrémet használok.Nem is tudtam,hogy ezzel is gond van.Melyik fajtával?
Itt is esik a hó.

Ildi
 


SziasztokKép

Éjjel elég rosszul aludtunk, valami baja lehetett Gergőnek, mert nagyon sokszor felsírt.Kép

Ildi
Tök jó, hogy már javulnak az éjszakáitok!Kép Ez pontosan mit jelent? Mennyit alszik a leányzó?

Kika
Én is lassan ott tartok, hogy inkább nem is hallgatom meg ezeket a híreket, mert akkor már semmit nem ennék, meg adnék enni Gergőnek.Kép
Szerintem nem merik azt megcsinálni ezek a cégek, hogy ilyen anyag legyen a babakajákban és aztán valaki egy pert akasszon a nyakukba!

Majd még jövök.

PusziKép

Orsi

 
 


Orsi!

Általában este negyed 10h-tól,reggel 6h-ig.Az éjjel csak egyszer keltem.Kép
Sajnálom a ti éjszakátokat.KépHa felsír,akkor hogy nyugtatod meg?Hosszú ideig ébren van olyankor?

Ildi
 


Hali!

Én még mindig számüzetésben vagyok a nappaliban, de mostmár aludtam éjszaka.
Egy valamire azért jó ez a köhögés! Iszonyú izomlázam van, igénybe vannak véve a hasizmaim rendesenKép Tegnap mondjuk érdekes volt, mert a hasam alja fájt nagyon amikor köhögtem, ott ahol a vágásom van. Be is ijedtem, hogy csak nehogy sérvet kapjak, vagy valami, de mára elmúlt.

Réka jól van, aludt szépen. Kétszer kelt hozzá az apja, amikor nyöszörgött odaadta a cumit a szájába és aludt tovább. Annyira aranyos, ha megtalálja a cumiját akkor nincs gond, bekapja és szunya tovább, ilyenkor jelzi, hogy segítsetek nem találomKép

ÉviKép
Nagyon sajnálom! Nem vagyok babonás, de jobb félni mint megijedni, szóval ne hariKép
Mi lett a baja a Masának???
Nagyon jó érzés lehetett a pocakhullámzást érezni, két kismanó meg aztán tud produkálni rendesenKép

IldiKép
ÉjszakátokKép

OrsiKép
A TietekKép Lehet, hogy készülődik a következő fogacska? Elhiszem, hogy félsz, a suliból sajnos nagyon könnyen hazahozhatja az ember. A legszörnyűbb az, hogy míg egy felnőttön esetleg nem jön ki olyan hamar, hordozhatja, de ezeken a csöppségeken nagyon hamar kijön. Annyira ki vannak szolgáltatva szegények.Kép Azt meg nem tudod megtenni, hogy senki ki se mozdul sehova, mert az lehetetlen.

Szakad a hóKép Annyira idegesít, hogy hétfőn voltunk utoljára levegőn, akkor is ugye Bp-en voltunk. Mondjuk szellőztetek folyamatosan, de az mégsem ugyanaz.
Most is meg kellene csinálni a hétvégi nagy bevásárlást, de ez most apára marad, viszi a kis listát, szerettem volna én is kimozdulni egy kicsit, de hát annyit nem ér az egész, hogy a Rékát újabb fertőzésveszélynek kitegyem.

KikaKép
Hát tegnap már én is kiakadtam. Annyi mindenről nem tudjuk, hogy micsoda és mi van benne, hogy ilyen alapon bármi lehet.
Az oltásra meg azt mondták reggel a rádióban, hogy nem a kötelezőek, hanem az influenza elleni, a kullanccsípés ellen és talán még a hepatitis elleni védőoltás tartalmaz/tartalmazhat higanytKép
Próbáljuk őket mindentől óvni, de ha a seggünket a földhöz verjük, akkor sem fogjuk tudni mindentőlKép

Többiek merre vagytok??
Lujzi, Nali, Bea, Hugi, Andi??KépKépKép

Puszi:
Meli
Bnm
 


Meli!

Jobbulást neked is.Elfelejtettem,hogy te is beteg vagy.
Megyek,mert a Noémi nyekereg.

Ildi
 


Ildi!

Bocs! Ezt azért tiltják be mert méreg van bennük és nem azért mert nem tudni, hogy mi. Rosszúl írtam az elöbb.
http://www.freeweb.hu/olvasoterem/disp.php?entry=cikkek/edesviz_online/mergek_a_ kulonbozo_kozmetikai_szerekben.txt

Meli!

A program beállítója ment tönkre.
De biztos nem a mailedtől!KépKépKép
De én azért ráfogtam.KépKépKép
A pocak hullámzás tényleg leírhatattlan volt.Kép
Ezeket a köhögés álltali hasizomgyakorlatokat én is jó néhányazór átéltem. Szőrnyű. Szegény te!De mostmár ideje lenne +gyógyulni, irgum-burgumOrsi!

éjszaka:Kép

puszi:
Évi
eve
 
 


a burgum és az Orsi között kimaradt egy enter bocsánat!!KépKép
eve
 
 


ÉviKép
Én igyekszem gyógyulni. Ha az igyekezeten múlna, már régen makkegészséges lennék a lánnyal együttKépKépKép
OrsiKép Tündéri csaj, mindig van valami "beszólása". Biztos kezelésbe veszi majd az unokatesókatKép
Elolvastam a listát. Hát már tényleg nem tudom mit mondjak. Az atrix kézkrémet mi is használjuk. Jól bevált, de hát ezek szerint mégsem olyan jóKép

IldiKép
Réka két napja elkezdte amit a Te lányod, ugrál állandóan. Az apja el is nevezte rugólábnakKép
Tényleg, lüke vagyok, de nem emléxem, hogy neked mikor született a leányzód.

Puszi:
Meli
Bnm
 


Évi!

Elolvastam a listát.Amióta megjelent a Blend a med complete fogkrém,én azóta azt használom.Többet ilyet nem veszek.Köszi a listát.

Meli!

Mi is ugrálunk még mindig.Már nem bírom sokáig.Alig várom,hogy menjen.
Július 9-én született a Noémi.

Ildi
 


Meli!

Orsi alig merte megsimogatni a "nagy pocakot" annyira félti a lányokat. De azért búcsuzáskor lehelt egy egy puszit a pocak jobb és bal oldalára!KépKépKép De nagyon ovatos.
Biztos nem tud majd betelni velük. A Rékát még mindíg emlegeti, és a barátnőm kislányával is nagyon gyöngéd, de iszonyatossan élvezte ha mászott utánna a Dórika, vagy megkapaszkodott benne, hogy fel tudjon állni.
lista: szerintem minden háztartás használ ezekből a termékekből, pláne, hogy anno a reklámok is telis tele voltak ezekkel a termékekkel.
Nekünk mindegy, hogy igyekezve, vagy a nélkül, de tessék mostmár +gyógyulni!KépKépKép
Rugóláb:KépKép

Ildi!

Nincs mit köszönnöd! De nagyon szívesen.
Mi is ezt a fogkrémet használtuk. Én nem volt gyanús, hogy miért kapunk 1 árán 2-t! Azt hidtük a konkurencia harc miatt! Aztán a nagy fenét. 1 árán 2-szeres mérget kaptunk.
Bár már fentebb írtam, hogy sok terméket használtam már ezek közül, de csak a kalodermával volt gondom.Legalábbis ami eddig kiderültKépKép

puszi:
Évi
eve
 
 


Na halihóKép

Andi,
Elovastam a Hipp-es oldalt is, annyira nem nyugtatott meg a közlemény, de már nem is izgat a dolog. Mit csináljak, ez van. Nem tudhatjuk amúgy velünk miket etetnek meg, erre mindig a zöldséges ismerősöm jut eszembe, akinek a bioboltos haverja is ott szerzi be a zöldséget ahol ő és az tuti nem bio. Szóval erről ennyit.
Viszont annyit elértek nálam, hogy ma bojkotáltam a Hippes sárgarépát és mást kevertem hozzá a saját készítésű főzimhez. Annának nagyon ízlettKép Kép

Meli,
Nektek jobbulást! Az a köremil tényleg szenya volt, de tovább küldtem.Kép nem kockáztatokKépKép

Evi,
Kitartást a sógornődnek, lassan már ő is a karjaiban tarhatja a babáit. Ez a pocak simizés érdekes dolog amíg terhes voltam én nagyon utáltam. Állítólag valami dilis népi babona szerint szerencsét hoz, na nem tudom, csak azt, hogy a simizések előtt soha senki nem szólt, hogy na most simi jönKép így mindig összerezdültem és persze a manó is a pocimban. Na mind1. Én baromira utáltam, sőt eleinte nem, de később rászóltam akinek a kezét láttam közeledni.

Többiek???
Kika
 
 


Éva!

Szóval,azért ilyen olcsó a fogkrémem.(Most már akkor tudom.)

Ildi
 


Kika!

Engedély nélkül mi sem simizünk pocakot.
Sőt engedélyt sem kérünk. Ő szól, hogy na most nézzétek és akkor rátapadunk.KépKépKép
Az engedélykérést egy picit tolakodónak tartom, de mindenképpen minimumnak ha valakit "tapogatni akarok". Gondolhatod ha ő nem is szereti esetleg,de ha mondanám, hogy simizni akarok akkor nem mondaná, hogy ne, mert nem akarna megbántani.
Bár A lányomnak "örök engedélye van"a simizésre, puszilgatásra. Tudod, nem akarják, hogy a lányokat idegennek érezze majd ha + születnek és nem akarjuk, hogy féltékeny legyen a kis nőcikre.
Orsi az első gyerek a család azon ágán így eddig a sógórom szüleinek akik nekünk" nem rokonunk" is ő volt az "unoka pótló", dár olyan sűrűn nem találkoztunk. De mióta Orsi + van volt, hogy a sósornőmék "felpakoltak minket", hogy a sógi szülei had lássák az Orsit.
Szóval eddig Orsi különleges személy volt!KépKép
De a sógornőméknél a szülői ösztönök beindulásával csak fokozódott a lányom iránti szeretetük, márha azt egyáltalán lehet fokozni.Kép

Ildi!

Amíg lehet meg akarnak szabadulni a készleteiktől, hogy ne maradjon a nyakukon, ez még mindíg nem akkora kiesés nekik, mindha mindet + kellene semmisíteniük.

Évi
eve
 
 


Eve,
Nem bántani akartalak sőt ha sértett amit írtam elnézést, csak kiírtam magamból a - tapasztalatot, képzelheted, hogy idegesített amikor abban az üzletben ahova naponta járok vásárolni a eladó tök vadidegenként elkezdte megsimizni a pocakomat, második alkalommal szinte elugrottam és rászóltam. Az a nő azóta is a bögyömben van, csak azért írtam le mert nekem sajna ilyen tapasztalatom volt. Amúgy persze nekünk is voltak kedvenc poci simizóinkKépKép
K
 
 


Kika!

Nem bántottál meg! Biztos én fogalmaztam + rosszúl a soraimat, hogy ugy gondolod talán meg bántódtam. Na ez megint egy roppant h.lye mondat lett.KépKép
Értem amit írtál. És annakidején én is voltam ilyen helyzetben! Némelyek azt hiszik, hogy ha már 2-szer láttak, akkor hozzá is nyulhatnak a pocidhoz, még ha "kedveskedésből" vagy "szeretettből" teszik is. Ilyen irányban én sem vagyok bizalmas tipus, nekem sem tetszett.
Ezért írtam,és ezért van, hogy engedély nélkül mi sem simizünk és nem is kérjük, hogy ne hozzunk senkit kellemetlen helyzetbe.
Na az persze nagyon jó amikor olyanok simizik akik különössen közel állnak a szivünkhöz.KépKép
eve
 
 


Nekem a férjemen kívül nem simízte senki sem a pocakom.Mondjuk,nekem messze van a családom.Nem sokat láttak.

Ildi
 


Jó éjszakát!Kép

Ildi
 


Ildi!

A férjed családja is messze lakik?


Lányok!

Beindult a hétvége??

Évi
eve
 
 


Én itt vagyok, de már hulla.Kép
Gergő ma 15 perc alatt aludt el! Nem ringatva!!!Kép Haladunk!Kép

Jó éjt mindenkinek és azért gyertek a hétvégén is!Kép

PusziKép

Orsi

 
 


Jó reggelt!Kép

Orsi!

Örülök,hogy haladsz az altatással.Ügyes vagy!Kép

Éva!

A férjem szülei is ott laknak,ahol az enyémek.(Zalában,Hahóton.)

Többiek???Gyertek!
Betegeknek jobbulást kívánok!

Ildi
 


Sziasztok!

Élek én is, de minek. Ki se látszok a depiből, nem is akarom rontani a hangulatot.

Mindenkinek jó hétvégét!

Pusz
Hugi
Amatőr
 


Hugi!

Ne legyél depis!Mi a baj?

Ildi
 


Sziasztok!

Hugi!

Drága hugi. Ne légy depis! Gyere, gyere, gyere....
Nem tudnánk felvidítani??????
Nem akarod kiírni magadból?( Ha nem itt akor mailen.)


Orsi!

Nagyon ügyessek vagytok! Gergő is, hogy elalszik ringarás nélkül, és te is, hogy kibírod ne ringassad.Kép


Ildi!

Akkor csak kettecskén kaptátok nyakatokba a nagyvárost?? Semmi rokon a közelben?
Hú, hát ez nem semmi. A munkalehetőség miatt költöztetek???

puszi mindenkinek:
Évi
eve
 
 


Éva!

A férjem Nagykanizsán az olajipari suliban végzett.Az iskola a Mol Rt-vel szerződésben volt.(A Mol ösztöndíjat adott a tanulóknak.)Ezért a suli végén a Mol állásokat ajánlott mindenkinek.Ez volt a legjobb ajánlat,ezért a férjem 93-ban idejött dolgozni.Majd elment katonának,és azóta itt él.Én az esküvő után jöttem ide.(98-ban)Sajna,nincs rokon a közelben.Teljesen egyedül vagyunk.Van előnye,de sok a hátránya.De tudjuk,hogy nem lenne ilyen jól kereső állása a páromnak otthon.Annyira keveset keres a tesóm is,apu is.Kb.60000Ft-ot visznek haza.Én meghülyülnék,ha ennyit keresne a férjem.

Ildi
 


Ildi!

Megértelek teljesen nehéz is annyi pénzből kijönni. De azért le a kalappal elöttetek, hogy kettesben így elmentetek.
Én csak 50 km-re jöttem el otthonról, minden nap beszélek a szüleimmel telefonon, és minden hónapba hazamegyek hozzájuk, de ahogy tellik az idő egyre nehezebben viselem, hogy "messze" vannak. Nekem a keresztszüleim és a kedvenc unokanővérem 15km-re laknak csak ugyhogy nincsenek nagyon távol. Az unokanővéremmel naponta több emilt váltunk, ha meg nem férünk a géphez, akkor telcsizünk. Szóval vele is napi kapcsolatban vagyunk. De azért mint az elöbb már írtam egyre nehezebben viselem, hogy anyuékat és a tesómat nem láthatom minden nap. Nekem ők a dopping.

Évi
eve
 
 


Éva!

Jó neked!Irigyellek érte!
Próbálok beletörődni ebbe a helyzetbe.Ma lakodalomba mennek anyuék,én is úgy mennék.Minket is hívtak,de mi most nem tudtunk hazamenni.Mi is beszélünk majdnem minden nap telefonon.És úgy néz ki,hogy húsvétvasárnap haza tudunk menni.(És 1 hétig otthon leszünk.)
A férjemnek nincs honvágya,nekem van.Én jobban kötődöm a családomhoz.Nálunk otthon mindig nagy volt a nyüzsgés.Ez nagyon hiányzik.Mindig igyekszem feltöltődni,ha hazamegyünk.A nyáron a Noémivel otthon leszünk hosszabb ideig.(A férjemnek dolgozni kell.)
Megyek,mert hazaért a párom a Tescóból,ki kell pakolnom.

Ildi
 


Már megint nem eszik a lány.(Tegnap sem evett.)Kész vagyok tőle.Bontom a kajákat,és dobom ki.Amennyit én kiszórok,még egy gyerek boldogan jóllakna.Most fő neki a csirkemáj,csirkemell,répa,krumpli.Kíváncsi leszek,hogy megeszi-e.

Ildi
 


SziasztokKép

Ildi,
Máj és húsi is, na ez aztán kalória bombaKép Kiváncsi vagyok mennyit evett a lányzó.
Én tegnap alma-krumpli-répa és húsit csináltam ma sütötököt és almát pároltam össze húsival. Ezekből a saját főzikből mennyiségre kevesebbet eszik de töményebbek mint az üveges kaják.
Na mennem kell nyüglődés van.

Evi,
örülök, hogy nincs hari.

pusz
 
 


Kika!

Nem evett.Bontottam üvegest is,az sem kellett.Egy kis tápszert tudtam csak beletáplálni.Ennyire keveset,csak újszülött korában evett.Kiakaszt.Az idegeim felmondják a szolgálatot...A mi húslevesünkből falatozott.Az apja most adagolja a szájába a májat.
Ildi
 


SziasztokKép

Éjszakánk szuper volt! Gergő csak 1-kor kelt először, aztán meg 4-kor, de szerintem akkor én ébresztettem fel.Kép Aztán viszont aludt 7-ig! Így megint napi 6 szopcsi volt, kimaradt egy.Kép A cicim meg is érezte, délután 1-re már majd szétdurrant.Kép DE azt is leszívta a Drágám simán. Nem okozott Neki gondot.Kép

Karcsi sajnos beteg lett ma reggelre.Kép Gondoltam, hogy nem fogja megúszni.Kép Most kúrálgatom, meg homeós bogyóval remélem elcsíptük az elején és nem lesz rosszabb! Maszk van rajta, így azért mi csak megússzuk Gergővel!

Mindenkinek köszi a gratulát a tegnapi altatáshoz!Kép

Hugi
Ne legyél depis!!! Igaz én is az voltam a héten, de olyan jó volt jönni a Lányok közé, rendbe is tett! Gyere Te is, írd ki magadból a búdat! Puszika!Kép

Ildi
Nem evés.Kép De azért ne add fel és főleg az idegeidnek ne hagyd!Kép
Az üvegeset nem szoktad megenni? Neked nem ártana, olyan vékony vagy!Kép

Most mennem kell, nyüszít Mókuskám.

PusziKép

Orsi

 
 


Megkaptuk az utolsó szurinkat. Szegénykémnek elég volt már csak a lábát lefogni, tudta mi következik, annyira remegett szegénykém.Kép

HugiKép
DepiKép Hát épp ezért tessék sűrűbben jönni!!!

OrsiKép
Sajnálom, hogy beteg lett a férjed, remélem Ti nem kapjátok elKép

IldiKép
Hát már megint kezdi ez a huncut csaj??? A Réka a tápszerrel van így. A betegség előtt simán benyomta a 200-at egy-egy alkalommal, most jó ha 120 lecsúszik, szerencsére a kanalas kajákból hozza a maximumotKép Ezért fogyott szegénykém (bár nem tudom mennyi volt, mert 6 hónapos korában lett utoljára mérve, akkor 6920g volt), látszik a kis pofiján. Pont azon a napon akartam vinni a védőnőhöz, amikor kijött rajta a betegség, múlt hét kedden, most meg nem merem, mert egy helyen van az orvosi rendelővelKép
Ma már megkaptuk a kimenőt a dokitól, úgyhogy holnaptól ha az idő is úgy akarja sétálunkKép

KikaKép
Elhiszem, hogy ízlik a leányzónak a házi koszt, nincs agyonvizezve, mint némelyik bébikaja. Bontottam múltkor egyet (már nem emléxem milyen volt), olyan híg volt, hogy az csak na, simán ráírhatták volna, hogy 80% víz.

Ti milyen husit raktok bele? Amit boltban vesztek?

ÉviKép
Az 50 km kimondva/leírva nem sok, de ha csak azt nézem, hogy anyuék 25 km-re vannak és néha az is milyen messzinek tűnik. Anyósomk itt laknak 300m-re tőlünk, de velük is csak heti egyszer találkozunk.

Puszi:
Meli
Bnm
 


Na hali, újraKép

Hugi,
Gyere közénk és mondd el mi bánt!

Orsi?
Karcsinak jobbulást!

Ildi,
Vannak ilyen napok nálunk is, ki is akaszt rendesen, de aztán a köv. nap jól eszik és megnyugszom. Azzal próbálom magam "feldobni", hogy mi sem eszünk mindennap egyformán, amúgy ezeknek a bébi kajáknak is olyan egyen ízük van, és ahogy Meli is írta néha nagyon folynak.
Megfigyeltem, hogy azt amelyik nagyon híg azt nem is eszi ezért szoktam rá a sűrítésre. Biztos ezek a manók is tdják, hogy ami folyik az cumis üvegből jön, ami kissé szilárdabb az kanálból, és nem tudnak mit kezdeni a folyékonyabb főzivel.

Meli,
Piacon veszem a húsit, régen Bábolnai bolt volt, most mitudomén, hogy hívják. Mindig friss hiszen nagy a pörgés és ismerem az eladót. Egy nagyobb adagot megfőzök, leturmixolom és jégkocka zacsiban fagyasztom le, így egy egy étkezéshez egy jégkockát vágok mindig le, majd felforralom és ráteszem a főzire. Megfigyeltem, hogy ha összekeverem teljesen a főzivel akkor Annának nem kell, így mellé teszem és a kanálon kis húsival több főzi arányban adom. Most vettem úgy csirkemellet, hogy - naggggyon macera volt- a nyers húsit apró darabokra vágtam, mindegyiket folpackba becsomagoltam egyenként, majd egy zacsiba tettem az összest, így amikor kell csak egyet veszek elő és azt főzöm meg.

A szülők távolsághoz: anyukám szinte a szomszédban lakik ( a 94 éves nagyikámmal) apukám sajnos már nincs köztünk, anyósék pedig Zuglóban, így a legnagyobb távolság 3 kerület, de ez nem jelent sűrűbb találkozást. Anyósék idősebbek és kéthetente találkozunk velük, akkor is mi megyünk inkább, anyuval sűrűbben hála.
Na megyek mert hami lesz.pusz
K
 
 


Orsi!

Jobbulást a férjednek!
Kivagyok...Uzsonnára alig evett.A tápszerből eszik egyedül.És ma még egy fél banán csúszott le.

Meli!

Már megint kezdi.Kiborít.A doki is azt mondja mindig,hogy mi sem eszünk egyformán.De ma annyira keveset evett.
Én a boltban veszem a húst a kajcsijába.

Kika!

Az enyém a higabbat szereti.Vagyis szerette.Ma bontottam neki 2 féle gyümölcsöt és kapott banánt,főztem neki,és még üveges főzit is vettem elő.Piszok jó dolga van,mégsem eszik.

Ildi
 


Na ma ezt találtam:

Consider what might happen if a food agency decided to focus on a different set of chemicals that could impinge on babies. The persistent environmental pollutants called polychlorinated biphenyls (PCBs) and polychlorinated dibenzo-p-dioxins and furans (PCDDs/PCDFs) exist in the environment and are absorbed by humans. Many studies worldwide have shown that people living in the Western world have measurable amounts of these chemicals in their bodies. In fact, they accumulate in the fatty tissue and in breast milk. Even Friends of the Earth admit this.

Dioxins are known to cause cancer. PCBs are hormone disruptors and have several toxic effects. So what happens when this hypothetical food agency issues a press release detailing how very small amounts of these toxins are present in the breast milk of most Western women? The press gobble it up, focus on the toxins and mention in passing, if at all, that the quantities involved are tiny. The headlines alarm the general public and women in particular, who stop breast feeding.


Semicarbazide is a weak carcinogen. It induces tumours in female mice, but not the males, and does not cause cancer in rats. In the worst-case scenario, the amounts that would be consumed by a six-month-old baby are more than 40, 000 times less than the amounts that were harmful to the female mouse.

The EFSA concludes “In the interim, there is no reason for consumers, including infants, to change their dietary habits because of the possible presence of semicarbazide in certain foods. ” This opinion from the report writers themselves has been largely overlooked. Not surprisingly, worried parents have picked up on the headlines and not the content.

Idézet a BBC News online-ból.
 
 


Sziasztok!

Nem akarok panaszkodni, apával vannak gondok, de nem érezném tisszességesnek "kibeszélni".
Igyekszem azért összeszedni magam.

Orsi! Szegény apa Kép Vigyázzatok magatokra nagyon!

Meli! Akkor már minden rendben a hercegnővel? A tápszert már biztos unja Kép

Kika! Jó messzire mentetek a szülőktől Kép Az én szüleim kb. 40 km, férjemé Eger az nem tom mennyi. De az ő szülei többször jönnek unokázni Kép Kép

Ildi! Ne aggódj már! Nem lesz semmi baja! Most gonosz leszek, de nem lehet hogy ha nem lenne választási lehetősége, akkor előbb-utóbb megenne mindent? Bálint meg a másik véglet, annyit eszik, amennyit kap. Egyszer kiakasztott és etettem-etettem, mert nyelte mint a fene. A második bébiételes üveg is kiürült, akkor hagytam abba. Ő meg hajlamos hülyére zabálni magát. Az se jobb! Közbe meg úgy néz ki lassan mint egy Budha szobor Kép

Jó éjszakát mindenkinek!

Hugi
Amatőr
 


Kika!

Én nem tudok angolul.Mit írtak ebben a cikkben?

Mindenkinek jó éjszakát kívánok!Kép

Ildi
 


Hugi!

Sajnálom,hogy gondjaid vannak.Remélem,hogy megoldódnak.
Mekkora most a Bálint?
Megyek fürdeni.
Puszi Kép

Ildi
 


Sziasztok!

Olyan elegem volt már megint ebből a nyamvadt egérből, hogy nem is volt kedvem használni a gépet. Ma végre kaptam egy újatKép

Mostanában elegem van mindenből, egy rakás pénzt hagytunk megint a gyógyszertárban, mert Tüncsi is lázas lett reggelreKép Még jó, hogy szombat-vasárnap délelőtt ügyelet. Annak idején Petikém soha nem volt beteg...
A szeme köszönöm jobban vanKépállítólag a takony miatt váladékozott, de én nem hiszem...

Orsi,
grat az éjszakához, és az altatáshoz! csak így tovább!Kép apa betegségeKép neki nem járt az ingyenes oltás???

Ildi,
valszeg én sem kínálgatnám mindenfélével a gyereket, ha éhes, úgyis eszik. Vagy nem is tudom... Azért küldök arrafelé hamimanótKép

Kika,
aranyos a pancsimanóKép küldesz levelet is? Tüncsi még nem mászikKép De már kezd egyre ügyesebben inni az Aventes varázsitatóból (vagy mi is a neve)Tomikám soha nem tudott inni belőle, mert szívni kell, nem csurog a szájába, mint a cumisüvegből.

Hugi,
a kis Buddháról nincs újabb kép? depiKép

Eve,
akkor mostanában nem unatkozol, hogy Orsi nem jár ovibaKép

Andi,
hogy vagytok? Megoldodótt a nátha Tomcinál, csütörtökön már inkább csak törölgettem a nóziját elegem volt az állandó porszívózásból, pénteken már szinte nem is kellett törölgetni semKép
Megjött már a Pampersös játék? Kezed?

Krisz?

H.
 
 


Sziasztok!

Élünk csak zizi vagyok a fronttól.

HAjni!

A pamperst ne is emlegesd! Még az első játék sem jött meg. MOst irtam nekik mailt tegnap este. Kiváncsi vagyok..... azt mondták, jan 31-ig tuti meg jön Kép
Kezem fáj.
Annáét se szivjuk és igy el is múlt.Végre!

Hugi!

Fel a fejjel! Remélem gyorsan megoldódnak a gondok. Mostanába jól kijutott nektek rendesen!


Ildi!

Én se adnék annyi félét. Délben ma nem akart enni a lány. Nem evett, megette később és kész. Ez van. Nem pazarlunk. HA éhes megeszi.

Orsi!

Jobbulást apának!

MEli!

Jó hogy túl vagytok az oltásokon. MI is megkatuk az ucsó agyhártyásat is, végre.
Kiváncsi vagyok milyen súlyú lehet Réka.

Kika!

Én is igy raktam el a csirkét, hoyg mindig csak annyit tudjak kivenni, ami kell.
Bár Anna nem nagyon örül a házi kajának. VAgyis csak annak nem ,amit neki főzök, mert ma a rakott krumpli az csúszott neki. Bár csak a krumpliból kapott. Az kellett, a neki pacsmag az nem.A bóti is csúszik neki szerencsére, mindegy milyen.

Éva!

Jól teszed, hoyg a lány nem magy oviba.
Azért irhatnál az újabb cselekményeiről, hoyg szokjuk a dolgokat.

Krisz? Bea?

Megyek ágyóba, mert hulla vagyok.

Pusz: A.

Andi
Kép
 
 


Én még mindig itt, amilyen hülye vagyok elvállaltam egy szakdoga gépelést, most gépelek ide egy kicsit mert már unom. Kép

Ildi! Nem tudom pontosan, én 74 cm-nek mértem és kb. 9 kiló, de ez csak ilyen együtt ráállunk-külön ráállok a mérlegre módszerrel mért. Kép

Andi akkor nálatok is javulás, csak a druszáméknál történik mindig valami... Kép Gyógypussz Kép

Íme a kis Budha... Kép

Kép


Pusz
Hugi
Amatőr
 


Sziasztok!

Élünk még Kép Csak egy kicsit sűrűbbre sikeredtek a napjaink Kép Legalább nem unatkozom Kép Nem, mintha a kis haramia mellett lehetne Kép
Szóval apának lesz egy rendezvénye, és segítek neki a papírmunkában.
Aztán a kisasszonynak megvettük végre az etetőszéket, mert a hordozóban már szinte lehetetlen volt megetetni, állandóan járt keze-lába, már szétrugdosta a hasam. Majd rakok fel képet! Tetszik a leányzónak Kép
Aztán tegnap megrendeltük az új tütünket, 8-10 hét és meg is lesz Kép Addig csak el tudjuk adni a Thalia-t is otthon.
Ma pedig délután vendégségben voltunk, jól ki is fáradt Eszterkém, este kajcsi után kidőlt a drágám! Kép Szóval eseménydúsan telnek a napjaink, de nem nagyon bánom Kép

Örömmel látom, hogy én eltűntem ugyan, aztán Beán kívűl szépen sorra előkerült mindenki Kép Remélem, nem miattam tűntök el, mert akkor inkább nem írok Kép

Hugi!
Fel a fejjel, ez a kis Tündér-Buddha vígasz minden depire Kép Persze, tudom, könnyű mondani Kép
Én is ezzel a módszerrel mérem a leányzót Kép Szép nagy már Bálint is Kép!

Andi!
Orrszívás: tényleg van benne valami, nálunk is akkor múlt el a takonykór, amikor már nem szívtam olyan sokszor!
Kezed Kép Az enyém is zsibbadt még! Kép

Hajni!
Ti szegények Kép Jobbulást Tüncsinek KépKépKép! Mail-t megkaptad??

Kika!
Angolul sajna én se tudok Kép De talán jobb is??? Ez megint valami szörnyűség??
Amúgy nem tudom, mikori hírt adott le a tévé ill. a Népszabi, mert direkt megnéztem a Stiftung Warentest honlapját és mostanában ilyen teszt nem jelent meg náluk!

Ildi!
Szerencsére Eszterkém se válogatós, csak 1-2 olyan kaja van, amit egyszerűen nem hajlandó megenni, hát azt inkább nem erőltetem Kép
Hát a rokonoktól való távolságokat én inkább nem is írom Kép

Meli!
Oltás-remegés Kép Szegényeket én úgy sajnálom ilyenkor Kép Eszterke is mindig megérzi, ha szuri következik, olyan kis rémült tud lenni olyankor Kép

Orsi!
Micsoda változások indultak be nálatok KépKép! Nagyon ügyesek vagytok, te is és Gergő is Kép Remélem, nem kapjátok meg a betegséget a párodtól Kép Azért neki jobbulást ám KépKép!

Eve!
Tényleg jól teszed, ha nem engeded a hercegnőt oviba Kép
Poci-simi: természetesen nálunk is voltak kedvenc simizők, elsősorban persze a párom. De volt egy kolléganő, aki amúgyis egy kaméleon volt, nem is szerettük soha egymást különösebben, és állandóan meg akart támadni Kép Hát ilyenkor fel állt a nemlétező a hátamon Kép Kép

Bea!
Te nem akarsz végre előkerülni???

Szép éjszakát mindenkinek!
Puszi
Kriszta

Kép
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet:

 

cron