Új privát üzeneted érkezett!

Anita,
készülj úgy, mint egy sima kórházi bentfekvésre és olvasd el az elsõ hozzászólást! Kép

Innen eltûnt szerintem 1.5 év! Mintha tavaly év vége felé még írtunk volna ide. Kép

köntös: szerintem mindenképpen vigyél! Elég egy könnyû, nyári, rövidujjú köntös is, de arra szükséged lehet. Pl. ha bármilyen vizsgálatra kell menni, vagy büfébe, vagy csak látogatókat fogadsz a folyosón. Azért elég erõsen fogsz vérezni és bizony láttam olyat, aki átvérzett pizsiben lófrált, mert nem vette észre, a többiek pedig gondolom kellemetlennek tartották volna ha szólnak neki. Szóval ápol és eltakar. Kép (Nekem pl. vérvételre le kellett mennem az alagsorba, ahova ambuláns vizsgálatokra járnak. Milyen ciki lett volna egy szál hálóingben.)
Nem vagyok terhes, egyelõre elég ez a két gyerkõc, aki van! Kép Csak ilyenkor is felmerülnek ám kérdések az emberben! Kép

Solya
 
 


Sziasztok!

Ez a bugyi-dolog szerintem mar csak az oreg vedonok tevhite lehet, legalabbis mifelenk. Az ok az volt, hogy a draga foorvos urnak az osztalyos vizitkor ne kelljen esetleg arra varni, mig leveted. Szerencsere ez mar a multe, be is cseszne, ha ennyi idejuk se lenne.

Nekem volt kezibol Medelam, nem igazan jott be, siman kezzel sokkal hatekonyabban tudtam fejni, ezt ajanlom is, ha bent vagy, nyustold oket, hogy mutassak emg, hogy kell. Igy barhol tudsz fejni /segiteni magadnak, ha nagyon feszulsz/.

Kontos: jaja, apol s eltakarKép
Haloing: szinten jaja, en ejszakara kertem rusnya zold korhazit.

Ami meg eszembe jut: en vittem uszogumit uleshez, nagyon jol jottKép Rokonoknak mondd meg, ne latogassanak ottbenn, faradt leszel, orulsz majd, ha elsz, es tuti mire Te is es a baba is elaludnatok, valaki jon. Ezek az utolso napok joideig, amikor meg nyugodtan pihenhetsz, mar amennyire a bebi, az orvosok, a csecsemosok, a takaritonok hagynakKép Ne vigyenek ezer fele kajat, melegben megromlik, nincs hova raknod, stb..
Keszulj fel az emberfeletti melegre, mert a babak miatt nem nagyon lehet majd ablakot nyitni, esetleg vigyel nedves torlokendot arcra, csuklora.

-Afonya
Névtelen
 


Mi bevittük 10 percre a gyerkõket a csecsemõre és kereszthuzatot csináltunk! Kép Egyébként a csecsemõn ezzel nem igazán foglalkoztak, télvíz idején, közvetlenül fürdetés után rányitották a gyerekekre az ablakot. Kép

Nálatok néztek valamit a viziten? Kép
Nálunk inkább csak jelzésértékû volt, ha problémád volt jelezhetted.

És jól jött volna néha az a kórházi hálóing éjjelre! KépDe nálunk ilyen sem volt. Néha még a tiszta lepedõért is könyörögni kellett. Kép Nem volt elég...
És pizsibõl, hálóingbõl érdemes külön éjszakait és nappalit vinni. Az éjszakai lehetõleg hypózható legyen és tiszta pamut!

Vigyél bórvizet a mellfertõtlenítéshez!
nem tudom, Dorka írta-e már, de most eszembe jutott. Mindig legyen nálad sok üdítõ, nem elég az a folyadék, amit bent kapsz.
Sampon! Én úgy megizzadtam a szülés alatt, hogy nagyon jól esett a hajmosás! Kép (Ne feljetsd otthon a hajszárítót sem, bár mindig akad valaki, akinél van! Kép)
Szappanból ne vigyél nagyon illatosat, inkább semleges illatút.

Solya
 
 

 
 

Jaj!

Olyan drágák vagytokKépKöszönöm mindnekinek, hogy segítKép
A bugyidologról annyit, hogy az ottani kórháznban szült egy csaj nemrégen és õ mesélt, hogy nem törödött vele, mit mondanak õ igenis felvette a bugyit, de úgy le..... érte.
Hát én annélkül nem bírom.
A vattát sem, szóval ha lehet akkor betétet viszek.
Milyen betétet javasoltok?Ugyanis én menszesz alatt csak tisztaságit használtam+tampon, így a vastagabb betétekhez nem igazán értek(melyik szellõzik jobban...)
Mennyire nagyon vérzünk majd?Gondolom mindenkinél más lehet...
köntöst viszek, az tuti, kb kettõt. Szerintetek elég? A szülök közel laknak a kórházhoz, így haza tudják vinni a pizsit is kimosni, meg mivel aug elejére várjuk a picit, dög meleg lesz, így meg is szárad, legalább ennyi elõnyöm leszKép
Azt tudom, hogy inni sem lehet szülés közben, de ha annyira meleg lesz?
Borogatni sem lehet, vagy citromot csöppinteni a számba? ( lehet butaságot kérdezek)
Azt hallottam, hogy fertõtlenítõ szappant kell bevinni....

Még azt is meg szeretném kérdezni, hogy nálatok a kicsi bent volt veletek?
itt több lehetõség is van: egy külön van teljesen, bent van veled de nem te ápolod, és ott van veled te ápolod meg minden. Valójában szerintem nem lesz erõm arra, hogy ápoljam( fürdetés, pelenkázás), de azt még nem tudom bent legyen e velem. Sokak szerint nem biztos, hogy jó, hogy annyira közel van hozzád, mert ha nehezebb a szülés, akkor nagyon ki van tikkadva az ember olyankor.
meg azt sem tudom, hogy kezdettõl fogva külön szobájába legyen-e, vagy egyenlõre velünk? Mi az egészségesebb? tudom van elõnye és hátránya is mindkettõnek, de nálatok hogy volt?
Mellszívóban kézire gondoltam egyenlõre, látom abban is segítettetek.
Ha bármi apró dolog is eszetekbe jut írjatok.
Nagyon köszönöm mégegyszer!!!!
Kép Kép Kép


Anita
 
 


Még annyi, hogy ti a melletekre milyen kenõcsõket ( esetleges gyulladásra, és fertõtlenítésre)használtatok és az alulról történõ fürdéshez mit?
Miben fertõtlenítettétek a cumikat és a babaruhákat mibe mostátok át?
Most ezek jutottak eszembe. Várom válaszotokatKép
Anita
 
 


Tena inkontinencia betét. Több méret van, vigyázz!
Libresse szárnyas éjszakai.

Vannak jogid, vegyél fel bugyit! :9

Jégkockát általában engedik, kérdezz rá legközelebb, van-e rá lehetõségük.

Írtam a bórvizet, vehetsz Garmastan kenõcsöt - így írják? Egyébként legjobb volt a baba nyála.

A legjobb, ha akkor döntesz a baba hollétével kapcsolatban. Majd meglátod, annyira nemmerít ki egy sima, komplikációmentes szülés, hogy ne bírd a gyereket ellátni. Azért még nincsenek nagy igényei, csak idõnként tiszta pelus és egy kis cici! :9 Ha már a kórházban elkezded, megismered, otthon könnyebb lesz, amikor már teljesen egyedül maradsz a kérdéseiddel. Ha fáradt vagy, vidd be éjjelre a csecsemõre, de nézz utána adnake automatikusan pótlást a gyerekekenk, vagy ha éhes, kaphat-e lefejt tejt.

Nálunk mindkettõ velünk volt fél éves koráig. Így éreztem, ha kicsit nyugtalankodi. De ezt is neked kell eldöntened.

Neomagnolt is érdemes bevinni, nem biztos, hogy van a kórháznak. Nekünk a chicco hideg fertõtlenítõ jött be és az Avent sterilizáló. korábban kifõztem, de attól csúnya lett minden és nagyon macerás, meg sok vele a gõz.
Babaruhát egy ideig lovelába, aztán abba, mibe a mienket, de külön adagban!

Én csak egy tusfürdõt vittem be, Johnsont.
 
 


SZerintem felesleges a mellet fertõtleníteni. Sima vízzel le kell mosni, és kész.
Mi még együtt lakunk a 19 hónapos kisfiammal, mostanság fogunk szétköltözni. Szerintem kb 1 éves korig nem árt, ha a szülõk mellett van, de ez nagyon gyerekfüggõ is.
Kórház-látogatás: én nagyon fitt voltam, és megõrültem volna, ha nem jönnek hozzám látogatók Kép
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Cory, Solya,
Szerintem sem kell a cicit egyebbel lemosni, mint sima vizzel! Egyreszt vegyszer, masreszt a mellbimbo amugy is erzekeny az elso napokban, hetekben, nem kell meg irritalni is! Emlekszem 92- ben szoptatas elott meg korbejart a noverke a korteremben, es csipesszel osztogatta a borvizes gezdarabokat (mint a hosszu repuloutakon a stewardess a frissitokendot!)! Na de ez a vilag mar elmult! Anyaszagu cicit a babaknak! Kép

Anita,
En nem hasznalok oblitot egyaltalan, de viszont ketszer nyomom ra a babaruhakra az oblitoprogramot. Hat hetes kora utan meg mar csak igyekszem nem a zoknikkal es a nagyon mocskos cuccokkal egyutt bevagni a babaruhat a mosasba!

Kenocsbol nekem egy homeopatias keszitmeny valt be, mind a mellbimbora, mind mellgyuszi eseten kivulrol kenegetesre, Traumeel-nek hivjak, sima gyogyszertarakban is van.
Kb. egy hetig kell a Tena betet, utana eleg valami jo kis ejszakai betet.

A szules szerintem nem tul kimerito (persze ha napokig tart akkor biztos jolesik utana par ora pihi, de remeljuk konnyu, gyors szulesben lesz reszed), es jobb, ha a babaval maradsz utana, hogy ha van kerdesed, meg fel tudd tenni! Arrol nem is beszelve, hogy meg kell ismerkednetek, es olyan jo gyonyorkodni benne! Masreszt meg neki is nagyon hianyoznal, ha nem lennel vele!

Megyek, mert az enyemnek is hianyzom, asszondja...pontosabban orditja!
Zsuzsi
 


Sziasztok,
anno, én így pakoltam:

Kórházi lista
- Két pár papucs (egyik zuhanyozni, másik járkálni).
- Köntös, zokni.
- 2 törülközõ + 1 kicsi a szülõszobára
- Mély gombolású vagy szoptatós hálóing, legalább 2, de jobb, ha több van. Ha lehetõséged van rá, inkább kérj kórházit, mert csupa vér lesz
- Tena inkontinencia-betét (gyógyszertárban kapható, az intimbetét kevésnek bizonyulhat én még a második héten is ezt hordtam), esetleg pelenkabetét

- Szoptatós melltartó (2), elég az utolsó hónapban megvenni
- Melltartóbetét vagy tejgyûjtõkagyló (pl. Avent Isis, Medela)
- Rádiótelefon, ha van, vagy tudsz kölcsönkérni. Telefonkártya, aprópénz
- Szoptatós könyv, kismama könyv, amiben tanácsok és ötletek vannak a gyermekágyas idõszakra vonatkozóan

Iratok:

- Személyi igazolvány
- TAJ-kártya,
- kismamakönyv
- leletek
- 1 hónapnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonat
- apasági nyilatkozat, akik élettársi viszonyban élnek
- elvált vagy különélõ szülõk esetében az anyakönyvi hivatal ad személyre szóló felvilágosítást

Szülõszobára

- Ivólé, szénsavmentes ásványvíz (apuka folyamatosan pótolhatja)
- Szendvics, ha este szülsz
- Szõlõcukor, citrom a vajúdás közben
- Laktoherb szoptatós tea.


Csecsemõosztályra

- Eldobható pelenka, a kezdeti idõben a legolcsóbb is jó (a legtöbb helyen adnak, de 3-4 kellhet pluszban)
- 2-3 textilpelenka: büfiztetni, a feje vagy a fejed alá
- Vastag popsitörlõ (esetleg), ez az anyukának is jól jöhet a gátseb miatt, vagy puha WC- papír. Jó még a Szilvia papírtörlõ, csak odateszed, és felszív mindent.
- Gyógyszertárban kapható WC-ülõkére papírülõke (higiénia miatt)
- A gátseb öblítésére kamillatea (vatta, kis tálka)
- Tusfürdõ, antibakteriális folyékony szappan
- Ha van egy kisméretû, felfújható úszógumi, a gátsebbel így könnyebben lehet ülni
- Sok alsónemû, legjobb a sötét színû vagy az eldobható
- Szalvéta, evõeszköz, pohár, konyharuha
- Néhány helyen szükséges lehet elõre felíratni a köldök- és popsiápoláshoz való patikaszereket, ezt érdemes elõre megkérdezni
- Kispárna anyukának

- A mellek ápolására: Garmastan kenõcs /gyógyszertárban recept nélkül kapható/, Mamilla törlõkendõ a szájpenész megelõzésére /bababoltban, gyógyszertárban kapható/)

- C-vitamint, maradék Prenatal terhességi multivitamin (ezt a védõnõ ajánlotta), kis arckrém, szõlõzsír

Nálunk apa hozta mindennap este a friss laktoherb teát, de fõztek is benn a nõvérek. Így jobb volt.

Bugyi téma: ez tényleg akkora baromság, hogy no bugyi, ne hagyd magad!!! Inkább szóljanak érte, egyébként, ha tudod hogy jön a vizit, már ki is leeht bújni, mire benyomulnak a szobába, kutya nem veszi észre.

Olvasgass bele a Szoptatás toikba, és minden kismamának ajánlom a
[url=http://www.lll.hu/main.htm" TARGET="_top]http://www.lll.hu/main.htm[/url]
oldalt, még a szülés elõtt.Kép
Ágci

Kép
 
 


Sziasztok, en nagyon ajanlom a garasone vagy garmasone (mar nem tudom pontosan de valami ilyesmi) kenocsot, ami kimondottan mellbimbovedo. elso gyermek elso szoptatasai utan ugy kisebesedett a mbimbo hogy uvolteni tudtam volna.
Persze a korhazban nem tudtak adni semmit sem a jotanacson kivul (St Imre-tetnyi uti korhaz) hogy valtsa ki a ferjem a patikaban.

Szoval szuper volt, 1 nap alatt rendbehozta, szoptatas elõtt lemostam, könnyen lejött, nem ugy mint a baratnomnek a lanolinos bigyo keverek amit mashol hasonlo helyzetben kapott.

Haloing: en vittem kinai piacosat (egeszen helyeseket is talaltam) vagy 3-4 darabot. utaltam a korhazi se eleje se hata se hossza haloingeket, csak az elso 2 nap volt rajtam, amig nagyon vereztem.
Utana meg nem akartam hogy a latogatok abban a siralomban lassanak, hanem egy csinos apolt kismamat.

Sziasztok, Luci
Névtelen
 


Nehogy két köntöst vigyél, egy is túl sok. A babaosztályon nagyon meleg van, én végig hálóingben randalíroztam, a köntöst a vendégek illedelmes fogadására tartottam fönn. Kép Aztán húztam is le, amint kitették a lábukat. Az orvosok elõtt minek "repezentálni"?

Ami a kimerültséget illeti, én komplikációmentes, rövid szülés után (gondolom a vérveszteségtõl ()?)) két napig úgy szédültem, hogy egyedül nem tudtam WC-re menni. Állva pelenmkázni se.

A Garmastan kenõcs tényleg nagyon jó. Ráadásul, ha elfelejted lemosni (velem sokszor megtörtént), az sem tragédia, mert direkt úgy találták ki, hogy ne ártson a babának.

Én sosem fertõtlenítettem, nerm vasaltam semmit. A kakis pelust mondjuk 90 fokon mostam, ennyi. Mégsem volt a babának semmi baja sosem.
 
 


Sziasztok!

Ha még nem írták volna, LAKCÍMKÁRTYÁT nehogy otthon felejtsétek!Nekem nem volt,mert ellopták a cuccaimat és ez kimaradt és nem kaptam meg a fiam anyakönyvi kivonatátKépEz a fránya bürokráciaKép
Viszont házassági anyakönyvi kivonat nem kellettKép
Persze megkérdeztem,hogy akkor egy hajléktalannak nem is anyakönyvezik a gyerekét?!Kép

Pussz

Anyapoc
Névtelen
 


Köszönöm szépen, jegyzetelek ám!Kép
Nagyon sokat segítetek, majd írom ám ami eszembe jut.
Tegnap volt nálam a védõnõ és kb 1 oldalas listát hozott ami jó nagy betûs szóval alig van rajta egy két dolog, meg olyanok ami amit amúgy is vinne az ember ha éppen kórházba menne. Rákérdeztem a kenõcsõkre meg stb-re, de azt mondta, azt majd a kórházban írják fel.de én szeretem elõrre beszerezni, ne akkor kelljen másoknak rohangálni az alapvetõ dolgokért. Hát nekem ez nem elég megnyugtató válasz voltKép Sõt még volt olyan amit kérdeztem, hogy még õ sem hallott róla. Jó mi? Már úgy éreztem én okoskodom, pedig nulla vagyok hozzá én is, mint látjátok. Csak ezt nem értem miért megy az ilyen védõnõnek...( nem akarom õket bántani)
Ezért is jó, hogy annyit segítetek. Mi lenne velem nélkületek?Kép
Köszönöm !Kép
Remélem mindenki jól van és szép napot!
 
 


Sziasztok!

Oh, a régi szép emlékek, amikor még a kórházba készültem...
Jó ez a nosztalgiaoldalKép

Amit hozzátennék:
--Toll. Roppant egyértelmû, én mégis otthonhagytamKép
--Ismerõsök lakcímlistája. Szobatársaim már a kórházból postázták az értesítõket.
--Neogranormon kenõcs. Fiamnak a popsiját felmarta a mekónium/?/ és a kórháznak csak "sima" popsikenõcse volt. Ez pont szombat este kezdõdött, és nem volt nyitva a gyógyszertár, így emiatt majdnem tovább kellett maradnunk.
--Menthol-cseppek, vagy szájöblítõ folyadék. Nekem folyamatosan "tisztátlan" érzésem volt, és a császár miatt nem ihattam, és fel sem kelhettem. Mikor már tudtam fogat mosni, akkor is jól jött, a váratlan doki-vizitekkor.
--Az elsõbõl tanulva a második szüléskor már kimondottan sötét színû törölközõket vittem be, mert azon nem látszottak a kisebb "balesetek". És az sem rossz, ha a fürdés után le tudsz valamire ülni a felöltözés elõtt.

--Ahol én szültem, ott a szûrt üdítõt ajánlották, mert a rostos görcsöltetheti a babát. Ugyanezt mondták a Laktoherb teára is. Ez gondolom kórház, sõt nõvérkefüggõ ajánlás. Az tény viszont, hogy amíg a fiamnak meg sem kottyant, addig a lányom nyafizott mindkettõtõl.

A következõ két dolog nem kimondottan a kórházi lista része, de talán jó tudni:
--Szülés után mindenkit egy rusnya lötyivel rémisztgetnek, ha nincs széklet. Van egy kúp, ami "kellemesebb", mint az a förtelmes lötyi, de nem biztos, hogy minden kórházban automatikusan felajánlják.
--Császár után jól jön az elsõ felkeléstõl kezdve az anatómiai haskötõ, amit a doki írhat fel. Én sem császárra készültem, de ha valakinek császár után ez az eszébe jut, akkor már nem írtam hiába.

Üdv: Csi

ui.:A fényképezõrõl már írt valaki?
 
 


Jaigen,
kup aranyer, vagy akar csak a varhato szorulas esetere is, Reparon. Van belole kenocs is.
Lotyi nalunk nem volt, viszont hashajto korlatlan mennyisegben, bar arra a kerdesre, hogy nem art a gyereknek a szopin keresztul, nem tudtak valaszolni.

Nalunk lehetett szensavmentes vizet inni vajudas alatt /en 2 ora alatt szultem, de kozben is lehetett/. Sot, szoltak is, nehogy kinn hagyjuk, ok javasoltak. Persze, csak par kortyot. Meg is orultem volna, ha nem lehet. Igy sem usztam meg a katetert utanaKép

Es boritek, a halapenznek. Telefontolto.

-Afonya
Névtelen
 


Áfonya!
Milyen hashajtót kaptatok?
Én a kúpnál valami glicerinszerûre emlékszem, az tuti, hogy nem árt.... bár én a löttyöt, meg a kúpot is megúsztam. Bibííí, még beöntésem se nem volt sosenemKép Kép Kép

És még valami: borotva, ha nem szeretnél kiütéses lenni az enyhén használt pengétõl...
Meg egy jó nagy koffer hordárralKép
Csi
Névtelen
 


Igen, Glycerines végbélkúp.

Épp írni akartam, hogy Apát nehogy otthon hagyd, de megelõztek! Kép

Dokit, szülésznõt (ha választottál)! Kép


Könyv, walkman, újságok, bár azzal elárasztanak. Ha beszélsz korábban a leendõ doktornénivel, még az is lehet, hogy fel tudja írni elõre, vagy a gyermek születése után a párodnak a babaápoláshoz szükséges dolgokat. Pl.popsikenõcs. Minek fizess ugyanazért jóval többet? Bár általában van az ajándékcsomagban, de nem szabad rá számítani, mert változik a tartalma.

Vajúdáshoz jól jöhet egy zsepi, amit benedvesítesz, ha nem ihatsz. Kép
Nekünk elvileg szõlõcukrot és teát lehetett bevinni, gyakorlatilag ssemmit nem használhattam belõle az elsõnél, a másodiknál meg nem volt idõm azon gondolkodni, hogy mit is szeretnék. Kép

Most ennyi,
Solya
 
 


Olyan jó olvasni benneteket, hiszen ti már túl vagytok rajta. Bennem egy egyre jobban kavarognak a dolgok, hogy minden meglegyen. A szüléstõl most még annyira nem félek, hiszen úgy vagyok vele, ha odakerülök, akkor már megkönnyebbülés lesz, és akármennyi szenvedéssel is jár , megériKép
De várjátok meg, majd szülés után beszámolok, valóban akkor is így gondolom majd....( mármint ami a fájdalmat illeti)

Ti a dokinak mikor adtátok oda a pénzt? Azt mondják nem szabad elõre, de orvosa válogatja.
Orvosom az van, de szülésznõ az még nincs, pedig azt mondják, hogy azon múlik a legtöbb.Valójában egyet sem ismerek Kép ( még hallomásból sem)
Bízom az orvosomban , hátha!

Borotvát is vigyek be? dszerintem nem lesz arra energiám, hogy ilyenekre is figyeljek akkor ha odakerülök , vagy mégis?
Azt nem értem, ha elõtte ugyebár nem lehete enni, akkor mitõl lenne az embernek széklete? Vagy ezt késõbbre értitek?
de szülés elõtt is szoktak beöntést kapni , nem?Vagy nem elõírásszerü...
A katéterezé sem lehet vmi kellemes dolog.
A látógatókról annyit, hogy bízom benne, csak a szûk családi kör jön be, de mindig van olyan emberke akire nem is számítasz és ott terem...
nem tudom még örülni fogok e majd az utóbbi tábornak, hiszen még nem voltam kórházban sem és szülni sem szültem. Lehet, hogy annyira fáradt leszek, hogy alig élek, de lehet, hogy elterelõ "hadmûveletnek"( hiszen olyankor az ember jobban összeszedi magát), jól fog jönni...
Köszönöm a hozzászólásokat, már rengeteget segítettek és bízom benne, hogy még jönnek a jobbnál jobb ötletekKép Kép Kép
szép napot!

Anita
 
 


Anita,
ált. a varratszedéskor szokták odaadni. Én csak a hazajövetel elõtt adtam közvetlenül. Nem szívesen tartottam volna ennyi pénzt magamnál és így át lehetett Apára hárítani a dolgot. Én úúúúúúúgy utálom!
szõlésznõt úgy választottam, hogy megkérdeztem az orvost, kit ajánl és a 36. hét környékén felkerestem a kórházban, egyeztettünk, megbeszéltük mit szeretnék, õ hogy dolgozik, stb. Így sikerült egy csomó macerás dologtól megszabadulnom, mint pl. kórházi felvétel, automatikus beöntés, borotválás, alagsori sasszézés nagy pocakkal, kórházi hálóingben. Csupa ismerõs arc vett körül és mindez nagyon megnyugtató volt.

A borotválás nagy részét otthon is elvégezheted, ha van benne tapasztalatod. Nekem pl. a 2. szülésnél nem borotváltak csak éppen ahol muszáj. Semmit nem éreztem utána.

Igen, a szülés után nagyon ritka a spontán széklet. Nem tudom, miért, lehet, hogy a félelem, lehet, hogy a belek nem mûködnek még rendesen. Mindenesetre sokszor szükséges a segítség. Minket azzal fenyegettek, hogy addig nem megyünk haza, míg nincs széklet.

A katéterezés nem kellemes, de nem velejárója a szülésnek.

Áfonya, miért nem kísértek ki wc-re?

sziasztok:
Solya
 
 


Csi,
valami alap fajta hashajto, majd kitalalom estereKép
Beontes: en annyi remseget olvastam itt rola elotte, szerintem nem volt olyan macera, bar el nem birtam kepzelni, hova fer belém annyi vizKép De osszessegeben jobb volt, mint attol aggodni, kitolaskor a gyereken kivul jon-e valami mas isKép Meg allitolag konnyebb is igy, fertozesveszely is kisebb, stb.

Latogatok: akkor en is marhan orultem neki, nameg buszke is voltam a gyerekre is, magamra is, milyen fitt vagyok.. de utana kov. par napban azt gondoltam, inkabb aludtam volna eloreKép

Solya,
itt a 2 oras megfigyeles alatt kell pisilni /hogy a meh ossze tudjon huzodni?/, ahhoz adnak agytalat. Ha nem sikerul, akkor kateterKép

-Afonya
 
 


áfonya, nekem inkább csak kellemetlen volt a hashajtás utáni wc-re vánszorgás. Meg a klotyó, mert azt másnak nemigen hívnám. Kép Én szültem így is, úgy is. Azért nem volt olyan rossz beöntés nélkül. A szülésznõm pont azt mondta, hogy így sokkal higiénikusabb, mivel a beöntés után is távozik még salak, csak az nem szedhetõ össze. A szégyenérzet pedig egy másodpercig tartott. Kép
Solya
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, megvettük a kiságyat (matracot még nem kaptam hozzá), meg egy két rugit, kiszoknit, plédit, törölközõtKép
Jaj! Olyan jóKép
Ti mivel mostátok át õket?Valóban nem is tudom mivel is kéne mosni, mert annyi féle termék van, az tuti, hogy öblítõzni nem fogok. Írjatok légyszí, ha van ötletetek.
Ja, és vettem melltartót is( szoptatósat)igaz csak egy darabot mertem belõle, mert nem az egésu lekapcsolható, hanem csak egy része, fura, hogy ott tátong egy kis rés...
Biztos meg lehet szokni.

Remélem jól vagytok!
Sziasztok:
Anita
 
 


Sziasztok!
Anita!
Többen használták a Lovela mosóport, de sajnos azt már nem lehet kapni (ha csak vhol nincs elfekvõ).
Én "rendes" mosóport használtam, úgy, hogy elõször kimostam "hosszú" programmal a babruhákat, majd egy rövidebb programmal mosópor nélkül újra átmostam. Öblítõ helyet pedig ecetet használtam (használok). Az ecet fertõtlenítésre is nagyon jó (hypot mellõzve). Egy lavorban, vagy vödörben töményebb ecetes vizben áztatni 1 órát és utána mosni az elõzõek szerint.

Szó esett már a kórházban történõ mellszívó fertõtlenítésrõl is. Én a kórházba vittem be Chicco fertõtlenítõ folyadékot és egy másfél literes dobozkát (amiben a hûtõben is tudsz tárolni ételt) ebben 1 liter vízben könnyedén lehetet fertõtleníteni és nem kellett a "közösbe" rakni, ráadásul ott volt kéznél.

Nem tudom, hogy elhangzott-e már, de szoptatásnál mindig készíts elérhetõ közelségbe saját részedre innivalót, mert eleinte nagyon megszomjazik az ember lánya cicizés alatt. Erre nekem legjobban a "szopókás" 1/2 literes üdítõs üvegek váltak be.

Szintén nagyon jó egy otthoni kispárna, függetlenül attól, hogy ülve vagy fekve fogtok próbálkozni Kép

hálóruha-> mivel én nem szeretem sem a pizsamát sem a hálóinget, vettem néhány bõ, fehér, vászon-halásznadrágot és sok-sok elõlgombos polót, köntös helyet pedig egy vékony farmer inget. Ezt hordtam bent és sohe senki nem szólt érte.

bugyi helyet -> mint már többektõl is olvastam - a tenafix hálós bugyit hordtam.

hashajtás-> szerencsére nem volt rá szükségem, de lehet, hogy azért nem, mert csak rostos üdítõket (persze laktoherbet) ittam.

papucs-> amire szintén nem számítottam, nekem nagyon bedagadt a lábam (láttam, hogy másoknak is), így érdemes egy olyan papucsot is vinni, aminek állítható a szélessége. Olyat is érdemes vinni, amibe a zuhanyzóba beállsz.

Nem tudom, hogy kórházanként mennyire figyelnek oda, de nem mindig ehetõ és nem mindig szoptatós mamiknak ajánlott étrendet kaptunk (zöldbordó fõzelék, paradicsomos káposzta :|) így a látogatóktól elõre kértem a megfelelõ menût Kép

Amit én még vinnék: elõre nem látott módon császárral szültem és elég nehéz volt felkelni az ágyról. A "nulladik" napon még kaptam az ágy végére egy hevedert, amivel könnyebben felhúztam magam, de amint átköltöztem a baba-mama szobába már nem. Tehát minden eshetõségre felkészülve vinnék ilyen hevedert is.
Phaedra
 


Még vmi:
A textil pelust írta már vki? Neked a cicidre és a kölök feje alá szopinál.
Mellbimbó kiemelõ, akkor is ha direkt nincs rá szükséged, mert szopi alatt a másik cicibõl is szivárog (ömlik Kép ) a tejci és ezzel a szerkezettel "fel tudod fogni" a tejecskét.
 


Sziasztok Lányok!

[url=http://www.otlettar.try.hu/" TARGET="_top]http://www.otlettar.try.hu/[/url] oldalon is összeszedtük, hogy mit kell vinni a kórházba ill. mi kell a babának.

Most olvastam valamelyik újságba, hogy a Felina is gyárt kismama melltartót egész nagy kosármérettekel is.
A honlapján sajnos még nincs fenn az anyag, de a
1098 Budapest, Ferencz krt. 27. alatt van mintaboltjuk.
A képeken úgy láttam olyan rendszerü kosara van mint az Anitának fél kézzel lekapcsolható félig lenyiló kosár.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Kismama fehérnemûk

[url=http://www.felina.hu/" TARGET="_top]http://www.felina.hu/[/url]

felina, melltartó méretválasztás
[url=http://www.felina.hu/meret.html" TARGET="_top]http://www.felina.hu/meret.html[/url]

triumph melltartók, kismamma is + méret kiválasztáshoz segítség
[url=http://www.triumph-international.com/" TARGET="_top]http://www.triumph-international.com/[/url]

Anita ksmama fehérnemük
[url=http://www.maganovi.hu/anita/" TARGET="_top]http://www.maganovi.hu/anita/[/url]

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Ebben a hozzászólásban Noci összeszedte mit kell tenni a szülés után: (papírmunkák)

Babanet Társalgó: Anyaságról: "Hasznos linkek"
[url=http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/275/4186.html?1049589242" TARGET="_top]http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/275/4186.html?1049589242[/url]
Norci 2002 Május 16 csütörtök - 13h 52:

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Phaedra, és Bigacsiga!

Köszönöm szépen a tippeket , hasznát fogom venniKép
Aranyosak vagytok, nagyon, hogy segítetekKép
köszi:
Anita
 
 


Lányok!

Az ötlettár nagyon szuper!!! csomó mindent nyomtattam belõleKép
Köszi
Anita
 
 


Anita!
Biztos van még hely a hajókoffer oldalában, oda tegyél be egy VISINE szemcseppet. Megnyugtatja a kibõgött szemetKép
Ja, és néhány kórházban nem adnak fájdalomcsillapítót, mert nincs, szerintem érdemes a dokival elõre megbeszélni, hogy milyet szedhetsz,ha kell......
Csi
 
 


Hashajtó: phenolphtaleinum( ha jól írtam)Kép
Ez az az alap,amit Áfonya emlegetett.Nálunk odatették a kispolcra,amint az osztályon voltunk,de csak akkor kellett bevenni,ha nem volt 1 vagy 2 napja széklet már,Hát,mit mondjak,jól jött!Kép

Katéterezés:szerintem nem fáj,nekem már volt,bár nem a szülés kapcsán.Sokat kell inni,akkor talán nem lesz baj!A fiúknak jobban fáj,mert nekik hosszabb a húgycsövük és nem is egyenesKép

Jut eszembe!

Nálatok hogy volt?Lehetett szülés után enni?Mert nekem a doki azt mondta,hogy ne egyek és igyak(halál szomjas voltam!!!),de a amint kiment,a szülésznõ mondta,hogy ugyan már!!!Aztán fél óra múlva az osztályon hozták a vacsorát!

Jó készülõdést és nosztalgiázást!!!

Anyapoc
Névtelen
 


igen, ez az, csak nem tudtam, hogy kell leirni, es utana meg elfelejtkeztem rola.

kateter: nem maga a kateterezes fajt, hanem utana par alkalommal maga a pisiles. Valoszinuleg megsertett valamit. Csak hat amikor faj a gatseb, az aranyer lesben all, szorulas avagy epp hashajto, akkor meg egy csipo erzes nem hianyzik ott altajon. De egyebkent szep dolog a szulesKép

csi,
szemcseppKépKép Egyebkent van benn valami, nalam akkor torott el a mecses, amikor besargult a gyerek, kekfeny az agyam mellett, csupasz picike, leragasztva a szeme, egyedul ott benn es uvoltKép Na, nekem akkor jott meg az az igazi anyai erzes.

Inni kimondottan biztattak, kajara nem emlekszem, akkor nem nagyon erdekelt, sot, utana napokban is csak muszajbol, a tej miatt.

-Afonya
Névtelen
 


glicerines végbélkúp. nekemaz segített és most jutott eszembe
 
 


ÁfonyaKép,bocs a katéterezést csak általánosságban gondoltam,nem is figyeltem,hogy neked ovlt.Milyen disznó felületes vagyok!Viszont érthetõ,az bizti,hogy nem hiányzik ilyenkor az embernek!Nekem ugyan nem fájt utána,amikor kivették,gondolom,nem voltak veled túl óvatosakKép
Ja,a szülés csodálatos!Én másnap csináltam volna újra!És most isKép

Glicerines nagyon jó,ha szorulás van!Mert az maga a pokol!Kép

Anyapoc
Névtelen
 


A nagydolgok elõsegítésére tudom ajánlani az aszalt szilvát, aszalt sárgabarackot, mazsolát és a korpovit korpás kekszet.
A nagymama befõtjét. Nyers almát. Szilvalét.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Lányok!

Annyi jó ötlettel látok el, hogy namég. Nagyon örülök, hogy segítetek, és látom azért kicsit elõjön a nosztalgiaKép
csomó mindent jegyzeteltem már, nagyon sok hasznos ötlettel lettem gazdagabb a ti jóvoltotokbólKépMindenkinek szép napot!
Köszike:

Anita
 
 


Anita!
Ha ez számít, én is csatlakozom Anyapoc-hoz Kép
body és angolpólya!
Phaedra
 


Még egy ötlet a bodyhoz: olyat vegyél, vigyél, ami elöl gombos, mert így nem kell a pár napos babát emelgetned. Emlékszem az elsõnél úgy féltem, hogy valamit rosszul csinálok! De így csak ráfekteted és már benne is vana baba! Kép
Solya
 
 


Csatlakozom Solyához.Az ember elég ügyetlen az elsõ napokban.Kép

Szerintem jók azok a bodyk is,amiken még gomb sincs.Lehetõleg ne túl merev anyagúak legyenek és akkor könnyen bele lehet bújtatni a baba fejét.De ha már gombos,akkor csak elõl.Így a gomb nem is fogja nyomni a kis hátát,ami nem egy hátrányKép

Anyapoc
Névtelen
 


Irigylem azokat, akiknek a gomb nélküli body nem okozott gondot. Nálunk horror volt a body-ba bújtatás, nemcsak az elején, amikor az ember még ügyetlen is, hanem késõbb is. Belebújtatni, miközben majdnem megfullad, közben tartani a ide-oda billenõ kis fejét, aztán, miután szegényke megkönnyebbül, hogy megúszta fulladás nélkül, még belegyömöszölni a szintén rongyláb-jellegû karocskáit is. Tutira üvöltött már a közepén a procedúrának.
Nálunk az áttörés akkor következett, amikor body-rugdalózó helyett elkezdtem rá (a sokkal kevésbé "divatos") elöl-végig-lába-között-is-gombos ruhákat (pizsamát?) ráadni. Onnantól kezdve hawaii volt. Még most is az a kedvenc, pedig már 1 éves.
 
 


MériKép
Az én fõ gondom az volt, hogy a kölyök a születése pillanatában kinõtte az összes cuccát...

Anita!

Ha gondolod, akkor nézz be a
[url=http://www.pekkido.hu" TARGET="_top]http://www.pekkido.hu[/url]
oldalra, ott a Mária Divatáru Nagyker címét, és nyitvatartását látod. Ha regisztráltatod az üzletben magad egy vállalkozói papírral, akkor kb. "áfányi"-val kevesebbért vásárolhatsz, legalábbis ez legutóbb még így volt.
Ebben az üzletben rengeteg hazai készítõ portékáját árulják, van a kiskádtól kezdve a kocsicipõig minden.
Egész jó árai vannak. Pl. a Tetra törölközõ, és a pelus ott lényegesen olcsóbb volt a többihez képest egy éve. Nagy választékuk van bodyból, meg hálózsákból is.
Csi
Névtelen
 


Lányok!

Akkor szerintetek a body a leghasznosabb?
Egy két nyári badyt már vettem, de azok nem elõl gombolósak igaz, de majd keresek ( habár nem nagyon láttam még) majd elõl gombolósat is, hiszen azt bizti könnyebben rá lehet adni majd a kicsire.
Az angolpólya az olyan mint a hálózsák féle?Láttam már elõl czipzárasat belõle, hasznosnak találom.


Csi!
Próbáltam megnézni , de nem volt elérhetõ az oldal...
Köszi mindenkinek a hasznosabbnál hasznosabb tanácsot!

Anita
 
 


Vagy az angolpólya a sima hagyományos pólya?( most jutott eszembe, és jót mosolyogtam magamban, lehet, hogy ti is Kép )
Köszi:Anita
 
 


Anita

Az angolpólya tul.kép. egy nagy téglalap,aminek az egyik végének mindkét oldalán van egy-egy hosszú kötõ.Megpróbálok majd gy képet róla.Nagyon könnyû megvarrniKép
De a hálózsák is jó,de inkább éjszakára.

méri

Nekem nem volt gondom.Annyia a trükkje szerintem,hogy fel kell gyûrni a ruhácskát,akkor is,ha a fejét bújtatod és a kezecskéit isKépÉn a csónaknyakú(vagy milyen) bodykra gondoltam,mert azoknak jól ki lehet tágítani a nyakát.
Nálunk egyébként bmilyen ruha felvételénél(és levételénél) üvöltés volt.KépÉs még van is...Várom is a nyaratKép

Anyapoc
Névtelen
 


Sziasztok,
az elöl pattentos body nálunk is tuti jó volt. Ráadásul akkor tél volt, még hosszúujjba is kellett gyömöszölni gyerkõcöt. A Brendonban leeht kapni, sõt olyat is, amin két méret van, ez az elsõ idõkben nagoyn jó, ha gyorsan nõ a pici, és a baby bellnek is van, nekünk abból volt rövid ujjú tavaly nyáron.
Ágci

Kép
 
 


Ez ugyan nem teljesen a kórházi "mitvigyekbe",de most találtam rá a május-júniusi(kicsit megkésveKép) Fittmamában.Még jól jöhetKép

öltöztetés:
- 4-8 db body - 2 db sapka(vékony és
- 3pár zokni vagy kötött cipõcske vsatag)
- 3-4 db rugi - 2 db hálózsák v.angol-
-2-3 db pamutpóló pólya
- 1 bd kiskabát és nadrág(vatelines)- 1 db levegõztetõ zsák
(télre)

Alvás:
- 1 db kiságy(v. bölcsõ v. - 1 db gyerektakaró,
hordozható ágy) + matrac pléd, + 2db huzat
- 3 db vászonlepedõ - 2-3 db textilpelenka
- 1 db matracvédõ lepedõ(patikából) (baba feje alá)

Fürdetés és pelenkázás:

-1 db gyermekfürdõkád - 1 doboz fültisztító
- 1 db pelenkázómatrac(lemosható) pálcika
- 2 db puha,nedvszívó törölközõ - 1 db puha babahajkefe
(tetrának van!!!) -1 db tompa végû körömolló
-1 db babasampon -1 db vízhõmérõ
-1 tégely fürdetõkrém -1 doboz nedves törlõkendõ
(gyerekorvostól) -1 db fedeles vödör
-1 tégely popsikrém (használt pelusnak)
- 1 csomag steril vatta -eldobható nadrágpelenka
-1 üveg babolaj(növényi)

Köldökellátás:

-70%-os alkohol
-steril vatta v. fültisztító pálcika
-antiszeptikus hintõpor

Etetés,ha még csak szopi van:

-2 db szoptatós melltartó -szükség szerint mellszívó
-melltartóbetét -1 dbcumisüveg(lefejt
-bimbóvédõ ill.bimbókiemelõ tejcsinek)
-mellápoló krém

Ha már mást is eszik:

-1-2db kiskanál(ne túl pici) -1 db nagy lábas(fertõtle-
-1 db mûanyag almareszelõ nítéshez)
-1 db szûrõ(mûanyag) -1 db ivópohár
-1 db tálca -1 db csõröspohár
-1 db kislábas -1-1 db mély- ill. lapostányér
-4-5 db elõke

Szállítás:

-Kenguru(2 hónapos kortól) -biztonsági gyermekülés(autóba)
-Babakocsi+kis pléd
-babahordozó

Egyéb kellékek:

-lázmérõ -fertõtlenítõ tabletta v.
-lázcsillapító kúp(orvostól) folyadék
-Cumisüveg tartalék cumikkal -orrszívó(gépi v.kézi)
-üvegmosó kefe -4-8 db törlõkendõ(pelus)
-botturmix -1 db szobahõmérõ
-szükség szerint hõsugárzó -szükség szerint csecsemõmérleg

 
 


Sziasztok!

Holmi rovat, Babakelengye: [url=http://www.babanet.hu/hol-mi/kelengye.php" TARGET="_top]http://www.babanet.hu/hol-mi/kelengye.php[/url]

Itt is van egy felsorolás, külön a téli és a nyári babáknak.

Csók:

Dia
Dia
 


Anita!Kép
A cím helyesen:
[url=http://www.pekido.hu" TARGET="_top]http://www.pekido.hu[/url]
Csi
Névtelen
 


Köszi Lányok!

Még annyit kérdeznék, hogy igaz nyáron születik a pici , és elég meleg lesz, a bodyn kívül szerintetek milyen hosszabb újjú ( kardigán, kising) kell majd? Az orvossal már elõrre fel lehet íratni a kicsinek szükséges dolgokat?Arra gondoltam, hogy már elõrre megkeresem a gyermekorvost és tisztázom vele a dolgokat...
Ja, és a bimbóvédõt azt kizárólag szoptatáskor kell a mellre helyezni( amelyikbõl nem szopizik a kicsi)?
Meg ha vannak jó ötleteitek, hogy késõbb , mivel igencsak tél lesz , mire már ehet majd egy két gyömölcs félét,mit célszerû eltenni( fagyóba esetleg). Ugy tudom, hogy õszibarack, spenót meg ilyen dolgok nagyon jók...
Lehet, hogy bugyuta kérdéseim vannak, de remélem elnézitekKép
Köszike:

Anita
 
 


Angolpolya:

Kép

Zsuzsi
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: