Új privát üzeneted érkezett!

Brenda!
A cseppszív csepp alakú, a rendesnél kisebb szivet jelent. Ez egy röntgen diagnózis. De minden szív valamennyire csepp alakú, a cseppszív tudomásom szerint függőleges állású csepp alakú.

Lara!
A Danoval nem férfihormon, és én változatlanul szintén nem értem, miért kell fogamzásgátlót szedned, és ugyanakkor miért mondta az orvos hogy máris próbálkozzatok a baba projekttel. A kettő nem megy egyszerre! Ha úgy mondták, hogy fél év Danoval szedése után ovuláció indukció és baba próbálkozás, azzal egyet értek.

Bettina!
A kevés alvás mindenképpen félreveztető értékeket ad az alaphőmérőzésben. Az a 6 óra szükséges lenne!

Szemérmes!
Nem tudom. Talán vizsgálattal ki lehetne deríteni az okát.

Solya!
Móni jól mondta a választ.

Galuska!
Nyugat-Európában 2 féle néven van forgalomban a Gynevac ikertestvére: SolcoTrichovac és Gynatren. A Solco nevű Báselben működő gyógyszergyár gyártja. Nem tudom, hogy Finnországban forgalomban van-e valamelyik. Próbáltam kideríteni, mivel a fiam kint volt 5 hónapig Finnországban, de nem sikerült választ kapnom rá eddig. Tudni kell róla, hogy a svájciak 2 dolgot "elszúrtak" vele kapcsolatban: 1 ampullában összesen 0,5 ml van, ugyanakkor minimum 0,5 ml-t kellene bejuttatni mélyen izomba, de a fele benne marad a fecskendőben és tűben, ez az egyik hiba. A másik az, hogy spórolni akartak vele, és egy kúrának 3 ampullát csomagolnak 1 dobozba, ugyanakkor a feltaláló, aki az immunizáció és védőoltások magyarországi atyja, vizsgálataival 5 oltást talált elegendőnek. Ami azt jelenti, hogy mindenképpen alul dozírozták az egész kúrát. Ha valaki abból a hatásos mennyiséget akarja megkapni, akkor legalább 3 doboz 3 apullásat kell vennie. Egyébként minden Gynevac-kal kapcsolatos kérdésre szívesen válaszolok, csak én is választ vártam eddig.

Üdvözlettel
Erazmusz
 


Kedves Erazmusz,
Köszönöm a gyors választ.
(Én ahogy olvastam Lara kérdését, azt vettem ki, hogy valahány HÓNAPOT akart írni és nem holnapot, csak lemaradt a szám a hónapok elől.)
Annamari
 
 


Kedves Erazmusz!

Köszönöm a hőmérőzés alvásigényére vonatkozó válaszát.

Akkor van 2 lehetőségem. Vagy magamra erőltetem a több alvást vagy abbahagyom a méregetést.

De legalább így megnyugtató, hogy a mostani hőgörbém lehet, hogy ezért néz ki furán.

Köszönöm
bettina
 

 
 

Kedves Erazmus, Annamari!

Nagyon ! szépen köszönöm válaszodat és igen Annamari, nagyon aranyos vagy, ahogy irtad, én hónapokat akartam irni, csak elég hibásan szoktam. A gépen meg mindig kikapcsolják a számokat igy ezért lehet, hogy nem irta fel.
Erazmus!
A Danovalt 6 honapig kell szednem és én ugy döntöttem, hogy azt mondom a dokinak, hogy a Continuin-tól nagyon rosszul lettem és abbahagytam, mert kínos volt az irodában is a munkahelyemen. Igy nem sértődik meg, ha nem szedem be amit felirt, legfőképp, hogy a szaktudását nem nézem le.
A Danoval ha nem férfihormon akkor pontosan mi ?
Igen, nagyon szeretnék már a 6 hónap után babát..
Köszönöm előre is!

Lara
Lara
 


Kedves Erazmusz,

Két évvel ezelőtt a férjemmel együtt Gynevac injekciót kaptunk, mert állandóan mindenféle panaszom volt. Utána azonnal rendbe jöttem. Sajnos mintha megint hasonló problémák jönnének elő nálam. A kérdésem az, hogy megint mindkettőnknek kell kapnia az injekciót, vagy elég ha csak én kapok. A kúra után milyen időszakonként kell emlékeztető injekciót kapni ebben az esetben és azt is mindkettőnknek kell?
Még egy apró és banális kérdésem lenne. Ultrahangra (peteérés megnézése céljából) a menstruáció első napjától számított 12-14 napon kell menni? Válaszát előre is köszönöm.

Anna
Oktor Anna
 


Draga Erazmusz!
Nagyon-nagyon koszonom az informaciot! Azonnal utananezunk, ha kell, felturjuk az osszes patikat HelsinkibenKép, aztan majd beszamolok az eredmenyrolKép
Koszonom megegyszer!

Galuska

KépKép
 
 


Kedves Eramusz!

Csak egy kerdesem lenne. Kap reszesedest a Gynevac gyogyszer gyartojatol, forgalmazojatol?

Koszonom

Agnes
Névtelen
 


Ágnes!

A kérdés meglehetősen illetlen. Egyébként: és ha kapna?
1. Még mindig kevésbé durva dolog itt reklámozni, mint saját betegnek felírni receptre, mondván, úgysincs más választása, mert mást nem vagyok hajlandó feírni. Ismerünk ilyen orvosokat mindannyian.
2. Azok után, hogy Erazmusz, szabadidejét feláldozva vadidegen embereknek segít, azt hiszem, az a minimum, hogy gyógyszert reklámozhat. Mellesleg ezt mindannyian megtesszük, mikor dicsérünk egy nekünk bevált gyógyszert, ételt, orvost.
3. A Gynevac egy tökjó szuri, tehát semmi probléma nincs azzal, ha kicsit reklámozzák.
Mindezek mellett meggyőződésem, hogy Erazmusz NEM kap részesedést a Gynevac gyártójától.

Am
Névtelen
 


Kedves Am!

En viszont 100%-ig meg vagyok gyozodve, hogy kap. De varjuk meg a valaszat. Tovabba arrol is megvagyok gyozodve, hogy ez a gynevac gyogyszer nem 100%-hogy jo, mint minden mas gyogyszer sem jo mindenre es mindenkinek. Nekem szemelyes tapasztalatom, hogy nem segitett. Vannak itt tobben is akiknek szinten nem, csak ok nem foglalkoznak vele es nem irjak ide le. Megkerdezetm mas nogyogyaszokat is, a szerrol csupan kivancsisagbol, kerdesemre azt mondtak, mert hat tudom a nogyogyaszok nem szivesen irjak fel. Meg is kerdeztem oket hogy miert. Mert az elejen tobben is irogattak, de nem volt eredmenye. Sok esetben nem segitett. Viszont hihetetlen draga es drasztikus a szedese.

Egyebkent a reklamozasrol meg annyit, hogy szerinted mi az amit csinal, ha nem reklam? Ide jon ingyen valaszol 10 percben a kerdesekre, majd ugyan nem mondja, hogy gyere el, de biztos vagyok benne, hogy az itt levok nagy resze elmegy hozza. 100% hogy a betegeinek tobb mint az 50%-a innen van. Mi ez ha nem reklam? Napi vagy ketnapi vagy heti 10-15 percert. Megeri nem?
EGyebkent meg az orvosok latatlanban nem mondanak diagnozist, csak vizsgalat utan. Ha igazi orvos, akkor ebbol is latszik, hogy reklam, mert gyere el segitek. Ha meg csak igy latatlanban diagnozist mond, akkor nincs is mit mondanom.

Agnes
Névtelen
 


Ágnes!

Ha az lenne az üzenete, hogy gyere el, segítek, akkor nem válaszolna az olyan embereknek (akik mellesleg az ide írogatók 90%-át kiteszik), akiknek már van orvosuk.
Egyébként, ha végigolvastad a topicot, láthattad, többször írta, hogy NEM szeretne velünk betegként személyesen találkozni.
Amúgy ha találsz olyan orvost, aki elvállalja, hogy vadidegen emberek kérdéseire válaszolgat csak úgy, szabadidejében, akkor nosza, hívd gyorsan ide. A reklámozás egyébként egy olyan dolog, hogy akit nem érdekel vagy irritál, az ugorjon át rajta és kész. De épp a napokban mesélte egyik ismerősöm, hogy Gynevac-ot írt fel neki az orvosa (nem Erazmusz Kép). Ja és mégvalami: A gyártó-orvos jutalékos biznisz úgy működik, hogy csak az általa felírt gyógyszer után kap jutalékot. Erazmusz közülünk senkinek nem írt fel gyógyszert (vagy igen?), mégis hogy kapja szerinted a jutalékot? Bemondás alapján? "Ma reklámoztam 6 embernek a Gynevac-ot, ebből 2 valószínűleg fel is iratja, kérem a pénzt"? KépKép

Am
Névtelen
 


Kedves Em!

Gratulalok neked.
Rajtad van a loszemuveg es egy olyan embert vedsz, akit szerintem nem is ismersz, nem voltal nala. Igy nincs is mirol beszelgetnunk.

Agnes
Névtelen
 


Ágnes!

Utolsó mondatoddat tökéletesen egyetértek. Csak tudnám, akkor minek jöttél? Egyébként: Te pedig egy olyan embert támadsz, akit nem is ismersz és még sohasem bántott. Idegent védeni kevésbé elítélendő, mint idegent támadni, úgy gondolom.

Am
Névtelen
 


Ó lányok, hagyjátok már abba! Tényleg!
Csodajó nap van, és annyi minden más, amin lehet bosszankodni.
Éljenek a hűvös éjszakák és az illatos reggelek
Kép

Judit


Ágnesek vannak voltak lesznek - de engem még mindig borzasztóan elszomorít a puszta létük is :-(

Panka
Panka
 


Hogy megszakítsam e bájcsevejt, kérdeznék Erazmusztól:

Kedves doktornő!

Meg szeretném tudni, hogy az inszemináció előtti vizsgálatokat törvény (rendelet) szabályozza-e, vagy "csak" kórházanként változó "házi" szabályzata van?
Nekem ebben a hónapban lett volna az első inszeminácóm, de a doktor a ciklus elején nem vetette le a vért, kedden pedig közölte, hogy a vérvizsgálatok hiányában nem csinálja meg a beavatkozást. Borzasztóan elkeseredtem, átvágva érzem magam, ti. hónapokkal ezelőtt csinált PCT-nek nagyon siralmas eredménye lett, így csak ez jelentené a megoldást.

Válaszát előre is köszönöm:
Jovi

Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Kedves Am, Panka es a hozzajuk hasonlok!

Voltam mar Erazmusznal es igen jol ismerem. Nem azert jottem ide, hogy titeket kerdezzelek, hanem, hogy Ot. Viszont valoszinu Ti belelattok a fejebe es ismeritek az eletet. Talan ezert valaszoltatok helyette. Ot kerdeztem es nem titeket. A problemakat akkor miert nem valaszoljatok meg itt a forumon, ha olyan okosak vagytok? Igazan segithetnetek neki ebben is. Talan akkor nem kene neki ingyen ekkora aldozatot hoznia, hogy mindig itt van. Ez meg eszetekbe sem jutott. Nem vagyok en olyan rossz ember. Tessek segiteni neki. Ha olyan jol tudtok valaszolni helyette? Lehet hogy ti meg jobban is tudtok majd segiteni es az en problemamat is megoldani. Erazmus nem tudta, meg Gynevac gyogyszerrel sem, es egyeb mas gyogyszerekkel sem, amik tobb mint 30 ezer forintomba kerultek. Meg a vizsgalat ara is, ami szinten nem volt keves csupan 7500Ft. Mi ez ha nem rablas? Tovabba a vizsgalat utan harom napig vereztem. Ennyire ismerem. Lehet hogy szeretitek, de nem kenyszerithettek erre mast is. Es ha ez a forum a kerdezz-felelek forum, akkor szeretnek valaszt kapni a kerdesemre. Vagy ez csak szep kerdesek es szep valaszok foruma?

Agnes
Névtelen
 


Kedves Ágnes!

most kapcsolódtam csak be ebbe a topicba, és lehet, hogy én vagyok tudatlan, de nem bírtam kiolvasni a leveleidből, hogy neked mi a problémád, milyen kérdésed volt Erazmusz felé azon kívül, hogy kap-e részesedést. Nem szeretnék tapintatlan lenni, de milyen problémára írták fel neked ezt a biz. Gynevacot? És egyáltalán mire is való az?

Üdv: Boglárka

KépKép

KépKép
 


Kedves Ágnes és a hozzá hasonlók Kép!

És most jobban érzed magad, hogy megpróbálhatod lejáratni Erazmuszt? Ez a szép az Internetben, hogy az ilyen jóidulatú írogatók az inkognitójuk megőrzése mellett vígan lejáratnak másokat, akik többé-kevésbé fel kell fedjék a kilétüket, hogy hitelesek legyenek.
De nem baj, neked biztos sokkal jobb lett ettől a közérzeted és ez a topic ugye rólad szól és "Járasd le Erazmuszt" a címe.

Am
Névtelen
 


Én a következőt nem értem:
nagyon sokaknak Erazmusz jelenti a megnyugvást, legalábbis amíg orvoshoz nem kerülnek. Tanácsot ad, ami aztán az egyén mérlegelése, hogy megfogad-e vagy sem... Miért fáj ez Ágnesnek? Mert irigyli Erazmuszt (akár a részesedésért, akár nem)? Ezzel azt akarja elérni, hogy Erazmusz itthagyja ezt az egészet? Kinek tesz Ágnes ezzel rosszat? Mindazoknak, akiknek a jövőben is szükségük volna Erazmusz tanácsára... Erazmusz nem ebből él, tehát neki "csak" a jó hírnevét rontja.

Miért csinálod? És miért ilyen stílusban? Le lehetett volna írni, hogy kedves dr.-nő, nekem nem jött be a G. Miért is jönne be mindenkinek? Egyelőre nem klónozott másai vagyunk egymásnak. (Ennek jelen pillanatban örülök. Kép)
Névtelen
 


Nekem megszűnt a kb.8 éve fennálló, állandó gyulladásom, amit már rengeteg kókler doki próbált össze-vissza sikertelenül kezelgetni. És Erazmusz ezzel már többet tett, mint eddig bármelyik...

Bea
Bea
 


Kedves ÁgnesKép
Sajnálom, hogy Neked nem tudott segiteni Erazmusz és a G.de úgy érzem amit leveledben irtál erős vádaskodás... Hogy érted, hogy a vizsgálata után napokig véreztél? Milyen beavatkozás volt ez? Ha igy volt E. nem tájékoztatott előre a várható következményekről? Nem mentél vissza kontrollra és kérdeztél rá pontosan mégis hogy lehet ez? Miért nem tisztáztad Vele a dolgot? A gyógyszerek árai bizony iszonyatosan magas összegekre rúgnak... De csak hogy tudd egy lombik program ára meghaladja a 100.000,-Ft-ot is, és a sikert sajnos senki és semmi sem garantálhatja.És erről külön nyilatkozatot is alá kell irni az utólagos reklamációk elkerülése végett... Ő is ember olyan mint Te vagy Én aki abban segit amiben tud. Én nem ismerem Őt ezért nem tudok sem jót, sem rosszat irni Róla de azt gondolom etikusabb lenne személyesen megkeresned Őt és tisztázni a problémádat Vele. És még egy személyes tapasztalat. Irtam itt a babaneten egy Nőgyógyásznak néhány éve az akkori problémámmal kapcsolatban. Az illető látatlanban itélkezett az orvosi kezelésem felett és a világon semmi tanácsot nem adott, pusztán a mobilszámát és nyomatékosan felhivta a figyelmemet, hogy ha jót akarok magamnak akkor mielöbb keressem Őt fel a rendelőjében. Hát ez nekem kicsit tolakodó volt és úgy éreztem, Ő igy szerzi a betegeit... Erazmusznál sosem tapasztaltam ilyen megnyilvánulásokatKép

Sok sikert kivánok Neked és ha gondolod avass be minket a problémáidba, ha tudunk segiteni fogunkKép

Üdvözlettel: Doris
 
 


ÁGNES: a hozzászólásoddal kapcsolatban egyetértek a lányokkal. Egyébként, igen sajonos saját tapasztalatok alapján nagyon okosak vagyunk a témában és a "ma megint megjött"-ben rengeteget segítünk és sok kérdésre válaszolunk egymásnak. És Erazmusz még oda is benéz és ha hülyeséget írunk, kijavítja! És valószínüleg ezért sem kap jutalékot. 14 éves korom óta 16 éven át küzdöttem folyamatos gyulladásokkal - a GYNEVAC-tól egyik napról a másikra elmúlt. Sajnos mindkét petevezetőm ráment. Milyen kár, hogy nem adták be nekem időben! Mindenkinek nem segíthet, de attól még meg kell adni az esélyt. Egyébként pedig nincsenek mellékhatásai, tehát ártani biztosan nem árt.
Ja és nem vagyok Erazmusz betege.
Virág
 
 


Doris!
Csak nem E.Cs. volt annak a nőgyógyásznak a monogramja??? Nekem is volt hozzá szerencsém, szerencsére csak virtuálisan.
Am
Névtelen
 


Kedves AmKép
De igen, Ő volt... Ezek szerint Veled is hasonló történt... Szót sem érdemel az egészKép

Puszi: Doris
 
 


Doris!
Sejtettem... Mondjuk ő jópár beteget (akiket a neten szedett össze) meglehetősen félrekezelt Kép
No mindegy, tényleg annyit sem érdemel, hogy beszéljünk róla.
Am
Névtelen
 


Kedves Mindenki!

Jol latom, akkor nektek Erazmusz az istenetek.
Sok sok szerencset. Ne csalodas legyen a vege.
Szerintem at lehetne keresztelni a topicot, Isten Erazmusz valaszol a szep kerdesekre vagy a Hibatlan Erazmuszisten valaszol az Istenito kerdesekre.

Csalodasmentes kezeleseket

Agnes
Névtelen
 


36 éves, hat hetes terhes vagyok, harmadik gyerekünket várjuk. Korom miatt aggaszt, nehogy valamilyen rendellenességgel szülessen a kicsi. Hallottam, hogy a magzatviz-mintavétel helyett( ami esetleg vetélést okozhat) most már van egy vizsgálat, aminek a segitségével az anyai vérből meg lehet állapitani az esetleges rendellenességet. Erről szeretnék többet megtudni, (mikor kell elvégezni, mennyire megbizható, hol kell elvégezni).
Ildiko
 
 


36 éves, hat hetes terhes vagyok, harmadik gyerekünket várjuk. Korom miatt aggaszt, nehogy valamilyen rendellenességgel szülessen a kicsi. Hallottam, hogy a magzatviz-mintavétel helyett( ami esetleg vetélést okozhat) most már van egy vizsgálat, aminek a segitségével az anyai vérből meg lehet állapitani az esetleges rendellenességet. Erről szeretnék többet megtudni, (mikor kell elvégezni, mennyire megbizható, hol kell elvégezni).
Ildiko
 
 


Szia Ildikó!

Azt hiszem, ez a quartett teszt és a Bolgárkerék utcában, az optimális családtervezőben megcsinálják.
Bocs a beleszólásért, főleg, ha nem helyes az info Kép

Annamari
 
 


Am Kép
dr. E.Cs-hez nekünk is volt szerencsénk... sajnos Kép

Orsi
Orsi
 


Ágnes!

nagyon mérges, dühös vagy a világra. Nagyon rossz, mikor az ember becsapottnak érzi magát és a helyzetét kilátástalannak érzi. De ez nem jogosít fel Téged arra, hogy mások jóindulatát megkérdőjelezd vagy mások Erazmuszba vetett bizalmát megsértsed. Talán a problémád megoldódna, ha először a haragot és bosszút kitörölnéd a lelkedből és utána elmennél egy olyan orvoshoz, akiben tényleg megbízol. Biztosan rosszul érzed magad, de ne akard, hogy mások kedvét/bizalmát is elrontsad.
Próbálj kibékülni a világgal és Erazmusszal is, éppen azért mert senki sem tökéletes és emberek vagyunk!
Névtelen
 


Kedves "Ágnes"!

Szerintem nem érdemled meg, de mivel e topicon 7 oldalon keresztül a Te rosszindulatú megjegyzéseidet, és a lányok ezzel kapcsolatos válaszait olvastam, Neked írok először. Ezt a topicot ugyan Ancsi azért nyitotta 2 évvel ezelőtt, hogy a lányok problémáira tudjak válaszolni közvetlenűl, anélkül, hogy végig kéne olvasnom a "már megint megjött" topic egész beszélgetését, - nem pedig azért, hogy az ilyen jellegű vitát olvassam, és esetleg "védekezzek". De "Isten neki, fakereszt" - egyszer ezt is megteszem. A további ilyen írásodra nem fogok reagálni.
Nem a kérdésedre válaszolok először, azt a végén teszem.

Először is: azt gondolom, hogy nem vagy beteg, és nem jártál nálam soha. Ha jártál volna, akkor nem írnád azt, hogy 7500 forintért rendelek, mert ez szemen szedett hazugság! Sok nőgyógyász van Budapesten, aki ennyiért rendel, meg többért is, aki viszont valóban járt nálam, az tudja, hogy én nem. Itt most nem akarom leírni a különböző rendelési díjaimat. Mind jóval ez alatt van. Azt azért leírom, mert mindenki tudja: recept írás és injekció beadás nálam ingyenes. Noha az injekciós tű és fecskendő pénzbe kerül nekem is, az időm is megy vele. A recept írás pedig orvosi diplomához és kórházi vagy magán rendeléshez kötött, mégis ingyen csinálom. (Más orvos 1 vagy több ezer forintért csinálja ugyanezt a magánrendelőjében.)

Másodszor: az az érzésem, hogy mégcsak nem is nőnemű személy vagy. Ha az lennél, akkor nem fájna neked az, ha sokan meggyógyulnak a lányok közül a tanácsaim segítségével. Amit egyébként általában a saját háziorvosuk, vagy nőgyógyászuk közreműködésével tudnak elérni.

Harmadszor: konkrétabban azt gondolom, hogy egy himnemű nőgyógyász vagy, aki így próbálsz lejáratni engem, meg egy nagyon jó gyógymódot. Talán írigységből?
Ha valóban jártál volna nálam, akkor azt is tudnád, hogy elmondom: 100%-os csodaszer nincs, de azok a panaszok, amik miatt a Gynevac-ot felírom, 90-95%-os valószínűséggel megszűnnek. A kúra végén - ha nem én adom be - gyere vissza kontrollra, és ha nem használt, megkeressük, hogy mit kellene még tenni. Ha valóban itt jártál nálam, és nem tetted meg ezt: csak magadra vess, ha nem gyógyultál meg.

Azt mondod, hihetetlenül drága? Egy kúra 4904.- ft. Az antibiotikumok, amiket a folyásos-hasfájásos panaszokra adnak, ugyan nem szünteti meg a folyást, de elpusztítva a normál flórát is, kiváltja a hüvely, a belek, a hugyhólyag gombásodását.(És akkor a nőgyógyász azt mondja, hogy "gombás fertőzése van"). A gombára adott 4x150mg Diflucan kapszula (ami talán megszünteti a gombát, de sokszor nem) kb. 4500.- ft de ez nem elég, mert az antibiotikumokkal elpusztított laktobacillust is helyre kell állítani, 1500-2000ft-os laktobacillus hüvelytablettával. És akkor az esetek legnagyobb részében még mindig nem sikerült helyreállítani a hüvely normál flóráját. Viszont ha minden nőgyógyász a kezelést Gynevac-kal kezdené, és nem akkor próbálná meg ezt "csodaszerként" használni, amikor már alaposan tönkretette antibiotikumokkal az egész szervezet normál flóráját - nos akkor sokkal nagyobb eredményességgel tudná alkalmazni mindenki.
Azt nem értem, mit értessz az alatt, hogy drasztikus? Hogyan lehet egy védőoltás drasztikus?

"Az orvosok látatlanban nem mondanak diagnózist, csak vizsgálat után." Ezzel kapcsolatban idézem Dr Gardó Sándor professzor úr több helyen leírt mondatait, legutóbb, amiből most kiírom, a "Háziorvosi Továbbképző Szemle" c. folyóirat 2002.évf. 397.oldalán jelent meg:
"A hüvely gyulladásos betegségei több kellemetlenséget és szenvedést okoznak a nőknek, mint az összes többi nőgyógyászati eredetű betegség együttvéve. A nőorvosnál való megjelenés leggyakoribb oka a rendellenes folyás, amelynek diagnosztikájára és terápiájára óriási összegeket költenek, nem ritkán feleslegesen és eredménytelenül. A bekteriális vaginosis a leggyakoribb hüvelyi fertőzés, a genitális fluor első számú oka." "A bakteriális vaginosis leggyakoribb szövődményei az idő előtti burokrepedés és a koraszülés, a postpartum endometritis (= szülés utáni méhgyulladás), a kismedencei gyulladás és a nőgyógyászati posztoperatív infectiok (=műtét urtáni fertőzések)." A panaszok alapján nem nehéz a diagnózist felállítani látatlanban sem, annyira jellemzőek, de ha valaki vizsgálatra jön, annál a natív hüvelyváladék mikroszkópos vizsgálata és a hüvely pH mérése, plusz az észlelhető szag 100% biztonsággal megadja a diagnózist. (Hány nőgyógyász csinálja ezt? Ezt is Gardó professzor is javasolja!)

A kezeléséről. Philipp és munkatársai laktobacillus vakcinával történő oltás után 85%-os ereményességről számolnak be 1974-ben. (Ez magyar közlemény.) Karkut 1984-ben 13 nyugatnémet klinika egyesített eredményeiről számol be 80%-os eredményességgel bakteriális vaginosis Gynatrennel történt gyógykezelése után. (Gynatren = Gynevac ikertestvére Nyugat-Európában.) Rüttgers 1988-ban leírja, hogy Gynatrennel oltott paciensek 75%-a 12 hónappal az oltás után is tünet és panaszmentes volt. (Melyik más "varázsszerről", amit használnak széles körben a nőgyógyászok, mondható el ugyanez?)
Nem akarok több irodalmat felsorolni, de tudnék 100-at is.

Továbbá: Soha senkinek nem írtam, hogy gyere el, és segítek. Arra pedig egyáltalán nincs szükségem, hogy az internetről gyűjtsek magamnak pacienseket. Ellenkezőleg, azért igyekszem névtelenül maradni, hogy ne keressenek személyesen. Ugyanis olyan sok a betegem, hogy alig győzöm. Du. fél 5-10-ig , néha 11-ig tart a rendelés, heti 3x, és néha plusz napot is kell beiktatni, amikor már 3-4 hétre előre betelt az előjegyzési naplómban minden hely. És ha valakinek sürgős, mert nem tud pl. a vérző terhes 3 hetet várni, akkor vasárnap, vagy nem rendelési napon este is megnézem.
Egyszer már megsértődtem, mert valaki névtelenül (mint Te is) meggyanusított itt a Babaneten, hogy reklámozok. Akkor hónapokig nem jelentkeztem. Most azonban azért se sértődök meg, nem bűntetem ezeket a rendes és tanácsra szoruló lányokat egyetlen rosszindulatú ember miatt!!! Ha végig néznéd az írásaimat, azt is látnád, hogy nem 10-15 percet foglalkozom velük, és igen gyakran jóval éjfél után, amikor Te már bizonyára az igazak álmát alszod!...
Szóval a betegeim egyáltalán nem innen vannak, hanem "szájhagyomány útján" terjedek. Minden rendelési napomon van 3-4 új beteg, mindig megkérdezem, hogy került hozzám. "A barátnőm járt itt, ő is régóta kinlódott, és itt meggyüógyult." Vagy "a mamám munkatársnője ajánlotta, neki is évek óta nem sikerült terhesnek lenni és eljött ide, utána hamarosan terhes lett." Stb. stb. Megnyugtatlak, hogy ha valaki meg tudja gyógyítani a beteget, és nem attól fél, hogy meggyógyul a beteg és akkor nem jön többet csak egyszer egy évben rákszűrésre, annak nem kell az internetről szerezni pacienset.

Vannak itt a fórumon olyan lányok, akik segítenek nekem a válasz- illetve tanácsadásban. A sokszor feltett kérdésekre már ismerik a választ, esetleg saját tapasztalatukból is, és amikor én napokig nem tudok jönni, akkor válaszolnak helyettem egymásnak, és nagyon helyes válaszokat adnak.

Továbbá. Előfordul, hogy a vizasgálat után valaki vérzik. Ennek nem a vizsgálat, hanem az alapbetegség, amivel idejött: a gyulladás az oka. Szerintem senki nem akar arra kényszeríteni, hogy szeress, de ha valakinek szüksége van a virtuális segítségre (ami neki nem kerül pénzébe, nekem pedig sok időmbe és lelkesedésembe, amit viszont Te nem tudsz kioltani), akkor az miért ne kaphatná meg ezt a segítséget? Ezt miért akarod Te elrontani? Ez nemcsak a Gynevacról szól, hanem nagyon sok másról is, de mivel a fentebb leírt idézetből olvasható, a nők legtöbb nőgyógyászati panaszának a bakteriális vaginosis az oka, a legtöbbször az azt tartósan meggyógyító gyógyszert, a Gynevac-ot ajánlom. (Ez bármennyire nem is tetszik Neked!)
Igen, a lombik programm 100000-1 millió forint költséggel jár a paciensnek és átlagosan 20%-ban sikerül egy ilyen beavatkozás (l. az erről írott Népszabadság cikket).

Kedves Ágnes! Nem vagyok isten, csak nagyon szeretem a betegeket, és nagyon szeretek segíteni nekik. Ezért lettem orvos.

Végül válaszolok az egyetlen kérdésedre. Nem kapok részesedést a Gynevac gyártójától és forgalmazójától. Egészen más a kapcsolatom a Gynevac-kal. De ezt már nem magyarázom, mert még hosszabb lenne, és Te és a hozzád hasonlók, akiknek a pénz az istene, akiknek a gondolata csak a pénz körül forog, úgysem értenétek meg.

Ezzel ezt a témát lezártam, mert több időt ezzel nem kívánok eltölteni.

Üdvözlettel
Erazmusz
 


Kedves Anna! (aug.12.)
A Gynevac átlagosan 1 évre ad védettséget a kiújulás ellen. Néha kevesebb, néha több idő telik el. Ilyenkor érdemes új sorozatot megkapni. Lehetséges, hogy most elég lesz csak Neked adni. A férjedet csak akkor bevonni a gyógykezelésbe, ha a eredménytelen lenne a Te egyedüli kezelésed. Úgy gondolom, a betegtájékoztatón látható 2 havonkénti emlékeztetőt nem érdemes akkor felvenni, ha csak 2 év után jelentkeznek ismét panaszok.
A tüsző méretének mérése kb. a 12. napon érdemes, mert a 14. napon sokszor már nem látható semmi.

Kedves Jovika!
Az inszeminációt, ha az a férj spermájával történik, nem szabályozza rendelet, csak házi szabályok. Vannak ajánlások, tudományos jellegűek.

Kedves Ildikó!
Igen, a kérdezett vizsgálatra vért vesznek a Bolgárkerék utcában, és valóban quartett teszt a neve. Viszont ez ugyanúgy nem ad biztos diagnózist a fejlődési rendellenességekről, mint az itthon rutin szerrűen végzett AFP + Béta HCG vizsgálat, amit szintén az anyai vérből néznek meg. (Plussz a 13. hetes genetikai ukltrahang, ahol a nyaki redőt mérik.) Ezek a vizsgálatok a Down-kór valószínűségét állapítják meg, ugyanúgy mint a quartett teszt. És ha nagy a valószínűsége, ugyanúgy javasolják a quartett teszt esetében is a magzatvíz mintavételt, illetve chorion biopsziát. Egy példát mondok, egy megtörtént esetet. 37 éves terhes, elküldték Londonba a vérét a Bolgárkerék utcából (mert hogy a vizsgálatot magát ott csinálták, két éve, 40.000 forintért), már másnap visszajött a válasz: az AFP olyan alacsony, a béta HCG olyan magas (a másik két vizsgált tényező normál érték volt), hogy a DOWN kór valószínűsége az életkort is figyelembe véve 1:6 (ez azt jelenti, hogy 15 % esélye volt a Down kórnak, ami nagyon magas esély), a chorion biopsziát meg kellett csinálni. A chorion biopszia eredménye negatív lett: nem volt Down kór - vagyis a 85%-ba tartozott. Ezt kapta volna az itthoni vizsgálatból is, csak 2 héttel később, nem másnap, de ingyen.
A vetélés rizikóját csak 1%-kal növeli a hasfalon át végzett chorion biopszia, vagy magzatvíz vétel (100-ból 1), de biztos diagnózist ad. Én sok 37 év fölötti terhesnek csináltattam, de egy se vetélt el.

Üdvözlettel
Erazmusz
 


Kedves Erazmusz, köszönöm válaszát. Ez csak megerősített abban a döntésemben, hogy orvost váltsak.
Üdvözlettel:
Jovi

Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Kedves Boglárka!
Küldtem egy mélt a profilodra. Megkaptad?
Üdvözlettel
Erazmusz
 


Kedves Erazmusz!
Igen, meg, köszönöm, és tettem is fel egy kérdést, ami most eléggé fontos számomra Kép
Üdvözlettel: Bogi

KépKép

KépKép
 


Kedves Erazmusz!

Kicsit megilyesztettek itt a neten, ezért csak egy rövid kérdésem lenne:

A 11. héten végzett Uh szerinti 2,1 mm-es nyaki redő tényleg masas? Mert az orvosom azt mondta rendben van. A BPD 18 mm volt. Egy dolog ütötte meg még a fülemet ott, az UH specialista rámutat a vizsgálat végén a monitorra, és így szól a dokimhoz: "ez a lepény látod? elég érdekes." Doki válasza: "Igen". Egyből visszakérdeztem, hogy mi a baj?? Erre Ők: semmi, semmi gond.

Kérlek, ha időd engedi, válaszolj nekemKép

Üdvözlettel: Kata
LadányiKata
 


Kedves Erazmus!

Ne is törődjön ilyen idióta "Ágnesekkel", ezek általában unatkozó aberrált férfiak, már sok topikot próbáltak tönkretenni!

Nekem az a kérdésem, hogy 15 hetes terhes vagyok, és folyásom van. Be lehet-e adni a Gynevacot terhesen is, vagy hagyományos módazerrel kezeltessem magam?
Jót tesz-e a tenger, mert 2 hétre oda megyünk?

Milyen felszálló fertőzések okozhatnak koraszülést?
Nagyon aggódom.
Köszönöm a válaszát előre is!
 
 


Kedves Kata!
Ha a 11. hét a menses utolsó napjától számítódik, akkor nem nagyon, de egy kicsit sok ez a 2,1 mm. Ugyanis a 13. hét betöltésekor 2,0 mm a felső határ. 2 hét alatt még nő néhány tizedet. Nagyon nem kell megijedni, de érdemes lenne elmenni egy magasabb szintű genetikai vizsgálatra (pl. a Schöpf-Merey kórházba, vagy az I. Női klinikára (akkor is, ha nem budapesti vagy) hogy tanácsot adjanak. De ez a mérés csak egy szűrés, amit több más tényezővel együtt kell értékelni. Volt, akinek 5 vagy 6 mm volt a nyaki redő, és egészséges gyermeke született.

Kedves Rbogi!
Nekem is ez a véleményem!
A Gynevacot nyugodtan be lehet adatni terhesség alatt is. Változatlanul állítom, hogy ennek van a legnagyobb és legtartósabb védő hatása. Nem okoz rendellenességet a babánál, és legnagyobb részt kivédi a felszálló fertőzéseket. Egyébként bármelyik baktérium okozhat koraszülést, ha felhatol a nyakcsatornán, illetve annak nyákján keresztül a magzatburokig vagy placentáig. Úgy gondolom, hogy ha tiszta az a tengerpart, ahová mentek, akkor az nem fog ártani. A tengernek nagy az öntisztulása (a tömege miatt).
Jó nyaralást!

Üdvözlettel
Erazmusz
 


Kedves Erazmusz!
Nagyon fiatal kis terhes vagyok.
A dokim pénteki UH-n azt mondta, három hetes.
Most pénteken kell mennem megint UH-ra.
Meg szeretném kérdezni, hogy mikor tapad le az embrike, rá tudok-e valahogy segíteni?
Nagyon rég várjuk ezt a babócát, és ezért most nagyon izgulok, hogy minden rendben legyen.
Köszönet:Ilduci
Névtelen
 


Erazmusz!

A menses első napjától számolódik, és a leletre 12 hetes terhességet írtak. Így?

Kata
LadányiKata
 


Kedves Erazmusz es a Tobbiek!

Nem szandekozom tobbet ide irni, mert ugy sincs ertelme. Csak lanyok Ti ne lassatok a karat.
Eloszor: nem nevtelenul irtam, mert a nevemet leirtam. Azon is szolitottatok.
Masodszor: hogy ha en "szemen szedett hazugság" amit irok, akkor tenyleg nincs mit irnom, mert 7500Ft-ot fizettem. Ebbol is latszik, hogy kinek milyen az arca, annyit fizet.
Termeszetesen no vagyok, nem ferfi, nem vagyok nogyogyasz sem. Jartam a rendeloben, Sobieski Janos utcaban, ahol a rendelojen nem a legmodernebb berendezesekkel volt ellatva, de itt nem is az a lenyeg, hangsulyozom ismetelten, nem ez volt a lenyeg. A mikroszkop nezegetese utan sem nagyon tudott valaszt adni, hogy mi okozhatja folyasom, megis felirt ra gyogyszert olyanra, amire nem tudott mit mondani.
A verzessem hogy okozhatta gyulladas, ha nem talalt nalam semmi fele gyulladast? Bar erre nem kell valaszolni.
A gynevac gyogyszer gyartojatol nem kap reszesedest, nem tudom elhinni. Maga szerint en hazodok egyfolytaban. Az elkabitott netes lanyokkal ezt elhitetheti, velem nem. Magamnak nem tudok hazudni.
Hazugnak nevezett tobb alkalommal, ezt en most hasonloan megteszem, mert hazudik ezzel kapcsolatban. 100% az hogy kapcsolata van a gyogyszergyarto ceggel.
Ha igazan orvos lenne, akkor nem arcocskara allapitana meg a tarifakat, ha tenyleg szivbol valaszolgatna itt, akkor nem hangzott volna el az a mondat tobbszor is, hogy -ingyen sokesetben ejjel valaszol a kerdesekre, ami sok ido.
Egy igazi orvosnak ez nem aldozat ezert meg sem emlitette volna.
Tovabbi jo igazi orvoslast.

Udv.

Agnes

Kedves Romai Boglarka!

Kivanom, hogy az ilyen idiota "Agnesekre" nem hallgatva, ne tortenjen veled olyan, mint az idiota "Agnesekkel".
Sok szerencset kivan a babavarasodhoz az idiota "Agnes"
Névtelen
 


Most olvasom,hogy mennyien küzdötök rendellenesnek mondott folyással.

Gondoltam,elmesélem a saját történetemet,hátha vkienk segít.

Évek óta küzdöttem hasonlóval én is és természetesen az akkori nőgyógyászom folyamatosan antibiotikummal kezelt.A dolog úgy nézett ki,hogy minden 1-1,5 hónapban ott kötöttem ki,mert ugyan enyhültek a panaszok a gyógyszer hatására,de sajnos mindig vissaztért.Akkoriban azt hittem,hogy az albérletben adogatjuk egymásnak a gombát-bacit,ezért van ez.De az iskola elvégzése után,hogy hazakerültem,nem szűntek a panaszok.Így elmentem itthon egy nőgyógyászhoz,akit Édesanyám ajánlott.Elmeséltem neki mindent,töviről hegyire és vizsgálat nélkül azt mondta,hogy láttatlanban is azt tudja mondani,hogy az égvilágon semmi bajom,csak egyszerűen sok a folyásom.Elmesélte,hogy sajnos az a tapasztalata,hogy a nőknél ez egyre gyakoribb és semmiféle gyulladásvagy egyéb nincs a háttérben.Egyszerűen a stressz okozzaés ezt el kell fogadni és akkor rendeződik a dolog.Természetesen megvizsgált,hogy biztos legyen a dolgában,mert ugye nem kuruzslóa,ki ráolvasással gyógyít.Megnézte mikroszkóppal,szemmel,még meg is szagolta(ahogy Erazmusz is írta) és így is azt mondta,hogy semmi gondom.Próbáljam megfigyelni,hogy mikor sok a folyásom.
És IGAZA LETT!!Megfigyeltem,hogy tényleg stresszes időszakban fokozódik,pl. a munkahelyi kezdésem előtt pár nappal,majd mikor minden a megszokott kerékvágásba került,emúlt.Azóta semmiféle gyógyszert nem szedtem és teljesen elmúlt a dolog,pedig rengeteget szenvedtem tőle.Nem állítom,hogy olykor-olykor tényleg nem volt vmiféle fertőzésem,de valószínűleg annak a határtalan mennyiségű antibiotikum volt az oka,amivel a hüvelyflórámat a másik orvos tönkretette.

A történet hitelességét biztosan Erazmusz is meg fogja erősíteni,hiszen van ilyen is.

Ez nem javaslat vagy ellenjavaslat,csak leírtam,hogy van ilyen is.Talán éppen "Ágnesnek" is ez volt a problémája,ezért nem talált nála a nőgyógyász semmit.

A vitához még annyit fűznék hozzá,hogy mindenkinek más a felfogása és talán sokan azért is ragaszkodnak ennyire Erazmuszhoz,mert jobban meg tudják így ismerni,mint bmelyik nőgyógyászt a rendelőben fél óra altt.Több kérdére kapnak választ,bmit meg mernek kérdezni.Miért sajnálja tőlük bki is ezt a lehetőséget???

Üdvözlettel:Anyapoc
Névtelen
 


Kedves Ágnes,
Nagyon szomorú ami veled történt és jogod van felháborodni, jogod van mérgesnek lenned. A net valóban arra való, hogy leírjuk véleményünket a dolgokról, akár jók akár rosszak. De kérlek ezt ne itt tedd meg. Ez a topik nem erre való.

Mindezek ellenére ugye azért nem haragszol, ha ezek után is megbízom E-ben?

Hidd el nincs a világon olyan nőgyógyász akit minden betege szeretne! Minden embernek mások az elvárásai, más a stílusa, a beszéde, a magatartása, és ez így van jól. Neked nem jött be Erazmusz másoknak pedig igen. Ez az élet rendje. És én csodálkoznék a legjobban, ha nem lenne olyan ember akinél E. nem szimpi.

Ahogy E. is írta nem ő akarta a topikot megnyitni. Én is a ma megint megjött oszlopos tagja voltam amikor betalált és végre mindere magyarázatot adott. Választ adott olyan alapvető kérdésekre amiket nap-mint-nap tettünk fel egymásnak, de senki sem tudta megválaszolni.

Továbbá, nem arról van szó, hogy a Gynevac csodagyógyszer, nem arról van szó, hogy mindenkinek minden baját elmúlasztja, hanem arról, hogy ha van rá lehetőséged akkor próbáld meg. Ahogy a bizonytalanok mondani szokták, megér egy misét.

Tudod az emberek azzal keresik a kenyerüket, hogy dolgoznak, hogy portékájukat reklámozzák a TV-ben. A butikos kirakja a butik kirakatába a portékáját, hogy kelendő legyen, az interneten ún. pop up reklámhordozók "várnak" rád, stb. Ezt nevezik kapitalizmusnak. Az emberek egyenlőek és a tövényesség és a józan ész keretein belül azt tehetnek amit akarnak.

Ha pedig valamiről pozitív a véleményed elmondod barátaidnak, ismerőseidnek, fűnek-fának. Éppen ezért nem értem miért LENNE gond, ha E. részesedést kapna a Gynevac eladásából. Engem nem zavar, és valószínű azokat sem zavarja akiket a G. meggyógyít. Nem értem miért ez a magyar mentalitás, miért ez a Téged lealacsonyító stílus? Ki mit mennyiért, hogyan? Nem nevetséges?

Ne azon járasd az agyad, hogy ki, hogyan mennyit kap a G részesedéséből, másra fordítsd feles energiádat és élj egy boldogabb, harmónikusabb életet.

Én többször jártam E-nál. Nem azért mert ő akart engem magának mint pácienst. Esze ágában sem volt, sőt kérte, hogy tartsam titokban a dolgot. Én kerestem meg, kutattam fel, hogy hol van, kicsoda ő.

Receptet írt fel (nem Gynevacot) nem adtam neki pénzt, és nem kért pénzt, pedig hidd el megérdemelné, mivel van egy 9 hónapos kisfiam és tudom, hogy neki köszönhetem.

Erazmusz nem Isten. Nem akarom őt dicsőíteni, de a tények magukért beszélnek.

Mégegyszer sajnálom ami veled történt, de kérlek felejtsd el a múltat és nézz a jövőbe, keress más orvost akit kedvesz, akiben megbízol.

Üdv,
Moni
 


"Ágnes", akkor is egy idióta vagy, és nem érdekel hgoy kicsoda.

Ez egyébként egy tipikus magyar mentalitás, hogy amit a tudósaink fölfedeznek, azt a többi magyar lehurrogja irigyságből, szegény felfedező külföldre kényszerül távozni, hogy éhen ne haljon.
Ott persze csodaszer lesz, fölkarolják, rájönnek hogy hatásos, elkezdik gyártani. Na ekkor a drága magyarok persze megint érdeklődnek a dolog iránt, mert "nyugatról" jön és baromi drágán visszavásárolják a licence-t.

Hogy csak párat emlytsek: Szemmelweis Ignácna, az anyák megmentőjének se hitte el egyetlen kollégája sem, hogy csak egy kézmosáson múlik..
Golyóstoll esete, Dinamó esete, számítógép esete, CSókay doktor esete, stb, stb..

Ez a borzasztó! Ezen kéne elgondolkozni "Ágnes", nem?
Szerintem a Gynevac is ebben a cipőben jár. Bezzeg, ha tényleg reklámot kapna, mint pl. Lactacid szappan. Vagy csak az lenne, hogy pl. Svájci, rögtön nem ez lenne..

Kedves Erazmus, köszönöm gyors válaszát, pénteken megyek dokihoz, megbeszélem vele.
 
 


Kedves Erazmusz!
Mar megint olyan kerdesem van, amit nem tudtam az orvosomtol a budai maganrendeloben 12400 ft-ert sem megkerdezni.Es tudom, hogy valaszolni fogsz, pedig nem vagyok a beteged es egy szoval sem ajanlottad nekem eddig a Gynevacot (mert nem is volt ra szuksegem)pedig mar 2x is irtal nekem levelet (ha jol emlekszem mindketszer ejszaka), raadasul maganba, tehat anelkul, hogy hatasos reklamlehetoseg lett volna. Latod, latod,ahhoz kepest, hogy itt "gyujtod" a betegeidet es "reszesedest kapsz" a Gynevactol miket hagysz ki...
Kis kitero utan a kerdes:
Par honapja furcsa dolgot vettem eszre...Minden honapban 1-2 alkalommal borsoszem nagysagu, vagy meg nagyobb nagyobb "folyasom" van, amit nem lehet folyasnak nevezni, mert egy kocsonya-szeru, ragados vmi, atlatszo, szinte rezeg.Nem hiszem, hogy a sokat emlegetett tojasfeherje tipusu nyak lenne, mert osszeall, nem folyekony. Talan te is lattal regen olyan rugacs anyagot, amit a gyerekek dobaltak, mindenhova odaragadt, ronda zold volt.Na, ennek az allaga olyan, csak atlatszo. De rosszul hangzik igy leirva...Szerinted lehet ez a gyogyszerektol, amit szedek?(Bromocriptin, Clostylbegit)Nem emlekszem pontosan melyik honapban kezdodott,de regebben ilyesmi nem volt, ezert gondoltam, hogy talan van osszefugges...
Emlekszel meg, rakerdeztem 1x a progeszteronommal kapcsolatban a velemenyedre, kicsit alacsonynak talaltad, de azt mondtad lehet 2*1 closti (a felirt 1*1 helyett)mar megoldana.Mult honapban voltam uh-n es tokeletesen mukodott minden az 1*1-el,ezert en nem kockaztattam tulstimulalast a 2*1-el, hanem helyette a 12.-ik naptol 14 napig 2*1 Duphastone-t szedek.Ezt az uh-s doki irta fel,nem tudom jol gondoltam-e hogy igy csinalom?
Elore is koszonom!
-szoszi-
 
 


Kedves Kata!
Ha a menses első napjától 11 hét telt el, akkor az nagyobb valószínűséggel 11 hét. Az ultrahangon írt 12 hét csak arra utal, hogy nagyobb az átlagosnál. A genetikai vizsgálat egy magasabb szintű intézetben már azért is célszerű lenne, mert "több szem többet lát", és ez is csak egy ultrahang lenne, esetleg egy számítógépes programmal számítanának valószínűséget.

Kedves Ilduci!
Ha mértek progeszteron elégtelenséget, akkor célszerű lenne szedni valamilyen prog. készítményt (Duphaston vagy Utrogestan). Célszerű lenne az első 12 hétben minden féle szexet mellőzni ezalatt alakul ki a méhlepény, és az orgazmus méhösszehúzódással jár, ami miatt kisebb-nagyobb területen leválhat a lepény és bevérzés keletkezik.

Kedves Boglárka!
Igazad van, ha a Gyevac gyártó cégnek lenne néhány millió dollárja arra a célra, hogy nagy német vagy amerikai klinikával végeztessen vizsgálatot és jelentessen meg közleményt a Gynevacról, ma már más véleménnyel lennének róla a nőgyógyászok! (Akkor nem lenne nálam mindig telt ház...brü-hü-hü, hahaha)

Kedves Szöszi!
Úgy tudom, a fenti gyógyszerelés mellett szabiról hazafelé menet megjött...Szóval nem volt egészen korrekt az a gyógykezelés... Amikor korábban írtad a másik topicban, hogy azt tanácsolták, hogy a 12. naptól szedd 14 napig a Duphastont, majdnem írtam egy ellenvéleményt, de végül mivel nem kérdeztél, nem akartam megint akadékoskodni. Az Ágnes félék még azzal is meggyanusítanának, hogy a Duphaston gyógyszerelési módjáért is jutalékot kapok. (Miért ne, hiszen ez is nőgyógyászati gyógyszer). Korábban ugyanis már leírtam, hogy az ilyen 14 napos progeszteron szedéssel azt lehet elérni, hogy ha netán sikerült megtermékenyülnie a petesejtnek, és eljutni a méhnyálkahártyára, akkor véletlenül se tudjon beágyazódni. Amikor ugyanis abbahagyod a hormon szedését, a hormon szint eséstől bevérzik és leválik a méhnyálkahártya. Így sikerül progeszteron rövid ideig tartó adásával megakadályozni a nem kívánt terhességet egy óvszer defekt esetén, ha azt azonnal a tüszőrepedést követő véletlen baleset után adjuk 10-14 napig. Miért viselkedne másképp a szervezet akkor, ha kívánt terhességről van szó, de ugyanazt a módszert alkalmazzuk? A 12-26 napig adott progeszteron befejezése után, a 28-29 napon megjön a vérzés. Ha tehát terhességet akarunk, és elkezdjük a progeszteron pótlást, akkor azt a tüszőrepedést követő néhány nap mulva kell elkezdeni, és folytatni a terhesség 36 betöltött hetéig (itt a reklám a nagyobb Duphaston mennyiség fogyasztására!!!) Abbahagyni akkor kell hamarabb, ha az alaphőmérséklet szerinti tüszőrepedés után mondjuk 18 nappal egy érzékeny terhességi teszt -pl. a Medilab (itt is egy reklám!) - negatív. Vagy ha a tüszőrepedés utáni 14-15 napon van lehetőség béta HCG vérvizsgálatra, és az negatív. Tehát ha biztosan nincs terhesség. (Ha ilyen esetben szeded tovább, akkor késhet a vérzés.) Másik véleményem: mégis jó lenne az a 2x1 Clostylbegyt (ez is reklám!), mert túlstimulálás Clostylbegyttől nagyon ritkán van, (többszáz esetből 1-2, és az se veszélyes, legfeljebb ikreid lesznek), de a szervezet által termelt progeszteron mindig hatásosabb, mint a szájon keresztül bevitt. Az ultrahang azt tudta kimutatni, hogy van peteérésed, de hogy a progeszteron szint a peteérés után 15 vagy 22 ng/ml-re emelkedik, azt UH nem mutatja ki!

Üdvözlettel
Erazmusz
 


Kedves Erazmusz!

Már előre elnézést kérek levelem hosszúsága miatt.

Több, mint egy hete rágódom, hogy írjak-e vagy ne!

Ma eldöntöttem írok és nagyon sokmindenben szeretném tanácsát, véleményét kérni.

Nőgyógyászom szabadságon van és csak jövő héten kezd rendelni. Természetesen megyek hozzá és mindezt neki is elmondom, de szeretnék Öntől is véleményt, virtuális állásfoglalást kapni.

Előre köszönöm.

Tények és adatok:

31 éves vagyok, még sosem voltam terhes, 6 hónapja próbálkozunk.
Párom Krio-ban végzett vizsgálata (spermaanalízis és alap andrológiai vizsgálat) az andrológus doktornő szerint jó lett, általános életmódbeli tanácsokat adott neki és étkezési tanácsokat (sok petrezselyem, zeller és mandula valamint magnézium) – „sok jó spermánál jobb a még több jó sperma” alapon.

Magamról:
1.) 1993-ban volt egy clamidia (remélem így kell írni) fertőzésem, amelyre csak 1,5 év után jöttek rá a szegedi STD központban, addig állandó Klion kúrákat kaptam a nőgyógyászomtól, mert azt hitte „sima” hüvelyi folyásom van. Ezalatt az idő alatt elviselhetetlen folyamatos viszketésem volt, volt hogy napokig nem mentem emberek közé, mert annyira kellett vakaróznom.
Házilag Canesten kenőccsel kenegettem, de ez csak átmeneti enyhülés volt.
Mivel jó sokáig nem kezelték az igazi bajt, ezért a 1,5 év után kb. fél évig ecsetelésre kellett járnom, mert a folyástól kisebesedtem.
Az elmúlt 8 év alatt, csak átmenetileg, tünetileg múlik el a viszketés és folyás, de néhány havonta mindig előjön. Az orvosnak már nem is mondom, mert nem akarok több antibiotikumot szedni.
Sajnos természetesen párom is elkapja tőlem, mert kipöttyösödik és oda-vissza fertőzzük egymást.
Arról nem is beszélek, hogy strandra nem járok (csak a tenger), mert utána borzalmas.
Mit gondol, a Gynevac megoldást jelenthet?
2.) 2002 november óta 5-8 nappal a menstruáció előtt vérezgetek. Ez barnás folyás erősen rózsaszín szakaszokkal. Az orvos szerint valószínűleg hormonális háttere lehet a dolognak (november óta pattanásos is lett a bőröm a 2 állkapcsomon végig).
2 hónapja hüvelyi ultrahanggal megállapítottak nálam egy cisztát, ami 2 hét múlva magától eltűnt. Ezután az orvos azt mondta, hogy ettől volt. 1 hónapig el is maradt a menses előtti vérzés, de ebben a hónapban újra visszajött és 4 napig tartott.
Leírom a hormonvizsgálatom eredményét (ezt orvosom még nem látta), kérem nézze meg, lehet-e ettől a vérzés:
Ciklusnap 1: FSH 16,1 U/l ; LH 7,2 U/l ; Prolaktin 21,8 ng/ml ; tesztoszteron 1,22 nmol/l ; SHBG 68 nmol/l ; FAI 1,79 % ; Ösztradiol 25 pg/ml ; DHEAS 1,82 Ug/ml ; TSH 1,26 mU/l

Ciklusnap 21: Progeszteron 12,42 ng/ml ; prolaktin 27,3 ng/ml
Valamint, ha már ennyire pofátlan vagyok, hogy ennyit kérdezek, kérem nézze meg múlt havi hőgörbémet is. Ugyanabban az időben, hüvelyben mérve.

1. 36,6
2. 36,8
3. 36,85
4. 36,75
5. 36,8
6. 36,8
7. 36,8
8. 36,5
9. 36,7
10. 36,75
11. 36,7
12. 36,6
13. 36,6
14. 36,6
15. 36,7
16. 37,1
18. 37
19. 37
20. 37
21. 36,9
22. 37
23. 37,2
24. 37,2
25. 37,1
26. 36,8
27. 36,8 menses

Nagyon szépen köszönöm. És tényleg bocsánat, hogy ennyit kérdeztem.
Üdvözlettel Bettina
bettina
 


Kedves Erazmusz!
Június végén gombás fertőzést állapított meg - szemrevételezéssel - a nőgyógyászom. (Tünet: duzzadt, viszkető, csípő nemiszerv, fehér darabos folyás.) Hüvelykúpot, tablettát (melyből a páromnak is kellett bevennie) és krémet írt fel. 5 nap alatt rendbe jöttem. Most újra előjött, de sokkal enyhébb formában. Nagyon bánt a dolog, mert most tervezünk babát, és hát ilyen "nyavalyásan" nem szívesen akarom. Jól teszem? Milyen kezelés javasolt? (Csütörtökön megyek az orvoshoz.)
Válaszát előre köszönöm!
Pippo
pippo
 


Kedves Erazmusz,

múlt héten belefogtam a Gynevac kúrába (végre)Kép Egy dolog aggaszt, otthon megnéztem a dobozt és 2003 júniusig írja a készítmény szavatosságát. Egyet már kaptam belőle, ezen a héten kellene a másodikat. Most mi legyen?

Kinga

Kinga
Kinga_
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet:

 

cron