Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Erazmusz!
Akkor most ebben a honapban ne szedjem be a Duphastone-t? Vagy ne csak 14 napig szedjem, hanem tovabb is? Kerlek erre valaszolj, mert holnaptol leugranank a Balcsira es mar a 10.ik napot taposom, tehat tudnom kellene kezdjem-e el a 12.-en? Akkor mostmar tuti jovo honapban 2*1 clostit szedek...Kerlek mondd el azt is mi a kulombseg ha 3-7 vagy 5-9 napok kozott szedem? Hatha nem jutok oda, mert sikerul ebben a honapban...
A "rugacsom"-mal kapcsolatban is mondanal vmit?
-szoszi-
 
 


Kedves Erazmus,

én már a válaszaidat is olvasva jobban érzem magam és tudom, hogy csak jószándékból segítesz.
Nagyon hálásan köszönjük.
Mindenkit puszilok, Lara
( szedem a Danovalt, 3x1-et, mást nem. Ill. 2 db bee-propolisz tablettát és valami méhpempőt is.. hátha segít)
Lara
 


Kedves Erazmus!

Kérlek ird meg véleményed, szerinted ha nem szedek gogamzásg-t a Danoval mellett teherbe eshetek ? Pár napja ugy éeztem van peteérésem. Tiszta, átlátszó, nyúlékony folyásom volt,3 napig, utána pedig fehér túrós lett. sanos nem értem mi lehet a jelentősége, majd ird meg kérlek, vagy valaki aki tudja már, hogy ez miért van igy ?
Köszi előre is!
Puszika, Lara
Lara
 

 
 

Lara!

Én ugyan nem menstruáltam Danoval mellett, de sokan igen. Mi védekeztünk óvszerrel a kezelés alatt.
(Miért kell napi 3x1 Danoval? Az iszonyú szok...)

Majd alkalomadtán látogass el a http://www.endometriozis.hu oldalra! Kép

Annamari
 
 


Annamari!

Köszi szépen!

A Danovalt fél éig kell szednem, 3 x 1szemet.
Volt egy műtétem, laparoszkopia, állítólag endometriózisra szedem. Én nem menstruáltam kb 6 hónapig sem.Iszonyú fájdalmaim voltak, de nem jött meg. Majd műtétkor az összenövéseket oldották. Azóta nem görcsölök. Igaz, nem is jött meg. Hogy őszinte legyek, azért nem óvszerezünk, mert 1. a férjemnek nagyon kényelmetlen, én meg nem tudom hogy a Danoval okozhat e bajt, mert ha "esetleg"teherbe is esnék ( eshetnék, igaz nincs rá esély, de soha sem lehet tudni) akkor az mennyire lehetne baj.
Már bocs, hogy kérdezem, te mire szedted a Danovalt?
Köszi előre is! Puszi mindenkinek, Lara
Lara
 


Lara!

Tudom, hogy endo-ra szeded, olvastalak Kép
Én is arra szedtem.
Minden GnRH analóg mellett veszélyes a teherbeesés, én nem kockáztatnék a helyedben. Igaz, hogy nagyon kicsi az esélye, merthogy a kezelés lényege, h a petefészkek leállításával klimaxot idéznek elő, de előfordulhat azért.
És fontos, h ne hormonális fogamzásgátlás legyen, tehát ne tabletta vagy ilyesmi, ezért nagyjából marad az óvszer.

Annamari
 
 


Kedves Szöszi!

Úgy látom elfeledkeztek a rugacsodról:szerintem a "rugacs" = teljesen normális nyújtható nyák, amely a termékeny napokat jelzi. Nem kell folyósnak lennie. Több napig észlelhető, az utolsó nap, amikor van az a legtermékenyebb.

Remélem segítettem!

L.
Levendula
 


Kedves Erazmus!

Ma voltam laborvizsgálaton, 16.hetes kismama vagyok.
vvt:3,46
haemoglobin:107
haematokrit:0,33

vizelet hemoglobin:nyomokban
Vizelet üledék:6-8 fvs,laphámsejtek,baktériumok

Kérdésem az lenne, mennyire rossz eredmény ez? Orvoshoz csak 1,5 hét múlva kell visszamennem.
Kicsit ideges vagyok.
Mielőbbi válaszodat előre is köszönöm!
Andi
Névtelen
 


Kedves Andi!
A vérkép is mérsékelten gyenge: a hemoglobin alacsony, sürgősen elkezdve egész terhesség alatt intenzív vaspótlás szükséges!
A vizelet pedig valószínűleg hugyúti gyulladást mutat (ha csak nem vérzel). Szerintem ne várd meg a másfél hetet, hanem már hétfőn keresd meg az orvosodat!


Levendula!
Szöszinek még aznap éjjel válaszoltam magánban, hogy még a balatoni út előtt megkapja - remélem meg is kapta.

Lara!
Nem valószínű, hogy Danoval mellett terhes lennél, de valóban nem szabad terhesnek lenni ez idő alatt. Ha nem akarsz óvszerezni, legalább a megszakított közösűlést alkalmazhatnátok védekezésnek. A túrós folyás nem a tüszőrepedésre jellemző, hanem a gombás hüvelygyulladásra. A híg átlátszó folyás is lehet gombának a tünete. Az endometriozisra valóban a 3x200mg-ot javasolja a Szülészet tankönyv. Fogamzásgátlót ne szedj a Danoval mellett.

Szöszi!
Remélem, időben megkaptad a mélemet!

Kinga!
A dobozra írt lejárati idő 1 évvel való meghosszabbítása folyamatban van, úgy hogy nyugodtan beadathatod, ha folyamatosan hűtőszekrényben tartottátok. A feltalálója eleve 3 éves lejárati időt javasolt, csak technikai okai voltak, hogy végül két év maradt.

Pippo!
Ugyan már túl vagy a csütörtökön, de ebben a kérdésben úgy gondolom, a tanács sose késő.
Jobb, ha a terhesség előtt tartósan rendbe teszik az alsó részedet, ezt jól gondolod! A terhesség fokozza a gombás gyulladásra való hajlamot.
A Diflucan kapszula, bár drágább, de tartósabb hatású, mint a helyi hüvelykúp és kenőcs, mert jó esetben az emésztő rendszerből is kipusztítja a gombát. (A helyi kezelés ezt sose éri el!) De mindenképpen célszerű lenne pároddal együtt az immunrendszer erősítését megcélzó Gynevac kúrát megkapni (ezt akkor is leírom, ha bármennyire rágalmaznak az Ágnes félék!) Ugyanis az általában az egész terhesség alatt felerősíti az immunrendszeredet annyira, hogy a Diflucan után már nem tud erőre kapni a gomba! A terhesség kimenetele sokkal jobb eredménnyel biztat. (Vetélés, koraszülés megelőzése.)

Bettina!
Antibiotikum a leírt tünetekre nem használ, inkább árt és fokozza a gombát, ami legalább is az egyik összetevője lehet a panaszaidnak. Valószínűleg a védő laktobacillus flóra is hiányzik a hüvelyedből, ezért azt feltétlenül pótolni kell (Ovulobact, Gynoflor vagy Floragyn hüvelytabletta). De az immunrendszer erősítése útján a Gynevac is szükséges lenne, ugyanúgy, mint ahogy az előző üzenetben írtam, és mint ahogy sokaknak segített a ping-pong fertőzés megszüntetésében is.
A hormonvizsgálat valóban azt mutatja, hogy van egy kis eltérés a normáltól: a prolactin magasabb, a progeszteron alacsonyabb, mint kellene lenni.Ez okozhatja a vérezgetést. De a gyulladás is, illetve a kettő együtt. A hőgörbe viszont ezt nem mutatja, az elég jónak látszik, valószínűleg a 13. napon volt a tüszőrepedés.

Üdvözlettel
Erazmusz
 


Kedves Erazmusz!
Most ertem haza a Balatonrol, de gyorsan megirom, hogy idoben kaptam meg a mailt es koszonom szepen.A javaslat szerint fogom szedni a Duphastone-t.
-szoszi-
 
 


Kedves Erazmusz,

szeptemberben lesz egy eves a kislanyom. Nagyon konnyu terhesseg utan konnyu es gyors szulesem volt. Norat 9 honapos koraig szinte kizarolag szoptattam (mast nem volt hajlando elfogadni), azota mar csak reggel es este.

A kerdes es a problema a kovetkezo. Szeretnenek Noranak kistestvert, de meg a menstruaciom se tert vissza. Havonta egyszer remenykedve csinalunk egy terhestesztet, de mindig negativ. Mikorra varhatom, hogy visszaterjen a menstruaciom. Esetleg csak akkor mikor mar errol a ket szopirol is lemond a lanyom? Mi mas oka lehet annak, hogy meg mindig nem tert vissza? (rakszueresen par honapja voltam, az eredmeny jo lett)

Koszonom a valaszat.

katus
katus
 


Kedves Katus!
Van, akinek szülés után 4 héttel (ez nagyon ritka), van akinek hónapokkal a szülés után, de sokaknak csak a szoptatás befejezése után jelentkezik a vérzés, vagyis az ezt megelőző tüszőrepedés. Neked is valószínűleg csak a szoptatás befejezése után fog jelentkezni. Ez egyébként a természet védekezése: a mellbimbó ingerlése oxytocin kiáramlást okoz az agyalapi mirigyből, ami viszont méhösszehúzódást okozhat, és ez pedig spontán vetéléshez vezet. Véleményem szerint el kell választani az anyánál egymástól a terhességet és a szoptatást, és egyszerre csak az egyik funkciót teljesíteni.

Üdvözlettel
Erazmusz
 


Kedves Erazmusz!

Remélem nem baj, hogy írtam Szöszinek, csak segíteni akartam.

Engedd meg, hogy én is kérdezzek valamit:
két éve próbálkozunk egy baba összehozásával, de nem sikerül. Egy évbe került, mire rájöttünk, hogy egy csomó bajunk van és ezeket ki is kezelték (antibiotikum+Gynevac). Nálam chlamidya fertőzés, a páromnál ua.+prosztatagyulladás. Semmi tünetünk nem volt!
Az egyik kérdésem az volna, hogy rendszeresen (milyen időközönként kellene szűrni ezt?) Minden héten járunk uszodába, fürdőbe. Nekem rendben voltak a hormonjaim, laparoszkópiával igazolt, hogy átjárhatóak a tubák. A laparoszkópiás műtét utáni köv. ciklusban terhes lettem, majd az UH-n úgy látszott, hogy az 5. hét után nem fejlődött tovább, a 7. héten teljesen kilökődött, műszeres befejezésre nem volt szükség.

Most viszont úgy tűnik a hormonjaim is rendetlenkednek: 20. napi prog.:53,9 nmol/L (26 napos ciklusok). A hőmet is mérem, most már az sem az igazi. 36,6-os alaphőnél régebben 37,1-37,2 volt a 2. fázisban, rövid terheségem alatt 37,3-4, a vetélés óta jó, ha felmegy 37-re. Ma a 18. napon csak 36,8. Kérlek mondj valamit, hogy mit lehetne tenni szerinted. Már nagyon türelmetlen vagyok.

Előre is köszönöm.
L.
Levendula
 


Kedves Erazmusz,
köszönöm nagyon a választ.
Bettina
bettina
 


Kedves Erazmus,

köszönöm válaszod. Óvszerrel védekezünk, szegény páromnak kicsit kénmyelmetlen...de hát..Ez van.
A Danoval -t lassan már hónapja szedem.ár napja valami erős barnás,véres folyásom van. Valószínű a menstr.előjele. Semmi előző hasi görcs vagy fájdalom nem jelezte hogy megjönne, mint korábban ( igaz ritkán ) így most nem értem, hogy ez mitől van. Hiszen a doki is azt mondta, hogy nem fog megjönni. Már a legutóbbi hónapban is napra jött meg. Most is..Ha ez az.
Kedves Erazmus doktornő! Nemtudom, hogy mennyire foglalkozol a témával, de amióta elkezdtem a Danovalt szedni, úgy párhuzamosan kezdtem el a következőket is .
1.Magnézium ( Cal.F. ) a gyulladt pattanásokra
2.Méh pempőtabletta, napi 2 db.
3. Méh.propolisz tabletta
4. Gyógytea ( nőgyógyászati problémákra ill. tisztító, méregtelenítő kúra )
5. Aloe Vera lé ( napi 1 dl)
Valamint ajánlották a heti 1 v.2 x tengeri só fürdőt.
Lehet,hogy csak én gondolom, hogy segytenének, de a pattanások kezdenek visszahúzódni, nem hullik a hajam..
Doktornő, szerinted ugye nembaj, ha szedek pl. a Danoval mellett ilyeneket ? Ártani nem árt, legalább is ezt mondják..
Engen annyira kiborít ez a 6 hónapos hormonkezelés. De reménykedek, hátha csak pl. max 4 lesz belőle és azt mondja majd az orvos pl. 3 hónap után, hogy Lara Kedves, szépen rendbe jött...Álmodozom,bocsánat.
Nemtudom, esetleg mérjem a hőmet reggelente? Vagy a Danoval mellett semmi értelme..
Köszönöm előre és elnézést a hosszú levelemért..
Puszi mindenkinek, Lara
Ui.: azon gondolkodtam, hogy lehet el kellene indítani egy új topikot :
PCO, Endometriózis, aki ismeri.
Segítsetek, szerintetek szükség lenne rá ?
Üdv.
Lara
 


Szia Lara!

PCO topic 2 is van, endo nincs még, azt hiszem.

Annamari
 
 


Annamari,

Köszi, lehet kellene egy endós is. Nemtudom a többiek mit szólnának hozzá, főleg Erazmus doktornő, hiszen biztosan ott is kérdeznénk tőle. Azt a kicsi szabadidejét meg pláne nem szeretnén elvenni tőle, ha egyáltalán van neki szabad ideje...
Puszka, Lara
Lara
 


Lara! A Danoval valóban leállitja a ciklust, nem lesz majd vérzésed. Nekem is volt valamennyi 1 hónap után, de késöbb már nem jött meg, amig szedtem. Ismered: www.endometriozis.hu/forum.php
ha még van kérdésed. Jobb ha fél évig szeded, hatásosabb, én 4 éve küzdök ezzel.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
 
 


Kedves Erazmusz!

Tanácsodat szeretném kérni. Múlt év végén abbahagytam a fogamzásgátlót (mercilon) szedését, mivel babát szeretnénk. Azóta eltelt lassan 9 hónap, a menstruációm azonban nem állt helyre. Ugyan minden hónapban jelentkezik, hol a 44, majd 20,31,49.napra), előfordult, hogy egymást követő 2 ciklusban is volt cisztám, de magától elmúlt, továbbá ca. 2 hónapja mondható a vérzésem egyáltalán piros színűnek és tart 5 napig. Mivel egyelőre úgy tűnik hiába próbálkozunk,lehet, hogy érdemes lenne vérvizsgálatokat csináltatnom (május elején már volt egy a 21.napon, 2,7-es értékkel, ami elég alacsony), vagy esetleg még legyek türelmes, hátha még nem ürült ki belőlem teljesen. Válaszodat előre is köszönöm.
Laureen
 


Tisztelt doktornő!

A www.gynevac.hu weboldalról az info e-mail címre próbáltam üzenetet küldeni, de visszadobta, ezért Önt zargatnám, hogy legyen kedves tájékoztatni.

Jelenleg a családtervezés fázisában vagyunk, fél éve próbálkozunk összehozni egy kisbabát.
Ma a nőgyógyászomnak kikértem a véleményét, a Gynevac beadatásáról (korábban már leveleztem Önnel a folyásomról, viszketésemről).
Az orvosom nem zárkózott el. Mondta, már sok embernek beadta valakinél hatásos volt, valaki túlreagálta (magas láz).

Párom és én döntsük el, hogy szeretenénk-e.

Amit viszont egyértelműen kijelentett, hogy a beadás ideje alatt és még kb. utána 1 hónapig a baba kérdést szüneteltetni kell (az immunrendszer miatt, a szervezet álljon be - valami ilyesmit mondott).

Kérem tájékoztassanak (a www.gynevac.hu oldalt már végigolvastam), hogy szükséges-e ez a leállás a beadatás idejére. Ha nem, akkor ennek mi a magyarázata.

Itt a babaneten sokat olvastam arról, hogy terhesség alatt is be lehet adni, de szeretnék tényekkel és konkrét kérdésekkel a nőgyógyászom elé állni.

Előre is köszönöm
bettina
 


Kedves Karmen,

Köszönöm, hogy irtál. Nagyon súlyos volt nálad ? műtéted volt ? Neked a Danoval után mit javasoltak ?
Köszi és ne haragudj, h ilyen sokat kérdezek.
Puszi, Lara
Lara
 


Kedves karmen,

Köszönöm, hogy irtál. Nagyon súlyos volt nálad ? műtéted volt ? Neked a Danoval után mit javasoltak ?
Köszi és ne haragudj, h ilyen sokat kérdezek.
Puszi, Lara
Lara
 


Laureen Kép
Bár nem vagyok orvos (csak egy tapasztalt próbálkozó), de amíg a doktornő nem jön, leírom a véleményem. A menstruációdnak vissza kellett volna már állnia a normális rendbe.
A vérvételen milyen homronnak adtad meg az értékét?és mi a mértékegysége? így önmagában egy szám semmit sem mond.
Összegezve: úgy gondolom, hogy rádférne egy nagyon alapos hormon (3. nap, 21. nap, közben esetleg UH-s tüszőnézegetés a 14. nap környékén), és nőgyógyászati kivizsgálás. És tapasztalatból még annyit, hogy amíg téged vizsgálnak, szerintem küldd el a párom egy spermaanalízisre, hogy tisztázzátok, hogy vele minden rendben van-e.
Remélem tudtam kicsit segíteni: Orsi

Orsi
KépKépKép
 
 


Lara! Az nekem furcsa hogy neked erös vérzésed lett, mert nekem is erös szokott lenni, de a gyógyszerek 1 hónap alatt hatottak annyira, hogy gyengébb volt a vérzés. Nekem az elsö mütét után volt fél évig Danoval, utána majd 1 évig nem volt újra endo, majd 2002.02 operáltak megint, utána injekciót kaptam fél évig. Az 5. szuri utáni voltam kontroll UH akkor kiderült van még endom. Ezt ugyan nem értem hogy lehetett. A 6. szuri után nekem rögtön kezdték a lombikot, nem várták meg hogy a vérzés megjöjjön. Endo 1 év alatt nem nött, igy nem kellett újabb mütét. (kb. 20mm volt). Májusban most terhes lettem, endo igy el kell magától múljon majd. Hogy milyen fokú volt én nem kérdeztem, mert akkor még nem tudtam van ilyen osztályozás, a zárójelentésre meg nem irták rá.
Ja nekem tavaly eltört egy lábujjam, utólag már bánom nem szedtem plusz Kalciumot, mert menopauza alatt (amit neked is elöidéznek) csontritkulás lehetséges. Amugy én rettenetesen szenvedtem a höhullámtól, más bajom nem volt közben.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
 
 


Szia Orsi!

Aranyos vagy, hogy segítesz, tulajdonképpen a májusi vizsgálat a progeszteronszintet mérte, ha jól tudom nmol a mértékegysége. Annyira nem vagyok profi a témában, a nőgyógyász, akihez járok felirogatta, hogy milyen vizsgálatokon kell megjelennem, bár kiolvasni még az aszisztensnője sem tudta, így jutottam el a 21.napi vizsgálatra, a 3.napom pont hétvégére esett, amikor nem vettek vért. Kicsit tanácstalan vagyok, mert úgy érzem nem jutok egyről a kettőre. Lehet, hogy kéne találnom egy tuti orvost is, de itt Budapesten elég nehéz. (A páromat pedig vizsgálatra rávenni elég nehéz, ugyan terhes voltam már tőle 5 évvel ezelőtt, de az a baba egyéb okok miatt sajnos nem maradhatott meg). Van valami ötleted?
Üdv.Laureen
Laureen
 


Elnézést, hogy beleszólok...

Laureen!
A 21.napi vérvizsgálat elég furcsa ám. Nem 28 napos ciklusaid vannak, akkor miért a 21.napon van a vérvétel? Ez egyáltalán nem helyes. Sajnos nekem is így volt régebben(nagyon mérgesít is) Csak akkor lehet szó 21.napi vérvételről, ha az a ciklus 28 napos. Az is lehet, hogy a 21. napon reped meg, és ha akkor vesznek vért, akkor mennyi lesz a progeszteron? 0 vagy nagyon alacsony! hihi(na jó nem vicces, csak azon az orvoson nevetek, aki a 21.napon küldött vérvételre)
Az ébredési hőmérsékletértékek alapján 3-szori vérvétel legyen egy ciklusban(jobb esetben)!
A ciszta pedig arra utal, hogy abban a ciklusban nem repedt meg a tüsző, persze legtöbbször felszívódik, de a ciklust mindenképp rendbe kell tenni, utána próbálkozni. Majd Erazmusz megírja pontosabban, hogy mi a teendő.

Én pont ilyen példa voltam, és itt a baba a pocakomban, úgyhogy ne izguljKép
Egy jó orvost kell találnod, az az első!

Üdv
Nikie
 
 


KArmen,

Köszi, hogy leírtad. ( Ha jol tudom te is endometr.hu-n szoktál "beszélegetni". Én is sűrűbben leszek látogatója.
Én még nem tudom, hogy mi lesz velem a kezelés után, de nekem a szövetdarabocska, amely ujjhegynyi nagy ott maradt és nem nyúltak hozzá ( mert a vastagbél ill. belek is sérülhettek volna) Nekem reggelre igaziból megjött( szinte jó érzés volt, nem fájt a hasam, valami olyat érzek amit már nagyon nagy rég...)
Puszika, Lara
Lara
 


Nikie! Barátnömet is mindig a 21. napon küldi az orvosa vérvételre, én is csodálkoztam, de biztos megvan az oka.

Lara! Nekem az volt a bajban a szerencsém hogy sose okozott panaszt, nem volt fájdalmam. Hogy a menszi attól lett volna erös kétlem, mert 14 éves koromban nem hiszem endom lett volna, bár arról olvastam hogy gyanitják, erös vérzésnél kialakulhat. De ugye az igazi okát pontosan nem tudják. Szerintem ott a forumon sokmindent megtudhatsz.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
 
 


Köszi Karmen,
Átmék most oda is...Csak szétnézek.
Üdv,Lara
Lara
 


Laureen!
A jó orvos az biztosan a jó támpont, és az elsődleges. Az, hogy 5 éve egyszer már teherbe tudtál esni semmit sem jelent a párodra vonatkozóan. A férfiak nagyon könnyen szednek össze gyulladásokat, és egyebeket, tehát jobb lenne egy kivizsgálás. Egy orndóvizsgálat nem a világ, különösen ahhoz képest amin te mentél/mész folyamatosan keresztül. Ennyit egy erős férfi is vállajon be! Kép
A progeszteron nagyon alacsony. Próbálj meg hőmérőzni, és akkor az már egy támpont lehet. Szabályosan: popsiban, higanyos hőmérővel, minden nap ugyabban az időben (hétvégén/ és ünnepnapokon is Kép ).

Orsi
KépKépKép
 
 


Nikie, Orsi !

Valószínűleg elég link a dokim, igazából egyszersem kérdezte hány naposak a ciklusaim. Hőmérőzni már hőmérőztem egy hónapon keresztül, de a 33.napon feladtam, és így is csak a 49.re jött meg. Elképzelhető, hogy megint nem volt peteérésem. Régebben mielőtt a gyógyszert elkezdtem, igencsak 35-38 nap között jött meg, de akkor legalább rendszeresebb volt. Ha tudtok esetleg ajánlani jó dokit, szívesen venném.
Laureen
 


Nikie!

Egyébként nagy gratula a pocaklakódhoz!Kép
Laureen
 


Kedves Erazmusz!

Egy éven belül két spontán vetélésem volt az egyik a 7. a második a 10. hét végén. Műszeres befejezésre szerencsére egyik esetben sem volt szükség.
Orvosom semmilyen kivizsgálást nem tart szüksgesnek.
Helyes ez így? Vannak-e olyan vizsgálatok, amit célszerű ezekben az esetekben elvégezni? Ha igen esten melyik intézményhez célszerű fordulnom.
Köszönettel:
Zsenya
 
 


Kedves Erazmus,

mint már régen írtam Danovalt szedem.Reggel elmentem orvoshoz, mert már több mint 2 hete vérzek Pár napja darabos, erős volt, majd kicsit enyhébb. Semmi has görcsöm nem volt , mint rég, de azért a melleim ( szinte nőttek ) ill. érzékenyek, valamint a vérzés most olyan mintha megvágtam volna magam, friss vér. Nemtudom, hogyan írjam le, hogy megértsd.
Az orvos azt tanácsolta, hogy a héten ne szedjem be a Danovalt (ill. hogy kell tatani szünetet ) és írt fel valamilyen vérzéscsillapítót amit addig kell szedni, míg el nem múlik a vérzés és jövő hét hétfőtől újra a Danoval. ( Valamilyen Z-betűs nemtudom )
Kérem mielőbb írd meg mit tanácsolsz, ez igy jó???
Előre is nagyon köszönöm!
Lara
Lara
 


ZsenyaKép
Amíg Erazmusz nem válaszol csak azt mondhatom mindenféleképpen vizsgáltasd ki magad!!!!!

Ne hagyd, hogy az orvosod lerázzon vagy vmilyen indokkal várakozásra ítéljen! Légy határozott és kérj egy teljes hormonvizsgálatot. Megéri (ha visszaolvasol a ... ma megint megjöttben, látni fogod mások is jártak már így és hormonvizsgálaton kiderült rossz a hormonszintjük és ezért a vetélés, elhalás), mert pici életek elvesztése nagy fájdalommal jár és nem akarod újra átélni. Ezt az orvosnak is meg kell értenie.

Ha gondolod látogass el a "... ma megint megjött" topikba, a lányok szívesen segítenek, de írhatsz emilt nekem.

Pusszancs,
Moni
 


Kedves Erazmusz!

Van egy 5 hónapos Down-os babánk, és már tervezzük a másodikat. Szeretném megtudni, milyen előkészületek szükségesek, hogy még egy ilyen genetikai hiba ne csússzon be, vagyis, hogy legközelebb biztosan egészséges baba szülessen. Első terhesség alatt is panaszmentes voltam, próbáltam egészségesen étkezni, élni. Minden lelet negatív volt és mégis down-os lett a baba. Legközelebb szeretném elkerülni.

Üdvözlettel: Olga
Olga
 


OlgaKép
Ne haragudj, de kérdeznék tőled. Hogyhogy beteg babád született, minden értéked jó volt, és mégis? AFP, nyaki redő, genetikai UH is csak nagy valószínűséggel szűrik ki a bajt sajnos. Ez mind volt?
(Tudtommal a következőt ki lehet, vagy inkább ki kell szűrni amniocentézissel pl., ez magzatvízvizsgálat a 16.terhességi hét körül, de még jobb a 12.heti chorion-boholy mintavétel, mivel korábban van, a vetélés esélye ígyis-úgyis 1-2%, de majd a doktornő pontosabban megírja a teendőket.)
 
 


Nikie, sajnos a legtöbb Down-os baba nem úgy születik, hogy rosszak az eredmények és a szülők mégis vállalják a kockázatot, hanem úgy, hogy minden eredmény negatív. Ezért nem értem, miért kötelező még mindig a teljesen megbízhatatlan afp vizsgálat... Kép

Annamari
 
 


Nikie!
A 12. heti UH, ha hüvelyi UH az mutatja ki legnagyobb valószínűséggel a down szindrómát. Mióta ilyen babánk van a kór szót nem szeretem. A 12 heti UH normál hasi UH volt. 1 mm-es nyaki redővel. Az AFP nem lett tökéletes, de néztek HCG-t vagy mit, és ha az AFP alacsonyabb, de a HCG is akkor nincs gond (az orvosok szerint) A genetikai UH sem mutatott ki semmit. Amikor kérdeztem, hogy lehet minden lelet jó, és a baba beteg, azt mondták, hogy ezek a vizsgálatok nem mutatják ki. Lényeg a lényeg, ahogy hallottam abban a kórházban ahol szültem, ezekből a vizsgálatokból az utóbbi 10 évben nem mutattak ki down-os babát. Persze minden évben születtek, és általában 35 év alatti fiatal pároknál, mivel őket nem tekintik veszélyeztetettnek és nem is szűrik. A vizsgálatról nem szólnak az 1-2% vetélsi esély miatt, de én inkább ezt választottam volna, ha tudom, hogy esély van beteg (igaz ez inkább egy tünetegyüttes, csak sajnos szellemi szintre is kihat általában)babára.
Senkinek nem kívánom az első hónapokat, de a nehezén már túl vagyunk remélem. Igaz ehhez a tünetegyütteshez társult egy lyukas szív is, amit remélem nem kell műteni.

ÜdvKéplga
Olga
 


OlgaKép
Teljesen meglepődve olvasom a történteket és nagyon sajnálom hogy így alakult.

Lehet egy kérdésem? Hogy lehet egy ilyen fejlődési rendellenességgel megküzdeni, mármint szülőként? Milyen a baba? Mennyiben különbözik másik babáktól? Bocsika, csak szinte semmi infóm nincs az ilyen betegségről Nem kell litániát írni, csak pár szóban.

Kívánok Neked mihamarabbi babásodást és egy egészséges kisbabátKép. Mindenféleképpen kérjél aminót a következő babánál, de szerintem ezt fel is fogják ajánlani, sőt "kötelezni" fognak rá.

És ha nem vagyok indiszkrét, melyik kórházban szültél? Kiváncsi vagyok hol történt ilyen. Ha itt nem akarod megírni légyszi magánba küldd el.

Nagyon köszönöm, és nagyon becsülöm kitartásodat és a + szemléletedet. (Bár tudom nagyon nehéz lehet, elkeserítő és kegyetlen)

Puszi,
Móni
 


Olga,
szerintem Czeizelékkel vedd fel a kapcsolatot, úgy gondolom egy gondos családtervezés elkelne, mielőtt belevágnátok az újabb babába! Valahol van egy topic, ami erről szól, azt hiszem. De az alacsony AFP ... c. topicban találkozhatsz Down - szindrómás babás szülőkkel. Hátha ők többet tudnak. Kép
Sok sikert!
Solya
 
 


Móni!

Nehéz megküzdeni a dologgal. A kórházban csak az érdekelt, hogy minél hamarabb hazajöjjünk. A kromoszómavizsgálat kimutatta, hogy legközelebb ugyanannyi esélyünk van "beteg" babára, mint bárki másnak, csak most járni fog egy plusz vizsgálat. A méhlepényből vesznek majd mintát.

A baba kicsit úgy másabb, hogy laposabb az orra, nagyon szép szabályos a füle, ferde vágású a szeme, az élet és szívvonala egybenőtt. Különben szerencsénk van, mert a hipotónia, ami általában jellemző, csak kis mértékben érintett minket, így mindent tud, amit kell, csak nem az élmezőnyben mozog. Ha ettől súlyosabb lett volna nem biztos, hogy bírtam volna épp ésszel.
Különben egy tündér, és aki nem tudja mit kell nézni, nem lát rajta semmit. Ha más is érdekel, írhatok magánba is.

Solya,
már szedem a Maternát, mert azt olvastam, hogy a fogamzásnál hasznos az A,C,E vitamin és a szelén. Jövőhéten beszélek a nőgyógyászommal, hogy kell-e folsav is, mert állítólag az is jó a fejlődési rendelleneségek ellen.
Czeizel nem tudom mennyire megoldható, mert elég messze lakunk Pesttől. Legközelebb ilyen problémájú baba már nem születhet, és mivel a családunkban és a férjem családjában sincs semmi különös betegség, nem tudom, hogy mit tudnának ott mondani. Elég tapasztalatlan vagyok ebben. Melyik topicra gondolsz amúgy Czeizellel kapcsolatban, nem láttam még ilyet.

Olga
Olga
 


Olga,
ismerősömék hasonló probléma miatt keresték fel Czeizel drt. Legalább hívd fel őket, hátha tudnak vmit mondani. (Bár, ha már van kromoszóma vizsgálatotok, akkor nem tudom. Kép) De próba cseresznye!

Szedd a folsavat, ártani nem árt! Kép

Solya
 
 


Olga,
A follsav az egyik legfontosabb amit terhességre való készülésnél beszedhetsz és terhesség alatt is ajánlott.

Amerikában a follsavat már eredetileg kenyérbe is belekeverik, így csökkent 3-ra a fejlődési rendellenességgel született gyerekek számaKép

Azért kell elkezdeni terh. előtt, mert időbe telik a szervezetnek átalakítani.

Puszi,
Emil ment.

Móni
 


Akarom mondani harmadáraKép
 


Sziasztok!

A folsavhoz csak annyit, hogy a fejlődési rendellenességek kialakulásának csökkenti az esélyét, de a GENETIKAI rendellenességeknek sajnos nem.
Attól persze jó, ha az ember szedi, de a Down-kórt nem fogja megelőzni a folsav, sajnos.

Annamari
 
 


Kedves Erazmusz!
Egy kerdéssl fordulnék hozzád. 3 hónapja szültem hüvelyi uton a babánkat és azóta ugy érzem nincs minden rendben a hüvelyem környékén. Feszülést érzek és ha tisztálkodás után mentem Wc-re akkor csipett a pisi is. A 6 hetes vizsgálatnál az orvosom azt mondta, hogy kicsit pirosak a szeméremajkak es Canestent irt fel. A kúra után jobb lett, de meg mindig nem érzem, hogy teljesen rendben lenne minden. (Valami feszüléshez hasonlót érzek.)
Elképzelhető, hogy a szülés ennyire megváltoztatott? Vagy a gátvágás? Normális ez igy? Eddig soha semmilyen fertözésem és problémám nem volt. Elképzelhető, hogy nyitottabb lett a hüvelybejárat és ezért érzékeny? Mi tehetek, hogy visszanyerjem a régi formámat?

Válaszodat elöre is köszönom,
Amcsi

PS Esetleg van valakinek hasonló tapasztalata?
Amcsi
 


Sziasztok!
Most olvastam, hogy speciális vérvizsgálattal a genetikai rendellenességek kiszűrhetők. Akár a terhesség előtt is meg lehet tenni a pár mindkét tagjánál, mert ugye csak akkor van ám baj a babánál, ha mindkét fél ugyanott hibás gént hordoz. Hacsak az egyik fél, akkor csak öröklődik az a gén, de nem lesz beteg a baba. Emiatt mondják, hogy tényleg nagyon minimális a lehetősége. A Problémamentes terhesség című könyben volt ez, igaz csak pár sorban. Nem sok jelentőséget tulajdonítanak neki, úgy látom, lehet, hogy nagyon drága vizsgálat. A neten erről nem is olvastam. Részletesen nem írtak a vérvizsgálatról a könyvben sem, és hogy pontosan mit takar?
Lehet, hogy ha bármelyik érték is rossz, talán érdemes a magzatvízvizsgálat vagy a chorion-boholy mintavétel, nem?
Olga, és ezekről a vizsgálatokról tényleg nem szóltak egy szót sem?
Sok sikert a továbbiakban.

Nikie
 
 


Nikie!
Nem a quartett-tesztre gondolsz? Ehhez Angliába küldik ki a levett vért, 40.000,- Forint a vizsgálat és szintén csak a Down valószínűségét mondja meg, nem ad biztos eredményt, bár igaz, az afp-nél biztosabb. De ilyen előzménnyel, hogy Down-os baba, én biztos inkább belemennék a lepény- vagy magzatvízvizsgálatba.

Annamari
 
 


Annamari!
Hát ezaz, nem tudom, hogy pontosan mire gondoltak, nem írták, csak úgy ukkmukkfukk. A qartett tesztnél tényleg jobb a másik kettő. Úgyhogy reménykedjünk.
Nikie
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: