Új privát üzeneted érkezett!

Amcsi!

Nekem azt mondta az orvos, hogy amíg szoptatok, ill., amíg nincs ciklusom, addig olyasmi, mintha klimaxos lennék, és a hormonok mennyiségének a megváltozása miatt elvékonyodik a nyálkahártya. Nekem felírt valami kenőcsöt, de végül nem váltottam ki, mert elég drága volt, és most már nincs panaszom.
Nem biztos, hogy neked is ez van, de hátha.
(Saját véleményem szerint, ha gombád van, akkor kevés kívülről kenegetni, ha meg nincs, akkor nem a Canesten a megoldás.)
rjuli
 


Sziasztok!

Hát arról, hogy 26 évesen az első gyermek rögtön down-os lehet, senki nem szólt semmit, pedig rendszeresen jártam orvoshoz, védőnőhöz. (féltem is, hogy a munkahelyem sokalja)
A folsavról már hallottam. Első terhesség előtt nem gondoltam rá, mivel sok gyümölcsöt eszem, nem eszem zsírosan, nem iszom, nem dohányzom, rengeteg tejfélét eszem, vagyis úgy gondoltam, hogy az egészséges életmód elég, de nem. Állítólag már rögtön eldől a fogamzás pillanatában, valamilyen kémiai folyamat során, ha itt van gubbanc, akkor lesz genetikai probléma, de mivel véletlenszerű down-ról van szó, így soha nem tudjuk meg ki volt a "hibás", de ez nem is fontos. Úgy olvastam nagyon nagy százalékuk meg sem születik(nem elvetetés miatt) vagy halva születnek, tehát szerencse, hogy olyan jó állapotban van amilyenben. A védőnőnk szerint nagyon értelmes kifejezése van, aminek persze nem kellene lennie. Ennek is sok fokozata van. Külföldön van aki főiskolára jár, vagy normál középiskolába. Persze csak nagy korában dől el, illetve derül ki.
Az angol vérvizsgálatról én is hallottam, de mivel legközelebb egy méhlepényvizsgálatot ígyis-úgyis beiktatunk, ennek a fizetősnek nem nagyon van értelme, és állítólag amúgyis csak egy arányt ad, hogy mennyi az esély a down-ra, de azt nem írja, hogy nincs.
Talán amúgy az A,C,E vitamin és a szelén a fontos, hogy ne legyen génhiba. (de ezt is csak olvastam)

ÜdvKéplga
olga
 


Olga!
Nagyon erősek vagytok, le a kalappal előttetek Kép Nincs fénykép a babádról? Olyan aranyosak a Down-os babák!
Amennyire én tudom, a genetikai rendellenességeket megelőzni nem lehet, éppen azért, mert a gének hibásak, de nagyon jól lehet szűrni ezeket a rendellenességeket. Persze lehet ám, hogy nem így van, csak nekem így rémlik.

Annamari
 
 

 
 

Rjuli!

Köszi az infot, remélem tényleg csak a hormonok zavarnak be. Az, hogy gomba, vagy nem gomba nekem nem volt világos, mert nem mondta, csak annyit mondott, ne menjek úszodába, tóba fürdeni...mert akkor folyasom is lesz(egyebkent indikátoros krémet kaptam).
Az viszont elég valószinű, hogy a hormonjaim még nem álltak vissza, mert meg mindig erőssen száraz és érzékeny a bőröm, zsibbad éjjel a kezem stb...no és persze még szoptatok.

Igazából az a nagy félelmem, nehogy úgy járjak mint a barátnöm, aki a szülése óta mindenféle gombát összeszed.

Amcsi
Amcsi
 


Annamari!

Képet sajnos nem tudok feltenni, de tényleg nagyon aranyos, ha nem tudnám, hogy mi jellemző a down-ra nem is tűnne fel semmi. Ha sokáig nem foglalkozom a témával néha el is felejtem.

Üdv: Olga
Olga
 


Kedves Erazmusz!
Mar egy ideje figyelem,hogy nem jelentkezel!Kezdek aggodni,csak nincs valami baj?
-szoszi-
 
 


Kedves Erazmusz!

Valamit nem jol csinalunk azaz erzesem. Minden honapban szepen lemegy a hom a 14. napon es mi annak es rendje mondja szerint megprobalkozunk a babakeszitessel, de nem sikerul. Mar egy eve, hogy nem sikerul a baba. Antibebi tablettat nem szedtem soha. Mit nem csinalunk jol?
Koszi a segitsegedet elore is.
Valamit elrontunk.
 


Ha Erazmus esetleg nem jönne válaszolok én addig legjobb tudásom szerint.
Valószínűleg nem rontatok el semmit, csak a baba még gondolkozik, hogy mikor jöjjön. Úgy gondolom így egy év után érdemes lenne elmenni és megcsináltatni néhány alap vizsgálatot. ELőször is a párod menjen el spermaanalízisre, hogy minden rendben van-e a ficánkákkal. Ha te hőmérőzöl (gondolom szabályosa, ahogy a nagy könyven meg van írva), akkor dobd be a görbédet, és abból is elég sokmindent lehet látni. Ha gondolod csináljatok egy hormonvizsgálatot a ciklus elején és második felében.
Ha mindkettőtöknél minden rendben lesz, akkor érdemes egy olyan ciklust csinálni, mikor UH-val követik a peteérést, hogy tényleg minden rendben van-e.
Remélem valamit azért tudtam segíteni

Orsi

Orsi
KépKépKép
 
 


Kedves Erazmusz!
Kettő vetélésen vagyok túl az idei évben. Az első un. blighted ovum volt a másodiknál a 9. héten ugyan láttak egy 4 mm embriót, de egy héttel később már csak a szikhólyag volt látható. a két terhesség nagyon gyorsan jött egymás után, de mindkettőnél kaptam a 6. héttől Utrogestánt, mert 3 évvel ezelőtt volt egy missed ab-m, ami sárgatest elégtelenség miatt következett be. Az orvosom elküldte a férjemet andrológiai vizsgálatra, ahol polyzoospermiát állapitottak meg (200 millió/ml).Hígitott spermával végzett AIH-t javasolt először, miután meghallgatta a történetünket azt javasolta, hogy először penicillin+Klion kúrával próbálkozzunk, mert elképzelhető, hogy a műszeres beavatkozások után annyira tönkrement a méhnykh., hogy visszamaradt valami gyulladás és az okozta az idei második vetélést. Akkor kérdeztelek, hogy a blightedd ovum meg szokott-e ismétlődni, azt mondtad ritkán fordul elő. Szerinted mi lehetett az oka, a következő vetélésnek. Októberben elkezdhetünk újra próbálkozni és szeretnék kivédeni minden veszélyeztető tényezőt, ezért gondoltam én is a Gynevacra. Az még elkezdhető most, vagy már nem tudjuk addig befejezni. Többet nem szeretnék várni az újabb próbálkozássaL, úgyhogy ha tovább tart inkább nem kezdeném el. A gyszeres th. is jó lenne? Az ehavi ciklusomban fogok hormonvizsgálatra járni. Lenne esetleg még valami javaslatod, hogy hogyan kerülhetnénk el legközelebb a veszteséget? Az ovuláció kiváltására eddig 2x Clostylbegytet adtak, 2x spontán sikerült a terhesség, és eddig sajnos csak egyszer sikerült egy egészséges gyermeknek életet adni. Ne haragudj, hogy ilyen hosszúra sikerült a levelem, de nagyon vágyunk már egy sikeres terhességre!!! Előre is köszönöm a válaszodat! Remélem mielőbb tudsz tanácsot adni!
Tiszelettel és Köszönettel:
Dino

Dino


Kép

Kép
 
 


Kedves Erazmusz!

Előző hosszú levelemből még egy kérdés kimaradt, hogy ha valaki a Gynevac kúra alatt esik teherbe az károsíthatja-e a babát, vagy nincs semmilyen károsító mellékhatása? És amint kiderül a terhesség azonnal abba kell-e hagyni?

Üdv: Dino

Dino


Kép

Kép
 
 


Kedves Erazmusz!

Két hete kezdtem el a GYNEVAC kúrát, a háziorvosi rendelőben adatom be magamnak. Akivel eddig beszéltem mindenki erős fájdalomról számolt be, én pedig alig érzek valamit. Első alkalommal még csak-csak fájogatott, de sokkal rosszabbra számítottam, a második esetben meg semmi fájdalmam nem volt. Az injekció beadásakor se éreztem szinte semmit. Az is igaz, hogy az asszisztens injekciózáskor mindig ellazítja a farizmomat, nagyon óvatosan adja be. De azért bennem motoszkál a kisördög, biztos, hogy jól adja be? Honnan tudhatom ezt? Próbálkozzak inkább a nőgyászomnál, aki felírta a kúrát?

Válaszod köszönöm.

Rita
 
 


Kedves Erazmusz!

Nekem a menzimmel vannak problemaim, nem tudom osszefuggnek-e?

Eloszor is menzi elott barnazom, van hogy 5 napig (a szoptatas utan rendben megjott multev februarban - marcius, aprilis ok - majd majusban elkezdtem barnazni, eloszor csak 1 napig most mar 5 nap is elofordul).

A masodik problemam pedig, hogy iden husvet ota nagyon furcsan van menzim. Akkor tortent eloszor, hogy szinte alig volt meg, egyszer csak elontott a ver ugy, hogy mindenem csupa ver lett, utana mintha elvagtak volna. Es ez azota mindig megismetlodik, csak egyre rosszabb, mert hirtelen verzes nem csak egyszer fordul elo, hanem tobbszor is. Ugy erzem nem folyamatosan valik le a nyh, hanem hirtelen, mintha darabonkent jonne le.. A menzim darabos (csereszenye, de elofurdult mar nem is egyszer szilvanagysagu alvadt darab is). Egyebkent a ciklusom szabalyos, kb. 24 nap es nem tart tovabb 4-5 napnal a verzes.

Tobb orvost is felkerestem mar, mert babat szeretnenk es nagyon aggaszt a barnazas, felek, hogy baja lenne a kicsinek. De csak legyintettek. Az egyik fogamzasgatlot javasolt, hogy majd attol rendbe jon, a masik megoperaltatta a mehszajsebemet (elektromosan leegettek + a mehbol kupos kimetsztest is csinaltak - szerencsere negativ lett a lelet).

Szerinted mi lehet ennek az oka? Gyulladas vagy hormonalis? Segitene-e a Gynevac beadasa?

Remelem nem voltam tul zavaros, elore is koszonom a valaszod!

Tisztelettel:

ME
ME
 


Kedves Erazmusz,
két éve Ön segített nekem a gynevachoz jutásban, és beadásban, ez ügyben kérném a segítségét ismét. Sajnos a régi e-mail címről visszajött a levelem, az én címem: melinda@fw.hu.
Sajnos ismételten hüvelyi fertőzéses problémáim vannak, amennyiben lehetséges, szeretnék az Ön rendelésére elmenni.
Kérem, segítsen, hogyan tehetem meg?

Köszönettel:
Lola
 
 


Kedves Erazmusz!

Már korábban írtam, de újból ismételem, ha nem gond, mivel még nem kaptam választ.

Van egy 5 hónapos Down-os babánk, és már tervezzük a másodikat. Szeretném megtudni, milyen előkészületek szükségesek, hogy még egy ilyen genetikai hiba ne csússzon be, vagyis, hogy legközelebb biztosan egészséges baba szülessen. Első terhesség alatt is panaszmentes voltam, próbáltam egészségesen étkezni, élni. Minden lelet negatív volt és mégis down-os lett a baba. Legközelebb szeretném elkerülni.

Mire utal a menszesz után jelentkező barnás folyás? A memszesz kb. 4 napig tart majd utána jelentkezik és tarthat 2-3 napig.

Üdvözlettel: Olga
Olga
 


Krita: bocs, hogy beleszólok. Nem vagyok doki, ellenben én is kapom a Gynevacot (4-en vagyok túl), és nekem egyik sem fájt! Utána egy kicsit a helye meg a lábam, de csak az elsőnél. Utána semmi! Nekem doki adja be, és én bízom benne, hogy jól adja be! Kép Szerintem, ne aggódj! Minden ember másképp reagál mindenre! Biztos jó helyre kerül az a szuri!
 
 


Shine! Köszi, hogy beleszóltál! Kép Akkor örülök, hogy nem fáj! Kép
 
 


Kedves Lányok!
Nincs komoly bajom, csak több elhúzódó szülésem volt éjszakánként és nagyon kimerültem. Meg több tudományos projektbe is belekezdtem az elmúlt 2-3 hétben. Reggel meg egy interjúra utazom, ha nem túl soká érek haza, megpróbálok holnap (szerdán) válaszolni a kérdéseitekre. Azt hiszem, szerdán vagy csütörtökön lesz látható az interju az RTL Klub valamelyik műsorában. (A Gynevac-ról.)
Üdvözlettel
Erazmusz
 


Kedves Erazmusz,

Holnap este leszel a Fókuszban, ha jól tévedek KépKép

Annamari
 
 


Szia Erazmusz!
Mar el sem tudtuk kepzelni mi lehet Veled...KépMegneztem a Fokuszt az osszes szepsegkiralynovel,de nem volt benne a riportod,hacsak nem Te vagy a Laky Zsuzsanna.Kép
Hat,van megvalaszolni valod boven.,nem irigyellek...Jo munkat!
-szoszi-
 
 


Kedves Lányok!
Igen, csütörtök este lesz a Fókuszban. (Nem értünk vissza úgy Pestre, hogy leadják ma.) Magam is kíváncsi vagyok rá, hogy a fél napos felvételből mi kerül be abba az 5 percbe, amit adásba kerül?
Valóban jó sokat válaszolhatok, nem is tudom hol kezdjem, az elején vagy a végén? Az eleje még az előző archivban van, ott kell megkeresnem.
 


Kedves Lányok!
Igen, csütörtök este lesz a Fókuszban. (Nem értünk vissza úgy Pestre, hogy leadják ma.) Magam is kíváncsi vagyok rá, hogy a fél napos felvételből mi kerül be abba az 5 percbe, amit adásba kerül?
Valóban jó sokat válaszolhatok, nem is tudom hol kezdjem, az elején vagy a végén? Az eleje még az előző archivban van, ott kell megkeresnem.
Erazmusz
 


Kedves Levendula!
Ha a vetélés előtt szüntették meg a gyulladásokat az antibiotikum + Gynevac adásával, akkor a baba elhalásának két oka lehetett: vagy a szükségesnél alacsonyabb hormonszint, vagy az, hogy eleve életképtelen volt a megtermékenyült petesejt. Előző problémát Clostylbegyt szedésével lehet rendezni, az utóbbi viszont nem befolyásolható. Nemrég olvasott statisztika szerint a megtermékenyült petesejtek 65%-a lökődik ki a terhesség olyan korai szakában, hogy ha nem figyelnek oda olyan nagyon, mint Ti, nem is tudnak a terhességről, mert rövid kimaradás után egy bővebb vérzés kiséretében lökődik ki az életképtelen pete.

Kedves Lara!
A leírt kiegészítők bizonyára nem ártanak ( a méhpempő, propolisz sok hasznos hatással rendelkezik), azt azonban nem tudom megmondani, hogy használnak-e a problémádban, mert én nem foglalkozom természetgyógyászattal, nem értek hozzá. Nem baj, ha szeded. Sajnos, az előírás az, hogy 6 hónapig kell szedni endometriozis után a Danovalt, vagy injekciókat, tehát az orvosod nem mondhatja azt 3 hónap után, hogy elég.
Szabad időm valóban nincs, és azt hiszem, a holnapi RTL klubos műsor után megint embertelen leterhelésben lesz részem. Nem panaszkodni akarok, de én másképp szeretném a népszerűsítést... Na mindegy, valahogy majd lesz...Ha elegendő mennyiségben kapod a Danovalt, akkor nem szabad megjönni a vérzésnek.

Kedves Laureen!
Ez a rendszertelen ciklus azt mutatja, hogy hormon problémád van. A foganmzásgátló 3 hónap alatt teljesen kiürül, tehát reális a probléma, amit ki kell vizsgálni és orvosolni kell. Írtál egy vérvételről, de hogy az milyen hormon volt, és milyen mértékegységben, azt nem írtad meg, így arról egyáltalán nem lehet véleményt mondani. Egyébként a 21. napi hormonvizsgálatnak csak egy esetben van értelme: ha 28 napos mindig a ciklusod. Mivel nem 28 napos, így ennek a vizsgálatnak nincs értelme. Amit kellene csinálni, az a következő: szabályos alaphőmérőzés úgy, ahogy azt már Orsi is leírta többször (én is): reggel ébredés után, mozgás nélkül, végbélben, 5 percig, japán higanyos lázmérővel, ezt ábrázolni. Amikor a legmélyebb pontról felemelkedik 37 fok körülire és ott is marad, akkor kell a hormonvizsgálatot megcsinálni a legmélyebb pont után 7 nappal (ez a várható vérzés előtti 7. nap). Ekkor legalább a következő hormonokat kell megnézni: FSH, LH, prolactin, progeszteron, tesztoszteron. Ha ezek kész vannak, írd meg az eredményét mértékegységgel együtt. Lehetőleg az alaphőmérséklet görbével együtt (csatolt fájlban). Az alaphőmérséklet mellett célszerű jelölni a szexeket is. Meg ha valami meghüléses betegséged van. Orsival egyetértve célszerű a párodat is elküldeni spermaviszgálatra ( ha pesti vagy közeli vagy, akkor Erdei doktornőhöz), hogy ezzel se veszítsetek esetleg további időt. Semmi képpen ne várd a csodát ilyen rendszertelen ciklus melett!

Kedves Bettina!
Nem tudom, miért dobta vissza az üzenetet a világháló. Helyesen írtad? info@gynevac.hu
A nőgyógyászodnak nincs igaza abban, hogy a baba kérdést szüneteltetni kell a vakcináció alatt. A leírásban sincs benne olyan, hogy a terhesség kontraindikációt jelent! Több ezer terhes kapta meg a Gynevac-ot terhessége elején, és több száz olyan eset van, akik évekig nem lettek terhesek, vagy több spontán vetélés miatt kezdtük el nekik az oltást, és közben lettek terhesek, majd egészséges, sőt az átlagosnál fejlettebb, egészségesebb újszülöttet hoztak világra! Fejlődési rendellenesség a vakcina hatására nem keletkezett! A vakcina feltalálója, Újhelyi Károly Kossuth díjas immunológus (a magyarországi vakcináció atyja) így indokolta azt, hogy kora terhességben is adható: a laktobacillus vakcina autovakcinának tekinthető, az autovakcina pedig a terhesség bármely időszakában adható. Szóval a szervezetnek nem kell "beállni", viszont egy dolog miatt megfontolandó az, hogy csak utána kezdjetek a baba projekthez: ha valóban gyulladás az oka annak, hogy még nincs terhesség, akkor a keletkező babának az az érdeke, hogy előzetesen teljesen szűnjön meg ez az ok, ami a teljes kúrával érhető el a legbiztosabban. Tehát az én tanácsom: a teljes gyulladásmentesség eléréséig jobb, ha nem leszel közben terhes, de ha mégis az lennél, a vakcina nem árt a terhességnek.

Folyt.köv. Üdvözlet mindenkinek
Erazmusz
 


Ismét Laureennak, meg Carmennek.
Van egy ilyen szokás, hogy 7. 14. és 21. napon csinálni a hormonvizsgálatot. De ennek, mint előbb írtam, csak akkor van értelme, ha 28. napos a ciklus. Ez megadja az ösztogén értékét a ciklus elején, az LH peak értékét a ciklus közepén, és a progeszteront a legmagasabb időpontban. Aki viszont akkor csináltatja a 21. napi hormonvizsgálatot, ha ettől eltérő a ciklus hossza, az egyszerűen nem gondolkodik, hanem mehanikusan, gondolkodás nélkül adja a javaslatot. (Sajnos, ez megesik!) Nikie jól írta le a dolgot.
Az nem jó érv, hogy "5 éve terhes voltam a páromtól, ezért nem lehet rávenni a vizsgálatra"! 5 éve te is terhes voltál, most még se sikerül. 5 év alatt mindkettőnél lehet sok változás. A spermavizsgálat a világon az egyik legegyszerűbb vizsgálat, ennyit minden férfi megtehet egy közös babáért, ha valóban akarja. Ha nem teszi meg, nem is igazán akarja.
A hőmérőzést ne add fel, ha igazán szeretnél tovább haladni, mert ez is egy egyszerű vizsgáló módszer (a hozzá értő orvos számára), és tudni kell, hogy nem a hőmérőzéstől jön meg a vérzésed, és nem ettől lesz gyereked, hanem ez egy vizsgáló módzsr, olyan mint egy vérvétel: az eredményét az orvosnak kell kiértékelni. Az orvost segíti abban, hogy ő tudjon segíteni neked (már ha ért hozzá).

Kedves Zsenya!
Orvosodnak nincs igaza, hogy semmilyen kivizsgálást nem tart szükségesnek. Van akit már egy vetélés is teljesen a padlóra visz, kettőnél igazán utána kell nézni legalább a hormonrendszernek, és az esetleges gyulladást megszüntetni, amire legjobb a Gynevac (célszerűen a férjeddel együtt: nézd meg este a Fókuszban bemutatott házaspár történetét). (Vigyázat! Ez itt a reklám! Ágnes mindjárt felháborodik...)

Kedves Lara!
Mennyi Danovalt szedsz?(Hány miligramm naponta). UH-val nem nézték meg a méhnyálkahártyát? Bár azóta gondolom, rendeződött a helyzet. Nem tudom, milyen elképzelés alapján javasolta a Danoval abbahagyását az orvosod, így ebbe nem tudok beleszólni.

Kedves Olga!
A leírásból nekem az tűnik ki, hogy nem volt igazán minden leleted negatív. Nem az a baj, hogy csinálják az AFP vizsgálatot, és nem mutat ki semmi rendellenességet, hanem az a baj, hogy amikor AFP vizsgálatot csinálnak, és az valami rendellenességre hívná fel a figyelmet, akkor azt magyarázzák bele, hogy azzal nem kell törődni, mert az ultrahang nem támasztja alá a gyanut. Így születik évente több, minbt 100 nyitott gerinces baba is, noha az AFP felhívja a vigyelmet a nyitott gerincre, de a nőgyógyászok inkább az ultrahangnak hisznek.
A Down nem öröklődő betegség, ismétlődési kockázata ugyanolyan, mint az átlag népességé, tehát ugyanannyi az esélyed, hogy ismét az lesz, mintha az első egészséges lenne. Megelőzni nem lehet, tehát semmilyen előkészületet nem kell tenni. Hogy mégis biztos legyél benne, hogy egészséges a következő, kérjél chorion biopsziát (Schöpf-Merey kórház). Csak a kromoszóma vizsgálat mutatja ki biztosan.
A folsav a nyitott gerinc fejlődési rendellenesség rizikóját csökkenti (sajnos, ez is elég gyakori), ha már a terhesség kezdete előtt legalább 2 hónappal kezdi szedni az anyuka.
Ha Czeizelt felhívod, szerintem ő is ezeket fogja mondani.
A quartwett teszt valóban nem adja meg a biztos eredményt, csak a valószínűséget a 40ezer forintért, és csak a chorion biopszia ad biztos eredményt (azért jobb ez, mint a magzatvíz vizsgálat, mert előbbiből 2-3 nap alatt van eredmény, magzatvíz vizsgálatból viszont 4-5 hét mulva, s ha akkor kell megszakítani a terhességet a beteg baba miatt, amikor már érzed mozogni, sokkal rosszabb lelkileg!)
A Down syndroma oka a 21 kromoszóma triszomiája, ami azt jelenti, hogy ebből a kromoszómából 3 van. (Egyébként minden kromoszomából 2 van minden sejtben). Ennek oka pedig az, hogy az ivarsejtek, mielőtt érettek lesznek, az ős ivarsejtből úgy keletkeznek, hogy 2 érési osztódáson mennek keresztül. A himivarsejtből így 4 lesz, a petesejtből viszont csak 1 marad, a felesleges rész kis testecske formájában leválik róla. Valamelyik érési osztódás során a 21. kromoszoma nem válik szét, hanem összetapadva benne marad az ivarsejtben. A megtermékenyülés után a megtermékenyült petesejtben ebből a k.-ból 3 van, és mivel ebből az egy sejtből alakul ki az ember összes sejtje, a továbbiakban ez a 3 minden sejtjében benne lesz. Mivel az osztódás egyszeri folyamat minden ivarsejtnél, ezért nem öröklődő, nem mutatható ki előre, és nincs fokozott ismétlődési kockázata.

Annamari!
Szerintem nem a szülők nem vállalják a kockázatot, hanem az orvosok.

Kedves Amcsi!
Lehet gomba, és lehet, hogy kevés volt neki a Canesten (különösen, ha csak kenőcs formájában kaptad). A hüvelybemenet szülés után mindig tágabb egy kicsit, hasznos ilyenkor az intim torna.

Kedves "Valamit elrontunk"!
1 év után nem kell várni a csodára, bár néha bekövetkezik (nekem két év után jött össze az első terhességem, vizsgálatok nélkül, a második pedig 1 hónap alatt), de célszerű lesz hozzá értő szakemberhez fordulni részletes kivizsgálás céljából. Nem minden nőgyógyász hozzáértő, szerintem kb. a 10%-a az. Orsi egész jó tanácsokat tud adni. Hozzáteszem: célszerű beadatnotok pároddal együtt a Gynevac-ot, ha eddig minden rendben van, csináltatni PCT tesztet, (fel tudnak-e menni a spermiumok a méhnyakba), ha az is rendben, HSG-t vagy laparoszkópiát (átjárhatók-e a petevezetékek). Ez elég sok feladat a továbbiakra. Megjegyzem: már 4 olyan terhesem van az utóbbi 2-3 évben, akik a PCT teszt alkalmával lettek terhesek: ez azt mutatja, hogy a szex pontosan előírt ritmusának és az utána előírt reggelig fel nem kelésnek is jelentősége van a megtermékenyülésben!

Kedves Dino!
Kérdésem: a Clostylbegyt indukció után megnézték-e a ciklus második felében, hogy mekkora lett a progeszteron! Mert ha alacsony maradt (2x1 Clostylbegyt nem mindig emeli fel a szükséges szintre), akkor a 6. héttől adott Utrogestan nem feltétlenül jelent elégséges hormonpótlást! Fontos, hogy a progeszteron szint terhesség előtt be legyen állítva 21ng/ml érték fölé, és ezzel a beállítással szedni a C.-t a terhesség bekövetkeztéig, de emellé is célszerű adni hormonpótlást. A Gynevac-ot célszerű megkapni, mert a krónikus gyulladás is okoz táplálkozási elégtelenséget az embrió részére (rossz táptalajban nem tud fejlődni a mag!) Feltétlenül érdemes elkezdeni! Erről már írtam ma egy választ. (Ha terhes lennél közben, nem károsítja a babát, de inkább várd meg, amíg a gyulladás teljesen megszűnik!) Antibiotikum adását kerüld el: ez sokat rontana az állapotodon, javítani pedig semmit nem tudna! Egyébként inkább érdemes egy hónappal többet várni, mint egy újabb vetélésen átesni!

Kedves Krita!
Az, ha nem fáj a Gynevac, nem kóros, hanem sikerült olyan helyre beadni, ahol nincs a közelben érző ideg. Ha el van jól lazítva, kevéssé fáj. A fájdalom érzés az egymást követő injekcióknál egyre csökken, ha jól adják be. A végén szinte senkinek se fáj.

Kedves ME!
Szerintem valószínűleg gyulladás az oka a panaszodnak. Próbáld meg a Gynevac-ot.

Kedves Lola!
Azt hiszem, a freemailos címre most is megkapom a leveleket, az elenderes megszűnt. Magánban megírom a magán címemet.

Azt hiszem, mindenkinek válaszoltam. Ideje lesz lefeküdnöm, mert megint várható egy szülés, és ha alvás nélkül indulok neki, nem fogom birni...

Mindenkit üdvözlök
Erazmusz
 


Draga Erazmusz! Hogy Te milyen aranyos, lelkiismeretes vagy, hogy ilyen keson valaszolsz nekunk! Nagyon szepen koszonom! Feltetlen beszerzem, csak elobb meg kellene tudni van-e nemet megfeleloje, mivel mi itt elunk. Vagy inkabb hozzassak otthonrol? Koszonom megegyszer a kedvesseged!

ME
ME
 


ME,
van német megfelelője: itt Gynatren néven forgalmazzák, de, mint ahogy korábban megtudtam Erazmusztól, a dózisuk más: a Gynevac 5x1 ml-t tartalmaz, a Gynatren viszont csak
3x0,5 ml-t. Így itt több dobozzal kell venni a teljes gyógyuláshoz. A tárolása nagyon macerás, (hűtős), ezért én nem javasolnám, hogy hozass. Próbáld meg itt, és kérj több szurit. Gondolom itt is receptköteles.

Remélem tudtam kicsit a kotyogásommal segíteni. Kép

Solya
 
 


Solya, koszonom a kotyogasod!Kép
Ugy veszem ki a szavaidbol, hogy 2 ampullaval kell egyszerre beadatni, ugye? Mar fel is irtam a nevet! Megegyszer koszi.

ME
ME
 


ME,
úgy tűnik, de ebben viszont semmi biztosat nem mondhatok. Gynevacot használtam, Gynatrent még nem.
Solya
 
 


Kedves Erazmusz!
Szertném megkérdezni Tőled, hogy elzárodott petevezető gyógyításához is megfelelő lehet-e a Gynevac, mennyi idő a kúra, kellene-e a páromnak is beadni? Előre is köszönöm a válaszodat!
lkk
lkk
 
 


Kedves Erazmusz!
Irtam Neked egy emailt a freemailes cimedre,kerlek,ha idod engedi olvasd el!
Koszonom!
-szoszi-
 
 


Kedves Szöszi!
Válaszoltam is.

Kedves Lkk!
Nagyon ritka esetben előfordult, hogy az elzáródott petevezeték összenövése is oldódott, de nem ez a jellemző. Ilyen esetben azzal tud segíteni a Gynevac, hogy a lombik bébi sikerét fokozza azzal, hogy a gyulladás megszüntetésével kedvezőbb táptalajt készit a méh nyálkahártyáján a megtermékenyített és visszahelyezett petesejt számára. A ping-pong fertőzés megakadályozása céljából célszerű a férfinak is megkapni!
A kúra 5x10 napig tart.

Kedves ME!
Solyának is írtam magánban: nem olyan macerás a Gynevac kivitetése, viszont sokkal olcsóbb, mint a Gynatren. Ha autóval viszi ki valaki, beteszi egy hűtőtáskába. Ha pedig repülővel, akkor semmi baja nem lesz, ha néhány óráig, vagy akár fél-1 napig nincs hűtve. Csak hosszabb időn keresztül nem szabad szobahőmérsékleten tartani. (A benne levő laktobacillusok formalinban vannak elölve, a formalin pedig konzervál, szobahőmérsékleten is!)

Üdvözlettel
Erazmusz
 


Kedves Doktornő!
ma kaptuk meg férjemmel együtt az első Gynevac szurit.
Lenne néhány kérdésem, mert a kúra ideje alatt férjem többször lesz külföldön, így a pontos 10 napokat nem tudjuk betartani:
1.) Fontos-e, hogy mindketten ugyanazokon a napokon kapjuk vagy nem gond a 3-4 napos eltérés?
2.) Ha a 10 napot férjem nem tudja tartani, mert pont akkor lesz külföldön, akkor inkább 8 napra adassa be vagy 18-ra? Ettől függetlenül én adathatom-e a 10. napon?
3.) Korábban olvastam olyat, csak most nem tudom visszakeresni, hogy eleinte javasolt a 10 nap az első 1-2 szurinál, utána jó az 1 hetes is. Ez mennyire igaz?

Nagyon köszönöm előre is a választ.
Edit
Ui: gratulálok a Fókusz-os összeállításhoz. Ma reggel anyukám hívott azzal a hírrel, hogy járjak utána mi ez a "csodaszer", hárha nekünk is jót tenne a férjemmel, ha beadatjuk. Ő még akkor nem tudta, hogy mi ma adattuk be az elsőt és nem a műsor hatására.

Edit
Kép


Kép
 
 


Kedves Doktornő!

Nagyon köszönöm a tanácsokat, igyekszem követni, ha jutottam valamire, feltétlenül közlöm az adatokat.

Üdv. Laureen
Laureen
 


Kedves Erazmusz!

Az után szeretnék érdeklődni,hogy a magas tesztoszteron szint(5,69 volt juliusban)hogyan hat a peteérésre?Babát szeretnénk a párommal de a nyáron 8 hét vérzéskimaradás után az Uh nem mutatott eltérést,a nyálkahártya 5 mm volt domináns tüszőt nem láttak.A magas tesztoszteron miatt kaptam diane 35-öt amitől rosszul voltam,igy ismét orvoshoz mentem.Akkor azt mondta,hogy akkor ne szedjem tovább,próbálkozzunk!Most is hőmérőzök,de nem mutat peteérét a hőmérő.(23.napon vagyok)Nem tudom,hogy ezalatt az idő alatt csökkent e a tesztoszteronom ha nem akkor mire számithatok a mielőbbi babásodás reményében?
 
 


Kedves Erazmusz!

A Gynevachoz lenne néhány kérdésem. A boltokban lehet kapni a "Kyr" probiotikus joghurtitalt, ami a cimkéje szerint Lactobacilus delbrueckii ssp bulgaricus-t, Lactobacilus acidophiliust, Bifidobacterium lactist, és Streptococcus thermophilius-t tartalmaz. Szintén a cimke szerint a joghurtital jótékonyan hat a szervezet belső flórájára.
A kérdésem az lenne, hogy Ön szerint ezek a szájon át bevitt lactobacilusok hasznosulnak valóban a szervezetben? Pl. az intim flórában? Vagy a tápcsatornában?

Gynevacos vakcinázás alatt szabad-e ezt fogyasztani, vagy a szájon át bevitt Lactobacilusok megváltoztatják-e a szervezet reakcióját?

Ha a jövő héten elkezdődik nálam a Gynevacos kezelés, akkor október közepétől kb. a 4. injekció környékén próbálkozhatunk-e a babával?

És végül: gyakran van, sárgás folyásom. Nincs összefüggésben semmivel, nem mutat semmi rendszerességet, nincs szaga, és nem túl nagy mennyiségű.A süllyedésem és a vérképem teljesen rendben van. A kenetem is. Ön szerint ez lehet valamilyen fertőzés?

Köszönettel:
J. Katalin
Névtelen
 


Lkk!
Ha csak kicsit össze vannak nővek a petevezetékek, akkor Aviva tornával lehet segíteni rajta, állítólag. Igaz, nem találkoztam még olyannal akinek így sikerült. Csak egy lehetőség. Megpróbálni meg lehet, ártani nem árt. Vannak speciális, és nem nehéz gyakorlatok.
Ha érdekel, írj mailt.
 
 


Kedves Erazmusz!

Régebben már kaptam Tőled hasznos tanácsokat, amit most is köszönök. Gynevacot használtunk a férjemmel együtt, és talán ez is közrejátszott, hogy a 2. lombik előtt spontán megfogant kislányom, aki most lesz 1 éves. Most újból babát szeretnénk. Mind a kettőnknél van pici probléma, férjem már kapja a kezeléseket. Én is voltam hormonvizsgálaton, aminek eredményét még nem tudom, mert orvosom külföldön van egy ideje. Ettől mi még próbálkozunk... A ciklusom (ami ált. 27-28 napos)27. napján nagyon enyhe sötétbarna maszatolást tapasztaltam, majd másnap szintén. Harmad és negyednap viszont semmi, (csak a szokástól eltérően a hasam görcsölgetett), de most a 31. napon rendesen el kezdtem vérezni, pedig már majdnem teszteltem. Mitől lehetett ez? Esetleg baba? Progi hiány? Tudom, hogy részletes, szakszerű magyarázatot nem tudsz adni, de nagyon nyugtalanít (orvosom meg nem tudom mikor lesz), hogy újból egy több éves tortúra elé nézünk (azért addig is nagyon örülök a kislányomnak!:-)))))

Előre is köszönöm
Taháni
Taháni
 


Kedves Erazmusz!

Köszönöm a gyors választ!
A Clostylbegyt szedése alatt még sohasem nézték meg a progeszteron szintet, és a hormonvizsgálatok alatt is csak a 3,14,és a 22. napon vesznek vért. A ciklusaim 28 és 35 nap közöttiek. A terhességek alatt mindig csak akkor kezd el az orvosom Utrogestant adni, ha UH-n bebizonyosodik a terhesség, vagyis a 6-7. héttől kezdve 2x2-t.
Felkerestem én is az orvost akinél a férjem járt ő andrológus és genetikus dr.. Megint azt mondta, hogy ő Kliont+penicillint adna amint megtudom, hogy terhes vagyok, mert a műszeres befejezéskor mélyen lehántják a méh nykh-ját, és a bacik utána körülveszik magukat fehérjékkel, amin nem tud áthatolni az AB, viszont ha terhes leszek a megtapadó petesejt és a corionbolyhok mélyen benyúlnak a nykh-ba és felszakítják a baktériumok védelmét. Na szerinte ekkor kell rájuk küldeni az AB-t és minden rendben lesz utána. Kérdeztem, hogy a babát nem károsítaná-e, őszerinte ezek a gyógyszerek nem okoznak a babának semmi bajt. Én már igazán nem tudom mit gondoljak!? Rettenetesen félek, hogy újra elvetélek! A Gynevacot elkezdtem adatni magamnak, úgye nem baj ha hetente kapom? Már nem tudom mit csináljak. Nem igazán bízom meg a saját orvosomban sem, mert néha az az érzésem, hogy egyáltalán nem lelkiismeretes, csak ha a magánrendelésére megyek.
Szeretném megkérdezni bár tudom, hogy rengeteg a betege, de nem mehetnék el én is az egyik rendelésére az eddigi leleteimmel, hátha még több tanáccsal tudna ellátni és úgy ézem Maga tényleg megtesz mindent a betegeiért! Az email címem: fdino@freestart.hu
Nagyon köszönöm az eddigi segítséget!

Tisztelettel: Dino

Dino


Kép

Kép
 
 


Kedves Erazmusz!

Az AFP 0,7 volt a HCG pedig 0,8. Csütörtökön voltunk terhesség előtti tanácsadáson akkor is azt mondták, hogy jók voltak az eredmények. Mi a rossz eredmény? Első babánál, és mi rossz a másodiknál? Debrecenben nézték a vért.

Már elkezdtem szedni a Maternát, és a folsavat. Egyet-egyet mindegyikből. Két hónap múlva akkor elegendő vitamin és folsav lesz a szervezetemben? A nyitott gerincet csak az AFP mutatja ki?
Még messze vagyok tőle, de te akkor a chorion biopsziát javaslod, ez másnéven a méhlepéyn vizsgálat? Ennek nem nagyobb a vetélési kockázata? Szerinted mindenképpen a Schöpf-Merey kórházban csináltassam(a debreceni klinika közelebb van, de félek, hogy nincs olyan rutinjuk)? Szóbaállnak velem, mert vidéki vagyok?
Mi a véleményed a 3 vagy 4 dimenziós ultrahangról? Érdemes szerinted a 18-20 hét körüli genetikai Ultrahangot is Pesten csináltatni. Ha igen hol? Mivel az 1 cm pyelontágulatot sem mondták a kórházi ultrahangon félek, hogy nem is olyan jó a gépük, és esetleg legközelebb is elnéznek valamit.

Hány hónap sikertelen próbálkozás után szedjünk fel egy Gynevacos kezelést?

Még egy utólsó kérdés? Mire utal, hogy 3-4 napig tart a menszesz, majd kb. 3 napig barnás váladék távozik a szervezetből?

Elnézést a hosszú levélért. Köszönöm a válaszokat. Az e-mail címemre is válaszolhatsz. Remélem nem rontottam el semmit, és az jön fel, ha a nevemre kattintasz. (Kezdő vagyok még ilyen téren)

Üdvözlettel: Olga
Olga
 


Kedves Erazmusz!

Ma kicsit visszaolvastam és úgy gondolom inkább leírom a Juliusi hormon eredményeimet.
TSH 3.15
Se FSH 4.7 U/l
LH 11.9 U/l
Progeszteron 1.9 nmol/l
Prolactin 9.2 ng/ml
Ösztradiol 314 pmol/l
tesztoszteron 5.69 nmol/l
 
 


Kedves Erasmus!

A segítségét szeretném kérni:
júliusban az első terhességem missed ab. volt műszeres befejezéssel a 7 héten. Ezután elkezdtem hőmérőzni illetve elindítottuk a hormonális kivizsgálásokat. A hőmérőzés (és az ovulációs páfrány teszt alapján a 18. 19. napon van csak ovulációm. Ezután szabályosan felmegy a hőmérsékletem 37.0 fok fölé (36.6-36.7 alaphőmérsékletről)kb. 1 hétig ott is van, de a 28. 29. napra megjön.
A kérdéseim a következők lennének:
Normálisnak számít-e a 18-19. napi ovuláció, vagy ezzel valamit kell csinálni terhesség előtt?Ha igen, akkor milyen kezeés szokás ilyenkor?

Szükséges -e hogy a 2. fázis 14 napos legyen? Valahol azt olvastam, hogy az MINDIG 14 napos, de nálam biztosan nem annyi.

És a fentihez kapcsolódva:Ezzel a ciklussal lehetséges- e a terhesség?

A hormonális kivizsgálást hogyan időzítsem, mely napokra egy ilyen ciklusban és miket vetessek le?
( a nőgyógyászom csak egy progeszteront kért a 19. 21. 23. napon, ám én úgy vélem az én esetemben ennek az időzítésnek nem sok értelme lenne.Meg olvasva a fórumát az az egy szál progeszteron is kevés a hormonkivizsgálásokhoz...)

És végül: ha kezelésre lenne szükségem, akkor kb. mikor jöhet szóba a következő terhesség?

Türelmét és válaszait előre is köszönöm:

Hajni
 
 


Kedves Erazmusz! Koszonom!Kép

ME
ME
 


Tisztelt Doktornő,
Véleményét kérném vérszegénységgel kapcsolatban: Terhesség 22.hetében vagyok 2 hete az utólsó vérvétel szerint vörösvértest: 3.76 T/l, Hemoglobin: 10.44 g%, Hematokrit 0.33 lett, ami jobb, mint az azt megelőző vérvétel, mikor még a Hemoglobin 10.2 volt és a Hematokrit 0.298. A körzeti orvos mondta szedjek folsavat az Elevit mellé, a nőgyógyász szerint a Ferrlecit inj. lenne a legkobb megoldás (amire a körzeti orvos azt mondja, korai lenne, mert nem olyan rossz az erdemény). Elolvasva a Ferrlecit tájékozatóját, én is megijedtem, mert annyi lehetséges mellékhatást ír, és nekem eleve a vasam önmagában nem volt alacsony, csak állítólag nem tud megkötődni. (Az első vérvételkor a vas: 13.5 umol/l volt, vaskötő kapacitás 79.8 umol/l, és látens vaskötő kapacitás 66.3 umol/l,). Mit gondol a Doktornő, beadassam a Ferrlecitet?
Köszönöm válaszát előre is.
Pocka
Pocka
 


Kedves Erazmus!

Szedem a Danovalt már kb 2 hónapja. Már 2 x véreztem. Nagyon erősen. akkor abbahagytam. Szedtem vérzsécsillapítót. Elmúlt kb.2 hétig tartott.
Most 2 hétre rá ahogy szedem ujra a Danovalt ( mert amikor véreztem, abbahagytam ) most ismét hirtelen megjött.A hasam normálisan görcsölget. Ugy mint amikor igaziból megjön.
Most mit tegyek ? Felhívtam a dokimat, azt mondta szedjem ismét az Exacylt, majd amokor elmúlik ismét a Danovalt. Hát ha ez így folytatódik akkor a 6 hónapos Danoval kezelés helyett több mint 1 év lesz ?? Mit tegyek szerinted ? Tudod, nekem állpitottak meg endometr.. Műtöttek is.
Nagyon várom válaszod, ha lehet most kivételesen a privát lenne a a legjobb. Ime a címem :
mader@mail.datanet.hu
Előre is köszönöm válaszod. Tudom nagyon elfoglalt lehetsz. Ha esetleg privátban tudnál ajánlani egy jó orvost akinek ez a szakterülete, nagyon megköszönném.
Üdv.Lara
Lara
 


Kedves Lara!
Írtam magánban, nem tudom, megkaptad-e?
Üdv. Erazmusz
 


Kedves Erazmusz,

29 éves egy gyermekes anyuka vagyok. Még a terhességem elo"tt megtudtam hogy van egy intramurális 4 x 4 cm nagyságú miómám. Majd a terhességem után 4 x 5 cm lett és most egy évvel a szülés után ez a mióma 3.4 x 2.7 cm lett, de sajnos igen ero"s menstruációs vérzésem van ami hosszan tart és 23 napos ciklusu.
Szeretnélek megkérdezni mi okozhatja a vérzést(ha a mióma csökkent), milyen vizsgálatokat célszeru" elvégeztettni és ha esetleg tudsz egy jó orvost ajánlani nagyon megköszönném

Köszi
Andi
Andrea
 


Kedves Erazmus!

Megkaptam!

Nagyon, nagyon szépne köszönöm!
Lara
( Ugye nem baj ha vissza irok ?
Üdv, Lara
Lara
 


Kedves Erazmusz!

A terhesség 13. hetében járok, első gyermekemet várom. A múlt heti UH szerint minden rendben halad, de mivel volt egy petefészek ciszta laparoszkópiás műtétem, Duphastont írtak fel. Azt szedem már egy hónapja.

Kérdésem: a napokaban észrevettem, hogy a természetes hüvelyváladékom megváltozott, igen kellemetlen szagú lett. A mennyisége és a szine nem változott, nem véreztem. Ezt a tünetet egy 2 napig tartó hasmenés előzte meg.

Utalhat ez valami rendellenességre (aggódom egy esetleges vetélés miatt)?
Lehet egy spontán vetélést nem észrevenni?

Válszodat előre is köszönöm,
Gigi
Névtelen
 


Kedves Mindenki,
>
>Nagyon kérlek beneteket, hogy ezt a pár sort figyelemmel olvassátok.
>
>Az Amnesty International - től kaptuk a hírt, hogy a nigeriai Felsőfokú
>Bíróság Amina Lawal kivégzését pár nap múlva aláírja. A kivégzés időpontja
>2
>hónappal lett elhalasztva, hogy elbúcsúzhasson a pár hónapos
>kisgyermekétől.
>(Bűne; özvegy létére terhes lett. A tettes férfinek elég ha 3x megtagadja
>a
>vádat, különben Neki is ugyanaz lenne a sorsa.)
>A kivégzés barbár módja; nyakig beássák egy gödörbe és kövekkel addig
>dobálják míg belehal.....
>Kivéve, ha elegendő aláirást sikerül összegyűjteni mellyel a nigeriai
>kormányt sikerül más véleményre téríteni.
>Már sikerült ilyen alapon egy másik szerencsétlen asszonyt -neve Safyja -
>megmenteni.
>
>Amnesty International csak azt kéri, hogy az ő web site -ján írjátok alá a
>kitöltendő protestálást.
>Ime a pontos cím:
> <http://www.amnesty.org.au/e-card/petition.asp>
>http://www.amnesty.org.au/e-card/petition.asp
>
>Ne hidd, hogy a TE aláírásod úgysem számít....
>Kérlek küld tovább ismerőseidnek!!!
 
 


Kedves Hajni és Mindenki!

Mai hír: a nemzetközi nyomásnak köszönhetően nem végzik ki Amina Lawalt. Számított minden aláírás.

abagi
abagi
 


KépKépKépKép
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet:

 

cron