Új privát üzeneted érkezett!

Emma,

Megnéztem, a várandósságban van ez a topic.
Sok sikert!
 
 


Kedves Erazmusz!
A PCO-val és a petevezeték-összenövéssel kapcsolatban szeretnék kérdezni. Sok nőgyógyászom volt már, de csak a legutóbbi vette észre, hogy mindkét petefészkem PCO-s( továbbá:a méhem kicsi és hátrahajló, de a méhszájam "gyönyörű").A menstruációmmal soha nem volt baj (kb.28 napos ciklusok), és a PCO felfedezése után két hónapig vizsgált hormonjaim is teljesen rendben vannak. A PCO-s műtétekkel kapcsolatban teljesen ellenkező véleményeket hallottam már.Szerinted, ha rendben vannak a hormonjaim és a mensim, akkor meg kell műteni(A dokim azt mondja ne törődjünk vele.)?A másik kérdés: a petevezeték-összenövést észre lehet venni uh-gal, vagy speciális vizsgálat kell hozzá?Ja, a lényeg:mindezt azért kérdezem, mert gyereket szeretnénk.
Előre is köszönöm a válaszod! (bármikor jön)

Kép

Kép
 
 


Kedves Linus!
Ha a menstruációs ciklusod 28 napos és a hormonok rendben vannak, akkor a PCO valójában nem áll fenn. A PCO nem ultrahangos diagnózis, a diagnózishoz hozzátartoznak a rendellenes hormon szintek, sőt ez a lényeges. Ezért szerintem nem kell műtétre gondolni.
A petevezeték elzáródást ultrahanggal nem lehet megállapítani, hanem csak röntgennel (HSG), vagy műtéttel (LSK). Van ugyan egy ultrahangos vizsgálati módszer is, ami hasonló a HSG-hez, nagyon drága, és kevéssé informatív. Nem egy közönséges ultrahangos vizsgálat.

Kedves Lányok!
Bocsánat, amiért eltűntem, de nagyon le vagyok terhelve, az idő pedig elszállt fölöttem, és nem birom a hajnalig tartó fent léteket. Kénytelen vagyok csökkenteni a terhelést. Most azért néztem be ide, mert kerestem valamit, és erre a friss kérdésre úgy éreztem, kell válaszolnom. A régebbiek már úgysem aktuálisak. De ne várjatok rám, ezt a tanácsadást már nem tudom folytatni. Talán mejd akkor, ha évek mulva annyira öreg leszek, hogy a személyes beteg kapcsolatokat kell megszüntetnem.
Üdvözöllek Benneteket
Erazmusz
 

 
 

Köszönöm a válaszod!Bár nem tudom, mikor fogod olvasniKép
Lina

Kép

Kép
 
 


Kedves Erazmusz,

valószinüleg nem emlékszel rám, már 3 éve kértem tanácsodat. Hormonpótlási javaslatodnak hála, 3 hónappal később várandós lettem (18 hónap próbálkozás után). Azóta megszületett második fiam, akivel azonnal állapotos maradtam. Köszönöm a tanácsaidat, és további minden jót kívánok a munkádhoz. Jó, hogy még mindig itt vagy Kép
 
 


Kedves Erazmusz!

Én a terhességem 15. hetében járok. Sajnos nem volt eddig problémamentes. A 9. héten volt egy kis vérzésem, majd a 12. héten is. Ismétlődő vérzéssel egy hétig kórházban feküdtem. Sajnos 14 hetesen megint előfordult barnás folyásom, s az ügyeleten azt mondták, hogy méhszájseb szerűségem van. A kérdésem az lenne, mire kell ilyenkor jobban figyelni, s hogy ettől még egészségesen, rendben megszülethet- e a kisbabám?
Előre is köszönöm a válaszod

Andi
14+5

Andi és Dani 2006.01.10
KépKép
 


Kedves Erazmusz!
Májusban szültem. A dokim szerint a szoptatás jó védekezés az első időben..,gyógyszer érzékeny vagyok(hízok tőle). Milyen más módok lehetségesek még?
Mikor érdemes elmenni vizsgálatra vagy UH-ra?
A dokim szerint 1 év múlva..

Már nem ír ide senki????

Kép


KEDVES ERAZMUSZ

Lamizil tablettát szedek körömgombára és babát szeretnék. Mennyit kell várni a tabletta szedése után, hogy teherbe essek. És ha közben teherbe esek akkor mi legyen szedjem tovább vagy nem.

Előre is köszönöm válaszod
 


Erazmusz ezt írta júniusban!
"Kedves Lányok!
Bocsánat, amiért eltűntem, de nagyon le vagyok terhelve, az idő pedig elszállt fölöttem, és nem birom a hajnalig tartó fent léteket. Kénytelen vagyok csökkenteni a terhelést. Most azért néztem be ide, mert kerestem valamit, és erre a friss kérdésre úgy éreztem, kell válaszolnom. A régebbiek már úgysem aktuálisak. De ne várjatok rám, ezt a tanácsadást már nem tudom folytatni. Talán mejd akkor, ha évek mulva annyira öreg leszek, hogy a személyes beteg kapcsolatokat kell megszüntetnem.
Üdvözöllek Benneteket
Erazmusz"
Nem ártana visszaolvasni a topicban lányok...
Üdv, Fény
 
 


Kedves Lányok,
Személyes tapasztalatokra lenne szükségem,amelyet valaki(k) szívesen megosztana velem a Babaprogrammal kapcsolatosan.
Sajnos nálunk csak ezen megoldás áll fenn.
Még nem vágtunk bele, előtte szeretnék egy kicsit képben lenni azokkal a dolgokkal is,amelyet a Kaáli intézet sajnos nem tüntet fel a honlapon.
Üdv.,
Illen
Vendég
 


Sziasztok!
Illen,
Szívesen segítek ha leírod hogy mi érdekel...
Vendég
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet:

 

cron