Új privát üzeneted érkezett!

Kedbes Snoopy!
Nem azért nem válaszoltam, mert nem sürgös, hanem utána kellett egy kicsit néznem a dolognak. A szoptatás szakértője , dr. Sarlai Katalin (Szent István Kórház) mondta el, hogy nem bomlik le teljesen az anyatejbe jutó polypeptid aminosavakra. Ezért 1/2 l tejnél többet (/nap) nem ajánlott inni a mamának, mert ennél többet nem bont le a szervezete,bejut az anyatejbe, és így keletkezik a baba tejallergiája. A hasfájás viszont ettől független, és a baba kb. 3 hónapos korára megszünik.
Ha még valami nem tiszta, Kati telefonszáma benne van a telefonkönyvben, illetve délelött a kórházban megtalálod. Bizonyára szívesen válaszol.

Kedves Csilla!
A szoptatás akadályozhatja a peteérést, valamikor ezt a tényt fel is használták fogamzásgátlásra. Persze, nem volt nagyon biztonságos fogamzásgátlás, így lett az így védekezöknek sok gyereke. De volt, akinek sikerült. 2 év után már igazán nem kéne szoptatni!
De 3 hónap még nem nagy idö akkor se, ha nincs ez a szoptatás dolog. Én még nem javaslom az orvoshoz menést két egészséges, könnyen létrehozott gyermek után. Bizonyára a harmadik is hamarosan sikerülni fog, hiszen itt nem valószínü, hogy komoly problémák lennének!

Üdv. Erazmusz
Erazmusz
 


Kedves Erazmusz!

Válaszodat köszönöm! A 36,9 kicsit alacsony? Ez volt a höm 5 napon keresztül, de még csak a 9. napon vagyok, most 36,8!Lehet ez elkerülte a figyelmedet!Kép
Az Utrogestant feliratom, hogy legalább 1 dobozzal írjon fel! Ha a hőm visszaesik rá két napra kell elkezdeni az adagolását?
Rendben akkor nem aggódom a UH miatt!
Lehet, hogy most van ovulációm? Merthogy tegnap nagyon görcsölt és feszült ott lenn, no meg megjelent a nyák, de a höm csak 0,1-et esett eddig vissza. 35 nap múlva majdcsak kiderül, semmibe nem akarom magam belehajszolni, most olyan kiegyensúlyozottnak érzem magam.Tehát nem akarom olyan görcsösen!!!
bubi
 


Kedves Erazmusz!

Bemásolom a múlt heti kérdésemet, esetleg ha majd lesz idõd, akkor írd meg a véleményedet. Ja és közben felvetõdött bennem egy másik kérdés is: Esetleg meg tudnád írni, hogy az endometrozis (remélem jól írtam) milyen tüneteket produkál? Elõre is köszönöm: Ujka

Kedves Erazmusz!

Sajna én is a problémás esetek közé tartozom. Lenne egy nagy kérdésem: A kezelõorvosom peteérés után 10 napig utrogestant írt fel, a múlt hónapban így is szedtem, ennek következtében meg is jött a nem várt mensim. Most követem tanácsodat a teszteléssel, majd esetlegesen a bogyók folytatásával, viszont van
egy olyan panaszom, hogy az utrogestan mellett is (napi 1x2 oral, este)van barnás folyásom, fáj a derekam, stb... Lehet, hogy kevés az 1x2? Vagy lehet, hogy az egész tesztnek így nincs is értelme? Szeretném tudni mi errõl a véleményed.

Elõre is köszönöm:
Ujka
ujka
 

 
 

Kedves Erazmusz!Kép

Röviden magamról annyit, hogy 28 ciklus óta próbálkozunk eredménytelenül.Kép Sokáig rábíztam magam az orvosaimra, de most már én is szeretnék tisztán látni, ezért köszönöm neked, hogy lehetővé teszed számunra, hogy tudjuk mi is történik velünk valójában.Kép Sajnos a legtöbb orvos ezt kihagyja a kezeléseiből.
Nálam a magas prolactin szintet határozták meg meddőségi oknak és ennek kezelésére bromocriptint kell szednem. A dokim napi 3 szemig akarta feltornázni a fokkozatosan emelt adagomat, de én egyet is alig bírok elviselni a mellékhatása miatt. Az előző dokim által előírt bromo kúra 1 hónapig tartott napi 1 szemmel. A prolactinom le is esett a minimum szintre. Előtte a megengedett duplája volt. A mostani dokim azt mondta, hogy három hónapig kell szednem ahhoz, hogy a peteérés rendesen visszaáljon és jó lenne a napi 3 szem. Az előző dokimnál is leesett a szint, de miután abbahagytam a gyógyit vissza is ment szépen. Újra feleslegesen elpazarolt idöt megnyújtva. Szerinted mi az igazság ezzel a gyógyszerrel kapcsolatban. A három hónap lassan lejár. De mi van ha abbahagyom és újra visszamegy a szintem? Ja és szedek még mellé napi kétszer 30 csepp mastodyonont.
A férjem Choriogonin injekciókúrát kap. Nem öszeférhetetlen ez a gyógyszer egy Zirtec nevű alergia gyógyszerrel?
A barna trutyi menses előtt tutira összefügg a progihiánnyal? Ismereteim szerint, ha néztek LH szintet az is elég, hiszen ez termeli a sárgatestet és ebből következtetni lehet a progi szintre is. Vagy rosszul tudom?
A höm a te tanácsaiddal mérve, tuti görbét ír le és UH is megmutatta, hogy van peteérésem. Ugye van reményem és ezzel a hosszú idővel a hátam mögött nem csökkennek az esélyeim?Kép

Válaszodért örülten hálás vagyok:
Gabó Kép
Gabómanó
 


Kedves Erazmusz!

Nagyon köszönöm a válaszod! Biztosan alkalmazni fogom a megadott segélyvonalat is, ha felmerül még valamilyen kérdésem. Még egyszer köszi!
Snoopy
snoopy
 


Kedves Erazmus!

Gondolom rengeteg munkád van, és most én szaporítani szeretném egy kérdéssel. Folyamatos müszakban dolgozok, és nem tudom mindig ugyanakkor mérni a hömet. Hetet dolgozok, kettöt pihenek. Ezek ellenére lehet eredményesen értelmezni a görbéimet?

Várom válaszodat
Köszönettel Lora
Lora
 


Kedves Erazmusz!
Tegnap voltam a nőgyogyómnál és a jobb ov.-ban 10x12 foll látható. Azt mondta, hogy ebből még bármi lehet.
A 11cn-ben vagyok csak azt nem tudom, hogy ha ennyire nem használ a Closti akkor most mi van? Azt mondta a dokim, hogy ezt még nem lehet kijelenteni, hogy nem használ!
A 15 cn on kell mennem UH-ra! Igy megnézi, hogy addig volt e ovuláció!
Mit szólsz mind ehhez?
Várom válaszod!
bubi
 


Kedves Erazmusz doktorno!

A mult havi görbémet sajnos még nem sikerült elfaxolnunk, de remélem ma pótoljuk. Még egyszer köszönöm a segitségedet.

Szeretném megkérdezni, hogy mi a véleményed az ELEVIT-rol a fogamzás elötti idoszakban?

Köszönettel várom válaszod.
Norci
Norci
 


Kedves Erazmusz!
Eddig még nem kérdeztem, de már így is sokat segítettél - köszönöm.
Előzményeim: 1 éve próbálkozunk sikertelenül. Kétszer kaptam Clostit, másodszorra nem repedt meg a tüsző, lett egy cisztám, de a köv. mensivel elmúlt. Maca Vibe-t szedtem, de felborította a májenzimeket, abba kellett hagynom. Férjem most van túl egy andriol-kúrán.
UH-s peteérés követésen kívül más vizsgálat nem volt. Ebben a ciklusban kaptam először beutalót 3X-i hormonszint nézésre, és felirattam a Ginevacot. Tegnap voltam MR-n, és az eredmény kiértékelésre csütörtökig várnom kell, nagyon aggódom, hogy mennyire súlyos a probléma.
Ha lenne időd, kérlek írj róla ide, vagy az emilemre: nm13@freemail.hu
"A sella régió MR vizsgálata:
Sagittalis és coronalis síkú T1 súlyozott felvételeket készítettünk natívan és iv. Magnevist adása után a régióról.
A sella norm. tágasságú, a sellafenék megtartott. A mirigyállomány átlagos magassága 3-4 mm körüli, a sellafenék kissé aszimmetrikus, a mirigyállomány jobb felében, a sellafenéken 2 mm körüli, halvány jelintenzitás csökkenés látható mind a natív, mind a postkontrasztos felvételeken, mely megfelelhet kis microadenomának. A hypophysisnyél középvonali helyzetű, jeladása megtartott. A suprasellaris ciszterna szabad. A chiasma norm. morphológiával ábrázolódik.
Microadenoma hypophyseos."
Előre is köszönöm:
Monique
Monique
 


Kedves Erazmusz!


Remélem emlékszel még a problémámra./terhesség,kis görcs nagyon az elején,nagy hányinger,tökéletes progeszteron eredmény,korai magzati szivhang stb./Szóval minden tökéletesen ment,és a babának egyszercsak megállt a 7-héten a szivmüködése.Se vérzés,se barnás folyás,se görcs nem jelezte,hogy probléma lehet.A baba korának magfelelö nagyságu volt.Miután felfedezték hogy nincs szivhang,még egy héten át mindennap nézték,hátha csak elfordult.Több orvos vizsgált és mindegyik ki volt akadval,hogy a petezsák tökletessen ép volt.Valahogy ugy mondták,hogy éles konturú,maradt fönt a helyén,szóval nem indultak be azok a folyamatok amiknek elhalt terhességnél kéne.Végül ugy döntöttek ki kell venni.Még a mütét reggelén is ugyanolyan nagyon fájtak a melleim is,söt még hánytam is.Szóval nagyon magam alatt vagyok keresem az okokat.Tudom,hogy mással is elöfordul,de én mégeggy ilyet nem birnék ki.Szeretnék minden vizsgálatot megcsináltatni,ami csak létezik a világon hogy legközelebb eltudjam kerlülni a bajt.Még annyit,hogy az elözö terhességemnél is a7-héten kezdödtek a problémák/barnás folyás,hasfályás/de kaptam Turinált és megszületett a fiam.Te milyen vizsgálatokat javasolnál?Szerinted mikor probálkozhatunk leghamarabb másik babával?/én annyira szeretném,hogy akár a kövatkezö hónapba nekiállnék/.3-napja volt a mütét normális-e a hasfájás enyhe görcsökkel?Mikor fogok legközelebb menstruálni?Ezer kérdésem lenne még,de egyenlöre ezekre szeretnék tölet választ kapni.Köszönettel:


Teddy
Teddy
 


Kedves Lora!
Ha valaki váltott müszakban dolgozik, éjszaka is, annak egy kicsit rendszertelenebb az alaphömérséklet görbéje, de azért az egész ciklus alatt mért görbe tendenciáját le lehet olvasni belöle. Ha éjszakás vagy, az azt követö pihenö alvás után kell mérni a hömérsékletet, de oda kell írni megjegyzésbe, hogy éjszakás voltál. Mindenképpen végbélben mérjed! Ha van egy teljes ciklusod, elküldöd nekem, és értékelni fogom.

Kedves Bubi!
A 11 cn-on mért ilyen follikulusból valóban lehet normális ovuláció. Ha nem akar ill. nem tud érni a petesejt, akkor megáll 6-8 mm-nél. Mire válaszom megkapod, már valószínüleg ismét voltál UH-n és többet tudsz, kíváncsian várom az eredményt.

Kedves Norci!
Levél e-mailban ment.

Kedves Monique!
Kicsit csodálom, hogy 1 év óta csak most nézik meg a hormonjaidat, és enélkül írták fel a Clostylbegytet, pedig az alap hormon szintet hormon kezelés nélkül kéne megnézni. Na de ezt gyakran így csinálják…Milyen ciklusnapon csináltatják a hormonokat?
Az MR vizsgálatból a következö derül ki: van az agyalapi mirigyen egy picike sejtszaporulat, ez a mikroadenoma. Ez minden valószínüség szerint prolactin túltermelést okoz, ami egyik oka a meddöségnek. Bizonyára Bromocryptin vagy Serocryptin gyógyszert fogsz kapni rá. Ezzel kapcsolatban a következö problémák szoktak lenni: felírják a gyógyszert, és azt mondják: szedj 2x1-et. Ezt elkezded, és iszonyatosan rosszul leszel töle, hánysz, stb. Ugy, hogy abba hagyod. Vagy néhány hét szedés után normalizálódik a prolactin és abbahagyatják. Ettöl még magasabbra emelkedik a prolactin. Remélem, a Te dokid nem ezeket a hibákat követi el, de sajnos ez gyakori. Ezt megelözendö, a következö tanácsaim vannak (én mindig így adom, és így nem szokott semmi probléma lenni): lassan kell felemelni az adagot: 1 hétig ¼ szemet, 1 hétig ½ szemet, 1 hétig ¾ szemet, majd folyamatosan 1 egész szemet. Ezen nem változtatok addig, míg az újabb hormon vizsgálat eredménye meg nem jön. Az újabb hormon vizsgálatot pedig akkor csináltatom meg, amikor már legalább 1 hétig az egész szemet szedi a paciens. Tehát egy szemmel folytatom az eredmény megérkezéséig (ilyenkor már csak a prolactint kontrollálom, ha a többi jó volt). Ha még magas a prolactin, 1/4 szemenként emelem ismét 1 ½-ig, majd újabb vizsgálat. Ha túl alacsonyra sikerül a prolactin, akkor vissza veszek belöle ¼ szemet. Így kell kititrálni a szükséges mennyiséget, és azt addig szedetni, amíg a terhesség össze nem jön, illetve még utána is 2 hónapig, majd 2 hónapos terhességtöl szintén lassan, fokozatosan, ¼ szemenként lecsökkenteni és elhagyni. Ilyen gyógyszerelés történt a mintának elküldött, Lella web-lapján látható alaphömérsékletböl származó, egészséges kisbaba létrejöttekor is, és Clostylbegytet is szedett a mama.

Kedves Teddy:
Tudom, hogy nagyon nehéz egy kívánt terhesség megszakadása után . Én ezt nem éltem át, de sokszor láttam. A keresztlányomnak is 6 terhességéböl 2 így járt (a 4. És 6.). 4-böl egészséges gyermek született. Nem lehet megmondani, hogy mi lehetett az oka. Ha a hormonszint jó, ha nincs gyulladás, akkor is még nagyon sok ok lehet. Pl. gyakori, hogy életképtelen a magzat, mert olyan fejlödési rendellenessége van, ami miatt nem tud fejlödni. Ilyenkor jobb, ha ilyen fiatal terhesség szakad meg, mintha éretten megszületik, és utána nem tud élni.(Ilyet is láttam, sajnos.) A terhesség jelei (hányinger, mellfájdalom) tovább fenn maradnak, mint ameddig a magzat él, mert azokat a lepény produkálja, és a lepény még 1-2 héttel tovább müködik, mint a magzat szive. A hasfájás ilyenkor még természetes. Ha láz jelentkezne, az nem természetes, akkor vissza kell menni a kórházba. Én fél év terhességtöl tartózkodást javaslok a müszeres befejezés után, hogy a megkapart méhfal és nyálkahártya jól regenerálódjon. A következö minden esetre veszélyeztetett terhesség lesz! Nagyon kell vele vigyázni.
Hormon vizsgálatokat minden esetre javasolnék, mert ha az elsö terhesség Turinál segítségével maradt meg, az mégiscsak progeszteron deficitre utal.
Üdv. Erazmusz
Erazmusz
 


Még ennyit: a hét végi kongresszuson vettem egy új fajta mini mikroszkópot, amivel az ovulációt (tüszörepedést) pontosan meg lehet állapítani. Még nem tudom, milyen a hatásfoka, de a rendeléseimen kipróbálom, és ha jónak találom, javasolni figom Nektek.
Üdv.mindenkinek Erazmusz
Erazmusz
 


Kedves Szakóca!
Klion kúpot lehet adni a terhesség 3. harmadában.
Üdv. Erazmusz
Erazmusz
 


Kedves Szakóca!
Klion kúpot lehet adni a terhesség 3. harmadában.
Üdv. Erazmusz
Erazmusz
 


Szia Erazmusz,
köszönöm a válaszodat. Igen, popsiban mérem a Te tanácsodra. Szept. 3.-án kell mennem progi vizsgálatra, másfél hét, mire megjön. Kb annyi van még ebböl a ciklusombol. Köszönöm, hogy felajánlottad az elemzését.

Tisztelettel és köszönettel
Lora
Lora
 


Kedves Erazmusz!
Igaz, hogy én nem irtam ide, hogy égetöen sürgös lenne a válaszod, de azért nagyon várom! Kérlek, írj nekem is valamit...
Kedves Erazmusz!
Elöször is köszi, hogy lehetöséget adsz arra, hogy kérdéseinkkel Hozzád forduljunk! Válaszaid, pedig eddig én még nem kérdeztem, nagyon sokat segítettek eddig is.
A helyzetem a következö: 27 éves vagyok és úgy tünik, hogy csak orvosi segítséggel lehet gyermekünk. Férjem kevés, de jó minöségü spermaszáma az egyedüli ok eddig, ami kiderült. Az andrológus egy kezeléssorozat után azt mondta, ha én könnyen megtermékenyülö típus (?) vagyok, akkor ez a szám már elegendö lehet a terhességhez. Mikor a nögyógyászomhoz mentem és megmutattam férjem eredményét, a javaslata a Kaáli Intézet volt. Engem egy hasi ultrahangon kívül semmilyen vizsgálatra nem ítélt. A ciklusaim normálisak (30-32 nap), nincsen semmi barna folyás, a hömérsékletem azonban az ovulációt követöen popsiba mérve sem több 37,1-nél. Kérdésem az lenne, hogy Szerinted a mesterséges megtermékenyítés lehetöségei elött érdemes lenne-e vmi mást is kipróbálni? Javaslataidat várva, köszönettel:
Anyez
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!

Nagyon szeretnénk kisbabát a férjemmel és a tavalyi évet már végigpróbálkoztuk, míg végül decemberben megfogant a terhesség, amely sajnos idén februárban a 10. héten megszakadt. Aztán a férjemmel úgy döntöttünk, hogy tartunk egy kis szünetet, kipihenem az iskola fáradalmait, kicsit jó kondícióba hozom magam és utána újra próbálkozunk.
Júliustól rendszeresen mérem a hömet, mindig ugyanabban az idöpontban, reggel 5.20-kor (hétvégén is) és ugyanabban a testnyílásban (hüvelyben). Most két teljes havi görbével rendelkezem. Az elözö görbe kicsit zavaros, de a mostani kicsit jobb lett. A menzeszem nem annyira rendszeres, de behatárolható 24-29 nap közé.
Azt gondoltam, hogy a mostani pontosabb görbével sikerült eltalálni az ovuláció idöpontját, de sajnos ez a hónap sem hozott eredményt számunkra.

Nem tudom, mi lehet a baj. Esetleg terméketlen idöszakom van? Kérlek segíts kiértékelni a két görbémet!
Sajnos nem tudom a fax-számodat, csak az e-mail címedet. Vagy ha oda küldeném a görbéket, az is jó lenne?

Elöre is köszönöm a segítséget

Monchy
Monchy
 


Monchy, Erazmusz fax szama: 215-4361 , amit tarcsazol es nem kell semmilyen fax hangra, vagy egyebekre varni, hanem rogton kuldd el a faxodat. Az e-mail-en kuldott diagramot is megkapja, en is ugy kuldtem el neki. Szia.
Lella
 


Kedves Erazmusz!

Köszönöm a válaszodat, Igazad volt már a 15cn-en vagyok és sehol semmi, tehát az esemény megtörtént "így is, úgy is", de azért a mai napon még rásegítünk. Megvan az Utrogestan! a hőm ma reggel 36,5 volt, most már innen csak emelkedni fog! A nyálkahártya 10mm. Remélem minden OK lesz! Mit szólsz mindehhez?
bubi
 


Lella!

Köszi a segítséget.

Monchy
Monchy
 


Kedves Erazmusz Doktornö!

Megkaptam az e-mailedet, nagyon hálásan köszönöm a görbe kiértékelését. Kellő reményt ad nekünk, hogy két szakember egymástol független pozitiv véleményét is meghalgathattuk.

Köszönöm a segítséget.

Norci
Norci
 


Kedves Erazmusz!

Nekünk már van egy másfél éves kislányunk, aki császármetszéssel született. Szeretném megkérdezni, hogy mikorra tervezhetjük a második babát? A terhesség problémamentes volt, a zárójelentésemre a következöt írták:
"...A terhességet fenyegetö iu. asphyxia jelei, valamint kedvezötlen szülészeti státusz miatt császármetszéssel fejezték be. ..." Na, ezeket a kifejezéseket nem értem... Azóta sincs semmi baj, csak mindenhol olvasok a cászáros hegröl, jó lenne ezzel tisztában lenni...

Előre is köszönöm: Hami
Hami
 


Kedves Erazmusz!
Köszönjük a gyors választ, megnyugtató, hogy kezelhető a probléma, és nem vagyunk napokig bizonytalanságban.
A hormonszint nézést a nőgyőgyászom kérte (az én kérésemre)a ciklus 9, 15, 25. napján. Holnap megyek először, ezt az időpontot a 8. napra akarta, de nem tudtam sehogy megoldani. Ugyanezeken a ciklusnapokon lesz hüvelyi UH is.
Clostit áprilisban és májusban szedtem. A ciklusaim zömében 32 naposak, a legutolsó 28 volt.
Az MR-re az endokrinológiai rendelésről utaltak be, ahova a körzetitől sikerült kérnem beutalót. Ott még vérvételt nem csináltak.
Ha majd meglesz a vérvételek eredménye, szeretném, ha kiértékelnéd.
Köszönöm, hogy segítesz itt nekünk, nélküled nem eröltettem volna még a hormonális kivizsgálást.
A következő ciklus elejére HSG-t beszéltünk meg, szerinted érdemes azon is túljutni?
Monique
Monique
 


Kedves Monchy!
Korábban is megkaptam a görbédet az e-mail-en, de az igazat megvallva nem tudtam az elsö hónapi diagrammal mit kezdeni. Most, a két hónapi diagramm alapján kialakult a véleményem. Nem emlékszem rá, és nem is akarok most utána keresgélni, de azt hiszem, nem történt Nálad hormon vizsgálat. Ezek a görbék viszont kifejezetten hormon problémára utalnak. A normális az, és az esetek közel 100%-ában így is van, hogy az ovuláció után 14-16 nappal jön a menstruáció, ha nem történt megtermékenyülés. Nálad viszont az a különös eset áll fenn, hogy az ovuláció után 8 nap mulva jön a menses, és a hömérséklet ezalatt is kissé alacsony marad. Ez is a progeszteron elégtelenség egyik jele. Feltétlenül kell nézetni hormon vizsgálatot, a 4 alapvetö hormont meg kell nézni a 21. és 23. napon (FSH,LH, prolactin, progeszteron), és esetleg a 3. napon az ösztrogént is, FSH, LH társaságában. Ha úgy van, ahogy gondolom, akkor ez indokolja az elsö terhességed megszakadását is. Remélem, az orvosod tud adni rá beutalót.
Tehát hormon vizsgálat, a hormon szintek rendbe tétele szükséges. Párhuzamosan a férjed spermáját is nézessétek meg, hogy azzal ne legyen gond. Nehogy hónapok mulva derüljön ki, hogy esetleg azzal is kell valamit tenni. Ha még nem kaptál, kérjél Gynevac-ot is mindkettötök számára. Jó lenne egy vizsgálatot csinálni Chlamydia irányában is. Ha mindez megvan, és minden rendben van, és ezután 3 hónap alatt nem jön össze a terhesség, akkor meg kellene csinálni egy HSG-t, vagy laparoszkópiát, petevezeték átjárhatósági vizsgálat céljából, mivel elöfordul, hogy a müszeres befejezés gyulladást vált ki és elzáródik a petevezeték. De 3 hónapot mindenképpen kell adni magatoknak akkor, ha valóban minden rendben van.

Kedves Anyez!
Jó lenne tudni pontosan a férjed sperma eredményét ahhoz, hogy véleményt tudjak mondani. Sperma szám ml-ként, illetve összesen, mozgás képesség, stb. A Te petevezeték átjárhatóságodat is ismerni kell ahhoz, hogy azt lehessen tudni: ha rossz a spermakép, akkor milyen beavatkozást kellene csinálni a Kaáli-ban: inszeminációt vagy lombik bébit? Nem gyözöm elégszer elmondani, hogy az átjárhatósági vizsgálat elött Gynevac (hogy nehogy felszálló gyulladás keletkezzen), és ez a kúra az esetleges mesterséges beavatkozások sikerét is javítja. (Hiszen pl. a lombik bébi beavatkozásoknál 10 közül átlagosan 2-3 sikerül, Gynevac ezt a számot megemelné). A 37,1 fok az ovuláció után jó érték, a kérdés az, hogy hány napig? Ha van jól megalkotott görbéd, küldd el faxon vagy e-maill-ben, mert az egészet látva lehet róla értékelhetö véleményt mondani.
Kedves Bubi!
A 10 mm-es nyálkahártya minden bizonnyal jó a beágyazódáshoz. Nem tudom, mit jelent az, hogy sehol semmi? Voltál UH-n és nem láttak tüszöt? Ha felmegy a hö 37 fokra, próbáld meg az Utrogestant.
Kedves Hami!
A vajúdás végén romlottak a baba szívhangjai, vagy zöldes lett a magzatvíz, vagy mindkettö. Ezek a fenyegetö iu. asphyxia jelei. A kedvezötlen szülészeti státusz pedig azt jelenti, hogy nem tágult a méhszáj, magasan volt a koponya. Én azt szoktam javasolni, hogy legalább 2 év teljen el a következö terhesség megindulásáig, vagy inkább 3 év legyen a két szülés között.
Most megint be kell fejeznem a válaszadást.
Üdv. Mindenkinek Erazmusz
Erazmusz
 


Kedves Erazmusz!
Nagyon boldog vagyok, hogy én lehettem, aki megalkotta ezt a topicot, hiszen amint látom, sok leendõ kismamának tudsz segítséget nyújtani!

Nem gyõzünk hálálkodni és köszönetet mondani ezért! Kép

A sok probléma között gondolom az enyémre már nem emléxel, ezért csak annyit, hogy nekem volt júniusban egy 10 hetes magzatelhalásom és a mûtét óta még mindig nem jött meg. (13 hét)
Kaptam Clostylbegitet, beszedtem, azóta kb. két hete stabilan 37 fok a reggeli hõm.
(Ennyi egyik terhességemnél sem volt, max. 36,9)

Kérdésem, hogy ez meddig fog így menni, szerinted mikorra várható végre a mensi jelentkezése?
Valamint, hogy a 37-es reggeli hõ jelentheti a progeszteron normalizálódását?
(valószínûleg mindkét babám az alacsony szint miatt halt el)

Ha nem jelent gondot, írnál a Gynevac nevû szerrõl? Gondolom volt már róla szó, de nem találom.

Nagyon-nagyon köszönöm,
üdvözöllek,
Ancsi
Ancsi
 


Kedves Erazmusz!

Köszönöm szépen a gyors válaszodat és a görbék kiértékelését.
Az a helyzet, hogy augusztus elején, amikor utoljára voltam a nögyógyászomnál, akkor rákérdeztem arra, hogy nem kellene-e hormonvizsgálatra mennem mielött teherbe esnék? Erre azt válaszolta, hogy ráérek akkor vizsgálatokra menni, ha már terhes vagyok. Viszont a lehetö leghamarabb észre kell venni a terhességet, úgyhogy, ha már 1-2 napot késik a mensesem, akkor teszteljek és ha pozitív az eredmény, akkor minél hamarabb jelentkezzem nála.
Egyetlen egy vizsgálatot végzett el rajtam akkor augusztusban, és az a hüvelyi UH volt, és mindent rendben talált. Azzal váltunk el egymástól, hogy ha 3 hónapon belül nem esnék teherbe -tehát ez esetben novemberben- menjek vissza hozzá.
A terhességmegszakadás müszeres befejezése után egyébként 5 napig Augmentint szedtem a gyulladás elkerülése végett. Ettöl függetlenül elzáródhat a petevezeték?


Még egyszer köszönöm a válaszodat.

Üdvözlettel,
Monchy
Monchy
 


Kedves Erazmusz!

Köszönöm a választ! Igyekszünk betartani... Kép

Hami
Hami
 


Kedves Erazmusz!

Úgy értem nem volt már meg, a 10. napon még meglévő tüsző. Ma felment már a hő 36,5-ről 36,7-re. Az Utrogestant ma reggel elkezdtem!3x1 -et.
16.napon vagyok, mi a köv. lépés? Várakozás!!!!
Remélem minden körülmény megfelelő lesz arra, hogy minden rendben legyen.
bubi
 


Kedves Erazmusz!
Köszönöm válaszodat, összegyűjtöm az adatokat és elküldöm Neked hamarosan. Nekem nem végeztek még (nem volt egyáltalán utalás a nögyógyászom részéröl erre) petevezeték átjárhatósági-viszgálatot, de vállalnám a Gynevac-kúrával egyetemben.
Üdvözlettel
Anyez
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!

Nagyon szeretnem ha segitenel rajtam. Jelenleg Nemetorszagba elek, a nyelvet meg nem beszelem rendesen, igy eleg korulmenyes itteni nogyogyaszhoz mennem. Ha azt javasolod hazamennek Magyarorszagra kivizsgalasokra. Ez nagyon korulmenyes, ugyhogy eloszor meg kell szerveznem. Irasaid alapjan nagyon szimpatikusnak tunsz, igy szivesen mennek hozzad is. Kép
Problemam:
Jelenleg 26 eves vagyok, 22-evesen kezdtem el szedni a Marvelon nevezetu fogamzasgatlo tabletat, amit 3-ev 6-honapig szedtem, utana attertem a Meliane-re amit ezev aprilisaban abbahagytam. (10 honapig szedtem). Korabban, tableta nelkul eleg rendszertelen volt a menzim. Elofordult, hogy 55-napra jott meg, es ugytunik a pirula befejezesevel a regi rendszer visszaallt.
Tudom, harom honap ciklus homero adatai kellenek az eredmeny rendes kiolvasasahoz. Nekem csak egy honapi adatom van, es bevallom kicsit turelmetlen vagyok mert egy ciklus nalam nem 28-napig tart.Kép
A tablazatombol nem tudok kiolvasni ovulaciot. Legalabbis a 22. napon 36,2(legalacsonyabb homersekletem) volt, majd utana harom napig fokozatosan emelkedett mig elerte a 36,8-at. Utana leesett 36,5-re, majd megint fol 36,8-ra...es igy tovabb. Azota is 36,5-36,8 kozott ingazik. A szabalyokat betartva vegeztem a homerozest annyi kulonbseggel hogy szajban. Most a 31-napon tartok. Korabban azt irtad nem javalt fogamzasgatlo szedese rendszertelenul menstrualo noknek. Ezzel fokozodott az agodalmam, hisz nagy valoszinuseggel en ebbe a kategoriaba tartozom. Kép
Mi tevo legyek?... Varjak meg, vagy forduljak Nogyogyaszhoz? Mire szamithatok?
UiKéplegutolso altalanos kivizsgalason az atlagostol eltero volt a koleszterinem 72.2 mmol/L)

Varom mielobbi javaslatod
Koszonettel Melinda
Melinda
 


Kedves Erazmusz!
Csak egy rovid kerdessel zavarnalak.
A mult honapban szerettunk volna osszehozni egy
kistestvert a kislanyunknak, de sajnos ugy nez ki nem sikerult.
Ami miatt viszont ketsegeim vannak, hogy azota folyton hanyingerem van
es a menstruaciom teljesen fajdalommentes es rovid volt (7 nap helyett 4)
Egy tesztet csinaltam, lehet tul koran, (a menstruacio 3-ik napjan)
ami negativ volt. Azota nem volt batorsagom meg egyhez.
Elkepzelheto, hogy megis terhes vagyok, vagy szalljak mar ala a fellegekbol. De akkor nem tudom hova tenni a hanyingert es a rovid
fajdalommentes verzest. Az is lehet, hogy valami egeszen mas bajom van?
Valaszod elore is koszonom:
Udvozlettel: Melinda
ui. bocs az ekezetekert
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!
A 9. napi UH-m eredménye: 2X2 mm-es endometrium. A jobb ovarium r. nagy, benne több folliculus, legn: 11 mm. A bal ovarium 26X20 mm-es tömöttebb állományú, benne primer folliculusok.
A nyálkahártya vastagsága elegendő? A magas prolaktin szint mellett kizárt a teherbeesés?
Mi a véleményed erről?
Monique
Monique
 


Kedves Erazmusz !
Az lenne a kérdésem , hogy császármetszés után mennyi idöt kell minimum várni a következö szülésig ? A növérem elsö babáját 2000 február 11-én szülte császárral . A második babát pedig 2001 április 17-én ugyancsak császárral . Mindkét mütét téraránytalanság miatt történt . A második baba légzési problémákkal született , ujraélesztették (amit a szülökkel nem közöltek) egészségesen adták haza . Julius 26-án bekövetkezett tragédiáért nem tudjuk ki a felelös , bölcsöhalálban halt meg Dominik . Fájdalmukat csak másfél éves kisfiuk enyhiti és talán az , hogy hamarosan ujra babát vállalhatnak . Válaszodat elöre is köszönöm és nagyon várom : Erika
erika (erika)
 


Ancsi, a Gynevacrol minden! infot megtalalhatsz a doktorno altal mar emlitett
http:/www.elender.hu/gynevac/
honlapon. Udv. Lella
Lella
 


Kedves Erazmusz!
Rövid tájékoztatás:
Ma reggelre felment a hőm 37-re. Ez az Utrogestan hatása? Vagy valami más? Elözö nap 36,7 volt.
Ha a 15 napon megtörtént az a bizonyos nagy esemény akkor rá 4 vagy 6 napra ágyazódik be?
Nagyon izgatott vagyok, de nem élem bele semmibe magam!
Köszönöm a válaszod!
bubi
 


Kedves Erazmusz,

segíts kérlek,
NK vagyok már írtam neked a rendszertelen mensimről és arról, hogy pont fél éve elhalt a 30 hetes babám fejlődési rendellenességben. Ma voltam hormonvizsgálaton a rendszertelen mensi miatt (32-44 nap), aminek 6 hét múlva lesz eredménye. Sajnos az orvos nem világosított fel, hogy mit is szűrnek tulajdonképpen, és ha valami gond lesz, az mivel orvosolható. El vagyok keseredve, mert mi már lassan az új babán gondolkodnánk, és most még a hat hét várakozás, aztán talán gyógyszeres beavatkozás? Majd a gyógyszer után megint vérvétel és annak az eredménye is 6 hét? Mikor lesz így kisbabám?
NK
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!
Mekkora százalékos esélye van az inszeminációnak? Mármint a sikerének? Valóban "nem túl nyerő" dolog a lombikhoz képest?
Kérlek írj róla részletesen, mekkora az esély, vagy hányadikra sikerülhet a nagykönyv szerint?
Köszönöm választod!
Kismókus
Kismókus
 


Kedves Lányok!
Szeretnék mindenkinek írni, de az idö mindig korlátoz. Lassan megy az írás is 2 ujjal.
Néhány kérdésre ismét válaszolok, bár már megint elmúlt éjfél. Nem is tudom, a sok közül melyikre?

Kedves Ancsi!
Kissé csodálom, hogy vérzés nélkül kellett elkezdeni szedni a Clostylbegytet. Ezt ugyanis a ciklus 3. vagy 5. napján kell elkezdeni szedni, de ha nincs vérzés, nincs 3. nap. Szóval elöször meg kellett volna hozni a vérzést. Na mindegy, a 37 fok azt mutatja, hogy eredményes volt a Clostylbegyt szedése, emelkedett a progeszteron szint. De hogy elégséges-e, azt azért a hormonvizsgálat mutatja meg. Ha jól emlékszem, ma már csökkent a höd, ezért csak a következö ciklusban lehetne megnézni, hogy jó-e, de kérj rá beutalót addig is az orvosodtól. Akkor kell megnézni, ha stabilan 37 fok.(Természetesen a köv. ciklusban is szedni kell a Clostylbegytet és úgy megmérni a prog.-t.) Lehet, hogy mire olvasod válaszom, már meg is jött a vérzésed.
Gynevac-kal kapcsolatban azt tanácsolom, amit Lella írt. Krónikus nögyógyászati gyulladásokra találták fel, és ezen keresztül hat sokféle kórképre: meddöségre, vetélésre, koraszülésre, méhen belüli sorvadásra. Mindarra, aminek a hátterében krónikus nögyógyászati gyulladás állhat. Ha a web lapon kívül még valami érdekel róla, akkor kérdezz ismét.

Kedves Monchy!
Nem értek egyet vele, hogy akkor kell megnézni a hormonszintet, ha már terhes vagy! Amint írtam, valószínüleg van sárgatest hormon (prog.) elégtelenség, és ha így terhes is leszel, nem fog sikerülni, de teherbe esni is nehéz így. Nyúzd addig, amíg nem ad beutalót a vizsgálatra!
Az Augmentin mellett is elöfordulhat elzáródás, természetesen nem biztos, reméljük, hogy nem. Csak akkor kell megnézni, ha a hormonszint rendbe tétele után se sikerül 3-4 hónap alatt a terhesség. (Azért a Gynevac-ot is adasd meg!)

Kedves Melinda (Németországból)!
Változatlanul egyet értek azzal az állásponttal, hogy ilyen rendszertelenség mellett nem szabad fogamzásgátlót szedni. Nem írtad, hogy most azért hagytad abba a tabletta szedést, mert gyermeket akarsz, vagy azért, mert megijedtél attól, amit írtam? Szerintem mindenképpen rendezni kell a hormonális rendszeredet, mert ha nem is most, de késöbb akarni fogsz szülni. Minél késöbb kezded, annál nehezebb rendezni. Ilyen esetekben a fogamzásgátlást mechanikusan kell megoldani. Tehát a kivizsgálásra valóban szükség lenne. Küldd el a hömérözés adatait, vagy e-mail-ben a görbét. De kérlek, ne szájban, hanempopsiban mérd a höt, mert csak így lehet jól kiértékelni.
Ha elküldöd a táblázatot és ez mindenkinek szól:
A TÁBLÁZATBA IS ÍRD BE A NEVEDET, MERT HA AZONNAL NEM TUDOK VÁLASZOLNI RÁ IDÖ HIÁNYÁBAN, UTÁNA ÖSSZEKEVEREDNEK A GÖRBÉK!
Arra számíthatsz, hogy spontán nem fog rendezödni a probléma, és nehezen jön össze ilyen esetekben a kívánt gyermek!

Kedves Névtelen Melinda!
Hát azt csodálnám is, ha az elsö hónapban sikerülne összehozni a kistestvért! Rendszeres próbálkozással is fél-egy év kell hozzá átlagosan. Ez is mindenkinek szól : néhány hónapi kísérletezés után még nem szabad elkeseredni és jobb, ha nem gondoltok állandóan a babára. A rövidebb menses lehet attól, hogy besikerült a terhesség, de lehet attól függetlenül is. Az nem betegség!

Kedves Monique!
A 9. Napi 11 mm-es folliculusból még lehet tüszörepedés. A nyálkahártya vastagsága majd akkor lesz érdekes, mert a folliculussal együtt, söt a sárgatesttel együtt is az még vastagszik. A magas prolaktin szint meggátolja a terhességet, azt mindenképpen csökkenteni kell.

Kedves Erika!
2 császármetszés után nem ajánlatos gyorsan újabb terhesség. Szétválik a császármetszés hege (láttam már ilyet). És ez veszélyezteti az anya és a baba életét is! Kell illetve ajánlatos 3 év az újabb terhességig.

Most befejezem, még Andynak küldök egy e-mailt.
Üdvözlök mindenkit Erazmusz
Erazmusz
 


Kedves Andy!
Nem tudom, elmnt-e az e-mail-em?
Erazmusz
Erazmusz
 


Kedves ERazmusz!
Köszönöm válaszodat!Kép
Sajnos a mensim még mindig nem jött meg, a tegnapi "leesés" után most ismét topon van: 36,9
Most nem két szék, hanem két orvos között vagyok, egy másikat választottam, mert az elõzõvel több szempontból nem voltam elégedett.
Az újhoz most akarok bejelentkezni.
Remélem õ figyelmesebb lesz!!

A kérdésem/-ünk:
a lányokkal beszélgettünk arról, hogy valakinek + lett a tesztje, aztán görcsök közepette késõbb megjött a mensije.
Én, mint laikus azt mondtam, hogy terhes volt, de nem maradt benn a baba, de az orvosa azt mondta, hogy nem is volt terhes, hanem egy cisztája van, ez okozta a pozitív eredményt.

Ezt nem igazán értjük, hogy egy ciszta hogyan eredményez pozitív terhességi tesztet????

Köszönöm
a többiek nevében is,

Ancsi
Ancsi
 


Kedves Erazmusz!

Köszönöm a válaszod. A görbéket megpróbálom újra elküldeni.

Üdv.

Andy
Andy
 


Kedves Erazmusz!

Köszönöm a válaszodat. Megpróbálom kicsikarni az orvosomtól a vizsgálatokat!

Monchy
Monchy
 


Lányok!
Gynevac helyett használjatok Gynoflor hüvelytablettát, nem kell szurizni, sokkal komfortosabb.
Névtelen
 


Kedves Erazsmus,

Helenanak hivnak es uj vagyok a csoportban.
A kerdesem a következö:
A tegnapi vizsgalat a következöket mutatta ki.
peteeres a 11.-ik napon volt es a mehnyalkahartyaja 4mm vastagsagu. Erröl kerdeznem a velemenyet. Miert van nekem ilyen koran peteeresem? Nem tul keves-e a 4 mm?
Az orvos azt mondta, hogy csökkenteni kell a prolaktin szintemet. Ez a kijelentese egy fel evvel ezelött keszült laboreredmenyre alapszik, ami utan aprilisban, gogyszer szedes nelkül terhes lettem. (sajnos elveteltem)
Ön szerint szükseges hogy szedjem?
Kerem valaszoljon nekem, köszönöm

Helena
Helena
 


Szia Erazmusz !

Én már lassan két hete hogy írtam Neked emilt, előtte válaszoltál, utána írtam újra, de még nem kaptam választ rá. CSak azt szeretném megkérdezni, hogy megkaptad-e vagy lehet hogy én nem kaptam meg a Te válaszod ???

Szia

Szilvy
Szilvy
 


Kedves Erazmusz!

Elöljáróban: van egy majdnem 7 hónapos kislányom akit még 95%-ban szoptatok. 2 kérdésem lenne:

1. Már 2x volt mensim szülés óta. Az első a szülés után 5 hónappal, a következő rá 30 napra és ma ismét megjött, pedig csak 17 nap telt még el. Nem is igazi vérzés, inkább barnás-rózsaszínes valami ürül. Kérdezem ez normális-e, hogy a szoptatás miatt a hormonok ilyet tesznek velem, vagy azért menjek el a dokimhoz és vizsgáltassam meg magam? Ja alhasi fájdalom is van hozzá.

A másik, hogy egész életemben gyakran szenvedtem/ek fertőzésektől/ E. Coly, Mycoplasma, gomba, Haemophilus Influensae /gondolom az immunrendszerem nem oké. Most is vegyes flóra és Mycoplasma tenyészett ki. Modtam a dokinak ezt a Gynevac dolgot, de azt mondta az ezekre a bajokra nem jó. Pedig én nagyon szeretnék már ezektől a nyavalyáktól megszabadulni. Mi a véleményed erről?

Köszönöm válaszod, és további jó munkát kívánok!

Moncsi
Moncsi
 


Kedves Erazmusz!

Koszonom gyors es kielegito valaszod.
A tabletat azert hagytam abba mert gyereket szeretnek. Korabban sose hallottam hogy a fogamzasgatlo karos is lehet, ha tudtomra jutott volna semmifelekeppen nem szedem.
Ha rendezem a hormonalis viszonyokat akkor is kis esellyel lehet kisbabam?
Egy honap mulva kuldom a gorbomet, es szivesen mennek hozzad kivizsgalasra is.
Megadom az e-mail cimemet ez ugyben.

Megegyszer Koszonom Figyelmed

Melinda (N.o)
Melinda
 


Kedves Erazmus!
A segitsegedet kernem. Iden marciusban szultem csaszarral, teraranytalansag (homloktartas) es meconiumos magzatviz miatt. Szeretnem a velemenyedet kerni ezzel kapcsolatban. Nagyon halas lennek, ha megadnad az emil cimed, es oda reszletesen leirnam a kerdesem (eleg hosszu Kép ).
Elore is koszi.
Jutka
bolegajudit (bolegajudit)
 


Bocsi, kedves Erazmus!
Kozben jutott eszembe, hogy talan nem akarod nyilvanossagra hozni az emil cimed. Az enyem hunbat@axelero.hu
Ha ide kuldesz egy rovid levelet, akkor irok neked. Nagyon koszi!
Jutka
bolegajudit (bolegajudit)
 


kedves Erazmus!
Az erdekelne, hogy Te mit gondolsz az ovulacios tesztrol, ugy ertesultem a napi elso vizelettel kell " mukodtetni".
Nem tudom, erdemes -e, azt a pizonyos PG49 keszuleket sajnos kepteléen vagyok hasznalni.
Szerinted erdemes beruhazni az ovulacios teazre?
(Orvosilag a parom es enis rendben vagyunk, kivizsgalason mindent rendben talaltak, lehet, hogy csak az idozitesunk nem volt eddig jo...)
Koszi a valaszt:
Csincsilla
csincsilla
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: