Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Mindannyian és aláírás nélküli Névtelen!
Elöször Névtelen egy soros megjegyzésére kell válaszolnom!
Sajnos, Névtelen nem tudja, hogy mire jó a Gynevac, és mire jó a Gynoflor hüvelytabletta! A kettö nem helyettesíti, hanem bizonyos esetekben kiegészíti egymást.
A GYNOFLOR hüvelytabletta élö liofilizált laktobacillusokat tartalmaz és hormont, valamint cukrot. Arra használható, hogy az antibiotikumokkal kiölt hüvelyi laktobacillusokat újra telepítse a hüvelybe. Laktobacillusok nélkül ugyanis nem lehet normalizálni a hüvely állapotát, a laktobacillusok védik a hüvelyt. Az lenne helyes, ha minden antibioptikus terápia mellé a nöknek adna az orvos (a háziorvos, a gégész, a nögyógyász, vagy bárki, aki antibiotikumot ír fel) Gynoflor hüvelytablettát is.
Azonban a Gynoflor hüvelytabletta nem szünteti meg a nögyógyászati gyulladásokat, a hüvelygyulladást se, de a felszálló krónikus gyulladásokat (méhnyálkahártya, petevezeték, petefészek gyulladás) meg végképp nem. Ezeknek a gyógyszere az immunterápia, ami Magyarországon GYNEVAC vakcinával végezhetö el. (Nyugaton kapható Gynatren, SolcoTrichovac.) Ezek formalinban elölt laktobacillusok keveréke, amelyet muszkulárisan (izomba) adva a szervezet immunrendszerét, immun védekezését aktiválja, és meglehetösen bonyolultan csatasorba állítja, ezzel gyözi le a fertözéseket, a felsöbb régiókba feljutott baktériumokat. Ha elözetesen nem pusztították ki a laktobacillusokat, meggyógyul a hüvelygyulladás is.
Ha a hüvelyben nincs laktobacillus, akkor a Gynevac nem tudja a hüvely állapotát normalizálni, mert az elpusztított laktobacillusokat nem tudja feltámasztani. Ilyenkor a hüvely gyógyulásához szükséges pótolni az élö laktobacillusokat, és ilyenkor EGYIDÖBEN kell alkalmazni ezt a két teljesen különbözö hatású gyógyszert.

Ezután a többi kérdést veszem sorra.

Kedves Ancsi!
A mai terhességi tesztek általában a chorion boholy (magzat lepényének bolyhai) által termelt hormonokra specifikusak, ilyen teszt nem lehet pozitív egy cysta által termelt hormon hatására. Én is arra szavazok, hogy egy korai, de életképtelen terhesség volt, ami a szokottnál erösebb görcsölés mellett távozott. Vannak hormon termelö cysták, ha olyan teszt volt, ami arra specifikus, akkor elképzelhetö ez a magyarázat is, de inkább valószínü a cysta és a korai terhesség egyidejü létrejötte.

Kedves Helena!
A peteérés után még vastagodik a nyálkahártya, ami gondolom, 2x4 mm, és nem is nagyon kevés. A 11. nap se korai. Nekem az elsö gyermekem a 15.napon, a második a 9.napon fogant (ezek biztos adatok!) A magas prolaktin szintet valóban csökkenteni kell, mert akadályozza a terhesség létrejöttét, az is lehet, hogy emiatt nem sikerült az áprilisi terhesség. A gyógyszer szedés ideális módjáról nem régen írtam egy válaszomban. Ha nem találod meg, ismét leírom, csak egy kicsit hosszadalmas. Talán a többiek is tudnak ebben Neked segíteni, hogy megtaláld.

Kedves Moncsi!
A szoptatás alatt a hormonok valóban labilissá tehetik a mensest. Csak akkor kell orvoshoz fordulni, ha elhúzódó vérzés jelentkezik. Persze, ha fájdalom is van a vérezgetés mellett, az gyulladásra utal.
Gardó professzor (Györ), aki a nögyógyászati gyulladások elismert szakértöje, számtalanszor hangsúlyozza: tenyésztést a hüvelyváladékból nem szabad csinálni, mert félre vezetö és ezért káros! A felsorolt baktériumok megtalálhatók a normál hüvelyflórában is. Tehát az önmagában nem betegség, hogy ezeket a baktériumokat találják a hüvelyben, hiszen a hüvely nem steril! (Csak ezek száma és aránya cváltozik meg a gyulladásokban). Ha panasz is járul hozzá (vérzés, fájdalom, folyás, a hüvely pH értékének emelkedése, halszag) akkor viszont igenis eredményes a Gynevac-kal történö immunizálás. Lehet, hogy a férjeddel együtt kell a gyógykezelést adni a ping-pong fertözés megakadályozása céljából.

Kedves Melinda (No)!
Ha rendezödnek a hormonszintek, akkor ugyanolyan esélyed lesz a terhessségre, mint azoknak, akiknek eredetileg is normálisak a hormonjai.

Kedves Jutka!
E-mail ment..

Kedves Csincsilla!
A PG49 (vagy PG53) készülékekröl olyan információm van, hogy nem érnek semmit. Az LH teszt több hónapon keresztül használva drágának tünik. Most találkoztam egy mini mikroszkóppal, amit többen is és korlátlan számban használhatják, csak még én nem teszteltem le, hogy mennyire alkalmas valóban az ovuláció kimutatására. Tény, hogy gyönyörü páfrány levelet mutat nyálból. A lányomon akarom tesztelni, és ha valóban használható, leírom ide.
A kivizsgálásokat írd le részletesen, hogy mik voltak és pontosan milyen eredményeket mutattak. E-mail-ben is írhatod.

Kedves Szilvy!
Írtam, lehet, hogy nem ment ki, ismét meg fogom írni valamelyik este.

Mindenkit üdvözlök Erazmusz
Erazmusz
 


Kedves Erazmusz,
NK vagyok, szept 05-én írtam Neked, várom válaszod
Köszönettel
NK
Névtelen
 


Draga Erazmus,

köszönöm a valaszod, igen megnyugtattal.
De mit jelent a 2x4mm? Nekem az orvos azt mondta, hogy a 4 mm nem eleg, legalabb 7-nek kellene lennie. Kicsit összevagyok zavarodva. Legyszives valaszolj megegyszer,
nagyon köszönöm,

helena
Helena
 

 
 

Kedves Erazmusz!

Szeretném elküldeni neked 2 havi högörbémet, ha akadna egy kis idöd, hogy megnézd nagyon hálás lennék.
Kérlek, amennyiben lehetséges ird meg a fax számodat.
Elöre is köszönöm
Györgyi
Györgyi
 


Kedves Erazmus!

Már korábban írtam neked, sajnos pont akkor,amikor szabadságon voltál, így nem találtam még választ a korábbi kérdéseimre. Ha írtál és én nem vettem észre, bocsánat. Sajnos ritkán jutok el ide, így nem is tudok minden kérdést-választ átnézni, pedig lehet, hogy hasonlóval már foglalkozál.
Az a problémám, hogy közel 7 évig szedtem fogamzásgátló tablettát. (6 évig Tri-regolt, 1 évig Marvelont) Május nyolcadikán abbahagytam. Azóta csak 3-szor volt mensesem. Az első 37, a második 51, a harmadik 33 napra jött. Első hónapban pecsételő vérzéseket vagy barnás váladékot vettem észre a ciklus különböző napjain. Ez többször is előfordult. A vérzéseim rövidek voltak. Mondhatni csak másfél két napig volt normálisnak mondható, majd inkább csak pecsételő jellegű vagy barnás váladék jött egy-két napig. Egy napos szünet után a pecsételő vérzéstől jóval erősebb vérzésem volt, de ez igen kevés volt. Majd pár napig ismét enyhe barnás váladékot vettem észre. Ezeket az elmúlt két alkalommal tapasztaltam. Az első hónapban nem nagyon figyeltem ezekre, mert betudtam annak, hogy akkor hagytam abba a gyógyszert. Több orvosnál is érdeklődtem (3, de mindegyikhez a kórházba és nem magán rendelésre mentem), hogy nincs-e valami bajom, mivel lassan szeretnénk kisbabát. (24 éves vagyok)Nem mondtak semmi érdemlegeset. Az egyik azt mondta miután megvizsgált, hogy minden rendben. Mikor a szabálytalan ciklusra panaszkodtam, azt mondta, hogy örüljek, hogy egyáltalán megjött, mert van akinek a gyógyszer abbahagyása után fél évig nem is jelentkezik. Ezért nem akart gyógyszerrel beavatkozni. (Így értettem) Szeretném tudni meddig normális ez, illetve, hogy nem esetleg a sokáig tartó gyógyszerszedés a felelős. Lehet valami akadálya a gyerekszületésnek?

Megpróbáltam a hőmérőzést is. Először megfázás miatt gyógyszert szedtem, hőemelkedés is volt, így már a ciklus első napjaiban 37 fok körüli hőmérsékletem volt.

Ebben a hónapban a ciklus második napján 36,8 negyedik napján pedig 37 fok volt a hőmérsékletem. Az első és harmadik napot kihagytam. Ez normális? A múlt hónapban esetenként mértem hőmérsékletet, de 36,8 alá sose ment, a legtöbb 37,3 volt. (mindig ébredés után, popsiban mértem)

Nagyon várom válaszod, mert már elég régóta vagyok bizonytalanságban.

Köszönöm
Olga
Olga
 


Kedves Erazmusz!

Köszönöm a gyors választ. A helyzet az, hogy panaszaim sajnos gyakran vannak és mindig ezek miatt a kórokozók miatt.
Tenyésztés miatt nem nőgyógyászhoz járok, hanem STD-re szakosodott bőr, - és nemigyógyászhoz a férjemmel együtt. Ő nem tartja célszerűnek a Gynevacot, mert szerinte csak a bakteriális fertőzésekre jó. De én szeretnék ezektől a nyavalyáktól egy életre megszabadulni a következő bébi előtt meg pláne. A vérzés nem is igazi vérzés volt csak barnás-véres hüvelyváladék 2 napig. Most Mycoplasmát tenyésztettek ki és vegyes flórám van, ami nem tudom, hogy mi. Szóval ezekre akkor erőltessem a Gynevac felírását?

Előre is köszönöm a választ és további jó munkát!

Moncsi
Moncsi
 


Kedves Erazmusz!

Ismét én. Elfelejtettem megkérdezni, hogy a Gynevac injekció és a Gynofluor hüvelytabletta ugyanazzal a hatással bír, vagy ez két különböző gyógymód? Melyik a jobb és hatékonyabb?

Köszönettel: Moncsi
Moncsi
 


Kedves Erazmusz!
Nekem írtál a microadenomáról. Az endokrinológusnő nem adott még semmilyen gyógyszert,
és nem is mondott semmit. Olyan fagyott ott a légkör, hogy hiába volt bent a férjem is,
nem tudtunk semmit kérdezni. Újra kérném a segítséged.
Beutalt 2 vérvételre. Az elsőnél szinte minden hormont, és általános vérképet néztek,
a második előtt este 11-kor kellett bevennem 3 Oradexin tablettát, akkor csak CORTISOL
(F) és DAS volt aláhúzva. A kérdőjeles diagnózisa: Cushing?
(163 cm és 82 kg vagyok.)Csak 6 hét múlva lesz eredmény. Amikor megjön a mensim vissza kell
mennem mellékvese CT beutalóért.
A 15. napi UH-m eredménye annyiban változott csak a 9.-hez képest, hogy a dom. foll.
11 mm-ről csak 15-re nőtt, a nyálkahártya változatlanul 2X2 mm.
A 9. napi vérvétel:
OESTRADIOL 28.3 pg/ml
TESTOSTERON 2.0 nmol/l
PROGESTERON 0.9 NG/ML
PROLACTIN 211.8 uIU/ML
LUTENIZALÓ HOR. 5.3 mIU/ml
FOLL.STIM.HORM. 6.4 mIU/ml
Ha ez a Cushing-kórom van, akkor ez végleges meddőséget okoz, vagy kezelhető?
Látszik, hogy mi a probléma a nőgyógyász által kért hormonok alapján, vagy csak akkor értelmezhető,
ha mindhárom eredmény kész?
Szerinted érdemes megcsinálni a HSG-t a következő ciklusban, van -e veszélye ennek a vizsgálatnak?
A problémámmal szülész-nőgyógyász foglalkozik, érdemes orvost váltanom esetleg?
Egy kicsit megingott a bizalmam, mert már lombik-bébi programot is emlegetett, amikor még nem
kezdődtek el ezek a kivizsgálások. (27 éves vagyok, és 1 év 1 hó óta próbálkozunk.)
Válaszodat előre is nagyon köszönöm, és az e-mail címemre, vagy ide várom.
nm13@freemail.hu
Monique
Monique
 


Kedves NK!
Nem tudhatom, hogy az orvosod mit akar megnézni, de valószínüleg azokat a hormonokat, amelyek a ciklust szabályozzák, és amelyeknek a normális szintje szükséges az egészséges terhességhez. Ne légy elkeseredve, hiszen az nem is lenne sok idö, ha 2x6 hét alatt rendbe lehetne hozni és beindulhatna az újabb terhesség. Sajnos, lehet ez még több is. De hát akkor is az a fontos, hogy rendezödjenek az értékek, mert ez szükséges az egészséges terhességhez. Persze, el lehetett volna hamarabb is kezdeni ezeket a vizsgálatokat, de ezen már most nem érdemes búsulni. Csak elöre kell nézni, és megtenni minden lehetöt a cél érdekében: az egészséges kisbabáért. A rendszertelen mensest mindenképpen rendezni kell, mert ez a terhességhez szükséges progeszteron szint alacsony voltára utal. Szóval ne keseredj el, hanem célegyemest elöre!

Kedves Helena!
A 2x4 mm azt jelenti, hogy a méh két szemben fekvö fala összefekszik, de mindkét falon van 4 mm-es nyálkahártya. Én azt gondolom, hogy így van Nálad. Minden esetre akkor biztosan elég vastag a nyálkahártya a terhesség létrejöttéhez, ha a progeszteron szint a ciklus második felének közepén (amikor az alaphömérséklet 37 fok fölött van) több, mint 21ng/ml vagy 64 nmol/l. Az a lényeg, hogy ezek az értékek meg legyenek, és ne legyen krónikus gyulladás, akkor be tud ágyazódni a megtermékenyített petesejt.

Kedves Györgyi!
Az alábbi fax számra küldd a görbéket: (06-1)-215-4361. Nem kell fax hangra várni, csak tárcsázni és azonnal küldeni. Ha vársz, üzenet rögzítö kapcsolódik be.

Kedves Olga:
Fogamzásgátló szedése után gyakori, hogy 1-2 év kell, amíg spontán valahogy helyreáll a ciklus, ha egyáltalán helyreáll, és létrejön a terhesség. Szerintem meg kellene nézni a hormon szinteket. (Legalább a következöket: FSH, LH, Progeszteron, Prolactin). Ha nem jók, akkor gyógyszeresen beállítani. Én ezt tenném. A rendszertelen vérzés arra utal, hogy nincs vagy rendszertelen a peteérés, ezzel együtt nem megfelelö a progeszteron szint. Ezek nélkül pedig nincs terhesség, vagy ha létrejön is, nem sikerül kihordani. A hömérséklet értékek is arra utalnak, hogy nincsenek rendben a hormon szintek, de pontos véleményt akkor tudnék erröl mondani, ha elküldenéd a görbédet pl. faxon a fenti fax számra (amit Györgyinek írtam). A diagrammot a Lella által szerkesztett web-lapról nyomtasd ki, az szerint a minta szerint, amit szintén ö tett fel ugyanoda. Hömérséklet mérés japán higanyos lázmérövel történjen.

Kedves Moncsi!
Nem értem az orvosaidat. Amit leírtál magadról, éppen az volt, hogy bakteriális fertözéseid vannak. Akkor meg miért nem tartja jónak a Gynevac-ot? Ha megpróbálod, nem veszítesz semmit, de sokat nyerhetsz! A Mycoplazmát se tartják egyértelmüen kórokozónak, mert normál flórában is nagy %-ban megtalálható. A vegyes flóra meg azt jelenti, hogy több féle baktériumot is kitenyésztettek, mint ahogy normális állapotban is több féle baktérium van a hüvelyben, ahogy azt tegnap is leírtam. Ha a börgyógyász vagy nögyógyász nem akarja felírni (nem szeretnek injekciózni!), akkor fordulj a házi orvosodhoz a következö módon. Keresd meg az interneten a www.elender.hu/gynevac honlapot. A baloldalon látható tartalomjegyzék minden pontjára klikkelj rá, és minden információt, amit ott találsz, nyomtasd ki. A jobb felsö sarokban van egy lobogó angol zászló, ha arra klikkelsz, angolul is megjelenik némely információ. Azt is nyomtasd ki. Az egésszel vonulj el a házi orvoshoz, add oda neki, és mondd azt, hogy ezt az injekciót szeretnéd megkapni, legyen szives felírni és beadni. (10 naponta 1-et, összesen 5x.) Nem kell hozzá szakorvosi javaslat, vélemény. Egyszerüen vény köteles, bármelyik orvos felírhatja és beadhatja. Aki így keresi meg a házi orvosát, általában meghallgatásra talál! Kérlek, írd meg, hogy sikerült-e? Egyébként mindenkinek ezt ajánlom, aki nem boldogul a nögyógyászával ebben a kérdésben.
Tegnap (10-én éjfél után) írtam részletesen a GYNEVAC és GYNOFLOR különbségéröl, hatásáról, és összefüggéséröl. Teljesen más a kettö, és pontosan leírtam hogy melyik mire való. Kérlek, ott olvasd el!

Kedves Monique!
Válasz e-mail-en megy.

Mindenkit üdvözlök Erazmusz
Erazmusz
 


Kedves Erazmusz!

Egyik kedvenc kérdésköröm a fog. gátló tabletta utáni teherbeesés. Itt a babaneten szoktam a lányok között csak úgy fejben olyan mini statisztikafélét csinálni, amibõl számomra a következõ derült ki. Tablettaszedés abbahagyásakor, ha rögtön próbálkozik valaki (elsõ hónapban is), akkor elég gyakori, hogy sikerül teherbe esnie. Erre szokták az orvosok azt mondani, hogy "a gereblye visszacsap". Ha viszont kivárják az általában javasolt 3 hónapot, akkor utána még továbi 4-6 (vagy több) hónap próbálkozás szükséges a sikerhez. Ezt most összevetettem azzal, amit írtál, hogy 1-2 év is kellhet a ciklus spontán rendezõdéséhez. Ezek szerint, ha babát tervez valaki, akkor szerinted mennyi idõvel elõtte kell abbahagyni a tablettát? Ha nem akar vki sok sikertelen hónapot, zûrös ciklusokat, akkor legalább 1 év kell? Ha jól rémlik, valahol egyszer azt írtad, hogy a tablettaabbahagyás utáni elsõ hónap nem szerencsés, mert fejlõdési rendellenességek esélye nagyobb. Azonban szokásosan azt szokták mondani az orvosok, hogy ha meg tud maradni a baba akár tabletta mellett is, akkor már nincs nagyobb esélye, nem okoz bajt a tabletta. Mi a helyzet ezzel? Nekem egyre jobban úgy tûnik, hogy tablettát csak annak lenne szabad szednie, aki már sose többet nem akar babaprojectet kezdeni.

A másik kérdésem a császár utáni normál szülés esélyeire vonatkozik. Neked mi a tapasztalatod ezügyben, van-e bármi olyan tényezõ, amivel javíthatóak a normál szülés esélyei? (olyan esetekben, amikor az elsõ csaszi indoka nem szükségszerûen ismétlõdik)(Ezügyben a Szülési esélyek császármetszés után cimû topicban gyûjtögettünk a lányokkal, nekem leginkább úgy tûnik, legfõbb tényezõ a kórház ill az orvos személye)

(magamról konkrétan, 8 éve szültem normál egy szép nagy babát, (3750g), majd 6 éve ikreket csaszival(az A baba fekvése miatt tervezett csaszi volt). Mindkét terhesség nagyon könnyen jött össze, elõtte sose szedtem tablettát, most kb. 4 éve Marvelont szedek. Még erõsen csak a tervek között van a negyedik gyermek, egyelõre az esélyeimet latolgatom, tervezgetem.)

Válaszod köszönöm!

Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Kedves Erazmusz!

Már régen írtam neked, akkor az derült ki, hogy
alacsony lehet a progeszteron szintem, azért nem
jön össze a baba. Most beszéltem a nõgyógyászommal és azt mondta, hogy a következõ ciklusban a ciklus második napjától kétnaponta összesen 5 injekciót fogok kapni a petefészek stimulálása érdekében. A ciklus harmadik napján és még további másik két alkalommal lesz hormonvizsgálatom, tüszõrepedés után pedig Utrogestant fogok szedni. Ennyiben állapodtunk meg. Igazán megbízom az orvosomban és tudom, hogy minden tõle telhetõt megtesz, de szeretném tudni, mi errõl a véleményed. Várható, hogy össze jön így a baba? És még azt szeretném kérdezni, hogy ha ilyen stimuláló injekciót kap az ember, akkor szükség van-e tüszõrepesztõ injekcióra is? Vagy nem minden esetben?

Válaszod elõre is nagyon köszönöm.
Várom a választ ide, vagy e-mail címemre.
Címem: kpm@josa.szabinet.hu

Éva
Éva
 


Kedves Erazmusz!
Egy kicsit más jellegű kérdés. Egy mandulaműtét után mennyi időt kell megítélésed szerint kihagyni ahhoz, hogy a terhességre ne legyen káros befolyással, egyáltalán okozhat e valami problémát a műtét. Válaszod előre is köszönöm. Hanna
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!

Az inszeminációról szeretnélek kérdezni.
Mibõl áll pontosan? Hogyan zajlik? Mennyi ideig tart? Mennyibe kerülnek a gyógyszerek, injekciók stb.?

várom mielõbbi válaszod, amit elõre is köszönök.
kpm@josa.szabinet.hu a címem. De írhatsz ide is.

Éva (újra)
Éva
 


Kedves Erazmusz!
Helyzetem a következõ:
még mindig nem jött meg (14. hete a mûtéttõl)
de a hõm 3. hete 37.
Az újdonsült orvosom vizsgálat után annyit mondott, hogy vegyek tesztet, mert gyanús, hogy terhes vagyok.
Megcsináltam: negatív.
Ezért Norcolutot írt.
Most az a nagy dilemmám, hogy negatív teszt, és semmi tünet mellett lehet-e terhesség?
Annyit mondott, hogy úgy érzi meg van nagyobbodva a méhem.
Ha nem vagyok terhes, mitõl lehet?
UH már bezárt, nem tudott megnézni.

Mit tanácsolsz?
Ismételjek tesztet, várjak még, vagy szedjem be a gyógyszert??

Köszönettel:
Ancsi

Ja, és jó éjszakát!Kép
Ancsi
 


Kedves Erazmusz!

Remélem, tudsz nekem segíteni. 27 hetes terhes vagyok, és okt. közepén egy kiskutya fog hozzánk kerülni oltva, féregtelenítve, 8 hetesen, a tervezett szülésem elött két honappal. A védönöm szerint nem jelenthet veszélyt a babámra nézve, de szeretném megkérdezni, Neked mi a véleményed erről? Mit tehetek az alapos fertötlenítésen kívül, hogy megelözzem a bajokat (ha vannak egyáltalán)?

Köszönöm, ha idöt szentelsz rám a válaszadással,

Üdv,

Niki
Niki
 


Kedves Erazmusz!

Köszönöm gyors válaszod! Igazából mi jövő szeptembertől tervezzük a baba születését. A gyógyszert azért hagytam most abba, mert pont ilyen problémáktól féltem. Szerinted, már most menjek el hormonvizsgálatra, vagy várjak még vele? (az egyik orvos azt mondta, hogy a gyógyszer abbahagyása után várjak nyugodtan hat hónapot, és ha még mindig rendszertelen a menses, akkor menjek vissza) Félek, hogy most nem igazán állnának velem szóba, mert csak januártól aktuális a baba fogantatása, de szeretném, ha minden rendben menne. Milyen esélyeim vannak egy normális fogantatásra a gyógyszer után? Komolyabb gondjaim nem voltak, néhányszor volt gombás fertőzésem, amit Klion-nal, gyógyszerrel és kenőccsel kezeltek. A legutóbbi egyszerű vizsgálat után ezt írták a lapomra:
Feltárás: Negatív
Koloscopia: cerv
Cytológia:VN3/2000
Vv/Rv: R nagy út. afv-ben szab. Körny.
Diagnózisok között volt:
U9990 Sine morbo
Ezek jót vagy rosszat jelentenek?

Érdemes egyáltalán az első baba előtt (17 éves kor után) gyógyszert szedni?

Hány hónap hőmérsékleti görbe szükséges a jó értékeléshez?

Még egyszer nagyon köszönöm!

Olga
Olga
 


Kedves Erazmusz!

Én nem is tudom, hogy köszönjem meg a gyors és pontos választ. Én egyszerűen nem értem, hogy miért kell nekem 10 éve félévente panaszokkal küszködnöm, amikor van megoldás számomra. A röhej az, hogy ezek a dokik mind magánorvosok -lévén a szakrendelők orvosaiban csalódtam-de úgy látszik nem az injekciót beadni lusták, hanem félnek, hogy meggyógyulok és akkor nem járok vissza mint paciens és nam hagyok ott súlyos ezreket, azt hiszem ez az ok.
Mivel többször kijött, hogy Doderlein flórám nincs, és most panaszaim is vannak, ezért az általad leírt módon fogom a Gynovacot és a Gynoflort is használni. Szerencsére anyósom gyerekorvos, így ő fel is írta és be is adja.
A kérdésem az lenne, hogy a Mycoplasmára a doki felírt most Dalacin hüvelykrémet /mivel szoptatok, csak ezt merte/. Azt azért használjam, vagy egyből az előzőekben leírt "Gynokat"?
A másik, hogy nekem kimutatott formalin érzékenységem van- mint írtad az injekcióban a bacik abban áznak-nem okoz-e ez allergiát esetleg? Ha hülyeséget kérdeztem bocs.

Mégegyszer köszönöm, hogy időt, fáradságot nem sajnálsz, hogy nekünk elkeseredetteknek segíts. Én azt hiszem Te igazi ORVOS vagy. KÖSZÖNÖM!!!!!

Moncsi
Moncsi
 


Lányok!
Az én dokim elmondása szerint beállt a sorba és GYnevacozott, csekély eredményeket tudott felmutatni, pedig nem félt beadni az injekciókat, sőt! Amióta a Gynoflort alkalmazza sokkal több sikerélménye van. (Hál' istennek Ő nem tartozik a "csakazértis visszahívom a pénz miatt" c. orvosok közé) Elmagyarázta, hogy a Gynoflort nem szabad antibiotikum mellé adni, ahogy fentebb szakszerűen magyarázták, mert akkor az antibiotikum előli a frissen bevitt lactobacillusokat, hanem csak a kezelés után. Ráadásul az ára kb l800 ft (6 db), a Gynevac kb 5000 ft (5 db). Nekem ez nem mindegy, meg ne szurkáljanak és mindenféle fertőzés után mindenféle kezelés ellenére bármikor visszatérhetnek a panaszok, bár ha szerencsénk van csak évente, vagy még ritkábban de az már hallelluja:-)
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!

Nagyon fontos lenne,hogy válaszolj kérdésemre(persze kinek nem),mivel kétségek között hánykolódom.
Megcsinálták nálam az AFP vizsgálatot,melynek eredményét a nőgyógyászom jónak találta.Az ultrahangon is mindent renben találtak,de a MOM értékem szerintük alacsony(0,5),így 1 hét múlva ismét ultrahangra kell mennem.Ráadásul a terhesség korát is össze-vissza változtatják.A jelenlegi uh szerint 20 hetes,viszont a dokim számításai szerint(ahogy egészen idáig számoltuk is)22-23 hetes.Viszont így az AFP nem 16 hanem 14 hetesen lett levéve.Lehetséges,hogy ez okozta az alacsony értéket?Válaszod elöre is köszönöm! Noémi
Névtelen
 


Kedves Erasmus!
Lehet, hogy hülyeségeket kérdezek, akkor ne haragudjál meg. Szüléskor csúnyán repedtem. 2 újnyi méhszájjal szültem, mármint a többi repedt. Ez várható esetleges következő szülésnél is? Másik kérdésem, egy estleges hegesedés befolyásolhatja e a teherbeesést, vagy nincs ilyen? Ha igen, ez látható egy rutin vizsgálattal is.
Köszönöm türelmedet, és várom válaszod.
Léda csibabp@nextramail.hu
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!

Az Ön által is említett Siklósi professzor állapította meg a sárgatesthormon-elégtelenségemet. Clostilbegytet szedek rá már március óta, április óta próbálkozom teherbeeséssel. A menstruációm mindig pontosan 28 napra jött meg, amióta a gyógyszert szedem, egyre később. Ma a 36. napon tartok, de még nem vérzek. Viszont napok óta szövetszerű foszlányok jönnek belőlem. Ez nem a progeszteron hiányára utal? Akkor mégsem jó ez a kezelés? Miért jön meg ilyen későn? Mi a véleménye erről?

Köszönettel: Hani
Hani
 


Kedves Erazmusz,
csatlakozom Hami és Ildi kérdéséhez a császár utáni normál szüléssel kapcsolatosan. Eszméletlen ellentmondó infók jelennek meg a neten errõl a kérdésrõl. Egy kirívó példa : egyik szülész szerint tökmindegy mennyit várunk a következõ gyerekkel, ez nem befolyásolja a terhességet-szülést, a másik szerint egy év kell a regenerálódáshoz, de ez a hüvelyi szülésen átesettekre is igaz, a harmadik szerint minimum kettõ de inkább három év a két terhesség között, egy csomóan meg nem is vállalnak sima szülést császár után :-(. Nem ragozom. Ezért én is minden lehetséges fórumon érdeklõdök a tapasztalatokról, hogy minél több infóm legyen.
A hegszétválást észre lehet venni? Milyen mûszerezettség szükséges ehhez? Neked mik a tapasztalataid? Ha megtörténik a baj, lehet még segíteni? Én mit tehetek, hogy felkészüljek és elkerüljem?

Elõre is köszönjük a válaszodat. És azt is hogy itt vagy és segítesz mindenkinek.
Moni
Moncaberta
 


Kedves Erazmusz,
Ígérted, hogy a késöbbiekben leírod, hogy miért nem szabad abbahagyni a Gynevac kúrát, ha létre jön a terhesség. Sajnos nem találtam még meg, pedig nagyon érdekelne.

Még valami. Ha elkezdek egy ilyen Gynevac kúrát, akkor más gyogyikat lehet szedni? Pl. Maca Vibe, follsav, Elevit.
Válaszodat nagyon köszönöm,
Moni
mj
 


Kedves Mindannyian!
Rengeteg kérdés jött össze megint. Gyorsan próbálok válaszolni, mert most is kevés az idöm.

Pethes Ildikónak, de mindenkinek is.
Valamikor azt csinálták az orvosok, amikor még nem volt Clostylbegyt, hogy 3 hónapig fogamzásgátlót adtak, hogy az abbahagyás után könnyebben bejön a terhesség.(Feed-back mechanizmus). Bizonyára össze is jött ez sokszor. Czeizel, aki a fejlödési rendellenességek legnagyobb ismeröje kis hazánkban, mondta, hogy 3 hónapig nem szabad terhesnek lenni, mert ilyenkor nagyobb a fejlödési rendellenességek száma. Én azoknak a véleményért el szoktam fogadni, akik valamilyen témában éveket töltöttek el az életükböl annak elemzésével. (Ez vonatkozik a Gynevac-ra is!) Szóval, ha valaki nem akarja emelni a fejl. re.-ek rizikóját, akkor hagyjon ki 3 hónapot, még akkor is, ha ezzel kihagyja a feed-back mechanizmust. De hát ez mindenkinek magánügye (valóban magánügye?), hogy mi a nagyobb baj: ha több hónapot kell várnia, vagy ha rendellenességgel születik a gyermeke. Én világra segítettem egyszer egy olyan gyermeket, aki azonnal fogant a tabletta abbahagyása után, és megszületés után azonnal meghalt az élettel össze nem egyeztethetö összetett fejlödési rendellenességek miatt. Szerintem a 3 hónap után el kell végezni a hormon vizsgálatokat, ha nincs rendben, rendezni kell, ha rendben van: jöhet a gyermek.
Császármetszés után lehet spontán szülés, én többször szülesztettem spontán elözetes császármetszés után. Attól függ, mi volt az elözö mütét indoka. Ha az nem ismétlödik, lehet simán szülni. A normál szülés esélye azzal javítható, ha nem azonnal jön utána a következö gyermek. 4 év erre böven elég.

Évának.
Ha a petevezetök átjárhatók, ha a spermiumok szám, mozgása jó, ha a szervezeted nem termel ellenanyagot velük szemben, és ha nincs krónikus gyulladásod (amit nehezen lehet észlelni), akkor összejöhet. A stimulálás mellett nem mindig van szükség tüszörepesztö injekcióra, de van, amikor igen. Inszemináció elött pedig mindig, mert ezzel lehet idöziteni a tüszörepedést az inszeminációhoz. Az inszemináció úgy zajlik, hogy a tüszörepesztö inj. utáni napon frissen adott, elökezelt spermát fecskendövel juttatnak a méh ürébe, egy sima nögyógyászati vizsgálathoz hasonló módon. A gyógyszerek ára attól függ, hogy mit ad az orvos. Vannak drágább és olcsóbb gyógyszerek, ebben szabadon választ az orvos, amit jónak lát. A beavatkozás maga nem tart sokáig, csak néhány perc.

Hanna!
A mandula mütétnek szerintem nincs befolyása a terhességre, utána nyugodtan terhes lehetsz, amint felgyógyultál.

Ancsi!
Én még várnék azzal a Norcoluttal, ha az orvos azt mondta, hogy gyanus, hogy terhes vagy! Elöfordult olyan is, hogy valakinek csak 3 hónaposan lett pozitív a terhességi teszt. Ha nehéz is a bizonytalanság, de sokkal nagyobb baj, ha egy esetleges terhesség megszakad a Norcolut miatt.

Niki!
Én ellene vagyok annak, hogy terhesek és csecsemök, kisgyerekek együtt éljenek kutyákkal. A kutya nem a lakásba való, és föleg nem terhesekkel egy lakásba. Sokszor azért nem tudom a csúnya folyását megszüntetni a terhesnek (ez idö elötti burokrepedést okozhat, és a magzat fertözödését), mert kutya van a lakásban.

Olga.!
Okt-nov környékén érdemes lenne megnézni azokat a hormonokat. A leírt lelet és diagnózis teljesen negatív, minden rendben. A hömérséklet kiértékeléséhez 2-3 teljes ciklus lenne jó.

Moncsi!
Peched van! A Gynevacnak csak az a kontraindikációja, ha formalin, vagy thiomersal érzékeny valaki. Igy most ebben nem tudok tanácsot adni! Vagyis nem hülyeség a kérdésed, nagyon is komoly! De nem tudom, hogyan lehet megelözni az allergia jelentkezését. Ezért a Te esetedben mégse ajánlanám a Gynevac-ot.

Névtelen! Gondolom, Te vagy a korábban is jelentkezö nögyógyászné. Ne vitatkozz olyanról, amihez nem értessz! Megint összekevered az allegóriát a filagóriával.

Noémi!
0,5 MOM-os AFP alacsony. A terhesség korát ultrahanggal minél fiatalabb terhességben kell megállapítani, ezért írják elö AFP elött 12-14 hetes korban az UH vizsgálatot. Én megnézetném chorion biopsziával, vagy amniocentézissel a magzat kromoszómáit, (Schöpf-Merey kórház), hogy biztosat tudjak, és még 24 hét elött dönthessek, ha esetleg Down-kóros a magzat. Persze, remélem, hogy egészséges, de én jobban szeretnék idöben biztosat tudni!

Léda!
Nincs 2 egyforma szülés még ugyanannál az anyánál sem. Csak hasonlók vannak. A hegesedés nem befolyásolja a teherbe esést.

Hani!
Kérdés, hogy a Clostylbegyt szedésével meg lett-e csinálva a hormon kontroll? Jó-e így a progeszteron szint? A hormon vizsgálat dönti el, hogy van-e még progeszteron hiány. Ha igen: emelni kell a Clostylbegyt mennyiségét.

Moni! (Moncaberta)
Az orvostudomány nem olyan, mint a 2x2. A beteg ember nem olyan, mint egy beteg rádió. Utóbbinál müszerekkel meg lehet keresni a hibahelyet, és a hibás alkatrészt kicserélve, megjavul a rádió. És mindig a hibás alkatrészt kell kicserélni. Az embernél nem lehet így megállapítani a tennivalót. Ezért mondanak különbözö válaszokat ugyanarra a kérdésre az orvosok. Az én véleményemet már elmondtam. Sima szülés után azért javaslom a két év várakozást, mart a kisded gondozása olyan terhet jelent az anyára nézve, hogy egy veszélyeztetett terhesség sikeres kimenetelét veszélyezteti. Hiszen számos esetben rendelünk el szigorú fekvést – próbáld ezt megcsinálni egy 9-12 hónapos gyermek mellett. Császármetszés után a hegszétválás veszélye nagyobb, ha rövid idö után jön a követezö baba, de nem feltétlenül következik be. A hegszétválást esetleg jó UH-val észre lehet venni. A mama nem igen veszi észre, legfeljebb azt, ha jobban fáj a heg fölött a hasa. A hegszétválás veszélyeztetheti a baba és a mama életét is, természetesen fokozott figyelemmel kivédhetö a baj.

Moni (MJ)!
A Gynevac nemcsak arra jó, hogy segítségével terhes legyél, hanem arra is, hogy a vetélések számát, a koraszülések számát, a születés körüli halálozás számát lehet csökkenteni a segítségével. Ez csak akkor igaz, ha az egész kúrát megkapja a paciens, mert így ad kb. 1 éves védettséget. Ha a kúra alatt lettél terhes: mire megtudod, hogy terhes lettél, már éppen 2 injekciót megkaptál a kora terhességed alatt akkor, amikor a gyorsan osztódó sejtekre a legveszélyesebb lehet egy gyógyszer.
Gynevac-cal együtt minden más gyógyszert szabad szedni, semmivel nincs kölcsönhatása. Szteroidokkal azért nem érdemes együtt szedni (pl. IVF – lombikbébi) kezdeténél, mert a szteroid megszünteti az immunizáció kialakulását, tehát ilyenkor tényleg hiába szúrnak meg, nem fejlödik ki hatása.

Üdvözlettel Erazmusz
Erazmusz
 


Kedves Erazmusz!
Szinte egy éve vagyok bizonytalanságban az állapotomat illetően. Sajnos, úgy tapasztalom, hogy a nőgyógyászom nem fordít rám kellő figyelmet (pl. most, egy év után végzett nálam először hormonvizsgálatot), és szinte zavarja, ha kérdéseket teszek fel. Ezért fordulok hozzád. 27 éves vagyok, és már egy éve hiába próbálkozunk azzal, hogy kisbabánk legyen, több okból is. 6 év folyamatos fogamzásgátló szedés után (Cilest és Mercilon) csak nagyon rendszertelenül, általában 4 havonta jelentkezik vérzésem (ez a tabletta szedése előtt is így volt). Ezzel a problémával mentem orvoshoz, aki azt mondta, hogy ez valószínűleg „alkati sajátosság”, és a vizsgálatkor cervicitis chronikát állapított meg nálam, majd elvégezte a szükséges beavatkozást (rádiósebészeti eszközzel). A felülvizsgálat eredménye szerint ez nyomtalanul meggyógyult, de a vérzésem továbbra sem jött meg. Ekkor hüvelyi ultrahanggal PCO-t diagnosztizáltak nálam, és laparoszkópiát javasoltak. Új orvoshoz fordultam, aki Proverával hozta meg a vérzésemet, ezután Clostylbegyt szedését javasolta, a menstruáció 2. napjától 5 napig 2x1-et. A vérzésem ezt az egy alkalmat követően (július 7.) nem jelentkezett. A hormonvizsgálat a ciklus 38. napján volt (vérzésem most már 67 napja nincs), ennek eredménye:
LH: 14.0 U/l
FSH: 3.9 U/l
Prolactin: 159.8 mIU/l
Tesztoszt.: még nincs eredmény
Progeszt.: 3,6 nmol/l
Az orvosom szerint ez teljesen normális eredmény, és a laparoszkópia helyett emelt dózisú Clostylbegytet javasol.
Kérlek, segíts az eredmény értékelésében, és nagyon örülnék , ha tudnál valamilyen tanáccsal szolgálni a továbbiakat illetően, hogy ne kelljen még több időnek feleslegesen eltelnie, és ne kelljen a Clostylbegyttel próbákoznom, ha nem hoz eredményt. Arra sem kaptam egyértelmű választ, hogy valóban PCO-m lehet-e. Esetleg fontos lehet az is, hogy 3 hónapon keresztül hőmérőztem (ezt az orvosom feleslegesnek és korszerűtlennek tartja), de a hőmérsékletem mindig csak 36,4 és 36,7 fok között mozgott.
Előre is nagyon köszönöm a válaszodat: Viki
viki (viki)
 


Kedves Erazmusz!

Nagyon köszönöm a válaszodat és további kitartást és jó egészséget kívánok a munkádhoz.

Üdvözlettel: Éva
Éva
 


Kedves Erazmusz!

Lehet, hogy félreértettél, illetve nem írtam le, nekünk nem a lakásban lesz a kutya. 1500 nm-es kertünk van, ahol böven lesz helye rohangálni. A gyerek közelébe nem fog férni, hiszen teljesen külön életterük lesz. Meg sem fordulna a fejemben, hogy ilyen kritikus idöszakban lakásba engedjek egy kutyát. De ha megsimizem, vagy játszom vele, a fertötlenitésen kivül kell-e valamit tennem, amit szükségesnek látsz? A folyás mitöl alakul ki? Nyilván fertözéstöl, de mit tudok még tenni, hogy ezt kiküszöböljem? A babának a legjobbat szeretném, ez egyértelmü, a kutya meg sajnos muszáj a környéken lakok miatt.

Köszi, ha még idöt szentelsz rám,

Üdvözlettel,

Niki
Niki
 


Lányok!

Most aztán megkaptam a magamét! Csak azért mert elmondtam a történeteimet, vitatkozásról szó sem volt:-) Nem tudom ki mit tart vitatkozásnak, de a tények makacs dolgok. Csak az kiabál akinek a háza ég illetve találva érzi magát, márpedig itt valaki nagyon felkapta a vizet. A Gynoflor ára és használata is kedvezőbb mint a Gynevac-é. A hatásáról nem is beszélve. Állítólag a beteg érdeke a legfontosabb az orvostársadalomban, persze nem mindenkinél... Néha a vaktyúk is talál szemet, meg a ló is megbotolhat!
Szóval mindegyikőtöknek ajánlom, hogy kérdezze meg a dokija véleményét az új Gynoflor hüvelykúpról!
Sziasztok
Névtelen
 


Névtelen!

Szerintem ne húzd fel magad! Valahol szerintem mindenkinek igaza van. Te úgy értetted, E. azt mondja, egyidõben kell az antibigyó meg a Gynoflor, és úgy érezted, javítanod kell. Nem tudom, szerintem E. úgy értette, hogy ha volt antibigyó akkor kell G. is, arról nem szólt, hogy melyiket melyik napon kell kezdeni, nem szükségszerûen ellentmondás.
Õ viszont úgy érezheti, hogy te ellene beszélsz a Gynevacnak, amit õ viszont hatásosnak tart.
Szerintem - az itt olvasottak alapján -mind a két szer hatásos és eredményes lehet, de nem ugyanabban, meg van az oka, hogy melyiket mikor és hol érdemes használni. Azaz nem helyettesíti egyik a másikat. A te írásaidból úgy tûnt, te úgy véled, helyettesíti, és szerintem E. ezzel nem ért egyet.

Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Kedves Erazmusz!

Nekem a fogamzasgatlommal kapcsolatosan lenne kerdesem. Evekig Tri-Regolt szedtem, de egyre tobb mellekhatasa kezdett lenni, ezert valtottunk, most Novinettet szedek. Ez a gyogyszer sokkal jobb, megszuntek a panaszaim, viszont valtozas allt be a menstruacios ciklusomban. Az antibebibol mindig kedden veszem be az utolsot. Eddig a mensim mindig penteken, legkesobb szombaton jott meg, az elso napon gorcsoltem, ez neha eleg szornyu volt, de masnapra kutya bajom sem volt. A verzes az elso ket napon boseges volt, es altalaban 5-6 napig tartott. Amiota a Novinettet szedem, mar 3 nappal a mensi megjovetele elott elkezd fajni, es fajogat 3 napig. Igaz ez messze nem olyan eros, mint a Tri-Regol eseteben. Hetfo elott nem jon meg, es azt kovetoen is csak 2-3 napig tart az egesz, majd elmulik. Lehet ez a gyogyszer miatt?
Gyanakodtam kezdetben arra, hogy esetleg teherbe estem, megcsinaltam ket tesztet is, de negativ. Ja, ez mar a negyedik honap, ha varandos lennek, azt eszrevennem. Most varom megint, pentek van, fajdalomnak meg nyoma sincs, gondolom, most is kesobb jon meg.
Szerinted lehet a tablettanak ilyen hatasa? Menjek el esetleg a nogyogyaszomhoz?
Elore is koszonom, Szilvi
Szilvia
 


Kedves Erazmus!
Lehet, hogy "csak" megerõsítést várok, de most jöttem rá, téged kéne megkérdezni.

Downkór lehetõségével kapcsolatos a kérdés. AFP vizsgálaton MOM: 1,, genetikai UH-n, minden rendben, mondta az orvos. Megfelel egy 21. hetes babának a pocaklakóm.
Életkorom: 36 év.
Eredmények ismeretében nem szeretném a magzatvívizsgálatot. Az orvosom sem ajánlgatja, azt mondta, rám bízza.
Párom sokat aggodalmaskodik, sok vita volt a vizsgálat ügyében.

Köszönettel. Chris
Chris
 


Kedves Erazmusz!

Köszönöm a gyors választ ismét. Meg kell mondANOM LE VAGYOK LOMBOZVA.Most akkor mi lesz velem? A Gynoflort azért használhatom? Az segít azért valamiben? Nincs valami más immunerősítő ami nem formalinban ázik?

Köszönöm válaszod.

Most egy szomorú Moncsi
Moncsi
 


Kedves Viki!
A kezdettöl rendszertelenül, ritkán jelentkezö vérzés oka egyértelmüen hormonzavar. A meglévö hormoneedményekröl el kell mondanom, hogy akkor lehet jónak tartani, ha egyenként nézzük öket, nem összefüggésében, és nem a ciklus napjával is összefüggésben. Normálisan az FSH magasabb, mint az LH, a progeszteron azt mutatja,hogy nem volt tüszörepedés (ezt igazolja az is, hogy nem volt azóta se vérzés). Ez a progeszteron érték jó a ciklus elsö 14 napja között, de nem a 38. napon. A PCO hüvelyi ultrahanggal diagnosztizálható, a hormon eredmények ezt alátámasztják. Még a tesztoszteron eredménye is ezt fogja valószínüleg igazolni, ha magasabb a normál értéknél. (normál értéke ciklustól függetlenül 0,2-0,6 ng/ml ill. 0,694-2,42nmol/l). Ha 2x1 Clostylbegyt nem váltott ki ovuláció, valószínüleg az emelt adag se fog, de ha igen, akkor sem fogja elérni a progeszteron az egészséges terhességhez szükséges szükséges 64nmol/l értéket. Nem azért írom ezt, mert én olyan okos vagyok, hanem azért, mert százával végeztem Clostylbegyt kezelést, és hála egy Nöi klinikának, az utóbbi években a hormonszinteket is ellenörizni tudom a kezelés után. A PCO syndroma tünetei még: az erösebb szörnövekedés, a férfias fanszörzet. (Nöknél ennek a széle vízszintes egyenes, férfiaknál a köldök felé terjedö rombusz). Te tudod, hogy ezeknek a tüneteknek melyike található meg nálad. Ha erröl inkább irnál négyszemközt, írd meg az e-mail címedet. Korábban írtam Krisztinek,hogy a PCO legjobb terápiája a lézer laparoszkópiás mütét, és utána elvégzett ovuláció indukció (Clostylbegyttel, vagy mással). Ennek kis hazánkban legjobb müvelöje ismereteim szerint Dr. Fábián Sándor föorvos. Kriszti már túl is van e beavatkozáson, és amint nekem írta e-mail-ben, nagyon meg volt elégedve a doktor úrral. A hömérözésröl én számtalanszor leírtam a véleményemet. Annak az orvosnak, aki ért hozzá, jó információt nyújt a paciens hormon rendszeréröl, ha jól van mérve (kiegészítve a megadott idöben elvégzett hormon vizsgálatokkal). Nem mindenki ért hozzá. Az állandóan 36,4-36,7fok is azt jelenti, hogy nincs ovuláció.
Tegnap abbahagytam az írást, azóta beszéltem Fábián doktorral Rólad. Ö is PCO-nak tartja a hormon eredmények és tünetek alapján. Az én véleményem az, hogy feltétlenül keresd meg Fábián föorvost lézeres laparoszkópia céljából, másképp nem várható siker.
Ird meg légy szives az e-mail címedet.

Kedves Niki!
Valóban azt hittem, hogy szoba kutya, de az udvari kutyával is vigyázni kell. Elöbb leírtam részletesen egy esetet, és az ekkor keletkezett tapasztalatot, de fogta magát a számítógép, és elrepült a levelem. Nincs kedvem újra írni, ezért csak a tanácsomat írom le újra. Ne csak a kezedet fertötlenítsd a kutyázás után, hanem lehetöleg egy olyan nadrágban menj ki hozzá, amit azonnal lecserélsz, amint bemész a lakásba. És ezeket a találkozásokat is a minimális, szükségesre korlátozd!

Kedves Ildi! (Pethes Ildikó)
Nagyon jól látod a kérdést. A Gynoflor az antibigyó után kell, nem egyidöben. A Gynevac hatásos, és a Gynoflor is, de nem ugyanarra. A kettö nem helyettesíti, hanem kiegészíti egymást. Sokszor alkalmazom a Gynoflort is, de ennél sokkal többször a Gynevac-ot. Söt korábban sokszor alkalmaztam az Ovulobact-ot is, ami majdnem ugyanazt tartalmazta, mint a Gynoflor, de 2,5x olcsóbb volt, és recept nélkül volt kapható.

Kedves Szilva!
A Novinette hatása az, hogy kevesebb a vérzés, és kevésbé görcsölsz. Minden egyfázisú fogamzásgátló mellett csökken a vérzés. Emiatt nem kell elmenni orvoshoz, és nem jelent terhességet.

Kedves Chris!
A MOM: 1 jó, a genetikai UH is jó, így azt hiszem, a Down kór rizikója kicsi. De kérdezd meg Dr. Osztovics Magdolna föorvosnö véleményét (Schöpf-Merey kórház, tel: 215-1055). Ö ennek a legnagyobb szakértöje.

Kedves Moncsi!
Sajnálom, hogy olyat kellett írnom, ami lelombozott. A Gynoflor használható, az nem tartalmaz formalint. Immunerösítönek még meg lehetne próbálni az Urovaxon kapszulát, de ennek nögyógyászati hatását nem ismerem. Gyakran kiújuló húgyúti gyulladásokban értek el vele jó eredményt a kiújulás megelözésére. Szájon keresztül kell szedni (vagyis még komfortosabb, de nem tudom, hogy használ-e). Még megpróbálok utána nézni,hogy lehet-e valamilyen módon alkalmazni azért Nálad is a Gynevac-ot- Hány keresztes érzékenységet állapítottak meg?

Kedves mindannyian!
Meg akarom változtatni az Internet szolgáltatómat, ezért az eddigi e-mail címem valószínüleg hamarosan megszünik. Nyitottam egy új e-mail címet, mely a következö: erasm@freemail.hu
A továbbiakban erre írjatok, ha személyes üzenetet akartok küldeni, és olyan választ vártok, ami ne jelenjen meg e nyitott topic-ban.

Mindenkit üdvözöl Erazmusz
Erazmusz
 


Kedves Erazmusz Doktorno!

Mindenen tul vagyok/mutetileg/!
Nagyon koszonom neked megegyszer,hogy Fabian Dr-hoz iranyitottal.Ugy dontottunk a ferjemmel,hogy bar nagyon messze van a Margit korhaz tolunk,megis nala szertnek majd szulni/ha isten is ugy akarja!/vegre sinen van a babaprojectunk.

Udv,Kriszti

Viki

ha esetleg tudnek neked segiteni/en most Fabian Dr-hoz jarok/vagy esetleg a mutettel kapcsolatban kerdesed lenn a `ma megint`-ben mindig megtalalsz.

Kriszti
kriszti
 


Kedves Erazmus!

Hát én még itt vagyok csak eltűntem, mert sok munkám van. No meg jobbnak láttam nem egész órákat lógni itt a lányokkal, mert félek, hogy túlságosan belelovalom magamat a történésekbe!
Szóval a mai nap a 29cn és a hőm 37,2 és 37,1 között ingadozik.Hát azt már így külsőleg is érzem, hogy a méhem nagyobb, mert hason már alig tudok aludni annyira kényelmetlen. Szóval elvileg a 14 vagy 15.napon volt ovulációm.
Remélem nem csak az Utrogestan tartja fenn a hőmet!? Magasnak hőnek nem túl alacsony?
Szerinted a teszttel mennyit várjak még, egy hetet?
Néha elég rendesen hasogat a fejem, nem lehet, hogy az elevit, vagy az Utrogestan produkálja???
Várom ismételt válaszodat.
A reménykedő BUBI
bubi
 


Kedves Erazmusz!

Azért reménykedem. Férjem anyukája mondta, hogy van valamilyen Lactobact nevű szer, amiben szintén nincs formalin. Kérdezném, hogy ez micsoda, nem erősíti-e az immunrendszert vagy ugyanolyan hatása van mint a Gyneflornak?

Tudod mi az érdekes? Hogy ha hívnom kell valamiért a magándokikat /nőgyógyász, bőrgyógyász/ görcsbe van a gyomrom, hogy milyen lekezelő lesz velem. Te padig, aki " csak" emberszeretetből segítesz, annyira kedvesen elmagyarázol mindent. Köszönöm.

A Formalin érzékenységemet meg kell kérdeznem a dokitól, mert 5 évvel ezelőtt nézték. Nemsokára megírom.

A már nem olyan szomorú Moncsi
Moncsi
 


Nincs szerencsém és Nektek se!
Irtam e-mailokat - tönkrement közbena számítógép - a másik, nincs energiám ma újra írni.
Írtam ide rövid válaszokat - a kapcsolat megszakadt abban a pillanatban, amikor el akartam küldeni, ez is elszállt.
Most már le kell feküdnöm, mert néha aludnom is kell és holnap (ma) nehéz napom lesz!
Üdvözlettel Erazmusz
Erazmusz
 


Kedves Erazmusz!
Most tervezzük második babát, és ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem. A ciklusaim az elmúlt fél évben így néznek ki: 36 nap, 30, 33, 30, 34, 30 nap. Tehát váltakozik egy rövidebb, szabályos, és egy hosszabb, szabálytalanabb ciklus. (Fogamzásgátlót nem szedek.) Ennek mi lehet az oka? Egyébként mindig így „működtem”. A peteérés ennek megfelelően a 15 illetve a 18 napon következik be? Vagy ettől függetlenül a 14 napon? (Ne haragudj, ha naivak a kérdéseim…).
Egy másik, könnyedebb kérdés, ami kiváncsivá tett: az egyik kismamaújságban olvastam egy interjút egy ismert színészünkkel, akinek a felesége 18 hetes terhes volt, amikor megtudta, hogy babát vár. Addig szabályosan menstruált, és semmi jel nem mutatott terhességre. Ez hogyan lehetséges? Ha idő szűkében vagy, erre az utóbbira nem kell válaszolnod, csak az érdekesség kedvéért kérdeztem.
Előre is köszönöm.
Üdvözlettel: Judó
Judó
 


kedves Erazmusz, bocsánat, hogy belekontárkodom a válaszba.

Judó, én személyesen ismerem az ismert színészünket és feleségét.

A hölgy táncosnö, akikkel gyakran elöfordul, különösen amikor sok elöadásuk és próbájuk van, hogy napi 14-16 órát tándolnak, ami komoly fizikai munka. Másrészt a táncosnök nagyon vigyáznak a vonalaikra, a testzsír arányuk elég kicsi.

Így sokszor van olyan, hogy a fizikai megterheléstöl elmarad a menzeszük vagy nagyon kevés lesz. Meg sem lepödnek rajta, a túlterhelésnek tulajdonitják. Vele is ez történt, pötyörgött kicsit, de akkoriban 3 bemutatója volt, repült Japánba, stb., ezért nem tünt neki fel a menzesz kimaradása, mennyiségének jelentös csökkenése.
Ez persze nem az orvosi válasz, Erazmusz biztosan elmondja az orvosi hátteret is.

Szia, Lotti
Lotti
 


Kedves Erazmusz!

Érdekelne, hogy a fájdalmas pisilés, hólyaggyulladás felfázástól lehet csak, vagy a partnertől elkapott fertőzés is okozhatja-e.
Nagyobb a valószínűsége bármilyen fertőzésnek, ha több partnere is van az embernek?

Köszönöm szépen a választ!
Ilu
Ilu
 


Kedves Erazmusz,
NK vagyok ismét. Most abban segíts nekem, hogy a ciklusom közepén fel kell keresnem az orvosomat, hogy megnézze van-e peteérésem. Az én hibám, de elfelejtettem megkérdezni tőle, hogy ezt hogyan vizsgálják,( éhgyomor, van amikor előtte vizeletet ki kell üríteni)?
Tudsz segíteni?
(ha jól tudom a ciklus közepe azt jelenti, hogy amikor elmult a mensim, attól számított 14. napon)
Üdvözlettel
NK
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!
Nagyon köszönöm a segítségedet, kértem időpontot dr. Fábiántól péntek 18.00-ra. Az új emilcímedre küldtem egy levelet hétfőn reggel, lehet, hogy nem kaptad meg az említett problémák miatt?
viki (viki)
 


Bocsánat, az előbb megzavartak, és gyorsan elküldtem a hozzászólásomat aláírás nélkül! Ezt most pótolom:
Köszönettel: Viki
viki (viki)
 


Kedves Lányok!
Bocs, de bizonyára megint válasz nélkül maradnak kérdések, mert nem tudom, mi ment ki hétfő éjjel és mi nem. Kezdem a végén, ami azóta jött. Röviden, mert megint 0 óra 50 perc van.
Judó!
A menses általában mindig az ovuláció után 14-15 nappal következik be, ha nem volt megtermékenyülés. Tehát a peteérésed nagy valószínüséggel váltakozva a 15 illetve kb. 18-20 napon következik be. Van ilyen.
Van, aki terhesen is menstruál 1-2 hónapig, mert kisfoku hormoningadozást produkál az agyalapi mirigye, amire a méh nyálkahártya vérzéssel válaszol. Ismertem olyat, aki az 5. gyermekét csak akkor tudta meg, mikor azt megmozdulni érezte, mert addig menstruált, a 6. Gyermekkel viszont végig.

Ilu!
Az ugynevezett felfázás hátterében majdnem mindig fertőzés áll. Régen ismert volt az orvosok előtt a nászéjszaka cystitis, a nászéjszakát követő hólyaggyulladás. (Amikor a nászéjszakán volt az első szex.) Oka a férfitől kapott Trichomonas fertőzés. Kórokozó nélkül nehezen lehet elképzelni a gyulladást. Kislány korban ezt a (főleg meleg vizü) strandok fertőzött vizével is meg lehet kapni (persze később is). Természetes, hogy a partnerek számával arányosan növekszik a fertőzés keletkezésének valószínüsége.

NK !
A peteérést hüvelyi ultrahanggal szokták megnézni, nemkell éhgyomorral menni, és üres hólyaggal lehet csinálni. 28 napos ciklus esetén kb. a 12. Napon nézik meg, hogy van-e domináns tüsző, azaz érésben levő tüsző. Ha a tüszörepedés után nézik, már nem lehet értékelni.

Viki!
Megérkezett az e-mail-ed, válaszoltam is rá, csak elrepült. Azt írtam, hogy nyugodtan hívd a babanetre írt telefonszámon Fábián doktort, mondtam is neki, hogy ajánlottam neked. Győr nincs olyan messze, el lehet jönni onnan Fábián doktorhoz. Hozzám is szokott jönni valaki Győrből. Ha sikerül a baba-projekt, utána azért szüléshez célszerü a hazai vizeken kapitányt keresni – a távolság miatt.

Bubi!
A 37,1-37,2 hő nem alacsony, ez jó, de valóban fenntarthatja egy ideig az Utrogestan is. A teszttel jővő hétfőig várnék (bár lehet hogy azóta megcsináltad). A fejfájást inkább a frontok okozzák.

Moncsi!
A Lactobact ugyanolyan liofilizált élő laktobacillus, mint a Gynoflor, csak előbbi porampulla, utóbbi hüvelytabletta formájában (a tablettában még hormon is van). Lactobactot megenni, ill. teában meginni szokták. Nem immun erősítő.
Remélem, sikerül azért valami megoldást találnunk Neked is.

MJ!
Hogy pontosítsam korábbi válaszomat: én minden terhesemnek adok Gynevac-ot, ha előtte nem kapott, hogy a terhesség alatti problémák rizikóját csökkentsem, mert álláspontom és tapasztalatom szerint nem hogy nem árt, hanem használ! Tehát ne szünetelj!

Mindenkit üdvözlök
Erazmusz
Erazmusz
 


Köszönöm a válaszod!
A hőm továbbra sem változott viszont a 31.napon csináltam egy tesztet és az negatív.
Tehát még semmi, emlékszem amikor először terhes lettem, akkor is csak a 33.napon valami nagyon halovány csíkocska jelent meg.
Most türelmesen várok!
Az nem baj, hogy nincs semmi tünetem?
Illetve 2 napja olyan hülyén mozdultam, hogy oldalvást lehajoltam egy leesett papírért és utánna alig bírtam lábra állni úgy fájt egy bizonyos pont ott lenn amit megnyomhattam!
Mostmár óvatosan mozgok!Próbálom elkerülni a hirtelen és meggondolatlan mozdulatokat.
Szerinted, így hogy volt már egy vetélésem,nem lenne elkerülendő a sex???
Lehet, hogy hülye a kérdés, de olyan kis vadócok vagyunk még lévén fiatal házasok!
Sajnos bennem olyankor mindíg ott van a félsz!!!

Reménykedem, hogy Hétfőig semmi nem történik, azután meg elvileg ki kellene már mutatnia!

Köszönöm az eddigi és a további segítségedet!
bubi
 


Kedves Erazmusz!

Köszönöm a választ, így sejtettem én is a neve alapján. sajnos rossz hír számomra, hogy a formalin érzékenységem 3 évvel ezelőtt 4 keresztes volt. Csak azt nem értem, hogy van aki megkapja a gynovacot mindenféle allergia vizsgálat előzmény nélkül, hogy lehet, hogy egyikük sem formalin érzékeny, vagy ez olyan ritka dolog? Hiszen nekem is csak véletlenül derült ki. Ezen csak úgy elgondolkodtam. Úgy szeretném ha kitalálnánk valamit.

Köszönöm és további jó munkát.

Moncsi
Moncsi
 


Kedves Erazmusz!

6 hónap Gn-Rh kezelést követoen februárban gyógyult Endometriózist állapítottak meg nálam. A férjemnek Asthenozoospermiát.
Sajnos 4 inszemináción vagyunk túl sikertelenül.
(4 db tüszom szokott lenni)

Ön szerint február óta kiújulhatott az endo?

Javasolja nekem is a Gynevac-ot? Ha igen akkor hogyan és hol lehet beszerezni? Milyen mennyiséget javasol belole?
Inszemes kezeléskor is adható?

Válaszát elore is köszönöm:

Caldea (aki errol a gyógyszerrol kapta a nevét)
caldea
 


Bocsánat ez még oda akartam írni:

Azt mondták, hogy a férjemnek sok a "sejttörmelék". Ez mit jelent?

Caldea
caldea
 


Kedves Erazmusz!
Ma megyek a háziorvosomhoz Gynevac-ért. Köszönöm a válaszod és nem szünetelünk :-))))))

Elolvastam a weblapon szereplö adatokat, táblázatokat a G-röl. Lehet, hogy most hülyeséget kérdezek, de:
Mi az oka annak, hogy a vizsgált esetben a secunder sterilitást 54,6%-ban "gyógyította"? Ez is nagyon jó eredmény! Szóval, hogy van e valami olyan esetleg konkrétan feltárt ok, amely secunder sterilitás kapcsán áll fenn/keletkezik és a Gynevac kezelés hatékony lehet.

Köszi,
Üdvözlettel,
Moni
mj
 


Kedves Erazmusz!

A hét elején írtam az email címedre egy levelet. Ugye megérkezett?

Köszönettel: Zsófi
szzsofia (szzsofia)
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: