Új privát üzeneted érkezett!

Lella1

koszi,megkaptam!
kriszti
 


Lella!

Én is kérném a diagrammot, ha lehet.
Mostanában nem eléggé mûködik a freemail címem, de azért kérlek próbáld meg elküldeni. Köszi.
torta26@freemail.hu

Lora!
Az Utrogestant akkor kell szedni, ha alacsony a progeszteronszint. Neked a 41,9 nmol/l a ciklus 19. napján gyógyszer nélkül volt annyi? Mert nekem is 25 naposak a ciklusaim és nekem a 21. napon csak 31 egész valamennyi volt. Ígyhát az enyémhez képest a tied 10-es magasabb, és ráadásul neked nem a 21. napon, hanem elõbb, már a 19. napon volt annyi. Én még nem szedtem ezt a gyógyszert, csak azt mondta a dokim, hogy megpróbáljuk majd ezt is. Hát úgy néz ki, hogy szükség lesz rá.

Sziasztok

Éva
Éva
 


Evici ******** neked es sok KépKép
megj. a * a pocaklakok csuklasa-t jelenti...

Kriszti, orulok, hasznald is, ugyesen.. Lella1

Eva, elkuldtem, csak sikeruljon Kép

Lella

utoirat: S.O.S lanykak, ha valaki tudja, hogy kell a regi anyagokat attenni fentre, tegye meg, mert fel ora, amire a gepem a hosszu listank aljara er... ha egyaltalan odaer, most is mar fel oraja probalkozom ujra belepni a mar megint megjott-be, de max.a szerdaig er a gep, aztan leall... tegye man be valaki mult idosbe az eddigi anyagot /itt is meg a masikban issssss/!!!!! koszike es pussssssz
Lella
 

 
 

Kedves Lella!

Kérlek, küldd el nekem is a diagrammot a csibe.csibe@freemail.hu-ra!

Köszönöm
Jade
Jade
 


Szia Erazmusz

Lehet, hogy csak fölöslegesen aggódok, de egy dolog nem hagy nyugodni.
Fogamzásgátló tablettát szedek [Marvelon], és az érdekel, hogy -bár tudom, hogy ennek elég kicsi az esélye- egy esetleges teherbeesésnél a gyereket nem teszi-e tönkre az, hogy a terhesség észrevételéig szedem a tablettát.
Névtelen
 


Kedves Lella!

Eddig sajnos nem kaptam meg. Megpróbálnád megint elküldeni. Nagyon köszönöm.

Olga
Olga
 


Kedves Évici!

Sajnos pár napig rossz volt a gépen, és benne maradt minden, még nem tudtam átolvasni, miket írtatok addig, míg rá nem akadtam erre a helyre. Pénteken voltam a vizeletvizsgálaton. Az orvos közölte, hogy negatív, de ez persze nem jelenti, hogy nem vagyok terhes.
A nőgyógyász azt mondta, hogy ha 2 héten belül nem jön meg menjek vissza. Még sehol semmi, pedig már a 45. napon tartok. Remélem nincs semmi rendellenes. Babát épp még nem terveztünk. De nem is ez bántana, hanem a bizonytalanság, hogy nem mondanak semmi kézzel foghatót. Csak annyit, hogy ez belefér a gyógyszer szedés utóhatásaiba. Azt persze nem mondták, hogy meddig tart az "belefér"

Ti hogy álltok? Mit mondott nektek az orvos? Ha korábban már írtad, majd elolvasom, csak még nem tudom kinyomtatni, és csak otthol lenne időm olvasni.

ÜdvKéplga
Olga
 


Szia Olga!

Nagyon örülök, hogy írtál. Ma csütörtök van,a 43. napomat tamposom és SEMMI. Az első ugye 37. napra jött meg nekem és volt is rendes mennyiség. Nagyon el vagyok keseredve, remélem nem borítottam fel teljesen a hormonháztartásomat. 6,5 évig szedtem a Marvelont, az orvosom nyugalomra int. Egyébként köv. szerdán megyek hozzá, akkor leszek a 49. napon. Terhes biztos nem vagyok, mert a párom külföldön volt.Kép Ugyanezek az érzések kavarodnak bennem, hogy meddig "normális", utána beáll-e rendesen, vagy mindig gyógyszerezni kell.... . Én nagyon szeretnék babát a párom inkább várna még egy évet, de ha összejönne nagyon örülne neki. Nem szeretném, ha nőgyógyászati bajaim lennének (mint senki), főleg a gyógyszer miatt nem, mert azt én szedtem nem pedig öröklött...stb.ű

Levelezhetnénk a topicon kívül is, ha van kedved! Kép e-mailem: futorosa@feemail.hu

Kiváncsi vagyok, hogy veled hogy alakulnak majd a dolgok! De te se idegeskedj nagyon(vagyis próbáld meg), mert én biztos vagyok benne, ha valami nem is stimmel most, biztosan rendbehozzák!

Puszi,
Évici
Évici
 


Évici, nem akarok se jo-se rossz példa lenni, de... tavaly julius ota kinlodok a mensimmel, akkor hagytam abba a fogamzágátol, de MÉG MINDIG nem állt be. (idén 8 honap alatt 4 volt) Sok helyen kérdeztem már, állitolag ez nem lehet a gyogyi utohatása, de akkor kérdem én, minek a hatása??? 6 évvel ezelött,amikor elkezdtem szedni nem volt semmi gond, éveken át honaprol honapra megjött. Most meg az a nagy hir,ha két honapban egyszer megjön... Valoszinüleg nagyon elaltatta az én szervezetemet a gyogyi, és lassan ébred csak fel. Remélem azért idövel észheztér már, mert én is vágyom egy babára!
Barbi
Barbi
 


Szia Lella!

A diagrammot megkaptam. Köszönöm szépen.
Üdv Kismanó
kismanó (kisman&oa
 


Köszönöm a válaszaitokat.

Kritának. Voltam ma gyogyszertárban, érdeklödtem a bogyik után. Nem lehet recept nélkül kapni (nálunk), ha lehetne kétszer annyiba kerülne mint recepttel. Az egyik majdnem ezer forint, a másik hatszáz körül van. Ha tudtam volna venni, biztos beszedem. A dokim csak jövö hét szerdán lesz, a félidöm pedig most lesz (van). Egy ciklust megint elvesztettem, de legalább már tudjuk mi a baj.

Évának. Igen, gyogyszer nélkül volt ennyi az érték. Itt olvastam, hogy a három minta átlagának legalább 64 nmol/l-nek kell lennie. A ciklusom általában 27-28 napos.

Lella, elküldenéd nekem is a diagrammot? Hátha okosabb leszek töle. Bár nálam az is eltérést okozhat, hogy folyamatos müszakban dolgozok, és nem tudom minden nap ugyanakkor mérni a hömet.
cicamica@suliweb.hu

Köszi mindent, holnap éjjelmegint olvasom magunkat.
Puszi Lora
Lora
 


Évivi, majdnem elfelejtettem neked írni. Én is Marvelont szedtem, majdnem hat évig. Közte kihagytam egyszer hat honapot, meg egyszer hármat. A doki szerint teljesen feleslegesen. Szerinte elég alacsony a hormontartalma. Mindig visszaállt a ciklusom azonnal (szerencsére). Tavaly szeptember ota nem szedem, és általában 27-28 napra meg is jön. Kivétel volt a juliusi, 25 nappal. Ellenben és a pattanásokkal nagyon megkínlodtam. Soha nem voltak, de most rengeteg és írtora zavartak. Szerencsére már nincs annyi. Most félidöben és a mesi idejében kicsit kipattog az arcom, de már kezdem megszokni.
Remélem, hamarosan beáll a ciklusod.

Puszi Lora
Lora
 


Szia Barbi !

Olvastam a "Te" esetedet a fogamzasgatlo utani menzeszrol. Nekem is ugyan igy volt,es a doki azt mondta majd beall....teltek a honapok es ossze-vissza hol megjott, hol nem.
A lenyeg ilyen ket honapos kimaradas utan lettem TERHES.
Szerencsemre, vagy nem, nem tudom, de a terhessegem is vegig normalis volt, kislanyom egeszsegnek orvend, most egy eves ! :-)

szia, Liz
Liz
 


Kedves Lella!

Megkaptam a diagrammot köszike.

PusziKéplga
Olga
 


Lella!
Megkaptam a küldeményt, de a következõ van.
Az van írva,hogy:
Diagram - kitoltve - Dr. Erazmusztól.jpg

És nincs semmi több. Csak még annyi, hogy "letöltés". De ha erre katintok, akkor bejön egy ablak, ahol nem tudom hogy mit kell csinálni. Diagram nem jött a küldeményeddel.
Valamit elrontottam? Mit kell csinálni, hogy lássam a diagramot?
Kérlek segíts!
De nagyon köszönöm, hogy elküldted!
Puszi
Éva
Éva
 


Kedves Erazmusz!

A babapont.hu-n olvastam, hogy bizonyos fogamzásgátlók hosszan tartó szedése (5 évnél tovább) gondokat okozhat a normális ciklus visszaállásában, és akadályozhatja a terhesség létrejöttét, és ennek megoldása egyes esetekben csak orvosi segítséggel lehetséges. Én 5 és fél évig szedtem Tri-regolt, ez a fogamzásgátló is okozhat ilyen gondokat? Januárban hagytam abba a szedését, most negyedik hónapja, hogy próbálkozunk, a mindenhol emlegetett 3 hónapos "kitisztulási" időt bőven kivártuk, addig máshogyan védekeztünk, de most már nagyon szeretnénk, ha sikerülne a dolog.

Ildi
másikildikó
 


Szia Erazmusz !

En a Depovera nevu injekciorol szeretnek tobbet tudni,biztonsag,mellekhatasok es kesobbi gyerekvallalas tekinteteben.Csaszarmetszes utan vagyok 3 honappal, a spiraltol fazom, az ovszert utaljuk, a tablettat meg mindig elfelejtem,viszont most nagyon biztonsagos fogamzasgatlora van szuksegem a csaszar miatt.
Szoval ervek es ellenervekre vagyok kivancsi.

Kukac
Kukac
 


Most latom, hogy a koszonomot kifelejtettem.Koszonom szepen.
Kukac
Kukac
 


Szia Erazmusz!

Szeretném megkérdezni a Clostit lehet csak úgy 'hasból' is felirni minden vizsgálat nélkül?
Mert én igy szedtem. 2 évig.
Elözmény: 2x fagyasztott méhszájseb, kronikus petefészekgyuladás /Huma-Profennel kezelve ha jol irom a gyogyszer nevét/.
Ezek után szeretnénk egy ujabb babát.
Még egy kérdés: Van -e jelentösége annak, hogy mielött megjön azelött 1-2 napig valami barnás folyik?
A dokim szerint nincs.De engem rém idegesit.

Jo munkát!
Szia:
Jutka
khjutka
 


Kedves Eva!

A Diagramokat megtalalod a kovetkezo site-on:
[url=http://public.fotki.com/lella/diagramok/" TARGET="_top]http://public.fotki.com/lella/diagramok/[/url]

Szioka, Lella
Lella
 


Lella
lehet, hogy ügyetlen vagyok, de nem megy. Az oldalt megnyitja, de a diagrammok helyén szürke folt van. Mép probálkozom vele, hátha le vannak terhelve.

Pá Lora
Lora
 


Lora
Ha nem megy, akkor kattints a

http://public.fotki.com/lella/diagramok/

website-ra, itt egybol kinyitja neked es innen le is tudod masolni oket a gepedre, meg ki tudod nyomtatni.

Szioka, Lella
Lella
 


Lella,
késöbb már sikerült, hajnal felé. Akkor már biztosan voltak olyan terheltek a vonalak.
Arra emlékeztem, hogy jol fennt kell maradnia a hönek, de azért jo volt látni.

Szerintetek elképzelhetö, hogy valaki a fogantatás utáni másdik harmadik naptol produkáljon tüneteket? Olyanra gondolok, hogy émelygés, szédülés, és olyan hasfájás, mint ha meg akarna jönni. Ja, a höm pedig elég magas, az elözökhöz képest. Mi a véleményetek erröl?
Nem akakrom magamat hitegetni, de jo játszani a gondolattal. Néha már azt hiszem, hogy pszihésen produkálom ezeket a tüneteket.

Puszi, Lora
Lora
 


Kedves Erazmusz!


Elöljáróban 24 éves vagyok. Elsõ babánkat 10 havi próbálkozás után a 6. héten vesztettük el. Kép Ez év március óta próbálkozunk ismét, eddig sikertelenül.

Legutóbbi menstruációm 10 napot késett, majd minden szokásos elõjel nélkül végülis megjött. Elõtte két különbözõ terhességi teszt mutatott negatív eredményt. Ma vagyok a 18. napon. A 7. nap óta hõmérõzöm (36,1 - 36,3 nyelv alatt mérve) és a 10. nap óta nézem az ovulációs tesztet is. Ezek szerint még nem volt ovulációm, hacsak nem még a menstruáció alatt (bár úgy tudom, ennek elég kicsi a valószínûsége, de végülis nem kizárt).

A gondom az, hogy a 15-16-17. napon (egész kis mennyiségben, mint mikor pl. elvágod az ujjad) olyan furcsa, alvad vér szerû valamit tapasztaltam, ami általában a menstruáció vége felé szokott nálam jelentkezni. Terhességi teszt eredmény: ismét negatív. Ma még nem találkoztam vele, de nem tudom mit jelenthet ez. Ugyanilyen problémám volt idén januárban is, akkor is 3 napig tartott. Nem tulajdonítottam neki túl nagy jelentõséget, most azonban már másodszor fordul elõ, így gondoltam megkérdezem. Utólag nézve a naptárat akkor sem jöttem rá, hogy ezt most menstruációnak tekintsem, vagy sem. ?! Kép

Kérdéseim:
1. Célszerû emiatt most orvoshoz mennem, vagy ráér, ha szeptemberben mondom neki. Akkor szándékozom hozzá amúgy is menni. Addigra szeretném, ha párom is túlesne a spermavizsgálaton, amire már elég rég megkaptuk a beutalót.
2. Lehetséges-e, hogy ebben a hónapban esetleg ezért - vagy nem ezért ugyan, de így jelzi, hogy - nem is volt és nem mis lesz ovulációm? Meddig teszteljem? Megvettem a következõ 7 db-os csomagot, de lassan csõdbe megyek, úgyhogy nem szeretném feleslegesen „elpocsékolni”, ha biztos, hogy ebben a hónapban már feleslegesen várom az ovulációt.
3. Mennyire ijedjek meg egyáltalán ettõl az egésztõl. Így távolról, látatlanban lehet ezekbõl a tünetekbõl következtetni valamire, vagy jeleznek valamit?

Hosszúra nyúltam, bocsánat! Kép


Köszönettel: Koalamaci
Koalamaci
 


Kedves Lora!
En peldaul elo peldaja vagyok az elso, jo-jo a masodik naptol kezdodo tuneteknek. Meg szekre sem allhattam fel, mert annyira szedultem, elotte meg faramaszos, hegymaszos tipus voltam-vagyok. A rosszulletektol meg enni sem tudtam, le is fogytam az elso ketto honapban 5-6 kilot, az igaz, hogy pld. a hanyas /bocsika/ csak a 3.honaptol jott, de erdekes modon kitartott a 6.honap kozepeig, rendszeresen, felkeles utan a pocim kivarta, amig ettem valamit, akarmit!, es rohanas.... jajj volt annak, aki olyankor a toilett kozeleben netan BENN volt...

De szerintem sajna lehet pszihesen is, amikor az ember mar annyira akarja..

Mindenesetre a dokinak szerintem ilyenkor is nem artana UH-al, huvelyi, igen nagy kepfelbontasuval megnezni, mert igenis lehet, hogy van valaki odabent, de esetleg nem tud pld. jol megtapadni, mert esetleg alacsony a sargatest hormon... Bocsi, en mar tovig leragtam a progeszteron hiany temajat, de meg vagyok gyozodve arrol, hogy nalam ez a gond, es hogy a mult ev dec.-tol amikor az altalad is leirt tuneteim voltak, ezert nem tapadt meg a babuci, es szepen kihajozott... Csak a dokim ra sem hederitett a panaszaimra, es adta a Closti+inj. kurat... Es a fenti okokbol en most doki nelkul szedem a Duphastont, amit NEM ajanlok senkinek, de engem nem lehetne lebeszelni rola...
Persze, csak most, esetleg meg egy ciklust megprobalok igy, es utana megyek en is hormon-vervetelre... egy masik dokihoz..

Szia, Koalamaci!
Olvasd vissza az elozo temakat, E.azt is irja benne, hogy a mensi elotti verezgetes hormonproblema lehet, meg azt is irja:
Kedves Liz!
Az bizony nagy baj a következö baba szempontjából, ha nincs vérzés, mert akkor nincs peteérés sem. ( A vérzés akkor jelentkezik, ha volt peteérés és nem termékenyült meg.) Illetve ilyen esetbencsak nagyon ritkán van, és nagyon valószinü, hogy ha van is, a sárgatest hormon nem elégséges a baba kihordásához. Persze, minden alól van kivétel, de rendezni kell a hormon státuszt. Nemcsak hogy "hormonális háttere is lehet", hanem egyértelmüen hormonális háttere van a problémádnak. Valószínü, hogy folyamatos hormon kezelés kell (legegyszerübb erre a Clostylbegyt, persze kontroll vizsgálatok mellett). Ha egyszer véletlenül megjön a vérzés, az sem jelenti, hogy minden rendben.

Remelem, hamarosan visszajon Erazmusz doktorno, es segit bennunket a valaszaival - tapasztalataival, en nagyon nagyra ertekelem a segitseget. Nekem olyan o, mint aki a fuldoklonak a kezet nyujtja, mert tenyleg nagyon elhagyatottnak erzem itt -peldaul az egeszsegugy gyenge szintje miatt- magam.
Lella
 


Szia Kedves Erazmusz

Leirnam a hormoneredmenyeimet,kerlek nez meg,hogy szerinted jok-e!?A ciklus 24. napjan volt a vervetel.Koszonom szepen

prol. 9.2 ng/ml
prog. 0.3 ng/ml
osztr. 57.0 pg/ml
LH 17.0 mU/ml
FSH 6.3 mU/ml

nagyon koszonom Kriszti
kriszti
 


Kedves Lella!

Köszönöm, sajna én is ilyesmire gyanakszom. Holnap délután felhívom a nőgyógyászom, hogy mi legyen, akkor van a magánrendelőjében. Remélem nem maradok le így semmiről, mármint hogy esetleg napok telnek el a vizsgálatig, ha mégis szükség van rájuk. Kép

Koalamaci
Koalamaci
 


Kedves Erazmusz!


Leirnám a hormoneredményeimet,amik a ciklus 25.napján készültek,és akkor már terhes voltam.Prolaktin:301.1mIU/l,Progeszteron:73.7nmol/l.Azt szeretném kérdezni,hogy ez igy jó-e vagy kell rá Duphastont szedni?Most 4hetes terhes vagyok,és elég sokat görcsöl a hasam.Az ultrahang már kimutatta a terhességet.Elöre is köszönöm:


Teddy
Teddy
 


Kedves Teddy!

Bár nem értek hozzá, de elmondanám a véleményemet. Sajnos elég sok idöt kellett olvasgatással töltenem ezügyben. Ha jol tudom, dr E azt írta, hogy a progeszteronnak (három mérés átlagának) 64 nmol/l-nek kell lennie, hogy a terhesség létrejöjjön és meg is tudjon tapadni. A te eredményed szerencsére e fölötti. Szerintem nem kell szedned, de ha igen, csak biztonság kedvéért. Szerintem megnyugodhatsz.

Pá, Lora
Lora
 


Szia Lella!

Azt hiszem igazad van, képesek vagyunk pszihikailag produkálni az összes tünetet. Már csak arra kérek valakit, hogy igazán elárulhatná a titkot, hogyan is kell NEM GONDOLNI RÁ, hátha akkor összejönne a babucikánk.
Én is hömérözök, de nyelv alatt. Most 36,7-36,8 körül mozog a höm, de ennél feljebb még soha sem ment, egyik ciklus alatt sem. Most járunk a 17. napon. Azt hiszem, most is, és mult hoban a 11. napon volt peteérésem. Akkor viszont most is 25 napra fog megjönni, illetve remélem nem fog.
Addig már csak egy hét van, és szerdán már végre lesz dokim. Elmondom neki az összes töletek szerzett informáciomat, hátha ad egy nögyogyi szakorvosi diplomát. Persze ez csak vicc volt.

Na, most két napig pihenek, de madj elolvaslak benneteket utána. Legyetek jok.

Puszi, Lora
Lora
 


Kedves Erazmusz,

Szeretném én is megkérdezni a véleményedet a hormoneredményeimről, mert e mértékegységek teljesen összekutyulnak és nem tudok rajta eligazodni. Ez a vérvétel a ciklusban nem igazán tudom, hogy hanyadik napon volt, mert akkor éppen nagyon rendszertelenül menstruáltam. De a vérzés előtt 2 nappal vették le a vért, csakhogy a vérzésem akkor már 2 hete késett (terhes nem vagyok sajnos, de nagyon szeretnék). Nem tudom így érted-e. Remélem.

Szóval az adatok:

FSH: 3.60 U/l
LH: 4.43 U/l
Prolactin: 153.00 mU/l
Ösztradiol: <73.4 pmol/l
Szabad thyroxin: 11.44 pmol/l
Szabad trijodthyroxin: 4.23 pmol/l
TSH: 1.24 U/ml

Emilben is küldheted a választ a ronny@mailbox.hu címre.
El&#337;re is köszönöm,

Márti
Márti
 


Kedves Erazmusz!
Lehet, hogy fölösleges aggodalmamról kérdezlek, de mégis jól esne, ha válaszolnál, vagy megnyugtatnál vagy megmondanád az igazat.
Szóval az a helyzet, hogy pont egy hónapja beoltattam magam MMR oltással, ahol aláirattak velem egy papírt, hogy 3 hónapig nem vállalok gyereket, mert károsodása lehet az oltás miatt. Akkor pont mesntruáció után voltam egy nappal(normálisnak t&#369;n&#337; menstruáció után, tehát annyi napig és olyan er&#337;vel, mint szokott). Az egész hónap alatt két alkalommal voltunk együtt a párommal, tehát nem is adtunk sok esélyt a babának, és akkor is védekeztünk óvszerrel. Persze az óvszernek is van hibaszázaléka, emiatt aggódom. Lehet, hogy tényleg feleslegesen, f&#337;leg, hogy nekem teljesen összevissza 29-45 nap között jön meg a menzeszem. Most van a 35.nap.
Mégis, mi van, ha terhes lettem. Valóban okozhat-e ez magzati károsodást? Abortuszt jelent-e ez automatikusan?
Volt olyan orvos, aki egy hónap várakozást javasolt csupán. Tudsz err&#337;l valamit? Feltétlenül baj van abból, ha valakit terhesen oltanak be vagy néhány napos oltással lesz terhes?
Köszönöm, ha válaszolsz.
Egy aggodalmaskodó
egyaggodalmaskodó
 


Kedves Erazmusz,

Tavasszal volt egy 30 héten elhalt terhességem, az lenne a kérdésem, hogy szerinted is elég e a 6 hónap várakozási id&#337;.
Sajnos a Menstruációm a terhesség el&#337;tt sem volt mindíg rendszeres.
Most május elején jött meg el&#337;ször, majd 32 majd csak 42 napra. Normális ez, vagy forduljak orvohoz.
Várom válaszod
NK
Névtelen
 


Van egy olyan erzesem,hogy itt mar nem kapunk valaszokatKép
Ha megis akkor bocsanatot kerek!Kép

Kriszti
kriszti
 


Sziasztok!

Úgy tudom Eraszmusz augusztusban a szabadságát tölti. Nincs a városban sõt talán most Magyarországon sem. Ha visszajön biztosan visszatér ide is.

Marcsi
marcsi
 


Tisztelt Doki!Terhes vagyok és mással élek együtt, akinek viszont csak Kaális segítséggel lehetne gyereke.Mindezek mellé 34 éves vagyok és ez lenne a 3. abortuszom.Mik az esélyeim ,ha elvetetem?Köszönöm válaszod.Anonym
Névtelen
 


Kedves Egyaggodalmaskodó!

Remélem még visszanézel ide és elolvasod:
Én az MMR oltás után 2 hónap 10 nappal lettem terhes, eddig (18. hét) úgy néz ki egészséges a babám. Bármilyen dokinak mondtam, azt mondták nem lehet baja felejsem is el.
Ismerek egy lányt, aki az oltás után 1,5 hónappal esett teherbe, &#337; nemsokára szül egy egészséges kisbabát.
Egyébként olvastam a oltás részletes leírását is, melyben szerepel, hogy 700 olyan esetet regisztráltak, amikor az oltás el&#337;tt vagy után 3 hónappal esett teherbe a nö és egyik esetben sem okozott magzati károsodást.
Szóval fel a fejjel!
Írd meg, hogy terhes lettél-e?

Minden jót!

Mamacica
Mamacica
 


Kedves Névtelen!
Ha a 3. istenadta lehet&#337;séget sem használod ki, hanem elveteted a gyermeket, akkor szerintem nem érdemelsz több esélyt.
De ez csak egyéni vélemény és csak azért kaptam fel a vizet, mert azokra gondoltam, akik régóta próbálkoznak.
Tikk
Tikk
 


Névtelen!
Csak csatlakozni tudok Tikk válaszához!
Azt hiszem a legrosszabbat cselekedted, amikor egy ILYEN helyen kérdeztél ILYET...KépKépKép

Valószínûleg fogalmad sincs, mennyire a lelkünkbe tapostál...
Ancsi
 


Kedves Lányok!
Valóban külföldön voltam, és néhány órával ezelött értem haza. Most néztem meg a leveleiteket. A korábbiakat még nem vettem elö, most az aug. 2-töl írottakra válaszolok.

Kedves Lella!
Megnéztem a diagrammokat , nagyon örülök neki, hogy a sikeres lázgörbét le tudtad rajzolni a többieknek, így ezt nem kell nekem elküldenem faxon. Ti bizonyára azt is tudjátok, hogyan kell megnagyítani, hogy jól látható legyen. Én nem tudom, de ez nem is lényeg az én számomra. (Még a sikeres eredményt: a babát is le kéne rajzolni).
Annak is örülök, hogy sok információt megosztassz a többiekkel, akik úgy látszik, nem olvassák végig az egész topic-ot, és így gyakran ugyanazok a kérdések jönnek el&#337;. Remek segítötárs vagy és én is szívesen segítek Neked, amiben tudok. (Persze, másnak is.)
És köszönöm, amilyen szépen írtál rólam, ismeretlenül.
Jó lenne, ha meg tudnád nézetni a progeszteron szintedet a Clostylbegyt szedése után, amikor fenn van a höd, és a vérvétel után kezdenéd szedni a Duphastont. Biztos, hogy a Duphastonnal nem teszel semmi rosszat magadnak! Ha Clostylbegyt kellett ahhoz, hogy jó legyen a hormonszint, mindenképpen célszerü a terhesség támogatása is Duphastonnal, hogy lehetöleg zavartalan legyen. Lásd a sikeres lázgörbét!
Ha privát kérdésed van: írd meg e-mail-ben.

Kedves Liz!
Valóban nagy szerencséd volt a terhességeddel, illetve azzal, hogy ilyen rendszertelenség mellett is normális volt a lefolyása. Mint írtam: minden alól van kivétel a természetben, ez nem olyan, mint a 2x2. Csak statisztikai adatokra tudunk hivatkozni, amilyen a nagy többség&#8230; Csak javasolni tudom, hogy ami problémát meg tud elözni, vagy ki tud zárni az ember, azt tegye meg. Mert egy sikertelen terhesség annak, aki nagyon szeretne gyereket, nagyon nagy lelki megrázkódtatás.

Kedves Másikildikó!
A TriRegol az egyik legjobb (szerintem &#8222;A&#8221; legjobb) fogamzásgátló tabletta, de ennek is lehet tartós mellékhatása. Legjobb lenne, ha csinálnál legalább 1 alaphö görbét az általam ajánlott módon (Lella leközölte a mintát, a kivitelezését korábban leírtam), és legalább egy progeszteron és egy prolactin hormonszint mérést csináltatnál akkor, amikor a hömérséklet már fent van 37 fok fölött (vagy körül), abból meg lehet tudni, hogy okozott-e problémát a fogamzásgátló. Ha nemcsak 1 hónapig csinálod a hömérözést, akkor pontosan meg lehet határozni az u.n. "&#8222;irányított coitus&#8221; idöpontjait is (ha elküldöd nekem faxon vagy e-mailban, értékelem Neked).

Kedves Kukac!
Császármetszés után nem is javasolt a spirál, erröl is írtam már. A Depo-Provera olyan, mintha terhes lennél, és emiatt nem tudsz újabb terhességet produkálni a terhesség alatt. (Erre is van kivétel, a "szuperfekundáció&#8221;). Amíg a Depo-Proverát kapod, általában nem jelentkezik vérzés (mint terhesség alatt). A terhesség biztonságos kizárása érdekében a ciklus 1-5 napján kell adni az els&#337; inj-t, és 3 havonta ismételni. Vagy a szülés után 6 héttel ha szoptat az anya (erröl már lekéstél). Elég biztonságos, és késöbb valószín&#369;leg nem befolyásolja a terhességet, ha helyreáll a ciklus. Mivel steroid, folyadék visszatartást (ödéma) okozhat, vagy mellfeszülést, esetleg viszérgyulladást. Egyébként személyes tapasztalatom nincsen róla. Azért jobb lenne a tabletta, ha nem felejtenéd el! Mondjuk minden este lefekvés elött bevenni.

Kedves Khjutka!
Sajnos, szokták a Clostylbegytet minden vizsgálat nélkül felírni. Lehetni lehet, mindent lehet - de ha nincs rá szükség, akkor felesleges szedni, ha szükséges, akkor kontrollálni kell, hogy elég-e a szedett mennyiség. Vagy nem volt elég, vagy nem erre van szükség, ha 2 évi szedés eredménytelen volt, vagy ezen kívül másra is van szükség. Pl. a gyulladás megszüntetésére.
Krónikus petefészekgyulladás gyógyítására melegen ajánlom a Gynevac-ot, férjeddel együtt. Ettöl a barnás valami is talán megszünik. Az vagy a krónikus gyulladástól van, vagy hormonális elégtelenségtöl. Egyik se természetes.

Kedves Lora!
Én azt hiszem, ez inkább psychés dolog, hogy már a második naptól változást érzel. Azóta talán már többet is tudsz mondani magadról. De állítólag valóban vannak olyan nök, akik megérzik azonnal a terhességet. Tudományosan nem tudom se elvetni, se alátámasztani.
Kevés helyen van olyan UH, ami a várható menses elött kimutatja a terhességet. De nézesd meg a progeszteron szintedet, ebben (és még sok mindenben) nagyon igaza van Lellának.
Egyébként örülök, hogy elözö írásaimban megtaláljátok és elmondjátok egymásnak a vonatkozó tanácsaimat (l. Teddy). A progeszteron szint nagyon fontos.
Neked is tanácsolom, hogy ne nyelv alatt mérd a hömérsékletet, hanem popsiban, ahogy azt leírtam. Ha ugy se éri el a 37 fokot, vagy csak 1-2 napig: biztos a hormon elégtelenség.

Kedves Koalamaci!
A leírtak alapján 6-án még nem volt ovulációd, 36,-36,3 még nyelv alatt is az ovulációt kizárja. Hömérözésröl javaslom, olvasd el az általam leírtakat, ha pontosat akarsz tudni. Nyelv alatt pontatlan. Eredményes ciklusról Lella leközölte Nektek a mintát (/public.fotki.com/lella/diagramok/). Nem tudom, hogy kell kinagyítani, ö biztos meg tudja mondani Neked. Abból a ciklusból egy klassz baba lett (most hívtak meg az egy éves szülinapjára). Ö is nehezen lett, de amikor az én tanácsaimat megfogadták, 2 hónap mulva összejött.
Az elsö terhesség elvesztése lehetett hormon hiány miatt vagy krónikus gyulladástól. Ez a két leggyakoribb ok, különösen, ha a vérezgetést is figyelembe veszed, és azt, hogy a 18. Napon még nem volt ovulációd. Javaslat: hormonszint mérés akkor, amikor már felemelkedett a hömérséklet (szérum FSH, LH, Progesteron, prolactin), illetve Gynevac vakcináció férjjel együtt a krónikus gyulladás megszüntetésére, illetve megelözésére. Tehát, 1. ha elmégy az orvosodhoz, próbáld meg ezeket elkérni töle. Egyébként nem muszáj azonnal elmenni hozzá. 2. Mint mondtam, még nem volt ovulációd, de ettöl még nyugodtan lehet. Az ovuláció után 2 héttel jön meg a menses, ha nem lettél terhes. 3. Megijedni nem kell, de a fentieket érdemes lenne megfontolni.

Kedves Kriszti!
A ciklus 24. Napján ezek az értékek nem jók. A prolactin jó, azzal nem kell foglalkozni. De eddig még nem volt ovulációd, aminek a 14-15. Napon meg kellett volna lennie. Tehát HORMONÁLIS ELÉGTELENSÉGRÖL van szó, mint sok mindenkinek. Ezt támasztja alá az FSH-LH arány is: normálisan az FSH magasabb egy kicsit, mint az LH, itt ellenkezö irányban 3x-os az arány. Nyilván nincs rendes 28 napos ciklusod. Mit mutat az UH vizsgálat a petefészkekröl? Elsö nekifutásban a Clostylbegyttel kellene próbálkozni. Ha ez nem segít a hormonok rendezésében, akkor nehezebb a helyzet.
No, látod, ugy-e kaptál választ, csak éppen Angliában voltam, amikor kérdezted.

Kedves Teddy!
A hormon eredményeid tökéletesek, nem kell Duphastont szedned. Remélem, nem kezdted el, de ha mégis, akkor csak lassan, fokozatosan szabad elhagyni: 2 napont fél-fél tablettával csökkenteni! (A hormonszint esés bevérzést okoz! &#8211; Ezért nem lehet egyetérteni azzal, aki azt javasolja, hogy a 25. napig szedjetek Duphastont, utána hagyjátok abba &#8211; mert ez még akkor is vetélést okoz, ha egyébként sikerülne megtapadni szegény bébinek) Írd meg, hogy vagy? Enyhe hasfájás- olyan húzó jellegü &#8211; természetes a kora terhességben. Az erös hasfájás, görcsölés viszont lehet gyulladástól is. És lehet un. &#8222;abortiv pete&#8221; is, amikor a megtermékenyült petesejt nem életképes.

Kedves Márti!
FSH, LH normálisnak tünik, bár jobb, ha az FSH magasabb. Prolactin szint normális. A pajzsmirigy hormonok normál értékével nem szoktam foglalkozni, mert nem igazán befolyásolják a teherbe esés lehetöségét. Majd még utána nézek. Viszont nem nézték meg a progeszteront, ami nagyon fontos. Viszont a menses elött 2 nappal már nem lenne értékelhetö az eredmény. Javaslom a hömérözést, kivitelezése az Erazmusz topic elején (archiválva). Ha az eredményt elküldöd (e-mail-ben), majd kiértékelem.

Kedves &#8222;Egy aggodalmaskodó&#8221;!
Az MMR oltásnak utána kell néznem. Él&#337; vírus vakcinával nem szabad oltani terhesen, vagy nem szabad terhesnek lenni, mert lehet probléma. Minden vírus fertözésnek lehet fejlödési rendellenesség a következménye, egy egyszerü náthának is. De nem jelent egyértelmüen abortuszt. Én úgy gondolom, hogy nem valószínü a terhesség, ha az óvszer nem szakadt ki, vagy nem maradt benn.

Kedves NK.!
6 hónap várakozási idö szerintem is elég. De a rendszertelenség és az elhalt terhesség miatt a hormonvizsgálatokat fontos lenne elvégeztetni, és ha szükséges: beállítani a hormon szinteket. És megadatni a Gynevac-ot.

Kedves Anonym!
Elmondok egy történetet. Volt egy asszony, aki 8 éve szeretett volna gyereket. A férjénél megállapították, hogy nincs spermája, illetve annyira kevés, hogy majdnem nulla. A nö gyereket akart, és azt mondta a férjének, hogy hozzám jár kezelésre, közben valakivel összejött kizárólag gyerekcsinálás céljából, ami sikerült is. A férje azt mondta, hogy lehet, hogy nem ötöle van a gyerek, de nem bánja, nem is akarja tudni, mert gyereket akar ö is. A gyerekmegszületett és mind a hárman boldogok (a gyerek a harmadik). Én azt javaslom: inkább a kegyes hazugság, mint az abortusz! Minél több az abortusz, annál kisebb az esély, hogy utána zavartalan terhesség, vagy egyáltalán terhesség legyen! Lehet, hogy ez az utolsó esélyed 34 évesen! Biztosat nem lehet mondani, de a statisztikai adatok szerint a lehetöségek egyre rosszabbak lesznek!

Kedves Lányok!
Mindenkit üdvözlök, most megpróbálom elküldeni válaszomat, utána megkeresem régebbi kérdéseiteket, és azokra is válaszolok, ha még aktuális.
Örülök, hogy végre Ancsit is látom: azóta nem láttam az írásodat, amióta megalkottad az Erazmusz topicot.
Üdvözlettel
Erazmusz
Erazmusz
 


Kedves Erazmusz,
NK vagyok ismét.
Köszönöm a válaszodat.Lehet, hogy nem vagyok túl jártas a dolgokban, de eddig nekünk semmiféle hormonvizsgálatot nem ajánlottak, pedig elég sok orvosnál voltam. A Gynevac gondolom egy gyógyszer. Ez mire jó?
Köszönöm válaszod, sokat segítessz.
NK
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!
Nagyon örülök, hogy végre itt vagy ismét közöttünk! Kép
A lányok - és persze jómagam - már nagyon vártak, örülünk, hogy szakmai tanácsokat is kaphatunk, hiszen eddig csak mi, kis áldoktorok segítettük egymástKép

Lenne azért nekem is kérdésem bõven!
(azt hiszem ismered a történetemet, ezért itt most megkímélem a többieket - õk is ismerik)
Az idén bekövetkezett 10 hetes terhesség-elhalás után mûtét - azóta várok a mensire.
Tegnap voltam a dokinál, Clostilbegytet írt.
Kérdésem erre a szerre vonatkozik...
Egész pontosan hogyan fejti ki hatását?
Ha valakinek alacsony a prog-szintje, akkor ez rendezni fogja-e, vagy mellé Duphaston-t is kell szednie?
Lehet-e egyáltalán a kettõt együttesen alkalmazni?

Egy rossz érzésem van ezzel a tablettával(?) kapcsolatban, hogy itt szinte mindenki szedi...
Olyan, mintha mindenre jó lenne...mintha "nem jön össze a baba? Akkor Closti" "Alacsony a prog-szint? Akkor Closti. Rendszertelen a mensi? Akkor Closti?"
Olyan népgyogyinak tûnik, mint a régi háziorvosunknak a Maripen. (ugyanis õ problémától függõen ezt írta fel, 3x2-es adagban!!)

Na, jó befejezem.
Inkább szóhoz engedlek jutni..Kép)

Köszönettel és üdvözlettel:
Ancsi
Ancsi
 


Szia Erazmusz!

Jo, hogy épségben megérkeztél a szabidrol. A másik topicban azt probáltuk megfejteni a lányokkal, hogy a peteérés egyenlö-e az ovulácioval. Peteéréskor vagy. ovuláciokor van a hömérséklet minimum? Ha a peteérés és az ov. két különbözö dolog, akkor az idöpontja is különbözö? Halluttunk olyat, akinek azt mondták, hogy az ovulácio a peteéréstöl számitott 36-39 orán belül következik be, vagy ez csak annál igaz, aki kapott tüszörepesztö szurit?

Köszönöm szépen a válaszodat elöre is (a lányok nevében is)

Pucur

Ja és mégegy: Ez volt az elsö honap, hogy clostit kaptam. Peteérés rendben, hormoneredményre még várok. A 28.-29 napon kevéske barnás folyás. Utána két napig intenziv vérzés. A menstruácio elsö napját mikorra vegyem, a barnás folyás idöpontjára vagy a véresére? (bocsi a részletezésért) Mi volt ez a barnás folyás? Régebben a menst. elsö két napja nálam mindig ugy telt, hogy enyhe vérzés, ami barnás szinü vagy alvadtabb volt, azután pedig két nap normál vérzés. Utalhat ez progrszteron hiányra?

Köszönöm: Pucur
Pucúr
 


Kedves Erazmusz!

Én korábban tettem fel a kérdésemet, de ha nem gond megismételném.
Nekem egy uterus bicornisom van. Szeretném tudni neked mi a véleményed a teherbeesés és a "kihordással" kapcsolatban.

Nagyon örülök, hogy visszatértél hozzánkKép!
válaszodat el&#337;re is köszönöm
Györgyi
Györgyi
 


Üdvözlünk újra körünkben!
Már mindenki, magam is, nagyon vártunk!
Reméljük kipihented magad és készen állsz arra, hogy a kérdéseinkre válaszolsz. El&#337;ször is a lányok nevében is had köszönjem meg (persze ha a többiek is megengedik), hogy vagy nekünk.Mivel igen olyan kevés orvos van, aki csak úgy pusztán jóindulatból segít embertársainak. Köszönjük! Nekünk ez nagyon sokat jelent no és a következ&#337; generációnak is!!Kép
bubi
 


Kedves Erazmusz!
Köszönjük azt az önzetlenséget melyel kérdéseinkre válaszolsz.

A kérdésem a hömérözéssel és a hüvelyváladékkal kapcsolatban van:

Ciklusaim rövidsége miatt (23-26 naposak) a höm hüvelyben mérve leesett a 11. napon. 2 napra rá megjelent az a bizonyos hüvelyváladék, ami az ovuláció egyik biztos jele, a tojásfehérje, nyújtható legalább 10 cm-re. A höm is felugrott 37-re, majd másnap leesett 36,75-re és újra megjelent a tojásfehérje szer&#369; dolog. Ma már megint 37-et mutat a hömérö.

A kérdésem csak annyi, lehetett 2 ovulációm 72 órán belül? Vagy valami hormonális gubanc lehet? Progi hiány? Sajnos a továbbiakban a hömröl még nincs infóm, mert ez az elsó hónap, hogy jól mérem, utasításaid alapján.

Semmilyen stimuláló vagy egyéb gyógyszert nem szedek!

Köszönöm válaszod,
Üdvözlettel, Moni
mj
 


Kedves Erazmusz!

Nagyon örülök, hogy megjöttél.

Azt szertném kérdezni, hogy a ciklus közepén jelentkez&#337; kicsi pecsétel&#337; vérzés vajon mit jelent, mit&#337;l van?

Köszönöm

Djeszter
djeszter
 


Kedves NK,
A Gynevac-kal kapcsolatban még a legelsö hozzászólásoknál olvashatsz részletesen. Remélem segíteni fog a homályt eloszlatni.
Üdv, Moni
mj
 


Szia Ancsi drága!

Csak annyit szeretnék írni neked, hogy ne hagyd, hogy a "lelkedbe tapossanak" az ilyen hozzászólók, vagyishogy ne hagyd, hogy egy virtuális üzenet ennyire hasson rád. Nagyon sok ilyen és más ember van még, szerintem a hús vér barátaid és azok a virtuális emberek véleménye okozzon neked bármilyen érzelemet, akiknek adsz a véleményére. Sajnos ilyen a világ, de nem szabad hagynunk, hogy minden negatívum lehúzzon minket. Ugye érted mit szeretnék kigobózni? Kép

Olvastam a másik topicban, hogy voltál dokinál és jól vagy, örülök neki!! Csak így tovább!!

Puszi,
Évici
Évici
 


kedves Erazmusz

ne haragudj,hogy azt felteteleztem cserben hagysz minket.mentsegemre legyen az utobbi par nap elegge siralmas volt szamomra.Mostmar sokkal jobban vagyok amihez te nagyban hozzajarultal.KOSZONOM.

tehat a dokim szerint JOK a hormonok de a petefesykem tele van cisztakkal,most probalok a talalni valakit aki hajlando a laparosykopiat belathato idon belul megcsinalni nem 4-5 ho mulva

Mindent koszonok es remelem sikerult pihenned is

Kriszti
kriszti
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet:

 

cron