Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Erazmusz!

Ha valaki hormonpotlást kap (pl. Duphas.) a terhessége alatt az mennyiben akadályozza meg a természetes kiválasztodást? Gondolok arra, hogy egy genetikailag hibás babát is megtart a hormon, vagy a természet továbbra is szelektál?

Köszönettel: Pucur
Pucúr
 


Kedves Erazmusz!

Nagyon szépen köszönöm a választ. Kép

Azóta a 21. napon - teszttel igazoltan - volt végre ovuláció. A hõmérõt próbáltam már hüvelyben is popsiban is, igaz csak 2 napig. A hüvely ugyanannyi volt, mint nyelv alatt, a popsi meg 1 fokkal volt magasabb, a következõ napon meg a popsi volt két fokkal alacsonyabb (?!), úgyhogy maradtam az eredeti verziónál. Még nem igazán tudtam magam végleg elszánni a popsis megoldásra. Kép

Mikor mondták a lányok, hogy nem leszel egy darabig, felhívtam a nõgyógyászom és elregéltem gyorsan a gondom és megkérdeztem, hogy menjek akkor "most", vagy ráér szeptemberben. Nem volt túl lelkes, majd azt mondta, várjam meg a következõ menstruációt és utána jelentkezzek. Pont azért hívtam fel, mert gondoltam "frissiben" többet tudna kihozni a hormoneredményekbõl, de finoman el lettem hajtva, ráadásul, ha komolyan veszem, még meg is ijedtem volna. Kép Amúgy is gondolkodtam már rajta, hogy azt hiszem nekem nem õ a megfelelõ doki és inkább másikat kéne keresni. A barátnõm ajánlott egy nõ nõgyógyászt, azt hiszem legközelebb hozzá megyek. Egyébként a hõm most - továbbra is nyelv alatt Kép - reggelente 36,8 körül van, napközben meg már 37 felett is. Nálam az már nagyon magasnak számít, ritkán van hõemelkedésem, de azt egybõl megérzem. Remélem, nem fog megjönni.

Még egyszer köszönöm, hogy válaszoltál. Hétvégén indulunk nyaralni, szeptember 5. körül jövünk vissza. Akkor mindenképp elmegyek a nõgyógyászhoz. Gondolom ez alatt a pár nap alatt már úgysem tudná megváltani nekem a világot, ráadásul (nagyon titkon) reménykedem, hogy esetleg sikerült és akkor nem akarom, hogy nagyon megbolygassák odabent a dolgokat. Mielõtt indulnánk (aug.25.), reggel azért megnézem a tesztet. Kb. akkor jár le az ovuláció utáni két hét, gondolom elõtte úgysem mutatna semmit. Remélem nem kések így le semmirõl és az út alatt sem lesz semmi probléma. Most már befejezem, köszönöm, hogy meghallgattál/elolvastál Kép.


Koalamaci
Koalamaci
 


Móni,
KÖSZi, az infókat, de sajnos nincs lehetőségem elolvasni az össze levelet, ezért fodultam Erazmuszhoz.
Még mindíg a Gynevac felől érdeklődnék.

Erazmusz,
Lehet, hogy rosszul fogalmaztam, tulajdonképpen igaz, hogy elhalt a terhességem 30 hetesen a tavasszal, de nem méhen belül, hanem mert veleszületett rendellenessége volt, így a szülést sem élte túl.
Nehéz volt ez a fél év, de most újra próbálkozunk. Ahogy írtam, nekem a terhesség előtt sem volt rendszeres mindíg a mensim és a Norculuttal állították be, úgy 3 éve. Egyébként rögtön teherbe estem az első havi próbálkozások után: Szóval hogyan is van ez a Gynevac-cal.
Köszönöm válaszod
NK
Névtelen
 

 
 

Szia Erazmusz

Csak kiegeszitenem azt amit a strandrol gyorsan irtam neked.

Megegyszer bocsanatot kerek a negativ hozzaszolasomertKép

tehat a dokim szerint JOK a hormonok de a petefeszkem tele van
cisztakkal,most probalok a talalni valakit aki hajlando a laparoszkopiat belathato
idon belul megcsinalni nem 4-5 ho mulva.A Closti-n mar tul vagyok 4 ciklusban probalkoztunk vele de ugyanugy 8-10 hetente mensiztem.Clostit utoljara aprilisban kaptam azota csak varok.Augusztus elejen azzal engedett el a dokim,hogy akkor majd novemberben menjek vissza es ad peterepesztot. Nem latom ertelmet meg 4 honap varakozasnak ezert szeretnek talalni egy olyan orvost aki hajlando mgerteni azt,hogy nekem sosem volt rendes ciklusom nincs ertelme varni.Nagyon koszonok mindent megegyszer.

Kriszti
kriszti
 


Kedves Erazmusz,
remelem, jol telt a szabadsag, es egy kicsit hatrahagytad a mindennapok taposomalmat, legalabb egy idore. Nagyon orulok, hogy ujra itt vagy es segitesz nekunk. Egy kicsit aggodtam, hogy bizalmadat elveszitem, amiert nyilvanosan is elerhetove valt az altalad szemelyre szoloan nekem kuldott diagram, de sokan szerettek volna megkapni es okulni belole - hasznalni, ezert keszult el. Te sajnos abban az idoben nem voltal velunk, igy nem volt lehetosegem a beleegyezesedet kerni, amiert elnezesedet kerem. Isten hozott itthon es a korunkben is. Lella

P.S. Elkuldtem neked mailben a diagramomat. Es jo szokasomhoz hiven kerdeseket is vele.
Lella
 


Kedves Erazmusz!

Jelenleg 14. hetes terhes vagyok (13. betöltött hét). Az első harmadban Utrogestan hüvelykapszulát "szedtem", napi 2x2-t.

Az orvosom tanácsára csak az első harmadban kellett szednem. Éppen most, péntektől hagytam abba.

Szerdán volt orvosi (nőgyógyászati) vizsgálat, csütörtökön pedig részletes genetikai UH (Finno.-ban a betöltött 13. héten csinálják).

Mindent rendben találtak, a baba tökéletesen egyezik a menzesz alapján számitott korával, egészséges, normális ütemben fejlődik.

A 7. héten Magyarországon fenyegető vetéléssel feküdtem kórházban, ahol megállapitották, hogy nem a méhemből jött a vérzés és a leválás, hanem a méhszájamnál a terhességtől kialakult polipból.

A mostani orvosi vizsgálat során megállapitották, hogy a polip már nagyon kicsi, és nem vérzik.

A kérdésem:
Az Utrogestant egyszerre hagytam abba, nem fokozatosan. Az orvosom nem emlitette, hogy igy kellene, viszont egyik válaszodban olvastam, hogy a progeszteron tartalmú hormonkészitményeket fokozatosan kell abbahagyni.

Nekem is igy kellett volna?
Mit tehetek most?

Köszönöm mihamarabbi válaszodat:

Nyuszimanó, egy aggódó kismama.
Nyuszimanó
 


Kedves Erazmusz!
Én is örülök,hogy újra itt vagy! Kép
Kíváncsian várom a válaszodat,bár ahogy elnézem,nem, olyan égetöen fontos kérdést tettem fel,mint a többiek.Azért mégis kíváncsi vagyok!!!!!Köszönöm,Bobojsza. Kép
orsolya (orsolya)
 


Kedves Erazmusz!


Köszönöm a válaszodat,és nagyon örülök neki,hogy jónak találtad az eredményeimet.A hasam már nem görcsöl,inkább csak fáj/húz/.Elkezdtem szedni a Magne-B6-ot és talán ettől múlottak el a görcsök.Elkezdödött a szörnyű hányinger,elözö terhességem első 3-hónapját volt szerencsém végighányni.Ezt szeretném most elkerülni,de sajos nem ugy néz ki a helyzet,szörnyen nézek ki/48kg/.Az orvosom már mondta hogy befektet a kórházba de hálaistennek nem lett acetonos a vizeletem.Egy uj problémám viszont van a gátamnál elkezdett kirepedni a böröm és ez ugy csip.Semmi szagos és szines folyásom nincs.Csak félek hogy valami fertözéstöl elvetélek.Amugy most 6-hetes a baba,és mikor 5-hetesen voltam ultrahangon már volt szivhangja, hallotam is kihangositották nekem.


Köszönöm:Teddy
Teddy
 


Kedves Lányok!

Már látom, azt fogom csinálni, hogy mindenkinek egy kórlapot nyitok, mert sokszor nehéz visszakeresni az elözö kérdéseket. Azért most próbálok a pénteki kérdésekre válaszolni.

Kedves NK!
A meddöségi kivizsgálásban alapvetö a XXI. Század elején a hormonvizsgálat. A Gynevac egy vakcina, amely egy injekció sorozatot jelent. Krónikus nögyógyászati gyulladások gyógyítására találták fel, de mivel sok kórkép hátterében találhatók krónikus gyulladások, ezért többféle probléma gyógyítására alkalmas. Így jó eredménnyel alkalmazható a meddöség gyógyításában (meddöség = 1 éves rendszeres nemi élet alatt nem jön létre terhesség annak ellenére, hogy akarják). Több száz esetben alkalmaztam és ezek harminc százalékánál minden más beavatkozás nélkül létrejött a terhesség. Gynevac után létrejött terhességeknél felére csökken a spontán vetélések és a koraszülések arányszáma ezért akkor is javaslom terhesség elött, ha még nincs szó meddöségröl.

Kedves Ancsi!
A Clostilbegyt gyenge ösztrogén, az agyalapi mirigy FSH hormontermelését serkenti. Az FSH emelkedése fokozza a petefészek müködését. Így elösegíti a peteérést, és peteérés után emeli a sárgatest hormon szintjét. Clostilbegyttel indukált terhességnél mindamellett gyakori a progeszteron szint elégtelensége, ezért én ilyenkor mindig adok a bekövetkezö terhességnél Duphastont és elég gyakran már az ovuláció után néhány nappal is adom, hogy az esetleges terhességet támogassam. (Ilyenkor csak a menstruációig) Tehát a kettöt lehet együtt is alkalmazni.
A leírtakból látható, hogy a Clostilbegyt nem mindenre jó, hanem csak a petefészek elégtelenség kezelésére. De a petefészek elégtelenség következményei: 1. Rendszertelen menstruáció, amikor nincs is esetlen egyáltalán peteérés, 2. Van peteérés, de sárgatest elégtelenség van (alacsony a progeszteron szint). Azt, hogy igazán kell-e, és mennyi kell belöle, a peteérés után 1 héttel mért progeszteron szintböl lehet meghatározni. Ha a baba más miatt nem jön össze, de a petefészek jól müködik (rendszeres menstruáció, jó progeszteron szint) akkor felesleges, és káros a Clostilbegyt szedése.
Mivel a topicban levelezö lányok legtöbbjénél petefészek elégtelenség tapasztalható, ezért általában jogos a Clostilbegyt, de azért hormonszintet kéne mérni!

Kedves Pucúr!
A peteérés (magyarul) azonos az ovulációval (latinul). Ekkor van a hömérsékleti minimum. Tehát az ovuláció az LH peak (csúcs) után 36-39 órával következik be. Ez mindenkire igaz. Az LH peak idejében szokták adni a tüszörepesztö szurit.
A menstruáció elsö napját a rendes vérzés elsö napjától vegyed. Ez a barna folyás sárgatest elégtelenségre (progeszteron hiányra) utal.
Véleményem szerint genetikailag hibás babát nem tartja meg a hormon szedése, viszont a hormonhiány okozhat fejlödési rendellenességet is. Tehát ezt a szelekciót nem akadályozza meg a hormonszedés.

Kedves Györgyi!
Az uterus bicornis nehezíti a teherbe esést, gyakoribb a spontán vetélés, de nem lehetetlen a terhesség és a kihordás. Volt egy paciensem, akinek a következö története volt: Egy spontán vetélés, egy kihordott terhesség, még egy spontán vetélés, még egy kihordott terhesség, utána hurkot akartunk feltenni a méhébe, ami nem sikerült, ekkor derült ki, hogy uterus bicornisa van (akkor még nem volt ultrahang).

Kedves Bubi!
Köszönöm kedves szavaidat.

Kedves Móni (mj)!
Elöfordulhatott két ovuláció (így jön létre a kétpetéjü ikerterhesség) de a tojásfehérjeszerü váladék általában több napig szokott lenni egy ovulációnál is. A progeszteron csak ezután keletkezik, tehát ez nem utal progeszteron hiányra. Pontosabbat majd akkor, ha legalább 1 hónapi hömérsékletet el tudsz küldeni. Ne is szedj addig stimulálószert, amíg nincsenek pontos információk.

Kedves Djeszter!
A ciklus közepén jelentkezö kis pecsételö vérzés az ovulációt jelenti. Néhány nönél így lehet észrevenni.

Kedves Kriszti!
Ha a dokid szerint policisztás petefészked van, akkor legcélszerübb lenne ennek laparaszkópos lézeres kezeléséért a Szt. Margit Kórházban Dr. Fábián Sándor föorvost megkeresni. Általában rövid határidövel megcsinálja. Írd meg az e-mail címedet, ott bövebbet írok róla. Ha a Clostilbegyt mellett csak 8-10 hetente menstruáltál, akkor igazad van ha nem akarsz 4 hónapot várni a laparaszkópiára, úgyhogy jelentkezz.

Kedves Koalamaci!
Alaphömérsékletnek csak a reggeli elsö hömérözés számít. Napközben már nem.
Lehet, hogy a nö-nögyógyász nagyobb empátiával rendelkezik, de nem biztos.

Kedves Lella!
Mint e-mailben megírtam, örülök, hogy nyilvánosságra hoztad a diagrammokat, úgyhogy a beleegyezésemet és köszönetemet utólag is megkapod.

Kedves Nyuszimanó!
Én úgy gondolom, hogy jó lenne 2x1 tabletta Duphastonnal támogatni továbbra is a terhességet. A lányok írták, hogy recept nélkül is megkapták, igaz dupla áron. A vérzés miatt javaslom a szex tilalmat.

Mindenkit szeretettel üdvözöl

Erazmusz

(Olyan sok a kérdés, hogy a régebbiekre most nincsen idöm visszatérni.)
Erazmusz
 


Kedves Teddy!
Hányás ellen a következö javaslatom van: írass fel Torecan végbélkupot, néhány szem kekszet és a kupot tedd az ágyadhoz. Reggel, mikor felébredsz, ne kelj fel, hanem dugd a kupot a végbélbe, edd meg a 3-4 szem kekszet, és maradj fekve még fél óra hosszáig. Ebéd előtt fél órával tegyél fel egy másik végbélkupot. Ezt addig folytasd, amíg teljesen meg nem szünik a hányinger. Ha megszünik, elöször a déli kupot elhagyhatod, helyette Torecan tablettát vegyél be délben és este. Ha így sincs hányinger, a reggeli kupot is el lehet hagyni, és 3x1 Torecan tablettát szedni kb. a terhesség 14. hetéig.
Próbáld meg Canesten kenöccsel kenni a gát tájékát.
A MagneB6 szedése jó.

Kedves Orsolya!
Egyenlöre nem találom a kérdésedet, úgyhogy légy szíves írd meg újra.

Üdvözlettel

Erazmusz
Erazmusz
 


kedves Erazmusz!

Köszönöm a gyors választ.Én Daedalon tabletátt kaptam hányinger ellen/2naponta/,de nem nagyon használ.Felcseréljem a Torecánnal?Nem árt egyiksem a babának?

Köszönöm:Teddy
Teddy
 


Kedves Erazmusz!

Köszönöm a gyors választ. Mivel Finnországból irok, nem tudom, vajon itt is meg tudom-e szerezni a Duphastont.

Meddig javaslod a szedését?

Feltétlenül kell gyógyszert szedni? Mi történhet, ha nem szedek tovább progeszteron tartalmú gyógyszert?
A méhlepény még nem tudja termelni a szükséges hormonokat?

Köszönet még egyszer: Nyuszimanó
Nyuszimanó
 


Kedves Nyuszimanó!
A méhlepény termeli a hormonokat, csak az a félö, hogy nem eleget. Lehet, hogy nem Duphaston, hanem más néven van ott. Ha már napok teltek el, akkor ne kezdd ujra, de azért tartalékba szerezz be progeszteron tartalmu gyógyszert. Ha elkezdene erösebben fájni a hasad, de föleg ha szines váladék jelentkezik, akkor viszont feltétlenül kezdd el ismét szedni és a 36 hétig szedd. Üdv. Erazmusz
Erazmusz
 


Kedves Teddy!
Egyik sem árt a babának. 31 éves szülész gyakorlatom alapján ajánlottam neked. A tabletta ilyen esetben nem elég, ezért javasoltam a fenti terápiát, amivel 100 hányós terhes közül 99-nek megszünik a hányingere.
Üdv. Erazmusz
Erazmusz
 


Erazmusz!
Köszönöm. Megpróbálom ma vagy holnap beszerezni.

Végig 2x1-et javasolsz a 36.hétig?

Köszönettel: Nyuszimanó
Nyuszimanó
 


Kedves Erazmusz, orommel latom, nagyon aktiv vagy a mai, szabadnapon is.

Koszonom szepen a leveledet, megkaptam, kovetni fogom a tanacsoltakat.

Meg szeretnem meg kerdezni, a petesejt az ovulaciotol szamitott mennyi idon belul eletkepes? Es a masik kerdesem, a Duphastont lecsokkentem 3x1-rol 2x1-re, en is ketto naponta fel szemmel csokkentsem, ahogy leirtad?

Koszonom, hogy segitesz nekem, nekunk. Lella
Lella
 


Erazmusz!

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat! Olyan jo, hogy vagy nekünk, az én orvosom például egész augusztusban szabin van és nem elérthetö, ezért elnézédeset kérem, ha esetleg olyan problémával zaklatlak ami jelentéktelennek tünik. Nekünk, (föleg elsö babásoknak) minden kis barna trutyi pl. nagyon is fontos kérdés. Ezért tényleg elnézést, ha valamit nem értünk meg elsöre és ujbol mekérdezzük. Minden elismerésem a Számodra, hogy felvállaltál minket! KépKép

Köszönöm a Többiek nevében is!

Üdv.: Pucur
Pucúr
 


Kedves Erazmusz csatlakozom az elöttem szolokhoz én is örömmel üdvözölek!

Még volna egy kérdésem :nem lehetséges, hogy menzesz elötti barnás folyást a gyogyszer /Closti/ okozta? Én valahogy a gyogyszerrel hoztam összefügésbe, mert azelött még nem szedtem ilyen problémám sose volt.Most, hogy nem szedem egy éve, már nem minden hónap fordul elö. Igaz most, hogy az életem ne legyen olyan egyszerü ahogy véget ért a ciklusom 2 napra rá ujbol barnás folyás kezdött, aztán megszünt, aztán 2 nap mulva ujbol ...
Hát már nem tudom mi ez.
Szia: Jutka
khjutka
 


Kedves Erazmusz!

Azt szeretném kérdezni, hogyha a höm kb 9-10 napig van fent a ciklus második felében 37C ill. felette, de barnás váladik is jelentkezik az is progi hiányra utal?

Másik kérdésem, hogy lehet az hogy nálunk a hormonszint mérése miatt egy nap alatt kész a vérvételi erdemény? Ez valós képet mutat?
A prog. szintem e szerint a vérvétel szerint jó 22.41ng/m1, de a barnás izé alapján meg nem jó. A mellem és a hasam is egész hónapban szét akar durranni úgy feszül. Most ilyenkor nem tudom mi van.
A magas tesztoszeron szint 0.97ng/m1 gátolhatja a teherbeesést?

Bocs a sok kérdésért. Válaszodat elQre is köszönöm.
bébé
Névtelen
 


Kedves bébé!
Van olyan hely és módszer, amivel azonnal kész a progeszteron, de ez ritka, mint a fehér holló. Vagy éppen sikerült akkor levenni a vért, amikor összejött a kellö számu anyag. ( Hol csinálták?)Az eredmény megbízható. Valóban jó a progeszteron. Milyen a prolactin? Az nem magas? Ez is befolyásolhatja, de még inkább egy esetleges krónikus gyulladás okozza ezt a barnás folyást ebben az esetben. Javaslom a Gynevac injekciós kúrát, férjjel együtt, ha még nem kaptatok. Ha igen, akkor is érdemes megismételni.
Erazmusz
 


Kedves mindannyian!
Most látom, hogy több kérdést is kaptam. A másik topic-ban járkáltam, és írtam is egy hosszú levelet, de nem tudom a Word-ból áttenni.
Kedves Lella! Az ovulácio-peteérés meditációhoz is hozzászóltam, és egy másolatot szeretnék küldeni Neked, amit konvertálj majd át légy szives az internetre, hogy mindenki hozzáférhessen. Csak nem találom egyenlőre a fax számodat, légy szives megírni megint, ha csak addig, mig ismét net közelbe kerülsz, meg nem találtam, és el nem jut Hozzád a fax.
Egyébként az ovuláció azaz tüszörepedés után azonnal életképes, de a megtermékenyülés normálisan a petevezeték közepén jön létre, és onnan vándorol még néhány napig a megtermékenyült petesejt a méhbe. A Duphastont így csökkentsd, ahogy írtad, de ha mégis bizonyítottan terhes leszel, akkor ismét 3x1-et szedjél.

Mindenkinek nagyon szívesen! Olyan ez, mint a kábítószer: rengeteg más dolgom is van, de többször is ide rohanok, hogy megnézzem: jött-e újabb kérdés.

Kedves Jutka! A Clostylbegyt nem okozhatja a barnás folyást. Leginkább akkor van, ha a progeszteron kevesebb a szükségesnél, vagy ha krónikus nögyógyászati gyulladásról van szó.

Kedves Nyuszimanó!
Ha ismét elkezded szedni, mert panaszod van, akkor 3x1-et javaslok, a 36. hétig.

Remélem, Lella segít majd, ha megkapja a faxomat, az ovuláció körüli vitát megoldani. Persze, ha valami nem érthető az idézetből,csak kérdezzetek!

Mindenkit üdvözlök Erazmusz
Erazmusz
 


Kedves Kriszti!
Beszéltem Fábián Sándor Dr.-ral, fordulhatsz hozzá a petefészek cisztáiddal (PCO-val). Jelenleg Görögországban nyaral, jövö hét közepétöl lesz itthon. Egyedül ö csinálja lézer laparaszkópiával a PCO mütétét. A lézer a legjobb megoldás ismereteim szerint. Telefonszáma: 06-30-9461426. E-mail címe: sfabian@matavnet.hu , de inkább telefonon keresd.
Üdvözlettel

Erazmusz
Erazmusz
 


Kedves Erazmusz!

Azt szeretném megtudni töled, hogy amennyiben a menstruációm 4-5 napot késett, én pedig úgy éreztem, hogy terhes voltam, akkor a vérzés után el kell-e mennem nőgyógyászhoz, vagy a menstruáció megtisztítja a szervezetet. Próbálkozhatunk-e újra azonnal, vagy várnunk kell?

Köszönettel:
Boci
Névtelen
 


Kedves Boci!
Ha a vérzés teljesen el is múlt, nem kell elmenni nögyógyászhoz. Sokkal több terhesség illetve megtermékenyülés keletkezik, mint amnnyiröl tudunk, és ezekkel sose mennek el orvoshoz. Lehet azonnal próbálkozni.
Üdv. Erazmusz
Erazmusz
 


Erazmusz!
Szeretnék Neked magánban írni. Hol találom meg az e-mail címedet?
Névtelen
 


Kedves Lella!
Megtaláltam a fax számodat, de nem akar átmenni Libiába a faxom. Este újra próbálom. Nem változott meg a szám?

Kedves Névtelen!
E-mail címem: gynevac@elender.hu
Üdv. Erazmusz
Erazmusz
 


Kedves Erazmusz, a fax szamom: 00 218 21 483 0031 vagy a 00 218 21 483 6820. Remelem, sikerulni fog. Az elozo informaciokat koszonom szepen. Udv. Lella
Lella
 


Kedves Erazmusz!

Köszönöm a gyors választ!
Boci
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!

Köszönöm a válaszod. Mit okozhat ha kevesebb a progreszteron szint?/Nem lehetek terhes, esetleg beteg lesz a gyerköc?/
Mult héten voltam nögyogyásznál azt mondta nincs jelenleg semmilyen gyuladásom. Akkor valoszinübb a hormon probléma?
Tényleg nagyon rendes vagy , hogy még hétvégen is a 'nyavajájinkkal' foglalkozol.
Szia Jutka
khjutka
 


Kedves Erazmusz!
El sem hiszed mennyire orulok az altalad felajanlott lehetosegnek.
27 eves vagyok,ket kisfiut szultem,mindkettot csaszarmetszessel.Az elso mutet utan nem volt semmi gondom,de a masodik utan kb.8 hetet vereztem.Ezutan nehany honapra ra a ciklusaim rendszertelenne valtak,abban az ertelemben,hogy normalis idoben jelentkeztek,normalisan zajlottak le,de verzes utan ket napig szunet,es utana ismet 2 nap verzes.Ultrahangos vizsgalatokra is voltam,ahol egyik alkalommal egy 2 cm atmeroju petefeszek cisztat mutattak ki.A kovetkezo ciklusban mar nem volt ott.Az orvosom a Mikrogynon kis hormontartalmu tablettat ajanlotta.Mar 8. honapja szedem.A tabletta alatti ciklusoknak fele normalisan zajlott,fele meg ugyanugy ,mint tablettaszedes elott.Nem tudom mi tevo legyek,meddig szedjem meg a tablettakat.Egyaltalan megoldhato-e ez a verzes zavar ezzel a kezelessel?Amugy nincs szuksegem fogamzasgatlasra mert a masodik mutet utan elkotottek a petevezetekeimet.(Es sokszor hanyingerem is van a tablettak miatt.)
Nagyon szepen koszonom a tanacsot,elore is!
Kerlek szepen a kovetkezo cimre valaszolj:
ibaratosi@personal.ro
(De ide is jo lesz,ahogy neked konnyebb!)
Desy
 


Kedves Erazmusz!

Lotti vagyok, talán még emlékszel, a hormonleletem alapján az prog. szintemet is alacsonynak találtad. A múlt havi clostilbegyt szedés "eredménye" egy 10 és egy 7,7 cm-es ciszta, amelyek óriási fájdalmak közepette pukkantak ki a hasamban. Azt követöen a ciklus 5. napján UH-on már nem voltak láthatók (szerencsére). Most nem szedek semmit, pihenö van. Az orvos a köv. 2 hónap valamelyikében laparoszkópiát javasolt. Tudom, hogy az inkognitódat meg szeretnéd őrizni, ha mégis lenne eröd-türelmed egy pacienshez: visume@matavnet.hu címen várom értesítésed.

Köszönjük lelkiismeretes munkádat.

Üdvözlettel: Lotti
Lotti
 


Kedves Jutka!
Az alacsony progeszteron szint mellett nem elég a méhnyálkahártya vastagsága ahhoz, hogy rendesen beágyazódjon a megtermékenyített petesejt. Ennek az a következménye, hogy vagy egyáltalán nem tud terhesség létrejönni, vagy ha igen, a magzat a rossz táplálkozása miatt rövid idő alatt elhal és vetélkés következik be. A táplálkozási zavar a koraterhességben fejlödési rendellenességet is okozhat, mivel a gyorsan osztódó sejtek nem kapnak a fejlödésükhöz elegendő tápanyagot. Ha nem lesz vetélés, akkor könnyen lehet fejlödési rendellenességgel születö gyermek. Ezért kell rendezni a progeszteron szintet.
A krónikus gyulladással az a helyzet, hogy az enyhe gyulladást nem mindíg ismerik fel, de sokszor a közepeset se. Próbáld meg a Gynevac-ot, én 27 éve alkalmazom, nagyon jó eredménnyel!

Kedves Lella! Nem ez a fax szám volt, amit tegnap próbáltam, a most megadott második szám végre jó volt, éppen most megy át a fax.
Különben a fiammal megbeszéltük, hogy csinálunk egy honlapot, amire az ilyesmiket feltesszük Nektek, mint a diagrammok, vagy ez a tankönyv részlet, vagy a gyakori kérdésekre a válasz, hogy ne kelljen mindíg ugyanazt leírnom, hanem csak a web-lapra utaljak, hogy ott megtalálható a válasz. Azt még nem tudom, mikor lesz ráideje, hogy megcsinálja.

Üdvözlettel
Erazmusz
Erazmusz
 


Elnézést az itt-ott található sajtóhibáért!
Erazmusz
Erazmusz
 


Kedves Erazmusz!
Mindig olvasom amit irsz, azt hiszem , igy okosodik az ember lánya.Kanadában élek, és még mindig jobban tájékozodok magyarul, ezért nagy kincs nekem ez a Babanet!!
Én is sajnos a rendszertelen cikusuak nagy táborába tartozom, és most vagyunk a "gyogyulás" utján. Ez azt jelenti, hogy tul vagyok az elsö teljes vér és vizelet feltérképezésen, most megyek majd kontrollra,mert a pajzsmirigy(?ha jol értettem angolul?) alulmüködik. Ezenkivül bakteriális fertözést is találtak a vizelemtemben, szoval van mit tennie a dokinak. Kaptam egy gyogyit is, Cipro a neve, és Ciprofloxacint tartalmaz. Elég erös lehet,mert összeen 6 szemet adtak csak. A pajzsmirigy eredményeimre annyit mondott az orvos, hogy valoszinüleg ez tudja okozni azt, hogy 9 honapja nem sikerül teherbeesni. (angolul Thyroid a neve.)Azt szeretném kérdezni,hogy te milyen összefüggést tudsz nekem adni a pajzsmirigy funkciok és a teherbeesés között??
A másik, sokan irtak mostanában a barnás trutyirol is. Nos, nekem is van, és erre is rákérdeztem, de érdekes modon nem volt rossz a progreszteron szintem a vérvétel alapján a dokinak. Ö szerinte korábbi alvadt vér távozik ilyenkor a friss ciklus elején. Létezhet ez?
Nem akarok a saját dokimban kételkedni, csak szeretnék másik véleményt is meghallgatni erröl a témárol.
Elöre is köszönöm
Barbi
Barbi
 


Kedves Erazmusz!

Én egy aggódó kismama vagyok, a 25. hétben. A második babámat várom, az elsö terhességem gyakorlatilag problémamentes volt. Most sincs igazán bajom, legalábbis remélem. Csak azt szeretném megtudni, hogy hogyan lehet felismerni a szivárgó magzatvizet. Ui. én állandóan érzem, hogy jön belölem valami, és aggódok, nehogy a magzatvíz legyen. Elsö terhességem alatt is rossz mániám volt ez, olyan is elöfordult, hogy beszaladtam a kórházba, nézzék meg, rendben van-e a magzatvíz. Most mentem át egy gombán, ezért gondolom, hogy gomba nem lehet.
Válaszodat elöre is köszönöm!

Egyébként nagyon örülök, hogy ide tévedtél, és minden elismerésem, hogy rengeteg munkád mellett ezt is gyözöd energiával!

Köszönettel:
BGabi
BGabi (bgabi)
 


Kedves Erazmus!

Nem akartalak megbántani a soraimmal!

Mindig olvaslak és nem csak olvaslak, hanem meg is fogadom a tanácsaid és mikor orvoshoz megyek sokkal felkészültebben és célirányosabban kérezek.

Minden tiszteletem a Tiéd, hogy a korház-magánrendelés-család gyorsan pörgő malomban, még arra is jut időd, hogy a neten felmerülő apróbb és súlyosabb fajsújú kérdésekre reagálj, tanácsokat adj. Köszönöm én is.

Lehet, hogy ez a világ már engem is megfertőzött és ha önzetlen segítséggel találkozom, hitetlenkedem, hogy valóban létezik ilyen. Akkor is védekezem, ha nem kellene...

Mégegyszer ne haragudj!
cico
cico
 


Kedves Erazmusz!

Panangint kell szednem.(kb. a 32 hétben írta fel a doki) Igazából nem is értettem miért, a méhlapénnyel kapcsolatosan, hogy egészségesen fejlõdjön.Azt is mondta hogy érettségi foka:1-s (ultrahang alapján) Ha ez a legjobb, akkor mi baj lehet?. Annyi idegen kifejezést használt, akkor még úgy tünt megjegyeztem, most viszont már a felét elfelejtettem. A mellekelt gyógyszerismeretetõ csak általánosságokat ír.
Farfekvésû a babám.
Köszönöm a válaszodat: PGabri
p_gabri
 


Kedves Erazmusz! Megkaptam a faxot, most van egy kis munkam, amint vegzek vele, gepre viszem es visszakuldom neked mail-ben, csatolt file-kent, es utana a fiad segitsegevel ha nyitsz egy site-ot, akkor oda beteheted. Nagyon jo otlet egy sajat site kialakitasa, meg fogja konnyiteni az -igen nagyra becsult- onkentes es onzetlen babanetes tanacsadoi munkadat is, es nekunk is segit megerteni a dolgokat.

Udvozol, Lella

PS. Holnap megyek a doktorhoz, mi a velemenyed, ha terhes lennek, akkor is kerjem, hogy keszitsen hormon vervizsgalatot? Es ha a valaszod igen, mikor legyen a vervetel, holnap jo lenne? Elnezest, hogy meg mindig csak itt tartok, de azt hiszem, a tobbi kerdesemre mar kimeritoen valaszoltal, amit nagyon koszonok, csak ez az egy maradt megkerdojelezbe nalam. Koszonom.
Lella
 


Kedves Erazmusz!

Eddig nem gondoltam, hogy problémám van, de ahogy olvasom itt a kérdéseket-válaszokat, megijedtem, hogy mégis van.
2-3 évvel ezelőtt a ciklusom meglehetősen rendszertelen volt, 30 és 40 nap közötti, mindig változó hosszúságú, maga a menzesz 7 napig tartott, fájdalmam nem volt jelentős. Az utóbbi másfél évben lerövidült a ciklusom, előfordul, hogy csak 26 napos, de általában 28-30. Szinte minden alkalommal barnás váladék előzi meg a vérzést, amely korábban nem volt, és vérzés tulajdonképpen csak 2-3 napig van, utána szinte csak pecsétel, így tart kb. 5-6 napig. Előfordult 3-4 alkalommal, hogy annyira görcsölt a hasam, hogy 2 görcsoldó sem nagyon javított a helyzeten. Ilyen korábban soha nem volt, görcsoldókat egyáltalán nem szedtem.
Mivel azt hallottam, hogy a ciklus változása nem jó jel, tavasszal felkerestem az orvosomat. Amikor elmondtam a problémámat, komolytalannak tartotta, vizsgálat nélkül kijelentette, hogy szerinte semmi bajom az ég világon, és az ő szavaival élve: nem érti, miért akkor ijednek meg a nők, amikor végre rendszeressé válik a ciklusuk. De ha akarom, természetesen megvizsgál. Persze, hogy akartam, megnézett hüvelyi ultrahanggal is, mindent rendben talált, és azt mondta semmi akadálya a teherbe esésnek. (Tavaly ősszel más okból - nagyon hullott a hajam - volt egy hormonvizsgálatom, az eredményt nem láttam, de állítólag rendben volt. Annyit mondott, hogy éppen akkor volt peteérésem, amire akkor még nem figyeltem, mert nem volt aktuális.)
Szerinted van okom aggodalomra?
E-mail címemre is válaszolhatsz: suni8@freemail.hu
Válaszodat előre is köszönöm
Üdv:
Süni
Süni
 


Kedves Erazmusz,
A höm már 5 napja 37,0-án van, s onnan se fel se le. (A táblázatban egy egyenes vonal!) Ez így OK? Különben h-ben mérem, popóban pedig ma 37,1-et mutatott.
Köszönöm, Moni
mj
 


erazmusz

hat en nem is tudom,hogy koszonjem meg nekedKépnagyon halas vagyok neked.
sajnos nagyon rossz tapasztalataim vannak de te ujra vissza adtad a REMENYT!
KOSZONOM!!!

Kriszti
kriszti
 


Bocsanat a kisbetut hasznaltam

Erazmusz
kriszti
 


Kedves Erazmusz!

Köszönöm a gyors választ. A vérvételt Budaörsön csinálták. A hormoneredményeim a következök:
200104.hó a ciklus 18. napja:

prog: 20.81ng/m1
prolactin: 20.69ng/m1
lutein.hor: 6.86IU/1
FSH:6.25Mui/m1
ösztradiol: 154.03pg/m1
tesztoszteron: 1.04 ng/m1*

200108.hó 22. ciklusnap

prog: 22.41ng/m1
prolactin:43.69ng/m1
lh: 4.01IU/1
fsh:3.90mUI/m1
ösztradiol: 195.32pg/m1
tesztoszteron: 0.97ng/m1*

A tesztoszteron meg van csillagozva.

Kérlek nézd meg hogy megfelelöek-e az eredményeim!

Köszönöm.

bébé
Névtelen
 


Szervusz kedves Erazmusz és Sziasztok kedves Mindannyian!
Már jó pár hete olvasgatom ezt a topicot, eleinte csak ízlelgettem, kóstolgattam, most azonban én is rászántam magam, hogy virtuálisan is "belépjek". Ha nem haragusztok, először írnék magamról pár sort. Hasonló cipőben evezem, mint Ti, a férjemmel mi is nagyon szeretnénk kisbabát.
Tavaly január óta próbálkozunk gyereknemzéssel, eleinte én is hőmérőztem, de akkor még nem igazán tudtam, hogy hogyan kell és azt hiszem, hogy félre is értelmeztem egy kicsit. Teljesen be voltam zsongva attól a gondolattól, hogy most "élesben" lehet csinálni a szexet, nem kell védekezni, szóval teljesen odavoltam. Állandóan számolgattam a napokat, és próbáltam úgy időzíteni az akciózások időpontját, hogy félidőben történjenek. Mégsem jött össze semmi hónapokig. Közben dolgoztam, suliba jártam, különórákra, sajnos súlyos betegség is előfordult a családban. Szóval stresszes volt az életem, állandóan rohantam és már nem nagyon volt időm arra figyelni, hogy hányadik napon tartok a ciklusban. Éppen egy vizsgaidőszak közepén tartottam, amikor idén január másodikán eléggé furcsa érzéseim voltak: a hasam „vibrált”, a melleim úgy bizseregtek, mint még soha és nagyobbak is voltak a szokásosnál. Kezdtem kicsit örülni és rádöbbentem arra is, hogy már a 33. napon vagyok, úgyhogy lehet valami a dologban. Sajnos nem volt otthon terhességi teszt, így nem tudtam kontrollálni a gyanúmat. Sajnos az örömbe üröm is vegyült, másnap reggelre anyósom meghalt. Csak azért írom le mindezt, hogy megpróbáljam érzékeltetni az akkori testi- és lelkiállapotomat. A tesztet aztán végül is megcsináltam két nap múlva és pozitív lett az eredmény. El sem tudom mondani, hogy milyen boldog voltam én is és a férjem is. A közeli haláleset miatt azonban mégsem tudtunk olyan felszabadultan örülni. Ráadásul nekem kellett a legerősebbnek lennem, hogy a férjem és az apósom mellett tudjak lenni ilyen szomorú pillanatokban. Szóval elfojtottam a bánatomat és a könnyeimet, hogy ők ne lássák. A terhességemnek is csak visszafogottan tudtam örülni.
A végeredményt most már biztosan sejtitek: a 10. héten megszakadt a terhességem. Egyik nap még semmi nem volt, el is meséltem a nagy hírt a csoporttársaimnak a suliban (Pucur kiszedte belőlem). Aznap éjszaka elkezdtem vérezni és olyan görcseim voltak, hogy azt hittem ilyen nincs is a világon. Másnap reggel bementem a kórházba és megcsinálták a küretet. Hogy mitől szakadt meg a terhesség? Nem tudta megmondani a doki. Hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem rázott meg az eset, de azt is el kell mondanom, hogy hamar talpra álltam. Próbáltam tanulni a történtekből és végiggondoltam mindent, ami miatt megtörténhetett.
Ne értsetek félre, nem akarok itt papolni senkinek, ráadásul első alkalommal írok, és lehet, hogy pofátlanság is ilyen hosszú levelet írni, de higgyétek el, csak a jó szándék vezérel. Hátha más is tanul belőle!
Szóval hajszolt volt az életem, nem jutott időm túl sok kikapcsolódásra, a testemet is elhanyagoltam, nem jutott idő tornázni, lelkileg sem voltam túl jó „kondiban”. A terhesség megszakadása intő jel volt. Elhatároztuk a férjemmel, hogy amíg nem lesz meg a záróvizsgám, nem próbálkozunk. Most már lassan két hónapja vége a sulinak. Ahogy befejeződött, elkezdtem újra rendszeresen tornázni (heti 3 alkalom, de ha több, az se baj) és csináltam egy három napos méregtelenítő kúrát is nemrégiben. Most remekül érzem magam, lelkileg és testileg egyaránt. Ez az első hónap, hogy újra próbálkozunk és most vagyok a 17.-dik napon.
Mindenkinek bátran ajánlhatom, akinek még nem jött össze a baba, hogy a próbálkozás előtt tegye magát rendbe lelkileg és testileg egyaránt. Nem tudom, hogy nekünk ezek után hogy sikerül és mikor, de biztos, hogy a testi-lelki felkészülés egyaránt sokat számít. Még csak annyit, hogy azt hallottam, hogy a vetélések (de csúnya szó ez) egy részének pszichés okai vannak. Tehát nem elég csak elhatározni, hogy teherbe akarok esni, azért egy kicsit többet is kell tenni.
Remélem nem voltam túl hosszú és köszönöm, hogy „meghallgattatok”. Szívesen csatlakoznék Hozzátok, ha még beférek.
Üdv, Monchy
Monchy
 


Kedves Erazmusz,
elkuldtem mailben a /peteeres-ovulacio/ temajat targyalo ketto oldalt. Engedelmeddel a lanyoknak most megadnam, hogy hol is talalhatjak meg, amig az uj E-site -od el nem keszul:

[url=http://www.public.fotki.com/lella/diagramok" TARGET="_top]http://www.public.fotki.com/lella/diagramok[/url]

erre a cimre kattintsatok ra, es ki is nyilik, mint mar biztosan rajottetek, egymas mellett talalhato a ketto diagram es a ketto -most,- ujonnan felvitt ketto oldal is.

Szeretettel, Lella
Lella
 


Kedves Erazmusz!
Ötéves kislányunk mellé nagyon szeretnénk egy testvért. Két vetélésem vot a szülésem után. Mindkettő 7-8 hetesen. Chlamydia fertőzést állapítottak meg, amit antibiotikummal kezeltek. Töb mint egy éve nem sikerült teherbe esnem. Hormonvizsgálatot nem végezték, mivel a görbém olyan szépnek tűnt.( 3 honapig mértem, popsiban). 16-17. naptól kezdve 11-12 napig 37-37,1 fok, utána leesik.A vérzés előtt a már olyan sokak által említett barnás folyás, majd a 3 nap múlva lökésszerűen nagy mennyiségű vérzés, Az első 2 napon olykor alvadt vérdarabok is távoznak. Azt szeretném megkérdezni, hogy a görbe ellenére lehet e sárgatesthormon elégtelenségem, érdemes e az orvostól ilyen vizsgálatot kérnem. Ill. lehet e Utrogestant szedni (még mielőtt tudnám sikerült e teherbeesnem ),a ciklus második felében, a biztosabb megtapadás érdekében. Nagyon megköszönném a válaszodat, mert ezeket a kérdéseket naponta százszor teszem fel magamban.Köszönettel Sziszi
sziszi
 


Elnézést kell kérnem, előbbi levelemet a "...ma megint megjött" topicba szerettem volna elküldeni. Bocsánat, hogy elbénáztam.

Monchy
Monchy
 


Kedves Erazmusz!

Köszönöm a válaszodat.
Azt szeretném kérdezni, hogy ha a ciklus közepén volt a kis vérzés, amire azt írtad, hogy az peteéréest jelent, akkor hogy lehet, hogy se a hőmérő nem mutat semmit, sem az a teszt, ahol a "páfrány levél" látszik?

Köszönöm

Djeszter
djeszter
 


Kedves Erazmusz,

szeretném megköszönni a válaszodat, és azt hogy foglalkozol a nyavalyáinkkal.

A tanácsodat megfogadtam, ettöl a ciklustol kezdve már popsiban mértem(bár reméltem, hogy nem lesz rá szükségem). A problámám az, hogy mivel folyamatos müszakban dolgozok (7-2), az ébredési idöpontom más és más, a müszakbeosztásomtol függöen. Kicsit nehézkes igy következtetéseket levonni a görbémböl. Tudnál valami tanácsot adni ezügyben?

Köszönettel
Lora
Lora
 


Draga Erazmusz

31.-ere kaptam idopontot az altalad javasolt Fabian Dr-hoz.Nagyon koszonom.Jol ertettem meg beszeltel is vele?!Akkor hivatkozzak rad??
Ugye nem haragszol amiert ketelkedtem benned?Komolyan lelkiismeretfurdalasom van.

Udv,Kriszti
kriszti
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: