Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Erazmusz!

Nagyon köszönöm a segítségedet és a tanácsaidat. Továbbra is számítok majd a hasznos információkra és kérdéseimmel hozzád fogok fordulni. Most egyelõre várom, hogy meg jön-e vagy nem.
Munkádhoz jó egészséget kívánok és még egyszer mindent köszönök.
Máris egy kérdés: Az Utrogestant tüszõrepedés után bármikor el lehet kezdeni? És hányszor hányat kell szedni?

Éva
Éva
 


Kedves Erazmusz!

Kérdezném, hogy a menzesz utáni 13. napi (clostilb. 2x1 a menzes 4 napjátol 5 napig) UH szombatra esik, akkor pedig nem csinálják meg. Ha a 12. és a 15. napon megyek, tehát most pénteken és azután hétfön, akkor meg tudják-e pontosan állapitani az ovuláciot, a másik pedig, hogy jövö hét csütörtökön külföldre kell utaznom 1 hétre. Akkor a 18. napon leszek. Reggel még el tudok menni vérvételre, hogy hormonszintet nézzenek, de van-e egyáltalán értelme, illetve ha visszajöttem a 26. napon van-e értelme ujabb vérvételnek, vagy a hormonszintre lehet következtetni a 18. napibol? (Többeknél láttam, hogy a ciklusuk 21. napján vettek vért.)

A hömérözést csinálom, de még azelött kezdtem mielött leirtad volna, hogy hogyan kell, ezért a szájban nyelv alatt modszerrel történik, de mivel ma a 11 napon vagyok, ezért gondolom még nem sokat mutathat a görbém. Jövö héten elküldöm neked faxon, hátha akkor már meg lehet állapitani valamit belöle.

Köszönettel Pucur
Pucúr
 


Kedves Erazmusz!

A hömérsékleti adatokat szájban mértem, ahogyan mondtad is: ez az általános tanács Magyarországon. Ez a márc-áprilisi grafikon, amikor még hagyományos hömérövel mértem, 10 percig. Ebben a ciklusban vettem digitális höméröt. És tanácsodnak megfelelöen a köv. ciklusban végbélben fogom mérni.

Köszönöm a tanácsaidat.

Lotti
Lotti
 

 
 

Kedves Erazmusz!
Valószínüleg egy-két dolgot el fogok rontani, mert csak pár perce találtam erre a helyre.
Lenne egy olyan problémám, hogy 6 évig szedtem Tri-Regol, közel egy évig Marvelon fogamzásgátló tablettát. Május 8-án abbahagytam, mert lassan szeretnénk kisbabát. (24 éves vagyok) A gyógyszer után a 37-ik napon jött meg a mensesem. két napig gyenge vérzés volt, két napig pedig inkább barnás váladékot tapasztaltam. Az elso gyógyszermentes hónapban többször volt pecsételo vérzésem a nogyógyászom szerint ez belefér a tablettamentes hónapok elejébe. Most megint meg kellett volna jönnie a vérzésemnek (már 37-ik napon tartok). Pecsételo vérzés most már csak kétszer fodult elo, de kétszer barnás kissé váladékot vettem észre. Mértem a homérsékletem egy átlagos, kis, lázmérovel, szájban. 36,5 alá sose ment. Általában 5.30-kor mértem, de amikor 7.30-kor keltem fel mindig 37 fok körül volt. Néhány hete néha szúr az oldalam (jobb, bal felváltva). Érdekelne, hogy mikor várhatom, hogy beáll a mensesem rendesen, mikor kell feltétlenül orvoshoz fordulnom? Milyen vizsgálatokat kérhetek? Mit kell tudni a homérésrol?(mi befolyásolja, hánykor a legoptimálisabb) Milyen lázmérot és hogy kell használni? Menstruációs görcseim nem nagyon voltak sose. Gombás fertozésem volt 3-4 alkalommal, amit kúppal és kétszer 1 db. tablettával kezeltek. Az a normális, ha egyáltalán nincs folyása az embernek két menses között?

Bocsánat a buta kérdésekért, de eddig nem tudtam kitol megkérdezni. A nogyógyászok meg mindig elég furcsán néznek, ha kérdést teszek fel.

Köszönöm tanácsaidat.

Olga
Olga
 


Kedves másikildikó, Snoopy, Erazmusz!

Köszönöm a válaszotokat, sokat segítettetek!


Kedves Snoopy!

Örülök annak, amit írtál. Éppen tegnap délután voltam az orvosomnál, aki szerint nem lehet elrontani (nem nagyon hiszek neki már régen), de nem tudta megmondani, mi volt a probléme. Lehet hogy tényleg nem lehet, főleg így utólag. Azt mondta, hogy ha vállalok még egy babát, akkor altatásban császározna meg. Én viszont ezt nem szeretném, ha nem muszáj. Most orvost számdékozom váltani, mível nem bízom benne.
Ha megirnám az e-mail címemet tudnál nekem konkrétan segíteni?
Van valamilyen más módszer is az epidurálon kivül, hogy magamnál legyek a császár alatt?
Előre nem lehet valamilyen úton-módón kideríteni, hogy az ember érzékeny-e valamilyen fájdalomcsillapítóra?

Köszönöm

Eszter
djeszter (djeszter)
 


Kedves Erazmusz!

Igaz, nincs még itt a nőgyogyóm, de elmentem ultrahangra. Norm ulterus és 14mm endom., nem tudom azért ez jelenthet valamit, nem? 37.napon vagyok. Más nem látszott.
Köszönöm a segítséged.
bubi
 


Kedves Erazmusz!

Hát akkor itt is köszöntöm Önt, mint már azt a "ma megint megjött"-ben is megtettem, mikor Ön oda bejelentkezett. Bár már én nem abba a topic-ba tartozom, mert idõközben 21 hetes kismamává cseperedtem, a Gynevac népszerûsítéséhez szeretnék elõször is hozzászólni.
8 havi sikertelen babaprojekt-beli próbálkozás után írta fel a nõgyógyászom ezt az injekciót, eredetileg 10 db-os kúrát tervezett, heti egy beadatással. A kúra elkezdése arra a ciklusra esett, amikor is sikerült összehozi a picit, így összesen csak 5 szurit kaptam. Meggyõzõdésem, hogy ez a szuri-kúra is nagyban hozzásegített a siker eléréséhez. Azóta (bár ha jól tudom, hogy a terhességgel hüvelyi folyás jár együtt) alig van folyásom, régen rendszeresen visszatérõ gombás fertõzéssel is volt dolgom, amikor meg nem, akkor makacs fehér folyással küszködtem... E téren is szerintem a Gynevac-nak köszönhetem a javulást, jól gondolom? Kép

Lenne egy kismamás kérdésem is: Hogyan tudná körülírni, mit érez a kismama, mikor keményedik a hasa? A terhesség során fellépõ méhösszehúzódásra gondolok, amit haskeményedésnek is szoktak hívni.v Mennyiben téveszthetõ ez össze azzal, mikor a baba feszíti ki az ember pocakját?

Válaszát elõre is köszönöm.

Beja
Beja
 


Kedves Erazmusz!

Elöször is köszönöm, hogy vagy nekünk, el se hiszed, mennyire letisztul minden kérdés a fejemben, ahogy olvasom a többieknek írt válaszaidat. Kép

Nekem sajnos PCO-m van, eleinte nagyon el voltam keseredve miatta, mostmár optimistábban látom a dolgokat. A hormoneredményeim nagyon hasonlítanak Lottiéra, (a progeszteronnál csak néhány tized eltérés van), tehát ezek szerint az enyem is csupán a fele a kívánt értéknek, amit megadtál.
A dokim szerint minden rendben, de ahogy Te is írtad, a laborok sokkal kisebb értéket fogadnak el normálisnak.
Menzesz elött 4 napig barnás folyásom van, ami
egyre sötétebb, ilyenkor görcsölök is, de nem vészes. Ez lehet az oka a sárgatest-elégtelenségnek?
Jelenleg Clostyt kapok a ciklus 2. napjától kezdve napi 3-at. Most ez nálam a második Closty-kúra, az elsönél tapasztaltam, hogy a barnás folyás nem múlt el.
Évának javasoltad az Ultrogestan-t, nem tudom, ez a PCO mellett is alkalmazható? A dokim most szabadságát tölti, így nem tudok hozzá fordulni.
Te milyen gyógymódot javasolnál a PCO-ra, ami édes kicsi babát eredményezne?


Köszönettel,

E-mail címem: foldvari@freemail.hu
(válaszodat ide is írhatod)

Rita
Krita
 


Kedves Erazmusz!

Nekem kicsit más jellegű gondom van, mint a többieknek, méghozzá egy uterus bicornis. Szivesen elolvasnám a véleményedet, ez mennyire befolyásolja a teherbeesét illetve a kihordást?
Fárdozásodat előre is köszönöm:

Boni
Névtelen
 


Kedves Erazmus!

Nagyon jó , hogy Vagy nekünk!!!
Nálunk Gergőkicsit nehezen jött össze. Volt előtte egy s.vetélésem is. A lázgörbéből kiderítették , hogy nem jók a sárgatestek és valószínű ezért ment el az első baba. Kaptam Clostylbegitet , de cystám lett tőle. Amikor elkezdtem az Elevitet akkor rá egy hónapra pontosan volt peteérésem és meg is fogant Gergő. Igaz a szerelmi együttlét előtt kaptam valami nagy adag szurit (5 port szívtak fel egy vagy két higítóampullával.
Azt reméltem , hogy a következő egyszerűbben sikerül. Elkezdtem az Elevitet , de semmi! Kép Május óta kisérletezünk. Most a doki megnézte a görbét és nem mondott rosszat csak annyit , hogy kezdjek el szedni Bromocriptint , mert fél a vetéléstől. Az első tabletta beszedése után az orrom bedugult és szájon át is nehezen ment a légzés. A szemeim úgy néztek ki ,mindha kötőhártya-gyulladásom lettvolna. És miután laktózt is tartalmaz és én erre érzékeny vagyok ,így az éjjelt a mellékhelységen töltöttem görcsökkel. A dokimat csak hétfőn lehet elérni ,így önhatalmúan abba hagytam a szedést.
A kérdésem , hogy van e még ezeken kívül más hasonló gyógyszer? Próbáltuk anno a Duphastont , de nem használt.

Különben melyik kórházban vagy rendelőben dolgozól? (Ne válaszolj , akarsz csak kíváncsi vagyok.)

Remélem nem voltam nagyon érthetetlen!
Köszönöm , hogy meghallgattál! Remélem nem vagyok reménytelen eset!

Kanga
kanga-zsebibaba
 


Kedves Erazmus!

Még valami! Most szombaton lesz egy Babanetes Találkozó a II.kerületben. (Bővebb információ a főoldalon.)Én és még szerintem sokan örülnénk , ha eljönnél. Persze csak , ha kedved és időd is van!!!
Részemről öröm lenne , ha személyesen is tudnánk beszélni!

Üdvözől Kanga
kanga-zsebibaba
 


Kedves Lányok!
Ma éjszaka egy határidős munkát kell befejeznem, ez eltart reggelig, ezért sajnos ma nem tudok válaszolni. Talán holnap este igen (amikor befejezem a rendelést, 22 ór után)
Üdv. Erazmusz
Erazmusz
 


Kedves ERazmusz!

Tegnap voltam ultrahangon és a köv eredmény született: van egy 7,7 cm-es cisztám, ami elég nagynak számít, és volt egy ennél alighanem nagyobb, ami már kipukkadt. Ez okozta az alhasi fájdalmakat. Az orvos visszarendelt ciklus 5. napjára hogy megállapíthassa: felszívódtak-e teljesen.

Legalább kiderült számomra nem nyavalygok, hanem ez tényleg fájhat olyan nagyon, amennyire én fájdalmasnak éreztem.

Ma hajnalban végbélben 37,3 a hőmérsékletem, szájban 36,9, kb. ennyi szokott lenni mindig.

Üdvözlettel: Lotti
Lotti
 


Kedves Erazmusz!

Sikerült pár válaszodat elolvasnom, miután tegnap írtam. Megszeretném kérdezni, hogy tudnál a e-mail-ben csatolt fájlként küldeni grafikont a homérozéshez, illetve valami leírást, ami segít leolvasni az eredményt?

Köszönöm: Olga
Olga
 


Kedves Erazmus!
Sajnos, már biztos hogy ebben a ciklusban nem sikerült pocaklakót varázsolnunk a méhembe.
Nem tudom, neked mi a véleményed? A dokim mindíg azt mondja, hogy ha próbálkoztunk az egyik hónapban, akkor a következő ciklust hadjuk békén. Csak sajnos akkor nem igazán akar megjönni, ezért mindíg Norcoluttal hozza meg a vérzést. Ezek után indulhat a Pergonal injekció 5 napig, Clostilbegyt 3x1 5 napig, a páromnak is szednie kell, a ciklus végéig. Mindezek mellé Prednisolon és Kálium. Elevit és Később Utrogestan.

Egyszóval Szerinted lehet-e egymást követő ciklusokban terhelni a szervezetet? Szerinted jó-e ez a gyógyszeres program? Eddig nem volt vérvételem időközben, de megkérem a dokit, hogy ilyet csináljunk.A gynevacot meg megpróbálom, csak azt nem tudom,hogy hogyan és mikor kell elkezdeni? Van-e valamilyen időponthoz kötve?
Válaszodat előre is köszönöm.
Tudod velem már az a baj, hogy túl régóta húzódnak a vizsgálatok, no meg a gyógyszer kísérletek és talán már kicsit türelmetlen vagyok.Három év már nagy idő!
Lassan közel járunk a megoldáshoz, érzem, de még mindíg hiányzik valami a teljes képhez.
Egy reménykedő leendő anyuka.
Előre köszönöm válaszodat.
bubi
 


Kedves Erazmusz!

Voltam orvosnál, holnap megyek laborvizsgalatra, de az orvos nem talalta nagyobbnak a mehemet, igy szerinte nem vagyok terhes. A vizsgalati eredmenyt sajnos nem ertem tudnal ebben segíteni?
Feltárás: Negatív
Koloscopia: sec hám
Cytológia: VN3/1842
Vv/Rv : R nagy ut. afv-ben szab. körny., az ut. kissé jobbra dölve.
Th.:menotest, pos esetén ill. további amenorrhoea esetén 2 hét m.c.
Diagnózisok: N9110 Szekunder amenorrhoea.

Sajnos egy két dolgot egyáltalán nem értek.
Köszönöm válaszod!
Olga
Olga
 


Erazmusz!

Köszönöm a faxot, nem igazán látszik jol, ha mailben is el tudnád küldeni, akkor tedd meg légyszives.

Köszönöm Pucur kilsteve@hotmail.com
Pucúr
 


Kedves Erazmusz!

Tudom, hogy már rengeteg kérdést feltettem, de lenne még egy újabb kérdésem. Kérlek segíts.
Az Utrogestant tüszõrepedés után akkor is lehet kezdeni szedni, ha abban a ciklusban nem szedtem Serophenet? És ha igen, akkor tüszõrepedés után a hányadik napon kell elkezdeni szedni és hányszor, hányat kell?

Mindent nagyon köszönök.

Éva
Éva
 


Kedves Erazmusz!

Az én kérdésem az lenne, hogy milyen százalékban lesz császár után residuum a méhben, és ha az embernek láza van és 120-as süllyedése gyermekágyban, akkor nem műhiba-e nem észrevenni egy kezdődő gyulladását a residuumnak és a méhnek.
Köszönöm, Szandra
Szandra
 


Kedves Erazmusz, e-mailben elkuldtem neked es Pucurnak is a TE diagramjaidat /+ egy ujonnan rajzoltat/, miutan beszkenneltem, remelem, tudtam egy piciket segiteni, Lella
Lella
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy csak így kívülről, de a csüggedőknek egy kis bátorítást szeretnék nyújtani! Kép
Nos nálunk a helyzet a következő. PCO-m van (volt), ami miatt sajnos teljesen leállt a petefészkeim működése. Kaptam gyógyszert (Clostilbegytet) és 6 inszeminációt csináltunk végig. Aztán jött egy Gynevac kúra, ami ugyan a kivánt eredményt (a babát)nem hozta meg, de a többször jelentkező fertőzéseket teljesen megszüntette. Aztán nekifutottunk éltünk első és egyenlőre úgy néz ki utolsó lombikbébi programjának. Ennek gyümölcse most még a méhemben növöget, de november végére már "kézzel fogható" lesz. Szóval SOHA NE ADJÁTOK FEL!!!! A babáért érdemes! Nekünk 4 évünkbe telt.
Sziasztok
Katus27
 


Kedves Mindannyian!
Nem vesztem el, de azt a hülye hartáridös munkát még mindig nem fejeztem be. Reggel pedig megyek néhány napra Siófokra. Tegnep 1 óra hosszat írtam Nektek, de elszállt, mielött ki tudtam volna küldeni a netre. Nem vagyok jó gépíró, ezért nem kezdtem ujra hozzá és ma is idáig dolgoztam. Szóval most megint hossszabb szünet jön, de azért annyit megírok, hogy a Duphaston és az Utrogestan szedése az ovuláció után néhány nappal elkezdve (de csakis akkor, ha az alaphömérözésböl tudod,hogy utána vagy a peteérésnek/) nem ártalmas annak, akinek a hormon eredmények szerint alacsony a progeszteron szintje. Már többször írtam: az alacsony progeszteron szint vetéléshez vezet, illetve ahhoz, hogy egyáltalán nem jön létre terhesség. A 30 nmol/l érték a szükségesnek a fele. Mindannyian akik leírtátok, ilyen alacsony szinttel rendelkezek. Bizonyára ez az oka, hogy ilyen problémákkal küszködtök: vetélés, meg hogy hiába próbálkoztatok eddig. A Duphaston és az Utrogestan is sárgatest hormon (=progesteron készítmény), a hiányzó pótlására szolgál. A Clostylbegyt általában nem nyujtja meg a ciklust, inkább a hosszú, rendszertelen ciklust rövidíti, rendszerezi.
Bocs, hogy most nem tudok válaszolni mindenkinek részletesen, ha lenne lehetöségem rá, a Balatonról írnék Nektek.

Lella, köszönöm az átírt táblázatot, csak sajna én nem tudok csatolt file-t küldeni,a gyerekeim szokták, de most nincsenek itthon. Majd megtanulom tőlük.
Üdvözlökmindenkit

Erazmusz
Erazmusz
 


Kedves Erazmusz!

En most azert kernem a segitsegedet, mert a panik hataran vagyok!
Szombat reggel ota görcseim vannak es faj az alhasam. Fura mert nekem nam szokott ilyes mi bajom lenni. Es szombat este ota pedig verzem!
Elözmenyek: Majus 15.-en volt egy terhessegmegszakitasom. Utana nem volt gond. Juni 14.-en megjött a mensim, tehat a 30.napra.Következö mensim a 27. napra jöttmeg, julius 11.-en. Most nem fedekezünk semmivel csak cottont hasznalunk, a következö honapban tervezem azt az ujfajta spiral feltetelet. Hetfön 23.-an törtent egy kis "baleset" ezert bevettem egy 2tablettas Rigestoft adagot.
Lehet e az hogy ez a gyogyszer megzavarta a ciklusomat vagy en mar rosszabra is gondoltam, hogy esetleg terhes lettem es most elvetelek!??? En nem tudom hogy mi van most!!
Köszönöm elöre is a valaszt!
Üdvözlettel: Breki!
Névtelen
 


Sziasztok!

Eszter!
A császármetszés egy a sokfajta műtét közül becsületes fájdalomcsillapítást, vagy altatást igényel. Ha altatást nem akarsz (hála istennek), akkor marad az epidurál és a spinál. Biztos, hogy egyébként császárt kell csinálni? Van erről egy topic... Még nem jártam ugyan ott...
Szóval a spinális érzéstelenítés egy szúrás a mélybe, gyógyszer bead, és kész is. Gyorsabb, mélyebb az érzéstelenség, leggyakrabban teljes mozgásképtelenséggel is jár odalenn, amíg hat. Viszont ha elmúlik a hatása, akkor nem lehet kiegészíteni egy újabb adaggal, és előfordulhat utána erős fejfájás.
Mindkettő igen elterjedt a császároknál, az altatás kezd átmenni a kifejezetten nagyon sürgős csaszikhoz, mert még mindig az a leggyorsabb. Ha a doki egyébként tök jó, akkor a szándékai miatt nem kell elmenned tőle. Az érzéstelenítés módja mélységesen csak Rád és az altatóorvosra tartozik.
Természetesen meg lehet nézni, hogy van-e valakinek érzéstelenítőallergiája, de ez általában az első fogászati kezeléskor kiderül. Ha lidocainra valaki érzékeny is, ez persze nem azt jelenti, hogy nem lehet ébrena császárkor, mert a másik leggyakrabban használt érzéstelenítő ritkán ad kereszreakciót a lidocainnal. Egyébként kicsi befecskendezés a bőr alá és 15-20 perc várakozás felkészülve, ha mégis van allergia.
Emil: bertagab@freemail.hu

Snoopy
snoopy
 


Kedves Erazmusz!

Most olvastam a leveleiteket , és engem is érdekelne a koordináta redszer kérlek küld el nekem e-mailben a címem : anasztzia@buli.net
Nekem is volt egy terheségem áprilisban , de sajnos elveszítettem. Tavaly augusztusban hagytam abba a fogamzásgátlót és 8 hónapba került mire újra megjött a mensesem , de orvosi segítséggel.A méhem az átlagosnál kisebb volt de ez a terhességtől normár méretü lett , szerencsére.
A baba elvesztése után másfél hónapig nem jött meg , de aztán minden rendesen zajlik.Mennyire korán jelentkeznek a terheségi jelek? Ez mindenkinél változó igaz?
A 14.naptól én is duphastont szedek a 25.napig.
Már a 21.napon vagyok és a höm csak 36,9 erről mi a véleményed? Akkor már esetleg terheség nem is lehet?
Elnézést a sok írásért!
Előre is köszönöm.
Boglárka
Boglárka
 


Szia Olga!

Csak szeretnék érdeklődni, hogy neked megjött-e már, ugyanis ahogy olvashattad, hasonló cipőben járunk. En már a 40. napon vagyok ! és semmi, múltkor az első a 37-en megjött. Lehet, pénteken megyek dokihoz. A leleteidre az orvos mit mondott? Van valami különösebb eltérés, vagy "csak" a gyógyszer utáni felborulás. Várom válaszod!

Puszi,
Évici
Évici (Évic
 


Kedves Erazmusz!
Kérdésem a következö:két gyereket szültem,hüvelyi úton mindkettöt.A 2.szülés után a doktor ellátta a gátsebet,felvittek a gyerekágyas o.-ra,de miután nagyon véreztem,visszavittek a szülöszobára,ahol az ügyeletes orvos feltárta a hüvelyemet,kiszedte a varratokat,majd újra összevarrt,érzéstelenítés nélkül Kép
Mi lehetett a gond?hibázott a saját orvosom?miért nem kaptam érzéstelenítőt?
Pusztán kíváncsi vagyok,a helyzeten már nem változtat a válaszod,csak nagyon érdekel,ki volt a hunyó.A seb rendesen begyógyult,semmi gond nem volt később.
Válaszodat elöre is köszönöm,Bobojsza.
orsolya (orsolya)
 


Szervusz Erazmusz,

csak azt szeretném mondani, hogy egy hős vagy, mert a kórház, magánrendelés, a publikációk írása stb. + család mellett még interneten is rendelsz. Kíváncsi vagyok meddig bírod. Én elszörnyedve olvasom némelyik üzenetet pl.névtelen vasárnapi levelét: miért nem fordul az ügyeletes orvoshoz, ha ennyire komoly??? Az én párom nőgyógyász, hihetetlen, hogy a nők milyen gátlástalanul hívják fel még hétvégén!! is, a lehető legbanálisabb kérdésekkel, amivel nyugodtan felhívhatnák a rendelőben is. Ilyenkor persze mindig nagyon kedves, de azt mondja utána, hogy legszívesebben kiállítana egy számlát telefonos tanácsadás címen, mint ahogy ezt nyugaton is megteszik. Kedves nőtársaim! A nőgyőgyász is ember, neki is szüksége van pihenésre! Sőt, mivel ORVOS, és mivel szülész ráadásul, neki nemcsak egy élet van a kezében, hanem sokszor kettő is egyszerre...
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!

Több kérdéssel szeretnék hozzád fordulni, mert sajnos jelenleg nincs nögyogyászom. Akihez eddig jártam, úgy érzem, nem szeret kérdésekre válaszolni, pedig a magánrendelöjébe jártam arany áron.
Elöször is, tudnál-e ajánlani egy megértö orvost Pécsen? (vagy bárki más, aki molvassa)
Már talán van egy éve is, hogy nem jön össze a babánk. Elötte az alap vizsgálatok szerint minden rendben volt, a férjem spermaszámát keveselte kicsit az orvos.
Azóta rendszeresen barna folyásom van a menzesz elött 4-5 nappal, és iszonyú görcseim, amikor megjön, de ez már vagy 8 éve így van.
Arra lennék kiváncsi, a barna folyás mennyire probléma, és lehet-e tenni valamit a spermák felturbózása érdekében. A férjemet nagyon érzékenyen érintette a dolog, azóta nem hajlandó újra megnézetni. Most nem tudom, velem van-e a baj, vagy vele, vagy mindkettönkkel.
Szeretnék kérni egy lázgöbés lapot is, amiröl írtál. Elöre is nagyon-nagyon köszönöm ha válaszolsz.
gajdoseni@hotmail.com
Eni
 


Kedves Erazmusz !

Nagyon kedves toled, hogy ilyen reszletesen valaszolsz a kerdeseinkre !
En bemasoltam az eloszor feltett kerdesemre adott valaszod, hogy tudjad mivel kapcsolatba van kerdesem:

Kedves Liz!
Az bizony nagy baj a következö baba szempontjából, ha nincs vérzés, mert akkor nincs peteérés sem. ( A vérzés akkor jelentkezik, ha volt peteérés és nem termékenyült meg.) Illetve ilyen esetbencsak nagyon ritkán van, és nagyon valószinü, hogy ha van is, a sárgatest hormon nem elégséges a baba kihordásához. Persze, minden alól van kivétel, de rendezni kell a hormon státuszt. Nemcsak hogy "hormonális háttere is lehet", hanem egyértelmüen hormonális háttere van a problémádnak. Valószínü, hogy folyamatos hormon kezelés kell (legegyszerübb erre a Clostylbegyt, persze kontroll vizsgálatok mellett). Ha egyszer véletlenül megjön a vérzés, az sem jelenti, hogy minden rendben

Ezzel kapcsolatos tovabbi kerdeseim:,

1. Ha en szedem ezt a bizonyos hormongyogyszert, akkor beallitja rendesre a menstruaciomat es CSAK UTAN LEHET GYEREKUNK, vagy a szedes alatt is lehet?

2. Meddig kell alt. szedni ezt a gyogyszert?

3. Ez a "hormonbetegseg" "csak" a kihordas szempontjabol veszelyes?
Tehat pl. az elso terhessegemnel is minden OK volt, akkor a babara nincs tovabbi kovetkezmenye?

Valaszod elore is koszonom,Liz
Liz
 


Szia, Eni!
Mail-ben ment a diagram, Erazmusz is biztosan hamarosan valaszol a feltett kerdeseidre, de most nehany napig nincs net-kozelben.

Kedves Olga, ha megadod a mail-cimed, szivesen elkuldom neked is.

Kedves Liz! Bemasoltam nehany reszletet Erazmusz korabbi irasaibol, szerintem megtalalod benne a valaszokat a kerdeseidre:

...A vetélések gyakori oka a petefészek hormontermelésének elégtelensége. <U>Erre lehet következtetni az alaphomérséklet mérés görbéjéböl is,</U> ha azt jól csináljátok. (Tapasztalatom szerint Budapesten és mostanában ezt nem igazán jól csináltatják a "dokik".) <SUB>fentebb megtalalod a doktorno elso irasai kozott, hogyan kell jol merni a hot, ha erdekel</SUB> <U>De a hormonvizsgálattal lehet igazán megállapítani.</U> A várható vérzés elott kb. 1 héttel kell megcsinálni a hormon-vizsgálatot. Siklósi professzor a II. Noi klinikáról állapította meg, hogy ebben az idoben végzett 3 progeszteron mérés átlagának 21ng/ml felett kell lennie. Ha <U>alatta van, gyakori a sorozatos (habituális) vetélés</U>. Az alacsony progeszteron hormonszint és a magas prolaktin szint pedig meddoséget is okoz...

...A <U>Clostylbegyt ovuláció indukciós szer. Akkor kell adni, ha nincs ovuláció, vagy akkor, ha ugyan van, de bizonyítottan alacsony a sárgatest hormon (progeszteron) szint a ciklus második felében</U>. Ebben az esetben viszont nem csak 3 hónapig kell adni, hanem addig, amíg a terhesség be nem következik. És az sem biztos, hogy 2x1 kell naponta. Progeszteron szint méréssel kell beállítani a megfelelö hormon szintet, addig emelni, amíg be nem áll a megfelelö hormon szint. Ez lehet napi 5 tabletta is maximálisan (Siklósi prof. határozta meg ezt az értéket). Ha beállt, ezzel a mennyiséggel kell kezelni, akár egy éven keresztül is...

Remelem segitettem, Lella Kép
Lella
 


Eni, most jott vissza a neked irt mail, mondvan, a gajdoseni@hotmail.com nem jo cim.... Van valami otleted, esetleg uj mail-cimed?

A helyes homeresrol Erazmusz irt a 2001 Július 21 szombat - 22h 05 datumu hozzaszolasaban.

Liz, meg valami, en pld. a mensi 2.napjatol a 7-ig szedtem napi 2 tablettat. Erazmusz szerint, ha valaki ezt szedte, akkor erdemes Duphastont is szedni a tuszorepedes /peteerestol/ szamitott egy heten belul elkezdve, napi 2 vagy 3 tablettat.
Lella
 


Kedves Lella!

Eddig müködött a cim, nem tudom, mi lehet a baja, talán a csatolt file nem tetszik neki.
Van egy másik cím is: gajdos@matavnet.hu (ezt nem csak én olvasom), a diadram mehet oda, de Erazmusz válasza jobb lenne a hotmailesen, vagy itt.

Köszi, Eni
Eni
 


Kedves Nögyógyászné júl. 30-röl

Én Olaszországban élek (bár nem tudom, hogy ez nyugatnak számít-e a te értékrendjeid szerint) biztosíthatlak afel&#337;l, hogy itt egyetlen orvos sem számláz ki semmit telefonos tanácsadás címén. Söt! Itt szülés utáni hálapénz SINCS. Nem tudom miért probléma, ha valaki látszólat "banális" kérdésekkel fordul Erazmuszhoz és azt sem tudom, mi alapján tartasz banálisnak egy kérdést. Te is orvos vagy? Egyébként nem kötelez&#337; a férjednek megadnia az otthoni számát, ha utána meg zavarja ha valaki felhívja.
Világos, hogy ha vészhelyzet van nem ide fordul az ember, hanem egyenesen a kórházba megy de ha valami olyan van, ami bántja és nem tudja, mitév&#337; legyen vagy bizonytalan bizonyos dolgokat illet&#337;en ide fordul. Azt hiszem Erazmusz is tudja milyen ez az érzés. Azonosulni tud velünk. Úgy hívják ezt, hogy empátia. Különben ha a férjed nögyógyász, hogy kerültél ide? Csak azért, hogy másokat kritizálj fölösleges. Ehelyett olvass egy jó könyvet!

Kedves Erazmusz, Snoopy és a többiek!
Nagyon jó, hogy vagytok, hogy szaktudásotokkal segítetek nekünk. Egy csomó "banális" kérdéssel fogok én is az elkövetkezend&#337; hónapokban hozzátok fordulni, bár a már eddig adott válaszok alapján is olyan sok minden világossá vált. Ezért el&#337;re is köszönet. Köszönet azért, hogy mindenkinek segíteni akartok, csak így anoniman is, hogy a szabadid&#337;tök egy részét nekünk szentelitek. Hál'Istennek vannak még olyan orvosok is, akik a hivatásuknak élnek.
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!
Megrendeltem a Gynevac injekciot, egy munkatarsam ma ment Mo-ra szabadsagra es szept.4-en jon vissza, remelem, a Gynevac-al egyutt.. Ugyanis nekem is allandoan visszatero gondom a 10 eves hazassagom es a jo higienias viszonyaink ellenere az apro-csepro, es ugy tunik terhesseg kialakulasara is nagyon kihato huvelyfertozesek..

Eni, kuldom a gajdos@matavnet.hu-ra, talan majd most sikerulni fog. Sikerult?

Liz! En is kulfoldon elek... Nincs kedved beszelgetni? Ha igen, irj, noralib2000@yahoo.com
Lella
 


Kedves Erazmusz!
Megrendeltem a Gynevac injekciot, egy munkatarsam ma ment Mo-ra szabadsagra es szept.4-en jon vissza, remelem, a Gynevac-al egyutt.. Ugyanis nekem is allandoan visszatero gondom a 10 eves hazassagom es a jo higienias viszonyaink ellenere az apro-csepro, es ugy tunik terhesseg kialakulasara is nagyon kihato huvelyfertozesek..

Eni, kuldom a gajdos@matavnet.hu-ra, talan majd most sikerulni fog. Sikerult?

Liz! En is kulfoldon elek... Nincs kedved beszelgetni? Ha igen, irj, noralib2000@yahoo.com
Lella
 


Kedves Lella!

Én is nagyon hálás lennék, ha e-mailen tovább tudnád nekem küldeni a diagrammot.

futorosa@freemail.hu

Nagyon köszönöm!
Szia,
Évici
Évici
 


Elnezest a kettozesert.

Kedves Erazmusz, mellekelnek egy rovid szoveget, a kerdesem is ezzel kapcsolatos:

A punkció el&#337;tt 32-34 órával nagy mennyiség&#369; hCG-t kap a beteg injectioban (kb 10000 egység!). Ezzel a természetes LH csúcsot kivánják imitálni, azonban az ovulációt - ami az LH csúcs után kb. 39 órával következik be - nem várják meg.

Reszlet az www.infertility.hu alapfogalmak c. reszebol.

<U>Kerdesem</U>: Ha az LH csucs spontan kovetkezik be, akkor is fentiekhez hasonlo idopontban, azaz az LH csucs utan kb. 39 oraval lesz az ovulacio?

Mi a helyzet akkor, ha tuszorepeszto injekciot is kap valaki, mint pld. en?

Nagyon koszonom, Lella

Evici/2?/, mail ment.


Kedves leendo kismamak! Nagyon erdekes informaciokat tartalmaz a http:/www.infertility.hu/ website, ami a gyermektelenseg lehetseges okait, ezzel kapcsolatos szakkifejezeseket es egy csomo hasznos dolgot, erdemes benezni oda is.
Lella
 


Kedves Erazmusz!

Lenne egy kérdésem. Kisfiam majdnem 5 hónapos. 2 hete jött meg eloször a menstruációm, elkezdtem utána Continuin tablettát szedni. Nem is kérdeztem a dokit, hogyan muködik, gondoltam, úgy, mint a többi. 21 nap tabletta, szünet, menstruáció, és ismét tabletta. De a gyógyszer tájékoztatójában az van, hogy ezt folyamatosan kell szedni,még a menstruáció alatt is.
Hogy van ez?

Válaszodat elore is köszönöm!

Évi
Évi (Évi)
 


Kedves Erazmusz!

A következ&#337;i olvastam egy havilapban:
"A párok gyakran halogatják a második terhességet, és mire újra probálkoznak, a petesejtek nagy többsége terhességet akadályozó kromoszóma-rendellenességet mutat."

Neked mi err&#337;l a véleményed?

Djeszter
djeszter (djeszter)
 


Kedves Snoopy!

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat!

Djeszter
djeszter (djeszter)
 


Kedves "Nevtelen" Nögyogyaszne (juli 31-röl)

En nem vagyok nevtelen (Breki) es azert fordoltam Erazmuszhoz ily modon, mert jelenleg külföldön tartozkodom es csak egy het mulva megyünk haza. Es meg ijedtem, hogy nem tudom mi van! Sajnos anyagilag nem tehetem meg hogy ITT orvoshoz menjek!

Minden tiszteletem Erazmusznak es minden "munkatarsanak"! Jo hogy van ilyen is!!

Erazmusz: elözö levelem 29. vas. 20h19
Verezni mar nem verzek, de olyan furi. Olyan erzesem van hogy terhes vagyok! Erzem a cicimet meg furi a hasam is. Kicsit emejgek is.
Vettem egy terhessegi tesztet, de az negetiv volt. Nem tudom, de mostanabban olyan remalmaim vannak hogy mehenkivüli terhes vagyok!
Szerinted szakitsuk meg a külföldi utat, es menjünk haza, hogy kivizsgaljanak?
Köszönettel : Breki
Névtelen
 


Szia Lella!

Remélem nem okoz problémát hogy nekem is átküld a diagrammot. Nagyon örülnék neki
Cimem: bazis@mail.digitel2002.hu
Elore is köszi
Kismanó
kismanó (kisman&oa
 


Bubi!
Azt szeretném kérdezni t&#337;led, hogy hogyan tudtál elmenni uh-ra? Olvastam az egyik leveledben. Gondolom, nagyvárosban laksz, de azért érdekelne a menete. Ügyeletre, vagy háziorvoshoz mentél, vagy ...?
Köszi a válaszodat

Másik kérdésem, bárkihez, aki tudja. Erazmusz írta, hogy mire valo a Duphaston/Utrogestan. Arra lennék kíváncsi, hogy kaphato-e recept nélkül, ha igen, milyen dozisban adagoljam.
Ez a 9. ciklus, hogy probálkozunk. A progeszteron szintem a 25 napos ciklus 19. napján 41,9 nmol/l. Szombaton leszek a félidöben (elvileg) de a dokim meghosszabbította a szabiját, és csak a jövö hét szerdán lesz. Ne akarok elvesztegetni még egy ciklust, föleg így, hogy most már tudjuk mi a baj.

Várom a gyors válaszokat.

Köszönettel Lora
Lora
 


Kedves Lella !

Nagyon koszi a "kikeresett eddigi valaszokat".
Oszinten nincs idom visszaolvasni a tobbi kerdes-feleleteket, ugyhogy ezert tettem fel ezeket a kerdeseket.
E-mailt azert kuldtem kulon a cimedre is, koszi, Liz
Liz
 


Kedves Lella!

Köszi, hogy elküdöd. Íme az e-mail címem: szuszu_x@freemail.hu

Remélem m&#369;ködik.

Olga
Olga
 


Kedves Lella!
Megkaptam a diagrammot, köszi hogy elküldted.
Eni
Eni
 


Lella!

Nagyon megköszönném, ha nekem is elküldenéd a diagrammot.
foldvari@freemail.hu

Lora!
Az említett gyógyszerek kaphatók recept nélkül is, kb 1700-1900 Ft/doboz. Ha felíratod (akár a körzetivel is), akkor 50%-os támogatás jár.
Erazmusz napi 2-3 szem szedését javasolta. Én holnap fogom megkérdezni a dokimat, hogy szedhetem-e, nálam is nagy volt a kísértés, de inkább megvárom, mit mond.


Rita
Krita
 


Lora!

Nalad alacsony volt a sargatest hormon/progszteron-szint? Ha igen, akkor E.eddigi infoi alapjan a tuszorepedes utani 4-5. naptol kell a Rita altal fentebb leirt mennyiseget beszedni. Vigyazat, ettol a gyogyszertol -ha terhesseg nem jott letre- csuszni fog a mensi, tehat ha a mensid ha nem jon meg a vart idoben, az meg nem jelent semmit, egy hettel kesobb kotelezoen tesztelni kell, es ha negativ!! a teszt, akkor abba kell hagyni, hogy megjohessen!! En legalabbis erre kovetkeztettem E. irasaibol, amiket elmentettem, kinyomtattam, es rendszeresen olvasgatom, lassan mar kivulrol tudom, es abbol, amit az infertility.hu-n olvastam, <U>nagyon jo!!!,</U> kerdeseket is lehet feltenni, az egyik meddosegi kozpont fo-foje valaszol ra, erdekes, nezzetek bele! Ja, meg annyit hozzafuznek, hogy -mivel ez a terhesseg megtartasaban jatszik/jatszhat nagy szerepet, marcsak ezert is logikus, hogy ha nem jott letre a terhesseg, akkor abba kell hagyni. Azert en is, ha lenne egy jo orvosom, inkabb vele beszelnem meg a teendoket, persze szemelyesen, vizsgalatok alapjan, es nem a magam feje utan vennem a Duphastont sem /en 2x1-et szedek 14-e ota, most tartok a 19.cn-napnal es aug.10-re /nem/ varom a mensimet../ Tudjatok, ez a tabcsi egy hormon, akkora bakit lohet veluk az ember, gyereket szeretnenk, de melle trafalhatunk am rendesen, ha rossz a gyogyszer, meggondolando....

Lanyok, Kismano, Olga, Rita! A mail ment, remelem, megkaptatok, ha nem, szoljatok es kuldom megegyszer...

Lella
Lella
 


Kedves Lella!

Köszönöm szépen én is a diagarammot. Az ilyen lányok miatt szeretem úgy a babanetet!

Puszi,
Évici
Évici
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: