Új privát üzeneted érkezett!

Adrienn!
Még nincs emil címem,de ahogy jön egy hozzáértõ valaki máris megkérem hogy magyarázza el mifán terem,és csináljon nekem is,és azonnal leírom neked,adíg bocs de csak így tudunk dumcsizni. Hát igen az alvás nálunk is problémás napközben,de vissza ringatom vagy hintáztatom. A babakocsiba nemhajlandó feküdni,addíg engedi amíg lemegyünk leérünk a játszóra ott lefárassza magát,és akkor egy kis bömbivel hason elalszik. Rengeteget van társoságban,és szabadon. Nemjó a vezetgetés? Na igen lehet,meg az is hogy nincs értelme,de ha egyszer ez foglalja le? Ezt szeretné? A mászástól nagyon félek és állandóan azt lesem mikor kezdi már el,mert azt hallottam,hogy amelyik gyerek nem mászik annál nagyobb az esély a DISZLEXIA elõfordulására???. Hogy vetted rá hogy hason próbállkozzon? Mert hogy hason alszik,minden mást ami hason történik nemnagyon csíp. Lehasalok,lefekszek mellé,bábozok csalogatom,aztán mikor nemmegy neki akkor begurul és méregbõl sír. Egy kis dulifuli méregzsák. Szerinted is azért ilyen bömbisek,mert unatkoznak? Azt is mondta valaki,hogy az észjárásuk fejlettebb,mint a testi fejlõdésük,és ezért unatkoznak,és mérgelõdnek,mert nemaz történik ahogy õazt szeretné csinálni,mert még nemmegy neki. A teste nemengedelmeskedik még az agyának megfelelõ tempóban.

Melyik topikokban írtál?? Szeretném elolvasgatni õket.

Puszi
Noémi
Névtelen
 


Szia Noémi!

Igen, szerintem is van a dologban némi unatkozás. Az egyik babát leköti a feje fölött úszkáló felhõk látványa, a másik meg szeretne jönni-menni, de még nem tud, és ezért dühös.
A mászás valóban nagyon fontos, lehet, hogy épp én írtam valahol, hogy a mászás kimaradása diszlexiát és diszgráfiát okozHAT. A suliban mondta a fejlesztõ pedagógus. Az oka az, hogy a kéz-láb koordináció a mászás során fejlõdik nagyon sokat. Én nem egyedül vettem õt rá a mászásra, hanem a gyógytornász segítségével. Dévény módszerrel masszírozgatták, szerintem nagyon hatékony kezelési forma, nekünk ez jött be, a Petõ Intézet korai fejlesztése nem volt annyira miránk szabott dolog, így maradtunk a Dévény féle masszírozásnál. Eleinte utálta a gyerek, de aztán lassan megszokta. Múltkor elaludt masszírozás közben, annyira ellazult. Pedig már egy éves. Tán jó is volt neki három hónapos kora körül, hogy valami megtörtént akkor is, ha õ nagyon tiltakozott. Volt valaki, aki nem kényeztette úgy el, mint mi. Kép
Õ is nagyon tiltakozott a hasonfekvés, sõt mindenfajta fekvés ellen. Ha nem jártunk volna gyógytornára, akkor valószínûleg sosem tanult volna meg mászni, és lehet, hogy már tíz hónapos korában járt volna (még többet lett volna karban, aztán nálunk is jött volna a vezetgetés). De szerintem jobb így: hét hónapos kora óta mászik, és "csak" most tanul járni, ma már nyolc lépést megtett. Kép A mászás korai önállóságot ad neki, és egészséges is.
Törnöm kell a fejem, hogy hogy vettük rá a hason fekvésre, ha eszembe jut, majd megírom. Majd a férjemet meg a gyógytornászt is megkérdezem, hátha eszükbe jut.
Jaj, már be is ugrott valami: a bébitornáztató (magunk készítettük) a háton fekvéshez nyújtott némi motivációt, hogy legyen türelme feküdni. Aztán a gyógytornász segített, hogy megtanuljon átfordulni. Ez tetszett neki, és a hasalást akkor kezdte igazán gyakorolni, mikor ezt az átfordulás témát kicsit erõltettük nála. Aztán felhúzta a fenekét, és négykézlábra állt, ez mérföldkõ volt, azóta is az íróasztalomon van a fénykép ezekbõl a napokból. Utána már akarta a mászást. Most meg már csakis hason alszik el esténként. Kép
A "dulifuli méregzsák"-ság nehéz téma, az én fiam is ilyen volt, most is ilyesmi. Ez a temperamentumához tartozik, ahogy az enyémhez is sajnos. Nem tölt el örömmel, de ez van. Ilyennek szeretem, csak sajnálom is õt, mert tapasztalatból tudom, milyen rossz könnyen begurulni. De vannak ennek a temperamentumnak jó oldalai is. Hát, ez is kemény lecke: megtanulni olyannak szeretni, amilyen. Akkor is, ha nem olyan, amilyennek megálmodtuk. Képzeld el, a hiperaktív gyerekek szülei mit állnak ki.

A bébitornáztatóról akartam még írni: ez eredetileg egy méregdrág valami, ha boltban veszed. Mi inkább vettünk 1200 forintért egy kiskád állványt (egy négylábú váz, fémbõl), és arra kötöttünk fel mindenféléket. Gumikötélre, hogy ha meghúzza, akkor kicsit ugráljon is. És csörgõ legyen, hogy hangot adjon. Anyukámtól meg kapott egy keljfeljancsit, az is nagyon tetszett neki, az is a megforduláshoz volt hivatott kedvet csinálni. Maga a megfordulás is lehet játék. Meg masszírozgathatod és tornáztathatod magad is, ezt én is sokat csináltam, nagyon kikapcsolt mindkettõnket.

A topikok, amelyekben írtam a témával kapcsolatban:
- Bébikomp - ki tud róla jót is mondani?
- Segítség, hisztis csecsemõ ("Csak regisztrált felhasználóknak" c. fórum-rész
- Segítség nélkül (ezt én nyitottam)
- Késõi mozgásfejlõdés
- és még egy, de most nem jut eszembe a címe. Majd utánanézek.

Üdv
És kitartást továbbra is!
Adrienn

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Szia Adrienn!
Babytornáztatónk,és keljfeljancsink nekünk is van sokáig nincs el velük. Képzeld tegnap már 10 percet ücsörgött. Sajnos a héten nemnagyon lesz idõm irogatni,mert az anyukám,és ráadásul a nagypapám is kórházba kerültek(egymástól függetlenül),és most róluk is én gondoskodom már amennyire tudok. De nemtûnök el,kérlek te se!! Ahogy tudok írok.

Noémi.
Névtelen
 

 
 

Ok, majd olvasok, és ha jelentkezel, én is jelentkezem.
Adrienn

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Adrienn,
en csak amulok, s bamulok, mintha kicsereltek volna TegedKép Sikerult gatyabarazni magad, gyerkocod, kiscsaladod? Gratula oszintenKépKép

-Afonya
 
 


Anyakati!
Szerintem hagyd békén. Ezért nem ajánlják a pszihológusok a szobatisztaságra SZOKTATÁSt. A gyerekeknek SAJÁT MAGUKNAK fontos lesz egy idõ után, hogy ne legyenek pelusosok. Ha azt látják, hogy anyának vagy apának fontos, elkezdhetnek játszmázni, vagyis azzal fog irányítani/megbüntetni/bosszút állni, hogy bepisil-kakil-e vagy sem. És általában megy a játszma. Ha egy kisgyermek érett arra, hogy szobatiszta legyen, magától és általában egy nap alatt lesz az. Ha meg biológiailag-pszihikailag nem érett rá, akkor a szoktatással nem segíted, hanem hátráltatod a folyamatot. Ha stresszelsz az ovi miatt, még jobban be fog pisilni-kakilni. Én azt javaslom, hogy add vissza rá nappalra is a pelust, és nyugodj meg. Minden rendben lesz. NEKI fontos, hogy szobatiszta legyen. És az lesz, ha eljött az ideje. Sok sikert az akaratod elengedéséhez!

Virág
Virág (fiore)
 


Sziasztok!

Olyan jó, hogy "rendeltek" egymás között, már épp kezdett nagyon lelkiismeretfurdalásom lenni, hogy magára hagyom a topicot, pedig csak most indult. Ennek egyetlen oka van: én is úgy érzem magam estére, mint akin átment az úthenger, vagy mint akit földbe döngöltek, stb. stb. nagyon élvezem a hozzászólásaitokat, de azt hiszem, ezzel kölcsönösen így vagyunk. Öröm olvasni,hogy az ember nincs egyedül, mert bizony - s ezt talán én tudom a legjobban - a könyvekben minden nagyon egyszerûen van leírva, aztán jön a gyerek a hús-vér valóságában, és az ember úgy érzi, hogy minden tudománya csõdöt mond és estére kiszívták az utolsó csepp vérét is. Nekem a középsõvel van gondom. Tudtam, készültem rá, tudatosan próbálok odafigyelni, mégsem sikerül: Réka csak hisztizik és hisztizik és hisztizik megállíthatatlanul és rendületlenül: NEKEM. Mindenki mással ragyogóan elvan, bûbájos, aranyos, én meg egyszerûen bármit csinálok és bárhopgyan, sehogy se jó neki. Azt hiszem, nagyon megsértõdött Bori születése miatt. No sebaj, majdcsak jobb lesz egyszercsak. A hullámok néha az én fejem felett is átcsapnak, pedig én még tanultam is.....Semmit se jelent, most is egy csomó jó ötletet kaptam tõletek!

Csi!

Sajnos nekünk nem elöltöltõs a mosógépünk, de a porszívó néha beválik. A házipatikába pedig a következõket ajánlom:
- ragtapasz, kötszer
- sebfertõtlenítõ(én szeretem a hiperolt, illetve utána a merkurokrómot/piros/)
- lázcsillapító (én a kicsiknek Germicid C-t, Rékának magas lázzal Antipyreticus kúpot, Barnusnak Aminophenazony-t tablettát adok)
- fájdalomcsillapító (Panadol szirup, van itthon Cataflam, de csak egyszer adtam, amikor nagyon fájt a füle Barnusnak, tudniillik nagyon nyírja a májat, gyomrot!!!, fogzásnál adtam Chamomilla 9CH homeopátiás szert)
- kamillatea (mindenféle gyulladáscsökkentõnek jó)
- Smecta por (hasmenéskor)
- orrcsepp, orrszívó porszívó (orrcseppel óvatosan, és aranyszabály, ha el van dugulva a gyerek, akkor elõször fellazítjuk a trutyit mondjuk kamillateával, vagy fiziológiás sóoldattal, vagy Sterimárral - tengervíz, kiváló!-, utána leszívjuk, és utána cseppentjük az orrcseppet!
- kisebb égési sérülés, leégés esetére .........(szégyen-gyalázat, de nem jut eszembe a neve SEGÍTSETEK!)
- calcium tabletta, vagy calcimusc injekció allergia, rovarcsípés esetén
-Fenistil kenõcs szintén az elõbbiekre
-Neogranormon hámosító, piros popsi, stb.

Nálunk nagyjából ezek vannak mindig raktáron, a többihez orvosi véleményt kérünk. Ja, és nyáron naptej! Jó nagy faktorú!
Ha valami kimaradt, nyugodtan írjatok hozzá!

Adrienn!

Nem tudom, hogy tudod-e, de azt mondják, hogy az a gyerek, aki sokat van hintáztatva, hamarabb lesz szobatiszta?! Kíváncsi vagyok, nálatok ez hogy mûködik?!

Anyakati!

Én se tudok több praktikát, talán Virág fogalmazza meg legjobban a dolog lényegét! Kitartás! (Te kértél a szerkesztõn keresztül is segítséget?)

Sziasztok: Kinga
Kinga
 


Kinga!
Pont az tesz hitelessé, hogy Te is emberbõl vagyKép.
Nagyon köszönöm a patikacsomagot! Külön jó, hogy leírtad a lázcsillapítókat, mert bármily meglepõ, a dobozon NINCS rajta, hogy hány éves kortól ajánlott. Békeidõben kiváltja az ember, majd mikor kell, akkor csak gondolkodik, hogy melyik kúp melyik gyereké..

Nem a Phantenolra gondoltál? Esetleg Irix?

Én most kaptam GYÓGYSZERTÁRBAN KEVERT napkrémet, lényegesen olcsóbb, mint bármelyik.Kép

A merkurokrómot mi popsira kaptuk. Azt hogyan kell egy randa horzsolásnál alkalmazni? Horzsolásra, vagy csak mellé?

Mosógép-- a fiamat anno annak a tetejére raktam a bébihordóval együtt. Imádta. Jó kis Hajdu mosógép. Csak a centrifugálás elõtt le kellett venniKép És szerette a fagyasztót is. Mármint azon volt a bébihordozóban.

Mégegyszer köszönöm!
Csi
 
 


Kinga,
ez a hinta-szobatisztaság összefüggés érdekelne. Arra is van magyarázat, vajon miért? Én ugyanis annak idején állandóan a hintában lógtam, még otthon is, és két évesen teljesen szobatiszta voltam. Egy ideje a lányom nem igazán tud hintázni (albi, a játszókon nincs ideális hinta, vag yegyáltalán a környéken Kép) és csak most 30 hónaposan kedztük el a bilizést. Pedig otthon már érdeklõdött korábban is.
köszi:
Solya
 
 


Köszönöm a válaszokat.
Virág!
Lehet, hogy igazad van, én szívem szerint így tettem volna eddig is, csak már mindenki piszkált, hogy miért nem bilizik még a gyerek. A párom, anyósom, anyám, stb, elég nagy a családi nyomás.
És ha nem adnék rá nappalra pelust, de egy szót se szólnék, ha bepisil, bekakil, szó nélkül feltakarítanám, nem mondanék egy szót se bilirõl, vécérõl, stb?
Kinga!
Nem én voltam, aki a szerkesztõn keresztül segítséget kért.
Végre egy olyan védõnõ, aki nekem is kellene! Te pontosan tudod, mit jelent az élet három pici gyerekkel! A mi védõnõnk nagyon kedves, nagyon szimpatikus, nagyon naprakész(nem akar almát etetni a hat hetes gyerekkel, mert ilyen is van!), de most végzett a fõiskolán, egyáltalán nincs is gyereke. Nem hiszem, hogy gyakorlati tanácsokat tudna adni, hogy oldjam meg az életet három gyerek mellett..
Egyébként az én középsõ gyerekem pontosan úgy viselkedik, mint a te kislányod. Sári is hihetetlenül undok velem sokszor, nem engedi, hogy szeretgessem, folyton nyávog valamiért, és mindig akkor akar valamit persze, amikor szoptatok. Majd megszokja szerintem, hogy már nem õ a legkisebb.

Kisfiam, Dani, nemcsak, hogy nem szobatiszta, de még cumija és cumisüvege is van. Ezen a téren több sikerélményem van, már meg tudtam vele beszélni, hogy õ már okos nagyfiú, tud pohárból is inni. Így már csak éjszakára kell neki a cumisüveg, akkor meg nem akarom elvenni tõle, nem utolsósorban azért, mert felordítaná a testvéreit éjjel. A cumi is már csak akkor kell, ha alszik, meg ha valami baja van.

Ebbõl is gondolom, hogy nem fizikailag nem érett még a szobatisztaságra, hanem lelkileg van szüksége valamiért a pelusra. Lehet, hogy a cumiról meg a cumisüvegrõl azért mond le könnyebben, mert egyik kistestvérének sincs? (Többet nem követtem el ezt a hibát, a másik kettõnek már nem adtam se cumit, se cumisüveget). Jó lenne teljesen elhagyni a cumizást is, mert már elöl eléggé tönkrementek a fogai tõle, nem akarom, hogy tovább rosszabbodjon a helyzet.

Néha úgy érzem, csõdöt mondok, gyereknevelésbõl megbuktamKép

Anyakati
Anyakati
 


Kedves Kinga!

Majd meglátjuk, hogy lesz ez a szobatisztaság-dolog nálunk, most még nagyon korai lenne bármit is mondani. De nem bánnám, ha bejönne, amit írsz. Majd megírom, mi újság - ha lesz újság.

Kedves Áfonya!

Köszi, amit írtál. Nyugtával dicsérjük a napot, szerintem Kép Kicsit még ingatagnak érzem ezt a családi békét, néha még kiborulok, de az elsõ kilenc-tíz hónap folyamatos nyûglõdésének már vége, ez biztos. De azért még lekopogom. Kép
Nem tudom, ha két gyerekem lesz majd, akkor hogy lesz, remélem a rutin segít majd a másodiknál, bár most Simine hozzászólása kicsit megijesztett, hogy semmi garancia arra, hogy a második nyugodtabb baba lesz. Két fárasztó picivel hogyan bánik az ember jól? Az eddig kényeztetett nagyot kicsit magára hagyom? Akkor ellenség lesz számára a kistesó. Vagy a kicsinek nem adom meg azt, amit a nagynak megadtam? Azt meg sosem bocsátanám meg magamnak.
Na, mindegy, most reményeim szerint elõttünk áll egy vagy másfél nyugodt év, ha közbe nem jön valami, most egyelõre ennek örülök, meg a jelennek, aztán idegeskedni ráérek akkor, ha újra összecsapnak a hullámok a fejünk felett.
Egyébként ez nagyon banális, de ami még sokat segített: rendszeresen vitaminokat szedek, így nem vagyok olyan fáradt, tehát több energiám van türelmesen, változatosan tölteni a napjaimat, irányítani az életemet, mint régen mindig, stb. Nekem februárban a háziorvos javasolta az "Életcsepp" nevû gyógyhatású szert, ami a Béresnél sokkal jobb, nem csinál farkasétvágyat. Nos, azóta is hálás vagyok érte, bármilyen murisan hangzik is.
A másik nagy változás, aminek sokat köszönhetek: anyukám nyugdíjba ment két hónapja, és azóta hetente egy napra övé a gyerek. Ja, és most már busszal is bármikor haza tudunk utazni hozzájuk a fiammal, olyankor nyerek még egy napot.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Csí!

Irixre és panthenolra gondoltam, köszönöm!
A mercurochrom kiváló sebfertõtlenítõ és szárító, bele lehet kenni a sebbe, de vigyázat, mert nagyon fog! Mármint a ruhákat!

Solya!

Azt tudom róla, hogy a hintázás állítólag azokat az agyi központokat "járatja be", vagyis stimulálja, amik a késõbbiekben a szobatisztaságért felelõsek. (Gondolom a széklet és vizelet visszatartásért)Ez pont olyan, mint pl. a dislexiás gyerekek egyik legfontosabb terápiája a négykézlábon mászatás és a kúszatás. Állítólag még egyetemistákat is lehet így kezelni.

Anyakati!

Nálunk is csak Barnabás cumizott, õ se sokáig, mert kb 2 évesen elvitték a "csicsimekek" (férjem találmánya!?) a cumit. Kb 1 hétig szomorkodtunk, aztán túllépett rajta. Réka semmit sem fogadott el, Bori viszont intenzíven szopja az ujját. Neki már én sem adok cumit, remélem kiegyensúlyozott gyerek lesz és hat évesen már nem lesz ujjszopós. Ami viszont nekem nagyon bevált az a szelepes itatópohár és a víz. Erre jó volt a gyerekem születéséig látott sok keserves nyüglõdés, vagyis hogy nem lehet elvenni a gyerektõl a teát és a cumisüveget. Úgyhogy az enyémek sosem kaptak mást inni, csak vizet. Mindegyiknek van itatópohara, amibe minden este vizet töltünk. Éjszaka ebbõl iszik, aki szomjas. Az ágyat nem áztatja el és tényleg csak akkor használják, ha szomjasak. Persze erre késõbb rászoktatni már nagyon nehéz, de talán nem lehetetlen.
Sziasztok: Kinga
Kinga
 


Szia, Anyakati!

Tudom, milyen érzés, amikor cseszegetik az embert a gyerekkel kapcsolatban. Nálunk apám volt, aki mindig beleszólt, mit hogy csinálunk, köszönhetem neki, hogy jól elcsesztük eleinte Rubent. NAGYON MEGTANULTAM: õk nem a saját bõrüket viszik a vásárra!!! Követnek egy csomó fél-egy évszázados idióta elvet, elvárják, hogy tedd te is ezt, hiszen õk jobban tudják, felneveltek akárhány gyereket. Én érzelmileg zsarolva voltam apám által, nem nagyon mertem nemet mondani (együtt éltünk...). De Ruben rengeteget szenvedett emiatt. Ha visszamehetnénk az idõben, és én teljesen meg volnék gyõzõdve mondjuk arról, hogy nem szabad a 6 hónapos gyereket biliztetni (ez volt nálunk), vagy akár szobatisztaságra szoktatni, (ahogy nálatok van most), akkor kõkeményen kiállnék az igazam, a GYERMEKEM ÉRDEKE mellett. Tudom jól, milyen nehéz tud lenni. Megértem azt is, ha nem sikerül. De azért inkább sikerüljön. Teljesen meg vagy róla gyõzõdve, hogy azt kellene tenned, amit írtam? Ha nem, nem gond. Ha viszont igen, akkor vegyél egy nagy levegõt, és kerek perec közöld mindenkivel, aki bele akar szólni a TI dolgotokba, hogy köszönöd a véleményét, nagyon kedves, hogy segíteni akar, de innentõl kezdve ne szóljon bele. Úgy teszel, ahogy te meg vagy gyõzõdve. Pont! Nincs magyarázkodás. Te felnõtt ember vagy, akinek nem kell elszámolnia anyuci-apuci-anyós-apósnak, mit miért csinálsz. Ez nagyon nehéz, tudom. 7 évembe került, míg anyósom felnõttszámba vett, és ez is csak úgy ment, hogy egy csomó pszihológiai témájú könyvet olvastam, és tudatosan "kényszerítettem", hogy a felnõtt anyós beszéljen a felnõtt Virághoz. A férjedet pedig kérdezd meg légyszi, hogy ugyan mennyit olvasott utána ilyen dolgoknak. Honnan veszi az információt, miszerint szobatisztának kellene lennie Daninak??? Csak nem anyucitól...? Kép

De vissza az eredeti témához: Ha nem adnál rá pelust, csak összetakarítanád, az is elég nagy nyomás lenne Daninak. Hiszen pár óránként szembesül azzal, hogy már megint nem sikerült - ne feledd, saját elvárásuk is van magukkal szemben. Ezzel is hátráltathatod a szobatisztaságot. Ja, és nehogy azt hidd, hogy te türelmes tudnál lenni vele, miután rendszeresen takarítanod kellene utána és naponta többször átpelusoznod... Ha tévednék, és mégis türelmes tudnál lenni, bocsi, visszavonom. Én nem tudnék az lenni.

Summa summárum: elsõsorban TE, ANYAKATI vagy felelõs a gyermekedért. Te egy felnõtt nõ vagy. El tudod dönteni, és el is fogod, mi a legjobb a fiadnak.

Ja, majd' elfelejtettem. Cumi. Most, hogy volt vagy van ez a hercehurca a pelus körül, lehet, hogy mégjobban szüksége van cumira. Hagyd szerintem cumizni, viszont a cumisüvegbe kizárólag vizet rakjál szerintem. Nyilván visszavágyik picibaba korába, amikor még mindent megkapott: pelust, cicit, cumit, most pedig elvárásokkal találta szembe magát, és ez nem könnyû. Ha nem hagyja magát ölelgetni (az én Abigélem sem), akkor szerintem soha ne ölelgesd meg, de legyél nyitott, ha õ jön. Amióta én nem ölelgetem Abust (néha nem bírom ki, elkapom, és agyon puszilgatom Kép), azóta magátol bújik néha.

Ha az elõzõ hozzászólásomban azt írtam, sok sikert az akaratod elengedéséhez, és nem ez volt a gond, akkor stílszerû ez a zárómondat:

Sok sikert a szülõk és az engedelmeskedõ Anyakati elengedéséhez! Kép Puszi,

Virág
Virág (fiore)
 


Rosszul írtam, bocsi: "Ja, és nehogy azt hidd, hogy te türelmes tudnál lenni vele, miután rendszeresen takarítanod kellene utána és naponta többször átöltöztetned" - és nem átpelusoznod.

És amit még elfelejtettem:

"Néha úgy érzem, csõdöt mondok, gyereknevelésbõl megbuktam" A legjobbat teszed, amire csak képes vagy. A legnagyobb szeretetet, törõdést adod a gyermekeidnek, amire csak képes vagy. Mindannyiunkban vannak ilyen érzések, vannak hullámvölgyek. Lazíts, szeresd magad, kényeztesd magad, és olvass minnél többet errõl a témáról, hogy a lehetõ legjobbat add nekik. Ügyes vagy, nyugi. Kép

Virág
Virág (fiore)
 


Kinga,
semmi gond, ha van kérdésed, csak tedd fel! KépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKép
Virág
Virág (fiore)
 


Kedves VirágKép
Köszönöm.

Te hogy bírsz 4 gyerekkel? Én néha a 3at is soknak érzem..
A gyerkõceid nagyon helyesek, és szép nevük van!

Anyakati
Anyakati
 


Sziasztok!
Szia Kinga!
Azt szeretném kérdezni, mi a véleményed a tejivásról, szoptatás alatt. Teljesen ellentmondó véleményeket találtam róla. Egész pontosan két kérdésem van vele kapcsolatban: lehet-e hogy a három hetes kislányom elsõ "hasfájós " éjszakái annak köszönhetõek, hogy mint rendes háziasszony elkezdtem reggelenként bevásárolni, így van friss finom tejcike itthon literszám, amit napközben megiszogatok (jó nem literszám, csak mondjuk bõ egy litert naponta)? Imádom a hideg tejet, de ha ez az ára az éjszakai csöndnek, inkább lemondok róla Kép
A másik hogy párom is, én is allergiások vagyunk. Perze nem kap a kölyök féléves koráig mást mint anyatejet a tervek szerint, és kb 1 éves koráig szoptatni is akarom, de tényleg allergizálja az a tej is amit ÉN iszok meg?

Köszönöm ha válaszolsz!
(mondjuk a tej-vedelést addig is szüneteltetem Kép )

Szia
Orsi
(bocsánat, regisztrálni még nem tudtam)
Névtelen
 


Sziasztok!
Szia Adrienn!
Volt már olyan érzésed,hogy kész,csõdöt mondtál mindenben?
Mert most én így érzek. A férjem már sárkánynak hív,amit persze csak viccnek szán de tul. képpen igaza van. És ez a gáz!!!!!
Pedíg szegény mennyit elnéz nekem!nagyon rendes ember,talán ez húz ki mindíg a mély depresszióba eséstõl.
Nagyon, nagyon,és nagyon nehéz ez az anyaság kérdés. Hányszor felteszem magamnak ezt a kérdést-"Én jó anya vagyok?" Belül valami azt súgja,hogy igen,és ha józan ésszel nézem akkor is ez a válasz. De jó anya az akiben ez a kérdés felmerül? Mindíg mindenben talpraesett voltam. Sohasem kellett,hogy a háttérbõl támogassanak,max csak a tudat hogy szeressenek! Most is szeretnek,de mint anya csõdöt mondok,és ez minden nap elkeserít,és dühít. Az életem eddigi legfontosabb dolgában nemtudok mit kezdeni a helyzettel. Lehet,hogy nemvagyok érett egy gyerekhez?
Nemtudtam elképzelni,hogy egy mi az hogy egy gyerekkel nemlehet mit kezdeni,hogy nem lehet megnevelni. Majd én megmutatom(gondoltam magamban),és tessék pont az én gyerekem olyan akivel nemtudok egyrõl a kettõre jutni.
Lehet,hogy én vagyok nagyígényû nem a fiam? Hisztis,és ezt bizton merem állítani! Te sosem tetted le ha úgyérezted,hogy na akkor most itt betellt a pohár? Van itt olyan aki megtette? Van tapasztalata? A kényeztetésnek is van egy stoppja,a józanság határa! Az én kicsikém ezen már rég átlépett! Ne!ne érts félre,én nagyon szeretem a kisfiam!,nemharagszom rá csak nemtudom mikor cselekszem jól?.Nála mi a helyes út?Nagyon vágytam rá,és nembántam meg,hogy itt van!. Ez már nem állapot,hogy a wc-t is végig ordítja mert lemertem tenni! Ez azt jelenti,hogy egy-két dolgot leszámítva folyamatos a karbantartás,és ezt már inkább elkényeztetésnek nevezném!,vagy mégsem? Gonosz vagyok? Nemhiszem! Megkap mindent ami tõllem telik,de azt nemakarom hogy hülyének nézzen. Márpedig most ott tartunk. Sokáig vígasztalhatatlanul sírt,mióta talpmassz-ra jártunk azóta ez átválltott miérte sírásba. Kivagyok,és a tehetetlenség dühe van rajtam. Reggelre biztosan kialszom. Az esték nehezek,mert fáradtak.Az szokott mégkihúzni a mélybõl,hogy örûlök,hogynekem legalább van,és egészséges!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ilyenkor lelkiismeretfurdalásom van,amiért panaszkodom. De ide legalább letudom írni. Ez az internetkicsit olyan mint a " Nemmondom el senkinek,elmondom hát mindenkinek." Valaki csak megért,aki meg nem az tovább megy és egy jót nevet,ilyen is van?


Bocs a lelkizésért de jól esett leírni.
Szia Adrienn!
Sziasztok!
Noémi.
Névtelen
 


Kedves Noémi!

Ne keseredj el!!! A soraidat akár én is írhattam volna, akár még három hónappal ezelõtt is. Az én fiam is ilyen volt. De errõl nem mi tehetünk! Persze, annyiból igen, hogy temperamentumos emberek vagyunk, és nyilván a gyerekeink ezt örökölték. Én is nagyon temperamentumos vagyok, és én is mindig elirányítottam talpraesetten a saját életemet, ráadásul pedagógusként a suliban engem tartottak a legszigorúbbnak, jóllehet, én voltam a legfiatalabb, ráadásul volt egy csomó férfikollega is. És azokkal a gyerekekkel értem is el eredményeket. Azt hittem, a sajátommal is így lesz. De a sajátomnak az anyja vagyok, és minden nyikkanása bánt, hónapokig azon fáradoztam minden percben, hogy semmi ne legyen kellemetlen számára. És úgy éreztem magam, ahogy te most. Mintha nem ugyanaz az ember lennék, aki azelõtt voltam. A barátok se ismertek rám, szinte.
De a hisztis csecsemõbõl nem lesz semmivel se hisztisebb gyerek, mint a többibõl! Fõleg akkor nem, ha folyamatosan arra tanítod, hogy az élet nem olyan rossz. Olyan gyerek lesz, aki vakon megbízik benned, aki érzelmileg még sokáig tõled függ, de ennek rengeteg elõnye van. Az enyém az oltások után se sír, mert ott vagyok vele; bárhová követ, most például úgy járunk strandra, hogy nyugodtan bevihetem magammal a vízbe, mert nem fél, ha én is a vízben vagyok; két hónapja bicajjal járunk; hosszú (hat órás) autóúton meg se nyikkan, ha ott vagyok mellette; a legcikisebb helyzetben is meg tudom nyugtatni; stb. Az álombabák (akikkel egy évig semmi gond sincs) meg nem egyszer olyan hisztissá válnak, hogy a nem túl edzett anyuka nem tud mit kezdeni velük.

Hogy milyen anya vagy, az nem most dõl el, hanem mikor majd értelmesen lehet kommunikálni a gyerekkel. Most még az ösztöneid hajtják a cselekedeteidet. Ezen cselekedetekbõl számomra az tûnik ki, hogy az ösztöneid nagyon is "jó anyásak". Most arra van szüksége, hogy kiszolgáld (már nem sokáig), és te, emberi korlátok között, azt is teszed. Amint nem egy kis tehetetlen síró baba lesz, hanem egy toporzékoló kis rosszcsont, az ösztöneid meg fogják súgni, hogy most nem kell kielégíteni a szeszélyét, hanem határozottan kell fellépni. És te - ha csakugyan talpraesett egyéniség vagy általában - elõbb leszel képes rá, mint a szelíd és türelmes anyukák, akik sose voltak talpraesettek, és akiknek esetleg a babája egy alvós csecsemõ, ezért már épp abba a tudatba ringatták magukat, hogy nekik mindig minden menni fog, mint a karikacsapás.

Még valami: hogy valaki "jó anya"-e... Minden gyerek más. A plafont bámuló kis alvós csecsemõ mellett sokkal kevesebb kell ahhoz, hogy jó anyának érezd magad, mint egy magas igényû baba mellett. Te többet adsz, de mostanság kevesebb eredményt érsz el, mint esetleg a szomszéd anyuka, aki lényegesen kevesebb idõt tölt a gyerekével, mégsincs feleannyi gondja se. Ne hasonlítsd magad másokhoz, mert nem egyformák a gyerekek! Épp te vagy a jó anya, aki ennyi mindent megtesz a gyerekéért. Sokkal többet teszel, mint amit bárki is el tud képzelni, akinek nem ilyen babája van. Persze, néha eleged van. De ez igazán érthetõ. És néha úgy érzed, elkényezteted. Ez meg igaz. De nem baj. Csak tudni kell, mikortól van az, hogy már többet árt az egyéniségének a kényeztetés, mint használ. Néha megpróbálod nem kényeztetni, de amíg nem jön be a "keménykedés", addig úgyis újra és újra visszatérsz ahhoz, amit eddig csináltál. Legalábbis én így voltam vele. Aztán egyszer csak - nagy meglepetésemre - bejött a "keménykedés". És azért, mert akkor már õ érett volt rá. Most már két hónapja "nevelem". Elõtte is próbálkoztam néha, de a visszajelzés miatt nem folytattam, kár is lett volna.

Tehát: jó anya vagy, hisz most azt teszed - bármekkora áldozat is - amit a TE BABÁD most igényel. Amellett az anyaság nem 1 év, hanem kb 40-50. Szóval még nem tudni, melyikünk milyen anya lesz hosszú távon.
Hogy fáradt vagy, az nem csoda. És hogy néha eleged van, az se, sõt az a csoda, hogy még bírod. Tudod, régen, hogy volt ez? A magas igényû baba ha szegény családba született, akkor hagyták sírni, vagy pálinkás kenyeret dugtak a szájába, vagy más módon szabadultak meg a sírásától, de semmiképp se úgy, hogy neki jó legyen, hanem úgy, ahogy lehetõségük volt rá. A gazdag családban meg külön volt egy személy (a dadus), aki ringatta. Anyuka meg nem fõzött és nem végzett semmilyen házimunkát, mert azt is csinálták helyette. Az, hogy manapság kb egyformán szegény (vagy gazdag, vagy mindegy hogy nevezzük) minden család, és mégis olyan igényesen akarjuk nevelni a gyerekeinket, ahogy csak személyzet segítségével lehetne, az pl. ilyen nehézségekhez vezet.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Szia Adrienn!
Köszönöm mindíg megnyugtatsz(legalábbis egy idõre).
Már kialudtam a tegnap esti fáradtságot,és új erõt ad mindn nap. Kicsit irigyellek! Már túl vagytok rajta,és önnmagad is visszanyerted.Ma reggel megértette,hogy nemtépásszuk meg a virágot.Elõször elhúztam a kezét,és mondtam hogy nemszabad.Aztán eljöttem és messzirõl figyeltem.Persze nyúlt érte de mikor rászóltam visszahúzta a kezét. Aztán ahányszor elment mellette a kompal megált megnézte és tovább ment. Napról napra okosabb! De napról napra hisztisebb is! Tegnap a túrórudiért akkora hisztit levágott,mert nemakartam vacsi elött adni neki. Hát kénytelen voltam. Ilyenkor legyen okos az ember! ez melyik határ? Mert ha az eszemre hallgattam volna nemkaphatta volna meg. Férfiuralom! Mégegyszer köszike!

Puszi
Noémi.
Névtelen
 


nem azért mondom, de ennek már nem sok köze van a "védõnõ válaszol"-hoz
Névtelen
 


Tényleg, nem leveleznétek valahol privátba? vagy nyissatok magatoknak külön topicot
Névtelen
 


Noémi,

teljesen megértelek, éreztem én is így. 2 dolgot tanácsolnék:
1. A babák megszokják, hogy felveszik õket, naná, és így a jó. Csak elkényeztetni nem lehet õket ezzel, és ez a két fogalom nem összekeverendõ! Ez azt jelenti, hogy biztonságban érzik magukat. Megtaníthatod neki, hogy sírjon, úgysem veszed fel, meg is fogja tanulni, nem is fog sírni = megtanulja, hogy felesleges kifejeznie a SZÜKSÉGLETEIT, mert úgysem törõdik vele senki. Igen, nagyon fárasztó tud lenni. 4 gyerek anyukájaként (a legnagyobb 5 éves volt tavaly nyáron, a legkisebb 2 hónapos, köztük egy 4 és egy 2 éves, oviszünet 3 hónap, szóval tudom, mirõl beszélek), éltem már át iszonyatosan nehéz perceket, órákat, napokat, és azt tudom mondani, hogy megérte végigszenvedni az állandó cipelést, és igen, volt, hogy zokogva hívtam a barátnõmet, aki tovább segített, és a mai napig is szükségem van a bensõséges barátaim támogatására a terheim továbbcipeléséhez, de megéri. De ha tele van a hócipõd, jobb letenni, ritkán sírni hagyni, vagy valakire rábízni, minthogy a karodban legyen, és érezze, mennyire utálod ezt a helyzetet. Ne gondold, hogy elítélendõ, ha mérges vagy rá! Nem az! Természetes dolog. Emberbõl vagy, vagy mi a szösz. Sokszor fáradt, frusztrált, ideges az anya. Mindenki! Figyelj! (Ez válasz, Anyakati) Jelen pillanatban azt akarom, hogy egy hónapig sem a gyerekeimet, sem a férjemet, sem senki emberfiát ne lássak magam körül! Csendet akarok! Ki vagyok zsákmányolva, maximálisan odaadtam már magam, nem tudom, honnan van erõm tovább csinálni. Imádom õket, de elegem van. Undorodom a kosztól és a rendetlenségtõl, ami itt van, sírvafakadok, ha meglátom, hogy a frissen feltakarított és rendberakott lakás fél óra múlva hogy néz ki, bánt, hogy tesznek a munkámra (de nem tehetnek róla, még kicsik), unok állandóan mosni és teregetni, mosogatni végképp, és ezek után egész nyáron kreatívkodnom kéne, mert 3 hónapos oviszünet van. Csak azért írtam le ilyen nyíltan az érzéseimet, hogy lásd, hogy minden anya, aki õszinte, és leglább egy éves a babája, be tud neked számolni ilyesmirõl. Túl leszünk rajta.
2. olvass el egy csomó könyvet. Ajánlanám Vekerdinek a Kérdezz - Felelek 1,2, és 3. részét, rengeteget tanulhatsz belõle. Olvasmányosak, érthetõek. Megértenéd, mit miért csinál a fiad, és megnyugodnál.

Jó olvasgatást!

Virág
Virág (fiore)
 


Jó, hogy nem csak én érzek így, akkor mégsem velem van a baj..

Anyakati
Anyakati
 


Sziasztok!
Köszönöm neked is Virág!


NÉVTELENKÉK!!!
Nyissatok ti másik topikot ha nemtetszik a dolog, senki nemkérte hogy olvassátok a "bajaimat","bajainkat".
Azt gondolom ha más is jár ilyen cipõben akkor ez neki is segítség.
Legalább ennyi megértést kívánok nektek is,mint amilyenek ti vagytok ha problémátok van,lesz. Az eggyetlen ember aki ezért szólhatna az Kinga .
Kérlek Kinga ha te is így látod a helyzetet jelezd!

Noémi.
Névtelen
 


Sziasztok!

Elõször is Orsinak!

Ha allergiások vagytok, akkor semmiképp nem javaslom a tej "vedelését", sajnos így is nagy a valószínûsége, hogy az allergiára való hajlamot továbbadtátok kisbabátoknak. Bár ez ma már nem nagy újdonság, hiszen minden ötödik ember allergiás valamire. A tej nagyon jó dolog, de sokat árthat is. Te azt írod, hogy nagyon szereted, ne mondj le róla, de fogd vissza magad, ne igyad literszámra. A babád hasfájását sokminden okozhatja, leginkább az, hogy mohón eszik, sok levegõt nyel. A belei még vékonyak és gyenge a perisztaltikájuk, vagyis nem mozognak rendesen. A lenyelt levegõ kis buborékok formájában összeáll és feszíti a beleket, innen a hasfájás. Sajnos vannak olyan csecsemõk, akiknél semmiféle praktika nem válik be és csak szenvednek, de azért a többségükön kisebb-nagyobb sikerrel lehet segíteni. Nyugodtan megfigyelheted, hogy van-e köze a tejivásodnak a hasfájáshoz,(bár ha nincs, az allergiára való fokozott hajlam miatt akkor sem javasolom!) mint ahogy más elfogyasztott ételnek is! Sokan ilyenkor nem ehetnek fújs ételeket (káposztát, babot, borsót), van aki mindent eszik és a babának kutya baja. Nálunk Réka lányom volt nagyon hasfájós, a végén homeopátiás bogyókat adtam neki, amiktõl enyhült, aztán kb. 4 hónapos korára kinõtte. Borka nagyokat durrog, szinte soha nem fáj a hasa, viszont nem kakil. Úgyhogy mindegyik produkál valamit. Egyébként most került a kezembe "a táplálási tanácsok allergiás betegség kialakulása szempontjából fokozottan veszélyeztetett csecsemõk számára" címû ajánlás, ami kifejezetten korlátozza a tejivást napi max. 200 ml-ben! (Egyébként az tévhit, hogy a tejbõl lesz a tej!!!)És azt is írja, hogy a szoptató anya heti két tojásnál többet ne fogyasszon! Egyébként a tejallergia nem túl kellemes dolog (melyik az?!) Barnus fiamnál négy éves korára sikerült kideríttetnem, hogy emiatt van a folyamatos köhögése. Hát mit mondjak, nem egy leányálom elmagyarázni és megértetni vele, hogy egyik napról a másikra miért nem ehet sajtot joghurtot, kakaót és még ezer más dolgot, amit nagyon szeretett. De úgy tûnik hõsiesen viseli, csak néha inog meg. No ennyit errõl.

Többiek!

Nem zavar, ha egymás közt beszélgettek, s mivel a levelek nyílvánosak, azt gondolom, hogy mindannyiunk okulására szolgálnak.

Virág!
Nagy gratula a bölcsességedhez és a nagyon pozitív életszemléletedhez, azt hiszem mindannyian nagy erõt meríthetünk belõle! Kevés hozzád hasonló - zsenge kora ellenére ekkora élettapasztalattal bíró nõvel találkoztam még!

Sajnos nem tudok minden nap jönni, ezért is jó, hogy beszélgettek magatok is. Kérlek nézzétek ezt el nekem, de azért nagyon igyekszem mindig képben lenni.

Sziasztok: Kinga
Kinga
 


Noémi!
ha még aktuális:
[url=http://www.origo.hu" TARGET="_top]http://www.origo.hu[/url]
itt megjelenik a jobb oldalon a freemail kicsi ablakja. Itt megkérdezi a lap, hogy új felhasználó vagy-e, ezek után csak követni kell az utasításokat, és máris kész az e-mail címed!

Csi
Névtelen
 


Szia Kinga!
Nagyon köszönöm a válaszodat, igyekezni fogok!
A tojás dologgal megleptél, ez nekem teljesen új!
Ezt az ajánlást valahol el lehet olvasni? Esetleg a védõnõmnél lehet hogy megvan? nagyon rendes, biztos kölcsönadná ha kérem!!
Igazából a tejvedelés onnan jött, hogy ebben az embertelen melegben rengeteg folyadékot kívánok (mint mindenki) A csapvizet poshadtnak érzem mióta a baba megfogant, sõt a belõle fõzött teát is, ha nem frissen iszom. maradt az ásványvíz és a tej. Cukros gyümölcsleveket, üdítõket nem csípem,még néhány kilót majd le kellene adnom. Egyébként ez a harmadik babám, és valahogy a hasfájás eddig elkerülte õket. Kicsit asszem el is bíztam magam, pedig ez is nyilván nagyrészt szerencse kérdése.
Mióta nem iszom tejet (két napja) csak pici, 10-20 perces visításokra korlátozódott a hasfájás. majd lassan óvatosan megpróbálok tejezni, hiszen kalcium az kell. Vagy egyek joghurtot? Az nem allergizálja?
Vagy egyem Tovita formájában a kalciumot?
Lehet hogy túl sokat foglalkozom az allergia dologgal, de sajna én már gyümölcsöt is alig merek enni, bedagad tõle a torkom, viszket a szám belülrõl... Próbálom a gyerekeimet megóvni ettõl, már amennyire egyáltalán lehet!
Még egyszer köszönöm a válaszodat!!
Orsi
Névtelen
 


Sziasztok!

Kicsit OFF
Lehet, hogy ezek a beszélgetések már tényleg nem az eredeti témába vágnak, de ez a Babanet társalgó nekem túl nagy, túl sok ahhoz, hogy rendesen végignézzem, és aztán figyelemmel tudjam követni az engem érdeklõ témákat. Így én örülök neki, hogy itt most jól kitárgyaljátok ezt a „sírós baba” témát. Persze más is érdekel, de ez kicsit mélyebben érint.

Helyzetjelentés az elsõ egyedül töltött hét után.
Ki lehetett bírni.J A gyerekekkel egész jól elvoltam. Emese sokkal toleránsabb volt így, mint amikor itt voltak a nagymamák. A háztartás viszont katasztrófaL. Eleinte azt mondtam, hogy nem zavar ha nincs nagy rend, de az elmúlt héten olyan állapotok uralkodtak itt, hogy ez már nekem is sok. Remélem lesz még jobb is, és remélem lesz még valaha mosogatógépem is.J
Ami viszont a legrosszabb és itt tényleg valami megoldásra lesz szükség, az a fõzés. Napközben nem tudok fõzni, amikor hazajön a férjem, még nem tudok, mert Neki is van dolga a ház körül (építkezünk), este meg már hulla vagyok. Komoly lelkiismereti problémát okozott ezen a héten, hogy nem tudtam normálisan megebédeltetni Emesét. Természetesen én sem tudtam enni normálisan. Vagy leves volt, vagy második, de néha ezeket sem ettük egyikõnk sem, mert valahogy nem ezt kívántuk volna, de nem tudtam mást összecsapni ennyi idõ alatt. Utána kell néznem valami kajakihordó szolgálatnak 1-2 hónapig, olyannak akik Pécelre is kihordanak. Apropó, szerintetek ilyen melegben megbízható ez a kajakihordás?
Emesével nagyon szerencsések vagyunk, hogy a kistesóhoz 100 %-ban pozitív a hozzáállása. Imádja Csengét és megállás nélkül simogatja, puszilgatja. Mi a férjemmel fáradtak, kialvatlanok, ingerültek vagyunk, ezért az Emese hisztijét (Csengétõl függetlenül hisztis, minden azonnal kell és mindennek úgy kell lenni ahogy õ akarja, különben elviselhetetlenül hisztizik) nehezebben viseljük. Szegénykémmel sokat kiabálunk, de mégsem fordul Csenge ellen.

Adrienn!
Végülis gyerekfüggõ a dolog, hogy 2 éves kora körül mennyire lehet vele bírni. Emese okos, értelmes szobatiszta kislány, nagyon értelmesen lehet vele beszélgetni, de hisztis. Mindent megért, csak azt nem, hogy várj egy kicsit, vagy azt hogy nincs, nem. Ne riasszon meg, hogy én annyira beijedtem. Nekem a terhesség eleje nagyon hányingeres volt, azt hittem sosem lesz vége, még bõgtem is néha, hogy elegem van. Aztán elmúlt kb. 2 hónap alatt és már nem is emlékszem, hogy rossz volt. Ennek az állapotnak is vége lesz egyszer. Egy hét már eltelt és ugyanígy ki fogom bírni a következõ heteket is.

Orsi!

Szerintem jó a Tovita.

Noémi!

Én is ki szoktam borulni. Mikor csak Emese volt meg, többször mondtam olyat, hogy nagyon szeretnék 1-2 nap kimenõt gyerek nélkül, mert már nagyon elegem volt. Persze nem volt kimenõ, húzni kellett tovább az igát. Most is, mint elõbb írtam Emesével nagyon türelmetlen vagyok, de kiabáltam már Csengére!! is amikor pl. nem bírtam neki beadni a D vitamint, vagy a hasfájás elleni cseppeket. Persze utána nagyon megszeretgetem Õket, meg bocsánatot kérek, de hát nem vagyok gép és nem végtelen a türelmem.

Sziasztok
simine
simine
 


Szia Simine!
Hát tudod gratula!
Mindenért, a kitartásért, a lelkesedésért,az erõért,mert tudod hogy lesz ez jobb is,és mert kimered mondani az igazat! Én most ok vagyok,túl vagyok a kiborulásomon,sõt!a helyzet egyre jobb! Legalábbis azthiszem,legalábbis most.
A kajakihordással kapcs. passz,de a fuud express-t nagyon dícsérik.
Kitartás nektek is pusz.


Virág!
Most olvastam el mégegyszer amit írtál,mert felbosszantottak a "névtelenkék" ezért elõzõleg nemkoncentrálltam eléggé.
Neked is gratula mindazokért amit már simini-nek is leírtam!
Tetszett az õszinteség(bocs de annyira tetszet hogy megmosolyogtam,de nem rosszindulatból.)
Azthiszem én neszóljajk egy szót sem mert nekem csak egy lóg a nyakamon egész nap mint a kismaki.És csak egy hisztit hallgatok.

Kinga!
A te picid már meggyógyult?

Adrienn!
Ti hogy vagytok?

Helyzet jelentés nálunk:
5 fogacska,bébikomp ezerrel,hiszti néhányszor,imádat a tetõfokán!!!

Puszi mindenkinek
Sziasztok!
Noémi.
Névtelen
 


Simine!
MI a Foodexpresst esszük, már két hete (terhességem alatt 1 hétig rendeltük)
címük www.foodexpress.hu.
nem olcsó, vagy inkébb az adag kicsi a kiadott pénzhez, de nálunk is életmentõ, hogy nem kell fõznöm.
Nyáron is megbízhatóak, mindig meleg az étel amikor megérkezik, bár 9-10 között jönnek, így hûtõbe kerül a kaja, aztán délben felmikrózzuk.
Nem tudom Pécelt vállanak-e, biztos rajta van a honlapon, ha nem felejtem el, megkérdezem holnap!!
Kitartást kívánok a kicsikhez, közhely, én sem hittem el, de hétrõl hétre könnyebb lesz. Amit most pluszban teljesítesz pl. hozzám képest akinek nagy lovai vannak, hát azt majd kamatostul visszakapod amikor a "összenõnek, " és két egymáshoz passzoló korú "nagy és okos " gyereked lesz!!
Meglátod jó kis csapat lesz!!

Orsi
Névtelen
 


Sziasztok!

Orsi!

Nem biztos, hogy a védõnõd oda tudja adni az említett ajánlást, mert ez nem forog közkézen, vagyis én még a családtervezési tanácsadóban eltöltött idõmbõl hoztam magammal. Elõbb-utóbb valahol beszkennelem, aztán eljuttatom hozzád, ha még aktuális lesz és közben nem tudod megszerezni, mert nagyon hosszú, a begépelést nem vállalom. A Tovitát nem ismerem, de van akinek bevált, úgyhogy biztos jó. Egyél sajtot, joghurtot, de ezeket se vidd túlzásba! És ne feledkezz meg a D vitamin bevitelérõl sem a szoptatás ideje alatt!

Mára ennyi voltam, muszáj elmennem a Balcsira, mert megkukulunk itthon, úgyhogy pár napig kénytelenek lesztek lemondani társaságomról! (Gondolom túlélitek?!)
Ja! És közhírré tétetik, hogy Réka nappalra szobatiszta lett!!!
Sziasztok: Kinga
Kinga
 


Kinga!

Ilyet nem illik írni az itthon izzadóknak, hogy Balcsira mész. Kép Ejnybe-bejnye

Gratulálok Rékához!

simine
simine
 


Kinga!
Szoktál még erre járni?
Azt szeretném kérdezni,hogy lehetséges,hogy sóhiánya van Dominak? Folyton a bõrünket nyalogatja,ha felvesszük,vagy magunkhoz öleljük. Vagy másmiért csinállja? A másik,hogy mostmár 6 hónapos,és milyen gyümit ehet ill. nemehet? Mert pl az epret nemeheti meg úgytudom,de mégis van olyan bébiétel amelyik epres. Most akkor hogy van ez? Kösszi.
Noémi.
Névtelen
 


Sziasztok!

Áfonya, Solya v. vki át tudnáto nekem küldeni a mesét a szobatisztaságról? gabormagdi@freemail.hu Ha vmi csoda nem történik ez ügyben nem megyünk oviba szeptemberben!

Köszi!

Magdi
Névtelen
 


Magdi,
a mese itt:
[url=http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/275/914.html?1054220884" TARGET="_top]http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/275/914.html?1054220884[/url] talalhato, ZorkAnya 2002 Július 31 szerda - 23h 54 hozzaszolasat keresd /nekem a stilusa is nagyon tetszikKép/. Nekem pedig egy szerintem normalis konyvbol van masolatom, amiben vannak otletek, de valoszinuleg azokat Te mar vegigzongoraztad.

-Afonya
 
 


Magdi,
én is aktivizáltam magam, csak mailben. Kép Egyet tudok tanácsolni, ne görcsölj, ne akard, hidd el, menni fog magától. Bízz benne! Kép
Solya
 
 


Magdi,
most lehet, hogy sokak haragját vonom a fejemre, de akkor is leírom. És az is lehet, hogy már Solya meggyőzött, és felesleges a hozzászólásom. Ebben az esetben ugorj. Kép

Isten ments, hogy a ZorkAnya által bejárt utat kövesd! Bár ha inkább hallgatsz laikusokra, akiknek bajuk volt a szobatisztasággal szülőként, mint pszihológusokra (pl. Pele), akik szülőként semmiféle problémával nem találkoztak a saját gyereküknél, miután az általuk helyesnek tartott dolgokat csinálták, akkor hajrá. Én is kérlek, ne görcsölj.

Két lehetséges utat látok:

1. hagyod a kicsit békén, és akkor lesz szobatiszta, amikor érett rá. Kép Vagyis egyszer csak azt mondja: "Anya, nem kell pelus." És többé nem pisil-kakil be, vagy csak nagyon ritkán. Kép

2. Szobatisztaságra neveled, nagy eséllyel elkezdődik egy huzavona a bili körül, gyakran frusztrált lesz a kicsi, mert nem sikerült, ettől méginkább pepisil-kakil, elkezdhet játszmázni, megbüntethet téged a legkülönbözőbb dolgokért azzal, hogy odakakil valami lehetetlen helyre. (Abigélem a konyhaasztal melletti padra csinálta, meg a mosogatóba pisilt... KépKépKép Mindezt természetesen tudat alatt csinálják, de neked a fizikai valóság szintjén kell eltakarítanod. Kép) És végül jóval később, mint ha békénhagytad volna, végre elérkezett az áldott szobatisztaság, hurrá, ámde a kicsi egy csomó dologban sérült valószínűleg addigra, amik jóval később bukkanhatnak felszínre, és a te idegeid is megtépázottak. Kell ez neked? Kép

Szerinted megéri? Hidd el, nem kell beleizzadni a szobatiszta gyerek "megcsinálásába." Engedd meg magadnak a tudatot, hogy nincs ezzel dolgod, magától kialakul. Hja, lehet, hogy nem szeptemberig. Tudom, biztos a pénz hajt. Teljesen megértelek. Én is voltam olyan helyzetben, hogy a pénz miatt kárt szenvedett a gyerekem. Muszáj volt a pénz, már kaja szinten volt a dolog, a Túrórudi luxus volt. Csak az erőltetéssel meghosszabítjuk a folyamatot.

Remélem, semmi nem volt bántó abban, amit írtam, azért is raktam tele szmájlikkal Kép, hogy éreztessem, hogy nem ítélkezem, csak segíteni szeretnék. Sok sikert! Kép

Virág
Virág
 


Virag,
a nekem nagyon szimpatikus es az altalam masoknak elkuldott konyvreszlet is ezt irja le, amit Te irtal. Kicsit bovebben, kicsit "tudomanyosabban", de a lenyege ugyanez.

-Afonya
 
 


Ennek nagyon örülök.

Virág
Virág
 


Sziasztok!

Megint itthon vagyok egy darabig, úgyhogy jövök.

Tetszik, amit a szobatisztaságról írtok, én is ennek az "iskolának" a híve vagyok!

Noémi!

Nem gondolnám, hogy sóhiányos a picid, az enyém is "nyalakszik", szerintem csak jól esik neiki a közelségünk, és mivel mindent megkóstolnak, így bennünket is!
A gyümölcsökről. Kezdő gyümi az alma, a barack, a meggy. Ezekből most mindből találsz bőven. Epres bébiételt is nyugodtan adhatsz, mert ha jobban megnézed, egy szem magocska sincs benne, és az eperből ez az ami allergizál. Voltunk a Hipp gyárában, nagyon korrekt, ahogy elkészítik ezeket a pempőket. Az is érdekes volt, hogy külföldre készítenek pl. szilvás babaételt, itthonra nem. Ezek szerint külföldi baba érett a szilvaevésre, itthoni baba nem. Jó vicc. Végül is mindenben fontos a fokozatosság, 1-2 kanál kezdésnek, aztán ha nincs gond, akkor jöhet a teljes adag. Tudod, új gyümölcs és zöldség bevezetésekor mindig várunk 2-3 napot, és csak utána jöhet megint valami új, hogyha gond van, pl. allergia, akkor kiderüljön, hogy mi okozta.
Szóval alma, barack, meggy(utóbbi cukor nélkül!!!), ha beválik, barackal, almával, krumplival lehet keverni!
Szia: Kinga
Kinga
 


Sziasztok! Én tegnap írtam egy köszönést meg egyebeket, hát akkor hová írtam?????????

A tanácsokat megfogadjuk, majd mesélek, hogy állunk!!!!


De tényleg, hová írtam tegnap akkor?


Magdi
Névtelen
 


Kinga,
itthoni baba is ehet szilvát, ha az anyukája Kecskeméti bébiételt vesz neki Kép
Jamina
 
 


A Mildi bébiételben is van olyan, ami szilvával készül. Az epernek pedig nem csak a magja allergizál!!!
név
 


Jamina!
Úgy emlékszem, hogy Iboly Téged ajánlott tej ügyben egyszer...
Akkor azt kérdeztem, hogy dobozos, vagy frissen fejt tehéntejet adjak a gyerekeknek.
Ha jársz még erre, légyszi' válaszolj!
Köszi
Csi
 
 


Csi,
írj lécci magánban, mert elég hosszú tudok lenni Kép
Konkrétan az érdekel, hogy háztól hozott, vagy bolti tej-e a jobb?
mail: jamina@netandgo.hu, szívesen válaszolok.
JAmina
 
 


Kedves Kinga!

Néhány apró kérdés.
Ha a gyerek állandóan kiabál, akkor az temperamentuma miatt van, vagy lehet, hogy baj van a fülével?
Hogyan lehet 2,5 évest szavakról leszoktatni? Pl. ha valamit nem ért és úgy kérdez vissza, hogy MI? MIT? az nagyon idegesítő. Azt hiszem a szomszédból szedi fel.


simine
simine
 


Kedves Kinga,
az eper és a málna valóban nem a magja miatt allergizál. Nem emlékszem pontosan, a liga mikortól ajánlja ezek bevezetését. Úgy rémlik, egy éves kor alatt semmiképp sem.

Simine,
egy magánvélemény: minnél jobban idegesít a MI? , MIT? , annál inkább fogja használni a kicsi. Én egyrészt elfogadnám, hogy így kérdez vissza, és semmiféle érzelmi reakcióm nem lenne, másrészt meg ha nem tetszik, csak annyit mondanék kedvesen, hogy "Ezt inkább mondjuk úgy, hogy TESSÉK?." De szerintem ez egyáltalán nem gond. Mi zavar benne? Hogy mit szólnak ehhez mások? (A játszón, a nagyszülők, stb...) Ha a válasz igen, akkor nem a gyereken, hanem a saját gondolkodásodon kell szerintem változtatni. Kép Ez majdnem mindenkinek nehéz, én tudatosan odafigyelek, mi miért zavar, és ha mások miatt, de egyébként nem értem, miért, akkor nem törődök a dologgal. Nem kifele, hanem befele "nevelem" a gyereket. (Vekerdi szerint nem nevelni kell a gyereket, hanem együttélni vele, ezért az idézőjel.) Puszi,

Virág
Virág
 


Kedves Virág!

Hidd el egyáltalán nem mások miatt zavar. Most, hogy végiggondoltam a dolgot, pont Emese állította magasra a mércét. Mindent olyan gyorsan ügyesen tanult és 2 évesen már nem egy átlag 2 éves szókincsével és nyelvtanával beszélt. Ez a MI? MIT? engem zavar, de valahogy nem tudom megmagyarázni miért. Talán olyan érzés mintha a gyerekem beszédkészsége (vagy intelligenciája) visszafelé fejlődne és ez ellen küzdök. Lehet, hogy én vagyok a hülye, de tényleg zavar. Egyébként eddig azt csináltam, hogy kijavítottam TESSÉK?-re, vagy mondtam, hogy így nem értem. Majd meglátjuk mire jutok veleKép

simine
simine
 


simine,
szerintem egyáltalán nem vagy hülye. KépKépKép Miért lennél? Intelligencia: na nehogy már visszafejlődjön... Kép Ez nem annak a mércéje. Szerintem csak egy rossz szokás, majd abbahagyja. Kép (Te mondtad ugyanezt gyerekorodban a szüleidnek, és ők kijavítottak?) Puszi,

Virág
Virág
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: