Új privát üzeneted érkezett!

Kyrandia,
Yoan velős hozzászólásával egyetértve azért az kéne tudni, mekkora a babád. Kép

Kiigazítások:
1. A babák hasa nem a túl sok tejtől fájhat, hanem a túl sok elsőtejtől. A baba sokkal pontosabban tudja, mikor van szüksége szopizásra, mint a védődő, ő még összeköttetésben áll a testével.
2. Ha a babád nagyjából kiürítette az egyik melledet, és éhes, akkor bátran adhatod neki a másikat. Az a fontos, hogy az első mellen legalább 20 percet legyen a manó, hogy megfelelő mennyiségű hátsótejhez is hozzájusson. Így semmi gondot nem okoz a kétmellből való szoptatás.
3. A minden etetés utáni fejés okozza a túl sok elsőtej termelődését, így ezt nem javaslom... Nem kell fejni ahhoz sem, hogy az ember lánya fenntartsa az elegendő mennyiségű tejtermelést. Mellrákot meg aztán nem okoz. ???
4. Ehhez azt kell tudni, hány hetes, hónapos a babád.

Azt, hogy úgy érzed, kevesebb a tejed, könnyen okozhatja növekedési ugrás, amikor is nem a tejed mennyisége csappant, hanem a baba igénye, amit csak igény szerinti szoptatással lehet kielégíteni. Kép

Virág
 


Köszönöm, kb. ilyen válaszokra számítottam, azt hiszem így könnyebb lesz ezt a ˝vonalat˝ követni. Nagyon zavaró, hogy a támadónő - gyerekorvos - egyéb infó háromszögben ennyire ellentmondó tanácsok vannak, nem egyszerű eldönteni, mi a legjobb a picinek. Liza 6 hetes és nem csodálnám, ha már tele lenne a pici hócipője, ahogy csapongok a módszerek között...

Yoan, ez szép! De azért alkat kérdése is, hogy meddig sikerül szoptatni? Vagy tényleg oly´ sokan elrontjuk az első hónapokban a rossz (hivatalos)tanácsok miatt?

Virág, te hajnalok hajnalán tanácsadsz? Minden elismerésem, hogy a szemed egyáltalán nyitva tudod tartani!

Kyrandia
 


Kyrandia,
az elismerés a legkisebbemet illeti... :o Kép

Ha Liza 6 hetes, ez azt jelenti, hogy megérkezett az első növekedési ugráshoz. Kép Általánosságban ilyenkor adható tanácsok: Sok pihi, alvás, ivás, szopi (mindig a baba igényei szerint)- és nulla idegesség. Kép Ilyenkor akár 4-szer is lehet váltogatni a melleket. (Csak a minimum 15-20 percet be kell tartani az első kiürítéskor az elsőtej miatt.)

Ha egy anya az első 3 hónapban elegendő tejet tud termelni a babája számára, akkor ez a későbbiekben is így marad (testi és lelki egészség esetén). Életünk végéig is tudnánk szoptatni. Kép

Virág
(32 hónapja szoptató Kép)
 

 
 

Kyrandia Kép,

Szerintem ott is el lehet rontani, hogy amikor attól tartanak, hogy csökkent a tejmennyiség (pl növekedésugrásnál), tápszert is adnak a babának szopi mellé. Hányszor hallani egy anyától, hogy nincs teje, és ez aztán önbeteljesülö jóslat lesz.

Kati
(25 hónapja szoptató)
 
 


Kyranda!

Egy adott babára nézve az első időben el LEHET rontani a dolgot.El lehet teljesen is rontani, de részleges szopit még bármikor lehet indukálni (ld örökbefogadó anyák tejtermelése). Olyan extrém ritka eset is van, hogy az örökbefogadó anya teljesen csak saját anyatejjel tudja táplálni a dedet. (tehát hormonhatás, meg első idők receptorszaporuló tuéajdonsaága nélkül is)Tehát miért ne lehetne, hogy az elejét majdnem teljesen elrontott anyuka is meg tudja tenni? Kitartás kell, az nyilvánvaló és önbizalom.
Ha az első időben jól működik a kínálat-kereslet egyensúly, akkor a tápszerrel elrontott tejmennyiséget is lehet normálra növelni. Bár nagy megvilágosodás kell annak az anyának, hogy annyit tegyen a tej termelődéséért, ha az első nehézségre tápszert adott.
A következő babát azonban ugyanolyan eséllyel szoptatja az elsőt nem szoptató anyuka is, mint az ősaasszony anno (amikor vagy volt tej, vagy nem lett baba, aztán mégiscsak fennmaradtunk... Kép).

A mellrák esélye minden nőnél CSÖKKEN, ha szoptatott valamennyi ideig. A bennmaradó tej fogalma hülyeség, hiszen amikor fejek, vagy szoptatok a mechanikai inger tejet termeltet a mellel, így MINDIG van valamennyi tej a mellben szopis időszakban. Hogy mi lesz vele, ha bennmarad? Ha rendszeresen sok marad benn, akkor egyrészt csökkenti a tejtermelést, mert a gátló hatású anyagok vannak benne, hogy a kereslet-kínálat egyensúly működjön, másrészt amikor pl végleg abbahagyod a szoptatást, akkor a végén bennmaradó tejmennyiség lassan felszívódik, a szervezeted visszafordatja a kaját.

Fejni lehet, hiszen növeli a tejtermelést (nem csak az első tejet, hanem globálisan mindkét részét), csak ne mindig a végén fejj, mert akkor mindig hátsó tejet fejsz le, és a többnek nyilván több lesz az első tej fele is, azaz a baba pocakjában több lesz az első tej, mint eddig, azaz gyarapodhat lassabban, és fájhat a pocakja is. Persze, ha jelentős mennyiségű a lefejt tej, amit rendszeresen szopi után fejsz a szoptatott mellből.

Snoopy
14+19 hónapja szopiznak a dedek, az utóbbi még folyamatban

KépKép
 
 


Snoopy,
én úgy emlékszem, hogy ha az első 3 hónapban nem érte elég inger a mellet, és így nem alakult ki elég receptor, akkor azt ugyanannál a babánál már nem lehet "behozni", nem lesz elég az anyatej.

Egyébként azoknál a nőknél, akik örökbefogadtak, és úgy szoptatnak, akár még saját gyermek nélkül is, a baba stimulálja a mellet, így prolaktin és oxitocin szabadul fel. (Remélem, nem írtam hülyeséget.) Ezek nem hormonok? Mert ha igen, akkor ua a folyamat játszódik le benne, mint egy frissen szült nőben, így neki is 6-12 hét áll a rendelkezésére, hogy endokrinról autokrinra váltson a tejtermelődése. (Bátran javíts ki, úgy érzem, félhomályban tapogatózom, logikai következtetéseket próbálok levonni. De mindjárt írok Ibolynak, kukkantson be, ha tud.)

Virág
 


Sziasztok,

Kyrandia, úgy gondolom, nem kell különösebb alkat a hosszú szoptatáshoz. Nálunk elég volt az, hogy én szeretek szoptatni, és a gyerek meg lelkes szopizó, szóval mindketten igyekeztünk megtenni mindent, amit tudtunk a hosszú szopiért. Kép És így a növekedési ugrásokat elég könnyedén át tudtuk vészelni. Amúgy a lányom egy-egy alkalommal sosem szopott/szopik 100-110 grammnál többet, ez volt a napi csúcs, az átlag szopi meg 80 gr körül mozgott. (Bár már másfél éve nem mérem, de kétlem, hogy most többet szívna ki. Kép )Magyarán nem vagyok egy bő tejűnek mondható anyuka.
Azért zárójelben megjegyzem, most már azért úgy érzem, ideje lenne befejezni, csak a kölök nem akarja abbahagyni. Kép

Yoan
 
 


Hahó,
tényleg nem kell különösebb alkat a hosszas szoptatáshoz. Nekem kicsi mellem van, ráadásul kicsi, lapos mellbimbóm (tök fura, ahogy ezt itt ország-világ előtt részletezem Kép ), a lányom egy kifejezetten kisétkű fajta, amúgy sosem szeretett megdolgozni a kajáért, mostanában kimondottan un enni, kisbaba korában meg csak éppen nyammogott, amennyi neki tetszett, nem is sokat hízogatott, nekem meg kb. öt hónapos korától szinte folyamatos túltermelésem volt, csomókkal, mellgyuszikkal, mindennel, ami ilyenkor dukál Kép Az elején kimondottan rettegtem minden egyes szoptatástól, nyolc hónapos volt a gyerkőc, mikor a szoptatást mint élményt elkezdtem tudni élvezni... Na mármost a leányom Yoanéval majdnem egykorú, két-három hete hagyta abba végleg Kép

Üdv
Kriszi
 
 


Sziasztok!
A mell mérete már csak azért sem számít, mert az a zsír mennyiségétől függ, az emlőmirigyek ugyanúgy ott vannak a kicsiben is. A mellbimbó alakja megnehezítheti, de nem teheti lehetetlenné a szoptatást.

Ez az autokrin szabályozás nekem sem teljesen világos. Igen, a prolaktin és az oxitocin hormonok, de nem csak az első hetekben szabadulnak fel, hanem a szoptatás időtartama alatt végig (nem az adott szoptatás alatt, hanem amíg az anya szoptat, hónapokon át). Én még néha mostanában is érzem a tejleadó reflexet (oxitocin) és még nem menstruálok (prolaktin) Nem inkább arról van szó, hogy a tejtermelés nem tudja követni az igényt, ha nem alakul ki az autokrin szabályozás? Tehát van tej, van tej csak nem nő a mennyisége, amikor kellene. És hogy azért kell az első hetekben kialakulnia, mert egy 3 kilós babának a folyadék- és tápanyagigénye mégiscsak kevesebb mint egy 6 kilósnak. Szóval, a 3-4 hónaposnak, ha nincs (elég) tej már annyi pótlást kell adni, hogy az lehetetlenné teszi az autokrin szabályozás kialakulását. Tehát nem az számít, mennyi idő telt el a szüléstől, hanem hogy mekkora a baba?
Én is csak találgatok, jó lenne, ha erre járna Iboly.

Snoopy!
A szoptató örökbefogadó anyák mennyi idős babákat kezdenek szoptatni általában? A siker nem függ valamennyire a baba korától?

Betti (21+10F)

Betti
KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok!

Ha arra gondoltok, hogy a ded születése után a nem szoptató anyának is elindul a teje, az azt jelenti, hogy szüléskor mégiscsak változik valami, ami tejtermelésre alapvetően alkalmassá teszi az anyát. Mégpedig a terhességet fenntartó hormonszintek zuhanása. Azat pl a progeszteroné, és a HCG-jé. Ez az ami nagy mennyiségben felszabaduló prolactint eredményez. Oxitocin pedig mindig termelődik, az változik, hogy hol, mennyi receptor van annak érzékelésére. Azaz az örökbefogadó anyák ezt a hormonzuhanást nem élik át. Ez biztosan hiányzik, annyi esélyük van a tejtermelésre, amennyit a baba, vagy a mellszívó ingerlése biztosít. Azaz pont a kezdeti lökés hiányzik. Szerintem a kezdetben rosszul szoptató anya nem indul rosszabb helyzetből, mint az a nő, aki nem is szült. A prolactin és az oxitocin hormonok, de ezek végig jelen vannak, hiszen nélkülük nincs tej, vagy nem tud kijönni. Ez persze nem teszi világosabbá az autokrin szabályozás témakörét. Szerintem receptor akkor alakul, amikor még érezhető a szüléses hinta-palintája a gátló hormonoknak, azaz itt az endokrin lehetősége. Ha nincs ekkor elég inger, vagy nincs hinta-palinta, akkor abból a receptormennyiségből kell kihozni a legtöbbet, ami már eleve ott van. És azért van, akinek ez sikerül! Ritka szerencsés konstelláció, de nem lehetetlen. Azért nem ártana, ha Iboly, vagy Pele legitimizálná, amit emlékeimből és logikámból összeraktam... Kép

Snoopy

KépKép
 
 


Írtam Ibolynak, ha lesz ideje, jön. Kép
 


Ma voltunk doktor néninél. Liza hazajövetel óta 940 gr-ot gyarapodott, ez kevésnek ítéltetett és felírt tápszert. Nem akarok adni, de ha 2 hét múlva a mérés szerint keveset gyarapodik
a., azt hazudom, adom a tápszert, ezért elkezdik vizsgálgatni, miért nem hízik
b., bevallom, hogy nem adtam tápszert és örök harc lesz a doktor nénivel.
Mit csinálnátok a helyemben?
Ja, és még valami: azt olvastam, heti 100-200 gr. gyarapodás az elfogadott, így hogy jön ki a havi 1 kg., amit hiányolt most a doki???
 


Kyrandia: a havi 1kg-s gyarapodás elvárása szerintem hülyeség! Nekem anno azt mondták a nagyobbiknál, hogy a havi fél kg legyen meg.
A kisebbik 800g-okat hízott havonta és azzal is tökéletesen elégedett volt a dokink is meg a védőnőnk is.
cory (38+14 és mindkettő folyamatban Kép)

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Kyrandia,
én pont ma rezeltem be Kép. Tegnap máérték a pockomat, 5700 g. Szept 23-án volt 5100 gr. A dokinéni nem mondott a súőlyára egy szót sem, viszont szerfelett lelkendezett, hogy a dednek mekkorát nőtt a fejkörfogata meg a melklkasa, és 5 centivel nagyobb, mint születésekor (most 61 cm).
A két nagyobb gyerekem havi egy kilókat nőttek valóban - de később. A lányom adatait megnéztem, ugyanennyi idősen 60 cm volt és 6 kg, visdzont az ő születési súlya 20 dkg-val több volt. Kép
(a lurkók ritkán híznalk és nőnek is egyszerre, és ez később is érvénbyes. Általában egy ideig hosszra gyxúrnak, majd egy ideig széltében nőnek Kép.
Zsóka

Zsóka
 
 


Kyrandia,
szerintem is túlzás az 1 kg-ot elvárni havonta, pláne minden gyerektől, hiszen mindannyian különbözőek vagyunk. Az én lányom az első két hónapban ugyan hízott 1-1 kilót, de utána már csak felet, aztán 420g-ot, aztán 330-at, aztán már csak 250g-ot havonta, aztán még kevesebbet, volt, hogy csak 140-et, de a dokinéninknek sosem jutott eszébe a tápszer, azt mondta, hogy teljesen egészséges, és hogy az én alkatomat örökölte.Kép A hízás szempontjából (is) szigorú neurológus nénink szerint 600g-ot kell hízni havonta az első évig, és ez még mindig kevesebb, mint 1kg. (Ő egyébként ki volt akadva, amikor volt olyan, hogy három hó alatt hízott 520g-ot a lányom. Mondta, hogy konzultáljak a gyerekorvosommal, amit meg is tettem, ő meg megnyugtatott.Kép)

Én bevallanám, hogy nem adtam tápszert, és ha a dokinéni emiatt örök harcba akar kezdeni, annak ellenére, hogy a baba teljesen egészséges, és gyarapszik, ha nem is az őáltala elvárt mértékben, akkor dokit váltanék.

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Szia Kyrandia!

Hát, a legtisztább talán az lett volna, ha már most megmondod, hogy nem szeretnél neki tápszert adni. De ezek a doktornénik úgy kétségbe tudják ejteni még a szoptatás iránt legelszántabb anyukát is, hogy megkukul és hazáig pityereg (otthon pedig felhívja a szoptatási tanácsadót). Kép
És mi lenne, ha elmennétek egy gasztroenterológushoz (semmi fájdalmasat nem csinál a gyerekkel, csak megvizsgálja), aki papírt ad majd arról, hogy a gyerekkel semmi gond és jól fejlődik - így doktor néni nem szólhat majd egy szót sem Kép

Egyébként mi is voltunk ma orvosnál - velünk doktornéni most meg volt elégedve. Viszont rákérdeztem a székrekedésre, és doktornéni mondott fura dolgokat - de csak bólogattam. A szoptatásra vonatkozó része az volt, hogy sok folyadékot kell innia a gyereknek (9 hónapos). Mondom: igény szerint szopik (azt gondolom, ezzel a folyadékigénye ki van elégítve). Válasz: de az anyatej teljesen felszívódik. Adjak neki gyümölcsleveket a főzelékhez.

GyeZsu
 
 


Hahó,
Kyrandia,
az én lányom SOHA ÉLETÉBEN nem hízott havi egy kilót. Ha jól emlékszem, havi 72 deka volt a maximum, az is csak egyszer fordult elő. A mai fejemmel én elbeszélgetnék a dokinénivel legközelebb, és ha nem meglégedésem szerint alakulnak a dolgok, akkor váltanék. Egyébként nekem ehhez annak idején öt hónap kellett (meg egy küszöbön álló költözés), hogy váltani merjek, és egy pillanatig nem bántam meg. Amúgy ezzel az előírásos hízás mizériával nagyon ki tudják készíteni az embert; a legfőbb alapja általában az, hogy nem mindenki tudja elfogadni, hogy nem vagyunk egyformák, már babakorban sem. Vajon mit szólna a doktor néni, ha azt mondanád neki, hogy miért nem 179 cm magas, 65 kiló, és miért nincs mondjuk csigás sötétvörös haja - merthogy minden dokinéninek ilyennek kellene lennie Kép
Amúgy egy ismerős gyerekorvos azt mondta, hogy ameddig a baba valamennyit is hízik, és egyébként jól van és fejlődik, addig még nagyon nagy baj biztosan nincs.

Üdv
Kriszi
 
 


Sziasztok Mindannyian!
Nagyon örülök, hogy megnyugtattatok, csak az szomorít el, hogy MIÉRT az az első szava a doki néninek és a támadónőnek, hogy tápszer, miért nem adnak tanácsot, hogy hogyan lehet a tej mennyiségét növelni (ha tényleg kevés)??? Gondolom kevesebb macerával jár... Persze az is lehet, hogy csak az elmaradt boríték az oka. De én csak akkor adok, ha van miért. (Bezzeg egy ismerősömből ömlött a tej, de neki szimpatikusabb volt a tápszer, úgyhogy a 2 hetes baba már egyáltalán nem szopik.) Egyénként lehet, hogy a múlt héten Liza inkább okosodott, hízni ráér később is.
 


"miért nem adnak tanácsot, hogy hogyan lehet a tej mennyiségét növelni"

Minden felírt tápszeres recept után kaphatnak pénzt a tápszercégtől. Pontosabban valamit kifizetnek helyette, elutaztatják valahová, meghívják vacsorázni, stb.
 


Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni bár nem tudom hogy jó helyen írom-e le a problémámat. Harmadik gyermekem június 10-én született, eddig csak anyatejet kapott. Pár hete (számomra) megmagyarázhatatlan görcsöket produkál kb. naponta 3-4 alkalommal. Dávid ilyenkor felhúzza a lábát, összegörnyed, szorítja a kezemet és nagyon sír. A görcsök kb. 7-8x vannak alkalmanként. Az utóbbi 4-5 napban hihetetlenül felerősödtek a görcsök. Háziorvos megvizsgálta, fogalma sincs hogy mi lehet, adjak neki Infacolt és még valami gyógyszertári görcsoldót amiben papaverin is van. Elküldött UH-ra, tegnap végigtelefonáltam egy csomó kórházat de mindenhol csak januári (!) időpontot tudtak adni. Végül protekcióval sikerült ma megnézetni valahol, ahol is nem találtak semmi eltérést. Egyébként mindegyik orvos azt kérdezte hogy a hasa fáj a babának? Hát én honnan tudjam??? Nagyon vigyázok arra hogy mit eszem, nem változtattam az étkezési szokásaimon. Lehetséges hogy tényleg hasgörcse van? De ilyen erős?
 
 


Ugye tévhit?

"6 hónapos korára ... a legtöbb baba megérett arra, hogy abbahagyja az éjszakai szopást. ... [Azzal, hogy az anya] továbbra is szoptat ezután [éjszaka], felesleges megterhelésnek teszi ki a csecsemö emésztö- és vizeletrendszerét. A tej étel, nem ital. A baba emésztörendszerének éjszaka pihenésre van szüksége és nem arra, hogy ételt emésszen és piszkos pelenkákat csináljon."

Valaki nyugtasson már meg!

Kati
(és még: ) "Ha Ön nehéznek találja, hogy abbahagyja az éjjeli szoptatást, talán érdemes elgondolkodni, hogy mik az Ön motivációi ennek folytatásában" Kép

//Angela Henderson: The Good Sleep Guide for you and your baby, 2002, 73. oldal //
 
 


"A tej étel, nem ital." Ezek szerint a kizárólag szoptatott babák akár ki is száradhatnának. A tej eleje ital, a vége étel. Az én motivációm az éjjeli szoptatásra pedig többek között éppen az, hogy így van meg a nyugalma babának, anyának és apának (előbbi kettő belealszik a szopiba, utóbbi fel sem ébred).

GyeZsu
 
 


Az én gyerekeim ilyen idősen már nem csináltak éjszaka piszkos pelenkát. Akármennyit szoptak.

A motiváción viszont elgondolkoztam. Az enyém az, hogy éjszaka aludni szeretek, nem sétálgatni egy szopni akaró csecsemővel. Vagy nem tudom a szerző ilyen esetekben mit javasol???

Betti

Betti
KépKép
KépKép
 
 


KBetti!

KépKépKép

Snoopy

KépKép
 
 


Azt, hogy olvassuk el újra a 2. fejezetet... Ami pedig arról szól, hogy a különbözö praktikákkal (ringatás, szoptatás) hogyan szoktatjuk rá a babánkat arra, hogy CSAK így tudjanak elaludni... (Elég vékonyka könyv)

Kati
 
 


Jaaa! Akkor sétálni sem lehet. Akkor ez is a sírvahagyós módszer.
Ilyenkor mindig az jut eszembe, ezek a nevesincs szerzők (ha már az ösztöneikre nem hallgatnak, persze lehet, hogy az nincs nekik) vajon hallottak-e valaha E. Eriksonról (aki egy icipici pszichológiát tanult, az ismeri), aki szerint az első életév feladata az ősbizalom megteremtése. Hogy fér össze a bizalom megtanulása meg a sírvahagyás?
Na mindegy, mint tévhit, jó helyre került!
Betti

Betti
KépKép
KépKép
 
 


Azzal akartam kezdeni, hogy nem egészen a sírvahagyás, de bizony az! (El akartam adni ezt a könyvet, mert nekem bizony haszontalan, de most már nem fogom.)

Elökészületként (csak néhány) 3-4 óránként szoptatni (és nem igény szerint), nappal mindig ugyanabban az idöben aludjon a baba (nem össze-vissza, mondjuk amikor álmos), no cumi, baba külön ágyban lehetöleg külön szobában, éjszaka nem szabad szoptatni, ne legyen beteg, és amúgy is legyen jól (napközben ne legyen szeparációs micsoda stb).

És ezután jön a "program", de öszintén szólva én már ekkor rég elvesztettem az érdeklödésemet.

Kati
 
 


Sziasztok!

Barátnöm kisfia 10 napos, és tölem kérdezett pár dolgot, amit én nem nagyon tudok, habár van egy kisfiam, mégis ugye nem minden gond-dolog jön elö mindenkinél.
szóval, ezt irja:
nagyon faraszto, hogy a kicsi nem nagyon ebred fel magatol, szoval
ebreszteni kell, hogy tudjuk tartani a 10-12 etetest. Mindent probaltunk
mar, az osszes trukkot, tehat elotte levetkoztetni, atpelenkazni,
dorzsolgetni, piszkalni az alla alatt, a fulenel, le-fel mozgatni, beszelni,
enekelni hozza, de igy is kb. 15-20 perc mire felebred. Es magatol tobb
orat (volt mar hogy 7!!! orat) is alszikm, anelkul, hogy megmozdulna.

Szerintetek nem túlzás a 10-12 etetés? Nekem ennyi idösen 8-szor szopott a babám, és mindig magától ébredt. IGaz, aztán gyorsan bealudt, de elötte felhivta a figyelmemet, hogy ö tulajdonképpen éhesKép
A másik dolog amit kérdezett az a bimbövédö, kiemelö (angolul irta shieldnek, csak gondolom ,hogy erröl irt) Nos, ezek után már nem nagyon akarja elfogadni a csupasz cicit a baba, ezzel viszont ügyesen szopik.
Tanács, vagy ötlet? Én annyit tudtam csak irni,hogy ez a bimbóizé nem lehet túl jó,mert valszeg bezavarja a babát, de ennél többet én sem tudok.
Tudnátok pár sort irni???
Köszi
Barbi

Kép
Kép
 
 


Hahó,
Barbi,
nekem hasonló - sőt teljesen ilyen - bébim volt. Ennek oka többféle lehet, pl. elhúzódó sárgaság (nálunk vsz. ez volt). Ennek, de több más oknak is a legjobb ellenszere a minél több szopi, tehát igazán nem túlzás a 10-12 ebben az esetben. A szoptatós szakirodalom ilyenkor legalább kétóránkénti ébresztgetést javasol, amit a barátnőd lelkiismeretesen meg is csinál. Tényleg le a kalappal előtte, én aztán tudom, hogy ez milyen fárasztó. (Most csak reménykedem, hogy a második nem így kezdi majd, mert még egy kétévessel a hátamon ez még szebb mutatvány lenne) Amit azóta tudok: hogy minél többet hagyjuk aludni, annál lassabban javul a dolog. Mert ugye
1. a billirubin nagy része a kakival ürül (ezért nem megoldás általában a teáztatás sárgaság esetén), kijönni pedig ugye csak az tud, ami be is ment
2. erősödni, ergo jobban fent maradni csak akkor tud, ha időről időre meg tudja tölteni a pocakját, azaz van miből építkezni, és az anyatej rém gyorsan megemésztődik
3. persze ha már magától ébred, az egy más eset, akkor az ember általában jobban teszi, ha a babai jelzésekre figyel, és aszerint alakít. De addig...
4. Én most a barátnőd helyében árgus szemekkel figyelném a pisis-kakis pelusokat, meg persze a gyarapodást is. Sok-sok kitartást neki, nincs könnyű dolga...
Vigaszképpen mondom, az én lányom kb. három hetesen gyökeresen megfordult, hirtelen folyton fent akart lenni, hat órákat volt fent egyhuzamban, azaz megmutatkozott valódi természete Kép

Bimbóvédő, hát ez már gázosabb eset, pláne egy bealvós babánál. Ugyanis sokkal nehezebb a szegény kölöknek ezzel szopizni, mint csupasz ciciből (hiszen még a ketyerén is át kell szívnia magát), és könnyen lehet, hogy nem tud olyan hatékonyan szopizni, mint anélkül tudna. Ebből meg olyanok következhetnek, hogy kevesebbet eszik, lassabban éberedik, a tejtermelés nem nő elég gyorsan, vagy pláne csökken, szóval csupa rémes dolog Kép Mindenképpen érdemes leszoktatni róla, minél előbb, annál jobb. Ennek vannak trükkjei (most egy jut eszembe, de az csak akkor jó, ha a cucc gumiból van, nevezetesem mindig egy picit levágni a végéből, hogy a végén észre se vegye a gyerkőc, és már a csupasz ciciből eszik), a barátnőd, ha tud kérdezzen meg egy szoptatási tanácsadót, de ha ideérnek a hozzáértőbbek, akkor biztosan írnak itt is jókat. Én sajna - más szempontból szerencsére - nem találkoztam ezzel a holmival.
Még egyszer kitartást a barátnődnek, ezek nem könnyű idők, de hamar véget érnek (jön helyette más Kép )
Üdv
Kriszi
 
 


Barbi,
ha ilyen sokat alszik az a 10 napos baba, akkor valószinüleg sárgaság van a háttérben. A következőképpen ellenőrizheti le: nyomja be az ujját a baba bőrébe, a két szeme között a homlokán, ott ahol egy picit vastagabb a bőr. Normál esetben utána egy pillanatra elfehéredik, a sárga babáknál egy pillanatra az látszik, hogy nem fehér, hanem sárga a bőre.

Az én második lányom annak idején nagyon sárga volt, és ő is ugyanezt produkálta: állandóan csak aludt, és alig lehetett felébreszteni. Akkor nekem az ügyeleten (mert elvittük oda) adak két csomag C vitamin injekciót, 2 ml-es ampullákban, ezt kellett 2 óránként neki beadni, kb 2 nap alatt tökéletesen elmúlt a sárgasága és ordított éhségében mint a sakál. Érdemes ez ügyben konzultálni a gyerekorvossal, mert ez a sárgaság- alvás- nemevés - még tovább tart a sárgaság egy eléggé ördögi kör, és ha nem vigyáz nagyon lefogyhat a kisbaba, ami még veszélyesebb a sárgaság miat.
 


Barbi,
Nem akarok ellentmondani az elöttem szólóknak, söt, aluszékony babákról nem tudok semmit.
Miért kell felébreszteni a babát? Keveset szopik ,vagy nem gyarapszik? Mennyi idö az amit alszik? 4-5 óra? Tényleg sárga, vagy csak "elö van írva" hogy 12-szer kell szopiznia?
Azért merülnek fel bennem ezek a kérdések, mert én sohasem szoptattam 2-3 óránként. Persze, ha kérte volna akkor megszoptatom, de a nap legtöbb részét alvással töltötte. Szerintem egy újszülöttnél természetes.
 
 


Barbi,
mekkora súllyal született a baba, és mennyit nyom most?

És bennem is erős a sárgaság gyanúja. Ez a 7 óra egyszer fordult elő?

Én, ha a sajátomról lenne szó, egy napot adnék, hogy megtudjam, magától mikor ébred. Ha 2-szer egymás után ilyen rengeteget alszik, akkor továbbra is ébreszteném, de nem 2 óránként, ha a súlya nem picike, hanem 3. Hacsak nem sárga.

Orvos látta már a sárgasággal kapcsolatosan?
 


Lányok, köszi-köszi a hozzászólásokat...Mind olyat kérdeztek, amit sajna én is csak kérdezek,mert nem tudom...Nem tud sokat irni a barátnöm, csak nagyon távirati situsban levelezünk , eléggé lestrapált.
Megirtam mindent neki amit csak tudtam,és töletek kaptam, talán pár nap, és biztosan válaszol

Virág, az egyik kérdésedre tudom a választ, 3200 grammal született,és alegutóbbi levélben annyit irt a barátnöm, hogy nem esett sárgaságb a legelején, de hát csak két napot volt kórházban (USA),és azóta szépen gömbölyödik, pontos számok nélkül.

Most én is az ö levelét várom, remélem hamar megoldódik a problémája.MAjd irok,ha lesz mit.

Köszi mégegyszer mindenkinek!

Barbi

Kép
Kép
 
 


Sziasztok, már itt is vagyok a válasszalKép
Idézem:

Megoldódott az aluszékonyság,egyik naprol a masikra most mar
felebred 2-3 orankent. Es valoban nem volt sargasagban, vervetellel is
ellenoriztek a bilirubin szintjet.

Viszont van újabb gond:

Most a valtozatossag kedveert azzal kuzdunk, hogy a cicim nagyon osszement.
Olyan mint lanykoromban. Es fogalmam sincs, hogy van-e eleg tejem (merleg
nincsen), vagy ez azt jelenti-e, hogy kezd elapadni, vagy mi van???!!!! A
vicc az, hogy ez akkor kovetkezett be, pont most, amikor mar felebred es
rendszeresen szopik/szopna.

Én csak annyit irtam,hogy szerintem pánikra semmi ok, ez a legtöbb,amit meg tud tenni,hogy 2-3 óránként szoptat. És ha ez mennyiségi ugrás lenne(2 hetesen van ilyen???), akkor ezt a cici 2-3 nap múlva követi. Ugye jól tudom,hogy az nem jelent sokat,ha puha a cici, attól még szopi közben beindulnak a "dolgok", hiszen a tejcsi egy része (nagyobbik része???) szopi közben termelödik...

Szóval itt tartunk most, én bizakodom,hogy jól csinálja a dolgát.
Még annyit,hogy tök egyedül van kinnt a férjével, én vagyok hozzá legközelebb (Kanada),mint segitség,babás barátnö meg pláne csak én vagyok neki...


Sziasztok, remélem nem sokat kell már ide tanácsért jönnömKépKép

Barbi

Kép
Kép
 
 


Barbi: én úgy tudom, hogy fejlődési ugrás bármikor lehet (Zsoma 3 hetente ugrott), a 3 hét 6hét, 3 hó, 6 hó csak a nagy átlag. szóval belefér. Az, meg hogy összement a melle, az nem jelent semmit.
Ami jelent, hogy van-e elég pisis és kakis pelus.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Barbi!
Én már kb. két éve a lánykori méretre visszaállt melleimből szoptatok. A méretnövekedést nem a tej, hanem a kötőszövetekben felgyűlő folyadék (=ödéma) okozza. Szoptasson csak bátran.
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
 
 


Köszi megint! Remélem hat rá a no-pánik levelemKépKép
Barbi

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy van-e valami trükk, amivel lehet növelni a tej mennyiségét? Napi 1,8l laktoherbet iszok és Urtica Utrens 5ch-t is eszem, fejek minden szopi után, de nem elég a tej pedig 2 mellből szoptatok. A gyerek most 3 hónapos ( most 5,200g és 3050g-mal született ) és 4 óránként eszik, éjszaka viszont nem. A napi tejmennyiségem csak max. 550ml, így kénytelen vagyok tápszert adni neki, aminek nem vagyok híve.
Mivel fejek szopi után, így a köv. etetésre 1 mellben max. 20-30g tej van csak, ( mire lenyugtatom a gyereket és megetetem, majd fejek ez 2 órát vesz igénybe minimum, így a lefejt cicire már durván másfél óra múlva újra szükség lenne, ha lenne benne valami... ) a gyerek kűzd rajta és ordít, hogy nem jön neki több, így félek, hogy hamarosan leszokik a szopásról az állandó kűzdelem miatt. :-(( Ha van tejem, pl. reggel, akkor rendesen eszik 170ml-t is, de ha nem jön neki könnyen, akkor ha megszakadok is, csak max. 2-3 percig szívja ( tutira csak a tej elejét eszi...) és többet nem hajlandó szopni, elfordítja a fejét és ordít és bennmarad a ciciben az a kis tej is. Ha eröltetem ordít és nem érek el vele semmit sem, és nem akarom hogy megutálja a szopit. Viszont ha meg állandóan csak a lefejt tejet adom, akkor meg végleg leszokik a szopásról...
Ha lenne több tejem, akkor szerintem nem lenne gáz... A tejem mennyisége a kezdetekhez képest még így is több, mint volt az elején, de nem hiszem, hogy 3 hónap után nőni fog, de az is lehet, hogy lassan elapad az állandó kűzdelemtől.:-((
Mit csináljak? :-(
Erika
 


Erika!
Felmerült bennem egy csomó kérdés:
-Miért 4 óránként esztek, és összesen hányszor?
-Mennyi pótlást kap, és miből?
-Van-e esetleg játszócumi is?

Ami biztos segít valamennyit: szopi közben c-fogással könnyíteni a tej útját a babába, illetve a "szájbalógatós" szopi-pozíciók (Lásd a szoptatási pozíciók topikban.) Esetleg a többszöri cici-váltás.

Tejnövelő még a sok testkontaktus pl. kendőben hurcolás formájában.

Sok-sok türelmet-kitartást nektek! KépKépKép

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
 
 


Erika,
Még egy kérdés: milyen régóta iszod a laktoherbet és szeded a UU-t? Azt ugye tudod, hogy a tejserkentőket kúraszerűen kell fogyasztani (ha már van elegendő tej, akkor abba kell hagyni). Egy hét fogyasztásnak már láccania kell. Ha mégsem, akkor válts tejserkentő "cuccot". Ajánlom a www.nandu.hu oldal shop-jából a More Milk Plust, valamint az alábbi receptet.

250gramm búza,
100gramm zab
150gramm vaj (nem margarin!!!)
150gramm árpa
egy marék kesudió (kb 100-150g)
150gramm barnacukor (de a jó minőségű méz is kiváló)
Elkészítés: a gabonát lisztté őröljük, a kesudiót finomra aprítva/darálva aranybarnára pirítjuk, ezután hozzákeverjük a vajat és a cukrot/mézet. Tíz-tizenöt másodperc múlva levesszük a tűzről, és ha kicsit kihűlt, három -öt evőkanálnyi vízzel elkeverve két-három centiméter átmérőjű golyókat formálunk. Naponta öt-hét golyócskát ajánlatos elfogyasztani.
Ez az adag körülbelül 40 golyócskára elegendő.

Nekem még tudod mi jött be meglepő módon? Kapaszkodj meg---- HÁTMASSZÁZS!!! Nem hülyéskedek. Egy gyógymasszőr minden héten egy órát masszíroz (ennyi kikapcs. neked is jár), estére meg dől belőlem a tej. A tényekhez hozzátartozik, hogy 4 hós ikreim vannak, egyszerre szopnak, csak anyatejet kapnak eredeti csomiban.

Én is csak sok-sok türelmet, pihenést, és önbizalmat küldök neked Kép

heppi
Kép

heppi
KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok!


Köszi a válaszokat!
Akkor most válaszolnék a kérdésekre...
4x, max. 5x eszik csak és este 8-9 körül eszik utoljára és reggel fél 8 körül először. Este általában van egy 2-3 órás hasgörcsös cirkusz, de mire meg lehet etetni, addigra bealszik, így nincs szivem felkelteni, úgy kifárad az ordítástól. Ez a 2-3 óra ma már remek idő a 10-12 órás hasgörcsök után...
Lenne olyan is, hogy nem kel fel napközben 4 óránként, ilyenkor felkeltem, hogy azért már egyen is valamit. Viszont ha nem magától kel, akkor alszik szopi közben és csak cuclizik rajta és max. 20g-ot eszik. Ilyenkor is fejem, de most már lassan ott tartok, hogy kb. 120ml tejből 100 az elsőtej és alig van hátsótejem.:-( Ennek ellenére a gyerek nő. A napi adagja kb. 550-650ml, ( bár utóbb a doki 800ml-t emlegetett, de nyugtáztuk, hogy ez a gyerek kevesebbet eszik és ő sem csinált belőle gondot ) a napi pótlások mennyisége olyan 100ml tápszer körül van, hol kicsit több, hol kevesebb. Tegnap pl. 570ml-t evett és nem volt pótlás, mert elég volt neki a tej. Tápszerből próbáltuk már elég sok fajtát, most az AL 110-es Nestlé-t eszi, mert valószínű, hogy nem bírja a tejcukrot és ez bevált.
Van cumija, ami tudom, hogy nem egy nyerő dolog, de amikor az első 8 hétben fél napokat átsírt, akkor csak a cumi nyugtatta meg. Mellre rakni nem bírtam, mert úgy ordított, hogy be sem kapta. Egyébként kénytelen vagyok bimbóvédővel szoptatni, mert nagyon pici és lapos a bimbóm. Hiába emelem ki és fejem állandóan, kb. 1 percig van kint és utána visszamegy, így nem bírja bekapni v. benttartani. Tegnap is próbálkoztam anélkül, de szegény gyerek agyonkűzdötte magát és így sem tudta benttartani. Az első pillanattól fogva így szopik és nem volt gondja vele, már a korházban is, miután kiderült, hogy másképp nem megy.
Laktoherb. Már a kórházban kezdtem a Milusan teával (1,5l), amit 1 hétig bírtam. Azóta a Laktoherbet iszom folyamatosan, napi 1,8 l-t, viszont az UU-t kb. 3 hete kezdtem el, de rosszul szedtem, mint kiderült. Más topikban másképp mondták, így remélem, hogy most jól fogom szedni. 3x5 bogyó, előtte és utána fél óráig semmi, majd 2 nap szünet. Így kell szedni? Most ez a legutóbbi infóm...

Köszi előre is a segítségeteket!
Erika
 


1. Mivel a baba nő és hízik, nagy baj nincs KépKép
2. Sajnos a bimbóvédővel való szopi fárasztó és kevésbé hatékony, ráadásul a mellet érő ingereket is tompítja.
3. A 4-5 alkalom kevésnek tűnik.

Időgazdálkodás, meg első-hátsó tej arány szempontból is lehet szerencsésebb lenne esetleg nem minden szopi után fejni, hanem beiktatni a hosszú esti szopiszünetbe egy 7-7 5-5 3-3 perces monstre fejést. (azaz mindkét cicit fejni 7 percig, akár jön vmi, akár nem, átmasszírozni, majd fejni 5-5 percig, maszi, 3-3 perc fejés) - illetve, ha van rá energiád, ezt pluszban beiktatni, ez a fajta fejés nagyon jó tejszaporító.

Jó lenne valahogy elhagyni azt a fránya bimbóvédőt - erre legjobb lenne, ha személyesen látna titeket vki nálam szakértőbb. Pl. most csütörtökön (márc. 3.) 10-12-ig lesz ligás baba-mama klub Budán, az Attila út 89-ben. (Budai Családsegítő).

Gyanús, hogy vmi technikai hiba miatt nem tudja a szájában tartani a mellbimbódat, nem azért mert túl lapos a bimbód: végül is a bimbóudvar jó részével együtt kellene a szájába vennie, és menet közben már a vákuum tartaná a helyén.

És le a kalappal előttetek! Nagyon keményen megdolgoztok minden csepp tejért, ami a babádba kerül.

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
 
 


És még egy az nlc.hu -n lehet kérdezni Schneiderné Diószegi Esztertől, aki hivatásos szoptatási tanácsadó. Esetleg érdemes lenne őt megkeresni - főleg, ha reménytelennek tartod, hogy eljuss egy ilyen baba-mama öszzejövetelre.

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
 
 


Erika,
Csak ismételni tudom magam! Ha folyamatosan iszod a laktoherbet, akkor egy idő után, már nincs hatása, és pont akkor nem fog használni, amikor tényleg kellene. Az UU-t és is úgy tudom, hogy napi 3x5 (4 nap után, ha nincs fejlődés, szerintem hagyd abba), előtte-utána fél órával sem inni, sem enni nem szabad. Ha gondolod, szedheted gyakrabban is. Megjegyzem, nálam nem vált be Kép Viszont a fent említett gabonakészítmény nagyon, és a Borcsa-féle fejés is nagyon szimpinek tűnik.

heppi

heppi
KépKép
KépKép
 
 


Erika!

Nekem nagyon hasonló problémám volt mint most nektek Kép. A végeredmény nálunk: szopi zéró, viszont már 1 hónapja fejem a tejet Balázsnak. (Most 5,5 hónapos a nagyfiú)
Amit Borcsa írt, azzal teljesen egyetértek, amit javasolt feltétlenül probáld meg Kép Kép Kép.
Anno én is döntöttem magamba a laktoherbet - eredménytelenül. Valóban váltogatni célszerű ezeket a tejelválasztást serkentő teákat, mert egy idő után hozzászokik a szervezet, és nem hatásos.

Remélem sikerrel jársz, további kitartást kívánok!!!

Edit
 
 


Sziasztok!

Köszi Mindenkinek a segítséget és a bíztatást!

Próbálkoztam többször etetni a babát a napi 4-5 alkalomnál, de nincs igénye többre, vagyis, ha nem magától akart felkelni és enni, akkor csak áztattam a bimbót, jót cuclizott rajta, de nem evett semmit sem. Ha meg nem keltem fel 4 óránként, akkor alszik még többet is.
Tegnap is és éppen kb. fél órája újra megpróbáltunk bimbóvédő nélkül szoptatni, de tényleg olyan pici a bimbó is, meg az udvar is, hogy nem bírta benttartani szegény gyerek. Mi jót nevettünk rajta, ahogy kűzdött szegény, de nem ő volt béna, hanem tényleg lehetetlenség megfogni. Még nekem is nehezen ment, pedig szendvics formájúvá paszíroztam az egész udvart. Egyébként a kórházban a csecsemősök és a védőnő szerint is képtelenség bimbóvédő nélkül szoptatnom.
A Borcsa-féle fejést ki fogom próbálni, eddig még ilyenről nem hallottam. :-) Bármit kipróbálok, ami segíthet, csak legyen tejem. A fejés ugyan nem szeretem, mert akkor a gyerek nem szopik, de a tej mennyiségét növelni ill. fenntartani kéne most. Nem lehet, hogy éppen azért van ilyen kevéske, mert el fog hamarosan apadni? Bár reggel, a hosszú szünet után még mindig annyi van, mint eddig.
Tejelválasztást serkentő teákból már próbáltam a Fitolacot, Milusant is, de nem vettem észre, hogy használtak volna. Laktoherbből meg heti 5 dobozt iszok meg, és lehet, hogy ez sem használ, de abbahagyni nem merem, nehogy még rosszabb legyen a szitu.

Erika
 


Erika,
nekem is nagyon kicsi + lapos (volt) a mellbimbóm, és ugyanezt mondták a kórházban, ezért én is bimbóvédövel kezdtem szoptatni, de LLL-tanácsadóval való konzultálás után 1 hét után sikerült elhagynunk, és 21 hónapja anélkül szopizik a fiam!
Szerintem is a technikával van baj, vákummal kéne a szájában tartania a cicit, annak meg semmi köze a bimbómérethez. Mindenképpen jó lenne, ha meg tudnád mutatni egy profi szoptatási tanácsadónak.
Kitartás!

Kép
Kép
 


Erika!

Ne haragudj, hogy lehet, hogy olyat mondok, ami már a könyöködön jön ki, de tényleg így működnek a dolgok, ha pedig Nálatok úgy tűnik, hogy nem működik, akkor valami nem úgy zajlik, mint ahogyan a legideálisabb lenne.

Szerintem Neked is lehet elegendő tejed. Semmi nem állja útját a melled szerkezetében. Innentől mindenféle népi és homeopatiás praktika csak hab a tortán. A tejserkentő teákban nem nagyon számít, hogy milyen teát iszol (esetleg az egyiktől fáj a baba hasa, a másiktól pedig nem), a lényeg az, hogy a megfelelő folyadékbevitel meglegyen. Innentől fizikai akadálya nincs annak, hogy elegendő tejet termelj (az elég folyadék naponta 3-4l).
A másik tényező, hogy a melledből elegendő tej fogyjon (szopi és fejés is jó erre), illetve, hogy minél több inger érje, ami nem csak a vákum, hanem az egyéb ingerek is, pl babaíny masszírozása a bimbóudvaron.
Amikor cuclizik a melleden, akkor is van bimbóvédő a szájában? Ez haszontalannak tűnik, merthogy a bimbővédőn át csak vákum érheti a mellet, épp a többi ingert veszítheti a bimbóudvarod. Cuclizás közben vákum pedig egyáltalán nincs.
Abból amennyit eddig elmondtál az derült ki, hogy tudtok még tenni sok mindent azért, hogy a tej elegendő legyen és ez kevésbé múlik a bogyókon és a teákon, mint inkább azon, hogy gyakrabban érjen a baba szája a csupasz cicidhez. Ez igen jól hangzik, mi?
Mit tennék a helyedben? Eltennék MINDEN cumizható dolgot messzire. Előszöris a játszócumit. És ahányszor a játszócumit adnám, annyiszor kínálnám meg a csupasz cicimmel(komfortszopi). Hogy bealszik? Nem olyan nagy baj az, hiszen ott a mechanikai inger (kincset ér). Aztán eltüntetném a cumisüveget és a pótlást vagy szoptanítból, vagy pohárból adnám. Amivel a baba szopitechnikája javulna és vagy eleve mellen fogyasztaná el a kiegészítést, vagy a megnövekedett szopiigény (hiszen a poharat nem lehet szopizni)miatt többet szeretne mellen lenni. Amire nem csak direkt kínálva, hanem véletlenszerűen is eljuthat, ha sokat vagyok együtt vele minél több bőrkontaktusban, hőmérséklettől függően a takaró alatt, vagy anélkül. Az "anya félmeztelenül, baba csak pelusban" a belealvó babát ébren tarthatja, a nyugtalant megnyugtatja és általánosan növeli a szopikedvet.
Aztán, ha komfortszopiban már jók vagyunk, akkor rámennék a bimbóvédő elhagyására. Ha a cumisüveg nélkül is gondjai vannak a megtartással, akkor elvinném egy szakemberhez, aki észreveszi a kisebb bajokat is, mint pl kicsit lenőtt nyelv, kicsit máshogyan tartott nyelv, arcizom hipotonia és biztosan akad még, amiről nem tudok. Ha ez egy szoptatási tanácsadó, akkor lesz ötlete, hogy hogyan lehet segíteni, akár praktikával, akár szakemberrel.
Addig is, amíg minden ilyen profin alakul, addig is fejnék az elmondott ütemezéssel. Ha minél több tejet akarok lefejni, akkor közvetlenül akkor kezdem, amikor a ded lecuppant a ciciről, mert akkor a tejcsatornák még nyitva vannak. Vagy ha éppen csak egy cicit szopizik, akkor az egykezes mellszívókkal akkor is lehet fejni az egyikből, amikor a másikon cuppog a ded.
Tényleg, hány mellből eszik a babád? Azaz pakolgatod ide-oda, amikor belealszik, vagy pillanatnyilag nem talál elég tejet? Merthogy folyamatosan termelődik szopi alatt is, így amíg az egyikben termelődik, addig a másikból szopizik (ott is termelődik persze, csak rögvest kizabálja), aztán csere. Oda.-vissza akár többször is, ha van türelme. A Te türelmedet azért nem kérdezem, mert több tejcsit szeretnél, akkor biztosan van rá türelmed.
A tejszaporítás ha sokat kell szaporítani, akkor kb 2 hetes majdnem full elfoglaltság a környezet erőteljes segítségével mindabban, amit egyébként Te szoktál csinálni. Utána viszont gond nélkül megy a dolog, még fejni sem muszáj. Ha a ded hatékonyan és bimbóvédő nélkül szopizik.

Önbizalommal, segítséggel, és információk birtokában majdnem MINDEN szopizavar (kevés tej, befelé forduló mellbimbó,stb... minden)megoldható.

Szurkolunk!!!!Kép

Esetleg átrándulhatunk a szoptatás topikban elvégre ott folyamatosan a szopibajok megoldásáról folyik a szó...

Snoopy

KépKép
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a segítséget és a bíztatást!
Akkor megpróbálkozom a fentiekkel.

Erika
 


Erika!
Titokban úgy drukkolok - mi van veletek?
A
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet:

 

cron