Új privát üzeneted érkezett!

vita:

"Alíz stílusával kapcsolatban pedig: szerintem nem kell rajta csodálkozni, hogy ezt hozza ki belőle a dolog. Én is nehezen fogtam magam vissza!"

Aliz lanya felnott. Aliznak semmi koze ehhez az egeszhez, akkor neki mibol van elege? O irhat, es uton-utfelen atkozhatja a szoptatosokat?! Csak azert, mert mondjuk rossz az enkepe? Mert azt megertem, aki benne van, es utalja mar ezt az egesz szoptatos "maniat". De Aliznak mi koze mindehhez? Miert hivatkoztok ra? Az o idejeben nem volt szoptatas mania, epp ellenkezoleg.

Aztan ha ti irhattok szoptatos topikba, ide miert nem irhat szoptatos?

Kyrindia, Fifianyu, ti szoptattatok. Akkor miert bantjatok ti is a szoptatosokat? Teljesen mindegy, h mennyi ideig. Egyetlen topikban sem olvastam, h szoptatos lealazta volna azt, aki tapszerezik (ellentetben pl Alizzal, akinek ez a kedvenc idotoltese).

Nem ugyanaz, h valaki mar abba akarja hagyni a szoptatast, v el se tudta kezdeni, mert pl beteg, v ha el se akarta kezdeni, mert mondjuk felti a mellet (mert ilyen is van, kar tagadni), meg meg van nehany valtozat. Ez mind kulon tortenet. Ugyhogy akkor mostmar tenyleg nem ertem, h valojaban mi ennek a topiknak a celja. Vagyis inkabb: ugy latom, h ennek a topiknak csak es kizarolag az a celja, h itt vigaszt leljenek azok, akiknek eleguk van a szoptatas maniabol. Ehhez minek topik?
 
 


Biobaba,
nagyon jókat írsz Kép
 
 


itt tok jokat lehet rohogni, tan ideszabaditom az ismeroseimet.

vita:
A magyar nyelv valoban csodas (ezert lett a gyermekunk utoneve Emo). A termeszeti nepeknel 3 eves korig szoptatnak. Persze nemely civilizalt nepek szerint, akik pl kiirtjak embertarsaikat, mert annyira civilizaltak, ezek a nepek csak allatok, ugyhogy tan jobb, ha nem hivatkozom rajuk. A heberek, ok azert mar civilizaltaknak mondhatoak 4 eves korig szoptattak az oszovetsegi idoben. Valszeg nem ok voltak az egyeduliek a civilizalt nepek kozul.
 
 

 
 

http://gaim.sf.net/

innen letoltheto ingyenesen az a program, amivel egymas kozt "ertekezhettek", tutira nem fog behatolni egyetlen olyan sem, akit nem akartok
 
 


Jamina!
Írhatsz! Maximum senki nem veszi figyelembe a véleményedet.

Biobaba!
Alíznak igenis van köze a témához, mint mindenkinek aki újságot olvas, TV-t néz... lehet, hogy neked nem tünt fel, de a csapból is ez folyik!

Az pedig, hogy mi célja van a topiknak, meg ki hol lel vigaszt, azt hiszem nem vitatéma. Én is találtam már vagy száz olyan topikot, ami szerintem értelmetlen, illetve engem nem érdekel, de mégsem mentem oda véleményt nyilvánítani. Vajon miért???

Bea
Vendég
 


Sziasztok!

It a babaneten 8200 regisztrált felhasználó van. Ha feltételezzük, hogy ezek többnyire nők és anyák, akkor ebből a 8200 felhasználóból (1-2%)legalább 80-160 olyan anya van, aki valamilyen "konkrét biológiai" okból nem tudta szoptatni a gyerekét. Ha ehhez hozzávesszük azokat is, akik a gyerek betegsége, ügyetlenség, félreinformáltság, stb. vagy egyéb probléma miatt nem szoptat, akkor már elég szép számú olyan mama jön össze, akiket érdekelhet, hogy másoknál mi volt a gond, és együttérzést, vigasztalást szerezhet a hasonló cipőben járóktól.
Mert szvsz. igenis fontos, hogy feldolgozhassák ezt az élethelyzetet. Ehhez a sorstársak támogatása a legcélravezetőbb.
És ha jól értem, nincsenek innen kitiltva a szoptatósok, a topicnyitó mindössze azt kérte tőlük/lünk (mert én is szoptatok még) hogy ne jöjjünk kéretlen tanácsokkal, azt másik topicban megtalálják.

Yoan
 
 


http://gaim.sf.net/

letölti a telepítőt, elindítja, válaszolgat a kérdésekre, aztán elindítja
aztán regisztrálni kell a jabberra
nem túl bonyolult
megadni a nevet, jelszót ilyesmi, aztán alul van egy register gomb

de tenyleg a legjobb, ha valtoztattok a topic elnevezesen

Engem az huzott fel, h rogton lecseszett itt mindenki, holott csak reagaltam egy felvetesre, ami szerintem teljesen ideillett.
 
 


Jamina, Biobaba
Vszínűleg azért indult ez a topic, hogy ebben a témában megosszuk a tapasztalatainkat, úgyhogy nem is értem, miért kéne megváltoztatni a címét.
Egyébként azért van címe, hogy oda írjon az ember, amelyik téma érinti. Namármost, ha jól emlékszem, ez nem a ˝Nem szoptatok, mert nem voltam kitartó, úgyhogy légyszi itt is lássatok el tanáccsal csak szoptatós anyukák˝ topik, ezért nem értem, mi bajotok van nektek a mi rosszallásunkkal.
Ami a tüskéket illeti: igen, tele vagyunk tüskékkel, mert így alakult. De pont most akarjuk kihúzni őket.A félelmetesek meg ti vagytok, mert nem veszitek észre, hogy pont ezzel a túltörődéssel van tele a hócipőnk! Ha kérdésünk lesz, hidd el, átnézünk a szopi topikba.Jó???

OFF
(vagy ON? Már nem is tudom... Kép)
Tegnap banánt ettem, Kicsilány az ölemben ült és belekapott a kezével és mivel a foga miatt mindíg a szájában turkál, hát bekapott egy kicsit. Nézett rám, hogy Te anyuci, ez megint milyen hülyeség? (most zajlik a babaúszáshoz a hűvösebb vízhez szoktatás is...) Aztán nyammogott egy picit és elégedetten vigyorgott.
Megkóstoltam a tápszert, hát nem csodálkozom rajta.
 


Yoan!

Üdvözöllek! Végre egy jószándékú és nem vitatkozós hozzászólás az édesanyák szerencsésebb táborából! Kép

Kriszta

Kép
 
 


Biobaba!

Te tényleg ennyire korlátolt vagy???
Igen, az ószövetségi időben lehet, hogy négy évig szoptattak, de simán eladták a gyereküket rabszolgának, nőket köveztek meg stb. Ezt ugye a 21. században nem feltétlen kell irányadónak tekinteni???
De nem is ez a lényeg, hanem amit a topikindító kért az elején! Ehhez viszont csak olvasni kellene tudni.

Bea
Vendég
 


˝innen letoltheto ingyenesen az a program, amivel egymas kozt "ertekezhettek", tutira nem fog behatolni egyetlen olyan sem, akit nem akartok˝

Nem érzed, hogy sok vagy????
Kezd a dolog úgy kinézni, hogy létrejött egy topik bizonyos céllal, erre a témában nem érintett látogatók felszólítanak, hogy szép csendben, őket nem zavarva beszélgessünk.
Ne nyissunk újat, hogy ne zavarjunk titeket???!!!
Ha igen, acímét is add meg, nehogy azt is utólag kelljen módosítani, ha nektek nem tetszik.
 


Mégis mi olyat írtam, ami miatt a díszes társaság ennyire kiakadt? Kép

Írtam én olyat, hogy hülye az, aki nem szoptat? Adtam én bármilyen tanácsot is azzal kapcsolatban, hogyan etessétek a gyereketeket? Nekem aztán tök mindegy, de ez már régen nem arról szól.

Én csak azt szajkózom, hogy ne vegyétek a nem-tudok-szopatatni állapotot status quo-nak. Mert akkor a következö gyereketek szenvedi meg. De aztán felölem...

És, Édes Fifianyu, nem kell elolvasnod, amit én írok. Tudod, szabad véleménynyilvánítás...
 
 


Szoptatni szerettunk volna (de nem sikerult) - nagyon is felrevezeto cim. Arrol akar akkor szolni a topik, h nem sikerult szoptatnom, hogyan tapszerezzek? Ez a cim nem azt mondja, amirol utana szo van. En siman irtam volna ide, amikor azzal kuzdottem, h nincs eleg tejem, es a gyerek sulya csokkent, mert azt gondoltam volna, h ide irnak olyanok is, akiknek vmi sikerult megis. V arrol, hogyan dolgozzak fel. De semmikeppen sem arra szamitok, h hallani sem akarunk a szoptatasrol. Akkor olyan cimet adok, amiben egyertelmuen benne van, h errol ne. Arrol nem is beszelve, h a topik cimek abece sorrendben vannak, igy ez is a szoptatassal foglalkozoak melle kerul, megintcsak novelve az eselyeket arra, h ideteved vki.

Amikor en anno szoptatasos cikkek utan olvastam, mert tele voltam tuskekkel, amiatt, h senki sem tamogatott, nem ertelmeztem ugy a szoptatos oldalakat, h jaj, ezek milyen bunko, szemet nepseg. En mindenhol csak tapszer reklamot latok, es csak elvetve "valoban" szoptatos "reklamot".

Kyrindia te szoptattal! Milyen tusked lehet?
 
 


Korlatolt vagyok, de ugy gondolom, h erveles technikai szinten nem all meg a szoptatas idotartama kontra rabszolgakereskedelem.

egyebkent nem veletlenul irtam oda, h vita. Igaz, bunko vagyok, es be is vallom, mert nem en kezdtem. Es az volt a celom, h rettento bunko legyek, amilyen az eletben nem szoktam lenni. Bunko vagyok, h folytattam? Igen! Rettento bunko vagyok. Mert no vagyok. Es a nok ilyenek, ha osszeeresztik oket. Meg jo, h van a net, kul nehanyan mar kopaszodnanak, meg en is feltem a hajamat. Utoljara ovis koromban teptek meg/teptem meg.

Cim javaslat: nem kerunk a szoptatos anyukak tanacsaibol. V elegunk van a szoptatos anyukak tanacsaibol. V Szoptatas tanacsadas mentes oldal. Igazan csak kreativitas kerdese a dolog.
 
 


Biobaba, ha elolvastad volna a topicinditót nem lennének ilyen tévképzeteid.

Egyébként én amiatt irogatok ide, mert látom, hogy a lányomra is mennyire rossz hatással volt ez a mostani őrült szoptatási kampány. Nem, ő nem vett soha Kismama ujsgot (mellesleg az egyik legkártékonyabb ujságnak tartom, amelyknek fő célja a, hogy mennél több fölösleges bizbaszokra húzza ki a pénzt a szülők zsebéből), de a kórházban kapott vagy egy évfolyamnyit ingyen, és kapásból depressziós lett tőlük. Minden önbizalma elment.

Nem, nem igaz, hogy a nők 98%-a szoptat ha valóban akar. Van akinek szinte egy csepp teje sincsen, aztán vannak olyanok, akiknek van ugyan, de kevés. Mint neki is. Neki volt teje, szoptatott is lelkiismeretesen - de egyáltalán nem örömmel!!! - de pár hét után egyszerűen muszáj volt pótolni. Akkor ugye jöttek a korai hozzátáplálásos meg hasonló rémhírek. Most kezd magára találni, hogy pár hete elment a teje egészen, és az ő szavaival élve: "visszakapta a testét".
 


BiobabaKép

Szóval még mindig nem tudom: mi is a célja ennek a topiknak? már azon túl, hogy a 2évesek szoptatását perverziónak bélyegezzük, mert számomra ez volt az egyedüli új információ az egészbenKép
 
 


(mellesleg az egyik legkártékonyabb ujságnak tartom, amelyknek fő célja a, hogy mennél több fölösleges bizbaszokra húzza ki a pénzt a szülők zsebéből ---ebben lássuk be, sok igazság van.
De az örült szoptatási kampány nem tudom, hol folyik -utcán? tévében? más médiumokban?-, mert én nemigen találkozom vele. Vszeg a topikindítónak és néhány társának meg tökmindegy is, mert úgysem érdekli.Kép

Én úgy gondolom, akinek elsöre nem sikerült, annak nem keseregnie kéne, és a másikba belerúgni, amiért annak meg igen, hanem továbblépni. Valamint továbbfejlödni.
 
 


Ha rájöttetek, hogy nem hozzátok szól a dolog, még ha a cím meg is tévesztett, akkor nem értem, hogy miért vagytok még itt?
Ha tévedésből nem arra a filmre mennék be a moziba, amelyikre szerettem volna, öt perc után biztos kijönnék!
És részemről a vita lezárva! De mivel ez egy nyilvános fórum, nyugodtan beleköthettek még bármibe, max. a véleményem fog módosulni, ettől még negatívabb iránybaKép

Bea
Vendég
 


Hogy hol megy a szoptatási kampány? A gyerekorvosok egy részénél, a védőnők egy részénél, az interneten és a Kismama ujságban feltétlenül. Márpedig ezt az ujságot általában megveszik a terhes nők, mert ők a célközönség.
Aztán folytatódik a különböző baba-mama találkozókon, és egyáltalán minden olyan helyen, ahol több kismama egybegyűl. Márpedig a gyes-es állapot már csak olyan, hogy általában ilyen helyekre járnak el a fiatal anyukák, mert ide el lehet vinni a gyereket is.

És jönnek ezek az édes történetek, hogy a barátnőm már három hónapos korában abbahagyta a szoptatást, mert nem volt elég kitartása. Bezzeg én. Bezzeg mi. Mi jó anyák vagyunk. Ő nem jó anya, mert nem volt kitartása.
És hasonlók.

Egyáltalán én azt a kérdést sem értem, hogy ugyan mitől siker egy szoptatás? Vagy megy vagy nem megy. Ki tudja, hogy ama bizonyos mérlegben mi nyom többet: az állandó fejés avagy a gondtalan örömteli foglalkozás a kisbabával, esetleg egy hosszú séta a szép időben, vagy vendégség egy régi barátnőnél, hogy az anya ujra nőnek érezze magát és nemcsak egy táplálógépnek?
 


Biobaba,
azért van-volt tüském, mert amíg nem fogadtam el, hogy a szoptatás nem mindenkinek olyan természetes és egyszerű, mint ahogy hírdetik (nem csak az LLL-re gondolok), addig a védőnő és a dokinéni unszolt a tápszerrel. Amióta MINDENT kipróbálva beletörődtem, hogy igenis rohamosan kevesebb a tejem, jöhet a tápszer, azóta a védőnő papol, hogy még visszajöhet, csak kűzdjek, mindenki azt kérdezi, hogy ugye van sok-sok tejed, hiszen annyit mindent tettél érte. És igenis bosszantó, amikor az, aki tud szoptatni, ennyit foglalkozik velem KÉRETLENÜL. Ha meg szórakozni jársz ide (˝itt tok jokat lehet rohogni, tan ideszabaditom az ismeroseimet˝), akkor szánalmas vagy!

Jamina,
miután még mindíg nem tudsz különbséget tenni az információ és a vélemény között, a Biobaba által ajánlott progit nektek ajánlom, hogy jól ki tudjatok minket beszélgetni.
 


Kyrandia,
én megértelek, mert ez roppant idegesítő. Másik fórumon is tapasztaltam, hogy pl valaki megírja, hogy ezt meg ezt meg ezt is kipróbálta, nem megy, nem megy, ő már belenyugodott, most inkább tápszerezik, és akkor is mindig jön valaki, aki azt írja, hogy jajj ne add fel, ne add fel, még próbáld meg ezt a fejési módot stb.

Holott az ilyesmi kizárólag magánügy, és mindenkinek tiszteletben kéne tartania azt, ha valaki azt mondja, eddig tartott az energiám, ennyi telt tőlem - ha már mindenáron tanácsokat akar kérni... ezáltal kiszolgáltatni magát a sok jóakarónak.

Van egy topic a Kezdő anyuka gondjai, na annak is érdemes elolvasni legalább az elejét, mert azon is nagyon kibuktam, egy külföldön élő kismama osztotta meg a problémáit, köztük a szoptatási gondjait is, nem volt elég a teje, és az ottani gyerekorvos hozzátáplálást javasolt, ő eleinte megpróbálta anélkül, de aztán kiborult, és adott a gyereknek tápszert, közölte, hogy kész, ő döntött, most legalább nyugi van és így jobb. Na és erre valaki belinkelt egy csomó elrettentő cikket meg beírást arról, hogy miféle veszélyek leselkednek majd a gyerekre, ha már most tápszert (is) ad. Mire persze az a szerencsétlen teljesen kibukott, idegrohamot kapott ott a távolban.
 


Engem az akasztott ki nagyon, hogy amikor elkezdett csökkenni a tej mennyisége, és én rossz anyuka tápszert írattam az orvossal, mindenki azt hangoztatta, hogy aki eddig tudott szoptatni, az ezután is tud. Pedig nem, akármit csináltam, ittam mint akit most mentettek ki a sivatagból, ettem rendesen, semmi stressz nem ért...és mégis elapadt a tejci. Hogy is van ez? Mindenki a Kismamára hivatkozott, meg, hogy hónaljtartás, így tegyem a gyereket, ezt csináljak, igyak sokat...Mégsem sikerült.
Bármennyire nem szoktam bunkó lenni, de aki ezt szórakoztatónak tartja, az nyugodtan bekaphatja.

Bea
Vendég
 


Nem bírom megállni.
Biobaba!
"Ahogy most ti gyulolitek azokat, akik szoptatnak." Akkor én magamat gyűlölöm, mert egyik gyerekemet szoptattam, a másikat nem? Lehet.
Jamina!
"Legközelebb majd fog menni. Csak ahhoz az kell, hogy ne véssétek be zsigeri szinten, hogy nekem úgyse megy a szoptatás."
Nemkem az első gyerek 13 hónapig szopott, a második 4 hónapig, akkor én mit véstem be zsigeri szinten?
Yoan!
Köszi, én is ezt írtam volna, de helyettem leírtad.
Lilluska
Vendég
 


Biobaba, én elég jókat röhögök rajtad, szánalmasan viselkedsz, de szíved joga, mondhatnám a tipikus "szarkeverő" babanetes anyuka kategóriájába tartozol.

Viszont azt én sem tudom megérteni, hogy ennyi a szabadidőtök Jaminával, hogy egy számotokra érdektelen témakörröl locsogtok-fecsegtek? Jamina, egyetlen tartalmas gondolatot véltem felfedezni a soraidban: "Én úgy gondolom, akinek elsöre nem sikerült, annak nem keseregnie kéne, és a másikba belerúgni, amiért annak meg igen, hanem továbblépni." Ezt viszont háromszor is sikerült megosztanod velünk, köszönjük, sokat segítettél. Kép
 


Talan az eloiteleteket le kene gyurni, es akkor nem durvulnanak el igy az ilyen topikok.
 
 


Örülök, hogy rátok találtam!!!!! Szoptatni szerettem volna, de nem sikerült! Nagyon akartam pedig! Elolvastam szülés előtt mindent, ami véletlenül a kezem ügyébe került! A Kismamát már akkor megutáltam! Minek frusztrál azzal, hogy mindenki tud szoptatni????? Úgy voltam vele, ha megy, megy, de ha nem, akkor sem dől össze a világ! Mikor megszületett a gyerekem, nagyon kimerült voltam, úgyhogy elsőként jól kiakartam pihenni magam! Sajnos nem sikerült, mert a hülye csecsemős nővérek is csak azt mondogatták, hogy szoptassam, próbálkozzunk! De én álmos voltam! A gyereknek nem árt, ha kap egy kis cukros vizet és tejem úgysem volt még! Sírva jöttem haza a kórházból! A melleim bedurrantak, fájtak, lázas lettem! A gyerekorvos meg azt mondta, hogy nem ad tápot, mert látja hogy van tej! De hogy tudtam volna ilyen állapotban mellre tenni a gyereket????? Próbálkoztam, fejtem is, amíg bírtam, de üvöltött szerencsétlen gyerek az éségtől, csak tekergett és rángatta a fejét! És adtam neki tápszert és megnyugodott! A tápszernek benne van a nevében is, hogy táplál, és ez így is van! És mindig pontosan láttam, hogy mennyit nyomtam bele és én is megnyugodtam! És szoptattam, mikor olyan idegállapotban voltam, de ha nem, az sem gyötört meg! És a védőnő is megmondta, hogy a kipihent, kiegyensúlyozott anya a legjobb anya, mert a kell a gyereknek! És az enyém ezt megkapta! Én nem zártam el magam a világtól egy gyerek kedvéért! Én továbbra is tartottam a kapcsolatot a barátaimmal, mert ők jelentik nekem az életemet! Nem fogok lemondani mindenről, csak azért, hogy gyerekem lett! És a gyerekem kiegyensúlyozott és boldog! Nevet mindenkire, bárkit lát is meg! Átalussza az éjszakákat, mert megtanulta, hogy akkor nincs kajálás, legfeljebb tea! Én nem hagyom, hogy követelőzzön! Az én testem az enyém, az övé az övé! Egyenrangú félként kezeljük egymást! Én nem akarok lesüllyedni a kultúrálatlan kismamák közé, akik foltos melegítőben gagyognak a gyerekkel! Nekem kell, hogy moziba meg színházba járhassak a párommal, kondizzak, hogy karbantartsam magam, mert hozzátartozik az életfelfogásomhoz! És engem nem fog majd a párom otthagyni a gyerekkel, mert eltunyultam, megereszkedtem! És a gyerekem semmit nem szenved hiányt! Nincs egy lógómellű, lestrapált anyja, hanem egy vidám! Mert megtehetem, amire szükségem van! Nekem nincs lelkifurdalásom, ha megkérdezik, meddig szopott, mert én jól ellátom a gyerekemet! Szeretem őt! Mindent megkap, amire szüksége van! Talán azt hiszik egyesek, hogy tápszert kevergetni olyan felemelő? De legalább nemcsak én tudom megcsinálni! És addig pihenhetek vagy szórakozhatok is, mert az nekem jár, mint bármelyik embernek! Én nem vagyok a rabszolgája egy csecsemőnek akkor sem, ha az én gyerekem! Sosem lesz abban a helyzetben, hogy csak őkörülötte forogjon a világ, ezt már most meg kellett tanulnia! És megtanulta, mosolyogva! Nem ártok neki azzal, hogy élem a rendes életemet, neki sem tenne jót egy idegroncs, aki azon györtődne mindig, hogy szoptatni kell meg hogy otthon üljek folyton! Így a legjobb nekem és ezért neki is! Szeretem ezt a topikot! Köszönöm, hogy itt megértő szívekre találok!

Love Kép
 


Yoan, köszönöm, hogy kivételt erősítő szabályként itt voltál és elmondtad a véleményedet.

Alizka! Pontosan erről van szó, nekem van itthon 4 féle fejőgépem, plussz volt a nagyteljesítményű, amit béreltünk, aztán a Szoptanít készülék és még sorolhatnám, de egyébként tényleg nem próbáltam meg mindent, pl. fejen állva szoptatni, meg éjjel-nappal magamon hordani a gyerket mellemmel a szájában. Egyébként jó tesz a gyerek gerincének, ha egész nap kendőben lóg az anyján? Nekem állandóan arról papolt az orvos és a védőnő is, hogy a legjobb, ha minél többet fekszik a kemény kókuszmatracon, még a szobai hordozóba sem engedték betenni hónapokig.
 


Lovellina (vagy netán Biobaba vagy Jamina?), akárki is vagy nevetségesen átlátszó ez a provokatív hozzászólás.
 


Lovellina,

Ehhez mit lehet meg hozzafuzni? Sajnalom a gyereked, mert mar most meg kell tanulnia, hogy a Te szuksegleteid a fontosabbak.

"Én nem zártam el magam a világtól egy gyerek kedvéért! Én továbbra is tartottam a kapcsolatot a barátaimmal, mert ők jelentik nekem az életemet! Nem fogok lemondani mindenről, csak azért, hogy gyerekem lett! És a gyerekem kiegyensúlyozott és boldog!"

Ditto. Es nem vagyok a rabszolgaja, se nem kovetelozik, nem korulotte forog a vilag. Se nem vagyok kulturalatlan, meg lestrapalt. Mert elem a rendes eletemet, nincs szuksegem arra, hogy kizarjam a gyerekemet belole.

Hanyni tudnek az ilyen dumaktol. Szegeny gyerek Kép
 
 


Kikezdki, ez a kendőben hurcolás is elég új divat. Nem tudok állást foglalni a tekintetben, hogy ez jót tesz-e avagy rosszat a gyerek gerincének, mert nagyon sok helyen még ma is egyszerűen magukra kötik a gyereket az asszonyok és úgy mennek ki dolgozni. Gyerekorvos tanácsa szerint semmit nem szabad eröltetni, mindent tehet a gyerek amit magától csinál... ennyi. Ráadásul a kendőben az ujszülött ujra felveszi a magzati pózt, ami az első hetekben megnyugtatja... szóval önmagáában a kendővel nincsen semmi baj.

Annál kevésbé értem az "igény szerinti szoptatást", jó az első egy-két héten, míg be nem áll rendesen a tej megértem, de később igenis szüksége van a gyerek gyomrának arra, hogy kiürüljön az ujabb szoptatás/etetés előtt. Nálunk a védőnő azt mondta (igaz, ő nem az uj szelek követője, hanem inkább középkorú), hogy 2 órán belül ne kapjon enni, és 4 órán túl se kapjon enni, azaz ebben az időintervallumban akkor mikor megéhezik. Sok gyereknek csak azért fáj a hasa, mert állandóan szopik, cucli helyett is szopik. És ilyenkor ugye állandóan erjed a gyomrában valami...

Lovellina tényleg elég provokatív volt a beírásod, szép dolog ha nem mindenki forog a gyerek körül, én sem szeretem, de egyideig biza minden a kisbaba körül forog. (Már ha valóban komolyan mondod amiket írtál...)
 


Kikezdki,
akkor most nagyon szégyeld össze-vissza magad, amiért feltételezed rólam, hogy szükségem lenne egy másik nickre a véleményemhezKép
Az idömet meg légy szíves, ne oszd be. Nem én vagyok az, aki naphosszat itt ül, minden áldott nap, ha nem hiszed, keress rá. Amúgy meg tök mindegy is, mit hiszel.

Már egyszer leírtam ebben a topikban, hogy az elsö gyerekem tápos volt, ezért kezdtem el ebbe a topikba írni, nem ,,tévedésböl". Én igyekeztem jobban felkészülni a másodikra, aki visszataszító módon még 2évesen is szopikKép
És mind korlátoltak vagytok, ha nem hiszitek el, hogy lehetséges jobban is felkészülni. Bunkón hangzik ez így kijelentve, de amilyen az adjon isten...

Az állandó fejés nem része a ,,normális" szoptatásnak. én pl. nem fejtem. Lehet, ha arra lettem volna kényszerítve, hogy napi 12 órán át fejjek, én is feladom. Kinek mi éri meg. Nekem pl. nem éri meg végigszenvedni egy 90 napos diétát, ahhoz nem lenne elég türelmem, eröm. És eszembe sincs megszólni azt, akinek fejni nincs energiája.

Alíz,
én komolyan nem találkozom agresszív szoptatási kampánnyal. Ellenben tápszeressel annál inkább. A kis kék Nestlé maci ott lóg a gyerekorvosi rendelöben Kép De ez nyilván úgy müködik, hogy ki mire van kihegyezve. Vszeg én jobban észreveszem a Nestlé-macit, míg Te a szoptatós fotókatKép

Kyranda,
köszi, én nem akarok innen félrevonulni, bármennyire is szeretnéd Kép És tudok különbséget tenni vélemény és információ között, összekeversz valakivel. Vagy mutassam meg, hányast kaptam kommunikáció-elméletböl? Irtó buta módon tudsz írni, ezt azért már leszürtem -nem kell rá reagániKép
 
 


Lovellina,
látom, itt többen nem értik -vagy csak nem díjazzákKép - a szatírát Kép
 
 


Jamina,
Ja, hogy te ezt tanultad? Kép Már értem, hogy jön ki ennyi idiótaság belőled. (Olvass vissza, te sértődtél meg az ÉN véleményemen!)
 


Én aztán nem sértödtem meg semmin, ahhoz azért kevés ez a topikKép

Idiótaságról meg... heheKép A Nagy Bölcs Asszony.

No, legyetek meg nélkülem is, elvégre jól tudtok Ti sírni nélkülem is.
 
 


Alice: kérlek, ne keverd össze se az LLL-t, se a szoptató nőket azzal, aki a kezdő anyukás topicba beírta az anyatejes hozzászólást (mármint a tápszeres döntés után...), mert többen nagyon-nagyon nem értettek/tünk egyet vele!
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Lovellina (vagy netán Biobaba vagy Jamina?)

Kikezdki, most februar van, nem januar.
 
 


Cory én az LLL-t még egyszer sem említettem, de arról nem tehetek, hogy ha a közreműködésük ilyen vadhajtásokat eredményez, mint a fent említett. Sajnos ahogy látom, a követőik közül kerül ki a legtöbb fanatikus. Az Indexen is jó sok ellenséget szerzett nekik a "mad max" Idike nevű nick pl.
 


Jamina, kérdezted, hol az agresszív kampány?

Nos, mindenhol, ahová kismama, vagy ifjú anyuka jár. Újság, internet, védőnő, gyerekorvosok (bár a miénk speciel a Humana-s kiskecskével próbálja elvonni a gyerekek figyelmét, és valóban fel is írja a tápszert "hogy nyugodt legyen az anyuka" indokkal is).

És ami engem igazán kiborít (pedig elvileg én nem írhatnék ide): az utca. Vadidegen emberek állítanak meg, amikor sétálunk, hogy "És ugye szopik ez a baba?" "Ugye anyatejjel eteti ezt a babát?" Hát már bocsásson meg a világ, de tőlem a saját apukám és a bátyám sem kérdez ilyesmit, egyszerűen, mert diszkrétebbek ennél, akkor teljesen idegen FÉRFIAK hogy merik ezt megtenni??? Mert a nők még hagyján...

Persze ott a másik oldal, a jómúltkor egy régi ismerősöm így tette fel a kérdést: "És meddig tud_tad_ szoptatni a babát?" (Ekkor még nem volt fél éves a fiam.) És meglepődött azon, hogy még mindig...

Mellesleg én nagyban hibáztatom a mostani kórházi gyakorlatot azért, hogy sokaknak végül nem megy a szoptatás. Ahol én szültem, ott annyi volt a "segítség", hogy belenyomták a fiam szájába a mellemet, és otthagytak vele. Plusz _állandóan_ járkáltak szoptatási időben (első két nap nem volt velem, csak három óránként hozták ki, a műtét miatt elég gyenge voltam). Reggeli vizit 9-kor (a második szopi idején), nagyvizit délben, a harmadik etetésnél... szóval sem segítség, sem zavartalan, nyugodt körülmények. :-((

Kár, hogy ebből ilyen érzékeny téma lett, egyszerűen minden hasonló topikban elszabadulnak az indulatok, pedig ez nem verseny. Én személy szerint nem érzem többnek, jobb anyának magam, mint azok, akiknek valami (bármi!) miatt nem ment a szoptatás. Szerintem a babának a legeslegfontosabb érdeke egy testben és lélekben egészséges anyuka, aki el tudja őt látni, hogy anyatejjel, vagy tápszerrel, az sokadlagos kérdés.

Kikezdki, bocsánat, ha zavartam.

Kép
Kép
 
 


Südve!
KépKépKép
Vendég
 


"A kis kék Nestlé maci ott lóg a gyerekorvosi rendelöben De ez nyilván úgy müködik, hogy ki mire van kihegyezve. Vszeg én jobban észreveszem a Nestlé-macit, míg Te a szoptatós fotókat"

Csak míg engem nem zavarnak a szoptatós FOTÓK, addig téged egy kabalaállat is zavar. Holott, meglehet amiatt van ott, hogy esetleg egy két sírós kölöknek a kezébe nyomják nem? (Ja és azt se tudom, hogyan néz ki az a Nestlé kecske..) Mikor hallottad te azt bárkitől, hogy jaj ne szoptasson anyuka, sokkal jobb a tápszer? Mert az ellenkezője megvan mindenhol.

És igen igaza van Süódvének, hogy mainapság már kvázi közkincs a nő melle és a belőle jövő folyadék. MIt szólnál ahhoz, ha mondjuk mindenki a menstruációd üteme, és állaga felől érdeklődne? (Miért? Ugyanoklyan természetes mint a szoptatás nem?)

(Na megyek mert kezdődik a Sírhant Művek...)
 


Sziasztok!
A tápszeres hirdetések: nem kampány, hanem reklám. Ezt el lehet adni, azért van belőle sok. Mivel nem káros az egészségre - mint a dohány - nem lehet a reklámot betiltani, ugyanakkor mindenhol fel kell tüntetni, hogy a "csecsemő legjobb tápláléka az anyatej...." stb. Az anyatejes táplálás nevezhető esetleg kampánynak, amire némi pénzt biztosít az állam, de a nagyrésze ugye gyermekorvosokon, védőnőkön, anyukákon stb. múlik, ami nem pénz, hanem hozzáállás kérdése. Szerintem jobb a kettőt nem összekeverni, egész másról van szó.
Lilluska
Vendég
 


Lovellina tisztelt kitalálója!

Nem igazán sikerült megragadnod a tipikus "nem szoptató anya" jellemrajzát, kár volt vele kísérletezni, az irodalmi pályát nem javaslom.

Viszont önkéntelenül is kiderül a Te jellemednek egy-két vonása: 100%-osan képviseled azt a típust, akire jogosan vannak kibukva azok, akiknek nem jött össze a szopi.

Bóbita
 
 


Sajnálom ezt a topicot. Kép Hogy nem tudja betölteni induló célját.

Olvasom a kezdetektől, és bevallom, örültem indulásának. Első gyerkőccel 4 hónapig tartott a szoptatás, ebből 3 hnapig csak anyatejet, az utolsó hónapban már egyre több tápszert is kapott a bébi. Amikor szembesültem azzal, hogy nem megy, nagyon vacak érzés volt, de a családom segítségével elfogadtam, és megértettem, hogy tápszerrel is felnő a kisfiam. Most második babánkat várjuk és nagyon szeretném, ha tudnám szoptatni (nagyon sok infót gyűjtöttem össze, nem szégyellek segítséget kérni sem), de tudom, ha nem sikerül, már nem fogok kikészülni, nem fogom tragédiaként átélni, hanem bekeverem a tápszert és megetetem a fiamat.

Azt hiszem, hogy ez a topic azoknak az anyukáknak indult, akik így vagy úgy, kerültek olyan helyzetbe, hogy nem sikerült a szoptatás. Ha másik gyereknél mégis, akkor igen boldogok, de nem akarják bebizonyítani mindenáron, hogy ha nekik igen, akkor másnak is...

Ha lehet adjuk meg a tiszteletet a topicindítónak és azoknak, akik az eredeti téma miatt vannak/lennének itt. Nem muszáj minden szoptatással kapcsolatos topicnak csatatérré válni.

Beatrix
 


OFF

Lilluska,
Felhivnam figyelmedet egy nemzetkozi kodra tapszerek reklamozasat illetoen. Nemely, nalunk fejlettebb orszagban torvenybe is foglaltak.

http://www.babymilkaction.org/regs/thecode.html

Egyebkent egyetertek Beatrix. Bocs mindenkitol, hogy off voltam.
 
 


Alice: igen, tudom, hogy az ilyen "vadhajtások" többet ártanak, mint használnak, de erről nem a szoptatós tanácsadók, anyák tehetnek.

És ha már megint billentyűzetet ragadok, akkor egy kicsit a százalékokról. Az LLL azt mondja, hogy a nők 98%-a képes lenne szoptatni. Ez azt jelenti, hogy 2%-nál van valamilyen szervi oka a dolognak (tejmirigyekkel, hormonokkal...-vel van gond). Ezenfelül vannak azok, akiknek pl lelki okuk van, vagy a babával van akármi (lenőtt nyelv, cumizavar...) vagy akármi egyéb zavaró tényező, amikben benne vannak a helytelen tanácsok is, akárhonnan is jönnek. Szóval összességében nem 2% az, aki nem tud szoptatni, hanem lényegesen több.

Szopis kampány: az biztos, hogy másra vagyunk érzékenyek, attól függően, kit mi érint.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Akkor előszöris megkövetem Jaminát és Biobabát amennyiben nem ők állnak a Lovella nick mögött, akinek nem inge... De Bóbitával messzemenőkig egyetértek, siralmasra sikeredett a jellemábrázolás, akárki írta is.

Südve, nagyon igaz, amit a kórházi gyakorlatról írsz, én is hiába voltam kétszemélyes alapítványi szobában, egyszerűen átjáróház volt nálunk, vagy vizit vagy látogatók, ugyanis abban a kórházban még a látogatási idő sem volt korlátozva, így állandóan volt a szobában valaki, vagy nálam, vagy a szobatársamnál. Ekkor határoztam én el, hogy második gyerekkel egyágyasba megyek, kerül, amibe kerül. És természetesen nem zavartál, teljesen idevág, amit írsz, bár most már magam sem tudom merre megy tovább ez a topik.

Lilluska! A számból vetted ki a szót a tápszerekkel kapcsolatban, ez reklám, a gyártók egy szóval sem állítják, hogy jobb a tápszer az anyatejnél, sőt, kötelességük mindenhol feltüntetni, hogy a csecsemő legjobb tápláléka az anyatej. Úgy hogy nem értem itt milyen agresszív kampányról van szó.
 


Hat en is vegigolvastam ezt a topicot,leven erintett vagyok sajnos.Erdekes en ertem hogy mit is akart kerni a topic indito es orultem is neki hogy lesz egy ilyen topic.Kar hogy ez is vitava alakult de remelem betoltheti meg eredeti mivoltat.
Szoval az en tortenetem:
A gondtalan varanodosagom alatt szinte minden anyagot begyujottem,elolvastam a szopirol az LLL honlapjan es a neten.Teljesen magabiztosan indultam neki,es a csaszar utan,az en 2 hettel hamarabb jott kis manom aki besargult es meg 4 hettel az itthonletunk utan is sarga volt,csak aludt es aludt.Az sem zavarta hogy ehezik,meg a cumisuvegben levo forralt viz sem kellett neki.Ez igyment 2 napig amikor egy ejjel par ora alatt kosziklakka alakultak a melleim.Ket voros es nagyon fajo koKépTudtam hogy ez a tejbelovelles csak azt nem hogyez ennyire faj,es utolag tudom ez sem mindenkivel van igy.A csecsemosok velemye:hat anyuka ez nem fog sikerulni,masszirozzon,fejjen es hasonlokKép
En megprobaltam mindent sot anyukam is segitett,de mivel nem zuhanyozhattam a sebem miatt ,igy a meleg zuhany ki vot zarva. Az egesz korhazi tartozkodasunk alatt a kicsi egyser evett 20gr-t.A hatralevo 2 nap lazzal es melgyuszival teltKépa 4.napon hazajottunk es egy baratnom tanacsolta a meleg borogatast.Na az segitett mert vegre nem szurt a mellemKépDe a kicsi csak aludt tovabbra is.Semmi praktika nem segitett,csikiztuk,vetkoztettuk stb.Ha szopott is csak par percet es aludt tovabb.Vedonom nem anya leven megmerette hogy egy nap mennyi eszik,hat ki is jott 130 gr-ra.Utana mondta hogy akkor kerjek tapszert mert ez igy nem lesz jo.
Eltelt egy het ugy hogy azt sem tudtam hol vagyok,amikor csak ebren volt a gyerkoc en szoptattam,ittam a teakat,ettem.De megsem nott a tej mennyisege.Sokat sirtam nem szegyen ezt bevallani.Inni sem birtam az idegtol,visszajott mindenKépakkor anyukam elkuldott setalni,hogy gondoljam at megeri-e ez nekem hogy idegbajos legyek attol ha nem szoptatok.Kitisztult a fejem es dontottem.Masnap a gyerekorvostol kertem hogy irjon fel tejet az anyatej allomastol.NEM JAVSOLTA es a vedono sem,merthogy az masoke es ok nem adnak oda a sajat gyerekuknek,akkor mar inkabb a tapszer.Hosszu telefonok es konyorges aran kaptunk heti 700 ml-t.Ja es heti 3* kellett erte menni 15 perc setara.Ami telen nem volt tul jo.Akkor is serelmeztem hogy az aki lead tejet miert megy hazhoz az auto,nekem meg akinek szuksege van ra miert kell elmennem erte.Ja es csak 11 es 1 kozott lehetett menni,ha aludt a gyerek akkor is be a babakocsiba es irany.
Ez a mennyiseg volt hogy eleg volt, volt hogy nem akkor jott a tapszer.6hos koraig kaptuk a tejet,a dokino szerint(akit azota mar lecsereltem)igy is tobbet kaptunk mint szabadna!!!
De en azert nem adtam fel es tovabbra is sot a fiam 6 honapos koraig amig volt egy csepp is ,mindig megszoptattam minden eves elott.Sokan mondtak minek eroletem,de en ugy voltam vele talan eleg ez is valamire.30ml volt egy mellben es ez stagnalt.
Senkinek nem kivanom azt napi 7-8* torturat hogy tapszer keszites,szopi+uveg adas,fejes(megha 10ml jott le akkor is)mosogatas+fertotlenites.3hos koratol mar nem fejtem mert nem volt ertelme.
Nem tudom hogy osszefugg-e de 14 hos koraig egyaltan nem volt beteg,es most hogy mar bolcsis 4 honapja meg egy napot sem tolott itthon betegseg cimenKépKép
Azota mar tudom hogy a sikertelenseg oka az idegesseg volt,es a megfelelesi kenyszer,hogy ez a szopi nem lehet ordongosseg.Mas csak rateszi a babat es megy mint a karikacsapas.Nem ertettem nekem miert nem.Szerencsere 2-3 het alatt tul voltam rajta bar azota is sajnalom a vegig sirt napokat mert nem erte meg.Ha nem lenne ez a mindenki tud szoptatni eszme ,engem sem viselt volna meg annyira.
Majd a tesonal sokmnindent maskepp csinalok:
Keresek valakit aki mellettem all es segit a szopiban (egy dulara vagy tapasztalt baratnore gondoltam)es remelem hogy nem leszek mar ilyen ideges mert az nem tett jot a termelodesnek.Ha megsem sikerulne,akkor biztos konnyebben tulelem majd mint az elosnel tapasztalatlan anyukakent.

Kataa

Kép
Kép
 
 


Kataa,
Ez a koszikla&co. dolog ismeros! Valoszinuleg adottsag lehet, sajna ez van. Nalam ehhez tarsult meg az is, hogy mikor idaig eljutottam, egy csepp tej nem jott ki belole, csak hizott, mint egy lufi...75E-bol kibuggyant az alapbol 70B-C-s meretem! Kép
Harmadszor mellettem allt egy hozzaerto, tapasztalt, empatikus, aldozatkesz, ....szuperhiper szuleszno, aki ha hivtam egy oran belul ott volt, es ejfelig maradt. Ketszer azert o is elbizonytalanodott. En annal tobbszor. Nem volt sima menet, sot, mintha meg problemasabb, fajdalmasabb lett volna az elso kettonel is! Nem tudom megerte e az elso kettonek fejni, en igy erzem ugy, hogy mindent megtettem, ami adott korulmenyek kozott lehetoseg volt szamomra. De mindenkinek mas ez a kuszob, masok a prioritasok! Nem minden a szoptatas, nem merce.
De ha megis sikerul, az nagyon jo.
Sokszor a potvizsgan a kettes nagyobb eredmeny, mint elso korben az otos!
Minden no megerdemelne egy olyan szules- es szoptataselmenyt, amilyet elkepzel maganak! Mindegy, hogy kepzeli, csak olyan legyen, amivel utolag meg van elegedve!
Ha megsem ugy alakul, akkor tessek dolgozni az emlekeken. De ne ugy, hogy egymas torkanak esunk!

Zsuzsi
 


Jaj, Kataa, bocs, aztan a veget mar nem neked cimeztem! Kép
 


ZsuzsiKép
Lehet hogy tenyleg adottsag Osszefugg azzal hogy en is mint Te alapbol vekony vagyok 70B meretekkelKép
Nekem csak az ad erot hogy vannak akiknek ujra azert sikerult,ugy mint neked is es soknak itt a neten es az ismeroseim koreben.Sok mulik a magabizossagon es a nyugalmon.De azt nem gondoltam volna hogy meg Te is sokat szenvedtel erte aki azert menyisegeket fejt a nagyfiuknak anno.
Ugye az a szulesznod kinti nem itthoni?Mert akkor lecsapnek ra Kép
Tovabbra is tuderiek a fiukKép

Kataa

Kép
Kép
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: