Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Mindenki!
Akinek van tévéje és nézi is, nyilván már értesült róla, hogy egy Terry Black nevû transzvesztita (eredetileg férfi) örökbefogad egy néhány hetes kisfiút. Azért nem múlt idõ, mert a Harrach miniszter Úr vizsgálatot kezdeményez az ügyben, ami, ha jól értelmeztem, egyébként se volt még lezárva.
A baba mindenesetre már Terry Blacknél van.
Ti mit szóltok hozzá?
Én mélységes felháborodásomnak akartam hangot adni, amikor az új topik ötlete megszületett a fejemben. Mert oké, ne legyen megkülönböztetve a mássága miatt, ha ezt a társadalom tolerálja.
De szabad-e kitenni azt a pici fiút annak, hogy nem lesz anyja (vagy apja????). Ha már ilyen mostohán kezdi az életét, rengeteg teljes család vár örökbefogadásra, akik nem kevésbé szeretnék.
És ez az ember (mert nem tudom, férfi vagy nõ hivatalosan), vajon anyja vagy apja lesz a bébinek? Hogy fogja szólítani? Teri apu?????
És tud-e férfivá nevelni az, aki a saját férfi mivoltát nem tudta elfogadni?
Aztán gondolkodtam.
Aki már örökbefogadott vagy elindította a dolgot, vagy csak informálódott, nyilván tudja, mennyi bürokratikus útvesztõn kell átverekedni magát annak, aki erre vállalkozik. És ez az ember átverekedte magát. Nyilván nem volt egyszerû, esetleg el is küldhették egyik-másik Hivatalból melegebb égtájra.
És csak végiggondolta, végiggondoltatták vele, hogy mivel jár egy gyerek felnevelése.
Tulajdonképpen csodálom, hogy vállalta. És most elgondolom, hogy ott bõg neki a kölyök éjszakánként, etetheti, pelenkázhatja naphosszat, késõbb viheti sétálni és találkozhat rosszízû megjegyzésekkel. Aztán ovi, iskola. Mennyit fogják ezt a gyereket csúfolni vajon?
Ti mit gondoltok? Ki lehet ennek tenni egy embert? Mit gondolhat a szülõ anya, ha sejti, hogy az õ babája lehet az a bizonyos? (Nem tudom, nyílt örökbefogadás volt-e, mert akkor meg kellett ismerniük egymást. Errõl nem esett szó, így gyanítom, nem az volt.)
Edóka
edóka (edók
 


Edóka, az volt, olyannyira, hogy még pénzt is kértek a gyerekért, amit Tery Black nem volt hajlandó kifizetni, és csakis törvényes úton fogadta örökbe a gyereket. Legalábbis ezek a mai hírek. Én azért csodálom, egyedül, így felvállalni egy gyereket, nem semmi. És ahogy a képeket néztem, láttam, hogy valóban teljes odaadással törõdik azzal a picikével.
A nemi identitás pedig nem a szülõk nevelésének eredménye, ahogy Teri Black is heteroszexuális szülõk transzvesztita gyermeke. Ha ez így menne, õ is hetero kellene, hogy legyen... Ez elsõsorban genetikai hajlam kérdése, de errõl volt már szó régebben, egy másik topicban.
Az viszont tényleg érdekes, hogy annyi házaspár vár gyerekre, és hogy amúgy egyedülálló emberek nem nagyon szoktak ilyen lehetõséget kapni, szóval kicsit furcsa, de szerintem ez sem Tery Blacken múlt, sokkal inkább valamiféle politikai húzásnak érzem... Talán, hogy megnyerjék a mások szavazatait is?

Hm...

Puszi:

Dia
Dia
 


Úgy tudom, õ bármilyen gyermeket (aids-eset, fogyatékosat, cigányt, ...) elfogadott volna talán hat (de lehet több) éves korig. (Most mindenki nézzen magába, õ is vállalná egy ilyen gyermeket?)
Nekem nincs vele semmi bajom. Az az anya, akié a gyermek lemondott róla, én a helyében nem itélkeznék. Szeretni egy ember is tud, a szülõje lesz, és nem anyja vagy apja. Miért a szexuális beállítottsága alapján itélünk meg valakit, hogy nevelhet-e, képes-e nevelni gyermeket. Vagy ennek köze van ahhoz, hogy képes-e gondozni, szeretni valakit? Egyszer Zsazsa Tax-al is volt interjú, õ is szeretett volna, nem engedték. És emlékszem az Oázis c. mûsorra, ahol értelmi fogyatékosoknak tartott énekórát. Zseniális volt.
És létezik egy szindarab, egyik színház játsza is, és film is készült belõle: "Õrült nõk ketrece".
Rosszízû megjegyzésekkel a gyermek nélkül is találkozik. Ezek az emberek megtanulják ezt kezelni. Persze a világ könnyen tör pálcát "más" felett. És persze ez megint egy jó kampányfogás "polgári" kormányunknak, addig sem arról írnak az újságok, amirõl kéne, és ami valóban probléma.
Judit
 

 
 

Sziasztok!
én is láttam.
Nagyon jó érzés volt látni a gondoskodását, sok ember(nem csak férfi) nem képes rá, még a saját gyerekénél sem.
A MÁS-ság, nem vizsgálandó, nem faggatóznak az örökbefogadó nemi identitásáról. Láttam már a közvélemény által elfogadott"átlag normális" anyukát, aki arra neveli 10 éves fiát, hogy soha egy nõ sem érhet az õ nyomába, és hogy minden férfi beteg állat, ebbõl a gyerekbõl valószínûleg normális férfi lesz?
Szóval a heterók sem a gyerekeik elõtt csinálják,és tõlem is kérdezte már a 7 éves lányom, hogy mi az a homoszexuális, mert az iskolában ezzel csúfoltak valakit.Hát elmagyaráztam a Másságot, ha azonos nemût szeretünk. Néha elõfordul, de nem kell rajta bambulni. El kellet már magyaráznom, hogy miért nincs lába a bácsinak, mit jelent az, hogy cigány, miért nem mondjuk azt a másszínûekre, hogy Néger, miért isznak az alkoholisták, miért válnak az emberek, miért veri az ismerõs kislány anyukáját az apuka, stb, csak hogy néhány olyan dolgot említsek, amit ugye "elfogadunk".
Eléggé, politika ízû volt, és itt inkább a Gyermekkereskedelemre kellene figyelni, mert valós veszély.
Óvatosan dobálózzunk.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Kedves Mindenki!
Örülök, hogy ilyen toleránsak vagytok itt egyelõre, másik kedvenc topikomban szaladnak az indulatok idõnként (Születésház).
Azt hiszem, nem dobálóztam, csak kételyeimnek adtam hangot.
A nevelés fontos része a nemi identitásra nevelés szerintem. És ez manapság nem is olyan könnyû. A gyerekszülésen kívül szinte ugyanolyanok vagyunk. Ugyanúgy dolgozunk, mosogatunk, pelenkázunk, és mégis.....
Valamitõl mások vagyunk.
Lehet (és remélem) Tery klasszul fogja csinálni a gyereknevelést.
Mégis plusz tehernek érzem a gyerek felé ezt a dolgot. Vannak mindenféle emberek, így igaz, mindenféle szülõk is, csakhogy itt ki lehetett választani, hogy ki nevelje fel ezt a bébit.
Én is csodálom érte. És kicsit féltem a gyereket. Nemrég olvastam leszbikus párok gyerekeinek problémáiról pont itt a babaneten. Talán ezért.
Edóka
edóka (edók
 


Mar egyszer volt errol egy vita(nem is akarmekkora), hogy most mennyire toleraljuk a massagot, nem akarok ebbe belemenni, mert akkor kaptam olyanokat,hogy csuda!Nekem mindenesetre az jutott a hir hallatan az eszembe, hogy egy kicsi gyerek most valamifele csaladi hatteret kapott, es nem a kukaba dobtak vagy allami gondozasba tettek. Akkor megiscsak jobb, ha egy tranzvesztita neveli fel.
Most hallottam, hogy mindennek ellenere felfuggesztettek az engedelyet...
Udv
Eva
Eva
 


A gyermek nemi identitáshoz a szülõ nemi identitásának semmi köze. Az, hogy a világ majd csúfolni fogja a gyermeket (és ebbõl a fajta kirekesztettségbõl problémái lesznek,ovi, suli és egyebek), az az emberek szégyene, mert olyanért bántanak egy gyermeket, amirõl az nem tehet. Gondolom Terry nem fogja megpróbálni átnevelni a hetero gyerekét homonak, mint ahogyan azt jópár hetero szülõ homo beállítottságú gyermekével megteszi.
Judit
 


Csak azt nem tudom, hogy tényleg nagyon sok szülõ PÁR vár gyermekre, hogy tud egy egyedülálló beelõzni? Protekció? Pénz? Gyerekkereskedelem?

Mindazonáltal én is azt mondom, hogy inkább egy egyedülálló, mint a kuka vagy a csecsemõotthon. És ha a az egyik szülõ hamarosan meghal a születés után? Akkor is egyedülálló a másik. Vagy elhagyja? Vagy nem vállalja?

Ember legyen a talpán, aki itt igazságot tud tenni!
Maminti
Maminti
 


Sziasztok!
Én úgy tudom, hogy hivatalos örkbefogadásról határozat még nincs.
De szerintem nem is ez a lényeg.
Bennem csak az fogalmazódott meg, hogy miért rosszabb az az ember aki felvállalja a másságát a világ elõtt, mint az aki titkon "rendes "családba rejtõzve teszi ugyanezt.
MIért gondolják sokan, hogy az emberi értékébõl veszít az aki más, mint Õ. De hát mindenki másként más, nem?
Ismert színészek, énekesek kevesebbek lesznek attól, hogy leszbikusok, homoszexuálisok, biszekszuálisak?
Szerintem valakinek nagyon jó most ebbõl politikát csinálni. Milyen jó erõt fitogtatni a nyilvánosság elõtt!
Remélem az a kisember jól érzi magát egy róla gondoskodó embernél.Kép
És persze, hogy nagyon nehéz örökbefogadni egy gyermeket.
Amíg egyedül éltem én is sokat tépelõdtem róla. De Gyámhivatalvezetõ barátnõm is azt mondta, hogy egyedül álló nõnek nem is olyan könnyû.
Szóval ne legyünk" Dögöljön meg a szomszéd tehene is, az enyém is megdöglött" nézõponton.
Üdv. CHris
Chris
 


Sziasztok!

En is neztem a TV-t tegnap, es erdekes nekem vegig az jart a fejemben, hogy hogy lehet eldobni a gyerekedet, akar penzert, akar csak ugy. De ugy latszik ezen mar fel sem haborodnak az emberek, szinte termeszetes dolog!?
Szerintem, azt hogy jo dolga lesz-e a babanak Terry-nel, ugysem fogja tudni eldonteni senki.Ezt egyedul az ido donthet(né)i el.Csak azert mert a legtobb ember ugy gondolja, hogy egy transzvesztita egyedulallo nem tud felnevelni egy gyereket, attol ennek az ellenkezoje is igaz lehet.

Tiduj
Tiduj
 


Sziasztok !
én szurkolok Terrynek,hogy ne vegyék vissza tõle a babát.szerintem sincs semmi köze a szülõk nemi identitásának a gyerek nemi identitásához. régebben talán,amikor nem volt ennyire nyitott a világ és még jobban a szülökõn múlt a gyerek nemi identitásának a formálása. mi legfeljebb egy mintát tudunk adni a gyerekeknek a mai világban és remélni hogy elfogadják a társadalom többsége által normálisnak ítélt normákat. de ha nem fogadják el attól még az én gyerekem és a te gyereked marad. ráadásul ha ez tényleg kromoszómahiba, akkor nem is igazán a mi kezünkben van a dolog...

szerintem nagyon megható volt ahogy fogta a kisbabát. sok nõ kezében nem "áll" így a gyerek.
Kisbence
Kisbence
 


Sziasztok!
Amint látom mindenki toleránsan reagál erre a kényes kérdésre. én konzervatívabb vagyok és szerintem az örökbefogadásnak az a lényege, hogy a kisgyermek egy normális, átlagos családba kerüljön, ahol biztonságot, jó nevelést, képzést és szeretetet kaphat. Én nem vagyok amellett, hogy egyedülállók örökbefogadhatnak, függetlenül nemi beállítottságuktól. Elég sérelem a kisgyereknek, hogy az anyja eldobta, legalább egy egészséges családban meggyógyulhat a lelke. Szóval az örökbefogadó szülõket nagyon átvizsgálják mindenféle szempontból (pszichikai, anyagi..) alapfeltétel, hogy a befogadó családban egészséges szellem uralkodjon (nincs anyagi probléma, nincs alkoholizmus, nincs identitászavar...). nem hiszem, hogy egy egyedülálló nõ vagy férfi pótolni tud egy egész családot, megfelelõ támaszt tud adni egy lelkileg sérült gyermek részére. Mivel én is elvált családból szármozom, tudom, milyen apa nélkül felnõni, és tudom, hogy számos lelki problémám alapja, az hogy nem kaptam meg azt a biztonságérzetet, amit egy apa tud nyújtani a gyermekének. Nem találom jó ötletnek, hogy bárki is egyedülállóként örökbefogadjon, mert igaz az élet produkál ilyen helyzeteket (félcsaládok), de ha az állam beleszólhat, hogy a kidobott gyerekek hova kerüljenek, akkor természetesnek kell venni, hogy az állam és a jóérzésû ember azt tartja jónak, hogy a gyermek egy egész családba kerüljön .
Szerintem csak olyan meleg pár fogadhat örökbe gyermeket, ahol teljesen nyilvanvaló, hogy ki milyen szerepet vállal a családban, tehát a gyermeknek legyen egy anyja és egy apja, ne pedig egy nemileg nem meghatározható szülõje. Az a meleg, aki tudja, hogy õ minek érzi magát, tehát a személyisége erõs, nincs identitás zavara, az fel tud nevelni egészségesen egy gyermeket, de amelyik, nem tudja eldönteni, hova is tartozik, az csak még jobban a megzavarja a gyermek lelkivilágát.
Ez nem politikai kérdés, hanem inkább erkölcsi és pedagógiai, ami nem azt jelenti, hogy a politika nem foglalkozhat ezzel, természetesnek találom, hogy ebben a kérdésben minden párt a maga erkölcsi normája szerint reagál, a társadalom pedig tud gondolkozni, és eltudja dönteni, hogy mi a véleménye.
üdv: zsu26
Névtelen
 


Én nagyon örültem a hírnek: Magyarországon harmadikként történt példa a másság elfogadására és gyerek odaítélésére egy transzvesztita férfinek.
Felháborító azonban, hogy Harrach még ebbe is bele akar szólni, sajnálkozásának ad hangot, hogy õ errõl az örökbefogadásról mit sem tudott. Talán az összes üggyel hozzá kellene fordulni? Õ az atyaúristen, aki mindent meg fog mundani kis hazánkban? DE most a választások elõtt minden magyar polgárnak meg kell mondani, hogy bizony a mi kormányunk nem ért egyet ezzel az örökbeadással és kérem szépen -ha kell a kisfiút áldozatként felhasználva- , még vissza is vehetjük az örökbeadott kisfiút, megfosztva a boldogságtól mind Terryt, mind pedig a kisfiút.
Õszintén szólva undorítónak találom Harrach reakcióit.
(Elragadt a hév)
ZSófi
Szabó Zsófia (szzsofia)
 


Nehogy azt higgyetek, hogy barmelyik mas kormany majd mar hatalommal a kezukben tamogatoja lesz ilyesminek. Addig nagy a szajuk amig kell nekik a szavazat. Nem hinnem, hogy begyoposodott agyu volt kommunistak akik atmenekultek egyeb partokba tamogatoi lesznek valoban a "massagnak"...
Névtelen
 


Szia kedves Névtelen!
NEM HISSZÜK.
Azért nem kéne Istent játszani, egyik pártnak sem.
Ajánlom, hogy ezentúl mindenbõl csináljunk "nagy ügyet", szaladjuk õfelsége ....aktuális családügyi miniszterhez.
Ajánlom annak is, akinek a kislánya (3)sírógörccsel megy a gyerek számára kötelezõ láthatásra, mert ugye az apukának nem kötelezõ, de ha az anya nem adja oda, mert nem szenved tõle a gyerek, megbüntetik.
Ez is családi ügy.
A férjem féleménye: valószínüleg ez a gyerek nem a családipótlék miatt kerül családba.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Én nagyon nem szeretem ezeket a cimkéket, hogy homoszexuális, AIDS-es, mozgássérült... valamilyen szintem beskatulyázza az embereket. Sokszor a cimkék mögött el is felejtjük, hogy nem is ez a lényeg, elsõsorban mindenki EMBER, jó, vagy rossz, becsületes, megértõ, esetleg agresszív...
Én nagyon szurkolok, hogy ne vegyék el tõle a gyereket. Biztos az idõsebb korosztály képviselõi közt több az olyan ember, aki ezt képtelenségnek tartja, mert õk még más világban nõttek fel. Ez is érthetõ, de mivel a világ már túlhaladta õket, nem ezt a konzervetívabb irányvonalat kéne elõnyben részesíteni. Szegény Terry nagyon rossz helyzetben van olyan szempontból, hogy férfi, mert míg egy leszbikus nõ bármikor gyerekhez juthat, nekik nem megy ilyen könnyen.
Terry nyitott örökbefogadással jutott a babához, és ennél a formánál nincs olyan nagyon hosszú várakozási idõ.
léda (léda)
 


Eva, Judit, Chris, Kisbence, ZSófi!

Maximálisan egyetértek veletek.

Én csak azt szeretném mondani, hogy "Tiszteljük a másságot!" és "Te is más vagy, Te sem vagy más.".

Attól, hogy valaki más, az rögtön azt jelenti, hogy már nem is nevelhet gyereket?! Pedig lehet, hogy sokkal többet kap, mintha úgymond "normál" családban nevelkedne.

Egyébként nem lehet errõl vitázni, mert egyenlõre még a társadalom része nem fogadja el a másságot.

Szila
Szila
 


Sziasztok!

Zsu26! Véleményem szerint ez csak olyan szinten politikai kérdés, hogy úgymond jó kampányfogás annak, aki most odaadta ezt a gyereket Terry Blacknek. Nem hiszem, hogy más körülmények között, egy transzvesztita után annyira kapkodnának a gyámhivatalban, bármennyire is szégyen ez valahol. Etikailag, erkölcsileg pedig valóban mindenki eldöntheti, neki hogy fekszik a dolog, részemrõl örülök, hogy az a picike baba olyan emberhez került, aki vágyott rá és szereti, gondoskodik róla és szereti. És tök mindegy, hogy jelen pillanatban ez az ember pont Terry Black.

Edóka! A nemi szerepek kialakulása elsõsorban genetikai tényezõktõl függ, csak utána lép be az utánzás, úgy 3-4 éves korban. De hidd el, nem feltétlenül a szülõk nemi identitásától függ egy gyermek nemi hovatartozása. Ha így lenne, nem lennének homoszexuálisok, mert ugye gyerekek csak heteroszexuálisok kapcsolatából születhet. És mégis vannak, sõt, sejtéseim szerint nem is kevesen, csak sajnos, mivel akkora megkülönböztetésnek vannak kitéve, sokan nem merik felvállalni vagy akár még maguknak sem merik bevallani. De ez már télleg futott a másik topicban.

Egy szó mint száz, ha csak a gyerek szempontjait nézem is, maradjon ott, ahol van. Terry Black jó apának/anyának tûnik, vágyott egy babára, szereti, gondozza, óvja, és a gyerek korai kötõdése szempontjából már neki is árthatna csak, ha most elvennék tõle. Szerintem irtó nagy dolog, hogy egy férfi felvállal egyedül egy gyereket, amikor -valljuk be- sokszor kedves párjaink nem képesek felkelni éjjel, kakis pelust cserélni, stb. Pedig õk ráadásul a saját gyerekeiket nevelik, nem másét.
Ha pedig már ott tartunk, hogy egyedülálló, vagy párok, valahol ez is igazságtalanság. Egy egyedülálló nõ vagy férfi, csak azért, mert valahol valami nem sikerült neki a párkapcsolataiban, örökre legyen megfosztva egy gyermek felnevelésével kapcsolatos örömöktõl, nyûgöktõl. Ma, amikor annyi csecsemõgyilkosságról hallunk, és az árvaházakban nõnek fel felnõttkorukig gyerekek, és indulnak el millió sebbel és nulla támogatással, háttérrel az életbe, valóban megengedhetjük magunknak azt a luxust, hogy az olyan embereknek, akiknek szívük vágya egy gyermek (legyen az házaspár, egyedülálló nõ, férfi, homoszexuális, transzvesztita, leszbikus, vagy transzexuális) nemet mondunk? Vajon mi a jobb egy gyereknek, intézetben felnõni, ahol egy ápoló jut úgy 30-40 gyerekre, vagy egy csonka, ámde mégis csak családban? Vagy rendes családban, még ha nem is minden rendezett az anyagiak körül, mert mondjuk, nincs autó, bankszámla, lakás, csak albérlet, és a mindennapi falat, de az biztosan, és rengeteg szeretet...

Puszi:

Dia
Dia
 


Kedves Mindenki!
Az én férjem véleménye: darázsfészekbe nyúltam. Igaza van.
Azóta konzultáltam számomra igen fontos emberekkel, akik alakították a véleményemet. Igazat adtam nekik. PL. jelen helyzetben, amennyiben az eljárás törvényesen történt, semmi jogalap a visszacsinálásra. És a korai kötõdés miatt a babának is csak rosszat tenne, neki mostmár ez lett a "családja". És tényleg gyönyörû, ahogy ez a fickó csinálja.
Észrevettétek-e, hogy mindenki férfinak nevezte Teryt? Nemcsak én. Pedig tudtommal õ nõnek vallja magát, átoperálásról nincs infóm, de lehet hogy az is volt. Most akkor hogy fogadjuk el a másságot? Ugye hogy nem is olyan könnyû????

Többen reagáltak úgy, hogy mennyivel jobb, mintha a kukában kötött volna ki a gyerek stb. Így igaz. Magam is lelkesen dolgozom azért, hogy lehetõleg ez egy babával se történhessen meg. Az alternatíva itt viszont az, hogy teljes családba kerül egy gyerek, vagy nem?
A magyar törvények lehetõvé teszik egyedülálló örökbefogadását, ha egyébként alkalmas. És neki volt papírja, hogy fogadhat örökbe. A nyílt örökbefogadás (több forrásból hallottam, hogy az volt) lényege pont az, hogy a szülõ anya (pár) a Gyámhatóságon a szintén jelenlévõ örökbefogadó részére mond le a gyerekérõl. Tehát megválaszthatja a leendõ szülõt, megismerik egymást. És ha az illetõnek van érvényes határozata, hogy örökbe fogadhat, az örökbeadás attól a pillanattól érvényes, ahogy aláírták a papírokat. Ezért kerülhetnek nagyon pici korban családba így a babák. És ez jó.
És nagyon sok házaspár várakozik éveket az örökbefogadásra.
A gyerek nemi identitásáról nem olvastam szakirodalmat. Csak egy riportkönyvet leszbikusokról. Ott teljesen úgy tûnt, hogy lehetett ugyan genetikai hajlam, de mindenhol volt valami meghatározó, erõsen determináló hatás a családban, vagy az elsõ párkapcsolatban, ami az azonos nemûek felé sodorta õket. Szakemberek biztos okosabbak, én nem akarok errõl vitázni.

Szerintem Tery mégiscsak nõként van nyilvántartva, vagy õ a nagyon ritka kivétel. Mert én még eddig nem hallottam olyat, hogy egyedülálló férfi örökbefogadott, nyilván még nehezebb, mint nõnek. Biztos van ilyen, csak igen ritka.
Ma reggeli ATV- mûsort hallgatott egy ismerõsöm, állítólag Tery egy mûsorban nyilatkozott régebben, hogy szeretne örökbefogadni, és van is papírja, a "család" pedig jelentkezett nála, hogy örökbeadnák a gyereküket. Pénzért.
Szóval nagy tiszteletem az övé, és ha a fia majd családot alapít, felesége, gyereke lesz, akkor biztos nem kételkedem tovább. Addig elõfordulhat.
edóka (edók
 


A vele készített interjúban Eric Dubreuil, a francia Homoszexuális és Leszbikus Szülõk Egyesületének társelnöke 3 kérdésre válaszolt.
Az egyesület célját abban határozza meg, hogy elfogadtassa ezt a fajta szülõséget a jogi és társadalmi valóságban. Meg kell értetni, hogy ez létezik és az ilyen családban élõ gyermekek is boldogulhatnak. Törvénybe kell iktatni az örökbefogadáshoz, megtermékenyítéshez való hozzáférést, el kell kerülni válás esetén a diszkriminációt. Hangsúlyozza, hogy nem a gyermekhez való jogot követelik, hanem az intézményekhez való egyenlõ hozzáférést.
Arra a kérdésre, hogy õk a szülõk jogaiért harcolnak, de mit tesznek a gyermekekért, az elnök elmondta, hogy éppen azon dolgoznak, hogy létrehozzanak egy könyvecskét, amely tartalmazná a gyermek eredetérõl szóló információkat, hogy megtudhassa, kik a biológiai szülei például spermadonáció esetén, de azt is kik a törvényes szülei. Fontos, hogy a gyermek megismerhesse az származását, hogy ne érezze magát kitagadottnak, eredet nélkülinek. Szerveznek "400 csapás" hétvégéket, ami lehetõvé teszi homoszexuális párok gyermekeinek, hogy találkozzanak egymással és lássák, nincsenek egyedül a világon. A jövõben lehetõséget kívánnak teremteni, hogy ezek a gyerekek elmondhassák gondjaikat, beszélhessenek egymással. Miért ne lehetne egy Homoszexuális és Leszbikus Szülõk Gyermekeinek Egyesülete?
Az ilyen különleges családban élõ gyermekek számára három alapvetõ nehézség van. A legnagyobb magában a családban van: ez a helyzet nem elõnyös a gyermek pszichológiai fejlõdése szempontjából. A másik: fel kell vértezni a gyerekeket a társadalomban uralkodó homofóbiával szemben. Végül a gyermeknek szüksége lehetne a másik nemû szülõre, de az neki nincs. Nem szabad tagadni ezt a problémát és fontos meghallgatni tudni a gyermeket, miközben ezt mondják: "ez van, a te életed ilyen".


[url=http://www.psychonet.fr/index.phtml?id_rub=2&id_srub=18&id_dossier=237&id_menu=361&id_article=2006&mode=detail" TARGET="_top]http://www.psychonet.fr/index.phtml?id_rub=2&id_srub=18&id_dossier=237&id_menu=361&id_article=2006&mode=detail[/url]

Ezt találtam a Hétrõl-hétre rovatban. Egy nappal azelõtt olvastam, ahogy a hír felröppent.
Edóka
edóka (edók
 


Kedves zsu26!

Azt írod, idézem: "szerintem az örökbefogadásnak az a lényege, hogy a kisgyermek egy normális, átlagos családba kerüljön, ahol biztonságot, jó nevelést, képzést és szeretetet kaphat"

Ezen mondatod elsö felével kapcsolatban kérdem én; mi az hogy normális, átlagos család? Van ennek valami definiciója? A normális átlagos család az, ahol van anyuka és apuka?
Mindannyian tudjuk, hogy egy családon belül azon túl hogy van két szülö, nagyon sokminden meghatározza a családban élö gyermek, gyermekek nevelésének, fejlödésének mikéntjét. Két szülö között - vagy külön-külön bármelyikükkel - nagyon de nagyon sokfére probléma, konfliktus adódhat, mind a gyemeknevelés, mind az élet egyéb területének kérdéseiben ami zavart okozhat egy gyermek fejlödésében.
A mondatod második felével kapcsolatban pedig: "..ahol biztonságot, jó nevelést, képzést és szeretetet kaphat". SzeriAzt hiszem legalább ugyanannyi esélye van rá, hogy mindezt megkapja Terry Black-töl, mint bárki mástól.


Élni és élni hagyni.

Katus
Katus
 


Sziasztok!

Érdekes, számomra a filmrészletben nõnek tûnt. De elgondolkoztam azon, hogy õ milyennek érzi magátz ebben a helyzetben.
Igen nagyon furcsa lehet.

Azt mondták ma, hogy az örökbefogadást felfüggesztik. Egyrészt tényleg felfüggesztik?
Ez mit jelent? Amíg eldöntik mi legyen (amit ugye elvileg nem változtathatnak meg), addig ott marad Terryvel a baba, vagy bezsuppolják egy intézetbe?
Ahogyan a világot ismerem az intézet a valószínûbb. Szegény baba és szegény Terry Kép Kép.

Snoopy
snoopy
 


Férjem véleménye:

Nagyon szép és jó, amit ez a Terry Black csinál (ha egyáltalán ez a hír nem egy gyártott hír), nem is ezzel van a probléma társadalmi szinten, hanem amit már más is felvetett itt - a homoszexuális párok gyermeknevelése. A másság tisztelete fontos, de - mert mindig ott van a de - ha megnézzük a történelmet, vagy akár a Bibliában leírtakat (a tényeket), észrevehetjük, hogy az összes olyan kultúra, ahol a homoszexualitás, illetve a szexuális aberráció elötérbe került, eltünt, illetve elpusztult. Lehet, hogy ezek a kultúrák nem tudták önmagukat megfelelöen szabályozni és lehet, hogy mi sem tudunk erre megoldást találni - talán az urbanizáció (városiasodás) miatt van ez? Szerintem ez a fö probléma, és ha megfigyeljük az arányokat vidék és nagyváros között, észrevehetjük, hogy az utóbbiban a devianciák legkülönbözöbb formái arányaiban nézve (tehát nem azért, mert ott több ember lakik) sokkal nagyobb mértékben lelhetök fel. Újból és újból elõtérbe kerül az OKTATÁS szerepe. Na de mit és hogyan kell oktatni, hogy megelõzzük a konfliktus helyzeteket a társadalomban.
Teljesen mindegy, hogy egy ember homoszexuális vagy heteroszexuális.
Az viszont már egyáltalán nem mindegy, milyen viszonyban van a kettõ, és milyen kihatással van a jövõre nézve. Egyensúly? Ki tartja a mérleget?
Egy biztos, a történelem ismétli önmagát.
Ettõl azért még nem kell pánikba esni. Pár száz év múlva talán megtaláljuk a választ....
Katus
 


Szerintetek ki jobb szülõ, egy rejtett homoszexuális (aki valójában az, csak a nevelés miatt nem is vallja be magának), vagy egy "igazi". A rejtett homoszexuálisok hetero kapcsolatai általában kész rémálmok, ott jó egy gyereknek?
léda (léda)
 


a rejtett homo önmagával szúr ki. Ha még van valami becsülete, akkor a gyerekét kihagyja ebbõl, de legjobb, ha azonnal elválik.

Mi van, ha a gyerek imádja az apját, azt a rejtett homót, de a felesége utálja, mert az?

Ha elválik, cserbenhagyja a gyereket.
Ha marad, akkor is kiszúr a gyerekkel, mert elõbb utóbb rajta üt ki a szülõk ellentéte.

Terry Black elég könnyen megoldja: nincs házastárs.
Petiapu
 


Sziasztok,
off
pár hónapja itt a babaneten jelentkezett egy névtelem kismama (azóta már szvsz megszült), aki házasságkötlésük után, terehsen jött rá, (vélelenül), hogy a férje transzvesztita. Jó lenne tudni mi van velük...
on

Van páér homoszexuális, transzvesztita ismerõsöm. Olyan is akad (kint az USA-ban él), egy leszbikus lány és egy homoszex. fiú összeálltak, hogy legyen egy gyerekük. Van olyan ismerõsöm, aki szintén transzvesztita, (ffi az illetõ), házasságban él (a felesége tudja róla), gyerekeik vannak, akiket NORMÁLIS (bocsánat, ezt csak az érthetõség kedvéért írom, mert szvsz a transzvesztitaság vagy a homoszexualitás is norméális) értékrendek szerint nevel/nek.

Miért ne nevelhetne egy transzvesztita gyermeket? Õt heteroszexuálisok nevelték, mégis transzvezstita lett. Hol a "biztosíték" arra, hogy a felnevelendõ gyermek is transzvezstita lesz?
üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Miért van az, hogy nagyszüleink korában, a kaszálgató parasztbácsik, a tehenet fejö nénikék között nem volt egyetlen homo és leszbi sem? A szénakazlakban a legények és leányok csak egymással enyelegtek, a katonák is a mátkájuk és nem a haverjuk képét örizgették. A jóléti társadalomban egyesek már nem tudják mit csináljanak. És bár ott van a genetikai hajlam is, mint ahogy mindannyiunkban benne van nö és férfi egyaránt, azért nagymértékben a kultúra határozza meg azt, hogy kiböl mi válik.
Ezt csak azért tartottam szükségesnek megjegyezni, mert sokan a genetika mögé hajlamosak bújni. Homoszexualitás minden társadalomban létezett, de nem mindegy hogy mekkora mértékben. A mi mai világunk rásegít arra, hogy akiben egy kis hajlam van, az felerösödhessen - a sztárok, hírességek már csak azért szerepelnek néha az újságokban, mert esetleg homokosok vagy leszbikusok. Holott ez csak egy mellékhatása annak, hogy müvészeknek születtek... A gyengébbecske "sztárok" között is sok olyan van, akik már csak ezt utánozzák le. Nem igazi homokosok, de sokszor kipróbálják valami miatt úgy érzik, hogy ettõl jobban felkapja õket a sajtó. És ez így is történik, sajnos. Ez egy önmagát gerjesztõ jelenség.
Aki született transzvesztita v. homoszexuális, ami már gyermekkorában is kiütközik rajta (hetero szülõk nevelése mellett is), azokat egyáltalán nem vetem meg, de nem is irígylem õket, és teljes értékû embereknek tekintem õket, mint közülünk bárkit. De nem is ezek az emberek csinálják ezt a nagy "másság" körüli felhajtást. Most megyek és ágybabújok a férjemmel. Jó éjt.

Mindemellett Terry Blacket pártolom, és drukkolok neki, hogy felnevelhesse a kisfiút. A kisfiát.

Katus
Katus
 


Sziasztok, nekem az nem tetszik ebbena terry black ugyben, hogy ilyenn agy porfelhot ver az egesz.
masok is fogadnak orokbe gyereket, es nem csinalnak beloluk valosagos isteni lenyt,amiert ilyen rendes dolgot cselekedtek, nem mutogatja oket az osszes teve meg ilyenek. HSzerintem ez a terry is, ha igazan rendes ember lenne, orokbefogadna a gyereket, aztan orulne neki szepen csendben, nem szaladgalna a teveadokhoz. Tobbek kozott, ha nem akarna nyilvanossagot, akkor a miniszterium sem viszgalgatna a dolgot.
Azt utalom ezekben a "masok"ban, hogy annyira imadjak mutogatni magukat, aztan fel vannak habvorodva, ha valaki veletlenul a nemtetszeset fejezi ki.
Ha igazan a gyerek miatt csinalna, nem pedig exhibicionizmusbol, akkor nem verne nagydobra. Mint ahogy masok sem verik, akik gyakran ketto, harom, negy, ki tudja hany orokbegfogadott gyereket nevelnek.
Szoval szerintem hagyni kell hogy orokbe fogadja, azzal teljesen egyet ertek, es hagyni kell, hogy jo szuloje legyen a gyereknek, szoval nem tiltanam meg neki, egyaltalan. De nem szimpatikus a magatartasa, ezzel egyutt.
mk
mk
 


Sziasztok!
Idemásoltam nektek egy cikket, aki esetleg tegnap nem tudta este a fejleményeket figyelemmel kísérni. Mindez elég érdekes!? És elgondolkoztató...
Ágci

Pénzt kértek a gyerekért?
2001. október 30., kedd - 20:49

Mivel az ismert transzvesztita szülõi alkalmassága megkérdõjelezõdött az örökbefogadással kapcsolatban, Terry Black úgy döntött, elmond mindent. A pici babát az anyja pénzért akarta odaadni neki. A gyerek nagymamája megerõsítette ezt, s azt állítja, a lánya az öt gyereke közül egyet már eladott.
A férfi leghõbb vágya teljesült azzal, hogy néhány hete örökbe fogadhatott egy csecsemõt. Most mégis teljes a zûrzavar körülöttük. Tegnap ugyanis, miután megkérdõjelezték Terry Black alkalmasságát a gyereknevelésre, úgy döntött, hogy nem hallgat tovább. Elmondja, hogy ezt a gyereket a szülei neki pénzért akarták örökbe adni.
Két hónappal ezelõtt volt látható a Fókuszban, hogy Rácz Károly - mûvésznevén Terry Black - elhatározta, hogy örökbefogad egy gyereket. Az ismert transzvesztita hónapokkal ezelõtt már fel is kereste a gyámhivatalt különleges kérelmével. A környezettanulmány és a pszichológusi vizsgálat is alkalmasnak találta a férfit az örökbefogadásra.
A Fókusz adása után egy hölgy telefonált a szerkesztõségbe, hogy a menye éppen terhes, és a születendõ gyereket szívesen örökbeadná Terry Blacknek. Miután találkoztak, kiderült, hogy az asszony pénzt kér a gyerekéért.
A rejtett kamerás felvételek még akkor készültek, amikor a hölgy terhes volt. Terry Black gyakran meglátogatta õt a kórházban, a szülés után pedig már láthatta is leendõ gyermekét. És a kórházból már haza is vitte a csöppséget.
A szülés után néhány héttel készültek a felvételek már az asszony lakásán. Itt elmesélte, hogy gyermekéért valóban pénzt kértek, de ez nem az õ ötlete volt, hanem az anyósáé.
A gyerek eladásáról egy ügyvéd elõtt is tárgyaltak – itt is készült felvétel - és állítólag szerzõdés is született róla.
„El van osztva. Nekem marad az Erika, anyának - ( az anyósának - a szerk. megjegyzése) 1 millió 200 ezer forint az üzlet, 700 ezer egy évre az albérlet, Gyurinak 1 millió az autó, a többibõl meg bútor és mûszaki cikket kell venni. El van osztva" – mondta a rejtett kamerás felvételen az anyuka.
A 26 éves asszonynak most született kisfián kívül még négy gyermeke van. Az egyiket elmondása szerint õ neveli, a többit pedig az édesanyja.
Kedd délután megkereste a Fókusz stábja az asszony édesanyját. Kiderült, hogy nála mindössze egy gyerek, Zolika van, akit születése óta nevel.
„Itt van az egyik, az Anita intézetben van, van egy Erika nevû, az itt volt a nyáron, és akkor mesélte a nagyanyja, hogy született egy Ádám nevû kisfiú, azt eladta egy fuvarosnak 1 millióért és most született a Dani és olvasom, hogy ebbõl is pénzt akar” - mondja Tímár Ilona, a nagymama.
Zolikát már a kórházból is a nagymamája hozta haza, a lánya ugyanis szerinte és a bíróság szerint is, alkalmatlan a gyereknevelésre. Ráadásul mielõtt Zolika megszületett volna, a lánya õt is el akarta adni.
„Idejött egy férfi, hogy eladják a gyereket, 80 ezer márkát kap érte. Betelefonáltam a kórházba, és a gyereket õ többet már nem kaphatta meg. Csak én kaptam meg". A nagymama végül a gyámja lett lánya elsõ gyerekének. A hat éves Zolika nem sokat találkozott az édesanyjával, nem is nagyon emlékszik rá.
A gyerek nem emlékszik arra, hogy miért van a nagyival."Kiabált neked, hogy te hülye fattyú. Azóta se látta, 3 éves volt." – mondja a nagyi. Az idõs asszony szerint lánya 5 gyereke közül egyet már eladott, a másikat, Zolikát 1995-ben szerette volna eladni, a harmadik állami gondozásba került, a negyedikért – akit pillanatnyilag Terry Black nevel - még nem kapta meg a pénzt, az ötödik pedig nála van. Terry Black az örökbefogadást elmondása szerint csak azért vállalta, hogy leleplezze ezt a családot. Azt, hogy pénzért árulják a gyerekeiket.
"Hónapok óta próbálom bebizonyítani, hogy van gyerekkereskedelem. Mindenki hülyének néz" - mondja.
Terry Blacktõl korábban 3, 7 millió forintot kértek a kisfiúért. A megállapodás úgy szólt, hogy akkor adja át a pénzt, mikor a hivatalos örökbefogadás is lezajlott. A transzvesztita mûvész nem hajlandó fizetni, ráadásul, most már szülõi alkalmassága is megkérdõjelezõdött.
Terry Black azt mondja, hogy errõl az egész ügyrõl, az anya adás-vételi szándékáról október elején feljelentést tett a rendõrségen. A XVI. kerületi kapitányságot próbálták elérni, de az ügy gazdájával egyelõre nem sikerült beszélni.
Ágci
 


Sziasztok !

érdekes olvasni a különféle véleményeket.bárcsak a többség úgy gondolkozna,mint mi. vagy lehet hogy mi toleránsabbak vagyunk, mert anyák vagyunk?/általában, ahogy olvastam az aláírásokat/

Katus !
te írtad hogy a nagyszüleink korában nem voltak ilyen problémák/homoszexualitás,leszbikussá stb/

ez nem igaz. vidéken is volt és a városokban is.
számos költõrõl,íróról,festõrõl tudjuk, hogy más volt mint az átlag. és nem csak mûvészemberekrõl.
én pont a dédnagymamámtól hallottam ilyen történeteket, pásztorokról, aratókról,papokról stb. legfeljebb akkor jobban titkolták, mert kevésbé volt toleráns a társadalom.

azzal egyet értek, hogy ma valamilyen szinten divat MÁSnak lenni és nagyon sok múlna a médián. de ma az a hír,ami megbotránkoztat, amin lehet szörnyülködni és csámcsogni.
nagyon is éhesek az emberek a pletykákra...

Terry lehet hogy azért fordult a tvhez mert sejtette hogy botrány lesz és abban bízik hogy a nyilvánosság segít majd neki.
Kisbence
Kisbence
 


Egy kicsit off:
Én el tudom képzelni, hogy így mennek a dolgok (már a gyerekkereskedelem a rendõrdéggel). Nekünk egyszer az orrunk elõtt lopták le az autóról a rendszámtáblát, német kocsi, öt perc alatt telefon a rendõrségnek autó tipusával, színével, a német rendszámtábla kb 70%-t is tudtuk, (ugyanis a kocsi német volt) személyleírás a pasiról, erre mit mondtak, jelentsük be személyesen, jegyzõkönyv, ... Persze péntek délután volt. Feltételezem nem a gyûjteményükbe kellett a rendszámtáblánk.
Terry mindig érdekes lesz a média számára, átlagos, unalmas, konzervatív emberek senkit nem érdekelnek, kivétel, ha nem éppen egy transzvesztita örökbefogadását kérdõjelezik meg.

Én úgy emlékszem, egy másik topik alapján, mi anyák nem vagyunk ennyire toleránsak.
Judit
 


Sziasztok,

szerintem a jó szülõ az, aki nem a saját örömét nézi a gyermekben, hanem azt akarja, hogy a gyermeknek legyen a legjobb a világon. És akár melegként vagy transzvesztitaként is képes feladni gyermek iránti olthatatlan vágyát annak érdekében, hogy megóvjon egy ártatlan jószágot attól a rengeteg nehézségtõl, ami miatta -az egyébként szeretõ és gondoskodó- szülö mássága miatt érheti. Erröl nem a melegek tehetnek, hanem a másság elfogadására képtelen világ, de mégis sok fájdalommal járhat a szülöknek és a gyermeknek is. Persze nincs jobb helyen a baba az édesanyjánál, aki képes eladni vagy az intézetben sem.
Talán lassan változik a világ. Mi már biztosan úgy neveljük a gyermekeinket, hogy ne üldözzék a melegeket, az ö gyermekeiknek meg még természetesebb lesz a dolog. De addig...
Pocok
 


Szia Pocok!

100% igazad van.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Ne haragudjatok, de nagyon zavar, hogy magukat értelmesnek mondó emberek így vélekednek. Én nem vagyok hajlandó elfogadni, hogy ilyen MÁS emberek házasságot köthessenek és gyereket fogadhassanak örökbe.

Én nagyon örülök, hogy a mostani kormánybnak és a szociális és családügyi miniszternek fontos hogy ép, egészséges szemléletû családokban nõjenek fel a jövõ politikusai, üzletemberei és pedagógusai akár!
A környezet szerepe pedig meghatározó a gyermek mentális fejlõdésében és nem csak a 3-4 évben kezd meghatározó szerepet ölteni - mint utánzás, hanem rögtön és mindennek hírértéke van egy gyermek számára!!!! Én baromira nem szeretném ha a gyermekem azt az üzenetet kapná a világtól, hogy mindent szabad... ebbe beletartozik, hogy transzvesztiták és homoszexuálisok normális körülmények között nem tudnak gyermeket "létrehozni", nem tudnák a fajunkat fenntartani.
Névtelen
 


Te magadat ertelmesnek tartod?
Eva
Eva
 


Sziasztok!

... ha ne adj Isten velem és a párommal történne vmi tragikus és a Babánkat örökbe kéne adni az államnak (gyámhatóságnak) Én azt szeretném, ha egy egészséges, teljes, szeretõ családhoz kerülne, ahol szeretetben és méltó példát mutatva nevelnék fel a gyermeket.
Igen is fontos a teljes (anya + apa), mentálisan (is) egészséges család.
Lehet, hogy konzervativ vagyok, de abba bele gondolt is vki a MÁS-ságot fene mód elfogadók, hirdetök táborából, hogy mi lenne, ha NE ADJ ISTEN saját gyermeketekröl lenne szó.

ui. "névtelen" teljes mértékben tudok azonosulni a hozzászólásoddal.

Mandy
Mandy
 


Mandy
Az az igazság, a gyerekemnek van családja, nagyszülei, nagynénjei, akik felnevelnék. És én nem dobnám el magamtól a gyermekemet. Nézzél csak utána, milyen módon kerül a legtöbb gyerek állami gondozásba, és nevelõszülõkhöz.
léda (léda)
 


Kedves Névtelen!

Szerintem itt senki sem kezdte úgy a mondandóját, hogy "magamat értelmesnek tartom"... De valószínüleg senki sem gondol úgy magára, hogy úristen, én vagyok az Isten legnagyobb barma. Ahogy te sem, és én sem.

Persze, hogy egy gyerek mindent hírértéknek fog fel, hiszen ismerkedik a világgal. De miért csak a világ egyik, szebb arcát mutatnád meg, ha vannak más oldalak is. És miért a te jogod eldönteni, hogy a gyerek szempontjából melyik az a bizonyos oldal, amit láthat?
Attól, hogy valaki még szexuálisan más irányt képvisel mint te, vagy a többi hetero, sok tekintetben még ezerszer különb ember lehet... Pl. empatikusabb, megértõbb, elfogadóbb, szeretõbb, odaadóbb, szelídebb, õszintébb, stb, stb, stb. Nem a szexuális orientáció határozza meg az embert, hanem az ember maga. A szex csak egy plussz, de semmi több ennél, és ha valaki ezt a saját nemének tagjaival csinálja, lelke rajta, engem nem zavar.

Mandy, ha engem kérdezel, engem nem zavarna. Azt kívánnám a gyerekemnek ilyen esetre, hogy olyan emberhez, emberekhez kerüljön, akik szeretik, becsülik, tisztelik és bármire képesek lennének érte. A többi nem számít. Mint ahogy az sem érdekel, ha esetleg 20 évesen bejelenti, hogy leszbikus. És? Akkor már nem is az én lányom? Akkor már nem is az a gyerek, aki a hasamban rugdosott? És nem lesz ugyanaz, akit 20 éven keresztül szerettem, imádtam, és neveltem? Dehogynem. De, és ezt komolyan mondom, még a saját gyerekemet sem ítélhetem el azért, amit a hálószobájában mûvel, nemhogy mást. Nekem az a dolgom, hogy ha baja van, ott legyek. Ha terhes lesz, és nincs szilárd kapcsolata, ott legyek, ha gombát kap, ott legyek, ha elhagyják, ott legyek, ha boldog, ott legyek.
Ezt pedig Terry Black is meg fogja adni annak a gyereknek, ha ott maradhat nála. Nem lesz attól valaki alkalmatlan a szülõ szerepre és nem lesz tõle rosszabb szülõ, ha nem hetero. Mint ahogy azt is hülyeségnek tartom, hogy a katonaságnál is kizáró ok a homoszexualitás, aminek pedig aztán semmi köze ehhez a tényezõhöz.

Puszi mindenkinek:

Dia
Dia
 


Kedves Mandy!
Engem nem zavarna, de attol tartok, az en gyerekemet a kapott cimkevel a nyakaban nem akarna "normalis" csalad orokbefogadni.
A ferjem egyszer megjegyezte, az lenne a legnagyobb bajunk, hogy a sajat nemehez fog vonzodni. (Es aki most megint azzal jon, hogy pont nekem nem kene ilyeneket irogatnom, annak egy virtualis gyomorszajonvagast kilatasba helyeztem).
Keke
 


off: már megfigyeltem, hogy itt a babanet-en általában a "Névtelenek" keménykednek. Vajon miért? Na mind1 ez is hozzátartozik a világhoz, a névtelenek, a névtelenlevél-irók. Tudod mit Névtelen, nem tartom magam értelmesnek, teljesen buta vagyok, jó?

A kiegyensúlyozott meleg családokról pedig csak annyit, hogy van ilyen a baráti körünkben: évek óta élnek együtt, de még ök is bevallják, hogy nagyon sokszor megfordult a fejükben az öngyilkosság gondolata a helyzetük miatt. Nap mint nap kerülnek olyan helyzetekbe (pl. névtelen anyázós levél a szomszédoktól, tényleg, Névtelen, nem te voltál? A "név" egyezik.) ami után teljesen letörnek és értelmét veszti számukra az élet. Ajánlom mindenkinek a "Mások" c. újságot (ezeknél a barátaimnál jutok hozzá), amiben minden oldalról, (már ahol nem meztelen fiúk pózolnak) minden cikkböl üvölt a kétségbeesés, a bizonytalanság. Ez sem biztos, hogy jó egy gyermeknek, de erröl szintén nem a melegek tehetnek, hogy nem tudunk velük együtt élni.
Persze depresszió elöfordul heteroknál is, de az is kicsit más.
Pocok
 


Léda!
A gyerek eldobásával is óvatosan dobálózzunk.
Ez a konkrét eset nem a legjobb példa, de sok szívfacsaró sors van mögötte. Talán a Gólyahír honlapon hamarosan elérhetõ lesz néhány.
A legutóbbi konkrét esetem különösen szívfacsaró volt, a várandósnak a szülei és a gyereke között kellett volna választania, szerencsére megoldódott. De a legkevésbé lehetett volna rá mondani, hogy el akarja dobni magától a gyerekét.
Én egyébként pont attól féltem, amikor ez az ügy kirobbant, hogy a még gyerekcipõs nyílt örökbefogadás kerül veszélybe, pedig a gyerekek szempontjábó ez a jobb. Remélem, nem így lesz.

Edóka
Edóka
 


Kedves "Normálisak"!
A névtelen utolsó "eszme" futtatásáról,egy pici, de roppant elvetemült ember jutott eszembe,aki szintén pártja kormánya eszméiért képes volt kötelezõ normákat felállítani és elvárni a fél világtól.
Én nem politikust, üzletembert, stb. szültem, hanem gyermeket, akinek biztonságra, szeretetre van szüksége a harmónikus világhoz.
Rajta, fogadjatok örökbe Roma kisgyerekeket, fogyatékost, vagy sérültet. Rájuk is szükség van, vagy csak az általatok kiválasztott típusra?

Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Edóka
Én korrepetáltam sokáig Kõszegen az SOS gyerekfaluban. Valóban ott sokan nem akarták eldobni a gyerekeket, csak bántalmazták, megerõszakolták, megégették... õket, és a gyámügy vette el a szülõktõl, v. volt olyan, hogya nõ már a 9. gyerekét szülte meg és adta otthonba.
Ez a való világ.
léda (léda)
 


Nem azért irtam, hogy értelmesnek tartom az itt hozzászólókat, mert azoknak tartom öket - benneteket (ebben most állást nem akarok foglalni, nem is tisztem) és nem bántó szándékkal irtam le ezt a mondatot sem. Egyszerüen az tény mondatta ki velem, hogy ma Magyarországon az internet használók köre inkább tartozik értelmiségi kategórába semmint az "átlag ember" kategóriába. ( Átlag ember itt: mindennemü rosszindulat nélküli kategorizálás, azok az emberek, akik nem engedhetik meg maguknak, hogy otthon személyi számitógépük legyen, illetve nem is értenek a számitógéphez).
Igen Eva, én magamat értelmesnek tartom és nem azért - mielött valaki viccesen megjegyezné - mert számitógépet, esetleg internetet használok.
Léda, miért hogyan kerül a legtöbb gyerek állami gondozásba? Senki sem vitatja, hogy vannak olyan családok, ahol a mentális és egyéb viszonyok (pl. anyagiak) kielégitöek. De azt gondolom, hogy sokkal jobb lenne ezeket a családokat valamilyen módon segiteni (azt gondolom, hogy nem ide tartozik a hogyan kérdésköre), mintsem ilyen eldeformálódott önértékelésü emberek kezébe emberi sorsokat adni és ráadásul még bátoritani is öket (mint olvastam ezelötti hozzászólásokat még ti sem tudjátok pontosan, hogy ez a tery most férfi-e vagy nö, illetve hogyan tekintetek rá. Volt olyan köztetek, aki azt mondja, hogy saját férje nem tartja úgy a gyerekét, mint ez az ember. Tehát férfiként tekintett rá és nem nöként, aminek vallja magát -szerintem. Na ez az igazi ellentmondás, amiböl a gyerekek ki nem mondottan is sokat kikövetkeztetnek!!! Amikor anya mást mond, mint ahogyan cselekszik. A kommunkikációban a verbális kommunikáció csupán 7 százalékot tesz ki).
Nem szeretnék senkit sem megbántani, de én ezt nem tudom elfogadni - mindezek mellett elfogadom a létezésüket, ha nem kiáltják világba és nem mennek az utcára stb... Lehet, hogy konzervativ vagyok, lehet, hogy begyöpösödött, lehet hogy csak a hitem az, ami erre késztet.
Dia, azért szeretném megmutatni a gyerekemnek az élet szép dolgait (mindamellett, hogy tudom vannak csunyák is) mert gyerek. Az a dolga, hogy boldog legyen, egészségesen fejlödjön, beszélni, járni tanuljon, ismerkedjék a kellemes dolgokkal. Ez az általános kellemes hangulat, "jó érzés" fogja öt megvédeni attól, ami majd nagyobb korában, esetleg felnöttként körbeveszi majd, amibe beletartoznak már a csunyább dolgok is, ami az élethez hozzátartozik és látnia kell majd és mindezek között meg kell találnia saját magát, saját utját a saját önértékelésével együtt. (Kocsmába sem viszem, részeg emberek közé, pedig sajnos ez is az élethez tarozik). Ehhez elengedhetetlenül fontos, hogy megfelelö útmutatást kapjon, következetes irányitást, tölünk, a szüleitöl. Nem szeretném ha különbözö divatirányzatok határoznák meg a nevelési módszereimet, illetve a saját világképemet, ami ettöl függetlenül alakulhat, de meg nem változik. Ráadásul inkább adom át neki az Istenhitet példaként, nevelö funkcióként, mint a homoszexualitást elfogadó tényezöt. Ráadásul ez lenne számára ellentmondásos igazán, mint már irtam. Ha én nem fogadom el, de azért azt sugallnám, hogy ezt lehet, ez elfogadott. És ezért merem én eldönteni, hogy mi az, ami az életböl rá tartozik. Mert én nevelem és nem a világ, nem szeretném utmutatás nélkül elinditani, tudnia kell, hogy mi az ami elfogadott és természetes. És lehet attól még egy ember értékes, hogy homoszexuális, lehet értelmes, okos, érzö. Én is lehetek ilyen, hogy ezt nem tudom beilleszteni és nem is akarom a saját és a mi családunk életébe. Nem hiszem, hogy jogom van itélkezni felettük, mások felett. Véleményem lehet legfeljebb, amit megpróbáltam és megpróbálok kifejteni.
Nem értem miért nem érted, hogy a katonaságnál is kizáró tényezõ a homoszexualitás? Szerinted a börtönökben miért van jelen ez a jelenség? Mert genetikailag kódolt betegségük van az elitélteknek?
Örülök ha egy gyerek boldog és egészséges, mindamellett, hogy tudom léteznek szomorú, szegény, boldogtalan gyerekek. Egy boldog, egészséges kisgyerekböl is lehet boldogtalan, beteg gyermek a késöbbiek folyamán. Nem hiszem viszont hogy ez a gyermek boldog lesz, mikor egész életében pikirt megjegyzéseket fog kapni, viccelödni fognak vele és ettöl tery nem tudja megvédeni majd. Kalitkába ugyanis nem zárhatja, elöbb-utóbb ennek a gyermeknek a tudata kifejlödik annyira, hogy önálló véleményt tud majd alkotni az öt körülvevö világról. Ha ö egészséges, a homoszexualitás szikrája sincs meg benne. És boldogtalan lesz a sok csúfolódás, poénkodás miatt. Akár megutálhatja majd a nevelõjét is. Ráadásul példaként látja majd maga elött, hogy ilyen jelenség létezik, aminek hatására szegény elindulhat ennek irányába is (utánzásos tanulás), aminek hatására küzdhet majd eleget, önmaga ellen is és a társadalom ellen is (remélem ez a dolog sosem lesz társadalmilag elfogadott jelenség). Szóval szerintem nem a boldogság irányába indul ez a dolog, még akkor sem, ha ez most kapóra jön bizonyos körök számára. Tökéletes reklámfogás ismét a homoszexuálisok és transzvesztiták körének, kirekesztettségük mutogatására. És ha erre használják most fel ezt a gyermeket???
Nem hiszem, hogy a mostani kormány bármit is profitálna ebbõl, hisz még szavazatokat sem nyer. Ráadásul egy kormány sem fogja majd hatalomra jutása esetén komolyan propagálni a homokosok, tranzvesztiták létjogosultságát, viszont tök jó ezt mondani.
Keke, ne haragudj de úgy tünik nem igazán dolgoztátok még fel, hogy beteg gyermeketek van.
Szerintem egy homokos nem egészséges, kvázi beteg.
Pocok, nem keménykedem, attól, hogy ezt nem fogadom el és ennek hangot is adok.
Én pedig azt tudom, hogy könnyebb beállni a sorba, semmint önálló véleményt kialakitani és azt leirni. Tudom, mindezt névtelenül könnyebb, de igy legalább megteszem (lehet, hogy erkölcsileg, etikailag rossz) és hidd el, ha személyesen találkoznánk megmondanám a szemedbe a véleményem. Ettöl függetlenül szerintem a net ilyen vitákra nem igazán alkalmas (szelektiv figyelem, szelektiv torzitás).
Ha a poénoknál tartunk: de én voltam!!! Tök jó vicc!!! Csak az a baj, hogy nincs a szomszédunkban meleg család, még akkor sem ha a név egyezik!

És akkor most ideirom egy korábbi, általam használt nickem. Ettöl már tudod ki vagyok? Mert én abból hogy Pocok ugyanúgy nem tudom te ki vagy.

xxx
Névtelen
 


Sziasztok,

Nagyon érdekes a vita!
Én még nem szóltam hozzá, nem is fogok, de azt látom, hogy a MÁSság képviselöi agresszivebbek!
Akiknek más a véleményük, õk is csak mások! Toleráljátok hát öket is, legalább annyira, mint a MÁSokat!
Névtelen
 


Ja, Mégmindignévtelen, nem tudod, ki vagyok, de van itt a Babaneten olyan, aki tudja, söt az email cimem is szerepel itt-ott, a fényképünkröl nem is beszélve (Bababemutató-Pocokfarm: ez itt a reklám helye). Meg amióta benézegetek ide egy kicsit megismertük itt egymást, és ehhez nem kellett igazolnunk magunkat.
Pocok
 


Nevtelen, ne Te dontsd el, hogy en mit, es hogyan erzek, vagy hogyan gondolkodok a vilagrol. Vagy hogy mit dolgoztam fel abbol a helyzetbol, amibe Te meg nem kerultel bele (meg kerulhetsz Kép). Es szerintem ezt a ki "beteg" dolgot egy masik topikban mar megtargyaltuk, vagy tevedek????
Nekem megtiszteltetes, hogy egy kalap ala veszed a fiamat egy homokossal. Az autizmus es a homoszexualitas is allapot. A kulonbseg koztuk annyi, a homoszexualitas nem akadalyozza az egyent az onallo eletvitelben, az autizmusnal viszont gyakran elofordul (de nem mindig) "Csupan" ennyi a kulonbseg.
Keke
 


Léda!
Szerintem kár ezen vitáznunk, miután személyesen "ismerjük" és kedveljük (?) egymást. Sajna mindkettõ a valóság.
Én olyanokkal találkozom, illetve a kollégáim olyanokkal találkoznak a munkájuk során, akik még a gyerekük megszületése elõtt döntenek az örökbeadásról (és megszületésekor esetleg meggondolják), tehát nem bántalmazzák, hanem kvázi elõre gondoskodnak róluk, még ha furcsán is hat itt ez a szó.
És vannak jó páran. Tehát ez is a való világ. Még ha nem is a napos oldala.
Megértem, hogy ha Te a bántalmazós oldalt láttad, így vélekedtél.
Én meg a jelen topik kapcsán vélekedek másként, mert más az "elõéletem", olvasmányaim, neveltetésem, stb. De így kerek a világ.
Mindenki!
Tud valaki olyan elérhetõ (magyar ny.) publikációról, ami az ilyen családban, egyedülállónál felnõtt vagy növekvõ, de nagyobb gyerekek életérõl ír? Vannak-e problémáik, amik eltérnek az átlagostól, hogy élik meg õk ezt a helyzetet stb.
Én csak azt ismerem, ami itt a babaneten van.

Edóka
Edóka
 


Sziasztok,
én vagyok az az anyuka, aki segélykiáltást küldött felétek, mert rájöttem, a férjem transzvesztita. Írok azóta is a babanetre, de ebben az ügyben nem akartam, mert úgy érzem, feldolgoztam és lezártam. Ezért nem is jelentkeztem azóta.
De ahogy most olvasom ezt a topikot, úgy érzem, írnom kell. Mióta megszületett a kisfiunk, nagyon boldog CSALÁD lettünk. Mindenkinek olyan férjet és apát kívánok, mint amilyen a férjem! Olyan gyengéd, szeretõ, odaadó apát. Imádja a fiát, mindent megtenne érte.
A transzvesztitizmusról is sokat beszélgetünk azóta, és végül is abban maradtunk, hogy nem fog itthon nõi ruhában járni (ahogy eddig sem tette), és hogy ez megmarad a hálószobánk falai között. Hogy beszélünk-e és mikor errõl a fiunknak? Az még a jövõ zenéje, azt hiszem ráérünk eldönteni, van még jó pár évünk...

Azt hiszem, értitiek, miért szurkolok T.B.-nek és minden hozzá hasonlónak...
Névtelen
 


Edóka!
Teljesen igazad van. Én is kedvellek Kép
léda (léda)
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet:

 

cron