Új privát üzeneted érkezett!

Bocsánat elõrre is nem ide való téma.Olvastam az egyik hozzászolás szerzõjét Linettnek hivják.Én pedig keresek egy ilyen nevü kislány anyukáját.Az a kislány 1992végén vagy1993elején valahogy január februárjában született és Nagytétényben laktak.Az anya neve Toni volt.Ha netán te vagy irj és .....

Szia
Linett anyukának
 


Éljen a kultúrált vitatkozás!
Kriszta (nyúl)
 


Judit!

Én sem azt írtam, hogy feltétlenül homoszexuális!
Idézem fentrõl:
"Traszvesztita: olyan homoszexuális (hajlamú) férfiember, aki jól érzi magát n?i ruhában, gyakran nem is derül ki róla..."

Szegény Karcsika! Licitáljunk? Írja le mindenki, milyen volt a gyerekkora, hogyan, milyen körülmények között nõtt fel? (nekem is lehetne mondanivalóm, de nem érzem, hogy e témába vág, bárkire is tartozik most és itt, s hogy a gyerekkorom egyes dolgaira kelljen hivatkozni ahhoz, hogy megmagyarázzak dolgokat). Persze lehetnek másoknak (sajnos sokaknak) olyan komoly gyermekkori élményei, amik felhatalmazzák különféle dolgokra: durvaság, egocentrizmus, pökhendiség stb. Az én nagyanyámnak is 6 osztálya vam, mégse az alapján ítéltetik meg. s lehet valaki több diplomával is érzéketlen, durva ember. ez itt nem a magasan iskolázott értelmiség és az alacsonyabban iskolázottak vitafóruma. Senki sem mondja itt a másikra, hogy tirpák. aki igen, az maga is az, pont úgy, mint az oviban!
Itt az emberek, fõleg lányok, talán szõkék, toleránsak egymáshoz, másokhoz, ezt talán meg lehet becsülni,még ha néha túláradó érzelmekkel is viseltetnek... Néha szükség lehet egy "szivacsos vállra", vagy neked nem jó, ha valaki megértõ Veled? S ez a véleményedtõl független, ez a cinizmusodnak szól, meg a folyton a gyerekeik ügyes bajos dolgaival törõdõ, szeretetre, megértésre, felnõtt emberi gondolatokra (értsd: nem a gyermekeikére) éhes édesanyák gondolatainak-érzelmeinek lesajnáló megynilvánulásaidnak..
Ez egy szép, hosszú mondat volt.
Üdv:
Eszter
RebekAnna
 

 
 

"Mi az oka, hogy egy személy egy adott szexuális irányultsággal rendelkezik?

A tudósok még nem teljesen értik, hogy egy adott szexuális orientáció hogyan fejlõdik ki. Különbözõ elméletek a szexuális orientáció eltérõ okait vetették fel: így felmerült a genetikai vagy veleszületett hormonális hatások, avagy a korai gyerekkor során átélt események hatása. Mindemellett számos tudós megegyezik abban, hogy a szexuális irányultsága legtöbb ember esetében egy korai idõszakban alakul ki, biológiai, pszichológiai és társas tényezõk bonyolult kölcsönhatásának eredményeként."

Ez ugyanabból a cikkbõl való, amibõl ketten is idéztek feljebb.
Ebben szó sincs arról, hogy a szexuális irányultság csak és kizárólag genetikai befolyásoltságú, hanem több tényezõ bonyolult kölcsönhatásának eredménye, és egy korai idõszakban alakul ki.

És jól látom, hogy még a tudósok se teljesen értik?

Akkor pedig nem állíthatjuk, hogy a szülõ nemi identitásának semmi köze a gyerekéhez.

Mellesleg én is remélem, hogy nem lesz végzetes fentrõl való beavatkozás.
Gondolkodni, mérlegelni elõre kell, nem utólag fontoskodni.

Vitatkozni viszont bármikor szabad, ez a jó benne.

Edóka
Edóka
 


"A homoszexualitást azonban mindenképpen fontos elkülöníteni a transzszexualitástól, illetve a transzvesztitizmustól. Bár vannak átfedések, ezek független jelenségek. A homoszexuális tudja, hogy férfi vagy nõ, jól is érzi magát a nemében, nincs olyan élménye: bárcsak másnak születtem volna, ami a transzszexuálisokat jellemzi. A homoszexuálisok nagy részének nem okoz a nõi ruházat viselete szexuális izgalmat, mint a transzvesztitizmus esetében. A homoszexuális kultúra sajátos fejlõdésének köszönhetõ csupán az, hogy a hétköznapi ember elõtt a homoszexuálisok képviselõi gyakran nõi ruhába öltözött "showman"-ként jelennek meg. "

[url=http://www.mancs.hu/legfrissebb.tdp?azon=0134interju" TARGET="_top]http://www.mancs.hu/legfrissebb.tdp?azon=0134interju[/url]
Névtelen
 


[url=http://www.elitemagazin.hu/9803/zsazsa2.html" TARGET="_top]http://www.elitemagazin.hu/9803/zsazsa2.html[/url]
Névtelen
 


Nam, így jár, aki azt mndja, nem jön ide többet. Kép

Tehát, hogyx mindenki tisztán lásson:

Mi a transzszexualizmus?
A transzszexualizmus olyan betegség, amelyben a beteg testi neme és pszichoszexuális neme egymásnak ellentmond. A transzszexualizmus valóban a WHO által is elismert betegség, amennyiben a betegnek tartósan igen rossz közérzetet okoz, és orvosilag gyógyítható (és gyógyítandó) állapotot definiál. A beteg más nemûnek érzi magát, mint amilyen a teste, és ez az állapot tartósan kényelmetlenséget, kínokat okoz neki. Általában 5 éves kor környékén kezd jelentkezni, de sok transzszexuális hosszú ideig titkolni igyekszik valódi nemi identitását.
Angol rövidítése a TS mellett (ami transzszexuális személyt is jelöl) a GID is, amely a Gender Identity Disorder ("nemi azonosságtudati rendellenesség") betûszava.
A transzszexualizmus értelemszerûen két alapesetben fordul elõ közel azonos számban: férfi testben nõi lélek (õk az MtoF TS-ek vagy a szakirodalomban transzszexuális nõk), és nõi testben férfi lélek (õk az FtoM TS-ek vagy a szakirodalomban transzszexuális férfiak) (itt a lélek elsõsorban pszichiátriai értelemben veendõ).

Mi okozza a transzszexualizmust?
Teljes bizonyossággal még nem tisztázott, hogy mi okozza a transzszexualizmust. Régebben úgy gondolták, hogy elsõsorban a neveléssel függ össze a dolog. Ma egyre inkább bebizonyosodik (pl. Dr. Czeizel Endre kutatásai is erre utalnak), hogy a transzszexualizmus veleszületett betegség.
Mélyreható kutatások kimutatták, hogy egy "férfiból-nõ" transzszexuális agya nem férfi, hanem nõi felépítésû. Ez radiológiai vizsgálatokkal és pszichiátriai személyiségtesztekkel is kimutatható.

A transzszexualizmust nem szabad összetéveszteni sem a transzvesztitizmussal, sem a homoszexualitással.
A transzvesztiták olyan férfiak, akik jól érzik magukat részben vagy egészen nõnek öltözve, ez általában (de nem szükségszerûen) náluk szexuális izgalommal jár, és gyakran kötõdik valamilyen szexuális tevékenységhez (szex partnerrel vagy maszturbáció). A transzvesztiták közül sokan titkolják "másságukat", és csak a négy fal között, elrejtõzve ûzik tevékenységüket, mások kifejezetten a nyílvánosság elé tárják, és pl. színpadon fellépnek nõimitátorként. A transzvesztiták között egyaránt vannak homo- bi- és heteroszexuálisok is. Nagyon ritkán nõknél is elõfordul.
A homoszexuális férfiak többsége kifejezetten férfinak érzi (jól) magát, és partnerében is a férfiasságot keresi. A homoszexuálisok tehát nem saját nemükben, hanem partnerideáluk nemében térnek el az "átlagtól" vagy "normálistól".

Gyógyítható-e a transzszexualizmus?
A transzszexualizmus lényege, hogy a pszichoszexuális nem ellentétes a testi nemmel. Kézenfekvõ, hogy a gyógyításnál az egyiket meg kell változtatni.
A pszichoszexuális nem, az agyi nemi identitás néhány éves korban már teljesen fejlett. Ennek megváltoztatására irányuló kísérletek eredménytelenek.
A transzszexuálisok kezelése minden demokratikus, fejlett országban a testi nem megváltoztatását jelenti. Ez a folyamat a transition. Ez elsõsorban hormonterápiát és mûtéti beavatkozásokat jelent.

Halálos betegség-e a transzszexualizmus?
A transzszexualizmus szigorúan véve nem "halálos betegség", de az öngyilkossági kísérletek kutatások szerint kb. 30%-osra tehetõk ebben a kórképben. Természetesen a kezelések is változó mértékû orvosi kockázattal járnak, sõt: bizonyos esetekben agresszív bûncselekmények áldozataiként is veszélyeztetettebbek a transzszexuálisok.

Milyen a transzszexuálisok szexuális élete?
A legtöbb transzszexuálisra jellemzõ, hogy a transitionig nem élnek szexuális életet (aszexuálisak), mert utálják a saját testüket. Gyakran még a maszturbációtól is tartózkodnak. Mások normális életet élhetnek, családot is alapíthatnak, így elõfordul, hogy pl.egy többgyermekes családapa negyvenévesen rászánja magát a transitionra.
A transition után a transzszexuálisok lehetnek hetero- homo- bi- vagy aszexuálisok is.


Ahonnan pedig az idézet való: (figyelem, aki nem tudja elfogadni a másságot, legyen szíves, ne olvassa el az oldalt, nem fog neki tetszeni.)
[url=http://www.extra.hu/tsonline/support.html" TARGET="_top]http://www.extra.hu/tsonline/support.html[/url]#about%20)

Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Esztike,tényleg szép hosszú mondat volt, jó,hogy maradt levegõd a végére :-)) De azt becsülöm,hogy nem ereszkedtél le az én cinikus,pökhendi,egocentrikus szintemre.Néha benézek a chat-re.Ott aztán látom,egyesek mennyire toleránsak másokhoz. A többség valóban jó fej.Széles látókörû,stabil anyagi és családi háttérrel rendelkezõ nõk járnak ide.Van azonban ott is pökhendi,kioktató,ellenvéleményt nem toleráló,önmagát, a csemetéjét,az anyaságot sztároló,túláradó rózsaszín eufóriában élõ..FÉLREÉRTÉS NE ESSÉK, NEM EZ A JELLEMZÕ *ennek ellenére kapni fogok a pofámra*
Más... Kedves Maminti, igazad van, oka van annak,hogy rühellem a buzikat..jaj,bocs, szóval:melegeket.Kamaszként engem is molesztáltak. A Terry Blöky féléket sem azért nem komálom,mert olyanok amilyenek,hanem mert a mi pénzünkön operáltatják át magukat,míg az anyám szép lassan megrokkan,nem volt pénze megvenni a méregdrága gyógyszereket,amit persze nem áll a TB, borítékot csúsztatni,hogy leszázalékolják.Fontosabb egy ráczkarcsi érzékeny lelkivilága, mint egy 40 évet végiggürcölt asszony nyavalyája.Eszti:igazad van,durva és egocentrikus vagyok, mert nem vagyok olyan mûvelt és kifinomult,mint Ti.Cinikus is vagyok, mert hányingerem van attól, ami ebben az országban folyik .Zsuzsi, igazad van:Minden poklot megjárt tökös vállalkozó vagyok,mert kivakartam magam a tyúkszarból,önként jelentkeztem a deszantosokhoz,hogy ha háború lesz,csecsmõket vághassak a falhoz,** és próbálok 1-rõl a 2-re jutni,mint vállalkozó. / ** igen, ezt is egy "felnõtt emberi gondolatokra, megértésre vágyó toleráns" anyuka írta rólam/rólunk. Ja,persze, elküldöm ezt az irományt a 16 éves kiscsajoknak is,hátha hasraesnek a nagy dumám elõtt :-(
A kis csöppöm miatt ne aggódj kedves mittudomén ki,õ már egy szebb,és jobb világban fog élni: A dakota mondások útbaigazítanak bennünket, ugrásra kész a Pannon Tigris, Isten,Haza,Család.....bor lesz, búza és békesség....szóval érted.
Rácz Karcsi
Névtelen
 


Karcsika Te csak ollózni és ismételni tudsz?
Más lemezed nincs?

Charls baby
Névtelen
 


Kajcsika, te drága!

Te, mint vállalkozó, elárulnád mennyire vagy hivatalosan bejelentve? Mertha netán minimálbérre, mint ahogy azt dimbes-dombos-lankás-nagyalföldes kishazánk vállalkozói szférájának nagy része, akkor te ugyanúgy megrövidíted a TB-t (persze nemcsak azt) pár garassal... És teljes munkaidõre, vagy netán hat- avagy négyórára? Hivatalosan.
Másik kérdés: vajh mit tennél abban az esetben, ha netalántán, bár tudom, erre csak szikrányi az esély egy ilyen egészséges szexuális irányultságú apuka mellett a gyermekedrõl kiderülne, hogy homoszexuális? Komolyan kérdem. Mit tennél? Kitagadnád? Elvernéd? Összevesznél vele? Megpróbálnád (valószínüleg tök eredménytelenül) a helyes irányba terelni?
Amúgy a molesztálásról annyit, hogy nekem is volt benne részem 11 évesen egy hetero beállítottságú férfiú részérõl. Na, ez is undorító, mégsem rühellem a heterokat...
Az élet milyenségérõl meg ne tárgyaljunk, és ne hasonlítgassuk össze, mert valószínû, hogy mindenki fel tudna itt sorolni valami rendkívül borzasztó dolgot, talán nem is egyet, hanem egy egész sort.
Az meg, hogy nem bírtad levetkõzni nyírségi parasztgyerekségedet, nem erény, hanem igénytelenség. Az ember általában igényli, hogy mûvelje magát, csiszolja, okosítsa, nevelje, és színesítse, netalántán szélesítse még a látókörét is.
Annak ellenére, hogy nem állunk jól anyagilag, lévén babával vagyok itthon, mellette dolgoznom is kell, albérletben lakunk, és még egy szakadt kocsink sincs, és nem vagyok nevezhetõ értelmiséginek sem a szimpla kis gimnáziumi érettségimmel, nem alkotok kirivó réteget a babaneten. Ha hiszed, ha nem, ide általában nem a fuxokkal teli szépasszonyok járnak, hanem hétköznapi anyukák. Olyanok, mint a te feleséged, a gyermeked anyja.

Terry Blackre visszatérve: én még mindig drukkolok neki, és nemcsak miatta, hanem a gyerek miatt is, aki valószínüleg ennyi idõ alatt már kötõdik is hozzá valamennyire. És kissé félve hallgatom a híreket, hogy visszavonják, meg vissza akarja kapni, és utána továbbadja másnak, hasonlók. A vége az lesz, akárki meglássa, hogy az a szegény kölök kiköt egy intézetben, és ott nõ majd fel. Hurrá...

Üdv:

Dia
Dia
 


Dijácska, köszi a higgatd tárgyilagos hangvitelû leveled, estefelé,ha letészem a lantot, bõvebben reagálok rá. Annyra sajnálom,hogy nem bõvelkedtek az anyagiakban,de azért úgy látom, az Internetre még futi... :-)))
Az se 2 forint :-)))
Majd jövök, megyek a könyvelõmhöz is máma,megbeszéljük,hogy csalja az adómat! :-))))
Az vesse rám az elsõ követ,aki ártatlan!
Rácz Karcsi
Névtelen
 


Sziasztok!
Mivel már csak a Karcsikával foglalkozunk nyitottam egy új topicot neki, ahol levelezhetünk vele errõl-arról!
Deszantos a babaneten - címen keressétek!
mukilány (mukil&aa
 


Hali!

Mukilany, ez klassz volt!Kép))

Hallottatok , tuntetes lesz, hogy T.B. nel maradhasson a kisfiu?Allitolag a noveret is orokbe akarja fogadni,aki most intezetben van. Igazabol csak azt nem ertem, hogyha ennyire fontos neki, hogy gyerekeket nevelhessen, miert nem fizetett? Persze hulyeseget beszelek, hiszen akkor most meg nagyobb sz*rban lenne, mert az ilyen dolgok elobb utobb ugyis kiderulnek.

Kivancsi vagyok mi lesz ebbol. Amugy nem tudom mikor keszltek ezek a felvetelek, de ha jol szamolom masfel honapos a kisfiu, de nekem olyan picikenek tunik!Remelem legalabb nem tapszert ,hanem anyatejet kap, ha mar az anyja nem eteti rendesen....

Tiduj
Tiduj
 


SzijamijaDija!
Nnna, végre vége a napnak.Szóval:jót kérdeztél, most megfogtál.Mit is tennék, ha a kis kópéról kiderülne, hogy meleg..? Hmmm.... el nem verném,felesleges,meg nem is vagyok híve, max. a Makarenkói Nyaklevesnek, de az teljesen más.Talán megpróbálnám a helyes /?/ irányba terelni,bár ez sem hiszem,hogy eredményre vezetne.Összeveszés az biztosan lenne,mert olyan hofferjózsi tipús vagyok:-)Kitagadni? Valami hasonlót tennék. Nagykorú koráig nevelném,ahogy kell,aztán nyakába akasztanám a vándortarisznyát egy kis hamubasült pogácsával...Álljon meg a saját lábán,mutassa meg, mire képes önerõbõl.Ha nekem sikerült..... Nem zárnám be elõtte a szülõi ház ajtaját,ha néha hazatéved, de a meleg barátjának megváltoztatnám a személyleírását,ha átlépi a küszöböt.
Azt kérded, mennyivel rövidítem meg a TB-t, az APEH-et, stb.? Nos lássuk csak..Azt mondá egyszer egy közismert nagy-nagy vállalkozónk, hogy ma hazánkban minden vállalkozó adócsalónak tekinthetõ, kis túlzással ez így is van. Nehogy azt hidd ám,hogy én sz..om a pénzt! A hozzám hasonló " kishalakat" vagy a "nagyhalak" kapják be, vagy az adó öli meg.A mi szûkebb pátriánkban, itt, Európa hátsó udvarában, ahol a szegény embert nem csak az ág,hanem munkanélküliség, árvíz is húzza, különösen nincs sok választása az embernek.
Más: Mennyi is a nyugdíjkorhatár, 62 év? És a férfiak átlag életkora? 67!!! /Még lehet 37 szép évem, éljen!/ Ki van ez találva. Az egyszeri ember min. 40 évig húzza az igát,fizeti az adót,TB-t,nyugdíjat, aztán jó esetben 5 évig élvezi a "gyümölcsét" aztán úgyis elpatkol.De megígérem, tisztességes adófizetõ mintapolgár leszek,ha: Az adózás utáni jövedelmembõl tisztességesen meg tudunk majd élni..ha a közpénzekek oda jutnak,ahol azokra szükség van, és ha a kisemberek adó-százmillióit elsikkasztó,zsírosan vigyorgó, a 100 milliós villájában háziõrizetben sínylõdõ államtitkárt kirángatják a Parlamentbõl és a Dunába lövik...igen, akkor majd én is mintapolgár leszek. No, és ,hogy a témánál maradjunk: A Terry Blöky-rõl alkotott véleményem akkor is változatlan.Megint csak ollózok, és ismételgetek, kedves Charls Baby...
Sziasztok : Rácz Karcsi
Névtelen
 


Már számolni sem tudok, 38 évig élhetek még, hiszen csak 29. éves vagyok :-))))
Nyertem még egy évet, yeah!!!!!
Rácz Karcsi
Névtelen
 


Draga Karoly, neked mar van egy sajat topikod.
norcsa (norcsa)
 


Tiduj!
Én remélem, hogy tényleg nem fizetett.

És már utálom az ezzel kapcsolatos híreket, amiben elõráncigálják az anyát, aki szülte a gyereket és most hirtelen rájött, hogy mégse találja jó szülõnek a Terryt.
Szenzáció miatt tönkreteszik azt a nõt is, hisz vajmi kevés esélye van arra, hogy visszacsinálja a dolgokat. Belepörgetik újra, a végén sose tud szabadulni ettõl az ügytõl.
A csúcs az volt, amikor az egyik riporter megkérdezte: " és tükörbe tud nézni ezek után?"
A válasz még jobb volt: "Nem. Én nem ember vagyok..."

És aki ezt a mondatot kifacsarta belõle?

Nem Terry mellett állok, szó mi szó kissé megrettentem, amikor megláttam, hogy mellei vannak, ez nem tûnt fel a fekete pulóverében eddig...
De talán már nem is ellene, mert lassan szülõjévé lett Danikának, és a gyerek érdekeit nézve nagy hiba lenne elvenni tõle.

Eredetileg se ez volt a dilemmám, hogy elvegyék, ne vegyék, hanem hogy vajon milyen szülõ lesz Terry Black.
Egy biztos: elfoglalt.

Anyatejre egyébként vajmi kevés az esély, csak ha személyesen vesz vkitõl, hivatalosan a pici koraszülötteknek kell elsõsorban.

Edóka
Edóka
 


Sziasztok!

Edóka! Nem feltétlenül. Nálunk a kerületben minden olyan csecsemõ kap anyatejet három hónapos koráig, akit a mamája nem tud szoptatni. Ez nem azonos azzal, ha nem akarja, hanem ha mondjuk gyógyszert szed, vagy a cicivel vagy a baba szájával van valami baj, stb...

Sõt, itt még dívik az a régi divat is, hogy az anyukák egymásnak adnak anyatejet, a védõnéni irányításával... Amolyan tejtestvér dologként. Szóval, kerületje válogatja(hatja), ezek szerint.

Puszi:

Dia
Dia
 


Én is úgy tudom, 3 hónapos korig JÁR. Utána már csak vehetsz saját szakálladra...
Névtelen
 


Ismeritek a mondást: járni jár, csak nem jut....
Nem tudom, de az örökbefogadó szülõk közül a legutóbbi találkozón sokan számoltak be arról, hogy egy gramm anyatejet se kapott a gyerekük. (Esetleg a kórházban)
A törvényt nem ismerem, ha van erre törvény.
Én nem bp-i vagyok.
Nyilván, a kínálatból gazdálkodnak, és a legrászorulóbbak, legapróbbak kapnak elõször.

Edóka
Edóka
 


Kedves nevtelen, aki Linett anyukanak cimzett egy hozzaszolast korabban!

Nem en vagyok az ismerosod, nem a gyerekemet, hanem engem hivnak Linettnek.
Linett
 


Kedves Mukilány & Dorcsa!
Ugye, nagyon értékelnétek, ha elhúznám innen a belemet? Egy nyírségi ,hatelemis , szókimondó parasztgyerek...mit keresek én itt, ennyi mûvelt finom Hölgy közt? Tudjátok, az a különbség köztünk,hogy én kimondom, amit az álszent, képmutató Többség nem mer, Isten lássa sötét lelküket..Elétek tartok egy görbe tükröt..
Azt hiszitek, ugye, hogy csak valami unatkozó puhapöcs játssza a fejét?!
Tudjátok mit? Vállalom a pofámat, dobjatok egy címet, küldök én bárkinek portrét önmagamról....
Nyugi, nem fogok vírust küldeni senkinek, Belõletek viszont kinézem, úgyhogy az adott címre ne is küldjetek semmit, mert nem fogom megnyitni..
Csókollak Beneteket...
Rácz Karcsi
Névtelen
 


SZia Linett!

Akkor ezek után is maradok névtelen.De sajnálom,hogy nem te vagy az akit keresek.Viszont kõszi a válaszodat.
Ja és nagyon tetszik ez a név,a lányomnak is ezt a nevet akartam adni,de sajna mielõtt megszületett volna elõtte 3héttel született a családunkban egy kislaány akinek a neve Linett lett:-(( Ezért mi most errõl lemaradtunk.

Üdv: Névtelen
Névtelen
 


Sziaszok!

Mindenkihez szól a kérdés, aki Terry bátyót támogatja: örülne-e az illetõ, ha az õ gyerekét fogadná örökbe ez a hímnõs lény?

Beri
beri (beri)
 


beri(beri)

Már bocs de miért kellene ebbe belegondolni? Mi akik itt találhatok vagyunk nagy álltalánosságal szerintem teljessen NORMÁLIS CSALÁDI ÉLETET ÉLÜNK .Eszünk ágában nincs õrõkbe adni a gyerekeinketSe most se semmikor.Ha netán pedig valami nagy bibi csuszik az életünkbe (betegség,baleset,halál,stb stb) majd ráér azon gondolkodni az a szerencsétlem "valaki"mit is csináljanak a gyerekel/kekel.

Szia Piri
Piri
 


Oké, gondold végig:
Van egy meleg (vagy transzvesztita, transzszexuális, stb) bátyád. Szüleitek már nem élnek, férjed szülei sem. Te nagyon jó családi életet élsz a férjeddel, egy gyönyörû kisfiatok is születik. Õ egyedül (esetleg a párjával) él, titeket nagyon szeret, a kisfiatokat is.
tegyük fel, hogy autóbaleset ér benneteket, a kisfiatok hálistennek életben marad, ti meghaltok. Bátyád felnevelheti-e a gyerekedet? Vagy el kellene tõle venni, merthogy árthat a ygereknek??

Így azért kicsit más tészta, ugye??
Zsóka (zsóka)
 


Kedves Beri!
Én azt sem szeretném, ha Te fogadnád örökbe a gyerekemet, bár nincs infóm a nemi és szexuális hovatartozásodat illetõen. A Danika anyjának meg elsõ ránézésre ugyancsak mindegy volt....

Kriszta
MKriszta (nyúl)
 


Kedves Zsóka!

A rokon az más. De a Terry tudtommal nem rokona a gyereknek, és van egy pár normális beállítottságú házaspár, akik évek óta hiába várnak gyerekre. Persze, ha meghalok, inkább a rokonom nevelje a lányaimat, mint egy idegen, de a rokonaimról nem tételezem föl, hogy esetleg rossz irányba befolyásolnák nemileg a gyereket.

Beri
beri (beri)
 


Kedves Mkriszta!

Te tényleg nem ismersz engemet.Nemi hovatartozásom szerint nõ vagyok, szexuális hovatartozásom szerint heteroszexuális.A Danika anyja meg azért a Terrynek adta a gyereket, mert nagy pénzt remélt tõle. Most, hogy nincs pénz, már követeli vissza.Egyébként te örökbe adnád a gyerekedet a Terrynek, ha választhatnál egy heteroszexuális házaspár és õközte?

Beri
Beri
 


"és van egy pár normális beállítottságú házaspár, akik évek óta hiába várnak gyerekre. "
Ez mar többen is írták beri(beri), hogy nyilt örökbefogadás volt. Tudod, én is jobban megérdemelnék egy családi házat a Rózsadombon, de mégis a Torgyán épít magának. (Biztos, hogy ezen a bolygón élsz?).
Ja, hogy a meleg rokon nem befolyásolja rossz irányba a gyereked, de ha nem rokon az illeto, igen? Nem ezt hívják elõitéletnek? Szerintem simám írhatsz egy nyilatkozatot, amiben kijelented, hogy nem szeretnéd, hogy nem hetero beállítottságú ember fogadja örökbe a gyermeked. Persze, hogy ezt ránézésre hogy dönti el egy ügyintézõ, nem tudom.
Judit
 


Már ne is haragudj, de honnan tudod, hogy a rokon nem befolyásolja "rossz" irányba a gyereket?? Az oké, hogy nem fog kikezdeni vele, de attól még (vegyük a legrosszabb esetet, és tételezzük fel), hogy a gyeremkbõl is homoszexuális válik.

Szóval???

Mellesleg: a mostani Mancsban van errõl az ügyrõl egy cikk, és abban írják, hogy
- nem feltétel, hogy házaspár legyen az örökbefogadó, lehet egyedülálló is
- sehol nem kizáró ok az örökbefogadó "nem normális" nemi vonzódása


Az amit most T.B.-kel csinálnak, egyszerûen a személyi jogok durva megsértése. Az Alkotmányban ui. szerepel, hogy senkit nem érhet hátrányos megkülönböztetés neme, faja, vallása, SZEXUÁLIS BEÁLLÍTOTTSÁGA MIATT...

üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Kedves Zsóka!

Szerinted jó egy gyereknek, ha nem lát normális apa- vagy anyamodellt, míg felnõ, és jó-e az, ha nem tudja eldönteni a nevelõszülõjérõl, hogy az férfi-e, vagy nõ. Mit csinál majd a Terry, ha megkérdezi tõle a Danika, hogy papa, miért van ilyen csinos cicid.Vagy lehet,hogy mamának fogja szólítani?

Beri
beri (beri)
 


[url=http://index.hu/kultur/klassz/transz" TARGET="_top]http://index.hu/kultur/klassz/transz[/url]
Névtelen
 


Kedves Beri,
Szerinted egy elvált, egyedülálló anya gyermeke lát apamodellt? Egy egyedülûálló apa gyermeke lát anyamodellt? A családban nyilván nem. Kicsit tágabb környezetében viszont igen.

Ha egy transzszexuális (direkt nem T.B.-rõl beszélek, hanem általánosságban) nõnek érzi magát, akkor nõként is viselkedik. Mindig! nem pedig heti egy órában. Nõ-, anyamodellt nyújt.
Szvsz ha egy transzszexuális felnevel(het) egy gyermeket, azt úgy tegye, ahogyan az örökbefogadottakat, és általában a kisgyermekeket kell: mindig az életkoruknak megfelelõ, érthetõ választ kell adni a kérdéseikre. Ahogy a halálról, a születésrõl, mindenrõl.

Zsóka

ui: Mégegyszer leírom: azért (is) vagyok ilyen határozott, mert nagyon jó barátaim közé tartozik egy házaspár (amerikaiak), ahol a férj/apa transzvesztita. Ezt a felesége már együttélésük elõtt megtudta, és elfogadta, vállalta õt így is. Két gyereket nevelnek nagy szeretetben. A papa eme "másságát" szigorúan megtartja a hálószoba falai közt - ahogyan a legtöbb szülõ a nemi életét...
Zsóka (zsóka)
 


Beri!

Ha a vonat levágja a lábadat akkor mit mondasz a gyereknek, apuka miért féllábú?
Névtelen
 


Kedves Zsóka!

A Terry egyáltalán nem viselkedik nõként és nem is néz ki annak, a cicijét leszámítva. Ha annak akarna kinézni, akkor talán megborotválkozhatna néha.

Beri
beri (beri)
 


Imádom azokat, akik annyira gyávák, hogy még azonosítót sem mernek használni! Kedves Névtelen, a levágott lábnak, nyomorékságnak, vakságnak stb. ugyan mi köze van a Terryre ragasztott mûcicikhez? Írjál már elfogadhatóbb érvet!

Beri
beri (beri)
 


Kedveseim!
Fájdalomtól megtört szívvel tudatom Veletek, hogy itt vagyok, voltam, és leszek, csak elfoglaltságom nem mindig engedi, hogy nyugodtan csevegjek :-))) Beri, Te szimpatikus vagy :-)))
No, majd még jövök!
Rácz Karcsi
Névtelen
 


Névtelen = transzvesztita felesége
Harrach = öfelsége ....aktuális családügyi miniszter
Terry Black = neves transzszexuális müvész
Keke = autista gyermek anyja
Szila = másságtisztelö
Dia = molesztált
Zsu26 = elvált szülök gyermeke
Chris = döglött tehén tulajdonosa
Katus = férje véleménye
Rácz Karcsi néni = hatelemis szókimondó parasztgyerek
Tímár Ilona = nagymama
Léda = van családja
Pocok = teljesen buta
Zsomimama = sem politikust sem üzletembert nem szült
xxx = lehet, hogy begyöpösödött
névtelen = nem szól hozzá
snoopy = Kép Kép
Zsóka = van pár homoszexuális, transzvesztita ismeröse
Zolika = 80 ezer márka
norcsa = az emberi butaság és korlátoltság annyira dühíti
Pethes Ildi = befogadná az albán menekülteket
Linett = Linett
Torgyán = rózsadombi lakos
Beri = imádja a gyávákat
911 = rémült
911
 


911, ez most mire volt jó?!
Zsóka (zsóka)
 


Nekem tetszett.

Valaki a listarol
Névtelen
 


Szerintem sértõ, lassan kezdünk a gyaloglóra hasonlítani ott vannak ilyen h***e beszolások

valaki kait kihagytak a listról, bár szólt õ is
Névtelen
 


Az = tuloldalán saját szövegeink találhatók akár saját magunkról. Mi ebben a sértõ?
Szerintem jó kis paródia (nem tudok jó kifejezést rá) rólunk.
egy szintén rémült Keke
Névtelen
 


És felhívta figyelmemet, hogy elírtam magam, nem albán hanem afgán menekültek befogadását akartam volt írni anno.
Ildi
PIldi (pildi)
 


Rácz Karcsi néven írogató!

A modorod és a stílusod az, hogy nem kifinomult az enyhe kifejezés. Olvasgattam az irományaidat, Te úgy vagy 29 éves ahogy én 80.
Szerintem Te egy igazi proli vagy a szó összes negatív jellemzõivel együtt és aberáltan azzal szórakozol félmûvelten ( mert hát Makarenkot azt ismered, hogy egy barátságos web oldalon vihart keverj, pedig csak porra futja...

egy a sok névtelen közül
Névtelen
 


Rácz Karcsika néven írogató,
Már megbántam, hogy hozzá szóltam, kár volt lealacsonyodni Hozzád!
Névtelen
 


off: "Drága Pocok -vagy inkább Patkány ?! Elvégre rokon jószágok, nemde? :-) Megnéztem a patkányfarmodat, akarod, hogy felrakjam a képed egy pornóoldalra? Nem, ugye? Akkor ügyeljél a pofazacskóidra, légyszi, kis pockom..." by R. Károly
Na ez egy apuka? Vállalkozó?? Elfoglalt???

Károly: rakjad. Csak add meg a linket, hogy mutogathassam az ismeröseimnek.
Pocok
 


Na, ez kezd elegge off topic lenni.
Nincs eleg mas bajotok, mint itt hergelni egymast?
Zs
 


Kedves Beri!

Én pont azt akartam a múltkor írni - ezek szerint félreértettél -, hogy a szerencsétlen Danika anyja nem csak a Terrynek adta volna oda a gyereket pénzért. Neki totál mindegy volt ki az örökbefogadó, csak megszabaduljon a gyerektõl és szerezzen egy kis pénz is, ha már véletlenül lett egy ilyen "értékes jószága".
Egyébként én ismételten mondom: SEM neked, SEM másnak nem adnám a gyerekemet, tehát a "2001 November 09 péntek - 20h 36" alatti körkérdésed itt a babaneten nem állja meg a helyét, úgyhogy te is írhatnál elfogadhatóbb érvet.

MKriszta
MKriszta (nyúl)
 


Kicsit elvesztem az erdõben a hirekkel kapcsolatban. Akkor most médiasztár lesz a gyermekárus anyából, ha lehet annak nevezni? Vérlázitó, ahogy szerepel, vigyorog a TV-ben, mint aki a világon semmi erkölcstelent nem követett el. Akkor már tényleg inkább Terry Blakc.
Sumi
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: