Új privát üzeneted érkezett!

Edóka, azt hiszem rátapintottál ebben a kérdésben a lényegre. A neveltetés, az elõélet/ítélet, (legyek ronda? vallás), hogy gyerekként mit látsz.
"mert más az "elõéletem", olvasmányaim, neveltetésem, stb. "
Esetleg valaki nézte a Philadelpia-t?
Judit
 


A babaneten milyen írás van errõl?
Judit
 


Judit!
Október 30. 22h17' hozzászólásomban idéztem, amit a hétrõl-hétre rovatban találtam.
Igen, úgy érzem, az "elõélet" sokat számít. És nemcsak az én esetemben.
Van, amit szinte sose tudunk levetkõzni, neveltetésünk, környezetünk miatt belénk ivódott, még ha szeretnénk is, nehéz tõle szabadulni.
Csak részleteket láttam a Philadelphia-ból, mert egy másik film is érdekelt azonos idõppontban (Ilyen az élet a film címe), a gyerekeim meg a 101 kiskutyát akarták nézni.
Nem tudom, mért ronda (?) ha vallásról írsz, mint "elõélet". Én inkább világnézetet, életfelfogást, egyebet mondanék. Akit nem egy adott vallás tanai szerint neveltek, anak is átadták, tudatosan vagy nem tudatosan a szülei az élet dolgairól való felfogásukat, amik épp olyan meghatározóak.

Edóka
Edóka
 

 
 

A vallás kapcsán arra gondoltam, hogy jelenleg ha jól tudom, a katolikus vallás elítéli a homoszexualitást, de nem biztos, hogy jól tudom. Itt is inkabb takarózás van a vallással, pedig szerintem a kettõnek semmi köze egymáshoz. Pl. egy homoszexuális miért ne hihetne Istenben, sõt akár a gyermekét is nevelheti annak. Igen, igazad van, világnézet jobb szó rá.
Az elõéletünk valóban fontos, nekem a szüleim elég konzervatívak, és néha az az érzésem, én pont emiatt gondolkodom másképp. De ettõl még a félelem (amit belémneveltek bizonyos dolgok iránt, akár csak úgy, hogy azt láttam, õk viszolyognak tõle), nehezen levetkõzhetõ valami. Én se tudok mit kezdeni egy szellemileg és testileg sérült ember látványával, és önkéntelenül magamhoz szorítom a táskámat a buszon, ha bizonyos embertípust látok. De nemcsak azok a benyomások értek, amit tõlük kaptam, hanem sok más is. Az iskola, a barátok, ... És ez lehet, teljesen más irányba terel valakit, mint amerre a szülei elindították.
Szerintem egy gyermek nevelésénél a szeretet és az elfogadás a legfontosabb. Egy kisgyermeket sok mindenért megszólhatnak (alkoholista anya, más bõrszín, ...). Jó lenne, ha valóban minden gyermek megfelelõ (anyagi és lelki v. erkölcsi (mit is jelent?) környezetben nõhetne fel, de sokuknak nem adatik meg.
Judit
 


Sziasztok!

Kedves Pocok!
Ne szapuld a névteleneket, sajnos a babanet hibája, hogy sok helyrõl egyszerûen nem tud fogadni azonosítóval ellátott üzenetet. Így ha valaki hozzá akar szólni a témához, muszáj névtelenként elküldenie az üzenetét. Mellesleg én úgy vettem észre, hogy inkább azok keménykednek, akik azt hiszik, hogy csak az õ véleményük lehet helyes, és nem viselik el a határozottabb hangvételû hozzászólásokat.

Amúgy én az örökbefogadást ellenzõk pártján vagyok. Egy transzvesztita férfi igenis gusztustalan, elég csak ránézni erre a Terry Károlyra. Undorító, és ezen az sem változtat, hogy hogyan fogja a gyereket. Szerintem aki annyit sem tud eldönteni magáról, hogy férfi vagy nõ, az ALKALMATLAN szülõ. Más is írta már, hogy a legnagyobb probláma az, hogy nem lehet tudni, hogy ez az "izé" mije lesz a gyereknek? Anyja vagy apja? Ezt a kettõt nem lehet összemosni, nem lehet azt mondani, hogy a szülõje lesz, ilyen kategória a gyakorlatban nincs.

A teljes képhez hozzátartozik, hogy általában abszolút tolerálom a másságot, de ha egy ártatlan kisbabáról van szó, felmegy az agyvizem. Egyetlen gyerek sem érdemel ilyen bánásmódot. Rengeteg olyan család vár örökbefogadható kisbabára, ahol ezerszer jobb körülmények vannak, mint Terrynél, miért nem õk kapnak kisbabát?

Nárcisz
Névtelen
 


Nárcisz
Tudod mi a zárt és nyílt örökbefogadás?
Névtelen
 


Na Narcisz ez mar kicsiket loditas hogy babanet nem kepes nevvel ellatott uzeneteket fogadni. Igenis kepes es mar azt se tudom hanyszor irtam le minden fele. Csakhat az emberek olvasni nem hajlandok.
Elosszor is ahogy a szoveged beirod ala tudsz irni barmilyen nevet es akkor mar rogton nem emlegetunk nevtelenkent. Az meg erdekes szamomra hogy uzeneted elfogadja de alairasod nem. Ezt alurd mar el hogy csinaljatok?
Masodszor igen babaneten regisztralashoz emailt kell irni . Ne hogy mar ne tudjon egy franya emailt irna az aki internetezik, de ez a fooldalon egyertelmuen le van irva. Csakhat olvasni nem tud senki se.
Aztan ha megse akarsz irni mailt, akkor is nagyon konnyen lehetsz nem nevtelen. Ime leirom ide is , legyen meg ebe a topicba is.
Szoval irsz magadnak azonositot. Gondolom eddig vilagos. Aztan nem irsz jelszot mivelhogy nincs neked. Aztan ha gondolod es megakarod adni mail cimed megteheted. A lenyeg ezutan jonn NEM KATINTOD BE NEVTELEN MEZOT MERT ADTAL MAGADNAK NEVET. Remenykedek benne hogy eleg ertheto amit irtam. Kemenyen megdolgoztok nevetlensegetekert kedves Nevtelenek.

Kiscica

Mindenkitol elnezest kerek az offolasert.
kiscica
 


Kiscica, szerintem akinek ezt címezted (xxx, Narcisz vagy valami mas..), nagyon is tudja, hogy kell nem névtelenül írni.
És engem nem a névtelensége zavar.

---------
Vannak itt páran, akiknek szintén nem tetszik, hogy egy transzvesztita örökbefogad egy kisbabát, mégis kulturáltan fogalmazták meg kételyeiket, es nem irogattak ilyeneket, hogy undorító, gusztustalan, izé es hasonlók. Már csak a csizma hiányzik, amivel széttrancsírozod ezeket a gusztustalan férgeket.
Judit
 


Kedves Nárcisz, aki abszolút tolerálja a másságt, az nem ír ilyeneket: (idézet tõled):



...
Egy transzvesztita férfi igenis gusztustalan, elég csak ránézni erre a Terry Károlyra. Undorító, és ezen az sem változtat, hogy hogyan fogja a gyereket. Szerintem aki annyit sem tud eldönteni magáról, hogy férfi vagy nõ, az ALKALMATLAN szülõ. Más is írta már, hogy a legnagyobb probláma az, hogy nem lehet tudni, hogy ez az "izé" mije lesz a gyereknek? Anyja vagy apja? Ezt a kettõt nem lehet összemosni, nem lehet azt mondani, hogy a szülõje lesz, ilyen kategória a gyakorlatban nincs.
...


Szóval ÁLTALÁBAN abszolút tolerálod a másságot, de most (és akkor, meg ekkor, meg ebben, meg abban stb. az esetben, vagyis SOHA) nem.
Hm?????

Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Sziasztok!

Na, ennyit a határozott hangvételû hozzászólásról.
Off:
Látom, párakat megbotránkoztattam a kifejezéseimmel, de mit tegyek, ha így érzek. Körkérdés: hogyan lehet virágnyelven kifejezni azt, hogy valami gusztustalan? De úgy, hogy árnyalataiban is ugyanezt fejezze ki?

On:
Számomra nagyon érdekes ebben az ügyben, hogy mindenki csak két alternatívát lát a kisfiúval kapcsolatban, vagyis Terry Blacké legyen-e, vagy a szüleié. Pedig van egy harmadik lehetõség is, legyen olyan családé ahol mindent megkaphat. Azért mégiscsak jobb lenne neki, ha lenne anyja, apja, esetleg testvérei. Nem igaz? Nem hiszem hogy egy transzvesztita férfi adhat annyit egy gyereknek, mint két átlagos szülõ. Azt hiszem ezzel mindenki egyetérthet.

Zsóka!

Egyetlen esetben nem tolerálom a másságot: ha kisgyerekekrõl van szó. Azt hiszem, ez egyértelmûen kiderült a mondatomból. Két felnõtt ember azt kezd az életével amit akar, olyan szexuális szokásokat, érdeklõdést stb alakít ki amilyen neki tetszik, ez mindenkinek a szigorúan vett magánügye. De! Egy pici csecsemõvel nem tehet azt, amit akar!!!!!!

Kiscica!

Tudok olvasni is, írni is, és a számítógép használatát sem holnap fogom elkezdeni megtanulni. Mégsem tudok azonosítóval ellátott üzit küldeni, mert nem fogadja el. Ilyenkor mi van?
Mellesleg a Te hozzászólásod sem az a kimondottan úrinõ stílus, nekem kicsit gyógypedesnek tûnik.

Sziasztok
Nárcisz (továbbra is névtelenül)
Névtelen
 


Ismét én:
Kedves Névtelen társam, tudom mi a különbség a nyílt és a zárt örökbefogadás közt. Miért kérdezted?

Nárcisz
Névtelen
 


Nárcisz,
Honnan gondolod (illetve akik ellenzik, honnan gondolják), hogy joguk van eldönteni, hogy ki a jó szülõ és ki nem? Milyen jogon döntesz Te egy kisgyerek életérõl?
Valaki írta, szvsz nagyon is igaza van: egy "normális" szülõnek nem kell pszichológiai alkalmassági tesztet kitölteni ahhoz, hogy gyermeket nevelhessen. Aki örökbefigad, annak kell. Nos, aki nem töltött ki ilyen tesztet, de alkoholista, munkakerülõ, veri a gyerekét stb., az még nyugaodtan nevelhet gyereket...

Ismét valaki írta: ha azt nézzük, hogy egy ember szexuális orientációját az a minta alakítja, amit otthon, a szülõi házban lát, valszeg nem lennének homoszexuálisok. Veleszületett adottság, ezt ma már a pszichológusok is elimerik, ill. az orvosok. (Azokról nem besuélek, akik divítból lettek azzá, mert ilyen is van, de ez egy más téma).

Itt most nem az az alternatíva, hogy T.B. neveli-e a gyereket vagy egy "normális" szülõpár. Itt most arról van szó, hogy T.B., ill. melegek, transzvesztiták, leszbikusok nwevelhetnek-e gyermeket vagy sem.

Ha az a gyermek, akit ilyen párok, avagy akár egyedülállók nevelnek, õ maga is "olyan" lesz, akkor mi van. Élhet teljes értékû életet, urambocsá' boldog is lehet. Az biztos, hogy neház lesz neki - de nem maga miatt, hanem amiatt a prûd, álszemérmes stb. társadalom miatt, amiben élünk.

Azt hiszem, ezennel befejezem látogatásomat ebben a topikban, egyszer már az indexen belekeveredtem egy errõl szóló vitába, és amit ott kaptam, azt nem vágtam zsebre.

üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Szia Zsóka!

Nyilvánvaló, hogy senkinek sincs igazából joga arról dönteni, hogy maradhat-e T.B-nél a gyerek. Nekem sincs. Én, mint mindenki más, a véleményemet írtam ide, merthogy erre való a társalgó. Na persze aki úgy gondolja, hogy helyesli az örökbefogadást, annak sincs joga úgy dönteni, hogy Terry jó szülõ. De itt nem is jogokról beszélünk, hanem eszmét cserélünk egy vitás ügyrõl pro és kontra.

A véleményem általánosságban is értendõ. Nem helyeslem a homoszexuális szülõk örökbefogadását, még ha ezért le is szeditek a fejemet.

Ja, és Terryt még mindig gusztustalannak tartom, nem találtam jobb kifejezést.

Üdv mindenkinek,
Nárcisz a névtelen
Névtelen
 


Nagyon leült már ez a fórum, beleszarok egy kicsit a ventillátorba, L-végre szólásszabadság van, vagy mi..Névtelen leszek, totál mindegy, hogy milyen hülye néven és mail-címen lép ide be az ember fia-lyánya :-))) Nekem ez e Fekete Terry ügy volt az utolsó csepp a pohárban. Meddig fog még süllyedni ez az ország? Nálunk minden megvan:"demokrácia, szólásszabadság, emberi jogok".....: Mindenki jártathatja a pofáját, lophat milliárdokat,minnél többet, annál kisebb az esélye, hogy felelõsségre vonják...egy tisztességes dolgozó ember tart el az adójából egy népes tolvaj cigánycsaládot / nem véletlen, hiszen az ország "elsõ" embere is egy kimosakodott cigány, aki hülyét csinál belõlünk a világ elõtt/ de nem szabad ám bántani õket, mert nekik jogaik vannak! A Parlamentben a köpönyegforgató, korrupt honatyáink árulják bagóért, ami még megmaradt vagyon ebben a kiszipolyozott országban. Jó kis lobby-pénzt vágnak zsebre a dagadó erszényû multiktól, akiknek ki kell nyalni a seggét, nem szabad 5 évig adóztatni sem õket. A törvényektõl nem kell tartani, megvédik õket a minden hájjal és kapcsolattal megkent zsidó ügyvédek. No,és nehogy az i pont nélkül maradjon, kitalálják, hogy az ilyen Terry Black féle korcsok nevelhetnek kisgyereket, ahogy akarják....szegénykém, vajon, ha óvodába kerül, melyik WC-t használhatja majd? :-))))Ti nõk / a nem szõkék alighanem már rájöttek, hogy én férfijuh vagyok :-)) / hajlamosak vagytok szentimentálisan, csöpögõs érzelmi alapon ítélkezni, aki már aranyosan gügyög egy kisbabához,az tuti jó ember lehet :-))))) Kiváncsi lennék az orcátokra, amikor egy ilyen Terry féle cukrosbácsi végigstírolja a kicsikéteket... Lassan elérjük, hogy a pedofília sem lesz bûncselekmény, nem szabad bántani szegényeket, hiszen jó emberek õk, csak " mások "....Ha elterjed ez a liberális örökbefogadás, nem lesz gondjuk a cukrosbácsiknak, kitenyésztik maguknak az utánpótlást.Naaa.... elsõ nekifutásra ennyi, lehet reagálni, megbotránkozni,bunkózni, byby :-))))) Ja, hogy mégis legyen kit pocskondiázni, legyen a nevem: Rácz Karcsi :-))))))
Névtelen
 


sziasztok!

Én is megjegyezném, hogy bármelyik topicba is szeretnék az azonosítómmal megjelenni, egyszerûen nem engedi a gép. Mivel úgyis aláírom a hozzászólásomat, így azért annyira nem vagyok névtelen. de szerintem lényegtelen, hogy valaki névvel vagy név nélkül vállalja a véleményét, a lényeg, hogy van véleménye, tehát gondolkodik. Nincs rosszabb a közömbösségnél!
Az elõzõ névtelen hozzászólónak csak annyit szeretnék "mondani", hogy nehogy azt hidd, hogy más országokban nincs korrupció, csalás, igazságtalanság, agymosás, ez nem kormánytól függ, és nem személyektõl, nem is fajtáktól. Ez a téma, amirõl vitatkozunk nem politikai téma, te pedig teljesen csak errõl az oldalról közelíted. Az emberek erkölcsét, értékrendszerét nem a politika, nem a pártok vagy a kormányok határozzák meg, hanem pl. a család, a hit, az iskola, a kultúra. A politika csak felhasználja ezeket különbözõ céljaihoz.
természetes, hogy egy konzervatív hivõ (nemcsak a keresztényre gondolok) ember nem fogja támogatni a melegek házasságát, örökbefogadási igényüket, hiszen a vallása kimondja, hogy az a normális, egészséges párkapcsolat, aminek a célja a gyermekáldás.
Az is természetes, hogy egy liberális gondolkodású, kozmopolita ember nem fog megütközni, ha meleg párok kisgyerekeket nevelnek.
Abban igazad van névtelen, hogy a politikától függ, hogy melyik szemlélet lesz törvényes, de ettõl függetlenül a gondolkozó emberek véleménye nem változik. Pl. nekem hiába mondják, hogy törvényesen meg lehet oldani, hogy beteg emberek kegyes halállal eltávozzanak az élõk sorából, egyszerûen én nem tudom elfogadni az ilyen gyilkosságot.

Azt hiszem meg kell emészteni, hogy a világ változik, egyre több eszme és nézet uralkodik, keveredik és ennek ellenére kellene találni egy pontot, ahol mindegyik fél mégis meg tud egyezni, tud kommunikálni és a világot elõre tudja vinni.


Üdv: zsu26 (néhai szõke :-))) )
zsu26
 


úgy látszik sikerült megszabadulnom a névtelenségtõl, tehát a lényeg az, hogy elég az azonosítót kitölteni, a jelszót és az emailt nem kell, akkor elfogad a rendszer! Hogy eddig miért nem sikerült? :-)
zsu26
 


Kedves Névtelen!
Azért a homoszexualitást ne keverjük már össze a pedofiliával!!!!
Egyébként bár nem vagyok régóta babanet-es de nem tudom, hogy volt-e olyan téma amiben ilyen gyorsan peregtek a levelek!
Nagyon nem egyszerû ez a probléma. Szerintem az egyik nagy gond a Terry Black-es dologban, hogy talán akkor kellett volna ennyit foglalkozni az üggyel mielõtt engedélyt kapott rá( Európában -ként!), hogy gyereket kaphasson. Elég szemétség, hogy kap engedélyt, kap gyereket, aztán utána hírtelen gondolnak egyet és mindenki viszakozik. Attól, hogy "Más", neki is vanna emberi érzelmei (apai-anyai?!).
Egyébként a negatív oldalon ott van az is, hogy mit visel majd el ez a szegény kicsi majd az iskolában, ovodában a társaitól. De azt is tudni kell, hogy számos pszichológia stb. vizsgálat mutatja, hogy a születésüktõl intézetben nevelkedett gyerekek olyan maradabdó sérüléseket szenvednek az inger és érzelemhiányos környezet miatt, hogy 2-3 éves gyerekeket is találni 5-6 hónapos értelmi szinten! Azért ez elég szörnyû.
De még egyszer, azzal együtt, hoyg én nem vagyok - bocsánat a kifejezésért! buzi párti, megse keverjük össze ezt a pedofiliával!!
Mukilány
mukilány (mukil&aa
 


Karcsika,

te egy igazi "faszagyerek vagy", örüljél magadnak.
Pocok
 


Sziasztok,

Talán láttátok néhányan tegnap a TV2-n a Mérleget, amiben arról lehetett szavazni, hogy elvegyék-e Terry Black-tõl a babát. Megdöbbentõ fölénnyel (kb 78%-kal) a "ne vegyék el" gyõzött. Hacsak nem manipulációról van, látszólag toleráns a társadalom. De vajon kinek jó ez?
Én beszélgettem már melegekkel és elfogadom hogy õk ilyenek. De szerintem nekik is el kellene fogadniuk, hogy õk mások. És ebbe szerintem beletartozik az is, hogy lemondanak a gyermeknevelésrõl. Végiggondolta már valaki azt, hogy egy homoszexuális pár gyerekét milyen lelki traumák érhetik? Például mikor elõször szembesül az oviban azzal, hogy mindenkinek van egy apukája meg egy anyukája, neki pedig Isten tudja mi, vagy amikor az általános iskolában az olvasókönyvben a családról szól egy történet és õ megint nem érti, hogy nálunk ez hogy van. Ezen kívül a gyerekek kegyetlenül õszinték és néha kegyetlenek is. Például csúfolják a társukat a kövérsége miatt. Ugyanígy egy ilyen családban élõ gyereket is jó eséllyel céltáblának tekintenek majd. És ne felejtsük el, hogy hiába vagyunk mi felnõttek toleránsak, a gyerekeknek ezt kisiskolás korban nem lehet megmagyarázni. Szégyellem magam, de én is csúfoltam egy kövér osztálytársamat 8-9 éves korom körül, pedig nem ezt láttam otthon!
Szóval ha arról kell dönteni, hogy homoszexuális párok fogadhassanak-e örökbe gyereket, gondoljatok a gyerekre is. Ne csak arra, hogy az a páros milyen kedves és jó.
Ha esetleg az én gyerekem meleg lenne, én lebeszélném a gyerekvállalásról. Ráébreszteném, hogy az õ önzése tönkreteheti annak a gyereknek az életét.

Szimat
Névtelen
 


Sziasztok!

Szimat! Isteni felüdülés volt olvasni ezt a tök normális hangvételû, konkrét érveket felsorakoztató hozzászólást!!! És igen, van egy ilyen oldala is a dolognak, ezt elismerem... Ha megengeded, a többire én csak este válaszolnék, akkor van több idõm!

Drága Rácz Karcsi! Névválasztásod brilliáns... Lehet, hogy mi nõk érzelgõsen és elcsöppenõ nyállal nézzük, amint a szerinted korcsnak nevezett ember gügyög a kisbabához, de ti, pasik vagytok azok, akik háborúban képesek vagytok falhoz csapkodni egy ugyanekkora babát, és még csak meg sem rezdül bennetek semmi...
Azt nem tudom, hogy vajon a szõke haj a férfiak IQ-jára is hatással van-e, de ha te a pedofíliát és a homoszexualitást egy kalap alá veszed, tartok tõle, hogy hajad színe enyhén világos lehet. És akkor most itt szeretném megjegyezni, hogy a TRANSZSZEXUALIZMUS nem egyenlõ a HOMOSZEXUALITÁSSAL sem... A transzexualizmus egy totálisan genetikai eredetû defekt, ami azt jelenti, hogy az illetõ egyén lelke és teste nemi besorolása között fordítottan arányos kapcsolat van. Azaz mondjuk egy NÕ lelke van bezárva egy FÉRFI testébe, és fordítva. Hogy éreznéd magad Kiss Gizi testében? Ez olyannyira genetikailag öröklött betegség, hogy a TB támogatja az átoperálást, márpedig, mint tudjuk, a TB meglehetõsen fukar egy intézmény. Az ilyen betegek 95%-a általában öngyilkos lesz, mivel nem bírják leélni az életüket egy ellentétes nemû testben.
Szeretném megkérdezni, hogyha neked a demokrácia, szólásszabadság, emberi jogok és méltóság vezérelvek nem tetszenek, vajon milyen világban lennél boldog? A politikusokat sajna mi engedtük ennyire szabadjára, de ha van valami ötleted, miként lehetne õket visszafogni, szívesen meghallgatom.
Ezt a zsidózós, stb. hangnemet is ált. erõsebb nemû társaink használják, bár azért minden ilyen kijelentés elõtt ajánlanám, hogy mindenki végezzen egy kis családfakutatást, nem-e saját magát is pocskondiázza vele...

Akkor az esti viszontlátásig, sziasztok:

Dia
Dia
 


Kedves Dijácska! Kár, hogy ez a Terry Blöki a maradék 5%-hoz tartozik, aki nem vágja haza magát..
Persze, a TB-nek / ill. nekünk, mivel mi fizetjük/van pénze, hogy átoperálja szegényeket, nehogymá' komplexusa legyen... Elárulom magamról,hogy egészségügyben is dolgoztam. Javasolnám mindenkinek, próbálja ki.Arra sincs pénz a legtöbb kórházban, hogy a betegek naponta tiszta lepedõt kapjanak...gyakran elfogy a gumikesztyû, a használtakat sterilizálják..a mosdóban a fejedre hullik a vakolat, a folyosón csótányok szaladgálnak. Nálunk 50-60 betegre jutott egy ápoló. Asszem, aki ide jár, közületek, jórészt jómódú, értelmiségi stb. családból való. A legjobb orvos lett megfogadva, alapítványi szoba, elosztogatott borítékok, a popsitokat is fényesre nyalják, ha elég vastag a bankszámlátok. Nem raknak benneteket tetves, degenerált cigányasszonyok közé a kórházban, nem nyúlják le a pénzeteket és a mobilt, amíg kimentek zuhanyozni.És még sorolhatnám...
Az elfajzott korcsnak elég elsírni magát, hogy õ más szeretne lenni, és a jóságos TB máris a zsebébe-zsebünkbe-nyúl, megcirógatja a buksiját, ügyübügyü, jól van, ne sírjál, hát persze, hogy átoperálunk, van itt lóvé...
Tüdõtranszplantációt nem végzünk, mert sajnos Rátok kell költeni a pénzt...égési sérültek plasztikai mûtétjét szintén -az esetek nagy részében- nem végezzük el, nincs rá pínz, . Nem baj, ha kisgyerek is az illetõ,legfeljebb kirakják a Taigetos-ra..
Megoldanám én ezeknek a köcsögöknek az átoperálását a vasalt orrú bakanccsal....
Na, majd jövök még, most meló van.
Rácz Karcsi bácsi....vagy néni?!?! Már nem is tudom :-)))))
Névtelen
 


Karcsika! nem hiszem, hogy azzal igazandibol bizonyitani tudod az igazadat, vagy meggyozni barkit is, hogy ilyen hangnemben beszelsz velunk-rolunk. Ezzel csak sajat nem is akarmekkora szinvonalu bunkosagodat reklamozod.
Megmagyaraznal valamit?
Mit jelent az, hogy "tudotranszpalantaciot nem vegzunk, mert sajnos ratok kell kolteni a penzt..." Kik az a ratok? Az ide irogato szerinted dusgazdag anyak, vagy ki?
ha annyit dolgoztal egeszsegugyben, nem talaltal magadnak egy pszichologust, aki foglalkozott volna a homofobiaddal?
Eva
Eva
 


Ja, Diácska! Ezzel a babának a háborúban való falhoz dobálásával kapcsolatban annyit:én is apuka vagyok. Lehet, hogy nem tökéletes, de igyekszem...én is mondhatnám ilyen alapon, hogy Ti fojtjátok az újszülött babátokat az udvari budiba.
Ja, anno, 9-10 éve, ugye édesen aludtál a pihe-puha ágyikódban, amikor a szerb csetnikek levágott fejekkel fociztak a határainktól pár köpésre?! Ugye, milyen jó volt, hogy mi vigyáztuk az álmotokat, hóban-sárban fagyva, a dögcédulával a nyakunkban.Mit tudsz Te a háborúról...?! Szóval, ééééérted........
Rácz Karcsi néni...
Névtelen
 


K. Rácz Karcsi néni/bácsi stb, Névtelen! Valamint minden hozzászóló!
A vita, mint olyan nem arról szól, hogy leköpködjük egymást, hanem érveinket illetve ellenérveinket vetjük össze, személyeskedés nélkül!
O.k., az egészségügyi helyzettel kapcsolatos dolgokról és a háborúról is tök igaz amit leírtál. Valamint az is, hogy mindenki a kisebbségére hivatkozva nagyobb jogokat vívhat ki magának ebben az országban olyan dolgokra, amit a többség - azaz mi fizetünk! Valamint egy fentebbi hozászólással is egyet kell érteni, hogy bár nem vagyok hívõ, de azért talán nem véletlenül lettünk úgy kialakítva, hogy különbözõ nemüek párosodásából származnak az utódok!
Egyébként ma a TV-ben beszélt egy értelmesebb szociológus is (csak a Csisztu folyton közbepofázott!)aki azt mondta, hogy érdemes lenne azzal a 78%-al is elbeszélgetni a szavazással kapcsolatban. Ugyanis sokan márcsak azért így szavaztak, mert wnem tetszik neki, hogy a politika beleavatkozik ebbe a kérdésbe! De tegnap a másik adón egyébként 64-36% volt az arány, amikor másként tették fel a kérdést. Úgyhohy mindenkit más befolyásol a válaszadásban. Nem csak Terry néni/bácsi itt a probléma, hanem az, hogy az emberek nem igazán viselik, ha egyszer hoznak egy rendeletet és utána visszavonogatják, felülbírálják stb.
Mukilány (szintén szõke)
mukilány (mukil&aa
 


Na, itt Rácz Karcsi néni ismét!
Évinyó, ha figyelmesebben olvasnál, rájönnél,hogy mire értem , amit Te nem értesz-vagy nem akarsz érteni...Nem tudom pontosan, mennyibe kerül egy ilyen Terry Blöky féle átoperálása a TB-nek, vagyis nekünk.Mindenesetre, van rá pénz, az egyértelmû. Vajon honnan veszik el ezeket? Hány betegen, gyereken lehetne segíteni ebbõl az összegbõl? Olyan beavatkozásokat finanszírozni, amire nincs pénz?
Ja, és a bunkóságomra reagálva:............!
/Oda azt gondolsz, amit akarsz! :-)))/
Névtelen
 


Karcsika! A babaneten megszokottol eltero hangnemben irsz ugyan, de gondolom az indulatok beszelnek beloled. Viszont en abszolut egyetertek veled. Kovezzen meg az osszes liberalis gondolkodasu, en akkor sem ertek egyet ezzel az egesz uggyel. Nem allitom azt, hogy valakibe belerugnek ha kiderul rola, hogy a sajat nemet szereti, de nem reszesitenem semmifele kulonos "kituntetesben". Ha ilyen akar lenni, hat legyen, de ez valoban nevetseges, hogy a TB-nek ilyesmire van penze, de ennel ezerszer fontosabb dolgokra nincs. Ez a mai buzi-divat nekem nem fekszik akarmennyire is probalom megerteni.
Linett
 


Sziasztok!
Ma visszavonta a Gyámügy az engedélyt, miszerint Terry Black alkalmas az örökbefogadásra!
Mi változott azóta vele kapcsolatban?!
mukilány
mukilány (mukil&aa
 


Karcsika!
Ertek en mindent, csak azt az egyet nem, hogy miert gunyolodsz rajtunk? Jol erzed magad tole? Ettol gondolod magad IGAZI Ferfinek?Sajna nem volt egyertelmu, amit irtal, azert kerdeztem ra.
Azt a velemenyemet pedig tartom, hogy igencsak nagy bunko vagy. Marcsak "helyes" kis stilusod alapjan.
Eva
Eva
 


Szia Névtelen!

Nem akarod véletlenül elhahyni a Babanetet?
Nem kéne ilyeneket írni, bár nem én nem vagyok milliomos, kórházban szültem, cigányasszonyok között, akik egyébként olyanok voltak mint bárki más.Nem tartom magam értelmiséginek, vasmunkás apám, félárva segédmunkás amyám után. A net nálam helyettesíti az újságokat, és sokszor a TV-t is.
Amint látom te mások pénzén a munkahelyeden netezel.. Ezt ugye biztos ellenezné a"munkaadód" ha látná írományaidat.
Olyan vagy, mint egy perverz mutogatósbácsi, aki utána jól elszalad. Kifelejtették belõled a gerinced.
Az itthoni világ nem attól olyan amilyen, mert sokféle ember van, hanem mert politikusok osztják a pénzt, és mondják meg mi lehet és mi nem. Aki tényleg ebbben él, az pontosan tudja.
Ja, kérd meg anyukád mossa ki a szádat szappannal, az is használ.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Évinyó, asszem, Te még mindig nem érted, mit is akarok mondani...Mondd már el légyszi, mi az ,ami szerinted Rajtad/Rajtatok való gúnyolódás.Valóban, a stílusom eltér az itt megszokottól, ezért sorry...de én férfijuh vagyok...egy szóval sem állítottam, hogy én vagyok az igazi férfi, nem tudom, honnan veszed. Tudom, hogy Veletek, nõkkel vitatkozni lehet ugyan, de meggyõzni benneteket nem. Ez valahol így is van rendjén,L-végre nem vagyunk egyformák. Nem a bunkóságomra akarok mentséget találni, de egyet jó ha tudsz/tudtok:Ahonnan én származom, ahogy-ahol felnõttem, nem származnak csodák, mint a mesében, ahol a szegény ember legkisebb gyereke kivakarodik a sz..ból.Amim van, azt a keveset, saját erõmbõl értem el, láttam az élet mocskos oldalából annyit, amennyi egész életemre elég. Valószínû, ezért ilyen a világnézetem, ezért nem tolerálom ezt a sok mocskot, ami körülöttem zajlik.A Hozzád hasonló,kifinomult,tanult emberek szoktak hatelemis bunkónak minõsíteni..hmmm,lehet az is vagyok?!
Te, mint az idejárók többsége, átlagon felüli, mûvelt magyar állampolgár vagy, ugyi? Akkor légyszíves, menj el Csepelre, kérdezd meg a melósokat errõl a Terry Blökirõl! :-)))
Majd informálj légyszi! :-)))
Névtelen
 


Zsozsimamy, köszönöm kérdésed, jól vagyok,anyukám is, és eszem ágában sincs elhagyni a Babanetet :-))) Nem teszem meg Neked ezt a szívességet :-))
Ami a Net-ezést illeti, sajnos tévedni méltóztatsz. Otthonról Net-ezek, tudod, vállalkozó vagyok, nincs fõnököm, és én osztom be a munkámat.Anyukámat pedig akkor emlegesd, amikor én a Tiédet. /Még,hogy én vagyok bunkó../
Üdvözlettel : Rácz Karcsi néni.
Névtelen
 


Sziasztok!

Azt hiszem, hogy "Rácz Karcsi néni" csak azért ilyen vulgáris, mert férfi. Õk már csak így szoktak beszélgetni maguk közt, de ezt a mi finom nõi lelkületünk nehezen bírja. Ettõl függetlenül én nem bunkóznám le, mert ez csak egy eszmecsere. Ha nem a stílusát nézem, hanem a mondanivalóját, és tárgyilagos akarok lenni, el kell ismernem, hogy igaza van szinte mindenben amit ír.

Visszatérve Terry Blackre: valóban furcsa, hogy most hirtelen visszavonják az örökbefogadási engedélyt. Enyhén szólva nevetséges ez a hivatali huzavona. Most akkor a gyereket is visszaveszik tõle, amíg nem döntenek az ügyében? És ha igen, mi lesz vele? Kezdem úgy látni, hogy most már végképp nem nézi senki a baba érdekeit. Miért nem lehet egy rendes családja??? (Továbbra sem Terryt értem ez alatt, õ még mindig bántja a szépérzékemet, hogy finom legyek.)

Nárcisz
Névtelen
 


Kedves Mindannyian!
Látom, izzik a topik. Az én információm szerint nem vonták vissza, hanem felfüggesztették a határozatot.
Nem vagyok eü. dolgozó, mégcsak a törvényeket se ismerem kívülrõl, de érdekelne az információ eredete, miszerint a transzszexuálisak átoperálását a TB fizeti. Közelmúltban volt riportfilm egy hermafroditának született emberrõl, aki genetikailag nõ volt, így "levágták" neki. Csakhogy felnõve õ bizony férfinak érezte magát. De a TB egyáltalán semmit sem akart fizetni, hogy "vissza"operáltassa magát.
És bármilyen hangnemben írt is Karcsika, azért tényleg sok mindenre nincs pénz.....
Továbbra se írt senki konkrét helyet, tudományos forrást, miszerint a homoszexualitás, transzszexualitás genetikailag meghatározott, nem a körülmények alakítják stb.
(Balett táncosok rabok stb. kivételek?)
És arról sincs konkrét forrás, hogy teljesen egészséges nemi identitású embert tudnak nevelni a homok, transzok stb.
A véleményemet én is leírtam, és azt is, hogy mire alapozom. Az ellenvéleményt is alapozni kéne. És még lehet, hogy meg is hajlok elõtte.

Más. Sokszor eszembe jutott, hogy a nagyon liberálisok vajon mit szólnának, ha a gyerekük azzal jönne haza az oviból pl. hogy egy azonos nemû társával szerelmesek egymásba, és össze fognak házasodni stb. Jó, itt még veheted viccnek, de ha u.ez mondjuk iskolás korúaknál lenne?
Bárhogy gondolkodom, képtelen lennék ezt természetes dolognak venni....

A bunkóság mögött sok érdekes gondolat van, de attól, hogy ilyen vehemens a szerzõ, még nem kell a fürdõvízzel a gyereket is kidobniKép

És persze legyetek kulturáltabbak!!!!!

Edóka
Edóka
 


Kedves Névtelen!
Tudod tvol áll tõlem, hogy bárki anyukáját bántsam. Amondás onnan ered, hogy a csúnya szavakról való leszoktatásegyik eredményes módja a "ki mosom a szád szappanal, ha csúnyán beszélsz". Ettõl még a legvadabban káromkodó gyerek is fontolóra veszi a dolgot. E mûvelet elvégzéséhez akár valósan akár csak fenyegetési szinten az anyukák szoktak folyamodni.
Van csepeli ismerõsöm, náluk is bevált.
A mutogatósbácsira nem reagáltál... Talán talált?!
Sajna, ha nem hagysz el minket, én megteszem az elsõ lépést, elhagyom a topicot.Hála a Jóistenek nem kötelezõ

Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Sziasztok!

Eddig tök jó kedvvel olvastam mindig a babanet társalgót, ma azért egy kicsit ledöbbentem. Na nem a vélemények, hanem a szokatlan hangnem miatt. Elég furcsa alakok szegõdtek ide, de hát istenem, ilyen emberek is élnek közöttünk... Szerintem akit ez zavar, annak a legjobb megoldás: teljesen figyelmen kívül hagyni õket. Úgyis névtelenek, nem? Ha nem válaszol nekik senki, egy idõ után majd megunják a magukban fortyogást. Végül is a kisgyerekek is így hagyják a legkönnyebben abba a hisztizést.
(Igen, ez egy sztrájk felhívás volt!!!)

A többieknek további kulturált vitatkozást kívánok!

Kriszta
Kriszta (nyúl)
 


S.O.S Zsolt!!!!!!! Hol vagy???????? Most kellenél segiteni egy kicsit megfejteni férfitársad lelkivilágát, erre ide se bagózol!

Lányok, én se olvasom már ezt soká, mert ezen a Károlygyereken már szórakozni se lehet, annyira egyszerü.

Mindig mulattat, amikor valaki azzal jön, hogy "Isten hozott nálam öcsém, ez a való világ". Karcsikám, kisbarátom, hidd el, legtöbbünk nagyon sokat tud a világ csúnyábbik oldaláról és ha nem igy lenne sem hiszem, hogy te volnál az, akitöl azt várjuk, hogy bemutassa. De ez a Babanet nem is arról szól. Te meg nem passzolsz bele ebbe a közegbe, ez ilyen egyszerü. Ha te nem lépsz le innen, megyünk mi. Na csá.

Egy minden poklot megjárt, tapasztalt, tökös vállalkozó "apuka" miért nem 16 éves kiscsajokkal csetel inkább? Azok még talán hasra esnek a nagy duma elött.

ui.: Bocs, hogy nem magyarul irtam, de hagy értse már ez a szegény is.
Pocok
 


Edóka Czeizler Endre elõadásában beszélt többszöris a homoszexualitásról több gén hibája okozza.
Kedves Karcsi néni

A férfiak kb 4%-a, a nõk 1%-a kizárólagosan homoszexuális, vagyis tevékenysége csakis saját nemû partnerekre irányul. A férfiak további 5-6 %-a, a nõk 1-2 %-a biszexuális. Tehát minden 10. férfinek teszenek a férfiak.
-Jó nem? Hány ismerõsöd van?

Egy nemrég hazánkban készült felmérés alapján dolgozó tanulmány szerint a magyar társadalom nem rendelkezik a homoszexualitáshoz való megfelelõ viszonyulást megalapozó elméleti ismeretekkel. Ezt a népesség több mint 70%-a érzi, és igényelné a szakszerû tájékoztatást is.
-Ezért elképzelhetõek az olyan írások, mint a tied.

Lehetnek-e a melegek jó szülõk?
Igen. Azok a tanulmányok, amelyek olyan gyerekek csoportjait hasonlítják össze, amelyeket homoszexuális vagy heteroszexuális szülõk neveltek fel, nem találnak fejlõdési különbséget a gyerekek intelligenciájában, pszichológiai alkalmazkodásában, társas alkalmazkodásában, barátok közti népszerûségükben, nemi szerepük fejlõdésében, szexuális irányultságukban.

Egy másik sztereotípia az a téves elképzelés, miszerint a meleg férfiak a heteroszexuálisoknál hajlamosabbak a gyerekeket szexuálisan molesztálni. Nincs azonban semmiféle bizonyíték arra, hogy a homoszexuálisok többet molesztálnák szexuálisan a gyerekeket, mint a heteroszexuálisok.
Nem tartom magam "csöpögõs, seggét kinyalt...", de én sem bírom az ilyen hangvételû leveleket. Valószínû téged sokat bántottak, de akkor azokon bosszuld me, ne rajtunk, és a melegeken, transzszexuális beállítódású embereken. Ha ilyeneket írsz te is más vagy, nem? Ha mindenki egyforma lenne, unalmas lenne a világ.
A gyerekek szekálásáról. Típus kérdése, hogy kit szekálnak, volt aki kövér, szemüveges volt. és nem szekálták, volt akit igen. Aki olyan, hogy lehet szekálni azt fogják is, a gyerekek pedig olyanok, hogy meg is találják az okot miért. Ha szól azért, ha nem azért, ha.....
léda (léda)
 


Észrevettétek, hogy már nem is a témáról írtok, hanem csak a Karcsi gyereket elemezgetitek? Biztosan pont ezt szeretné!!

Pedig pont most lett nagyon érdekes az ügy, hogy felfüggesztették a határozatot. Most mi lesz a babával????

Nárcisz
Névtelen
 


Sziasztok,
bár ízt írtam, nem jelentkezem itt többet, most mégis szeretnék egy kcisit off lenni

Zsolt köszöni jól van, egy hwete találkoztam velük ki sem látszik a munkából, ide hónapok óta be sem nézett. Írok majd neki, legalább ide nézzen be, mert én is kíváncsi vagyok a véleményére.

Ha esetleg érdekel benneteket a téma alaposabban, nézzetek be ide:
[url=http://www.pszichologia.hu/cikk/cikk.phtml?id=12" TARGET="_top]http://www.pszichologia.hu/cikk/cikk.phtml?id=12[/url]

Érdemes elolvasni,
egyetlen dolgot ragadnék ki:


Lehetnek-e a melegek jó szülõk?

Igen. Azok a tanulmányok, amelyek olyan gyerekek csoportjait hasonlítják össze, amelyeket homoszexuális vagy heteroszexuális szülõk neveltek fel, nem találnak fejlõdési különbséget a gyerekek intelligenciájában, pszichológiai alkalmazkodásában, társas alkalmazkodásában, barátok közti népszerûségükben, nemi szerepük fejlõdésében, szexuális irányultságukban.


üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Terry transzexuális, és nem homoszexuális, tehát egy férfitestbe zárt nõ. Ebben az értelemben anyja lesz a gyereknek.
Hogy genetika-e, sok dologról nem tudják mi okozza, csak sejtik.
A börtönök és egyebek, a szükség ráviszi õket. És ha kikerülnek, azért többségük visszatér a másik nemhez. Ezen kívül egy csomó gentikailag kódolt defekt valamilyen más behatárra jön elõ (pl egypetéjû ikerpár, és csak azon tagja skrizofén, amelyiknél gond volt a szülésnél...)

A kisgyerek állítólag cigány. Így is tolonganának érte? Ha visszaveszik tõle, intézetbe kerül (anyja nem fog róla lemondani), majd eladja valaki másnak.

Van egy dolog, amit nem értek. Annyi ponton ki lehetett volna kezdeni Terry-t, pl a kora, hogy egyedülálló, hogy az életvitele nem megfelelõ. Miért pont a mássága?
A homoszexualitás nem betegség. Kivették jó pár éve a pszichiátriai kórképek közül. A transzexualitást nem tudom hova sorolják.

Tegnap volt a Havasnak a mûsora a Sateliten, és betelefonált egy nõ, aki mint kiderült, egy homoszexuális férfivel élt házzasságban (gyerek is szletett) Úgy érezte, becsapta (joggal). De a féri most bûnös, vagy áldozat, hiszen teljesíteni próbálta azt, amit a társadalom elvárt tõle.
Én még egyet nem értek. Annyi szerencsétlen gyerek van ebben az országban, és valahogy miattuk nem kezd a Harrach vizsgálatokat. Miért pont ezt? A többit miért nem?

Nárcisz, ha annyira érdekel annak a gyereknek a sorsa, nosza, fogadd örökbe. Pár milkóért biztos odaadják. És hidd el, abban a környezetben, ahol ti éltek, ugyanúgy megkapja majd a jóindulatú beszólásokat.
Judit
 


Zsóka Ezt már lelõttemKép
No nem ez a lényeg. Jó az a lap, jó, hogy beraktad.
Nagyon sok mindenrõl még nem tudunk, mi okoz mit, de Mostanában kezd eltolódni minden a genetika irányába. A genetikai adottságainkat nem tudjuk megváltoztatni, és le se tudjuk tagadni. Tehetünk ellene, pl. a rákra való hajlam ellen... de ez ellen nem lehet mit. Vagy vállalja másságát valaki, v. takargatja. Így is úgy is rossz neki. Ha vállalja, a sok "buta" ember kezdi ki, ha nem õ szenved tõle, és azért lesz boldogtalan.
Ez olyan mint az alkoholizmus, ha beismeri valaki, ha nem attól még az. No ez rossz példa volt.
Én nagyon szurkolok Terrynek, remélem nála marad a gyerek. Most õszintén láttátok az igazi anyját, az normális szerintetek?
léda (léda)
 


Bocsanat, hogy beleszolok. Korabban lattam egy kicsit elfajult a vita, azert orulok, hogy visszatert a rendes kerekvagasba. Most hallottam, hogy felulvizsgalalt lesz, es visszavontak az eredeti engedelyt az orokbefogadasra. Komolyan, hogy ezeknek nincs jopbb dolguk, az adofizetok penzen meg husz vizsgalatot folytatunk, egy-ket hetig van mivel foglalkoznia a sajtonak. Ez botrany. Eddig csak a kozigazgatasi hivatal jaratta le nullara magat, most mar csatlakoznak mas hivatalok is. Szegeny gyerek erdekeit nezi valaki?? Vagy csak a korlatolt szukagyusag ervenyesul, egy kis politikai kampannyal vegyitve?? Nos, elnezest, de az meberi butasag es korlatoltsag annyira duhit. Mellesleg nem ismerem T.B. szexualis hovatartozasat, de a nyilatkozataibol az derult ki, hogy transzvesztita eloadomuvesz, ami ugye nem feltetlenul egyenlo a homoszexualitassal. De a vegeredmenyt tekintve mindegy. Ugy tunik szerencsetlen akarja azt a gyereket, eddig kuzdott erte, aztan most tessek. Nagyon nem szeretnem ha a gyerek a vegen intezetben kotne ki az allam bacsi szereto gondoskodasatol ovezve.

Elnezest, csak nagyon felduhitett a dolog. Lehet, hogy a duhonmgobe kellett volna irnom. A magyar karakterek itt meg hianyoznak, ezert kulon bocsi.
norcsa (norcsa)
 


Sziasztok!

Van néhány dolog amit nem tudok, de érdekelne a témával kapcsolatban. Ami nekem rémlik a hazai örökbefogadási helyzettel kapcsolatban, az az, hogy sokan szeretnének, a gyerek is sok, mégsem megy igazán a dolog. Azaz ott álldigál rengeteg szülõ pár, netán egyedülálló nõ, aki alkalmasnak bizonyul(na) mégsem jut gyerekhez. Mindeközben meg dugig vannak az intézetek. Lehet, a kulcsszó a cigány gyerek, az nem kell, nem tudom. És nem tudom Terynek mennyi idõ alatt sikerült babához jutnia. Ha valaki ezekrõl megbízható dolgokat tud, jó lenne együtt látni ezeket a számokat.


A másik a szavazás. Amirõl egy másik szavazás jutott eszembe, tán két hete volt. Arról, hogy befogadjuk-e az albán menekülteket. A szavazás ideje kb. egybeesett az okt. 23-i megemlékezésekkel. És ekkor az ország kb. 80%-a (bocs, a szavazók 80 %-a) azt mondta, ne. Kérdem én, miért?? ÉN mindkét szavazásnál a kisebbség mellé álltam volna, ha szavazok.

A genetika. Ahogy valaki fentebb írta, ma már egyre több mindenrõl állítjuk, hogy a géneken múlik. Nekem ez valami takarózásfélének tûnik: istenem, én nem tehetek róla, ilyenek a génjeim. Én ezzel nagyon nem értek egyet. Biztos, hogy szerepe van az ember tulajdonságaiban a géneknek, na de azért a nevelés, a társadalom, a környezet is igen jelentõs befolyással bír! (arról már ne is beszéljünk, hogy tavaly ment a nagy vita a kapcsolatanalízis kapcsán, hogy a babák IQ-ját nem a gének, nem a születés utáni hatások, hanem legnagyobb mértékben az anyaméhben õt ért hatások határozzák meg!)

Az eredeti kérdésre visszatérve: lehet, hogy konzervatívnak stb. tituláltok, de az ellentábor érvei egy részét elfogadva is azt mondom, csak akkor hagynám hogy transzvesztita is örökbe fogadhasson, ha már más, egészséges család, mint örörkbefogadó jelölt nincs az országban.

Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Sziasztok!

Kicsit off:
En sajnalom a Nevtelen gyereke(i)t, ha otthon is ilyen stilusban beszel veluk, elobb utobb pszihologusra lesz szukseg(uk).

On:

Ildi:Sok a gyerek...de szerintem ezek kozul legtobb olyan, hogy a szulei nem mondanak le rola, csak eppen felnevelni nem tudjak.De igy Ok nem adhatok orokbe, esetleg neveloszulokhoz adhatok ki, ami azt jelenti, hogy barmelyik pillanatban elvehetik toluk.A talalt gyerekeket sem lehet orkobe adni,tudtommal, amig meg nem talaljak az anyjat es az le nem mond rola.

En azt tartom igazsagtalannak, hogy visszavontak, hogy T.B. alkalmas szulonek. Tenyleg, mi valtozott???Gondolom mikor megvizsgaltak, o akkor sem tagadta meg magat....

Tiduj
Tiduj
 


Na, itt Karcsika! :-)))
Nem sok idõm van, rohanok taposom tovább a mókuskereket, úgyhogy 1-enlõre csak annyit: Zsuzsimamy, kár lenne egy magamfajta szókimondó egyén miatt elhagynod a topicot, L-végre azért van ez az egész, hogy mindenki kifejthesse a véleményét. Ha mégis úgy döntesz, hogy lelépsz, akkor pá, puszi.... :-)))
Krisztike:Nyugodtan szítsd a népet ellenem, a kutyát nem érdekli, nem azért kezdtem el ide írogatni, hogy velem foglalkozzon a közvélemény:-)))
Én csak leírom a véleményem, oszt annyival van annyi.....ugye, milyen bunkó vagyok? Te sem vagy különb nálam.És Te sem kedves Pocok,Te is nagyon finom, mûvelt hölgy lehetsz, viszont szívesen belefojtanál egy kanál vízbe, igaz-e?
A kisgyermekem miatt pedig nem kell aggódnod, kedves tudomisén már kicsoda. Egészséges, kiegyensúlyozott, életrevaló,kisgyerek, és imádja a szüleit, nincs szüksége pszichológusra :-)))))
No, most megyek,de nehogy azt hidd, hogy megszabadulsz tõlem :-))))
Névtelen
 


Ildikó! A nyílt örökbefogadás azt jelenti, hogy az örökbefogadó és a szülõk ismerik egymást. Lehet, hogy többezren állnak sorban, de attól még az fogja megkapni, akit a szülõk kinéztek maguknak.
A tömve vannak az intézetek, valamelyik tv-ben hangzott el, 240 gyerek adható örökbe csupán. És általában a fehér kékszemû, csecsemõkorúakat részesítik elõnyben. Azt hiszem ott hangzott el az is, hogy nem követik nyomon az örökbefogadottak életének alakulásást, megesik nem is ritkán, hogy visszaadják a gyereket, ...
Azért ennek is vannak buktatói, hiszen ilyenkor, ha a gyerek nem olyan, amilyennek a szülõk elképzelték, akkor nem a saját génjeiket okolhatják, stb... Nekem ez az egész a bababolthoz hasonlít, vásárolunk egy gyereket, de ha nem mûködik jól, visszavisszük (remélhetõleg a csere szóba sem jöhet, mert én ilyen örökbefogadónak többet nem adnék örökbe gyereket.)
Judit
 


Lányok! (és fiúk, ha volnának!)

Én úgy tudom, hogy Terry Black nem transszexuális (nem férfitestbe zárt nõi lélek, aki emiatt nem találja meg kiegyensúlyozottan önmagát), hanem traszvesztita. És elõadómûvész is egyben. Traszvesztita: olyan homoszexuális (hajlamú) férfiember, aki jól érzi magát nõi ruhában, gyakran nem is derül ki róla (ld. régebbi kismamatársunkat, akinek a férjérõl derült ez ki; gyerekük van, jó apának bizonyult, továbbra is házastársak, valószínüleg házaséletet is élnek, tehát a férj legyõzte homoszexuális hajlama által vezérelt vágyait). Mindezek mellett õ férfi, nem akarja átoperáltatni magát, ha nyiltan homoszexuális, akkor akként él. (Terry egy idõben együtt élt egy férfivel, tehát õ homoszexuális) emellett transzvesztita, nõi ruhában szeret járni. Mint nyilatkozta, akkor is nõi cuccba bújt, amikor nem vágyott rá, csak mert a közönsége ezt várta el tõle. (Ez gondolom olyan jellegû dolog, ahogy egy sportos alkatú fiatal nõ ruhát választ magának aznapra: lehet szexi miniruci, vagy farmer pólóval, de a kettõ közti átmenet is, elegáns kiskosztüm is. Más embernek látszik, mégis egy: tudathasadás és szexuális gondok, identitászavar nélkül).
Én nem igazán akarok határozottan állást foglalni az ügy egészében. Néhány dologban igen: egy gyerek nem kereskedelmi tárgy. Nem kérhetünk érte pénzt, nem adhatjuk le, ha meguntuk, s nem vehetjük el valakitól, ha visszakívánjuk. Ilyen komoly dolgokban szerintem is elõre megfontoltan, jól átgondoltan kell(ene) döntést hozni.
Terry már nem öltözködik nõi ruhába, nem a gyerek elõtt éli nemi életét sem. (Azt hiszem, mi, a heterok sem, a gyerek ilyen példát nem lát...)
Õ férfi, aki egyedül neveli (nevelné) örökbefogadott fiát. S mint modta, beszélne vele majd idóvel. Ha nem a gyerek elõtt smárol egy pasival, mi az a sokat emlegetett rossz példa? Nem hiszem, hogy összeállna valakivel. Senki gyereke nem kérdezi anyját-apját, hogy a jól ismert barát-barátnõ nem szexuális partner-e véletlenül. Gondolom értitek, mire gondolok.
Sok család van, ami teljesnek mondható, van apa, anya, ám nem az apa a családfõ, a döntéshozó, az erõsebb fél (mint Karcsi néniéknél valszeg), hanem a nõ. Itt sem egyértelmûek a nemi szerepek, gyakran lehet is gond belõle. Viszont önmagában mindkét szülõfél alkalmas a gyereknevelésre, más társsal "átlagszülõk" lennének.

S végül: vajon ez a felfüggesztés mit jelent: marad a baba, vagy nem?
(Megjegyzem, az anyja másnak akarja odaadni. Tudtátok, hogy az általa nevelt kislány, 2,5 éves, és a kérdéses Dani apja most alig 17 éves? A nõ szexuális beállíttságát mért nem vitatja senki? hány évesen nemzette a most 26 éves nõnek Erikát?)

Háááát...

Üdv:
Eszter
RebekAnna
 


Na, ismét beqkk egy percre!
Kedves kis Rágcsáló! / Pocok/ Te vagy a szívem csücske! Valószínû, rokon lelkek vagyunk, mert Neked is nehéz gyermekkorod lehetett. Én nyírségi parasztgyerek voltam/vagyok.Nem is tagadom.Ezért látom úgy a világot,ahogy.Nem volt rózsaszín gyerekszobám. Nosza, lehet bunkózni, tirpákozni, stb...A nézetem akkor is változatlan...
Karcsi...
Névtelen
 


Karcsi, Téged bántottak?
Olyan helyen voltál egyszer és "úgy" használtak, hogy ennyire ki vagy borulva?
Maminti
Maminti
 


A Ranschburg a tv-ben azt mondta, hogy 1. Terry transzexuális (persze, lehet hogy téved). Magyarul õ akkor lenne homoszexuális, ha nõvel feküdne le. (Õk azok, akik férfitestbe vannak zárva, természet tévedése).
Kettõ: transzvesztita olyan embert jelöl, aki szeret nõnek öltözni. Nem jelenti feltétlenül, hogy homoszexuális is. Egy kicsit olyan, mint a fetisizmus (jól írom ?).
Judit
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet:

 

cron