Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,
Nem tudom, járt-e vki hasonló cipõben... A szitu a következõ: tavaly szept-ben született a lányom, idén júniusban meg is jött a mensim annak rendje-módja szerint. Rendzserességrõl ne beszéljünk (30-tól 37 napig terjedõ ciklusok, de ez már "nemterhes" áéllapotban is így van), azonban szept-ben jött meg utoljára. Ma tartok a 48. napnál. Ma voltam orvosnál, õ is megerõsített, hogy nem vagyok terhes. De hogy uigazából mi van, õ sem tudja. Megvizsgált, manuálisan gondot nem taláélt, vett kenetet rákszûrésre, aztán abban maradtunk, hogy esetleg az az ok, hogy a lányom az elmúlt 1-másfél hónapban éjjelente óránként szopott (fogzik).
Végül is jól megvagyok mensi nélkül Kép, babát perpillanat még úgysem szeretnénk, csak hát idegesít a dolog, mert szvsz azt jelzi, hogy vmi nincs rendben.
Volt már vki ilyen helyzetben? Kimaradt (esetleg hosszabb idõre is) a menzesz miután egyszer (többszö9r) már megjött szülés után?
Nyugtassatok meg, hogy nincs baj...
üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Zsoka, nalam volt egy hasonlo helyzet, igaz joval a szules utan, amikor mar rendszeresen megjott havonta, igaz, sosem azonos idoben. Szal akkor ket honapig sehol semmi, mig vegul az UH kimutatta, hogy ciszta van a dologban. Elkepzelhetonek tartom, hogy ha cisztad van pl., akkor meg kicsi, tehat nem faj (nekem a vegen mar nagyon fajt a petefeszkem), de kesobb esetleg mar igen. Kar, hogy nem volt UH-d, ott kiderulhetett volna, hogy ez lehet-e a gond.

De persze az is valoszinu, hogy szo sincs cisztarol, en azert irtam le, hogy nalam mi volt, mert ez is szobajohet. Illetve ami meg eszembe jut, az a hormon, ami a szoptatassal is osszefugghet ugyebar.

Ne idegeskedj, az sosem jo!
Faline
 


Szia Faline,
De jó, hogy más is volt hasonló cipõben! Hát, ha ciszta lesz a dologban, az majd kiderül - volt már cisztám, akkora volt, hogy mûtéti úton kellett leszívni Kép. Végül is az még a jobbik eset - inkább ciszta, mint vmi nagyobb baj...
Persze azért annak jobban örülnék, ha a gyakoribb sdzoptatás miatt lenne (annak meg még inkább, ha mondjuk holnap megjönne Kép)
köszi, hogy írtál
üdv
Zsóka

ui: Egyébként kb. két hete már iszonatosan meg vagyok fázva, orrdugulás meg minden ami kell, talán ez is közrejátszik.
Zsóka (zsóka)
 

 
 

Zsóka
Nekem volt ilyen, és pajzsmirigytúlmûködés miatt nem jött meg.
léda (léda)
 


Szia Zsóka!

Nekem is volt, egy hónap teljesen kimaradt, de az orvosom nagyon rendes volt, mert nyugtatott, hogy ez aztán egyáltalán nem rendellenes állapot (én is szoptattam ezidö alatt, igaz, hogy nem sokat, csak éjszaka meg elalvás elött), van, hogy többhónapos kimaradás után hormonnal hozzák vissza a menzest. Erre szerencsére nem került sor, mert a következö annak rendje és módja szerint megjött. Úgyhogy szerintem ne idegeskedj, persze könnyû azt mondani!
Fel a fejjel! Kép

Szia : Norcsi
norcsi (norcsi)
 


Sziasztok,
Léda, mik a pajzsmirigytúlm- tünetei? (Vannak egyáltalán?) Mert úgfy érzem, nekem a nyakam egy picit vastagabb mint volt, voltam pajzsmirigy uh-on, de azt írták, normális méretû.
üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Zsoka, eszembe jutott meg valami. Nekem vegul Norcoluttal hoztak meg a mensit, miutan persze jol megneztek UH-n, hogy tenyleg nincs-e baba, foleg a petevezetoket neztek, mert ugye ott fajt jobban.

A dokid mit mondott meg azon kivul, hogy talan csak a szoptatas? Megbizol benne annyira, hogy ha o nem aggodik, te sem tegyed?
Faline
 


Sziasztok!

OFF

Faline! Hát te merre csavarogsz állandóan? Olyan rég nem hallottam rólatok... Kontaktáljunk?

Dia

ON

Bocsi:

Dia
Dia
 


Faline,
Faline, ez jó kérdés. Ez egy ügyeletes doki volt a klinikán. Igazából jó lenne kivizsgáltatni ezt a pajzsmirigy-dolgot (májusban voltam pajzsm.uh-on, de semmi más vizsgálaton nem), hátha attól van. Nem tudom, nem vagyok olyan biztos benne, hogy a szoptatástól van - kivárok még egy ciklust, aztán meglátjuk. Elmegyek dokihoz, asszem. Terhes tutira nem vagyok (párom majd' két hónapja elutazott), viszont nem tudom, ez a hormongyógyszer, amivel megindítják a mensit, bekavarhat-e a tejtermelésbe, ui. szoptatni szeretnék még jó sokáig. Úgy egy évig kb.
Egyébként pedig mivel egyébként is hormonzavarom van, nagyon-nagyon ódzkodom a hormongyógyszerektõl (többek között ezért nem is szedek fogamzásgátlót, ill. a hormosproblémáimat se hagytam hormonbogyókkal orvosolni).
üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Zsoka, ugy gondolom, hogy egy no es egy anya osztonszeruen megerzi, ha baj van. Probalj meg hallgatozni kicsit magadban, mit sug a belso hangod?

A hormonokkal detto igy vagyok, bar extra esetben hajlando voltam kivetelt tenni, es ezeket nem is bantam meg.

Mit vesztesz azzal, ha megnezeted magad mas dokival is? Semmit, igaz? De talan sikerul megnyugodnod. Most mar csak a megfelelo orvost kellene megtalalnod...

Milyen hormonzavarod van? Ez is bekavarhat, nem?

Meg aztan lelkileg is boven belefer szerintem ilyesmi, ha esetleg tortent valami mostanaban (nem par nap tavlata), ami megrazott vagy megerintett, szerintem kihatassal lehet a mensire is.

De nem akarok tul okosnak tunni, ezek mind csak tippek.

Probalj meg nem izgulni, ragodni, az sem kedvez a mensinek... Ha nagy baj lenne, ugyis tudnad mar ott belul meg annak mar komoly tunetei lennenek szerintem.
Faline
 


Sziasztok!
Nalam is furcsa dolgok tortennek, ami a menstrualast illeti... anno nalam is volt egy kethonapos kimaradas, amikor abbahagytam a szoptatast, azt az orvosom is rafogta a szoptatas elhagyasara. Azota a legrovidebb ciklusom is negyven napos volt. A parom mar azzal szokott viccelni, hogy foldonkivuli vagyok, hiszen valamilyen mas holdhoz alkalmazkodik a ciklusom... Kép De annyira ossze-vissza jon meg, hogy nem birom kovetni. A doki szerint semmi bajom. Engem viszont bevallom, b=nagyon zavar a dolog. Nem lehet kiszamitani, regebben szabalyosan orara tudtam, hogy mikor fog megjonni, most meg a hetet sem tudom, egyfolytaban tamponokkal meg betetekkel felszerelkezve jarok, nehogy meglepetes erjen. Ezen hogy lehet segiteni? Raadasul azert jo lenne majd nem sokara egy harmadik gyerek is, es ha ennyire meg vagyok zavarodva hormonalisan, akkor hogy fogjuk osszehozni?????
Udv
Eva
Eva
 


Sziasztok,
Faline,
Az a helyzet, hogy a párom két hónapja elutazott, jövõ héten kelene emgjönnie, egy hónapja semmit nem tudok rla, nagyon izgulok miatta - szóval ez is lehet akár. Meg beteg is vagyok kb. két hete, egyedül a két gyerekkel még gyógyulni se tudok rendesen - ez is lehet.
A hormongondom miatt nem hiszem, mert ugyan anno, amikor kiderítették mi van, peteérésem ugyan nem volt, de 13 éves koromtól a menzeszem - többé-kevésbé szabályosan - mindig megjött. Inkább azt hiszem, hogy a felhúzott idegállapot és/vagy a jó hosszú megfázásom lehet az oka.
Szoptatni még mindig szoptatok, Ábelt (elsõt) 22 hónapig szoptattam, 11 hónapos volt, hogy megjött, semmi gond nem volt utána. Tejem van, hálistennek. Egyébként akár terhes is leehtnék, mert olyan szarul vagyok, kezd a gyomrom is rendetlenkedni. De hát biztos, hogy nem, hacsak meg nem szállt a Szentlélek Kép, az meg nem valószínû... Kép
A belsõ hangom meg össze van zavarodva...


Éva,
Az összevissza menzesz még nem jelenti azt automatikusan, hogy nincs peteérés! Csak egy kicsit nehezebb összehozni így a babát... Nekem pl. 32-35 napos cilkusaim vannak (voltak Kép), peteérésem a 18. napon van. Dokid mit mondott arra, hogy szeretnétek babát? Mert így vagy mindennap "babát gyártotok", vagy ki tudja... Esetleg hõmérõzéssel meg tudod állapítani, hogy mikor van peteérés. Egyébként együttérzek veled, nagyon rossz lehet. Nem néztek nálad hormonszintet? Valami biztos van, ami okozza ezt a szabálytalan ckilust.
Még vmi eszembe jutott: nem lehet, hogy csak az egyik petefészked mûködik? Normál esetben egyik hónapban az egyik, másik hónapban a másik termel petét. Ezt uh-gal meg tudják nézni (meg az említett hõm. görbe).
Csak azért vagyok ilyen m*rha okos, mert egyszer végigcsináltam egy ilyet, az említett peteérés-hiány miatt. (Mellékesen jegyzem meg, hogy végül is semmit nem szedtem, hogy legyen peteérésem, a dokik meg a védõnõ csodálkozott is, hogy hogyan hoztuk össze a babát...)
puszi
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Koszi Zsoka, valoszinuleg igazad van, marmint abban, hogy csak az egyik petefeszkem mukodik. Meg a terhessegeim elott volt egy mehenkivuli terhessegem, aminek kovetkezteben a bal petefeszkem "nem mukodik" Hormonszintet eddig nem mertek, hala Istennek a ket gyerek minden elozetes probalkozas nelkul jott ossze-ahogy mondani szoktak egybol egy, kettobol ketto...Kép-de akkor annyira kiszamithato volt minden a menzeszemmel kapcsolatban, most meg tiszta zavar az egesz. A homerozes jo otlet. Marcsak azert is, hogy tudjam, van-e egyaltalan peteeresem.
Viszont amit te irtal, az elgondolkodtato. Szerintem a lelki "nyavalyaidnak" sok koze lehet a dologhoz. Az idegeskedes nem tesz jot ezeknek a dolgoknak. Nem fogytal pl. sokat az elmult idoben? (A dokim szerint nekem attol lett ifjukoromban a mehen kivuli a terhessegem, mert nagyon rovid ido alatt fogytam le 23 kilot)
Furcsa, de a lelki gondok sok hulye betegseget tudnak produkalni. Most jovok a baratnomtol, akinek iszonyatos kiutesei vannak, allergias jelleguek, minden nap injekciot kap, melle pedig nyugtatot, ugyanis az orvosa meg van gyozodve rola, hogy a baj lelki eredetu.
(Most eppen merre jar a ferjed?)
Udv
Eva
Eva
 


Kedves Éva,
Még egy eszembe jutott: régebben lehetett kapni a patikákban a PG53 nevû (ha jól emlékszem) peteérést muató kis mikorszkóot, nyálból agy hüvelyváladékból kellett rá twenni egy picit, és megmutatta, van-e peteérésed akkor vagy nincs. Nekem sose mutaott, de aztán derült ki, hogy nem is volt. Van orvos, aki azt mondja, nem ér az egész semmit, de sokan monják, hogy jól mûködik. Szvsz magamat is megnézhetném most...

Amit a lelki nyavalyákról írsz, végül is abvszolút lehet, de voltma már szarabb helyzetben is, és az meg se roggyantotta a ciklusomat...
Igaz az is, hogy nem volt két lurkóm, akiket istápolni kellett volna a magam nyavalyága mellett...
Zoli majd' két hónapja utazott el, szept 30-án hallottam róla utoljára (helyesebben 29-én, akkor írt), azóta semmi. Idegesített ez az amerikai-afgán dolog is, meg rémlátásaim és rossz elõérzeteim lettek (sajna néha bejönnek), Zoli meg nem írt azóta (persze ez nem jelet semmit). Csak hülye sdolgokra gondolok, közben meg nyugtatgatom magam, hogy csalánba nem üt a mennykõ.
Fogyni nem fogytam, viszont híztam három kilót (pedig végre 58 kg voltam megint, és lejjebb is akartam menni), csak épp sanyarú magányomban túl sok lengyel bocikaramelláte ttem...
Zoli most Kacmsatkán van, remélem már nem sokáig - elméletileg jövõ vas. érkezik. Minden nap úgy nézem meg az emileket, hátha... Aztán semmi... KépKép Na de majdcsak...
üdv
zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Szia Zsóka!

Nekem a Nikinél 1,5 éves korában jött meg elõszõr, most pedig voltam természetdokinál, hogy kitisztítsa a szervezetem, és az elsõ kezelés után ( tû a fülben + talpmasszázs) másnapra megjöttem. Lehet, hogy neked is egy ilyen kezelés kéne.

Puszi
Magdi
gallainemagdi (gallainema
 


Szia Magdi,
Lehet... Én most azt mondtam magamnak, adok még egy ciklusnyi idõt, aztán még egyszer elmegyek nõdokihoz. Hol voltál egyébként?
Egyébként érdekes, úgy ettem észre, hogy az elsõ babánál viszonylag késõn jön meg a legtöbb mamának, aztán minden további babánál egyre hamarabb. Nem?
üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Nekem 2 honap utan megjott. Szinte alig mult el a szules utani verzes es mar meg is jott, es azota is mindig viszonylag rendszeresen. Na nem annyira mint elotte, de azert hozzavetolegesen normalisan. Ugyhogy nekem nem volt kenyelmes mensi nelkuli idoszakom csak a terhesseg alatt. Pedig meg most is szoptatom a Bencet, es 5 honapos koraig csak anyatejet kapott. (elso gyerek)
Ezt most csak arra irtam, hogy azt irtad Zsoka, hogy az elso babanal kesobb jon meg.
Az eredeti kerdesedhez sajnos nem tudok semmi okosat hozzaszolni.

Agi
Agi
 


Szia Ági,
Azt írtam, a legtöbb mamaánál Kép. Kár, hogy Te nem tudtad kiélvezni - én legalábbisd nagyon jól megvoltam nélküle Kép. Tényleg, egyáéltalán nem hiányzuott. Csak most. Kép
Végül is gondolom alkat kérdése (is).
puszi
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


zsóka, nagy magányodban megnézhetnéd az emiljeid, végre valahára fotókat küldtem neked zoziról meg döndirõl!!!puszkó!!és megdicsérhetnál hogy milyen ügyi voltam!!
zorkanya
 


utána meg azt is elárulhatnád hogy fel tudod-e tenni õket ide a babanetre...megköszönném, de állitólag nem megy igy a dolog????de te már tettél fel olyan fotókat amiket emilben kaptál? Nem??
zorkanya
 


bocs a többiektõl -offolásért! uff-(ezt valaki már elõtte.. de jó poén!!)
zorkanya
 


Sziasztok!

Nekem akkor jött meg, amikor a fiam hét hónapos volt. Teljesen rendben lévõnek találtam, csak kicsit váratlanul ért. Az pedig méginkább, amikor másfél hét elteltével megjött újra. Teljesen szabályosan, úgy, mint az elsõ. Ugyanez lejátszódott egy hónappal késõbb is, tehát megint kétszer jött meg. Azután beállt és normálisan mûködök. Gondolom a két petefészek nem tudta, hogy ki a soros és biztos, ami biztos alapon, egyszerre érleltek... Kép

Hami
Hami
 


Sziaszotok!

Ha van idõtök, olvasgassatok bele a Már megint megjött-ös topicba, ott a lányok már nagyon kikupálódtak, sok ötletük van. (pl. hõmérõzés sem mindegy hol, mivel és mikor; ovulációs tesztek terén is profik, stb. stb.)
Egyébként én is a kisebbséget (?) gyarapítottam, elsõ gyerekkel elég hamar megjött, az ikrekkel késõbb. De bõven szoptatás mellett mindkétszer.

Ildi
PIldi (pildi)
 


Szerintem nem kell annyira komolyan venni ezt az egesz ciklus dolgot. Annyira semmi esetre sem, hogy hormonkezelesre adja az ember a fejet. En ezt megtettem sajnos, ugyanis egy doki rabeszelt, hogy ha rendbe "hozzuk" az amugy szabalytalan ciklusomat, akkor nem leszek pattanasos. Hat raalltam, felirt fogamzasgatlot (Diane), aztan 8 honap mulva azt abbahagytam, jott a Bromocriptin (es kozben homerozes) ujabb 8 honapig es azt allitotta, hogy termeszetes uton nem lehet majd gyermekem. Mikor a Bromocriptin melle ujabb hormongyogyszereket irt fel nekem besokalltam es azt mondtam, hogy eleg, nem szedek tovabb semmit. O erre, hogy majd meglatom, nem lesz igy gyerekem, mert nincs rendes ciklusom. De hat akkor meg nem is akartam gyereket...
Egy ev mulva ugy dontottunk, hogy jo volna egy utodot osszehozni: a ciklusom hol 30 hol pedig 40-50 napos volt. Es az elsore osszejott(most a negyedik honapban vagyok), pedig csak a terhessegi vitamint szedtem es a hormongyogyszerek is addigra teljesen kiurultek a szervezetembol.
Szoval ezek utan en nem adnam tobbet a fejemet ciklus-rendbetevo (ami vegul is eredmenytelen volt) gyogyszerek beszedesere. Egyszeruen csak nem vagyunk egyformak es allandoan valtozunk...
Flora
 


acjteqwertzzzzzzzzui
norcsi
 


Figyelj!

Légyszíves ne irkálj nevemben, Jó? Mert már többször is láttam, hogy máshol is jelentkeztél ezen a néven.

Kösz: Norcsi
norcsi (norcsi)
 


Flora,
Én isd szedtem a Diane 35-öt, kerek egy hónapig, aztán (jobb késõn mint soha alapon) végiggondoltam az egészet, és kidobtam a fenébe. Mert jó, szõrös vagyok, meg pattanásos, és lehet, hogy ez elmulasztja, de lehet, hogy a hormongyógyszer miatt tíz év múlva kinõ a harmadik fülem (erõsen sarkítok, de értitek, mit akarok mondani: nincsenek még ezek a hormontabletták olyan régen használatban, hogy ismernék a hosszú távú hatásait.).
Egyébként ritka szabálytalan ciklus mellett estem én is teherbe (2x is Kép)
üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Flóra, Zsóka,
Olvastam a Diane-val kapcsolatos tapasztalaitokat és sajnos én is valahogy úgy jártam ahogy Flóra járt, vagyis a rendes 27-28 napos ciklusaimat a gyógyszer úgy "rendbe tette", hogy jelenleg egyáltalán nincs ciklusom, ugyhogy orvosi vizsgálatok elé nézek ha nem rendezõdik magától.

Breki
Breki
 


Breki,
Menzeszed sincs vagy csak peteérésed nincsen? Gondolom hormonálisan fgonak kivizsgálni. Melyik kórházba jársz? Mit mondott a doki, ha nem talál rendben, akkor hormongyógyszert kapsz? (Kutyaharapást szõrével... Kép)
Sok szerencsét és jó egészséget
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Sziasztok, lányok!

Szerintem egyáltalán nem érdemes aggódni a kimaradt, vagy rendszertelen mensi miatt, ha amúgy minden OK. A tesóm járt úgy, hogy az elsõ szülése után egyáltalán nem menstruált, mégis lett második babájuk, másfél év korkülönbséggel. Azon már meg sem lepõdött, hogy a második szülés után két évig szintén semmi. Õ is volt párszor orvosnál, de nem találtak semmilyen rendellenességet, úgyhogy végül belátta, hogy nincs miért aggódni. Most bezzeg visszasírja azokat a szép idõket, amikor nem kellett ezzel foglalkoznia.

A pajzsmirigy rendellenesség tünetei: indokolatlan hízás, rossz közérzet, állandó fáradtságérzet, és nõhet a láb vagy az orr, de az már csak nagyon durva esetben. A gyors hízásra érdemes odafigyelni.

Brigi
Brigi
 


Szasiztok,
Oké Brigi, nem aggódom Kép.
Pajzsmirigy: én híztam 3 kilót, igaz, ettem csokit meg bocikaramellát, akkor ez most sok vagy kevés (komolyan kérdezem).
Állandó fáradtságérzet szintén megvan, de hát melyikünknél, melyik gyesen lévõ anyukánál nincs meg Kép?
El kellene mennem pajzsmirigy kivizsgálásra. Komolyan duzzadt egy picit a nyakam.
Nagyon köszi, hogy írtál.
Zsóka

Zsóka
 
 


Zsóka, Brigi,

Sajnos nekem a vérzés elmaradás az a gyógyszer elhagyása után alakult ki. Most szeretnénk lassan babaát és ez azt hiszem rendellenes állapot ( bár nem orvos vagyok).Nem gondoljátok?
Breki
Breki
 


Zsoka

Masfele olvasgatva latam hogy van eros fejfajasod, nem lehet hogy ez a ket dolog ossze fugg?

Napocska
 


Breki,
a vérzés elmaradása (laikus vagyok szintén Kép) annyit jelent, hogy az adott ciklusban nem jött létre terehsség, ezért a méh nyálkahártyája leválik. Ez pedig vmelyik hormon hatására történik (na, most nagyon okos voltam, nyilván ezt mind Te is tudod). A csavar az a dologban, hogy pl. hiába van az embernek akár napra pontos 28 napos ciklusa, az mégse garancia arra, hogy peteérés is van (nálam ez is megesett Kép). Szvsz (fõle, ha lassacskán szeretnéek babát), akkor ideje elmenni a dokihoz. Mióta nem jött meg? orvos mit mondott rá?

Napocska, Lehet, hogy köze van a kettõnek egymáshoz, bár valszeg migrénem van Kép, ill. nem idegösszeroppanás, de nagy féradtság miatt (vö: a férjem két hónapig külf-ön volt). Ma egész nap fájt a fejem Kép.

Mellesleg: a férjem tegnap ért haza, ma pedig MEGJÖTT Kép Kép
üdv
Zsóka

Zsóka
 
 


Kedves Zsoka! te is fejfajos vagy? Engem is gyakran kinoz a fejfajas, en mindig rafogom a frontokra, de ez egy elegge gyatra indok, tudom.
No, legalabb megoldodott a mensrtuaciod gondja.... Kép es a ferjed is hazajott, miert akkor a mergelodes?? KépKépKép
Udv
Eva
Eva
 


Hehe, vajon miért is mérgelõdöm Kép?
Tudod Éva, gyerekkormoban nagyon sokat fájt a fejem, aztán tíz éves voltam, amikor rájöttek, hogy orrsöváényferdülésem van. Elküldtek fizikoterápiára, vmilyen rövidhullámot vagy mit kaptam a fejemre - lehet, hogye zért lett késõbb hormonzavarom?? Na mindegy, de azóta nem fájt a fejem. Most meg már ötödik napja...
Lehet, hogy akinek hormonzavara van, annak van plusz fejáfájása is?
Egyébként most ezt a fejfájást inkább a nagy fáéradtságra meg idegeskedésre fogom. Kíváncsi vagyok, fáj-e még majd...
Többekkel beszéltem, és érdekes, hogy azoknak van inkább migérnes jellegû fejfájása, akik keveset és/vagy rendszertelenül alszanak, nem pihenik ki magukat. Nálam ez is lehet ok. (Meg még mi minden...)
üdv
Zsóka

Zsóka
 
 


Zsóka,
Ma van a 41. nap mensi nélkül. A dokival beszéltem õ még javasolta, hogy egy hetet még várni kellene, utána alapos vérvizsgálat(hormonszintekkel) és utána meg kellene beszélni a továbbiakat. Azóta én is utána olvastam a dolgoknak és három hónapig elõ szokott fordulni, hogy gyógyszer abbahagyása után nem indul be a szervezet mechanizmusa. A dolgot bonyolítja az is, hogy nekem magas prolaktin szintet állapítottak meg augusztusban (bár akkor még javában szedtem a gyógyszert). Tudom, hogy ugymond aggódalomra nincs semmi ok (hiszen nem vagyok terhes, és valószínû nincs nem visszafordítható folyamatról szó) de mégis aggaszt, hogy a gyógyszer szedése elõtti rendes ciklusaim (27-28 napos) egyáltalán visszaállnak-e és meddig kell még várni arra, hogy végre megjöjjön normálisan.
Nem dühítõ másik topic-ban a lányok azért izgulnak, hogy ne legyen mensijük és pedig várom mint a .....?

Breki
Breki
 


Kedves Zsoka!
Amit a rendszertelen, es nem pihenteto alvasrol mondtal, abban lehet valami. Plusz nalam meg a szemem is kozrejatszik. (het evesen volt egy nagyon csunya balesetem, beleszurtam egy kest a jobb szemembe, nagy mazlim volt, hogy nem kellett kivenni a szememet, mindenesetre mindossze 9-10%-ot latok vele)Eddig nem zavart, de mostanaban nagyon rossz.
Egyebirant ugy dontottem, hogy megnezetem en is a hormonszintemet. Jo lenne tudni, hogy mitol vannak ezek a negyven napos ciklusok.
Udv
EVa
eva
 
 


Zsoka, olvastam, hogy megjott vegre es a ferjed is Kép Jol tippeltem akkor, hogy az idegeskedes miatt kesik Kép))

Egyebkent nem tobb, fajdalmasabb stb.?
Faline
 


Breki!

Tabletta után magától helyreállás idejére inkább 6-8 hónapot mondanak a dokik! Ha viszont mész és utánajársz, megint kapsz egy rakás jobbra balra hormont. Talán érdemes még várni.
Ildi

Ildi
 
 


Sziasztok,

Breki:
Egyetertek Ildivel, mert en is igy voltam, mikor abbahagytam a Tri-regolt. Aztan kaptam hormongyogyokat, attol megjott EGY ALKALOMMAL, majd megint semmi. Szoval biztos kell ido mig rendezodik a dolog. /de nagy gond nem lehet, mert en ilyen rendszertelen menzi mellett lettem terhes, es minden rendben volt/

Faline:
irtad, hogy neked volt cisztad. Szerinted GYANUM lehet,ha ket menzi kozott volt minimalis verzesem /edzes utan/, igazabol a hasam nem faj, viszont a fejem igen, es ez nem megszokott, sot!!
Talan faradtabb is vagyok mint szoktam.
Lehet, hogy ez is hormonalis dolog...:-(

Beatrix
dbeatrix
 


Sziasztok,
Breki,
szerintem is korai még bármit tenned. Ezek szerint kb. másfél hónapja hagytad abba a bogyószedést? Egyetértek Ildivel, érdemes lenne várnos még egy-két hónapot. Fõleg, ha nem akarod, hogy hormonokkal szedjenek rendbe. Mr Spockot kérdezted már? (Ismered? Ha nem, legközelebb berakok ide egy linket a "rednelõjébe"). Különben pedig asszem elferdíthetjük kicsit a mondást, és mondhatjuk, hogy a nõk két dologért hajlandók mindent megtenni, hogy megjöjjön nekik, és hogy ne Kép.

Éva, borzasztó, amit a balesetedrõl írtál. Tényleg nagy szerencséd volt... Migrén: a párom is azt mndta tegnap, amikor ezt emlegettem neki, hogy õ is észrevette, hogy amikor rendesen alszik, akkor sokkal kevesebbszer fordul elõ a migrén. Most két hónap alatt egyx volt neki, egyébként pedig hetente elõfordul Kép.

Faline,
tkp. majdnem olyan, mint mindig (sõt, máskor jobban görcsölök), viszont sötétebb. Hogy ez mitõl van? (Azért ehhez is kell némi magamutogatás, hogy az ember országnak-világnak ilyenekrõl írjon, nem? Kép)
Egyébként a fejem ma is fájt, báér nem olyan erõsen, mint eddig... Azt hiszem, nyitok egy migrénes topikot.
üdv
Zsóka

Zsóka
 
 


Zsoka,

a fejfajasnak meg tobb oka lehet Kép A vervesztes sem kizaro ok, meg itt ez a hulye idojaras is... Hogy miert lehet sotetebb? Talan regebbi, alvadtabb a ver? Bar nemtom, miert gyult volna csak ugy ott bent...

Magamutogatas? Nem hiszem... Tanacstalansag, segitsegkeres Kép Es ezert jo a Babanet is, tobbek kozott. Aki maskepp fogja fel, az meg tehet egy... ;)

Faline
 
 


Beatrix,

a kozti verzes megint mas moka, ugy tudom. Pont mostanaban neztem utana egy kedves baratnom miatt, ha erdekel, megkeresem, miket talaltam.

Miert gondolsz cisztara?

Faline
 
 


Faline,

azert, mert ugy tudom /en is egy ismerosom reven/, hogy kozti verzeseket okozhat.
Legyszi kuld at amiket talaltal a baratnodnek.
cimem: disney86@hotmail.com
Nagyon koszonom.

udvi, Beja
dbeatrix
 


Sziasztok,
Lassan befejezem az idejárást, nincs miért Kép. (Mellesleg 60. napra jött meg... Szóval kimaradt egy ciklus. vagy mi).
A fejem ma nem fájt. Helyette viszont a fogam. Begyulladt, egész nap majd' megõrülök, holnap megyek fogorvoshoz.
üdv
Zsóka

Zsóka
 
 


Zsóka,
Nem hallottam Mr. Spock-ról illetve akirõl én hallottam az ygerek betegségekkel foglalkozik.
Ki õ??
Breki

Ps.: Beszéltem a dokival holnap megyek vérvételre és mindenféle hormonszinteket kér viszgálat gyanánt. Ma tartok a 42. napnál, hogy nem jött meg a gyógyó abbahagyása utáni megvonásos vérzésem óta.
Egy hét múlva meglesz az eredmény, és talán kiderül mi az oka annak, hogy nem jött még meg (terhesség tutira kizárva).
Próbálom a dolog jobbik (?) oldalát nézni, addig sem kell betétet vásárolni, de hát kezd a türelmem elfogyni...

Breki
Breki
 


Szia Breki,
Ez a Mr Spock nem az a Dr Spock. Kép
Akirõl én beszélek, egy Ámerikába kiszakadt hazánkfia, szülész-nõgyógyász, aki azzal tölti kevéske szabadidejét, hogy tanácsokat ad a neten keresztül.
Remélem sikerül ide bekopiznom a virtuális rendelõje linkjét: (Indexen rendel)
[url=http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9041994&uq=34" TARGET="_top]http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9041994&uq=34[/url]
Innen a babanetrõl is sokunknak adott már jó tanácsot (és utólag nagyon sokszor beigazolódik, hogy bizony neki volt agaza az emberlánya nõgyógyászuával szemben...)
Szvsz érdemesmegkérdezni, pénzbe nbem kerül Kép
üdv
Zsóka

Zsóka
 
 


Kedves Lányok!
Szeretnék tõletek tanácsot kérni. Eddig nagyjából rendszeres, 30 napos ciklusaim voltak, maximum 1-2 napot késett. Most a 40. napot nyûvöm, sehol semmi, ami elméletileg jót is jelenthetne, mert nagyon szeretnénk kisbabát.Kép A tesztjeim viszont (Clearblue, Gábriel) negatívak lettek. (Reggeli vizelet.)
Van valaki, akinek ennyi idõsen még - volt a teszt, és csak késõbb lett +? Vagy szokott ennyit késni idegeskedés miatt is? (Baba szempontból türelmes vagyok, mert ez még csak az 1. ciklus, szóval még nem számítottam "eredményre", nem görcsölök emiatt extra mértékben.)
Elõre is köszi a segítséget,
anilla.
 
 


Szia Anilla!

Nekem a lányomnál negatív volt a teszt a 7. hétig! A 8. héten már tapintással megmondta az orvosom, hogy itt baba lesz. A teszt ezek után lett csak poztív.

Kb. öt féle tesztet kipróbáltam addig is!

Szóval szerintem bizakodhatsz!

Szia
Andi2
andrea (andrea)
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet:

 

cron