Új privát üzeneted érkezett!

Kedves várandós és kisgyermekes kismamák!

Szeretném a ti tapasztalaitokat is begyűjteni a WestEnd City Centerrel kapcsolatban, hogy megfelelő mennyiség birtokában reklamálhassunk a vezetőségnek.
Az elmúlt hónapok alatt meglehetősen sok rossz tapasztalattal "gazdagodtam" ezen a helyen.
Kismamatársaimmal rendszeresen szervezünk a tetőteraszon találkozókat. Ezalatt az idő alatt a következő problémáink támadtak:
1. A szoptatós kismamák hiányolják a pelenkázó- és szoptatásra alkalmas helyiségeket.
2. A kis táblákat amin megjelölték, hogy a pocakos kismamákat előre kell engedni a pénztáraknál rendszerint elrejtik egy láthatatlan sarokba, és ha az adott kismama szólna (ahogy ez a táblán is szerepel), hogy már nem bír álldogálni még egy fél órát, akkor ingerülten visszküldik a helyére, vagy a vállukat rángatják mondván: "Akkor ne ide jöjjön vásárolni!". (Pl.: Match)
3. A múlt héten pénteken három barátnőmmel indultunk illemhelyet keresni (ketten a 9., egy 8. és én a 6. hónapban). Mire az épület közepéig elmentünk az sem volt kis (tor)túra, de amikor egy biztonsági őr elzavart minket, takarításra hivatkozva akkor már egy kicsit elcsüggedtünk. Megkértük szépen, hogy legalább egyikünket aki már szinte rosszul volt, engedje be, erre mondta, hogy ott a mozgássérült WC. Odacaplattunk, de persze az zárva volt. Mikor ezt említettük neki, gúnyos röhögcsélés és kellemetlen megjegyzések közepette elzavart bennünket.

Hát erről ennyi!
Remélem, ha kellő mennyiségű hozzászólást gyűjthetek, hamarosan jobbá és kényelmesebbé tehetjük ezt a belvárosi bevásárlóközpontot.
Köszönettel:
Hicudzsi

 


Hicudzsi,

Igazából jó lenne, ha minden nagyáruházban lenne baba-mama szoba.

mellékhelyiség: hááát, sajnos ilyenek a biztonsági őrökKép, ez elég szomorú. Sokmindent nem tehetsz ellene, max. jelzed az áruházban.

Sorbanállás: ennek tábla nélkül is így kéne működnie.

Amúgy meg szerintem van egy csomó más bababarát hely, ahová talikat lehet szervezni. Miért pont a WestEnd?

Szila
 
 


De miert NE a WestEnd? Mert bunkok? Nekik egyszerübb, ha rajuk hagyjuk...
Névtelen
 

 
 

nekem hiányoznak a napernyők vagy "sátrak" a homokozó felett.
A west endben nem tudom miújság, de az állatkertben tuti hiánycikk.
Ezekben a melegekben nem lehet megmaradni, szegény gyereket meg nem merem kiengedni a tűző napra.
Ezért mi a tetőteraszokat kerüljük. nem valami bababarát helyek.
Névtelen
 


Sziasztok Lányok!
Valóban nem tehetek ellene semmit, de rosszabbul érezném magam, ha meg sem próbálnámKép) Ugyanis én képes vagyok bekopogtatni a vezetőséghez az összegyűjtött és kinyomtatott hozzászólásokkal. Köszönöm Névtelen, hogy a napernyőket említetted.

Szóval szerintem: nem szabad beletörődni, mert többek között ezért olyan beteg ez a társadalom.

Üdv mindenkinek:
Hicudzsi

 


Sziasztok!
Nekem lenne néhány megjegyzésem. Nem a Westend hanem akármelyik másik bev.központ bárhol az országban.

1. a játszóházakban a játékok nemigen vannak takarítva fertőtlenítve. Nem voltunk túl sokat a gyerkőccel, de majdnem mindig sikeresen összeszedett valami kis hasmarsot vagy egyebet.... (pl Szegedi Tesco)

2. a pelenkázó sosincs nyitva. Mindig el kell menni a kulcsért, ami általában a bev.központ másik végében van, majd visszajönni kicserélni a szarost, majd bezárni és visszavinni a kulcsot. Nincs bennem kilóméteróra, de szivesen lemérném egyzser! (pl Szeged Pláza)

3. a pelenkázóhelyiségben egyszerűen nem tudok hova pakolni. Van a kézmosó meg egy kopott állványféle amire a gyereket rakom. Na most a gyerek ficánkol, egyik kézzel le kell fognom, míg a másikkal pelenkázok, a harmadikkal kiveszem a táskámból a pelenkát, a negyedikkel meg megtörlöm bekrémezem a popsit! Szóval nem tudom sehova kikészíteni előre a pelust,krémet,törlőkendőt, mert egyszerűen nincs hova. (Szeged Tesco) Ráadásul piszkos bent minden.

Szeged belvárosában egyetlen egy helyen sem tudom tisztába tenni a gyerkőcöt, mert sehol sincs pelenkázó. Esetleg a Burger Kingbe, de oda meg 20 lépcsőn kell felmenni, meg aztán 20-on lemenni a pincébe, ugyanis ott a wc. Na most ezt oldjuk meg babakocsival, egyedül (kettesben a gyerekkel)

Úgyhogy én nem "szarozok" Kép az utcán a parkban, vagy ahol ér bennünket a "baleset", na én ott teszem tisztába a gyereket. Alá teszek textilpelenkát, és nem dobom el az utcán teli anyagos pelust (pedig megtehetném, mert nagyon laza vagyok, meg mert ez "kelet európa,és sehol sincs pelenkázó, meg szoptatós helyiség..."), hanem becsomagolom zacsiba és konténerbe dobom, még csak nem is a kis zöld utcai kukákba!Nagyon rendes vagyok! Ugye Ti is?? Kép

Hicudzsi, ha elküldöd a papírt én bizonyIsten aláírom!!KépKép De akkor ne csak a Westendbe menjél el vele, hanem egyenesen az X minisztériumba, vagy nemtom hova.......a Magyarországi Bevásárlóközpontokat Felügyelő Bizottsághoz Kép ha van ilyen, ha nincs, csináljunk, vállalom az alelnök szerepét KépKép

Csak történjen már valami!!!!
Puszi és sok sikert!Kép
Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Hicudzsi!

A Westendbe van külön pelenkazó és wc is.

Ha abban az egyben éppen takarítottak miért nem mentetek egy emeletet fel vagy le? Nem csak egy helyen van wc.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Bigacsiga

Van pelenkázó a WestEnd-ben, de elég szerencsétlen kreálmány, aki kitalálta, tuti, hogy életében nem pelenkázott rajta gyereket. Szoptató helység viszont nincs (vagy csak mi voltunk a barátnőmmel bénák és nem találtuk), így a WC-ben szoptattunk (a pelenkázósban), ahová kb. 20 másodpercenként benyitogattak azok a kisgyerek nélküli nők, akik nem akartak egy ajtóval arrébb menni, sőt, egy pasi bejött, mert állítólag be volt zárva a férfi WC. Még jó, hogy nem küldött ki bennünket.

Ennyi.
Toffifee
 


Bocs, lemaradt a Kata!

Toffifee
 


Kata

Most néztem a profilod, Te is IV-ker? Én is. Srácaid jóképűek és milyen klassz nevük vanKép

T.
 


Toffifee!

Nem kell bocsánatot kérni hallgatok mind a három fajtára. Kép Kép Kép

IV. ker, kicsi a világ... Kép
A te manócskád meg milyen édesen szundizik. Kép

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Bigacsiga!
Nem tudom voltál-e már várandós. Vagy akár volt-e már úgy veled, hogy alig bírtad visszatartani, szinte rosszullettél... Ha figyelmesen elolvastad láthattad, lementünk végül egy szintet, de itt az eljárás minősége a bosszantó.

Magyarországon nincs sajnos kultúrája a várandósságnak. Az emberek nem adják át a helyet a tömegközlekedési eszközökön és ha babakocsival mersz utazni úgy néznek rád, mint egy véres rongyra.
Tudom, hogy ez nem lokális hanem társadalmi probléma, de néhány ember gondolkodását csak rendeletekkel lehet szabályozni.

Másrészt a WestEnd úgy reklámozza magát, mint kismama- és családbarát bevásárlóközpont, akkor ennyi figyelmet valóban elvárhatunk, és ez a vezetőségnek sem lenne hátrány ha meg is valósulna.
Nekem is van vállalkozásom, és minden építő jellegű kritikát szívesen fogadokKép)

Üdv:
Hicudzsi
Üdv:
Hicudzsi

 


Hicudzsi!

Ha benéztél volna a profilomba (a névre kell kattintani) láttad volna, hogy voltam várandós kétszer is. Kép

Sőt amikor én voltam, akkor még ezek a boltok csak papíron léteztek. Kép

A problémák, akkor is megvoltak, de valahogy én nem kerítettem neki ekkora feneket.
Valahol nem érzem ezt ekkora problémának, Képpedig vártam, szültem, szoptattam kettőt én is.


bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Szia Bigacsiga!
Sajnos még nem ismerem ennyire a fórumot, hogy megnézzem a profilokat.
Különböző vérmésékletűek vagyunk, és ha úgy érzem tehetek valamit egy dolog jobbításáért, megteszem.

Nem kerítek "nagy feneket a dolognak" sőt, a bolhából sem csinálok elefántot.Kép
Ezek nélkül a kényelmi funkciók nélkül is ki lehet hordani gyereket az természetes, de ha kellemesebbé lehet tenni csöppnyi odafigyeléssel akkor miért ne tennénk??
Gyerekként a nagymamámnál felnőtt fekete férfibiciklin mentem bevásárolni, de ha megtehetem miért ne vegyek a lányomnak majdan rendes méretű kerékpárt?? Mert ez csak kényelem?

Olyan kismamákat keresek ezen a fórumon akiknek van valami észrevételük (pl. nem tisztított játékok)hátha a Fogyasztóvédelmi Főfelügyelőséget megkeresve valamit lehet tenni. Nem arra nyitottam, hogy itt puffogjunk ha valami nem tetszik, mert azt egyedül is tudom csinálni ha erre vágyom..Kép Mellesleg még most is dolgozom a nap 12 órájában és nem hobbiszinten vállaltam be, hogy a problémákat eljuttatom az illetékeseknek.

Üdv:
Hicudzsi

 


Sziasztok!

Hicudzsi, most direkt nem neked címzem, hanem mindenkinek és nem pufogni jöttem, csak leírom a ma délutáni tapasztalatomat.

Elballagtam a srácokkal a Westendbe.

Hát... Kép

Hozzá teszem nem szoktam ide járni, ha megyek is akkor valami konkrét célja van, pl. jó találka helynek, a gyerekek szeretik megnézni a vizesét és a szökőkutat. Vásárolni nagyon nagyon ritkán vásárolok itt.

Direkt megnéztem mind a három wc-t, az egyiket használtuk is. Kép
A legalsóban valamikor volt egy pelenkázó, mert ott a helye a falon. A középsőben van pelenkázó. A legfelsőben nincs pelenkázó egy nagy szemetes van a helyén.
Nem tudom mi a bajotok a pelenkázóval, a falról lehajtható, öntött műanyag, igaz egy kicsit alacsonyra van szerelve, de egy legalább van.
Az igaz, ha betolod a babakocsidat, akkor a helységet nem tudod másra használni, mert annyira kicsi.

A mekiben is ilyen falra szereltek vannak, Kép
A Duna Plazaban csak egy van a mozgássérült wc-ben, a többibe nincs.
A budaörsi Corában olyan magasan van, hogy egy alacsonyabb anyuka pipiskedve pelenkázza csak be a gyerekét.
A dunakeszi Auchanba a közlekedő folyóson van pelenkázó.
A fóti Corában nagyon sokáig nem volt, most az egyik wc-be van, de a csapóajtóval szembe, időnként félő, hogy rácsukják a hátadra.
A Pólusban van, a fogarasi Tescoban van és ezen a két helyen szoptatni is lehet.
Az meg, hogy be van zárva, csak támogatom, még ha kellemetlenséget okoz a kulcsért való elballagás is, mert ne használgassák olyanok aki nem pelenkázási céllal mennének be csak lusták sorban állni a közös wc-be.
Ezeket csak azért írtam le, hogy lássátok máshol se jobb a helyzet.
A pelenkázást még csak csak megcsinálod valahol, babakocsi, autó, pad stb.
Sokkal kínosabb az, hogy nyilvános helyeken nincs gyerek wc. Sem gyerek méretű wc, sem külön helység. Bár itt a Westendben ez külön álló hely ill. a Tescokban, de a többi helyeken igen csak a női szakaszhoz van kötve.
Mert mi van, akkor ha az apuka sétáltat pelenkást, illetve apuka megy a lány gyerekével és az még nem küldhető be egyedül a női szakaszba. Ki hova menjen? Apa a nőibe vagy kislány a férfibe? Kép

Felmentünk a tetőre is. Ha fizetnének, akkor se hordanám ide a gyerekeimet. Kép
Balról a parkoló itt püfögnek el az autók. A vasútállomásról beszűrődik a mozdonyok zaja.
Jobbról pedig az áruház szellőzője zajong + nagy kaja szag volt a meki miatt.
Az a kicsi zöld gyep meg az a pár lelakott fajáték meg nem volt annyira vonzó nekem.

Akinek ez kell, járjon ide nyugodtan.
Én továbbra is maradok a Margit sziget, Szent István park, Máltai játszótér szerű helyeken, még akkor is ha buszra, villamosra kell szállnom a távolság miatt.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Bocs, de Budaorson nincs Cora (viszont van Torokbalinton).Kép
Egyebkent MINDENBEN IGAZAD VAN!
Valoszinuleg Ti nem tudtok osszehasonlitast vegezni a kulfoldi helyzettel, de higyjetek el nekem, hogy sajnos Magyarorszagon annyira, de annyira siralmas a helyzet ilyen szempontbol (is).
Amerikaban a vilag legtermeszetesebb dolga, hogy a ferfi WC-hez is tartozik egy tagas, tiszta pelenkazohely...sot ott meg bebieteles uveg melegitesere is van lehetoseg.
Egyebkent otthon talan egyedul az IKEA-ban lattam "rendezve" ezt a kerdest.
CA
 


Sziasztok!

Én tökéletesen egyet értek Bigacsigával!
Az, hogy a pelenkázók nincsenek nyitva, annak inkább örüljetek, még ha gyalogolni is kell a kulcsért. Fentebb írta Toffiffee a következőt: "...a WC-ben szoptattunk (a pelenkázósban), ahová kb. 20 másodpercenként benyitogattak azok a kisgyerek nélküli nők, akik nem akartak egy ajtóval arrébb menni, sőt, egy pasi bejött, mert állítólag be volt zárva a férfi WC. Még jó, hogy nem küldött ki bennünket." Ezeket a helyeket inkább a higiénia miatt zárják be. Ez nem rossz dolog. Egyébként aki egy parkban teszi tisztába a picit, annak mennyivel könnyebb és mennyivel van több helye /polc/, ahova pakolni tud? Nem vitatkozásként, csak érdekelne.
De nekem is már nagyobbacska gyerekeim vannak (8 és 5 éves). Nem egyszerű, mikor egyedül vagyok velük a Tescoban és a fiamnak pisilnie kell. Nyolc évesen már elég ciki neki (ő így gondolja)a nőibe bejönni, de egyedül még nem engedem be a férfibe, mert ahhoz meg kicsi.
Ezzel nem azt akarom mondani, hogy most azonnal mindenhova gyerek wc-t, mert persze megoldjuk valahogy. Csak mindenkinek van problémája.
Ez a társadalom nem csak a gyerekesekért van.Másoknak /pl.:mozgássérültek/ még nehezebb benne élni. El kell így fogadni, és megkeresni azokat a megoldásokat, amik nekünk is megfelelnek. Mi még soha nem voltunk a WestEnd fönti részén. De a leírtak alapján nem is nagyon vágyom rá.

Banett

Kép
 
 


Kedves Banett!!!!!

Mégegyszer szeretném leszögezni:
azért nyitottam ezt a topicot, hogy az édesanyáknak akiknek PROBLÉMÁJUK van a magukat "családbarátnak" hirdetett bevásárlóközpontokkal, itt elmondhassák a gondokat, hogy elmehessek vele a megfelelő felsőbb szervekhez!
Mégegyszer elmondom, hogy 24. hetes várandósan napi 12 órát is dolgozom, és nem unalomból nyitottam ezt a topicot.

A mozgássérült és egyéb sérült emberek problémáit sajnos ismerem, mivel a családunkban van egy mozgássérült és egy vak ember is, de ez nem ide tartozik!

ÖRÜLÖK, hogy egyeseknek minden úgy jó ahogy van, de én már jártam külföldön több országban és láttam, hogy kis odafigyeléssel meg lehet oldani ezeket a problémákat, és ezért nem tudom elfogadni és nem is akarom!

Tisztelettel:
Hicudzsi

 


én tényleg nem értem, hogy miért írogat ide olyan, akinek úgy jó, ahogy van. ez a topik azoknak született, akiknek nem tetszik a rendszer. a többiek pedig boldogan járjanak-keljenek a westend-ben és máshol, de ne oktassák ki azt, akinek valami nem tetszik.
Névtelen
 


miért nem költözöl akkor külföldre?
Névtelen
 


CA!

Igazad van, de nekem innen Észak Pestről tök mindegy Budaörs vagy Törökbálint Képegyforma mesze mind a kettő. KépMég jó, hogy a sofőrőm odatalál. Kép

Hicudzsi!

Ha van kedved olvasd el ezt is, tanulságos:

Babanet Társalgó » Ötletek, tippek » BABABARÁT ORSZÁG
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/2540.html?1038227124

Névtelenek!

Írjatok niket, regisztrálni nem kötelező, és szólítsátok meg akinek szántátok az üzenetet, mert ennek így se füle se farka.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok Lányok!
Kicsit off leszek, de azért ide tartozik.

Attól tartok ez az egész baba barát, család barát jelző egyszerűen csak reklámfogás, hogy minél több családost csábítsanak az üzletközpontokba. Ugyanis főként a nők és ebből kifolyólag a mamák babákkal a legfőbb vásárlóerő, ne fejeltsétek.

Aztán a valóság? Lehangoló. Egy 5 ezer forintos (!) pelenkázóasztal retkesen (valószínüleg a több milliárdos beruházásból nem telt többre), a legrosszabb és a leglehetetlenebb helyen elhelyezve, a szoptatás pedig? Hát arról ne is beszéljünk. Mondjuk a WC csésze tetején.

úgy látom, hogy manapság már minden üzletközpont baba-mama barát egyszerűen azért mert tettek egy rohadt pelenkázót a retyóba.

A gyerek megőrzésről ne beszéljünk, mert az feketén-fehéren üzlet. Nem túl sok köze van a baba-mama barát üzletkozpontokhoz.

Üdv,
Móni
 


Hicudzsi!

Esetleg itt is próbálkozhatsz...
Magyar Bevásárlóközpontok Szövetsége
http://www.mbsz.hu/

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!
Végigolvastam, és mivel érzékeny pontomon érint, hozzá is szólok. Engem is felháborít, hogy a nagyáruházak mind "bababarátnak" hirdetik magukat, mindezt egy (gyakran) ótvar, koszos, rosszul elhelyezett pelenkázóasztal miatt. West Enddel konkrét esetem nincs, de lássuk pl. a Tescot. A wc koszos, ha lehajtod a pelenkázóasztalt, betolod a babakocsit már nincs is hely másoknak a kézmosásra, belépésre.Szoptatni meg... Kép Én pl. pécsi vagyok, ott a helyzet drámai. A belvárosban SEHOL sincs lehetöség tisztába tenni a babát, nyáron ez még balkánosan megoldhatóKép, na de télen? Ott a belvárosban a meki, a nöi wc kb 2x2-es luk, odáig babakocsival bevergödni müvészet, bevinni a kocsit nem tudod, (de még az esernyöre csukhatót se!!!) a wc elött meg egyböl asztalok vannak. (jó étvágyat...) Ennyi a belváros. A gyerek csak otthon kakiljon, ez nyilvánvaló. Tescot leírtam, Pécs Plaza - lsd Tesco, itt az ajtó rányílik a pelenkázóasztalra. A belvárosi bev.központokban nincs pelenkázó, némelyikben nyilvános wc sincs. Ja, és mivel az én "babám" már kétéves, most gyakorolja a pelusmentes életet, elöre rettegek, mi lesz, ha azzal áll elö a városban hogy kakilni kell... mert bili ugye sehol sincs. Sajnos nem is látok pl. biliügyben reális esélyt a javulásra, ha lenne, azt jó eséllyel "hazavinné" valami rászoruló szerintem. Kép Elmondom az itteni helyzetet (Finnországban lakunk) Itt minden bev. központban van babaszoba, ahol van gyerekwc, pelenkázó, popsimosó csap, szivacsos alátét a pelenkázóra (nagy dolog ám, másfél éve a budaörsi nagy mekiben fizettem egy százast a wc-ért, ahol pelenkázó van, na a pelenkázó egy kiszuperált íróasztalszerüség volt, a kabátom tettem a baba alá, hogy ne legyen kemény), vannak még pótpelenkák, ha esetleg nem lenne nálad tiszta, van szék a szoptatáshoz. Minden pelusozóban van bili, söt, minden nöi-ffi wc-ben is van bili. Jelentem, a múlt héten élesben is teszteltem, hogy ´milyen jó is az, ha nem kell azt mondani a fiamnak a városban, hogy kakilj a pelusba. (sajnos legutóbb Pécsett a Széchenyi téren nem volt jobb ötletem Kép) Szóval szerinetm igenis érdemes küzdeni a jobb körülményekért, hátha... Ja, még valami eszembe jutott: a MOL kutak (talán) mindegyikére ki van téve a pelenkázó tábla. Múltkor nagyon kellett volna, tél volt, hideg, szóval autóban rémálom, erre megálltunk Budán (talán a Szent György téren? mindenesetre nemsokkal az alagút után) a MOL kútnál, mert ott is kint volt a pelenkázó jel. Bementem elkérni a pelenkázó kulcsát, erre mondták, hogy olyan nincs, de a csap mellett tisztába tehetem a gyereket. (hely kb 50 centi, persze vizes, de egyébként se fér rá más mint max egy újszülött)
Na, abbahagyom Kép
Azért ne adjátok fel, irány a város!
Adri
 
 


Köszönöm a sok hozzászólást!
A WestEnd ügyvezető igazgatójától tegnap kaptam egy levelet, amelyben ígéretet tesz, és személyes garanciát vállal a probléma megoldására.

A hiányzó pelenkázók helyére újat szerelnek, az üzlettulajdonosoknak körlevelet küldenek, amelyben ismét felhívják a figyelmüket a kismamák figyelmesebb kiszolgálására (előreengedés a pénztárnál). A bunkó biztonsági őrök számát meg le kell olvasni és panaszt lehet benyújtani a viselkedésük miatt, mert ez nem illik bele a WestEnd üzletpolitikájába, és ez a viselkedés nem megengedett.
Egy dologgal kapcsolatban nem tudnak segíteni, az a szoptatóhelyiség (utólag már nem megoldható, és az építkezésnél erre nem gondoltak).
Ezért arra kérik a kismamákat, hogy előre lefejt tejet hozzanak magukkal.

Ennyi, remélem ezzel is egy kicsit szebb lesz a mi kis világunk...
A többiek észrevételeit is továbbítom a megfelelő helyekre, és a válaszokat majd ideírom.

Puszi, és jó hétvégét!
Hicudzsi

 


PocokKép
Szerintem sem érthet mindenhez a fickó, mindenesetre csodákat nem várok (mi sem ma jöttünk le a falvédőről), de jólesett a gyors intézkedésük.
Európától e tekintetben még messze vagyunk, nemrég olvastam egy régebbi kismamában, hogy a Millenáris Parkból majdnem kidobták az anyukát, mert szoptatott. Szerencsére humorosan fogta fel a történteketKép És itt hangzik el ez a párbeszéd:
"Anya: - Európában ez amúgy természetes dolog.
Hostess: - Európában lehet, de ez nem Európa!"
Kép Kép Kép
Puszi mindenkinek és jó hétvégét!
Hicudzsi

 


HicudzsiKép
Gratula ügyes vagy, hogy így pikk-pakk elintézted a dolgot! És milyen együttműködő az Igazgató Úr Kép
Remélem nem csak igérgetés volt, hanem komolyan is gondolja!!

Szerinted a vidéki (szegedi avagy pécsi) állapotokon hogyan tudnánk javítani?? Kihez kell fordulnunk és Te mit írtál a leveledben???

Pussz
Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Szia Enikő!
Mint ígértem felvállalom, hogy segítek azoknak akik ide leírták a problémáikat.
A WestEnd esetében azért volt könnyebb a helyzet, mert hamar megtudtam kit kell zargatni.Kép

A jövő héten összegyűjtöm amiket írtatok és természetesen az saját nevemen elküldöm az illetékeseknek!Kép

Remélem valami haladás lesz az ügybenKép
Puszi mindenkinek!

 


Pocok,
Millenárisról nekem is van néhány édes sztorimKép.
A kedvenc:
szereplők:
2 db kölök (egy motoros, egy babakocsis)
1db bátoranyuka
1 db biztiőr

Bátoranyuka utódokkal parkolóházból ki. Motoroscsávó halastóba kishíján be. A tó partján egy család békésen etette a halakat, Malacka nagy kerek szemekkel nézte. Biztiőr is. Család kiutalt Malinak egy kenyérdarabkát, hogy odaadhassa a halacskáknak. Ezután a skac kis kavicsokat dobált a tóba, én próbáltam lebeszélni, hogy ne, mert fejbedobja a halcikat, meg piszkos lesz a víz, etc. Biztiőr nézi a küzdelmet. Anna rázendít. Én próbálom Dávidot elvonszolni a tótól, nem megy, már Ő is ordít. Biztiőr néz. Anna ordít. Dávid egy óvatlan pillanatban bedob 1 db(!) apró kavicsot, biztiőr RÁÜVÖLT, hogy na most már aztán elég. Na én itt veszítettem el maradék türelmemet, és bevallom, roppant csúnyákat mondtam a bácsinak, tökre szégyelltem magam utána. Egyébként ezt a pasit többször láttam, hogy a játszótéren leordítja a gyerekek haját, ha neki nem tetszően viselkednek, hangoskodnak.
Egy ideje ezért nem nagyon járok oda, utálom, ha őrök loholnak a nyomomban, nézik, mikor hibázik a 3 éves, félek, hogy a gyerek egyszer beleesik a tóba, szopiügyben egyszer érdeklődtem bent, udvariasan a klotyóba irányítottak volna, mikor Malac elesett a mocival, csak nézték, ahogy kínlódom a vérző fejű, bömbölő gyerekkel, de senki nem segített, egy sz.ros ragtapaszt sem adtak, el kellett mennem a Mammutba venni, meg ilyesmik.
Hú, ez már elég off a Westend témához, de a "családbarát" kategóriába talán még belefér.

Zulu

Kép

Kép

Kép
 
 


Pocok, mit varsz, hat MAGYAROK (vagyunk) !!!?
Kép Kép Kép
CA
 


Na, az ilyen megjegyzéseket nem szeretem!
 


Szia Zulu!
Köszönöm a hozzászólásodat! Mindenképpen felhasználható, ha megkeresem a Millenáris vezetőségét. Más fórumokon is érkeztek ezzel kapcsolatban megjegyzések.

Kedves CA!
Sajnos ez nem függ össze azzal, hogy magyarok vagyunk. Keleti, déli és északi szomszédainknál (kivéve a lengyelek) a volt szoc. blokkban ez természetes, ha azt akarod, hogy testileg bántalmazzanak, próbálkozz Bukarestben egy sor elé beállniKép Vagy Kínában vásárolj vonatjegyetKép Megtanulod értékelni a magyar móditKép

Nekem is sült le már az arcomról a bőr Londonban honfitársaim miatt, de ez nem nemzetiségre, hanem egyéb okora vezethető vissza. Mi még csak most tanulunk élni a hosszú elnyomás után.Kép
Mellesleg a fenti viselkedésformát a kulturálatlanság kategóriába sorolnám.Ezek az emberek biztosan nem Lázár Ervint olvasnak a gyerekeiknek, hanem leültetik őket a TV elé nézni a "Robotcsávó" c. rajzfilmet. Én csak lelki, szellemi szegényeknek becézgetem őketKép) Így könnyebb átvészelni az ilyen történéseket.Kép
Bocs az off hozzászólásért!
Puszi mindenkinek!

 


off folyt.
A tapló viselkedés, a tülekedés még csak nem is rendszerfüggő, és semmi köze nincs a hosszú elnyomáshoz. Tanúsítom innen, a fejlett demokráciából Kép.
Ne vedd kötekedésnek, tényleg csak a pontosítás végett: (Kép) A lelki szegény egészen mást jelent, mint első hallásra tűnik. Az értelme az, hogy aki lélekben szegény, tehát úgy él, úgy érez, mint a szegények, noha ő maga nem feltétlenül az, de át tudja érezni a szegény létet, nem dőzsöl, gondol a többiekre, stb. Ezért "övék a mennyek országa".
Sztem elég, ha a fentieket csak szegééény-nek nevezed! Kép (Remélem, átment a hangsúly! Kép)
 


Halihó Kíváncsi!
Én a lélekben szegényeket nem krisztusi értelmében használtam, hanem a lelki életben szegényekre alkalmaztam. Kép (Nemrég költöztümk, és sajnos a könyveink nagy része még dobozokban, így nem tudom megmondani a róm. kat. egyház pontos meghatározását a lelki szegényekreKép)

Egyébként az olyan országokban ahol a vallásos élet nagyobb hangsúlyt kap, előzékenyebbek a kismamákkal pl. Spanyolországban, Görögországban, Olaszországban csak ilyet tapasztaltam (persze itt is élnek taplók..)Kép) Lehet, hogy az is közrejátszik, hogy pl. a görögök sosem sietnek sehova, így nem tartják fontosnak mikor kerülnek sorra, addig is kedélyesen elcsevegnek a szomszédjukkalKép))
Az angolokat kifejezetten utálom viselkedésük alapján, így valóban átértékelve előző hozzászólásomat, igazat kell adnom neked. Nem rendszerfüggő. Pl.: a nyugat-németeknél előzékenyebb és kedvesebb emberekkel Amszterdamban sem talákoztam, ahol állítólag a nagy tolerancia a jellemző.Kép
Azért hátha lesz itt még jobb világKép)))

Puszi!

 


Hicudzsi, arról is írtál a westendeseknek, hogy tegyenek valami napellenzőt a homokozó fölé? gondolom a többi fölé nem megoldható de erre hátha.
Vagy a székek fölé még az anyukáknak hogy nekik se kelljen 2 km-re a gyerektől ücsizni, de az ő agyvízük se forrjon fel.

Bocsi hogy mindig ezzel jövök, de hiába kedves mindenki, hiába szoptathatok pelenkázhatok stb, ha a meleg és a nap leégetése miatt inkább nem merészkedem ki hoszabb időre.

de tényleg milyen jó hogy egyáltalán foglalkoznak a problémával. Ilyenkor én is fellelkesülök hogy de jó volna még írni pár helyre pár dolog érdekében.
Névtelen
 


Köszönöm kedves névtelen, hogy erre is felhívtad a figyelmemet. Mindenképpen megemlítem ezt a levélben amiben megköszönöm az ígéreteket a gyors intézkedésre!

 


Szerintem a névtelen már vagy régen volt a Westendben vagy nem is jár oda, mert a homokozó fölött van napernyő és a székek fölött is van. Kép

Amikor ott voltam a biztonsági őr, akkor kurblizta össze éjszakára. Kép

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


SZiasztok!

Tegnap kellemes meglepiben volt részem. Az Árkádban jártam, babával. Van külön pelenkázóhelyiség, nincs zárva, de mégsincs benne tömeg, lévén csak pelenkázó, nem wc. Két pelenkázókommod (fiókos, bár a fiók üres, de neked plusz hely), szivacs rajta, van mosdó melegvizzel, szappannal, papirtörlő, és szék is van szoptatni. És befér a helyiségbe két babakocsi is. Amúgy eléggé zzúfolt hely az Árkád, úgyértve, hogy máshol nem könnyű leülni a babával (kint esett az eső), de ebben a pelenkázóban kellemesen csalódtam. Tiszta is volt.

Ildi

Ildi
 
 


Talán az igazgató úr juttat a vásárló kismamáknak egy-egy kisméretű hűtőtáskát is a levejt anyatejhez.
 
 


Sziasztok!

Azon gondolkodtam, hogy most hogy van már esélyegyenlőségi vagy mi a manó miniszterünk, az összes egyesület/csoport, pl. mozgássérültek, romák, vakok ott fogják verni az asztalt (teljesen jogosan), hogy ezt meg azt szeretnék. Ami persze jó, mert ha a mozgássérültek kiharcolják az akadálymentesitést, az a babakocsival közlekedő kismamáknak is segit. De a kisgyermekeseket ki képviseli? Van olyan hogy Kismamák Országos Egyesülete? Vagy bármilyen szervezet, aki képviselne minket, és elérné, hogy a játszóterekre esetleg csapot is szerelhetnének, ne az önkormányzati wc padlóján kelljen tisztába tenni a gyereket, stb...
Meg azért más, ha nem egy kismama tenne panaszt hanem egy szervezet, ami mögött több dühös kismama áll.
A Nagycsaládosok egyesületéről hallottam, de egy gyerek is gyerek, és a büdös életben nem is lesz több, ha nem teremtik meg a lehetőségeket. Én már megmondtam a férjemnek, hogy a harmadik gyereket felejtse el, nekem épp elég egy 14 hónapos sajtkukaccal öt hónapos terhesen emelgetni a babakocsit. Mert lépcső mellé rámpát épiteni tudnak. Sokan azt hiszik, hogy a gyermekvállalási kedv a juttatásoktól függ, de szerintem sehol sem fordul elő, hogy apuka hazamegy és azt mondja: Drágám, emelték az anyaságit meg a családi pótlékot, érdemes lenne csinálni egy gyereket. Persze fontos az is, hogy mennyire tehermentesitik a gyermeket vállaló családokat, de fontos az is, hogy megteremtsék a lehetőséget a közlekedésre, szórakozásra.

Bár az emberek hozzáállása nem tudom mikor változhat meg, néha szörnyen bunkók tudnak lenni, előfordul hogy zokogva, dühöngve megyek haza.
A legjobb beszólások a 18-25 éves hajadon korosztálytól származnak: "Én a gyerekemmel soha sem szállok fel majd buszra" - miután a barátnőm megkérte, hogy esetleg álljon odébb, mert hely az van bőven, de mi két babakocsival csak a kocsiknak fenntartott helyre állhatunk.
A másik: "Én nem fogok a gyerekemmel bevásárlóközpontban flangálni." Persze. Anyuka meg ha akar vásárolni egy nadrágot magának, akkor a körúton a büdösben tolja végig a babakocsit, próbáljon meg bejutni a mini üzletekbe, és a pelenkázást meg az etetést nem is emlitettem.

Szóval, ha alá kell irni, tiltakozni, tüntetni, asztalt verni, rám számithattok!

Betty
Névtelen
 


Sziasztok!

7 hetes lányommal eddig mégcsak a Madrinába, Megatoysba és a Lurdy-házba mertünk elmenni. Az első kettővel nincs gond, nyílván bababarát. A Lurdyval is minden ok volt, bár szoptatós helység ott sincs, de van pelenkázó külön a wc-től. Elég tisztának tűnt, de a pelenkázó tatyónkhoz van a kihajtható alátét, ami puha...ennek nagy hasznát veszem. A lefejt tejcihez ma vettünk egy cumisüvegtermoszt.
Mindenesetre a Westendnek még nem merek nekivágni Kép
Ma buszoztunk, apa vitte a lányt kenguruban és ketten is pattantak helyátadás céljából. Egy középkorú nő és egy hajléktalan fickó. Még nekem is átadták a helyet Kép
Egyszer majd nekivágunk talán a komolyabb nagyvilágnak is Kép

Barbi
Barbi
 


Láttátok a "Hol az a hely, ahol a gyermekek és a szülők egyaránt jól érzik magukat?" topikot?
 
 


Sziasztok!
Sajnálatos véletlen folytán a harmadik gyerek születése után egy héttel eltörtem a lábam, ami most csaknem öt hónap után is házhoz köt. csak a környékbeli kis boltokba tudok eljutni, mert ott segítőkész az eladó. De pl. a postára 8 lépcsőfok vezet fel, amin örülnék, ha egyedül fel tudnék menni, mert még korlát sincsen, stabilitásom meg nem a régi. A babakocsit felvinni NEM tudom. Kilenckilós babával és két naggyal meg egyszerűen nem fogok kilométereket sántikálni hordozókendővel, meg tele szatyrokkal. Patika dettó. ÉS akkor még nem voltam extravagáéns. Ha a férjem itthonhagyja az autót százszor szívesebben megyek a helyi bevásárlóközpontba, vagy fel Budaörsre, mert ott legalább valamennyire gondoltak a mozgásukban akadályozottakra.
sofka
 
 


Sziasztok!
Sajnos a többi "bejelentett" áruház még nem válaszolt. Nem olyan gyorsak mint a WestEnd.

Tényleg kéne keresni egy olyan érdekvédelmi szervezetet aki ezeket a problémákat felkarolja.Kép
Ha meg nincs majd alapítunk egyetKép

Igen a bevásárlóközpontok valamennyire követik nyugati megfelelőiket. Az biztos ha megszületik a kisbabánk babakocsival képtelen lennék bemenni a CBA-ba, de a kicsit távolabbi Kaiser's-ben kényelmesen lavírozhatok a polcok közöttKép

Mivel nincs autónk kénytelenek vagyunk helyi megoldásokat keresni. És ha lehet ezen javítani, miért ne tennénk?Kép

Üdv: Hicudzsi

 


Sziasztok!
Én már a második gyerekemmel indulnék útra, de meg kell gondolnom, hova. Hozzánk az Árkád van közel, de lépcsőmászás nélkül csak kocsival lehet megközelíteni. Azt meg a férjem használja hétközben. Pelenkázóhelyiség ugyan van, de ott nincs WC! Egy csomó időt töltök azzal, hogy először tisztába teszem a kicsit aztán átmegyünk a "rendes" WC-be (ha beférünk babakocsival), ott a nagy is elintézi a dolgát, én meg visszatartom, mert ugye ennyien nem férünk be!
Jó ötlet az érdekvédelmi szervezet.
Molnár Bea
 


Sziasztok!
Adri nem tudom lattad-e,hogy a Regioban a foldszinten van pelenkazo helyseg+babaWC+mosdo. Babakocsival nem biztos,hogy befernek, de legalabb kis haladas a belvaros kozepen Kép

Lanyok
Nagyon tetszik, hogy nem eritek be azzal ami van! Tenyleg teni kellene valamit. Annyira nem figyelnek a gyerekekre, szoptatos anyukakra Kép

Udv. mindenkinek
Norka
 
 


SziasztokKép

Én Ausztriában jártam egy babafürdőben, és állítom a magyar bababarát helyek sem közelítik meg azt.
Szoptatókuckók, bébimenü, meg minden ami kell.

http://www.sonnentherme.at

Érdemes megnézni.

Az Ikeáról nem írtatok, pedig az is bababarátnak tűnik, de nem próbáltam.

Nálunk a postára 6 lépcső vezet, de rámpa nincs a kocsit feltolni, úgyhogy lehet cipelni.
Ez miatt "futottam több kört is a postánál, amire azt a választ kaptam, hogy van egy elektomos lift a tolókocsiknak, azon egy csengő, és ha csengetek, és ott az illetékes, lejön, és az üres!! babakocsit felviszik rajta, de a gyereket ki kell venni. Visszafele úgyszintén.
Csak az én gyerekem ált. a kocsiban el szokott aludni, akkor ébresszem fel?
Ezért a férjemmel együtt szoktunk postára menni, és az egyik marad a gyerekkel, a másik meg bemegy.
Ez a magyar valóság.

Heni
 


Heni!

És a mozgássérültet is "ki kell venni" a tolókocsiból, hogy azt üresen felvigyék??? Kép röhej.

Jut eszembe. Bocs, hogy kicsit politika. De tudtommal a miniszterelnökünk meghirdette, hogy gyerekek számára is használhatóvá tegyék a közintézményeket. Ő a villanykapcsolókról, meg a szinházi wckről beszélt. Esetleg érdemes lenne neki (ill. a hivatalának) is irni arról, hogy a kisgyerekkel rendelkezőknek nem a villanykapcsolók helye a legnagyobb problémája, hátha fel lehetne hivni a figyelmét erre.

Ildi

Ildi
 
 


Ildi!

Igazad van, épp ezért lenne jó valami érdekvédelmi szervezet, ami pl. még össze is állithatna valami ajánlásfélét, hogy milyennek kellene lenni egy pelenkázóhelységnek.
A múltkor láttam a tv-ben, hogy néhány mozgáskorlátozott próbát tartott az újjá épített BS-ben. Vagyis előbb-utóbb, talán néhány per után, de mégiscsak javul a helyzet.

Az Állatkertben a játszóház nagyon jó, de a vele egy helységben levő büfében nincs etetőszék. (Az étteremben van)
A két pelenkázó helység közül egyik sem megfelelő, az egyik pelenkázó csak egy fa asztal szerűség volt, szivacs nélkül, ennyi erővel a betonra is fektethetem a gyereket. A szemetes messze volt, igy a kakis pelenkát nem lehet egy mozdulattal kidobni. Ja és az sem tetszett, hogy a pelenkázóhoz pár lépcső vezetett.

Az Ikea pelenkázóhelysége nagyon jó, olyan apróságokra is figyeltek, hogy amig pl. a wc-k bejárati ajtaján van felül egy kar, ami automatikusan becsapja az ajtót, addig a pelenkázó szoba ajtaján nem volt ilyen. A legtöbb tervezőnek eszébe sem jut az, hogy a pelenkázót használók rendszerint babakocsival közlekednek, és szörnyű a kocsit betolni, háttal-lábbal az ajtót megtámasztani, és esetleg még egy futkározó kiskölköt terelgetni.
Az Ikeában ráadásul nemcsak etetőszék van, hanem kitettek mikrot, hogy megmelegithesd a hozott kaját + babaedényt. Az étterem mellett kiskonyha, néhány játék. Bébiételt is lehet kapni, de nem nagy a választék. De nem is az a fontos, általában felkészültek az anyukák, de jó tudni, hogy vészhelyzetben - ha a kaja otthonmaradt - használható. Az már nem annyira jó, hogy a vásártérben néhány üveg- és egyéb áru úgy van kitéve, hogy könnyen leverheti még egy figyelmetlen felnőtt is (főleg ha a rosszcsontját követi fél szemmel), de könnyen lekaphatja egy babakocsiból kinyúló kezecske.

Szóval komolyan gondolom, hogy irjuk össze - más nem fogja helyettünk megcsinálni -, hogy mit szeretnénk, hozzunk össze egy levelet, amit jó páran aláirunk és eljuttatunk néhány hivatalos helyre. Én még szivesen találkoznék ez ügyben más kismamákkal.

Egyenlőre a pelenkázóhelységgel kapcsolatban ennyi az ötletem:
-kézmosó, szappan, papírtörlő (nem a zúgós szárító, amitól frászt kap a gyerek)
-pelenkázó, MELLETTE szemetes, egy hely vagy polc, ahová le lehet tenni a táskát
-szoptatásra alkalmas szék vagy fotel
-gyerek WC, nem felnőtt. A pelekázók ajtaja rendszerint úgysem zárható, nem tudom melyik anyuka merészkedett pisilni akkor, amikor kb. ötpercenként nyitnak az emberre. Ellenben a nagyobb - de még kicsi gyerekeknek sok problémát okoz a pisilés a felnőtt wc-n. Nem beszélve arról, hogy nagyobb az esély egy jo kis gombát összeszedni egy állandóan körbepisilt, kétes tisztaságú felnőtt wc-n, mint egy olyanon, amit csak kicsik használnak.
Ráadásul van, hogy kislányok sétálnak a papával, vagy kisfiuk anyukával, ilyenkor mindig nehéz eldönteni, hogy a férfi vagy női wc-re menjenek.

Szerintem ez a minimum, de arra is lehetne figyelni, hogy a fény ne vakitsa el a fekvő gyereket. Ahol van pénz, akár egy Clearwater vizespalackot is kitehetnének.

Utána írhatnánk a lépcsők melletti rámpákról, a játszóterekről, közlekedésről. Ha nagyon verjük az asztalt, talán még egy Aktiv vagy hasonló szintű műsor is leadhatna valami riportfélét a problémáinkról. (már megbolondulok, allandóan azt hallom, mi lesz a nyugdijasakkal az EU-ban. Jó, DE MI LESZ VELÜNK, a gyedemmel, visszatudok menni dolgozni 2 pici gyerekkel, stb?)
Sokan vannak - és én is ilyen voltam, amig nem kellett babakocsival közlekednem - akiknek fel sem tűnik néhány dolog, ami a kismamáknak nehézséget okoz.

Betty
Névtelen
 


Akit komolyan érdekel, az email cimem: bgagyor@yahoo.com

Nem túl gyakran internetezem, azonnali válaszra ne számitsatok.

Betty
Névtelen
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: