Új privát üzeneted érkezett!

Persze az én kérdesemre meg senki sem válaszolt Kép

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Igen, azt hiszem Julinak igaza van abban, hogy a lényeg, hogy tetszen a szülőknek. A gyerek majd ráér később reklamálniKép
Én fontosnak tartom, hogy mindkettőnknek tetszen a név, amit választunk a közös gyermekünknek. Ha férjem kitartóan nem fog megbékélni a Botonddal, marad a Levente, hiszen az mindkettőnknek tetszik.
A Zsombor is nagyon divatos név lett mostanában, de én nem bánom, hogy így neveztük el a fiunkat.
Én is azért írtam le a vezetéknevünket, hogy egyben kimondva is lehessen mérlegelni.Kép

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Cory!

ADÉLKépKépKép

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 

 
 

Sziasztok!

Pirus: Kócsi Bernadett?Kép Ehhez mit szólsz? Rögtön ez a keresztnév ugrott be, mikor olvastalak.Kép

Azért azt ne felejtsük el, hogy csak azért mert nekünk mennyire tetszik egy név, nem biztos, hogy a gyerek azt szeretni fogja. Merő divatból nevet adni gyerekeinknek felelőtlenség és hiba (szerintem). Valóban nagyon szépek pl. az ősmagyar nevek, DE pl. gondoltatok arra, hogy milyen gyerekkora lesz a nevével? Az vitathatatlan, hogy felnőttkorban, mikor már menő üzletember/üzletasszony Kép lesz, jól fog kinézni az alárása, de addig mi lesz?

Andi,
nekem a Gréta és a Janka tetszik (az Anna is gyönyörű név, de annyi van már belőle...)

Cory,
AdélKépKép.

Szila

ui.: az, hogy a gyerek neve elárulja, hogy melyik párthoz vonzódunk....hát, ez egy akkora hülyeség...
 
 


Pocok,
a férjem második neve SebestyénKép.

Szila
 
 


Cory!

Adél!

Engem Szilviának hívnak, és útáltam amikor a főiskolán minden 3. lány Szilvia volt! Szóval szerintem azért ez is számít. Az más kérdés hogy nehéz ezt felmérni, anyukám pl állítja hogy nem tudott róla hogy akkoriban épp divat a Szilvia név.

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
 
 


Pocok, nekem meg a harmadik fiam hordja...de mi csak Teónak hívjuk, mert ez a második neve, Teodor. Kép

Cory, én elfogult vagyok az Adéllal, meg a Zénóval is, mert az elsőről egy nem túl kellemes lányismerősöm, a másikról meg a középiskolai tornatanárom jut az eszembe (öreg volt, hajlott hátú és folyton kiabált), úgyhogy inkább nem foglalok állást...Kép
 


Cory: ADÉL!
A Zénón azért szerintem még gondolkodjatok el... Nem bántásból mondom!!! Kép
Jamina
 
 


Kíváncsi!

Az én középiskolás tornatanárbácsim is Zénó volt, öreg volt, és állandóan püfölt minket, de csak azt akit csípett. Kép

bigacsiga Kata

ui: Az én polgári nevem Szabó Katalin. Az oviban a barátnőmnek ugyan ez volt a neve. A suliban egy padban ültünk 8 évig. Nagyon mókás volt.
Én voltam a Katalin ő volt a Katica és el volt intézve. Kép Kép

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Bigacsiga, te alighanem a Thanba jártál..Kép
 


Cory!
Remélem nem fogsz megsértődni, nem bántásként írom, de szerintem a Zénó nem valami telitalálat! Mondjuk elég érdekes és egyáltalán nem hétköznapi a családnevetek, éppen ezért egy egyszerű, de kicsit átlagosabb nevet választanék a helyedben.

Az Adél meg nekem személy szerint nem tetszik. Valahogy túl határozott, túl "kemény", nincsen benne lágyság. Egy nőhöz viszont a "lágyság,odabújás,babusgatás" dukál Kép

Nem akartalak megbántani, de a véleményünket kérdezted, én csak leírtam Kép

Editre voksolok! Majd írd le, hogy végül is melyik mellett döntöttetek!!!Jó???

Pussz
Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Pirus:
Boglárka Kép



Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Enikő: semmi gond Kép Igazából tartok egy kicsit a Zénótól, mert sokaknak nem tetszik. De nekem erről csak az jut eszembe, hogy a kisfiamnál már a Donát ötletétől is rosszul volt mindenki. Végül Balázs lett.

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Cory: A Balázs gyönyörű!!!!Kép Kép Mikorra várod a másodikat??

Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Enikő: október 13-ra. A Balázs szép, csak hát asszem az 5. leggyakoribb név volt 2001-ben Kép Balunak becézzük, de még így is sokan vannak.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Cory!

Igazolom, hogy a Donát egy nagyon szép név és egyáltalán nem gyakori. És olyan sokféleképpen lehet becézni!!!

Ellenben a Dominik, ami szintén szép, csak éppen hárman fordulnak oda a homokozóban amikor hívom a gyereket. Kép
Szoktam Dominónak is hívni na akkor meg tök hülyének néznek, hogy milyen nevet adtam a gyereknek. Kép Kép

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Bigacsiga!
Mostanában nagy divat, hogy olyan külföldi neveket adnak a gyerekeknek ami magyarul már régóta használatos. Én hallottam már Michel-t v. Mikáel-t (Mihály) és Kevin-t (Balázs) is mostanában az utcán. Ha mindenki Dominiknak hívja a gyerekét te hívd addig Domonkosnak ami a magyar megfelelője és szerintem nagyon szép név. A Domino jópofaKép

Cory!
A Zénó nekem egy kicsit furcsa és egyetértek bigacsigával, hogy a Donát nagyon szép.
A Balázs szerintem gyönyörű. Nem baj ha gyakori.
Apáink korában meg mindenkit Lászlónak hívtakKép A nővérem meg Andrea ami az ő korosztályában a leggyakoribb lánynév (Ráadásul azt jelenti: férfias)Kép
Szerintem ez a névgyakoriság csak most gyerekkorban jelent valamit, az iskolában vagy az óvodában probléma. Vagy csak én látom így?

Üdv mindenkinek!

 


Lehet, hogy csak óvodában-iskolában probléma a névgyakoriság, de ott zajlik az ember életének egynegyed része, és a személyiségfejlődése meg teljes mértékben. Kép Úgyhogy épp ott a legfontosabb, hogy (legalább) a neve miatt ne érezze magát rosszul.
Névtelen
 


Sziasztok!

Szerintem nagyon fontos, hogy ne legyen ugyanolyan nevű gyerek az osztályban. De kettőnél több semmiképp! Mikor a Balázs nevet választottuk, még nem tudtuk, hogy ilyen sokan vannak. Ha tudom, biztosan nem Balázs lesz.
A családban egyedül nekem van ritka nevem, de láttam, mit küzd az öcsém a Tamással (3-an voltak az osztályban Tamások).

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


sziasztok!

a Helgához mit szóltok?kicsit zavar a germán hangzás,de érdekel a véleményetek.

Timi
Névtelen
 


Szerintem ritka nevet kell választani és különlegeset. Gyerekkoromban mindig felnéztünk arra, akinek "divatosabb" neve volt.

Főleg ha az ember faluról a városi suliba kerül. Ha "parasztos" a neve igen csak sokat kell tennie azért hogy elfogadják. De ha pl. ilyen névvel indít, hogy MÍNEA vagy valami hasonló máris minden OK. Ezt tapasztalatból írom.

Nem kell elítélni a Dzseniferek és hasonló nevek adóját. Hiába tetszik a szülőknek a Zsuzsika, Katika stb. ha a kislány az oviban Dzseni, Barbi akar lenni.
Névtelen
 


A Helga nagyon klassz! Kicsit problémás, hogy nem nagyon lehet becézni, pedig úgy is fogjátok... Viszont most nem annyira divatos!
A Dzseniferrel nem az a baj, hogy különleges, hanem az, hogy groteszk. A magyaros átírás ÉS a magyar kiejtéshez való idomítás miatt. Egy fontos dolog: minden nyelvnek megvan az a betűpárosítás-rendszere, ami csak rá jellemző. Ha ezt elvéti egy idegen eredetű név, akkor "érzed", hogy valami nem OK. Viszont nem minden idegen eredetű szó sérti meg ezt a törvényt. Annyi olyan különleges név van, ahol nem kell a nyelven erőszakot elkövetni! És nem csak az (ős)magyar nevek!!! Nálam a Mínea pl. Kép, a Patrik is Kép, de a Dzsoni Kép.
Mókusnyúl
 


Sziasztok!

A problémám a következő: apuka orosz származású Ivanics vezetéknévvel. Már van egy kisfiúnk akit Igornak hívnak a nagyapja után. Az iskolában ruszkinak csúfolják.

Most kislányt várok és nem tudom, mitévő legyek. A férjem ragaszkodik az oroszos névhez, de azt nem szeretnénk, hogy úgy járjon mint a fiúnk.

Olyan név kellene, ami kicsit oroszos, de itthon is elterjedt.

Előre is köszönöm:
Ildikó
Névtelen
 


Olga? Natasa? Tamara? Szonya?
Szerintem egyik szebb, mint a másik!!
Mókusnyúl
 


A Tamara és a Szonja szerintem is klassz. Esetleg még Irina; Tatjana, Tanja -már ha ezek így néznek ki magyar helyesírással Kép
A Tamara gyakori nem szláv családokban is.
J.
 
 


Névtelen (11h 40)
mi bajod a Zsuzsikával és Katikával? (én+a húgom ezekkel a nevekkel élünkKép)
Jamina
 
 


Ildikó:
Nekem a Maja tetszik még nagyon, meg a Sonja az szláv nevek közül. Ivanics Maja szerintem hibátlan Kép Vagy adjatok neki egy szláv és egy magyar nevet, úgy lenne fair!! Kép Pl Ivanics Maja Ildikó és ha valakit zavarna a szláv név, akkor használhatja a magyart is!!

Jamina: Szerintem a Katalin és a Zsuzsi is nagyon szép nevek. És biztosan te sem akartál az oviban Dzsenifer vagy Eszmeralda lenni Kép!!Legalább is remélem...KépKépKépKép

Mókusnyúl: A Mínea az milyen név? Még sosem hallottam Kép pedig szép!

Cory: Donát nekem olyan közepes. Igazából egyszerű vezetéknévhez tudnám elképzelni, mivel elég ritka, különleges név! Vannak más fiúnevek, amelyek a párodnak is és Neked is teccenek?? Írd le őket és mindenki leírja a véleményét Kép Én is így választottam nevet a lányomnak. (akkor még azt hittem fiú leszKép) Nekem is itt segítettek(tetek)!!Kép No meg a család, de kalapból is húztam Kép Iszonyat nehéz döntés, nem??? Egy életre szól, pont olyan "kemény" döntés, mint a házasság Kép A Bálinthoz mit szóllsz??? Szerintem szupi!

Timi: Nekem a Helgáról mindig az a kislány jut eszembe (Farkas Helga) akit meggyilkoltak.Kép Sajna elég sok névvel kapcsolatban van ilyen rossz emlékem ami miatt sose nevezném el így a gyermekem, pedig tetszik!! De a lényeg, hogy neked tetszen Kép !! Ha bejön add ezt a nevet. Mi a családnév???

Pussz
Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Enikő,
nem akartam Kép
És minél idősebb vagyok, annál jobban tetszik a nevem Kép
Jamina (Zsuzsika Kép)
 
 


Jamina el is hiszem, mert tök jó!!Kép

Ja! És a politika = gyerek neve dologhoz. Ezek szerint az én lányom jobbos ultramag! KépKépKép Mivel mindkét neve csak magyar Kép Sőt mindhárom, még a családneve is Kép Csak nehogy baja legyen belőle, mert most baloldali kormányzás van.....KépKép

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Hicudzsi!

Aranyos vagy, de nekem sem a Domonkos, sem a Domokos nem tetszik mint név, marad a Dominik becézve. Kép
Még a Dánielen filóztam annak idején, de azzal se jártam volna jobban. Kép

Viszont, ha lányom lett volna ez lány párjai tetszettek volna nekem, mint Donatella, Dominika, Daniella, Dorina stb.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Cory!

Nem biztos, hogy gond az oviban az egyforma név. Kép
Lásd az én nevem, mi a legjobbbarátnők voltunk. Kép

És az iylen nevek nem jöhetnek szóba mint,
Ábel, Áron, Erik, Ámin, Ákos, Csaba, Ervin, Ignác, Iván, Károly?

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Pocok!

Igen, éreztem hasonlót.
Az ökormányzatnál voltunk és amikor az anyuka szólította fiát majdnem leestem a székről.
Anyuka roma származású, apuka magyar a gyerek ennek a keveréke és valami olyan hangzású neve volt mint a Kevin meg a Dzsoki. Kép)))))))

bigacsiga Kata

ui: Ha már itt tartunk én pl. ilyen szempontból elégedett vagyok mind a két gyerekemmel, mert ha megnézitek az arcukat a nevük passzol hozzájuk.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Én már nem lepődöm meg azon ha egy roma származású Dzsokit,Dzsesszikát,Kevint vagy nemtommilyenújbrazilsorozatokvannakmost nevet ad a gyerekének. Tőlük nem is tartom furcsának. Sőt, ha ilyen nevet látok leírva egyből tudom, hogy cigányok.....
Névtelen
 


Ildikó!

Tamara teljesen leterjedt és szerintem szép név. Tami-nak lehet becézni. Mi is gondolkodtunk rajta. Kép De a Lara is szép amit Pocok ír.
A Szonja is nagyon jó!
A mi következő babánk meg egyenlőre Majának készül, ha egyszer lez.KépKépKép

Timi!

Szerintem jó a Helga. miért zavar a germán hangzás? Atz én lányom Emma, ez is germán név, de szerintem nem gond.

Hicudzsi!

Hát én mint már írtam a Szilviát nagyon útáltam főiskola altt, hidd el, kifejezetten kellmetlen amikor megkérdezik hogy hogy hívnak, azt mondod Szilvi erre vágnak egy grimaszt "gondolhattam volna" Akkor úgy nevet változtattam volna!
Remélem Emmából nem született sok 2002-ben, és a lányom nem jár így.Kép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
 
 


Sziasztok!

Bigacsiga: Hát a nevek. K-betűs eleve kilőve, mert nem lehet kimondani a Tersztenyákkal. Az Ábel az egyik nagy kedvencem, de hát szegény gyerek, tuti Kábelnak csúfolnák. Ugyanemiatt esett ki az Anna is. Az Ákos is felmerült, de ott meg mi van, ha dadog, és Tersztenyákákákák Ákos lesz.
Azt tudom, hogy az ideális valami 2 szótagú, magánhangzóval kezdődő lenne, de olyat nem találtunk, ami mindkettőnknek tetszene. Egyértelműen külföldi hangzású nevet nem szeretnénk, de nagyon ősmagyart sem. A Károly, János, István..., nem jönnek be Kép Szóval bonyolultak vagyunk Kép
Egyre többet poénkodunk a Nyékkel, de ennyire nem fogunk kiszúrni szegény gyerekkel Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Cory!

Ádám? Szerintem szép! Kép

Márti
 
 


Márti: Ádám van már a családban. Ismétlődést meg nem szeretnék.

Igazából nekem tetszik még az Albert, Artúr, Brúnó név is, de szerintem jellegükben, mint a Zénó.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Cory!

Hogy neked mik jutnak eszedbe! Kanna, KÁbel??? Életemben eszembe sem jutott volna, és még senkitől sem hallottamKép

Hát gyakori nevek lehetnek a vezeték nevek is. Nálunk 3 Thót volt az osztályban, meg két Kovács és két Kőműves... A keresztevük nem volt egyforma egyiknek sem, de ez volt a leglényegtelenebb, mert mindenki mindenkit a vezeték nevén szólított és csak az osztályon belüli kisebb brancsokban volt a keresztnevezés.

Pocok!
Ez jól esettKép Ja, hát eredetileg Anikó vagyok de sose éreztem "jó" névnekKép Én mindig Szandra szerettem volna lenniKép De csak addig amíg Szandi a lüke zenéjével be nem tört a színpadra. Neked mi az a ritka neved ami most jön divatba?

Ildikó!
A Szonja szerintem nagyon szép név.

Vannak olyan nevek amik szépek, de nem tudhatod, hogy fognak-e illeni a gyerekre. Ilyenek a Virág, Nárcisz és a hasonló általában a karcsúságot és szépséget jelképező nevek. Mit csinál szegény Virág, ha csak a szülei szerint szép? Vagy egy 18 éves korára 80-100kg-os Nárcisz....

na puszi
sasha

Kép
 
 


Sziasztok!

sasha: hát olvasd össze az Ábelt meg Annát a Tersztenyákkal Kép Neked nem jut eszedbe, de a gyerekeknek tuti.
Az öcséméknél (84-es) két Pintér Marcell volt az osztályban! Szóval semmire sincs garancia, de én azért próbálkozom Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Ildikó,
mi is vegyesfelvágott család vagyunk, jó sok orosz beütéssel, és meg kellett felelni annak, hogy ott is kiejthető legyen.
Nálunk ezek fordultak elő, ami a magyarban is megvan:
Dária, Zsófia, Daniella, Larisza, Viktória, Maja, Alekszandra, Lilia
Megvannak még mindkettőben az
Anna, Éva, Tamara, Natália, Szonja, Mária, Ágnes (oroszul Agnyésza), Anasztázia, Antónia (Antonyina), Vera, Veronika, Katalin (Katyerina), Ilona (Jelena), Klaudia (Klávdia), Lidía, Margarita, Olga, Krisztina (Hrisztina), Emma, Tatjána, Tánya, Zina, Zinaida, Valéria.

Hát, ez csak egy gyors lista volt, azért ennyiből már tudtok válogatni, de szerintem ezeken kívül is vannak nevek, amik mindkét nyelven azonosak.

Tinka
 
 


Ildikó,
még elfelejtettem írni a Barbarát, szerintem a vezetéknevetekhez illene is.

Tinka
 
 


Sziasztok!

OFF:
Sasha!
Itt egy kb. 90 kilós Virág Kép! És szép sem vagyok Kép. De apukám másik választása a Napsugár volt. Ez még mindig jobb, főleg a Varga mellett. A nagyon gyakori vezetéknév mellé valami különlegeset akartak. Ez a név akkor még nem volt olyan divatos, mint mostanában.

Üdv, Virág
 
 


Megint sziasztok!

Sasha írta, hogy nem tudhatod, illik-e majd a név a gyerekre felnőttkorában. Nem szeretnék senkit megsérteni, de én hülyét kapok a mostanában divatos Bencék, Gergők, Lilik hallatán. Szegény Bence v. Lili mit csinál, ha atomfizikus vagy politikus lesz? Ezekről a nevekről nekem mindig egy aranyos kisfiú, kislány jut eszembe, nem pedig egy felnőtt férfi/nő.

A politikai hovatartozásos elmélet nagyon tetszik Kép. Egy 'ballib' nem szokott magyar neveket választani Kép?

Üdv, Virág
 
 


Virág!

Ballib magyar nevet??? Ezek szerint nem!! Úgyhogy jól gondold meg!!! KépKépKép

Enikő
Névtelen
 


Cory!

Hát így legalább ösztönzi a kislurkókat a nevük helyes és szép kiejtésére. Ha szépen nem hadarva ejted ki, akkor fel se merül se a kanna, se a kábelKép

VirágKép
Örülök, hogy megismerhettelekKép Ezt egyébként meg ne vedd sértésnek, mert én még nálad is nehezebb virág lennékKépKépKép Nekem nagyon tetszett a Bence, és a Lili is. De épp itt az ideje, hogy Bencék, Lilikék és Vivikék árasszák el a parlamentet, hátha a nevükből (kedves hangzású nevek) kifolyólag szebbé teszik éleünketKép

Pocok!
Tényleg szép név a Zsófia, de én csak egyetleg egy dolog miatt nem adnám a kislányomnakKép Emlékszel a Syssire? A 3 részes filmre ami a Habsburg császári pár életéről szól? Hát ott az anyós egy kötekedő ZSófia néni voltKép

Pusz
sasha

Kép
 
 


Sasha!

Nekem meg az általánosban volt egy pajesztépő énektanár Zsófi nénim, rosszul voltam ettőla névtől (bocsi PocokKép), de aztán született a családban Zsófi (ő volt a koszorúslányomKép) és azóta ő jut róla ezsembe, nem az énektanárnő. Azóta szeretem ezt a nevet.

Én annak idején a Szilviát Sylviára kartam változtatni, hogy különlegesebb legyen, pesrze nem engedélyeztékKép Egy barátnőm meg orsolyából Adrienné akart válni. Nálunk nyolcadikban volt ez a hullám.

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
 
 


szaisztok.Timi vagyok.én ismerek adoniszt is,szerencsére tündéri gyerek,de nem tudom,hogy felnőttként is jóképű lesz-e.de hát a név kötelez...A Margarita nekem is tetszik,kedves név.sokáig az Angelika is tetszett,csak ez a királylányos név tényleg nem illik mindenkihez.sziazstok
Névtelen
 


Sasha!

Lehet, hogy Pocok szülei nem látták a filmet.Kép
Szerintem gyönyörű név a Zsófia, az én nagyobbik lányom is az. Egyet nem szeretek, ha Zsófikának becézik az utolsó 2 szótag miatt. Ezért mi inkább Zsóficskát mondunk, ha már nagyon csöpögősbe megyünk át. Amúgy én még csúnya Zsófit sosem láttam se gyerekben , se felnőttben.
 
 


Ildikó,
az jutott, eszembe, hogy mit szólnál a Laurához? Hasonlít a Larára, házi használatra lehet úgy is becézni, de mégse olyan echte oroszos hangzású, amit el akarsz kerülni.

Cory,
neked meg ma hajnalban "kitaláltam" a Gáspár, Menyhért, Boldizsárt.Kép MIndhárom szép és különleges név, nem futkosnak belőle minden oviban, megy is mindegyik a Tersztenyákhoz. Hát, ízlelgesd, hátha!

Kíváncsi
 


Cory!

Úgy látszik, mindenki rajtatok gondolkozik Kép Én a Lőrincet találtam nektek KépKépKép

Márti
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: