Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Szofi!
Gratula a kisfiadhoz!
Nekem egy ismerõsöm, Lóránt, abból Lóci.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Lányok, köszi. Norcsi, valóban csak abban a pillanatban tudtam meg (off: levél megy) és teljesen pánikba estem, hogy még névötletünk sincs. Úgyhogy tegnap átböngésztem a topicot (így visszanézve is szuper), úgyhogy ez egy kis erõt adott a kutatáshoz, késõ este megbeszéltem a családdal és jelentem a NÁNDOR név mindenkinek tetszik. Bár még ez változhat, van idõ, de azért jó ízlelgetni addig is... Üdv: Szofi Kép
Szofi
 


Sziasztok,
ha nem baj, én is belefolyok itt a topikolásba, bár a mi gyerekeink nevei egészen másfélék, mint amikkel itt eddig találkoztam, mind héber. A fiunk Ruben, a két kislány Rebeka és Abigél, a pocaklakó meg Ráhel lesz. Van valami ötletetek ez utóbbi becézésére? Egyébként nagyon tetszik egy csomó név, amit ti találtatok a csemetéiteknek. A Jázmin különösen.

Virág
Virág (fiore)
 

 
 

Szia Virág!

Orbán Viktorék RASI-nak becézik...

Eszter
 
 


Pocok!

Egy Sebestyén nevû ismerõsünket Sebõ-nek becézték.

Bori
Bori
 


Sziasztok!
Tudtommal Szabó Lõrinc Lócija LászlóKép

Jó benneteket olvasniKép
Halihó: Jovika

Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok, a környezetemben a leggyakoribb név amit hallok az a Bálint, Botond, lányoknál meg az Eszter.

Érdekes hogy milyen nagy divatja lett a különleges neveknek. lehet hogy mire az én lányom felnõ majd a Józsi a Móni lesznek a különleges, ritka nevek? :-)

Maya
Maya
 


Szabó Lõrinc fia:LÕRINC volt.
Névtelen
 


Sziasztok!

SZabó Lõrinc kisfia is Lõrinc volt!

Virág!

A Ráhel becézésének nem jó a Heli? Vagy esetleg Hella?

Márti
 
 


Sziaztok, a Ráhel becézése (Ladó szerint):
Rajka, Ráki, Rákica, Rákici, Rákis(ka), Rákuca, Rákus(ka)
Héber eredetû, jelentése: bárány, névnap: okt.24.
A Hella önálló név, más az eredete is, de ha így tetszik, miért is ne hívhatná/becézhetné így az ember a saját gyerekét? Kriszta lányomat sokáig Mankának szólítottuk mi is, pedig ez még csak nem is hasonlít az "igazi" nevére.

ld
ld
 


Sziasztok,

köszi a rengeteg becézési ötletet, annyi korrekció, hogy a névnapot elnyomták a Ladó féle könyvben, valójában február 4.

Virág
Virág (fiore)
 


Ja, csak még annyit (hadd dicsekedjek), hogy Ráhel tegnap megszületett.

Virág
Virág (fiore)
 


Nagy gratula Ráhelhez!!!!!

Érdekes,de én kifejezetten olyan nevet kerestem a gyerköcnek,amit nem lehet becézni.
Én rosszul voltam mindig mikor a Blankát becézni próbálták(csak a Blanot és a Panot tudom elviselni,de csak a családtagok hívnak így....és persze mostmár itt isKép))
A Blanustól,Blanuskától,Blankácskától mindig is herótom volt.
Úgyhogy a pocaklakót úgyis manókának hívjuk,legyen a neve olyan amit nem nagyon lehet becézni.
Mindig sajnáltam az olyan embereket akik még 20-30 évesen is Lacikák,Ferikék....:-)
De tudom hogy könnyen rajtamarad az emberen a beceneve.
Szegény unokaöcsém is (igaz még csak 9 éves)órákig zsünnyög,hogy még mindig Geginek hívom,mert a barátai kiröhögik...De én már úgy megszoktam...
Mindig megkapom ha kicsúszik a számon a Gegi,hogy õ már nem kisfiú,és legyek szives Gergõnek hívni.Hát igaza van már kész férfi!Kép

Puszi
blano
 
 


Sziasztok!
Egyik ismerõsöm kisfiát Titusznak hivják. Nagyon megtetszett nekem ez a név! És még a Dominik is favorit nálunk,bár az én fiam Dávid Gergõ (egyet apa,egyet én választottam,mert nem jutottunk közös nevezõre)
Lánynévben: keretszlányom Felicia,nekem ez is tetszik,de nálam a Kamilla most a top. Illetve még a Georgina vagy csak simán Gina.
A sógornõm lánya pedig Szamira, most már ezzel is barátkozom.
Én úgy tudom a Jázmint szokták Mini-nek is becézni.
Gitike
Giti
 


Az egyik ismerõsöm kisfia Anatol névre lett keresztelve.Elõször nagyon furcsa volt,de most már nagyon tetszik.

Mariann
Mariann
 


Engem Anikónak hívnak, Anyukámat is és az uncsitesóm is Anikó. Ez azért is érdekes mert az én Anyukám az õ keresztannya és az Õ Anyukája az én keresztanyukámKép Ja és Mindhármunknak ugyanaz a vezetékneve isKép Megkülönböztetés: Ani, Ancsa és én KisAniKép Apukám meg engem Anikónak anyukámat meg Aninak hívta szóval sosem volt kavarodás és nekem teljesen "természetes" volt, de eszembe sem jut ezt a nevet adni ha a babán lány lesz. Akkor a párom óhajára Fiorella lesz a második neve tõlem származik az Nikoletta leszKép Fiú névben meg a leendõ keresztapa segített az õ nevét kapja GáborKép
sasha
 


Sziasztok!
Én félnék a túl karakteres nevektõl, mert mi van akkor, ha késõbb kiderül, hogy a gyerek nem passzol hozzá? Szépek a virágnevek, de képzeljetek el egy nagydarab Nárciszt vagy Árvácskát! Vagy egy visszahúzódó, álmodozó Botondot...
Nekünk Marcink, Bálintunk, Katánk és Annánk van.
Vera
 
 


Sziasztok!
Tudtok valami jó fiu nevet a Korcsok névhez.
Tudom nem valami szép de ez van, az elsõ gyerek neve Dávid Bendegúz lett, ez utobbi az anya hülyesége.
Kösz Kati
 


Szia Kati. Szerintem ehez a névhez egy csomó név jól illik. Péter, Attila, András, László, Bálint, Máté... Azok, amikben nincs vagy nem az elején van o betû.
zsunya (zsunya)
 


Kedves Katalinka,

mit szólnál a Déneshez? A Dani se rossz, de azzal Dunát lehet manapság rekeszteni. így mindkettõ ugyanúgy kezdõdne.Vagy még a Róbert jutott eszembe, de tényleg rengeteget lehet variálni. Mondjuk a Kolost vagy Csongort nem javaslom, mert ha valaki kimondja, úgy marad a szája...
Egyébként a Bendegúzt egyáltalán nem kell leszólni, szerintem tök jó név, a fiam Koppány Bendegúz és nem hajlandó utóbbi nélkül aláírni a nevét. És ha a lányom fiú lett volna, kapott volna egy Balambért.

Szia,
Bimbi
 
 


Szia Kati, nekem is a Péter jutott az eszembe elõször.:-) egyébként semmi baj sincs szerintem a vezetéknévvel,

szóval: Korcsok Péter, Korcsok Aurél

a Bálint nekem kicsit kemény azonkívül rengeteg gyermeket hívnak ma már Bálintnak.

Ha választottál, írd majd meg,szia
Momo
Momo
 


Sziasztok lányok!
Kösz a neveket még semmi sem dõlt el, a Dénesen már én is gondolkodtam.
A helyzet az hogy, azt mondta a párom hogy válaszak ki nehány nevet és õ majd abból csemegézik.
Tehát most gyûjtök.
Majd közlöm a listát meg a választás.
Most szaladok fürdetni, majd késöbb benézek.
Kati
 


Ákoshoz (fehér sólyom), Ábrishoz, Ábelhez mit szólsz? nekem még kedvencem a Boldizsár is. Üdv Szofi
Szofi
 


Az Ábel az nekem is nagyon tetszett mindig, de mivel nem jó a jelentése ezért mi ezt kihagytuk. Tudjátok nomen est omen, szóval én a név jelentésére is figyeltem név-választáskor.

Üdv:Szofi
norcsi
Lenti
 
 


Norcsi!Szofi!
Ti jól összekeveredtettek!!!Kép
"Üdv":blano
 
 


Szia blano!

MIÉRT? Most ezt nem annyira értem!Kép

Szia: NOrcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Kedves Norcsi!
Ha megnézed a beírásod, olyan mintha aláírás lenne az:"Üdv:Szofi"...én is csodálkoztam elõször.Kép
Eszter
 
 


Szia Norcsi!

Ez melyik név becézése? Nekem nagyon tetszik.


Meli
Névtelen
 


GEszter!
Hát csak most vettem észre! Hát tényleg elég röhejes!KépKépKép

Meli. Melyik, az enyém? Én simán Nóra vagyok, pedig akkoriban még ez ritka volt, inkább csak Eleo- meg Leonórák voltak!

Sziasztok! NORCSI

(Most igyekeztem nem összetéveszthetõen írni!Kép)
norcsi
Lenti
 
 


Bimbi!
A Kálmánnak még két becenevérõl tudok: Kali ás Kálmi. Az elõbbi egy volt szomszédunk, az utóbbi a férjem egyik kollégája.
Móni
Móni
 


Sziasztok,
én még annyira az elején vagyok, hogy sokáig kell majd várnunk, mire kiderül, hogy fiú vagy lány. Tizenhét éves korom táján eldöntöttem, ha lányom lesz akkor Lucának fogják hívni (szerintem jó boszorkányos - tudjátok: dec. 13., Luca-szék...). Gondoltam, milyen jól passzolna fiúnévként a Bence, bár ezt csak egy eleven fiúnak lehet adni. A legnagyobb bánatom a Bencével, hogy nagyon a toplista élén van. Alternatívaként el tudnám képzelni a Bendét is, de még tetszenek a Botond és Bendegúz nevek. Eredetileg olyat tervezek, amit nem lehet örült módon becézni vagy rövidítgetni. (Ezért a Botond kiesöben van. Boti? Bota? brrrr - vagy hogy lehetne becézni?)

Úgy gondoltam, milyen jól hangzik, ha kiállokk a játszótérre és egymás után Lucát és Bencét kiáltok? Ez szép álom, de sok beleszólásom nincs a nemek megoszlásába...

Tudnátok valami jócsengésü MAGYAR fiúnevet ajánlani ami képbe illik? Egyébként sok a megkötés, mivel Németországban lakunk, szeretnék olyat választani amiben nincsenek hosszú ékezetek, kettös betük és "r", ugyanis szeretném, ha a németek (többek közt a férjem is) tökéletesen ki tudnák ejteni és mindig ékezetvesztések nélkül (helyesen) írnák mindenhol!

Ja, lánynév is jöhet, ugyanis nemrég tudtam meg, hogy van itt egy idegen, ritkán használatos FIÚnév, amit Luca-nak írnak, de Luká-nak ejtenek, a szívem szakad meg, de lehet, hogy egy másikat kell választanom.

Úgy látom, regényt írtam, így bemutatkozásnak talán ennyi elég is lesz...

Köszönettel:
Csipkebogyó


Kedves Csipkebogyó!
Hát a fiúnevekkel mi is nagy bajban voltunk,mikor kiderült, hogy azt kell választanunk. Ráadásul én tanítóként nagyon sok kisgyermeket ismerek, így nagyon sok név, azért sem jött szóba, mert volt kihez kötni (és nem igazán voltak jó élmények...). Végül a Gábor mellett döntöttünk. Nekem még nagyon tetszett a Péter, de kb. 15 közeli ismerõsünket hívják így, így aztán lemondtam róla. (Megjegyzem sokkal jobban illene kisfiúnkra ez a név. Valahogy olyan Petikés.) Még tetszett a Gergõ illetve a Gergely is. sokan mondják, hogy jó jó, de ha felnõ, hogy lesz belõle Gergõ bácsi... Nekem ilyenkor mindig a Tüskevárból az öreg Matula jut eszembe, hisz õ is Gergõ bácsi volt, és Tutajos olyan nagy szeretettel mondta ezt neki mindig.

Lánynévben viszont dúskáltunk. Mivel a férjem kikötötte, hogy eleve becenév nem lehet, és nekem nagyon tetszik a Lili, találtam egy változatát Lilien, amit Lilinek is lehet akár becézni. Ez a Liliána magyarosított változata. Így ha legközelebb kislányunk lesz: Lilien Krisztina lesz. Ezek nem igazán magyaros nevek, de nekem tetszenek.
Itt még találsz neveket:

[url=http://www.babavilag.hu/utonevtar.html" TARGET="_top]http://www.babavilag.hu/utonevtar.html[/url]
[url=http://www.holgyforum.hu" TARGET="_top]http://www.holgyforum.hu[/url] -n a keresztneveknél is nagyon sok közül keresgethetsz. Jó böngészést!
Ágci

Kép
 
 


Kedves Csipkebogyó!

Végignéztem a naptárat a Te szempontjaid szerint, és meg kell mondjam, hogy nem vagy könnyû helyzetben, nem sok név maradt fenn a rostán.
Fiúnevek, amiket találtam: Simon, Benedek, Huba, Gedeon
Lánynevek: Angelika, Emma, Anita, Anna, Lili, Berta, Bettina, Blanka, Kamilla
Sajnos a vezetékneveteket nem ismerem, úgyhogy nem tudom, hogy illik-e ezek közül valamelyik hozzá.
Egy csomó név, ami van magyarban és németben egyaránt, azért esett ki, mert nem szeretnél R hangot. Ezt nem igazán értem, mert maximum Németországban német r-ként, nálunk meg rendes ropogós magyar r-ként fogják mondani. Gondolom a gyerek úgyis kétnyelvû lesz. Ezeket nem sorolom fel mind, csak példaszerûen néhány: Petra, Martina, Renate, illetve Robert, Oliver, Peter...stb.
Örülnék, ha késõbb leírnád, hogy végül milyen neveket választottatok.
Szia,
Vercsi
 
 


Kedves Csipkebogyó!
Én is hadd javasoljak néhányat: Tímea (ha nem ragaszkodsz a hosszú í-hez), Johanna, Veronika, Júlia (kiejtve megmarad az ú). A Márton nevet eddig minden német ismerõsünk ki tudta ejteni, bár ebbõl is elveszne az ékezet. Ékezet nélküli pl. a Levente, vagy a Kende, de ezek németül kicsit furcsán hangzanának.
Móni
Móni
 


Sziasztok!

Mi is nagy bajban vagyunk parommal a nevvalasztasban. Mivel nem tudjuk meg a kis lurko fiucska vagy kislany igy mindketton gondolkodunk, torjuk torjuk a fejunk de nem megy.
A ferjem Alves-nek hivjak es ez ele kene valami szep kis nev. De nem akarmilyen am, mert itt nincs k betu az abc-ben igy az lehetoleg ne legyen benne, vagy ne hangsulyosan ahol esetleg lehet c-vel irni.
Ne legyen ekezetes, ne legyen benne c (mint cica) j, valamint a kettos betuk.
A masik nagy problema, hogy a csaldnev A-val kezdodik igy ha pl a Rafaella-t valsztanank kimondva egybeolvadna es szegeny ksilanybol Rafaell maradna. Szoval ne legyen olyan lanynev mely vegerol az A-t levalasztva fiunev marad. Eleg bonyolultan irtam le de azert remelem ertheto. Kép

A lanynev ami eddig nalunk a topot vezeti a Rebeca, fiunev eddig az Adam volt, de rajottem, hogy megsem jo mert olyan furan ejtik ki es az itteni valtozat az Adao az nem tetszik.

Remelem tudtok segiteni Kép
Edina
edina
 


Kedves Ágci, Vercsi, Pocok, Móni,
nagyon aranyosak vagytok, hogy így elhalmoztatok válaszokkal!

Adtatok pár jó ötletet, a leginkább a Benedek, Huba és a Zoltán tetszenek. Ebböl viszont a Zoltán mint régi "jó" ismerösünk neve kiesik, a Hubát szokni kell, de a Benedek egyböl bejön. Nagy bánatom a Zsolttal, hogy amennyire tetszik, annyira nehezen bírnák itt felfogni, hogy nem Czzoltnak kell mondani... Ezért gondoltam már a régies "Solt" verzióra is. Dehát azt is csak Zoltnak ejtenék! A Júlia és Júlián még számításba is jöhetnek.
A Babavilág utónévtárából letöltöttem az összes nevet, köszönöm az ötletet, ott lesz mit keresgélnem. Ez kitünö ötlet, hiszen nehezen tudnék beszerezni egy magyar utónévkönyvet.
Kérdeztétek a családnevet: "Marsch". Magyarul kiejtve "mars" vagy inkább "márs", csak rövid "á"-val. Az "r"-röl pedig csak annyit, hogy én ugyan Magyarországon laktam 21 éves koromig, mégis azon kevesek közé tartozom, akik hadilábon állnak vele. Gondolom így nem lesz egyszerü megtanítani a gyereknek, hát, legalább a nevét mondja igazán magyarul! Azt szeretném, hogy mindenki egyformán mondja a nevét és ne legyen német meg magyar változat...


Edina!
Ahogy a "friss"-ben is írtam, örülök, hogy nem én vagyok egyedül ennyire válogatós! Úgy tünik, hogy Te még talán nehezebb helyzetben vagy mint én, ami a névválasztást illeti... Azt sajnos nem írtad, hogy inkább nemzetközileg ismert nevet szeretnétek, vagy magyar is jó? Gondolok itt olyanokra mint Emese... Tényleg, "sz"-nek ejtik az "s"-t? Szerintem az olyanok mint a Te neved szintén nagyon jók, az Edit is tetszik.
Mindenképpen ajánlani tudnám azt a két címet, amit a lányok feljebb ajánlottak, szerintem ott megtalálod az összes engedélyezett magyar utónevet.
Keresgettem ott a szempontjaid szerint, elöre írom a felsorolásban azokat, amelyek szerintem jól passzolnak a családnévhez. (Mint tudjuk, ízlések és pofonok, hátha tetszik egy-kettö)Kép
LÁNYOK: Brigitta, Regina, Renata, Dorotea, Paulina, Arita, Noella, Noémi, Ilona, Melinda, Vivien, Bianka (Bianca?), Fatima, Anetta, Birgit, Szamira (Samira?)
FIÚK: Valentin, Attila, Gábriel, Lóránt, Lóránd, Fábián, Flórián, Robin, Robert, Richard, Anton, Márton, Konrád, Miklós, Barnabás, Kevin, Tivadar, Marcell, Dániel

Csipkebogyó


Csipkebogyo!

Az s-et hol sz-nek hol s-nek ejtik. A nevek amiket talaltal jok, de meg mindig nem erzem ugy hogy meglenne az igazi. Inkabb nemzetkozi nevet szeretnenk, hogy sehol ne legyen problemaja a nevevel. Az enyem rem egyszeru megsem tudjak kimondani, ha meg en mondom akkor meg leirni ( nekik Edina= Ez itt Dina) na most ebbol kiindulva az Editbol Dit maradna ami meg mar rovidke.
Meg olyan neveket is szeretnek akit nem kotok valakihez mint te. Igy eleg sok kiesik. Ugy gondolom lanynevnek maradunk a Rebecanal, fiun kell inkabb gondolkodni.
A Robin megtetszett most nem is ismerek senkit, este megvitatjuk a parommal. Koszi szepen.

Edina
edina
 


szia Edina, A Mária bár nem divatos név de sokféleképp lehet becézni és mindenhol ismerik a vilagban {smile}

Tehat lány nevek: Nora, Mira, Mariann, Nikolett, Maria, Patrisa

Fiu nevek: Aurel, Barnabás, ....

de attól is függ hogy hol éltek, mert pl. az olasz neveket teljesen maskepp ejtik, es azert nem mindegy hogy paul vagy pál.

Szia Mom
Névtelen
 


Sziasztok,
Kikérem magamnak egy Ábel nevû gyerkõc mamájaként, hogy az Ábel név jelentése rossz lenne. Az egyik áltozat szerint a név "MULANDÓSÁG"-ot jelent - de nem vagyunk-e mulandóak mindannyian? A másik változat szerint a jelentése: fiú.
Kép
Héber és régi magyar nevek rulez! Kép
üdv
Zsóka

Zsóka
 
 


Mom

Nem akarok senkit bantani akit Marianak hivnak, dehat azt hiszem akarhol mashol a vilagon szivesebben adnam ezt a nevet mint itt Portugaliaban, 10 nobol 9et Marianak hivnak. Persze valtozatosan anyosom Maria Ivone, testverei Maria Aida, Maria Ausenda, Maria Odett ezenkivul meg ragozhatnam milyen valtozatokban van, az utonevkonyvtarban legalabb 5 oldalon keresztul. Szoval azt hiszem ertheto miert nem valasztanam.
A Nora ugyan nekem tetszik de az anyos menyet jelenti. Kép
De fiu nev kene inkabb abban vagyunk hijan.
koszi az eddigi valaszokat, tudom nem vagyok egyszeru eset, enyhen valogatos Kép
edina
edina
 


Pocok,
az "Emese" nálam nagyon bejön, szeretem a régi magyar neveket, ez pedig nem csak szép és nem csak a mondából ismerjük, hanem használatos és félig-meddig modern is. Szóval nekünk még lehet egy Emesénk... Kép

Csipkebogyó


Edina,

az en kedvenc fiuneveim:Peter,Patrik, Roland,David,Daniel,Mark,Robert, Richard,Miklos(Nicolas),Viktor, Alex.
A lanyom neve Sofia Hanna.Nekunk is nemzetkozi neveket kellett keresni, leven a ferjem spanyol.Szoba jott meg a Blanka, Patricia, Noemi, Diana,Anna.
Aztan maradtunk a Sofia Hannanal, nagyon szep a jelentesuk, ezert is tetszettek.

Tovabbi kellemes bongeszest,

HM
HM
 


Zsóka!
Lehet, hogy iszonyú tájékozatlan vagyok, de nem tudom, mit jelent az, hogy "rulez". Már máshol is láttam leírva, de gõzöm sincs mi lehet az. Úgyhogy most megragadom az alkalmat és rákérdezek :-)
Kim
Névtelen
 


Kedves Csipkebogyó!

Csak futólag olvasgattam bele, elnézést, ha olyan neveket ajánlok, amiket már leírtak elõttem. Mi is német nyelvterületen élünk, rengeteget gondolkoztunk a neveken, nálunk az Attila nagyon bejött, mindenki ismeri, ki tudja ejteni, szépen hangzik és egyértelmûen magyar, tehát nem bántuk meg. Attila már négy éves, az oviban minden gyerek ki tudja mondani és nekem nagyon tetszik, hogy az én fiam nem egy a sok Martin, Hannes, Dominik, stb. közül. Szóba jött még a Lehel, Zoltán, Gergõ. Kislányunk a Tünde nevet viseli, ez is tetszik az embereknek, de sokan azt hiszik, hogy török név. Alternatíva volt még a Kinga, Emese, Boglárka, Csenge. Majd a következõket....

Érdemes minden szempontot figyelembe venni, a férjem Csaba, kb. 10 féle változatban láttam már leírva, nem beszélve arról, hogy legtöbbször Frau lesz belõle.

Üdv: Maci

Egyébként én is kíváncsi vagyok, hogy mi az a "rulez".
Maci
 


Sziasztok!
Nemzetközi névrõl jut eszembe: mi Finnországban élünk és nagyon bevált, hogy a kisfiunkat Donátnak kereszteltük. Különös név, elõször az egész rokonság ledöbbent otthon, mondjuk tényleg nem sok gyerek futkos mostanság ilyen névvel. A tapasztalat az, hogy remekül ki tudják ejteni a finnek. Plussz amerikaiakkal, angolokkal, írekkel járunk össze, és ír ismerõseink között totál véletlenül van egy Donát is. Állítólag régi ír név is. Szóval az angol nyelvterületen is remekül kiejthetõ. Ennyi. Én szívesen ajánlanám mindenkinek ezt a nevet.

Pocok Pannijáról (MankájárólKép) jut eszembe: Lánynévnek mi is gondolkodtunk anno a Pannáról, csak miután kiderült, hogy finnül b.szni a jelentése, lemondtunk róla. Szóval fontos, hogy a választott névnek van-e valamilyen negatív jelentése, asszociációja az adott nyelvben.

Puszi:Nyuszimanó
 


Nyuszimanó! Engem érdekelne, hogy a Donát név ír története (jelentése) micsoda. Ha van rá módod légyszi kérdezd meg, vagy aminek mégjobba örülnék, milyen címmel létezik Írországban névkönyv, ami ezt is tartalmazza. Elõre is köszi Szofi Kép
Szofi
 


Pocok!

Olaszul a Panna=tejszín! (defektet is jelent, azt már írta vki, úgy emlékszem) Igazán nemzetközi nevet találtatok :-)))

Márti
 
 


Sziasztok!

Nekem tetszenek a hagyományos nevek is:
úgymint Krisztina, Dániel, Anna, Kata
de mégis mindig "idegen" hahgzású név mellett döntöttem:

két fiam: Roland, és Patrik / aki Patrícia Ramóna lett volna, ha lány /
most viszont a Pocaklakóm kislány, és bármelyik pillanatban megszülethet...
Õ Melissa lesz, mert a vezetéknevünk Müller, és "M" betûs
nevet kerestünk.
Ezenkívül még a Melani tetszik, de úgy érzem, a Melissa jobb.
Szerintetek hogy lehet becézni a Melin kívül??
/ egyébként a fiúnév Milán lett volna /

üdv,

Sheila

Kép
Kép
Kép




Sheila
 
 


Hello mindenkinek

Csipkebogyó, Oliver, Peter, Martin, Richard, ezeket kb. ugyanúgy ejtjük/ejtik, 1-1 ékezet valóban lemarad, esetleg Viktor. Vagy valami echte németes, pl. Günter, Dieter, stb., aminek nincs magyar változata. Magyarországon már amúgyis mindenféle nemzetközi nevet lehet adni.
Az Emese nekem is egyik kedvencem.
Névtelen
 


Üdv nektek!

Laura névre szeretnék becézési lehetõségeket kérni tõletek.
Szeretném ezt a nevet választani de nem tudom,hogy is lehetne becézni,igaz ez iogy is szép szerintem.


Köszi szépen Sziasztok
Laura
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet:

 

cron