Új privát üzeneted érkezett!

Nekem a Nándor jutott eszembe. És lehet mellé egy nemzetközi második nevet is választani.
Solya
 
 


Kedves Zsani, Solya,Zsuzsi!

Nagyon köszi az ötleteiteket,elgondolkodtam mindegyiken ,ez a "KÓRÓ" annyira tuti,észre nem vettem volna,ha nem hívod fel rá a figyelmem,Solya!Kép
Még mindig nem döntöttünk,de nem sokára a célegyenesben leszünk.
Dorka
Névtelen
 


Dorka,
a párom azt mondta, neki tetszik a Szaszkó Szabolcs, annak ellenére, hogy sziszeg és öszemondva a Kószát adja ki. Szerinte nagyon hangulatos.

Aztán tudjuk ám meg, mi lett a kislegény neve!

És még valami apróság. Nálam nagyon fontos volt a hangzás mellett a jelentés is. Nézz utána, nehogy olyan neve legyen, aminek nem tetszik a jelentése. (Pl. általad nem kedvelt tulajdonság.)

Solya
 
 

 
 

Dorka
Most, ahogy olvasom a többi nevet, csak ez jutott eszembe: Szaszkó László. Tudom, hogy ez nem olyan nemzetközi hangzású, de nekem elég dallamosnak tûnik. Ezt lehet becézni is, de felnõttként is komoly név becézés nélkül!

Banett

Kép
 
 


Vagy még ez: Szaszkó Gábor

Kép
 
 


A Gáborral nagyon szép szerintem is! Kép A fiam is Gábor lenne, ha az unokatesója nem bitorolná már a nevet! Kép
Solya
 
 


Sziasztok!
It vagyunk még mindig egyben Kép A férjem belement a Koppány-Kadosába Kép Nagyon örülök neki! De lánynevekkel még mindig nem állunk sehogy se. Enikő-Anikó szerinte túl egyszerű. Dóra-Flóra az margarin (hülye ez az én férjemKép) Hát tényleg nincsen még nevünk! Most már csak abban reménykedek, hogy fiúk lesznek Kép Vagy legalább az egyik, mert akkor ő Kadosa Koppány lesz Kép a lány meg esetleg Boróka Viola! Na milyen?
Fogasné Emese
Névtelen
 


nem túl szerencsés, ha az embert egy felnégyelt történelmi figuráról nevezik el. márpedig Koppány ilyen.
Névtelen
 


De nekem tetszik ez a név. Te ne add a tiednek!
F.E
Névtelen
 


Minden névhez találni negatív történelmi szereplőket!
Szerintem gyönyörű! Jól választottak, mindkettő szép!

Zsani
Névtelen
 


Egyik kislány Boróka, másik Boglárka?

Zsani
Névtelen
 


Helló!

Emese!
Nagyon szép a Koppány, Kadosa! A Boróka-Boglárka is szép.

Dorka!
A Gábor tényleg szép név, hiába, ezért adtam a fiamnakKép És még jól is cseng! Szaszkó Gábor. Szép!

sasha

Kép
 
 


Hát lányok , lassan már magam sem tudom hogyan hívjuk a kis csememténket.vannak nagyon jó nevek, amit ti is írtatok, hamarosan kihámozom és megmarad a magKép Kép
Köszike addig is a segítségetKép !

Dorka
Névtelen
 


én nem is tudnám adni, ha akarnám sem, mert lányom van.
nem jó érv, hogy minden névhez találni negatívumot, mert általában egy névhez több személyt is lehet kötni. pl. mátyás kir., rákosi mátyás. de ki ismer másik koppányt a felnégyelten kívűl?
Névtelen
 


Ha máshogy alakult volna a történelem, akkor az István nevet nem adná senki. Egyébként gondolj bele abba, miért is négyelték fel?
Emellett én sem adnám, met nekem személy szerint nem tetszik. Ahogy a Kadosa jelentése sem.
Bocsi Emese! Kép

Solya
 
 


Senki nem fogja azt a gyermeket megbélyegezni a felnégyelt druszája miatt!
Névtelen
 


Dorka: ne keseredjetek el!Kép

Szerintem klassz a Gábor, ha mégse, szerintem néhány B betűs név passzol.Kép

Zsani
Névtelen
 


A tesóm kislánya Boglárka! Kép Úgyhogy az kilőve. Egyébként nagyon tetszik, de sajnos lenyúlta Kép A fia meg Vajk. Az is tetszik de hát nem lehet 2 egyforma nevű a szűk családba! Nekem tetszik a Koppány függetlenül a jelentésétől, a Kadosának meg nagyon szép a hangzása. Fogas Kadosa éa Fogas Koppány, hát nem gyönyörű???
A virágneveket szeretem még nagyon. Ha már tényleg minden kötél szakad, akkor valami virág lánynevet választanék Kép Hát a Boróka a Boglárka a Viola is azok Kép Tetszik még a Hajnal név is, de a páromnak azzal is baja van. Hát, nem tudom.... Majd csak lesz valahogyKép))
Emese
Névtelen
 


Vajk és Koppány? Kép
 
 


Emese,
az Imola nem tetszik?
 
 


Emese!

A Borókához a Bíborka, bagy a Borbála?????KépKép

Virágnév a Flóra (kilőve, margarinKép), Jázmin, Virág, most több nem jut az eszembe..:/

Zs.
Névtelen
 


Emese!
Na, eszembe jutott még egy virágnév, Kamilla.

DE, arra gondoltam, hogy mit szólnál az Aurórához??Kép Jelentése hajnal, ha már a férjed nem megy bele a Hajnalba..

Zsani
Névtelen
 


A Boró és a Bíbor tök jó! Bár én nem szeretem a kicsinyítő képzős neveket, mert felnőttként kicsit ciki szerintem. De ezek a kicsinyítés nélkül is szépek.
Solya
 
 


A Boró az így magában is egy elfogadott keresztnév??? Így még sosem hallottam. A Bíbor zseniális Kép
Auróra szörnyű. Lehetőleg magyar eredetű neveket szeretnénk adni a babáknak.
Mindenkinek köszi Kép
Emese
Névtelen
 


Megtaláltad?????KépKép
És, kicsinyítővel, vagy anélkül??
Mindkét név, mindkét formában van!Kép

Zsani
Névtelen
 


Emese, nem tudom, de ha nem, akkor is használhatja, ill. kérelmezhetitek. Én is csak becenévként hallottam.
A Bíbor magyar, ápr. 6.
Bodza
 
 


Jaj, tévedtem, megnéztemKép

Boró nincs az én utónévkönyvemben, de Bíbor van.
Lehetnének Boróka és Bíborka, és akkor becézhetnétek Őket, Borónak és Bíbornak.Kép
DE lehetnek Boróka és Bíbor is.:Kép
Névtelen
 


De Bora van. Ez görög-magyar
 
 


Bíbor és Boglár?
 
 


egyébként nézzetek el ide. Érdemes! Kép
Solya, aki továbbáll. Kép
 
 


És akkor a link, amit elfelejtettem bemásolniKépKépKépKép: http://www.origo.hu/utonevtar/index.html?keresztnev=B

Sok sikert!
Solya
 
 


Solya, miért állsz tovább? Egyébként a Te neved is nagyon szép Kép Orsolya, igazán hangzatos.
Zsófi Zsadánya is csudaszép.
Akkor azt hiszem marag a Bíbor és Boróka. Na hogy tetszik?Emese
Névtelen
 


Régi magyar személynév.

A név jelentése:
Valószínűleg nem a bodor, bondor szóból származik (amelynek a jelentése: göndör), hanem a +Bodomér rövidülése.

A név gyakorisága:
Ha kislány - kisfiú páros akkor a Bíborhoz szerintem jó a Bodor:

Szórványos.

Férfi név

Névnapok:
Október 4. (névnap), November 19. (névnap)

Solya

és mostmár dugulok tényleg! Kép
 
 


Bocs, egy kicsit új még nekem ez a társalgó, ezért összevissza lett, amit írtamKép a Bodor volt a javaslatom.
 
 


Jól döntöttetek, Emese!

Tehát:

Kadosa-Koppány ha fiúk
Boróka-Bíbor ha kislányok
vegyes: ???? Kadosa-Boróka?

Zsani
Névtelen
 


Ha vegyes akkor 2 keresztnevük lesz. Kadosa Koppány és Bíbor Boróka Kép vagy Bíbor Jázmin inkább Jázmin azzal jobban passzol! Szerintetek?
Emese
Névtelen
 


Solya, megnéztem a profilodat, egyszerűen gyönyörűek a csemetéid! Gratula! terveztek még??? Emese
Névtelen
 


Nnnna!

Azt hiszem rég volt már belinkelve ideKép:
http://www.extra.hu/pompom/neveink.htm
sasha

Kép
 
 


Dorka!
SzaszkóMarcell, SzaszkóMiksa, SzaszkóBercel, SzaszkóTamás?
Nekem valami miatt a Marcell tetszik a legjobban a Szaszkó mellé.
Csi
 
 


Emese,
mondd ki a fiúneveket a vezetéknevetekkel! Nekem nagyon "kopog".

SzaszKÓKOppány
SzaszKÓKAdosa

Azt hiszem, bár tudom, hogy nehéz dió a párod, egy kicsit lágyabb, dallamosabb fiúnevet kellene választanotok.

Ha vegyes páros, miért nem lehet csak simán Szaszkó Jázmin vagy Bíbor? Nekem együtt vmi nem stimmel. Nem tudom, mi, csak érzés.

A Bíbor Boróka dupla keresztnévnek semmiképpen, szerintem, mert jelzős szerkezetté válik.

Solya
 
 


Solya!

Mi vagyunk Szaszkók ( Dorka), de nagyon drága vagy , hogy ennyire segítesz.

A Marcellt, hogyan becézik?Talán Marci?
Hát nálunk is elég nehéz a döntés , mert nehezen jutunk döntésre a párommal.Neki a régebbi nevek is tetszenének, nekem azok pedig már nem annyira.Eddig még mindig a Róbert vezeti a listát, csak azzal az a gond, hogy van a közeli családban már .Páromnak a Balázs is tetszene, de nekem annyira fura hangzású....Szaszkó Balázs?
Na de majd törjük a fejünketKép
Persze sikítok ha megleszKép Kép Kép

Dorka
Névtelen
 


Fogas Kadosa és Fogas Koppány Kép
Fogas Bíbor és Fogas Boróka
Nem jók????
Emese
Névtelen
 


Dorka,Kép
Emese,Kép

Asszem elkavarodtam kicsit! Kép

Mostmár képben vagyok!

Dorka,
a Marcellt ugyanúgy becézik, mint a Mártont azt hiszem. És a Balázs is az egyik nagy kedvenceim közé tartozik.

Emese,
nekem tetszik!
Köszi a dicséretet, én még szeretnék majd 1-2 gyerkőt, de majd csak pár év múlva, mikor az első kettő már suliba megy.

Solya
 
 


Emese!

Szerintem nagyon jól döntöttetek!!!!KépKép
Most már csak a babák hiányoznak....még a pocakban vannak..Kép Aztán majd feltétlenül írd meg, hogy Kadosátok, Koppányotok vagy Bórókátok és Bíborotok, esetleg Kadosaátok és Bíborotok van-e!Kép

Dorka!

Szerintem jó a Márton is meg a Marcell is.
Igaz, ha már kóró, akkor legyen kóma is...de szerintem ne ezt nézzétek, mert szép mind a kettő!
A Balázs is klassz..Kép

Zsani
Névtelen
 


Emese!

Szép neveket választottatok.A Koppánnyal vagyok kicsit gondban, nálam a becézéssel vannak gondok...De biztosan lehet őket is becézgetniKép
Szépek tényleg. örülök, hogy Neked már sikerült dönteni.

Azt mondjátok, hogy a Balázs is jól hangzik?
Hát nem is tudomKép
Akkor futunk egy újabb körtKép Kép Kép
Ugye nem megyek még az agyatokra? Kép

Dorka
Névtelen
 


Dorka,

dehogy!Kép

Néhány pl.:

Szaszkó Balázs Marcell
Szaszkó Marcell Balázs
Szaszkó Róbert Marcell
Szaszkó Balázs Róbert
Szaszkó Róbert Balázs
...ezek nem az összes, csak egy pár lehetőségKép
Zsani
Névtelen
 


Zsani és Dorka!
Az én kiejtésemben a Marcellban lévő "a" hangzó nem egyenértékű, nem olyan hangsúlyos, mint pl. a Maargitban lévő, éppúgy, mint az én kiejtésemben a Szaszkó "a"-ja sem "akora", mint pl. a Tata "a"-ja.Így nem kóma.
Tudom, menjek el logopédushozKép
Csi
 
 


Nem, Csi, igazad van!Kép
Én csak vicceltem a kómával, főleg az írásra értettem, de írtam, hogy nehogy ez alapján döntsön!!Kép
Névtelen
 


Zsani voltam..Kép
Névtelen
 


Nekem a Szaszkó Csanád is tetszik Kép
Emese
Névtelen
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: