Új privát üzeneted érkezett!

Az en anyukam neve:Virag IbolyaKép
Kriszta anya
 


Sziasztok! A Nõk Lapja Café/Fórum/Ismerjük meg/Névdivat alatt egy csomó hozzászólást olvashattok a nevekrõl. Engem is nagyon érdekel a téma, kiskorom óta névmániásnak hív a család és az ismerõsök, a Magyarországon kapható neves irodalmat, cikkeket sikerült beszereznem. Van egy régi magyar neves kis könyvecském is, de úgy tudom készül egy újabb, több névvel. Egyébként a régi nevek híve vagyok és a babát váró ismerõs anyukák-apukák körében is ezeket próbálom népszerûsíteni. (Bettibub)
Névtelen
 


A Noémi bibliai eredetü héber név, gyönyörüséget jelent és ha jol tudom a történetet akkor Mara (keserüséget jelent de nem tudom ki volt ö az Ószövetségben) sokáig gyermektelen volt és ettöl keserü és amikor gyermeke lett akkor nevet változtatott Noémire.

Nekem a Vad Virág és a Vad Alma nevek inkább poénkodásnak tünnek mint egy életre szolo névadásnak. De senki nem tiltja meg hogy kiszurjunk a gyerekünkkel :-)

Napsugárnak, (ismerek ilyet, aranyos kislány, Napsinak becézik) hivni egy kislányt még csakcsak. De fel fog nõni! Hatvan évesen is Napsi lesz?
idike
 

 
 

Az én gondom a régi (mondjuk õsi) magyar nevekkel csak az, hogy a ma használatos vezetéknevekkel borzasztóan hangzanak.
Nézegettem a Ladó féle utónévtárat, meg azt is, amit ide feltettetek.
Az én fülemnek szörnyen hangzik egy Tóth Koppány vagy Szabó Barakony. Lehet, hogy ezzel egyedül vagyok, de akkor is. Egy eredetileg nem magyar eredetû, de már régen használt, a magyarba beépült név sokkal kellemesebb lehet. Gondolok itt olyanokra, mint Nikoletta, Gabriella.
Az én nagy kedvencem lánynevek között a Nikoletta, a Dalma, a Patrícia,és a Tamara. Ezek közül csak a Dalma magyar eredetû, nem is igazán régi, de szerintem nagyon szép hangzású nevek. És nem venném egy kalap alá a Dzsesszikákkal, Dzsenniferekkel és Szamantákkal.
Fiúnevek közül pedig a Csongor, a Dénes, a Szabolcs és az Andor a favorit.

Nünüke
Nünüke
 


A Zsófia névnek is beceneve a Zsóka. Legjobb barátnõmet világéletében Zsókázták. Nekem a két név össze van kapcsolódva.

Nünü
Nünüke
 


Hahó,
akkor még néhány legendás borzasztónév:
Piros Arany, Szõke Barna, Nemoda Buda. (Utóbbi biztos van, az elõzõ kettõt olvastam.)
De a non plus ultra:dr. Pics Alajos. Isten bizony létezik (létezett?), egy osztálytársam nagymamájának volt kollégája.
Az ember még büszke is volt a nevére, így nem illett nevetni rajta...

üdv: Bimbi
Névtelen
 


Bimbi,
ilyen non plus ultrám nekem is van: az állatorosunkat (Bp, XVII. ker) dr Végh Bélának hívták... Az ilyen szülõket kitiltanám... De õt sem értem, miért nem változtatott nevet?!

Zsóka
 
 


Sziasztok!
Ezt most találtam a Startlapon, elég sok név van, és leírják mikor van a névnapja:
[url=http://www.extra.hu/petika/nevnap.htm" TARGET="_top]http://www.extra.hu/petika/nevnap.htm[/url]

:-))
Eszter
 
 


Kedves Bimbi! Szoke Barna is letezik, van egy orvos Debrecenben, akit igy hivnak. Nekem volt egy Farkas Piroska nevu baratnom...
Viszont azt is megertem, hogy az Elso Emelet egykori enekese miert valasztotta a Kiki muvesznevet, hiszen kedves szulei anno a Patko Bela nevet valasztottak neki.
Udv
Eva
eva
 
 


Szia Napocska!

Nézd meg ezt a site-ot ,én is ezt böngészem, mert a párom brit és úgy gondoljuk nem lenne szerencsés õsi magyar nevet választani az angol családnévhez...
[url=http://www.netdoctor.co.uk/children/names.asp" TARGET="_top]http://www.netdoctor.co.uk/children/names.asp[/url]

Szóval én is valami nemzetközibbet keresek születendõ gyermekemnek, olyat ami nem túl angol (pl. Kimberly vagy Leslie) de nem is nagyon magyar és kimondhatatlan az angoloknak.(pl. Gyöngyi vagy Lajos)
Egyébként a Lianna nekem is nagyon tetszik. Hogyan kell külföldi keresztnevet itthon anyakönyveztetni? Ugyanis itt lakunk Budapesten. És elõre láton hogy fognak nézni ránk a kórházban, ha azt mondjuk Karen legyen a kislány, vagy Liam a kisfiú...

Nyuszi
Nyuszi
 


Nyuszi

Koszonom a linket. Most egyenlore nem aktualis, de elraktarozom.

Sajnos nem tudom ha otthon szuletik , hogy kell anyakonyveztetni. Nekunk elobb volt egy kanadai anyakonyvunk es csak azt kellett honosittatni es bejelenteni lanyunkat mint elo magyart.

Talan onkormanyzat anyakonyvi osztalya tud segiteni ebben.

Napocska
 


Sziasztok! Most találtam csak rátok,pedig engem is nagyon érdekel a téma!

Betti!
Neked írnék elõször,már csak azért is mert az én nevem Blanka. Nagyon szeretem,mert(eddig)nagyon ritka (volt)
De az tény,hogy én is fehérbõrû vagyok!(a férjemnek én vagyok az õ hófehérkéje....bár így a 19.hét felé közelítve inkább hóemberke vagyok már,a formámat tekintve!):o)!
Sok becézése van,én a Blanót,és a Panót szeretem a legjobban!(A Blanuskával pedig ki lehet zavarni a világból! Hála istennek csak egy banya hív így a családból!)
Sok helyen jártam külföldön(olasz, francia,belgium,bulgária,görög,lengyel,német)és a franciák kivételével mindenhol ki tudták mondani a nevem(a franciáknak ha meggebedtem is Blanche(Blans)voltam)
Ezt csak azért írtam le, hogy ha foglalkoztat esetleg a Blanka név még.....
Szerintem az egyetlen ami nagyban rontja a név preztisét az az,hogy a Szandi kislánya is ezt a nevet kapta....
(Persze nem akarom Õt zrikálni,csak én nem vagyok oda érte..)

Bimbi!
Szeretném a segítségedet kérni!
Írtad,hogy te már megvívtad a harcot a MTA-val!
Én is olan nevet szeretnék adni a lányomnak amit még nem lehet anyakönyveztetni itt Mo-on.
Írtad,hogy a kisebbségre lehet hivatkozni!?
Szerinted kb mit kellene írnom,hogy elfogadják a nevet?
Írhatsz emailt is ha van idõd segíteni!(nagyon megköszönném!)
A címem: nyikesblanka@freemail.hu

A teljes neve a lányomnak: Nyikes Nea Blanka (lenne)

Biztos sokaknak nem fog tetszeni,mert a családunkban is vannak ellenlábasok,de a férjem ragaszkodik hozzá,és nekem is nagyon tetszik....

Amúgy a férjem családjában van egy Pók Ilona,és mindenki
csak Pók Icának hívja! :o)!

Pocok!
Az én anyósom már most elkezdte a "Kisarany"-ozást!
Ehhez képest a Tündérbogárka egyszerüen fenomenális!
Nem cserélhetnénk? :o)!

Sziasztok!
blano
 
 


Sziasztok!
Új vagyok a témában, de - finoman szólva - szétröhögtem magam, ahogy olvastalak titeket (Víz Elek, Pina és társai)! Hogy fokozzam a jókedvet, megosztom veletek a legnagyobb "neves" poént, amit hallottam. Tehát: adva egy fiú, kinek neve Hullán Lehel, és úgy becézték, hogy DÖGÖN SZUSZOG!!!! Plusz, van egy holland barátom, o Didi, és persze mindehhez fiú. Jókat szórakoztunk rajta...
Más: ismerek egy Kisréti Boglárkát, hugicája pedig Kisréti Virág. Szép, ugye?
Az angol nevekkel kapcsolatban: nekem nagyon tetszik angolul, hogy Joshua, Josh, de ez magyarul Józsue lenne, az meg már majdnem Józsi (bocs az ilyen nevuektol).
Ami pedig a mi családunkat illeti. Szóval nekem a lánykori nevem Kovács Henriett (e és a nélkül), ezzel egész jól megvoltam, se túl bonyolult, se túl gyakori, mármint az utónevem, de persze van egy ugyanilyen nevu barátnom, szerencsére pár várossal odébb.
Aztán jött a férjem, a gyönyöru Gesztelyi Nagy András névvel (1610-re visszavezetheto családfával, kutyaborrel, meg minden, amit akartok), én pedig ezt átvettem családnévnek, mivel semmiképpen nem akartam -né lenni (pláne, hogy csak Gesztelyi Nagy András Tiborné lehettem volna, gondolhatjátok), a Kováccsal meg nem sokat veszítettem. Csak a könnyen érthetoséget! Azelott is tapasztaltam ugyan, hogy az a Gesztelyi-dolog nem lesz egyszeru, de most a saját borömön élem meg. Voltam már Keszthelyi (ez a favorit), Geszthelyi, Gesztei, Gesztenyi...
Amikor babás lettem, jött a dilemma újból. Tetszettek a Csaba, Szabolcs, Zsombor, Simon, Soma nevek, de a Nagy-hoz nem rakhattunk ilyen sziszego-susogó hangot. (Amúgy elég hamar kiderült, hgy fiú trónörökös.) Egy osrégi kedvencem a Barnabás volt, ha olvastátok, a Végtelen történetben így hívták a fohost, illetve csak a magyarban, mert az eredetiben Bastian a neve. Kicsit aztán megijedtem tole, mert nagyon hosszú, végül mégis ennél maradtunk. Csak azt nem szeretem, ha "le-Barnázzák" a fiam!

Na ennyi, remélem, nem untattalak titeket.

Heni
Heni
 


Még annyit, hogy a sógoromék gyerekei a Lénárd (Léni), és Georgina (Gigi) neveket kapták. (Lásd Vitay Georgina, Szabó Magda Abigéljébol.)
Heni
Heni
 


Volt egy fiú, akit Lukácsnak hívtak, a barátai csak Kedves Lukam-nak szólították. Kép
Névtelen
 


Ja, a Lukács a keresztneve volt.
Névtelen
 


A nagynénémék Kanadában laknak, és az unokatesómnak volt egy Pina Figura nevû társa a kosárlabdacsapatban. Nem vicc, még az ujságcikket is hazaküldték bizonyságul.
Zorkanya
 


Ja, és mikor az én Zorka lányom megszületett, és az anyukám boldogan ujságolta otthon akkor mindenki azt kérdezte: hogy hivják? Zorka! És kisfiú vagy kislány?
Zorkanya
 


Sziasztok!

A Heni által említett Gesztelyi hercehurca nekem is ismerõs. A férjem vezetékneve Marschalek, amit ugye én is felvettem, mint Marschalekné Görög Orsolya. Na azóta rendelõkben, hivatalokban stb. ha valakinek nem tudják kimondani a nevét a behíváskor hát az én vagyok. Leírni például még senkinek sem sikerült elsõre. Azóta prímán megtanultam gyorsan betûzni és úgy mondani. Van egy 11 hónapos kislányunk: Jázmin. Teljesen beleszerettem ebbe a névbe. Most útban a kistesó, még nem tudni milyen nemû. Ha fiú lesz, Tamás lesz a férjem után. Ha kislány... Igazából az "újabb keletû névadás nevei" és fõként a régi magyar nevek tetszenek, de hogy néz az ki a Marschalek mellett?
Ajánlatok?

Orsi


Kedves Blano,

itt válaszolok, mert most egyszerûbb. A technikáját nem tudom a dolognak, mert mi is csak akkor tudtuk meg, hogy így lett volna egyszerûbb, amikor már megvolt a lány és nagyon kellett volna a név és elkezdtük a hivatalos eljárást. De a férjem volt bent személyesen, és hallotta, hogy egy félidõs terhes apuka érdeklõdött, tehát egyszerûbb még akkor elintézni, ha nem született meg a gyerek. Szerintem hívd fel az MTA Nyelvtudományi Intézetét és kérdezd meg, hogy mi az eljárás és anyakönyvezhetõ-e ez a név. Az is elképzelhetõ, hogy volt már ilyen ügyfél. Állítólag az a szabály, hogy ha egy nevet engedélyeztek, akkor másnak már nem kell vívnia. Az anyakönyvvezetõ mondta, hogy a BM kéthavonta ad ki egy listát nekik az anyakönyvezett nevekrõl, ami oda bekerül, az elvileg adható. Talán van, aki ezt a nevet adta már és nem kell kínlódni. Lehet, hogy azt mondják, hogy írj egy levelet, akkor írd meg, a tarsolyodban legyen valami nemzetiség is, (pl. hogy a férjed hottentotta, és ott ez õsi név, az üknagyié is ez volt).
Senki lelkébe nem akarok gázolni, de a cigányok például akármilyen nevet adhatnak arra való hivatkozással, hogy õk cigányok ( így van ott Dzsoki, meg az összes szappanopera sztárjai).

Meg még egy kis más: a mi vezetéknevünk Szarvas, de ezt szinte mindig Farkasnak értik a telefonban, pedig senki nem beszédhibás, úgyhogy mindig mondanunk kell: az agancsos állat... De volt már WC kulcs is...
És még egy: szerelmünk hajnalán a férjem egyszer taxit hívott éjjel, és a következõ volt a párbeszéd a diszpécserrel: Név? Szarvas. Hová kéri a kocsit? A Cica utcába? És hova megy? A Varjú utcába. Tök állat!!!

Na üdv: Bimbi
 
 


Sziasztok,

hát, elég jól szórakoztam, mire elolvastam a hozzászólásokat. "neves" sztorim nekem is van. Laurának hívnak, hozzá ritka vezetéknévvel. Bese. A kettõ együtt verhetetlen. Voltam már Beke, Bene, Besse, Andrea, Launa, stb. Pedig szerintem tisztán, érthetõen tudok beszélni. Most dolgozunk a babán, nálunk is téma hogy mi legyen a neve, ha ... Hát, a férjem minden áron ragaszkodik a Laura névhez, de én nem rajonganék érte. Megegyeztünk a Hanna Laura párosban, hogy majd "választhasson". Én Hannának fogom hívni, õ Laurának. Ezen kívül nagyon tetszik a Hanga, Csenge, Villõ. A fiúkkal hadilábon állunk.

Pá, Lora
Lora
 


Ha jót akartok, akkor kihagyjátok az MTA-t a buliból. Eléggé bürokrata szervezet. Az anyakönyvezésnél, amikor benyújtjátok a nevet úgyis megmondják , hogy létezik-e hivatalosan vagy nem. (mivel nálunk nem volt hivatalos, a férjem a polgármesteri hivatalba ment, ahol elmondták neki a hivatalos MTA-s dumát és utána, mint megoldás, javasolták, hogy a kisebbségi dologra hivatkozzon. Nem kell hozzá valódi kisebbségnek lenni, azt se kell megmondani, hogy milyen kisebbséghez tartozol, ez csak egy kiskapu. Maga a m?velet ugyanannyi, mintha normális nevet válsztanátok. (Csak más gyerekenek nem lesz felajánlava választható névként)
Szofi
 


Sziasztok !
Zorkanya ! Ferfiassan bevallom,hogy mikor a babanetet kezdtem (majusba lesz 2 eve :-)) az elejen en sem ertettem,hogy a gyereked kislany vagy kisfiu-e.
Foleg mikor Zork-nak becezted ! Na de azota minden vilagosKép

Zsoka ! Koszi a felvilagositast !!!!!Legalabb tudom mostmar honnet eredek Kép

Az en kislanyom neve Sophie Agata ami szo szerint :
tudas (tudomany) es josag-ot jelent Kép
Remeljuk igy is lesz !!!

Blanca nekem is nagyon tetszik Kép
(itt volt egy magyar lany de persze az olaszok csak azert is Bianca-nak neveztek Kép
De a legjobb mikor Andrea nevu lanyok jonnek otthonrol, es itt az meg fiu nev. Ahogy otthon Luca c-vel lany, itt ugyanigy irva Luka-t jelent ami fiu nev.

Tamas szep nev ,erre v.ki megszolalt :-aha, csinalTAMAS !
ha,ha, ha.
Na ezert nem erdemes kikerni masok velemenyet !

Sziasztok,
Csilla
LCsilla
 


Pocok!
Könyörgök hagyd abba!Meghalok az írígységtõl!Ennyi gyönyörû nevet adni annak a kislánynak!?
Aaaaaaöööööögyerek!!!!!
Egyszerüen fantasztikus!!!
Az anyósod egy zseni! :o)

Bimbi!
Köszi a segítséget! Én is félidõs vagyok és már félek,hogy kicsúszok az idõbõl...
Ti hogyan csináltátok?Már megvolt a kislány és nem volt neve???Vagy hogy volt???

Szofi!
Hogy érted azt, hogy benyújtjátok a nevet?
Nálunk kijön a kórházba az anyakönyvvezetõ,és anyakönyvezi a újszülött babákat...
A kisebbségi dolgot a MTA-nál kell beadni nem?
Akkor hogy tudnám õket kihagyni?
Szóval hogyis van ez?


Elõrre is köszi a segítséget!

Szióka!
blano
 
 


nevek
[url=http://www.webhely.hu/nevek/" TARGET="_top]http://www.webhely.hu/nevek/[/url]

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Blano!
A kórházi anyakönyvezõ csak olyan nevet anyakönyvez, ami rajta van a listáján. Ellenkezõ esetben megkér, hogy a kerületi polgármesteri hivatal anyakönyv-osztályához menjetek be. (Õk is ide tartoznak, ez csak egy gesztus, hogy a kórházba kijönnek). A kerületi polgármesteri hivatalnál be kell nyújtani egy adatlapot és kérvényt (kisebbségi ügy) és ezzel el van intézve.
A kórházban az orvosok olyan nevet írnak rá a baba papírjaira, amit te akarsz, ott nem kérdezõsködnek.
Szofi
 


Szofi!
Köszönöm!
Még egy kérdés!
Ezt a kérvényt ugye csak a szülés után kell benyújtani?

Szió!
blano
 
 


Persze, ez a születési anyakönyvi kivonathoz kell.
(Azt hiszem a formanyomtatványon van ilyen indoklási rész)
Szofi
 


Sziasztok!

Örülök, hogy rátaláltam erre a topikra, mert én is egy kicsit "névmániás" vagyok.

Erika! Te nem a Kölcsey gimnáziumba jártál véletlenül? Csak azért kérdezem, mert nekem is volt egy Erdei Virág nevû évfolyamtársam, és ez azért nem olyan gyakori név...

Bimbi! Képzeld a kisfiamat (1,5 éves) pont így becézzük...
Egyébként Mártonnak hívják, de a Bimbi valahogy ráragadt. Tetszik a kislányod neve! Van valami jelentése?

Üdv
Móni
Móni
 


Utónévügyek
A Nyelvtudományi Intézet közönségszolgálata ad felvilágosítást munkanapokon 10-14 óráig.

T.: 06-1-321-4830/123, 124 m.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Kedves Móni,

a Kikinda egy vajdasági város (Nagykikinda) neve, valószínûleg a Kökénd-bõl, az meg a kökény növénynévbõl. De ez nem biztos, a bölcsész barátom azt mondja, hogy a magyar helységnevek nagy részénél nehéz visszavezetni az eredetet. A nõi nevekkel ugyanez a helyzet. A jelentése nekem mindegy is, a dallama tetszett.
Az én nevem (bimbi) apai örökség, õ hívott csak így, hogy mióta, nemtom, de a férjem örökölte tõle, úgyhogy már õ is. Azért kicsit fura, hogy kisfiút is lehet így becézni, még sose hallottam, bár ha jól belegondolok, tényleg uniszex.

üdv: bimbi
 
 


anyakönyvi nyilvántartás
[url=http://www.kkapcsolat.hu/el_konyv/legalabb/allam31.htm" TARGET="_top]http://www.kkapcsolat.hu/el_konyv/legalabb/allam31.htm[/url]

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Szia Bimbi!
Az anyósom most mesélte, hogy a volt szomszédjukat (kb. 50 éves férfi) is Bimbinek becézték :-). Lehet, hogy a fiamon is rajta marad?
Üdv.
Móni
Móni
 


Nagynéném meg Baba-ként volt becézve. Mi már csak Baba nénjének hívtuk. Rajtamaradt, haláláig.

Ildi

Ildi
 
 


Ildi, örülök, hogy van Baba néni, ugyanis az én leányom egyik keresztneve is ez. Egyébként a századforduló környékén ez egy elfogadott keresztnév volt és az idôsebek közül nem botránkoznak meg annyian a lányom neve hallatán.
(A Mai Manó fotóm?vész neve sem semmi, úgy tudom, hogy az Emanuell magyarosított változata a Manó név)
Szofi
 


Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni!
A kisfiamat Martinnak hívják ,de nemtudom mikor van a névnapja,az Aranyhal kiadó által megjelent könyvben legalább öt dátum van megadva.
A naptárban nincs ilyen névnap.
Tudtok segíteni mikor van "hívatalosan" ?

Köszönöm
Mandula
Mandula
 


Kedves Mandula!
Az en kisfiam neve is Martin. Mi akkor unnepeljuk, amikor a Martonok nevnapja van, ez november 11.
Azt nem tudjuk, hogy ez hivatalos-e vagy nem, de en mar lattam naptarat ami ezen a napon tunteti fel a Martinokat is.
Sok sikert.
Lidia
 
 


Mandula és Lidia!

Itt találod meg:
[url=http://www.webhely.hu/nevek/nevnap.htm" TARGET="_top]http://www.webhely.hu/nevek/nevnap.htm[/url]

Martin 11.11.
Martina 1.30.!
Márton 4.13.,11.3.,11.11.!,11.12.,11.13.

A dátum utáni "!" fõnévnapot jelent.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


A becenevekrõl jut eszembe: anyukámnak volt egy osztálytársa, akit mindenki Mütyûrnek hívott (a szülei nevezték el így, mert koraszülött volt). Aztán kétméteres, jól megtermett ember lett belõle és ha jól tudom, fõorvos egy kórházban - de megmaradt Mütyûrnek.
Móni
Móni
 


Hallottam egy sztorit egy meglehetõsen alacsony nõgyógyászról. Mátyás volt a keresztneve, de mindenki csak Hüvely Matyinak (!) emlegette. Kicsit durva, de aranyos.
Szofi
 


Sziasztok!
Jókat nevettem itt magamban, míg végigolvastam a hozzászólásokat!
Az én lányaim Zsófia Virág, és Luca Fanni (a nõvére ragaszkodott hozzá).
A névválasztáskor én is kaptam jó ötleteket, mert a vezetéknevük Fekete. Ajánlatok: Hófehérke, Piroska, Tulipán, Vasárnap, Barna, Péter és társai.
Pocok!
Nálam ugyanez a jelenet lejátszódott a kisebbik lányomnál azzal a különbséggel, hogy csak én voltam ott, a férjem még nem ért be a kórházba. Nagy nehezen mondtam nekik valamit, de hogy mit, arra nem emlékszem. (Azt sem tudtam, hogy ÉN fiú vagyok-e vagy lány) Érdekes lett volna, ha kiderül, h. fiú.....
Andi

Andi
 
 


Sziaszotok!

Amikor kicsi voltam, volt egy távolabbi szomszédunk, akit Babi néninek hívtak, valahogy nem tudtam, hogy a férjét hogy nevezik, így elneveztem Babi bácsinak. Az egész családunk így nevezte eztán, azóta se tudom, mi a neve egyébként.
És még egy névadási történet: párom keresztanyját a szülés után kérdezte meg a szülésznõ, hogy mi legyen a baba neve. Mondta: Anikó. Jó, csak van egy kis bökkenõ, ez a baba fiú, másik név kéne. Azt nem lehet, ezt beszélte meg a férjével. Szegény asszony nem tudott mit kezdeni a helyzettel, jött a madam: hát kedveském, hogy hívják a férjét? Szabó. Nem a vezetéknevét kérdeztem. Ja, Imre. Na, látja, az egy szép magyar név, legyen a kisfia is Imre.
Hát így lett a párom unokaöccse Anikó helyett Imre, a szülésznõ által megkeresztelve.

Bimbi
 
 


Nálunk az anyósom neve Magdolna volt, de mindenki csak Ducinak hívta. A testvére Edit volt õt viszont Babinak hívták.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Szerintetek Cintia vagy Szintia a "szebb"?

Köszi
Zsu
Zsu
 


A Szintiára szavazok

Nünüke
Nünüke
 


Sziasztok!

Kész vidámság ez a topic. Már ha az ember már megtalálta a neki megfelelõ neveket. Nálunk a harmadik baba a pocaklakó. Két fiam van Zoltán és Csaba. Valami hasonló stílusú egyszerû, szokott mégis szép fiú nevet keresünk. A Tamás a favorit, sajnos párom hugának két fia:János Tamás és Tamás János keresztnevekkel lettek ellátva. Velük azonban úgy átlag öt évente találkozunk. Csak szegény anyósom fog belekeveredni, hogy melyik Tamás nevû unokájáról is van szó. Tartalékban van azért még Attila, Ferenc, Balázs.
Ha lányka, akkor harmadszorra is csökönyösen Katalin lenne (esetleg Eszter).
Jópofa nevem nekem is van, párom ismerõse: Nagy Barna...
Sziasztok:Bori
Bori
 


Szia Bori! Az egyik lányomat is így hívják Lucával megspékelve! Nálunk a férjem nagyobb fiát és az öccse fiát is Leventének hívják. Igaz, hogy van köztük 20 év különbség, de azért még is csak fura hogy két azonosnev? (keresztnév és vezetéknév is uagyanaz) srác van az ismeretségi körben, bár senkit sem zavar ez a családban.
Egyébként az egyik nagyon közeli ismerôsömnél az a helyzet, hogy a szüleinek annyira tetszett a Gusztáv név, hogy mindkét fiuknak ezt adták, igaz, hogy az egyiknek csak második keresztnévként.
Üdv: SZofi Kép
Szofi
 


Komolyan meg vagyok utodve :-) Tamas Janos es Janos Tamas. Harmadik gyerek csak lany lehet de inkabb nem is probalkoznak?? Jesszusom azert van meg par nev a naptarban. A volt ferjemnek volt egy azonos nevu unokatesoja a falujaban es a postas rendszeresen osszekeverte a kuldemenyeket, volt belole galiba neha.
idike
 


Egy kicsiket ledobbentem en is ezen a dus fantaziaval megadott neveken.(Tamas Janos, Janos Tamas). Szegeny gyerekeknek kesobb biztosan lesz sok gondjuk. A szulok ilyenkor nem gondolnak arra, hogy a gyereknek egesz eleten keresztul szenvedni kell a szulo butasaga miatt!
Névtelen
 


Egyébként vannak még furcsaságok a névadásban. Pl. gondoltatok arra, hogy a magyarban, ahol a szavaknak nincs nemük (hímnem, nõnem) világosan különválik a fiú és a lány név. Máshol viszont, ahol borzasztó ezeknek a különbözõ nemû szavaknak a kuszasága, többször elõfordul, hogy a keresztnév fiúnak és lánynak is adható. Tehát nem tudod megállapítani hogy a név viselõje fiú, vagy lány, ha csak leírva látod.
Szofi
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: