Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Katalin!
Válasz a Jahn Ferenc topikjában lesz.
(ld.korábbi szövegemet)
gyuri
Szeged
 
 


Kedves Doktor Úr!

A konizációról szeretném kérdezni.
Mennyi ideig tart a beavatkozás, hüvelyen, vagy hasfalon keresztül végzik, altatással vagy érzéstelenítésel?
Ugyanis az orvosom feltételesen kilátásba helyezte, de még nem volt alkalmam Vele beszélni róla, de ezek a kérdések nagyon érdekelnének.

Várom mielőbbi válaszát:

Heni
 


kedves Heni!
Válasz a Jahn Ferenc topikban lesz
gyuri
Szeged
 
 

 
 

Nem találom ezt a Jahn Ferences topikot seholsem! Tud valaki segíteni???

Köszönöm

Móni
Móni
 


Móni!

A Szülészetek, kórházak mappában találod meg.
Vagy erre a linkre kattintva:
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39890/4853.html?1081324135
Remélem sikerül!

Szia,
Alocasia
 


Kedves Doktor Úr,

Az elmúlt fél év során egyre rövidül a ciklusom. Szabályos 28-29 nap után jelenleg 23-25 naposnál tartok! Tablettát örökölt visszérhajlam miatt nem szedtem, tehát ez nem keverhette meg a hormonjaimat.
Befolyásoló tényező, hogy gyereket szeretnénk és 6 hónapja nem védekezünk? A rövidülés lehet valamiféle hatással a családtervezés kimenetelére?
Köszönöm válaszát,
Baree
 
 


Baree!
válasz:
"Jahn Ferenc" topicban
gyuri
Szeged
 
 


Sziasztok!

Sajnos depressziós vagyok és állandóan gyógyszert szedek(rivotril,efectin.tegretol).Nagyon szeretnék babát,már 2 van(14,10évesek)de harmadikat is tervezünk.Van valaki akinek igy is sikerült?? 37éves vagyok az időm is ketyeg és szeretném ha egészséges lenne a baba "amúgy más problémám,káros szenvedélyem nincs!"
Segitsetek,előre is köszönöm:Tünde

Puszi,Tündi
KépKép

DORINA 1994.03.26
DÁVID 1990.06.12


Tisztelt doktor Úr!

Már majdnem két éve szeretnék teherbe esni, de ez idáig nem sikerült. Csináltattam egy hormon vérvizsgálatot a ciklus 2, 10, illetve 20. napján. Az első két eredménynél a prolactin színt 1014 mIU/L (ref. Tart. 72-511), a másiknál pedig 794 mIU/L, a harmadikat már nem várta meg az orvos, aki felírt nekem bromokriptin gyógyszert. Azt szeretném megkérdezni, hogy, ha a harmadik eredmény jó értéket mutatott volna, nem-e ártalmas számomra, hogy mégis szedem a gyógyszert? a prolactin színtet meddig lehet csökkenteni? Az eredmény szerint tényleg nincs tüsző érés?
Az eredmény többi értékei:
-A ciklus 2. napján:
FSH: 11,8U/L
LH: 6,2U/L
Prolactin: 1014 mIU/L
Progreszteron meghat.: 3.0nmol/L
Ösztradiol: 0.140nmol/L

- A ciklus 10. napján:
FSH: 5,5U/L
LH: 7,1U/L
Prolactin: 794 mIU/L
Progreszteron meghat.: 2,0nmol/L
Ösztradiol: 0.782 nmol/L

Köszönettel,
Patricia
 
 



Sziasztok!

Először írok a fórumra, és sok helyen nézelődtem eddig,hogy informálódjak.
Igazság szerint azt szeretném megtudni,hogy mi ez az egész pénz história?
Nem vagyok egy okos fajta, inkább értelmes, de naív.
De sehogy nem bírom felfogni,hogy valaki ne azért tanuljon orvosnak, mert gyógyítani öröm. A fizetést megkapja érte, mert hát munka az is. De akkor könyörgöm mi ez a pluszpénz dolog???
A hentesnek nyújtok borítékot mert becsomagolja a kért húst,vagy mert figyelmesen megkérdezi felszeletelje e?
A péknek fizetek ha nem a tegnapi kenyérből ad hanem a frissen melegen odagurítottból emel el?
Az áruházban diszkrétkedek a műszakicikkesnek,hogy mennyit kér érte amiért megmondta melyik márkát nem ajánlja????
Vagy hozzuk össze csak a közmunkásokat.
Tűzoltók:
- hallotta már valaki,hogy pénzt kérnek érte,hogy eloltották a házát?
Rendőrök:
- na elő vele, ki adott már a diszkréten köhhintő biztos úrnak lapuló borítékot? (stikli nélkül, nem lefizetésként. Csak hogy irányítsa a forgalmat, vagy épp nyomozza ki ki volt a hibás egy balesetben)
Busz/villamos/troli/vonat vezetők:
- Ki adott felszálláskor a kezébe pénzt, hogy "vezessen óvatosan"?
Tanárok:
- köztudottan kevés a fizetésük, mégis ki megy minden reggel a gyerekkel az oviba iskolába fehér borítékkal, hogy tanítsák a gyerekét és "nézzenek" oda rá.

Ők is ugyanúgy dolgoznak és ugyanúgy rossz fizetésből élnek. Mi ez az egész???

A pincérekhez vezethető vissza a dolog???
Csak mert ha a párommal ritkán valahova elmegyünk, a felszolgálónak is csak akkor ad borravalót ha mindennel elégedett.
Nem minősíteném azt a bizonyos "Vácott lévő kávéházat" amelyikbe betérve átvergődtünk a függönynyi dohányfüstön az utolsó két asztalig ami nem dohányzó volt, viszont közvetlenül a WC mellett terült el.Az árak magasak, a teájuk borzalmas.
Nem véletlenül nem volt borravaló...

De könyörgöm az elégedettséget nem lehet az egészségügyben mércével mérni.
Tudom "kinek mennyire fontos az egészsége".
De nemrégiben nyiltan felhívták rá a figyelmet,hogy az egészség nem üzlet.
Vagy ez az érme is kétoldalú?
-Nem üzlet, vagyis nem szabad pénzt kérni érte?
-Nem üzlet, hogy alkudozzunk, fogadjuk el egyszerűen meg kell adni amit kérnek érte?


Ezt csak én látom így, vagy másnak is van ilyen véleménye?
A boríték dolog a másik.
Ha egyszer vannak olyan szemérmetlenek, hogy "tarifájuk" is van, akkor minek álszentkedni egy idétlen borítékkal?

Nem csak az orvosokra gondolok.
Sokszor láttam a nagymamám remegő kezében pár forintot, hogy mikor papó kórházban van adjuk oda a nővérkének, hogy néha nézzen már rá.
Ez annyira megrendítő dolog.
Az ápolószemélyzet nem azért van,hogy a betegeknek segítsen, hogy figyeljen rájuk?
Miért kell azért egy szerencsétlen öregasszonynak minden kuporgatott pénzét odanyújtania, hogy egy ember azt tegye ami a munkája, amiért éveket tanult. ?

Miért van ez, mikor a pénzre ugyanúgy mindenkinek szüksége van.
Mégse mindenki hüppöghet azért a bizonyos borítékért. Miért is?
Hogy is nézne ki ha a munkahelyünkön addig köhögnénk vagy néznék valakire várakozóan míg ki nem bűvöljük belőle amit akarunk.
Megvetnének minket.
Valószínüleg.
 
 


Dr Merczel Zsoltról nekem nincs pozitív véleményem sajnos. Meg sem ismert amikor a kórházban véletlenül összefutottam vele, de ez még nem is lenne 'akkora' nagy baj (hiszen nem egy betege van), viszont amikor visszamentem a magánrendelésére a 10 perces konzultációért ugyanazt a pénzt elkérte, mint egy kb 30 perces teljes vizsgálatért. (ez a korábbi dokimnál vagy ingyen volt a kórházban, vagy fél vizitdíj volt a magánrendelésén). Ráadásul cserébe fogalma nem volt arról, amit az előző alkalommal megbeszéltünk (korábbi alapbetegségek, kórtörténet). Továbbá a SOTE 2 laborban elvégzendő vizsgálatok fizetősek, ami elég 'érdekes', ugyanis ez egy TB támogatott intézmény...

Hát, emiatt nekem nem jött be, tévedés volt. Egyébként emberileg rendes, de ez sajnos kevés...
 
 


Dr Merczel Zsoltról nekem nincs pozitív véleményem sajnos. Meg sem ismert amikor a kórházban véletlenül összefutottam vele, de ez még nem is lenne 'akkora' nagy baj (hiszen nem egy betege van), viszont amikor visszamentem a magánrendelésére a 10 perces konzultációért ugyanazt a pénzt elkérte, mint egy kb 30 perces teljes vizsgálatért. (ez a korábbi dokimnál vagy ingyen volt a kórházban, vagy fél vizitdíj volt a magánrendelésén). Ráadásul cserébe fogalma nem volt arról, amit az előző alkalommal megbeszéltünk (korábbi alapbetegségek, kórtörténet). Továbbá a SOTE 2 laborban elvégzendő vizsgálatok fizetősek, ami elég 'érdekes', ugyanis ez egy TB támogatott intézmény...

Hát, emiatt nekem nem jött be, tévedés volt. Egyébként emberileg rendes, de ez sajnos kevés...
 
 


A topik címe: Tudsz olyan jo szulesz -nogyogyasz orvost , aki nem csak a penztarcam utan erdek

Nos én tudok, a neve: Dr. Szarka Gábor és a XVIII. kerületben rendel a magánrendelőjében (Medconnexus Gyógyászati központ). Mindenkinek csak ajánlani tudom! Nagyon jó szakember!
tigrincs1986
Budapest
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: