Új privát üzeneted érkezett!

Doktor úr Kép

Örülök, hogy az üzletrõl szóló véleménnyel most is egyetért, hisz ez az ön véleménye Kép Az idézet öntõl származik Kép Kép Kép Azért rángattam elõ máshonnan, hogy visszaidézzem az akkori gondolatait a tarifákról.
Szerintem pénzt KÉRNI szülés levezetéséért a mai Mo-n csak Telkiben lehet! AZ maszek kórház. Ön nem kér el pénzt a kórházi rendelésen, de elfogadja, ha adják. Ez rendben. Ha épp nem ügyeletes, de bemegy egy szüléshez, akkor is elfogadhatja a pénzt, amit a szülõ nõ ad. Ez is rendben (mert így szoktuk meg!), hisz a szabadidejét áldozza fel. De hogy meri azt mondani bárki, hogy az én szaktudásom 20 vagy 50 ezret ér? Na, mindegy, ez meddõ dolog, hisz sok nõ örül, ha nem kell találgatnia, mennyitõl nem sértõdik meg az orvosa. Kép

És hogy mennyit tudok az orvos õszinteségérõl? Csak annyit, amennyit bárki máséról, akivel beszélgetek: a metakommunikációs jelekbõl. No és a megérzéseimbõl, amik persze közel sem tévedhetetlenek Kép A cukormáz alá meg be KELL tudnom látni, különben elveszett ember vagyok. Tudom, nem biztos, hogy jobban járok egy kevésbé képzett, ám számomra kedves emberrel, mint egy morcos, szótlan nagytudásúval, de lehet, hogy mégis az elsõvel érzem magam nagyobb biztonságban!

Azt hiszem, a topiktól teljesen eltérve, de csak sikerült jól "kibeszélgessük" magunkat!

TISZTELETTEL:

ildikó
ld
 


Ildikó!
Lehet, hogy mindenben egyetértünk?!
csmgy
dr.Csákány
 


Helló!

Ha úgy állna az egészségügy, hogy mindenki elégedett lenne, akkor is lennének magánpraxisok, csak kevesebb. Ha egyszer a vonat elindul...

Doktor Úr!
Alicenál az történt, hogy kis vérzése volt a terhessége során. Egy orvos azt mondta neki, hogy pihenjen. Nem kellett volna azonnal befektetni a kórházba?
De igen, akkor lehet, hogy megmaradt volna a kicsi, legalábbis lett volna esélye. Ön akkor ezek szerint nem ezt tette volna?
Avval sem ért velem egyet, hogy elég sok orvos tudása is hiányos?

Nikie
 
 

 
 

Szia Nikie!
Ha valaki, akkor pont én nem akarom védeni az orvosi mundér becsületét, csak elmesélek valamit.
Sok-sok próbálkozás és Clostilbegyt-kúra után nagynehezen megmaradt egy terhességem. A 16. hétben jártam, amikor nem túl erõs hasgörcseim lettek, elmentem a doktornõmhöz, aki azt mondta, pihenjek, ha tudok, következõ héttõl ne menjek dolgozni, ha megoldható (aznap szerda volt). Aztán Dopplerrel próbálta megtalálni szívhangot, de nem sikerült. Adott egy Uh. beutalót, a vizsgálatra kb. 1 hetet kellett volna várni. Amikor kimentem a rendelõbõl, Férjem szó szerint átrángatott a röntgenosztályra, hogy most azonnal bemegyünk és kész. Ott nagyon kedvesen fogadtak, két óra múltán volt orvos, aki megnézett és közölte, hogy azonnal be a kórházba, mert bevérzést lát, ami arra utal, hogy a méhlepény az 1/3-áig levált és nem biztos, hogy megmarad a Baba. De beutalóért vissza kellett menni a nõgyógyra, ahol az én "kedves" doktornõm már nem volt bent, a másik orvos pedig egyszerûen átkísért a szomszéd szobába, ahol volt egy Uh készülék a nõorvosi vizsgálatokhoz!!!!!! Nem oly korszerû, mint a röntgenosztályon, de jól mûködõ gép! (K.I. doktornõ nem értett hozzá, ezért kellett volna máshol egy hétig várni.) Az új orvos azt mondta, innentõl fogva a természetre van bízva a dolog, mi csak annyit tudunk tenni, hogy szigorúan fekszem és magnéziumot szedek. Ezt olyan adagban szedtem, hogy remegett kezem-lábam, annyira ellazította az izmaimat - igaz, érezhetõ görcseim nem is voltak. 1-2 naponta Uh-ra jártunk be, hogy lássuk, mi történik odabent, de NEM kórházban feküdtem, hanem otthon, mert az orvos szerint ott nyugodtabbak a körülmények és ha egyszer megindul kifelé a kisember, a kórházban sem tudnának ellene tenni semmit. (Röviden a végét: én végig feküdtem otthon, a Babám megmaradt, két és fél éves lesz nemsoká, de az orvos, aki nagy figyelmet szentelt nekem a terhesgondozáson, és akit Istenként tiszteltem, mert "megmentette a gyerekem életét", szóval õ a szüléshez kb. 1 napi vajúdás után fáradt be, nem tájékoztatott semmirõl, csak hónapok múltán, szóval iszonyú nagy csalódás volt.)
Az egészet pedig csak azért írtam le ide, mert nem biztos, hogy a kórház megoldás lett volna Alice-nál, de a tájékoztatás hiánya nagyon nagy hiba volt! Tán a magnézium is segített volna, mint nekem. Olvastam, mi történt Vele és nagyon sajnálom, hogy így alakult. Csak ne lepõdj meg, ha Cs. doktor is azt válaszolja esetleg, hogy õ sem biztosan utalta volna be kórházba.
Ne haragudj, amiért belekotyogtam!
Szia: ildikó
ld
 


Kedves Ildikó!

Köszi, hogy mindezt leírtad, mondtál valamit!
Tényleg tanulságos!

Nikie
 
 


Mit csináltam volna?
Nem tudom, mert nem ismerem a történetet. De:

a spontán vetélésnek (a terhesség az elsõ 12 hétben szakad meg) oka az esetek mintegy 80%-ban valamilyen hiba, mely miatt akármit csinálunk a terhesség megszakad. Leggyakoribb kezdõ tünete a vérzés. Ha ekkor UH vizsgálatot végzünk két dolog lehet: vagy él a magzat (látunki magzati szívmûködést) vagy nem. Ez utolsó esetben - ez a gyakoribb - nyilván nincs mi tenni. A kedvezõbb esetben egyetlen halvány terápiás lehetõség van: a pihenés. Eldöntendõ (megbeszélés alapján), hogy hol. Merthogy, ha tényleg fekszik, mindegy. Van aki ad különféle gyógyszereket: progeszteron, Magnézium, különféle görcsoldók. Az "irodalom" álláspontja szerint egyik hatékonysága sem bizonyított (ártalma sem) ennek ellenére én semmit sem szoktam adni. (de elmondom)
A másik eset (16 hetesen) kicsit más, mert a 12. hét után ritkább a "genetikai" ok, azaz a kezelés hatása egyértelmûbb. De ha valaki otthon akar feküdni, kkor szerintem az is pont olyan jó. Ha tényleg fekszik, a tapaszatlatom az, hogy feküdni "jobban" kórházban lehet, de ekörülmények (nyugalom) otthon jobb -persze esete válogatja.

Hát kb. így. Azért az alapkövetelmény, hogy minden szülés tudjon annyira ultrahangozni, hogy a magzat élõ voltát (van-e szívmûködés) bármikor meg tudja "nézni".

Meglepõdtél?
Dr.Csákány
 


szülés=szülész Kép

Nikie!
Másik topikon is írtam már neked, hogy nekem is mindig rendszertelen, és elég hosszú ciklusaim voltak. Gyógyszert egyebeket erre sose kaptam.
A 3 lányommal vérezgettem is a terhességek elején, elsõvel csak pecsételés, többiekkel komolyabban.
Saját felelõsségemre nem feküdtem be Fannival, mert otthon várt egy 10 hónapos Viktor. Eszterrel már nem is akart az akkori doki befektetni, és vitaminon kívül nem is írt fel mást.
Én mindig arra gondoltam, ha "elmegy", nyilván jó oka van rá. Súlyos fejlõdési rendellenesség, ami miatt nem életképes, nem jól sikerült megtapadnia, nincs megfelelõ állapotban a szervezetem egy baba kihordására, ilyenek.
Orvosi szempontból ez nem biztos, hogy megállja a helyét, bár lehet, hogy ilyenekre is gondolt Gyuri, mint "hiba".
Elsõvel persze nyilván "vigyázzállásban" feküdtem volna, ha az orvosom azt tanácsolja, a negyedikkel viszont még dolgoztam is, mert nem volt más lehetõségem, és szuggeráltam, hogy ennek a babának erõsek kell lennie, ha ebbe a családba akar születni.
Az lett Kép
Lehet, hogy volt hormonális oka a babád elvesztésének, de lehetett más is, súlyos rendellenesség pl. Ettõl nyilván nem könnyebb a tudat, hogy elvesztetted. Csak nem biztos, hogy a kórházban csodát tudtak volna tenni.
Kívánom, hogy legközelebb minden a legnagyobb rendben legyenKép

Szia
Edóka
Edóka
 


Doktor Úr!

Hát igen, meglepõdtem!
Nem hittem volna, hogy Ön is azon orvosok közé tartozik, akik nem tesznek meg mindent a betegért.
Én ha mégegyszer odajutok, és a terhességem alatt vérzést tapasztalok, de a pici megmarad(nem úgy mint a múltkor), akkor kötelezni fogom az orvosomat(mivel ahogy Ön írta, nem árthat meg), hogy mindenfélét írjon fel. Progit, magnéziumot, meg ami még szóba jöhet.
De én már jóelõre fogok szedni vitaminokat, most a következõ ciklustól.
Mindent, ismétlem mindent meg kell tenni érte! Nemcsak a nõnek, az orvosnak meg fõleg, akármennyi az esély is!
Én nem várom meg az esetleges következõ vetélést; megyek nemsokára hormonvizsgálatra, úgyhogy ha baj van, már elõre fogom kapni a progeszteront. Nem várom meg, míg a sült galamb a számba repül, mint sok sorstársam. Olvastam, hogy sokan már 2-3 hasonló eseten is túl vannak. És tudja mi volt az oka? Hát az, hogy azt mondták az orvosaik, hogy " Nyugi, minden rendben, majd a következõ sikerül. " Csak nekem próbálja valaki ezt mondani! Én fogom evvel nyugtatni magam, hogy minden oké, ha a negatív eredménnyel zárulnak le a vizsgálatok. Még jó, hogy én utánajártam a dolgoknak, mert most lehet megint hasonló sp. vetélésem lenne, de azt már nem élném túl!
Egyébként a 80% nekem már semmit nem mond! Kit érdekel hány százalék bármi is, eshetek a 20-ba is! (Lásd a lottózás esélyeit!)
Tehát Ön azt mondja, hogy a spontán vetélések csak 20%-ában fordulhat elõ sárgatesthormon-elégtelenség? Jobb lenne, ha a doktor Úr körülnézne csak itt az interneten egyelõre. Szakszövegek sokkal többrõl írnak!!!!!!!!!!!!!!

A védõnõ szerepének fontossága nem a terhesség során kellene felmerülni, hanem már elõtte.

Márcsak arra vagyok kíváncsi, hogy Ön mit mond a vérzés elõtti, vagy 2 ciklus közötti barnás-véres váladékra???

Ami a lényeg a mondanivalómból, az az, hogy akármennyi esély is van valamire, figyelembe kell venni.

Köszönettel:
Nikie
 
 


Edóka!

Hát a Te esetedet nem értem. Örülök persze a 3 gyerkõcödnek, de a cikluszavarod sosem okozott problémát?
Akkor ez, hogy van?
A sargateshormon-termelés elégtelensége cikluszavar kovetkezménye.
Errõl hallottál? És a doktor Úr?

Nikie
 
 


Nikie!
Nem 3, hanem 4 gyerek. 3 lány 1 fiú. Érdekes módon a fiúval nem volt vérzésem.
A cikluszavarom NEKEM nem okozott problémát, elõszörre ugyan elég sokat kellett várnom a teherbeesésre, de még nagyon fiatal is voltam. Mire végképp elfogyott a türelmem, beköltözött az elsõ csemete.
Nyilván egy vetélés után én is másként ítéltem volna meg a cikluszavart (már ha ez zavar, nem is tudom...).
Sajnos így teljesen tájékozatlan vagyok a cikluszavarok okát illetõen Kép
Egyszer még az elsõ bébi elõtt volt hosszasan vérzésem, az akkori doki fogamzásgátlóval próbálta "beállítani" a ciklusomat, attól meg majdnem egyfolytában véreztem, már azt se tudtam, melyik a "közti" és melyik a "rendes" vérzés, gyorsan abba is hagytam.
Azóta is ilyen, bár vannak idõszakok, mikor egészen pontossá válik (most is pl.), és nagyon jól megfigyelhetõen komolyabb betegség vagy stresszhatás következtében "felborul", majd ismét helyreáll.

Miután már szülni nem akarok, ha egészségkárosító hatása nincs, akkor engem nem zavar ez az állapot.
Az oka azért érdekelne, mert pl. a nagylányomnak elsõ pillanattól hajszálpontosan jön meg (kivéve vizsgadrukk, hihi), csodálkoztam is, a mi családunkra ez nem jellemzõ.

Gyuriiiiii!
Rendszertelen mensesrõl kérünk információt.

Edóka
Edóka
 


Nikie!
Tudomásom szerint soha, egyetlen egy szakmailag támadhatatlan tudományos közlemény sem bizonyította a spontán vetélés okaként a progeszteronhiányt. Viszont elmondok egy bizonyított töerténetet:

Az 50-es években (hasonló módon, mint most a progeszteront) mindenki egy szintesztrin nevû készítményt kapott, hogy "megmaradjon a terhessége". Az így megszületett leányok között 20 éves koruk körül igen nagy számban találtak a hüvely un. világossejtes rák betegségét.....

A porgeszteront szerû hormonokat a terhesség megtartás érdekében mintegy 30 éve használják. Eddig ilyet nem írtak le, de az igazlható, hogy a használóik körében semmivel sem csökkent a spontán vetélés gyakorisága.

A többi "csodaszerrel" hasonló a helyzet.
Úgy hiszem nem vagyok lelkiismertelen orvos, csak nem hiszek a csodákban és nem áltatom ezzel a betegeimet sem. Ez nem az a pálya, ahol a hit hegyeket mozgat. Itt a tudás a fõ.

A rendszertelen mensesrõl késõbb (hogy jön ez ehhez a topiccímhez Edó?)
dr.Csákány
 


Gyuri!
Szerintem itt már rég nem a topikcímrõl van szó, mint ahogy a születésházas is elkanyarodott egy idõ után.
Azért valahova leírhatnád, hadd legyünk okosabbak.

Edóka
Edóka
 


Tényleg. Engem ugyan sose zavart, de megfigyeltem, hogy itt ált. olyanoknak vannak gondjai, akiknek hosszabb a ciklusuk. Én arról is szívesen olvasnék, hogy a rövid ciklus (23-24 nap pl.) meddig normális, és mire utalhat.
Ildi

Ildi
 
 


Doktor Úr!

Tessék elolvasni!

<FONT COLOR="ff0000">" Vetélés
Kihelyezve: 2001.október 15.
Forrás: Patika Magazin

A kívánt terhességeknek, különbözô statisztikák szerint, körülbelül 8-10 százaléka spontán vetéléssel végzôdik. A vetéléseknek számos oka lehet, de ezeket sokszor még a szövettani vizsgálat sem tudja kideríteni.

Az azonban már tudományosan igazolt, hogy a terhesség elsô két hónapjában lezajló vetéléseknek hozzávetôleg az egyharmadában a progeszteronhormon (más néven sárgatesthormon) alacsony szintje a bìnös. A progeszteront a petefészekben a tüszôrepedés helyén kialakuló sárgatest termeli. Ez a hormon védi a terhességet, körülbelül a 9. hétig. Ezután e feladatot - tehát a hormontermelést - az idôközben kialakuló lepény veszi át. Mindezekbôl az következik, hogy a spontán vetélések mintegy egyharmada hormonpótlással, azaz progeszteronkezeléssel megakadályozható. Ez azonban, a látszattal ellentétben, mégsem olyan egyszerì feladat. A progeszteron vérszintje laboratóriumi úton ugyan meghatározható, azonban ebbôl nem lehet választ adni arra a kérdésre, hogy ez a szint az adott terhesség fenntartásához elegendô-e.

Mikor szükséges tehát a terheseknek sárgatesthormont adni? A kezelésre általában az alábbi esetekben kerül sor:
fenyegetô vetélés (kevés vérzés) esetén,
akkor, ha a kórelôzményben egy vagy több spontán vetélés szerepel, azoknál a betegeknél, akiknek többéves meddôség vagy kezelés után fogant meg a terhességük. Mindezen esetekben feltételezhetô, hogy progeszteronelégtelenség áll fenn. A hormonpótlás történhet szájon át, injekció formájában és a hüvelybe felhelyezett kapszula segítségével. Az irodalmi adatok amellett szólnak, hogy ez utóbbi forma a leghatásosabb. A progeszteron hormonpótlás lehetôséget ad számos kívánt terhesség megôrzésére - tehát arra, hogy a terhesség végén a szülôk örülhessenek kisbabájuknak.

dr. Bárány János
szülész-nôgyógyász "</FONT>

Még tudok pár orvosi véleményt, ezenkívül is.
Tessék felvenni vele a kapcsolatot. Vitatkozni!
Várom az eredményt!

/Ami meg 50 évvel ezelõtt történt, az meg kit érdekel?
Akkoriban - Önnek tudnia kellene-, hogy a gyógyszereknek sokkal több mellékhatása volt. Pl. a fogamzásgátlóknál is ez a helyzet. /
De a tudomány fejlõdött, amit követni kell!
És tessék utánanézni dolgoknak, ne csak a több éve, vagy évtizede megtanult dolgokat feleleveníteni!

Nikie
 
 


Helló Mindenkinek!

Öntsünk tiszta vizet a pohárba!
A topic címét felejtsük el. Mindenki tudja, hogy némely orvos sokat kér, ki keveset, ki semmit. Keresni kell a megfelelõt, nem felháborodni!
A lényeg nem is ez, hanem az, hogy az orvosunk mindenrõl profi felvilágosítást adjon, segítsen, és ismerje a legújabb eredményeket, utánanézni ne legyen rest!! stb.
Szóval arról beszéljünk, amit írtunk mindannyian!Rendszertelen vérzés, progeszteron-hiány lehetõsége, stb...

Szóval erre a szövegelésemre ne is válaszoljon senki. Kár a szót pazarolni. Az idõ telik, öregszünk, úgyhogy fontos dolgokról tudakozódjunk!

Nikie
 
 


Helló szintén Mindenki!

Az internet -véleményem szerint- egy független, szabad médium.A babanet,egy speciális téma felvállalására és közlésére szakosodott elektronikus médium, topikokkal, ahova szabadon, tényleges,ál-vagy becenéven bárki, bármilyen témában beírhat. Ilyen módon, kedves Doktor Úr, nem tartom etikátlannak, ha nõk, lányok, asszonyok doktorokat nevesítve megosztják egymás között a tapasztalataikat.Szabad orvosválasztás van, elsõsorban nem sürgõsségi ellátásról vitatkozunk. Sajnos, vagy hála Isten, ma, Magyarországon, igen kevés az olyan terület, ahol ne alakult volna ki a versenyszféra és a "tisztességes piaci magatartás"Képcsírája. Ez az orvostársadalmat sem kíméli és ne is kímélje. Szabadon választunk pszichológust, nevelési tanácsadót, angoltanárt és orvost is. Ez is egy szolgáltatás -szinte mindenki által respektált, nagyrabecsült-, fizetünk érte mindannyian TB-t, hozzájárulást és paraszolvenciát is.
Ez a fajta médiaszabadság is a XXI. sz-i demokrácia része -mármint az internet és ezen fórumok- és véleményem szerint jogunk van bármirõl és bárkirõl irogatni. Hiszen ezért van.

Sziasztok és üdvözlettel:

N. Fekete
Névtelen
 


Nikie!
megismétlem:
Tudomásom szerint soha, egyetlen egy szakmailag támadhatatlan tudományos közlemény sem bizonyította a spontán vetélés okaként
a progeszteronhiányt.
A Patika magazin nem tudományos fórum, üzleti hirdetés. Adatainak pontosságához annyit, hogy Magyarországon a spontán vetélés nem 8-10, hanem kb. 13%. ( különbség 50%!!!)

N.Fekete!
Így van. Mindenkinek joga van lírni a véleményét. Névvel, vagy anélkül. Megismétlem. A topic címe igazságtalan általánosítást sugall, ezt etikátlannak tartom.
Dr.Csákány
 


Doktor Úr!

A % engem nem érdekel, írtam elõbb, hogy akármennyi is a %, mindenki eshet bármelyik oldalra.

Ön ezt írta: "...tudományos közlemény sem bizonyította a spontán vetélés okaként a progeszteronhiányt."
Kérdésem: Akkor a vérvétel alapján megállapított progeszteronhiánynak mi az oka? És mi a következménye?
Semmi nem lenne? Csak alacsony, és kész? Nem kíváncsi rá, nem akar esetleg utánajárni?

Német orvosi klinika írása:
"Das Gelbkörperhormon Progesteron ist für die Vorbereitung der Gebärmutterschleimhaut auf die Einnistung des Embryos verantwortlich und zu Erhaltung der Schwangerschaft wichtig." Azaz, a progeszteron(mint sárgatesthormon) a felelõs a méhnyálkahártya felkészülésért az embrió megtapadására, és a terhesség megtartásában is kulcsfontosságú szerepe van.
Tehát, ha szerepe van a terhesség megtartásában, csak lényeges! Kevesebb az esély a vetélésre! Szóval az derül ki, hogy a TUDOMÁNY mégis bizonyította már ezt a tényállást!

Bárány doki ezt írta (nem nagyon ismerem, tavaly-tavalyelõtt beszéltem vele, de errõl a témáról még nem):
"Ez a hormon védi a terhességet, körülbelül a 9. hétig. A progeszteron hormonpótlás lehetôséget ad számos kívánt terhesség megôrzésére." Ön ezt nem állítja. Ha nem hiszi el, amit õ mond, mondom, hogy vegye fel vele a kapcsolatot, tessék! Érdekli-e esetleg Önt, hogy miért állítják az ellenkezõjét?!
A német orvosok és a fenti orvos véleménye megegyezik. Nem furcsa? Tudok még egy orvost, legközelebb õt is megemlítem.
Nem értem Önöket, az egyik ezt mondja, a másik azt, hogy van ez?
Na, de beszéljünk rólam!
Az én szakterületemen, ha a kollégám mást állít, mint én, rögtön vitatkozunk, de megtaláljuk a felvetõdõ probléma megoldását. És mindketten okosabbak leszünk( de nálunk nem élet-halálról van szó.) Érdemes lenne Önöknek is ezt a példát követni! Én a helyükben állandóan kutatnék, és próbálnék megoldásokat találni a különbözõ eseményekre, és talán bizonyítani is.

Legközelebb csak akkor írjon, ha valami eredményt fel is tud mutatni! Ne akarja, hogy én nézzek utána, így is túl sokat tettem meg! Na jó, ha kívánja, a német szöveget lefordítom, forrását mellékelem, sõt még e-mail címet is küldök.

Tudja mit?
Tessék: http://9monate.qualimedic.de
De ezt mindenki meg tudja tenni, ha érdekli valami!

Nikie
 
 


Kedves beszélgetõk!

A topikcímhez kapcsolódva: tényleg elõítéletes kicsit, és ezt mint páciens mondom. Sajnos nekem is voltak kellemetlen tapasztalataim (SZTK-s orvos a magánrendelésére invitált, nem foglalkozott a panaszaimmal, amikrõl kiderült, hogy hormonzavar okozza), de:
Mikor összejött - egy másik, szintén nem magánorvos segítségével - a terhesség, a SOTE I terhesgondozására jártam. Nem volt választott orvosom, tehát az ambuláns látott el (összesen 4 orvossal találkoztam így). A szülést az ügyeletes orvos vezette le. Szerencsére panaszmentes terhességem volt, így nem zavart, hogy a terhesgondozáson futószalag-rendszer van. Mindegyik orvos tisztességesen ellátott, ha kérdeztem, válaszolt. Pedig nem adtam - mert nem volt mibõl - pénzt nekik. Nem érzékeltette velem egyikük sem.
Sajnos volt módom több szakterület orvosait is megismerni betegként, és azt gondolom, ugyanígy van szórás, csak kevesebben járnak fülészeti, ortopédiai stb. magánrendelésre.

Egyébként engem is módfelett érdekelne a rendszertelen, hosszú, barnás vérzésekkel tarkított ciklus oka is, mert míg édesanyámnak ilyen tünetek mellett háronmszor sikerült spontán és nagyon hamar teherbe esnie (és megszülnie minket), nekem kellett hormonkezelés.

Mónika
 
 


Nikie!
Bár hangneme rendkívül sértõ, és süt belõle az elfogult ellenségesség, azért válaszolok, bár már tudom hiába.
nem kell külföldi lapokat olvasnia, nehogy megerõltesse magát.
1. A Magyar Nõorvosk lapjában évtizedek óta olvashat errõl cikkeket pl. Gardó és mtsai többször isgazolták, hogy:
a progesztagéneknek nincs terhesség megtartó hatásuk: akit a %-ok (tudományos érvek) nem érdekelnek, az persze nyugodtan nyilváníthat véleményt, de igazolható, hogy ezen szerek több mit három évtizedes (egy idõben mindenki kapta, én is adtam) használata egyáltalán nem változtatott a spontán vetélés 13-15%-os gyakoriságán.
2. Hogy én a szakmámban kivel és miért vitatkozom, az az én dolgom, én itt (és akit érdekel a dolog, úgy látom Ön nem) maximum egészségügyi felvilágosítást tartok, mindenkinek arról mi érdekli. Ha nem érdekli, ne olvassa.
Dr.Csákány
 


Mónika!
Úgy gondolom, (remélem is) hogy az Ön története a valódi. Sõt ez lenne a kívánatos.

Szakmai kérdésére (rendellenes vérzés) iszonyú nehéz válaszolni, mert szinte egyenlõ a fél nõgyógyászat tankönyvvel, és nem tudom, hogy milyen elõképzettséggel rendelkezik, hol kell kezdeni a leírást. Megpróbálok egy igen rövid választ adni, de természetesen nem lesz pontos.

A nõi ciklusban alapvetõen két, petefészek eredetû hormon vesz részt: az ösztrogén(ek) és a progeszteron. (ezek egy bonyolult agyi szabályozás alatt állnak). Ösztrogén a ciklus teljes ideje alatt termelõdik, progeszteron csak a peteérés (ovulatio) után. A méh nyálkahártya a ciklus alatt végig "vastagodik és érik". Ha elér egy bizonyos vastagságot (érettséget), akkor lelökõdik: ez a menstruáció. Definició szerüen menstruációról csak akkor beszélünk, ha a vérzést peteérés (ovuláció) elõzte meg. Vérzés enélkül is lehet, ezt peteérés nélküli (anovulatios) ciklusnak nevezzük.
Normálisan a ciklus azért tart 28 napig, mert a peteérés a 14. nap körül van (13-15) és a progeszteron szak mindíg 14 nap! Azaz, a normális ciklus tart a mestruációtól a peteérésig +14 nap! Az elsõ fázis lehet hosszabb, néha rövidebb is, de az ovulációt követõ idõszak meglehetõsen kötött.

Fentiekbõl kitalálhatók a válaszok. Rendszertelenek az anovulációs ciklusok (ezekben teherbe esés nem lehetséges) és azok a ciklusok, ahol az elsõ (ösztrogén) fázis valamiért (agyi szabályozás pl) megnyúlt. Ezekben a ciklusokban lehetséges a teherbe jutás, csak az ideje nem jósolható meg elõre. Mivel ezekben a tipusu ciklusokban a méhnyálkahártya érése sem szabályos, ezért a vérzés sem jelentkezik (nem mindig van igy) szabályos formában: elhúzódik, elején-végén barnás folyásssal zajlik. Az okok megkeresése segíti a megszüntetést.
Remélem sikerült.

Nikinek: A megjelölt helyen nincs TUDOMÁNYOS értékû infornmáció. Javaslom pl. A bmj.com (British Medical Journal)-t. 119 hivatkozást találtam, egyikben sincs olyan információ, mely szerint a progeszteron hiány gyakran lenne felelõs a vetélésért. Nézzen utána! (ha nem hiszi)
dr.Csákány
 


Tisztelt dr. Csákány M.GyörgyKép
Bár nem nekem írodott, de nagyon köszönöm ezt a közérthetõ magyarázatot a ciklusok hosszára és mûködésére vonatkozóanKép Ha nem bánja szívesen bemásolnám ezt a leírást a ..."ma megint megjött"... topikba, mert ott a Lányokkal nap mint nap felmerülnek kérdések a témával kapcsolatban és ez a leírás kellõen tömör de ua. érthetõ isKép

Üdvözlettel: Doris
 
 


Tisztelt Doktor Úr!

Ne haragudjon. Nem akartam megbántani, nem ez volt a szándékom.
Csupán azt szeretném tudni, hogy mi az igazság arra vonatkozóan, hogy a 7-8 héten történõ sp. vetéléseknek mi az oka a hormonok terén? Evvel kapcsolatban azért bosszankodom, mert az orvosok mást-mást állítanak! Ezért néztem én is körül, erre-arra.
- A német klinika, és Bárány doki azt állította, hogy a progeszteronnak van szerepe a terhesség megtartásában.
- Ön azt írta, hogy igazolták a progeszteronnak nincs terhességmegtartó hatása.
Mi az igazság? A német orvosok, és a fent említett orvos alaptanul mondana véleményt? Emiatt bosszankodom, mert nem azonos véleményen vannak.
Lehet, hogy nem is kellene foglalkoznom, vele, úgyis lesz hormonkezelésem, ha nem negatív eredménnyel zárulnak a vizsgálatok. De eredményes lesz-e? Emiatt kérdézem! Jobban szeretném, ha nem lenne semmi gond.
Elmondom Önnek: Pár évvel ezelõtt választottam egy orvost. Mindent készpénznek vettem, amit mondott, merthát az orvosok csak tudják, mit tesznek(gondoltam én naívan). Nem volt fiatal, gyakorlott szakember, hittem én. Képzelje el, tudta, hogy a rendszertelen vérzésem van(42-ig felment), de csak azt hajtogatta, hogy minden rendben. "Szültek már pontosan 42 napra érkezõ vérzéssel is." -mondta Elpocsékoltam egy kis idõt rá, de az utánajövõ 2 orvos is hasonlót mondott. Ön írta, hogy a fél n&otilde;gyógyászat tankönyv evvel van tele, mégis tudatlanok voltak õk. Mit tehetnék?
A terhességem elõtt hormonvizsgálat történt a 7.14.21.28. napon, de ha nekem nem 28 napos a ciklus, nem hiszem, hogy ezen vérvétel napok helyesek, már az ovuláció miatt is. Nem igaz?
Láthatja doktor Úr, hogy nem alaptalanul vagyok bizalmatlan az orvosok iránt. A vetélés meg rátett egy lapáttal az érzéseimre.
Ne csodálkozzon kedves doktor Úr, hogy kicsit ingerült vagyok(bár ez nem mentség), de már annak idején hitetlennek kellett volna lennem, és most boldog anyuka lennék.
A kis kitérõ után, szóval csak az az egyetlenegy célom, hogy megmondja Ön, hogy végül is pontosan milyen szerepe van a progeszteronnak egy nõ életében, figyelembevéve azt, amit mások is állítottak?
Lehetne még egy kérdésem?
A ciklusaim így alakultak az évek során:
-vetélésig 35-42 változó, barnás-véres váladékozás NEM volt
-vetélés után 34-35 pontos, barnás-véres váladékozás VAN, 2 ciklus között is. MI az oka?
Azért is kérdezem az okát, mivel az orvosom(már látom ismét váltani kell!) fertõzést mondott. De mire alapozza ezt? Betadine hüvelykúppal kezeltem, de a következõ ciklus elõtt ismét visszajött. Nem értem!
A 34-35 nap az jó, igaz? Bár tudom, hogy az ovuláció a lényeges!

Köszönettel:
Nikie
 
 


Gyuri!
Kösz a "felvilágosítást".

Nikie!
Nem tudom, mikor volt a vetélésed, de még nagyon frissnek tûnik az "élmény".
Biztatásul: pont olyan ciklusaim voltak, mint neked vetélés elõtt, még hosszabbak is... Csak a 4. gyerek elõtt volt többé-kevésbé szabályos, 30-35 nap körüli. Aztán jött egy influenzajárvány, 1 ciklus kimaradt, és jött Eszter Kép
Igaz, az elsõ bébire több, mint 3 évet vártunk, minden védekezés nélkül, és azt hittem, nekem már sose lesz gyerekem. De ha egy üzlet beindul...Kép Kép Ezt kívánom neked is, és szerintem vetélés ügyben próbálj elvonatkoztatni a progeszterontól, és valahogy magasabb szintrõl nézni az eseményeket, hátha úgy könnyebb.
Bocs, ha hülyeségeket beszélek.

Edóka
Edóka
 


Edóka!

Hát tudod az a szörnyû eset nem most volt, tavaly.
El kellene felejtenem az egészet, de nehéz.

Ahogy visszaolvasom írásaimat, és visszaemlékezem az elmúlt hónapokra bennem is felmerült többször, hogy mit foglalkozom a múlttal olyan görcsösen?
A hormonvizsgálat meglesz, lesz eredmény. Mindegy hogy kell-e kezelés vagy nem, ígyis-úgyis babás leszek.
Bár a barnás váladékozás csak a vetélés óta van!
Sõt a ciklus ahogy írtam azóta 34-35 napos. Remélem így is marad.
A gyógynövényekrõl:
Biztos a cickafark-palástfû tea okozta a ciklus beállását. Több hónapja reggel és este is iszom 1-1 bögrével, néha még többet is (fõleg hétvégen, akkor 1 litert is). Fehér fagyöngyöt is iszom, de azt ritkábban. Férjem issza a kissé magas vérnyomására, de sok mindenre jó, pl. a nõknél a ciklus rendezésére. Ajánlom mindenkinek!

Köszi, hogy Te is megerõsítetted érzéseimet!

Nikie
 
 


Nikie!

elfogadom, hogy indulatait a sikertelenség és a bizonytalanság vezeti. Megértem.

Az orvostudomány, nem egzakt szakma. Nincs 2x2=4. A törvények un. statisztikus biztonsággal érvényesülnek, de ezek az EGYES ESETRE vonatkozóan egyszeri alkalomra nem mondanak semmit.
A szakma álláspontja az, hogy hormonkezelésre a peteérés elõségítésére sokszor van szükég, de a terhesség megtartása szempontjából a "progeszteron terhesség megtartó hatását korszerû, tudományos módszerrel nem igazolták" Ez a mondat nem pontosan ugyanaz, mint amit Ön írt! Hasonlítsa össze!
Ugyanez a helyzet a különféle panaszok kezelése vonatkozásában. Kollégám bizonyára valami miatt gondolja, hogy a rendellenes vérzést fertõzés okozza. Elvileg akár igaza is lehet, bár ez igen ritkán van így, és a kérdés az, mivel igazolja?

Nekem vagy beteg ismerõsöm, nem az én betegem, akinek életében nem volt egyetlen mensese sem, de két gyereket is szült! Arról vette észre, hogy terhes, hogy kis vérzés jelentkezett (fenyegetõ vetélés jele). Azaz a természet mindent tud produkálni, de nem kell feltétlenül erre hagyatkozni.

személyesen: csmgy@axelero.hu

Ha tudok szívesen segítek.
dr.Csákány
 


Doktor Úr!

Maradjunk abban, amit Ön mondott: "a progeszteron terhesség
megtartó hatását korszer&ucirc;, tudományos módszerrel nem igazolták".
Végül is nem az számít, hogy bizonyították-e, hanem az élet mit produkál ezen a téren. Egyébként is nem vagyok orvos, miért vitatkozom Önnel.

A ciklus második felében a progeszteron értékének mennyinek kell lennie minimálisan?

Emlékszik a doktor úr, írtam a barnás váladékozásról. Akkor a vetélés óta rosszabodott volna az állapotom(mivel elõtte ilyen panaszom nem volt!)?

A vizsgálatok sora most tart, tehát nincs meg még az eredmény, de ha én esetleg teherbeesem(amitõl egy kicsit félnék), akkor az nem lenne baj? Vagy inkább várjam ki?
Jó lenne már, bár lehet, hogy már nem is akarok egyáltalán semmmit!

Alice(terhesség alatti vérzés) példája esetén, pedig tényleg nem a kórházban való fekvés a lényeges, hanem a szükséges anyagok beadása, kezelés. Az orvos ne azzal intézze el az általa "lényegtelennek" tartott ügyet, hogy a terhes nõ otthon, vagy akárhol csak pihenjen. Mindennek van oka!

A kérdésekre köszönettel várom válaszát!

Nikie
 
 


Nikie!
Valóban van mindennek, oka, csak sajnos nem ismerjük. (MI okozza rákot?, egyáltalán van ilyen, hogy rák, vagy csak különféle rákok vannak?) A terhesség megtartásának mindmáig ismert leghatásosabb módszere, bármily furcsán hangzik a pihenés. Más hatásos kezelést nem sikerült igazolni. Az orvos, mikor ezt ajánlja nem elintézi az ügyet, hanem a legkorszerübb kezelést ajánlja! Valójában nem az a fontos, hogy hol pihen, de az a tapasztalat, hogy ezt alaposan meg kell beszélni az terhessel, mert van aki otthon, van aki kórházban "érzi jobban magát". Ha ez a kezelés(!) sikeres, azt pár nap múlva a vérzés megszünése jelzi, és az, hogy a magzat "ketyeg".
Dr.Csákány
 


Id, azaz Ildikó!

Azok a szempontok amiket elsõsorban figyelembe veszel, szerintem nem elegendõ.
A legfontosabb elõször is a tudás, minden utána jön!

Nikie
 
 


Nikie! Ez igaz, de egy orvos tudásszintjét legfeljebb a közvetlen munkatársai tudják jól megítélni, bár gyakran még õk is tévednek ebben a megítélésben. Nemrégiben fedeztem fel ezt utóbbi igazságot, azt hittem egy kollégámról, hogy .... és kiderült, hogy fenét.
Akkor a betegei honnan tudnák, hogy mekkora a tudása.
Nem, ez zsákutca. Az orvos választás virtuális dolog.
A baj az, hogy mindenki úgy érzi, hogy szükség van rá, mert az orvosok tudásszintja egyenetlen, és ez utóbbi sajnos igaz is ...
Dr.Csákány
 


Nikie!

Valami baj lehet velem, mert megint egyetértek az elõttem szólóval! Kép

ld
ld
 


Kedves doktor ur
ez a topic cim nagyon megtévesztö szerintemKép mertezt hiné az ember hogy itt talál olyan hozá szolásokat hogy hol lehet találni egy jo szülész orvost aki ugy mond nyáron is dolgozik és elválal egy kismamát 33 hetesen is Kép de itt nem ezel foglalkoznak ahogy észre vetem ugy hogy ha tanácsolhatom adjanak más nevet a topicnak mert itt nem azal foglalkoznak ami a topic cime

Üdv egy 33 hetes kismama
Névtelen
 


Kedves kismama!

A helyesírásod kívánnivalót hagy maga után, egyébként nyugodtan kérdezdd a doktor urat.
Mi itt szintén fontos dolgok fölött diskurálunk, ha nem is a topic címhez kapcsolódik.
Ettõl még kérdezhetsz mást is!

Nikie
 
 


Id!

Elég baj, hogy nem értessz velem egyet!
Jó, akkor beszéljünk az orvosválasztásról!
Szerintem, életed egyik legfontosabb döntését úgy hozod meg, hogy egyszerûen ránézel az orvosra, és azt mondod: "Hmmm, de helyes, jó lesz!" Tök gáz!

Doktor Úr!
Az orvosok tudásáról pedig a következõ a véleményem:
Én csak a magam helyzetébõl tudok kiindulni, arra tudok hagyatkozni, ami velem történik, lehet, hogy egyedi eset vagyok, és csak velem történnek meg velem ilyen dolgok, vagy mások észre sem veszik, hogy lyukat beszélnek a hasukba!
Ismételten le kell írjam a történetet?
A prolaktin szintem jó! Én csak a progeszteron nevû hormonról tudok beszélni, ugyanis ez az aminek rendkívül nagy szerepe van a nõ életében, és jóval alatta vagyok a minimálisnál. Errõl bõvebben majd e-mailben!
Hogy visszatérjek az orvosok tudására, elmondjam, hogy számomra mi volt pl. egy aggasztó esemény a sok közül?
A rendszertelen ciklusomra (ami a vetélésig volt:35-42 nap), 3-4 orvos azt szajkózta, hogy ne foglalkozzak vele! Na, kérdem én, milyen orvosok azok? A fáradságot sem vette egyik sem, hogy azt mondja: "Figyeljen ide, ez az én tudásomat meghaladja, keressen mondjuk egy másik orvost!".
Hát nem mondják, mert néhány ezer FT-ttal kevesebb lenne a zsebükben!
De ez hülyeség is, hiszen tudnia kellene!!!!!
/ Én nem szégyellem bevallani, ha valami nem jut eszembe, vagy nem tudom. Kitérõ választ adok egyenlõre, utánanézek, majd megválaszolom az illetõnek. Ennyi! (Bár ritkán szokott elõfordulni.) /
Ön írta, hogy a fél nõgyógyászat könyv evvel van tele:
Rendszertelenek az anovulációs ciklusok (ezekben teherbe esés nem lehetséges) és azok a ciklusok, ahol az els&otilde; (ösztrogén) fázis valamiért (agyi szabályozás pl) megnyúlt. Ezekben a ciklusokban lehetséges a teherbe jutás, csak az ideje nem jósolható meg el&otilde;re. Mivel ezekben a tipusu ciklusokban a méhnyálkahártya érése sem szabályos, ezért a vérzés sem jelentkezik (nem mindig van igy) szabályos formában: elhúzódik, elején-végén barnás folyásssal zajlik. Az okok megkeresése segíti a megszüntetést.
Szóval nem is kis dologról van szó!
Ezt azok az orvosok sosem olvasták?
Jó vannak olyan nõk, ahol a ciklus rendszertelen, és még is szültek, stb. De erre nem lehet hagyatkozni, nem?
Az igaz, hogy szinte mindig utólag lehet kideríteni, megtudni, hogy mekkora tudása van az orvosnak az adott esetben. Én is csak utólag vagyok ilyen feldúlt.

Hogy hogy választok orvost(és legyen példa!), azt legközelebb megírom!

Nikie
 
 


Nikie!
Várom a folytatást.
Mindazonáltal amit leírtam igaz, de az is igaz, amit más orvoskkal kapcsolatban citált, mert valóban az az igazság, hogy az esetek jelentõs részében a rendszertelen ciklusok is "eredményesek".
Viszont a mi eredeti vitatémánk, ha jól emlékszem a spontán abortus okai körül alakult ki, amiben én azt állítottam (és most is), hogy a progeszteron kezelés hatása tudományosan nem igazolt, és nem járt el helytelenül (gondatlanul) az a kolléga, aki "csak" pihenést javasolt.
persze más témákat is szívsen megvitatok, de továbbra is az a véleményem, amit szintén kezdetben mondtam: etikátlannak tartom a topic címét, mert igazságtalan általánosításnak tartom.... Csak a precizitás és érdekesség kedvéért, bár most már alig van jelentõsége.
dr.Csákány
 


Nikie!
Neked ez a gáz, nekem meg az, ha ennyire hülyének nézel! Nem arról beszéltem, milyen "helyes" a doki (a mostani a világos hajával szóba sem jöhetne Kép ). Mivel úgy látszik, nem olvastál elég figyelmesen, újra írom: azáltal, hogy nem tudom egy orvosról megítélni, mennyire van otthon a szakmájában (kb. az esetek 98%-ában), így "csak" a többi, általam felsorolt jelbõl tudok jó-rossz következtetést levonni. Ha olyan nagyon okos vagy, miért töltöttél hónapokat-éveket "rossz" orvosok kezei között, miért nem találtad meg egy hónap alatt az a bizonyos ötödiket? Vagy hallottál már olyan esetrõl, amikor valaki MINDEN páciensével egyformán bánt? (ha igen, akkor ott valami tévedés lesz, mert ilyen nincs) Szóval mirõl beszélünk??? Hogy mentél elsõ nap a melóhelyedre, vagy akár csak a középiskolába? Tudtad, mi vár rád ott az elkövetkezõ években? Tudod, mi vár rád, amikor bemész egy rendelõbe? Aki Veled beszél, tudja, hogy mikor linkelsz, adsz kitérõ választ, hogy késõbb utánanézhess a dolognak és megmondhasd neki a frankót (ha még megtalálod az illetõt)? /Mellesleg: ha valakit a helyesírásáért támadsz, akkor tudd, az "egyenlõre" a meccs eredményét jelenti döntetlennél, Neked azt kellett volna írnod ehelyett, hogy "Kitérõ választ adok egyelõre"./ Nálam különben meg jól bevált az a módszer, hogy egyszerüen megmondom: ehhez nem értek, nem tudok érdemben nyilatkozni róla, kérdezd mástól, vagy várd meg, míg utánanézek!
Visszatérve: most épp a progeszteront dicsõíted, mert most arról olvastál. Biztos, hogy hormonkezelésre van szükséged a teherbeeséshez? Vagy elég lenne az is, ha kissé lenyugodnál végre? Annyiunknak rendszertelen a ciklusunk, hogy néha nem értem, hogy lehet a 28 nap a rendszer. (Mi már az örökbefogadásnál tartottunk, mikor Lányom beköltözött hozzánk. Szerintem azért akkor, mert belenyugodtam, így vagy úgy nekem is lehet gyerekem, legfeljebb nem én szülöm meg.)
Nem vagyok híve a pszichológusok által nyújtott kezelésnek, de lehet, hogy Neked ilyenfajta "lelki támaszra" lenne szükséged, hogy feldolgozhasd végre a babád elvesztését, elengedhesd õt magadtól, hogy jöhessen egy új Kisember.

Csak annyit tudok neked kívánni, hogy - plusz hormonokkal vagy anélkül - légy mielõbb Te is anya!

szia: ildikó
ld
 


Késõbb válaszolok.

Egyenlõre azt mondom, amit érzek:
Elegem van abból, hogy a munkahelyemen közre vagyok fogva egy nemrég szült kolléganõvel, akinek be nem áll a szája, állandóan a picirõl beszél, telefonon. Még jó, hogy nem velem! (nem is tudna velem mirõl!)
Aztán egy másiknak a felesége szül nemsokára(1 hónapja van hátra), stb.
Az a 2 kollégám, akik tudják, hogy mi történt velem(sajnos),
tegnap itt beszéltek tõlem néhány centire! És mirõl?
Hát én néhány perc múlva ott is hagytam õket egy jó kifogást keresve! Nem vették észre magukat!!!
És nem direkt csinálják, jó kollégák, mert ismerem õket, nem is tudom mit hisznek, attól még, hogy néha jó kedvem van, attól belülrõl lehetek rosszul. ÉS néhány hónap alatt nem lehet elfelejteni egy sp.eseményt.
És még sorolhatnám...

Nikie
 
 


Tavaly decemberben karácsonyfát sem állítottunk, minek?
Aki rámismer az rámismer, nem érdekel!

Nikie
 
 


Kedves Nikie!

tudod nekem is volt egy spontán vetélésem, leírtam a történetemet a 'terhesség magzatelhalás után' topicban.
Az okát én sem tudom, és még mindig nagyon fáj, és tudom, hogy a következõ terhességem alatt is vetéléstõl fogok tartani. De az élet megy tovább, mégha ez a gyász feldolgozás alatt van is.Sosem fogom azt a 7 hetes magzatot elfelejteni, pedig csk egy héten át tudtam a létezésérõl. Õ most fenn ül egy felhõn és figyeli a sorsomat.
Én is sokszor elkeseredem,hogy valaha lesz-e egészséges babám a 28 évemmel, és ha nem, akkor is születtem valamiért.Fogok nevelni gyereket, ha nem is én szülöm, akkor is. Na, ezek a legsötétebb gondolataim.
Még sok lépcsõ lehet a babáért, és ha mindketten egészségesek vagytok, biztos sikerülni fog!
Voltál nyaralni azóta? Nem gondoltam volna, de nagyon sokat segít! Karácsonyfát pedig kell állítani, magad és a férjed miatt is!És örülni a kis dolgoknak is, egy jó könyvnek, a napsütésnek!
Olvasd el Rácz Zsuzsa: Állítsátok meg Terézanyut! címû könyvét és rájössz, hogy hány nõ még a párját sem találta meg, Te viszont együtt élsz egy szeretnivaló emberrel, aki mellett teljes biztonságban érzed magad, igaz?

Kicsit hosszúra nyúlt, de én így próbálom feldolgozni.

Üdv
Jade
 
 


Mikie:
ha már helyesírása miatt támadsz vkit, akkor írd helyesen azt is, hogy
kérdezD
értesz
egyelõre

És minél elõbb el kellene menned pszichológushoz. A saját érdekedben.
Névtelen
 


Jade és névtelen!

Ti meg mit szóltok bele?

Nem vagyok kíváncsi rátok ebben a topicban. Ha nem ismertek, ne beszéljetek bele.

Kizárólag a doktor úrral és max. ID-vel értekezem itt!

Zárt körû rendezvény, kiteszem a táblát!

Nikie
 
 


Kedves Nikie!
Azért ez nem így van, akkor azt tedd magán levelezésben! Ez egy nyílt fórum.
Én is olvastalak már néhány helyen, és meggyõzõdésem, hogy amíg nem dolgozod fel a veled történteket, talán nem lesz következõ sem. Természetanyó ugyanis nem engedi! Jade gondolatához én is csatlakoznék. Nem ártana neked (nektek) egy jó nagy pihenés, kikapcsolódás. A barátnõm tavaly hasonló reménytelen helyzetben volt, elmentek nyaralni egy hónap múlva pozítiv lett a teszt. Pedig õneki aztán volt problémája a teherbeeséssel elég! Most van egy aranyos 3 hónapos kislánya! Én ha hiszed, ha nem át tudom érezni a helyzeted! DE a környezetedtõl nem várhatod el, hogy megálljon az élet! Ha majd te tartod a kicsidet a kezedben, bizony neked is ugyanúgy örülni fognak és kérdezgetni stb. Jó, hogy ilyen kollégáid vannak! Ennek csak örülni lehet!
Csak ennyit akartam írni,
üdv:
Ágci

Kép
 
 


Drága Nikie!

Azt hiszem a Babanetre azért irogatnak az emberek, hogy megosszák másokkal a problémáikat,örömüket,bánatukat.
Akik pedig olvassák azért teszik, mert tanulni akarnak más tapasztalatából. És segíteni neki vagy bárkinek aki olvassa és hasonló problémája van.
Üdv
Jade

ui:
(kéretlenül és csak rám vonatkoztatvaKépazért fontos,hogy túltegyem magam ezen a tragédián és folytassam az életemet, mert a következõ babának lelkileg kiegyensúlyozott és erõs
-nem a sebeit nyalogató- anyára lesz szüksége.
 
 


Mindenkinek üzenem, hogycsak pillanatnyi fellángolás volt az iménti gondolatsorozat. Jól vagyok!
Errõl ennyit!

ID!

Nem nézlek hülyének, ne haragudj, de sajnos az orvosokban sokat csalódtam. Igaz, a tudásukat nem tudjuk meghatározni, de én ha egy kis rést is találok késõbb, rögtön otthagyom.
Nehéz ez az egész orvosválasztás!
Miért töltöttem el hónapokat "rossz" orvosok kezei között?
Hát naív voltam, együttmûködtem az orvossal, mindent készpénznek vettem amit mondott. Némelyik orvos csak annyit ér, hogy fogamzásgátlót, vagy kúpot írjon fel! Remélem ebben egyetértünk!
Nem dicsõítem a progeszteront, de tudom, hogy lényeges. A prolaktinom jó! A progeszteron hormon akadt fenn a rostán, de sajnos most derült ki, hogy nem is biztos a negatív eredmény! Az áprilisi vérvétel már megint nem a megfelelõ idõben történt. Hiába mondtam az orvosomnak, hogy a ciklusom 34-35 napos. A köv.vérzés elõtt 7 nappal mért érték a mérvadó, akkor kell a hormonszintet mérni! Ez (talán) biztos!
Úgyhogy most ott vagyok, hogy egyáltalán nem is tudom, hogy hormonszintem jó-e!
A mostani részletes h.vizsgálat majd kimutatja végre! Úgyhogy most el is felejtem egy idõre!
Én csak azért csináltatom meg ezeket a vizsgálatokat, hogy ezt az okot legközelebb kizárhassam!
Én mindennek utánaolvasok, próbálom megérteni mi is történik velem. Igen, most a ló túlsó oldalára estem. Eddig bíztam az orvosokban, sõt tiszteltem õket, most pedig hitetlen vagyok, persze nem mindenkivel! A "de" szó azért sokszor ott van! Amit díjazni tudok egy orvosnál az a határozottság.
Talán a Sote I.jó lesz! Ott van egy orvos és nagyon öntudatos, határozott. Egyszerûen megmondja, hogy igen vagy nem! Persze lehet határozott az is, aki valótlant állít.
A ciklusokra visszatérve, szerintem nem is a ciklusnapok a lényegesek, (doktor ÚR javítson ki!) hanem hogy van-e egyáltalán tüszõrepedés? Ha van, és randvúzik a petesejt, akkor rendben!
Maradjunk abban, hogy valóban nehéz választani megfelelõ orvost!

Nikie
 
 


Kedves Doktor Úr!

Nem szeretnék Önnel vitatkozni sem a sp.abortus okain, sem máson. Megvárom az eredményeket, és mostmár tényleg nem foglalkozom a hormonszintemmel, legalábbis a régi eredményeimmel, ugyanis azok - úgy tûnik - nem korrekt adatok.
Egyetértek Önnel, a topic cím valóban etikátlan, általánosítani nem lehet, sem az orvostudomány sem más területen!

Nikie
 
 


nikie!
1. szerintem is jó gondolat a pszihologus, az I.nõin ez megoldott, kérje! Segíthet.
2. Köszönöm az egyetértést topiccím ügyben, ez jólesett!
dr,Csákány
 


Nikie, jól van, lassan minden rendbejön, nyugi. Jövõ ilyenkor már arról levelezünk, hogy fiad van-e, vagy lányod. És akkor már csak egy jó gyerekorvost kell találni Neki. Kép

ld
ld
 


Id ez szép zárás volt ide. Kép
Névtelen
 


Van egy nagyon jó mondás, amit mindenkinek ajánlok:

"Ne küzdj túl erõsen, a legjobb dolgok váratlanul történnnek!"

Ehhez tartom magam, remélem Ti is!

Mindenkinek jó nyaralást kívánok!

Doktor Úr!
Önhöz azért még lesz néhány szavam, de majd e-mailben.
Itt mindenki belebeszél!


Nikie
 
 


Kedves Kismama!

Veled senki sem törõdik! Nem is válaszolt senki kérdésedre!

Szerintem egyszerû a megoldás: Valamelyik klinikára elmész, és rákérdezel, ki az aki elvállalna. Elõtte telefonálhatsz is. Ennyi!
Ajánlani sajnos nem tudok.
Sok sikert!

Nikie
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: