Új privát üzeneted érkezett!

Ninike!

Ezen az utolsó hozzászóláson megakadt a szemem!Kép Ha egy orvos veszi a fáradtságot, hogy a kismamáknak infot nyujtson a neten semmi "viszonzással" az már eleve is tiszteletet érdemel!Kép Egyébként én még mindig nem találtam orvost, de már nem is keresek, ez a net átkaKép Sok orvos, sok info=döntésképtelenségKépKépKép

pusszancs
sasha
29

Kép
 
 


Sasha Kép

Nikie vagyok egyébként, de mindegy!

Igen, tiszteletet érdemel Csákány doki, ezt mindig is így gondoltam, ki mondta, hogy nem?
Rosszul fogalmaztam, az lehet.

Nikie
 
 


Bocsi!

Nikie! Nem fogalmaztál rosszul, mert nem kijavitani szerettelek volna, csak megerõsiteni...Kép

sasha

Kép
 
 

 
 

Szerintem azért nem jár tisztelet mert belepofázok mások dolgaiba.
Tisztelet ált. a teljesítménynek jár.

A 10 vetélés mögött biztosan van valami komoly baj. Lehet, hogy nem gyógyítható (sajnos van ilyen), de alapos kivizsgálást igényel. Vannak ilyen helyek (nem ajánlok, mert ez nem a reklám helye) többnyire az egyetemi klinikák. Lehet, hogy az ellátás nem barátságos (helytelen) de szakmailag remélem korrekt. Oda kéne menni. (Ha még érdekel a dolog)
Mindez viszont nem teszi számomra elfogadhatóvá az általánosító topic-címet.
Dr.Csákány
 


Kedves Doktor Úr!

Kérem nyugtasson meg, ugye a pécsi klinikán jó kezekben leszek baba ügyben??? (Azt hiszem ez a kérdés kicsit bután hangzottKépKépKép)Vagy ez orvostól is függ???? Vidékrõl járok egy be orvoshoz, cikluszavarral és már mielõbb babát szeretnénk.
Névtelen
 


Az egyetemi klinikák elvileg legalábbis a legjobb helyek. Mivel ott igen sok orvos dolgozik, jól kiegészítik egymást, ez nyilván növeli a biztonságot.
dr.Csákány
 


Doktor Úr!
Azért nem mindegyik megfelelõ az egyetemi klinikák közül sem! Jól írta: "elvileg" ...
 
 


Nikie!

Ne haragudj, szeretném megkérdezni, hány év tapasztalat áll mögötted terhesség, nõgyógyászi kérdéskörökben??? Idõnként olyanokat (olyan módon) írsz, mintha már 5-10 éve nap mint nap ezzel foglalkoznál, és ezért kijelethetsz dolgokat. Én csak 2*9 hónapot töltöttem ilyesmivel, meg két évet itt a babaneten, szinte mindent elolvasva, de azért megadnám a tiszteletet olyanoknak, akik szakmájukból és korukból adódóan 30-40 évet töltöttek már ebben a dologban.
Szerintem az ilyesmi beleszólások, mint ez a legutóbbi, egyszerûen arra utalnak, hogy indulatból írsz, és nem lehet komolyan venni a témát.
De lehet, hogy én tévedek, és tényleg van mögötted sok-sok év sok-sok klinika-kórház és orvossal való tapasztalat, ezesetben bocsánatot kérek a leírtakért.

Ildi

Ildi
 
 


Kép
 
 


Kedves Ildi!
Nem értem felháborodásod. Picit irónikus amit írok, lehet, de egyáltalán nem tiszteletlen. Minden relatív!
Nikie
 
 


Nikie!
Én nem azt írtam, hogy elvileg megfelelõ, hanem, hogy elvileg a legjobb! éspedig azért, mert bizony vannak nem egyetemi klinikák is, amelyek igen magas szinten dolgoznak, de a kérdés, amit kaptam konkrétan egy klinikára (pécs) vonatkozott. És a kérdésre feleltem!
Dr.Csákány
 


Doktor Úr, akkor elnézést, már kezdtem általánosítani, ami tényleg helytelen lenne.
Végül is nekem csak 1 egyetemi klinika 2 orvosáról, illetve még plusszban 3 dokiról van rossz tapasztalatom. De igaz, hogy ki tudja a többi lehet, hogy még meg is felelne nekem a klinikán, de mostmár nem kockáztatok, szorít az idõ!

Hogy értette? Hogy egészítik ki egymást az orvosok?

Nikie
 
 


Az orvosi tevékenység csapatmunka.
Dr.Csákány
 


Kedves Doktor Úr és Mindenki!
Sok mindenben egyetértek Önnel, hogy az értelmiségiek nincsenek megfizetve, de ez nem lehet indok azoknak az orvosoknak, akik "jól választották meg", hogy milyen területen szertnének orvosok lenni, és ezért "lenyúlják" az embereket. Több mint egy évig jártam a debreceni Klinikán orvoshoz, mert nem akart összejönni a baba. Volt olyan eset, amikor azt mondta az orvos, hogy nem ismer, pedig a férjem mondta, hogy a "doktor úr"? írta ki a vizsgálatokat, itt a papíron az aláírása. Amikor elõvettem a borítékot, mindjárt megjavult az emlékezete. Úgy csináltunk végig egy 3 hónapos hormonkezelést, hogy meg se nézte bírom-e, vagy egyáltalán, hogy vagyok. (Pszichológusnál kötöttem ki, a hormonok úgy felborítottak nálam mindent.) A késõbbiekben is végig nyegle volt velem, amikor nagy nehezen összeszedtem a bátorságomat és megkérdeztem, hogy mi lehet a baj (mindkettõnk összes eredménye negatív volt) csak annyit mondott: "Nobel-díjat kapna, ha tudná!" (Azóta szállóigévé vált nálunk a mondása.) Kijöttem a rendelésrõl, bõgve mentem hazáig és azt mondtam, hogy ha orvoson múlik, akkor az életeben nem lesz gyerkem, mert én többet be nem teszem a lábam nõgyógyászhoz. Szerencsére 4 évi várakozás után idén végre csoda történt, félidõsek vagyunk és még orvos se kellett hozzá, csak a férjem.
Egyébként én is tanár vagyok, jelenleg munkanélküli. Már rettegek, hogy mi lesz a szülésnél, mikortól keressek orvost, mennyi az elég, akkor, amikor nekem semmi bevételem nincs, sõt még a TB-nek is én fizetek megállapodás alapján havi 14000Ft-ot, hogy majd GYEDET kaphassak. Ezek után megkérdezném (nem Önt) azokat az orvosokat, akiknek ezek után Dárius kincse is kevés (mert volt több is, az elõbbi csak a "legfelháborítóbb" volt), hogy mit jelent az a kifejezés, hogy orvosi etika?
Üdv: KissZsu
 
 


Kedves Mindenki!


Koszonom a segitseget.
Sajnos tobb orvosnal is voltam Debrecenben /klinikai es korhazi orvosoknal/. Orvostol orvosig jartam, hogy segitsenek. De csak a penzt vettek el es kesz volt a kezelesem. Soha nem csinaltak semmit csak megnyugtattak, hogy -"ez egy kicsit szokatlan dolog ennyi veteles. Ne aggodjon! Minden rendben van, egeszseges es majd a kovetkezo baba megmarad."-
/Az orvosok neveit nem hozom nyilvanossagra./

Nem akarok en itt litaniat irni a sok panaszomrol es fajdalmamrol. A tenyek azok tenyek.
Bar lehet, hogy en vagyok a hibas, mert szeretem a piros bugyit es ez az oka a veteleseimnek /sapkat nem hordok/. Poen.

De vegre most talan elkeszul a labor vizsgalatom 15 ev varakozas utan.


Itt is vannak "rossz" orvosok a netten, csak egy pelda a netten levo nogyogyasz valaszokbol:
Az egyik Dr. Urnak ez ev februarjaban leirtam az esetemet. Nagyon keszseges volt a valaszaban, hogy mit es hogyan kellene csinalni stb. Keressem meg es megbeszeljuk a tovabbi teendoket. A kovetkezo levelemben leirtam, hogy nem allok jol anyagilag es szeretnem tudni, hogy mire szamitsak fizetesileg.
Valasz." Kerem akkor surgosen keressen fel egy helyi orvos aki majd tud magan segiteni."
Gondolom nem kell, hogy ezt a levelet nyilvanossagra hozzam, hogy hiteles legyen az irasom.

De ez csak az en esetem es gondolom mindenki mas boldog es elegedett az orvosaval. Vagy meg se?
Minden orvos "jo" orvos csak a betegnek semmi nem eleg jo.
-"Legjobb beteg a halott beteg, mert az mar nem panaszkodik."- Dr. X.Y. mondasa

Mindenkinek szep napot es nagyon "jo" orvost kivanok!

Angela
bagolyka
 


Angela!
Szerintem hozza nyilvánosságra a levelezést. Ha egy miniszterelnök viselt dolgait egy ország olvashatja, akkor egy pimasz orvos sem kaphat védelmet! (A mundér becsületét sem lehet utolsó golyóig védeni)
Debreceni? Szerintem ott is van olyan szakember, aki szakmailag jó, emberileg etikus. Ez nem a reklám helye, de ha személyesen megkeres (csmgy@axelero.hu) biztosan tudok olyan debreceni kollégát mondeni, akiben én megbíznék.
Ha már megoldódott a gond, akkor sok szerencsét.

KissZsu!
Mi az orvosi etika? A meghatározásban biztos nem a pénz az elsõ.
szerintem (hevenyészve)
Olyan orvosi tevékenység, ami szakmailag magas szinvonalú és empatikus. Mi kell ehhez?
1. Tanulni, tanulni, tanulni (Lenin) Az gyenge szakmai tudás a legsúlyosabb etikai vétség!
2. Megismerni a "beteget" (ez nem jelenti azt, hogy a sok beteg közül mindíg felismerem, hanem azt, hogy, ha elõveszem az anyagát azonnal tudom kirõl-mirõl van szó), és egyidejüleg körülményeit is, mert elengedhetetlen a gyógyításhoz. Mindez együtt: empátia. Az empátia hiánya rontja a gyógyítás hatékonyságát - ld. elsõ pont!

Hol itt a pénz? Sehol! Aki az 1-2.pontra képes, az etikus! (a többi ugyanis üzlet ld. korábbi "szösszeneteimet e témáról, szanaszét, ebben a topicban is) csak zárójelben: az empátia magában foglalja azt is, hogy beteget nem lehet cserben hagyni, meg kell találni a megfelelõ körülményeket, meg lehet találni!
Dr.Csákány
 


Tisztelt Doktor úr, Tanárnõk és egyéb közalkalmazottak!

Végigolvastam az oldalt, láttam hogy több tanárnõ is hozzászólt a témához (többek között).
Kérem Doktor Úr, árulja el nekem: miért ANNYIRA más az Ön munkája mint a többi? Az autószerelõ hasonlat sántít, mert a fizetésünkbõl nem vonnak autókarbantartási járulékot. De az óvodában, iskolában, hivatalokban senkinek nem jut eszébe pénzt adni a pedagógusnak, ügyintézõnek, ez büntetendõ is lenne. Pedig mindegyik területet járulékaink, adónk tartja fenn. Tudom, úgy, ahogy. Ennek kell változnia, és nem a hálapénzt kell legalizálni.
A címért azonban ne nehezteljen a topicindítóra: arról jobban tehetnek azok a kollégái, akik rossz tapasztalatokkal "látják el" betegeiket.
Õszinte tisztelet a kivételnek.

Csongor
Csongor
 


Csongor!
Soh'se mondtam. Sõt.

A munkabér a munkaerõ ára ("cincog zsebünkben, úgy megyünk haza")
Az árat a piaci viszonyok szabályozzák. A kereslet és kínálat. Ennyit érünk ennek a társadalomnak....
Dr.Csákány
 


Doktor úr, ez azért rossz szöveg. Nem azok döntenek az ön és kolegái fizetésérõl akiket gyógyit. Legtöbbször. Kép Én azt hiszem, hogy mi betegek toltuk el nagyon, vagy nagyanyáink. Eleve azzal, hogy az orvosokat valami hihetetlen bizalom és csodálat övezi, amit õk el is hisznek és fogadnak. Alázat sehol. A beteg emberszámba vétele csak keveseknél. Empátia? Alig alig. Az én szememben az lenne elfogadható, ha az orvosok magasabb fizetést kapnának, péz helyett hálából a bármimást kapnának, és igenis felelõsségre lehessen vonni õket. Ne a felbuktatás legyen az eszköz. Mert igy most ha a fõorvos jön a közelembe sikitva követelem a kezdõ ám még igy is megbizhatóbb dokit. Kép

Bubu
Névtelen
 


Bubu!
Az elsõ és utolsó mondat közöttivel (sajnos) egyetértek, ami közötte van azzal nem.
1. A társadalmi megbecsülés és a fizetés között igenis van szoros összefüggés, azaz, ha a társadalmo értékén becsülné az orvost (és tanárt stb) akkor azok jkobban is lennének fizetve. Figyelje a nyelvet, az sok mindent elárul.: "megfogadtam magamnak XY doktort", hány szor hallotta. Kit "fogadnak" meg (fel)?
Lehet erre azt válaszolni, hogy tényleg ennyit érünk, mert és itt lehet sorolni az empátia hiányától a szaktudás vékonyságáig sok mindent..... Mindez kontraszelekcióhoz vezet és a helyzet romlik. Romlik. Az utolsó egyetemi felvételiken az orvosira való jelentkezés a 14. helyre került! Ez jelzi a társadalom véleményét.
2. Az utolsó mondat buta általánosítás. Operáltatná a szivét a kezdõvel? Nem folytatom. Gondolja át mit irt (és hogy a kezdõ kitõl tanul)
Dr.Csákány
 


bocs az elsõ mondatom hibás:
Helyesen: Az elsõ és utolsó mondat közöttivel (sajnos) egyetértek, ami elõtte és utána van van azzal nem.
csmgy
Névtelen
 


Amikor kislányomat szültem, férjem fültanúja volt, hogy egy orvos azt mondta egy kismamának:"Ha lesz pénz, lesz szülés, ha nem lesz pénz, nem lesz szülés". Ez persze furcsán hangzik, mert még egy baba sem maradt bent. A kismama már elég régóta vajúdott, nem nagyon tágult. A férj elment pénzért, odaadta az orvosnak, az orvos bekötötte az infúziót, és hamarosan megszületett a baba. A kismama roma származású volt, és az orvos gondolom attól tartott, hogy nem kap pénzt.
Én meg voltam elégedve az orvosommal, mindkét gyermekemet ugyanannál a szülésznél szültem. Hálapénzt utólag adtam Neki, részben hálám jeléül, részben mert így szokás. A kórházi orvosok fizetése elég kevés, eleve belekalkulálják a hálapénzt.
Névtelen
 


Hát részben talán igazad van. De heti egy szülés 50ezerért (200 000) + heti 10 magánkuncsaft 5000/alkalomért (50000) + minimálbér (50000) = 400 000 piz. Persze tudom, hogy ez egy jó hónap, viszont kevéssé valószinû, hogy minimál béren legyen egy diplomás doki. Igazán ott a baj szerintem, hogy a szülések irreálisan drágák. Pont a nõgyógyászok (meg a fogorvosok és a sebészek) azok akik nem állnak a tönk szélén. A röntgenorvosok és a mentõsök akikrõl tudom hogy nagyon kakec a helyzetük, nembeszélve a nõvérekrõl. Dehát.
Sárkány
 


Mindenkinek!
Hát nagyon elkeserítõ ez az egész helyzet, amibe az orvosok és a betegek belekényszerültek(a betegségek folytán).
Egy-két bírósági per szerintem helyre tenné néhány orvos hozzáállását, azután már biztosan nem vennék félvválra a gyógyítást, és a többi orvos is kicsit belegondolna, hogy nem egyszerûen munkát kell végezniük, nemcsak munkáról van.
Gyógyítás, életmentés a cél!
Nem autószerelésrõl van szó, közel sem, mégha nincsenek megfizetve, akkor sem. Nem kötelezõ ezt a HIVATÁST választani.
Ha belegondolunk a munkához való hozzállás nemcsak az orvostudomány területén lényeges, hanem mindenhol! Csak a gyógyítás területén ennek többszörösének kellene lennie!

Utalok pl. Névtelen soraira: "Ha lesz pénz, lesz szülés, ha nem lesz pénz, nem lesz szülés"

Nikie
 
 


Olvastam, hogy egy nem biztosítottnak a nõgyógyászati vizsgálat 6.000.-Ft-ba kerül, egy szülés pedig 45.000.-Ft-ba, de sajnos már ott tartunk, hogy egy biztosítottnak is belekerül annyiba, ha azt akarja, hogy foglalkozzanak vele, csak épp nem a pénztárnál kell fizetnie.
ksrita
 


Elnéztem.
Ha roma volt az a nõ, aki szült, akkor egy kicsit meg lehet érteni az orvos álláspontját. Nem részletezem...
Õk aztán totál feleslegesen szülnek (8-10-et, minek???), ráadásul a többi ember rovására...(ha a gyerek késõbbi éveire gondolunk)
A doktor úr, hogy bírja, és mit tesz ilyen esetekben? Kíváncsi lennék! Bár biztosan azt mondja, hogy mindenkivel ugyanúgy bánik, nincs kivétel, de nem hiszem el.
Nikie
 
 


Beleolvasva a témába, úgy gondodlom,hogy az orvos-beteg kapcsolat egyenrangúsításához szükségesek a sikeres mûhiba perek is. Mert ha ez elterjed,akkor a kórházak is kiszûrik a maguk soraiból a szakmailag alkalmatlan orvost, aki után 30-40 milliókat kell kifizetnie a kórházi biztosítónak. Vélhetõen egy ilyen orvost nem szívesen alkalmazna más kórház sem a "rizikó" miatt, ergo megindulna végre egy természetes szelekció, hogy ne az legyen orvos, aki 2-3as osztályzattal éppenhogy elvégezte az egyetemet, hanem akit érdekel a szakmája. Merthát ez is csak egy szakma, igen nagy felelõsséggel. Csak ehhez az orvosi Tudományos Tanácsnak nem a mundérbecsületet hanem a szakmai színvonalat kellene szem elõtt tartania. Én optimista vagyok, már nincs messze az EU kapuja, utána ez a balkáni hozzáállás át fog alakulni, mert fontos lesz a beteg TB pénze.
Az hazai orvosi korlátoltság legjobb példája szerintem dr. Csókay András eljárásához való hihetetlen arrogáns hozzáállása ennek a szerintem "ál"tudományos tanácsnak...
Elnézést, kicsit talán hosszúra sikerült.
üdvözlet minden beszélgetõnek skata
Névtelen
 


Kata,
írnál bõvebben dr Csókayról?

Nikie, szvsz akár roma vki, akár nem, felháborító, ami történt. Gondolj bele egy kcsit! ott kínlódsz a szülõasztalon, órák óta, és az orvos csak akkor hajlandfó segíteni, ha pénzt adsz neki. És egy esetleges késedelem a gyereked életét is jelentheti!!!!!!!!!!!!!

Amúgy nekem mindkét eddigi orvosommal megvolt a magam baja. Az elsõ csak elszedte a pénzt, aztáén tojt bejönni. Késõbb kiderült, hogy csak bizonyos betegekthez megy be KépKépKép. Második szülésemnél fültanúja voltam az orvosom egy megjegyzésének egy másik kismama iránt, aki valszeg "kevés" pénzt adott az orvosnak. A kismama is hallotta, és sírva mondta az orvosomnak, hogy mennyit akar? mennyit adjon? Mondja meg, hogy ennyi neki az elég...

Felháborító.
Zsóka

Zsóka
 
 


Nikie!
"Ha roma volt az a nõ, aki szült, akkor egy kicsit meg lehet érteni az orvos álláspontját. Nem részletezem...
Õk aztán totál feleslegesen szülnek (8-10-et, minek???), ráadásul a többi ember rovására...(ha a gyerek késõbbi éveire gondolunk)
A doktor úr, hogy bírja, és mit tesz ilyen esetekben? Kíváncsi lennék! Bár biztosan azt mondja, hogy mindenkivel ugyanúgy bánik, nincs kivétel, de nem hiszem el.
Nikie

Ha engem kérdezett megmondom.

KÉREM A JÖVÕBEN ENGEM NE KERESSEN, NE KÉRDEZZEN. Rasszista gondolkodású emberekkel, ha nem muszáj nem tartok kapcsolatot. Kiiratkozott nálam.

dr.Csákány M. György
dr.Csákány
 


Kedves Csákány dr,
Gondolom, neked nem oszt, nem szoroz, de kaptál nálam egy jó pontot KépKépKép.
üdv
Zsóka

Zsóka
 
 


Doktor Úr!

Félreértett.

Egyáltalán nem vagyok rasszista. Sõt...
De nem is kell válaszolnia, mert már megoldódtak a problémáim!

Nikie
 
 


Nikie nagyon klassz, hogy megoldódtak a problémáid. De kissé mintha ellent mondanál magadnak.

Ha roma volt az a nõ, aki szült, akkor egy kicsit meg lehet érteni az orvos álláspontját. Nem részletezem...
Õk aztán totál feleslegesen szülnek (8-10-et, minek???), ráadásul a többi ember rovására...(ha a gyerek késõbbi éveire gondolunk)
Egyáltalán nem vagyok rasszista. Sõt...

??? Akkor mi?
Sárkány
 


Sárkány!
Én csak azt mondom, hogy mindenki annyi gyereket vállaljon, amennyit tisztességesen fel tud nevelni, mert ellenkezõ esetben a gyerek látja kárát, ha egy kicsit belegondolsz.
Jó, hát az orvosnak mindenkit el kell látnia, és ez tényleg így az elfogadott számomra is. Kicsit durván írtam, igen.
Bocs.
8-10 gyermeknek tényleg csak a kivételes helyzetben lévõ szülõk képesek a maximumot nyújtani minden téren.- Szerintem.
Nikie
 
 


Ahhaa. Csak ebbõl a történetbõl nem derül ki, hogy ez a család is sok gyermeket akarna. Neked nagyon durva elõitéleteid vannak, nem? Minden roma családban sok gyermek van? Lehetséges, hogy az ilyen hozzáállás miatt, mint a tied, nem tudnak a normális életet élõ romák boldogulni?

Szeretettel
Sárkány
Sárkány
 


Az orvos allaspontjat semmilyen korulmenyek kozott nem lehet megerteni, amennyiben a sztori ugy zajlott, ahogy fentebb le van irva. Ha roma volt a no, ha kinai, ha fekete, ha magyar. Mindenkinek egyforman jo szakmai es emberseges banasmodhoz van joga, fuggetlenul szarmazasatol es etnikai hovatartozasatol. Es ha roma volt? Es ha 8-10 gyereket akarnak? Az orvosnak ehhez semmi koze! Es Nikie, Neked sem...

Zsuzsi
 


Ha már itt tartunk...
A barátnöm évekkel ezelött az SZTK-ban egy roma származású szemész doktornöhöz került. Meg volt elégedve vele, úgyhogy hozzá járt mindig. Egyszer valami problémája volt és a doktornö soron kívül fogadta. Adni akart neki pénzt, de határozottan visszautasította. Amikor a barátnöm egy doboz csokival és egy csokor virággal ment vissza, azt már nem tudta nem elfogadni és nagyon megköszönte. Azóta is hozzá jár vissza a barátnöm, pedig ennek már vagy tíz éve.
Az, hogy valaki roma, még nem jelent semmit és nem is szabad jelentenie semmit. Minden mástól függetlenül. Egy ilyen aljas orvos még munkahelyet sem érdemel. Mindenképpen fel kellett volna jelenteni, még ha semmi nem történt volna is. Legalább kitudódott volna a dolog. A baj az, hogy normálisnak vagy legalábbis nem elfogadhatatlannak tartjuk az eféle viselkedést, de semmiképpen sem olyan súlyosnak, hogy valamit próbáljunk is tenni ellene. Ráadásul az ilyen orvosok még mázlisták is. Ha én lettem volna fültanúja a dolognak ...
Bocs, ha túl durva voltam, de tényleg nagyon felháborít a sztori.
Luca
Luca
Luca
 


Lányok Kép

Jól van, igazatok van.

Csak túlságosan rossz tapasztalatom van velük.
Pl.Kénytelenek voltunk riasztót felszerelni elhunyt nagynéném házába+vasrácsot mindenhová, mert sajnos olyan helyen élt, ahol a betörések mindennaposak(kb.fele lakosság roma), és állandóan hívogatjuk a szomszédokat, hogy minden rendben van-e.
Ugyanebben a kisvárosban egy másik házba úgy betörtek, hogy nemcsak minden mozdíthatót elvittek, hanem még a falon lévõ családi képeket is összetaposták, és hátul megnézték, hogy van-e valami eldugva...

Aztán: a mûsz.befejezésemet sajna hasonló kisvárosban kellett megejteni tavaly. Amíg én megváltam a kis embriócsomótól addig "õk" lent cigiztek nagy pocakkal, szülés elõtt néhány órával!!!...
Sosem tudnék olyat tenni, ami káros lehet akár 1% eséllyel is a magzatra.
Csak emiatt van egy kis elõítéletem, de azért köszi mindannyiótoknak!

Nikie
 
 


Szia Nikie!

Sajnos vannak ilyen emberek is. De általánositani nem ér!Kép Ahova anyukámék költöztek vidékre (a telkünk két falu között) a dûlõ végén van egy tanya ahol romák laknak, elég rossz körülmények között. Ez eddig nem gond, de amig anyumék ki nem költöztek (télen mindig hazajöttek) végleg addig telente többször feltörték a házat, semmit nem tudtak elvinni, mert ki az aki otthagyja az értékeit 4-5 hónapra? Aztán a 4-6 villamoson az Oktogon megállóban. Roma család, pakkokkal. Az egyik gyerek banánt eszik,majd a héját kidobja a nyitott ajtón. Két angol turista vette fel a szemetet és dobta ki, azok meg jót röhögtek, nekem meg égett a fejem. Ez van, de ez csak az egyik oldal! Van másik oldala is. Pl a barátnõm apukája is roma, végigdolgozta az életét tisztességesen...
A romák és a sok gyerek társitást nem igazán értemKép A családom nem roma apukámék mégis 10-en vannak testvérek. De azzal tényleg nem értek egyet, hogy pl. anyukámék utcjában születnek a gyerekek, mert nincs vezetékes viz és villany. Igaz nálunk ez agregátorral meg van oldava és normálisan kialakitva, de náluk nem!
Viszont mit szólnál ahhoz,hogyha külfödön, mondjuk angliában, vagy inkább olaszban (ahol ha meghallják,hogy magyar vagy rögtön koszovó, ukrajna és egyéb helyek jutnak az emberek eszébe, és ez tapasztalat!) nem segitenének rajtad amikor már órák óta vajúdsz, a szülés nem halad és csak akkor látnak el, ha adsz lóvét? hiába van biztositásod... Szóval elitélem az ilyen orvosokat. Nem arra esküdtek, hogy csak pénz fejében mentenek életeket, vagy segitenek az embereken.
Bocsánat, hogy leirtam ezt, hiszen már többször irtad, hogy nem úgy értetted, le kellett irnom, ha bántó számodra akkor légysz bocsáss meg, de az ilyen orvos nem orvos.

A topiktól, meg elnézést az OFF-értKép, fõleg, hogy ilyen hosszúra nyúlt.

puszi
sasha

Kép
 
 


Sasha!

Egyetértek veled, én is elítélem a csak a pénz fejében történõ gyógyítást. Meggondolatlanul írtam az ellenkezõjét!

Neked jó babavárást kívánok!

Puszi:Nikie
 
 


Sziasztok!
Leírok én is egy esetet:
1 hónapos babájukat hozta egy roma család vizsgálatra egy bp-i gyermekkórházba. Mivel durva szívzöreje volt, felvettem a csecsemõosztályra, én voltam az ügyeletes orvos. A legkisebbeknek való szobába került.Mivel igen pici volt, az EKG-t is nehéz volt megcsinálni, azok meg 20-an ott lihegtek a nyakamban. Persze babuci mindig belemozgott...
A végén megfenyegettek.
Pár nap múlva is kértük, hogy csak 1 ember legyen bent, nem hallgattak ránk,a többi újszülött között dajdajoztak, a rágóikat pedig belenyomták más kiságyakba. Többi anyuka pedig szoptatott volna...
A végén egy éjjel távoztak úgy, hogy az éjszakás nõvért hasbarúgták.
Amíg nem dolgoztam az egészségügyben, nem voltam "rasszista".
Könnyû úgy ítélkezni rólunk, hogy fogalmatok sincs miken megyünk keresztül néhány roma miatt. Addig én is romantikus egyenlõségelvû voltam amíg csak elképzeltem milyen egy roma. Minden tiszteletem azoké, akik azután sem válnak "rasszistává", hogy kellemetlen élményeket gyûjtenek.
Szerintem az egyetlen megoldás az oktatásukban rejlik. Addig meg engem hagyjanak békén.
Szandra
Szandra
 


Szandra!
Ilyen helyzetben minden orvos kerülhet és kerül is. Van róla fogalmam! Tapaszatalatom szerint határozott fellépéssel (amelybõl a rasszizmus hiányzik!, mert ha ellenségességet tapasztalnak könnyen agresszívvé válnak) az esetek döntõ hányadában rá lehet bírni bárkit a szabályok betartására. Ha nem megy igénybe lehet venni a rendészetet.

De az nem megoldás, hogy "addig engem hagyjanak békén" Neked is kell tenned ezért!
Dr.Csákány
 


Kedves Zsóka!
Minden jó pontnak, és ebben a témában hasonlóan gondolkodónak õszintén örülök.
Dr.Csákány
 


Sziasztok.
Úgy alakult, hogy 13 évesen belecsöppentem egy cigány gyerektáborba, egyetlen nem cigányként. És azóta nem birom utálni õket, mert értem, hogy miért ilyen a nagyrészük. Sajnos azt kell mondanom, hogy a társadalmunk nagyobbik, kirekesztõ része miatt. Egy roma fiatalnak ma húszszor ötvenszer annyit kell (környezettõl függõen) letennie az asztalra, mint egy hasonló képességû nem roma fiatalnak. Tavaly sikerült roma kultórantropológiát hallgatnom, és nagyon tanulságos volt. Most nem részletezem, hogy milyen egyszerûen lehetne rendezni egy csomó félreértést.

Csak annyit, hogy aki kicsi kora óta abban él, hogy õt a származása miatt eleve tolvajnak tekintik, az úgyis fog viselkedni. Mindenki igyekszik (tudat alatt is) megfelelni az elvárásoknak, legyenek azok rosszak vagy jók.

Bocs az offért
Zsunya

 
 


OFF, a többi OFF-hoz kapcsolódva:
SZandra!

Leírok én is néhány esetet:
Amszterdamban egy holland kést nyomva a párom oldalába próbált tõlünk pénzt "kéregetni"...
Párizsban egy francia nagyon becsapott minket a számlával, mikor reklamáltunk, az öklével, majd a kutyájával fenyegetõzött...
Budapesten néhány magyar betört a lakásunkba, mások durván beszéltek velünk, megint mások át akartak vágni, és még számtalan egyéb magyarról is hallottam, hogy bûnt követtek el...
Nem utáltam meg sem a hollandokat, sem a franciákat, sem a magyarokat - bár személy szerint néhányat persze, igen! Valószínûleg nincs nép, nemzet, népcsoport, akik közt ne lenne hitvány alak, mint ahogy feltehetõen minden nép, stb. nagyrészt jóakaratú, kedves, jószándékú, barátságos, szeretnivaló eberekbõl áll.

Mit vársz a romák oktatásától te, aki diplomás emberként - ugye, akkor a végigtanult évek számával nem lehet gond - feltehetõen értelmiségienek tartod magad, ugyanakkor ömlik belõled az elõítélet?

Nem kétlem, hogy vannak olyanok (származástól függetlenül), akik nem akarnak/tudnak együttmûködni az eü-gyel, az oktatással, szinte senkivel és semmivel. De sokan vannak olyanok is, aki azáltal válnak ilyenné (azon az adott helyen, abban az adott pillanatban), hogy megkapják az elsõ ferde pillantást, lenézõ szót. És ezért mi, nem cigányok, diplomások, stb. nagyon nagy mértékben felelõsek vagyunk! Hogy várjam valakitõl, hogy elõítéletektõl mentes legyen, ha én magam nem vagyok képes felülemelkedni a pillantanyi dühömön és általánosítgatni kezdek?

Mielõtt még bárkiben az fogalmazódna meg, hogy "na, csak látna egyszer cigányt közelrõl, megváltozna a véleménye!":
a VIII. kerületben nõttem fel, ma a IX.-ben élek, egy Szolnok megyei kisfaluban töltöm (legszívesebben) nyaraim és szabadidõm nagy részét, tanítottam "rossz hírû" külvárosi iskolában, az elmúlt években pedig oktatáskutatással, nevezetesen kisebbségek oktatásával foglalkozva végigjártam szinte Mo. összes cigánytelepét. Ja, anyukám Kõbányán volt kórházi orvos jó ideig, tõle sem hallottam soha olyan kifakadást, mint a tied!

ON: Hogy a topik címére is reagáljak: igen, szerencsére ismerek olyan orvosokat, nem is csak egyet, akit nem érdekel a pénztárcám, sem másoké, olyan nõgyógyászt is ismerek (ld. a MÁV-os topikban) - és nem, ezek nem tudják, hogy "orvosgyerek" vagyok, nem anyukámnak szól a jómodor (megjegyzem, õ sem fogadott el sosem pénzt - szegények is maradtunk, de megérte)

Márti
 
 


Mindenkinek!

Kicsit lelkiismeretfurdalásom van. Azért is szólok most.
Márti nagyon jól írsz, és szerintem a lényeg: Nemre,hajszínre,bõrszínre való tekintet nélkül ítéljünk meg emberkéket. Sõt inkább ne is ítéljünk meg senkit, semmirõl, mert:

"Ne ítélj, hogy ne ítéltess!" (Biblia)

Egy kicsit én is elfelejtettem, pedig sokszor a fejemben van.

Nikie
 
 


LányokKép
Kanyarodjunk vissza az eredeti témáhozKép Biztosan sokaknak van szüksége jó és megbízható orvosra. Az enyém ilyen - már 10 éve - ezért ha valakinek szüksége van rá szívesen megadom az adataitKép

Puszi: Doris
 
 


Szia Doris Kép
Igen elkanyarodtunk a témától, sajnos.

Márti: A topic cím tényleg általánosítás, ezt már máskor is írtam. A véleményem nem változott meg, és egyébként is:

"A pénz csak önzéshez vezet és állandóan, ellenállhatatlanul kísérti birtokosát, hogy visszaéljen vele." (Einstein)

Errõl ennyit.

Nikie
 
 


NikieKépKépKép

cupp
sasha

Kép
 
 


kérném segitségeteket. Egy jó orvost keresek Gyõr közelében, kit tudtok mondani?
köszi
Szilvi
Névtelen
 


Ki az aki szeretne egy-két roma anyukával együtt szülni, majd egy szobában eltölteni azt a jópár napot?
Aki igennel válaszol, arról valóban elhiszem, hogy õszintén gondolja amit a toleranciáról papol.
És nem igaz, hogy nincs közünk ahhoz, ha 8-10 gyereket akarnak: ugyanis többek között az én adómból (és a te adódból) kapják a családi pótlékot meg a segélyeket. Ami meg Sárkány doktor kissé farizeus hozzáállását illeti, magam hallottam egy kiváló orvostól, hogy bizony vannak olyan szobák a kórházban (szülészeten), ahová fehér embert nem tesznek.
Névtelen
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet:

 

cron