Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Felmerült az igény, hogy a szoptatást egy új aspektusból is megközelítsük. Hát akkor rajta. Kép

Virág
Virág
 


Azóta átgondoltam egy kicsit, és ez alapján elhamarkodott és elnagyolt általánosítást látok benne. Szerinte egy nem szoptatott gyereknek (mint jómagam is) "Zárva lesz a szívcsakrája" - az enyém nyitva volt kamaszkorom óta, és "nem épül ki gyökércsakra, sőt azt nincs is szándékában kiépíteni" - hát az enyém nagyon is kiépült... Ha hihetek a reiki (kohari) mesternek, aki beavatott, akkor több gyökeret eresztettem, mint az emberek általában.

"Mások energiáit fogja elszívni, energia vámpír" Mindamellett, hogy ez az, ami aztán rám egyáltalán nem jellemző, gondoljunk bele, kis hazánkban, vagy a környezetüónkben hány energiavámpír mászkálna. Felismerem őket, és talán az ismerőseim 2-3 százaléka az. Sokkal többet nem szoptatott az anyukája...

"Az anya és a gyermek között gyökércsakra kapcsolat épül ki, ez esetben a gyermek elszívja anyja energiáit." ??? De most komolyan, ez annyira durva általánosítás (pesze rám nem igaz KépKépKép)! Azt hiszem, jóindulatú vagyok, ha azt írom, hogy a mostani felnőtt lakosság maximum felét szoptatta az anyja a kicsi által kívánt ideig (na jó, szerintem talán a 10 % is túlzás). Akkor miért nem figyelhető meg ez az erős kötődés és az anya energiájának leszívása általánosságban???

"Sérülékenyek, önérzetesek, sértődékenyek" - mint ugye a körülöttünk élők 80-90 %-a... Kép

Mindemellett van egy-két dolog, ami igaz rám, de egyrészt elenyészően kevés, másrészt pedig a legtöbb dolognak semmi köze nincs ahhoz, hogy nem szoptatott az anyám. Nyilvánvaló azonban az, hogy a nem szoptatott babánál később evés, cigaretta stb formájában visszaütHET, hogy nem kapott picikorában kielégítő orális ingert.

Na jó, nem bírom tovább. Kép Egybevetve az általam tanult enneagram karakterekkel (amit neves pszihológusok is megvizsgáltak, sőt használják sokat a terápiáikban, tehát működő és tudományos), ez egy komplett baromság. Kép Egy turmix. Kéretik nem elhinni.


Puszi,
Virág
Virág
 


Helló!

Boszi adott egy linket a másik topikban.
http://amigos.amiga.hu/boz6_gad/balna/oralis.html Ez volt az, csak, hogy tudjátok miről van szóKép
Azt hiszem kissé magamra ismertem benne. A párkapcsolat része elég húzós, azt hiszem igyekeznem kellKép
Anyám 6 hónapos koromig szoptatott, vagy talán kevesebb idegi. Aztán szépen kórházba utaltak ahol több hetet eltöltöttem és így a szopi, cici, anya hirtelen megszünt. Akkoriban ugye nem engedték be az anyákat a kórházba csecsemőikhez. Ráadásul engem fogyózni vittek be, meg valami rendellenességet kerestek, mert 6 hónaposan 11 kg-ot nyomtam. Na persze ott aztán összeszedtem jó kis fertőzéseket, tüdőgyulladást és anyám inkább kihozott. Sebes volt a nunim, a szám, az orrom. Jó kis megrázkódtatás lehetett akkoriban ez. Vajon maradt ebből valami a tudat alatt?Kép

sasha

Kép
 
 

 
 

Virág!
Asszem, egy kicsit összekeveredett a bácsinak... Mármint, ha valakinél kialakul ez az orális struktúra, annak az oka a túl korai/túl hirtelen elválasztás lehet. Bár eszerint nincs is, vagy nem ilyen.
Mondjuk Réka program szerint, nagyon fokozatosan lett elválasztva, nem sitty-sutty. A csakrái állapotáról lövésem sincs, és őszintén szólva a túl szoros kötődést és vámpirizálást nem is érzem.
Viszont van gerincferdülése (persze hozzáteszem, hogy 9 évesen 150 cm magas), és hajlama "nekem ez nem megy" felkiáltással bele se fogni dolgokba.


De Virág! Olyan nehezet kérsz! Ne higgyem el, hogy a csalántea és a furulyázás gyógyítja a gerincferdülést???KépKépKépKép

Tényleg, hogy írják a csakrát ez englisek? Mert ha nem írok be még valamit az oral structure mellé a gugiba, maguk alá temetnek a fogászati cikkek.

Borcsa (aki nem halászik a zavarosban, csak fogalmazKép)

Borcsa
KépKépKép
 
 


Borcsa,
az angol csakra egyszerűen chakra. Kép Egyébként a bácsinak könnyű "beletrafálni", mert nagyjából az összes karakterből merített (nyilván nem tudatosan, bár ki tudja) jellemzőket, tulajdonságokat, így nem lesz valószínűleg olyan ember, aki egy kicsit is ne ismerne magára. Ha van kedved, összeröffenhetnénk egyszer (vagy persze akár többször is Kép ) úgy, hogy ott a nagyobb lányod, meg tudnám mondani nagy valószínűséggel, hogy melyik karaktertípusba tartozik, mi az, ami karakteréből (vagyis a ti nevelésetekből) adódóan van benne, és talán azt is, hogyan lehet ezeket korrigálni.

Sasha,
köszi a linket. Eszembe sem jutott bemásolni. Kép

Puszi,

Virág
Virág
 


Virág! Van-vanKépKépKép!
Elküldöm hozzád EmiltKép egy tiszteségtelenKépKép ajánlattal.
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
 
 


Várom. Kép Még nem ért ide az úr. Kép Mit bánom én, hogy tisztességtelen-e, ha sokat fizetsz... KépKépKép

Virág
Virág
 


Virág!KépKépKép
Boszi

Borcsa
KépKépKép
 
 


Ha jár erre egy pap, az utolsó kenetet adja legyenszíves e korán hamvába halt topicra. Kép

a szülőanyja
Virág
 


Kép

Kép
 
 


Nahát, tényleg!

Beírom ide is a legutóbbi kedvenc talált tárgyamat.
Szupi helyen leltem, a Magyar Pszichedelikus Közösség (ilyen is vanKép) honlapján:
http://www.daath.hu/showText.php?id=72
http://www.daath.hu/showText.php?id=74
http://www.daath.hu/showText.php?id=77
http://www.daath.hu/showText.php?id=79

Szimpatikus dolgok vannak benne a szopival kapcsolatban (is).

Boszi

Borcsa
KépKépKép
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet:

 

cron