Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Lányok,

sajnálom Szilbee, hogy nem sikerült felvenni valamit :)

Én is beiratkoztam, de hála a törvény változásnak, blokkosítottan tanítják a kurzusokat, tehát nem csak a vizsgaidőszakban lehet vizsgázni, hanem a szorgalmi időszakban is. Így már nov. elején vizsgázhatok, utána havonta egyet. Így nem az az őrület, mintha csak a vizsgaidőszakban lennének a vizsgák.

Boeske, Anyapoc,
nálatok is így van?

Kép

Kép
 
 


Kob

Hát én nem tudom,nálunk hogy lesz,mert egyenlőre még a kurzusfelvétel is gáz...
Az órarendet előre megkaptuk,hogy hánadikán mikor melyik előadások elsznek,ehhez képest az abban levő kurzusok fele nincs fent az ETR-n... :(
Ja,és vasárnap lejár a kurzusfelvétel... :?
De én is örülnék,ha lehetne közben is vizsgázni... :)
Ahogy nézem,nekünk is tömbösítve van minden,így elkézelhető...a tájékoztatónk majd október elején lesz,addig pihi :).

Amúgy egyenlőre 5 tárgyunk van,így nem vészes.... :)

Nálatok?

 
 


Lányok!
De jó nektek! :irigy: Ez a tömbösítés jól hangzik!

No mindegy! Azért a szegedi pszichológia szakot még nem adom fel, de addig is jó lett volna tanulni valamit.

Nálunk még Apája sem tud szabit kivenni. Kijelentette a főnöke, hogy ne is gondoljon senki arra, hogy bárki is 2-3 napnál többet vehetki egyszerre. Ráadásul minden hónapban van egy-másfél hét amikor rendszeresen túlóráztatják őket. :(

Anyapoc, Kob!
Milyen tárgyaid lesznek?
 
 

 
 

Sziasztok,

Anyapoc,
ez nem hangzik túl jó... néha én is azt érzem, hogy nagy a fejetlenség, ráadsául én még jó helyzetben vagyok, mert a húgom a TO-s nénim :) Szóval elsőkézből kapom az infokat, de még így is később van pár dolog, mint szeretném. Jegyzet/CD még nincs, pedig van egy vizsgalehetőség szept. 28-án. HOgy arra hogy tanul az, aki szeretne vizsgázni, nem tudom...

Szilbee, Anyapoc,
ha elfogadják a két kreditátviteli kérelmemet, akkor 4 tárgyam lesz: számvitel, statisztika, nemzetközi kgtan, szervezeti viselkedések. A két első a húzós, de reménykedek ;)

Kép

Kép
 
 


Én csak vizsgaidőszakban vizsgázhatok, viszont 2 tárgyat valószínűleg elfogadnak régről, így marad 5.

Az ETR-es kurzusfelvétel tényleg rettenetes. De majd csak lesz valahogy.

Jó tanulást!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


Sziasztok!


Én ma kaptam infot,hogy a maradék 4 tárgyamat valszeg nem kell felvennem az akadozások miatt,hanem a To-ról fogják rögzíteni :D:D!Hát majd meglátjuk...

Nálunk az a baj,hogy a vp-i központra külön kell meghírdetni a kurzusokat és ez okoz galibát a rendszerben... :?
De legalább foglalkoznak vele :).

Tárgyak:Egészségfejlesztés I.
Filozófia
Politológia
Szociológia
Infromatika
Bevezetés a tudományos kutatásba
Anatómia
Élettan I.

Én az élettant kértem elfogadásra, a többiben sajna nem vagyok kompetens :?....de még erről sem érkezett válasz :,...

Egyébként nálunk azt mondták,csak a szigorlatokat fogadják el....


Kob

Ja kérem,így könnyű :D:D:D!Akinek háztájon van minden :wink:!
De szuper,hogy kevesebb vizsgád lesz.Nálunk a következő félév lesz húzós,így jobb lenne,ha már előbb vizsgázhatnánk...igaz,jegyzetek terén is lesz egy kis gáz,mert ugye Szeged nem a szomszéd falu :D4

Szilbee

A főnök hozzáállása nem hangzik jól... :?
Most nem tudok visszaolvasni...nem sikerült ezek szt a felvételid a pszichológia szakra? :roll:

Boeske

Az 5 is épp elég lesz,gondolom,elsőre :D!

Mindenkinek jó tanulást és kurzusfelvételt :D!

 
 


Anyapoc!

Nem adtam még be a jelentkezést, mert először ki akartam volna magam próbálni ezzel non.profit manager szakkal, hogy bírom gyerkőc mellet a tanulást. Köv. évre akarom beadni a jelentkezésemet. Ráadásul úgy tudom ,hogy ott csak elbeszélgetés lesz (vagyis ebben az évben az volt). Szóval nem tartok nagyon tőle. Meg ugye már tanultam is a fősulin jó pár évet ennek a tárgynak az alapjait. No de a jövő majd megmondja, mennyire lesz ez a tudás elegendő!! :roll: Mindenesetre már most elkezdem magam gyúrni e téren... :)
 
 


Sziasztok,
hogy megy a tanulás? Vizsgázik valaki mostanában?
Én a héten elkezdtem, szerencsére Emese alszik délután rendesen, így tudok akkor tanulni, nem kell este. Ja, és 2 hét múlva vizsga, addig is évközi feladatok rendesen.

Anyapoc,
ha kell valamit elhozni Szegedről, rám számíthatsz, jó? Jegyzetek, ilyesmi. Okt végén ott leszünk egy hetet.

Kép

Kép
 
 


Kob

Nekünk nagyrészt írásbeli vizsgáink lesznek(legalább is egyddig úgy tűnik),lehet,hogy az egyiket már december elején meg tudjuk csinálni.A többi még függőben.
Egyébként a suli szuper és lehet,hogy igénybeveszem majd a felkínált lehetőséget és a Juhász Gyula jegyzetboltjából kérnék 1-2 könyvet...Mikor mentek majd?
Szuper,hogy nálatok már megy a vizsgázás :).
Hát én most Apa tanulmányaival is szenvedek,mert szegénynek sok a beadandója és persze nincs magyar billentyűzete,így én korrektúrázok mindent :D!Eddig a saját dolgaimmal nem sokat tudtam foglalkozni... :?
Na megyek is egy kis szociológiát tanulni :).

Szilbee

Akkor hajrá,bizti menni fog :)!

 
 


Anyapoc,
szívesen hozok Neked bármit, okt. végén, az ovis őszi szünetben leszünk Szegeden,jó úgy?
Egyébként nekünk is írásbeli vizsgáink lesznek, szeretnék kettő előrehozottat teljesíteni, így már csak 2 marad a vizsgaidőszakra... de jó lenne.
Apa nevében milyen sulit kezdtél? Nem tudsz mit csinálni a szabadidődben? :) ;)

Kép

Kép
 
 


Szia Kob :)!

Látod,nem tudok mit kezdeni magammal... :D
Apa Turizmus -vendéglátás szakot kezdett a Kodolányin,távoktatásban.Hát eléggé táv... :?
Amúgy ő csinálja,én csak korrektúrázok :D!
Hát igen,nem elég a két suli,munka,szabad időmben keresztszemezek,sőt,az ovinak honlapot csinálok :wink:!
Persze ezeket szigorúan este,vagy alvásidőben...lassan váltanom kéne tanulásra. :D!
Köszi a felajánlást,akkor mondom,hogy mi kéne...
Dr. Benkő Zsuzsanna"Mert életem millió gyökerű" Egészségfejlesztés-Mentálhigiéné

Köszönöm szépen :).
A többit majd priviben,vagy telcsin megbeszéljük :)!

Puszkó!

 
 


Anyapoc,
írtam, hozom, majd beszélünk!
Aztán röndösen elolvastam és láttam, hogy csak "koorektúrázol" :) Ja, és néztem a keresztszemes honlapodat, annyira megtetszett, hogy én is nekikezdtem karácsonyra egy képnek, meg terítőnek, lehet, hogy lesz majd kérdésem, jó? Csakhogy "lefoglaljam" magam ;)

Kép

Kép
 
 


Kob

Rendben,csak kérdezz :).
Én egy képsorozatot csinálok :).
Korrektúra:hát az is elég,amikor 15 dián )PP) ki kell javítani az ékezeteket... :( Na meg a többi dolgozatról nem b beszélve... :(
De hát ez van.Ráadásul úgy néz ki,maradnia kell még 3 hétig... :(

Na,köszi mindent, a kérdés jöhet :)!

Pusz

 
 


Szép napot,

tanulunk, tanulunk?

Van valami tippetek, hogy hogyan maradjak fent éjszaka tanulni? :lol: :? A négyből 1 vizsgám sikerült, a másik sajna nem, jövő szerdára beadandóm van, és nem sikerül soha este tanulni. Napközben meg annyi minden van, akkor nincs időm.
Hogy csináljátok?

Anyapoc,
jó lett a könyv?

Kép

Kép
 
 


Szia!

Tanulunk. :)

Háát, én az éjszakát nem ajánlanám. Legalábbis én úgy vagyok vele, hogy ha éjjel nem alszom eleget, akkor másnap teljesen kész vagyok, úgyhogy jobban járok, ha alszom.

Én is mindent megpróbálok. Nemrég megpróbáltam esti mese helyett az egyik könyvemből felolvasni a srácoknak. Márknak még jó lett volna, de Barna tiltakozott, és követelte a "királyfisat". :D

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


Boeske,

akor mikor tanulsz? Kamilla nem mindig alszik délután, ha mégis, biztosan nem alszanak egyszerre. Így a du. kilőve. A "számolós" tárgyakat (statisztika, számvitel) nem tudom mellettük tanulni, mert mire megértek egy új dolgot, már nem tudom gyakorolni is.
Az éjszakázást nem úgy gondoltam, hogy egész éjszaka, csak mondjuk 1-2-ig. Aludni Nekem is muszáj :) ;)

Kép

Kép
 
 


Mikor?
Háát, hétvégén Apa segít, 1-1 órát akkor tudok. Aztán péntekenként 2 órára jön egy barátnőm, akkor is tudok.

De úgy is szoktam, ha nagyon muszáj, hogy leülök a srácokkal legozni, odakészítem magam mellé a tanulnivalót, aztán kihasználom azokat a pillanatokat, perceket, amikor elmerülnek a játékban. Persze ez nem túl hatékony, de ha nincs más...

Megyek is, mert csütörtökön újabb vizsga.

Ja, és persze messze van a suli, a vonaton 3 óra alatt csodákra vagyok képes. :D

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


Látom mindeki szorgalmasan tanul. :)

Hogy álltok? Nekem szerencsére már csak 1 vizsgám van.

Pozitív változás történt a konzultációkat illetően, így csak 2 és fél napra kell itthon hagynom a fiúkat. Mégiscsak jobb, mint az 5.

További jó tanulást!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


Sziasztok!

Az első vizsgámon már én is tőlvagyok,de a java ,még hátravan :?.

Boeske

Szuper hír,hogy átszervezték a konzikat és nem kell annyit távollenni :).
Királyfis... :D Szólj a tanároknak,hogy ilyen elemeket is építsenek bele a tananyagba,gondolva a kisgyermekesekre :D:D:D!

Kob

Hajrá,hajrá,fog az menni :)!
Én szoktam mellettük is tanulni,ha elfoglalják magukat ,akkor lehet is.Vagy Apa leköti őket,de nálunk szerencsére a du-i alvás még működik,így akkor szoktunk Apával mindketten tanulni...meg este :?.Éjszakai fennmaradás:hmmmm...kávé? :oops:
Köszönöm a könyvet,ige,jó,ez kellett,bár most mondják a többiek,hogy semmit nem ér...azért valamire csak jó lesz :):).Köszönöm a fáradozást,remélem,egyszer majd meg tudom hálálni :).
Hogy vagytok úgyamúgy? :)

Mit tudtok arról,hogy már nem ingyenes GYES alatt a suli???Ezt írta vki az egyik topikon...Vagy ez ránk már nem áll?

 
 


Sziasztok Tanulótársak!

Boeske,
próbálok minden alkalmat kihasználni, ha leülök melléjük, tuti a hátamra másznak rövid időn belül :)
Gratula a vizsgához, ügyes vagy!
Nekem 2 már megvan, igaz, az egyik csak második nekifutásra, dehát számvitel volt, 3 órás írásbeli vizsga, a 2-t csak 61 %-tól adják :)

Anyapoc,
köszi, jól vagyunk, úgy olvasom, Ti is! ;)
Képzeld, Kamilla is visszaállt a du-i alvásra, néha Apa is elalszik vele, így ha szerencsém van du is van időm tanulni! Az este marad Nekem is, maradt még 2 vizsga, erre van azért elég időm... Hogy tetszik a suli? Ilyenre számítottál?

A Kismama azt írta (és a tan. előadó tesómtól én is így tudom), hogy a 2006. szept. 1-je előtt beiratkozottaknak lesz ingyenes a suli. Ti beleestek? Majd utánanézek a min. honlapon...

Minden jót, alvó, megértő gyerekeket!

Kép

Kép
 
 


Sziasztok,

bocsi, most nézem, tegnap elírtam: a dec. 1-je előtt beiratkozottakra vonatkozik a költségtérítés-mentesség. Most megnéztem az OM honlapon is.

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Kob

Közben én is ráleltem valahol,hogy dec 1 előtt,így tk mindenki belesett,aki elkezdte már a félévet :).Így mi is... :)Vagyis én... :roll:
Na,szuper,akkor Kamilla is mormota :).És Emese?
Jó a suli,bár néha vanank érdekes dolgok,ez főként abl fakad,hogy az anyaintézmény Szegeden van és az információ áramlás nem mindeig tökéletes... :roll:
Vannak,akiknek nem tetszik,szt a végeredmény jó lesz,legalább is én ezt érzem...
Aztán majd meglátjuk... :)
2 vizsga már nem is sok,de jó neked :):)!

 
 


Anyapoc,

oks, a lényeg, hogy tetszik, és mégsem kell érte utaznod annyit,nem? Mármint a suli...
Emese is elég jól alszik, ha egyszerre alszanak, az kész főnyeremény!! :) ;) Az ünnepek óta, mióta a nagyiktól hazajöttünk, a du-i alvás sokszor csak a kezemben megy, ha leraknám felébred, most próbálom erről leszoktatni, így nem sokat tudok délután tanulni, de alakul. És a két vizsga már tényleg "gyerekjáték"... :lol: 8)

Pussz, hív a statisztika!!!

Kép

Kép
 
 


Kob

Hűűű,azt hittem válazoltam,de ezek szt nem :oops: ...

Igen,tényleg az a jó,hogy jó is a suli és még utazgatni sem kell...persze mint mondtam,,az infoáramlás nem a legtökéletesebb :?...

Alvás:én úgy próbáltam alakítani,hogy egyszerre aludjanak mindig,így legalább néha csend is van a lakásban :D:D:D.... Szerencsére Villő hamar átállt az egy napközbei alvásra...Muszáj volt rászoktatni,mert így nem tudtunk volna semerre mozogni,mert hol az egyik aludt volna,hol a másik :).

Na már,nekem is csak 2 vizsgám van,igaz egyik sem könnyű.Az egyik azért,mert anatómia :?...a másik meg a tanár miatt,eddig jót nem hallottam róla...

Na de valahogy majd ezeken is túlleszek..
Ami rossz még,hogy most lesz félév a suliban,így rengeteg a munka.De majd ez is elmúlik :).

Na megyek,mert vendégek jönnek :).

Puszi

 
 


Sziasztok!

Anyapoc,
én is örülök az alvásnak, Emese 1 éves korától alszik csak egyszer, előtte pont akkor feküdt le, amikor Kamilla kelt :( Az esti már összhangban van :)
ÚÚgy elfelejtettem, de utólag is sok-sok boldog névnapot kívánunk!
Infoáramlás: van évfolyam levelezőlistátok? Nekünk van, meg a hivatalos egyetemi oldalon is sok hasznos dolog jön, így szinte nem is találkozom az évfolyamtársakkal, mégis ismerjük egymást :)

Puszi, üdv a családnak!

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Kob

Köszi utólag is :)!
Szuper,akkor nektek is sikerült hamar összehozni a csajok alvását :wink:!Asszem,ez hatalmas fordulat egy család életében,mert különben örök alkalmazkodás az élet :D:D:D...és milyen boldogság,amikor 2 órára csend van :wink:!
Volt levelezőlistánk,de sajna sokszor nem kapott meg mindenki mindent,így az egyik csoporttársunk kreált egy weboldalt,ahol van fórum és chat,így tartjuk egymással a kapcsolatot....már aki kíváncsi a többiekre... :roll:
Amúgy meg pár emberrel telefonon tartom a kapcs-ot,így jutok sok-sok információhoz.A tanszék honlapján van egy információs oldalunk,arra tesznek fel sok hasznos infót,de mondták,hogy melyik odalakat kell figyelnünk...
Hát igyekszünk,de még így is sokszor lassú az iformáció áramlás,meg egy kicsit nehézkes a dolog,de nekem nincs nagyobb bajom.Persze vannak örök szkeptikusok :D:D:D!

Na megyek,mert holnap anatómia vizsga, a filozófia már sikerült :)!

Pusza

 
 


Sziasztok,

tegnap sikerült az utolsó vizsgám is, és Nektek?

Anyapoc,
nálunk is ilyen TO-tól független weboldalunk van, meg a Coospace-n is vannak infok. Sikerült az anatómia? A 2. félév elég hamar kezdődik, már febr. 24-én van elővizsga, asszem meg is próbálom.

Boeske?

Többiek? Tanul még valaki?

Kép

Kép
 
 


Farsang 2007 február 24-én szombaton!
Farsang, jelmezvásár, jelmezbemutató jelmezbál!

http://www.szulokhaza.com/szulokhaza_pr ... ujabb.html

Helyszín:

Szülők Háza Családi Központ és Játszóház
Budapest XI. Gazdagrét, Eleven Center
1118 Bp., Rétköz utca 7. I. emelet (P2 szint)

Program:

10:00 - 11:00 Kreatív játékok, kalandfal, alkotó
foglalkozás (kézműves)
11:00 - 12:00 Varázserdő: zenés drámajáték a
gyerekek részvételével
12:00 - 13:00 Jelmezvásár, könyvvásár,
arcfestés, farsangi köröm az anyukáknak
- szünet -
16:00 - 17:00 Kreatív játékok, kézművesség,
kalandfal
17:00 - 18:00 Bábelőadások
Hol lakik az idő?
Manómese
18:00 - Zenés jelmezbemutató: mutasd meg
magad, és ha kedved van, mondj verset, énekelj,
táncolj az otthon készített, vagy a délelőtt itt
vásárolt jelmezedben; ajándékok a résztvevőknek.

Árak:

Gyerek jegy:
1.500,- Ft / gyerek (1-14 év)
Kísérő jegy:
500,- Ft (14 év fölött)
Családi jegy:
3.000,- Ft / család
 


Sziasztok!

Én is végeztem, persze jövő héten kezdődik a köv. félév.
Ez most már húzósabb lesz, max. 1 tárgyból leszek felmentve.

A költségtérítés-mentesség nekünk most már végig jár? Vajon ha halasztok, akkor is? (Gondolkodunk még egy gyerkőcön :))

Gratulálok mindenkinek a félév befejezéshez!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


Boeske,

gratula!

Költségtérítés: szerintem a mentesség addig jár, ameddig gyeden vagy gyesen vagy (vagy ameddig mást nem mondanak :))
Egyébként én ápr. megyek vissza dolgozni, a gyest szeretném megtartani, de így is mentes leszek a gyes végéig. Legalábbis eddig ezt mondták ;)

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek jó tanulást és kitartást a gyerkőcök melletti kemény munkához.

Az FPEP-től a következő tartalmú igazolást kaptam most a tandíjmentességhez:

"A felsőoktatási hallgatók juttatásairól szóló 175/2006 (VIII.14.) Korm.Rendelet 33.§-a (1) értelmében a 2006. december 1-je előtt hallgatói jogviszonyt létesítő a) költségtérítéses képzésben részt vevő, az adott félév (oktatási időszak) első napján terhességi-gyermekágyi segélyben, gyermekgondozási segélyben, gyermeknevelési támogatásban vagy gyermekgondozási díjban részesülő hallgató esetében költségtérítés fizetésére nem kötelezhető."

Remélem segítettem nektek ezzel egy kicsit.

További szép napot nektek és jó babázást a tanulás mellett.

Tapika
 
 


Sziasztok!

26-ám én is letudtam az utolsó vizsgámat is :):):)...igaz,ez az utolsó elég húzós volt,politológia,nagy anyagmennyiség és extra -paranoiás tanár :D:D:D...de sikerrel mentem :D!

Nektek is gratula a sikeres félévhez :)!

GYes:én dolgozom már mellette ,jár a mentesség :).

Nálunk február végén lesz az első konzultáció...de most már nem 2 napos lesz,hanem 3 :shock:....
Viszont 17 tantárgyam lesz... :shock:!!!!!

Kob

Sikerült az anatómia,nem volt vészes :):).Csak féltem a nagy anyagtól :).
Na,akkor hará vizsga :)!

Boeske

Én úgy tudom,hogy akik már mentességgel kezdték,azokra végig vonatkozik :)!


Pusztok!

 
 


Anyapoc,
gratula a sikeres félévhez!
ez a 17 tárgy rengeteg!! Ebből elismernek valamennyit? Nekem csak 4, meg egy szigorlat :) Mondjuk ezek mindegyike elég húzós, de az egyikből már megyek 24-én...

A 3 napos konzultáció hol lesz?

Jó tanulást!

Kép

Kép
 
 


Kob

Nekem csak 1 tárgyat ismernek el ebben a félévben,meg összesen is "csak" hármat tudtam elfogadtatni... :(
A 17 tárgyból kb 7 gyakjegy,2 db 3 fokozatú minősítés, a többi kollokvium...Még így is elég gáz lesz, 7 vizsga :?....
Nálunk szigorlat nincs,mert azt mondta a tanszékvezető,hogy nem számolják el plusszban,így nincs értelme (gondolom az akkreditációnál...).
Olyan jellegű tárgy,amiket én tanultam,elég kevés van,csak az élettan I-II és a humánbiológia volt.A többi ilyen jellegű tárgynál inkább csak előnyöm van a többiekkel szemben... :roll:.De ez is jó :).

Hát én még én élvezem a pihizést a vizsgaidőszak után,Te meg már nyomulsz ? :D:D:D Hajrá,drukkolok :).

A konzik itt lesznek Veszprémben,így nem gond elmenni,csak féltem,hogy csütörtökön már délelőtt lesz,akkor meg dolgozok.De szerencsére csak 1-től lesznek az órák :).


Az Államkincstárnál meg rosszul állították ki a GYESről a papírt,mert az okos ügyintézőnk(borzasztó egy nő :?) GYED-et írt helyette és most néztem az ETR-n,hogy így is vitték fel.Előző félév GYES,most GYED...na mindegy,nem tűnt fel senkinek :D.Hát következőben megint GYES lesz :).A lényeg,hogy van mentesség :).

Ti hogy kapjátok meg a tananyagot,Előre megvannak a jegyzetek?Nálunk elég sok órai munka van és ott adják meg a kötelező olvasmányokat is...Azt hittem,ki lehet őket hagyni,de nem lehetett... :( Így volt mit csinálni vizsgaidőszakban :).

Na pusz :)!

 
 


Anyapoc,
a jegyzeteket CD-n adják ki, az előadásokról video készül, ez az interneten keresztül megnézhető. Egyébként az olyan tárgyakból, ami igényli, van gyakorlati jellegű óra is (pl. matek), bár ez sem egyéni munkás, inkább csak lassabban adják le az anyagot, mint előadáson. A múlt félévben egy konzin sem voltam, minden anyag a neten :) Ez jó volt...
Szigorlat: nekünk még szóbeli is lesz... matek-statisztika-informatika hármasból, ettől egy kicsit tartok, de majd lesz valahogy.
Gyakjegy: minden tárgyból kötelező évközi feladatsor van, ez az aláírásért, 3 fokozatú megfelelésért megy. Sokat visszadobnak a tanárok, mert nem elég, nekem szerencsére még mindet elfogadták eddig.
Azért az a 7 vizsga elég sok, nem? Na mindegy, szorítok, aztán majd csak túlleszünk valahogy rajta, nem? :) ;)

Többiek? Boeske? Esetleg még vállalkozó szelleműek?

Kép

Kép
 
 


Kob

Háááát,ez azért akkor más,mint nekünk :wink:.
Zsoltiéknak is nagyjából így van,megkapják CD-n az anyagot,gyakorló feladatokat,még jegyzeteket is kaptak (ennyi pénzért még szép :mrgreen: ).Na meg online konzultációk vannak nekik,ami azért nagyban segíthet.Igaz,ő tavaly nem tudta igénybe venni,mert nem volt kint net,én segíttem egy csomót. :roll: De idén már lesz gépe,meg net is :).

Hát nálunk ilyen fejlett a dolog,marad az előadáson csücsülés (ami azért üdítő néha :D),meg persze a könyvtárazás,anyaggyűjtés felsőbb évfolyamból :D!

A 7 vizsga nekem is soknak tűnik,de majd csak lesz valahogy.Pláne,hogy mellette érettségi is lesz,évzárás,jegyző is leszek :?.

Nálunk gyakjegyért szintén beadandó van,de nem vitték túlzásba,igaz,azért az 5 jegy között volt megoszlás,nem lett mindenkié automatikusan 5-ös... :roll:

A 3 fokozatúért még nem tudom,mit kell csinálni,ilyen most lesz először...na meg terepgyakorlat :mrgreen: Az milyen lesz? :shock:

Most kaptam el a hiradóban fél füllel a költségtérítésrőől volt szó.Annyit hallottam még,hogy nem támogatják a kismamákat szeptembertől.Csak azt nem tudom,hogy tavaly szeptembertől (tehát ránk nem vonatkozik),vagy most szeptembertől,tehát már minket se... :?:? :?: :?: :?:

Na megyek,mert lassan fekvés :)!

Pusza

 
 


Anyapoc,

egészen pontosan ez a tegnapi hír, szerintem javulás a korábbihoz képest :)


Nem lesz tandíj a kismamáknak
2007. február 12. FigyelőNet

Nyolc ponttal több jár a felvételinél a kismamáknak, és mentesülnek a tandíj fizetése alól – áll az OKM közleményében.

Az Oktatási és Kulturális Minisztérium a 2007. évi felvételi eljárás megindulása előtt döntést hozott a felsőfokú tanulmányokra készülő kismamák helyzetének megkönnyítésére. Ez alapján a jövőben a kismamáknak (terhességi gyermekágyi segélyben, gyermekgondozási segélyben, gyermeknevelési támogatásban vagy gyermekgondozási díjban részesülőknek) a felvételi jelentkezéskor 8 többletpont jár.

Ezenfelül, ha a többletpontok hozzáadásával a jelentkező eléri a teljes idejű vagy részidős államilag támogatott képzés ponthatárát, akkor a gyermekgondozási segélyben, gyermeknevelési támogatásban vagy gyermekgondozási díjban részesülő hallgató a kismamakedvezmény időszakára mentesül a képzési hozzájárulás fizetése alól.


Üdv :)

Kép

Kép
 
 


KOb

Köszi :).De mi van a költségtérítésesekkel? :roll:

Vagy abban az esetben,ha felvételizek és a pontszámom eléri az államilag finanszírozottét,akkor ott sem kell fizetnem? :roll:

Na most lehet,hogy hülyének hangzik,de érted,amit kérdezek? :D:D:D

 
 


Anyapoc,
most akarsz jelentkezni? Nem elég egy suli? :)
A viccet félretéve: szerintem, ha mentesként kezdted a sulit, márpedig amikor beiratrkoztál, még az volt, végig az lesz. Kérdéses, hogy mi van, ha halasztasz?
Erre gondoltál?

Kép

Kép
 
 


Kob

Akarja a .... kezdeni :D!
halasztásról nem is beszélve,asszem egyenlőre menni fog a tempó,remélem,semmi olyan nem jön közbe,ami miatt halasztani kéne.

Na de tényleg,mi is van akkor?Tesód ezügyben nem informált? :)

(Ja,mér, neked elég egy suli? :mrgreen: )

Mizujs otthon? :)
Apátokat üdvözlöm :)!

 
 


Anyapoc,

nekem is bőven elég ez az egy :) Még nem érdeklődtem meg a halasztás részleteit a húgomtól, de szándékomban áll (na, nem halasztani :))

Itthon minden okés, készülök a munkábaállásra, lassan aktuális lesz sajna :( De azért már várom is!

Puszi Minden porontynak, és Neked is!

(ja, és a másik húgom 3 hete Veszprémben dolgozik, a nyíló Tescoban... vagy Várpalotán? Már nem is emlékszem :( ;))

Kép

Kép
 
 


Anyapoc, Kobudo (többiek is) sziasztok!

Megörültem, hogy első alkalommal, mikor visszatértem a babanetre rögtön régieket találok. Ráadásul a vissza a munkahelyre topikból egyből a tanulásosba!!!!
Épp azért jártam erre, mert engem is érdekel a téma, ismét szülni készülök, ezért most járom körbe a GYES melletti tanulás lehetőségét. Sajnos épp lecsúsztam az ingyenes másoddiplomáról, mivel idén megszüntették :( . Most keresek épp valamilyen Master kurzust, de azokat nem nagyon találom meghirdetve sehol.

Jó újra olvasgatni Titeket.

Milla
 
 


Sziasztok!

Milla

Üdv újra itt :).Gratula a szaporulathoz,de mesélj :):):)!
Fentebb írta Kob,hogy mégis lesz támogatás valamilyen formában,persze addig még sok víz lefolyik a Dunán... :roll:
Felvi.hu-n nézelődtél már?Ott elvileg minden felsőoktatási infó fent van :).

Kob

Munkábaállás :).Jójaz :D!Hajrá,hajrá :).Emese bölcsis lesz?
Szt Várpalota lesz az,mert nálunk már mnden létező formában megnyílt a Tesco :D:D:D!

 
 


Sziasztok,

Szia Milla!
Üdv :) Anyapoccal is szinte ugyanakkor csináltunk mindent :) Mikorra várjátok a jövevényt?
A felvi.hu szerintem is jó lehet...

Anyapoc,
ha minden igaz, csak szep-től bölcsizünk, addig nagymamák vállalják felváltva Mesit.
Valszeg tényleg Várpalota lesz, bevásárolni jár a húgom Veszprémbe, meg Fehérvárra :)

Kép

Kép
 
 


Kob

Majd szólj,ha jöhet a harmadik :wink:!
Ja,nálunk is szeptembertől lesz bölcsi,anyum vigyáz Villőre,meg vigyázott most az őszi időszakban,amíg Zsolti nem jött haza...Hát nagyon kíváncsi vagyok,milyen lesz az augusztusunk :roll:...
Kamilla is volt bölcsis ugye,Uoda fog menni Emese is?

 
 


Anyapoc,
szólok, majd a Zurainkkal is megbeszéltetjük ;)
Igen, Kamilla is bölcsis volt, Mesi ugyanazokhoz a gondozónénikhez is kerül majd. A beszoktatást még nem tudom, hogy megy, ugye akkor már nem lesz sok szabim... Majd megoldjuk valahogy!
Húú, nem nagyon akaródzik a tanulás megint... pénzelmélet, olyan száraznak tűnik, de jövő szombaton vizsga...

Milla,
a master képzéseket megtaláltad? A húgom szerint néhol kiegészítő képzésnek hívják még. Akkor lesz mester-képzés, amikor a mostai tanévben elkezdők befejezik a 3 éves képzésüket. Nem tudom, mennyire írtam le érthetően...

Kép

Kép
 
 


Kob

OK,ok :).
Elvileg nálunk is uazok lesznek a gondozó nénik,legalább is eddig úgy néz ki.Nekem augusztus lesz a beszoktatós hónap,akkor még nincs intenzív munka,de muszáj,hogy szeptemberre flottunk menjen a dolog :roll:.
Hát jó tanulást,nem sok szüneted volt :shock: .Én megőrülnék,ha most megint kéne :(.

Ja,ha jól olvastam,akkor Boeskének útban a harmadik csemete :). (legalább is gondolom,h ő az :roll:....)

Pusz

 
 


Anyapoc!

Jól gondolod! :D :D :D

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


Hahó,

Babát március elejére várjuk, ha minden jól megy már csak 2,5 hét van hátra.
Végig gondoltam a suli dolgot és rájöttem, hogy most mégsem futok neki. Az a helyzet, hogy hamar vissza fogok menni dolgozni és úgy gondolom először megtapasztalom, hogyan boldogulok a 2 gyerekes léttel, aztán ha jól, akkor jövőre igazán nekifutok. Addig pedig olvasgatom, Ti hogyan csináljátok :D .

Szép hétvégét.
Milla
 
 


Boeske

Akkor gratulálok hivatalosan is :):):)!
Legalább kitolod a gyes-mentességet :D:D:D!

Milla

Húúú,de a finisben vagy :).Akkor csak ügyesen :).Én sem mertem volna bevállalni az első fél évben a tanulást,ezért nem jelentkeztem a keresztféléves képzésre,hanem fél évvel később.Szt ég és föld :).Jól döntöttél :).
Akkor ha aktuális lesz,majd gyere :). (de addig is... :))

 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet:

 

cron