Új privát üzeneted érkezett!

Én nem tudom kit mennyire elégít ki az anyaszerep, vagy mennyire van ideje továbbképezni magát, de jó lenne, ha dumálnánk erről egy kicsit, mert őszintén szólva kissé tanácstalan vagyok. Hol tudom továbbképezni magam, hogy gond nélkül, nagyobb esélyekkel állhassak majd munkába GYES után? Egyáltalán hogy lehet bírni gyerek mellett a tanulást, hogy a pici se szenvedjen anyahiányban? Milyen képzési formákat támogat az állam???? stb.
 
 


Szia!
Amikor terhes lettem a fiammal: anyukám elkezdte nézni a sulikat, hogy hova kellene jelentkeznem és milyen lehetőségek vannak. Több egyetem is indít felnőttképzést az országban, amit az állam fizet. Magyarán: nekem egy fillérembe sem kerül és mivel kredit rendszer van, addig járok, amíg nincs meg minden vizsgám. Mivel menetközben bevállaltunk még egy babát: meghosszabbodott a dolog, mert a múlt félévet halasztottam.
A gyerekek nem sínylik meg, mert mindig velük vagyok, egy félévben pedig csak 2 X 1 hét suli van. Ráadásul az én iskolámnak van kihelyezett tagozata Pesten: tehát csak oda kell beugranom. Egész nap nem maradok, mert szoptattam a Szabit is 21 hónapig a kislányom pedig még csak 5 hónapos. De csak ajánlani tudom a továbbtanulást: kikapcsolódás miatt is, meg ha visszamegy az ember lánya melózni: nem árt meg egy-két főiskolai/egyetemi végzettség.
Nézz körül, hogy mi érdekel és milyen lehetőségek vannak.
Sok sikert, Ildi.

Kép
Kép
 


Szia Szilbee,
nagyon jó ötlet a továbbtanulás, tavaly szeptemberben kezdtem én is. Az ottani rendszer (távoktatás) miatt nem kötelezőek a konzultációk, a tan. ügyintézés interneten történik, tehát teljesen támogatja a kismamás létet (szerintem Kép) A nagyobbik lányom 3,5 éves, a kicsi most 8 hós, az első vizsgaidőszakon vagyok túl, és csak 1 nem sikerült, de ahogyan Ildi is írta a kreditrendszer miatt nem kell évet/félévet halasztani.
Ha van még kérdésed, szívesen válaszolok, most nem is tudom, mit írjak, annyi minden van Kép

Kép

Kép
 
 

 
 

Köszönöm Ildi az infókat!
Én is úgy gondolom, hogy érdemes az embernek tovább képeznie magát. Ki is néztem egy felnőtt képzés a Szolnoki Főiskolán, de sajna gyorsan betelt a létszám munkanélküliekkel. Hozzáteszem, véleményem szerint kizárólag nekik is indították, csak a nyilávnosságnak ezt elfelejtették közölni...Kép Szóval Szolnok kivételével a közelben nincs másik főiskola vagy egyetem. A tanfolyamokat pedig nem tartom valószinűnek, hogy az állam finanszírozná. A neten pedig a Szolnoki Fősulin kívül más tanulási lehetőséget nem találtam. De az nagy erőt ad, hogy látom mások is bevállalták a tanulást baba mellett.Kép Te egyébként mit tanultá??
 
 


Szia Kobudo!
Örülök, hogy írtál. Kérdésem nagyon sok van. Remélem nem sokkollak vele túlságosan. Előre is köszönöm a válaszokat!! Kép

Hogy tudtátok megoldani a gyerekfelügyeletet? Anyatejes még a kicsi?
Hogy viselte az "ideiglenes" elválást, amikor mentél vizsgázni?
Te milyen képzésben vettél részt? Mit tanultál ill. hol, milyen intézményben?
 
 


Szia Szilbee,
Emese még szopizik, akkor még csak azt művelte Kép A képzés Szegeden van, a szüleim ott laknak, így volt gyerekvigyázó, de amikor csak lehetett (ált. hétvégén) a férjem is jött, Õ jobban bírt vele. A suli előtt váltunk el, akkor jól megszoptattam, a vizsga (eddig írásbeli volt) végére ott voltak, megint szopi. Néha jobban, néha nehezebben bírta, 2 órát kellett kibírnia így. Most valszeg könnyebb lesz, mert már eszik mást mellette, tehát tudják kínálni, bár ha Anya kell, akkor nincs mit tenni. Mivel nem is cumis, más gyereknyugtató módszereket vetettünk be, nála nagyon bejött a Belga zenéje, arra szinte mindig megnyugszik.
Ja, a kpzés a SZTE GTK gazdálkodási menedzsment szak, 3 éves, távoktatás.
Itt a honlapjuk, ha még érdekelne valami:
http://www.eco.u-szeged.hu/
A konzultációkra nem nagyon járok be, a vizsgaidőszakban segített Anyukám tanulni, jött gyerekvigyázni, ez nagy segítség volt, és persze a legnagyobb segítség a Párom. Ebédet abban az időszakban nem főztem, hanem hozták, azt a 1,5 hónapot ki lehetett bírni, ráadásul Emese 5 hós volt Kép
Húú, hirtelen ennyi jut eszembe, kérdezz még nyugodtan!
Ja, és nagyon szépek a gyerekeid, a profilodban megnéztem ám!

Kép

Kép
 
 


Kobudo

Tanulni mikor tudtál a kicsik mellett?
Az egyetemnek, hogyan igazoltad, hogy GYED-en lévő anyuka vagy? Az Állmkincstártól kellett igazolást kérned és beadni a tanulmányira?

Belekukkantva a profilodba látom, hogy Levente 10 nappal fiatalabb, mint Emese. Nagyon tündériek a lányaid. Kép Kép
 
 


Kép Majd még kérdezek, csak kicsi Levente úgy tünik ébredezik. Kép
 
 


Szil,
tanulni ált. este, úgy éjfélig-1-ig volt erőm, meg ha itthon volt valaki, aki foglalkozott a poronyttyal.
Az igazolást a munkahelyem adta ki, mivel tb kifizető-hely. Minden félévben be kell adni. Ha közalkalmazott vagy (gondolom, ha tanítasz), akkor a TÁH (vagy hogy hívják...)
Éljenek a Gyerekek!

Kép

Kép
 
 


Kobudo

Az interneten való oktatás, hogy zajlott? Küldték bizonyos időközönként az anyagokat, amit adott esetben vissza kellett küldened? Voltak-e beadási határidők...stb. A vizsgák gondolom a szokott módon félévenként voltak, de figyelembe vették valamennyire, hogy GYED/GYES-en lévő anyuka vagy? Volt-e valamiféle méltányosság??
 
 


Szilbee,
az anyagagot a beiratkozáskor CD-n kapjuk meg, évközi beadandó feladatsorok vannak az egyéni tanulás megkönnyítésére. Ezeket adott határidőig be kell adni (interneten!!! Kép), a tanár javítja, gyakorlatilag ez az aláírás feltétele.(Tantárgyanként, félévenként 1 feladatsor) Igazából ezek a sajátosságok a távoktatási forma miatt vannak, nem a "kismamaság" miatt, tehát erre tekintettel nincs könnyítés, de ennyi nekem elég is, a vizsgák a szokott módon, vizsgaidőszak, internetes jelentkezés, az eredmény is ott látható.
Szóval nekem nagyon szimpi az egész, nem tudom, Te milyen szakirányban keresgélsz, és földrajzilag merre.

Kép

Kép
 
 


SziasztokKép!

Nrm tudjátok esetleg,ha Gyes mellett visszamegyek dolgozni,akkor is ingyenes az egyetem?Hm...?Kép

Anyapoc

 
 


Szia Anyapoc!
Régen "akadtunk" össze Kép
Egyébként ha tudsz olyan igazolást szerezni, ahol az szerepel, hogy Te gyesen vagy, akkor igen Kép A húgom azon a TO-n dolgozik, ahová járok, Õ mondta. Persze lehet, hogy intézményenként változik, pl. lehet, hogy van egy keret, amennyinek engedélyehetik a tandíjmentességet.
Ja, mert nálunk egy kérvényt kell minden félévben beadni, hogy engedélyezzék a gyedre való tekintettel a tandíjmentességet.

Kép

Kép
 
 


Szia KobudoKép!

Igen,régenKép...ezek után jön majd a "vissza a munkahelyre"...KépKép
No,én még majd csak most megyek felvételizni nyáron (SzegedreKép),akkor gondolom nekem is félévente kell majd adni az igazolást.Kép
Azért arra kiváncsi lennék,a kettő nem üti-e egymást...Egyenlőre ugyan nem lényeges még,mert max 2 éves kora után lesz érdekes,addigra meg ki tudja,mi lesz Kép!
Azért én szoktalak ám kukkolniKép!
Jól vagytok?Lackó már nem polgáris ,ugye?

Pusz,Anyapoc

 
 


Szia Anyapoc!

off:
Akkor kölcsönösen kukkoljuk egymást! Kép Nagyon szép nagylány lett már Villő!
Szerencsére Lackó már nem polgáris, elég volt abból az egy év Kép Kép 45 ezer ft nettó.. Egyébként a lányok jól vannak, Kamilla élvezi az ovit, Emese is szépen cseperedik Kép Ha lesz időm, este küldök képet.

ON:
Nos akkor: ez engem is érdekelt, ezért kérdeztem rá a húgomnál erre. A hivatalos álláspontot még nem sikerült kiderítenem, tehát hogy a jogszabály hogyan rendelkezik erről, mert csak jan. 1-től lehet teljes munkaidőben dolgozni a gyes mellett. Az én munkáltatóm egy egyszerű igazolást ad ki, amelyben nem szerepelnek a béradatok, és arról szól, hogy jelenleg gyesen vagyok. Márpedig ez akkor is igaz lesz, ha mellette dolgozom majd. Egyébként most én is szeretnék 2 éves koráig itthon maradni.

Kép

Kép
 
 


sziasztok
szia Kob. Véletlenül láttam meg a nevedet.
Én is tanulok Szegeden. Szerencsére az utolsó félévnél tartok. Novemberben államvizsga...Kép
Nekem sem kell bejárnom, meg szerencsére a vizsgák sem olyan vészesek. két vizsgán vok túl mióta megszületett Zsombor.
Most is el kellene kezdenem tanulni. Ebben a suliban az a jó, hogy nem májusban és júniusban vannak 1xerre a vizsgák, hanem előrehozott vizsgák is vannak.
Nekem a nővérem lakik Szegeden, ha menni kell, de nekem is jön a férjem..
 
 


Szia KobudoKép!

KösziKép.
Nagony örülök,hogy akkor már egyenesben vagytok,azért így gondolom,más Kép.
Na,majd várom a privitKép!

Nálunk is csak annyi az igazolás,hogy gyesen vagyok,összegszerűség nincs rajta.Csak ugye ez olyan faramuci dolog,hogy gyesen vagy,dolgozhatsz,így felveszik a gyerkőcöt akár bölcsibe is és még ingyen is tanlusz..Kép..minden esetre jól hangzikKépKép!
Hát én már be vagyok sózva,nem vagyok az otthonülő típus.Bár Villővel egyre jobb(az elején sok volt a probléma),aztán már Apa sincs itthon,így egyedül elég lehangoló itthon ülniKép.De talán a tavasz majd jót teszKép!
Aztán majd meglátjuk,kellek-e másfél év múlva a sulibanKép!Ha nem,akkor megyek az estibe tanítani...Igaz,az délutános dolog,de legalább van mit csinálni...

Anyapoc

 
 


Kobudo

Nekem is nagyon szimpi a dolog. Most már tutifix, hogy megpróbálom, csak a megfelelő oktatási intézményt kell már csak megtalálnom. Sajnos itt Szolnok környékén kevés a lehetőség. Csak a Szolnoki Főiskola van, ami félévente 1x indítja el azt a képzést amit kinéztem magamnak. Talán még Jászberényben kéne szétnéznem... Kecskeméten nincs olyan fősuli, ami engem érdekelne. Igazából piacképesebbé szeretném magamat tenni, mert a tanári diplomámmal nem sokra megyek itt JSZNK megyében. Iszonyatosan nagy a tanári munkanélküliség. 1 állásra 24-26 munkanélküli tanár van!!! Kép
 
 


Sziasztok,

Szilbee,
mit néztél ki? Szeged már messze van? Bp?

Anyapoc,
és Te? Mire jelentkeztél?

Quill,
nahát, nem is tudtam, hogy Te is tanulsz!!

Kép

Kép
 
 


Szia Kobudo!

Bocs, hogy csak most válaszolok, de mostanáig olyan szép idő volt, hogy állandóan kint lógtunk a friss levegőn.

Nos a kérdésedre válaszolva, egyenlőre egy 5-6 hónapos nonprofit manager képzést néztem ki a Szolnoki Főiskolán, de sajna betelt a létszám és majd csak nyáron indul újra ilyen irányú képzés. Egyenlőre csak egy pár hónapos képzést akarok kipróbálni, mert nem tudom mennyire bírom a terhelést gyerek mellett. Ha bejön, akkor lehet megpróbálok egy pár éveset is. Pest és Szeged nekem innen Szolnok mellől messze van (Rákóczifalva - Szolnoktól 10km), ráadásul senkim sem lakik arrafelé. Szóval nem megoldható még az időnkénti bejárás sem. Levente ugyanis annak ellenére, hogy 8 hónapos, még mindig napjában 5-6 alkalommal szopik(a szilárd kaja mellett). Az apja pedig állandóan melózik, gyakran túlórázik (még hétvégén is) így nem igazán megoldható, hogy hozza utánam szopizni. Kép
 
 


Szia Szilbee,

hát, így már elhiszem, hogy a közeletekben keresel valamit Kép Egyébként Emese is sokat szopizik még, de Nekem tényleg sok segítségem van Szegeden, a családban ők az első unokák, ha hazamegyünk, mindenki "rájuk szabadul" Kép

Szia

Kép

Kép
 
 


Sziasztok,

tudnátok írni internetes címeket, ahol írnak a lehetőségekről?

Köszi, Vera
 


Hello Vera,

ha a felsőoktatási lehetőségekre gondolsz:
www.felvi.hu.

Ha nem erre, akkor?

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Kobudo

No,itten vagyok,csak Apa itthon,így sűrű volt a programKép!
Jók a képek,szépek a lánykákKép...mikor a jön egy fiúcska?KépKép
Én az egészségtan tanárit céloztam meg,illetve most rekreáció,életmód,egészségfejlesztésnek hívják.A főnököm pont tegnap kérdezte,hogy ez mire jó,mert ugye tanítani nem lehet és hát olyan szak kéne.De hát ugyan mi???Azért 5 évet még tanulni...hát nem sok humorom van most hozzá,de majd meglátjuk.Meg hát minden eléggé távol áll tőlem,amire szükség lehetne...Kép
És persze megyek vissza szeptembertől dolgozniKép.Olyan rusnya vagyok,egyszerűen nem bírok itthon lenniKépKép!Prsze csak félállásban,így megmarad a Gyes és akkor tudok ugye ingyen tanulni,legalább is valszeg.Vagyis nem kötöm az egyetem orrára,hogy dolgozok isKép!
Te tk akkor már végeztél a sulival???

Anyapoc

 
 


Cicmadar
Én már az egész netet átböngésztem, de nem találtam olyan oldalt, ahol érdemben lehet is találni valami infót. A felsőoktatási intézmények indítanak csak távoktatást. Ott kell érdeklődni, vagy a kiválasztott intézmény honlapján.

Én csak ezt találtam a neten:
http://tavoktatas.lap.hu
 
 


Sziasztok,

Anyapoc,
jó lenne még egy gyerkőc, és talán fiú lesz. Persze nem rögtön, jó lenne 4-5 év különbség, az még belefér. Ha még egy lány, az sem baj, és a korkülönbség is majd alakul, most még nem tudom...
Még hogy végeztem? Kép Most kezdtem szeptemberben Kép Emese 2 hetes volt, amikor a pótfelvételin beadtam a jelentkezést, elég gyors volt minden.
Hát akkor dolgozol újra? Nincs semmi baj, ha újra dolgozol, hogy lesz a félállás? Az esti suliba mész vissza? Addig nagymama lesz Villővel?
A többit inkább mailben, jó?

Szilbee,
Te találtál magadnak valami jót? Megnéztem a linket, amit beraktál, tényleg vannak tanfolyamok is, az én munkámhoz mégis jó még egy diploma, eléggé más területen dolgozom, mint amit korábban tanultam.

Kép

Kép
 
 


Kobudo
Ott találtam a Szolf nonprofit manager felnőtt képzését.

http://www.szolf.hu

Azt hiszem júniusban el is kezdem és ha megy, akkor lehet megpróbálom a pszichológia alapszakot a Szegedi Egyetemen. Levente akkor már nagyobb lesz. Aztán majd gyermekpszichológiára szakosodom. Ez a távlati célom, viszont egyenlőre az, hogy vissza tudjak majd menni dolgozni egyáltalán valahova így muszáj ezzel a nonprof.manager szakkal próbálkoznom, hogy piacképessé tegyem magamat. Költözünk meg minden... szóval kell a pénz... Egyébként is lekéstem a jelentkezésről. Kép
 
 


Sziasztok,

köszi szépen az infókat.A munkahelyem anyuka és bababarát, elvileg nem lesz gond ha vissza akarok menni.Szeretnék egy felsőfokú képesítést és erre a gyed megfelelő alkalom.Jogosítványt is nem rég szereztem meg, mert most volt időm rá.

Vera
 


Panni, Boeske, ide gondoltam jönni.
Boeske, én is itt Pécsett végeztem, igaz a BTK-n, és nappalin...most csak tanfolyamozok. Az infókönyvtáros szak érdekelne, de azt távoktatásban csak Egerben tudok, és egyelőre nem vállalhatok ott háromnapos konzultációkat, rém messze van. Itt Pécsett is indult nemrég, de pont az én melóhelyemen, és nem szívesen mennék oda, ahol a kollégáim tanítanának, adott esetben volt tanítványaim...náluk vizsgáznék...
 
 


Hát, az még számomra is rejtély, hogy hogyan jutok el a konzultációkra, meg a vizsgákra. De majd csak lesz valahogy. Muszáj valamit tanulnom még, mert egy szakkal esélyem nincs állásra.
Mivel Márk fejlődési rendellenességgel született, 10 évig GYES-en maradhatok vele, szóval ki kell használni az ingyenes tanulás lehetőségét.

Boeske

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


Sziasztok !

érdeklődnék tudja e Valaki, hogy a regisztrációs díjat be kell e fozetni, vagy az alól is mentesít a gyed?

Köszi, Zimi
 


Ha valakit még érdekel:

Most kaptam azt az infot,ha GYES mellett dolgozik valaki,akkor is ingyenes a tanulás.A lényeg a GYES-n van :).

 
 


Anyapoc,

ez nagyon jó hír! Akkor már biztos? Sikerült egyébként a mostani vizsgaidőszak is, mindenből elsőre :) És megyek vissza dolgozni tavasszal :)
Ugye jól "hallottam", hogy felvettek? :)

Többiek?
Szilbee? Jelentkeztél?

Kép

Kép
 
 


Kobudo
Szeptemberben indul a felnőttképzés. Már kértem infókat... No azóta is küldik! Szerintem hamarost felhívom őket, hogy mi van már.

A régi munkahelyedre mész vissza? 4 órásba?
 
 


Szilbee,
igen, a régi munkahelyemre, de 8 órába... Ha sikerül elhúznom (szabi, ilyenek) akkor majd 2 éves lesz Emese. Jó lett volna még tovább itthon maradni, de így alakult.
Egyébként sikerült a vizsgaidőszak, kevesebb zökkenővel (uv nélkül :)), mint az első féléves, kezdek visszarázódni. Illetve l2 hónap múlva kezdődik a köv. félév...

Kép

Kép
 
 


Kobudo
Én is tervezem a munkábaállást. Fél év múlva megyek állást keresni. Tanítani nem akarok és nem is tudnák visszamenni. Bár azért a lóvé miatt szerintem még azt is megpróbálom.

OFF Úgy látom Emese mindjárt szülinapozik!! Mikor is született pontosan? OFF
 
 


Ja és gartula a sikeres vizsgaidőszakhoz!!! :D
 
 


Szilbee,
Emese július 16-án született, szal lassan 1 éves :) Dolgozni meg alapvetően én is a pénz miatt megyek vissza, hát ez van...
Lassan Levi is tölti az 1. évét!

Kép

Kép
 
 


Akkor 10 nap különbség van a két gyerkőc között!!! :D Levente júli 26-án született. :lol:
 
 


Sziasztok!

Hát újra diák lettem. :) (Levelezőként Pécsett, matematika Bsc)

Kérdés: a képzés költségtérítéses, fizetnem kell, vagy GYED mellett ez is ingyenes??? Én úgy gondoltam, hogy fizetnem kell.

Más: hátha van valakinek tapasztalata....
Kétszer 4 nap lenne a konzultáció. Menjek, vagy ne?
Eszemmel gondolkodva mennék, hiszen saját jegyzetekből könnyebb tanulni.
Szívem szerint meg nem mennék, mert nem hagynám itthon ennyi időre a gyerekeket.

Bocsánat a buta kérdésekért, de nagyon tanácstalan vagyok.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


Boeske,
szerintem nem kell fizetned, gyes mellett ingyenes, illetve kérvényezni kell a költségtérítés-mentességet. Állítólag, ha gyes mellett dolgozol, akkor sem kell fizented (ezt majd jövőre kipróbálom :))

Konzultáció: nem tudna Veled menni valaki? Gondolom ott aludnál? Vagy visszamennél este? Én asszem mennék a helyedbe...

Egyébként gratula a "diáksághoz"!

Kép

Kép
 
 


Köszönöm!

Ezt a fizetős dolgot persze megkérdezem majd a TO-n, de egyelőre elérhetetlenek.

Most én is arra hajlok, hogy lemegyek 4 napra. Nem magam miatt vacilálok, hanem mert a fiaim még kicsik. A közlekedés elég pocsék, úgyhogy lehetetlen ingázni, ha megyek, ott kell aludnom.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. Baba mellett doktorira készülök, most csinálom a kutatást a disszertációhoz. Ki kellene töltetnem egy kérdőívet minél több egyetemi ill. főiskolai hallgatóval. A tagozat, intézmény, szakterület mindegy, egy dolog a fontos: hogy legalább harmadéves legyen az illető. Ja és külön kezelem azokat, akik valamilyen kommunikáció szakon (is) tanulnak, és azokat, akik ezzel a területtel nem foglalkoznak. Most első körben olyan embereket gyűjtök :), akik nem kommunikáció szakosak, de ez ne riassza el a kommunikáció szakosokat sem, nekik is küldök, ha kérik :)
Tehát ha van kedve valakinek kitölteni egy kérdőívet szép nyitott kérdésekkel, természetesen online, legyen szíves, jelezzen nekem a fodorne.tothkrisztina@chello.hu címen, vagy itt a topikban, de akkor meg kell adnia itt az emailcímét. Az első két jelentkező egy kicsit bele is szólhat a kérdőívbe :)

Üdv
Kriszi
 
 


Boeske,
bocs, hogy csak most....

Arra gondoltam egészen pontosan, hogy nem tudom, mennyire megoldható, a gyerekekkel és még egy felnőttel menj le a konzultációs napokon Pécsre. Így napközben a felnőtt tudna vigyázni a fiúkra. Persze ehhez kell megfelelő szállás lehetőség, és felnőtt segítség.
Egy ismerősöm csinálta így, olyankor leköltözött az egész "család" :) Persze mégegyszer, tudom, ehhez sokminden össze kell jöjjön, de hátha megoldható. Én szerencsére ott tanulok, ahol a szüleink is élnek, így ha megyek, jönnek a lányok is, van felügyelet, és mégsem kell nélkülözniük olyan hosszú időre. Nálunk még egy éjszaka is gondot jelentene :)

Kép

Kép
 
 


Tényleg az lenne az ideális, ha mindannyian mennénk. Talán legközelebb megpróbálom megszervezni. Most mindenesetre egyedül megyek. A fiúkra de. egy barátnőm vigyáz, du. nagyi. Férjem is megpróbál szabit kivenni, bár az csak annyit jelent, hogy itthonról dolgozik.
Remélem a fiúk azért jól viselik majd, hogy 4 napra eltűnök.
Majd utólag megírom a tapasztalataimat, hátha jól jön másoknak is.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


Sziasztok!

Kicsit régen jártam erre :oops: ....

Kob

Gratula a vizsgaidőszakhoz :).
Igen,hivatalosan is felvettek,de mehetek le beíratkozni és még azt sem tudom,hogy indule -e Vp-ben a képzés... :?
Minden esetre GYES mellett tuti ingyenes,csak kérvényezni kell.A kormányrendeletben sincs kikötve,hogy dolgozni nem lehet mellette.... :)
Munka :)...hűűű,8 órában ? :roll: azért szt Emese már biztosan jól fogja venni az akadályt majdnem 2 évesen :). Akkor bölcsi neki is?

Boeske

Én is mennék a helyedben,de látom,hogy döntöttél :).
Nekem ugyan csak 2 nap lesz havonta,így szt nálunk nem fog gondot okozni a dolog,remélem,nálatok is jól viselik majd a fiúk :).
Ja,és tuti ingyenes,csak ahogy Kob írta,kérvényezni kell,de szt ha megkapod a tájékoztatót,abban benne lesz :).

 
 


Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni a szakdolgozatomhoz! A magán és állami óvodák összehasonlításáról írom az Általános Vállalkozási Főiskola nonprofit szakán. Ha valakinek lenne kedve és egy kis ideje, hogy egy kérdőívet kitöltsön, és visszaküldjön emailen, azzal nagyon sokat segítene! Kérésem csak annyi, hogy ha vállaljátok írjatok az email címemre, hogy most van ovis gyermeketek, vagy csak lesz a közeljövőben!

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdvözlök mindenkit:
Hajduné Bilász Ildi
bmano@invitel.hu
 
 


Nos, GYED mellett valóban ingyenes a költségtérítéses képzés is. Már el is intéztem a papírokat.
Itthon a srácok egész jól bírták, bár kicsit jobban elkényeztették őket a nagyszülők, kell egy kis idő, amíg visszaszoktatom őket a régi rendszerhez.

Köszönöm mindenkinek a bíztatást, októberben újra megyek 3 napra.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


Jó nektek, hogy van hol tanulni.

Szolnokon a fősuli nem kapott támogatást a non.profit manager elindításához... Bezzeg Pesten meg elindítják... Mondjuk mennék én oda is, de nincs aki hétközben vigyázzon a csemetére. Nálunk még mindegyik nagyszükő aktívan dolgozik. Isemrős meg nem van... :(

No majd csak kitalálok valami mást! :?
 
 


Szilbee!

Sajnálom, hogy nem jött össze.

Nálunk Apa vett ki szabadságot a konzultáció idejére, persze volt nagyszülői támogatás is délutánonként.

Boeske
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: