Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Zita!
Remélem, hogy megkaptad a privit. Én csak azt mondtam, hogy a gondozó nem adhat be gyógyszert. A tisztába tevés az egészen más tészta. Megdöbbentö amit leirtál. Én komolyan ezt gondolom, hogy valamit tenni kéne az ügyben. Megmutattad a vezetőnek a popsiját? Szerintem mostmár verd ki a balhét, mert ez nagyon durva. Van nálatok gyermekvédelmi szolgálat? Ha van szerintem tegyél bejelentést. Hátha tudnak tenni valamit az ügyben.


Anyapoc én nem akartalak megbántani. BOCSÁNATOT KÉREK HA MÉGIS SIKERÜLT. :D


Évi

Kép
 
 


Sziasztok !



Évi sajna nem kaptam privit...

Ha kiverem a balhét akkor mindennek lőttek.
Így is húzták a szájukat ha véleményt mertem nyilvánitani és ezt a gondozónő a szemembe is mondta hogy " neked mindenre van reakciód" A vezetőnővel beszélgettem valamelyik nap, de csak annyit mondott hogy írjak vissza a doktornőnek az átadófüzetbe ha ir valamit....
persze azért elmondtam hogy mit mondott a gondozónő, és hogy hadd legyen már véleményem ha a saját gyerekemről van szó, elvégre én vagyok az édesaynja.
A fenekét hiába mutattam volna, egyrészt akkor már csak 2 gondozónő volt benn.
de lefényképztem, és más alaklomra tartogatom. :)
Egyébiránt ismét negatív letta torokváladék, és a pulmonolgiai vizsgálat és a vérvétel is.
tehát nekem volt igazam hogy nem beteg a gyerek, csak a az immunerősiő mellékhatásaként köhög ( a gyógyszertájékoztatót direkt leadtam a gondozóknak, hogy fel legyenk erre készülve, de nem hatotta meg őket annyira)


Évi :)

Zita :(

Áááá,erre már írni sem tudok :(.Kitartás :(.

 
 

 
 

Zita!
De hát ezt nem értem, hát hogy lehetnek ennyire...ennyire. Erre sajna olyan jelzőt nem tudok írni amit a "nyomdafesték" elbírna.
A gondozónőknek nem jut eszébe, hogy nem veled, anyukával tolnak ki, hanem egy ártatlan kicsi lénynek okoznak fájdalmat és szenvedést?! Nemcsak a piros-hólyagos popsival, de a folyamatos betegeskedéssel. Betegnek lenni nem vicces, hisz a kicsiknek is rossz a közérzete fájhat a feje, és mindene... komolyan vérlázító amit csinálnak. :cry:
HA meg tényleg letegezett, az meg mindennek a teteje. A tisztelet teljses hiánya. Az óvodában a tőlem fiatalabb friss óvónővel is magázódó viszonyban vagyunk, és csak ritkán csúszik ki a szánkon tegeződő szó. Ez a tisztelet egyik jele bizonyos esetekben meg méginkább. :?

Kép
 
 


Sziasztok !

Hát nem tudom mit tegyek. Mindenki azt mondja hogy lépjek, és a párom is be akar menni, csak ő egy kicsit " odamondós " típus tehát nem köszönnék meg azt a beszélgetést., és félek hogy ez a gyereken csattana. Vagy pedig olyan formában " kapnám meg a magamét " , hogy ha 1 et köhögne a gyerek akkor is felhívnának hogy menjek érte, és ezt kb 10 x megcsinálom már ki is rúgtak.Szóval ilyenektől félek én. De a párom nagyon menni akar....

Sasha !

Azért tegezett le, mert amikor oda kerültünk, akkor tegeződtünk, és ahogy nézem , mindenki mindenkivel tegződik.


ZIta!

ehhez már én se tudok hozzászolni.. :cry: de ismered az álláspontomat?!
egy ismerösöm most adja be szeptembertöl a kisfiát bölcsibe pesten, a 13.kerbe, kiváncsi leszek milyen tapasztalta lesz neki bölcsivel kapcsolatban.

Vera!

jobban vagytok már?mikor beszélhetnénk,?inkább mailben, mert msnen nem bizti h leszek..

Évi!

irj, gyere amikor tudsz..

puszi

Kép

Kép

Kép
 


Sziasztok !

Már csak 2 hét van bölcsi zárásig :)
Amúgy ti hogy oldjátok meg az 1 hónapos zárásokat ?
Nekünk a rokonok Győrben vannak....a barátok dolgoznak...
Idén még nem gond de jövőre 21 nap szabival az lesz...

Van valakinek ötlete ??

Amúgy mindenki jól van remélem...Mi jól vagyunk, csak mindig rohannom kell..
A Brocho vaxom-ot ajánlom mindenkinek, amióta szedjük / 3 hónapos kúra/ nem volt beteg a kisfiam !

üdv mindenkinek


Sziasztok!

Jó rég nem jártam erre. :?

Remélem mindenki jól van.

Mi a héten készülünk bemenni Enéh leendő bölcsijébe, és az lenne a kérdésem-kérdésem, hogy tudnátok tanácsot adni, hogy mire figyeljek oda, mit érdemes megkérdezni.

Pár dolgot már összeírtam, de lehet akadna még 1-2 dolog, ami esetleg eszembe se jutott.

Köszi!

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
 
 


Sziasztok!

Csilla

Írj privit vagy mélt,de nem ígérem,hogy azonnal válaszolok,mert eléggé el vagyok havazva :?... utolsó vizsgák,beindultak az érettségik,szl kezdek kipurcanni...de ha hónap végéig vársz,akkor már jobb formában vagyok :D!

Zita

Sajna nincs ötletem,nekem ugye vannak nagyik is,meg szünetem is nyáron van... :? Esetleg a közelben vmi aranyos nagymama-pótló,akit elfogad és aki szívesen vigyáz rá?Nekem vannak olyan ismerőseim,akiknél szintén nincs rokon,így van egy fogadott nagymamájuk :).És működik...

Ancsi

Szt amit érdemes megkérdezni:
- milyen ruhákat kell vinni(játszós,kint-benti),cipő legyen,milyen legyen stb...
- pelenka,krém,törlőkendő kell-e (gondolom,igen :? )
- papírzsebkendő,szalvéta,WC papír....csoportpénz stb... (bár szt ezt el fogják mondani...)
- kell-e saját ágynemű,vagy csak huzat,vagy egyik sem...

Hirtelen ennyi jutott eszembe...de majd nyár végén lehet,hogy felkészültebb leszek :D!

Puszi,

 
 


Sziasztok!

Anyapoc!
Köszi a tippet!
Persze a bölcsibe még mindig nem sikerlüt eljutnunk :?

Visszaolvastam kicsit, és Zita!
Ledöbbentő amit írtál!
Enéhnek is felmarta nemrég a kaka a fenekét, szintén fogzástól, de neki azért, mert éjszaka sikeredett, és a kisasszony nem ébredt fel, csak akkor, mikor már fájt neki. :(
Nincs lehetőség másik bölcsibe beadni? Tudom, hogy várólista, meg beszoktatás, de lehet megérné.

Szünet!
Nincsenek nagyszülők, akik esetleg tudnának vigyázni a picikédre? Esetleg babysitter? Vagy az nagyon drága?
Amúgy mennyi a bölcsi szünet?
A mi leendő bölcsinkbe csak 2 hét! :shock:

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
 
 


sziasztok!

régen jártam erre!

Anyapoc!

várok de jövöhéten legkésöbb dumcsiznunk kéne..

Zita!

kerestelek msnen de mindig azt irj aki nem vagy gépnél..nem is tudtam h Györbe vnank rokonaid..nekem is van egy odavalosi ismerösöm nem is egy...kicsi a világ lehet h ismered is öt..

rolunk gyorsan, a lányomnak kiválo lett a bizije a fiam pedig egyre ügyesebb, lassan szobatiszta lesz, és már nagoyn ügyesen összerak egy -egy rövid mondatot..és már olyan édesen köszönget mindenkinek!


bocsi hmost nem irok töbet de nemé rzem tul jol magam..

puszika

Kép

Kép

Kép
 


Sziasztok !

Elkezdődött a szünet a bölcsiben.

Sancsi !

Sajnos rokonokkal nem tudjuk megoldani a szünetet.Egy hónapa szünet, illetve 4 hét.
Az ügyeletes bölcsi 2 hetet vállal, és akkor csak 2 hét marad az meg okés. De ez csak jövőre lesz aktuális, most még megoldjuk :)
Majd mindenképpen írd le, mi volt a bölcsibe, és azt mindenképpen kérdezd meg, hogy van e folyamatos szellőztetés télen mint nálunk.....itt azzal magyarázta a gondozónő, hogy így távoznak a vírusok.Persze azok távoztak ( megfagytak), de jött helyébe tüdőgyuszi és középfülgyulladás.... :roll:

Csilla !

Azért írja ki, mert úgy felejtem néha, de lehet hogy tényleg nem vagyok, de attól még írjál és ha észreveszem válaszolok :)

Hogy bírjátok a meleget ???
Mi kiköltöztünk a strandra.

üdv.


Sziasztok!
Teljesen véletlenül találtam erre a fórumra, már csak kiváncsiságból is beleolvastam, mivel egy bölcsiben dolgozom.
Zita!
Nem szeretnélek megbántani, de a hozzászólásaidból ítélve, neked igazán semmi sem jó, mindenki a te gyermekedet bántja, betegíti meg, stb. Megdöbbentő!!!

A híg széklet sajnos felcsípi a picik popsiját, akármennyire is igyekszik a gondozónő szinte azonnal tisztába tenni őket. És ne felejtsd el, hogy nem csak a te gyerekeddel kell foglalkozni.
Popsitörlőt nem használhatnak, ez szabály, minden kakis pelus után le kell őket zuhanyozni!

Tízóraira folyadék jár, citromos tea, gyümölcslé, limonádé.
A gyerek nem lehet éhes, mert 8-kor reggelizik, 10-kor issza meg a folyadékot, és fél 12-től ebédelnek, folyamatosan.
A gyümölcsöt a legkisebbek is megkapják, hiába esznek külön, az ő kis adagjuk ugyanúgy (sőt, nekik alma reszelve, banán összetörve stb.) el van készítve, hidd el, hogy egyik gondozónő vagy konyhás sem eszi el előle.
Azt pedig ne te szabd meg a bölcsinek, hogy milyen időközönként itassák a gyerekeket, ez egyáltalán nem a te feladatod, sőt, nagyon komoly szabályok, előírások vannak ezzel kapcsolatban is.

Bölcsődét nyitni pedig nem olyan egyszerú, mint azt te gondolod.

Elnézést, ha valakit nagyon megbántottam volna, de ezt le kellett írnom, mert saját magam is tapasztalom, milyen körülmények között és milyen minimális feltételekkel dolgoznak nap mint nap a GYERMEKEKÉRT a gondozónők.

És ha annyira nem tetszik a bölcsi, akkor keress másikat (a beszoktatás 2 hét és nem 2 hónap, ebből is az látszik, hogy valószinüleg te nem tudsz elszakadni a picitől), vagy maradj otthon vele, amúgy sem igazán értem, hogy egy 15 hónapos picinek miért is kell bölcsibe menni??????????????

Sziasztok
 
 


Kedves nevét vállaló VALAKI !

1,
Én az igazat írtam, ahogy a dolgok voltak, semmit nem költöttem hozzá. Ha szerinted így minden oké, akkor aza Te véleményed, ez meg az enyém.Ha meghazudtolnak azt nem igazán csípem.....pláne
egy ismeretlen.Igen, nem jó, mert nem így képzeltem el egy bölcsődét, de ezzel nem én vagyokk egyedül. Álombölcsőde nem létezik, ahogy álomóvoda sem fog.
2,
Popsitörlő téma már nem érdekel, bár furcsállom, de mindegy.Ez legyena legkisebb gond.
3,
Hiába írod le hogy minden gyerek megkapja a gyümölcsöt, amikor maga a gondozónő mondta nekem, hogy a kisebbek a korai fektetés miatt lemaradtak róla. / gondolom azóta változtattak /
Vagy te vagy a Big Brother ?
4,
Nem MEGSZABOM hogy mikor itassák a gyereket, csak feltettem 1 KÉRDÉST odabenn, hogy nem lehetne e állandó lehetőségként folyadék a gyerekeknek. A kérdésemre megkaptam a NEM választ, úgyhogy ennyi.Hogyan is tudnék én megszabni bármit is....max kérek...
5, beszoktatás
Elhiheted, hogy nem én huztam el 2 hónapra. A gondozónő szerint így jobban beszokik a gyerek, mint ha 2-3 hét alatt gyorsan lenne beszoktatva, és ez jól is sikerült, + egy másik gyereknél is dettó, ő is közel 3 hónapig szokott be.Úgyhogy ha ez nem tetszik, nekem ne reklamálj, ebben nem én döntöttem.
Keressek másikat ??
Oké, csakl sajnos akárhol kérdeztem ismerőst, mindenhol ugyanezek + más problémák voltak, akkor minek szakitsam el a közösségből ????
6, Az hogy minek kell bölcsődébe járni egy 15 hónapso gyereknek, azt kérdezd meg az anyukáktól akik oda járnak hozzád, biztos szívesen válaszolnak./ segitek : talán sok családnak nincs segítsége, talán sok család lakáshitelt kénytelen fizetni, talán sok családban csak 1 kereső személy van stb stb...De ha nem tudod felfogni mit keres egy 15 hónapos gyerek bölcsődében akkor minek dolgozol ott ?? Megkérdezed a szülőket, hogy elnézést, maga minek hozza ide ezt a gyereket ??
Az ujszülött mit keres az újszülött osztályon ???
Érdekes hogy nem reagáltad le a télen való szellőztetés témát...
Kérlek pótold, mert baromira kíváncsi vagyok a véleményedre. Most komolyan.


Kedves Zita!

1. Azért ezt a nevet választottam, mivel tegnap első felindultságomban regisztráltam, ez volt itt az első hozzászólásom. Egyébként azt hiszem bármilyen nevet választottam volna neked akkor sem tetszene.

2. A gyümölcs témáról még mindig fenntartom a véleményemet, nálunk mindegyik bölcsiben így történik. Sőt, ez központi előírás.

3. A szellőztetésről: nálunk is szinte állandóan nyitva vannak az ablakok, a sok gyerek a nem túl nagy csoportszobákban hamar elhasználja a jó levegőt. A gyerekek egész nap szaladgálnak, nem fáznak meg, és ezek szerint te még nem hallottad azt a "bölcsességet", hogy egy gyerkőcre mindig egy réteg ruhával kevesebb kell, mint a felnőttekre, mivel az ő hőháztartása még nem kifejlett, nehezebben tud izzadni.
Azt, hogy egy üres szobába vigyék a piciket amíg kiszellőzik a szoba, lehetetlen megoldani a személyi feltételek miatt (iszonyúan sok a gyerek, kevés a gondozónő). Sőt, hely sincs rá, ugyanis addig hova teszi a másik szobából a gyerekeket??
Azt pedig nem tudom elhinni, hogy bárki is direkt a te gyerekedre nyisson ablakot, hogy megfázzon!!

4. Annyit azért egészségügyis létedre illene tudnod, hogy amikor a picik a saját "steril" környezetéből bekerül egy közösségbe akkor igenis szinte állandóan folyik az orra, többször megbetegszik, de mint írtad, szerencsére a BV már megoldotta ezt a problémádat. (A saját fiamnál is ez vált be l3 éve.)

5. Szerintem pedig egy 15 hónaposnak még az anyukával otthon lenne a helye. Igen, nálunk is egyre inkább jönnek a picikék, nagyon sajnáljuk is őket.
Azért azt a gyerekvállalás előtt is tudhatja egy szülőpár, hogy lesz-e segítség, tudom-e vállalni a törlesztést, stb, azt, is pontosan tudni lehet, hogy mennyi a gyes és a gyed összege. Csak sajnos a mai anyagias világban a fiatal szülőknek fontosabb az autó, ház, nyaralás és semmiről sem hajlandóak lemondani, pedig nem a baba kérte, hogy megszülethessen.....FELELŐSSÉGGEL KELL GYEREKET VÁLLALNI!!
 
 


Kedves Valaki !

Igazából azt írsz be amit akarsz, sok embert amúgy sem úgy hívnak amit beírt.De ha már említetted mi tetszene, van pár kedvenc női nevem, úgyhogy ha eltaláltad volna, tetszett volna !! :)

Gyümi : nyugodtan tartsd fenn a véleményedet, én elhiszem, hogy valahol nem így van, és elhiszem az előírást is.. nálunk ez volt, ezt mondta a gondozónő, és megígérte hogy másképp lesz, és a kicsiknek felküldik az ebédhez a gyümölcsüket.Tehát én csak ezt tudom mondani, és hiába írod hogy mi van előírva amikor maga a gondozónő mondta hogy nem így van, vagyis volt akkor. Az hogy azóta változtattak e azt csak remélni tudom.

szellőztetés : nem értek vele egyet!!!! Én sem bűzbarlangban élek, de nem szellőztetek folyamatsan amikor kint hideg van, és szerintem senki sem tartózkodik szívesen egy olyan szobában napi 8 órát, ahol folyamatosan húz a derekára hideg. A bölcsődében a gyerekek rövidujjuban ettek 1 méterre a kitárt ablaktól, vagy épp az ablak alatt ültek, és játszottak. Persze amikor 1 et köhög, úgy adták ki őket mint a TBC-st, és mindenféle orvosi papírt kértek hogy visszamehessenek, mert ugye védeni kell a közösséget a beteg gyerekektől.Ez sem csak az én véleményem, hanem sok felháborodott szülőé is. Az hogy hogyan oldják meg a szellőztetést, az gondozók dolga, 5 percre amig átszellőzik a szoba, addig átmehetnek 1 másik csoportba is, aztán ha már becsukták az ablakot akkor visszza. Az újszülött osztályon sem volt szellőztetés, akkor nyitottunk ablakot ha nem volt benn baba, vagy ha volt, át toltuk őket máshova.
Úgyhogy ennyi, remélem idén másképp lesz.

Orrfolyás : egészségügyis létemre, igen, a Broncho vaxom megoldotta!!Minden gyereknek át kéne esni 1 kúrán mikor bölcsődés lesz, hogy ne legyen beteg / sajnos sok szülő nem ismeri / bár a kinyitott ablak ellen nem védi meg.

A bölcsődék 6 hónapos kortól vannak 3 éves korig.Ugyhogy a 15 hónapos gyerek vígan mehet ....és örvendek ha esetleg Neked minden az öledbe pottyant annó, sok fiatal pár azért választja a bölcsődét mert DOLGOZNAK, hogy meg tudjanak élni ,nem azért mert ez a hobbijuk, hogy idegenek vigyázzanak a gyerekeikre amíg otthon a story magazint olvassák, vagy varró tanfolyamra járnak.Meg kell dolgozni a lakásért, mindenért.
Szerinted a bölcsőde hány hónapos kortól ajánlott ? Amikor már nem nevezed felelőtlenségnek a szülő részéről ?
ezt amúgy jelzed a hozzád járó szülők felé is ?


sziasztok! Zita, ne dühöngj,én tudom h igazat irtál, kár vesztegetni az idöt rá..de mindjárt irok én is..

Kép

Kép

Kép
 


Kedves VAlaki!

engedd meg h én is reagáljak arra amit irtál..

Folyadék: az egy dolog h "elöirás " szerint kapnak "mindent" a gyerekek, vagy legalábbis ezt állitod, de mi van azzal a gyerekkel aki sokat iszik, és nem csak akkor mikor belekönyörgik? vele mi van? az én lányom igaz h nagyon rossz ivo mai napig, de sok gyereket ismerek aki már piciként is sok folyadékot képes inni!

Szellöztetés: nem értek egyet azzal h egész napra nyitva legyen az ablak, tény h szellöztetni kell, de azt meg lehet tenni naponta többször rövidebb idöre is.. és az h megfázik e egy gyerek közösségben nem törvényszerü..pl az én lányom járt bölcsibe, oviba és az ovi utolso évéig nem volt beteg, és semmilyen gyerekbetegséget nem kapott el Bárányhimlös is akkor lett mikor elsöbe ment!

FElelösségvállalás: Szerinted amikor valaki gyereket vállal,elöre kalkulálja h gyerek és hitel együtt? mi van ha késöbb alakul ugy az életük h hitelt vesznek fel?azt pedig fizetni kell, és gyesböl de még gyedböl is igencsak nehéz.Akkor bizony dolgozni kell és nincs mese marad a bölcsi..de senki nem adja be boldogan a pici gyerekét bölcsibe., csak ha muszáj! Nekem is muszáj volt anno. Pedig akkor még férjnél voltam! és mi van az egyedülállo anyákkal akik azért mennek dolgozni h felnevelhessék a gyermeküket, megadhassanak nekik mindent, és emiatt nem maradhatnak otthon velük 3 éves korukig.
Mindenki itt a forumban is tisztában van vele, h fontos a gyereknek az anya közelsége, a fejlödése szempontjábol is, h legalább 3 éves koráig az anyuka foglalkozzon vele, de nem mindenki tudja ezt megvalositani! Ezért még nem kell valakit elitélni, ugyanolyan jo anya ettöl még!

ennyit akartam csak mondani!

Kép

Kép

Kép
 


Sziasztok

Kedves Valaki !

Egy dologra reagálnék a hozzászólásaid közül.Ez pedig a felelősségvállalás és a témában kifejtett nézeted.

Először is úgy gondolom,hogy engedtessék meg a szülőnek,hogy eldöntse,mikor adja közösségbe gyermekét,mikor akakr visszatérni a társadalomba mint aktív tag.
Emiatt SENKIT nem lehet(és ezért neked sincs jogod) felelőtlennek minősíteni még burkoltan sem.

Valóban, a világ anyagias,de nem mindenki az autó, a nyaralás miatt megy vissza dolgozni,vagy akar pénzt keresni.Esetleg jobb körülmények biztosítása érdekében szeretnének kertes házat,ami a gyerkőcöknek és szülőknek is jobb.Ezért is lehet ám dolgozni!
De ha valakinek az évi kikapcsolódás-neadjisten gyerekkel együtt- a vágyai netovábbja,hát azt sincs jogod megkérdőjelezni!

És még valami.Egy gyereknek akkor jó,ha mind neki,mind a szülőknek jó.És hogy ne menjek messze péládval,saját magamból indulok ki.Én nem vagyok itthon ülő típus.Soha nem is voltam.Szeretek dolgozni,szeretek emberek között lenni,szeretek a társadalom aktív tagja lenni.Mindemellett imádom a gyerekeimet is és bizony visszamentem 1 év után dolgozni mindkettő után.Igaz,hogy 2 éves korukig nagymamával voltak,de utána jött/jön a bölcsi és nem érzem magam felelőtlennek.
Mivel én boldog vagyok,jól érzem magam,SOKKAL többet tudok adni nekik,mint ha itthon ülök velük (átvitt értelemben,mert természetesen jövünk-megyünk,vannak barátok,ismerősök,programok) és csak gyötrődök.
Én ilyen vagyok.És kikérem magamnak,hogy bárki ezen döntésem miatt felelőtlennek minősítsen (akár átvitt értelemben is).
Semmivel nem érzem magam rosszabb anyának emiatt,mint az,aki otthon szépen befordul,nem foglalkozik a gyerekeivel,vagy éppen naphosszat gyötri őket.Na az tényleg nincs a gyerekei segítségére.

És hogy egy 15 hónpos gyereknek az anyja mellett a helye?nézz körül nyugatabbra.Ahol még ennyi sem jár egy anyának és gyerekének.

Én amondó vagyok,hogy aki képes 3 évet otthon lenni,jól érzi magát és így a gyermeke is,az tegye azt.Aki nem képes,vagy nem tud,az pedig tegye azt,ami neki jó.
De ezért senkit ne minősítsünk!!!!!

 
 


Csatlakozom az előttem szólókhoz.
Ja és még valami, kedves Valaki.
ezt írtad szó szerint : " nálunk is szinte állandóan nyitva vannak az ablakok... a gyerekek egész nap szaladgálnak, nem fáznak meg....ezek szerint te ( mármint én) nem hallottad azt a bölcsessgéet hogy egy gyerekre egy réteggel kevesebb ruha kell mint egy felnőttre... " Elárultad magad !!!!!!!
Magyarán mondva az állandóan nyitva lévő ablakok mellett pl január kellős közepén amíg a gondozón mondjuk van egy vékony pulóver, akkor a gyereken elég 1 rövidujjú, esteleg ujjatlan ?????
Szerintem ez a megdöbbentő, hogy emberek így gondolkodnak, azok az emberek , akikre a legféltettebb kincsünket bízzuk MUSZÁJBÓL. Én egyébként eddig azt halottam sokkal idősebbektől, sőt nem egy gyerekorvostól is, hogy egy réteggel több kell, nem kevesebb....és amikor direkt beöltöztetem, mint már ezt korábban írtam is, hosszu ujjú body, rá egy rövid ujjú póló, betűrve és egy vékony melegítő naci tekintettel az egész napos szellőztetésre, akkor ne vetkőztessék már le !!!! Mi van a személyreszabott gondozással, ami nagy betűvel van a tájékoztatóban ??? Vagy ilyenkor nincsenek szabályok ???


Sziasztok!

Jó rég nem jártam erre, de látom, zajliaz élet!

Kedves Valaki!
A mi leendő bölcsödénkbe, igenis használnak popsitörlőt!!! Mikor bent voltunk, rákérdeztem, mondták, ha én azt kérem, akkor nem zuhanyozzák, hanem törlik! És a vezető is megsúgta, hogy ők is jobban szeretik, kényelmesebb!

Az én lányom 2 éves korában fog menni bölcsibe!
Felelősségteljes szülőnek érzem magam, de azt te is beláthatod, hogy a havi huszonezer forintból nem lehet megélni, mégha nincs is lakás, és egyéb hitelünk. Vagy inkább nélkülözzünk, és ne adhassak meg a ygerekemnek mindent, csakhogy otthonmaradjak vele 3 évig? Mielőtt félre érted, nem akarom lerázni agyerekem, de nem tehetem sajnos meg hogy otthon maradjak.
Rákérdeztem, hogy mi van akkor ha mégis otthon maradnék Enéhvel! És tudod mit mondott a BÖLCSÖDE VEZETŐJE?
Azt, hogy akkor is nyugodtan adjam be, akár csak pár napra, de akár egész hétre is, mert a gyereknek jót tenne, ha közösség-be/ -hez szokik.
Biztos vagyok benne, hogy nem a pénz miatt mondta, ugyanis nekünk inegynes lesz.

A szellőztetés dolgon meg teljesen fel vagyok háborodva!
A mi bölcsinkbe, igenis átviszik másik helységbe a gyerekeket, mikor szellőztetnek! Nem egy anyuka mondta, hogy mikor a gyerekekkel csoportfoglalkozás van, mindig máshol történik (tornaterem, sószoba, stb...), és akkor szellőztetnek, és nincsenek bűzbe, elhasznált levegőjű szobába a kicsik.

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
 
 


sziasztok!

ugy látom jol megijesztettük Valaki-t?! :D

Zita, irj ha hazajötettek.
Vera, te is!
Sancsi, én is megértelek, csak sajnos van (val)aki ezt elképzelni sem tudja.pedig itt mind vagy kényszerböl adjuk-adtuk be, v ahogy Vera irta, ö nem otthonülös, viszont nagy igazság ha a szülö jol érzi magát a gyerek is jol fogja érezni magát.

puszi

Kép

Kép

Kép
 


Örülök, hogy egy bölcsődei dolgozó is olvassa a forumot!

Kedves Valaki1!

A mi bölcsődénkben máris megszektek egy szabályt, miszerint popsitörlő kendőt használnak!!!

Itatás, folyadék utánpótlás meg fontos, és ha a gyerek szomjas igenis meg kell itatni! Ezt egy bőlcsődei gondozónő igenis tudhatná, hogy mennyire fontos a folyadék utánpótlás! A mi bölcsinkben erre is odafigyelnek! Igen, van reggeli, van tízóraira ivólé, de ha látják, hogy akár az egyik gyerek már nagyon nyűgös, mert olyan szomjas, hogy vattát köp, akkor előre hozzák az itatást! Nem a gyerek van a bölcsiért, hanem a BÖLCSI VAN A GYEREKÉRT!

HOgy-hogy nem érted, miért kell bölcsibe mennie egy gyereknek?! Akkor miért is van szükség bölcsire? :?

"egy réteg ruhával kevesebb kell..." én pont az ellenkezőjét hallom folyamatosan!!! Plusz egy réteg! Érdekes! Sőt az is érdekes, hogy a Mi bölcsinkben az egyént nézik és nem általánosítanak! Teljesen tiszta dolog! Megtapizza a gyerek hátát, kezét, hogy fázik, avagy melege van és aszerint veszi le róla a réteget, vagy adja rá a másikat, méga csoprot szobában is! Ez sem kerül semmibe, csak egy kis jóindulatba!

Nem gondolhatod komolyan, hogy valaki anyagi megfontolás után vállaljon gyermeket! Ha mi így tettünk volna még 35 évig nem szülhettem volna gyermeket!!!! Ugyanis 35 évig 80.000 forint a lakáshitel! Most 28 éves vagyok. Szerinted 60 évesen lett volna esélyem szülni? Vagy mondjak le a gyerekről, csak mert nem vagyok gazdag és nem pottyant az ölünkbe egy full-extrás lakás? Komolyan gondoltad amit írtál?!?! Ugyehogy nem!

sasha
 
 


Látom sokan írtatok hasonlót mint én, de nem volt időm átolvasni a többi hsz-t csak Valakiét...
Úgy látszik, ez ugyanolyan, mint a szülészetek hozzáállása. Csak olyan szülészet (jelen esetben bölcsi) létezik, mint ahol Ő dolgozik... Nagyon jó ötletnek tartanám, ha az érintettek ellátogatnának más intézményekbe, hogy megismerhessék, nem csak úgy tud működni olajozottan egy intézmény, hogy csak és kizárólag a gondozónők igényeit veszik figyelembe!!!!!!!

Kép
 
 


Sasha!

A te hozászolásaidat máshol már olvastam, néha néha elkeveredek erre arra.. örülök h te is irtál ide, és elmondtad a véleményedet!
Egyébként nekem is van törlesztöm -érdekes h én is anno 35 évre vettem fel az egyiket a másikat meg 28 évre.. És akkor már volt egy gyerekem., azota meg született még egy! De Valaki ezt ugysem érti meg soha!

Kép

Kép

Kép
 


húúú most látom milyen banális helyesírási hibát kreáltam... azta. (ülj le sasha egyes... :oops: ) megszektek helyett természetesen megszegtek :oops:

Csilla!
Igen, elképzelhető, hogy olvastad máshol is a hozzászólásaimat. Immár több, mint 5 éve babanetezem, még Gabit hordoztam a pocakomban, mikor idetaláltam. Akkoriban azért jobban ráértem.

És azt még ne felejtsük el, hogy nem minden gyerek egyforma! Gábor nem volt bölcsis... sőt kiscsoportban végig problémás volt és a pedagógusok egyöntetű véleménye alapján nem volt óvoda érett...
Danci ezzel szemben folyton beszökött az ovis csoportba játszani és csak nagy harcok árán tudtam elhozni onnét. Amikor tavaly ősszel elkezdte a bölcsit 1 hét alatt beszokott, mit beszokott... ugyanúgy rohant játszani, mint az oviban. Ő eleinte félnapos volt, vagyis ebéd után elhoztam, csakhát egy idő után nem akart jönni. Nem értettem a dolgot, még most se értem. Ez a nem akart jönni meg eléggé durva méreteket öltött. Mivel ő nem a kisebb súlykategóraia, ha nem akarja egyszerűen nem bírom megemelni (most meg már pláne), tehát sokszor 1 órás műsor volt, mire a bölcsiből az autóba beraktam... öklendezős-hányós hiszti volt ez, amit csak akkor csinál, ha nagyon álmos. Úgyhogy nála a megoldást az ottalvás jelentette. Uzsi után szívesen jön már ki a bölcsiből, megyünk játszóra... Ilyen is van! Testvérek és mégis ég és föld. :wink:

Kép
 
 


Sziasztok!

Beugrottam két zsilip között,remélem,hogy el tudom majd küldeni :).


Igazán sajnálom,hogy nagyon tájékozott Valkink nem jelentkezik és nem reagál az itt leírtakra.... Pedig igazán kíváncsi lennék a véleményére.


Amit nem írtam le.Nálunk is volt törlőkendő,mi vittük,minden gyereknek volt saját fakkja,ahova betették a pelenka és a krém mellé.Volt tusoló is,de szt ritkán használták.
A szellőztetést nemtudom,de meg fogom kérdezni,úgyis kell a sulimhoz majd.
Valóban csak ivólévan tízóraira,de el nem tudom hinni,hogy pl egy ilyen kánikulában,mint ami nemrég volt,nem itatnák sürübben a gyerekekeket.Vagy ha vmelyik gyerek szól,h szomjas,nem adnának neki vizet.... :roll: Előírás ide vagy oda.

És igen, a gyerekek hőháztartása nem olyan,mint a felnőtteké.De sajnos ez nem azt jelenti,hogy jobb... :roll:


Na megpróbálom elküldeni....

 
 


Anyapoc!
Az én fiaim a 42 fokos melegben több liter vizet-folyadékot (fejenként) elfogyasztotak, szinte negyed óránként kértek inni!!! A jégkocka szopogatást meg még vedd hozzá... nem sok, de "melegváltásban" ment a két jégkockatartónk...
És én is mindenhol azt hallom, hogy a kisgyerekek nagyon könnyen ki tudnak száradni és sokat kell itatni őket. Innivalóval nem lehet túladagolni egy gyereket se, hiszen úgyis kipisili.
Azért kíváncsi lennék, hogy a valóságban Valaki hányszor ment be a mosdóba inni, míg a gyerekek csak tízóraira kaptak folyadékot... Amíg persze ő és a többi gondozó a padon ücsörög, addig a gyerekek rohangálnak és izzadnak, tehát folyadékot és ásványokat veszítenek... de ez persze csak a szülőket érdekli...

Kép
 
 


Sziasztok !

Látom, pörögtek az események. :)
örömmel látom, hogy azért vannak más felfogású nevelő nők is...
igen, én is kitartok a mellett, hogy kell a folyadék...de a leginkább kiakakasztó az a szellőztetés. remélem idén már lesz szülői értekezlet, mert még nem volt amióta oda járunk.

Most rohannom kell .


Sziasztok!

Sasha

Pontosan ezért is nem értem.más ücsörögni az árnyékban és más a rohangálós gyerek...Az,hogy esetleg én nem vagyok szomjas,vcagy nem vagyok egy nagy ivó(bár ebben a kánikulában én sem vetettem meg a folyadékot :D),nem jelenti azt,hogy a gyerkőcök nem lehetnek szomjasak.
És bizony mindenhol azt hallani,hogy könnyen kiszáradnak a kicsik...az ivólé tízórai és nem a szükséges folyadék.... :roll:
Azért nem lehetett semmi a jégkockázás .wink:!Ez eszembe sem jutott,de majd legközelebb :D!Talán jövőre... :roll:

Zita

nagyon kíváncsi vagyok,mit fognak mondani majd a szülőin...



Tataaaaam :).Kedden indul a beszoktatás :):):)!
Drukkokat kérünk :)!

 
 


Vera!

meg a drukk ezerrel!!!!!!!!!!!!!!!

Zita!

köszi a tippet , de vmit elszurtam!

szép napot mkinek!!

Kép

Kép

Kép
 


Sziasztok !

Vera !

Drukkolunk, és várjuk a beszámolót ezerrel.
szerintem én nem leszek hivatalos a szülőire, mert gondolom csak az új gyerekek szüleinek lesz, meg azoknak volt akik elmentek oviba. Mi tavaly óta ide járunk, de akor is kiestem a szórásból :(

Csilla !

Majd írd meg msn en , mit szúrtál el.


Anyapoc!
Drukkolok, hogy gyorsan beszokjon! Szerintem a legtöbb a gondozónőkön múlik!
Egyébként a jégkocka nem nekem jutott eszembe, illtve eleinte kinézte a Gábor (lassan 5 éves) a poharunkból, aztán folyamatosan kéregették, merthogy a kicsik a nagy után mennek folyton és a végén már önkiszolgáló módon működött. Mindig csak azt vettem észre, hogy már megint van egy üres jégkockatartó... már úgy "dugdostuk" a zacskós jégkockákat a garázsban lévő fagyasztóba, hogy legyen mit belerakni a pohárba, ha jön vendég :lol:

Vihar van már megint. Esik. A gyerekeim meg itt tombolnak-rombolnak.

Kép
 
 


Kedves mamák, babák és persze papák!
...mindenkit szeretettel várok Aug 30.-án 16 órakor nyíló kiállításomra a Fise galériába, Ahol a szeptemberben megjelenő Kaláka Ukulele verseskönyv illusztrációi mellett, egyéb grafikai munkáim is bemutatásra kerülnek.
A kiállítóteret babzsák foteleimmel igyekszem a gyerkőcök számára is hangulatossá tenni.

FISE GALÉRIA
1054 Budapest, Kálmán Imre utca 16. Telefon: 311-3051
http://www.fise.hu/


Kép

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Túl vagyunk a második napon :),egyenlőre nem volt vészes.
Első nap csak fél órát voltunk,hogy megnézni,hogy milyen is lesz.Fél óra után mondta is Villő,hogy "anya mennünk máj" :D.Ma már egészen jól érezte magát,elbicajozgtaott az udvaron.Holnap már ott is hagyom kicsit,pénteken ott is ebédel,aztán hátfőn talán már ott is alszik.Illetve kénytelen lesz szt,mert jövő héten már meló van :roll:...
Hát majd meglátjuk,minden esetre köszönjük a drukkokat,szt segítenek is :).

Csilla

Megérkezett a pénz?

Sasha

Igen,szt is a gondozónőn múlik sokminden,na meg a szülőn,hogyan áll hozzá.Szt ha határozott és van elképzelése,akkor a gyerkőc sem ijde meg,mint egy bizonytalan szülő láttán esetleg.
Hát nekem most határozott elképzelésem van,remélem, a drágám is így fogja képzelni :).
Önkiszolgáló jégkockázás,ez jó :).
Hogy volt nálatok vihar ma???Itt semmi,csak dög meleg :?....

 
 


Anyapoc!
De jó, hogy ma már szívesen ment! Örólök, és remélem hétfőn simán ottalszik!
Vihar bárhol kialakulhat, nem kell hozzá "sok" felhő, akár a "semmiből" is összeállhat egy-egy komolyabb gomolyfelhő.

Kép
 
 


Sziasztok!

Mai nap is megvolt,ott is hagytam.Beleegyezett ugyan,de azért nem tetszett neki,végül nem sírt,mikor elmentem.Anyum ment érte,mert dolgoztam már és azt mondták,hogy picit sírt(nem tudom,hogy az otthagyás miatt,vagy esetleg vkivel összeakaszkodott),de nem volt vészes.Anyumnak örült,de nem mondta,hogy holnap nem megy.Most folyamatosan rágom a a fülét,hogy holnap is megyünk és hogy ott is ebédelhet a gyerekekkel :).


Egyébként érdekes a csoport,van két sérült kislány is.Az egyik oxigénhiányosan született,ő egy évvel idősebb a többieknél,kicsit durva ,nagyobbacska is.A másik szintén oxigénhiányos volt,másrészt(állítólag) az apja megverte kiskorában,eltörtek a csontjai is(az újság is írt róla).Mozgásban le van maradva,értelmileg még nem tudni,de valszeg igen.Így elég komoly feladat hárul a gondozókra,hiszen így is 14-en lesznek a csoportban és a sérültek legalább 2 gyereknek számítanak :(....
Kevés a bölcsi,itt tényleg nyitni kellene egyet :roll:


Sasha

Juj,ne is mondd, a hétfőtől tartok kicsit,de a jövő hetem még laza lesz,tudok érte menni délben,ha gond van...de utána kénytelen lesz ott laudni :roll:...
Na ja,ismerem a gyors viharokat,itt a Balcsin is a semmiből jönnek mindig...
Egyszer le is filmeztem az egyiket,itt van:
http://s53.photobucket.com/albums/g49/a ... CN3538.flv
Csak furi volt,hogy nálunk hétágra sütött,ott meg esett :roll:....

 
 


sziasztok!

Vera, örülök h lánykád kezdi megszokni a bölcsit reméljük meg is szereti szép lassan..nehéz a beszoktatás tudom.

jol látom h most van a szülinapjuk?

Isten éltesse öket nagyon sokáig!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Megkaptam igen! ezt akkor vissza is irtam neked msnre szerintem.
H tetszik nekik?az én fiam még este lefekvés elött is azt kiabálja h anya vitatot kérek..olyan aranyos most mindenre azt mondja h kérem..még a cicire is..félálomba képes mondani h anya cicit kérek.. :oops:

Sasha!

nem félsz h megfázik a torkuk ajégkockátol?vagy én vagyok ilyen aggodos? nálunk mindig a torkukkal van gond, most kurálgattam a lányomat is, de remélem rendbe jön végre..

Zita!

nem tudom leszek e ma msnen, de jo lenne összehozni végre azt a talit!

puszi mkinek és szép napot!

Kép

Kép

Kép
 


Csilla!

Nem félek, hogy megfáznak. Tudod, ők nem torokfájósak, ha azok lennének, biztos én is másképp állnék hozzá, (Dani, a középső fiam a legbetegesebb, de neki a fülével van gond általában, bármilyen apró nátha is a fülére megy :?) Meg aztán olyan nagyon hideg a jégkocka, hogy nem is igen tudják a szájukban tartani, így szopogatás-kiköpés-szopogatás (műanyag pohárba természetesen) körforgásával enyalják. Akár egy fagyit... az se melegebb. Még Gergi is kapott egy pálcikás fagyit a 40 fokban. Ha láttad volna, hogy milyen iszonyúan jólesett neki! :lol:
Sajnálom, hogy szegény lányod nyáron is betegeske. Szerencsére nálunk ez a 3 hónap teljes mértékben nyugis, de már előre félek az ősztől... meg a fülgyulától.

Anyapoc!
Izgultok már gondolom. Hogyan próbálod felkészíteni az ottalvásra?
Hú az a videó! Majdnem földig értek a felhők! Gyönyörűek! Tudom nem vagyok normális... :P

Kép
 
 


Sziasztok!

Csilla

Köszi a köszöntést :).
Nem emlékszem az MSN üzire,de hát tudja fene,nem bizti,hogy észrevettem.A lényeg,hogy odaért :).Most kapja minden este,mert a bölcsiben eléggé taknyik a gyerkőcök,pedig még csak ősz sincs :?....
Remélem,beválik,de azért adok neki Echináceát is :roll:...
Jobbulást nektek,remélem,már nem vagytok betegek :)!

Sasha

Szt is szépek voltak a felhők,ez az az állapot,amikor látszik,hogy gyönyörű a természet és mi mindenre képes :).
Hát izgulok rendesen,de azért remélem,hogy nagyobb fennakadásunk nem lesz.Bulcsú ilyenkor már ott aludt minden gond nélkül,bár ő már be volt szokva egy játszóházba.Villő amúgy is más :).Néha mondogatom neki,hogy akkor hétfőn megint bölcsi -akkor mondja,hogy anya dodozik :).És hogy ott kell majd ebédelni a gyerkőcökkel finomat.Aztán néha mondom,hogy majd ott is alszik...egyenlőre nem mondja,hogy nem,de az majd úgyis akkor derül ki :).
Hát még a jövő hét necces lesz,aztán meglátjuk.A gondozó nem akarja nagyon siettetni,de rugalmas.Még a jövő hét beszoktatós, a végére remélem,tényleg ott alszik :).

Na lépek,mert reggeliztetni kéne :D!

Pusztok!

 
 


Sziasztok!
Még a kezdetek kezdetén volt hozzászólásom, azóta, sajnos nem sok időm volt felnézni.

Először is:
Megdöbbentő, sőt, felháborító, amiket olvasok néhány hónap kihagyás után. Valaki szerintem olyan anyagi körülmények közé született, hogy nem kellett megélhetési problémákkal küszködnie, az állam által nyújtott "segély"(=GYED,GYES) elegendő volt neki a törlesztőrészletekre, rezsire, a gyermek eltartására és az önnön kiadásaira. Gratulálok neki, csak lehet, hogy fel kellene ébrednie az álomvilágból! Természetesen egyet értek azzal, hogy akkor vállaljon az ember gyereket, ha felelősségteljesen el is tudja látni. DE!!!! -és itt van az a fránya de, ami nem fog tetszeni Valakinek. Munkahelyi tapasztalataim: apuka lelép a gyerek születését követően, mert terhes neki az a nagy felelősség, amit egy gyermek jelent. Apuka meghal balesetben, váratlan betegségben, stb. O.K. szélsőséges helyzeteket sorolok, de úgy gondolom, ha az állam biztosított egy ilyen remek lehetőséget, mint a bőlcsőde, akkor igenis használhassák ki a szülők. Nem azért, mert anyagias világban élünk, hanem azért, mert NEM AZ A SZÜLŐ FOGJA A GYEREKÉT BÖLCSIBE VINNI, AKINEK LEGFŐBB GONDJA, HOGY MIKOR MENJEN SZOLIBA, MŰKÖRMÖSHÖZ, STB., HANEM AZ, AKINEK MUSZÁJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! DOLGOZNIA. Mint említettem hozzászólásaim elején, személyes tapasztalatom nincs, de ha jól tudom, igazolást szükséges leadnia a szülőnek a bölcsi felé, hogy dolgozik. (-bocs, ha mégsem így lenne)

Másodszor:
Valaki!!! Számodra a felelősségteljes gyermekvállalás azt jelenti, hogy csak akkor szüljünk gyereket, ha vállalni tudjuk, hogy 3 évig semmi problémánk nem lesz a világon, csak annyi dolgunk lesz, hogy minél többet foglalkozzunk gyermekünkkel? Mert ha igen, ismét gratulálnim kell látnoki képességeidhez, megadhatnád az ötös lottó jövőheti nyerőszámait! (mellesleg, ha nyernék, tuti nyitnék egy bababarát bölcsit, ahol nem agyonfásult, kiégett gondozónők dolgoznának, hanem olyanok, akik le is ülnek a gyerekekhez, foglalkozni velük, ellenőriznék a bevitt - ürített folyadék mennyiségét és regisztrálnák is, mert amint írtad, túl sok a gyerek, túl kevés a dondozó, tuti 5 perccel a tisztázást követően fogalmuk sincs róla, melyik gyerek pisilt, kakilt, stb.) Lehet, hogy szigorú szabályok vannak az "itatásra" (mintha nem is gyerekekről beszélnénk), de tuti, az sincs betartva... Miért is gondolom így? :
1. személyes tapasztalat (még régen néhány hónap gyakorlati oktatás során)
2. melyik gondozó örül neki, hogy Tóth Pistike 5 percenként telepisili a pelust???

Harmadszor:
Akinek nincs megfelelő anyagi háttere, de alkalmasabb az anyaságra, mint egy kikent - kifent milliomos "MŰNŐ", ne vállaljon gyermeket? Egyik szavaddal meghazudtolod a másikat!!! Nem kellene ezen elgondolkoznod? Különben sem a Te tiszted megítélni a szülőt, mert beadja a 15 hónapos gyermekét KÉNYSZERBŐL!!! a bölcsibe, véleményem szerint a Te és munkatársaid feladata az, hogy ebben a babának és a szülőnek egyaránt lelkileg igenis megterhelő helyzetben segítséged nyújtsatok! Nem bíráskodni kell, segíteni!!! Mert ezért választottátok ezt a szakmát. Kár, hogy ezt egyre kevesebb gondozó éli meg hivatásként, így csak szakmáról beszélhetünk...

P.s.: Senkit nem megbántani akartam, csak mielőtt ilyen megjegyzéseket tesz egy fórumon, el kellene gondolkoznia, hogy esetleg nem csak az Ő kis álomvilága létezik, hanem vannak nehéz sorsú emberek is...
 


Madeira!
Minden szavaddal egyetértek! Van (volt...) két "Műnő" ismerősöm. Az egyik:
Csillivilli plázacica, diszkókban élte az életét, direktbe a gazdag pasikra hajtott, nem azt nézte, hogy hogy néz ki, az másodlagos volt,hanem hogy milyen a kocsija és mennyi lóvét fog rákölteni!!! Förmedvény. Ez a nő kíváncsiságból kipróbálta milyen gyereket szülni. Jó mókának tűnt, mert a baráti környezetében már sokaknak volt kisbabája. Nos sexi kismama rucikban (poci kivillan a pántos top alól, miniszoknya... magassarkú csizma) járt továbbra is diszkóba, sokszor totál részegre itta magát. Egy pillanatig nem változtatott addigi életvitelén... a gyerek azért megszületett és egyszer a közös barátnőn elment babalátogatóba... ha én megyek pofán is verem.
A gyerek az ágyában sír, ő meg műkörmözik magának, aztán kifesti, majd a lábujjait is... barátnő szól, hogy már sír a gyerek... válasz: nem baj, had szokja, nem fogja felkapkodni. Mikor barinő eljött 1 óra múlva nagy mérgesen, (mert ő nem az a szájnyitogatós fajta, de hallgatni nem bírta) a gyerek még mindig sírt. Éjszakánként ugyanúgy eljárt pasizni, az anyja vigyázott a gyerekre. Azóta se hallottam felőle, de szerintem jobb is.

A másik hasonló eset kicsit vidámabb, szerencsére feltámadt a csajszi anyai ösztöne, csak kicsit későn, az anyja elvette a gyerekét, bár itt nem voltak ilyen piázgatós,diszkózós dolgok. Visszaszerezte és azóta van született még kettő neki. Mondhatni mintaanya lett... ez egy jól végződő sztori legalább... anyagi helyzete mindkettőnek kiemelkedő, sőt átlagon felüli!

De pl aki meg szereti a gyerekeket és az anyaságra készül fiatal kora óta, az meg ne szüljön, mert nem a fent említett két kategóriába tartozik, és kénytelen hitelt felvenni, amit aztán 30 évig fizet?!

Kép
 
 


Húúú,Sasha,ez nagyon durva,amit leírsz.Ezért simán elvehetnék őle a gyereket :shock: :shock: !
Jesszus,már bocsánat,nem vagyok brutális típus,de jól meg kéne csapkodni az iylet,hogy tudja,hol a helye!Ez nem játékbaba,akit ki lehet kapcsolni!!!!!

Azért legalább a másik történet jól végződött :).

Sajnos az oviban hallok sok hasonlót.Vagy ha nem is plázacica,de egyszerűen nem figyelnek a gyerekre,vagy minden a gyerek orra előtt zajlik,aminek nem kéne :?... és borzalmas dolgok vannak,olyan jelek,amikre a szülő nem figyel,hiába mondja az óvónő... :( Szl nem ártana néha a körmükre nézni,vagy egy kicsit nagyobb teret engedni a gyámügynek...vagy nemtom :(:(:(....

Ma is sikeresen túl vagyunk a bölcsin,minden rendben volt,kicsit sirdogált a csaj,de azért vigasztalható volt :).Aztán amikor kirakták a kiságyakat,ott akart aludni :D!

 
 


Anyapoc!
ez szuper, hogy ott akart aludni! A sírdogálás meg természetes, vagy valami jel (Gabi mikor oviba került nem sírt, nem hisztizett, hanem egyszerűen nem evett, nem ivott és nem ment wc-re!!! amig ott volt), ezek azt jelentik, hogy az anya és gyermeke közötti kapocs erős és nehéz elszakadni, tehát jót jelent... szeret a gyerek :lol:

Hát ez az. Én ittam az óvónő minden szavát. Ugyanis a Gabi pl nehezen illeszkedett be. Betöltött 3 évesen ment oviba, de még fél év múlva sem volt "óvoda érett". Az igazgató helyettes volt az óvónénije és én nagyon sűrűn felkerestem őt is, meg az igazgatónőt is a gyerek miatt, hogy hogyan segítsem őt, vagy mit tegyek, esetleg ne! Egyszer 2 órán át dumáltunk az igazgatóval a gyerekről, az ő lelki világáról, és segített megérteni, hogy mi az ami most zajlik a gyerekben. Iszonyúan aggódtam érte, valahogy olyan kis magának való... pedig annyi lány rajongója van. Most a középsőben 4 lánynak csapta a szelet! Egy régi barátnőjének a Szintiának, aztán volt még a Mónika, aki mikor meglátta a Gabit mindig odaszaladt hozzá, átöltelte, aztán úgymaradt. (vietnámi kislány), meg volt a Kyle..., de ő csak év vége felé lépett a képbe, (sajnos nem emlékszem pontosan, valami törétnt, talán új ruha, vagy új frizurája lett a lánynak és a Gabi megdicsérte, hogy milyen csinos és onnantól az a kislány is napirenden volt) Meg volt egy másik is, akinek a nevét nem tudom, nem a Gabiék csoportjába járt, ez egy szőke nagyon szép kislány, és egész nap pitypangot szedett neki, meg mikor mententünk hazafelé és látta, hogy a kislány is még öltözik, akkor kiszaladt az óvoda elé, szedett sok-sok pitypangot, majd visszaszaladt vele...
Tehát a lányokkal nem lesz baja, de a fiam bevallása szerint unatokozik az oviban és nem szeret járni... ezt az állítását kétlem, nem is értem miért mondja...
Jujj, bocsi az offért, de ahogy látom a Te fiad, meg az enyém között csak két hónap van!
Jaaa és most nézem
ISTEN ÉLTESSE BULCSÚT 5. SZÜLINAPJA ALKALMÁBÓL!

Kép
 
 


Tegnap volt a bölcsinkben a szülői értekezlet!
Minden egyes bölcsődébe olyan gondozónőket kívánok, amilyenek a mi csoportunkban vannak!!!!
Ez külön szervezett öncélú, nem az intézményi közös szülő volt.
Ez csak nekünk a 12 gyerek szüleinek. (24 gyerek van a csoportban, de két szobára és 4 gondozónőre, így megoszlik 12-12=2-2)

A csoportszobában volt, a kis asztalokon papírpohár, ásványvíz, ropi. A gondozónők a saját pénzükből állták.
Szó esett a bölcsődéről és köszönetet mondtak két szülőpárosnak akik a nyári szünet ideje alatt rendbe tették a csoprotszobát!!! A gondozónők vették a falfestéket és az apukák festették ki a csoportszobát, sőt tettek még jóval többet (a bölcsi épületében működik egy fogászat. Régen nem tudom mi volt, de a fogászati rendelő és ami csopi szobánk között ablak volt. A fogászat felől le volt fedve hungarocel+gipszkarton, de a csopiszoba felől csak függöny választotta el... nos saját pénzből lett megoldva!)
A bölcsőde elvileg működtet alapítványt, de azért az elvileg, mert a bölcsi nevét viseli, de a mi csopink gondozónői hozták létre évekkel ezelőtt és viselik gondját és csinálják azóta is!
Szembesítettek a szörnyű helyzettel, hogy az önkormányzat nem törődik semmit ezzel a bölcsivel, a legtöbb csoportszoba (miénket kivéve! a gondozónőknek köszönhetően) sivár és dísztelen.
nincsenek játékok, nincsenek könyvek (könyveket jelen pillanatban el kellett dugniuk, legalábbis az épeket, mert szeptemberben jön egy ellenőrzés és minden gyereknek kell legalább 1 könyvet kirakni!!! az ellenőrzésig meg meg szeretnék épségben őrizni)

Ezenkívül mivel ovodába menős csoport, az idén a legtöbb gyerek betölti a 3. évét szeretnék a gondozónők, ha már a korosztályuknak megfelelően játszhatnának. De nincs gyurma, ragasztó, olló (gyerekeknek való!), még papír is alig.
A 3 gondozónő (a 4. egy 24 éves fiatal csaj, most fog kezdeni) saját bevallása szerint és én hiszek nekik! nemrég beszabadult az Ikeába és saját pénzükön vettek dekor anyagokat a bölcsibe. Egyszerű, de ötletes dolgokkal díszitettek évszaknak megfelelően. Pl vékony kötélhálót felraktak a palfonra, hogy alá lógjon és kisméretű homokozószerekkel díszítették. Gereblye, lapát, locsolókanna, kagyló... a tengerpartot juttatta eszembe, pedig tényleg egyszerű volt. Filc anyagokat, amikből fali képet raktak ki, és tépázáras anyagal le lehet venni. Ilyenpl a gyümölcsös kép, a gyümiket le lehet venni. Autós, madaras, zöldséges... Ezeket a dolgokat csak azért mondták el, hogy a szülők el tudják dönteni, hogy a csoportpénz mennyi legyen, vagy beleegyezünk-e az emelésbe! (egyinek a férje se tudja, hogy mire költik a fizujuk egy részét...)A legfelhábórítóbb a böcsi igazgatójának a hozzáállása.

Tudni érdemes:
A gondozónők (itt kérdeztetm rá a szellőztetésre) a gyerekeket sáros időben is ki fogják vinni levegőzni, ha megfelelő ruhákat beviszünk nekik természetesen, ezalatt szellőztetnek.
Abban az esetben nem viszik ki a gyerekeket, ha esik, nagyon fúj a szél, vagy valami más időjárási viszontagság miatt úgy ítélik meg. Ha nem tudnak kimenni, akkor a tornaszobát használják, ami sajnos az igazgatói irodákkal szemben van. Az igazgatónő rájuk szólt, hogy NE hozzák oda a gyerekeket, mert hangoskodnak és szaladgálnak! (Itt egy apuka felháborodott megjegyzése volt hallható, miszerint ez egy BÖLCSÖDE...igaz.)
Nagyon felháborodtam, de a gondozónők vállalták, hogy az átadójukban és a kimenőben majd berendeznek minden ilyen alkalommal egy kis játszóteret. Van műanyag csúzda (alapítvány szerezte) és majd még egy két játékot, vagy max körbe körbe fognak futkosni, de biztosítják majd nekik a szaladgálást...

Gondozónőkkel összeírtuk a programokat, farsang, karácsony, télapó és egyeztettük, hogy megyik gyereknek mikor lesz a szülinapja. Így a karácsonyi bulit eltolták, mert az én fiam a tervezett időben lesz pont 3 éves... Apró figyelmesség nagyon jól esett.
(Eszembe jutott, hogy etetik meg a spenótot a gyerekekkel!!! Ildikó néni a nyuszi mama és a többiek a nyuszi gyerekek és a nyuszik szeretik a zöldet... mindenki megeszi a spenótot!)
Az alapítványi tagok egy színjátszó csoportot is fent tartanak, amivel fellépnek a helyi Művelődési központban. A belépődíjból befolyó összeg az alapítványi számlára megy. Nagyon sajnálom, hogy tavaly nem voltam egy ilyen előadáson sem. Idén mindent megteszek, hogy elmehessünk.
Az egész beszélgetés olyan bensőséges hangulatban zajlott, nevettünk, beszélgettünk a gyerekekről, rengeteg aranyköpés elhangzott és elmondták, hogy van amikor a gyerekek nagyon hajmeresztő dolgokat tesznek, vagy mondanak... de ezek "műhelytitkok" nem minden tartozik a szülőre :wink: Ha mégis, akkor a szülő már a vágott kímélőbb verziót hallja. Elvégre a gyereknek is vannak jogaik.. és ők úgy tekintenek rájuk, mint a sajátjukra. Elvégre a napjuk legnagyobb részét, mind ők, mind a gyerekek ott töltik. Amíg ott vannak, addig az ő gyerekeik (itt szabadkozva a pofátlanságért nevettünk egy jót, de ők így érzik, szeretik őket és ezalatt nem kell semmilyen botrányos viselkedést érteni!)Rengeteget nevettünk és csak akkor néztem rá az órára, amikor már fájt a fenekem az üléstől. Meglepődtem, hogy már 2!!! órája ott vagyok! Fel sem tűnt! Szó esett még sokmindenről, de mind-mind oldott hangulatban, vidáman történt. Most olyan részükről ismertem meg a gondozónőket amiről az egész elmúlt évben nem tudtam. Csak éreztem, hogy a gyerekem jó helyen van, merthogy szeretett ott lenni és már most nagyon-nagyon várja!
Ez úgy hívják:
ELHIVATOTTSÁG!
Ezek a mi gondozónőink. Felnézek rájuk és nagyon tisztelem őket. Minden bölcsődeébe, bölcsödei csoportba hasonló gondolkodású gondozónők kellenének!

Ja most nyáron pl egy szál bugyiban voltak a gyerekek, nem kínozták őket semmiféle ruhadarabbal...

mennem kell... remélem nem kutyultam nagoyn össze semmit, de most nagoyn fel vagyok dobva, hogy ŐK a gondozónőink.!

Kép
 
 


Jaaa!
És volt egy kismama is a megbeszélésen!!! Neki szeptemberben megy már a lánykája oviba, ja nem csak okt 1-tól. 39. hétben van.
Gondozónpk neki direkt kikészítettek egy normál magasságú széket, hoztak az irodából, merthogy a csopi szobában a gondozónők is a pici székecskékre ülnek, vagy a földre...

Kép
 
 


Sziasztok!

Sasha

először is köszi a köszöntést(igen,nekem vmi rémlik régről,hogy irogattunk egyidőben ide,amikor még a nagyok kicsik voltak... :roll:)...és köszi a sok infot (OFF-ot)!!!
nagyon jó volt olvasni mindent!
Azt is,hogy mekkora nőcsábász nagyfiad van :wink: és mindent a bölcsiről!
Tényleg nagyon ritka manapság az ilyen elhivatottság,hogy szívvel-lélekkel tudják csinálni még!!!!
Nálunk ilyenek az óvónénik :):)....
Szl jó,hogy kevés pénzből,segítséggel és sok-sok szeretettel mennyi minden megoldható :).
És a spneótos sztori kifejezetten tetszett :):):)....


Na,ma sem volt sírás reggel,csak kis kesergés nap közben,de vigasztalható volt a csaj :).És már megengedte az átpelusozást is(tegnap nem,de megbeszéltem vele)....és már dumált is a gondozó nánivel :).

 
 


Anyapoc!
Tudom kissé off volt, de az azért mégiscsak a rémtörténetes részbe illik, ahogy a bölcsi vezetői állnak a kérdéshez!
Hogy megy Villő beszoktatása?!

Kép
 
 


sziasztok!



Vera, látom szép lassan haladtok, nem lesz semmi gond már szerintem bölcsivel..msnre nem tudsz jönni vmikor?

Sasha! hát ez szupi, irigyekedem..ahogy hallom a mi bölcsinkben ami itt helyben van semmi változás.. :twisted: és az ovi jutott eszembe, h volt egy ovonö aki nagyon aranyos volt a másik..hát rola nem irnék..viszont pont eszembe jutott h én is voltam szülöin akkor voltam pont én is utolso idökben a fiammal, alig tudtam ülni azon a pici kemény széken..ott a figyelmesség nem igen volt..


Ma meglátogattam az unokaöcsémet aki szombaton született és teszek fel egy képet ha nem bánjátok..

Kép

és az én csemetéimröl is..

Kép
Kép

puszi, irok még..

Kép

Kép

Kép
 


Csilla!
Jaj, de aranyosak a gyermekeid! És a kis unokaöcséd... jajj, ilyenkor úgy összeszorul a szívem, hogy már többször nem lesz ilyen picikém! Nem tervezünk ugyanis, de néha reménykedem azokban az 1%-okban, mert vissza nem küldeném :wink: :lol:
A normál szék behozása a csopiszobába még pénzbe se kerül! Tényleg csak egy kis figyelmesség semmi több! :cry:

Kép
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet:

 

cron