Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok. Egy hete vesztettem el a 18 hetes pocaklakó kislányomat feltehetően fertőzés miatt. Elfolyt a magzatvíz és meg kellett szülnöm őt. Borzalmas volt az egész. Első baba lett volna, nagyon vártuk a férjemmel. Nem tudom mikor lesz ez kicsit is könnyebb...mindenesetre szeretném megköszönni hogy megosztjátok a történeteiteket, erőt tudok meríteni belőlük.
 


Sziasztok!
Júniusban 5 hetes várandósan vérezni kezdtem, természetesen bementünk a kórházba, ahol azt mondta az orvos az ultrahangozást követően, hogy nagyon korai terhesség lehetett, mert még petezsákot sem lát.
Valószínűleg spontán elvetéltem. Nagyon gyakori jelenség ez a nők körében, el sem tudom képzelni mennyire, sőt legtöbbször észre sem veszik, csak egy sima menstruációs késésnek tekintik. Rengeteg oka lehet, természetesen megkérdeztem, hogy milyen vizsgálatot javasol elvégeztetnem, hogy megóvjam magam egy következő vetéléstől. Javaslata szerint, mivel csak 6 hónapja próbálkozunk, nem kellenek még vizsgálatok, majd ha 2-3 alkalommal következik be spontán vetélés, akkor tartja csak indokoltnak. Egyébként is anyagilag megterhelőek ezek a vizsgálatok, várjunk inkább türelemmel...
Október közepétől aztán nagyon felpuffadt a hasam már a nem várt menstruáció előtt 2 héttel, gyakori vizelési ingerem volt és a Montgomery mirigyek is dudorodni kezdtek a melleimen.Nem tudtam hova tenni, elötte ilyet nem tapasztaltam. Eltelt a 2 hét és nem jelentkezett a vérzés, így csináltam egy tesztet és pozitív lett. Nagy öröm következett ezután, meg persze a félelem is ott motoszkált a fejemben, hogy mi van ha megint...
Sajnos megint, az 5. héten a munkahelyemen bitang erős görcsök közepette vérezni kezdtem. Ismét nem sikerült...
Úgy érzem, hogy igenis el kellett volna mennem kivizsgáltatni magam és most ez másképp alakult volna. Nem szabad megvárni, amíg bekövetkezik az újabb baj.Lehet, hogy könnyen orvosolható a probléma, esetleg csak progeszteron-pótlásra van szükség. Az biztos, hogy keresek egy precíz doktort és majd beszámolok mi a diagnózis.
 
 


Sziasztok!
Júniusban 5 hetes várandósan vérezni kezdtem, természetesen bementünk a kórházba, ahol azt mondta az orvos az ultrahangozást követően, hogy nagyon korai terhesség lehetett, mert még petezsákot sem lát.
Valószínűleg spontán elvetéltem. Nagyon gyakori jelenség ez a nők körében, el sem tudom képzelni mennyire, sőt legtöbbször észre sem veszik, csak egy sima menstruációs késésnek tekintik. Rengeteg oka lehet, természetesen megkérdeztem, hogy milyen vizsgálatot javasol elvégeztetnem, hogy megóvjam magam egy következő vetéléstől. Javaslata szerint, mivel csak 6 hónapja próbálkozunk, nem kellenek még vizsgálatok, majd ha 2-3 alkalommal következik be spontán vetélés, akkor tartja csak indokoltnak. Egyébként is anyagilag megterhelőek ezek a vizsgálatok, várjunk inkább türelemmel...
Október közepétől aztán nagyon felpuffadt a hasam már a nem várt menstruáció előtt 2 héttel, gyakori vizelési ingerem volt és a Montgomery mirigyek is dudorodni kezdtek a melleimen.Nem tudtam hova tenni, elötte ilyet nem tapasztaltam. Eltelt a 2 hét és nem jelentkezett a vérzés, így csináltam egy tesztet és pozitív lett. Nagy öröm következett ezután, meg persze a félelem is ott motoszkált a fejemben, hogy mi van ha megint...
Sajnos megint, az 5. héten a munkahelyemen bitang erős görcsök közepette vérezni kezdtem. Ismét nem sikerült...
Úgy érzem, hogy igenis el kellett volna mennem kivizsgáltatni magam és most ez másképp alakult volna. Nem szabad megvárni, amíg bekövetkezik az újabb baj.Lehet, hogy könnyen orvosolható a probléma, esetleg csak progeszteron-pótlásra van szükség. Az biztos, hogy keresek egy precíz doktort és majd beszámolok mi a diagnózis.
 
 

 
 

Sziasztok!
Október 21.-én párommal úgy gondoltuk csináljak tesztet mert elmaradt a menstruációm és hátha pozitív. 22.-én reggel meg is csináltam és hát pozitív lett nagy öröm is volt. Akkor még négy napot dolgoztam és szombaton barnás folyással be kellett mennünk a kórházba ott még meg volt a petezsák de persze bent fogtak. Hétfőn reggel újra meg vizsgáltak ekkor már véreztem és görcsöltem is, a petezsák már nem volt látható
 
 


Sziasztok!
Október 21.-én párommal úgy gondoltuk csináljak tesztet mert elmaradt a menstruációm és hátha pozitív. 22.-én reggel meg is csináltam és hát pozitív lett nagy öröm is volt. Akkor még négy napot dolgoztam és szombaton barnás folyással be kellett mennünk a kórházba ott még meg volt a petezsák de persze bent fogtak. Hétfőn reggel újra meg vizsgáltak ekkor már véreztem és görcsöltem is, a petezsák már nem volt látható. Nagyon meg viselt még mai napig is. Első volt és akkor héten szerdán lett volna 6 hetes :(
Örültem hogy le irhattam .
 
 


Sziasztok, az en babam a Kaali intezet segitsegevel fogant , nagy volt az öröm. A 8. Heti UH-on viszont sajnos nem volt szivhang, es a méretei szeint az en kis angyalkám megallt a valamikor a 6.Het plusz par napos koraban. A Kaalis orvosom javasolta h hagyjam abba a progesterone potlast , es max 7 -10 nap utan ha spontan nem megy el akkor muszeres befejezes javasolt. Mivel ok nem csinalnak kuretet ezert a sztk rendelobe mentem aki ugyancsak megallapitotta h a magzat kb 6 hetes meretekkel rendelkezik. O a Honved Korhazba ( volt MAV korhaz ) utalt h egyeztessek a muvi befejezessel kapcsolatban. Ott egy fiatal orvos viszont ugy gondolta h a beultetestol kell szamolni a terhesseget es onnantol kezdve ez a magzat valoban csak 6 hetes. O azt javasolta h folytassam a progesteronet es egy het mulva jelentkezzek. A 3 orvos 3 kulonbozo magzati méretet mért. 3-4 es 6 mm eseket. Most itt allok , jon a karacsony es fogalmam sincs h mitevo legyek. Olyan ures minden, csak a siras van. Mivel 43 eves vagyok bizony nem mindegy h elveszitem-e a babam v van-e meg egy kis halvany remeny. Vajon jot teszek azzal ha szedem a progesteronet? V hagyjam h a termeszet tegye a dolgat. Menjek a dokgok elebe es vetessem el a babat ami oly nehezen jott? 3 napja nem szedem a progesteronet es estenkent rozsaszines verzesem es menstruacio jellegu enyhe nagyon enyhe huzas van a mehemben. Konzultaltam egy 3. Orvossal is telefonon, o azt mondta h inkabb menjek be a korhazba es vetessem el mielott magatol beindul ugyanis a 8 hetes spontan veteles nagyon eros verzessel tud jarni. Ugyezt mondta a korzeti nogyogyasz is. Tudom par nap es eldol minden, de ez borzaszto. Ez a tehetetlenseg es h mikor teszek jot. Sok erot kivanok mindenkinek akinek ezen kell keresztul menni.
 
 


Sziasztok!
Én még nagyon új vagyok itt. Május 13-án volt az első UH-m, volt szívhang is (7. hét). Nagyon örültünk mert külföldről most költözünk haza és a családnak tök jó meglepi lett volna, de a repülőút több mint 24 órás. Féltem is kicsit hogy mi lesz. Az út előtt 2 nappal elkezdtem vérezni, előtte voltak már "barnázásaim" mindig rohantam dokihoz is vele, megvizsgált és más nem történt, azt mondta minden rendben.
Május 18-án este 10 körül elkezdtem vérezni és menstruációs görcsökhöz hasonló fájdalmaim voltak. Reggel 5 volt, mire kaptam egy kórtermet, ezalatt min. 6 orvos vizsgált meg és turkált bennem, borzalmas volt az egész.....
Reggel vérvetel, meg újabb vizsgálatok, míg közölték hogy vagy $2000-ért megműtenek vagy adnak egy gyógyszert ami segít távozni a magzatnak, mivel elhalt és magától nem távozott. :( Fájdalmas volt testileg, lelkileg, méhösszehúzódásokat eredményezett a gyógyszer ami szülési fájdalomhoz hasonló. Úgy olvastam, hogy otthon ez a módszer tiltott. Ezért sajnos nem sok infót találtam a gyógyszeres missed ab-ról, ha van valakinek tapasztalata, kérem ossza meg velem. Én humánusabbnak érzem ezt a gyógyszeres megoldást, minden ürüljön ki segítséggel, de "természetesen", és olcsóbb is volt.
Ingyen kaptam. Szóval 19-én megkaptam a gyógyszert és rá következő 2 nap semmi fájdalmam nem volt, majd a 3. nap görcsöltem, folyamatosan véreztem, jöttek ki belőlem mindenféle szövetek meg alvadt vér szerűség...
Majd tegnap, a 4. napon nagyon görcsöltem,wc-zés közben kipottyant, de sajnos a WC-be :( Nem számítottam rá mert már valami darabkára egyszer azt hittem hogy Ő az...De nem sajnos, közelebbről megnéztem és egy zsákocskában volt, de annyira bepánikoltam és sokkot kaptam mind a látványtól (csak egy laza kis zsákocskát láttam a babát szerencsére nem,nem tudom hogy dolgoztam volna fel, ha látom is...), mind a lelkiállapotomból hogy pánikomban csak megnyomtam a wc gombját... Aztán sokkot kaptam és bőgtem a WC-n ülve hogy milyen szívtelen dög vagyok, de nagyon bepánikoltam és sajnos kiszedni sem tudtam volna. Vigasztalhatatlanul egész nap sírtam és megrogytam teljesen. Most is elbőgöm magam ha rá gondolok, csak 11 mm volt, de akkor is. Egész nap egy szentelt gyertyát égettem érte, és imádkoztam hogy a jó Isten bocsássa meg ezt nekem. :( Remélem az idő minden sebet begyógyít és még lehet babánk. 32 leszek, van még esélyem? Ez volt az első terhességem :( Borzalmas élmény volt ez, még most is a hatása alatt vagyok.

Welly
 
 


Sziasztok,

kriszti vagyok, 39 éves. Két vetélésen vagyok túl. Az első tavaly volt a 8. héten, a második múlt héten a 15. héten, bár azt mondták hogy 13hét+3naposan halt el. Az első vérzéssel jött. A másodiknak semmiféle tünete nem volt. Elmentünk genetikai vizsgálatra Budapestre a honvédba és ott az ultrahangnál derült ki hogy nem ver a szíve. Semmiféle tünete nem volt. Pajzsmirigyproblémám van szedek rá gyógyszert 100mg/nap. A cukrom elvileg rendben volt, kicsit felszedtem most ennyi.165 cm 95kg. Nyugodt voltam semmi stressz, a férjem mellett pláne nem, rendes ember, még veszekedni sem lehet vele. :) Minden ideális volt. Dolgozni jártam, bár nem fizikai munkám van hanem irodában dolgozom ülő munka. Sajnos már 10cm is volt és azért hogy ne legyen semmi gond velem a főorvos a szülés mellett döntött. Szóval meg kellett szülnöm. Nem kívánom senkinek. Az érzés ... bárcsak ne láttam volna. Azóta csak sírok és sírok és sírok. A férjemmel most megoldást keresünk hogy ne fordulhasson elő ilyen többé. Az egyik az ha újra teherbe esek akkor választok egy nőgyógyászt akihez hetente járhatok kontrollra és figyel engem. A terhesség alatt fáradság volt, álladóan fáradtnak éreztem magam, szedtem vasat (300mg/nap) is és ennek ellenére is. Szexuális életet éltünk. Kérek tanácsot tőletek, kérlek segítsetek. Mit tegyünk a vetélés után?
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: