Új privát üzeneted érkezett!

Szia Kinga,

pont egyszerre írtunk :)

Abigél belecsapott a lecsóba, ahogy azt mondani szokták... a 8. hófordulóján felült egyedül, majd másnap mindjárt fel is állt, sőt azon a héten már el is indult négykézláb, majd a bútorok mellett oldalazva a két lábán is... mozgalmas hét volt :)

A baj csak az, hogy néha megfeletkezik magáról, és menőzik, elengedi a kezével a tárgyat, amibe kapaszkodik, és akkorákat esik. Már gondolkodom neki valami bukósisakon...

Bálinti imádja az angolt, és nagyon fogékony rá. Már egy csomó dolgot tud, az állatokat, színeket, gyümölcsöket, testrészeit... stb. Ők is zenére tanulnak, vannak CD-k, amiket itthonra is meg lehetett venni, és az órán is ezekre énekelnek, meg mutogatják őket. Bálinti nagyon szereti a CD-it, itthon is berakja magának és hallgatja önállóan. Erőltetni semmit nem eröltetünk neki, önmagától csinálja. Múltkor nyílt hét volt az oviban, be lehetett menni megnézni a különböző foglalkozásokat. Angolra mi is bementünk Abigéllel, a többire sajnos nem tudtunk, mert úgy aludt potn Aby, mikor voltak. De az angol nagyon tetszett. Ügyesek voltak, és jó a tanárnéni!

Lilla

 
 


Sziasztok,

Köszönjük a jókívánságokat, valóban túlléptünk a 3. jeles szülinapon. Igaz ma a siklón letagadtam ezt az egy hetet :oops:, épp elég drága volt a felnőtt jegy. (Szerintem a BKV ezen akarja behozni a veszteségét.) Már nem bírtam itthon, benne volt a bugi a lábamban, így reggel felkerekedtünk és elmentünk sétálni egyet a várba. Felfelé siklóztunk, lefelé sétáltunk, közben Blanka fagyizott egyet és bár hazafelé elaludt, szerencsére át tudtam tenni az ágyba és most még durmol.

Ritáéknak nagyon sok boldogságot kívánunk és gratula Andráshoz!!! :)

Sara,
Nagyon jó gondolat! Köszi, hogy lefordítottad.
Blankával most úgyis elég nehéz, mert úgy érzem mindig az ellenkezőjét csinálja vagy akarja csinálni annak, amit kérek. De lehet, hogy csak bennem merülnek az elemek... :roll:

Boga,
Persze, hogy jöhettek ti is! :D

Lilló,
Mi 5 nap alatt eddig mindig túl voltunk a szemcseppezésen. Nektek meddig kell kezelni?
Persze nem akarlak rábeszélni a csütörtöki elindulásra, te vagy az anyukája Abynek, te látod, te ismered, de ha meggondolnátok magatokat, nagyon örülnénk és szívesen látunk.

A hétvégén egyébként gyönyörű helyen voltunk, igaz csak Bálinttal, mert MTB verseny volt, de remélem visszamegyünk. Nem ott alvós, mert szállás csak indiántáborban van (nagyobbaknak szuper lehet), de egy igazán klassz napot lehet eltölteni ott családosan, ha valaki Szombathely-Kőszeg felé jár és szállást biztos lehet találni a környéken. http://www.holdfenyliget.hu/

Csütörtökre kell még valakinek útvonalterv?
prücs

 
 


Csak egy programajánló:
Nemrég kiderült, hogy van itt nem messze tőlünk, Tabajdon egy mezítlábas park. Jó kis délelőtti vagy délutáni program lehet a gyerkőkkel. :) A hétvégén kicsiben kipróbáltam, de ez nagyobb. Ha az idő is engedi, most hétvégén elmegyünk ide is.
http://mezitlabaspark.hu/?page=rolunk_parkrol

 
 

 
 

Még egy programajánló a Balaton éjszaki partján járóknak a nyárra, aztán elteszem magam holnapra :) : http://www.westernpark.hu/start_u.html

 
 


Sziasztok!
Rita, nagy gratula - jó egészséget, sok tejcsit kívánok!

Prücs, köszi, nagyon rendes vagy - a Népliget nekünk nagyon jó lenne indulásnak, de sajnos, a csütörtök úgy alakult, hogy nem jó nekünk, halaszthatatlan program jött közbe. :(

Tényleg sajnálom, mert végre találkoznék már mindenkivel, kicsikkel-nagyokkal. Legközelebb. :)

Szép időt és jó talizást mindenkinek!

Tücsi


Sziasztok!

Tanacsert jovok...
Lujzi az utobbi 1 hetben nem alszik du, van h 2 orat is bug az agyaban, de nem alszik el, van h 1,5-2h kinlodas utan kidol es alszik 3 orat...
Egyik verzio sem jo, mert ha nem alszik, estere teljesen kikeszul, mar vacsorazni sincs ereje csak kidol, ha meg 4-6ig alszik, akkor meg este csak 10:30korul alszik el...
Ugy erzem, mar mindent probaltam: meseltem, nem meseltem, ringattam, beszelgettem, elmagyaraztem, hagytam bugni, sirni, konyvet adtam, macit adtam...
Kifogytam az otletekbol... Azt latom rajta, h nem akar aludni, almosnak almos, de vmi miatt csakazert sem...

Igy du-kent mar nem is merek semerre menni vele, mert tuti elalszik a kocsiban, szoval kicsit megallt a tudomany, fogy a turelem szakaszban vagyok.

Vilagositsatok meg!!!!!!

Kép
 
 


Sziasztok!

Boga, hu sajnos nincs otletem. Csak az, hogy egyszer elmulik, turelem kerdese. Viszont sztem fontos kovetkezetes lenni es mindig megadni neki a lehetoseget, h aludjon.
Vannak gyerkocok, aki hamar elhagyjak a delutani alvast, lehet ezzel probalkozik csak nem megy meg neki. Remeljuk hamar rajon, milyen jo szundikalni delutan :)

Azert jottem, mert SAJNOS nem tudunk menni csutortokon Prucsokekhez :cry: Malnat rendeltunk egy helyi termelotol eleg nagy mennyisegben es csutortokon szedi le, akkor kell elmennem erte. Pedig hetforol volt szo, de ez van...

:cry:

Sára

Kép

Kép
 
 


Boga,
szerintem tedd le aludni és hagyd búgni, de ha csak 1,5-2 óra után alszik el, akkor keltsd fel 1-1,5 óra múlva, hogy este is időben ágyba kerüljön. Én 4 óra körül mindig felkeltem Blankát, ez alól csak az az eset kivétel, ha én is kidőlök. :) Ha pedig a kocsiban alszik el és fél órát alszik csak, akkor azzal már kibírja estig. Nálunk legalábbis ez a tapasztalat.

Tücsi, Sara,
Nagyon sajnálom, hogy nem tudtok jönni. :(
(Jó korai málnát kaptok! Nálunk még semmi íze - mármint apósoméknál. Mi lesz belőle?)

Akkor ki jön? Boga, Gabek, Panzej?
Írom mindenesetre az útvonalat mindjárt.

prücs

 
 


Én még nem tudom. Alapvetoen nagyon szeretnék, de olyan nehéz felcihelodni.. Ha a férjem is jönne, szívesebben nekivágnék. Apropó, johetnek/lesznek férjek?

A

Kép
Kép
 
 


Óóó! Jól látom, új babánk van?? :D
Isten éltesse sokáig a kis Andrást!
Gyönyörű neve van!! Rita, ha lesz időd majd gyere mesélj!!

Puszi:
A

Kép
Kép
 
 


Sziasztok,

Prücsök: Írtam mailt, köszönöm a tiédet. Én most nagyon bizonytalan vagyok, lehet holnap elmegyünk a gyerekdokihoz és majd ha ő áment mond, akkor mégis megyünk. Úgy néz ki, hogy Abynek már semmi baja, de senkit nem akarunk megfertőzni, a szemcseppet holnapig kell adni. Na majd meglátom.

Boga: Mintha az én Bálintimről írtál volna 2 éves kora körül. Nálunk nagyon nagy szenvedés volt minden déli altatás, ettől függetlenül következetesen altattam minden délben, mert különben estére iszonyat dilis volt. Legalább egy óra volt az altatási procedúra minden délben, meséltem neki, simogattam, lenyomtam az ágyba, ha felkelt, könyörögtem, sírtunk, volt minden nálunk is. Meglett az eredménye, mert egyre rövidültek ezek az altatási idők. Az igazi áttörést azonban az ovi hozta meg. Ott első perctől aludt, mint a kisangyal (idén februártól alszik az oviban). Azóta itthon is alszik délben szépen, kivéve ha ki van emelve az itthoni környezetéből (anyósoméknál vagyunk , kirándulni megyünk valahová) viszont ilyenkor is ragaszkodom neki a csendes pihenőhöz, ledőlünk egy órára, mesét nézünk, vagy olvasunk, simi-simi, beszélgetés van ágyban fekve. ha nem is alszik el, azért estére nem olyan nyűgi ilyenkor. Illetve még anyukáméknál is alszik délben, mert anyu is következetesen altatta mindig, ha ott volt és megszokta, hogy ott is az a "rend". Szóval én csak azt tudom tanácsolni, hogy légy kitartó, és maradj ott vele, amíg el nem alszik.
Ja meg még egy dolog, hogy minél korábban tettem le aludni annál hamarabb aludt el, ha húztuk a dolgot, akkor már átesett a holtponton és nem ment.
Sok erőt és kitartást kivánok, mert én aztán tudom milyen ez!

Szép estét!
Lilla

 
 


Anita,
A férjek többnyire dolgoznak - az enyém legalábbis -, de ez ne tántorítson el benneteket. Jöhet bárki férjestől.

Még egy dolgot előrebocsátok: a szőnyegünk borzalmas állapotban van :oops: , ezt nézzétek el nekünk. Még nem szántam rá magam a cserére, mert Blanka nem kíméli, főleg ilyenkor nyáron, mikor a medence, kert, lakás útvonalon közlekedik mezítláb naphosszat és a takarítógép se segít már rajta. Szóval látott már szegény mindent...

prücs

 
 


Sziasztok!

Régen írtam, de azért szorgalmasan olvasgatok...

Rita! Gratulálok nektek a kispicúr érkezéséhez, minden szépet és jót kívánok!

A talinak nagyon örülök, tudjátok, sokszor szorgalmaztam már én is a dolgot, de sajnos mi sem tudunk menni :( :( :( , mert Tamással a hétvégén a kórházban voltunk, kruppos lett a lelkem, hétfőn du jöhettünk haza és még nem merem közösségbe vinni. Szóval nagyon-nagyon sajnálom, és már várom a következő talit, hátha végre azon ott tudunk lenni. :)

Most mennem kell, sziasztok,
Móni

Kép
Kép
 
 


Prücs, nem fogsz örülni, de mi sem tudunk menni. Bejelentkezett a férjem nagymamája holnap délután háromra. Én egyébként is szívesebben mennék a férjemmel, mert így hárommal nekivágni egyedül, míg Palkó ilyen pici, nem szívesen. Csak lemenni a játszótérre fél óra előkészülés. Hozzátok eljutni meg egy nagyobb kirándulás! Mi lenne, ha átraknánk a dolgot? Esetleg úgy, hogy más párja is el tudjon jönni? Persze nem én vagyok a vendéglátó, bocsánat, hogy beleszólok... :oops: De én tényleg szívesen mentem volna..

A

Kép
Kép
 
 


Lányok,
Át ne rakjuk a már a talit, aki tud, az jöjjön holnap. :)
De lehet még a nyáron nálunk tali, addigra a medence is használható lesz és banzájozhat az aprónép. Rajtam nem múlik.

prücs

 
 


Sziasztok,

sajnos mi már biztos, hogy nem megyünk holnap. Nagyon reménykedtem, és bár Aby teljesen rendben, de ma felhívtak az oviból, hogy menjek Bálintiért, mert összehányt mindent. :( Azt hittem csak kis gyomorrontás, de azóta túl vagyunk egy 40 fokos lázon is (negyed órán át prizniceltem, mire lement neki), és az orvoshoz is elvittem, kiderült valami vírusfertőzés :( Állítólag két nap alatt átmegy rajta, de ugye abban a holnapi nap is benne van.

Holnapra jó szórakozást Nektek!

Sajnálom :( :( :( :(

Lilla

 
 


Jajjj, mi ez a sok lemondás??? :roll:

Nekünk jó, de jön még valaki?

Menjünk-vagy ne menjünk?

Gabek

Kép

Kép
 
 


Sziasztok,

Hát ma igazán minire sikerült a tali, csak Gabekék jöttek. Blanka ugyan kicsit nehezen oldódott az elején, de aztán Gergővel nagyon egymásra találtak. Gergő haza sem akart menni. :)
Remélem legközelebb kevesebb baci találja meg a gyerkőcöket és többen leszünk - akár nálunk, akár máshol.

prücs

 
 


Sziasztok,

Mindenki bánhatja, hogy nem jött Herceghalomra, mert gyönyörű napsütés volt :) , gyerekeket lefárasztó szuper óriási trambulin :lol: , nagy kert :) , hinta :D , csúszda :) , két nagyon jófej kutya :D , sok játék a lakásban is :) , finom házi készítésű epres fagyi :wink: , no és persze a remek házigazdák: Prücsök és Blanka :) :D :lol:

Mi nagyon jól éreztük magunkat, köszönjük :-)

A srácok persze hazafele elaludtak, ismét nagy tettet hajtottam végre, kiszedtem a kocsiból, felhoztam őket az 5. emeletre és lefektettem mind a kettőt úgy, hogy nem is ébredtek fel. Gergő első kérdése ébredésnél: És a Blanka hol van???

Köszi a képeket is,

Üdv,

Gabek

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!
Örülök, hogy az egészen mini tali jól sikerült, nekünk a csütörtök már kevésbé.

Este játszottak a kölkök, Mir közben hanyattesett a kövön, enyhe agyrázkódása lett (negyedóráig bágyadt volt, aztán hányt egyet, irány az ügyelet), a Madarászban vendégeskedtünk szombat reggelig (két nap széken ülve "aludni", brrr), szerencsére nem lett nagyobb baja, még egy hétig kímélni kell (hahahaha, arról híres a nő...).

De egész hétvégén vadul pótoltuk az alváshiányunkat (mondjuk ráteszem éjjelre a légzésfigyelőre megint, a héten), ő sem volt hozzászokva a hajnali ötös ébresztőhöz, meg iszonyú ricsaj volt egész nap, napközben is alig aludt, első éjszaka nem tejcsizhetett, az sem sokat segített neki.

Már megkértem, hogy hagyja ezeket a tréfákat, az évi egy kórházjárás helyett inkább elmegyek vele egy velnesszhétvégére vagy bármi csajos programra, csak ne csinálja már ezt velem. (Persze a Brúval is kell akkor valami, mert már kezd az a benyomásom támadni, hogy össze akarja törni magát az elmúlt két napban, hogy akkor meg vele legyek együtt két napig, brrr.)

Remélem, mindenki ennél már csak jobban van, szép napot mindenkinek!

Tücsi


Sziasztok!
Örülök, hogy az egészen mini tali jól sikerült, nekünk a csütörtök már kevésbé.

Este játszottak a kölkök, Mir közben hanyattesett a kövön, enyhe agyrázkódása lett (negyedóráig bágyadt volt, aztán hányt egyet, irány az ügyelet), a Madarászban vendégeskedtünk szombat reggelig (két nap széken ülve "aludni", brrr), szerencsére nem lett nagyobb baja, még egy hétig kímélni kell (hahahaha, arról híres a nő...).

De egész hétvégén vadul pótoltuk az alváshiányunkat (mondjuk ráteszem éjjelre a légzésfigyelőre megint, a héten), ő sem volt hozzászokva a hajnali ötös ébresztőhöz, meg iszonyú ricsaj volt egész nap, napközben is alig aludt, első éjszaka nem tejcsizhetett, az sem sokat segített neki.

Már megkértem, hogy hagyja ezeket a tréfákat, az évi egy kórházjárás helyett inkább elmegyek vele egy velnesszhétvégére vagy bármi csajos programra, csak ne csinálja már ezt velem. (Persze a Brúval is kell akkor valami, mert már kezd az a benyomásom támadni, hogy össze akarja törni magát az elmúlt két napban, hogy akkor meg vele legyek együtt két napig, brrr.)

Remélem, mindenki ennél már csak jobban van, szép napot mindenkinek!

Tücsi


Sziasztok!
Örülök, hogy az egészen mini tali jól sikerült, nekünk a csütörtök már kevésbé.

Este játszottak a kölkök, Mir közben hanyattesett a kövön, enyhe agyrázkódása lett (negyedóráig bágyadt volt, aztán hányt egyet, irány az ügyelet), a Madarászban vendégeskedtünk szombat reggelig (két nap széken ülve "aludni", brrr), szerencsére nem lett nagyobb baja, még egy hétig kímélni kell (hahahaha, arról híres a nő...).

De egész hétvégén vadul pótoltuk az alváshiányunkat (mondjuk ráteszem éjjelre a légzésfigyelőre megint, a héten), ő sem volt hozzászokva a hajnali ötös ébresztőhöz, meg iszonyú ricsaj volt egész nap, napközben is alig aludt, első éjszaka nem tejcsizhetett, az sem sokat segített neki.

Már megkértem, hogy hagyja ezeket a tréfákat, az évi egy kórházjárás helyett inkább elmegyek vele egy velnesszhétvégére vagy bármi csajos programra, csak ne csinálja már ezt velem. (Persze a Brúval is kell akkor valami, mert már kezd az a benyomásom támadni, hogy össze akarja törni magát az elmúlt két napban, hogy akkor meg vele legyek együtt két napig, brrr.)

Remélem, mindenki ennél már csak jobban van, szép napot mindenkinek!

Tücsi


Sziasztok,

Nagyon leültek a hsz-ek... csak nem beindult a nyaralási szezon? :)
Blanka vasárnap elment anyósomékkal Ajkára, így egyedül maradtam. Az egyik szemem sír, a másik meg nevet, mert nagyon meglepett a mehetnékje, de a jelek szerint jól érzi magát és csütörtökön jön vissza mamáékkal. Addig én is haladok egy csomó elhúzódó dologgal és jövő héten már együtt megyünk Ajkára.

Blanka azóta is emlegette Gergőt és Dávidot, igaz időnként Gergő az apukája lett Dávidnak. :D

A betegek remélem meggyógyultak időközben.

Sara,
Mi lett a málnából? Szörp?
Nálunk most meggy szüret van.

Boga,
Mi újság a délutáni alvásokkal?

Képzeljétek, ma megjött az értesítés az óvodai felvételről. :) És állítólag nem is lesz olyan magas a létszám, valahogy 30 alatt sikerült tartani, amit nem bánok. Állítólag az óvónők is egész jók, idősebben és összeszokott kis párost alkotnak.
Még az érdekelne, hogy van a faluban egy ikerpár, ahol az egyik kislány enyhén down-os és örülnék, ha ők is "velünk" járnának, szokják a gyerekek a másságot.

Na elteszem magam.
prücs

 
 


Sziasztok!

Tucsi, sajnalom a tortenteket, az utso mondatod tenyleg brrrr :?

En most nyakig allok a malnaban (30 kg :D ), ezert a nagy csend.
nem vagyunk nagy szorposok, csak lekvar keszul belole, NAGYON finom!!!

Rita, nagyon varom mar, h jelentkezz friss hirekkel, remelem jol vagytok!

Tundi???

pusz mindenkinek,

Sára

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Először is:
Rita: Gratulálok Andráshoz, egészséget és sok tejcsit kívánok!

Vagyogatunk mi is.
Sok minden nem történik Velünk, így nem nagyon van mit írni.

Dokit, ill. kórházat váltottunk, meglátjuk, hogy jó döntés volt e.

Kiderült, hogy kék kukisunk lesz, így nagy bajban vagyunk név ügyileg, ugyanis már Iminek sem volt egyszerű nevet találni, így lett apja után Imi. na de nem lehet Imi 2, Imi 3... Na mindegy van még egy pár hónapunk, hogy kitaláljuk.

Most már kicsit aktívabb vagyok, nem kell már annyit feküdnöm, gyorsabban is telnek a napok.

Tücsi!
Jobbulást Mirának. Üzenem Neki ,hogy vigyázzon magára.
Imi is nagyon aktív gyerek, de szerencsére nagyon ügyesen tud esni, de tényleg. Állítólag én is ilyen voltam. Minden rosszban benne voltam, de soha semmi bajom nem történt.
Már írni akartam, hogy mikor bejelöltél iwiw-en hirtelen nem tudtalak hova tenni, aztán a gyerkőcökről már rájöttem és hát teljesen másmilyennek képzeltelek. :roll:
Megnéztem az önéletrajzodat, le a kalappal!!! Röviden és tömören. :)

Prücsök!
Milyen oviba megy Blanka Panka? Állami, vagy magán?

Imit is felvették oviba (állami), nem volt egy egyszerű eset :twisted: mivel szeptemberben tölti csak a 3-t.

Ha lenne egy tali, Pesten, lehet mi is el tudnánk menni. Hmmm? Valaki?

Tündi

Tündi
Kép
Kép
 
 


Sziasztok,

Gergőt is felvették az oviba, sőt tegnap már szülői értekezleten is voltam :-)) Nagyon szimpik voltak az ovónénik, remélem jól választottam, eddig minden nagyon pozitívnak tűnik.

Prücsök
Az utolsó mondataid egyikében benne volt, hogy ne menjünk előre, hanem forduljunk meg, mert az utcátok zsákutca. Ez annyira megragadta Gergőt, hogy azóta is emlegeti Blankát, aki zsákutcában lakik. este azt monda amikor hazajöttünk: Apa, tudod hol voltunk? Zsákutcában :-)
Minap találkoztunk egy másik Blankával, megkérdezte tőle, hogy ők is zsákutcában laknak-e?

Üdv,

Gabek

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Tündi,
3 kis pasi! :shock: Nem lesz semmi! :wink: Biztos nagyon jól meglesznek hárman. És majdcsak lesz nevük is. ;) Örülök, hogy a kezdeti nehézségek után most már minden rendben és nem vagy már szobafogságra ítélve.
Melyik kórházra váltottatok?
Blanka állami oviba megy. A közelben olyan magánovi nincs, ami olyan extrát nyújtana, hogy fizetnék érte. Ez meg helyben van, az ovis társak már ismerősök lesznek, hiszen haverok és van egy csomó dolog itt is, amire járhat a gyerkőc: jazzbalett, torna, angol, kosár... szóval nagyon nem is akartam erőltetni a magánovit.

Mi benne lennénk egy budapesti taliban is. A jövő hét még jó, aztán utazunk 1 hétre, aztán leszünk megint...

Ma visszakaptam a lányomat. :D Olyan sokat okosodott, be nem áll a szája. Imádom! Persze rendetlenkedni sem felejtett el. És már második hete szobatiszta éjjel-nappal.

Lilla,
Tényleg, Bálinti milyen cd-kel tanul az oviban angolt? Nem tudom itt mi lesz, de lassan én is vennék neki valami angol nyelvűt...

Gabek,
Tőled is elfelejtettem kérdezni, milyen dvd-ket néztek angolul? Meséket vagy valami spec angol nyelvoktatót?
Nálatok aztán hamar volt szülői. Itt még híre-hamva sincs. Viszont ma kiszabtuk egy garnitúra ovis ágyneműhuzatot.

Most megyek, mert civil fórum lesz a faluban. Elkezdtem közösségépítő életet élni. :)

prücs

 
 


Sziasztok!

Bocs, most láttam csak, hogy háromszor is elment az előző hozzászólásom, érdekes; biztos a gép is tudta, hogy nagyon kibeszélném magamból.

Köszönjük az érdeklődést, megvagyunk, Mirát rém nehéz visszafogni egész héten, szerencsére úgy tűnik, kutya baja. Bár mintha (mintha és kivéve, amikor nem) óvatosabb lenne, nem ront neki az ajtó előtti három lépcsőnek, hanem megvár és megfogja a kezem, meg óvatosan megy át a terepakadályokon, mintha hajlandó lenne megérteni, hogy kicsit vigyáznia kell magára. (Sőt, Brú is kevésbé kaszkadőrködik.)

Tündi, át is adom az üzeneted. :)

Három fiú - hohó, jól hangzik nagyon. :) Remélem, most már rendeződnek a dolgok veletek.

Na, kíváncsi vagyok, milyennek képzeltél. :) Én benne lennék egy pesti találkozóban (mondom most, de pont ma sikerült bevergődni a városba a csajszival és egész jól bírta), akkor elmesélhetnéd. Nekem a csütörtök vagy a péntek lenne jó alapértelmezésben.

Gabek, Prücs, gratulálok az ovihoz - mondjuk mókás, hogy már ez is hír, de tudom, hogy tényleg az, mi is mentünk, nézelődtünk, izgultunk, barátnőm gyerekét meg nem vették fel a körzeti oviba.... És hát tényleg nem mindegy, milyen helyen töltik a napjukat a gyerekek.

Ja és Blankának a szobatisztasághoz is gratulálok, tényleg egy pillanat alatt mehet a dolog, ha megvan az elszánás is a kölkök részéről.

Prücs, megnéztem a blogodat, nagyon szépeket csinálsz, nagyon ügyes vagy.

Ha szereted a savanyúságokat, akkor van egy savanyú (nem kovászos) uborka receptem, nagyon hamar megvan és mire kihűl, ehető, állítólag bármikor meg lehet csinálni, sima kígyóuborkából is. Ezt még nem próbáltam, de a jelleget tekintve hihető. Érdekel?
(Ja és tudok néhány nagyon jó kenyeres-kelttésztás honlapot, ha az érdekel.)

A lidlis jégkrém készítő meg nagyon jól működik, mi tavaly vettünk egyet, most megint volt, vettünk is egy tartalékot (vagy ha nem lenne elég egy adag :P ). Szörpből csináltam eddig mindig (azt tuti megeszi mindenki), el kell azért találni, hogy elég édes legyen, de megfagyjon még. :)

Viszont ma szüreteltük a málnánkat (van pár bokor, szegényeket nem gondozzuk vagy teljesen ötletszerűen, de leginkább élni hagyjuk őket - ezt mondjuk meg is hálálják), Mira nagyon ügyesen csinálja és szívesen is eszi, meg etet vele minket, az nagyon helyes. De annyi lett a pár tövön, hogy nem fogjuk felenni, úgyhogy holnap joghurttal és mézzel fagyit csinálok belőle, szerintem úgy még Brú is megeszi.

Tényleg, Sára, hogy készíted a málnalekvárt? Nagyon ritkán kapni, de szeretem nagyon, meg sütibe nagyon finom.

Prücs, a színezéssel, rajzolással se aggódj szerintem. Azt olvastam, hogy néha érdemes egy-két apróbb dolgot megmutatni a gyereknek, de nem kell erőltetni; esetleg érdemes mással próbálkozni, pl. aszfaltkrétával vagy az udvaron rajzolással, maszatolással - de lehet, hogy az oviban kedvet kap a többi gyerek között. A kézügyessége meg csomó más dologgal fejleszthető (gyöngyözés, akár tésztával, gyurmázás - dagasztás ;) -, ragasztás - pl. krepp papír galacsinokból kép - esetleg az üvegmatricázás megtetszene Blankának).

Brú eleinte csak járműveket volt hajlandó rajzolni, most meg nem túl rég kedvet kapott az együtt rajzoláshoz, eleinte engem utánzott, aztán már nélkülem is volt kedve rajzolni, de én nem voltam hajlandó járművet rajzolni, kiderült, hogy jópofa sárkányt, halat, madarat, oroszlánt, tigrist, fát, házat, felhőt, nyuszit és virágokat is tud. Mondjuk látszik, hogy totál gyakorlatlan, de legalább kedvet kapott, innentől már jobb a helyzet. Színezni régen színezet, de azt is abbahagyta, de most azt is újrakezdte, de pl. a kifestői nem érdeklik annyira, mint a saját korábbi vonalas rajzainak a kifestése, az pl. tök jó; meg így pillanatok alatt tudok neki kifestőt gyártani. :)

De komolyan is vettük, mert kitettük a lépcsőházba a naaagy rajzait (meg a Mira kis firkáit), kiállítás van, mindenkinek meg is kell nézni, aki jön hozzánk.

Brú gyurmázni sem volt igazán hajlandó (ki hinné: csak buszt meg autót gyártott), de most, hogy a Mira rákapott, kitört rajta, hogy ő is tud olyan jól gyurmázni mint Mir. (Homokformák gyártásával ugyanez a helyzet :) )

Na megyek, mert Mira hiányol, szép napot mindenkinek!
Még gyorsan: Timi, Muzsu, Alziza, merre jártok?

Tücsi


Lenne egy kérdésem: Ti milyen meséket, mesekönyveket olvastok mostanában? Mi a sláger?

Nálunk Anna és Peti még mindig favorit, de én már kicsit unom és szeretnék rövid, kedves esti meséket Blankának... csak kevés az ötletem. Most ha hosszabb mesébe kezdünk, akkor csak egy részét olvasom el, de másnap nem kezdhetem az előző napi végétől, mert ő még nem emlékszik rá, hol hagytuk abba... Vagy tévedek?
Ötletek?

köszi,
prücs

 
 


SZiasztok,

Bár Abigél ma nemalvóst játszik, de meglepő módon mégse nyűgös és egyedül eljátszik ezért jöttem kicsit.
Mondjuk idegesít, hogy miért nem alszik ma egész nap, mindössze fél órát délelőtt... nem szokott ő ilyet csinálni. Biztos estére már egész jó állapotban lesz...

Prücsök: Nálunk is Anna, Peti a sláger már régóta. Nagyon szereti Bálinti. Hogy ne unjuk meg mindig vásárolunk belőle egy újabb kötetet, aztán visszatérünk a régiekhez, ha már az újat agyonolvastuk :) Ezen kívül még Thomas a gőzmozdony könyv, annak asszem 10 része van, mindegyikben 3-5 mese. Van egy Álomba ringató mesék című könyve, amiben rövid kis mesék vannak, azt is szoktuk neki mesélni, ha nem követeli visítva Annáékat vagy Thomast. Ezen kívül Szepesi Máriának a Bolondos szerszámok című könyvét szereti még, ez ilyen kimondottan ovisokról/ovisaknak szóló meséket tartalmaz, kifejezetten helyes könyv.

Angol CD: Ők az English for Infants-ból tanulnak, eddig 1-3.-ig vették, és azokat a CD-ket hallgatjuk.
Szerintem nagyon jó, mert minden nóta valamilyen téma köré csoportosul, köszönés, család, színek, testrészek...stb és ahogy énekli meg is tanulja őket.

Kelttészta: Azt csak egyszer kell elkezdeni... nekem is először ez az élesztős dolog kicsit furi volt, de aztán miután először dolgoztam vele, már nem. Mostanra sokkal jobban szeretek ilyesmit sütni, mint krémeset.

Tündi: Csak nem Limara péksége??? Nagyon jó, nagyon szeretem. (mármint a honlap)

Ovisoknak gratulálok! Bálinti nagyon szeret járni, biztos majd a Tieiteknek is nagy élmény lesz. Mondjuk sok bolondságot eltanulnak egymástól, de sok jót is tanul, és itt nemcsak azokra a dolgokra gondolok, amit tanítanak neki, hanem pl Bálinti jobb alvó, jobb evő lett az oviban.

Tündi: Három fiú??? Nem semmi. Valamiért én is fiúkra gondoltam, Te olyan fiús anyuka típus vagy :) Hú, most látom a vonalzóda,t hogy már majnem a felénél vagy, illetve ha azt vesszük, hogy az ikrek korábban szoktak pár héttel jönni, akkor már túl vagy a felén. A nevek.... hát fiúnak tényleg nehezebb. Mi is bajban lettünk volna, ha Abica nem kislány lett volna.

Ja, és a talit nagyon sajnálom, hogy kihagytuk. Remélem legközelebb mindenki egészséges lesz, és el tudunk menni.

Szép napot, megyek mert véget ért a békés játék.

Lilla

 
 


Tücsi,
Jöhetnek a kelttésztás, uborkaeltevős honlapok, receptek. Hosszú még a nyár (már ha egyáltalán nyár van), hátha lesz időm belejönni.

Most viszont vár a vasalás.
Nagy a csönd. Merre jár a társaság?

prücs

 
 


Sziasztok!

Bocs, hogy így eltűntem, köszönöm a gratulációkat! Jól vagyunk, meg vagyunk, csak szerettem volna szüléstörténettel jönni, de egyelőre még nem sikerült összehozni. :oops: Pedig jó dolgunk van, itt vannak a nagymamák, illetve múlt héten mi voltunk ott. Szóval egyelőre még nem vagyok teljes fordulatszámon kihasználva - szerencsére.

András nagyon jó baba, teljesen más, sokkal nyugodtabb, mint Máté volt! Egyelőre nincs hasfájás, legalábbis nem vészes, és egyébként meg csak alszik, eszik. Ha tudnám, hogy mindegyik gyerekem ilyen lesz, akkor kb még ötöt bevállalnék. :lol: :wink:

Sajnálom, hogy mi sem voltunk talin, de azt hiszem, ez most bocsánatos bűn a részünkről. :lol:


Prücs, nálunk is Anna és Peti megy, és anyukám mindig hozza az újabb kötetet, úgyhogy egyelőre az a nagy sláger. Meg van még egy jó sorozat: Állatokról kicsiknek, Nemzeti Tankönyvkiadó. Egy oldalon egy állat, sok kép, kevés szöveg, és a végén vannak rejtvények is. Ezt is nagyon szereti Máté.

Na, megyek, mert ébred a kisebb, és követeli a jussát. 8)
Puszi,
Rita

Kép

Kép
 
 


Ja, a vonalzómat ki kellene már cserélni...

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!!!

Mi is megvagyunk am, csak nyaraltunk kicsit kinti csaladdal. Nagyon szupi volt :D Lujzinak jo fura volt eloszor sok idot egyutt lenni a bovebb csaladdal, es most ugy tunt, zavarta, h mindenki portugalul karattyol korulotte, de fokepp az, h rajtam kivul nem erti ot senki. Azt hittem, 10 nap alatt el kezd majd alap szavakkal kommunikalni, mert erteni mindent ert, de nem igy lett...

Jott utanam mindenhova, mint egy kiscsibe, ami nem ujdonsag, de most meg inkabb...

Lanyok!
Nekem sem sikerult elkerulnom azt, ami minden kisgyerekes anyukat utol er elobb utobb: kedves ferjem megajandekozott egy 5 napos kulfoldi uttal... LUJZI NELKUL!!!! En teljesen kikeszultem, minden este bogok, ugy erzem, tul hosszu ez az ido, Lujzi meg sosem toltott nehany oranal tobbet nelkulem...

Legszivesebben lemondanam az egeszet, de egy kosar penzrol van szo... Tud vki vmi batorito sztorival megnyugtatni :o :o :o ????

Prucs
1millio bocs, h meg nem is szoltam, h nem jutunk el a talira, a noverem varatlanul idehozta kicsi Arturt, h vigyazzak ra, dokihoz ment, nem tudta mikor jon, jo soka is jott, a 2 gyerek meg ugy megtepazta az idegeimet (Lujzikam felfedezte, h ha musirast produkal, Artur lebiggyeszti a szajat es keservesen sirni kezd, igy a 2 gyereket 2 kulon szobaba tettem, es rohangaltam egyikhez, masikhoz megnugtatni...), h ki is ment a fejembol, h szoljak... Mea culpa!
Mi meg Bogyo es Babocazunk 1000rel, ill uj kedvenc a Boribon.

Udv mindenkinek :wink:

Kép
 
 


Sziasztok!
Nálunk takonykór, egyébként megvagyunk.

Nagyon technikai leszek.
Könyvek: Mazsola, Megint Mazsola, Mazsola és Tádé, Én már óvodás vagyok, Pincérfrakk utcai cicák, Thomas-os könyvek, Kisvakondos könyvek

A Szabó Ervin könyvtárak szoktak leselejtezni gyerekkönyveket (is), 30-50-100 forintért lehet venni őket, sokszor nagyon-nagyon jókat lehet találni, ajánlom mindenkinek.

Uborka recept:
Gyors savanyú uborka
Alapvetően az eltevésre árult kis ubikat (max. 10 centis) kellene használni, de állítólag meg lehet csinálni kígyóuborkából is, én kipróbáltam a kb. 3-4 centisre vágott répával is, az is tök jó, lehetne esetleg kisebb. A lényeg, hogy ne legyen fonnyadt az alapanyag.
Egy nagy (5 vagy 3 literes) üveget tele kell rakni az előkészített uborkával (kb. 1,5 kg férhet bele egy ötliteres üvegbe, de ezt elég találomra mondom).
Úgy kell előkészíteni, hogy meg kell mosni, be is áztatni, hogy a föld tutira eltűnjön. Aztán le kell vágni a két végét (kicsit csak) és be kell vágni (mintha negyedelnéd, de ne vád el teljesen).
Az előkészített uborkát körbe kell beleállítgatni, a közepébe egy csokor száraz (vagy friss) kaprot kell tenni. Utána dobni pár gerezd összevagdalt fokhagymát, két kisbaba-marok egész borsot, meg koriandert (na, az nem volt).
Utána 3 liter vizet, 3 (bő) evőkanál cukrot, 2 (bő) evőkanál sót és egy 1 dl 20%-os ecetet (hát, itthon 15%-os volt, úgyhogy találomra 1,1 dl-t töltöttem) fel kell forralni lobogásig és rá kell önteni az uborkára. Irány a hűvös, ha nagyjából kihűlt, fedő rá és kész. Ha teljesen kihűlt, ehető. Jó.

Honlapok
igen, Limara péksége az egyik: http://limarapeksege.blogspot.com/
Max konyhája a másik: http://maxkonyhaja.blogspot.com
Házias konyha: http://thechefviki.blogspot.com/
Garffyka: http://garffyka.blogspot.com/
E Margit kenyeres oldala: www.gportal.hu/emargit
És a másik Margit kenyeres oldala: http://margit2.uw.hu/receptek.htm

Jó sütés-főzést mindenkinek!

Néhány ötlet Móninak: mostanában lecsót csináltam, paprikás csirkét, csirkehúslevest és a főtt húst még kicsontozva megpirítottam fűszeresen, ehhez krumplit és zöldsggel főtt bulgurt adtam (ezt ismételni kellett), csokis perecet (a politikailag korrekt verzióban delma light-ot, porcukorral és karobbal kevertem, azt tettem rá mázként) á lá Chef Viki, amerikai palacsintatésztát meggyes lepényként sütöttem meg, készül még a héten sárgaborsó főzelék, kuszkuszt is akartam csinálni, de mivel származási hely nem volt rajta, inkább kidobtam (durumbúza dara, a fuzárium fertőzés miatt), ezért a müzliszeletet is mellőzzük egy ideig, csinálok majd még őszibarackos babakekszet is (zabpelyhes, cukros, tojás és tej nélküli).

Boga, szerintem bőgni semmiképp se bőgj!

Nekem ez a helyzet ismeretlen, csak hasonlóba kerültem eddig (többnapra én csak kórház miatt váltam el Brútól, de sajnos már többször), de azt gondolom, hogy Lujzi nyilván ellesz azzal, akire hagyod - máskülönben nem is hagynád rá :) míg hallótávolságon kívülre kerülsz, nyűglődni is fog, utána jó eséllyel abbahagyja és rettenetesen örülni fog neked, ha hazaérsz. És rettenetesen anyás lesz napokig. :)

És ha a férjed ezzel lepett meg, örülj neki és tartsd szem előtt, hogy nyilván minimum neki fontos, hogy kettesben is legyetek - de biztosan te is élvezni fogod. Használd ki a nyugit. :)

Vagy ha végképp rosszul érzed magad a dologtól, akkor puhatold ki, hogy nem csak úgy gondolta a férjed, hogy te örülnél ennek és valójában ő is elvan az út nélkül. De ezzel azért óvatosan, nehogy a lelkébe taposs, a pasiknak nagy lelkük van, nem?

Én azt hiszem, átérzem, hogy miért bőgsz - de közben meg azért egy rém kedves jelzése annak, hogy a férjed szeret, igényt tart rád ő is, nemcsak a házvezetőnő-bébiszitter kategóriába sorol. Vagy tévedek?


Szép napot mindenkinek!
T.


Üdv csajok:)

Lassan de biztosan meglesz a válóper is...1,5 év után...

Épp nevettem ezen valamelyik nap, hogy sem együtt élni vele sem elválni tőle nem lehet...

Mi/én jól megvagyunk...
Katus megy oviba, nekem lejárt az első munkás évem:)

Látom mindenki szépen gyarapszik családügyileg.:))
ÉLJEN:)))

Boga, csak egy jó tanács, tessék abbahagyni a sírást:) irány a pároddal, nyugiban pihenni, tessék NŐNEK lenni, vadítónak és szépnek lenni:)))

Lujzi kibírja, sőt imádni fog ha hazaérsz:)))

Most el, a bölcsis zsarnokért:)))
 
 


Sziasztok!

Dinaaaaaaaaa!
De jo h jottel:)))
Remelem, tenyleg jol vagy! Munkavaltas nem tortent? Egyetemnek vege?

Tucsi, Dina
Koszi hsz-ket, mar jo uton jarok afele, h akarjam elvezni is a kis "kenyszerszabadsagot" :wink: KOSZI!

Kép
 
 


Sziasztok!

Dina, de jó, hogy te is itt vagy! Olyan jó lenne találkozni valamikor!

Boga, csatlakozom a többiekhez! Tessék elmenni a pároddal, és nagyon élvezni minden perc kettesben töltött időt! Szerintem téged jobban meg fog viselni a távollét, mint a gyerkőcöt. Máté két évesen még jóformán észre sem vette, hogy leléptünk 2-3 napra, bár lehet, hogy ez gyerekfüggő. Mindenesetre szerintem sem árt, hogy idejekorán bevezetitek, hogy néha kettesben leléptek. Nehogy az legyen, hogy Lujzi leérettségizik, ti meg néztek egymásra a pároddal, amikor kettesben maradtok, hogy ki is lakik velem... :lol: :lol:

Éééés akkor ha megengeditek, felrakom a szüléstörténetemet. Tegnap végre kiizzadtam magamból, de előre bocsátom, hogy nincs olyan írói vénám, mint Panzejnek....

Íme:

"Egy csütörtök este kezdődött. A rácsos ágyat ildomos lett volna már felszabadítani, de Máté fiúnknak még nem volt meg a nagyágya, el kellett hát menni venni egyet. Róttuk a kilométereket a Kikában, és éreztem, hogy bizony-bizony fájogat, ahol illik. Egy másik vásárló meg is kérdezte, hogy mikorra várom a babát. „Egy-két hét” – mondtam, de közben arra gondoltam, hogy ha így fáj, akkor lehet, hogy még aznap éjjel szülünk.

Hát, nem szültünk. Még mindig fájogattam, ahogy berendeztük a gyerekszobát, de éjfélkor, ahogy lefeküdtem, ritkultak, és elaludtam. Másnap déltájt kezdődött újra. Egyedül voltam otthon a naggyal, és délután négyre már a sikítófrász környékezett, mert nem tudtam eldönteni, hogy most jóslófájásaim vannak, és úgy elmúlnak, mint előző éjjel, vagy hívjam haza lóhalálában apát, és menjünk a kórházba. Fájtak rendesen, de csak akkor voltak rendszeresek (6-7 percesek), amikor nyugalomban voltam. Mozgásra („anya, vigyél el kakilni”, „anya, hozzál vizet az itókás üvegembe”) teljesen kiestek a ritmusból, hol tíz percre jöttek, hol háromra. Mindenesetre lezuhanyoztam, és pakolgatni kezdtem. Aztán mégis hazahívtam az uram. Abban azért megegyeztünk, hogy nem kell taxit hívnia, jöhet BKV-val, annyira talán nem sürgős a dolog. Felhívtam a szülésznőmet, Etát is, de ő is elég bizonytalannak tűnt. Abból nem lesz baj, ha találkozunk a kórházban – így hatra szépen az egész kompánia (Máté, apa, én, a vajúdó csomag, a kórházi csomag, na meg a szoptatós párna) bevonult a szülészetre.

Eta megvizsgált, és még mindig nem lettünk okosabbak. Szűk kétujjnyi volt a méhszáj, tehát több, mint előző nap a nőgyógyászati vizsgálaton, de várnunk kellett, hogy lássuk, hova fejlődik a dolog. Aznap nagyüzem volt a klinikán, egyre csak záporoztak befelé a tolófázisban lévő kismamák – és ez nekem nagyon jól jött, ugyanis mindenki békén hagyott. Igaz, hogy emiatt a frissiben elfoglalt szülőszobából is kitessékeltek egy időre, de nekem nagyon jó volt kettesben sétálgatni a párommal a folyosón. Eta néha megcétégézett, néha megvizsgált, és ahogy telt-múlt az idő, kezdett úgy tűnni, hogy valóban szülök én is. A méhszáj ugyan lassan nyílt, de engem nem zavart a tempó, az volt a lényeg, hogy nyílik.

Éjjel háromnegyed tizenkettőkor, háromujjnyi méhszájnál burkot repesztettek. „Most kezdődik a tánc!” – gondoltam, és igazam lett. Addig is azt hittem, hogy nagyon fáj, de tévedtem. Ami ezután következett, az a fájdalomról alkotott minden elképzelésemet felülmúlta. Epidurált az előző császár miatt nem kaphattam. Viszont biztos vagyok benne, hogy felszabadult valamilyen hormon a szervezetemben, mert olyan kába lettem, hogy teljesen átalakult az időérzékelésem. Már nem követtem az órát, fájástól fájásig éltem, és ha beszéltek hozzám, arra sem volt képességem, hogy az illető szemébe nézzek. Mint amikor már ébren vagy, hallod, hogy hozzád szólnak, de nem tudod kinyitni a szemed. Labdán vajúdtam, és egy lepedőn, a földön, félig térdelve, hátra hajtott lábakkal. Örültem ennek a pozíciónak, jobbnak tűnt a többinél.

Közben végig azt vártam, mikor hangzik el a verdikt: túl sokáig vajúdik, most már megyünk a műtőbe. De ezt senki nem mondta. Bekötöttek egy branült (ez kötelező, ha korábban már császároztak), de semmi más beavatkozás nem történt. Aztán Eta azt mondta, hogy „be kell konfigurálni a gyerek fejét”, mert még mindig túl magasan van. Úgyhogy várjuk három fájást bal oldalon, hármat jobb oldalon fekve. Ez nem volt jó pozíció, de ha ez kell, ám legyen. Jobb oldalon már csak két fájást vártunk, majd megvizsgáltak. És ekkor jött a döbbenet: már tolhatok is! Hát toltam, meg engedtem, meg lihegtem, meg toltam, zárt szemmel, körömszakadtából, ahogy Eta és a dokim vezényeltek. Aztán egyszer csak vége lett. Kint volt a baba, és mintha elvágták volna, már nem fájt semmi. Csodálatos volt látni azt a kis lila békát, aki belőlem csusszant ki, és ott ordibált a lábamnál. Az egyik szeme csukva, a másik nyitva, megvan a kukija, tényleg fiú, és jajj, most vágja el a férjem a köldökzsinórt, de jé, ez tényleg nem fáj, és remélem, hogy nem baj, hogy ilyen lila ez a gyerek. Ilyen gondolatok keringtek a fejemben, és mintha varázsütés történt volna, a kábaságom is teljesen elmúlt.

Miközben a dokim és a szülésznő „restauráltak”, már vígan el tudtam velük beszélgetni. Eta profizmusának hála, megúsztam gátmetszés nélkül, úgyhogy az utómunkálatok nem tartottak sokáig, és csak tűrhető mértékben fájtak. Megígérték, hogy ha nem kérek altatást a „betapintáshoz” (amire az előző császár miatt van szükség), akkor megkaphatom Andrást utána. És így is lett. Amikor a karjaimba vehettem, még az a remegés is elmúlt, ami a fáradság miatt az egész testemet rázta előtte. Leírhatatlan érzés volt tartani őt, látni a kis magzatmázas buksiját, és csitítgatni. Szerencsére megnyugodott, és még szopizni is tudott, mindkét oldalról, kétszer-kétszer.

Minden fájdalom ellenére életem legnagyobb élménye volt ez a szülés, ami ellentétben az előzővel, igazán háborítatlanul zajlott le. Mintha a babának is jobb lett volna: András nem hasfájós, eszik, alszik, nézelődik, igazi kis mintababát kaptunk. Én is hamarabb felépültem, szülés után két órával a saját lábamon mentem a kórteremig. Ha tudnám, hogy máskor is így szülhetek, akkor még nagyon sok gyereket bevállalnék!"


R.

Kép

Kép
 
 


Rita:)
ööö ...én is szülni akarok:))))
 
 


Sziasztok!

rita
koszi a batoritast, de mindenek elott a szulestortenetedet!!!! Nagyon jo volt olvasni :)
ha jol ertem, az elozo szulesed csaszi volt? de jo, akkor batoritom a noverem, h lehet h a masodikat o is "alul szulheti" :D
meg 1x gratulalok a kis lila emberkehez :wink:

Kép
 
 


Lillo, Saara, sziasztok!

SOS elkerhetem a Maxi-Cosi-hozo szomszed elerhetoseget? Jo aron hoz?

Koszi elore is!

Kép
 
 


Volna egy kérdésem:
Hogy kell lemondani a GYES-ről???
Van valami formanyomtatvány? Vagy sorba kell állni?
Vagy elég csak elfaxolni egy lemondó nyiltakozatot?
 
 


Dina,
miért akarsz lemondani a gyesről? Én azt hittem, lejár az magtól is. :oops:

Boga,
igen, az előző császár volt. Lehet a második "sima", csak pár dolognak össze kell jönnie hozzá (problémamentes terhesség, nem túl nagy, nem túlhordott baba, és legfőképpen körültekintően választott orvos és szülésznő)!

R.

Kép

Kép
 
 


Dina!

Kata most tölti a 3-at, nem? Mert akkor szerintem arról nem kell lemondani, lejár és kész.
Vagy rosszul tudom???

Tündi
Kép
Kép
 
 


Hát..igen most múlt 3 a kiscsaj...én azt hittem le kell mondani..szóval az állam nem adja tovább.

Akkor jó, gondolom nyilván vagyunk tartva, és tudják, hogy nincs szükségünk tovább erre a tetemes összegre.

köszönöm
 
 


Sziasztok!

Dina!

Nekem sem kellett anno lemondani a GYES-t, lejárt augusztusban, majd novemberben küldtek nekem levelet, amelyben értesítettek, gyermekem augusztusban 3 éves lett...ennyire hülyék ottan... :shock:

Kinga
kgk
 
 


Kinga:)

Köszi, akkor várom, hogy írásba adja vlaki,hogy a lányom 3 éves...
 
 


Sziasztok!

Lenne egy kérdésem: volt valaki közületek a gyerkőccel szív ultrahangon magánrendelésen? Az a hely (sztk-s), ahova a gyerekorvos küldött minket nem fogad, mert nem vagyunk körzetesek, ahol pedig körzetesek vagyunk, ott iszonyat hosszú várólista van. Ezért gondoltam a magánrendelésre. Egyedül a Telki járóbeteg ellátását találtam, persze ott csillagászati áron csinálják.
Hátha van valakinek jobb és olcsóbb ötlete, tapasztalata.

Előre is köszi,
Móni

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Rita, koszonom, h megosztottad velunk Andras szuletesenek tortenetet, igazan szep!
Nagyon lelkesit, hogy a klinikan igy engedtek vajudni, szulni. Lecke nekem ;)
Nagyon orulok, hogy igy alakult!
es akkor meg sok ilyet kivanok :)

Boga, fel a fejjel, tok jo lesz!!!!
Piro kissebb, de tudod, milyen anyas. Ha elviszem a dadushoz latvanyosan integetek neki indulaskor es le se ..... a fejemet! :)
Ha jo kezekben lesz Lujzi nincs miert aggodnod, lazits es elvezd a jol kierdemelt szabadsagot, ez JAR NEKED! :D
(egyebkent megertelek, normalis a reakciod. Az elso ilyen alkalom mindig nehez, utana belejon az ember (es a gyerek :)) es rajon, milyen jo is ez :)).

Moni, sajnos nem tudok segiteni :(

pusz,

Sára

Kép

Kép
 
 


Jah es Boga, Prucs szomszedja nem maxi cosival foglalkozik hanem römerrel. erdekel?

Sára

Kép

Kép
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet:

 

cron