Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Nagy-nagy gratula a Panzej csaladnak Palkohoz!!!
Koszonjuk a szulestortenetet is!
hurra :D
Drukkolok, remelem hamar tul fogtok jutni a tulelos korszakon. Remelem Mici is hamar megbaratkozik az uj helyzettel!
Hihetetlen, hogy meg birt fordulni a legvegen ez az oriasi kisfiu :)

Ujra itt 3 het nyaralas utan, nagggyon jo volt kint anyueknal, kicsit nehez visszaallni a mindennapokba, hianyzik anyuek tarsasaga, egyelore pakolok ezerrel (remes ez a rengeteg gyerekruha, elrakni a telit, eloasni a nyarit es mennyit helyet foglal?!?!!).
Mostmar tenyleg elhataroztam, keresek egy dadust, h legyen egy kis szabadidom, nem is nagy dolgokra csak peldaul fozni, mosni ugy, h kozben nem kell 25 szor abbahagyni :)
Kesz luxus! :D
Remelem ossze fog jonni es a gyerekeknek bejon a hely es a dadus, drukkoljatok! Kedden viszem oket. Addig Pironak meg kell gyogyulnia, egyelore dol belole a takony.....

Olyan hihetetlen, h sokunknak nemsokara ovis lesz a gyereke, nem? repul az ido!

Prucs, sajnalom, h nem jott be az uj melohely, de Blanka biztos nagyon boldog, h visszakapta a mamajat :)

Mi is nagyon szivesen elmegyunk hozzatok, ha tenyleg nem zavarunk!
Ha jovohet, nekunk a hetfo, szerda, csutortok szabad csak, a csutortok lenne az idealis. na ezt jo pofatlanul leirtam :oops:
Lillahoz hasonloan en is nagyon orulnek, ha egyikunknel lenne, az a legegyszerubb minden szempontbol.

Lilla, utalom en is a postat, tok megbihatatlan.
Pont tegnap meselte egy baratnom, h 3 db ajanlott leveluk veszett el, az egyik miatt anyagi karuk is keletkezett.
A postan mondtak (!!), hogy az ajanlott sem 100%, a tuti, ha elsobbsegivel megy. :shock: :roll:
Agyrem...
Tok jo a fozos oldalad!! Erre is van idod, le a kalappal! Hogyan csinalod?????
Bar en is fozhetnek ilyen kajakat!
Nem emlekszem meseltem e, de indulas elott par nappal Vince (mint utolag kiderult) turos sutit evett (en adtam neki, azt mondtak, nincs benne semmi tejtermek vagy tojas) es megint mentot kellett hivni, teljesen rosszul lett szegenykem, volt nagy ijedelem, utana 2 napig kh-ban volt.
Jo lenne, ha egyszer kinone ezt a vacak allergiat!
Na bocs, nem panaszkodom tovabb.

Rita, csak nezek, mar 35 hetes vagy, atyaaam! Mindenkepp talalkonunk kell ketteske erkezese elott!
A neve meg mindig titok?
Nem lattam meg ilyen szoptatos kendot. A nyilvanos helyeken valo szoptatas miatt szeretnel?
Nekem nem teljesen vilagos, hogyan van benne a baba.

Boga, merre koltoztetek, ha szabad kerdezni?
Nekem is dobbenet, h Piro mar ekkora, mostanra kesz kis akarnok, de nagyon vicces noszemely. Foleg egyutt viccesek, imadjak egymast, orom nezni oket. :) Vince olyan okosan banik a kishugaval, ovja, eltereli a figyelmet, ha sir, megzabalom!
Piro mar dumal es ert is mindent. Anyukam elettarsa akrobatanak nevezte el, egy nagy kek folt a laba :roll:
Mostanaban felebred ejszaka, tarsasagra vagyik. Ha magam melle fektetem be is zabal. Emiatt apukajaval egyutt bujnk ossze es kikenyszerulok a nappaliba. Remelem hamar rajon, h az alvas jobb, mint a tarsasagi elet ejszaka...

Tucsi, orulok, hogy elokerultel!
Eljen a bringazas, mi is szeretjuk bar egyelore nem tudom a 2 lurkot egy biciklin cipelni.... :?

Jo kis regenyt irtam, jo ejt mindenkinek!

Sára

Kép

Kép
 
 


Helló,

ja, szerintem is nagyon durva, hogy heteken belül szülök...

Panzej, kösz az infókat, most igazán nem tudom, mit csináljak, mert ez, amit vettem, a kórházban kapotthoz képest olyan kis filigránnak látszik. Na, ha lesz rá lehetőségem, veszek azért egy-két Tenát. A neccbugyit nem ismerem, én eldobhatós bugyit vettem, az már múltkor is bejött. Azt nem is tudtam, hogy a másodiknál hamarabb eláll a vérzés. Ahogy az utófájásokkal is megleptél... látszik, hogy most nem bújom annyira a szakirodalmat. De jobb előbb megtudni, mint később.

Ami meg a szülőszobai éhséget illeti, tartok tőle, hogy ki fogok maradni belőle, mert bár természetes szülésre készülünk, az első császár volt, szóval nem is akarom beleélni magam, hogy nekem sikerülhet.... Na jó, azért egy adag csokis kekszet berakok.... 8) :lol:

Sára,
mindenképpen kellene találkoznunk a D-day előtt! Csak az a baj, hogy mi ebben a nagy melegben nem vagyunk túl mobilisak. De ha esetleg el tudnák jönni hozzánk valamikor, az jó lenne.

Nagyon durva, hogy ez az allergia még mindig ilyen helyzetbe hoz titeket. Szegény V!

Szoptatós kendő:
beruháztam! :oops: Nem olcsó, viszont nagyon egyszerű cucc, egy ügyesebb varrónő megvarrja. Úgy néz ki,mint egy konyhai kötény, csak magasabban van a teteje, szóval szépen ráborul a babára. És fent a nyakánál van egy pánt, ami eltartja a ruhát, hogy kapjon levegőt a baba, plusz te is jól láthassad. Szóval csak szemből nem látszik a gyermek. És jó vékony anyag, nem olyan, mint egy hordozókendő, szóval nem fülled be a pici. Majd beszámolok, hogy vált be a gyakorlatban.

Puszi,
R.

Kép

Kép
 
 


Naaa, írtam végre egy tök hosszút, erre elszállt :evil: :twisted: :twisted: :twisted:

Most jó mérges vagyok, egy fontos kérdésem is volt, a többit majd később, hogy SZERINTETEK MIKORTÓL LEHET CSERESZNYÉT ADNI A BABÁKNAK???

Köszi,

Gabek

Kép

Kép
 
 

 
 

csak sik-suk Gabeknak (sajnalom, h elszallt az irasod!)

A kismamas tablazat szerint 8-9 honapos kortol lehet cseresznyet adni.

pa!

Sára

Kép

Kép
 
 


Húha, én már nem emlékszem, mikortól mit lehet adni.. Majd persze a hatodik hónap után jövök megint ide jajveszékelni.. Mert persze nem vezettem naplót a Micinél sem, tanulhatom megint az egészet előlről..

Rita, szerintem egyről beszélünk, mármint az eldobhatós meg a neccbugyi témakörben. Az utófájások engem is megleptek anno, olyan jó ötperces fájásokra készülj főleg szoptatás közben az első napokban. Jó hír, hogy ez segíti a méh hamarabbi összehúzódását és kevesebb lesz a vérzés.

Sári, hát igen, nekem is hihetetlen, hogy be tudott fordulni, pláne, hogy meg sem éreztem. Még ott a kórházban együtt feküdtem egy farosan szült mamával, nem volt három kiló a babája, második, de nem mesélte leányálomként a dolgot. Éjjel kettőkor szült, de még akkor is bejött három medikus nézni a szülését. És tényleg kikötik az embert ilyenkor. Brrrrr... :? Még belegondolni is rossz....
Persze szerintem négy kilóval ez csaszi lett volna a végén. Mindenesetre köszi a praktikákat, és a bíztatást, magamtól lehet, hogy eldepiskedtem volna az egészet. :D

Na lépek, ma egyébként csak egyszer keltem éjszaka, és reggel is majdnem hétig aludtam. Képzeljétek, Palkó tegnap 180 ml-t evett a próbaszopásnál.. :roll:

Puszi:
A

Kép
Kép
 
 


panzej
mi az a probaszopas :shock: ??

saara
koszi erdeklodest, nem messze koltoztunk, a libego also allomasahoz kozel vagyunk most. nagyon biztato amiket a ket gyerkoc viszonyarol irsz, mert nalunk is nagyon aktualis lenne a 2. utod, de en rettegek, h h fogom menedzselni a ket gyerkocot egyszerre. tuti vmi gyerekkorbol visszamaradt para, de fobiam, h vmelyik gyerekem megsinylene a figyelem-hianyt... :o

Kép
 
 


Sziasztok!

megint nem hajtogatom ossze a ruhakat es itt ulok :oops: :)

Rita, Panzej, a neccbugyi es az eldobhatos nem ugyanaz, nekem mindketto volt 8) utobbit egyik baratnomtol kaptam (nem ajandekkent, hanem megmaradt :lol: ). A neccbugyi sokkal kenyelmesebb szerintem, asszem a bebe confort gyartja, 3 db van egy csomagban.

Nekem nem nagyon voltak most sem utofajasaim, lehet emiatt van meg meg a 4 hos terhes pocakom :lol:
Nem viccelek, tobben kerdeztek mar, h mikorra varom a harmadikat :roll:

Boga, no para (mondja a paragep)
en is nagggyon-nagyon tartottam attol, h feltekeny lesz Vince, az elejen kiszurasnak ereztem vele szemben a teso erkezeset es mivel mindent megereznek a gyerekek utolag azt gondolom, ez fokozhatta a kezdeti feltekenyseget.
Nem volt durva, meg szerintem kikerulhetetlen csak nem mindegy, hogyan all hozza a mama.
Es a lenyeg: idovel lerendezodik minden, mindenkinek kell egy kis ido, h megszokja az uj helyzetet. Mert valjuk meg, nem kis valtozas egy kis egyke eleteben, meg a mienkebn.
Nalunk tenyleg nagyon osszehaverkodtak a gyerekek, abszolut tarsak, egyutt jatszanak, hianyoljak egymast, ha ugy alakul, h kulon van programjuk.
Kepzeljetek Piro ma evett eloszor halat, hurra! Irtam mar, h mekkora kuzdelem van, h egyaltalan egyen valamit es ne csak szopizzon. A halat csak a tesoja tanyerjabol fogadta el. Es a legjobb az egeszben, hogy Vince kerdezte meg, h Pironak miert nem adtam (keves volt, inkabb Vincenek adtam, nem akartam, h a kore keruljon (ez is)). Erre kijelentette, h akkor o ad neki. Es a hugi meg is ette! :D
Megzabalom oket! :P

Meg egy, Boga: minel nagyobb a korkulonbseg annal eretebb a "nagy" a kicsi fogadasara. Ez persze nem anyszabaly, de van benne igazsag - szerintem. Es ami meg fontos, egy 3 eves sokkal onalobb, ertelmesebb, nyugisabb, mint egy keteves, kezd kijonni a dackorszakbol. Ez a mama szempontjabol nem mindegy :wink:

Panzej, kivancsi leszek majd a tapasztalataidra!!

mostmar nem fecsegek tovabb!

Sára

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Köszi a válaszokat! Közben további kérdéseim merültek fel. 8) Az, hogy semmit nem adnak, az azt jelenti, hogy a köldökcsonk kezelés feltételei sem adottak (alkohol, géz, hintőpor)? Ezt nem tudom, hogyan oldom meg...

A másik: elvileg, kétgyerekes családnál nő a családi pótlék összege az első gyereknél is. Ezt ők automatikusan észreveszik, vagy nekem kell jelezni, hogy tessenek megemelni az elsőt is?

További kérdések: a gyerek anyakönyvi kivonatát mikor/hol kapjuk meg? TAJ-kártya ügyintézés? Nem tudna valaki erről egy rövid, gyors, közértheő összefoglalót feldobni? Nagyon nagy szükségem lenne rá, mert nekem nem él az itthoni TAJ-számom, és nagyon fontos, hogy mielőbb hozzájussunk a gyerek saját TAJ-számához...

Sára,
én is nagyon remélem, hogy ez a nagyobb korkülönbség beválik nálunk. Majd beszámolok. :wink: De mástól is hallottam már ilyet, hogy akkor kezdett csökkeni a testvérféltékenység, amikor anyuka is úgy kezdett gondolni rá, hogy "jajj, de jó a nagynak, hogy van testvére" és nem úgy, hogy "szegényt úgy sajnálom".

R.

Kép

Kép
 
 


Saara
Ittam szavaid!!! Koszi!!!! De tenyleg :wink:
Azt hiszem el is mentem, h ha ram jon a para, elolvassam :oops:

Rita
Necc bugyi Tena is van, az is 3 db-os ha jol emlekszem. A papit ugyeket nem en inteztem, es nagyon zagyvak az emlekeim, ezert inkabb meghagyom masnak a reszletes leirast..

Kép
 
 


Sziasztok!

Boga, a probaszopizas az, amikor lemered a gyereket eves elott es utan. Megnezed, mennyit tankolt. :)

Rita, a koldokcsonkkezeleshez van minden, nalunk meg popsitorlo is volt pelenkazashoz, steril vatta ha a szemet akarod letorolni, de barmit elfelejtesz, vagy kell, kerjel! Kicsit morognak, de adnak. Az en szobambol egy lany pl automatikusan kijart betetert vegig, es kapott is, meg nekem is adott. Lehet, h en rossztol kertem, mert nekem morogtak egy kicsit, de kit erdekel.

Anyakonyv: a betegfelvetelnel lehet intezni, lebattyogsz a hazassagi akovi kivonatoddal, mindket szemelyivel, lakcimkartyakkal, es ott megcsinaljak. (Valoszinu itt kapsz majd egy papirt amin az osszes inteznivalo es elerhetoseg rajta lesz, de azert diohejban leirom a cuccot.)
Legjobb, ha a ferjedet kuldod, mert akkor nem kell otthagynod a babat a szobaban. A lakcimkartyat nem tudom, megkapod-e itt, nekunk mindent a Baross u-ban kellett intezni mert az unnep miatt nem lehetett a korhazban.

Ha te is igy jarnal, mint en a harom napos unneppel, akkor irany a VIII. ker-i Polgármesteri Hivatal Okmanyiroda, Baross u. 59. Nezd meg az interneten a nyitvatartast, mert nem trivialis. Ott megkapod a lakcimkartyat is.

TAJ kártya: Fovarosi es Pest Megyei Egeszsegbizt. Penztar, Teve utca 1/B. Nyitvatartas itt is idetlen, vigyazz, mi egyszer potyara mentunk mert nem neztunk utana rendesen.

Vinni kell: a gyerkoc: akovi kivonata, lakcimkartyaja; szulok: szem.igazolvanya, lakcimkartyaja, TAJszama

Mennem kell, tovabbi szep estet!

A

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Most csak röviden, mert este fellépés és kezdek izgulni. Most debütálok, mint amatőr hastáncos. :)

A meghívásunk él, szívesen vendégül látunk benneteket. A következő 2 hétben csak a június 4-i csütörtök nem jó, mert Bábszínházba megyünk.
Mikor jönnétek? A hétvégén elkészül a trambulin és a medence is vizet cserél, így a nagyobbak is jöhetnek és tudnak tombolni - bár a víz nem ígérem, hogy meleg lesz. :)
És persze a kisebbek is jöhetnek, 1 utazóágyunk van, de tudok szerezni akár még egyet, ha nem akarjátok őket nagy ágyon altatni.

És még valami. Idén nálunk Herceghalmon 30-án lesz a gyereknap, azaz szombaton. Itt megtaláljátok a részleteket: http://www.hhalom.hu/news.php?extend.38
Én olvastam a játékok háttéranyagit is, nagyon jó lesz! Manó Tündiék tavaly nagyon jól érezték magukat itt, bár sajnos nem futottunk össze. Akinek van kedve, jöjjön el. Nincs tömeg, viszont van nagy tér, sok program, minden gyereknek ajándék. Mi ott leszünk, ha valaki erre jár, csörögjön rám. :)

Várom mikor jönnétek hozzánk.

prücs

 
 


Sziasztok,

Rita
A kórházban már elkérik a Te papírjaidat, a férjed adatait, gyerek adatait is, és valahogy valamikapcsolatban állnak az önkormányzattal, tehát ők előre elküldik az adatokat, így gyorsabban megy az ügyintézés. Sőt meg is mondják, hogy mikor kell neked ill. inkább a férjednek menni.
A többihez kapsz egy kis papírt amin minden rajta van, hogy mivel (pl. lakcímkártya, TAJ kártya stb.) hova kell menni, milyen papírokat kell vinni, tehát egyértelmű lesz. A beadandó papírokat le lehet tölteni a netről, nekem a tavalyiak vannak meg, lehet, hogy azóta változtak, de ha kell átküldöm neked.

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Köszi a sok infót, nagyon kedvesek vagytok, hogy a száraz téma ellenére ennyit írtatok róla!

Prücs, olyan szívesen jönnénk mi is, de nem tudom, hogy meg merjem-e kockáztatni már az elindulást. Eddig nagyon bátran mentem mindenfelé Mátéval, de most már kezdek óvatosabb duhaj lenni. Hogy sikerült a hastánc? (Úgy irigyellek, pont a minap mondtam a páromnak, hogy mennyire hiányzik a hastánc.)

Üdv,
Rita

Kép

Kép
 
 


Bocs, közben volt egy felébredés :-(

Szóval, Rita a magyarorszag.hu-n megtalálsz mindent. Szerintem inkább töltsd most le, nyomtasd ki, írd bele amit tudsz, szülés után így csak a gyerek adatait kell majd beírogatni.

Családi pótlék miatt is kell igénylést kitölteni, mi azt később intéztük és szépen visszamenőleg megkaptam az emelt összeget, tehát ha nem azonnal intézitek akkor se jártok rosszul :wink:

Ha most GYES-t kapsz akkor arról pedig először le kell mondani, na ezt az egy papírt nem találtam a neten.

Most rendesen befejezem és várom, hogy felkeljenek a gyerkőcök.

Boga
Jó dolog a két gyerek, együtt sokkal nagyobb boldogsáot tudnak okozni. Ma például együtt fektettem le őket. Na jó Dávidot kicsit korábban, azt hittem mát alszik, mire beküldtem a Gergőt. Én közben valami kaját csináltam a konyhában és azt hallottam, hogy Dávid hangosan kacag, a Gergő pedig őt szórakoztatja és ő is persze nevet. Én ennek nagyon örültem és persze, hogy nem mentem, be mérgesen, hogy "na most már elég fiúk, alvás legyen". Hanem hagytam had röhigcséljenek :lol: és olyan, de olyan jó volt hallgatni :lol: :) :lol:
Az elején kicsit rossz, amikor a kettő sír egyszerre, de nálunk sincs szó féltékenységről, mert meg kell találni az egyensúlyt közöttük, néha kicsit az egyik, néha kicsit a másik vár a tesójára.
Belejössz Te is :-)

Üdv,

Gabek

Kép

Kép
 
 


Gabek
Koszi :) :wink:

Kép
 
 


Sziasztok!

Palkó üdvözlünk eme csodás világon! Meglátod jó lesz! :D
Egyszóval: Panzej: gratulálok a nagy fiadhoz!
Elképesztő, hogy a végén megfordult. (magától, vagy segítséggel?)

Minden tavasszal született babának és mamának boldog születésnapot kívánok!

Sára!
Irígy irígy Francia ország miatt!!! Annyira mennék én is.

Én meg úgy jártam mint a szegény ember, akit az ág is húz.
Sajnos én most be lettem zárva a négy fal közé, ugyanis múlt héten két napig véreztem (220 km-t utaztam, ami nem tetszett a gyerkőcöknek) és ezért szigorú ágynyugalmat rendelt egy a doki. :( Pénteken voltunk kontrollon és minden rendben, de még mindig sokat kell pihennem.
Pluszban a férjem munkatársa skrlátos és lehet hogy hazahozta a férjuram, ugyanis tegnap az ügyeleten megállapította a doki, hogy tüszős mandula gyulladásom van, ami a skarlát első tünete. Így kaptam antibiotikumot és ismét be lettem zárva két hétre. :evil:

Szegény gyerkőcök, épp, hogy kijöttek abból, hogy az első 3 hónapban nem kaptak enni, erre levált a placentából egy darab, majd mikor azt is kiküszöböltük (gyógyszerekkel) most meg kapják az antibiotikumot....

Üzenem mindenkinek, aki ikreket szeretett volna, hogy rizikós kihordani Őket... Én már minden este úgy fekszem le, hogy még egy nappal idősebbek lettek, és még egy nappal kevesebb a rizikó szülésig.

Két kérdésem lenne:
1, Ha c3100-as a méhnyak, vagy mi, az nagyon rossz?
2, Szült valamelyikőtök Várbírónál? Lehet, hogy hozzá fogunk kerülni, de szeretnék informálódni előtte Róla.

Gyerkőcök jól vannak már 10 cm-esek és mintha fiúk lennének, de ez még nem biztos.

Imike pedig 180 fokos fordulatot vett. A dac korszak úgy látszik Nála 1-2,5 éves koráig tartott, ugyanis most egy nyugodt, édes, szófogadó gyerkőc. Minden nap odajön hozzám, megpuszilja a tesókat a pocakban, simizi Őket és megölel engem, közben pedig mondja, hogy szeretlek anya! Meg kell zabálni. :)
Szeptembertől oviba fog járni. Nem volt egy egyszerű esett, ugyanis a körzetis ovihoz nem vették fel, mert szeptemberi születésű, de szerencsére egy ismerősünk jóban van egy ovi vezetőnőjével és így bejutottunk. (szörnyű, hogy már ide is az ismeretség kell...)

Rita!
Olyan jó, hogy nem sokára a kezedben tarthatod a kis csöppséget! :D
Máté otthon marad, vagy megy oviba szeptembertől?

Boga!
Hajrá tesó projekt! Te már akkor is gondolkoztál ezen, mikor mi elkezdtük, nem?

Kicsit hosszú lettem, bocsi.

Tündi és Imi

Tündi
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Mano Tundi
Szia! De jo hallani Rolad/Rolatok!
Nem hangzik tul jol a szeria, amit futtok, remelem, minden visszaall a jo mederbe!
Kisteso projekten regota meditalunk, csak nekem van ez a "nem akarom, h seruljon a gyerekem a szeretetmegosztas miatt" param, viszont 3 evnel nem akarunk nagyobb korkulonbseget, szoval ezert erdeklodom a tapasztaltabbaknal :wink:
A kerdeseidhez sajna nem tudok hozzaszolni... :roll:

Kép
 
 


Sziasztok.

Tündi,
Nagyon jó hallani rólatok. Biztos nem könnyű az ikerterhesség, de remélem minden jól alakul a pocaklakókkal és veletek. Vigyázz magadra és pihenj sokat.
Atyaég, ha tényleg fiúk lesznek, tiszta férfiuralom lesz nálatok. :D Vagy nagyon el leszel majd kényeztetve, ha kicsit megnőnek. ;)

Rita,
A hastánc fellépés egész jól sikerült. Voltak persze hibák, de a végét sokkal hamarabb raktuk össze, mint amennyit időt az elejével foglalkoztunk és hát a többiekhez képest mi kezdők voltunk. Én jól éreztem magam és abszolút pozitívan éltem meg.
Viszont tegnap, hogy végre nem a koreoval kellett foglalkozni és megint improvizáltunk, óóóóóó... nagyon nehezen ment. :oops: :lol: Vissza kell állni egy csomó más mozgásra is. Nevettünk is sokat az órán.Majd felteszem a netre, ah sikerül megvágni a felvételt és megmutatom.

Lányok,
Jövő héten szerda vagy csütörtökön lenne kedvetek jönni hozzánk?

Most vár a festés.
Szép napot!

prücs

 
 


Sziasztok!

Most csak gyorsan, tudást megosztani jövök. :)

Nézegettem az Ilcsi termékeit a neten és azt láttam, hogy van egy bizonyos csengőlinkás krém illetve olaj, amely kismamáknak is ajánlott terhességi csíkok kezelésére.
Lehet, hogy hallottátok már, nekem ez új.

Rita!

Látom, diszkréten megosztottad velünk születendő kisfiad nevét! :) Az András nagyon szép név, az öcsémet is így hívják!

Tündi!

Sajnálom a sok macerát, ami volt nálatok, remélem, most már minden rendben, és elmúltak az egészségügyi problémák!

Most futok, űz az élet!

Szép napot!

Kinga
kgk
 
 


Sziasztok!

Ezennek kihirdetem a szemfülesség-verseny első helyezettjét: Kinga! :lol: 8) Valóban, András lesz. Bár én találtam ki a nevet, így kimondva még kicsit szoknom kell, pedig szerintem is nagyon szép név, elegáns, de becézhető, gyakori, de talán nem túlságosan. Na, majd meglátjuk.

Lánok,
Máténál előjött a dackorszak, és kezdek megőrülni. Azt hittem, megússzuk ezt a dolgot, de most két hete mindenre az a válasz, hogy "nem". Én meg nagyon nehezen tolerálom ezt ilyen nagy pocakkal, és egyébként is labilis lélekállapotban. Van valakinek valami mentőötlete? Gyors, egyszerű és fájdalommentes legyen, és ne kelljen hozzá fizikai erőnlét, mert az nekem most nincs. :lol: :roll: Szóval leginkább valami varázsige kellene.

Üdv,
Rita

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!
Manó-Tündi, de jó, hogy előkerültél, remélem, minden a legnagyobb rendben lesz, drukkolok nagyon, hogy ne legyen semmi gond.
A kérdéseidben nem tudok segíteni, sajnos.

Gabek, nálunk a doki néni azt mondta, hogy cseresznyét először hámozva adjak a gyerekeknek, a gondolattól először idegbajt kaptam, de aztán meglepően könnyen ment, babamennyiségben. :)

Boga, a két gyerek mellett agitálók táborához csatlakoznék. Nálunk Brú kicsivel idősebb volt háromévesnél, mikor Mira megszületett, megviselte valamennyire, persze, de nagyon sokat segített a terhesség alatt is és a kisbabás korszakban is, hogy rengeteg dolgot meg lehetett vele beszélni, dackorszakból már kint volt.

A két gyerek nagyon tudja imádni egymást, Brúnó eteti, terelgeti Mirát, feladja rá a cipőt, próbál neki segíteni az öltözködésben, szól, ha valami kalamajkába igyekszik keveredni a csajszi.

Mira rengeteget tanul Brútól: a bilizést, a kézmosást, az öltözködést, a lépcsőzést, a lámpakapcsolást, a játékok kezelését, a meseolvasást, a rendetlenkedést :)

Kivirul mind a kettő, mikor együtt vannak, simogatják-puszilgatják egymást, fociznak, autóznak, gurguláznak a röhögéstől, mikor kergetőznek, bújócskáznak, amikor csikipartit rendeznek. A kádban nagy vízicsaták mennek. Már előfordul, hogy nem kellek én éjszaka Mirának, mert a Brúhoz bújik (múltkor kéz a kézben aludtak el, miután nem sikerült tejet fakasztani a Brúból, aki persze erre felébredt, de csak halkan kacarászott a próbálkozáson). Mira múltkor belázasodott éjszaka, az egész gyerek merő egy láz volt, de kimászott az ágyából, odaszaladt a Brúhoz, megsimogatta, adott neki egy puszit, aztán jött hozzám, hogy csináljak vele valamit.

Persze vannak konfliktusok: Mira azért méltatlankodik, ha Brú visszaél az erejével és elvesz tőle valamit (vagy csak nem adja oda rögtön ;) ), vagy nem elég óvatosan játszik vele. Brú azért méltatlankodik, ha Mira tönkreteszi valamijét ("kiszínezi" a rajzát), elveszi a játékát - vagy ha nem hajlandó neki puszit adni. :)

De hát ezeket meg kell tanulniuk feldolgozni - de Brú szerintem csak jól járt, hogy lett egy tesója, minden nehézség ellenére.

A jövőheti talira nem tudom, el tudunk-e menni, majd még jelentkezem. Prücs, nagyon kíváncsi vagyok a felvételre. :)

Szép napot!
Tücsi


Sziasztok,

Rita
Nálunk is így volt, a szülés előtt Gergő hisztis lett, ricsajozott, minden csak "nem akarom" volt, pedigő egy nagyon jó kisfiú. Aztán ez még tartott szülés után is, de már elmúlt lenyugodott.
Szerintem tutira érezte, hogy valami nagy dolog fog történni, félt az ismeretlentől és attól, hogy elveszti a kiskirályságát.
Tanácsok ehhez?? :shock: Türelem, és ha Te már nem bírod akkor valaki segítsen lekötni az energiáit. Szervezd meg jól a napjait, hogy ne legyen ideje ezen agyalni. Látogassátok végig a barátait, rokonokat.

Prücs
Nekünk a csütörtök jó lenne :-)
Addig remélem a nap is kisüt.
Küldenél nekem egy útleírást, hogy hogyan találunk oda, amolyan szőke nős formában, szóval, hogy én is megértesem :-)

Üdv,

Gabek

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Tucsi
Neked is koszi :D Annyira jo ezeket a beszamolokat olvani :D :D

Prucs
Melyik napszakra szervezed a talit?

Kép
 
 


Sziasztok!

Gabek,
köszi szépen, hogy leírtad a tapasztalatod, ez nagyon megnyugtató; mert amúgy Máté is olyan jó gyerek. Érzem, hogy valami van vele az elmúlt hetekben, és ha nálatok is ez volt, akkor minden bizonnyal nálunk is ez a probléma. Szóval bízom benne, hogy idővel elmúlik.

Tücsi,
tök jó, hogy leírtad a kétgyermekes lét előnyeit, így kicsit jobban bizakodva tekintek a jövőbe.

Rita

Kép

Kép
 
 


Lányok,

Ma kaptam meg a bábszínházi jegyeket és pont jövő csütörtök délelőttre sikerült szerezni. Ezer bocs, de ez Blanka egyik szülinapi ajándéka, amit már régóta terveztem.
Bármilyen más időpontban itthon vagyunk június 26-ig. A kedd, szerda nem jó jövő héten? Amúgy délelőttre gondoltam mondjuk úgy kettőig... (Blanka általában fél 2-től alszik 4-ig), de alapvetően rugalmasak vagyunk. A délután jobb lenne esetleg?

Gabek,
Melyik utat írjam le?
A) át a városon ki az Alkotás úton a Délinél és végig az 1-esen vagy az M1-esen, ha van matricátok
B) át a hegyen a Hűvösvölgyi útra, onnan Budakeszi út, át Budakeszin, Páty... Herceghalom

Jó éjt,
prücs

 
 


Sziasztok!
Manó, kitartás, ikreket hordani biztos nem könnyű, még nem igazán hallottam problémamentes ikerterhességről, nagyon vigyázz magatokra!
Én tegnap láttam egy hármasikreket az utcán, fiúkat, egy arab házaspár gyerekeit. Nem is tudom láttam-e már valaha hármasikreket. Irtó jópofák voltak!

Más. Visszatapsoltak a Porontyon, Palkó naplója decemberig lesz olvasható csütörtökönként, ha valakit érdekelne. :D

http://velvet.hu/poronty/2009/05/28/pal ... e_jatszik/

További szép estét mindenkinek!

Panzej (Anita)

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Bruhuhu, nekunk sem a kedd, sem a szerda nem jo jovo heten :cry:
Nem tolhatnank el egy hettel?? :oops: bar valoszinuleg mindig lesz olyan nap, ami nem jo valamelyikunknek.

nekunk amugy tokeletes lenne a delelott, hazafele tudnanak aludni a kocsiban es nem az van, h vacsi ido van, mire odaerunk :)

Rita, nagyon tetszik az Andras! :) Jaj, beleptel a 37. hetbe, nem tudom hogyan fog osszejonni a talalka, most nem nagyon van segitsegem es gondolom nem orulnel annyira, ha jonnenk szetpakolni a lakasotokat :lol:

Vincevel sem volt konnyu az utolso hetekben, de o mondjuk alapbol egy porgos gyerek, mostanaban nyugodott meg HALA!!! 18 hos kora ota volt dacos :shock: . Biztos erzi Mate, hogy nemsokara nagy valtozasok lesznek, latja a pocakodat es gondolom kezdtek berendezkedni, elokerulnek a mini ruhak, stb.

Egy idoben, amikor nalunk tombolt a dackorszak kiirtam egy mondatot a hutore es ez volt a mantram :lol:
Franciaul volt, leirnam, de nem talalom a fuzetemet.

Tenyleg, mi lett vegul a nyelvvizsgaddal??? :?: :idea:

A kritikus percekben talan az is segit, ha megprobalod magadat az o helyzeteben elkepzelni. Sajat szintjukon nem egyszeru felfogni, mi tortenik korulottuk...

Tucs, de jokat irtal :)
Nalunk Vince pont par napja kezdte Pirot kanallal etetni. :lol:

Annyira edesek lehetnek ahogy osszebujnak ejszaka!!!

Kerdeznek en is.
Pironal ugy egy honapja kezdodott az "uvoltok, ha kilepsz a szobabol" korszak. Sokszor ket meterrel odebb sem tudok elmenni, mert teljesen kiborul.
Erdekes, Vincenel nem volt ilyen csak Angyalja Jencikejere emlekszem.
Sokaig tart? Eleg faraszto :roll: :oops:

Sára

Kép

Kép
 
 


Tündi, remelem mostmar csak a jo van hatra!
Vigyazz magatokra!
Sajnos en sem tudok valaszolni a kerdeseidre.
Imi bolcsibe jar? Tudsz pihenni azert?

Panzej, naggyon tetszik a naplod, hajrahajra! :wink:
Palko gyonyoru baba, hihetetlen, h mar egy honapos :shock:

Sára

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Sára, írtam privit, de csak most olvasom a hsz-edet - szóval nem lesz konzekvens. De tudd ezt be a hormongőzös agyamnak, ami gyakorlatilag teljesen le van zsibbasztva az utóbbi hetekben. Most van a "csak nézek magam elé" időszak. Már engem is zavar. :lol:

Ami a találkát illeti, nekünk is a délelőtt lenne jó (ha egyáltalán), és nagyon szívesen jönnénk, csak nem tudom, bevállalhatom-e a kocsizást Herceghalomig. Alsógöd dettó. Szóval lehet, hogy ez marad szülés utánra. :oops:

Azt a mondatot leírhatnád, quatre-vingt-onze % lett a írásbelim, és a szóbelim is rendesen megvan (soixante-onze %) - szóval rettentő büszke vagyok magamra, hogy rigóék nem fogtak ki rajtam teljesen. :) Ja, és talán azt a mondatot is megérteném. (Erre akartam kilyukadni, de mondom, nem vagyok a toppon.)

És valóban, elkezdtük kipakolni a kisruhákat, meg lassan a szobát is átalakítjuk stb stb. Szóval lehet, hogy tényleg ezt érzi Máté.

Te, amit írsz Piroval, az nem a szeparációs szorongás? A suttogóban írtak róla valamit, de sejtelmem sincs mit.... leginkább, hogy kinövik, talán. Meg ilyenkor jó a kukucs játék, hogy tudja, hogy ha eltűnsz, nem tűnsz igazán el.

Panzej, én is láttam a Palkónaplót, szuper! Csak így tovább!!

Na, megyek, mert annyira össze-vissza írok, hogy magam is megbánom. :roll:

El velem,
Rita

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Saara
Nalunk volt ilyen, pont ahogy a konyvek irtak, 8 honapos volt, egyik labam kuszobon belul, a masik kivul, es Lujzika mar visitott is... Kicsit kulonos, h ilyen "idosen" szorong, bar arrol nem olvastam semmit, h esetleg masodik gyerekeknel eltolodik a dolog... :roll: Vki?
Ha jol emlekszem, csak 1-2 hetig volt ennyire kovetkezetes a lany, utana mar enyhult a ragaszkodas, es ejjel hala nem kelt fel :wink:
Kitartas!

Rita
Gratula a nyelvvizsgahoz :wink: Milyen fok?

Panzej
Nekem is tetszik naplod :)

Kép
 
 


Sziasztok!

Mi sem tüntünk el, csak átmenetileg nehézkes a kapcsolattartás.
Gratula minden újszülötnek és szülinaposnak!!!!!
Mi még mindig nem lakunk az új helyen, de talán augusztusban. Bálintot beirattam bölcsibe, de persze nem biztos, hogy felveszik....

Egyébként megéri több bölcsibe is beiratni a gyereket? Nagyobb igy az esély?

Sok puszi mindenkinek!
Vanda

Boga jelentkezz telefonon, ha tudunk menni Hozzátok! :)
Pusz

Kép

Kép
precious
Budapest
 
 


Sziasztok,

Prücsök
Mivel nincs matricám, ezért a Budakeszin át ívelőt írd légyszi, így talán a dugót is kikerüljük.
A délelőtti időpont nekünk is tökéletes, de a a jövő heti szerda és a kedd sem jó már :oops: Lécci-lécci-lécci toljuk el egy héttel, utána héten még bármi jó, és az már nem is rövid hét :wink:

Saara
Ha nem tudod mi az a mondat, akkor nem is tarthatott sokáig a dackorszak :wink: :)

Rita
Nem akarlak elkeseríteni, de a hazamenetel után is nehéz lesz 1-2 hétig. Mindenképp vigyen András valami jó nagy ajándékot Máténak, az segít megszeretttetni. Nálunk egy markolót hozott a Dávid Gergőnek, azóta is azt a markolót (mert markoló mákiás és már van egy csomó) úgy, hívja, hogy "amit Dávidtól kaptam".

Üdv,

Gabek

Kép

Kép
 
 


Szia Gabek,

már az is lelkesít, ha tudom, hogy egyszer vége lesz. Egyébként most itt van anyukám, és Máté ki van cserélve. Szóval velem szemben van valami baja, látszik. (Meg valószínűleg én is érzékenyebb vagyok.)

Boga,
Köszi a gratulációt. Francia (mondjuk ez kiderült már, asszem), és középfok. Azért nagy dolog, mert nem régóta tanulom, de nagy lelkesedéssel.
:wink:

Üdv,
R.

Kép

Kép
 
 


Sziasztok,

Panzej,
Nagyon örülök Palkó naplójának. Ismét bekapcsolódtam a lelkes olvasók táborába.

Sara,
Most nálunk is majdnem ez van, mint Pirónál. Nem mehetek át egyik helységből a másikba, mert rögtön elkeseredik, kiabál utánam, hogy várjam meg, ne menjek el. Állati nehéz. Főleg azért, mert ő már ésszel is megéli ezt. A bölcsibe menések is katasztrofálisak reggelente. Én csak az időben bízom, addig próbálok türelmes lenni.

Vanda,
Jó hogy ti is előkerültetek. Legközelebb tessék egy kicsit beszámolni magatokról! Készülsz vissza ezek szerint dolgozni. Mikortól?

Boga,
Ugye milyen jó olvasni a több gyerekesek élménybeszámolóit? Úgy irigykedem ilyenkor és legszívesebben rögtön belevágnék a tesóprojektbe. :D De azért még Pató Pálkodunk ezzel egy kicsit.

Tali akkor legyen egy héttel később, azaz 11-én. Maradhat a csütörtök délelőtt?

Gabek,
Majd mailben írom az útvonalat később. :)

Ma voltunk gyereknapozni. Nagyon jól ki volt találva, csak Blankának volt extra rossz napja, de ezt itt nem részletezem. A mentőautónak még a közelébe sem ment, pedig amúgy "beteges autó" függő és még szirénázni is lehetett a gyerekeknek kedvükre. :) Sajnos a kosaras tűzoltóautóval való liftezésről már lecsúsztunk, mert egy pár órát a jégeső is ellopott a programból (de a meggyünket nem verte le)., de majd talán jövőre.

Jó éjt,
prücs

 
 


Sziasztok!

Gyerekek a dadusnal, jajj, de kivancsi vagyok mennyire birjak!!!

Prucsok, nekunk jo a csutortok delelott.
Azert meglepett, hogy Blanka is ilyen anya fuggo, de nyilvan o is kicsi meg es biztos attol tart, hogy egyszer csak ugy eltunsz...?

Rita, gratula a nyelvizsgahoz, ugyes vagy!

szep napot!

Sára

Kép

Kép
 
 


Sziasztok,

eltűnt kétgyerekes elfoglalt jelentkezik. :)
Mi Galyatetőn gyereknapoztunk. Volt bohóc, lufi, arcfestés minden ami kell. És ha nem esett volna három napig szünet nélkül az eső, akkor még a szállodából is ki tudtunk volna mozdulni...

Rita: Nálunk ugyanez volt, Bálinti rám/ránk haragudott a tesója miatt. Abyvel a kezdetektől nagyon kis kedves volt, mostanában is imádja, semmi gond nincs köztük. Mikor hazajöttünk a kórházból azonnal mellé feküdt, simogatta. Aztán pár hónapig kifordult a világ a fenekéből, folyton hiszti volt, földhözcsapkodás (magát csapkodta földhöz), és visszakérte a pelusát egy időre. De ezek szerintem mind csak figyelemfelkeltések, hogy hééé anya, én is létezem! És már a szülés előtti időszakban, mikor nagy pocakom volt is kezdődtek a hisztik, de akkor még azt hittük, hogy ez csak a korral jár. Közben meg már az érzékeny kis antennáival vette, hogy itt valami változás készül.
Erre nem lehet őket felkészíteni, mert ezt tényleg úgy élik meg, mint a klasszikus példában, hogy olyan nekik, mintha a férjed egyik nap hazaállítana egy másik feleséggel, és közölné, hogy mostmár ketten lesztek, szeressétek egymást, mert ő ugyanúgy szeret mindkettőtöket.
Számomra az az érdekes, hogy még a háromgyerekeseknél is van ilyen, amit Panzej írt, hogy Mici kicsit megváltozott.
Mi egyébként nem vittünk neki ajándékot a kórházból, mi Abyt adtuk neki ajándékba.
Viszont mikor jártam uh-ra, meg vizsgálatokra, akkor mindig vittem haza neki kis ajándékot, hogy ezt a tesó küldte odabentről.
A tanácsom? Túl kell élni, most egy örökkévalóságnak tűnik, valójában pár hónap az egész. :)

A nyelvvizsgához gratulálok!

Prücsök: Elvileg nekünk jó a tali, én csak a kicsivel mennék, mert Lintus oviban van. Ha nem jön semmi közbe akkor ott leszünk. Az M1 csak matricával jó, igaz? Akkor az 1-es úton tudok menni Biatorbágyon át?

Vanda,Tündi: Jó, hogy jelentkeztetek!

Tündi, sajnálom hogy ilyen nehéz az ikrekkel. Remélem később annál nagyobb örömed lesz bennük, és mindez csak rossz emlék lesz, mikor már ott futkosnak körülötted. Gondolom úgy érzed most, hogy jaj de sok idő van még addig...
Joe szült Várbírónál, nem is olyan rég. Vedd fel vele a kapcsolatot, biztos lefoglalják most a fiúk, azért nem jön, de priviben hátha...

Gabek: Én már adtam cseresznyét, 8 hótol már elvileg lehet. Aby hasa fájt tőle. :(

Sára: Bár lenne időm az oldalamra. Mindig kitalálok minden hülyeséget, aztán egyre kevesebbet alszom. :? Főzni van időm, mert muszáj. Aby mellett amúgy szinte mindenre tudok szakítani, ami fontos, mert nagyon nagy áldás a kis Drágám, a jó természetével együtt.
Azért köszi!
A kórházat meg az allergiát sajnálom, szörnyű lehet ez.

Na megyek, vár két adag teregetnivaló meg a többi
Szép napot!
Lilla

 
 


Sziasztok!

Borzalmas bunkóságon kaptam magam: rájöttem, hogy én még nem is gratuláltam Panzejnek Palkóhoz :oops: :oops: :oops: :oops: ...

Ne haragudj, Anita!

Csatlakozván az előttem szólókhoz, én is nagy szeretettel gratulálok Nektek, gyönyörű kisfiatok van!

Na, most lépek, szégyelem magam tovább.

Sziasztok!

Kinga
kgk
 
 


Prücsök

De jó így mi is ott tudunk lenni :lol:

Először mikor találkoztunk csak kis fekvő csomagok voltak, és azt tanultuk hogyan masszírozzuk őket, most pedig ott fognak futkározni együtt a kerteben, hihetetlen :lol: :D

Üdv,

Gabek

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Gabek!

Dávid már 8 hónapos?????????????? :shock: :shock: :shock:

Csak nézek. Így elment az idő?


Sára!

Hogy vált be a dadus?

Kinga
kgk
 
 


Kinga! :D Nagyon röhögtem! :D És köszi a gratulát!!
Én még nem tudom, tudok-e menni Prücsékhez, de szeretném ha összejönne! Mindenesetre szólok ha megyünk!

Puszi mindenkinek:

Anita

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!
A jövő hét elvben jó nekünk talira, majd meglátjuk, hogy jutunk oda, autó nincs. Valami kis segítség, hogy közlekedéssel hogy lehet odajutni?

Sára, nemcsak 8-9 hónaposan van szeparációs szorongásos időszak, hanem másfél éves kor körül is, nálunk is volt, érdekes módon kicsit tovább tartott, mint az első. De mind a kettő úgy ért véget, mint amit elvágtak. Az elsőre határozottan emlékszem, ottalvós, hatalmas bulin voltunk, ahol pénteken még visított Mir, ha megpróbáltam letenni a kezemből (kendő nélkül elájultam volna estére), szombaton meg egy neki vadidegen, ámde rokonszenves lány nyakába ugrott át az ölemből, amitől tátva maradt a szám is és aztán tíz hónapig nyugi volt. (Most meg már megint.)

Rita, gratula a nyelvvizsgához!

Szép napot mindenkinek!
Tücsi


Sziasztok,

Úgy örülök, hogy jöttök hozzánk! :)
Most viszont gyors leszek, mert utazunk délután és még ezer a dolgom, csak Tücsinek írok, gyorsan, hogy
Herceghalomra el lehet jutni Déliből vonattal (új piros motorvonat) minden óra 23 perckor indul, ha jól emlékszem és a Népligetből Volánbusszal - ez nem tudom hogy jár. Honnan jöttök?

Lilló,
Nem akarod hozni Bálintit is ovi helyett?

Jó hétvégét mindenkinek!
prücs

 
 


Hello,

Prücs: Most nézem Blanka-Panka vonalzóját, hogy már elmúlt három éves! Boldog szülinapot utólagosan is!

Én is gondolkodtam ezen a verzión, hogy esetleg aznap nem megy Lintus oviba, és inkább viszem a talira, csak az a baj, hogy csütörtökön van, és neki hétfő-csütörtök angolja van, amit nem jó, ha kihagy. Egy másik taliról is ezért maradt le szeginyem, mert az meg hétfőn volt. :(
Ráadásul most ahogy olvasom ezt a piros motoros vonatot, még az is milyen buli lenne, ha azzal mennénk, mert imád vonatozni. Hú hát még emésztem a dolgot.

Na megyek, mert mióta a lányom áll meg járkál azóta nincs biztonságban, folyton a nyomában kell lennem.

Jó hétvégét mindenkinek!
Lilla

 
 


Sziasztok!

Nagyon jo hirekkel jottem, egy ilyen sms-t kaptam reggel:

"Ma hajnalban megszuletett Markovits Andras. 2870g, 53 cm. Mind a ketten nagyon jol erezzuk magunkat!"

Nagy gratula Ritaeknak, sok boldogsagot kivanok es sok oromot egymasban!

hurra! :D

Sára

Kép

Kép
 
 


Ritus, kozben meglett az a bizonyos mondat, leirom, hatha most is szukseged lesz ra :wink:

Il est essentiel de comprendre que c'est lorsqu'ils semblent en mériter le moins que les enfants ont le plus besoin d'amour et d'attention.

pa!

Sára

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Prucs
Johetunk mi is?

Rita
NAGY NAGY GRATULA A KIS ANDRASHOZ!!!! JO BABAZAST ES SOK TEJCSIT KIVANOK!

Sara
Koszi a jo hirt :)
A mondatod nagyon elgondolkodtato elso olvasasra! Es nagyon igaz! Szuperul van megfogalmazva, te irtad?
Ezt is koszi, en is szem elott fogom tartani :wink:
Hala erte :D

Kép
 
 


Sziasztok,

Rita
Nagy gratula a kis Andráshoz :-) jó babázást újra!


Lilla
Hozd el Bálintot, én is kíváncsi lennék rá, na meg hogy a srácok együtt játszhassanak megint.
Én inkább azon gondolkodom, hogy Dávid marad itthon.

Sara
Bogához hasonlóan elgondolkodtam a mondatodon, de én inkább azért mert nekem nem állt össze, szavakra emlékszem, de inkább le is fordítanád?

Prücsök
Ugye a jó időt megrendelted?

Üdv,

gabek

Kép

Kép
 
 


Sziasztok,

Gabek, persze bocs :oops: :
kb ugy forditanam, javitsd ki Boga, ha gondolod!

Nagyon fontos megerteni, hogy a gyerekeknek akkor van a legnagyobb szukseguk szeretetre es figyelemre, amikor ugy tunik, a legkevesbe erdemlik meg.

Valamit biztos nem jol csinaltam, mert franciaul utosebb sztem.

Nem en talaltam ki :)
Aletha Solter svajci-amerikai pszichologustol szarmazik (ajanlom a konyveit!)

Sára

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Először is nagy-nagy gratula Ritáéknak Andráshoz!!!!

Másodszor meg nagyon-nagyon sajnálom, de úgy tűnik mi erre a talira se Bálintivel, se nélküle nem tudunk menni, Abigélnek kötőhártyagyulladása van, szombaton az ügyeleten kötöttünk ki vele. :( És bár mára már sokkal szebben néz ki neki az antibiotikumos szemcsepp és a kamillázás hatására, de megfertőzni senkit se akarunk. :( ÍGy itthon maradunk.

Sára, nekem magyarul is nagyon átjön, szép idézet. És ezt én gyakran érzem Bálinttal kapcsolatban.

Szép napot mindenkinek! És ha addig nem jelentkeznék jó talizást! Remélem képek lesznek, és legalább lélekben Veletek tudunk lenni.

Lilla

 
 


Sziasztok!

Én is nagyon sok szeretettel gratulálok Ritáéknak, biztos nagyon jó most neki, hogy ismét egy pirinyó, illatos babával lehet!

Sára!

Köszi a fordítást!
Én is haladok a francia tanulmányaimban, de ezt még sajnos nem tudtam öszerakni. Okos mondat, érdemes észben tartani.

Prücsök!

Isten éltesse Blankát!

Lilla!

Abigél járkál és ezt csak így mellékesen mondod?
Szerintem 8 hónapos kicsitől ez szép teljesítmény!

Bálintnak tetszik az angol? Botiékhoz egy német nő jár hetente egyszer, aki gyerekdalokat tanít nekik, persze németül. Hátha lesz foganatja, mert Boti nagyon gyorsan tanul.

Sziasztok!

Kinga
kgk
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet:

 

cron