Új privát üzeneted érkezett!

Még eszembe jutott egy kérdés Sarahoz:
Nálatok hogy is ment anno a szopi elhagyása? Blanka még látszólag szopizik, de csak egy-két kortyot, este kap tejet. Viszont ha nem vetkőzöm neki, rángatja a pólómat és "sír". Ha meg mással van, simán elalszik úgy is. Legyek drasztikus? :?

Aztán böngésztem ajándék ügyben és találtam tök jókat.
Így például fényképes poháralátét http://www.laory.com/bolt/index.php?mai ... cPath=1_64
http://www.fpg.hu/shop2/index.php?page= ... p&Itemid=1
(itt van fényképes csoki is :) )
fényképes csempe :lol:
http://www.fotoonline.hu/article.php?id=746
fényképes esernyő
http://webajandek.hu/shop/index.php?lap ... erm_id=515
fotómontázs
http://www.creativ.lapok.hu/
és jópofa gyermek naptár
http://www.yellowstone-nyomda.hu/nyomda ... rap.php?34

Na tovább nem traktállak benneteket az ötletekkel. :-)

 
 


Jó reggelt!

Nálunk másfél hete hajnal 5 és 6 között felsírás van... Kicsit megsimogatom, és reggelig alszik tovább. Én viszont nem :( Nemigen volt ilyen, a fogaktól lehet? Lilló, írtad, hogy jöttek a fogak, ilyen ébredés is volt hozzá? Tündi, Nálatok is van ilyen? Vagy lehet, hogy intenzívebben álmodik? Na de mindig 5 és 6 között jön a farkas az álmában??? Nem hinném. ajaj, ha néha a lelkükbe láthatnánk!
Pankának is van kint legalább 2 rágófoga, de egyszerűen nem tudom számszerűsíteni, mert iszonyatosan megharap. És vigyorog is hozzá! Nagy csibész!

Lilló, szerintem lassan megnyugodhatsz, Bíí ezek szerint nem nagyon vette komolyan. Ha Te is próbálsz minél kevesebbet agyalni rajta, szerintem nem fog Nála sem visszajönni az emlék! (Persze okoskodni mindig könnyebb, nekem nem volt még balesetem...)

Panzej!
Mi is felújítást, pontosabban tetőtér-beépítést kezdünk, engem is érdekelne, hogy szállnak el a költségek! Hátha fel lehet rá legalább kicsit készülni...

Saara,
szerintem én ettem meg helyetted az a hajnali kaját is! Pankánál is hasonló volt, szülés után viszonylag hamar lement, de mikor elkezdtem nagyon durván csokit/lekvárt/nutellát/tésztát zabálni, felugrott pár kiló. Aztán leálltam, és elmentek a kilók. Alapvetően gebe alkat voltam, de ma már oda kell figyelnem. Hiába, öregszem...

Tündi, dec. 29. Vagy talán mennyből az ANGYAL lesz, Panka is egy héttel hamarabb jött. Én mondjuk karácsonyozni inkább itthon szeretnék, inkább szilveszterezni mennék a klinikára. Habár nem tudom, milyen a szilveszteri menü...

Prücsök Ági,
nálunk vízszerű orrfolyás volt csak, de nem mertem menni, hátha fertzőzünk. A csoda tudja, mi van a náthák mögött. Ha lenne saját medencénk, biztos úsztunk volna. Kár, hogy a tetőtérre nem fér el! De infraszaunán talán lesz, akkor jajj lesz a nátháknak! (Mondjuk minket hálistennek elkerül)
A ciciről leszoktatás nálunk pár napos sírdogálással járt, de nagyon gyorsan elfelejtette. Persze Blanka már nagyobb...

Muzsu,
élmény olvasni a napjaitokról, az ember lyánya mindig erőt/ötletet meríthet belőle! Nátha kipipálva, gyorsan ment. De azért pihenj, ápolgatnak a lovagjaid!

Na megyek vérvételre meg CTG-re,

Puszi mindenkinek,

Cseragi

Kép

Kép
 
 


Szép jó reggelt Mindenkinek!

Először is Lilla, nagyon sajnálom a történteket!
Nekünk is volt durva balesetünk férjjel (após vezetett) totalcar lett.
Én a mai napig nem gyógyultam ki belőle...képes lennék idegösszeroppanást kapni egy előzésnél utasként. Ha én vezetek más, de én max traktort előzök.

Angyalka, Szilvi!
Köszönjük a kedves fogadtatást! :)

Rólunk:

18 hónaposan már kint volt Botinak az összes foga, mind a 20.
Én észre sem vettem, oltás előtt kérdezte a Doktornő hány foga van a gyereknek, mondtam hogy nem számolom, megnézte és csodálkozva mondta.

Hála Istennek nagyon jókat alszik, este is du-n is. (20:30 - 9:00, 14:00- 16:30 kb)

Délelőttönként általában levegőzünk, sétálunk. Nem ám játszótér! :) Be sem lehet rángatni. Az út szélén és nézzük a kocsikat, a forgalmat, a járókelőket, kutyásokat kommentárja az eseményeket. Nagyon jó megfigyelő. Párszor már hozott kellemetlen helyzetbe.
"Ott sétál nagy néni, nagyon nagy néni" :oops: persze úgy hogy hallja....

Az autómárkákat, színeket, kutyafajtákat, madárfajokat keni - vágja. Imádja nézegetni a könyveket, most vettem neki ilyen apró memóriajátékot amin motortípusok, zászlók stb vannak.
Ne nézzetek lécci hülyének!

Szépen eljátszik egyedül, mostmár bármit lehet mellette csinálni.
Próbálkozom én is a nyelvtanulással.

Talira szeretnénk menni, de nem merek már semmit mondani, az utolsó 3 talira is azért nem tudtunk menni, mert Botika 1-2 nappal előtte mindig megbetegedett.

Mennem kell.

Puszi Mindenkinek!

Joe

Joe

Kép

Kép
joe
 
 

 
 

Sziasztok!

Lilla, mégegyszer köszi, hogy szóltál az új helyünkről!
Üdvözlet mindenkinek!

Joe!
Örömmel mondhatom, hogy az én Botim is hasonló életvezetést folytat, mint a Te Botid!
Ő is motorozni és sétálni szeret, a játszótérre szintén nem kívánkozik.

Az utcai közlekedéssel van egy kis problem, mivel néha elkapja a huncut és nem akar megállni, hiába szólunk utána! :?
Tudja ő már, hogy az úttest veszélyes, de néha nem akar szótfogadni. Ettől frászt is kapunk és nagyon megszidjuk, mert muszáj felfognia, hogy a közlekedés nem játék.

Cikis beszólások nála is vannak. Tegnap találkoztunk egy anyukával, akit Gabinak hívnak. Botinak rögtön eszébe jutott a Gabi fürdető és harsányan levonta a következtetést: " Gabi elefánt!"
Na, húztam onnan!

A másik, amin behalunk, hogy állandóan bemutatkozik. :D
A villanyóraleolvasótól a lakatosig mindenkinek.
Múltkor a DM-ben közölte a pénztárossal, hogy "Én nem vagyok baba, kisfiú vagyok, Botond vagyok!"


Cserági!
Hű, de nagyon közel van a nagy időpont!
CTG hogy ment? Nagyon ugrált a kislány?

Sára!
Te hogy is vagy kiírva? Pont karácsonyra vagy januárra?
Bocsánat, ha már írtad és nem láttam, de rendeződött a orvos és szülésznő keresése?
Ti merre jártok levegőzni mostanában? Mentek térre vagy játszóházba?

Sziasztok, mostantól jó kislány leszek és rendesen részt fogok venni a dumálásban! :)

Kinga
kgk
 
 


Sziasztok,

Lilló
Nagyon átérzem a helyzeted, bár énvelem nem történt szerencsére semmi. Anyukáméknál hagytam a Gergőt és pont mentem érte és kb. 300 méterre voltam a kaputól amikor balról egy meredek utcáról kihajtott egy nagy Audi és az ajtóm mellett kb. 3-5 centire állt meg. Persze nekem volt elsőbbségem. Ki akartam szállni, de olyan közel volt hogy ki sem tudtam nyitni az ajtót. Nekem tényleg lepergett az utolsó másodpercben pörgött az agyam, és arra gondoltam, ha nekem jön, akkor hogy és mikor fogják megtudni a szüleim, hogy nem mehetek a Gergőért. Jó nagy kocsi volt, tehát ha belém jön, tuti ott maradok. A csávó persze sűrű bocsánatkéréseket intézett, szerintem ők is jól megijedtek, én csak annyit mondtam, hogy örülök, hogy ilyen jó a féke. Ő pedig azt kívánta, hogy legyen ilyen szerencsés napom a továbbiakban is.
Tehát én megúsztam ép bőrrel és ép autóval :) remélem neked is rendeződik a lelki világod és hamarosan találkozunk :lol:

Prücsök
Ti mikor mentek 18 hós oltásra? Mi hétfőn, ha ti hamarabb akkor beszámolnál nekem légyszi, hogy mi lett a Blankával?

Köszi,

Gabek

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Kinga, megvagy Te is, helyes, helyes :) Ez a Gabi elefant nagyon tetszett. Nalunk pont ma reggel volt egy ilyen szitu a buszon (2-300 kilos pasi szalt fel, iszonyu budos volt szegeny es pont mellettunk allt, azt hittem elajulok :| ). Szerencsere V most franciaul tette a megjegyzeseket: "naaaaagy, budos mösziö :lol:", kulonben nagyon egtem volna...

Joe, hatha osszejon ez a tali :wink:!

Mi mostanaban sokszor csak ugy maszkalunk az utcan, de egy ido utan nem birom a "minden kavicsnal megallunk" tempot :oops:. Pedig sehova nem sietek...
Kinga, sokszor a Boszormenyin maszkalunk, 10 korul szoktunk elindulni, kb delig lent vagyunk. Ti? Ha nincs vasarolnivalo akkor a Margaretaba megyunk. Ha van elintezzuk aztan csak maszkalunk az utcan. Ma a karacsonyi vasaron voltunk pl. (Ha mentek, vigyazz, van egy cseles fajatekarus pasi, aki odaadja az osszes jatekot a gyerkocoknek, tok aljas modon nyomul, csak nagy siras aran birtuk elhagyni a bodejat... :roll:).

Januar 10-re vagyok kiirva. Doki, szuleszno dolog nem oldodott meg. Ugy nez ki mostmar keso - ezt mondtak. :(

Prucsok, a szopi elhagyasa ugy volt, h V eppen jo nathas volt, szivtuk az orrat, de hiaba, szopizni nem tudott, ez adta meg a lokest, h na itt az ido. Megbeszeltuk Z-vel, h mostmar o rakja le aludni (attol tartottam, h a kis fejeben az anya=cici egyenlet van). Ugy lett, se siras, se semmi. Olelgettek egymast aztan hopp be az agyba es elaludt gond nelkul. Utana sosem igenyelte. Akkor volt 17-18 honapos. Sztem jo megoldas, ha egy kis idore masra bizod az altatast.
V mondjuk nagyon-nagyon apas volt mar akkor is.

Cseragi, akkor egeszsegedre! :lol:
En is inkabb vekony alkat vagyok, de szules utan sehogy sem tudtam megszabadulni a +5-6 kilotol, biztos tartalek a nehez idokre... Pedig azelott ehettem szinte barmit, nem volt jelentosege. Oregszem en is, azt hiszem!

Lilla, orulok, h megvagytok. Sztem jol teszed, h hamar beultel ujra kocsiba. Bii is birja ezek szerint, ez jo hir!

Tok pipa vagyok, fel akartam tolteni a telefonomat. Automata azt irta ki, h megszakadt a kapcsolat a vodafone-al, ujra probalkoztam, megint ezt irta ki aztan 10 perc mulva kaptam az sms-t, hogy minket alkalommal mukodott, van 30 ezer forintnyi penz a telefonomon es majdnem annyival kevesebb a szamlamon :evil: :evil: :evil:
Szerintetek lehet ezzel reklamalni valahol? Ez most az OTP hibaja vagy a Vodafone-é???

Sára

Kép

Kép
 
 


Sziasztok,

nálunk zajlik az élet. Most épp Bálintnak van hasmenése és hányt ma kétszer. Tök jókedvű és nem látszik betegnek, de azért holnap reggel az orvosnál kezdjük a napot, mert nem örülök, hogy minden kijön belőle alul-felül :( hihetetlen. Mostmár el kéne mennem gyónni, mert valami nagy bűnöm lehet, hogy ennyi rossz történik velünk egy hét alatt. Igazából arra gondoltam, hogy tegnap Mocorgó tornán voltunk és ott a végén van közös gyümölcsözés, és hátha ott kapott el valamit, mikor egy tálból ették a szeletelt almát, abba minden gyerek belenyúlt többször is, lehet valaki nem volt egészséges...? Mert mikor hazajöttünk már volt kaki neki a pelusban, és almás volt, mert láttam benne a héjakat. Aztán meg este már hígat kakilt. Ma meg hányt reggel is, este is, közben meg egész nap fosizott, kb. 6 kakis pelus volt. Mit gondoltok?

Cserági: Igen, nálunk minden fogzás éjszakai ébredéssel, felsírással járt. Mindig onnan tudtuk, hogy fogak jönnek, hogy újra kezdődtek az éjszakai ébredések.
Hú de közel van Nektek már a szülés. Én dec. 28-án születtem :) Anyukámnak nem kellett a kórházban karácsonyozni, kívánom ezt Neked is! És nagyon jó decemberi baknak lenni, jó jegy. :)
Egyél csak nyugodtan, majd utólag leadod!!!

Sára: Ez nagyon durva ez a telefonos história. Biztos jó mérges lennék én is a helyedben!
Én most dobtam le a plusz 10 kilómat, szénhidrát szegény diétával. Most épp update-lek, hogy tartsam a súlyom, mert nem akarok a második terhességbe is túlsúllyal menni. Tudom ajánlani ezt a szénhidrát szegény diétát, ha majd meg akarsz válni a plusz kilóktól, egy hónap alatt lemegy a 10 kiló simán.

Kinga! Üdv itt, jó, hogy jöttél! De jófej lehet Boti :) nagyon tetszett a bemutatkozoós meg a gabis sztori. :)

Joe: Nektek is nagyon örülök, de nagy lehet már a te Botid is. Olyan jó lenne találkozni.

Apropó tali: akkor dec. 20. délelőtt 10 óra??? Mert Cserági írta, h a 9 Kápmegyerről kicsit korai. Akkor 10? és akkor délig tudnánk maradni, aztán mindenki tud menni ebédeltetni, altatni. Lefoglaljam a helyet?
Mondjuk én most nem tudom, hogy kocsi nélkül hogy tudnánk elmenni, talán ha Polették megszánnak bennünket és elvisznek, már úgyis kérdezte, hogy lesz-e tali vmikor, mert eddig ahányszor jöttek velünk tök jől érezték magukat.

A beszédről jut eszembe, hogy Bálint is nagyon megindult e téren. Egyre több szót mond, és már szavakban mesél is. Apa kérdezte tőle, hogy: mit csináltatok ma anyával?
Erre ő: Lilla anya, autó, Flulla, Flulla anya, boltba. (fordítás: anyával, autóval, Flórával és Flóra anyukájával boltban voltunk - egyébként valóban Deichmannban voltunk). Erre apa kérdezte: és mit vettetek a boltban? Bálint: anya csimma. (tényleg csizmát vettem). Olyan fantasztikus. Nagyon élvezem ezt az időszakot (is).

Ági (Prücsök): Nem lehet, hogy már Blanka csak megszokásból szopizik? Lehet itt az ideje, ha egyébként is szeretnéd elválasztani. Ha nem, akkor hagyhatod őt szerintem kedvére szopizni. Bocsi, hogy belekotyogok...de pont ez a szitu most Polett hugának a kislányával és ott eredményes lett az elválasztás.

Na megyek aludni, mert már késő van és már két napja olyan vacakul alszom a hülye álmaimmal együtt, hátha ma sikerül...
Jó éjt Mindenkinek!

Lilla

 
 


Lilló!

Légyszi-légyszi csak ne 20-a. Bármeyik nap jó ,csak az nem, mert megyünk oltásra, és nálunk a dokihoz két héttel előtte be kell jelentkezni!
Tudom, hogy miattam kellett későbbre tenni, de ettől még a jövőhét is jobb. :oops: Vagy a 20-ai hét is, csak ne 20-a.

Tündi

Tündi
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Mostmár vagyok én is, csak sajnos jópár nap kényszerszünetet tartottam, mert Sanyikával kórházban voltunk. Kruppos lett vasárnap éjjel, rohammentő, intenzív osztály, gondolhatjátok mennyire nehéz volt. Szerencsére mostmár jobban van, szerdán hazajöhettünk, azóta szépen lassan alakul. Egyre többet eszik, egyre vidámabb, rengeteget alszik, hogy behozza a lemaradását (ott egész éjjel égett a lámpa és a világosban, plusz a 26 fokban nem bírt aludni). Nekünk az volt a mikulásajándék, hogy hazajöhettünk. Hülye egy betegség ez a krupp, nem lehet sehogy sem kivédeni (mert vírusos), csak ha már elkapta, nagyon gyorsan intézkedni. Ugye itt rajtunk kívül senki sem kruppos?

Most ennyire futotta, nagyon anyás lett a lelkem, nem hagy sokat írni :)

Sziasztok,
Móni

Kép
Kép
 
 


Ajaj Moni, egyutterzek! Mi altalaban kruppos gyerekekkel voltunk egy szobaban, mikor kh-ban voltunk. Eleg ijeszto betegseg annak, aki nem ismeri, nagyon csunyan kohognek ilyenkor :(. Remelem hamar rendbejon Sanyika lelkivilaga!
Melyik korhazban voltatok? Furcsa a 26 fokos szoba, mert nekunk mindegyik korhazban eddig azt mondtak, h a krupposokat huvos helyre kell tenni (telen ki a szabadba, nyaron a hutobe - ezt orvos mondta :shock: :lol:). Legutobb is V agya a nyitott ablak mellett volt, majd szetfagyot ejszaka....

Tali: nekunk jobb lenne 20-a elott, akkor kerulni fogom a kiruccanasokat, h ne akarjon kibujni a manocska karacsony elott.

1 honap alatt 10 kilo nem semmi! Hm a cegem most kuldott 30 ezer forintnyi melegetel utalvanyt, jo lenne dietahoz, de ez dec. 31-ig ervenyes es most tuti nem kezdek el fogyozni. Gozom nincs mire fogjuk hasznalni, eloszor azt hittem sima kajacsekk, de nem...
Nem tudjatok ezeket vissza lehet-e valtani penzre??

Sára

Kép

Kép
 
 


Sziasztok,

Szerencsére betegség ügyben elég járatlan vagyok :oops: eláruljátok mi az a krupp? Milyen jelei vannak? A rohammentő szó nagyon ijesztőnek hangzik :roll:

Lilla
Nagyon vigyázzatok magatokra, nálam ha baj van akkor egymás után 3 rossz dolog szokott történni :?

Saara
Vince ilyen jól nyomja a franciát is? És ő tökéletesen tudja, hogy pl. az autó meg a voiture az ugyanaz, csak valaki azt nem érti :?
Hihetetlen milyen okos! A párod is beszél franciául?

Üdv,

Gabek

Kép

Kép
 
 


Sziasztok,

szerencsére doki néni szerint nem vírus vagy ilyesmi Bí baja, mert akkor vagy hányna, vagy a hasa menne, a kettő együtt ritkán, meg lenne láza is, betegnek is látszana... Lehet bekajált valamit, nem tudom mi lehet.

Gabi: Nagyon kiváncsi vagyok, hogy mi lehet a harmadik dolog ezek után... :shock: Az hogy leégett a baleset napján a hajszárító az nem számít bele? Mert akkor megvan a három és végeztünk. Jaj nagyon sajnálom, hogy nem tudunk ma talizni, de tudod én az a típusu anyuka vagyok, aki nem szívesen viszi a gyerekét más gyerekek közé, ha valami baja van, mert bár a doki szeritn nem vírus, de ki tudja...Nem venném a lelkemre, ha valaki miattunk lenne beteg.

Akkor ha nem 20.-a a tali, akkor mikor? Mostmár ti mondjatok dátumot, feladom. :) Lehet mi menni se tudunk kocsi nélkül, szóval nekem nyóc mikor legyen.

Huncut: De sajnállak Benneteket, csúnya alattomos dolog ez a krupp. Mielőbbi jobbulást kívánok!!!

Sára: A gyorséttermekben tudom, hogy elfogadják a melegétel utalványt, lehet más sima étteremben is, ahol kint van a logo az ajtón. Sajnos asszem ebből bevásárolni nem tudtok. De talán nézd meg a honlapjukat (Sodexo vagy Cheque d.?) és ott lehet írják.

Ide írom a szénhidrát szegény diéta lényegét, mert priviben is kérdeztétek, és nem írom meg annyiszor, ha nem gond, tehát annyi a trükkje az egésznek, hogy nem szabad semmilyen fehér lisztből készült cuccot enni, se kenyér, se tészta, se süti. Azon kívül a kristály cukros dolgokat is kerülni kell.
Én általában reggelire virslit, sajtot, zöldségeket, tojást, ilyesmit eszek üresen kenyér nélkül, annyit amennyivel jól lakok. Ebédet ugye rendelek futár cégtől. Vacsira meg valami salit eszek kis oliva olajjal meg citromlével. Inni csak ásványvizet meg izesítetlen teát. Napi egyszer - csak az élvezet kedvéért - 2dl kóla lájt és két kocka keserű csoki 80%-os (minél magasabb a kakaótartalma, annál kevesebb benne a cukor). Lényegében ennyi, az első egy hét nehéz, folyton éhes voltam, de mostmár teljesen jó.

Na megyek, rendet rakok a lakásban.
Puszi
Lilla

 
 


Sziasztok,

Épp most szállt el a hsz-em. Grrrrrrr :twisted: .

Gabek,
Tegnap voltunk oltáson. A lefogást + a bökést utálta, de hamar megnyugosott. Mivel már javában alvásidőben jártunk, azt mondta a doktornő, hogy adjak neki nurofent és akkor nyugodtan fog aludni, mert oltás után kb. 20 perccel szívódik fel és kezd el fájni. Működött is és éjjel is jól aludt, azóta sincs semmi. Az oltás helye + mellette a bcg is bepirosodott kicsit, de ez normális. Ezt befújtam Aloe sprayvel, hátha az segít.

Sara,
A melegétel utalványt az ételfutár cégek is elfogadják. Mi anno a szomszédunknak passzoltuk át őket. Hátha nektek is van ilyen ismerősötök, barátotok...

Lilló,
Remélem tegnap már te is jobban aludtál! Mikorra derül ki, hogy javítható-e a kicsi kocsid?
Amúgy Blanka valószínűleg csak megszokásból szopizik, mert csak pár korty kell neki, aztán nyugi van, bár a délutáni alvásnál jobban igényli. Rákészítem magam lelkileg, aztán belevágok.
És gratula a -10 kilóhoz! :wink: Én is most próbálok váltani reformétrendre + több mozgásra... csak sajnos e téren gyengécske az önkontrollom. :oops: Azért igyekszem.

Jó hétvégét mindekinek!
ági

 
 


Sziasztok, jó reggelt!

Úgy látom, én nyitom a hetet! :D :D :D
Én is úgy jártam, mint Ági. Megírtam a szép igényes hsz-emet erre elszállt.
Az az érzésem, hogy néha, ha kicsit hosszabban írok, nem bírja a babanet megemészteni és eldobja a levelet.

Szóval mégegyszer...


Móni!
Remélem, jobban van Sanyika! Nem is tudtam, hogy a kruppot vírus okozza! Ha ez így van, lehet, hogy kimegy belőle ez a vírus?


Cserági!
Tényleg nincs messze a nagy nap! :) CTG hogy ment?


Sára!
A nagy büdös möszijő igen sokat hozzátett aznapi jókedvemhez :D
Vincus igen konkrétan és választékosan fogalmazott! :)

Mi újság a szomszédnénivel?

Séta: mi délután szoktunk menni, mert Boti kb. háromig alszik, így hosszú lenne a délután végig bent. Bár télen azt ajánlják, hogy többször vigyük le kicsit a gyerekeket.
Ha ti is délelőtt mentek, tényleg összebeszélhetnénk, mint a régi szép időben.


Lilla!
Szerintem valószínű, hogy a gyümölcs lehetett a ludas hányás ügyében. Remélem, mára már el is múlt.

Na, most megyünk reggelizni, kellemes ébredést mindenkinek!

Kinga
kgk
 
 


Sziasztok!

Mi jobban vagyunk, most voltunk a doki néninél és azt mondta, hogy tiszta a tüdeje Sanyikának. Még kell szedni gyógyszert, de már nem vészes. Egy kis vitaminpótlás és minden rendben lesz.
Saara! A Szent Lászlóban voltunk, az az országos krupp központ, nagyon aranyosak voltak a dokik és az ápolók is. Hát igen, a 26 fokos nem kedvezett nekünk (finoman fogalmazva), de szerintem mindegyik kórházban ilyen őrült módon fűtenek. Próbáltunk sűrűn szellőztetni, más nem tudtunk tenni. Egyszer kiengedtek sétálni az udvarra, az nagyon jót tett Sanyikának.
Köszi mindenkinek a jókívánságokat! :D

Manó! Hogy áll a szakdoli??? Ma van a határidő, ugye? :shock:

Prücsök! Majd számolj be, mi lett az oltással?
Nálunk sem megy a főzelék, egyáltalán nem eszi meg Sanyika, de szerencsére a gyümölcsöket szereti. Inkább kenyeret eszik husival.

Panzej! Mikorra tervezitek a költözést? Gondolom az is csúszik, ha már ilyen sokat kell pluszban ráköltenetek.

Lilló! Megbékéltél már? Bálint meggyógyult?
Tavaly te ajánlottál nekünk egy helyet, ahol csináltattunk falinaptárat, de sajna elfelejtettem a nevüket, elérhetőségüket. Esetleg emlékszel rá?
Gratulálok a fogyáshoz, azt hiszem nekem is valami hasonlóval kellene próbálkozni.
Elismerésem mindenkinek, aki ilyen kajálós időszakban tud fogyni!

Sziasztok,
Móni

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Huncut,
mi volt a tünete a kruppnak? Örülök, hogy jobban vagytok!
Szerintem is jobb többször kicsit kimenni. Mi szoktunk estefele is sétálni, apával, ez kb. egy fél-háromnegyed óra. És apa nyakából egész más a világ!

:D Meg mi is beszélgetünk ilyenkor...

CTG rendben volt, a héten megyek UH-ra is.
Csütörtökön jóslófájásaim voltak. Legalábbis azt hiszem. Egy óán keresztül 5 percenként olyan mennstruációs görcsök. Aztán elmúlt. Pankával semmi ilyen nem volt.
Valakinek van tapaztalata jóslófájásokkal? Mennyivel előbb jelentkezik a szülést megelőzően?

Timit hiányolom, ő tud az oldalról?

Na megyek vasalni. :twisted:

Puszi mindenkinek,

Cseragi

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Cserági!
A kruppos köhögés jellemző tünete az ún. ugató, száraz köhögés, nagyon nehezen veszi a levegőt a gyerkőc, olyannyira, hogy amikor befelé szívná, akkor egy erős, sípoló hangot ad ki. A tüdejében és a garatban megduzzad a légcső és elzárja az utat a levegő elől, ezért nem kap rendesen levegőt a gyerek és minél jobban erőlködik, annál kevesebb levegőt kap. Általában éjszaka jelentkezik. Az asztmánál a kilégzés nehéz, a kruppnál a belégzéssel vannak gondok. Ez egy vírusos betegség és aki egyszer már átélte, az onnantól kezdve tudja, hogy mi az. Azonnal orvost kell hívni és nagy valószínűséggel kórházba menni, ahol egy gázt kell beszívnia, ami segít illetve szteroidos kúpot kap. Friss levegőre kell vinni és párásítani a szobát.
Általában 5-6 éves korukban növik ki, amikor már olyan nagy a tüdejük, hogy a megduzzadt légcső nem okoz gondot a levegővételben. Sajnos aki egyszer átesett rajta, az onnantól kezdve máskor is számíthat rá...

Kb. ennyi a krupp.

Móni

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Mi lesz akkor a talival? :(
Dobjunk fel egy uj datumot??

Melegetel utalvanyra talaltam bevalto helyet, hazhozszallitos, biokaja, csutortokre rendeltem egy halom kajat (aznapra keszitenek egy csomo izgi dolgot). Meg igyekszunk majd etterembe menni, bar keves fustmentes hely van, de majd csak talalunk! :)
Ha bevallik a bio chef nagyon jo lesz, hogy nem kell fozni. Bar Vincusnak kell majd, de mindegy...

Cseragi, Timieknel most nincs internet, de megadom a szamat, ha gondolod (en is hivtam a multkor hasonlo kerdessel, megnyugtatott, jo volt :))
Nekem a mult heten kezdodtek el a joslofajasok. Nem tudom az-e, en annak hivom :lol: . Vincusnal is volt, neha menses gorcsszeru erzes, neha, csak kokemeny lesz a hasam par masodpercre, nem faj csak fura erzes. Inkabb ezutobbi a jellemzo. V-nel ezek jottek egyre gyakrabban es eroteljesebben, a vegefele mar kellemetlen volt, neha fajdalmas is.

Krupp: ez a kohoges annyira durva! mintha szet akarna szakadni a gyerek torka/tudeje. Mikor eloszor hallottam a korhazban, ha nincs ott a gyerek anyukaja kirohanok behivni egy novert, ugy megijedtem.

Kinga, hat furcsa modon nem ugat a kutya miota behisztiztem :? :oops: . En is ugy gondolom, h nem art neha bekemenyiteni. En sem ebresztem ot, mikor alszik, o se tegye velunk. Tiszteljuk egymast es amennyire lehet probaljuk nem zavarni a masikat.
Seta: Kicsit atalakitottam Vincus napirendjet, kesobb megy aludni, 4-5 korul ebred. Ilyenkor mar tok sotet van es mostmar altalaban otthon marad az elefant mamajaval, delelott van a nagy seta.
Ha megyunk delutan akkor szolok, jo? Az is elofordul azert! Ha gondolod szolj Te is, ha delelott mentek.

Gabek, minden kisgyerek agya olyan, mint a szivacs! csak franciaul beszelek Vincushoz, ugyhogy erti, beszel is es altalaban tudja kihez milyen nyelven kell beszelni. De igy is a magyar az erosebb, azt tobbet hallja (Z nem tud franciaul, most tanulja Vincustol :lol:). Anyosomtol is nagyon sokat tanul, nem tudom mit csinal vele, de mindig olyanokat dumal, mikor eljon tole, h csak nezek :shock:.

Van par dolog, amit nem tudom honnan szedett.. Mostanaban pl. cigizik :shock:. Fog egy cerezut es fuj ra, mondja hozza, h o cigizik...
Es a multkor a Libriben azt kiabalta 5 percen keresztul, hogy "a picsaba, a picsaba..." :shock: :oops:
Nem is volt ego :mrgreen:

Sára

Kép

Kép
 
 


Sziasztok,

ma voltam Kicsibível gyerekdokinál, mert a hétvégén sem múlt el a hasmenése, a hányás már igen, szerencsére az csak egy napig volt. Ma már nagyon aggódtam, mikor reggel megint a lábszárán folyt a kaki,mert nem fért el a pelusban. :( Most küldenünk kell székletmintát, kapott hasfogót, egy vmilyen folyadékot, ami olyan mint az infúzió, pótolja az elvesztett anyagokat, meg kapott tápszert, ami nem tejalapú, hogy valami kaját is vegyen magához, ugyanis mostmár 4 napja kekszen, ropin és főtt krumplin, répán él. :( Hát kész vagyok Lányok, nagyon. De azért nagyon örülök, hogy legalább kórházba nem kell mennünk, mert sok gyerek volt itt a telepen ilyesmivel kórházban a közelmúltban. Remélem lesz majd még jobb szériánk is, mert ez így borzasztó elkeserítő.

Huncut: Én itt : http://www.xn--falinaptr-71a.hu/ csináltattam falinaptárakat. Idén is asszem itt fogom, mert először a Media Markt-nál akartam, de aztán megláttam, hogy milyen gyásznaptárakat csinálnak, és elment a kedvem tőle.
Örülök, hogy jobban van Sanyika!

Cserági: Timinek most nincs netje, azért nincs itt, neki is küldtem értesítést az új topikról. Hiányolom én is nagyon, remélem hamar meglesz a netje, és jön közénk!!!
Nekem nem voltak jóslóim, így sajna ezügyben tájékozatlan vagyok. De már nincs sok hátra, kitartás!!!

Sára: Te hogy vagy? Nektek van már nevetek?

Ági (prücs): Ma vagy holnap viszi el a tesóm a kocsimat szereltetni, remélem hamar kiderül mi lesz a sorsa szegénynek. Nagyon-nagyon remélem, hogy megjavítják, és tudom még használni.

LÁNYOK! MI LEGYEN AKKOR A TALIVAL? SENKI NEM JAVASOLT DÁTUMOT! HA SZERETNÉTEK TALIZNI, AKKOR MIHAMARABB KÉNE NEKEM EGY DÁTUM, HOGY TUDJAK FOGLALNI! KI MIT JAVASOL?( azt tudjuk, hogy 20.-a nem jó, és 14.-e előtt sem).

Képzeljétek, csütörtökre bejelentkeztem végleges szőrtelenítésre. Nagyon kiváncsi leszek, hogy milyen, és tényleg végleges-e.

Szép napot!
Lilla

 
 


Lilla, jobbulast Kicsibiinek!! Soooookk gyogymanot szegenykenek!

Tali: Mit szoltok dec. 18 (kedd) vagy dec. 19-hez??

Nev: Piroska lesz, ugy nez ki (en azert kitartok a Zsofi mellett, de Z nem enged...)

Sára

Kép

Kép
 
 


Sára, nekem a dec. 18 kedd jó, 19. szerda nem. A szerdák és péntekek semmiféleképpen nem jók, mert olyankor fix bérletes programunk van, amit nem szeretnénk kihagyni.

 
 


Sziasztok!

Milyen szomorkás az idő ma, ki sem lehet menni sétálni, ezt utálommmmmm :twisted:

Ma voltunk a háziorvosnál, aki megint nem tudott semmi épkézlábat mondani a gyerekre, hogy miért van még mindig a bukás (bár már legalább hízik és egyre kevesebbet bukik). Írja rendületlenül a tápszereket, én meg nem váltom ki ugyanazokat ezredjére, ha nem használ.

Most tejfokozáson vagyok, sikerül úgy néz ki (köszi Joe)!

Sára: mindjárt jön a kis Manólány. De izgi! Tényleg, a dokiváltás miatt nem fogsz a klinikán szülni, ugye? Gondolom nem voltál annyira elégedett V születésénél.

Tündi: remélem végeztél a szakdogával, drukkoltam nagyon!

Lilló: annyira sajnálom kicsi Bíít, gyógyuljon meg hamar, ezermillió gyógypuszit küldök Nektek! Ez annyira rossz időszak, nedves, taknyos, és a sok bacinak kedvez..

Ákim olyan nyügi ma, én teljesen kivagyok tőle már néha. Hisztizik, ha nem veszem fel, pedig higgyétek el, nem kényeztettem el, nem hurcibálom a kezembe, de ma valahogy ilyen napja van. Most bírtam rá nagynehezen egy kis alvásra, és meg addig tanulok angolt gyorsan, mert hétvégén óra van:-) Olyan jó egy kicsit kikapcsolódni, akár a tornára gondolok, akár az angolra.

Na nem untatlak itt Titeket, szép estét kívánok Mindenkinek!

Szilvi

Lilypie Fifth Birthday tickers



Lilypie First Birthday tickers
 


Sziasztok!

Ma(most) lett netem!Megtaláltam az oldalt,miután az összes leveleimet végigböngésztem!
Tehát itt vagyok!!!!!! :wink: (Bár most megint szétkapcsoltak,így nem tudom mikor tudom elküldeni ezt az írást)

Olvastam,hogy lesz tali.Remélem el tudunk menni.Akkor most mi a pontos dátum?A dec.18 elviekben még jó.

Muzsu,
olvastam az emailedet,de reagálni már nem tudtam.Igérem mielőbb válaszolok rá.Örülök,hogy ismét köztünk vagy!
Jobbuást neked és a gyerekeknek!

Lilla,
sajnálom a történteket.Még szerencse,hogy ti megúsztátok.Amikor tavasszal hátulról belém jöttek,én is remegtem mint egy kocsonya.Mind a 3 gyerek hátul ült,de szerencsére nekünk se lett semmi bajunk.

Most ennyi!Majd jövök még várom,hogy visszakapcsolják ismét a netet! :evil:

Pusz

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
 
 


Sziasztok,

Tegnap megvolt a 18 hós oltás. Gergő kicsit nyafka volt én meg megint tök kiakadtam az orvosra, ugyanis nem kérdezett semmi, hogy hogy vagy mikor eszünk, csak megmérte a védőnő, 12, 2 kg lett és közölte, hogy fogyókúráztassam a gyerekem. Szerintem tök jó kis formás baba, egyáltalán nem kövér. Amíg a Gergőt vetkőztettem kivette a táskámból a pénztárcámat és azzal játszott és kint is maradt, a védőnő ezt meglátta. Amikor öltöztünk odajött közben beszélgetni, amit még soha nem csinált, szerintem az egész arra ment ki, hogy azt hitte adok neki pénzt. No de mire, arra, hogy az elmúlt 1 évben csak oltásra jártunk a dokihoz, ha találkoztunk az udvaron meg sem ismert, azt se tudja mi van velünk és odajön nekem, hogy ne adjak cukros üdítőket a gyereknek amikor mindig csak vizet iszik??
Ismét nagyon kiakadtam :twisted:


Szerintetek sok a 12 kiló?? Szerintem az teljesen normális.

Mi szerintem a délelőtti talit most kihagyjuk :x

Bálintnak jobbulást :D

Üdv,

Gabek

Kép

Kép
 
 


Gabek!

Ilyen épületes hülyeséget, hogy egy ekkora gyereket fogyóztatni! :shock: :shock: :shock: :shock:

Boti hónapok óta egy dekát nem hízott, a 2 éves szülinapján volt 11 kg! Mostanra hízott másfél kilót, de így is ugye 12,5 és most 28 hós.
Doki nénink azt mondta, hogy valszeg ilyen vékony alkat lesz, ha eszik rendesen, nincs gáz.

Elhiszem, hogy ideges lettél, igazad is van! Védőnéni no comment. Ilyen mélyre süllyedt, hogy odasomfordál alamizsnáért!

Szóval szerintem semmi gond nincsen, nyugodj meg, Gergő tökéletes! :D :D :D :D

Kinga
kgk
 
 


Sziasztok,

Gabi: **ard le! Mit foglalkozol egy olyan ember véleményével, aki nem képes a munkáját rendesen ellátni és azt se tudja, hogy éltek vagy haltok? Bálint 11 kg, annál Gergő csak 1 kilóval több, olyan sok az??? Szerintem egyáltalán nem, főleg hogy Bálint iszonyat hosszú is hozzá (87cm), magas és vékony, mint az apja, ilyen alkat, senki nem szól hozzánk egy rossz szót se emiatt (gyerekorvos, védőnő) azt mondják ilyen alkat. Fel a fejjel! Biztos, hogy Gergő olyan, aminek látod, jó kis formás baba. :)

Szilvi: Az azért jó, ha Áki már hízik. Csak így tovább! Remélem a bukás is elmúlik. És szuper, hogy ilyen jól megy a tejserkentés! Szerintem az anyatejnél nincs jobb. Azért nem segítenek a tápszerek, mert Áki is tudja, hogy az anyatejecske finomabb. Ez tudatalatti...

Timi: Jó, hogy Te is idetaláltál.

Mi már sokkal jobban vagyunk :D , ma már nem volt híg a kaki, igaz még mindig sok volt. Tegnap nem tudtuk kiváltani a gyógytápit, amit adtak, mert meg kellett rendelni a gyógyszertárban. Helyette ajánlották a Sinlacot, hát vettem. Ééééés Bí imádta. 4 napja először vacsizott, felhigítottam neki a Sinlacot folyékonyra és megitta pohárból. Reggelire egy egész banánt megevett három kanál Sinlaccal. 4 nap alatt összesen nem evett ennyit. :D Végre elkezdett visszahízni is. Igaz még csak lassacskán, de már valamit szedett magára. Végre először befelé is ment valami, nem csak kifelé. :D Ma már van gyógytápi vacsira, nem tudom mennyire fogja szeretni, ha nem megy, akkor bekeverek megint Sinlacot. Remélem lassan helyreáll a rend, holnap már próbálok neki ebédre is valami normálisat adni, mert a főtt répát krumplival meg a zsír nélküli zöldsi levest nagyon unja szegény.

Dec. 18 tali? Gabi, Ti semmiképpen nem tudtok jönni??? :(

Hahóóóó Tündi, hogy állsz a szakdolival???
Már várom, hogy befejezd, és gyere közénk!


Rita: Veletek mi újság a távolban?

Szép estét!
Lilla

 
 


GABEK!NAGYON BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNOK!
Kép


Lilla,
örülök,hogy Bí jobban van!

Különben semmi fontos nem történt velünk az elmúlt időben.
Zsoltikával nem jutunk előrébb.A családsegítő felvette a kapcsolatot a tanulás képességetvizsgáló bizottsággal.Az ottani vezető megigérte neki,hogy még dec.elején behívnak minket!Azóta sem kaptam levelet az időpontról és mindjárt dec.közepe van!
Hiába kereste fel hivatalból a bizottságot,küldött el minden anyagot rólunk semmi nem történt!!!!
A jegyzőt nem kerestem fel,mert azt mondta a családsegítő semmi értelme nem lenne,úgyse csinál semmit,amíg nem voltunk a bizottságnál!
Közben a védőnő megkereste a budakeszi-i speciális iskolát(kisegítő)oda felvenné az igazgatónő Zsoltikát,mert van iskola előkészítő osztálya,de ehhez is a bizottság kell.Mondjuk ebben bizonytalan vagyok,mert nem tudom mennyire fogyatékosok,sérült gyerekek járnak oda.Azt sem szeretném,ha olyan helyre kerülne a fiam,ahol nála elmaradtabbak vannak.
De szerintem azért kell ide is a bizottsági vélemény,mert gondolom kiszűrik,hogy mennyire van elmaradva,és csak olyan helyet javasolnak majd Zsoltinak,ahol fejlődik és nem stagnál.
Szóval semmit sem tudok!

Hanna sem kezdett el beszélni.Csak pár szót mond,a többi halandzsa.Neki is kértem időpontot a korai fejlesztőbe,majd jan.közepe fele lesz hely,levelet majd küldenek a pontos időpontról.Ez fizetős,mert alapítványi,de inkább most elviszem egy állapotfelmérésre,nem akarok vele is így járni,mint a Zsoltival.

Munkám még nincs a kórházban.Ráadásul az áplolási igazgatót is kirúgták,így meg kell várnom az újat,akivel esetleg megbeszélhetném,hogy amíg nincs szülésznői állás tudna-e máshol helyet biztosítani.
21-től már gyesen leszek az meg nagyon kevés pénz,mint tudjuk.Mindenképpen kellene vmit találnom,de Pesten is sz@r a helyzet az eü-ben.

Rebinek jól megy a suli.A múlt héten ő is beteg volt,mandulagyuszi.
Karácsonyi verseket tanulunk,mert lesz egy kis előadás az osztályban a szülőknek!

Pusz

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
 
 


hát ez a kép nem úgy jelent meg ahogy szerettem volna,az idézet nem látszik!bocsi :oops:
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors eletjel. Talan Karacsonyra bent leszunk, valoszinu egy darabig ott nem lesz internet, bar ahogy ismerem a ferjem, nem sokaig irja majd nelkule..
Majd megirok mindent a felujitasrol ami erdekelhet Titeket. Amire fel kell keszulni (ezt felujitasos musorokban is lattam, meg az osszes ismerosunknel megtortent es persze nalunk is is igy lett), hogy a tervezett penznek mindig a ketszerese lesz a vegeredmeny, es akkor meg nem is szamoltad el nagyon magad.. Mindig vannak bokkenok, nem vart esemenyek, es mindig tobbe kerulnek a dolgok mint amennyit kalkulalsz. Raadasul olyan most mar a valasztek mindenbol, hogy elcsabul az ember, es persze mindenbol a legjobbat, vagy legalabbis jo minosegut akar. Igy lett nekunk pl a kazanunk 280 ezer Ft helyett 500 ezer (kondenzacios..), hogy csak egy peldat emlitsek. De johetnek a szaniterekkel, csapokkal, konyhabutorral....

Na mindegy, igazabol Gabek, miattad huztam fel magam, illetve a sztoridon. A mi vedononk szerint a Mici sovany, es majdnem 10 kilo. Es lany. Szoval szerintem Gergo teljesen oke!!
Nagyon szep kis kolok, keressetek gyorsan egy masik orvost.

Tovabbi szep napot kivanok mindenkinek!!
P

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Csak sik-suk: nekunk jo a dec. 18, ugy nez ki.

Tobbiek??

Sára

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Felhívtam a bizottságot(a családsegítő megadta a számot)és egyből a vezetőnő vette fel.Annyit mondott,hogy dec.-ben már nem tudja behívni(csak azt nem tudom,akkor minek igérte meg egy hivatalos személynek,ezért nem jött levél) :evil:,de jan.3-án 10h-ra vihetem Zsoltit.
Közben leinformáltam a kisegítő sulit.Szóval van egy előkészítője ahol jelenleg 3 gyerek van és ide kerülne Zsolti.Gyógypedagógus foglalkozik velük,és talán mire suliba megy fel tud zárkozni.Szóval az még nem azt jelent,hogy mindenképpen ott kell folytatni az iskolát is.
Nyilván én is azt szeretném,ha végre már jó helyre kerülne a gyerekem,és dícsérik is ezt a csoportot!

Sára,
hogy vagytok?Pocid még lent van?Vagy egy kicsit feljebb ment?

Gabi,
szerintem se foglalkozz velük!Amíg a gyerek jó kedvű,mozog,van étvágya addig nem hiszem,hogy bármi gond lenne!Azt meg hogy diétázzon nagy hülyeség!Ha 20 kg lenne,akkor igen,de 12 kg nem olyan sok!Hanna is annyi volt 20 hónaposan,most se sokkal több!Akkor most meg azt mondanák nekünk,hogy alultáplált,mert alíg hízott az elmúlt hónapokban?? :shock:

Többiek merre jártok???
Végre idetaláltam most meg alíg írtok!!! :roll:

Pusz

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
 
 


Sziasztok!

Timi, nem egyszeru ez az egesz bizottsagosdi! Viszont jol hangzik ez az iskolaelokeszito. Ha ilyen kevesen vannak a gyerekek biztos, h rendesen tud veluk foglalkozni a pedagogus.

Drukkolok, hogy munkad is legyen hamar!

A hasam nem tudom mit csinal :lol: , mindenki azt mondja, h mar lent van. Sztem csak ilyen, V-nel is hasonlo volt szerintem. Tegnap voltam dokinal, mehszaj meg zar. Hetfon megyek az utso ( :cry: ) UH-ra...

Gabek, boldog nevnapot!
Ez a vedono... :shock: Eleg sulyos eset! Mi ujat kaptunk, de az is rendi, o is inkabb a tulbuzgo kategoriaba tartozik, mint az elozo, de mindegy... Ha par napot kesunk az oltassal mar telefonal :roll:
Berrego sulya miatt nem kell parazni, tok normalis, kover, aki mondja, hehe :wink:
De tenyleg, nem akartok masik orvost keresni? Tudod, mi valtottunk, ez volt az egyik legjobb dontesem ebben az evben, eg es fold a ketto, osszehasonlithatatlan...

Szilvi, vannak jobb es rosszabb napok, ez sajnos ilyen.. Ez az ido, nem tesz jot az emberek lelkenek... napok ota semmi napsutes, fuj!
Bevallom, elvezem, h mostanaban jarkalnom kell dokihoz meg ilyenek, jot tesz kicsit kimozogni itthonrol. Probalom kihasznalni, amig lehet, mert utana nem lesz olyan egyszeru. :lol:

Lilla, dejo, hogy Bii mar javul! Azt vettem eszre, h a Sinlacot vagy imadjak vagy utalja a gyerkocok. Nalunk is nagy kedvenc szerencsere, V ezt kap vacsira a tej (reszletes) potlasara.

Kerdes! Szoptatos melltartot mikor erdemes venni szerintetek? Szules elott vagy utan?
A regiek pantja szetment a szekrenyben, a guminak annyi, nem igazan ertem, de ez van, kuka! :shock:

Sára

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Gyors bekukk:
Gabi boldog névnapot!!!
Ne hallgass a gyerekdokira!!!! Imi majd 13 kg. és még csak 15 hónapos (igaz már 86cm). De én nem úgy emlékszem hogy Berregő duci lett volna! Sőt!

Timi!
De jó, hogy végre van valami fejlemény!!!

Most ennyire futotta, csak gondoltam bejelentkezem, hogy élek még! Szakdoga már majdnem kész, már "csak" egy összefoglalást kell írnom magyarul, meg angolul, meg kinyomtatni, és beköttetni. Aztán pénteken leadni!
Úgy örülök, hogy már vége ennek az egésznek! Már nagyon hiányzik a fiam.

Pocakosoknak kitartást!

Taliról sajna nem tudok nyilatkozni, mert apjuk 18-án vizsgázik és nem tudom hogy el tud e vinni minket! majd megérdeklődöm. :)

Szép estét!

Tündi

Tündi
Kép
Kép
 
 


Sziasztok,

köszi a bíztatást és a névnapi kívánságokat is :wink:

Saara
Szerintem inkább most vegyél szoptatós melltartót, mert ha megszülsz utána úgysem fogsz ilyenekért mászkálni, mert akkor vagy altatsz vagy szoptatsz :o , jó esetben te alszol :D . Én legalábbis nem kérném meg a férjemet, hogy szoptatós melltartót vegyen nekem :roll:

Talit még megfontolom, de apa itthon lesz jövő héttől már és szeretném ha ő sokat lenne a Bergővel, így inkább nem mondom, hogy nekünk ez jó vagy az jó, de mondjátok mikor lesz de csak kb. 30% az esélye, hogy ott leszünk.

Tünd
Kitartás, már nem sok van hátra :) Le is kellett fordítanod az egészet?? :roll:

Jóccakát,

Gabek

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

MI is betegek vagyunk, de talán most a talira meggyógyulunk. :)

Nagyon fáradt vagyok, minden szekrényt kirámoltam és a limlomokat meg a nem használt ruháinkat kiválogattam és kivittem anyuékhoz. Olyan szép rend lett! Tökre fellélegzett a lakás.

Párom megint elutazott, dec 23.-án jön csak haza.
Boti is hozta a kis táskáját, hogy "Boti is repül Apával".

Gabek!
Boti 13 kiló fölött van. És még pocija sincs, meg hurkácskák semmi, megnyúlt az egész gyerek. Egy kis tokaszalonna esetleg :) .

Szilvi!
Nagyon örülök! :)

Puszilok MIndenkit, megyek aludni Botival....... :)

Joe

Joe

Kép

Kép
joe
 
 


Sziasztok!

Nekünk elvileg jó a 18-a délelőtt. A Jencike egy kicsit taknyos, de addig szerintem már kutya baja.

Most rohanok

pusz

Kép
Kép
 


Sziasztok!

Nekünk is jó a 18-a délelőtt! Este megyek céges karácsonyozásra, de a délelőttünk szabad.

Sziasztok,
Móni

Kép
Kép
 
 


Saara!

Nincs véletlenül valami jó kis karácsonyi tej nélküli sütirecepted?

Esetleg valaki másnak?

Móni

Kép
Kép
 
 


Szia Móni!

Egy könyvből másolom...

Gyümölcsös karácsonyi kalács

10 dkg aszalt datolya
10 dkg aszalt füge
40 dkg zabliszt
1 cs sütőpor
1.5 dl kecsketej
15 dkg margarin
10 dkg cukor

1 kk fahéj
késhegyni szegfűszeg
3 ml biobin
10 dkg finomra darált fenyőmag
5 dkg porcukor
75 ml viz

mindent összedolgozunk kivéve gyümölcsök. ha megvan a tészta, akkor jöhet a gyümi. Tepsi, sütőpapir, a tepsire szájjal LEFELÉ tesszük a sütőformát. 180 fokon, légkeveréses 165 fok, 75 perc
ha kész mehet rá a porcukor.

Remélem, tetszik, ha nem akkor van még egy ünnepi kalács recept, az talán egy kicsit egyszerűbb.

Vanda

Kép

Kép
precious
Budapest
 
 


Sziasztok!

A 18-a nekünk is jó! :) Csak el ne felejtsem és addig igyekszem meggyógyulni, mert nálunk most Blanka tartja a frontot, az ősei kicsit megfáztak.

És mindenekelőtt áldassék a neve annak, aki a "déli hosszútávalvó manócskákat" Blankának küldték Mikulásra. :lol: Isteniek a 3 órás alvásai, de azért a mézeskalács díszítésnek még nem mertem neki állni. (Ma a vasalótündérekkel randiztam. :) )

Gabek,
2x is elolvastam, amit írtál, oylan hihetetlen volt a pénztárca sztori. :shock: A volt baba klubos védőnő nem tud ajánlani valami rendes dokit a kerületben? Gergőt is ki fogja rázni tőle a hideg, ha már majd egyedül jár hozzá, akkor is. :roll:
Gergőt illetően pedig továbbra is hallgass a csalhatatlan anyai ösztöneidre! :wink: Nagyon fess fiatalember!

Timi,
Igazán jól hangzik, amiket írtál. A kisegítő suliről eszembe jutott, hogy ilyen volt régen Ajkán és nem debillek jártak oda (már bocs a kifejezésért), csak olyan gyerekek, akiknek viselkedésbeli vagy komolyabb beszédproblémáik voltak, klasszikus értelemben vett fogyatékosok szerintem nem. Szóval remélem Hanna és Zsolti körül is jól alakulnak majd a dolgok. ;)

Panzej,
Az a jobbik eset, ha az ember szaniterekre és szép konyhabútorral költ el többet. Jó kis dobozos karácsonyotok lesz, de én imádtam a beköltözés utáni állapotot. Bár lehet, hogy 2 gyerekkel ezt másként éli meg az ember. :D

Most másra nem futja az erőmből, lefekszem időben.
Szép estét mindenkienk és holnapra is napsütést!

ági

 
 


Vanda, ismerem a konyvet, amibol kimasoltad a receptet, a vedonotol kaptam kolcson, de mar vissza kellett adni. Persze nem masoltam ki, amit akartam...
Mi a pontos cime es hol vetted??? Ja es a szerzo neve is kellene!

Koszi! :D

Moni, a biobint nem nagyon ismerik itthon, hulyenek neztek meg bioboltokban is mikor ezt kertem. DE lehet rizsliszttel helyettesiteni! :)
 
 


ja es kecsketej helyett rizs- vagy zabtejet hasznaltam abban a sutiben, amit V szulinapjara sutottem - nem volt kedvem kiserletezni, h birja-e vagy sem (tejallergiasok sztem nem birjak).

Margarin: 1 felet ismerek, ami teljesen tejmentes, azt is bioboltban lehet kapni, jo draga, 700 Ft/500g. A Biopont gyartja.

Okostojas megy aludni! :mrgreen:
 
 


Sziasztok!

Vanda, Saara!
Köszi a receptet és az ahhoz kapcs. tanácsokat! A kecsketejet messze kerüljük...
Saara! A normál Liga margarint is fogyaszthatják tejallergiások, Sanyikának semmi baja tőle, sütöttünk már belőle sütit.
Vanda! A másik sütireceptet is leírnád? Köszi!

Úgy látszik virtuálisan elkaptuk Lilláéktól a hányás-hasmenést, az éjszaka Sanyika is "produkált". Hát persze, hogy péntekre betegszik le a gyerek! :shock:
Sanyika sajnos nem szereti a Sinlacot, sem a tápszert, így elég nehéz neki pótolni a kaját...
Remélem hamar kijön belőle.

Lilla! Köszi a naptáras címet, meg is rendeltem tőlük és már várom, hogy küldjék, remélem hamarosan megkapom.

Prücsök! Ezek a manók hozzánk is betértek mikuláskor, mert mostanság Sanyika is sokat alszik napközben (2,5-3 órát). Olyan jó ez a kis szünet, annyi mindent lehet csinálni, főleg így karácsony előtt!

Sziasztok!
Móni

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Úgy néz ki mi meg is jöttünk a taliról. Mára már a Janka is tiszta takony, a Jencike meg köhög ezerrel. Ez biztos nem fog elmúlni keddig. :twisted:
De akik mennek azoknak jó talizást.

ESIK A HÓÓÓÓÓÓÓÓ!!!!!!!!!!!!!!
pusz

Kép
Kép
 


Jaj, még azt akartam írni, hogy szerintem Briknek nem ment e-mail, hogy itt folytatjuk.
 


Sziasztok!



Gabinak utólagosan is nagyon boldog névnapot kívánunk!!!

Angyalka: Én Briknek is küldtem mailt, hogy "ideköltöztünk", de úgy tűnik, hogy ő a másik topikba ír inkább. Vagy nem kapta meg, nem tudom.

Huncut: Szívesen a naptár címet. Most csináltam nekik kis forgalmat, mert annyi mindenkinek ajánlottam :) De tényleg annyira kedvesek, én hétfőn rendeltem tőlük naptárakat, és szerdán már hozta is a postás autó, ráadásul még ajándék posztert is kaptam. Írtam is nekik egy köszönőmailt. :)
Hányás-hasmenés :shock: :shock: jajjj! Mielőbbi jobbulást Sanyikának!
És a Pregomin tápszert se bírja? Mert Bálintnak most azt írták fel, hogy ment a hasa és kakaóporral egész finom kakaó készíthető belőle, azt kapja vacsira, mert még mindig nem adtam neki tehéntejet, bár már nem megy a hasa, de azért várok jövő hétig.

Joe: Botinak is jobbulást!

Akkor 18-ára lefoglalhatom 10 órára a termet? Már nincs sok idő addig, lehet nem is lesz már szabad... :roll: Na majd beszámolok, ha sikerült!
Úgy néz ki, hogy aznap nekünk talizós napunk lesz, mert délután meg a másik fórum talija lesz, ahová járok, és oda is illene elmenni. :wink:

Kérdés: Másnak a gyereke is szokott olyat csinálni, hogy csak úgy minden ok nélkül nekiáll üvöltve sírni, mint az albánszamár és nem hagyja abba egy órán keresztül? És ezt úgy minden ok nélkül... nem éhes, nem szomjas, nem fázik, nem fáj semmije, nem unatkozik, csak úgy... és nem lehet semmivel megnyugtatni. Ha szépen szólsz és szeretgeted..., ha nem foglalkozol vele...sehogy :shock: Most épp beraktam a szobájába, úgy tűnik elhallgat, mire megírom ezt a hsz-t.
Légyszi nyugtassatok meg, hogy van még ilyen gyerek. Sajnos Bálint mostanában egyre többször fakad ki eképpen.

Persze jót is tudok róla írni, sőt inkább csak jót, de most ezek a hiszti rohamok nagyon elkeserítőek...
Tegnap pl egyedül pisilt bilibe. Én már arra mentem be a fürdőbe, hogy zenélt a bili, ő meg üldögélt rajta. Kérdeztem, hogy: miért zenél a bili? Mit csináltál? Ő: Pipi bibe! Aztán még üldögélt rajta egy darabig és mikor felállt láttam, hogy tényleg belepisilt. :) Persze utána örültünk, tapsoltunk. De már közölte, hogy máskor nem fog. :lol: Kérdeztem: Holnap is pisilsz anyának a bilibe? Erre határozott nem volt a válasz. Akkor holnapután? Arra is nem.

Na szép napot mindenkinek!
Lilla

 
 


Ilka Saager / Sonja Carlsson:
Sütés tej és tojás nélkül
Holló és társa kiadó
ISBN: 9636841063

13 dkg margarin
3 dkg finomra őrölt fenyőmag
12 dkg cukor
fél csomag vaniliás cukor
6 ml biobin
50 dkg tönkölybúza liszt
3 tk sütőpor
12.5 dkg porcukor
75 ml viz
margarin a forma kikenéséhez

Sütő elmelegit 200 fok légkeverés 175 fok. Mindent összekeverünk, kivéve a porcukrot. Abból a végén mázat csinálunk és befedjük vele a kalácsot.

Móni, a http://www.mindmegette.hu oldalon biztos vagyok benne, hogy rengeteg olyan receptet találsz, ami megfelelő neked. Az azt megelőző recept persze HÜLYESÉG volt a részemről, hiszen pont, hogy tejmentes receptet kértél. Nem figyeltem oda, bocs. :oops:
Rászűrtem a tejre és a tojásra, és több,mint 500 receptet talált.

Jó keresgélést!

Vanda

Kép

Kép
precious
Budapest
 
 


kisCsillag 7 hónapos.

Kép

Kép

Kép
precious
Budapest
 
 


Jó estét mindenkinek!

Gabek!
Utólag is boldog névnapot!
Remélem, megnyugodtál már a doktor néni hülyesége miatt!

Lilla!
Nagyon ügyes Bí, hogy egyedül bilizett! Első lépés a nagy úton!
:) :)
Boti nem remekel ilyen téren. Nyáron pelus nélkül volt, de be kellett látnom, hogy nem haladtunk előre, így még mindig pelus van.
A bilitől soha nem tartott, csak nem akarja használni.


Boti nem szokott így üvölteni, cserébe dührohamot kap néha. :roll: :roll: Ha valami olyat hall, ami nem tetszik neki, sec perc elkezd ordítani és dobálni, ami a keze ügyébe kerül. Egyik reggel eltört egy tányért, máskor a szobát végigöntötte kakaóval, sőt, egyszer egy kisvödröt elhajított , ami majdnem a tévébe repült. Nagyon durva.
Mondanom sem kell, hogy ilyenkor nem dicsérjük meg, persze nagyon bőg.

Ez azért érdekes, mert egyébként nagyon kedves, jókedvű gyerek, bújik, puszit ad, és nagyon szépen meg lehet vele beszélni mindent. Viszont a Kisoroszlán kibújik belőle néha és ilyenkor elég nehéz vele.


Lányok, ez a három órás alvás frankón hangzik! Boti csak ritkán lep meg ezzel, mostanában inkább rövidülnek az alvásidők.


Sára!
Nem hallottál valami jó kis játszóházról errfelé? Botinak most már tényleg kell a gyerektársaság. Ha az utcán találkozik egy gyerekkel, azonnal rohan oda, hívná játszani, szóval úgy döntöttünk, hogy kerítünk neki egy helyet, ahová lehet őt hordani.


Na, most repülök elfelé, jó éjt mindenkinek!

Kinga
kgk
 
 


Sziasztok,

Lilló
Én is már elkezdtem gondolkodni a biliztetésen, de nem tudom hogyan is kellene :oops: Bálint hogy pisilt bele magától :roll: ? Nem volt rajta pelenka, vagy letépte magáról? Vagy hoyg?
Mi ott tartunk, hogy a bili a wcben figyel, néha belerak ezt-azt, legújabban wcpapírt :wink: de nem szoktatom még, nyárra halasztottam ezt a projectet, de minden jó ötletet szívesen várok :?

Hiszti nálunk a Túró Rudiért megy. Földhöz vágja magát a hűtő előtt, ha nem adok neki. Ilyenkor próbálok fittyet hányni rá és hamar abbahagyja.

Kinga
Nálunk (III. kerület) 3 bölcsiben is van ún. játszócsoport, ami azt jelenti, hogy van egy héten egy nap és beviheted a gyereked azt hiszem 8 vagy 10 órától és együtt is ebédel a többi kis lurkóval, közben meg foglalkoznak vele, és együtt játszanak. és csak 850 Ft, tervezem, hogy jövőre kipróbáljuk és inkább oda fogunk járni Tücsökzene helyett. Hátha van nálatok is ilyen, kérdezd meg a védőnőt, vagy a kerületi újságot nézd át.

Orvoshoz jövő februárban kellene mennünk, addigra már azt hiszem máshoz fogunk járni :lol:

Nálunk apa már szabin van a jövő héttől :) :D :) :D nekem már ez önmagában is jó kis ajándék :) :D

Üdv,

Gabek

Kép

Kép
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: