Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni az elválasztáshoz.
Kislányom 16 hós, és még mindig "igény szerint" szopizik. Egyszerűen nem tudom megoldani, hogy ne adjak neki szopit, amikor kér, mert akkor ordít, és szinte lerángatja rólam a ruhát.
Sajnos, szopival is alszik el. Hogyan lehet erről leszoktatni? Mióta megszületett, még egy éjszakát sem aludtunk át. VAn olyan éjszaka, hogy éjjel óránként ébred, és csak szopival hajlandó visszaaludni.
Már nagyon szeretném leszoktatni a szopiról.

Segítségeteket előre is köszi.
 
 


riti6 írta:Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni az elválasztáshoz.
Kislányom 16 hós, és még mindig "igény szerint" szopizik. Egyszerűen nem tudom megoldani, hogy ne adjak neki szopit, amikor kér, mert akkor ordít, és szinte lerángatja rólam a ruhát.
Sajnos, szopival is alszik el. Hogyan lehet erről leszoktatni? Mióta megszületett, még egy éjszakát sem aludtunk át. VAn olyan éjszaka, hogy éjjel óránként ébred, és csak szopival hajlandó visszaaludni. :(
Már nagyon szeretném leszoktatni a szopiról.

Segítségeteket előre is köszi.
 
 


Kedves Riti!
HA nem éhes és szomjas, akkor már meg lehet mondani neki, hogy többet nem kap szopni. Hozzábújsz, mert szereted, de szopni nem kap. Viszont ha így döntesz, akkor nagyon következetesnek kell lenned, mert ha - miután megmondtad, hogy nem kap többet - mégis adsz neki, akkor utána azt gondolja majd, hogy hisztivel mindent el lehet érni.
Bár szerintem egy 16 hós baba még elég kicsike. Azt is lehet, hogy azt mondod neki, hogy csak este, meg reggel kap, így nem olyan drasztikus, akkor éjszaka fel kell kelned hozzá, vizet vinni, megitatni, ringatni vagy simogatni, amíg visszaalszik - nem biztos, hogy egyszerűbb, mint megszoptatni.
Még az is hozzátartozik, hogy nem biztos, hogy végigalussza az éjszakát, ha elválasztod. Akkor is lehet éhes, szomjas, vagy magányos.
NA, most nem tudom, hogy segítettem-e vagy még jobban összekuszáltam a dolgokat...

Anna (9 gyermek anyja)

 
 

Szia riti6!

Hasonló cipőben járok mint Te, csak az én lányom 28 hónapos :D
Ő is szopival alszik el és ha éjszaka felébred akkor is szopik.
A nappali szopival is csak tavaly novemberben sikerült leállni, de amiatt is vagy 2 hétig sírt.
Most szeretném elhagyni az éjszakait és legvégül az estit,de tuti hogy cirkusz lesz belőle.Őt aztán nem lehet meggyőzni :shock:

Az is baj,hogy állandóan náthás és így meg sajnálom megvonni tőle.

Annának igaza van, a felébredés nem biztos,hogy megszűnik ettől.Nekem a nagyobbik vagy 3 éves koráig fel kelt minden éjjel: vizet kért vagy csak átjött hozzánk.

Szerintem próbáld fokozatosan,de ha valamelyiket elvetted tőle,akkor ne!! visszakoz.

Írj még, kiváncsi leszek a fejleményekre :)

Üdv
Szamóca

Kép

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Engem is érdekelne a dolog, főleg tapasztalatok.

19 hónapos a fiam, háromszor szopik egy nap. Reggel ébredés után (ez mostanában néha elmarad) délben elalvás előtt és este elalvás előtt. Délben elalszik cicin, este nem.

Meg néha napközben, ha úgy alakul...:wink:

Ha nem én fektetem, simán elalszik cici nélkül, én nem tudom máshogy letenni. Viszont zokszó nélkül, könnyen elalszik (ha megszoptattam), átalussza az éjszakát, este kb. fél 9-től reggel fél7-7ig, délután 1-4-ig.

Nem sürgetem, de lassacskán jó lenne, ha vége lenne a szopinak.
Ugyanakkor attól tartok, hogyha már nem szoptatom, vagy megvonom tőle, "elromlik" az alvása, megrendül bennem a bizalma.

Van valakinek ebben tapasztalata? Vagy várjam meg, míg elválasztja magát?(ahogy elnézem, az sosem fog bekövetkezni, esetleg 18 évesen...)

Még valami: tényleg igaz, hogy minél tovább szopik, annál nehezebb elválasztani?

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Nem mintha bárki válaszolt volna, de már nem aktuális, amit kérdeztem.
Végülis 21 hónaposan szépen, simán elválasztottam, semmi gond nem volt.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 



Sziasztok

Egy gyógyszer miatt 4 hónapos Kicsimet le kell választani. Mit javasoltok?
jeja
Cegléd
 
 


Sziasztok

Egy gyógyszer miatt 4 hónapos Kicsimet le kell választani. Mit javasoltok?


Szia! Az én lányom ugyan már nagyobb volt és gond nélkül használta a cumisüveget, de így tettem: magamhoz ölelve adtam neki a tápszert, úgy, mintha szopizna, csak épp nem a cicit kapta. A mai napig így eszi reggel-este a tápot, összebújva, nem is hajlandó megfogni sem a cumisüveget, pedig már másfél éves. :)Semmi gond nem volt. Arra ügyeltem, hogy pár hétig nem látott meztelen felsőtesttel.
lizamama
Pákozd
 
 


Sziasztok

Egy gyógyszer miatt 4 hónapos Kicsimet le kell választani. Mit javasoltok?


Szia! Az én lányom ugyan már nagyobb volt és gond nélkül használta a cumisüveget, de így tettem: magamhoz ölelve adtam neki a tápszert, úgy, mintha szopizna, csak épp nem a cicit kapta. A mai napig így eszi reggel-este a tápot, összebújva, nem is hajlandó megfogni sem a cumisüveget, pedig már másfél éves. :)Semmi gond nem volt. Arra ügyeltem, hogy pár hétig nem látott meztelen felsőtesttel.

Köszi szépen! :) Teljesen azonosan képzeljük el a megoldást. Megnyugtat, s megerősít válaszod.
:wink:
jeja
Cegléd
 
 


Remélem sikerrel jársz! És ugyanolyan könnyen megy majd az elválasztás, mint nekem!

Arra azért készülj, hogy Neked valószínűleg lelkileg nehéz lesz. Én pár napig sírtam...:cry:

Köszi szépen! :) Teljesen azonosan képzeljük el a megoldást. Megnyugtat, s megerősít válaszod.
:wink:
lizamama
Pákozd
 
 


haliho : )

5. hónapos kislányunk a tápszerttől kiütéseket kapott az arcán. Csak a bal oldalon.
Mi a Ti tapasztalataitok ezzel kapcsolatban?
Hozzászólásaitokat előre köszönöm
jeja
Cegléd
 
 


Mindenképp mutasd meg orvosnak! lehet, hogy allergia, de az is lehet, hogy csak a váltás miatt!
lizamama
Pákozd
 
 


Hát ha le kell szoktatni, le kell. De tényleg mutasd meg dokinak, mert a kis berendezését nagyon hazavágja, ha allergiás valamire és mégis kapja. Ezzel ne nagyon várj szerintem. Doki nénik ilyenkor azonnal felírnak másik tápit és kész. Szegénykém, nehéz lehet egy ilyen helyzet. De sok gyerek felnőtt tápszeren és nem lett semmi bajuk. :) Amit írt Lizamama, az nagyon jó megoldás. :):) Nekik az a ciciközelség nagyon fontos, pótolni fog mindent. :)

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó


Kedves Jeja!

Hasonlóan a többiekhez szerintem is nagyon fontos, hogy csak az anyatejet vond meg a babádtól, a közelségedet viszont ne.

DE. Nem írtad, hogy milyen gyógyszert kell szedned. Sajnos az a tapasztalatom, hogy nem egyszer olyan gyógyszer miatt is az elválasztást javasolják, ami összeegyeztethető a szoptatással. Én a helyedben először felvenném a kapcsolatot egy laktációs szaktanácsadóval, hogy az adott gyógyszer mellett valóban ellenjavallt-e a szoptatás. Ha kell, hozd össze a kezelőorvosoddal, ha különböző véleményen vannak, hogy a témával foglalkozó tudományos anyagokat egyeztethessék.

Elérhetőségeket találsz a http://www.ibclc.hu/elerhetoseg oldalon. Elsősorban az orvos végzettségűeket próbáld, mert sajnos időnként orvos (itt gondolok a kezelő orvosodra) csak orvossal hajlandó szóba állni. Akinek nincs a nevénél elérhetőség, de a neve alá van húzva, annak a nevére kattintva még találsz egy részletes bemutatkozást, aminek a végén van elérhetőség. Nekem a saját esetemben és a munkám kapcsán is rengeteget segített Kun Judit, de nyugodt szívvel ajánlom a kollégáit is.

Üdv:

Zita
 
 


Sziasztok!Én e szerint szoktattam le a 22 hónapos gyermekemet a ciciről: http://www.lll.hu/node/14 . Cicifüggő volt de 10 nap alatt sikerült leszoknia, pedig azelőtt igény szerint szopizott, ha unatkozott, ha éhes-vagy szomjas volt, ha álmos volt, ha félt, bármikor szopizott. A FIGYELEM ELTERELÉS volt benne a fegyverem és három naponta vontam meg tőle. Pl. ha lefekvés előtt szopizott, akkor mellé feküdtem, elkezdtem neki beszélni az aznap történtekről és kérdezgettem, hogy pl. milyen cicát láttunk ma a játszónál? Feketét? Amikor már álmosodott, nem kérdezgettem, csak meséltem neki.Persze ő mondogatta hogy cici ham, cici ham, de nem adtam neki, nem reagáltam rá, csak eltereltem a figyelmét, ő meg a kezével simogatta a cicit és már elég fáradt volt, így elaludt.Természetesen neki is voltak a cicimegvonástól dühkitörései, de nem hagytam magam. Ha egyszer elkezdtem, hát végigcsinálom-gondoltam. Imádom a gyerekem és sírás nélkül akartam leszoktatni. De hát sírás nélkül lehetetlen. De mellette aznap csak vele foglalkoztam, minden más hanyagoltam arra az időre.Sok szerencsét hozzá neked is! Nálam a figyelem elterelés jött be!
sztim1
Budapest IV. kerület
 
 


. "Imádom a gyerekem és sírás nélkül akartam leszoktatni. De hát sírás nélkül lehetetlen. "


Hidd el, nem lehetetlen. 13 hónapos volt a lányom, este 7-kor szopott, 9-kor már csak a cumisüveget kapta. Egyáltalán nem sírt, másnap reggel sem és utána sem!
lizamama
Pákozd
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: