Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Ole85: nagyon szépen köszönöm a gyors és kimerítő választ, ha megyek fel Pestre, majd körülnézek én is ott (szerencsére nem nehéz az Árkádba eljutni) :D .

Ma voltunk bent a munkahelyemen, Timike csak nézett mindenkire, de néha mosolygott is. Mindenki teljesen el volt ájulva, hogy milyen nagy és szép baba, és mondták, hogy én is milyen jól nézek ki (ez nagyon jót tett a lelkivilágomnak) :).
Nagyon furcsa volt azt a sok "kis" újszülöttet és koraszülöttet látni, Timike hóna alatt simán elfértek volna :lol:!

Jó éjt mindenkinek!
Viki Kép
 
 


Sziasztok!

Mi van veletek? Mindenki jól van?
Lida nagyon eltüntél?!

Nálunk minden rendeben! Bonci mászófalnak használ, próbálkozik a fel állással, némi segítséggel sikerül. Időnként mászik is, de még mindig a kúszást részesití elönyben , ha gyorsan akar eljutni valahova.
Már semmi nincs biztonságban ami egy méteres magaságban van. Lepakol mindent, kihuzza a fiokokat, mindent megvizsgál amit elér.
Imádja az újságokat, tépkedi, huzza-vonja, ide rakja, oda rakja, az a szerncse, hogy nem veszi a szájába az apró fecniket.

Az éjjeleink még változóak. Van hogy csak 2× kel fel, de van hogy 4× 5×!
Azt javasolták többen is, hogy próbáljam meg azt, hogy éjjel ha felkel vízet adok neki cumisüvegből, nem cicit. Hátha leszokik az éjszakai kelésekről. Hát nem tudom! Igazábol tényleg nem azért kel fel mert éhes, mert jelentéktelen mennyiséget eszik, inkább csak cumizik kicsit és visszaalszik.
Lehet majd kipróbálom az itatást!

Kis ruhák tényleg aranyosak vannak a C -A-ban és normál áron! Én is vettem most ott Boninak jó pár melegebb ruhát. Még idönként a Tescoba lehet kifogni jó babacuccot. Pl bodykat, pizsiket.

Üdv mindenkinek!
Vendég
 


Sziasztok!

Nem tüntünk el, csak sajnos elég rossz hetünk van :( :( :( :( ! A legrosszabb az, hogy Timike tegnap este óta beteg, többször volt 39 fok feletti láza. A torka piros, elkezdtem neki antibiotikumot adni, emellett vitamin, lázcsillapítás megy. Enni is kevesebbet eszik, de a cicit szerencsére jól elfogadja, emellett itatom, amennyire lehet.

Egyébként nálunk mozgásfejlődésben úgy állunk, hogy már kapaszkodva, illetve a kezét fogva egyre többet lépeget, illetve már elég stabilan áll.
Ja, és lassan kibújik a 2.fogacska :) !

Röviden egyelőre ennyi, remélem holnap jobb hírekkel jövök!

Jó éjt Mindenkinek!
VikiKép
 
 

 
 

Sziasztok!

Mumuska! Nalunk is egy idoben gyakran felkelt Vivi ejjel ( 5*,6*) es vegul az hozott jobbulast, hogy elpakoltuk a kisagyat egy masik helyre! Mivel mi is mindent kiprobaltunk es semmi sem segitett, jobbat mar nem tudtunk kitalalni! Azota szerencsere mar csak ketszer ebred, 3 korul es aztan reggel 5 es 6 kozott!
Lehet hogy Boninak szeparacios szorongasa van ( nyolc honapos kor korul szokott lenni) es csak ellenorizni kel fel ejszaka, hogy megvagy-e meg, vagy az is lehet hogy a mozgasfejlodese miatt nem tud nyugodtan aludni. Na meg persze meg ezeregy oka is lehet! :?

Viktim! Timiket sajnalom es sok-sok gyogypuszit kuldok neki! Remelem csak egy gyors atmeneti megfazas es hamar tullesztek rajta!

Nalunk most minden rendben, ejjel is jol alszunk, nappal is ketszer masfel orat, enni is eleg jol eszik,ugyhogy most jo napjaink vannak. Elindult fogozva es azota allandoan all fel a labunknal es tartja a kezet, hogy menjunk. Allni mar tud egy kis ideig kapaszkodas nelkul is, de menni nem tesz egy lepest sem amig nem fogjuk a kezet, csak persze ez egy kicsit faraszto, dehat kibirjuk meg egy kis ideig! :wink:

Remelem jo hireket hozol nekunk Viktim!
Mindenkinek kellemes hetet!

 
 


Sziasztok!

Elnézést tegnap önző módon csak magunkról írtam :oops:.

Mumuska: Nektek utólag is nagyon boldog 10. hófordulót :)!
Jövő héten pont megyünk Pestre, akkor majd mi is körülnézünk ruhafronton.

Éjjeli felkelés téma: nekünk is úgy van általában, hogy Timike 1x felkel éjfél körül vagy 3 óra körül illetve 1x 5-6 óra körül, vagy 7-kor-ez most is nagyjából így van a betegség ellenére.

Rólunk: Timike szerencsére ma már jobban volt, már csak 2x volt 38.5 körüli láza, egyébként hőemelkedése volt. A kedve is sokkal jobb volt ma már, sokat nevetgélt, huncutkodott, csak estére lett nyűgös. A tegnapi napunk és éjszakánk szó szerint maga volt a pokol: a folyamatos lázcsillapítás ellenére többször 39-39.5 fok körüli hője volt, illetve éjjel szerintem volt 40 fok is :( -akkor nem mértem, csak éreztem, hogy tűzforró Timike, azonnal adtam a kúpot és beborogattam, így volt az ölemben 2 óra hosszat. Szerintem és a gyermekorvosunk szerint is vagy neki is 3 napos láza van, vagy torokgyulladása, mindenesetre antibiotikumot is kap (azt alig akarja szegény bevenni :? ). Mindenesetre remélem, hogy nehezén már túl vagyunk.

Jó éjt Mindenkinek!

Viki[img]http:/vonalzo.picibaba.hu/8603.jpg[/img]
 
 


Na, elszúrtam a vonalzót, újra próba:
Kép
 
 


Ole85: Ja és nagyon szépen köszönjük a gyógypuszikat :D ! Azt nem írtam még az előbb, hogy mára a 2. fog is áttört!

Most már eldugulok, mégegyszer jó éjt Nektek!
Viki
Kép
 
 


Sziasztok!

Viktim! Lehet hogy nalatok is haromnapos laz van, Vivinek is akkor volt amikor bujtak az elso fogai, mert akkor kicsit legyengul az immunrendszeruk! Nalunk is ugyanez a felallas volt : kicsit piros volt a torka es magas laza volt, viszont jokedvu volt es eleg jol is evett. Mi is kaptunk antibiotikumot, de mihelyt kiderult, hogy nem megfazas, azt abba is hagytuk! Vivinek elment tole az etvagya! Normaflort szedtek a gyogyszer melle?

Ruha: Ha jottok Pestre erdemes beneznetek egy Tescoba is! A hetvegen veletlenul tevedtunk be egybe ( Soroksari-ba) es meglepodve tapasztaltam, hogy jo minosegu ruhak vannak eleg jo aron!!! :idea: Nem szoktunk Tescoba jarni, de ezutan a ruhakat ott is szemugyre fogom venni! :D

Remelem ma meg jobban vagytok! Jobbulast kivanok!
Tobbieknek pedig, hogy minel jobban tudjak kihasznalni ezt a kis oszi jo idot!!!

 
 


Sziasztok!

Szerencsére ma már csak hőemelkedése volt Timikének, csak este adtam neki lázcsillapítót. Bőrtünet egyelőre nincs. Ma már egy jót sétáltunk délután, egész nap jókedvű volt, nagyokat nevetett :lol: :lol: ! Most azon szurkolok, nehogy mi is elkapjuk, mert most én is egy kicsit furán érzem magam-remélem "csak" a fáradtságtól.

Ole85: igen adok Normafloret. Timikének annyira nem csökkent az étvágya, de ma már többször volt lazább széklete, gondolom az antibiotikumtól. Ráadásul este, amikor nyűgösebb, már alig akarja bevenni, van, hogy öklendezik is szegény.
Köszi a vásárlási jótanácsokat, ha majd Anyukáméknál leszünk, elmegyünk a soroksári Tescoba, az elég közel van.

(off: sajnos Apóssal kapcsolatban nem jó híreket kaptunk :( :( :( )

Minden jót, jó éjt Mindenkinek!
VikiKép
 
 


Sziasztok!

hogy vagytok? remélem már minden rendben, és Mindenki jól van.
Balcsin voltunk, azér tnem írtam. Ennyire rossz időt már régen nem fogtunk ki szeptemberben.
Vásárláshoz: Mi a Tescoba szoktunk vásárolni rugikat és hlóruhát, mert szerintem ott nagyon olcsón lehet venni, eldugva mindig vannak leértékelt 3-as csomagok. Árkádot nekem is sokan ajánlották, hogy ott több bababolt is van.
Illetve hétvégén szept 18-án lesz bababörze is a BMV-én. Állítólag ott is jó cuccok vannak.
Anna most alig eszik. Foga nem jön. Adom neki naponta többször a pépes dolgokat, de már több hete nem tudtam kiváltani étkezést, vagyis eddig egyet sem. Pár kanál után nem kér többet, és visít a tejért.
Nektek mennyi idő volt, amíg ettek mást a gyerkőcök? Mármint, hogy fixen megették az egy adagot? mert nekem már volt, hogy azt hittem, hogy a délután gyümit már megoldottuk, aztán pár nap után már akarta azt sem megenni Anna baba.

Na, megyek aludni. Vasárnap keresztelő lesz, készülni kell rá rendesen 35-en leszünk.

sziasztok
Kriszti

Kép
 


Sziasztok!

Timike szerencsére már teljesen jól van, most már csak minimális náthája van, de már visszakaptam az eleven, pörrgő-forgó kislányomat :D ! Ami rossz, hogy most már időnként, ha nem az van, amit ő akar, szabályosan hisztizik és hátradobja magát (lelki szemeim előtt már látom, mikor ezt egy boltban csinálja a "nagyközönség" előtt :?). Egyébként betegség szempontjából, mi még úgy, ahogy tartjuk magunkat, én azért éreztem furán magam, mert betámadott a "vörös hadsereg" :roll: -többek közt ez az ami terhesség alatt nem hiányzott :wink:.

Mkriszti: hát valóban elég rossz időt fogtatok ki, ez a szeptember egy szégyen-gyalázat :twisted:. Pedig én naiv azt hittem, ha már a június ilyen trágya volt, akkor legalább a szeptember jó lesz-hát nagyot tévedtem!
Evés: nálunk még a mai napig úgy van, hogy még minden étkezés után kap anyatejet is, csak a déli főzelék után hagyom el néha a szoptatást-ez kb. 7-8 hónapos korában volt előszőr. Most, hogy beteg volt, ő is kevesebbet evett a főzelékből és a gyümölcsből, a a szopi azonban ment rendesen!
Szerintem az evés is eléggé egyénre szabott, pl. egy ismerősöm kislánya (most 6.5 éves) 8 hónapos koráig az anyatejen kívűl semmit nem volt hajlandó elfogadni). A lényeg az, hogy a súlyfejlődés rendben legyen.
Keresztelő: drukkolok, hogy minden flottul menjen és jól sikerüljön :)!

Minden jót, kellemes hétvégét Mindenkinek!

VikiKép
 
 


Sziasztok!

Viktim: hiszti nálunk is bejátszik! Bonci könnyek nélkül sír, sőt visit ha nem úgy van valami ahogy ő szeretné! Nekem is rémképként van elöttem a bolti hiszti! Elöbb -utobb mindegyik gyereknél eljön ez szerintem!
Örülök ,hogy Timike meggyógyult!
Mkriszti: nálunk se egyszerű a kajakérdés. Bonci elég válogatos lett. Egy teljes adagot nem is eszik meg semmiből, inkább többször keveset. Tejet viszont már csak ebéd után kap, meg este vacsira, meg éjjel ha felébred (meg persze csak cicin alszik el még mindig)!

Boni kezdi behozni a lemaradását, már ő is simán feláll mindenhol ahol meg tud kapaszkodni valamibe! Még a visszaülés nem megy túl jól, idönként eldöl és koppan a feje a földön ( hiába állok mellette)!Stabilan ül sokáig, már legszívesebben ülve játszik.

Képzeljétek, végre rászántam magam és elvittem átlövettem a fülét! Kb 3 percig sírt, (az egész művelet 10 másodpercig tartott), és utána mintha mi se történt volna, semmi baja nem volt! Ha tudom ,hogy ez ennyi akkor már rég megcsináltattam volna neki!
Olyan szép lett fülbevalóval, igazi kislányka! Persze eddig is szép volt, de nagyon jól áll neki!

Na megyünk sétálni! sziasztok
Vendég
 


Sziasztok!

Mumuska: néha én is úgy járok Timikével, hogy a szemem láttára fejeli le az ágy sarkát/padlót/stb., ilyenkor nagyon rosszúl érzem magam-ez általában akkor történik, amikor már fáradt és esik-kel.
Boni nagyon aranyos lehet a fülbevalóval, én is tervezem, hogy átlövetem Timike fülét még az 1. szülinapja előtt, már torkig vagyok azzal, hogy sokan fiúnak nézik (még ha talpig rózsaszínben van akkor is).

Nálunk különösebb újdonság nincs, Timike még egy kicsit náthás, de egyéb gond már nincs (az öltöztetés-tisztábatétel körüli cirkuszt leszámítva :roll:). Ma jól felborult a programunk, ugyanis terveztük, hogy elmegyünk (végre) Anyukámékhoz, illetve egy rég nem látott ismerőshöz. Egyikből sem lett semmi, mert Hugom belázasodott :(, az ismerősöm meg közölte, hogy neki mégiscsak a jövő hét vasárnap jó (miután ÉN hívtam fel :evil:)-úgyhogy így minden csúszott egy héttel-de legalább mi is egy jót sétáltunk :) !

Jó éjt Mindenkinek!

VikiKép
 
 


Sziasztok!

Mkriszti! Meg Vivi is szopizik minden eves utan, neha esetleg egy egy jobb eves utan elhagyok neki egy uzsis vagy tizorais szopit!

Viktim! Orulok, hogy Timike jol van!
A hiszti az nalunk is megy rendesen es az a legnagyobb baj, hogy o is dol elore hatra kozbe es persze borul is! Olyankor fogom es beteszem a kisagyaba es ott le lehet egy kicsit nyugodni! Egyszeruen nem tudom, hogy neveljem le rola! Rettentoen akaratos! :shock:

Mi mar mult het szerdan eljottunk Anyukamni es mondhatom Vivi eleg rosszul viseli a kornyezetvaltozast! Sajnos azt kell mondjam, hogy alig varom mar, hogy haza menjunk es aludhassak egy jot! Mondjuk lehet, hogy ez az esos ido is rosszkor jott nekunk! Na majd maskor jobb lessz!

Kellemes hetet Mindenkinek!

 
 


Sziasztok!

Olyan szuper ez a jó idő :D-mostanában jó nagy "túrákat" teszünk itt Piliscsabán, közben Timike jókat alszik, Anyuci meg jókat mozog :lol: . Kár, hogy hétvégére megint jön az a ......................eső :twisted:!

Timike már szerencsére teljesen jól van, most egy kicsit mi vacakolunk felnőttek: Anyós tüsszög, páromnak meg nekem fájdogál a torkunk, de lázunk legalább nincs (szegény Apóst meg úgy néz ki, műteni kell :( ).

Ole85:akaratosság nálunk is dettó, mint Vivinél :x-már sokszor eszembe jut, hol van még a dackorszak :roll:!
Környezetváltozás: eddig úgy vettem észre, hogy Timike egész jól viseli, csak egy feltétellel: legyek ott a közelben. Ő egyébként eléggé élvezi, ha új ingerek érik. Majd a jóvő héten meglátjuk, akkor mi is megyünk Anyukámékhoz (most már csak nem jön közbe semmi).

Sziasztok, jó éjt Mindenkinek!
Viki Kép[/url]
 
 


Sziasztok!

Hat kepzeljetek Vivi elkapott valami fertozeses nathat a jatszon! Szerencsere nincs laza, se nem kohog, de egesz nap csordogal az orra. Az egesz jatszoteren csak taknyos gyerekeket latni :shock: Raadasul ma en is ugy ebredtem, hogy faj a torkom es csorog az orrom :cry:

Viktim! Apost sajnalom! Mi baja van szegenynek?
Az uj kornyezetben Vivi is jol szokta erezni magat, csak most eskuvore mentunk es tul sok volt az uj arc es mind Ot akarta!!! Kezrol kezre jart es hat......szereti O az uj arcokat, csak az anya olebol! :? Hat mostmar tul vagyunk rajta, majd legkozelebb nem lessz ennyi rokon! :wink:

 
 


Sziasztok!

Ole85: Nektek jobbulást kívánok!Hát igen, sajnos kezdődik ez a "takony-trutyis" időszak :twisted: -nagyon utálom, még akkor is rühelltem, amikor nem volt gyermekem! Legszívesebben átaludnám, vagy elutaznék "melegebb éghajlatra"! De hát ez van, amennyire lehet, át kell vészelni. Vivinek az esküvőn valószínűleg az nem tetszett, ami az egyik baráti bulin Timikének: hirtelen sok idegen ember és mind lerohanta. Szerintem ha nagyobbak lesznek, ez nem lesz így, sőt majd ők fognak "szerepelni".

Apósnak sajnos tüdőtumora van, még a műtét előtt lesz egy vizsgálat, van-e áttét :cry:. Még ráadásként mára be is lázasodott. Mi már egész jól vagyunk, a torkom még elég rusnya, de ahhoz képest tök jól vagyok-na ezt jól megaszondtam.

Minden jót, szép estét Nektek!
VikiKép
 
 


Sziasztok!

Viktim! Remelem aposodnak jok lesznek az eredmenyei, es amennyire lehet helyrejon!
Igen, szerintem is ezt tortent Vivivel, mert amikor hazamentunk nalunk, es csak ketten vagy harman voltunk semmi gond nem volt vele. :roll: Amugy a lagziba mar most is elvezte a hangos zenet, felallt a babakocsiba kapaszkodva es ott tancikalt, kozbe pedig vigyorogva mondta, hogy ta-ta. Persze nagyszulok el voltak ajulva tole!! :D
Szerencsere meg ma is jo ido van....mindjart megyunk is ki a jatszora, csak elotte meg elmegyunk Ringatora! Kozuletek jar valaki? Vivinek nagyon tetszik, vegig tancikal es kacaraszik! :wink:

Na, ha nem jonnek tobbet a heten, akkor kellemes hetveget Mindenkinek!!! (mar amennyire kellemes lehet a rossz ido ellenere)

 
 


Sziasztok!

Most pár napig nem leszünk valószínűleg, mert Anyuéknál vagyunk :) . A lényeg, hogy szerencsére meggyógyultunk, ha hazamegyünk, majd beszámolok.
Addig is minden jót Nektek!

VikiKép
 
 


Sziasztok!

Jól vagytok? Rusnya-trutyis idöt bírjátok még?

Mi se maradtunk ki a betegségből, mind a hárman ágynak döltünk a múlt héten. Influenza szerü , náthás , lázas, nyügös állapotban voltunk. Bonci viselte legjobban, én nagyon régen voltam ilyen szarul.
De már jól vagyunk, bár pici orrfolyás még van Boncinál.

Kicsi lányunknak végre kibújt az első foga! :D
Igazából még csak kicsi fogcsücsök bújt ki, de már az is valami!
Picit nyügös volt, többször felkelt éjjel, de nem volt olyan vészes!

Most ennyi, mennem kell! Üdv mindenkinek!
Vendég
 


Halihó Mindenkinek!

Mumuska: sajnálom a betegséget, örülök, hogy a nehezén már túl vagytok! 1. fogacskához gratulálok:)!

Rólunk:
Jelentem, hazajöttünk Anyuéktól! Ez az elmúlt 10 nap elég eseménydús volt, történt jó is, rossz is velünk.
Előszőr a rosszak:
1. Timike 3 nap leforgása alatt vált 2 fogú babából 4 fogúvá, azaz alul a 3., felül az 1. foga jött ki szinte egyidőben-ez eléggé megtépázta az immunrendszerét, sikerült egy vírust összeszednie, 2 napig 39-40 fokos láza volt, de más tünete nem volt-szerencsére már túl vagyunk rajta.
2. Sajnos kiderült, hogy Anyukám cukorbeteg, diétáznia kell és gyógyszert is kapott
:(.

Na de most a jó dolgok:
1. Lehet dicsekedni? Timike 09.27-én ELINDULT TELJESEN EGYEDÜL :) :) :)! Azóta lelkesen gyakorolja új tudományát :lol:!

És ami a lényeg: 2. Anyu és Timike teljesen összebarátkoztak végre :D, sőt volt, hogy Timike sírt Anyukám után, amikor kiment valahova. Ennek nagyon örülök (na, nem a sírásnak, hanem annak hogy végre imádják egymást kölcsönösen).

3. Végül én is tudtam "Anyázni" egy kicsit :D!

"Röviden" ennyi élménybeszámolóként, jó éjt, jó egészséget Mindenkinek!

Viki
Kép
 
 


Sziasztok!

Naa, nem ér eltűnni :( :( :( !

Ole85: már csak 1 hónap van hátra :wink: :D !

Timike már jól van, csak a betegség óta sajnos bújósabb (bár ez nem nagy baj), minden éjjel 4-5x felsír, ilyenkor el kell ringatni (szerintem a foga is ludas). Múlt éjjel már-már majdnem magam mellé vettem az ágyba, de nem akartam, hogy ezt megszokja. Inkább vállaltam, az állandó felkelést, ennek köszönhetően kissé fáradt vagyok, de a napsütés mindenért kárpótolt-végre megint egy jót sétáltunk!
Az étvágya is visszatért. Ma elég sajátos koktélt csináltam: krumpli-paradicsom-brokkoli-csirkemell. Nekem kissé fura ízünek tünt, már majdnem úgy voltam vele, hogy kiöntöm, erre Timike úgy benyelte az egészet, mint kacsa a nokedlit :lol:.

Remélem, mindenki jól van, jó éjt mindenkinek!

VikiKép
 
 


Sziasztok!

Nem tuntem am el, csak Vivi atallt a napi egy alvasra, amivel nincs is semmi gond, mert azota atalussza az egesz ejszakat( este 21 oratol, reggel fel otig!!!!
:lol: )

Viktim! A kovetkezo hofordulo mar szulinap!!!! :D El sem hiszem! 8) Ilyen nagy lanyaink vannak mar??!!! :roll:

Timekenek gartulalok a jarashoz, nagyon-nagyon ugyes!!! Mi meg az egykezes setanal tartunk es bar neha el akarja engedni a kezem, de nem merem magara hagyni, mert neha meg olyan kis ingatag a dragam! Viszont megtanult pa-pazni, tapsolni, na es persze kinyilvanitani az akaratat is. Nagyon bir tiltakozni minden ellen ami neki nem jon be!
Az ejjel vegre kibujt az otodik foga is! Es ennek ellenere is csak egyszer ebredt pluszba, olyan ketto fele, de aludt is vissza.

Na megyek, vigyazzatok magatokra es setaljatok nagyokat ebben a verofenyes, szep napon!

 
 


Sziasztok!

Ole85: hát bevallom töredelmesen, kissé irigykedve olvastalak :oops:-mit nem adnék egy nyugodtabb éjszakáért! Remélem ez az állapot nem tart sokáig nálunk, mert már igencsak tartok a zombination állapot felé :? . Bár szerencsére ezt az állapotot ellensúlyozza ez a szép idő, mindennap jó sokat sétálunk.
Hát igen én is alig hiszem el, hogy 4 hét múlva már ünnepelünk :D!

Ma este végre kimozdultam megint egy órára, voltam salsa aerobikozni-szuper volt, de már most borítékolok holnapra egy jó kis izomlázat :wink: -nem baj, már nagyon hiányzott! Timikére addig Anyósomék vigyáztak, szerencsére teljesen jól telt nekik is az a 2 óra.

Megyek, mert megint nyafi van :(!
Jó éjt Mindenkinek!

Viki Kép
 
 


Sziasztok!

Ole85: én is nagyon-nagyon irigyellek az éjszakákért! Nálunk már beállt a teljes zombi- állapot! Kb 2 hete nem alszunk, vagyis kicsit alszunk, felkelünk, kicsit alszunk , felkelünk! !×5× minimum felkel Bonci, de van hogy többször is! Nem tudom mi van vele!
Amiota ő is beteg volt, meg kibújt a foga azóta nincs nyugodt éjszakánk!
Lehet neki is jön a foga megint, én nem tudom , de már nagyon fáradt vagyok!

Amugy napközben nincs semmi gond Boncival. Ebéd után alszik teljesen átállt már a napi egy alvásra. Most már bárhol feláll, néha vagánykodik, hogy kapaszkodás nélkül áll, de az még nem megy jól és olyankor van a letottyanás. Egyre okosabb, minden nap tanul valami újat.

Kaja-ügyben ott tartunk, hogy egyre kevesebb a tejci, ugyhogy már csak este cicizik alvás elött, a többi étkezés, fözelék, gyümölcs, reggelire tejpép. És a nagy kedvenc a joghurt!
Meg van örülve a joghurtokért, bármilyen ízü, bármilyen márkáju, imádja! Meglátja a joghurtos dobozt és sikogat, tapsikol, kiabál, azonnal befalja az egész dobozzal.
Gondoltam szegény gyerek, ne éhezzen veszek neki tápszert, mégiscsak szüksége lehet anyatej-kiegészitére . Mondanom se kell nem eszi meg, megkostolja és kiköpi. Elég drágák ezek a szarok, vettem már kétfélét is neki, és persze nem ízlik, dobhatom ki, vagy valakinek odaadom majd.

Na jó hosszu lettem. Sziasztok nyugodt éjszakákat kívánok!
Vendég
 


Sziasztok!

Szerencsére mostanra már valamennyire javult a helyzet, már "csak" 2x kel Timike éjjel, és nappal is elég jól alszik-vagy 2x 1/2 órát, vagy 1x1-1.5 órát (pont ez van most).

Mumuska: sajnálom, hogy Nálatok is nyugtalanok az éjszakák-szerintem ennek elég összetett az oka: lehet egyaránt a fogzás, az előzetes betegség, illetve a mozgásfejlődési ugrás. Ezt azért gondolom, mert Timike meg pont azóta nyugtalanabb, amióta tud járni, néha még alvás közben is érzem (amikor az ölemben alszik el), hogy be-bemozog a kis lába.
Etetés: nálunk még mindig megy a kiegészítő szopi, még mindig rengeteg tejem van (kezdem magam Milka tehénnek érezni :lol:).

Most mennem, kel Timike felébredt!
Majd még jövök este!

Sziasztok: Viki
Kép
 
 


Sziasztok!

Ami délutánról elmaradt:
táplálás: úgy tervezem, hogy 1 éves kora körül (azaz mostanában :wink:) lassan majd leépítem a szoptatásokat, előszőr az ebéd utánit (persze így emelve a főzi mennyiségét). Tápszer: Timike még életében nem kapott, még kb. 1 hónapos korában vettünk egy doboz Humana 1-et, mert egyik nap azt hittem, hogy kevés a tejem-az a doboz azóta is felbontatlanul áll. Egyébként némelyiknek tényleg elég pocsék íze van, emlékszem még kezdő orvosként a kórházban több fajtát megkóstoltunk.
Mumuska, Bonci aranyos lehet, ahogy örül a joghurtnak :D! Timike eddig natur Activiát kapott, amibe én tettem gyümölcsöt-abból eddig a körtés a kedvence.

Jó mozgalmas hétvégénk volt, tegnap és ma is voltunk barátoknál. Timike mindkét helyen jól érzete magát, mindenki el volt ájulva, hogy már milyen jól megy! Tegnap ahol voltunk, ott volt egy 2 éves kislány is, Timikével nagyon jól eljátszottak, úgyhogy neki is volt társasága :) , nem unatkozott.

Még a 8-ai hozzászólásomhoz: természetesen nem az izomláz hiányzott, hanem a táncos mozgás :lol:!

Jó éjt Mindenkinek!
Viki Kép
 
 


Sziasztok Lanyok!

Hat az ejszakaknak en is nagyon orulok,mert mar kezdtem en is kikeszulni. Remelem nalatok is egyszer csak varazsutesre rendbe jonnek az alvasi gondok, mint nalunk!

Evessel kapcsolatosan : Par napja Vivit mintha ezen a teren is kicsereltek volna, eddig eszegetett egy kis ezt is meg azt is, de most igazi kis zabagep. Eszik mindent amit adok neki. Szopi nalunk reggel, este es ebednel van, meg ha szukseg van ra, akkor ejszaka is azzal nyugtatozik. De en is szeretnem lassan leepiteni.

Olyan jo ido van ma, hogy delelott kinn voltunk jatszoteren tiz oratol fel egyig es szerintem delutan is maradunk egy-ket orat a friss levegon! :D Minden ilyen napot kihasznalunk amennyire csak lehet.
Most megyek, de kesobb meg benezek!

 
 


Sziasztok!

Hát, Lányok, én is gondoltam, hogy ez a fogzás engem is kiészít majd nem csak Annát. 3 hétig jött ki az első foga. Közben persze össze-vissza evett, egyszer nem kellett neki tápszer egyik kaja után se, most megint kell mindig, de már nem érdekel, adom mindig, ha kéri akkor megissza, ha nem megy a levesbe. De nagyon drágák az tény.
Látom Mindenki volt beteg. Remélem most Mindenki fitt és friss.
Keresztelő vicces volt:) Képzeljétek a Pap bácsi felemelte Annát a keresztelő végén, mint az kis oroszlánt az Oroszlán királyban. Csodálkoztunk, mert sok keresztelőn voltunk, de a miénk kész színházi előadás volt. Utána volt nagy kajálás:)
Annának szerintetek adhatok már joghurtot? Most 7 hónapos. Doki nénink tanácsolta, de én félek tőle, mert a tejpépet se bírta érdekes módon.

Tápszer: mi nagyon sokat próbáltunk, de nekünk a Novalac vált be, annak elég jó az íze. Általában szokták szeretni a babák, és nagyon könnyen emészthető. Anna a többitől nem tudott kakilni, most minden okés, amióta ezt kapja.

Viktim: gratulálok Timikének a felálláshoz:)))

Szép napot!

Sziasztok
Kriszti

Kép
 


Sziasztok!

MKriszti: én Timikének 8 hónapos korától kezdtem a joghurtot, akkor is előszőr kostoltatás szintjén, azaz hetente 1-2 kiskanállal kapott vagy a főzelékébe keverve, vagy a gyümölcshöz adtam. 9 hónapos korától már gyakrabban kapott, de még most sem mindennap kap. A gratulációt köszönöm :D! Amióta timike járni tud, azóta már szinte nem is akar ölben lenni.

Nekünk jó mozgalmas hetünk van: tegnap voltunk bent a munkahelyemen vonattal és metróval. Timike nagyon élvezte, végig csacsogott és nézelődött, és egy CSOMÓ IDEGEN EMBERRE MOSOLYGOTT :) ! A munkatársaim is teljesen el voltak tőle ájulva, hogy már milyen nagy (most 9.130 kg és 78 cm), és hoyg már milyen korán tud járni. Szerencsére Timike is nagyon barátságos volt mindenkivel. Ma babaúszáson voltunk, Timike azt is egyre jobban élvezi. Holnap pedig kipróbáljuk a Zeneovit.

Mi szerencsére jól vagyunk, csak az éjszakák továbbra is lehetnének nyugodtabbak :roll: !

Sziasztok, jó éjt Mindenkinek!
VikiKép[/url]
 
 


Sziasztok!

Remélem nem halunk ki..... :( :( :( :( :(.

Azt hiszem én meg szép lassan megőrülök..... :evil: :evil: :evil:.
Elegem van abból hogy:
1. itt van a taknyos időszak-és még csak most kezdődött.
2. amióta Timike megszületett, mindenki okosabb, mint én.
3. amióta Timike megszületett, az én lelkemmel a kutya sem törődik.
4. Timike nappal csak átlag 2x15-20 percet képes aludni, azt is többnyire séta közben, vagy közvetlenül cicizés után az ölemben.

Remélem hamar elmúlik ez a depi nálam, ha összeszedtem magam, jelentkezek!

Addig is szép (szebb) napot, minden jót Nektek!

Viki
Kép
 
 


Sziasztok!


Viktim! Teljes mertekben meg tudlak erteni, mind a negy pontban leirtakat en is szoktam utalni.
Hala Istennek mi most nem vagyunk taknyosak de egy honap alatt sikerult ketszer is betaknyosodni + meg a hasa is ment mielott kibujt a foga.
Nalunk ugyanez megy a nevelessel, etetessel, szoptatassal kapcsolatban. Mondjuk nalunk a kozvetlen csalad nagyon mellettem van mindenben( meg ha neha nem is ertenek velem egyet), inkabb a tavolabbi rokonok es ismerosok azok, akik mindig ketsegbe vonjak azt amit alkalmazok Vivinel.Legtobb problema amugy a hozzataplalas es mozgasfejlodes teren volt : miert nem adok neki mar rendes kajat enni, miert nem ultetem mar, stb,stb....
Most nalunk is problemas a nappali alvas. Tegnap reggel hetkor kelt a kis draga es delutan negykor mar nem is tudom hanyszori nekifutas utan sikerult elaltatnom kemeny negyven percre!!! :cry: A mai altatsrol meg jobb nem is beszelni. Orditva aludt el! Nalunk mar volt ilyen ugy harom honapja, amikor elkezdett ugyesebben maszni, de egyik naprol a masikra megtanult szepen elaludni.Most meg kezdjuk ujra. Neha nagyon bele tudok faradni a dolgokba. Kivancsi vagyok meddig fog tartani a szieszta... :roll:


Viktim! Azert fel a fejjel! Nekem is vannak rossz es jo napjaim. De szerencsere minden reggel uj erovel tudok ebredni( mondjuk legalabb ejjel alszom egy kicsit), aztan van hogy nem sokaig tart az uj ero, de mindig bizom benne, hogy lesz ez jobb is. :wink:
Valahol olvastam egy cikket, hogy ilyenkor az anyukak igazabol mindent melyebben elnek meg es emiatt erezzuk sokszor egyedul magunkat es erezzuk azt, hogy velunk senki sem torodik! Pedig lehet hogy a mellettunk eloknek sem jobb egy kicsit sem.

Remelem ma mar jobb napotok van!

Vigyazzatok magatokra es a babakra!

 
 


Haaaaat! Eddig tartott a nagy alvas! Ugy latszik a nem akarasnak nem alvas a vege! :roll:

 
 


Sziasztok!

Hát csak egy kicsit lett jobb a kedvem, de ma reggel bőgtem egy sort és utána megkönnyebbültem. Igazából az a legnagyobb bajom, hogy párom eléggé elfoglalt, alig van itthon. Amikor itthon van, akkor is inkább Timikével foglalkozik, ami természetesen nem is lenne baj, csak úgy érzem, hogy már a szülés óta alig törődik velem, csak ha kér tőlem valamit. Ha meg valami baj van Timikével (most például elég taknyos+készülődik az 5.foga), akkor sokszor engem hibáztat.
Tervezem, hogy megint Timimentes "randevút" kérek tőle (ez is röhej, hogy nő létemre, nekem jut ez az eszembe :evil: :evil: :evil:) és akkor elbeszélgetek vele egy kicsit.
Párom szüleivel, meg Anyuékkal már jobb a helyzet, ők már kezdik belátni, hogy mégiscsak én vagyok a gyermek anyja!

Elnézést, ezt jó volt megint kiírni magamból!

Timike egyébként náthás, és ma hőemelkedése volt, de ennek ellenére szerencsére nem hagyta el magát, egész nap ment, mint a távirat :lol: :lol: :lol:!

Ole85: remélem ez a "nem alvás" nem fog sokáig tartani egyik babánál sem!

Sziasztok, jó éjt Mindenkinek!

VikiKép
 
 


Előző hsz-ban a "szülés óta" kicsit azért túlzás, módosítva: "néhány napja".

Sziasztok!
Kép
 
 


Sziasztok!

Ole85: azt még nem írtam :oops: , hogy nagyon szépen köszönöm a bíztatást és együttérzést! Most beszéltem a párommal, szerencsére már úgy néz ki, sokkal jobb a helyzet :) , a "randiba" is belement!

Most már tényleg jó éjt Mindenkinek!

Viki Kép
 
 


Sziasztok!

Viktim: remélem randi jól sikerült, kibeszéltétek a rosszkedved okát és már minden rendben!?!
Idönként én is letörök, rossz a kedvem, nyügös vagyok de szerencsére nálam hamar elmúlik!
A sok okoskodót én se szeretem, mindig van olyan aki mindent jobban tud! Az idösebbektöl meg azt hallod, hogy bezzeg a mi idönkben ezt nem így csináltuk! És azt bírom a legjobban amikor olyan ad tanácsokat és osztja az észt akinek nincs gyereke!

Nálunk is aktuális megint a taknyos-náthás idöszak.Bonci már napok ota náthás, én ma kezdtem. Szegénynek már minden baja van ha meglátja a porszívót, de muszáj kiszívnunk az orrát mert be van dugulva folyamatosan, szörcsög, szipog a kis drágám.
A kedve jó szerencsére, napközben alszik jól. Az éjszakák változatlanok, többször felkel, ha csak kétszer annak már nagyon örülünk!

Ami változás még nálunk: nincs már anyatej! Sajnos elfogyott a tejci, nincs cici, ugyhogy át kellett variálnunk az esti programot. Eddig fürdés után cicin aludt el, na ez megszünt. Szegény az első egy-két nap annyira sírt a ciciért, nem fogadott el semmilyen vacsit ,majdnem megszakadt a szívem!
Kellett pár nap mire megszokta az új rendszert. Most vacsi van (tejpép azt szereti) aztán fürdés és megyünk a szobába, kicsit ringatom és alvás.
Kezd megbarátkozni a tápszerrel, de szigorúan csak reggel és csak kb egy decit iszik!


Na megyek aludni, már kezd ledönteni a nátha!
Üdv mindenkinek!
Vendég
 


Sziasztok!

Mumuska: hát nagyon undok ez az időszak, mindkettőtöknek mielőbbi gyógyulást kívánok! Timike szerencsére már gyógyulgat, de azért még 2-3x kell neki is szívni az orrát naponta-a porszívót már ő is nagyon utálja, de már talán jobban hagyja magát. Egyébként tegnap nekem is kezdett eldugulni az orrom és kaparni a torkom, de este csináltam sós vízes orröblítést (enyhén sós vízet 4-5x felszippantani, majd kifújni, ugyanennyiszer orrot fújni) és szedek c vitamint, talán így sikerül csírájában elfojtani.
Nekem javasolták az Echinacea D4 homeopátiás immunerősítő szert (3x2-3 golyócska naponta), azt szeretnénk kipróbálni.
Arra kíváncsi vagyok, Timike mit fog szólni, ha elfogy a tejem( eddig semmi arra utaló jel nincs), örülök, hogy Ti néhány nappal megúsztátok az átállást.
Drukkolok, hogy Bonci minél hamarabb átaludja az éjszakát!
Timike most egész jól alszik (csak el ne kiabáljam): hajnalban 1x kal fel, majd 1/2 7-7 körül és utána még 1 órára visszaalszunk. Napközben viszont alig alszik és egész nap pörög (még betegen is), úgyhogy estére jól lefáradok.
Okoskodás: hát az nekem is a halálom, ha egy gyermektelen ember osztja az észt :evil:.

A kedvem szerencsére már sokkal jobb, a "randit" majd hétvégére tervezzük, de már úgy érzem sokat javult a helyzet. Közben ismét megérkezett a "vörös hadsereg" hozzám-úgy látszik az előtte való napokon mindig megzakkanok egy kissé, de ez szülés előtt is így volt.

Most jó hosszú lettem, minden jót, jó éjt Nektek!
Viki
Kép
 
 


Sziasztok!

Nem akarom elkiabálni, de mintha javulnának az éjszakáink! 3 napja, hogy Bonci 1×kel fel! Remélem így is marad!
A náthánk elmult nagyjából, de gondolom az idei télen még párszor lesz benne részünk! :evil:

Mindjárt itt az első szülinap! Ti terveztek valami bulit, zsúrt? Az én párom már nagyon készül, tervezget. (Torta, lufik, ajándékok, élesített fényképezőgép,meghívjuk a nagyikat, rokonokat)
Az ajándékot már kitaláltuk, hintát veszünk , olyant amit lakásba is fel lehet szerelni az ajtofélfára. Ugyanis Bonci teljesen meg van örülve a hintáért! Már mondja, hogy hukk-ka (vagyis hinta-palinta)!

Na megyek. Jó éjszakát! Sziasztok!
Vendég
 


Sziasztok!

Mumuska: hajrá, csak így tovább az éjszakákkal :) ! Örülök, hogy már jobban vagytok!
Nátha: az egyik ismerősöm javasolta az Echinacea D4 immunerősítőt, állítólag este 1x1 kis golyócskát kell beadni belőle. Szerintem azt kipróbáljuk, mert Timike is 2 hónap alatt 3x volt beteg :cry:.

Szülinap: mi nem tervezünk nagyszabású bulit, úgy tervezzük, hogy nálunk vagy Anyuéknál jövünk össze mi, Hugiék, meg a nagymamák-Após akkor sajnos kórházban lesz :( , Apu meg Afrikában (ott fog éppen hajózni-ez a munkája). Most éppen gondolkoztam azon, hogy még esetleg Dédikét, meg Anyukám testvéreit is elhívjuk.
Ajándék: tőlünk könyvet, játék-zenélő mobiltelefont meg vízi puzzlet kap. Anyu szerintem pont hintát fog neki venni, ha nem most, akkor Karácsonyra (te jó ég, az is mindjárt a nyakunkon van :roll:). Timike is szeret hintázni, mi a játszón próbáltuk ki, jó nagyokat nevetett :lol:!

Szerencsére most már jobb a kedvem, remélem ennél már csak jobb lesz!

Jó éjt Nektek!
VikiKép
 
 


Bocsi, most látom, hogy az immunerősítőt már írtam :oops:!
Sziasztok!
Kép
 
 


Sziasztok!

Mumuska! Orulok, hogy rendezodnek lassan az ejszakaitok! Nalunk meg epp forditva van,harom-negy napja megint heromszor-negyszer kelunk ejjelente,valoszinu,hogy ujra lesz egy fogunk... :(

Viktim! Orulok, hogy jobb kedved van!

Mi ujra nathasak vagyunk, szeptember ota mi is mar harmadjara...Kezd mar kicsit bosszantova valni,de ezt sajnos nem lehet elkerulni :cry:
Szulinapi buli : Nekunk csutortokon lesz az elso szulinapi zsur, jatszoteri kis baratok koreben fogjuk unnepelni egy masik kislannyal eggyutt tartjuk, mert egy het van csak kozottuk. A masik buli pedig vasarnap lesz otthon(Romaniaban) a csalad koreben. Tolunk zenelos telefont,tologathatos fa fakopancsot es formakereso jatekot fog kapni. Hugomektol kis haromkereku biciklit fog kapni,bar meg nem fogjuk tudni hasznalni,de jovo evben mar jo lesz. Anyukamek valami beszelos babat vettek neki, lehet hogy Vivi jol el fogja potyolni... :D

Es egy jo hir tolunk is : Vivi is elindult egyedul, bar meg ovatos es legtobbszor igenyli egy kezemet, de ha nincs mas mod,akkor nekivag egyedul is es akar keresztul megy az egesz szoban is! :lol:
Udvozlok mindenkit! Sziasztok!

 
 


Sziasztok!

Ole85: gratulálok Vivinek a járáshoz :D :D :D!

Timike úgy néz ki szerencsére meggyógyult, ma már vittük babaúszásra, ismét nagyon élvezte-tényleg olyan vizipaci lesz, mint a szülei :lol:

Most egyelőre nem írok többet, mert az elmúlt napokban sajnos megint nem történt túl sok jó dolog, de nem akarok állandóan panaszkodni meg terhelni Benneteket a gondokkal :( :( :( :( .

Minden jót, jó éjt Mindenkinek!

VikiKép
 
 


Sziasztok!

Viktim: mi a helyzet? Ha gond van, vagy rossz a kedved, bánt valami, írd le nyugodtan, nem terhelsz vele senkit! Amugy is jó néha ha az ember kibeszéli vagy kiírja magából a gondokat, bajokat!!

Nálunk se történt sok minden.Bonci jól van, éjszaka 1, 2× kel fel, de ez már nagyon jó! :)
Ő még egyedül nem megy, de bútorokba vagy valakibe kapaszkodva lépeget, körbejárja a szobát.
Nő egyszerre két foga (egy lent egy fent)de szerencsére annyira nem viseli meg még! :)
Boncit én is levittem a játszótérre és nagyon élvezte a hintát, ezért is akarok neki itthonra egyet venni, mert ha jön a hideg, fagyos tél akkor nem tudunk menni játszótérre.Így meg tud majd itthon is hukk-ázni( ő igy mondja)!

Mi se tartunk nagy bulit, csak a két nagyszülőt hívjuk, meg a tesoimat. Rendelünk valami finom tortát aztán kész. Boni is kap babát, meg húzkodhatós játékot, meg persze a hintát!
Lassan lehet gondolkodni azon is , hogy mit vegyünk neki karácsonyra! Olyan gyorsan itt lesz!

Olyan szép idő van most, annyira szeretem ezt az őszt, amikor színes minden, hullanak a levelek, süt a nap! Az embernek még a kedve is jobb! Megyünk is sétálni, meg talán hétvégén kirándulunk is kicsit! :D

Üdv mindenkinek!
Vendég
 


Sziasztok!

Olyan szuper ez a jó idő :D-ez az október sokkal jobb volt, mint a szeptember! Szerencsére megint tudunk jó nagyokat sétálni!

A kedvem szerencsére most jobb, úgy látszik mostanában átlag hetente vagy 2 hetente van egy nap, amikor teljesen kiborulok, aztán másnapra rendeződik a helyzet. Velünk (párom és én) hálistennek minden OK, az elmúlt napok rossz hangulatát 2 dolog okozta:
1. Apósom sajnos 5 napja kórházban van, bélelzáródás miatt műtötték és kiderült, hogy vastagbéltumora is van :cry: :cry: :cry:-emiatt persze mindannyian eléggé kiakadtunk, de úgy érzem, itt most nekem kell erősnek lennem és ez az állandó alkalmazkodási kényszer és fáradtság miatt nem könnyű.

2. Timike sajnos mostanában még akaratosabb és hisztisebb, már 2x azon kaptam magam, hogy az alig 1 éves gyermekemmel kiabálok (mi lesz még késöbb :roll:). Ha valami nem tetszik neki, akkor sokszor visít mint a kismalac! Ma például a sétánál nem akarta felvenni a kesztyűt és a sapkát is tépte le magáról. Ezt persze nem hagytam, emiatt iszonyat nagy cirkuszt csapott. Én erre azt mondtam: "Jól van, nem érdekelsz, akkor sírjál!"-ezután nem szóltam hozzá, csak némán toltam a babakocsit, nem figyetem rá és akkor néhány perc múlva abbahagyta magától a hisztit. Lehet hogy ez kegyetlen dolognak hangzik, de akkor per pillanat nem láttam más megoldást. Hát nem egyszerű dolog a gyermeknevelés :?.

De nagyon csodálatos dolog látni, milyen értelmes és érdeklődő és hogy milyen jól fejlődik! Emellett sokszor már megölel és odabújik hozzám, ennél jobb érzés nincs a világon (ez lehet hogy közhelynek hangzik, de tényleg így van) :D!

Tegnap egyébként, voltunk Pesten hivatalos ügy miatt meg vásárolni. Timikének megint nagyon tetszett az hogy új helyekre mentünk, nagyon jól viselte az egész napos kocsikázást (bár a végén jó nagy dugóba kerültünk, szerencsére akkor már elaludt).

Szokás szerint hosszú lettem, Mindenkinek jó éjt, kellemes hétvégét kívánok-jó sok sétát a napsütésben!

Viki Kép
 
 


Sziasztok!

Kicsit eltuntem, mert elutaztunk nagyszulokhoz es az este jottunk vissza :D Hala Istennek Vivi nagyon jol erezte magat, jol aludt, jokat evett es vegig jokedvu kislany volt! Persze akkor mar egyuttal megtartottuk a csaladi szulinapot is, ami jol sikerult nagyon, Vivi is elvezte, bar az ido legtobb reszeben a konyveket pakolta le es fel a polcokra! :D :D :D

Viktim! Tenyleg senkit nem zavar, ha rosszkedved van es elmondod. Sot! Legalabb egy kicsit te is kiadod magadbol es lehet hogy mar ezzel is jobban erzed magad!
Aposodat sajnalom , ez nagyon nehez idoszak lesz Mindnyajatok szamara! Nalunk nagypapam volt tudorakos es rettenetes volt latni, ahogy egyre inkabb elgyengul es latni az akaratot, az elni vagyast... Sajnos szombaton volt ot eve, hogy elkoltozott Tolunk :cry: Kitartast, kitartast, kitartast.....

Timike pedig egy cseppet sem rosszabb, mint a hasonlo koru gyerekek...es te sem vagy rosszabb anya, mint a tobbi, mint mi. Nalam is ki szokta huzni a cernat a kisasszony es en is hagytam mar sirni es mondtam neki teljesen kiabrandulva, hogy : Tessek nyugodtan sirni, mert egy kis siras meg senkinek sem artott meg. Nalunk az az erdekes, hogy itthon eleg jol elvagyunk, a gondok a jatszoteren kezdodnek. Kezdodik azzal, hogy nagyon szeret homokozni, de O csak ulve szeretne csinalni, amit persze nem engedek meg neki, mert tiszta viz a homok es igy is allandoan csorog az orra.Mar probaltam magammal vinni ilyen hungarocell feleseget,amit boltba lehet kapni, hogy alateszem es azon ulve jatszon, de nem akar am raulni,addig addig mocorog mig lemaszik rola.Mar ott feszeng es ha tud terdel le es csapja magat hatra. A masik amikor bele szeretnem ultetni a babakocsiba. Alig tudom beletenni, annyira feszeng....Nemhiaba egyidosek a Lanyaink Viktim, de szinte mindent ugyanugy es ugyanakkor produkalnak.
Hat nagyon nem egyszeru a gyerekneveles! Es mi jon meg ezutan.... :roll: Remeljuk, hogy tuleljuk.... :lol: Na jo persze ez csak vicc volt.Biztos hogy tul fogjuk elni, de azert erdemes felkotni a nadragunkat,mert a hiszti meg egy ideig marad.... :? Meg persze a jo ido is egesz hetre, ugyhogy setaljatok nagyokat, mi is ezt tesszuk, es hasznaljatok ki minden szep napot, amig meg van!!!

Vigyazzatok magatokra! Puszi

 
 


Sziasztok!

Ole85: köszönöm szépen a bíztatást, azt hiszem most ránk fér, mert mostanában tényleg eléggé összejöttek a dolgok.
Örülök, hogy Vivi jól viselte az utazást, Timike is nagyon szeret menni szerencsére :). Az meg egyébként nekem is eszembe jutott, hogy Vivi és Timi viselkedés szempontjából tényleg hasonlítanak egymásra, hiába no, egy napon születtek :wink:.
A jó időt meg kihasználjuk ezerrel, sokat sétálunk, meg mi is megyünk a játszótérre. A homokozóba még nem mertem bevinni, mert még mindig mindent a szájába vesz, inkább hintáztatom, illetve csúzdáztatom (persze még végig fogom közben)-ezeket nagyon élvezi. Most már talán kezd leszokni arról, hogy a kesztyűt örökké levegye a kezéről.

Képzeljétek a boltban találkoztam egy babakocsis "sorstárssal", és elkezdett nekem okoskodni, hogy minek a lesztyű-és ezt ráadásul nem közvetlenül nekem mondta, hanem Timikének kb. így: "Mondd meg anyának, hogy még nem kell kesztyű, nem a kezemen keresztül fázok meg!" Szerintetek? :evil: :evil: :evil: Áááááá, kicsit sem akartam keresztbe lenyelni-mint ahogy írtam már régebben is, sokszor elegem van a nagyon okosokból! Nem baj, tettem rá magasról, Timike az ÉN LÁNYOM!

Ma egész jó napunk volt, egyedül voltunk itthon, ennek ellenére tudtam sütni rakott padlizsánt. Ez az egyik kedvenc ételünk a párommal, szülés óta nem is ettünk. Igaz Timike mellett elég lassan készült el, de kevés nyafival megúsztuk a dolgot és nagyon finom lett :D :D :D!

Minden jót, jó éjt Mindenkinek!
VikiKép
 
 


Sziasztok!

Viktim! Orulok, hogy jobban vagy! :D Rakott padlizsan biztos nagyon finom volt!

Vivit eleg hamar betettem a homokozoba, mert olyan szerencses helyzetben vagyok, hogy O a jatszon semmit nem tesz bele a szajaba, csak mas gyerek jatekat , illetve a babakocsi kiesesgatlojat szokta ragcsalni meg. Szerencsere sem homokot nem eszik, sem falevelet, a kavicsot sem akarta meg megkostolni :lol: Mostanra pedig a homokozo lett a kedvenc helyunk a jatszoteren. A hintat nagyon szerette, amig nem indult el, de mostasag sajnos csak par percig akar benne maradni es mar kerezik is ki. A csuszdat viszont o is szereti nagyon, meg mostanaban lepcsozni szoktunk sokat. Van harom lepcsofok a jatszoter bajaratanal es ott jovunk le-fel par szazszor egymas utan, mig meg nem unom En es ele nem viszem onnan :oops:

Okoskodok : En a legtobb okoskodast a cumi miatt kapom. Egy nehany okosabb anyuka neha ( ritkan) szova teszi, hogy az O gyereke nem cumizott es nem is volt ra szuksege, mert O kiatalalta inkabb, hogy mi baja volt a gyereknek!!! :evil: Nahat akkor en erre azt mondom, hogy egeszsegere.... En is kitalalom, hogy mi baja a a gyereknek es aztan jon a cumi, ha mondjuk a foga bosszantja es ez nyugtatja.... Kulonben ennivalo es innivalo helyett en sem cumival lakatom jol a gyereket :lol: Maskulonben meg mindenki ugy csinalja, ahogy gondolja, hogy nekik a legjobb es senkinek semmi koze hozza...

Na most is jo hosszu lett, de az ilyen okoskodokat en sem szeretem!

Szep napot!

 
 


Sziasztok lányok új vagyok köztetek és remélem nem bánjátok, ha csatlakozom hozzátok. Briginek hívnak, óvónő vagyok. van egy fiam, Benjámin ő már 4 éves lesz decemberben.
Mikor kicsi volt Beni sajnos nem volt lehetőségünk játszótérre menni, mivel felénk nem volt (falun lakunk).( Ez szerencsére megoldódott mára, idén aug. 20-án adták át a játszóteret, aminek mindenki nagyon örült.) Úgyhogy sokat sétáltunk és mivel falun is sok az okoskodó ember, mi is összefutottunk néhánnyal, ami a mai napig sem változott. De igazatok van mi vagyunk a szülők és mi döntünk a jó és rossz dolgok felől. Babaklubb működik a helyi kultúrházban, oda sokat látogattunk el, a védőnőnk szervezte a találkákat. Nagyon jó volt, sok mindent meg tudtunk beszélni egymással és tanácsokat is adtunk és kaptunk a többi szülőtől. Beni most már óvodás és már nem járun a klubba. :cry: Mesélnétek ti is röviden magatokról? Köszi
Jó éjszakát!
 
 


Sziasztok!

Udv Brigi! Mindenkit szivesen latunk!
Rolunk roviden csak annyit, hogy Kislanyom Vivi szombaton lesz egy eves, O az elso kisbabam. Mi szerencsesek vagyunk, hisz itt ahol lakunk nagyon sok szep jatszoter van es rengeteg lehetoseg van talalkozni mas gyerekekkel, illetve szulokkel. Ringatora jarunk es lassan kiprobaljuk a meno manot is, es napota ketszer vagyunk lenn jatszon, egyet delelott es egyszer delutan. :D

Viktim! Ezt ma kaptam emailen es Rad gondoltam. Szerintem hasznos cikk! :wink:

Szep estet Nektek!

 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: