Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Hat tenyleg jol eltunt mindenki!

Viktim! Ebben a melegben Vivi is attert a napi egy alvasra :cry: Ebed utan alszik egy- ket orat es estig porog, egy percig meg nem allna! Visingal, kuszik, maszik, magyaraz, felul, matat, ujra maszik es kezdodik elorol az egesz....Ejszakak valtozoak, van hogy egyszer ebred, de az eso elotti ejszaka felorankent felebredt!

A mult het nalunk is katasztrofa volt : ha delelott jo volt, delutanra tuti, hogy nyugos lett, vagy forditva, sikerult minden nap kiboritania> Tegnap szerencsere mar nyugisabb napunk volt es lekopogom ....ma is jo napja van eddig a kisasszonynak, bar reggel hat ota nem aludt egy szembehunyast sem, remelem lassan elalmosodik... :oops:

Na jo megyek, pusszantok mindenkit...pa...pa...

 
 


Sziasztok!

Nem vesztünk el mi se! Jól vagyunk, nem történt semmi különös velünk. Az éjszakák még mindig ugyanolyanok, most hogy kicsit lehült a levegö, és nincs éjjel is 30 fok, így van olyan ,hogy csak 3× kel fel Bonci, de az átlag még mindig 4×-i ébredés.
Napközben ő is mint egy Duracell nyúl, pakol, matat, kúszik, gurul összevissza, nem fárad el soha!

Fogak száma még mindig nulla! Védönő mondta is ,hogy most már növeszthetne párat. Ajánlott neki homeos bogyot, (kalciumosat) hátha az meggyorsítja neki, mert az ínye már meg van duzzadva.

Eljött az idő, hogy vegyünk Boncának etetőszéket! Igaz még nem ül teljesen stabilan (idönként a feje elhúzza, apa szerint fejnehéz!) de már kezdi kinőni a pihenőszéket, eddig abban ülve evett. Én fát szeretnék, ami aránylag kis méretű! Nektek van valami tanácsotok? Ti milyent használtok?

Na mennem kell! Sziasztok!
Vendég
 


Sziasztok!

Mumuska! Bonci aztan nem hagy pihenni!

Etetoszek: nekunk femvazas van, eppen azert, mert sokat utazunk es nagyon kicsi helyen elfer osszecsukva. Nem allithato, de ez szerintem ilyen korban mar nem is fontos, hisz ha mar tudnak ulni, nem kell allithatonak lennie ( ugyis mindig ulni akarnak majd benne), az uloke es a hattamla is valami lemoshato anyaggal van bevonva, ami nagyon-nagyon fontos!!!! Van labtartoja ( bar meg nem eri el), biztonsagi ov (fontos) es csuszasgatlo a labakon. A brendonba vettuk akciosan 9500 ft-ert Disney es a celnak tokeletesen megfelel. :D A fa etetoszekeket mind nagynak lattuk es azert dontottunk e mellett.

Szep estet mindenkinek!

 
 

 
 

Sziasztok!

Most magunkról egyelőre igen röviden, mert épp sétához készülünk-ma sajnos elég nyűgös napunk van :cry: :evil:.

Mumuska: nekünk favázas, összerakható etetőszékünk van, használtan vettük elég jó állapotban egy ismerőstől. Sajnos Timike nem sokáig marad meg benne, ott is állandóan fel akar állni.
Fogunk még eddig nekünk sincs (mármint Timikének, nem nekem :lol: :lol: :lol: ), ami pedig az éjszakákat illeti, inkább csöndben maradok-szerencsére Timike 1x vagy 2x kel csak fel, viszont időnként előadja a "hajnali baglyot", ahogy ma is (ilyenkor 6-1/2 7 felé már felébred, Anyuci bezzeg még aludna legalább 1 órát :oops:) .

Sziasztok, további szép napot Nektek!

Viki
Kép
 
 


Sziasztok!

Előbukkanunk mi is! Nálunk meglehetősen sűrűk a napok, estére többnyire beájulok, nem tudok még internetezni se.

Megvolt az első éjszakázás a munkám miatt, meg hát persze elkezdődött az amikor midig valamit be kell fejezni határidőre. Szeretem a munkámat, ezt akartam csinálni, de úgy döntöttem mégis csak másik munkahely után nézek lassan. Ez a munka mellett, bármennyire vonzó a fizetés is meg hát a szakmai kör, nem jut annyi időm és energiám Bencére amennyit szeretnék. Ez pedig nekem a legfontosabb!!

Bence egyébkén napközben továbbra is jól viselkedik, jókat alszik, játszik eszik, mindenki el van tőle ragadtatva (mindenki a kedvébe jár, nincs is oka panaszra!), az éjjelek viszont már nem olyan fényesek. Bár, összehasonlítva az 1 hónappal ezelőttivel azért van némi javulás. Kibujt a 8. fogunk is (legalább is megrepedt az ínye), talán ezért is, de mostanában nem sokszor ébred. A régebbi 5-6 ébredés mellett a mostani 1-3 már szinte meg se kottyan! 8)

Apropó etetőszék! Mi is sokat vaciláltunk milyet vegyünk, végül mi is fémvázasat vettünk, nagy előtálcával (amiért azóta is hálás vagyok!), puha, lemosható huzattal. A nagy tálcácskájára mindig játékokat is pakolunk, azzal szórakozunk közben - ugyanis, a kenyéren és a banánon kívül mást csak akkor eszünk meg ha valamivel játszani tudunk közben... :roll: . De ha játszik mközben, akkor szerencsére nagyjából mindent megeszik.

A segítséggel való járás egyre jobban megy, 1-2 lépést önállóan is tesz, ha megfeledkezik magáról, akkor akár fél percig is egydül álldogál. Nagyon óvatos mindennel, ezt se kapkodja el...

Ma megkaptuk a legujabb védőoltást. Elég jól viselte, remélem nem lesznek mellékhatásai. A vizsgálatot viszont végig sírta szinte, pedig a dokinéni alig ért hozzá... :oops:

Megyek, elvégzek még 1-2 dolgot mielőtt az ágyba ájulnák. Jó éjt mindenkinek!

Lida

Kép
 
 


Sziasztok!

Lida: nem irigyellek, biztos fárasztó teljes bedobással dolgozni is meg otthon is helyt állni!
Öszintén szólva nekem hiányzik idönként a munka, hogy valamit csináljak, dolgozzak. Én is szeretem a munkámat, a munkahelyemet, szeretnék is visszamenni majd oda dolgozni. Mondjuk annyiban szerencsésebb vagyok, hogy én visszamehetek részmunkaidőbe. Igaz kevesebb pénzért, de marad szabadidőm. Bonci megy bölcsibe 2 évesen, feltéve ha felveszik, mert itt nagyon kevés a férőhely, hosszú várólisták vannak a bölcsikbe! Protekcio kell, hogy bölcsibe járhasson a gyerek! Elég gáz!

Az etetöszék-ügyben körülnéztem, és a Brendonba találtam egy egyszerű, aránylag kisméretű fa etetőszéket. Szétszedhető kis székké meg asztallá, lemosható a huzata, és ami a legjobb, árban is teljesen jó! Pedig a Brendon nem az akcios árairól híres! Valószinű ez lesz a befutó, hétvégén meg is vesszük!

A kajával eljutottunk oda, hogy most már csak az első két kanálnál kapálozik ( elötte végig kaja közben), aztán eszik rendesen, így már kevesebb kosszal megússzuk a hamikat! :)

Megint van kérdésem hozzátok! Ti mit adtok inni a babáknak? Dobozos üditö meg babatea meg ilyenekről mi a véleményetek? A vízet még mindig felforraljátok?
Boni megissza simán a vízet, de én még mindig felforralom neki, lehet már nem kéne?! :oops:

Na mára ennyi! pá
Vendég
 


Sziasztok!

Lida v.: hát én el sem tudom képzelni, mi lesz, ha Timike mellett dolgoznom is kell! Sokszor már úgy is teljesen kész vagyok nap végére, hogy itthon vagyok :oops: . Ráadásul én szülés előtt új- és koraszülött intenzív osztályon dolgoztam, elég feszített munkatempóban-fontolóra kell venni, hogy nyugisabb munkakörre váltok (eddig, akiknek gyerekük van, már szinte mindenki elment onnan, csak azok maradtak, akik még vagy gyermekvállalás előtt vannak, vagy már felnőtt gyermekeik vannak, vagy "se kutyájuk, se macskájuk").
Örülök, hogy Bence már ilyen ügyes, és hogy egyre jobban alszik :D!

Mumuska:evés: Timike szerencsére elég jól áll már kezdettől fogva a kanálhoz, csak időnként, amikor nem olyan éhes, akkor szereti szétkenni az arcán a kaját-ekkor megy a szemébe, orrába, fülébe, csak épp a szájába nem :? .
Itatás: én eddig még csak babavizet adtam neki, amit nem mindig forralok fel, csak akkor ha már több, mint 1 vagy 2 napja kibontottam a palackot, ha hűtőben volt, akkor felmelegítem. Timike egyszerre mindig csak 1-2 kortyot iszik, sokszor csak játszik a vízzel illetve a csőröspohárral. Szerintem babateát már nyugodtan lehet adni nekik, a dobozos üdítőkkel (pláne, amit telenyomnak cukorral meg mindenféle "E" anyaggal) még várnék, illetve később sem adnék nagyobb mennyiségben.

Nálunk a helyzet változatlan, szerencsére Timike már kevésbbé nyűgös. Feküdni (pl. tisztázáskor) és öltözni nagyon utál és egyre jobban ki akarja fejezni az akaratát-egyre inkább érvényesül a skorpió jegy (ráadásul az aszcendese is skorpió :wink: ). De alapvatően nagyon vidám, kedves baba, jókat gagyog és kacag :lol: :lol: :lol: .

Az én kérdésem: Ti hogy vágjátok a baba körmét? Nekem ez a művelet sokszor kész kínszenvedés (Timikének is).

Na hosszú kőrmondataim után, nyugovóra térek, jó éjt Mindenkinek!

VikiKép
 
 


Sziasztok!

Mumuska! A vizet egy eves korig ajanlott felforralni! Dobozos uditot en meg nem adtam Vivinek, a teat pedig nem szereti, pedig mar probaltam tobb izesitesut is. A Hippnek van tobbfele izu, nagyon konnyen elekszitheto instant teaja. De peldaul nalunk csak a viz megy es az is maximum 60 milli/nap, de akkor mar nagyon melegnek kell lennie.
En ma voltam benn a bolcsibe, kaptam kitolteni valo kerelmet es elvileg meg benn lehetunk, jovo ev oktoberetol. De mar sok hely le van foglalva a 2012-es evre is. :cry: Engem is visszavarnak a munkahelyemre, neha mar mennek is, neha pedig idegenkedek tole egy kicsit. :roll:

Lida! Neked most nagyon nehez lehet! Kuldok neked sok-sok kitartast! :D Remelem sikerul megoldani akar a mostani munkahelyeden, hogy tobb idod legyen a csaladra, akar egy masik munkahely talalasaval. Utobbihoz sok szerencset!

Szep estet es nyugodalmas ejszakat!

 
 


Sziasztok!
Én is első gyerekes anyuka vagyok. Szeretném kikérni a véleményeteket, illetve tapasztalatokat, hogy mit lehet csinálni, ha babaót rászoktattam, hogy babakocsiban aludjon el, de most már nem megoldás a babakocsi. napközben képtelen elaludni a babám, ha beleteszem az ágyába. Simogatás, beszélgetés, semmi nem segít. Sírni hagyni nem akarom. Nincs valami jó ötlet? Ja, este elalszik azzal nincs gond, érdekes módon:)

Köszönöm

Kriszti
 


Sziasztok!

Mkriszti! Mennyi idos a babad? Mostanaban nalunk is gond van az elalvassal, mar egy hete kuzdok vele, remelem lassan helyre jon ez a dolog is. Amig kisebb volt O is mindig a babakocsiban aludt el seta kozben, aztan mar nem nyomta el a friss levego es nem aludt ott. Egy idoben nem aludt el csak ringatas kozben. Volt egy idoszak, amikor elegendo volt ha melle fekudtem az agyban. Aztan volt egy szopizos korszak, amikor jottek a fogai, csak igy tudott megnyugodni es elaludni. De most egyik sem valik be, sirdogal, nyugoskodik, forgolodik addig, amig mar nem birja es faradtsagaban alszik el. De azert nem adom fel es ha valami bejon akkor irok.

Viktim! A koromvagast hacsak lehet meg mindig almaban ejtem meg, mert ugy a legegyszerubb. Vagtam mar ebren is, de eleg turelmetlen Vivi is, kapkodja a kezet es mindent elkovet, hogy ne tudjam befejezni.
Ugy latom, Timike es Vivi ugyanazt produkaljak! :lol: O is utalja az oltoztetest es a pelenkazas sem egyszeru dolog, ha kozben otszor probal meg atfordulni a hasara! :roll: Lassan mar maszas kozben kell megoldjam az oltoztetest, mert egy percet nem tud egy helyben maradni, es ha nem az van amit szeretne kezdi a sirast, feszeng... Maskulonben O is jokedvu, mosolygos gyerek, csak hagyjam Ot beken es ne zaklassam mindenfele dolgokkal, mint oltozes,pelenkazas, eves...Mi lesz ha nonek? :shock:

Tegnap felallt a kincsem egyedul a kisagyaban! es ugy vigyorgott, mint aki tudja, hogy O most nagy dolgot hajtott vegre! :D Ma megyunk a vedonenihez kilenc honapos ellenorzesre ( Bar meg van negy nap).

Mumuska! Most jutott eszembe, hogy a dm-be lattam uditot gyerekeknek, Hippes es tobb izu is van, negy honapos kortol adhato, ha szeretnel neki adni, akkor ezzel lehet kezdeni a kostolgatast.

Na most megyek, jol kiirtam magam, udvozlok mindenkit!

 
 


Sziasztok!

Ole85: Vivinek gratulálok a felálláshoz:)!

Köszi a válaszokat!

Most indulunk a Balcsira (pont a hidegfrontra :evil:), majd hétvégén jövök, addig is minden jót Mindenkinek!

Viki Kép
 
 


Sziasztok!

Koszi Viktim! Kellemes idotoltest a Balatonon!

Ma reggel arra ebredtem, hogy ul a lanyom es magyaraz: da-da-da....es kacagja magat....nagyon edes volt...eddig meg nem gagyogott, csak visingalt...na de azota be sem all a szaja, ugy elvezi! :D :D

Puszi mindenkinek!

 
 


Sziasztok!

Lanyok! Nem tudom mit tegyek! Tegnap hivtak a munkahelyemrol, hogy menjek be, ha tudok! Ma bementem! Egyik munkatarsam elmegy a cegtol vegleg es szeretnek ha visszamennek dolgozni aprilistol vagy majustol! A helyzetet az is bonyolitja, hogy az O helyere vennenek fol, ami jobb munkakor, mint a regi...kevesebb munka es tobb penz lehetne. Ha nemet mondok azonnal vesznek fel egy masik embert, akit betanitanak, de akkor en mar csak a regi munkakorbe fogok tudni visszamenni. De ha elfogadom, akkor varnak ram majus elejeeig. Raadasul belementek minden kikotesbe : 6 oras munka (8-tol-2-ig), hetvege szabad lenne ( a szombat is!!!) es a bolcsi esetleges koltsegeit is allnak a fizetesem felett. Szerintetek? Egyik reszem azt mondja, hogy vagjunk bele, a masik meg azt, hogy nem tehetem ezt Vivivel. :cry: Raadasul jol is jonne, mert ugye alberletben elunk, kozben odahaza epitkezunk es szeretnenk minel elobb befejezni.
Hat most szamolhatok es gondolkodhatok, hogy mi legyen. Van ra egy hetem!

Minden jot!

 
 


Sziasztok!

Ole: nagyon normálisak a munkahelyeden, nem sok helyen mennek bele ilyen kikötésekbe! Biztos nagyon szeretnek, megbecsülnek, ha így visszavárnak! Jól gondold át, mert kevés a jól megfizetett részmunkaidős állás!
Szerintem nem teszel rosszat Vivivel ha beadod bölcsibe 1.5 évesen (kb annyi lesz májusba nem?), ezért ne legyen lelkiismeret furdalásod! Oktobertől amugy is menne bölcsibe nem?
Én nem akarlak rábeszélni, de én biztos elfogadnám az ajánlatot!
Biztos nehéz az elején, de erről Lida tudna mesélni!

Mkriszti: Az én lányomnál se egyszerű az alvás, ő csak és kizárólag cicin alszik el! Ráadásul olyan óvatosan kell betenni utána az ágyába, hogy fel ne ébredjen, mert akkor plusz 10 perc újra a cicin! Szeretném erről leszoktatni, de nem tudom hogy lehetne! :oops:

Viktim: a körömvágást én se szeretem, föleg a lábujjain! Mindig azon parázok nehogy túl rövidre vágjam a körmét vagy belevágjak a körömágyába (a sajátomba mindig sikerül!), éppen ezért kissé hosszabbra hagyom, és így nagyon gyakran kell körmöt vágnom! :evil:
Korábban mi is akkor vágtuk a körmét amíg aludt, apával együttmüködve, nehogy megmozditsa a kezét közben. Most már ébren van, ül az ölembe és egész nyugodtan hagyja, hogy levágjam, bár az utolsó két körménél már elfogy a türelme és húzza a kezét!

Most ennyi! sziasztok!
Vendég
 


Sziasztok!

A babóm 4,5 hónapos, és azóta sem tudok vele mit kezdeni a napközben elaltatás terén. kezdek kiborulni. Látom fáradt majd meghal, de nem tud elaludni, ha beteszem az ágybe akkor persze ordít. Eddig próbáltam hozzá beszélni, de akkor meg mosolyog, ha hagyom sírni akkro legalább 20 perc amíg elalszik és én addig a szobája ajtaját kaparom. nem tudom sírni hagyni és nem is akarom. zene egy darabig bejött, de most nem nagyon. Nincs valami ötletetek még, vagy valakinek hasonló gondja?
A mási, hogy nem tudtok olyan jó recepteket, amiket max 30 perc alatt meg lehet csinálni?:))) Ja, és nem tudok főzni nagyon:)

Ole85, együttérzek nagyon. Próbáltam azóta, hogy együtt elalszunk, de az sem jött be. Szopiztatni nem tudom, mert sajnos nincs annyi tejem, és megunja, ha nem jön egy pici sem.

Kép
 


Ja, és még valamit elfelejtettem.
Ole, ugyan még nem nagyon ismerjük egymást, de én így ismeretlenül azt mondom, bár nekem lenne ilyen szerencsém, hogy visszavárnának, és még fizetik is a bölcsit. Ma szerintem nagy dolog, ha megkeresik az embert, hogy jöjjön vissza és még belemennek kikötésekbe is, amikor pár perc alatt lehet új embert taláni annyi a munkanélküli.
Persze a babód mindenek előtt. Barátnőm is visszament egy munkahelyre, és utána mégse bírta, de Ő megpróbálta. Tény, hogy ezek utána nem biztos, hogy szívesen várják vissza még:)
Viktim, sajnos nincs tejem ezért nem megy a cicim altatás, örülök, ha szopinál jut valamennyi, utána kap pótlást. szerencsére női tejet, de azt nem akarom altatásra használni, hogy csak úgy adjam neki. Régen tény, hogy cicin jól elaludt nekem is.

Kép
 


Sziasztok!

Koszi a valaszokat! Vegulis elfogadtam az allast, ugyhogy aprilis-majustol megyek dolgozni! Remelem minden jol fog menni, mert ez egy informatikus helye, es en nem ezen a teren tanultam, de amig ott dolgoztam szinte mindent megtanitott nekem is a munkatrsam, mert en amolyan joli joker voltam, mindent tudtam es mikor hol volt szukseg ram mindent meg tudtam csinalni.
Voltam a bolcsibe is, hogy mehetne- e a lanyom elobb, de sajnos jelenleg csak 2011 szeptembertol van mar hely, viszont ha valaki kiveszi a gyereket mi vagyunk az elsok, akik szoba johetunk. Azt mondta az ovoneni, hogy szerinte van ra eselyunk. Vivinek nagyon tetszett a bolcsi, elvette a gondozono es meg sem ijedt, mosolygott neki, korbejarta vele azudvart, O meg mosolygott a gyerekeknek is, kerdezte is a gondozono, hogy mindig ilyen baratsagos. Azert szerintem meg beadom a kerelmet egy masik bolcsibe is es valahol csak lesz addig hely.

Mkriszti! Hanyszor alszik a babad egy nap? Es mennyiket? Nekunk is volt negyhonapos kora korul egy ilyen nem alvos korszak es akkor at is allt Vivi a napi ket alvasra. Azota meg mar atvaltott a deli egyszeri alvasra. Sirni mindenestre szerintem ne hagyd, mert neki sem jo, meg neked sem. Esetleg meg az is lehet a baj, hogy jon a foga, akkor is vannak ilyen gondok. Nem duzzadt az inye?

Na megyek, vigyazzatok magatokra es a babakra, kellemes hetveget mindenkinek!

 
 


Sziasztok!

ole, gratulálok a döntésedhez.
Annának jöhet a foga is, ha jobban belegondolok, de a probléma már régen fennáll az elalvással már kezdettől fogva ilyen nehezen aludt el. csak a babakocsi fent volt a lakásban. Tudom, hogy hülyeség volt, hogy abban altattam, de most már nincs hely, és azért jó lenne ha már napközben is a kiságyat használnánk.Szóval innen ered a gond gyökere. Szerintem igazából Ő még háromszor aludna, mert nagyon álmos szokott lenni, nyűgös és ilyenkor szoktam az ágyába tenni, akkor ha nagyon nem megy neki az alvás kiveszem. Akkor nyűglődik és a következő evésbe belealszik, és akkor felkel persze, mert a gyomra morog. Ez megy egész nap, ha nem tud elaludni egyszer. Szóval szerintem kellene neki még a 3 alvás, vagy nem tudom:) Ha alszik akkor is most már csak fél órákat. 2-3 hósan volt, hogy 2 óráat is aludt és 4-szer is, de akkor Balcsin voltunk:) Ott jó volt a levegő, most újra itthon vagyunk a lakásban és Budapesten. de lehet ez nem számít, mert a szüleimnél a kertben is csak fél órátkat alszik, de ott babakocsiban.

Kép
 


Sziasztok!

Szerencsésen megérkeztünk Balcsiról :D ! Most Apukámmal és húgommal voltunk, páromnak sajnos dolgozni kellett :(. Röviden: nagyon szuper volt :D :D :D !

Bővebben: az idő elég változatos volt, mindennap esett az eső és sütött is a Nap, ez időnként dörgés-villámlással fűszerezve(dehát ez szernitem mindenütt így volt ezen a héten). Mindenesetre úgy érzem, elég jól kihasználtuk az időt, mindennap nagyokat sétáltunk, fürödtünk (Timike nem). Az első nap kicsit nyögvenyelős volt, akkor Timike csak engem tudott elviselni, egyébként sírt. Akkor 3 balesetünk is volt: 1. Timike megevett egy darab papírt. 2. szegénykém jól lefejelte a padlót, 3. a parton jól megcsúsztam Timikével a kezemben és hanyattestem-szerncsére az ijedtségen kívül nagyobb bajunk nem lett. A helyzet azután napról-napra javult, Timike végül már jól megbarátkozott Apuval és Hugival is. Sajnos Apu jövő héten utazik vissza Amerikába, :cry: :cry: :cry:, legközelebb csak jövőre látom.

MKriszti: légy üdvözölve körünkben, utólag is nagyon boldog Névnapot kívánok Neked :D ! Alvás: nálunk hasonló a helyzet, Timike napközben változatosan alszik, van, hogy naponta 15 percet :evil: , este általában cicin alszik el, napközben pedig séta, vagy ringatás közben. Néha a déli főzelékezés közben nyomja el az álom, egyszer belebukott a kanálba :lol: :lol:.
Sírás: nagyon nehéz megtalálni az arany középutat, én is inkább annak a híve vagyok, hogy nem szabad sokáig sírni hagyni a babát, hanem előszőr az ágyban megnyugtatni, ha ez sem segít, akkor kivenni újból.

Ole85: utólag is boldog 3/4 éves évfordulót!Szerintem is nagyon jóindulatuak és korrektek a munkahelyeden, jól döntöttél, hogy visszamész, egy próbát mindenféleképpen megér!

Nóri: ha olvasol még minket, akkor Botondnak utólag is nagyon boldog 1. Születésnapot kívánok!

Azt hiszem, most bepótoltam az elmúlt 5 napot :wink:, jó éjt Mindenkinek :D !

VikiKép
 
 


Sziasztok!

Huh, tegnap éjjel azt hiszem megtört a nyugodt éjszakák sora. Már második éjjel, hogy Anna felkel, pedig eddig tényleg annyira stabilan aludt éjszaka, hogy még el is mertem volna menni bulizni:)) na, ez jó vicc volt a bulival, de jól hangzott:)) Inkább mindig az ágyamba borultam bele.
Szóval most már 2. éjszaka, hogy felkel, mert hasra borul és még nem tud onnan visszafordulni. nektek volt ilyen, hogy ezért felkelt a babó, mert nem tudott visszafordulni? Lehet ez összefüggésben estleg a fogzással szerintetek, hogy most ennyire nem megy nekünk az alvás. csak én nem vettem észre, hogy duzzadt lenne az ínye, vagy piszkálná. A keze mondjuk már hónapok óta a szájában van, szóval ez nem mérvadó.Csak szegénykém nem tud visszaludni utána, ha megfordítom. Ilyenkor semmi nem segít szopira sem alszik vissza. Kell kb másfél óra amire visszaalszik.
Napközben rájöttem, hogy inkább elmegyek vele sétálni:))) feladtam, hogy én majd beszoktatom az ágyba. Majd egyszer talán alszik ágyban is:)

Viktim,
Nagyon aranyos vagy, köszönöm. Jó másoktól is hallani, hogy megküzdenek bizonoy gondokkal. Barátnőimnek szerencsére minta babájuk van, akikkel nincsenek ilyen gondok. Köszönöm Neketek a tanácsokat is.
Huh, én mindig ettől rettegek, hogy elesek egyszer Annával a kezemben, de biztos, hogy működik ilyenkor valami reflex, hogy gyereket kitart, és nem ráesik. De jó, hogy megúsztátok, és nem lett baj.

Szerintetek gond lehet, hogy még csak hasra fordulunk és még nem tudunk vissza keveredni hátra? Sokaktól hallom, hogy már 4 hónapos korában megfordult a babájuk.

Kellemes hétvégét Mindenkinek!

Kép
 


Sziasztok!

Mkriszti: a mozgásfejlődés üteme, illetve a sorrend is minden babánál más és más, amit a könyvek írnak az az átlag, amihez viszonyítani lehet. Timike pl. előszőr hasról hátra fordult kb. 3-4 hónapos korában, a hátról hasra fordulás 5 hónapos korában ment előszőr, és 6 hónapos volt, amikor már ide-oda tudott fordulni. Szerintem Annánál teljesen rendben van a fejlődés. Egyébként sokszor akkor is nyugtalanul alszanak, ha a mozgásfejlődéük nagyon beindul, ilyenkor álmukban is össze-vissza mocorognak, illetve néha felébrednek. Nálunk még altatás terén az is bevált (csak este), hogy mesélek neki, igaz közben a kezemben fogom-ma este pont így aludt el.

Recept: nekem eszembe jutott egy egyszerű, de szerintem nagyszerű étel receptje, ezt akkor szoktam csinálni, ha gyorsan össze kell ütnöm valamilyen levest. Ez a sajtleves.
Hozzávalók: 3-4 ek. olaj, 2 ek liszt, 1 l víz, 2 dl tejföl, 2 tojás sárgája, ízlés szerint só, fehérbors (ezt én nem teszek bele, mert nem szeretem a borsot), reszelt sajt (legjobb a trappista).
Elkészítés: az olajból és lisztből világos rántást készítek. Hozzáteszek 1 l vizet, ízlés szerint sózom, borsozom, majd az egészet felforralom. Ha felforrt, leveszem a tűzről és kicsit hűlni hagyom. Közben a tejfölt összekeverem a tojássárgájával, majd a leveshez öntöm (a leves ne legyen nagyon forró, mert akkor kicsapódik a tojás). Végül tálalásnál ízlés szerinti mennyiségben reszelt sajtot teszek hozzá, aki akar esetleg cérnametéltet is tehet bele, de akkor már elég sűrű lesz.
Remélem ízleni fog, ha valami eszmbe jut, még megírom.

Minden jót, jó éjt Mindenkinek

:D :D !

VikiKép
 
 


Sziasztok!

Viktim! Orulok, hogy visszaertetek es jol ereztetek magatokat! Egyik remalmom nekem is az, hogy hasra esek egyszer Vivivel! :? Szerencsere ti megusztatok epp borrel :D
A recept nagyon jol hangzik, szerintem valamelyik este ki fogom probalni!
Jaj! Es nektek is boldog kilencedik hofordulot! Igy utolag! :oops:

Mkriszti! Ne aggodj, Anna egy cseppet sincs lemaradva a tobbiektol!Bar Vivi hamar elkezdett forgolodni ( mar 2 es fel honaposan atfordult hatarol a hasara) es kuszni is elkezdett 5 es fel honaposan, megis ulni es maszni csak nyolc honapos koraban tanult meg. Allni pedig csak egy hete allt fel eloszor! Vannak ilyen babak is es vannak olyanok is, akik kesobb kezdik el a mozgasokat, viszont akkor villamsebesseggel csinaljak egyik dolgot a masik utan es utolerik a tobbieket! :D

Nalunk ugy nez ki jol sejtettem, hogy a fog van a rossz alvasok hata mogott, tegnap kibujt a harmadik fogunk is, es az ejjel csak egyszer ebredt fel kettokor es legkozelebb mar csak 6 orakkor jelezte, hogy kezd ehes lenni! Es meg utanna visszaaludt nyolc oraig!!!! 8) Nagyon jol esett ennyit aludni egyhuzamba! :lol: Most is alszik a kis dragam!

Na megyek, szep napot Mindenkinek!

 
 


Sziasztok!

Na, most már szinte semmi kétségem, hogy fogzunk:) Most már kaki bajnokok is vagyunk, és ha bekenem dentinoxal az ínyét akkor nem nyűglődik Anna. de persze fognak még semmi nyoma. Most már semmi nem jó babakocsiba se tudunk sétálni, mert megy a nyüszi. Remélem azért hamar kibújik az a kis fogacska.
Megfordulni hasról még mindig nem tudunk. Igazából a doki nénink hozza rám mindig a frászt, már elküldött Dévény tornára, ami tök jó, de a csajszi mondta, hogy szerinte Annánk nincs különösebb baja, de azért pár alkalmom kell. Na, most tartunk 4-nél. AAzért kicsit húzós 5500FT/ alkalom. Jó tényleg most már több mindent csinál Anna, és ügyesebb, de nem tudom, hogy ez a torna miatt van-e.
Viktim a recept szuper, imádjuk a sajtot, de még a levesig soha nem jutottam el, megcsinálom:)

Sziasztok

Kép
 


Sziasztok!

Nalunk kijott a tegnap a negyedik fog is! Nem csodalkozok, hogy nem lehetett vele birni! Harom nap alatt ket fog...De meg most is nyugos, nyalzik meg stb....nem tudom jonni fog meg?>?

Mkriszti! Legy turelmes! Nalunk elso fog elott mar tiz nappal alig birtam vele! Nehez idoszak ez nekunk is meg a babaknak is!
Deveny torna: Egyik ismerosomek is jartak a kislanyukkal, es erdekes modon nekik akkor kezdett el jobban fejlodni a kislany miutan mondtak nekik, hogy most tartsanak egy kis szunetet. Amugy nagyon szerettek jarni es csak jokat mondtak rola, de az ara kicsit tenyleg borsos. Persze ha kell, akkor kell.

Jaj! Raadasul tegnap este nekem is kihuzott a doki neni egy fogat! Ugyhogy most duplan fogbajosak vagyunk :cry:

Mindenjot Mindenkinek! Es gyors fogkibujast a babaknak! :D

 
 


Sziasztok!

Na végre én is tudok jelentkezni! Délelőtt már akartam írni, csak ebben a kánikulában jól lefagyott a gép :evil:.

Fogas téma: Mkriszti, a leírtak alapján tényleg a fog lesz valószínűleg a ludas. Sajnos nekem sincs e téren több tapasztalatom, mert Timike hiába 9 hónapos, még csak most jön az első foga. Már jobb oldalt alul a fog vonalának megfelelően határozottan fehér és duzzadt az ínye, de még mindig nem tört át. Most ő is mindent "megrág" és nyálzik, de szerencsére azért nem sír egész nap. Ja és mindennap van széklete, kissé hígabb (pedig ő szorulásra hajlamos).
Ole85: foghúzást sajnálom :( , remélem hogy így már megoldódott a probléma.

Mumuska: Boninak előre is boldog 3/4 éves szülinapot kívánunk :)!

Mi meg most "Apátlanok" vagyunk, párom tegnap 4 napra leutazott a Balcsira, de dolgozni. Így ma busszal mentünk babaúszásra, szerencsére Timike egész úton jól viselkedett, hazafelé az egész utat végigaludta. Amikor kutyaugatást hallott, előszőr megijedt, de aztán elkezdte utánozni a kutyát, nagyon aranyos volt :lol: !

Mindenkinek jó éjt, fogzással kapcsolatban, csatlakozom az előttem szólóhoz :wink: !

VikiKép
 
 


Sziasztok!

MKriszti: a mozgásfejlődésről annyit, hogy tényleg minden baba más, ne ijedj meg ha később kezdi el csinálni a dolgokat Anna!
Bonci csak pár nappal fiatalabb mint Timike és Vivi mégis mindent később kezdett csinálni! Ő még most is "csak" kúszik, igaz négykézlábra áll, de a mászás még nem megy, felállni meg pláne nem tud. Mindent a maga idejében!

Bonci fogügyben kb ugy áll mint Timike, alul az ínye rendesen meg van duzzadva, és keményebb tárgyakat előszeretettel rágcsál.

Nem akarom elkiabálni, de kicsit javult a helyzet alvásügyben! :D
Éjjel 1-2× kel fel szemben az eddigi 4-6 alkalomnál! Nagyon régen aludtam egyhuzamban 6 órát, teljesen kipihenten ébredtem! Olyan jó lenne ha igy is maradna!
A titok nyitja az volt, hogy hagytuk kicsit sírni. :oops:
Tudom szívtelen vagyok meg kegyetlen, de már nem tudtunk mit kitalálni! Pár napig sírt, szerencsére nem sokáig (5-10percig), de nagyon sajnáltam, rossz volt hallgatni! Ugy tünik ez hatott!
Eddig felébredt, cici, evés visszaaludt, vissza az ágyába és amint vízszintbe került megébredt és követelte, hogy felvegyem!
Volt hogy fél-egy órát ringattam, cicizett mire vissza tudtam tenni az ágyába és nem ébredt fel.
Most odáig jutottunk, hogy kaja közben elalszik, visszarakom a kiságyba, nyöszörög kettőt és alszik tovább!
Remélem megtartja ezt a szokását!

Sziasztok!
Vendég
 


Sziasztok!

Mumuska: örülök a nyugodtabb éjszakáknak, szurkolok, hogy így maradjon. Szerintem nem kegyetlenség a sírni hagyás bizonyos határig-azért 1 óráig, vagy teljes kimerülésig nem jó "siratni" a babát (hiába, nehéz az arany középutat megtalálni). Viszont nem jó az sem, ha mindig azonnal ugrik az ember. Ezt valamennyire én is tapasztaltam a saját bőrömön, igaz napközben szerencsére és nem éjszaka. Kb. 2-3 hete vetettem be azt a taktikát, hogy ha sír, nem veszem fel azonnal. Ilyenkor tényleg néhány nap, ami nehezebb. Ma is elég feszített napom volt, főztem, porszívóztam, mostam is, közben Timike szokásához híven szinte végig ébren volt. Beraktam a járókába, előszőr sírt, de amikor nem mentem oda, egy idő után rájött, hogy el tud egyedül is játszani-bár szerencsére ma "jobb" lábbal kelt :D.

Jó későn írtam, most jöttem be az udvarról, hullócsillagot lestem-láttam is néhány "példányt" :).

Jó éjszakát Mindenkinek!
Viki
Kép
 
 


Sziasztok!

Fogak száma még mindig nulla, de a tünetek erősödnek. Nem tudom mikor lesz belőle fog, de már annyira várom, hogy lássam:))) Szerencsére most Anna új taktikát vettet be, ami nekem nagyon bejön:)) átalussza az egész napot. Így jobban viseli a dolgokat. Két napja annyit alszik napközben, mint eddig még soha. Szinte két óránként alszik, csak enni kel fel szinte. Néha játszik egy kicsit aztán megint fáradt. Lehet ez az időnek is köszönhető. De betegnek nem hiszem, hogy beteg, mert jó kedvűen ébred, és egyébként nyugis, és mosolygós.
Napközben újabban úgy sikerül elaludnunk, hogy ráteszem mellre. Életemben nem gondoltam volna, hogy neki ez kell, mert eddig mindig ment a visítás, hogy nem jön a tej, most tejcsi nélkül is kell neki. Cumi nem jó, csak én vagyok jó, és ha mellette fekszem még egy picit. Ennek örülök, mert legalább csökken a lelkiismeret furdalásom, és önvádaskodásom, hogy nem tudom úgy szoptatni, ahogy szerettem volna. Ezt soha nem fogom magamnak megbocsátani, hogy a mellgyulladás után nem tudtam visszahozni rendesen a tejem. Na, ez nem ide vágott:))
Ole, remélem már jobban vagy a foghúzás után.
Mumuska: de ügyesek vagytok, hogy kibírtátok, hogy sírjon. Nekem ez nem ment, pedig lehet, hogy akkor már semmi gondunk nem lenne nekünk sem az alvással. Engem kiborít, ha sír, nekem olyan erejű késztetésem van, hogy felvegyem, amit még senkinek nem sikerült megállítania. A nyüszit még elviselem, de ha sír, azt már nem bírom. Pedig tényleg ez a legjobb, mert akkor megtanul egyedül elaludni. A többi módszer, hogy ciciztetés és melléfekszem csak időleges, és nem mindig jön be, de ha megtanulta már, hogy hogy nyugtassa le magát, akkor az tutibb megoldás. Bár én tudnám ezt csinálni. Csak nekem Anna, amikor párszor próbáltam képes volt 20 percig is sírni, és nem aludt el. Pár alkalom után feladtam, és maradt az, hogy keresem mindig az aktuális "dolgot", amitől alszik.
Szerencsére nekünk 8 hetes korától átalussza zömében az estét Anna, most volt párszor csak ez a hasrafordulós dolog, de úgy tűnik, hogy most már elszokóban van erről is:)

sziasztok

Kép
 


Sziasztok!

Mkriszti! Nalunk is rekordokat dontoget Vivi nappali alvasokbol!!! :D Tegnap egyhuzamba aludt 3 orat nappal! :lol: Egy honapos kora ota nem volt ilyen szerintem! Valoszinuleg az ido miatt.
Vivi is sokszor alszik el cicin, de en is sajnalnam sirni hagyni.Igy csak azert izgulok kicsit, hogy kevesebbet eszik "rendes kajat" es esetleg jobb lenne lassan azt enni tobbsegben :roll: Viktim szerinted? Elrontom ha napi ket alvasnal ( delutan es este) cicin alszik el? :roll:
Tejcsi miatt ne legyen lelkifurdalasod, nem ezen mulik, hogy jo anya vagy-e vagy sem!

Nalunk nincs semmi uj, itt van hugom es nagyon orulok neki! :D

Vigyazzatok magatokra es gyertek az uj hirekkel! Sziasztok!

 
 


Sziasztok!

Végre van net és így tudok jönni :)!

Ole85: ami azt illeti, én Timikénél ugyanígy csinálom, azaz cicin alszik el, úgyhogy vagy mindketten elrontjuk, vagy mindketten jól csináljuk :wink: . Mindenesetre az egy jó kis feladat lesz leszoktatni a ciciről.

Rólunk: én az utóbbi napokban sajnos eléggé magam alatt vagyok :cry: . Tudom, csúnya dolog ezt mondani, de egyszerűen kikészít ez a fülledt idő és Timike is :( . Az alvás továbbra sem a "kenyere", éjjel is 2x felkelt, én meg már reggel hullafáradtan a "Már megint kezdődik egy nap!" morgással kelek :oops: - azt hiszem most jött ki rajtam 9 hónap fáradtsága. Ráadásul Apukám visszament Amerikába, Anyukámat megint jó rég láttam, Apósnak meg lehet, hogy tüdőtumora van. Egyszóval most eléggé összejöttek a dolgok!

Na de vidámmabb téma: tegnap KIBÚJT TIMIKE 1. FOGA :D !

Megyek, mert sajnos megint nyűglődés van, majd később jövök!

Üdv mindenkinek!

VikiKép
 
 


Sziasztok, ismét itt! Timike alszik, úgyhogy most nyugogdtabban tudok írni.

Előszőr is mindenkitől elnézést kérek a sopánkodásért, de ezt jól esett kiírni magamból :oops:.

Mkriszti: még véletlenül se hibáztasd Magad, hogy nincs elég tejed, attól még nagyon jó Anya vagy! Az teljesen más szituáció, ha valaki direkt nem is akar szoptatni pl. azért, mert fél, hogy csúnya lesz a melle utána.
Több alvás: lehet, hogy az időváltozástól van, amíg jól eszik-iszik, ébrenlétkor élénk és nem bágyadt, addig tényleg nem kell aggódni (egy kicsi alvásidőt kérhetek kölcsön Timikének :wink:?-na jó, ez vicc volt :lol:)

Ole85: még a szoptatással kapcsolatban: én úgy tervezem, hogy 1 éves korig minden étkezésnél adok anyatejet is (így nálunk is az egyenlőre a fő táplálálék) , és majd utána fogom fokozatosan leépíteni. Most ott tartunk, hogy anyatejen kívűl naponta 2x kap gyümölcsöt, 1x főzeléket hússal, sajttal vagy tojássárgájával. Pont most tervezem a tejpép bevezetését: úgy gondoltam, fürdetés előtt adok Timikének, majd fürdetés után még cicire teszem. Így összesen 5-6x eszik (ha az éjszakai cicizést is beleszámolom).

Még ami újdonság velünk kapcsolatban: amikor sétálunk, Timike már egész jól utánozza a kutyákat (vo-voo) és a motort (brrr), és már egyre többet integet is :) .

Sziasztok, jó éjt Mindenkinek!

VikiKép
 
 


Sziasztok!

Viktim! Nagy-nagy gratula Timike elso fogacsakajahoz! Valoszinuleg ezert vannak az ejszakai ebredesek! Nekunk eddig a fogak parja 2-4 nap mulva kovettek az elsot.
Aposodat sajnalom, es azt is, hogy a szuleidet ilyen ritkan latod! Nagyon nehez nagyszulok nelkul. :cry:
Az evesek kb. nalunk is igy neznek ki, csak nalunk meg bejon nappal ket altato szopi is.
Mas tema :Nem tudom mi lehet az oka, de vasarnap ota tobbszor is sirva ebred Vivi! :? Szerintetek fog lehet, vagy rosszat almodik? Ma reggel is ezt csinalta 5- oratol legalabb haromszor, vegul pedig az oldotta meg a helyzetet, hogy en felultem es nekidoltem a falnak, o pedig igy aludt rajtam. Ha viszont letettem mindjart mar kezdodott a siras! Ilyet eddig meg soha nem csinalt es most sem mindig ebred igy! Tegnap haromszor is aludt egy-egy oracskat es nyugodtan jokedvuen ebredt. Vasarnap delutan volt meg egy ilyen orditos ebredes. Es mintha nem tudna felkelni sem! Szerintetek?

Most is alszik, kivancsi leszek milyen lesz az ebredes!

Tovabbi szep napot!

 
 


Sziasztok!

Ole85: hát nagyszülőhiány éppen nincs nálunk, hiszen párom szüleit mindennap látom :roll:, de ők akkor sem az én szüleim, bármennyire aranyosak :(.
Sírva ébredés: hát szerintem ez sok mindentől lehet, Timike is időnként produkálja ( ő néha álmában is nyöszörög, sőt 1x még "beszélt" is álmában-tiszta apja :wink: ) ezt. Ugyanúgy lehet fogtól, rossz álomtól, illetve ha "szeles" a baba. Amikor meg úgy látszik, hogy nem tud felkelni, akkor szerintem pont egy rossz álomból ébred, és még nem tér magához teljesen-ezt valószínűleg elég kellemetlen élményként éli meg, azért sír. Remélem ez nem fog rendszereződni Nálatok! Egyébként úgy vettem észre, ha fürdetés illetve fektetés előtt Timike nyűgösebb, sírósabb, akkor éjszaka ő is többször ébred sírva.

Szerencsére ma már sokkal jobb a kedvem :), most, hogy hűvösebb van, jobban tudunk pihenni is.

Egy kérdés, bár lehet, hogy furcsának tűnik az, hogy gyermekorvos létemre megkérdezem, csak kiváncsi vagyok: Ti hogyan és mivel tisztitjátok a babák fogát, és mikor kezdtétek el (értelemszerűen a kérdés csak már "fogas" babák Anyukáinak szól :lol:)?

Minden jót, jó éjt mindenkinek!

VikiKép
 
 


Sziasztok!

Remélem mindenki jól van!
Bonci múlt héten beteg volt, de szerencsére nem volt olyan komoly, már meggyógyult! Hasmenése volt, kipirosodott a popsija, lázas volt 2 napig. Én persze megint azt hittem , hogy ez a foga miatt van, most már tutti a foga jön, de nem! Szegény elkapta tőlem a hasmenéses nyári vírust, amivel én is 4 napig kinlódtam!

Hasonlóan Viktimhez és Olehoz, nálunk is cicin-alvás van még mindig, napközben is meg este is! Máshogy nem is alszik el Boni!
Kaja ugy alakul, hogy reggel kap tejpépet, délelötti alvás elött cici, ebéd valami fözelék, délutáni alvás cici, uzsira gyümölcs, vacsi megint cicin!

Bonci is integet (idönként a tévének is) kukucsot játszik, bebújik mindenhova , megvizsgál mindent. Imádja az újságokat, könyveket.Bövült a szókincse ( eddig csak ba-ba-ba volt!) mégpedig a huk-kal! valoszinű a hoppá helyett alkalmazza.

Üdv mindenkinek!
Vendég
 


Sziasztok!

Mumuska: örülök, hogy má túl vagytok a hasmenéses nyavaján, nem lehetett kellemes!

Hogy telt a hosszú hétvégétek?

Nekünk jól, 21-én szombaton kívánságomra lementünk a Balcsira, ott volt Anyukám is és megünnepeltük számomra az "Újévet" :oops: :wink:. Az idő szuper volt, sokat fürödtünk, Timikét is bevittük megint a csónakkal-nagyon élvezte , egyfolytában pacsált és mindig ki akart mászni a csónakból. 22-én este jöttünk haza-brutál dugó volt, úgyhogy kerültünk a 8-as út felé, de így is 3 óra volt az út-szerencsére Timike végig aludt :) .

Minden jót, jó éjt mindenkinek!

VikiKép
 
 


Sziasztok!
Mindenkinek egyben válaszolok:)
Nyaralni voltunk:)) Siófokon és Balatonföldváron, szupi volt.-ez mellékes:)
Hát, én nem tudom mi van, de még most is csak cicin alszik el Anna lányom. Már nem tudom mivel tudom erről leszoktatni, mert még mindig sokszor akar aludni, de tej az nincs, és mégis. Tényleg az idő lehetett a hosszó alvások mögött, mert most nem alszik már Anna többet 30 percnél nappal egyszerre, és ezt ismétli 4-szer.

Lenne egy kérdésem. Ti hogy vezettétek be a gyümit?
Már egy hónapja kóstolgatunk, de még mindig nem sikerült egy teljes adagot megenni, mindig kell még tejcsi utána, mert max pár kanállal eszik és elég is volt neki a gyümi, és becsukja a száját, és sírdogál, amíg nincs tejcsi.
Ilyenkor is lehet mondjuk többször egy nap adni gyümit? vagy csak akkor, ha már mondjuk kiváltottam a tízórait, akkor adhatok mondjuk uzsira is gyümit? csak gondoltam, ha többször kapja, akkor hátha megszokja, hogy van kanál, és más ételek, mint a tejcsi. Nem akarok erőszakos lenni vele, de már jó lenne, ha enne mást is.
Egyébként nagyon köszönöm, aranyosak vagytok, kezdem elhinni, hogy nem azon múlik milyen anya vagyok, hogy van-e tejem. csak rossz, hogy mindik kérdezik, szopik még.

Na, jó éjszakát Mindenkinek!
Sziasztok

Kép
 


Sziasztok!

Mi is nyaraltunk egy kicsit! Haza utaztunk es tegnap jottunk vissza! Vivi eleg jol viselte az allando vendegeket, akik mind csak Ot akartak latni es persze olbe venni :D

Kriszti! Vivi mar mindjart tiz honapos es meg mindig cicin alszik el! Ferjem szokta kerdezni, mi lesz, ha nem lesz cici :shock: Hat valahogy akkor is lesz :P
Vivi nyolc honapos koraig egy evest sem tudtam teljesen kivaltani. Ettunk valamit es utanna meg egy kis tejcsire mindig igenyt tartott. Mostanra eljutottunk odaig, hogy tizoraira es uzsira nincs cici, csak gyumolcs, tejpep, vagy valami kis finomsag ( en most adtam mar neki egy kis joghurtot is :oops: ). Szerintem kostoltathatsz vele napjaban tobbszor is egy- egy kis gyumolcsot, de eroltetni nem szabad, hisz neki meg a fo taplalek a tej vagy a tapszer. Az uj izeket en mindig delelott adtam neki, hogy az allergias reakciokat meg nappal eszre vegyem. A masik pedig, hogy ne legyen a baba tul almos, vagy tul ehes, mert akkor turelmetlen. Nalunk ot es fel honaposan javasolta a vedono, hogy adjak neki uzsira tejpepet,mert nem gyarapodott tul sokat, es azt elobb elfogadta, mint a gyumolcsot.

Viktim! A fog tisztitasa nalunk meg (sajnos) nem napi rutin, bar mar van negy, de eppolyan maceras egyelore, mint a koromvagas. Foleg ha kozbe jonnek az uj fogak, mert akkor meg a szajat se nyitja ki! :lol: Egyebkent nedves kendovel probalom megtorolgetni, fogkefenk meg nincs, de lassan mar be fogok egyet szerezni.

Mumuska! Orulok, hogy tul vagytok ezen a betegesegen! Nalunk is bovult a repertoar, van mar : nem-nem, en-en, tai-taj, baba,papapa,egy, ajde, es kezdem eszrevenni, hogy erti amit mondok, legalabbis azt, hogy nem szabad odamenni! :D

Most aztan jo hosszu voltam, orulok, hogy mindenki jelentkezett, tovabbi szep napot Mindenkinek!

 
 


Sziasztok!

Mkriszti: na ha Ti Földváron voltatok, akkor egész közel voltunk egymáshoz, ugyanis nekünk Szárszón van nyaralónk :).
Hozzátáplálás: a kóstoltatással nekem is nagyjából ugyanaz a véleményem, mint Ole-nak. Én annak idején úgy kezdtem, hogy 4.5 hónapos korában a tízórai idején vezettem be a gyümölcsöt fokozatosan, majd 5.6 hónapos korától a következő lépés az volt, hogy ebédre kezdtem neki főzeléket adni (előszőr alma-krumpli, répa-krumpli főzeléket) ugyanúgy naponta 1-2 kanállal emelve az adagot. Kb. 6-7 hónapos volt, amikor már uzsonnára is elkezdtem neki adni a gyümölcsöt. Épp most kezdem azt bevezetni, hogy már a fürdetés előtt is adok neki egykis gyümölcsöt vagy főzeléket, fürdetés után pedig még jön a cici. Egyébként Timike még a mai napig kap minden etetés után cicit, csak néha van az, hogy ha ebédre jól "befőzelékezik", akkor 1 szopi kimarad (akkor viszont hamarabb kéri az uzsonnát). És már ő is kapott joghurtot, idáig 2x (1 hete kóstoltattam vele). Szerintem ahogy Anna nőni fog, majd egyre bátrabban lehet emelni az adagokat.

Ole85: köszönöm a tippet a fogtisztítással kapcsolatban, én is előszőr a nedves kendőre gondoltam :) .

Mostani szókincsünk: te-a-de, é-dee, vo-voo, ana, na-nna, brr. Már Timike is egyre többször próbál minket utánozni minket, meg az állatokat is.

Én is jó hosszú lettem, jó éjt Mindenkinek!
VikiKép
 
 


Sziasztok!

Na, hozzátplással most úgy állok, hogy hagyom, ahogy Anna kéri, ha látom, hogy kinézi az almát a számból, kap picit., de megkínálom 3 kor is, amikor egyébként is kapná Most inkább arra törekszem, hogy ismerje meg az ízeket. Később majd megint beteszem étkezési iőpontban az ízeket, mert úgy látom, hogy elutasítóbb lett.
Alvás ügyben is rosszabb a helyzet, mert most már semmi nem jó. De már eljutottam oda, hogy valahogy csak elalszik, mert eddig is mindig elaludt a végén valahogy. Az összes eddig kipróbált módszerem mindig végig zongorázom. Mellre tétel, most a játékcumit is bevetettem már( nem kellett neki) , még azt is kipróbáltam, hogy a cumiba vizet teszek, de most csak hiszti van, és ide-oda hurcolom, hogy valahol csak jó lesz neki. Most éppen a mi franciágyunkon alszik. Tudom ez nem jó, de már nincs ötletem megint.
Szeirntetek az lehet a gond, hogy nem mindig ugyanakkor teszem le aludni, hanem megvárom mikor álmos, nem erőltetem. Azon is agyaltam már, hogy az is gond lehet, hogy mi elég sokat megyünk ide-oda, és nem mindig ugyanakkor, hogy lehet nincs egy rendszere a dolgoknak? de másrészt pedig nem tudom, hogy hogy oldjam meg, ha rendszert akarok belevinni az életünkbe? mindig ugyanakkor tegyem le, ha álmos, ha nem? vagy nekünk egyszerűen nem lesz napi rendünk? Na, ez csak felmerült bennem...
Nektek van napirendetek?
Viki: Szárszón voltam már többször, az nagyon jó hely:))
Édes lehet, ahogy Timi utánozni akarja az állatokat.

Ole: most már a cici sem mindig jön be... de szerintem Nálatok is egyszer majd elmúlik ez az igény. Úgy vettem érszre, hogy Annának is minden ilyen úgy mond rossz szokása elmúlik egyszer csak. Ilyen volt, hogy mindig sírt amikor öltöztettem, most már vigyorog. Remélem elalvásba is egyszer minden baba belejön:)

Sziasztok:) Szép napot!

Kép
 


Sziasztok!

Kriszti! Az sem jo ha tul faradt Anna, mert akkor nehezen tud elaludni es nyugtalanul is fog aludni, na meg persze az sem jo, ha tul hamar akarjuk oket agyba dugni. Van egy olyan negyed ora, amikor ha elkapom, akkor nagyon konnyen el tudom altatni Vivit.( erre par napja jottem ra). Ekkor mar kezd almos lenni, de meg nem hulla faradt. Vannak bizonyos jelek, amiket most tanulmanyozok, hogy mi is utal arra, hogy itt az ido. Vivi peldaul eddigi megfigyeleseim alapjan dorzsolgeti a szemet es raborul a labamra. Ha viszont ezt a kis idot elszalasztom, akkor jon nalunk is a hisztis altatas. Par napja egesz konnyen megy ez a dolog. Remelem te ismegtalalod az arany kozeputat.
Napirend: nalunk mondhatni hetente valtozik! :? Mire megszokom, hogy ekkor alszik,stb..., addig mar valt is, mert jon a foga, vagy front van vagy valami mas. Most egy hete korul ez nalunk ugy alakul, hogy 6-kor kelunk, 7-8 kozott reggeli, 9-kor indulunk jatszora, ott 10 korul tizorai, utanna indulunk haza (azert kell ott tizoraizzon, mert mire hazaerunk ugy elfarad, hogy mar nem tudom megetetni, gondolom elrazza a babakocsi is kicsit), fel tizenegykor szokott elaludni( 1,5-2 ora alvas), 1 korul ebed, jatszas,3 es 5 ora kozt alvas, 5-kor uzsi, 6-kor jon haza apukaja es megyunk setalni meg egy kicsit jatszani, fel nyolc fele erunk haza, vacsora, 8-fel 9 furdes, utanna esti szopi es negyed tiz korul alszik el. Csak ha jonni fog a foga ujra, akkor ez megint mind borulni fog. :roll:

Na jo, ez eleg hosszu lett, remelem tudtam egy kicsit segiteni es sok kitartast, meg fog ez is oldodni, ne felj!

 
 


Mar megint en!
Meg egy fontos dolgot szerettem volna kerdezni toletek!
Ti hasznaltok mar cipot? Mire kell oda figyelni? Milyen legyen es milyen ne legyen? Elore is koszi a valaszokat!

Sziasztok!

 
 


Sziasztok!

Napirend: nálunk van valamennyire, de elég képlékeny. Timike kb. 5 órakor szopik, majd visszaalszik, 7-8 óra körül ébred, 9-10 óra körül kap gyümit+anyatejet, délelőtt sétálunk 1 órát (közben vagy elalszik, vagy nem), 1-2 óra körül ebéd, utána időtől függően benti játék vagy séta. 5-6 óra körül ismét kap gyümit+anyatejet, majd a fürdetésig ismét benti vagy kinti játék illetve séta következik. Fürdetés az 8-1/2 9 körül van, előtte már szokott kapni kevés főzeléket. Fürdetés után szopizik, 9-1/2 10 körül már általában el is alszik. Néha még 1x éjfélkor is kér szopit. Remélem lehetett követni :wink:! Ez az "alap", amikor nem megyünk sehova.

Cipő: mi még nem használunk, eddig csak tappancsos zokni volt a lábán. Úgy tervezem, hogy amíg nem jár teljesen, addig bentre továbbra is ilyen zoknit kap és csak kintre kap cipőt-még nekünk is venni kell, állítólag nem messze tőlünk van egy kifejezetten gyógy- és gyermekcipőbolt. Tervezem, hogy megnézzük, bár valószínűleg aranyáron adják a cipőket :evil:.

Szép napot mindenkinek!

Viki Kép
 
 


Sziasztok!

Napirend?! Az mi?
Nálunk semmi rendszer nincs! Próbálok mindig valamiféle állandoságot bevezetni, de hiába. Bonci alszik ha álmos, eszik ha éhes, összevissza! Pedig jó lenne valamiféle napirendet kialakítani, de ez eddig nem sikerült!
Talán az este ami fix, hogy 7-7.30 között fürdés (attól függ mennyire fáradt), aztán kapja a vitamin cseppjét, utána cici és alvás. Kb8-8.30 körül tudom berakni az ágyába és alszik szépen!

Mostanában már nagyon jól telnek az éjszakák, 1× 2× kel csak fel!
Remélem már így is marad!
Viszont kezdi azt, hogy napközben csak egyszer alszik! Nem kevés az még neki?

Cipő kérdés engem is érdekel! Nekem azt tanácsolták, hogy amikor elkezd menni a baba, érdemes neki jó minöségű ( egyben drága) cípőt venni! Ami tartja a lábát, bokáját!
Néztem az interneten puhatalpú bőr kiscipőket, nekem nagyon tetszenek. (Lilliputi Bababolt) Tanácsok?

Na megyek! Pá
Vendég
 


Sziasztok!

Mumuska: alvással kapcsolatban: vannak olyan babák (az "aktív babák"-szerintem Timike is abszolút bebeesik ebbe a kategóriába :wink:), akiknek bőven elég a napközbeni 1x-i alvás. Nálunk volt, hogy Timike össz-vissz 1x20 percet aludt, mondjuk, akkor estére jól elfáradt szegénykém.
Puhatalpú cipő: sajnos ezzel kapcsolatban nekem sincs tapasztalatom, de szerintem, amíg nem jár a baba addig jók ezek a cipők, hogy ne fázzon a pici lábuk.

Timike ma nagyon aranyos volt, teljesen boldoggá tette Dédikét! Szegény 3 napja kórházban van szívproblémákkal :(, de szerencsére már sokkal jobban van :). Ma meglátogattuk, Timike végig mosolygott és "magyarázott" neki :D!

(Off:Vége a nyárnak, hűvös szelek járnak... :cry: :cry: :cry:!)

Minden jót, jó éjszakát: Viki
Kép
 
 


Sziasztok!

huh, de hideg volt pár napig:( Mi fűtöttünk is rendesen babó szobájában, de végre süt a nap:)))
Cipő ügyben nekem Anyukám mondta, hogy vegyünk majd Annának Szieszta cipőt. Nekem ebben abszolút nincs semmi tapasztalatom, de ezt mondogatták.
Látom megnyugodthatok, hogy nekünk sincs napi rendünk:)
Alvással mi még mindig ugyanott vagyunk, ahol voltunk, próbálkozom. De most halltam egy nagyon jó könyvről. "Aludj Velem!" a címe. Ismeritek? megvan valakinek esetleg? mert nem lehet megszerezni, de állítólag nagyon jó.

Viktim: nekem alvásra mindig azt mondja a doki nénink, hogy tudják a babák mennyit kell aludni, és nem lehet erőltetni, csak arra kell törekedni, hogy egyedül aludj el a gyerek, de hogy mikor mennyit, azt a gyerekre kell bízni.

Jó éjt Mindenkinek!

Kép
 


Sziasztok!

Mkriszti: sajnos nem ismerem azt a könyvet, de szerintem nekünk is jó lenne.

Amióta beütött az ősz, azóta sajnos Timike is nyugtalanabb éjszaka (bár az is lehet, hogy most a már kint lévő fogacska párja készülődik, elég duzzadt az ínye ott), illetve már 6 órakor fel akar kelni.

Mumuska, Ole85 (nektek van olyan korú babája, mint Timike): Nektek nincs problémátok mostanában a pelenkázással és az öltöztetéssel? Én vért izzadok, mert Timike olyan mozgékony, sokszor menet közben pelenkázom (ez elég necces, ha "nehéz csomagja" van:?), illetve öltöztetem, van, hogy egyenesen hisztizik ilyenkor-eskü, néha visszasírom azt az időszakot, amikor, ha letettem, ott maradt és hagyta magát.

Egyébként egyre többet "beszél", a kutyaugatás továbbra is a kedvence:)!

Jó éjt Mindenkinek!

VikiKép
 
 


Sziasztok!

Itt van az ősz , itt van újra! Nem kedvelem ezeket a szürke, ködös, esös, hideg napokat! Legalább ma süt kicsit a nap!
Bonci is kicsit nyügösebb, biztos még nem állt át őszi üzemmódra!
Éjjel 2-3× felkel még mindig. Foga nincs!

Nekünk még az öltözés aránylag nyugisan megy, bár idönként ő is izeg-mozog közben. Főleg esténként nem tetszik neki, hogy vetköztetem, ki akar ugrani a kezemből, annyira menne már fürdeni!
Meg ugye itt a hideg, több réteg ruhát adok rá ha kimozdulunk, és az már annyira nem tetszik neki.

Ruhával kapcsolatban: elővettem a régebbi melegebb ruháit, hosszú-ujjú bodykat, pulcsikat. Mondanom se kell a legtöbbet már kinötte, ugyhogy lehet menni vásárolni! Próbálok mindig kicsit nagyobbat venni, de úgy nő a gyerek mintha huzznák! Mondjuk ez a dolga!

Nem tudom nálatok hogy van, de Boni kezd válogatos lenni a kajában! Eddig mindent szívesen megevett, most már nem! Ami nem ízlik neki (elég sok ilyen van) abbol max 2 kanállal eszik és kész. Ebédre fözeléket szoktam neki adni, de nem igazán eszi meg öket, inkább cicizik helyette. Pedig én ugy érzem hogy kezd kevés lenni a tej! Gyümölcsöt meg szívesen eszik. Olyan válogatos lesz mint én!

Na indulunk sétálni, gyüjtünk egy kis napfényt!
Sziasztok!
Vendég
 


Sziasztok!

Viktim! Timikenek nagyon boldog tizhonapos hofordulot kivanok! Mar csak ket honap es evesek lesznek a gyerkoceink! :D Neha csak ulok es nezem, mert annyira hihetetlenul gyorsan telik az ido!

Kriszti! Sajnos en sem ismerem ezt a konyvet! :(

Viktim! Oltoztetes csakhogy meg elmegy, mert azt megoldom, ha Vivi ul vagy all, vagy eppen maszik is, de a pelenkazas egy kinszenvedes nalunk is. Foleg a furdetes utanni, mert ugye akkor meg azert is sztrajkol, hogy menni szeretne meg vissza : na ez nalunk ketszemelyes munka, en gyorsan csinalom a dolgomat, apa pedig mindent bevet, hogy elterelje a figyelmet. Szerintem nekik ez egy uncsi dolog es semmi kedvuk azt a par percet kibirni, hogy mi nyugodtan es jokedvuen elvegezhessuk a feladatunkat!

Mumuska! Vivi is eleg valogatos : O is gyumolcsparti es ha valami nem tetszik neki o sem eszi meg! Ilyenkor azt a valamit hagyni szoktam egy- ket hetig, aztan ujra probalom. Vagy masik megoldas, hogy belekeverem abba amit szeret. Peldaul fozelekhez lehet tenni almat eltereleskeppen, bar Vivi kimondottan alma ellenes! :D

Nalunk szerencsere eleg problemamentes napok vannak mostanaban, az ejszakak kicsit razosabbak! Vivi is nyugtalanul alszik, tobbszor ebred. Remelem ez tenyleg csak az oszi ido miatt van es lassan ujra rendbe jonnek a dolgok!
A hetvege nalunk a nagybevasarlas jegyeben tellett : gyerekulest vettunk, mert Vivi mar nem birta a hordozot, meg ruhakat: bodykat, sapit, atmeneti kabatot, teli kabatot, cipot!!!, pulcsit, belelt nadragot! Remelem nem novi ki oket januarra, bar egy merettel mindenbol nagyobbat vettem. :roll: Dehat naluk ezt nem lehet tudni!
Cipo : Vegul is tobb anyuka tapasztalata utan, mi a Deichmannba vettunk egy viszonylag olcso kategoriaba tartozo cipot! Mondvan, hogy most meg alig hasznaljuk( naponta fel- egy orat), es ugyis egy-ket honap mulva mar nem lesz jo( mire tenyleg megtanul jarni). Itthon meg ugyis tappancsos zokniba jarunk!

Na most jo hosszu lettem, mindenkinek problemamentes es napos hetet kivanok!
Udv : Edit

 
 


Sziasztok!

Ole85: köszönjük szépen, Nektek is nagyon boldog 10.hónapot kívánunk :D ! Megkérdezhetem, hol vettetek téli cuccokat? Mi pont ma voltunk az Auchanban, hát ott elég szerény a felhozatal, főleg nyári cuccokat adnak akciós áron (sajnos az már nem aktuális :( ).

Mumuska: Timike még egyelőre nem tűnik válogatósnak, 1-2 étel van ami nem ízlik neki, attól kifejezetten köpköd és öklendezik (dettó, mint az anyja kicsinek :oops:)-ezek általában inkább üveges ételek, pl.: zöldborsó. A múltkor adtam neki barackot joghurttal, láttam az arcán, hogy azt sem értékelte annyira, de azért megette mindet!

Nálunk annyi újdonság van, hogy Timike 2. fogacskája készülődik, már dudorodik és fehérlik az ínye, és nyálzik 1000-rel. Az éjszaka 1-2x kel fel, és sokszor már 6-7 között felébred teljesen. Mostmár sokszor a bútorokba kapaszkodva megy oldalazva, egyre gyorsabban!

Sziasztok, jó éjt Mindenkinek!

Viki Kép
 
 


Sziasztok!

Viktim! Mi is voltunk az Auchanba es ott tenyleg szinte semmit sem kaptunk Vivire. Ahol a legjobb volt a kinalat es arban sincsenek elszallva az a H&M uzlet volt az Arkadban. 990 ft-ert nagyon szep kotott vastag sapkat kaptunk es hozza illo kesztyut 800-ert. Belelt nadrag rengeteg van naluk 2000-4000 ft kozott.
Amit egy uzletben sem kaptunk az az oszi atmeneti kabat.
Teli kabatot es pulcsikat pedig a C&H-ben vettunk. Nagyon edes kis pulcsik vannak ott is. Meg nekunk meg volt egy 50% kuponunk is a DM-es baba-mama bonuszprogrambol is. Na azt most szepen felhasznaltuk! :lol:

Remelem tudtam segiteni!

Szep napot Mindenkinek!

 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: