Új privát üzeneted érkezett!

Úgy néz ki, Timinek bejön a krumpli :D :D, igaz egyelőre csak 2 kiskanállal kapott ma!

Most jut eszembe: Boni ma rajtad a sor, boldog hófordulót kívánok :wink: :D !

Sziasztok: Viki
Kép
 
 


Enyém a laptető! Juhééé :lol: :lol: !

Na most már eldugultam, mégegyszer minden jót Mindenkinek!
Viki

Kép
 
 


Sziasztok!

Köszönjük Viki! Igen ma 5 hónapos Boni, voltunk is ennek örömére a védőnőnél! Megmérte ( mert nekünk már nincs babamérlegünk) és a kis hölgy már elég súlyos! 3kg-al született most 6,4kg, 52 cm volt most 63cm!
Timikének kifúrattad már a fülét? Vagy mikorra tervezitek ha egyáltalán tervezitek? Nekem most azt mondta a védőnőnk, hogy ne halogassam, legyünk túl rajta minél elöbb! Én szeretnék neki fülbevalót ( már a születésekor kapott egyet a mamitól), csak ugy sajnálom hogy átszurják azt a pici fülét!

Nálunk esett egész nap az eső és holnapra is ilyen időt josolnak. Bonci elég nyügös volt megint aludt 3×30 percet, és majdnem egész nap az ölembe volt. nem szokott ennyire hisztizni! Remélem holnap nyugisabb napunk lesz!

Megyek beájulok az ágyba!Jó éjszakát!
Vendég
 

 
 

Szisztok!

Hát nálunk is kijár a nyügiből! Remélem csak a rossz idő miatt van... :?

Viki, örülök, hogy Timikének bejön a krumpli is, úgy látszik nem lesz gond a hozzátáplálással nálatok! Mi már sok mindent ehetnénk, de Bence elég válogatós. :?

Ami minmket illet, tegnap kirándultunk egyet Szegedre. Reggel Bence felkelt, szopizott, és nem sokára indultunk. Az utat mindkét irányba átaludta, de nem akart semmit sem enni (pedig vagy 6 órát oda voltunk!, és a kedvenc kajáját vittem). Szopizni akart, de ülve nem volt hajlandó, mivel itthon felve szopizunk.... Inkább kivárta hogy hazaérjük!

Ma pedig szinte egész nap nyűgös volt, semmit nem tudtam tőle csinálni. Nem nagyon akart enni sem, még szopizni sem, úgyhogy lehet, hogy a rossz idő mellett még a foga is jön. Hát talán lesz jobb napunk is.

Viszont, hogy valami jót is mondjak szegényről, ma megtett néhány "lépést" négykézláb is, de aztán elterült, és kúszott tovább! Na, még majd lesz belőle valami! :D

Jó éjt mindenkinek!

Lida

Kép
 
 


Sziasztok!

Hát jól elszóltam magam :evil: -amennyire "megúsztuk" a mai napot, Timike most este bepótolta a nyűglődést, etetés, illetve lefektetés óta már 3x felsírt, remélem, hogy a 4. altatási kísérlet végre sikeres lesz, és legalább hajnalig húzni fogja a lóbőrt!

Mumuska: Boni szép nagyot nőtt :D ! Mi 3200 gr-ról és 58 cm-ről indultunk, most 7200 gr-nál tartunk, a hosszát sajnos nem tudom (1.5 hónapja 65 cm volt). Elvileg mi is "randizunk" a héten a védőnővel, mert a múlt héten szabin volt.
Ami a fület illeti, eléggé vacillálok: egyszer azt gondolom, hogy lehet, hogy tényleg jobb lenne most túlesni a füllyukasztáson, viszont sokszor úgy gondolom, majd ráér akkor, majd ha ő maga szeretne fülbevalót-hát elég nehéz eldönteni, meg nekünk még nincs is mit berakatni a fülébe. Anno én is 5 évesen kaptam előszőr fülbevalót, emlékszem, előtte amikor láttam fülbevalós kisbabát, Anyut kérdeztem: "Jé, ez a baba fülbevalósan született?" :lol: :lol: :lol:

Lida: hát remélem, ilyen gördülékenyen fog menni a többi étel bevezetése is, eddig végülis még nem sok mindent kapott az anyatejen kívül: almát, banánt, és most a krumplit. Az anyatejet születése óta imádja-amikor előszőr megjött a szülés után, féltem, hogy elutasítja a cicit-de szerencsére meg se kottyant neki a dolog, ugyanolyan jó étvágya volt :D . Kúszáshoz gratulálok :D !

Kitartást mindenkinek a rossz időhöz, az előrejelzés szerint, már csak 2 napot kell kibírni és visszajön a napsütés-úgy legyen :D !

Minden jót, (sírásmentes) jó éjszakát kívánok Mindenkinek!

VikiKép
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Megint átaludta az éjszakát :D Hurááá, remélem rendszer lesz belőle!!

Viktim: Nagyon ügyes Timike, hogy ilyen szépen kóstolgat!

Lida: a négykézlábas mászáshoz gratulálok!!!! Ügyi a kisfiad

Mumuska: szépen gyarapodik a kiscsaj!! :wink: és ha lányom lenne, akkor szerintem most lövetném ki a fülét

Amúgy most már tényleg jöhetne az a jó idő.

Szebb napot mindenkinek!
Nóri

Kép


Kép
 
 


Sziasztok!

Viki, 58 cm volt Timike amikor megszületett?? Nem semmi! Én főleg 56-os ruhákat készítettem Bencének születése előtt, akkor Timike azt már fel se tudta volna húzni első nap! :D Én nem tudom, itt a mi környezetünkben ismerek vagy 10 babát, de mind 50 cm volt születésekor, mintha nem is lenne hosszabb mérőszalagjuk az itteni kórházban! :)

Nóri, gratulálok az átaludt éjszakához!! Mi még nagyon messze vagyunk hozzá sajnos, de majd egy napon talán megérjük azt is. Boti napközben 2x2 órát alszik?!? Hát ez a gyerek egy kisangyal! Bence is 2x alszik napközben, de csak nagyon ritkán van 2 órás alvása, többnyire 45 perc, max. 1 óra...

Bonci nyűgössége meg szerintem is a rossz idő miatt van, mert Bence ugyanígy viselkedik amióta rossz idő van. Ma is már kezdte a nyűgösködést, úgyhogy azt találtam ki hogy előveszem a porszívót, mert azt szereti nézni ahogy működik, és hát legalább akkor felporszívózok. 8) Hát a dolog annyira bevált nála, hogy gyakorlatilag feltakarítottuk a lakást, áthúztuk az ágyhuzatokat, összeszedtük a száraz ruhákat, betöltöttük a mosógépet, meglocsoltuk a virágokat stb! A gyerkőc meg végig vidám volt, játszadozott körülöttem, persze mindent meg kell fognia amivel anya dolgozik, de a végén úgy "helyrejött", hogy csak mosolygott, aztán meg most simán el is aludt a kiságyban. Én meg jól kidöglöttenm, de nem baj, jót tesz a kilóimnak is!

Megyek is pihegni egy kicsit... szép napot nektek is!

Lida

Kép
 
 


Sziasztok

Nyűgösség nálunk is befigyel :? Tegnap is átaludtuk az éjszakát, de ma már nem volt ilyen szerencsénk. Reggel sírva ébredt, szóval ma sincs túl jó napunk. Egész nap hiszti...

Lida v: ez a takarítós sztori nagyon jó :lol:

Hétvégére jobb időt mondanak! :D remélem is, mert szeretném visszakapni a mintagyerekemet :lol:

Kép


Kép
 
 


Sziasztok!

A csudába, már megint elszállt, amit írtam :evil: :evil: !

Előszőr is: abcug Anglia, vivát napfényes Kalifornia :arrow: csakis az időjárásra céloztam ezzel :wink: !
Végre nálunk kisütött a nap, már sétáltunk is a nedves fenyő- és virágillatú erdőben, Timike meg aludt egy órát :D !
Előtte mi is nyűglődtünk, ma még a babaúszáson is sírt :cry:-igaz azután, hogy előszőr egy pillanatra a víz alá merítették-valszeg megijedt, de majd remélem fokozatosan megszokja!
2 napja este lefektetés után még 2-3x felsír (nem álmában), remélem ebből nem lesz rendszer :evil:!

Lida: Timike tényleg 58 cm volt, még én is alig hittem el, ehhez képest 3200 gr volt-tehát jó hosszú baba volt. Ráadásul akkor több 4 kg körüli baba is volt mellette, Timike hozzájuk képest így is kicsinek tünt :) . Hát volt néhány ruha, amit rá sem tudtam adni, ráadásul a lábai is jó hosszúak (ezt már az ultrahangon is mondták). Azon nevettem, hogy a születési súlyát tőlem, hosszát pedig a páromtól örökölte :D .
A porszívózás nálunk nem mindig válik be nyugtatásnak, a múltkor is úgy tudtam csak takarítani, hogy Timikét állandóan cipeltem a hordozóban közben, hogy végig lásson.

Nóri: remélem ahogy a nap kisüt, Botond is jókedvű lesz :D ! Tényleg a magvas kenyér jól sikerült?

Eszter már régen jelentkeztél, remélem jól vagytok!

Minden jót, szép napot mindenkinek:
VikiKép
 
 


Sziasztok!

Gyors leszek, Boni beteg! Voltunk reggel dokinéninél, nincs nagy gond "csak" náthás! Tegnap már szörcsögött, de az orrábol nem jött semmi. Éjjel alig aludtunk, szegény oránként felkelt, nem kapott rendesen levegőt, bedugult az orra! Ma meg elkezdett ugy köhögni, hogy kifojt a könnye is! Szerencsére nem lázas, meg a kedve se rossz, a dokinál is angyalka volt, nézegetett, nevetgélt, de azért kicsit bágyadt.
Majd jövök, ha Bonci tud aludni 30percnél többet!

üdv
Vendég
 


Sziasztok!

Mumuska: náthát sajnálom :(, Boninak mielőbbi gyógyulást kívánok! Azt biztos mondta a doktornő, hogy valószínűleg azért köhög, mert hátrafolyik a váladék a garatban, meg, hogy ilyenkor orrcsepp-orrszívás, esetleg C vitamin, ami bevethető. Remélem az étvágya nem romlott.

Na most én is azt mondom: ORSZÁGOMAT EGY ÁTALUDT ÉJSZAKÁÉRT!!!!!
Már kezdtem tegnap este örülni, mert Timike 1/2 9-kor elaludt, még az esti dörgés-villámlás sem ébresztette fel. Viszont éjjel megint 2x kért szopit, és már 1/2 7-kor fent volt-hálistennek gagyorászott, nem sírt, de ilyenkor már nem tudok aludni (a kiságy közvetlenül a mi ágyunk mellett van). Tegnap egyáltalán nem kakilt (életében ez a 2. kakamentes nap), de ettől függetlenül az étvágya rendíthetetlen-az előbb viszonylag nagy adag alma-banánt megevett, utána még szopizott is. Új "tudományunk": ha hasrateszem, felhúzza fenekét, és próbál araszolni, mint a hernyó :lol: :lol: -olyan édes, aztán a végén, ha megunja a hátára fordul.

Kissé korán örültem a tegnapi napsütésnek, itt nálunk megint jó ronda felhők gyülekeznek, úgyhogy eléggé kétes a mai séta :evil: :( .

Minden jót, szép napot Mindenkinek:
Viki
Kép
 
 


Sziasztok!

Szegény Bonci, jobbulást neki! Tudom milyen rossz az ilyen helyzet, Bence 2x volt egy kicsit náthás (a doki szerint azért mert akkor jött a foga és legyengült az immunredszere), mikor már meglátta a "szippantót" kézzel lábbal tiltakozott. De már egy jó ideje nincs semmi baja szerencsére...

A tegnapi takarítás fejleményéről csak annyit, hogy a gyerekem hosszú idő itán 1,5 órát aludt (ez nálunk nagy szó!), és mikor felébredt, még 15 percet eljátszott egyedül a kiságyában. Egész nap nyugis volt, el sem hittem. Na, nyilván nem azért mert délelőtt takarítottunk, de jó hogy így alakult.

Tegnap délután, először hagytam ott 2 órára anyukáméknál. Hát majd megőrültem, úgy vártam már hogy láthassam, nem tudom mi volt velem. Megbeszéltük anyuékkal, hogy lassan el kezdjük "szoktatni" anya távollétéhez, ne legyen neki hirtelen június 1-től a 8 óra hossza. Nem sírt, jól érezte magát. Még a elkészített húslevesből is evett (ami ugyebár nem édes, mégis evett!! :D ). na, szóval a tegnapi nap csúcs volt, remélem folytatódik ma is..

Üdv mindenkinek!

Lida

Kép
 
 


Hello csajok!

Kicsi lányom még mindig náthás, de szerencsére jól viseli! Az étvágyával nincs gond, bár nehézkesebb neki, mert az orrán idönként nem kap levegőt. Szörcsög rendesen, tele van váladdékkal azt hallom, de hiába orrcseppezek, orrszivózok, nem tisztul szegény, a z orrábol legalábbis nem jön semmi!
Kapott valami homeopátias bogyot meg orrcseppet, pár nap aztán rendben lesz elvileg!

Csatlakozok én is a "csak egy nyugodt éjszakát" klubhoz!! :)

Hétvégére jó időt josolnak, talán a gyerekeink se lesznek nyügösek! Hajrá napfény! Lehet menni kirándulni! (feltéve ha Bonci meggyogyul teljesen)

Kitartás Lida, biztos kemény lesz a "szoktatás"! Olyan nehéz másra bízni a gyerekünket, mégha tudjuk, hogy a legjobb kezekben is van!

sziasztok
Vendég
 


Sziasztok

Hát nehéz hetünk volt....folyamatos nyűgösség...szörnyűűű
Ezt még tetézi, hogy csütörtökön el kellett altatni a 13 éves rotinkat :cry: Szóval nem vagyok a legjobb passzban.

Mumuska: szegény Boni :( Boti is volt egyszer náthás, de szerencsére csak 3 napig tartott a durvább része, utána már csak szipogott egy picit.

Viktim: mi is hosszú babák voltunk bár egy centivel elmaradtunk Timikétől :lol: mi 57-el születtünk és 3950g. Amúgy nálunk is volt olyan, hogy nem kakilt Boti. 2x volt, hogy 10napig semmi, és 4 hónapos kora körül meg 3 naponta kakilt. Amióta szilárdat kap meg szinte minden étkezés után
:o

Szép hétvégét mindenkinek!

Kép


Kép
 
 


Sziasztok!

Mumuska: örülök, hogy Boni jobban van :) !

Nóri: kutyust nagyon sajnálom :cry: ! Nekünk is pont ennyi idős a kutyánk, már ő is elég öreges, néha már alig bír menni.

Lida: drukkolok a sikeres szoktatáshoz! Ez szerintem nálunk kemény dió lesz, inkább majd magamat kell Timikétől "elszoktatni" :wink: -ugyanis ha most is elmegyek nélküle kb. 1/2 max. 1 órára, már hiányzik, sokszor már az jár a fejemben, hogy bírja nélkülem.

Képzeljétek Timike kereken 70 cm hosszú :lol: :lol: ! Tegnap 2x is kaptam már "csomagot", úgyhogy bepótolta a lemaradást :).
Ma éjjel nagyon jó volt, 1/2 9-től, 1/2 5-ig folyamatosan aludt-na ezt már szeretem. Ma is úgy tűnik, elég jókedvű.

Na megyek, mert kajaidő jön!

Szép napot Mindenkinek: Viki
Kép
 
 


Sziasztok!

Nálunk ma szép idő van, úgy örülök neki, a kedvem is sokkal jobb, sőt, Bence továbbra sem nyűgösködik. 8) Remélem ez már így is marad!

Viki, Timike nagyon ügyes, hogy már kúszik (vagy legalább próbálkozik)! Mondják, hogy a lányok mindent előbb csinálnak mint a fiúk ( az én Bencémtől legalább is biztos :) )

Nóri, én is sajnálom a kutyust.. Sok minden összejött nálatok is mostanában..

Ma egyébként nálunk "lány buli" lesz! A férjem lánya nálunk van, jönnek ide a barátnői, itt alszanak. A pizzát ők sütik, én pogit csinálok (na persze miután már Bence elaludt, addig képtelenség). Volt már régebben buli, nem voltak túl hangosak, Bence nem ébredt fel. Remélem most is így lesz. :)

Ja, nem is mondtam, tegnap voltak nálunk babalátogatóban. Bence kapott egy autót. Ráültettem, úgy toltam, a hátam kikészült tőle, de a Manó élvezte! Mire majd tudja egyedül lökdösni magát az én hátam tönkremegy... :shock:

Na, megyek egyet pihenni amíg még alszik...

Sziasztok!

Lida

Kép
 
 


Sziasztok!

Mumuska: hogy vagytok, meggyógyult már Boni?

Lida: hogy sikerült a "lánybuli"? Aranyos lehetett Bence a kisautóval :D!

Nóri: remélem már túl vagytok a nyűgös perióduson!

Magunkról:
Elnézést, hogy előszőr megint időjárással jövök :oops:, DE UNOM MÁR EZT A SZESZÉLYES IDŐT :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: ! Ma is jó nyomott vagyok, tegnap a fejem is fájt :( -szerencsére most Timike kevésbbé érezte meg frontot, sőt egy ÁTALUDT ÉJSZAKÁN VAGYUNK TÚL!! Este 1/2 9-től-6-ig aludt, hajnalban már én ébredtem arra, hogy a bal mellem majd szétdurran, annyira tele volt.

Egyébként a hétvégénk egész jó volt, a hamúfelhő ellenére jó sokat sétáltunk! Szombaton elmentünk ugyanabba a baráti társaságba, ahol 1 hónapja voltunk (ahol Timike sokat sírt előszőr), most szerencsére nem volt probléma, sőt mindenki megjegyezte, hogy Timike milyen jól bírja a bulit. Most csak akkor sírt, amikor már éhes volt.

Na megyek, mert a kisasszony engem akar :D !

Szép napot Mindenkinek!
VikiKép
 
 


Üdv!

Sajna Boni náthája nem nagyon akar javulni! Lehet vissza viszem a dokihoz. Még mindig szörcsög, de az orra nem folyik! Az éjszakák nehezek, szegénykém többször megébred, gondolom nem kap rendesen levegőt, ugyhogy már 4 napja alig alszunk! 1-1.5 óránként felébred, nehezen alszik vissza! Az az egy szerencse, hogy a közérzete jó, elvigyorog, gögicsél egész nap!

Nóri: a kutyádat nagyon sajnálom! A mi kutyánk ( ő egy beagle volt) 1 honapja pusztult el, elütötte egy auto! Olyan volt mint egy családtag, igaz nem velünk lakott, hanem anyuéknál, de imádtam! Még most is van hogy ha náluk vagyunk, hívni akarom, benézek a helyére! Szar érzés!

Hu ez elég negativ üzenet lett! Majd jövök vidámabb témával!
Sziasztok
Vendég
 


Sziasztok

Szerencsére kezd Boti visszarázódni, mármint ami a nyűgösséget illeti. Ma újra átaludta az éjszakát. Így végre kipihentem magam, na meg persze a fiatalember is.

Végre a nap is süt, szóval úgy tűnik, egész jó napunk lesz.

Viktim: gratulálok Timike jó alvásához!!

Lida v: autó tologatás gyerekkel nem semmi, az én hátam már enélkül is kivan, nem ha még tologatnom kellene
:lol:

Kép


Kép
 
 


Sziasztok!

Nóri: örülök, hogy Botinak elmúlt a nyűglődése :D!

Mumuska: hogy vagytok? Elmentetek végül az orvoshoz?

Átaludt éjszaka: egyelőre úgy tűnik csak "mókusvakítás" volt, azóta Timike újból felkel hajnalban, igaz csak szopizni-nem baj, de legalább már alakul a helyzet :) .
Úgy néz ki, a székletünk is "beállt, most naponta 1x van, de akkor jó nagy adag. Az étvágya továbbra is jó.

Ha szerda, akkor babaúszás :lol: -ma nagyon jó volt, Timikének megint tetszett a dolog, igaz a víz alá bukást csak a legvégén próbáltuk ki egyszer. Timike kicsit megszeppent, de legalább már nem sírt :D ! Csak ilyenkor az a rossz, hogy a délelőtti alvás kimarad (illetve csak kb. 10 percet alszik a kocsiban) és délutánra nyűgös lesz. Remélem tudunk majd sétálni, csak most eléggé fúj a szél :?.

Egyelőre ennyi, mert Timike eléggé nyafizik, mindenkinek szép napot kívánok :D !
Viki
Kép
 
 


Sziasztok!

Boni jobban van, már alszunk éjszaka csak 1×kelt fel enni! Kicsit még szörcsög, de már nem köhög.Most nekem kezdett el fájni a torkom, remélem nem leszek beteg most meg én!
Nagyon jó idő van, tegnap sétáltunk 2× is, ma délután is tervezem, hogy elviszem levegözni a kis hölgyet. Délelött kimaradt az alvás, most potolja, gondolom egyben a délutáni alvást is letudja!

Azt hiszem nem halogathatjuk tovább a fülbevaló kérdést. Történt ugyanis, fiunak nézték a gyermekünket! Tény, hogy kopasz a lányka, meg kivételesen nem volt rajta rózsaszin ruha, de akkor is! Apa vérig sértödőtt a boltos nénin (egy boltban történt a felháboritó eset), mi az hogy aranyos kis legénykét mondott az ő gyönyörű kis lányára!
Apa közölte, hogy sürgősen vigyem el Boncit és szurassam át a fülét! De ő persze nem jön velünk, nem akarja látni, hogy megkínozzák!

Korábban már irtam, hogy nehezen viselem a hurka testemet, kövér vagyok nincs ezen mit szépiteni! Szóval lányok én nekiálltam TORNÁZNI! :lol:
Még nem látszik meg rajtam (pedig már kb 2 hete csinálom), de kitartó leszek eldöntöttem! 10 perc torna után kipurcanva fetrengek a földön, de majd belejövök!

Most mennem kelt, felkelt a fönök!
Vendég
 


Sziasztok!

Na, nálunk jól telnek a napok mostanában. Lánybuli jól alakult, Bence volt a fő atrakció! :)

Mumuska, ami a tornázást illeti, jó ötlet, én is elkezdtem tornázgatni. Van itthon egy futópadunk, azon gyorsgyaloglok. Nem tudok ugyanis futni, mert akkorák lettek a melleim (végre valami jó is a hízásban 8) ), hogy a futás nem esik jól. Május közepén megyünk tengerre kb 10 napra, még szerencse, hogy nem lesz olyan meleg, nem tudunk fürdeni, nem kell mutogatnom magam...

Az átaludt éjszakák témában nalunk az a helyzet továbbra is, hogy nagy a boldogság a családban amikor Bence csak 1-2szer kel fel éjjel, az már meg se kottyan nekem. A nappalok viszont jól telnek szerencsére, 2x alszik, van egy hosszabb (1,5-2 óra), meg egy rövidebb alvása, és csak ritkán nyügösködik. Remélem e téren már nem romlik el a helyzet! :)

Ja és hát ma voltunk a dokinéninél ellenőrzésen, 8,8kg és 72,5cm vagyunk. Gyakorlatilag végig bőgte a dolgot. Amióta februárban volt az a szeánszos néhány hetünk a dokikkal, ahogy hozzáér valaki fehérruhás bömbölni kezd. Aztán viszont hazafelé sétálva végig "beszélte" az utat, mint akivel semmi sem történt. Mostanában a "ajajajaj", a "baba", a "bebe" és a "vava" szavakat turbékolja. :D

Szép napot mindenkinek!

Kép
 
 


Sziasztok!

Mumuska: örülök, hogy Boni már majdnem meggyógyult :D !
Tornához sok sikert :), nekem egyelőre még a napi 2x-i "hegymászásban" (az a sétáltatás), illetve a ház különböző helységei közti cikázásban merül ki a napi testmozgás. Egy kis has-, fenék- és combizomgyakorlat már hiányzik! A karizomgyakorlat megvan=Timike gyakori emelgetése :oops: :wink:.

"Fiú vagy lány" téma: na az nekem is a halálom, ha ellenkező neműnek nézik a gyermekemet-bár szerencsére nálunk a legtöbben azt mondják, hogy eléggé egyértelmű, hogy lány, olyanok a vonásai. Mindenesetre már azt tervezem, hogy később mindenféleképpen hosszú, vagy legalábbis félhosszú haja lesz. Ugyanis nekem kiskoromban gyakran volt rövid a hajam (Anyukám fodrász, Apu mániája meg az volt, hogy a rövid hajat könnyebb gondozni)-na kaptam is elég "öcsike", fiúcska stb. jelzőt, még 14 éves koromban is :evil: ! Akkor megfogadtam, hogy minimum vállig érő lesz a hajam-ezt eddig be is tartottam.

Lida: örülök, hogy jó volt a buli :) . Tengerpart: de jó Nektek, hogy tudtok menni! Melyik országba mentek?
Mi idén még valószínű max. a Balatonig jutunk, de jövőre már szeretnénk Horvátországba menni-remélem összejön!

Nekünk a délutánunk egy kicsit nyűgösebbre sikerült, de nem volt vészes!

Sziasztok, jó éjt Mindenkinek!

Viki
Kép
 
 


Sziasztok!

Tegnap kihasználtuk a jóidőt, sokat levegőztünk. Ültettem virágokat, Bence meg a leterített pokrócról nézte, meg mutogatta, hogy a kezemben levő éppen aktuális dolog (kis ásó, gereblye stb) éppen neki is most kell. :D Most már nagyon remélem, hogy csupa jó idő következik.

Ma egyébként elmegyünk állatokat nézni! A napokban van itt nálunk a Budapesti cirkusz, meg lehet nézni az állatokat is. Nem tudom, érdekes lesz-e már ez neki, de kipróbáljuk. Nem meszze tőlünk (úgy 10 km-re) van egy szép nagy állatkert, még ott sem voltunk Bencével, de majd lassan elkezdünk "járni".

Ami a fiú-lány dolgot illeti, már nekem is volt ilyenben részem. Néhány hónapja volt az az ominózus eset, amikor a világoskék babakocsiban, fiús öltözékben levő babáról megkérdezték, hogy kislány-e vagy kisfiú? Nálunk a fiú-lány kérdés mellett felmerül még a "név-probléma" is, itt ugyanis Szerbiában, (a magyarokat kivéve persze) nem nagyon hallottak még a Bence névről, szinte alig tudják kimondani, pedig még "ö" vagy "ü" sincs benne... Mindig vagy 3-szor megkérdezik, hogy akkor hogy is hívják?! És hát a legtöbbjük Bencának ejti. :x

Ja, és még annyi, hogy kibújt az 5. fogunk! Gyanus volt, hogy reggel 4:30 kor kelt csak fel (a szokásos éjfél-1 helyett), biztos már nem kínozta az ínye.

Na, megyek, mert felébredt a Manó!

Sziasztok!

Kép
 
 


Most látom milyen béna vagyok, a messze-t úgy írtam, hogy meszze... :oops:

Kép
 
 


Sziasztok!

Most rövid leszek, mert eléggé fáradt vagyok, Timike ugyanis 2 napja később alszik el és korábban ébred, emellett éjjel még 1x vagy 2x enni kér, ennek következtében átmentem kissé zombiba :( . Ráadásul most ő is taknyos és köhécsel, remélem nem lesz ennél rosszabb. Már az orrszívó-porszívót is felavattuk, hát nem díjazta szegény:( . Ez a "nyavalya" az étvágyát és a kedélyállapotát szerencsére nem befolyásolja.

Na ezzel az idővel egész évre kiegyeznék, amilyen ma volt :D :D :D -sem az a gatyarohasztó hőség, sem hideg, és emellett szikrázó napsütés!-na jó néha egy kis eső engedélyezve a növényeknek :wink: !

Minden jót, jó éjt Nektek!

VikiKép
 
 


Sziasztok!

Már 3 napja jó idő van, remélem már igy is marad! Sétálunk is sokat Boncival, egyre jobban érdekli a külvilág, beszél a fáknak, bokroknak, a felhöknek, aztán egyszer csak beájul és alszik egy fél vagy egy órát, felkel és beszél tovább.
Szerencsére teljesen meggyógyult, tele van energiával, nagyon jó kedve van napok óta!

Timike jól van? Elmult a nátha?

Lida: nálatok hogy van a bölcsi meg az ovi? Mármint, hogy magyar vagy szerb nyelvű bölcsibe fog járni Bence? Ő megtanul szerbül automatikusan?

A név probléma nálunk abbol jött, hogy a Bonita ( Bonci rendes neve Bonita Blanka) név elég ritka és sokan még nem is hallották, ezért egy-két beszólást már kaptunk, hogy szegény gyerek hogy adhatunk neki ilyen nevet!l Erre mondom azt hogy a Jolán talán jobb lenne?!
Apja választotta ezt a nevet, én a fiú- név felelős voltam!

Vendég
 


Sziasztok!

Ismét rövid leszek, mert egy elég fárasztó nap van a hátunk mögött-Timikének sajnos mára rosszabb lett a náthája, elég csúnyán köhög is :( , de láza nincs, az étvágya jó szerencsére. Főleg a délelőtt volt rossz, akkor szó szerint végig az ölemben bírt csak megmaradni. Ettől függetlenül 2x voltunk kint sétálni, akkor tudott aludni is. Az orrát többször leszívtam, utána talán már nem köhögött annyit. Most békésen alszik, remélem éjjel nem lesz gond!
Ja, apósnak is torokgyulladása van, ő is jó rondán köhög-remélem mi nem kapjuk el, mert akkor kirakom a ház elé a "H" betűs táblát!-bízom benne, hogy a jó idő ezt megakadályozza!

Mumuska: Örülök, hogy Boni meggyógyult :D! Ti milyen homeopátiás szert használtatok?(sajnos a homeopátiához egyáltalán nem értek :oops:)

Jó éjszakát Mindenkinek!
Viki Kép
 
 


Sziasztok!

Mi is úgy örülünk a jó időnek! Az előrejelzés szerint most már nagyjából ilyen lesz egy ideig. Mi most hál' Istennek nem vagyunk betegek, remélem Timike is hamar kikerül belőle! Örülök, hogy legalább Bonci meggyógyult már!

Nálam most nagyban megy a készülődés az utazásra. Be vagyok turbósodva, tornázok, kaja területén is kicsit visszafogtam magam, bár egyenlőre még nem túl nagy a sikerélményem. Ja, kérdeztétek hova utazunk, Horvátországba megyünk, Zadar mellé egy kis faluba. Nálunk már sajnos nincs tenger, bár amíg volt, akkor is szívesebben mentünk a horvát tengerpartra.

Bölcsi téma: Itt Szabadkán, mivel a magyar nyelv itt hivatalos nyelv is (természetesen a szerb, meg azt hiszem a horvát is), vannak magyar nyelvű bölcsik, ovik, magyar osztályok az általános és a középiskolákban, sőt bizonyos egyetemeken is lehet magyarul tanulni (az enyémen mondjuk nem, illetve csak az első éven voltak magyar tanárok). De vannak olyan ovik is (amilyenbe én is jártam annó, és hálás is vagyok érte) ahol vegyes nyelvű társaság van, és ott a gyerekek könnyen megtanulnak szerbül is. Ilyen szempontból jó helyen lakunk, mert néhány házzal tőlünk van a bölcsi meg az ovi ahol vegyes csoport is van (Bencét majd oda tervezzük íratni egyszer), és az iskola is a mi utcánkban van! :D. Abban a korban a gyerekek können tanulnak, nem szégyenlik kimondani azt sem ha valamit még nem tudnak helyesen, így később nem lesz gondjuk a nyelvvel. Én legalább is így jártam...

Jó éjt mindenkinek!

Lida

Kép
 
 


Üdv!

Irtam egy regény, de elszállt! Most rövidebben próbálkozok!

Jobbulást Timikének!
Sajnos a homeopatiás bogyó nevét nem tudom, kidobtam a dobozát! Dokinéni írta fel ( ő egyébként nagy homeo-szaki) és hatott, tényleg jó volt! Sőt amit Bonci meghagyott azt apa beszedte, mert ő is náthás, torokfájos volt, és neki is használt!

Lida: nagyon irigyellek, hogy mentek nyaralni! Mi is voltunk Zadar mellet pár évvel ezelött nyaralni, Turanjban Biograd után egy kis faluban. Jó volt, szép környék!
Mi idén sajnos nem megyünk nyaralni! :cry:
Mondjuk nekem legalább 10kg-ot le kéne dobnom, hogy fürdőruhába kimerészkedjek az emberek közé!
A tornát még nem adtam fel, remélem nyárra lesz valami látszata!

Boninak problémája van az esti alvással! Elalszik cicin, leteszem az ágyába, 15-20perc mulva felkel. Megint cici, alvás, leteszem megint felkel. 3× 4× felkel mielött tényleg álomba merülne, nem tudom miért! Most is ezt játsza, megyek is!
Vendég
 


Sziasztok!

Jelentem, nem tüntünk el :) Timike úgy néz ki, alakul, bár reggelente még elég sok váladék van az orrában, meg időnként hurutosan köhög, de láza továbbra sincs, étvágya jó, élénk. Egyébként pár napja ő is hasonlóan viselkedik, mint Boni, tegnap este 8 és éjfél között is kb. 3x felsírt, majd még hajnalban is többször fent volt, 1x enni is kért, így reggel úgy éreztem magam , mint a mosott sz.r. Szakmai ártalom: naponta többször számolom a légzését (1 perc alatt mennyiszer vesz levegőt-babáknál 25-30 a normális légzésszám), még éjjel büfiztetés közben is-szerencsére normális :).

Minden jót, szép napsütéses napot kívánok Mindenkinek :) !

VikiKép
 
 


Sziasztok!

Emlékszem, amikor Bence 5,5 hónapos volt, éjjel felsírt többször, reggel megnéztem, és áttörte az első fogacskája az ínyét! :D Gondolom nálatok is ez a helyzet lehet, hamarosan meg lesz az első fogacska.

Nálunk továbbra is turbóra vannak kapcsolva az események mostanság. Bencus a héten felállt! :D Párom annyit mondott, hogy hát igen, ő is látta már a napokban, hogy felállt a kiságyában amikor ő volt vele, csak elfelejtette mondani. Hogy lehete ezt elfelejteni?!? :shock:

Egyébként úgy élvezzük a jóidőt. Sétálunk nagyokat, kifekszünk a fűre a mini udvarunkra, játszóterezünk. Ma mondjuk kihagyta a délutáni alvást, sehogy se akart elaludni, hagytam hát, korábbra hoztuk a fürdetést. Nem nyűgösködött, de az esti cici idején úgy bealudt mint a bunda - pedig olyan nagyon ritkán fordult eddig elő. Úgyhogy gondolom most nem sokára várható hogy ébred mert éhes lesz...

Jó éjt mindenkinek és jó majálisozást!

Lida

Kép
 
 


Sziasztok!

Lida, Bencének gratulálok a felálláshoz :D :D :D !

A jó időt mi is nagyon élvezzük, ma 3x is voltunk sétálni. Timike lassan, de biztosan kifelé lábal a náthából :) :), ma is nagyon élénk volt. Ő most ott tart, hogy már 1.5-2 m-t simán elkúszik, ma meg fekvő helyzetből 2x is felhúzta magát félülő helyzetbe, igaz csak egy pillanatra. Szerencsére az én hangulatom is jobb már, nem vagyok olyan fáradt.

Na lehet, hogy ezentúl nem álltok szóba velem, ha ezt leírom :oops: -ma kiváncsiságból lemértem magam, és megint fogytam 1 kg-ot! Már 55 kg-nál tartok (165 cm magas vagyok), utoljára gimiben (hát ez sem ma volt!), illetve 7 éve voltam annyi, amikor 1 évig anorexiás voltam. Hát most erről szó sincs, eszek mint a gép és már lelkileg sem vagyok úgy megzuhanva, mint közvetlenül szülés után. Ellenben lánykám szépen gyarapszik, már egyre több gyümölcsöt meg főzeléket eszik, de még döntően szopizik, igaz már nem kér olyan sűrűn enni. Az éjjeli 1x-i illetve a kora reggeli szopizáshoz egyelőre ragaszkodik, pláne amióta náthás.
Fogaknak egyelőre se híre sem hamva, még az ínye sem duzzadt-nem baj majd idővel ez is eljön
:) !

Kicsit hosszú lettem megint, megyek pihenni :D !

Jó éjt, nagyon jó hétvégét és előre is nagyon boldog 1. Anyák Napját kívánok Mindenkinek :D :D :D !

VikiKép
 
 


Sziasztok!

Tudom, tudom, de talan ha valaki .......
Olyan egeszseges 30 ev alatti not keresek aki sajat petesejttel vallalna terhesseget. Nem ingyen gondoltam.
egy.ket.esely@gmail.com
 
 


Sziasztok!

Hogy vagytok? Mi jól vagyunk, szerencsére Bonci nagyon jókedvű mostanában! Az alvást nem viszi túlzásba, van hogy napközben 2× alszik 30percet!
Fogacska még nincs, bár anyósom meg van gyözödve róla, hogy alul oldalt jön a foga, ( nem elöl mint a legtöbb gyereknek!) én nem látom, nincs megduzzadva se! Bár tény hogy a nyelvét folyamatosan az egyik oldalon dugdossa mintha zavarná ott valami! Majd meglátjuk!
Boni még kizárólag anyatejet kap, de lassan mi is elkezdjük a kostolgatást. A kaját már igy is kinézi a szánkból!

Én is lemértem magam, hétvégén, de egy dekát se fogytam! :cry:

Hogy telt az első anyák napja? Volt elérzékenyülés? Képzeljétek én kaptam a kis lánykámtól (apa segitségével) ajándékot, a kedvenc parfümömet! Olyan aranyosak voltak!
Olyan fura, de jó érzés hogy most már nem csak én köszöntök ezen a napon, hanem engem is megköszönt valaki!

Felkelt a fönök, megyek sziasztok!
Vendég
 


Sziasztok!

Mi is jól vagyunk, a majálisozás jól telt, bár semmi különös programot nem szerveztünk. Kimentünk a közeli sétaerdőbe is, leterítettünk egy pokrócot, néztük a gyerekeket ahogy játszanak, meg megleptek minket valami legyek, úgyhogy gyorsan elhúztunk onnan. :shock:

Fogak: nálunk az alsó két fogacska kibújása előtt nem volt duzzadt az íny, semmi sem látszott, egyik éjszaka sirdogált Bencus, reggel belenéztem a kis szájába, és láttam, hogy megrepedt az ínye, 1 hétre rá pedig a második foga is áttörte az ínyét, szintén "duzzadásmentesen". A felsők (de csak az elsőknél) jövetelekor megduzzadt, hetekig vártuk hogy akkor biztos most töri át... Most biztos hülyének néztek, de én (első babás anyukaként) azt hittem, hogy amikor a fogacska áttöri az ínyt, akkor hipp-hopp már néhány nap alatt ki is nő, ehelyett vagy egy hónapig növögetett ha nem tovább.. :oops:

Hát nem tudom ti hogy vagytok ezzel, a nővéremnek van egy 12 éves lánya, meg egy 7 éves fia, imádom őket, pici korukban is sokat játszottam velük, mégse tudok most szinte semmit felhasználni abból, minden olyan más, mindent meg kell tanulni. De jelentem, egyre kevésbe vagyok parázós, azt hiszem belerázódtam az anyaságba! 8)

Ami a fogyást illeti, megmértem magam én is, fogytam, de csak fél kilót, ami brutál kevés. :( Nem tudom mondtam-e, szerdán megyek nutricionistához (nem is tudom hogy mondják helyesen), egy ismerősöm ajánlotta, az majd beállít nekem olyan diétát amitől a telem is megmarad, de fogyok is (legalább is ezt remélem tőle). Elvileg tudom én hogy mi hizlal és mi nem, de szemmel láthatóan nem haladok vele. na majd meglátjuk.

Hú de hosszú lettem. Bocsi :oops:

Lida

Kép
 
 


Sziasztok!

Jelentem, mostmár szinte teljesen meggyógyultunk, már csak 1-2x köhécsel Timike :) . Most itt vagyunk Anyuéknál 1 hétig, hogy Timike "szokja" a másik nagymamát és a nagynénjét is. 2 napja vagyunk itt, előszőr eléggé nyűgös volt, most is egyelőre csak úgy érzi jól magát, ha én is ott vagyok a közelben-remélem ez azért nem sokáig lesz így! Meg már legalább én is tudok Anyuékkal egy kis időt eltölteni, beszélgetni, mert a havi 3 óra elég kevés :cry: .

Az első Anyák napja nekem is elég megható volt, én is kaptam virágot, bombont, meg képeslapot is (párom és anyós közvetítésével).

Tegnap Timikével megkóstoltattam az alma-sütőtök pürét, és annyira ízlett neki, hogy sírt, amikor elfogyott :) ! A másik újdonság a saláta-krumpli főzelék, azt is nyomtalanul eltüntette! Hát úgy néz ki eddig nagyjából minden ízlik neki. Most megint azon fő a fejem, hogy 3 napja nem kakilt, de jó nagyokat szellent, és jó az étvágya. Remélem ma már lesz eredmény!

Lida: szerintem a saját gyermek egészen más, akkor tényleg mindent újra kell tanulni. Ezt én is éppen így tapasztalom, bár nekem a szakmám miatt annyi előnyöm van, hogy talán én már az elejétől fogva nem ijedtem meg mindentől (bezzeg az apja :roll: -már abban fáradtam el, hogy állandóan magyarázkodnom kellett).

Na most én is jó hosszú lettem, mindenkinek minden jót, szép napot kívánok:
VikiKép
 
 


Sziasztok!

Kicsit fáradt vagyok! Lehet, hogy tényleg a foga nő Boninak, mert az utóbbi 3 éjszakánk elég gyötrelmes volt! Elöször fél óránként kelt, most éjjel javult a helyzet, 1-1.5 óránként keltünk! Álmában felsír és csak ugy nyugszik meg ha kiveszem az ágyból és pár percig ringatom. Enni csak egyszer max kétszer eszik, tehát nem azért kel mert éhes. Jaj nem tudom mi van vele, de elég fárasztó igy! Napközben szerencsére nincs gond, jó kedve van!

Timikének boldog féléves szülinapot! :D

A saját gyerek szerintem is más! Nem gondoltam volna, hogy igaz amit mondanak: ösztönösen tudod mit kell csinálni a gyerekeddel! Azt hittem , hogy majd bénázni fogok ( néha bénázok is!) nem tudom mit mikor, hogyan kell csinálni, hogy kell megfogni, pelenkázni, fürdetni stb. ! Aztán minden jött tök természetesen, magától! Néha én is beparázok, de hamar túlteszem magam rajta! Szerintem ha valami fáj neki vagy nem érzi jól magát ugyis értésemre adja!

Lida: mi volt a nutricionistánál ( sose hallottam még ezt a szót
:oops: )
üdv
Vendég
 


Sziasztok!

Mumuska, köszönjük szépen a köszöntést :D ! Rossz éjszakák :(

Na jól megünnepeltük a mai napot: ma megvolt Timike első BKV-s utazása! 2 napja vettünk egy kengurút abban vittem, nagyon tetszett neki, hogy rajtam volt, az utazás nagy részét végigaludta. Bementünk a klinikára megmutatni magunkat. Mindenki nagyon örült nekünk, a kollegáim és a nővérek is, Timike pedig kíváncsian nézelődött, sőt a legtöbb embernek még mosolyt is küldött, úgyhogy le a kalappal előtte :lol: -amennyire tart az idegenektől, azt hittem végisg sírni fog. Szerencsére itt Anyuéknál is egyre jobb, már talán nem annyira "anyafüggő".
Már egyre többet fordul hátról hasra és kúszik ezerrel!
Azt hiszem most a banán és a sárgarépa egy darabig szünetelni fog: szegénykém ugyanis szorulásos lett, ma élete első kemény székletét produkálta, sajnos elég nagy erőlködéssel :( . Most őszibaracklevet és almát adtam az anyatej mellé, remélem az használni fog!

Nóri: most nézem a vonalzódat-Botinak augusztus 5-én van a születésnapja? Édesanyámnak is! :D

Na megyek mert Timike már nagyon hiányol (most egyedül vagyunk itthon)!

Minden jót, szép estét Mindenkinek!
VikiKép
 
 


Sziasztok!

Na, itt vagyok végre. Olyan sűrű volt a napunk mostanában, Bencét nem merem egy pillanatra se szem elől téveszteni, mert most mát mindenhova felkapaszkodik, és olykor huppanáskor meg is üti magát. Felragasztottunk az asztalkánk 4 sarkára védőket, amiket rendszeresen le is szedeget, szóval semmi haszon belőle. :)

Viki: tök jó hogy elvitted BKV-n utazni! Én mivel a külvárosban laktam, anyuval sokat jártunk busszal, és imádtam. Na, persze nyilván nem emlékszek az 1 éves kor előtti időszakra! :)

Nutricionista: Hát nem tudom, lehet hogy nem is így mondják magyarul?!? :oops: táplálékszakértő vagy minek mondhatják. Na, szóval voltam, és először is megmértek keresztben-hosszában. Jelentem 166 cm vagyok... A súlyomat a vastag nadrágommal együtt mérték, hát, az eléggé súlyosbította a helyzetet... :( Még a hájamat is megmérték a kezemen, a lapockám alatt, meg a csípőmön. :roll: A doki kikérdezett a evési szokásaimról meg minden. Csütörtökön megyek vissza, addigra beállítanak nekem valami kíméletes diétát, figyelembe véve mindenféle allergiámat meg a szoptatást. Már úgy várom, minden reményem ebben van.

Ami Bencét illeti, muszáj elmesélnem: anyukám mindig énekel neki, közebn pedig kezével mutogat mintha mulatna. Erre ma az én fiam mikor énekeltem neki elkezdett "mulatni", felemelte a kezeit és forgatta! Nagyon cuki volt, azóta többször megismételte. :D .
Ez mellett most bőven benne vagyunk a mindentledobokaföldre korszakban. Néha felveszem neki a ledobott dolgokat, de amikor megunom, ott hagyom és azt mondom: ez elment pápába. Úgyhogy mostmár ott tartunk, hogy ledobja a dolgot, és pápá-t int neki! :D

Tudom, hosszú voltam, de muszáj volt elmesélnem! :roll:

Jó éjt mindenkinek, én meg megyek vasalni a nagy halom ruhát...

Lida

Kép
 
 


Sziasztok!

Most még 4 napig itt vagyunk Anyuéknál, Timike már nagyon jól akklimatizálódott :D ! Már egyre barátságosabb az idegenekkel is, sokat mosolyog és "beszélget".
Ahogy betöltötte a 6 hónapot, nagyon aktívan elkezdett forogni, most már előszeretettel közlekedik gurulva, úgyhogy nekem is résen kell lenni, főleg az ágyon már tényleg nem hagyhatom magára!

Lida: ez a mindent ledobok a földre, ez már nekünk is eléggé "bejátszik", igaz Timike még pápát nem int.

Minden jót, jó éjt Mindenkinek!
VikiKép
 
 


Sziasztok!

Ma voltunk 6 hos vizsgálaton, minden rendben Bonival, szépen fejlödik. Ortopédiára kell elvinnem a csipője miatt, dokinéni azt mondta, a biztonság kedvéért nézessük meg, bár szerinte rendben van.
Boni még nem kuszik, a hátról hasra forgás sem megy még, de próbálkozik! Ha olyanja van egész nap be nem áll a szája.
Viszont elkezdte a hisztit! Megyünk sétálni, megunja és elkezd hisztizni, ha kiveszem a kocsiból semmi baja, visszarakom üvölt. Ma a dokinál is rázendített, elkezdett sirni, könny nélkül, amint felvettem csönd. Lehet elkényeztettük már most, folyamatosan kézbe akar lenni! Próbálgatja az erejét, mit ér el a sírással! ( eddig majdnem mindent :oops: ) Legyek már most szigorú?

Hétvégén kapott elöször almát! (Neki ez az első íz a tejcin kívül!) Fura fejet vágott, de aztán tátotta a száját a következöért! Amugy is ha kanalat lát automatikusan tátja a száját. Esténként fürdés után kanállal adja neki apa a Vigantol cseppet, és már annyira megszokta, hogy nyitja a száját azonnal. A pohárból ivás is egész jól megy, bár nincs oda a vízért.

jó éjt!
Vendég
 


Sziasztok!

Mumuska: Boninak nagyon boldog féléves Szülinapot kívánunk :D :D :D ! Sikeres kóstoltatást Nektek! A hiszti nálunk is ismerős :? -ilyenkor sokszor én sem tudom, mi a legjobb, én általában várok néhány percet, ha üvölt, illetve próbálom elterelni a figyelmét, ha nem megy, akkor veszem fel (ez a módszer hol beválik, hol nem).

Ma sajnos elég nyűgösek vagyunk, biztos ez a pocsék idő is közrejátszik ebben :( :( :( .

Minden jót, szép napot Mindenkinek!
VikiKép
 
 


Sziasztok!

Ezt a rossz időt már nagyon unom, de sajnos az előrejelzés szerint nálunk a következő napokban folyton esni fog. Bence is már nagyon menni ki, de hát nem is nagyon tudunk sétálni ilyen időben.

Az éjjel elég rosszul aludt, többször felsírt, volt hogy felvisított szegény. Gondolom a fogacskája a ludas. bekentem neki a kis ínyét, aztán egy darabig nyugi volt. Megnéztem reggel, de még nincs újabb fogacska.

A rossz idő miatt tegnap délután bevásárlóközpontban sétáltunk (délelőtt azért sikerült a friss levegőn is lenni kicsit), bementünk egy bababoltba, őt leraktam a játékokhoz én meg nézelődtem (persze az egyik szemem mindig rajta volt). Voltak valami neki való kisautók amikre rá lehet ülni, dudálnak meg tologathatók. Azokkal eljátszott fél óráig. Gondolkodtam, hogy születésnapjára vennék neki egy olyat, mert arra ráülve már leér a lába, de van már itthon kettő is amit kapott ajándékba. Igaz, azokat egyenlőre csak tologatni tudja, mert azok olyan 3 évesnek valók, magasak neki.

Na megyek, felébredt a Manó.

Lida

Kép
 
 


Hát, nem tudom nálatok mi a helyzet, de itt pocsék az idő! Ma még ki sem dugtuk a fejünket a házból...

Ha minden igaz, hétfőn hajnalban (de legkésőbb kedden) indulunk tengerre, viszont nem sok jót igérnek nekünk, már ami az időjárást illeti. Max 20 fok, szóval semmi fürdés. Bár anyukám nagyban készül, még a búvárszemüveget is előkészítette! :D

Az elmúlt éjszakánk eléggé zaklatott volt, Bence sokszor felébredt, és hajnalban 4 és 5 között nem is tudott elaludni, csak forgolódott, sirdogált. Az idő is nagyon csúnya, de nyilván az is közrejátszik, hogy megkaptam, és ilyenkor kevesebb a tejem, legalább is sokkal nehezebben indul be a tejleadóreflexem. Hiába szopizott volna éjjel, nem nagyon bírt, annyi türelme meg soha sincs, hogy fél percnél tovább próbálkozzon eredménytelenül.. :? Nem tudom hogy viseli majd a "nyaralást"...

Megyek, kihasználom, hogy még alszik a babu.

Sziasztok!

Kép
 
 


Sziasztok!

Előszőr is elnézést, de OFF leszek: UTÁLOM MÁR EZT AZ ESŐT!!!!! UTÁLOM! UTÁLOM!!!!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: (Angliában már valószínű pszichiátriai eset lennék :oops: ). Délelőtt már nem akartam elhinni, hogy május van, azt hittem, az ősz jön :(.

Na de azért nincs olyan rossz kedvem, csak majd elalszom és szegény Timike is nyűglődik egész nap. Ha "egyedül" hagyjuk már minden baja van, de könnyen felvidítható. Ma megyünk haza Anyuéktól, kíváncsi leszek, mit szól a "régi" helyéhez-itt már elég jól megszokott :) .

Lida, Nektek jó nyaralást, remélem amennyire lehet, jól érzitek majd Magatokat :D !

Minden jót, szép (szebb) napot Mindenkinek!
VikiKép
 
 


Sziasztok!

Gusztustalan ez az idő, kb mintha november lenne! Bonci is nagyon nyügös napok óta! Anyamániás lett!

Jo nyaralást! Reméljük jővő héten jobb idő lesz!

megyek is mert hiányol a kis hölgy.
üdv
Vendég
 


Sziasztok!

Na újra itthon! Mikor hazaértünk 2 napja már elég késő volt, Timike végigaludta az utat. Csak itthon ébredt fel, és szegény eléggé megijedt, nem tudta hirtelen hol van. Aztán hamar visszarázódott a rendes kerékvágásba, bár már eléggé megviseli őt is ez a májusi ősz :( :( :( -nem baj, holnap már akkor is elviszem sétálni, ha kell, szkafanderben :lol: !

Tegnap voltunk megint barátoknál szülinapot ünnepelni, szerencsére Timike megint nagyon jól viselkedett, csak az elején volt visszafogott. A buli végére mindenki azt mondta, hogy már most igazi "partiarc" :D :D :D !

Mumuska: Anyamánia-mintha csak magamat hallanám :)

Lida: Nektek nagyon jó utat, érezzétek jól Magatokat!

Nóri: remélem jól vagytok, már régen jelentkeztél!

Sziasztok, további szép napot Mindenkinek :) !

VikiKép
 
 


Sziasztok!

Kikészít ez az idő! Három napja szobafogságban vagyunk, olyan hideg van kint plusz olyan szél fúj,( egy csomo fát kidöntött itt a környéken) hogy nem merem kivinni Bonit!
Mondanom se kell, éjszakánként megint nem alszunk! Amióta ilyen szar idő van azota Bonci éjjel félóránként, jó esetben óránként felkel!
Remélem holnap már jobb idő lesz!!!

Bonci is kezd társasági ember lenni, most már lehet vele jönni- menni, egész jól elvan mindenhol! Persze van hogy beadja az unalmast, mint szombaton, valami nem tetszett neki anyoséknál és elkezdett hisztizni! Próbálkoztunk mindennel hátha éhes, unatkozik , tele a pelus, semmi! Hazaértünk, elkezdett vigyorogni teljesen jókedvű lett.
Beindult a kóstolgatás nálunk is, alma, krumpli izlik, répa nem!

Mennem kell megint aludt fél órát és fel is kelt!
Vendég
 


Sziasztok!

Mumuska, látszik, hogy közel egyidősek a csemetéink, elég hasonlóan viselkednek :) ! Amióta mi sem tudunk kimenni, Timike is elég nyugtalanul alszik, sokszor fel-felnyüszít és újabban megint 2x kér enni. Ez az állandó eső meg szél mára minket is teljesen taccsra vágott, Timike szinte egész nap nyűglődik, és nagyon anyás-ha csak egy kicsit is elmozdulok mellőle, azonnal sír :cry: :cry: -mindezt úgy, hogy emellett fáj a fejem.
Miközben ezt írom, éppen kisütött egy kicsit a Nap :), de a szél továbbra is fúj :evil: , úgyhogy ma még nem megyünk ki :( . Nem baj, állítólag hétvégére megint 20 fok feletti hőmérsékletek lesznek!
Répa: amióta volt az a szorulásos epizód, azóta még nem mertem adni neki.

Megyek én is, mert Timike nagyon elkúszott :) !

Minden jót, szép napot Nektek!
VikiKép
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet:

 

cron