Új privát üzeneted érkezett!

Szeretnék beszélgetni első babás anyukákkal.Az én kisfiam 8 hónapos, többemberes baba.Most már egyre jöbban elfoglalja magát, sokat ügyesedett, ezért több időm van :D
Mivel első baba ezért minden babagondozási gyakorlatot vele csináltam először :P , sok esetben jó lenne kívülálló véleményét, napi gondolatait is hallani .
Remélem írtok majd! :P

üdv, Vanda
 
 


Sziasztok!

Ha szeretnétek a gyereknek egy remek mesekönyvcsomagot nyerni, gyorsan ragadjatok billentyűzetet, és írjatok egy Mikulás-történetet - lehet megtörtént is, a családi legendáriumból, esetleg kitalált is.

További információ a Kölökneten:

http://koloknet.hu/949-mindennapi-trtneteink

A könyvcsomagban remek illusztrátorok és írók munkái találhatók meg, ráadásul még odaérhet Télapóig!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Üdvözlök Mindenkit! :D

Néhány napja találtam ezt a topikot, és szeretnék én is csatlakozni. Röviden rólam egyelőre annyit, hogy most lesz 3 hónapos a kislányom. A munkám gyermekekkel kapcsolatos, de igaz az a mondás, hogy a saját baba egész más-néha nehezebb, de ugyanakkor nagyon csodálatos dolog:lol: !

Mégegyszer üdv mindenkinek: Viki
 
 

 
 

Sziasztok!

Én is csatlakoznék
Nekem 9 hónapos a kislányom :D
Hihetetlen,hogy már 9 hónapos,pedig mintha tegnap lett volna,hogy megyünk a kórházba :D :D

Ti merre laktok?

Szép napot!

üdv:Eszter

Kép


Kép
 
 


Sziasztok!

Én Piliscsabán lakom. Nagyon szép hely, több kirándulóhely karnyújtásnyira van innen :D.

Az idő tényleg nagyon gyorsan megy, nekem meg az jut eszembe sokszor, hogy nemrég még 2in1 voltam és belülről rugdosott :lol:! Most meg öröm látni, ahogy fejlődik szinte napról-napra!

Jó éjt Mindenkinek!

Üdv.: Viki[/url]
 
 


Sziasztok!

Tényleg hihetetlen milyen gyorsan eltelt ez a 9 hónap
Nekem is mintha tegnap lett volna,hogy a pocakomban van :D

szép napot mindenkinek

Kép


Kép
 
 


Sziasztok!

Kedves Zoex81(remélem még jelentkezel ezen az oldalon) és lady23!

Hármunk közül az én babám a legfiatalabb, most 3.5 hónapos. Az első hetek, amíg "nem ismertük ki egymást", nehezek voltak, de most már egyre jobban kiszámítható a viselkedése. Szerencsére nem olyan nyűgösködős típus, de persze neki is vannak rossz napjai, olyankor szinte egész napos "karbantartást" igényel.

Nektek melyek voltak a legnehezebb időszakok az elmúlt 9 illetve 15 hónapban (csak azért kérdezem, hogy nagyjából mire számítsak)?

Minden jót Nektek, további szép napot!

Viki
Kép[
 
 


Sziasztok!

Viktim:nekünk a fogzással alaposan feladta a leckét a kishölgy :)
Már 4 hónaposan megvolt alul a 2 foga,azóta már van 6 foga
Meg 6-7 hónap között végigsöpört rajta az 3napos láz,idézem a gyerekorvost:"baba divat betegség"
Csengét a szeles idő készíti ki,olyankor nagyon nyűgös

Mesélj Timi babáról

Szép napot mindenkinek

Kép


Kép
 
 


Sziasztok!

Kedves lady23:
hát igen, én is attól tartok, hogy a fogzást nem ússzuk meg szárazon :D Timikének nincs még egy foga sem kint, de már most eléggé nyálzik és mindent a szájába vesz. Az ínyét egyelőre nem látom duzzadtnak.
Eddig szerencsére komolyabb betegsége nem volt, 2 hónapos korában, amikor az egész családon végigsöpört egy megfázás hullám, 1 napig ő is tüsszögött, meg hőemelkedése volt (ő viselte legjobban közülünk a náthát).
Szeles időben ő is eléggé nyűglődik.
Nagyon jó étvágyú, igazi kis "porszívó"
:lol: még most is csak szoptatom.
Már mostanra megduplázta a születési súlyát (3200 gr-mal született).


Erről jut eszembe: Ti mikor kezdtétek a hozzátáplálást?

Fejlődésben ott tartunk, hogy hason fekve már szépen megtartja a fejét, néha már át is fordul a hátára (még nem mindig sikerül). Nagyon érdeklődő, sokat mosolyog, nevetgél, főleg a reggeli ébredéskor "beszélget", gagyog.

Este 6 óra körül van egy 1/2-1 órás nyűgösebb időszak, ami a fürdetés után megszűnik. Akkor még egyet eszik, utána 8-1/2 körül el is alszik. Hajnalban még 1x kér enni (2-3 körül, de már volt, hogy ez elmaradt).

Na jó hosszúra sikerült a beszámolóm, további szép napot Nektek!

Viki

:D :D :D
[/url=http://picibaba.hu]Kép[[/url]
 
 


Jó reggelt!

Mi 4 hónaposan kezdtük el a hozzátáplálást,mert a bogyóka tápszeres,így mi előbb elkezdhettük
De ezt majd mindenképpen a védőnővel kell megbeszélni,bár én úgy tudom,hogy az anyatejem babáknál később kell elkezdeni a hozzátáplálást
Csenge általában mindig a pancsi előtt nyűgös,mert éhes....
Ő már velem fürdik a nagy kádban :D :D :D
A mozgásával minden rendben szerintem,de ne aggódj,mert ha a gyerekorvos,úgy látja hogy valami nem úgy megy,ahogy kellene,rögtön fog szólni

További szép napot!

Kép


Kép
 
 


Szép napot kívánok :D !

Én is úgy tudom, ha van elég tej és a baba szépen gyarapszik, akkor 6 hónaposan elég elkezdeni a hozzátáplálást. Én így tervezem, bár lehet, hogy hamarosan már megkostoltatok vele pár dolgot (pl. almát)-persze csak lé illetve püré formájában.

Nagy kádban fürdés tök jó :lol: szerintem 3-4 hónap és a kisasszony is kinövi a kádat!

A fejlődése miatt nem aggódok, szerintem minden megy aa megfelelő tempóban, a háziorvos és a védőnő is meg van elégedve vele :) !

Na megyek, mert Timike megint "karbantartást" igényel!

Minden jót, további szép napot!

Viki
[url=http://picibaba.hu][img]http://vonalzó.picibaba.hu/8603.jpg[/img][
 
 


Sziasztok, szép napot (még ha esős is) Mindenkinek!

Hogy vagytok?

Mi tegnap szerencsére ki tudtuk használni a szép időt, sétáltunk egy nagyot, Timike jót aludt közben. Tegnap nem is volt olyan nyűgös, viszont éjszaka ismét átment "újszülöttbe", 2x kért szopit.
Egyre inkább meg vagyok arról győződve, hogy a foga készülődik, mert ha nem vehet rögtön valamit a szájába, nagyon mérges lesz, és egyre jobban nyálzik. De szerencsére (eddig még) nem sír többet emiatt.

További szép napot
:) !

Viki
[img]http://vonalzó.picibaba.hu/8603.jpg[/img][
 
 


Sziasztok!

Mi is megvagyunk,szerintem nálunk is készülődik az újabb fogacska
Szerintem adjál neki egy hűtőrágókát,mert azzal el lesz,és az ínyét is maszírozza
Nekünk ilyenkor mindig a hűtőrágóka vált be,és nem raktam hűtőbe,anélkül is jó neki
Meg van dagadva az ínye?
Ha már tuti,hogy fogacska,adjál neki Chammomillát,ez homeós bogyi,de jobb mint a dentinox gél,mert ebben nincs lidokain,és nekünk is csak ez vált be

Kép


Kép
 
 


Szia Eszter!

Köszi a gyors választ és a tanácsokat! Az ínye még nem duzzadt. Van egy csörgője, aminek van rágóka része is, azt előszeretettel rágcsálja, meg egy ínymasszírozója is, azzal még csak "ismerkedik".

A chammomillát hogyan kell adagolni?

Minden jót:
Viki
 
 


A Chammomillában van 15 ch,és 30 ch
1 nap 2X lehet adni,reggel és este,nekünk elég volt 1X is
5 golyócskát feloldasz pici vízben,vagy teában,és ha teljesen felolvadt megitatod vele :) :)

Nektek is minden jót :D :D

Kép


Kép
 
 


Köszi szépen, majd ha nagyon panaszkodik a kisasszony, akkor azt adunk neki (már több embertől hallottam, hogy az jó).

Ma szegénykém eléggé nyűglődik, de szerintem inkább ettől az esős, nyomott időtől :( Sajnos emiatt ma sétálni sem tudtunk, pedig az mindig nagyon jót tesz neki.
Nem baj, majd holnap bepótoljuk :) !

További szép estét Nektek :) !

Viki
[url=http://picibaba.hu]Kép[
 
 


Nektek is szép estét és kellemes hétvégét :D :D !

Kép


Kép
 
 


Sziasztok :D!

Ti hogy viselitek ezt a változékony, szeles időt?

Nekünk a tegnapi nap és éjszaka nem volt valami jó:a kitartóan szakadó eső miatt nem tudtunk levegőzni. Estére Timikém jó nyűgös lett, 2 órán keresztül sírdogált, csakis ölben illetve cicin akart lenni, utána éjszaka is elég sokat nyugtalankodott

:( .
Ma már azért egy fokkal jobb volt, kerestünk egy viszonylag szélárnyékos helyet, és ott voltunk 1.5 órát, azalatt szépen aludt :) .
Ma történt velünk még egy jó dolog: pelenkázás közben (miközben épp egy derekasan telepakolt pelust szedtem ki alóla) hangosan, gyöngyözően elkezdett kacagni :lol: :lol: ! Pont ma van egy hónapja, hogy előszőr nevetett, de ilyen hangos "klasszikus" bébikacagást most csinált előszőr. Annyira megható volt, hogy Anyuci meg majdnem elbőgte magát :) .

Remélem Ti jól vagytok, minden jót, további kellemes hétvégét kívánok Nektek:

Viki
[url=http://picibaba.hu]Kép[
 
 


Jó reggelt!

Mi nehezen viseljük,főleg a szeles időt

Emlékszem,az első kacajokra,én is meghatódtam akkor :D :D
Mi most a fogakkal küzdünk,mert szép sorjában jön neki :D :D

Kellemes hétvégét nektek is!

Kép


Kép
 
 


Sziasztok!

Nekünk az elmúlt napok elég jól teltek, köszönhetően a jó időnek most nagyokat sétáltunk :lol: ! Igyekszünk is kihasználni az időt, mert állítólag holnaputántól ismét pocsék, télies idő lesz :evil: (azt a néhány napot már csak kibírjuk).
Azóta egyébként napközben csak 1x alszik Timike egy nagyot, amikor sétálunk, máskor már nem is alszik napközben. Viszont így az esti nyűglődés vagy lerövidül, vagy el is marad, és éjjel is egész jól alszik-igaz reggel 6-1/2 7 fele már kukorékol :lol: .
Fogzás terén ugyanaz a helyzet: ínye nem duzzadt, de szorgalmasan "rágcsál".

Remélem Ti is jól vagytok
:) !
Minden jót Nektek, jó éjszakát!

Viki
[url=http://picibaba.hu]Kép[
 
 


Sziasztok!
Ha nem bánjátok csatlakozok hozzátok!? Viktim és az én lányom kb egyidös, és ahogy olvasgattam nagyon hasonló a viselkedésük is. Boni november 12-én született, imádnivaló kis csaj. Most éppen a köhécselést gyakorolja, nagyon tetszik neki. Ő is egy nyálgép már kb 2 hónapja, de semmi jele a fogaknak.
Vendég
 


Sziasztok!

Szia Mumuska, légy üdvözölve körünkben, minél többen leszünk, annál jobb :lol: !
Egész pontosan Timike november 6-án született, úgyhogy kemény 6 nappal idősebb Boninál. Köhécselés nálunk is van, főleg ha sokat "beszél", vagy ha mérgesen sír és behergeli magát, illetve még nagyobb bukások után (hálistennek az már egyre ritkábban fordul elő).
Olvastam a picibaba.hu oldalon, hogy az első fogak átlagban 6 hónaposan bújnak ki (de nagy egyéni különbségek vannak), de előtte már akár 2 hónappal elkezd viszketni a baba ínye, azért nyálzik meg "rágcsál".

Sziasztok, további szép napot Nektek

:) !

Viki
[url=http://picibaba.hu]Kép[
 
 


Sziasztok!

Én is csatlakoznék, ha lehet! Az én Bence fiam a napokban lesz 8 hónapos. Mostanában eléggé rá jár a rúd szegénykémre! Most vészéltük át a "háromnapos lázat", közben jön a két felső fogacskája is. Míg a két alsó érkezését megúsztuk 1-1 nyöszörgős éjszakával, ezekkel eléggé megszenvedünk. Na de majdcsak kibújnak!

Üdv mindenkinek!

Lida

Kép
 
 


Sziasztok!

Kedves Lida! Üdvözlünk a topikban!
Jobbulást kívánok Bencének, reméljük, minél könnyebben átvészeli a fogzást (mondom ezt én, aki még "mindenek előtt" van-nálunk még csak mostanában kezdődik az egész menet :lol: !).

Hogy vagytok? Mi egész jól, ma éjjel megvolt a második "lefosásunk"(az első kb. 1 hónapos korában volt, csak akkor Apát célozta meg) :lol: -épp a napokban emlegettem, hogy Timike eddig mennyire megkímélt ilyen szempontból. Úgyhogy a hajnali program megvolt: teljes ruhacsere+mosás. Egyébként most egész jól telnek az éjszakák, napközben is inkább vidám meg gőgicsél :) .

Ma éppen jubilálunk, a jövő héten vár még ránk a 4 hónapos védőoltás (én a Prevenart is beadatom). Eddig szerencsére nem volt lázas, csak egy kicsit nyűgösebb, bízom benne, hogy most is megússzuk max. ennyivel.

Eszter és Mumuska: Ti merre laktok?

Szép napot, kellemes hétvégét kívánok Mindenkinek :D !

Viki
[url=http://picibaba.hu]Kép[
 
 


Üdv!
Mi Veszprémben lakunk. Boni pár napja megint sokszor felkel éjjel, pedig már olyan jol beálltunk a 1-2×szopira. Talán megint az időjárásváltozást érzi vagy csak ilyenje van, nem tudom. Azért szerencsére ő most már napközben alszik, délelőtt 1-2órát , délután 1órát! Eleinte főleg az első két hónapban alig aludt, 20-30 perceket, sétálgatni kellett vele orákat hogy elaludjon, ha leraktam a kiságyba azonnal felkelt. Volt, hogy éjszaka óránként felkelt! Kemény időszak volt!Ahhoz képest most már egy tündér!
Remélem a fogzást mi is megússzuk aránylag simán!
Vendég
 


Sziasztok!

Hát nálunk pont fordított a helyzet! Eleinte szinte észre sem lehetett venni, hogy baba van a háznál, éltünk mint hal a vízben! max 1x ébredt éjszaka. Aztán úgy kb. 5. hónaposan elkezdett többször ébredni, ez azóta is tart... Lehet éhes szegény, nem elég már neki csak az anyatej, de mást nem nagyon akar enni, főleg amióta beteg volt...
Na de még állom a sarat, egyszer majd csak alszok én is egy egész éjszakát! :)

Kép
 
 


Sziasztok!

Szép napot mindenkinek!

Mumuska: nagyon jó helyen laktok, nekem nagyon tetszik Veszprém és környéke, pláne a Balaton is nagyon közel van!

Lida v.: kitartást az ébredős éjszakákhoz, reméljük nem tart sokáig!

Nálunk az első 1-2 hónapban sokszor elég kaotikus volt a helyzet, voltak napok, amikor evett-aludt, és volt, amikor napközben csak 10-20 percekre aludt el. Akkor éjszakánként 2-3 alkalommal kért enni.
Most már szerencsére elég jól kiszámítható a napirendje: nappal délelőtt alszik 1-2 órát, délután 1 órát (általában akkor levegőztetem). Este 7-8 körül fürdetjük, utána még 1x eszik, majd el is alszik. Hajnalban még 1x kér még szopit, reggel 6-7 körül ébred, akkor jókat "csicsereg". Néha van, hogy éjfél körül eszik utoljára, akkor viszont legközelebb reggel eszik-vagyis általában minden éjjel van 6-7 összefüggő alvással töltött órája.

Tegnap este voltunk barátoknál egy szülinapi beszélgetős bulin, Timikét is vittük magunkkal. Előszőr eléggé megijedt a sok idegentől és sokat sírt-rájöttünk, hogy valószínűleg az is betett, hogy pont este 6 óra volt akkor, és olyankor itthon is nyűgösebb. Az egyik szobában megszoptattam, utána szépen elaludt, majd 1 órát ébren volt, de akkor már békésen nézelődött, mosolygott :D ! Mindenki mondta, hogy milyen szerencsések vagyunk, hogy ilyen békés természetű :D!

Minden jót, további kellemes hétvégét kívánok Mindenkinek!

Viki
Kép[[/url]
 
 


Hello csajok!
Öszintén szólva én is szeretnék már nagyon egyhuzamban aludni 7-8órát! Terhesség alatt se tudtam normálisan aludni, óránként mentem pisilni, a vége felé meg már nem kaptam normálisan levegőt, az allergiám százszorosan jött ki!
Lenne pár kérdésem ( igazábol több száz) hozzátok!
1. Ti hogy álltok a tv-vel? Mármint hagyjátok a bébit tv-t nézni? Nálunk esténként megy a tv és Bonit nagyon érdekli, gondolom mert szines, mozog, villog. Fura ízlése van a csajnak, ha meglátja a Horaciot (Helyszinelök) vagy Gordon Ramsley (lehet rosszul irtam) azonnal elkezd magyarázni nekik hangosan! Persze nem nézi órák hosszat, meg nem 20centiről! Ettől nem romlik el a szeme?
2. Nagyon mohon eszik. Idönként félrenyel, és szegény majdnem hogy csak fuldoklik. Nekem meg megáll a szívem! Mit csináljak vele? Rögtön felültetem, megütögetem a hátát, kiköhögi magát aztán mintha mi se történt volna követeli a cicit vissza. Hogy vegyem rá hogy lassaban egyen?
Vendég
 


Még egy kérdés mára! Milyen oltást kap 4hónaposan a baba? Boni eddig kettőt kapott, a kötelezöeket, holnap viszem a védőnőhöz 4hós lejelentkezésre, de szurit nem kap! Mondjuk a mi dokink vállaltan védöoltás-ellenző, csak a kötelezöeket ajánlja.A Prevenal az mi ellen van?
Vendég
 


Sziasztok!

Úgy úúúúúútááááálom már ezt a telet(itt most éppen szakad a hó!) :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: !
(Lehet, hogy a tesót valamelyik tavaszra tervezzük :wink:)

Mumuska a válaszok:
1. Szülés óta jóval kevesebbet nézzük a tv-t, mint előtte (azaz vannak napok, amikor egyáltalán be se kapcsoljuk, pl. mi a hírekről a rádión vagy a neten keresztül értesülünk). Amikor nézzük, akkor Timike is eléggé érdeklődik, igaz ő nem "magyaráz", hanem tátott szájjal nézi a műsort. Arra már rájöttem, hogy szoptatás közben nem jó tv-t nézni, mert azzal elterelődik a figyelme és nem eszik rendesen. Szerintem, ha a baba nem nézi közelről és órák hosszat a tv-t, akkor nem lesz baj a szemével, és jobb, ha a tv mellett valamilyen lámpa is ég (akkor nem csak az az éles, villogó fény van).

2. Erre a kérdésre nehéz válaszolni, én is ugyanígy voltam Timikével, főleg az első 2-3 hónapban. Nem tudtam mást csinálni, csak mondogattam neki, hogy: "lassan, lassan!" Ha köhögött, én is felültettem, illetve a vállamra vettem, mintha büfiztetném, és akkor rendeződött a helyzet. Ha nem vártam meg, hogy teljesen "kiéhezzen" akkor kevésbbé volt mohó-ez nagyon nehéz volt, mert sokszor már 2 órával etetés után farkaséhes volt újra.

3. A 4 hónapos kötelező védőoltás 5 komponensű: Di-Per-Te-Polio-ActHib
Di=diftéria, Per=szamárköhögés, Te=tetanusz, Polio=gyermekbénulás(régen ez ellen voltak a Sabin cseppek), ActHib=Haemophilus influenzae baktérium ellen-ez a baktérium okozhat torokgyulladást, gégefőgyulladást (sokszor halálos lehet!) illetve agyhártyagyulladást.
A Prevenar nem kötelező, az Pneumococcus baktérium (Streptococcus pneumoniae) ellen van-ez a baktérium középfülgyulladást, tüdőgyulladást és agyhártyagyulladást is okozhat. Maga az oltás beadáskor csíp, azt nehezebben bírják a babák.

Hű jó hosszú lettem, remélem tudtam segíteni :) !

Minden jót, szép estét Mindenkinek :D!

Viki
Kép[[/url]
 
 


Sziasztok!

Minden Anyukának és Picilánynak nagyon boldog Nőnapot kívánunk :) :) :) :) :) !

Viki
Kép[[/url]
 
 


Sziasztok!

Mi is sokkal kevesebbet tv-zünk amióta van a Pici, de néha kimondottan hasznosnak tűnik. Amikor ebben a hidegben fel kell öltöztetni, mire végzünk kiakad, így ezt úgy oldom meg néha, hogy közben bekapcsolom a tv-t és azt tátott szájjal nézi. Szerintem sem lesz tőle semmi baja. Mindenesetre már nagyon várjuk, hogy kitavaszodjon, és ne kelljen többet overált ráadni!

Ami a szopis kérdést illeti, nem nagyon tudok tanácsot adni, mert nálunk csak ritkán fordult elő hogy félre nyelt Bence babu. Ilyenkor "megsértődött" és nem akart tovább szopni! Még akkor sem ha éppen hogy csak elkezdte a szopizást.

Ma egyébként Bence egész nap jó kedvű volt, úgy tűnik a foga sem kínozza, pedig néztem, még nem törte át az ínyét. A porszívózás és felmosás annyira lázba hozta, hogy sikongatott örömében. Napközben 2x aludt 1,5 órát, ez is csoda számba megy az utóbbi időben, ugyanis általában csak 2x 45 percet szokott. Reméljük ez holnap is így lesz!

Lenne egy kérdésem hozzátok! Chamomillát hol lehet venni? Gyógyszertárban? Nálunk ugyanis nem lehet ilyesmit kapni. Azt hallottam, hogy különböző fogzási tünetre különböző bogyót kell szedni, honnan tudjam melyiket? Vagy a Chamomilla mindenféleképpen jó? Ti próbáltátok? Jó lenne, ha könnyebben átvészelné a többi fogacska jövetelét...

Jó éjt mindenkinek!

Lida

Kép
 
 


Sziasztok!

A tv-t már 1-2 alkalommal mi is bevetettük, mint végső "fegyvert" a nyűgösködés ellen és tényleg használt nálunk is. Porszívózás mellett meg jó nagyokat szokott aludni.

Sajnos homeopátiában nem vagyok annyira tájékozott, úgyhogy nem tudok más szert. A chamomilláról én is itt a fórumon olvastam, hogy az jó. Szerintem lehet gyógyszertárban kapni. Tavaly anyósomék a kutyának vettek homeopátiás szert a gyógyszertárban (prosztatamegnagyobbodása volt-sajnos már elég idős szegény, 13 éves).

Képzeljétek, ma adtam Timikének 1-2 kiskanál frissen préselt almalevet :) ! Az első kanál ízlett neki, nem győzte nyalogatni a kanalat, közben nevetett :lol:! A másodiknál már egy kicsit fintorgott, úgyhogy szerintem mára egyelőre elég volt neki ennyi. Talán nem lesz olyan finnyás (remélem legalábbis annyira nem, mint az anyja volt :oops: ), a K vitamint is gond nélkül lenyeli, pedig annak förtelmes íze van.
Ma szerencsére nekünk is elég jó kedvünk van (csak el ne kiabáljam :wink: )!

Minden jót, további szép napot (vagy már inkább estét)!

Viki
Kép[[/url]
 
 


Sziasztok!
Köszi a válaszokat!
Az oltással kapcsolatban még egy kérdés! Mi ellen oltatjátok be a babátokat a kötelezön kívül? A Pneumococcus ellenit én is beadatom, de nekem azt javasolta a dokinéni, hogy azzal várjunk 1 éves koráig! Még a kullancs ellenit akarjuk később, mert itt a környékünkön elég sok ilyen dög van!
Homeopatiaba én sem vagyok jártas, bár jo dolognak tartom!
Mennem kell, Boni ma nagyon nyügös , valószinű esni fog a hó, azt érzi!
Vendég
 


Sziasztok!

Védőoltás: a Prevenaron kívűl még egyelőre nem gondoltam más nem kötelező védőoltásra, bár a kullancs elleni nekünk is megfontolandó (erdő mellett lakunk, sokszor a kutyából is tömegével lehet kiszedni a kullancsokat)-de azt én is mindenféleképpen nagyobb korában gondoltam.

Hú, ma van pont egy éve, hogy pozitív lett a terhességi tesztem :D :D :D :D ! Megint csak azt tudom mondani, hogy rohan az idő!

Timike ma egész "jókislány" volt, csak holnap nehogy meglegyen ennek a böjtje a szeles, havas időben (ráadásul akkor a sétálás megint ugrik valószínűleg :( ).

Jó éjt Mindenkinek :) !

Viki
Kép[
 
 


Sziasztok!

Hát jól megéreztem ezt a mai napot :twisted:, pedig szuper éjszakánk volt: Timike este 1/2 9-től hajnali 5-ig húzta a lóbőrt,utána az ébredésnél se volt gond: vígan gagyogott, nevetgélt. De 11-től egészen 1/2 4-ig előadta a Nyugati Nyűgös Nyanyát: egyfolytában nyafogott, ha kikerültem az 1 m-es köréből, már azonnal sírt. Pedig én gondoltam, kihasználom a rossz időt és takarítok egy kicsit. Végül sikerült megoldanom úgy, hogy a baba végig a közelemben volt a hordozóban. Aztán 1/2 4-kor végre sikerült megnyugtatnom. Ja és persze itt folyamatosan szakad különféle halmazállapotú csapadék :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:, úgyhogy a mai sétának lőttek (szerintem ezt is hiányolja).

Remélem Ti jobban bírjátok a tél remélhetéleg tényleg utolsó támadását!

Na megyek, mert felébredt!

További szép(szebb) napot Mindenkinek!

Viki
Kép[ [/url]
 
 


Ja még a védőoltással kapcsolatban: majd ha aktuális lesz, valszeg beadatom a HPV elleni védőoltást is, de addig még van több, mint 10 év.

Már régebben is akartam kérdezni (ha nem gond): Nektek milyen volt a szülés? Timike természetes úton 5.5 óra alatt megszületett (fájdalomcsillapításra nem is volt idő). Fájdalmas, de ugyanakkor szép élmény volt!

Na eldugulok, most már Ti jöttök :wink: !

Minden jót mégegyszer:
Viki

Kép[[/url]
 
 


Sziasztok!

Bennem a szülés teljesen pozitív élményként maradt meg, bár korántsem volt zökkenőmentes és rövid sem mint Vikinek. Fáldalomcsillapításra bőven volt idő! :)

Túlhordtam a babut, a 8. napon megindították. Semmi nem történt, hazamentem, szóval kész voltam!! :( 2 napra rá megint indították reggel 7-kor, este 8-kor született meg a Manó! Közben voltak olyan kevésbe bátorító dolgok is mint pl., hogy a szülésznők ott dünnyögtek a fejem felett miközben már egy jó ideje 3 perces fájásaim voltak, hogy mennyire fent van még a baba, ennek a nőnek még nem is kellene szülnie, nagyon soká lesz még amíg megszül stb... Szerencsére a dokim tök rendes, tartotta bennem a lelket.

Valahol azt olvastam, hogy a szülést ne úgy éljük meg mint valamit ami nagyon fáj, hanem mint egy csodálatos eseményt, amelyben minden fájás közelebb visz a kisbabámhoz! Én egész végig erre gondoltam, és nekem ez tenyleg segített!! És az a pillanat amikor megszületett és odaadták nekem, ... hát ezért bármit kibírtam volna! :D Persze könnyű így utólag ezt mondani, mi?

Ami a védőoltásokat illeti, nálunk most egy ideig nyugi van, 1 éves kora után kapjuk a következőt, vagy mégsem, ugyanis Bence allergiás a tojásra (csak, hogy valamit tőlem is örököljön....), így elvileg ő nem kaphatja meg. Na, majd meglátjuk. Egyenlőre a fogakkal küszködünk. Erről jut eszembe, tegnap kibujt a 3. fogunk!! :)

Jó éjt mindenkinek!

Lida

Kép
 
 


Sziasztok!

Lida: 3.fogacska :D . Nálunk továbbra sincs egy sem, de már nagyon viszkethet Timikének az ínye, tegnap este az ínymasszírozót percekig rágcsálta, közben jókat dünnyögött hozzá-nagyon aranyos volt :D !
Nekünk még csak most lesz (kedden) a 4 hónapos védőoltás, mert a gyermekorvos szabin volt a héten.

Szülés: nekem is az volt a legszebb és legmeghatározóbb élmény, amikor végre 1.5 órája tartó kitolási szak után (az volt a legnehezebb, a vajúdás volt elég gyors) Timike "kicsusszant" és a hasamra tették. Egyébként majdnem császár lett a vége, mert a fej nehezen illeszkedett be. Egyszer nekem is összesúgtak a fejem felett: "Ez magas egyenes állás!"-persze ekkor rögtön eszembe jutott, hogy amiatt sokszor császároznak. Végül mégis sikerült a műtétet megúsznom, de ahhoz bal- majd jobboldalt fekve nyomás nélkül ki kellett bírnom 3-3 tolófájást-na az volt nagyon rossz, akkor iszonyatos hányingerem is volt :? -de megérte! :D

Ti hogy töltitek a hosszú hétvégét? Mi nem terveztünk különösebb programot, remélem Anyukám jön holnap (messze lakik, havonta csak 1x látom, és amilyen anyás vagyok, ez nagyon kevés, úgy tud hiányozni :cry: :cry:). Szeretnénk már nagyokat sétálni, ha az idő végre már engedi :evil: .

Minden jót, jó hétvégét Mindenkinek :D!

Viki
Kép[[/url]
 
 


Sziasztok!
Elegem van a télből!! Tavaszt akarok!! Meleget, napfényt és, hogy ne kelljen 6 réteg ruha! Boni nagyon nyügös, nem is alszik rendesen ha esik a hó, meg ha hidegfront van!
mi ott tartunk, hogy megpróbál mindent megfogni (elég kezdetlegesen) és ha megvan tuszkolja be a szájába. Legyen az csörgő, ruhapelus vagy éppen az apja feje! A nyála ömlik folyamatosan, de fog-kezdeményt még most sem látok!

Szülés: én nem úsztam meg a császármetszést! 10.-re voltam kiírva, 12.-én kaptam oxitocint, kezdtem görcsölni de nem tágultam, viszont Boni szívhangja lassult! Még vártak kicsit, hátha sikerül simán megszülni, de egyre rosszabb lett a szívhangja. Aztán a dokim megvizsgált 15×-re és mondta, hogy még kb15-20órát vajúdhatok mire kitágulok,a baba meg egyre szarabbul van, ugyhogy nem kockáztatunk, azonnali császár! Olyan gyorsan történt minden, megijedni se volt időm, csak felhívtam a párom gyorsan, hogy jöjjön azonnal!
Szegény Boni már nagyon rosszul érezte magát ott bent, zöld volt a magzatvíz! Ahogy kikapták, rögtön kimosták a gyomrát kétszer! De szerencsére jol van , nem lett semmi baja, csak kellemetlenül indult neki ez a kinti élet! Én a mütét után 1,5-2 napig nagyon szarul voltam, fájt mindenem, nem bírtam mozogni, majdnem belehaltam egy tüsszentésbe! De elmult a fájdalom, maradt egy hegem meg egy gyönyörű egészséges bébim! A rossz emlékek meg majd idővel törlődnek, állitólag!

Jó hétvégét!
Vendég
 


Sziasztok!

Mumuska: örülök, hogy Bonival végül minden rendben volt és van a körülmények ellenére. Én is úgy hallottam, hogy a rossz emlékek idővel elhalványulnak:).

Nektek hogy telt a hosszú hétvégétek? Remélem jobban, mint nekünk :( ! Szerencsére nem Timikével volt a gond, ő nagyon jól viselkedett a nagy szél ellenére. Múlt éjszaka 9 órát végigaludt, már nagyon "nagylány" :D ! Mi nem voltunk sehol, leginkább azon buktam ki, hogy szegény Anyukámmal nem tudtunk találkozni, ugyanis begyulladt a foga :evil: . Úgyhogy holnapi programja:szájsebészet :( . Jut eszembe: nekünk meg a 4 hónapos védőoltás!

De állítólag végre a héten jön a tavasz :) :) :) ! Na akkor majd nyakunkba vesszük a környéket!

Egy kérdés: a Ti babáitok mennyire félnek az idegenektől? Két napja párom rokonai jöttek meglátogatni minket (4-en voltak), és amikor Timikéhez közelítettek, keservesen sírni kezdett. Szerencsére könnyen lenyugodott, de csak a mi (értem ezalatt: párom, anyósom és én) kezünkben volt hajlandó megmaradni. Úgy vettem észre, hogy kb. 1-2 hete viszonyul így a környezethez, előtte annyira nem zavarta, ha sokan voltak körülötte.

Minden jót, jó éjszakát :) !
Viki
Kép[[/url]
 
 


Üdv!
Remélem is , hogy a héten megérkezik végre a tavasz! Már ránk fér némi napsütés!
Mi most is mint általában a legtöbb hétvégén, a nagyszülőknél (egyik nap az egyik , másik nap a másik maminál)voltunk ebédelni. +meglátogatunk egy ismerös párt.
Boni nem fél az idegenektől, bár nem mindenki kezében marad meg! Neki a lényeg, hogy ha idegen helyen van , vagy az apja, vagy én a közelében legyünk! Egyre jobban bírja a kimozdulásokat, pl tök jól elvan a boltban ha bele tesszük az autos üléssel együtt a bevásárlokocsiba. Elnézeget, vigyorog mindenkire, de persze az ő türelme is véges!

Megint van kérdésem! Ti szedtek vagy szedtetek valamilyen vitamint szoptatás alatt? Ha igen mit és meddig?
Én Elevitet szedtem a terhességem alatt, és azt javasolták, hogy szedjem szoptatás alatt is. Mondjuk nem előirás szerint szedtem, hanem joval kevesebbet, plusz nekem vasat is kellet szednem elég sokat. Viszont most elfogyott az Elevitem és öszinté szólva nem akarok már többet venni: Mit gondoltok, nem elég hogy eszek egy csomo zöldséget-gyümölcsöt?
Vendég
 


Sziasztok!

Mumuska: én ugyanígy vagyok, még nekem is maradt a szülés után Elevitem, amikor eszembe jut veszek be belőle (hetente átlag 2-3 alkalommal). Szerintem ha teljesen rendben az egészséged, és van bőven tejed, elég a bő zöldség- és gyümölcsfogyasztás. Az Elevitet meg elég akkor újra elkezdeni, ha indul a "tesóproject".

Szerencsére úgy vettem észre, Timike is csak legelőszőr fél az idegenektől, utána hamar "feloldódik". Ma megkapta a 4 hónapos védőoltást, a Prevenar után eléggé sírt, de ahogy a doktornő kikerült a "látószögéből", egyből megvígasztalódott. Remélem nem lesz most sem lázas.

Jó éjt mindenkinek!

Viki

Kép[
 
 


Sziasztok!

Ami a vitaminokat illeti, én a terhességem alatt a Centrumtól szedtem a Materna-t. Szoptatás alatt is szedem, de csak amikor eszembe jut, nem tartom úgy számon mint szülés előtt!. Mumuska, szerintem is elég ha sok gyümölcsöt és zöldséget fogyasztasz, ne aggódj! :)

Az idegenektől nem mondhatnám, hogy fél Bence, inkább olyan óvatos velük! Igazából nehéz megmondani, mert benne vagyunk a szeparációs félelem korszakában is amikor is anya nem mehet ki a látótávolságból! Ha úgy adódik, hogy valaki ismeretlen kézbevenné, van hogy elvan vele egy ideig, de aztán már nyújtja is a kezét felém. Na de olyan is megesett már, hogy hosszú idő után eljött hozzám a barátnőm és ahogy meglátta nyújtotta neki a kezeit, hogy vegye fel, pedig tuti nem ismerte fel!! :D

Akartam kérdezni, ti terveztek nyáron elutazni valahova a babával? Mi szeretnénk, de nem tudom túl bátor vállalkozás lenne-e? Nálam sajnos az a helyzet, hogy június 1-én vissza kell mennem dolgozni, mert nálunk csak 1 év a szülési szabadság, szóval még májusban kellene megejteni a dolgot, akkor meg még nincs "tengerre való idő". Hát nem tudom. Vagy még nem gondolkodtatok ezen? Kár, hogy nálunk nem 2 év a szülési szabadság... :( Annyira élvezem a anyaságot, maradnák még itthon vele! Persze amikor hajnali 5kor úgy dönt, hogy ő már bizony kialudta magát, játszunk!, akkor nem vagyok ennyire elragadtatva. :?

Ja, és csak hogy "dicsekedjek", kijött a 4. fogunk is végre, most már megkönnyebbülhetünk talán! :D Az éjszaka már jobban telt, reméljük igy is marad!!

Jó éjt mindenkinek,


Lida

Kép
 
 


Üdv!
Jelentem Veszprémbe ma megérkezett a tavasz! Bonci is teljesen átállt a jó idöre, 2 órája alszik, ilyen nem mostanában volt! Az utóbbi napokban napi 3×30 perceket aludt napközben! Megyünk is ma egy jó nagyot sétálni! Optimistán ( hogy korán jön a nyár!) már tegnap vettem neki többek között egy buggyos, farmer rövid gatyát, remélem minél előbb ráadhatom!
Lida ti hol laktok? Ha letelt az egy év teljes munkaidőbe mész vissza, vagy részmunkaidőbe? Mi még 3 évig lehetünk itthon, de valószinű, hogy 2 év múlva visszamegyek rész munkaidőbe dolgozni ha lehet. Bár addig még sok minden változhat, majd meglátjuk!
Nyaralás: mi is gondolkodunk, hogy idén menjünk-e valahová. Boni nyáron 7-8 hónapos lesz, nem tudom mennyire birja majd az utazást.
Tengerparti nyaralást csak jövőre tervezünk, akkor is kocsival ide aránylag közel Horvátországba. Már alig várom!Idén valószinű belföldön megyünk ide-oda, kirándulni, föleg ide a közelbe, meg persze a Balatonra!
Vendég
 


+ Van valami tippetek arra, hogy a legkönnyebb megtanitani kanállal enni, meg pohárból inni a babákat? Megmutatták a kórházban hogy kell megitatni pohárból, ott ment is, tök ügyesen ivott pár kortyot, de most hiába probálkozok, kiköpi! Ugyanigy a kanállal se megy! Sima babavízet próbálok neki adni, de a nyelvével kilöködi a szájából! Ha egy korty az 5-ből véletlenül lemegy akkor meg fintorog, nem tetszik neki! Nem ízlik neki vajon? Vagy nem jól csinálom?
Mondjuk a cumisüveget még nem próbáltuk, azzal kéne kezdeni?!
Attol félek, hogy ha megszokja a cumisüveget, nem fogadja már el a cicit! (Egy ismerös igy járt!)
Nektek mi a tapasztalatok?

Vendég
 


Sziasztok :D !

Háromszoros hurrá a Napnak! Hip-hip hurrá! Hip-hip hurrá! Hip-hip hurrá :D ! Ma már mi is sétáltunk egy nagyot, és még délután elmegyünk egy körre! Timike is olyan vidám ma (csak nehogy elkiabáljam), pedig tegnap szegénynek este hőemelkedése volt (37.5) az oltás után egy nappal, de éjjel már jól aludt, sőt hajnalban nevetve ébredt

:D !

Nyaralás: még nem tudjuk mi lesz nyáron, de a Balcsira biztos lemegyünk. Külföld még nekünk sem lesz az idén. Lehet (legalábbis remélem), hogy építkezési munkálatok is lesznek nálunk, úgyhogy még elég bizonytalan a helyzet.

Munka: ha lehet, akkor szeretnék itthon maradni, amíg 3 éves lesz, de az még elég messze van addig tényleg sok víz lefolyik a Dunán (még az is lehet, hogy közben a tesó is jön :wink: ).

Cumisüveg illetve pohár téma: nekem sajnos nincs tapasztalatom, Timike még szinte csak cicizett. 1-2 alkalommal már adtam neki babavizet cumisüvegből előszőr nem fogadta el, legközelebb már ivott így néhány kortyot-egyébként a vízért ő sem rajong. Pohárral még nem is próbálkoztam, kanállal a K vitamint és azt a kis almalevet adtam neki, amikor"kostoltattam". Akkor egész jól "evett" kanálból, bár az almalevet volt, hogy kiköpte. Lehetséges, hogy Boni tényleg az íze miatt nem fogadja el a vízet. Mi majd a csőrös poharat szeretnénk kipróbálni.

További szép napot Nektek :D!

Viki
Kép[[/url]
 
 


Sziasztok!

Mi Szabadkán élünk, Vajdaságban, Szegedhet relatív közel. Én is reménykedek abban, hogy rész munkaidőben tudnék visszamenni dolgozni, de sajnos tudom, hogy a főnökön ebbe nem megy bele... Törvényileg lehetne, de hát privát cégnél dolgozok, ahol a főnök diktál... :( Egyébként szeretem a munkahelyemet, jó ott dolgozni, 15:15re már itthon is vagyok (ha nem kell túlórázni :( ), meg hát jó, hogy van saját keresetem is, csak hát olyan jó itthon babázni, látni ahogy fejlődik meg minden.

Majd meglátjátok, eddig is fejlődött a babátok, de nem sokára begyorsul minden, nálunk a 6. hónap után, de főleg mostanában szinte napról napra tud valami újat, nem győzök ámulni! Nem szeretnék lemaradni az első lépéseiről, az első szavakról stb... na jól van nem panaszkodok tovább! :)

Az időjárásra visszatérve, ma mi is kihasználtuk a jó időt! Voltunk a játszótéren ahol végre kipróbáltuk a bébihintát! Bence nagyon élvezte! Az ősszel is jártunk ott, de akkor még csak nézte a gyerekeket, mert hogy nem tudott még ülni. Azután meg vettünk pattogatott kukoricát, és megetettük a galambokat a téren! Remélem most már marad a tavasz!!

Szép napot mindenkinek!!

Lida

Kép
 
 


Sziasztok!

Csatlakozhatok még hozzátok?
Van egy örökmozgó 7 hónapos kisfiam. Nemrég kezdett el enni (eddig csak anyatejet fogadott el), és eléggé bele is jött :D Azóta úgy érzem tripla nehéz lett :lol: Fogacskánk még nincs, és imádunk kirándulni.

Szép napot mindenkinek!
Nóri

Kép


Kép
 
 


Sziasztok!

Mai napunk röviden: SÉTA, SÉTA, SÉTA :lol::lol::lol:
Timike új produkciója: félülő helyzetből felhúzta magát teljesen ülő helyzetbe, de még elég rövid ideig tartotta meg magát.

Szia Nóri, Téged is üdvözöllek a topikban!
Te mivel kezdted a hozzátáplálást?

További szép estét mindenkinek!
Viki
Kép[[/url]
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: