Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Szerencsére tegnap eszünkbe jutott a ventillátort beüzemelni és Timike ismét jól aludt :D ! Tegnap este ráadásul elmentünk párommal altatás után vacsorázni (ez volt szülés óta az első nagyobb kiruccanásunk kettesben), addig Timikére párom anyukája vigyázott. Éjfélre értünk haza, Timike addig aludt békésen :D, majd pont enni kért, de utána legközelebb már csak reggel ébredt fel újra.

Ma délután pedig megvolt az első strandolásunk, elmentünk a dorogi tóhoz (közismertebb nevén a "Pala"). Persze Timikét még nem vittük be a vízbe. Végre 1.5 év után úszhattam egy jót :D :D :D -tavaly nyáron ugyanis előzetes vérezgetés illetve fenyegető vetélés miatt az úszás elmaradt. Timike jól érezte magát, békésen eljátszott, előszeretettel játszott a majdnem teli ásványvízes palackkal :lol: .

Remélem mindenkinek legalább ilyen jól telt a hétvégéje!

Minden jót, jó éjt: Viki

Kép
 
 


Sziasztok!

Nálunk változatlanol az éjszakák, Bonci nagyon sokszor felkel! Biztos a nagy meleg is zavarja, sajnos a két kis szobába nagyon fülledt meleg van éjjel hiába nyitjuk ki az ablakot.
Ma voltunk védönőnél és azt mondta, probáljak meg adni neki este egy kis plusz kaját, hátha éhes és azért kel fel sokszor! Holnap megyek receptért, irnak fel valami tej kiegészitő tápszert gondolom. Kicsit idegenkedek tőle, de hátha tényleg kevés már neki az anyatej! Plusz én már nagyon sok mindent megadnék egy kiados alvásért!
:oops:

Boni pasizik! Imádja a kisgyerekeket, föleg a fiukat! Ma is produkálta magát egy kis srácnak a védönőnél, kiáltozott neki, majdnem kiugrott a kezemből. A pasi meg kacsingatott neki meg villogtatta a 3 szem fogát! Aranyosak voltak! Mondtam apának kösse fel a gatyát, mert Bonci imádni fogja a pasikat!

Na fel is kelt megyek
jó éjt!
Vendég
 


Sziasztok!

Viktim! Gratulalok a kozos vacsorahoz! Kell naha egy ici- pici szabadsag!

Mumuska! Sajnalom, hogy kiegeszitest kell adnod, de hatha akkor javulnak az ejszakaitok!


Azt szeretnem kerdezni toled Viktim, hogy Timike most hany kilo es hany kiloval szuletett, mert a vedono szerint nem viszi tulzasba a lanyom a hizast!!! :cry: O 2950 grammal szuletett es most 6950 gramm :roll: De amilyen orokmozgo meg azon is csodalkozok, hogy ennyit is hizik.

Szep napot nektek ma is!

 
 

 
 

Sziasztok!

Mumuska: remélem, hogy a kiegészítés mellett már tényleg jobban fog Boni aludni. A lényeg, hogy 6 hónapos koráig elég volt neki az anyatej, onnantól már általában szükséges a hozzátáplálás valamilyen formában (bár van olyan ismerősöm, akinek a lánya 8 hónapos korig semmi mást nem fogadott el az anyatejen kívűl, de volt elég).
Pasizás: nálunk Timike kék szemeit dícséri mindenki, a strandon pedig szószerint szemezett 2 fiúval-de ők kb. 20-25 évesek lehettek :lol: :lol: :lol:-mondtam is neki: "Azért ez már nagy korkülönbség lenne."

Ole85: Timike 3200 gr-mal született, most 7900 gr, az első 3-4 hónapban havonta 1 kg-t felszedett, én már attól féltem, hogy elhízik :). Szerintem a 6950 gr nem kevés, pláne ha Vivi örökmozgó, hiszen a babák 6 hónapos korukra általában megduplázzák, 1 éves korukra meg megtriplázzák a születési súlyukat- de ez szigorúan csak az átlag, a kisebb eltérések még nem kórosak. Tehát eszerint 6 hónapos korában 2950 gr-mal született baba súlya kb. 6 kg, ilyenkor havonta általában 350-400 gr a súlygyarapodás, így a 6950 gr bőven jó :D !
A vacsora szuper volt, nagyon jól kikapcsolódtam, úgyhogy ezt rendszeresítjük, pláne, hogy Timikének is már egyre kiszámíthatóbb a napirendje.

Sziasztok, jó éjt Mindenkinek!

VikiKép
 
 


Sziasztok!

Viktim, de jó hogy eltudtatok szabadulni egy kicsit! Nekünk is jó lenne már egy közös vacsi kettesben, anélkül, hogy a babu felébredezne közben...

Ole85, ha megnyugtat, Bence az első hónapokban volt hogy több mint 1kg hízott, aztán úgy 7 hónapos korában megállt (akkoriban többször volt beteg is), 2 hónapig jóformán semmit sem hízott, teljes volt a pánik részemről, de a doki nem ette magát rajta. Mostanság meg odáig fejlődtem, hogy egyáltalán nem mérem. Ma voltunk ellenőrzésen a dokinéninél, Bence 75cm és 9 kg. Kicsit köhög, kaptunk valami gyógyszert.

A meleget mi is nagyon vártuk, de mi is nehezem viseljük. Bence is éjjel elég sokat forgolódik, van hogy elmászik néhány lépést, aztán hason landol, majd újra forgolódik. A mi ágyunkban jobbat alszik, ott ritkán ébred fel, nem tudom, a közelségünk nyugtatja-e meg, vagy valami más? Mindenesetre érdekes.

Megyek aludni végre én is, nektek is jó éjt!

Lida

Kép
 
 


Sziasztok!
Koszonom az informaciokat! Vivi soha nem volt nagy evo es nagy hizo.Elso honapban hizott csak egy kilot, utanna 800 grammot, azontul pedig fel kilokat csinalt havonta. Most pedig 200 gramm volt a gyarapodas. De ugye jottek a fogai, amikor harom napig nem volt hajlando anyatejen kivul semmit elfogadni, aztan ra egy hetre a haromnapos laz....olyan bagyadt volt a vegen, hogy alig evett.... Na de mondom tegnap magamnak, hogyha egy orat eszik is beletomom a kiszabott standard adagot! :oops: Mi lett a vege? Haromszor is bukott a tegnap, pedig nagyon ritkan fordul vele elo. Akkor meg mi ertelme megtomni???!!! Egyszeruen o ilyen, mi sem voltunk nagyok es most sem vagyunk azok ( en 159cm es 50 kilo, apa 172 cm es 68 kilo)valoszinu, hogy belole sem lesz hu de nagy lanyka! Raadasul meg egesz nap meg nem allna!

Kepzeljetek tegnap negykezlabra allt! Eddig csak hason kuszott, ugyhogy nagyon megorultem neki, amikor lattam.

Viktim! Timinek is kek szeme van??? :lol: Vivinek is, mint az apukajanak! Nalunk is mindig a szemet dicserik!

Mi most ketten vagyunk Vivivel! :cry: Apa elment hetfon Pecsre dolgozni es csak pentek este jon haza :cry: Eddig meg nem maradtunk igy egyedul ejszakara, mindig jott valaki, hogy ne legyunk egyedul! Dehat nem riaszthatunk mindig valakit, bar itt nincs is kit :roll: Nagyszulok meg nem utazhatnak 400 kilometert, ahanyszor van valami problema! :roll:

Na most jo hosszu voltam, el is koszonok toletek:
Kellemes napot mindenkinek!

 
 


Lida! Latom Vivi is olyan , mint Bence! Epp mi is most het honaposan torpantunk meg egy kicsit! A doktorneni nalunk sem mondott semmit , csak annyit, hogy ne felejtsuk el, hogy o egy kislany! Csak ugye vedonovel gyakrabban talalkozok, es ilyenkor kicsit mindig rosszul esik, hogy mar megint nem eleg...Ezt mar nem eloszor hallom tole.
Bence viszont nagyon nagy fiu mar, a ti peldatok utan mar nem is izgulok!

 
 


Sziasztok!

Ole85, helyesbbítek: Timike már 8040 gr, úgyhogy nálunk megtorpanásról szó sincs :D, dehát szereti a hasát a kis drágám. Pedig ő is eléggé bukós, most is etetés után nyomban játszani akart és a nagy kúszás-mászást követően jó nagyot bukott-ez már nem egyszer fordult elő, főleg amióta mozgékonyabb. Különben is, mégegyszer mondom, nem vagyunk egyformák :D !
Sajnálom, hogy a párodnak el kellett menni pár napra, kitartást Nektek péntekig!
Szemszín: ez nálunk érdekes, mialatt terhes voltam, meg voltam arról győződve, hogy Timikének zöld szeme lesz, hiszen Norbinak és nekem is zöld szemünk van. De Timike a szemszínt a nagymamáktól örökölte, anyáink ugyanis kékszeműek.

Dicskedhetek??? Képzeljétek Timike ma felállt a kiságyban! Épp kimentem kezet mosni, és mire visszaértem, már állt, és épp az ágy szélét "harapdálta! Nagyon jó volt látni, most 1.5 hónap alatt nagyon sokat fejlődött

:D!

Na megyek, mert Timike eszi a zipp-záromat :lol: :lol: :lol:!

Sziasztok, további szép estét!
Viki


Kép
 
 


Sziasztok!
Viktim! Gratulalok Timibabanak :D :D :D Nagyon ugyes kislany!

Jo ejszakat mindenkinek!

 
 


Sziasztok!

Ole85: köszönöm szépen a gratulációt :D! Természetesen én is gratulálok Vivinek a négykézlábra álláshoz (elnézést, az előző hsz-ból ez kimaradt :oops: )!

Jó éjt Mindenkinek!

VikiKép
 
 


Sziasztok!

Timike tényleg ügyes és szépen gyarapodik! Bonci is hízik rendesen ő most 7,4 kg, éppen elég cipelni a seggét, főleg hogy mi a negyediken lakunk, lift nincs. Naponta minimum kétszer de inkább háromszor fel meg lecipelem, felér egy edzéssel már most, mi lesz még fél éy mulva!

Ma van a tápszer próba! Tegnap adtam neki kostolót délelött, ma meg vacsira kapott egy kis adagot! Ízlik neki, én is megkostoltam nincs rossz íze. Nem tudom megoldja-e az éjszakáinkat egy kis plusz kaja?! Kb egy órája aludt el ( persze cicin) és azota már kétszer felébredt! Nem túl biztató!

Az egyik ismerösünknek most születtek ikrei, két fiú! Belegondoltam, hogy ha nekem most lenne még egy Boncim aki ilyen rossz alvó, lehet megörülnék! Egyszerre két baba hüha, bár biztos belejön az ember, meg kialakul valami rendszer, sorrend, de azért kemény lehet! Legalábbis én most úgy érzem , hogy bőven elég egy Boni nekünk! :oops:

Na megyek megnézem a lánykát, mert megint felkelt!
Vendég
 


Sziasztok!

Viktim! Nincs semmi baj! :D


Mumuska! Mi a harmadikon lakunk es persze nalunk sincs lift!!! Csak babakocsi tarolo van lennt! Hat jo kis edzes bizony! Foleg bevasarlas utan....na meg a kanikulaba...csupa viz voltam mult heten en is, mire felvonszoltam magunkat! :lol:
Tapszerre nem tudom mit mondjak! Hatha bejon! :lol: Nalunk egy idobe Vivi napi hatszor evett es kesz( ejszaka nem kelt fel), de miota kijottek a fogai, meg beteg is volt azota ejjel is felkel ketszer-haromszor is! Mondjuk az is lehet, hogy az en csajszim nem teazik meg, es vizet sem hajlando egyelore inni es lehet, hogy ebbe a melegbe inkabb a folyadek hianyzik neki, nem pedig a kaja es inni kel fel :roll: Hat naluk biztosat tudni nagyon nehez, csak talalgatni es probalkozni lehet!!! Mar nagyon varom, hogy el tudja mondani, hogy mi a baja : Anya ehes vagyok, szomjas vagyok, fazom, melegem van...

Ikrek: En mindig szerettem volna hogy ikreim legyenek,mert naiv fejjel ugy gondoltam, hogy tulesek a dolgon egyszerre. De most el sem tudom kepzelni, hogy hogy boldogulnek ket gyerkoccel!!! Neha meg ez az egy is sok bir lenni :oops:


Nyugodt ejszakat kivanok!

 
 


Sziasztok!

Remélem mindenkinek jól telt az éjszakája! Nekünk egész jó volt, Timike még 11-kor és hajnalban kért szopit. A délelőtti sétánkat sajnos elmosta az eső :( .

Iker téma: én ugyanúgy vagyok ezzel, mint ti, annak idején én is úgy gondoltam, hogy úgyis 2 gyermeket szeretnék, és így egyszerre meglenne a 2. De most már örülök én is, hogy egyszerre csak 1 baba van, egyrészt, mert ikrekkel már a terhesség is sokszor problémás, másrészt, pedig egy baba is épp eléggé lefoglalja az embert.

( Off: Apóssal torkig vagyok :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: )

Ole85: valószínű a nagy melegben tényleg szomjas volt Vivike, Timi is többször kéredzkedett a cicire akkor, pedig már ő kap vizet is).

Sziasztok, szép napot Mindenkinek!

VikiKép
 
 


Sziasztok!

Hat a mi setankat is elmosta! :cry: Esik reggel ota!

Viktim! Timike hogyan kapott ra a vizre? Vivi a nagy melegekben sem volt hajlando inni csak maximum 20-30 milit/nap. Probaltam teat is, hatha azt szeretni fogja, de az sem kell neki! Azert probalkozok, folyamatosan kinalgatom, de semmi javulas!

Nekem nagyon gyanus a fogacska, mert az ejjel is virrasztottunk 4-tol 6-ig es tegnap ejjel sem aludtam tul sokat! Raadasul az ejjel is felkelt 12-kor es 1 orakkor is! :roll:
Most epp a merleg sarkat ragja teljes erejebol! :?

Hal' Istennek sem apos, sem anyos nincs tul kozel.....egyelore :roll: Mert otthon kozvetlenul a szomszedba epitettunk :roll:


Szep napot! Sziasztok :D

 
 


Sziasztok!

Ole85: előszőr kanállal adtam Timikének vizet, mert cumisüvegből nem volt hajlandó elfogadni. Kanalazni viszont már régóta szeret, és most már szívesen iszik pohárból is (persze segítséggel). Egyébként ha nincs meleg,akkor ő sem iszik sokat, csak gyümölcsözés és főzelékezés közben és után. Teát még ő sem kapott, csak síma babavizet.

Apóssal kapcsolatban már lenyugodtam, most 2 napja én is elég "hisztis" és érzékeny vagyok, de tudom az okát: tegnap elkezdtem "ünnepelni" :?, a rendszeres szoptatás ellenére (igaz már csak 5-6x szoptatok egy nap).

Majd még jövök később, tovébbi szép napot:
VikiKép
 
 


Sziasztok!

Nem voltam 2 napot és ali győzöm olvasni az üzeneteket! Tegnap teljesen kidöglöttem, elaludtam az esti szopatás közben, nem volt erőm aztán már semmirre.

Én is gratulálok Timikének a felálláshoz, Vivinek pedig a négykézlábra álláshoz! :D

Az iker témával kapcsolatban nálam is hasonló a helyzet, bár mivel sajnos úgy tűnik "be kell érnem" 1 gyerekkel minden nehézség ellenére örültem volna ha egyszerre ketten jönnek. Férjem lassan 50 éves lesz, nagyon várta Bence babánkat, de nem szivesen "pelenkázna" már utánna... :? Hát ez van, de belenyugodtam, nem panaszkodom!

Ami a vizet illeti, én is először kanállal adtam Bencének, és neki annyira tetszett, vagy érdekes volt, nem tudom, hogy folyton inni akart. Aztán itattam pohárból és fél literes palackból, az is nagyon tetszett neki. Eleiben persze ment jócskán mellé is :D , de most már gond nélkül iszik. (persze nekem is fognom kell, egyedül nem tudja emelni). Most már elmúlt a "varázsa", nem sokszor kér inni, de azért én többször kínálgatom, 1-1 korty mindig lemegy neki.

Az éjszakáink változóak, tegnapelőtt csak 1-szer ébredt, de ma eddig már 2x. szóval nem túl rózsás a helyzetünk, de még bírom, csak néha kicsit zombi vagyok reggel a munkán...

Megyek is aludni, jó éjt mindenkinek!

Lida

Kép
 
 


Sziasztok!

Na jól eltűntünk 3 napra! Tegnap jó sűrű napunk volt, voltunk Dédike és Nagyi látogatóban. Timike végig jól viselkedett, bár Déditől előszőr megijedt, de utána már mosolygott rá többször is :). A nap végére jól elfáradtunk, Timike megint a hazafelé úton sírt egy kicsit, de legalább ma éjszaka jól aludt! Ma hála megint ennek az esős időnek (vagy a fogaknak?) eléggé nyűgös, most szerencsére el tudott aludni egy kicsit.

Mindenkinek szép estét!

Viki Kép
 
 


Sziasztok!

Hat Lanyok! Itt megint esik az eso! :cry: Ugyhogy a ma delelotti seta is elmaradt. :roll: Viszont a lanyom majdnem ket oraja alszik! :lol: Ez nalunk rendkivul ritka eset! Apa megint elutazott, de azt igerte, hogy megprobalja, hogy szerda este vegre hazajojjon! Remelem sikerul neki!

Viktim! Nektek jo mozgalmas hetvegetek volt! Mi itthon maradtunk, mivel apa csak egy napra jott haza hozzank, teveztunk, setaltunk es jatszottunk Vivivel!!! :D

Hetvegere mondja a jo idot, remelem vegre mi is kimoccanunk egy kicsit valahova! :roll:

Kellemes keddi napot!

 
 


Sziasztok!

Helyzetjelentés: itt is ESŐ, ESŐ, ESŐ, ESŐ...+SZÉL :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Timike ennek megfelelően nyűgösebb, de most épp jókedvű, mert az előbb sikerült 3/4 órát aludnia.

Ole85: kitartást szerda estig
:) ! Múlt héten 3 napig Norbi is "napköziotthonos" volt: reggel ment, este jött haza. Ha itthon van, nagyon jól eljátszik Timikével (mostmár 2 szerelme van :D ).

Már én is számolom a napokat, mennyi kell még a napsütésig! Addig is minden jót Nektek!

Megyek, mert Timike "tiltott övezetben van"!

VikiKép
 
 


Sziasztok!

Hu...de eltuntetek!!! Sehol nem tortenik semmi???

Na akkor meselek en egy kicsit... :D Jelentem, Vivi a heten attert a napi ket alvasra! :D Egyet alszik delelott , egyet pedig a delutan folyaman! Ez igy jobb is ,mert eddig haromszor aludt egy- egy felorat szinte, most pedig delelott alszik 1-1,5 orat, delutan pedig1,5-2 orat! 8) Az ejszakak viszont szornyuek! :cry: Szinte meg mindig orankent- ket orankent felebred! Rag is egesz nap egyre idegesebben, nyalazodik is rendesen...remelem hamar kibujnak mar azok a kis fogak! Mar olyan boldog voltam, hogy ataludta az ejszakakat, es most tessek!

Hazajott apa is, igy legalabb este nem vagyok egyedul Vivivel. A negykezlabolas egyre jobban megy es egyre gyakrabban probalgatja! Marmint Vivi es nem apa!

Mi mar megint itthon vagyunk, mert apanak be kellett menni delelott egy kicsit dolgozni, viszont delutan megyunk vasarolni!!! :wink: Nemreg epitettunk csaladi hazat es vegre eljutottunk odaig, hogy be kell rendezni a konyhamat....miota varok mar erre! :lol: Konyhabutor, haztartasi gepek, jarolap, festek, fuggony...ezt en rendezhetem be kenyem-kedvem szerint, apa nem szol bele( ez az egyetlen helyiseg, amibe apa nem szol be). Majd meselek, hogy milyen lett!

Tovabbi kellemes hetveget nektek is! Es remelem meseltek ti is!

 
 


Sziasztok!

Nem vesztünk el, csak valahogy a héten nem sikerült a gép elött töltenem 10 percnél többet!
Helyzet nálunk változatlan! Várjuk a nyarat! Mondjuk ma már aránylag jó idő van, de ez még nem az igazi!
Bonci megtanult kúszni! A nappaliba a földre leteszünk egy jó nagy takarót, (nehogy a parkettán felfázzon) és kedvére jön-megy rajta, ide gurul, oda gurul, valahogy mindig lekepeszt a takaroról! Élvezi ,hogy a parkettán kopog a játék. Most már simán elkúszik mindenhová, pl fotel alá, asztal alá.

Az alvás még mindig nehézkes. Napközben nincs gond, általában alszik délelőtt is, délután is, változó hogy mennyit de kb 1-1.5 órákat. Viszont éjjel szörnyű, 4-5× minimum, de van hogy többször is felkel! :evil:
Már mindent kibrobáltunk, hátha éhes- kapott tápszert, hátha fázik- betakartam duplán, hátha melege van- kitakartam, hátha szomjas-kapott vizet! semmi!!!
Most már csak abban bízunk, hogy elöbb-utóbb elnövi ezt a szokását!
Viszont olyan arcokat tud vágni, hogy majdnem megzabálom! Mindig produkál valami új grimaszt.
És egyre több minden eszik! Igazi kis vasgyuró a lányka! Nem kövér de olyan kis husos!

Na megyek felébredt!
Sziasztok
Vendég
 


Sziasztok!

Mi sem tüntünk el, csak ez a hét valahogy nem a miénk volt :( .... pár napja eléggé magam alatt voltam (szerencsére már csak voltam :) !) lelkileg-nem tudom, talán ez az állandó borongós idő, vagy a kialvatlanság tette, Timike ugyanis szintén gyakrabban kel éjszaka, 3 óránként cicizni akar, reggel meg már általában 6-1/2 7 felé felkel, amikor én még aludnék. Napközben elég változó, mennyit alszik, 2 napja ismét negatív alvásrekordot döntöttünk: mindössze délelőtt aludt kb. 1/4 órát, én meg pont aznap voltam a legjobban kipurcanva.

Ami újdonság történt: Timike már ezerrel gyakorolja a felállást, kapaszkodik mindenhová, belénk is. Reggelente olyan aranyos, már állva ébreszt, a kiságy peremébe kapaszkodva :lol:. Hanyatt feküdni már kifejezetten utál, néha már szinte ülve pelenkázom, illetve öltöztetem. Már egyre többet mesél, babanyelven "beszélget", nagyon aranyos! Fogaink száma továbbra is 0.

Ole85: jó vásárlást és lakberendezést kívánok Neked :) -én is szeretném már átélni :wink: !

Mindenki: hát igen, mostmár, hogy egyre jobban közlekednek babáink, már nő a térigényük, alaposan figyelni kell rájuk-sokszor ez a legfárasztóbb.
Éjszakákhoz kitartást, előbb-utóbb csak átalusszák a babák (remélem inkább előbb, mint utóbb :wink:)

Minden jót, jó éjszakát Mindenkinek!
VikiKép
 
 


Sziasztok!

Huh! En mar azt hittem, hogy Vivinek van valmi baja, hogy minden gyerek olyan jo es csak O ennyire nyugos! De latom nalatok sem jobb a helyzet :cry: Az ejszaka is ebredt 12-kor, fel 3-kor, haromnegyed negykor kapott cicit, 5-kor, fel 6-kor ujra cici es most aludt el ujra! O is reggel koran kel en meg sokszor olyan komas vagyok, hogy egyszeruen nem tudok felebredni :oops:

Mumuska! Gratulalok Boncinak a kuszashoz! Mostmar aztan nem lesz megallas! Nalunk is van leteritve egy pled "ahol jatszodjon", de szinte sose azon van! Minden erdekesebb ami nem azon van, meg a szonyeg mintajat is allandoan simogatja, nagyon edes! Mostmar meg kimaszik a konyhaba es furdoszobaba is :shock:

Viktim! Timike tenyleg nagyon- nagyon ugyes! Hat Vivi meg egyelore nem tori a fejet a felallason! Biztos nagyon edes! De gondolom igy meg jobban lekot egesz napra! Nem is tudom mil lesz ha Vivi is elindul,mert most meg itt hagyom egy-egy kicsit a foldon, de ha fel fog tudni allni nem fogom merni egy percre se otthagyni sehol :roll:

Tegnap kepzeljetek ebedre bevagott Vivi egy egesz uveg bebipapit ( husosat) es utanna meg szopizott is!!! :lol: 8) Nagyon orultem neki!!!

Vegre itt a jo ido! Nalunk mar most hetagra sut a nap, ha felebred, eszunk es mar megyunk is ki a szabadba!

Kitartast mindenkinek es nagyon jo hetet kivanok!

 
 


Sziasztok!

Itt vagyok én is, csak lassan átmegyek zombiba. Ez a munka nagyon felborította az életünket. Szeretnék mindent úgy csinálni mint azelőtt, a munkán kívüli maradék időt teljesen Bencével tölteni, de ez azzal jár, hogy este miután lefekszik akkor végzem a házimunkát, főzést stb, szóval legalább éjfél van mindennap mikor aludni megyek.

Látom mindenkinél elég sok minden történt azóta! Boncinak gratula a kúszáshoz, Timikének meg ahhoz hogy egyre jobban megy neki a felállás! Bence is vadul gyakorol, folyton állni akar, most már bútorokba kapaszkodva jár, egy rövid ideig elengedi kezeivel a bútort, és támasz nélkül megáll.

Napközben nem nagyon nyűgösködik (bár az akaratosságáról már tanúskodik!) de éjszaka nálunk is hasonló a helyzet, sokszor felébred. Nekem úgy tűnik a kis hasa is fájhat, bár nem tudom mitől, mert nem kapott semmi újat enni. Ja, és a múlt héten kibújt végre a végre kibújt a várvavárt 7. fogunk! Biztos ez is ludas a dologban.

A napközbeni alvások nem problémásak, de este újabban nem akar olyan könnyen elaludni. A lefekvés előtti cicizéskor olyanokat hancúrozik, hogy nem is tudom nevessek-e vagy leállítsam. Össze-vissza bohóckodik, gurul, tapsol, "beszélget", belémfúrja a kis fejét! Nagyon cuki, csak ne este csinálná! :roll:

Ma mi is egyedül voltunk, kihasználtuk az időt, játszóházba mentünk. Bencének nagyon tetszett, 1,5 órát voltunk ott, végig elvolt egy zokszó nélkül. Ott voltam a közelében, de annyi ki-be pakolhatós játék volt (legújabb kedvenc) hogy nem igényelt különösebben. Filléreket kell fizetni, úgyhogy rossz idő esetén jó alternatíva.

Mi (illetve én :lol: ) első szülinap lázban égünk! Még 10 nap és 1 éves lesz a kincsem! Nem akarunk nagy felhajtást, de tortát mindenféleképpen sütök neki. Ha van valami fincsi receptetek szivesen fogadom. Fogalmam sincs mit süthetnék tojás, tej, dió, eper stb mentesen.... :? Na mindegy, majd lesz valahogy.

Most megyek mert már hulla vagyok, talán kialszom magam...
Jó éjt mindenkinek!

Lida

Kép
 
 


Sziasztok!

Na én is megkerültem :). Csak egy gyors bejelentkezés, mert Timike ismét az állást gyakorolja :lol: . Amióta rájött új "tudományára", azóta nincs nyugalom, szegénykém tegnap 3x is beütötte a fejét :oops:-mentségemre legyen mondva, sokszor olyan hirtelen mozdulatokat csinál, hogy mire utánakapnék már késő :(. Estére már sokszor agyilag fáradok el emiatt.

OLe85: örülök Vivi jó étvágyának :) , csak így tovább!

Lida v.: hát nem egyszerű a helyzeted-most van az, hogy anyaként, feleségként és munkaerőként is meg kell felelni egyszerre, ez fizikailag és lelkileg is elég fárasztó-bár ezzel szerintem nem mondtam újdonságot. Gondolom Bencének is azért szokatlan még, hogy nem vagy otthon egész nap. A házimunkában nem tudnak otthon besegíteni?
Hú Bence már ilyen nagyfiú :wink: :D ? Rohan az idő! Pont az ő szülinapja környékére várható unokahugim érkezése (unokabátyám kislánya) :) !

Na Timike megszerezte Apa zokniját :lol: !

Mindenkinek szép napsütéses napot kívánok!

VikiKép
 
 


Sziasztok!

Lida! Hat nem egyszeru a dolgod! Nem is tudom mit tennek hasonlo helyzetben! Az termeszetes, hogy miutan hazamesz csak Bencevel szeretnel lenni, csak igy ugye minden mas elmarad. A baj pedig az, hogy igy nagyon hamar ki fogsz keszulni. Elobb- utobb biztos meg fogod talalni az egyensulyt, hogy minden rendbe menjen, csak meg nagyon uj ez a helyzet mindegyikotoknek! De kitartas!
Bence mar mindjart egy eves??!! Hu, az igen... Valahol lattam torta receptet egy eves babaknak, megkeresem es leirom neked, ha gondolod!

Viktim! A te feladatod is eleg nehez! Sajnos kivedhetetlen, hogy neha ne koppanjon a buksi! Vivi negykezlab allasrol is ugy ki tud dolni, hogy nekem faj a fejem! Ferjem mar mondta, hogy teritsuk a foldre a paplant :shock: Mondtam neki, hogy meg jo, hogy nem azt talalta ki, hogy egy parnaval jarkaljak utanna es ha latom, hogy dol tartsam ala! :lol: Hu...nem is tudom mi lesz ha elindul... :roll:

Voltunk meresen es ket het alatt 300 grammot hizott Vivi!!! :lol: Ugyhogy mar tullepte a buvos hatart, a 7 kilot! Jaj...nagyon orultem neki!

Vigyazzatok magatokra es a csoppsegekre! Jo ejszakat!

 
 


Lida v! Ezen a cimen tobb torta receptje is le van irva egy eves babak szamara:http://www.babaszoba.hu/csevego/temak/Elso_szulinapi_torta_de_milyet/122157
Remelem segitettem egy kicsit!
Mostmar tenyleg megyek! Sziasztok!

 
 


Sziasztok!

Rövid leszek, mert elfáradtam eléggé-szerencsére pozitív értelemben. Tegnap és ma is voltunk a strandon, Timike és mi is nagyon élveztük :D -igaz Timikét még nem vittük a vízbe. Vettem viszont neki kinti pancsolót, hétvégén azt is felavatjuk :D !
Timike mostanában napközben elég keveset, éjszaka viszont egész jól alszik (ezt most halkan, félve mondom :wink:)-és egyfolytában állni akar, új kedvenc szokása: "Hogyan másszak fel a szüleimre?" játék :lol: .

Remélem jól telnek Nektek is ezek a meleg napok!

Minden jót, jó éjszakát, kellemes hétvégét mindenkinek!

VikiKép
 
 


Sziasztok!

Jelentem, a pancsoló jelesre vizsgázott :D :D :D :D :D !

Jó éjt Mindenkinek!

VikiKép
 
 


Helló mindenki!

Végre itt a nyár és meleg az idő!!! :D

Mi kihasználjuk a jó időt, megyünk sétálni délelött is, délután is! Lementünk a Balcsira is, de nem fürödni csak sétálni. Boncinak nagyon tetszettek a kacsák, a hattyúk, meg persze a nagy víz!
Ha lenne kertünk én is vennék neki pancsolót, biztos élvezné ő is mint Timike.

Tényleg igaz, hogy napról-napra tanulnak valami újat a babák. A legújabb nálunk az, hogy a játékait bedugja a szekrény alá vagy a fotel alá! Egyre ügyesebben és gyorsabban kúszik. Mindig leküzdi magát a leterített takaroról, mert élvezi ,hogy kopog a keze vagy a lába a parkettán.
A fej koppanás nálunk is megesik, meg az is hogy bekúszik a szék alá és nem tud kijönni, olyankor legörbül a szája, de hamar meg lehet vigasztalni.
Az alvással még mindig gondunk van, éjjel sokszor felkel. Foga még mindig 0.
Irtak fel neki tápszert,( hátha szegény gyerek éhes), de ugy vettem észre hogy nem nagyon ízlik neki. Inkább vettem neki Nestlé banános rizses tejpépet, és azt nagyon szereti, így este cici elött abból kap egy fél adagot.
Nektek mi a véleményetek ezekről a tejberizses, tejbepapis kajákról? Van egy csomó féle Nestlé, Milupa, Hipp, melyik jó? Kóstoltátok már?

További szép nyári napot! Pá
Vendég
 


Sziasztok!

Mumuska: én már elég régen kóstoltam tejpépet (még a Húgom volt kicsi, tehát kb. 20 évvel ezelőtt :lol:), emlékeim szerint talán Milupa volt, és nagyon ízlett-igaz én amúgy is szeretem a "tejbepapi féléket". Szerintem ebben a korban és ilyen adagban már nyugodtan lehet adni a babáknak (ilyenkor már lassan be lehet vezetni a gluténes kajákat, bár a rizs azt pont nem tartalmaz). Timikének még egyelőre nem adtam, ő szerencsére csak akkor kel éjjel többször, ha szomjas-mint például ebben a melegben.
Milyen jó lenne, ha mi is olyan közel laknánk a Balcsihoz, mint Ti! Már nagyon vágyom oda, de sajnos arra még legalább 2 hetet várni kell, hogy lejussunk :( -addig marag a dorogi Palatinus tó.
Boncinak gratulálok a szép mozgásfejlődéshez :)!

Ma jó pocsék napom volt :( :( :( -teljesen úgy éreztem magam, mint egy gyerek a nyári táborban: "Elegem van mindenből, hiányzik az Anyukám! Engem nem szeret senki, és különben is kicsi vagyok és ártatlan.... :cry: :cry: :cry: !". Ráadásul szegény páromnak még most este is el kellett menni dolgozni :(:(:(. Azért szerencsére mostanra valamennyit javult a hangulatom , már csak egy alvás kell!

Megyek is, jó éjt Mindenkinek :)!

Viki Kép
 
 


Ezennel megvolt a 100. hozzászólásom-ez már +1 :lol: :lol: :lol:!

Kép
 
 


Sziasztok!


Mumuska! Mi ot es fel honaposan ettunk eloszor tejpepet, mert vedono szerint nem hizott eleget Vivi es ezzel akarta egy kicsit hizlalni! Eloszor kaptuk a rizs alapu milupa natur izut, aztan sinlacot irtak fel es most egy hete vettem neki nestle gyumolcsos izesitesut teljes kiorlesu gabonaval( van benne gluten)! Mondhatom, hogy mindegyik nagyon izlik neki, barmikor barmelyikbol megeszik egy adagot, ami sajnos a fozelekeknel kinlodas :cry: Delutan ot orakkor szoktam neki pepit adni, vagy magaba vagy a sinlacot gyumolccsel szoktam izesiteni!
Bonci biztos nagyon ugyes! Nalunk ez a jatek eldugas kimaradt, viszont mostmar kezd kotodni az emberekkel: az olembe van visit nekik egyet, aztan bujik hozzam, megint visszanez, megint kacag egy nagyot, megint elbujik...es ezt kepes folytatni, amig mar nem jon hang ki a torkan :D

Viktim! Nagyon jo, hogy ennyire ki tudjatok hasznalni a nyarat es mentek, mentek, mentek...Mi meg joforman szinte sehol nem voltunk, mert apa mar megint Pecsen van, mi meg ketten itt...
Na de penteken megyunk vegre haza, mar nagyon varom :lol:

Na megyek, ki kell teregetnem! Pa pa...

 
 


Sziasztok!

Két órája itt leszakadt az ég, volt egy jó kis zuháré, jéggel körítve :?, áramszünettel .

Timike új szokásai: játék eldugás nem jellemző, viszont előszeretettel játszik elbújást a takaró mögé és a "kukucs játékot" is imádja.
Már egyre akaratosabb-ha valami nem tetszik neki, nem sír, nem nyafog, hanem visít, mint egy kismalac, sokszor torkaszakadtából :shock: , de ilyenkor szerencsére könnyen meg lehet vigasztalni.

Tejpép téma: Timikének még azért nem adtam, mert szerencsére eddig minden gyümit és főzeléket megevett (egyedül az üveges zöldborsóra fintorgott), talán tényleg nem lesz olyan válogatós, mint az anyja :oops: , illetve a súlyával sem volt eddig gond (pont holnap megyünk mérésre a védőnőhöz).

Utazás: nekünk szerencsénk van ezzel a tóval, mert ha csak egyet gondolunk, beülünk a kocsiba és 20 perc alatt ott vagyunk. Sajnos nem tudunk mindennap menni, mert van, hogy a páromnak estig dolgozni kell. Balcsira már nem olyan könnyű eljutni, oda cca. 1.5-2 órás az út innen.

Sziasztok, jó éjt Mindenkinek!

VikiKép
 
 


Jó reggelt !

Ole85: Nagyon boldog 8. hófordulót kívánok Vivinek :D :D :D !
Nagymamám meg pont ma 79 éves! A slusszpoén az lenne, ha az unokahugom is ma születne (ő lesz már a 7. dédunoka) :lol:!

Majd később még jövök, szép napot Mindenkinek!

Viki Kép
 
 


Sziasztok!


Viktim! Koszonjuk szepen es Timikenek is ugyanazt kivanjuk! Nagymamadnak pedig meg sok szep evet kivanunk! Nalunk anyosom testverenek a gyereke ( NIKI) szuletett aprilis 6-an, ugyhogy o most harom honapos! Tesom pedig holnap tolti a 24-et! Mar csak az unokahugod hianyzik a sorbol! Nagyon nepszeru ez a hatos szam!

Kesobb en is benezek! Nagyon szep napot Mindenkinek!

 
 


Sziasztok!

Boldog hófordulot Nektek! Milyen gyorsan megy az idő! Bonci is hétfőn lesz 8 hónapos, aztán nemrég hoztuk haza a kórházból! Nemsokára azt vesszük észre, hogy be kel íratni az iskolába őket, aztán arra eszmélünk, hogy érettségiznek!
iszonyú gyorsan pörögnek a napok, megy az idő!

Bonca még mindig felkel éjjel 4× 5× akármit csinálok.
Itt a környékünkön sok a kisgyerek, kisbaba és több anyuka mondja, hogy az ő gyerekük is felkel éjjel többször. Nagyon sokan panaszkodnak ugyanugy mint én, hogy rossz alvó a csemetéjük!
Mitől van ez?! Lehet ez helyi sajátosság!

A kajával kapcsolatban: idönként trükköznöm kell, hogy Bonci egyen gyümölcsöt vagy fözeléket, a tejbepapit meg nyeli mint kacsa a nokedlit. Sinlacot írtak neki is fel, az elején izlett neki simán is, most meg keverhetem én bármilyen gyümivel, nem nagyon akar enni. A legújabb, hogy két kanállal eszünk. Egy van nála, egy nálam aztán amikor a sajátját be akarja kapni, becsempészem a szájába az enyémet. Így kb fél óra egy kaja, plusz az ívás, mert hát ő csak pohárból iszik! vettünk neki csörös poharat ami szelepes és nem folyik ki a víz, de az nem jó neki, mert azt szívni kéne!
Plusz ha látnátok hogy néz ki kaja után! Az egész gyerek trutyis, a szék trutyis, minden kajás, trutyis!
Remélem hamar megtanul normálisan enni!

Na megyek meccset nézni!
sziasztok
Vendég
 


Sziasztok!

Már régen jártem erre, folyton faradt vagyok, tegnap megint bealudtam szopiztatás közben, úgyhogy Bence velünk aludt a nagyágyban egész éjjel. Nem tudom ezért-e, de csak egyszer ébredt (ez nálunk kevésnek számít).

Egyébként Bencus holnap lesz 1 éves. El sem hiszem hogy így rohan az idő! Vettünk neki egy bababiciklit amit nekem kell tolni, nagyon élvezi! :D Vettünk még babaülést az én kerékpáromra is. Ma voltunk biciklizni a játszóházig meg később vissza, mindkettőnknek nagyon tetszet!

Tortaügyben köszi a tanácsokat, ki is néztem már egy receptet, meggyes-gesztenyés torta néven. Jól hangzik, remélem sikerül megcsinálnom. Szeretek főzni, de tortakészítesben eléggé béna vagyok... :oops:

Egyedüllét: nem is tudom mondtam-e már, kb 1 hét múlva a párom viszi a nagylányát nyaralni 8-10 napra, úgyhogy én is egyedül leszek Bencével. Kicsit tartok a helyzettől de majd biztosan "megbirkózok" vele. remélem...

Tejpép téma: én is próbálkoztam tejpéppel, a barátnőm a HIPP-et ajánlotta, nekik az jött be nagyon. Be is vásároltam több ízesítésűt, próbáltam gyümölcsöt is belereszelni stb, de Bence sehogy se akarja megenni... :roll: Most már nem is próbálkozok...

Ami Bence hangulatát illeti mostanában nagyjából mindig jókedvű szerencsére, annak ellenére hogy már jó néhány napja pelenkakiütése van. Illetve nem is tudom hogy ez az-e (erre Viktim jobban tudná a választ), de a pelenkávan fedett részen jelentkezik a tünet. Először csak simán piros foltok voltak, de most már dudoros egy picit, és sömörös is. Kenegetem cinkes krémmel amit a doki a múltkor ajánlott, sűrűn cserélem a pelust stb, de nem javul.. :(
Ma este bekentem az allergiakrémjével hátha allergiáról van szó... Remélem javul holnapra. Szegénykén nem panaszkodik, de amikor kenegetem, látom hogy érzékeny neki a terület.

Most megyek kicsit összepakolok és utánna irány az ágy! Jó éjt!

Lida

Kép
 
 


Sziasztok!

Lida v: BENCÉNEK NAGYON BOLDOG 1. SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNUNK, ISTEN ÉLTESSE SOKÁIG!!!
:D :D :D :D :D
Pelenkakiütés: szerintem az allergiaellenes krém abból a szempontból jó, hogx a gyulladásos tüneeket csökkenti. Még ami jó, az valamilyen gombaellenes készítmény pl:Canesten.

Mumuska: evés után sokszor Timike után is alaposan takarítani kell, főleg, ha mindent összefogdos. Inni ő is pohárból iszik legjobban, a csőrös pohárral csak játszik, és melléfolyatja a víz nagyrészét.

Timike mostanában egyre többet "rosszalkodik"-ez persze egészséges dolog, de nagyon fárasztó: mindenhova felmászik, mindig a tiltott dolgok (pl.: a laptopom zsinórja) érdeklik, legujabb szórakozása a hajam cibálása, miközben gyöngyözően kacag :? :)
Az éjszaka hol ilyen, hol olyan. Az előző pl. pocsék volt, este 10-12 között fél óránként felsírt, utána még 2x felkelt hajnalban is. Sokszor hallom, hogy egész éjjel "motoszkál".

Most lehet, hogy egy darabig nem jövök, a jövő hét elég izgalmasnak ígérkezik: 3 napra megyünk Anyuékhoz, a jövő hét végén remélem végre a Balcsira is eljutunk, és közben Apukám is megjön Amerikából.

Minden jót, további szép napot :) !
VikiKép
 
 


Sziasztok!

Kezdem a legfontosabbal: Lida : Bencenek nagyon-nagyon sok boldog szulinapot ! Nagy nap ez, elso szulinapja csak egyszer van minden embernek!!!
Mumuska! En mar azt hittem, hogy csak mi nezunk ki eves utan ugy mint ket kis malac! :lol: Mostanaban belenyul eves kozben a kajaba es utanna nezegeti az ujjacskait, hogy az milyen erdekes :shock:

Lida! Remelem hamar elmulnak Bencenek a kiutesei!

Viktim! Ejszaka Vivi is sokat mocorog, ha szazszor felkelek betakarni, o szazszor lerugja, ugyhogy mar hagyom hogy ugy aludjon, pedig csak egy pelust teszek ra..

Holnap mi is utazunk haza Romaniaba egy hetre, lehet hogy en is kevesebbet leszek!

Addig is Lida kitartast, Boncinak pedig ha nem lennek nagyon sok boldog nyolcadik hofordulot kivanunk elore is, Viktim Nektek pedig jo nyaralast ( szerencsere jo ido lesz)!

Pusszantunk Mindenkit! :D

 
 


Sziasztok,


Csatlakozhatok?

Nita
 
 


Sziasztok!

Nita04: természetesen csatlakozhatsz, szeretettel várunk a topicba :D!

Mindenkinek további szép napot kívánok :D !
Viki Kép
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a jókívánságokat és hát üdv neked is Nita04!
Nagy lázban vagyunk ám, holnap délelőtt érkeznek a vendégek, a két-két nagyszülő, a két nagynéni, meg az unokaöcsém és unokahugom. Ja, meg hát a dadus is jön, őt is meghívtuk persze! Tortát rendeltem a vendégeknek, de egy kicsi tortát én is csinálok, amit Bence is ehet. Apa süti majd a rostélyoson a husikat meg hát ő a salátafelelős is, mert ő sokkal finomabb salikat tud csinálni mint én! Lesz még szilvaleves is, azt ma estére megtudom szintén csinálni, úgyis hidegen kell tálalni. Tudom, túlzásba viszem, de rendeltem néhány héliumos lufit is.. :oops: Ma hazahoztam egyet belőle, Bencének nagyon tetszett, paskolta meg huzogatta a madzagját. Na, szóval, úgytűnik először életemben elkészülök valamivel időben.

Kiütések már alig látszódnak, remélem ezzel letudva a dolog, nem jön elő megint. Ma már meleg idő volt, sokat hagytam pelus nélkül is, gondolom az is jót tett a kis popsijának. Felavattuk végre a mini medencéjét is, nagyon élvezte a pancsizást.

Evés: nekünk is volt olyan korszakunk amikor kézzel belenyúlkált a kajcsiba, de mostanra már ritkán fordul elő. Mostanában inkább az a jellemzőbb, hogy nem tud meglenni sokat egy helyben, inkább nem eszik többet. Úgyhogy a gyümölcsöket, meg amit lehet a nappaliban játék közben eszi meg (a szőnyeg is néha bánja... :roll: ). nyilván nem ez a legjobb megoldás...

Ami Timibabát illeti, ismerős a laptop utáni érdeklődése. Én csak akkor tudok internetezni, ha ő alszik, mert ha kinyitom a laptopot, ha Bence a másik szobában van akkor is meghallja, és már rohan is, hogy "kezelje". Egyszer hagytam neki, gondoltam ugyan mi kárt tehet benne, maximum leblokkolja, hát egy mozdulatta kiszedte a "shift" gombot! Elvittem hogy visszategyék mert nekem nem ment, hát mint kiderül nekik se, mert eltört amivel be lehetne pattintani.. :roll:

Most megyek, készítem a holnapi tortát meg a levest. Majd mesélek hogy zajlottaka dolgok! Jó éjt!

Lida

Kép
 
 


Sziasztok!


Rövid leszek!

Utólag is Boldog szülinapot Bencének!! :D
Remélem jól sikerült a buli! A popsi kiütéshez annyit, hogy nálunk a Sudocrem nagyon bevált, Bonci popsiját 2 nap alatt rendbe rakta!

Viktim , Ole nektek jó nyaralást, pihenést!

Boncinak baja van, tegnap óta nyügös, egész nap höemelkedése volt, ma be is lázasodott! (kapott kupot ) meg a széklete is kicsit hígabb, lehet a foga jön most már tényleg. Holnap viszem védönőnöz, meg dokihoz is.

Megyek is mert felkelt! pá
Vendég
 


Sziasztok!

Lida v.: remélem jól sikerült a szülinapi buli :D. A laptopom egyik shift gombja nekem is "elszállt" Timike által :lol::

Mumuska: Boncinak utólag is boldog hófordulót kívánok :D! Remélem jobban van már!

Ami minket illet, túl sok jó dolog nem történt az elmúlt napokban :( . Voltunk 4 napot Anyuéknál. Az első 2 nap nagyon jó volt, de a 3. napon, szerintem a meleg miatt (csak azért gondolom ezt, mert láza nem volt, jól evett, fogak még mindig sehol, szegénykémet a szúnyogok jól összecsípték) Timike egész nap üvöltött, csak nálam bírt megmaradni, Anyu és Hugi meg sem tudta fogni, mert akkor azonnal sírt. Nekem aznap egész nap migrénem és hányingerem volt, úgyhogy elég faca volt így hallgatni a sírást :? :evil: . Másnap jöttünk haza, aznap és tegnap is még elég nyűgös volt, ma volt az első viszonylag nyugis nap. Előző éjszaka mondjuk csak 1x kelt fel hajnalban. Egyébként az elmúlt napokban többször éreztem úgy, hogy legszívesebben világgá mennék Timikével :cry:, hagyjanak minket békén!
Ma pedig páromék kutyáját sajnos el kellett altatni (novemberben lett volna 14 éves) :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:, úgyhogy szegény párom most eléggé el van keseredve.

Na de csakhogy valami jót is mondjak: holnap utazunk Balcsira, vasárnapig maradunk. Ha visszajöttünk, jelentkezem, remélem akkor már vidámabb hozzászólással :).

Addig is minden jót Nektek, jó éjt:

Viki Kép
 
 


Helló!

Hogy bírjátok ezt a kánikulát? Én ma már 3× zuhanyoztam, összes redönyt lehúztam, iszok egyfolytában de igy is dől rolam a víz! Szegény Boni is egy szál pelusba van egész nap de nem gyözöm őt is mosogatni, folyik róla is a víz. De hát ne panaszkodjak, nyár van, legyen meleg!

Bonci szerencsére meggyógyult, pár napig lázas volt, utána meg kipöttyösödött! Most már csak halvány kiütések vannak a hasán, a kedve teljesen jó!
A nappaliba a szekrénysor aljában van 3 nagy fiók, már rájött, hogy ki lehet azt húzni, csak idönként beveri a fejét ahogy maga felé húzza. Lassan fel kell szerelkeznünk babazárakkal, plusz a konnektorokba kell tennünk vakdugot, ugyanis már betámadta az egyiket!

Viktim: ha a Balcsi felé jártok, ne hagyjátok ki a veszprémi utcazene fesztivált! Pont most van és szerintem tök jó!

Kellemes hűsölést! Sziasztok
Vendég
 


Sziasztok!

Hát nekünk is meglehetősen melegünk van, ma is 35 fok körül volt. Bencusnak van egy kis felfújható medencéje, abban pancsol, így legalább lehül egy kicsit. Nagyon tetszik neki, alig bírom kivenni belőle! :D

Egyébként, már két napja egyedül vagyunk. Megvagyunk Bencével, de hiányzik nagyon a párom. Még egy hét... Minden elismerésem az egyedülálló anyukáknak!

Ami a szülinapi bulit illeti, jól sikerült, mondjuk a rendelt tortának nagyobb sikere volt mint az enyémnek de ez érthető is. :oops: Gesztenyés megyes tortát csináltam, tej és tojásmentesen, Bencének izlett. Legjobban a lufik tetszettek neki, meg a felhajtás, hogy most mindenki vele foglalkozott! Ja, és hát a tojásról jut eszembe, voltunk allergiateszten, és Bencének elmúlt a tojásallergiája!! Viszont most allergiás a csokoládéra és az állatszőrre. Hm, van itthon cica (sajnos), de mivel én is allergiás vagyok a macskaszőrre, nem jár be a házba, és Bence még egyszer sem simogatta meg. A csokoládét viszont nagyon szeretem :oops: , bár igyekeztem kerülni ... Most viszont fekete listára kerül egyértelműen!

Megyek, felébredt a kincsem!

Kép
 
 


Sziasztok!

Szerencsésen megérkeztünk tegnap a Balcsiról, és szerencsére már sokkal jobb a kedvem is :D !
A kánikulát ott sokkal jobban el lehetett viselni, lánykám nagyon élvezte a Balatont-őt egy kis gumicsónakba tettük, úgy toltuk be a vízbe. Nagyon tetszett neki, állandóan kihajolt és pacsált a "nagy vízben", illetve 1x belemártottam a lábait (akkor kb. 28-29 fokos volt a víz)-nagyon sokat kacagott :lol: :lol: :lol: ! Ezen kívűl még mindennap megfürdettük őt a kiskádban 2x. Egy rossz dolog volt:
mindhármunkat sz@rrá csíptek a szunyogok :evil:.
Timike egyébként az utazást is jól viselte. odafelé az út felét, visszafelé pedig az egész utat végigaludta.

Ma pedig Apukám látogatott meg minket, hazajött Amerikából-hát teljesen el volt ájulva, mennyire megnőtt és már mennyi mindent tud az unokája :D .

Még egy hír: még 07.16-án 05:27 perckor Timike ünnepélyesen lemondott "A család legifjabb tagja" címről, amit unokabátyám kislánya Kamilla vett át, 57 cm-rel és 3800 gr-mal :D :D :D!

Mumuska: akkor ezek szerint Boncinak is a háromnapos láza volt, örülök, hogy már túl vagytok rajta! Sajnos Veszprémbe nem tudtunk elmenni, mert a déli parton voltunk, és ebben a melegben nem nagyon akartunk mászkálni.

Lida v.: Nektek kitartást a "párnélküliséghez"! Csokiallergiát sajnálom :( (én nem tudom, hogy bírnám ki :oops: )

Minden jót, jó éjszakát!

VikiKép
 
 


Sziasztok!

Megjottunk mi is!

Viktim! Orulok, hogy legalabb a Balcsin jol ereztetek magatokat! Unokabatyadeknak pedig gratulalok a kis Kamillahoz!

Mumuska! Latom ti is atestetek a harom napos lazon, szerencsere mar tul vagytok rajta!

Lida! Kitartast, mindjart mar itthon lesz a parod!

Nita! Ha meg olvasol minket, udvozollek teged is!

Most pedig kicsit rolunk: Vasarnap jottunk vissza: arrafele szuper utunk volt, egyszer sem ebredt fel a kis draga, errefele mar nem volt szerencsenk es negyedik pihenonel sikerult elaltatnunk, hogy kibirja Budapestig( ez Tiszaujvaros kornyeken volt), mondtam apanak, hogy tobbet nem utazunk kulon! :roll:

Otthon nagyon rendesen viselkedett, tetszett neki hogy mindenki a kegyeiert versengett, jokedvu volt, produkalta magat, megtanult maszni es egyedul felulni( na azota nem tudnam rabirni, hogy fekudjon, penderedik egyet es mar ul is).
Ebben a melegben szinte egesz nap kinn vagyunk: reggel 9-tol delig es este 5 utan is, ezert is irok nektek csak most.

Remelem nalatok is minden rendben, tovabbi kellemes napot nektek!

 
 


Sziasztok!

Íme, elveszett bárányka (az egyik :wink: ) jelentkezik! :D

Végre alszik Timike, úgyhogy most tudok írni, ugyanis amikor ébren van és bekapcsolom a laptopot, egyből "rámozdul", úgyhogy akkor esélyem sincs írni.

Remélem mindannyian jól vagytok! Minket a meleg szabályosan kicsinált, Timike és mi is eléggé nyűgösek voltunk, ha Timike város lett volna, ő lett volna New York-a város, amelyik sohasem alszik :roll: -ennek következtében én napokig elég zombi voltam. Most, hogy hűvösebb van, végre jobban alszik napközben meg éjjel is (bár azért ez az egész napos eső nem hiányzott:?). Egyébként egy energiacsomag, egész nap mászik és mindenhova felmegy, állandóan figyelni kell, mert szeret tiltott övezetben járni.

Ole85: örülök, hogy Vivi jól érezte magát a nyaralás alatt, bár ezért a hosszú útért nem irigyellek Benneteket!

Sziasztok, további szép napot (vagy inkább már jó estét) Nektek!

VikiKép
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet:

 

cron