Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok lányok,
segítenétek, ha válaszolnátok nekem két kérdésre:
Isznak-e a gyerekek pro gyerekitalt, mi a véleményetek róla?

Köszönöm szépen, és jó hétvégét mindenkinek
 
 


Sziasztok!
Utána olvastam a neten, hogy vajon ugyanarra gondoltunk-e pro gyerekital terén(tápszer 1 éves kor felett). Én a saját tapasztalatomból indulok ki: nálunk mindkét gyerkőc kb. másfél éves koráig kapott tápszert. A lányomnak nem nagyon akart bejönni a tejecske, a kisfiammal meg úgy voltam, hogy nem nagyon lehet sajnos tudni mostanában, hogy vajon miből van a fehér folyadék a tejes zacsiban. A tápszert meg mégis csak a gyerekeknek fejlesztették ki. Utána szépen lassan áttértünk a tejcsire és a mai napig (Tina 3,5;Ati 1,5 éves) reggel-este 1-1 üveg tejcsi eltűnik a pociban.
Gyerek mellett valóban nem könnyű háztartást vezetni. Ennél már csak az a nehezebb, amikor 2 db 3 év alatti csemete van otthon. Emlékszel Majka, hogy a múltkor arról beszélgettünk, mennyi az ideális korkülönbség a tesók között? Akkor azt mondtam (és ehhez tartom is magam), hogy min. 3 év. Mégpedig azért, mert egyszerre 1 pici is elég otthon, és ha a 3 év megvan, akkor a nagyobbacska már oviban van szinte egész nap, és tapasztalatból mondom, hogy az bizony nagy segítség anyukának. :)
Még egy fontos dolog: NE ÉREZZÉTEK MAGATOKAT ROSSZ ANYUKÁNAK csak azért, mert egy kicsit csináljátok a saját dolgotokat! Én is csak a másodiknál jöttem rá, ahogy ugye a másodikra már nincs annyi idő, hogy bizony megtanulják elfoglalni magukat. Az bizony sokkal jobb, ha anyával együtt lehet mindent csinálni, és természetes, hogy nem tetszik nekik, ha egyedül maradnak(látótávolságon belül). Nagyon rossz egy anyának hallgatni, amikor sír a gyereke, de egy kicsi sírásba még senki nem halt bele (jujj, de szőrösszívű vagyok :evil: )Nálunk erre sajnos akkor kellet rájönnöm, amikor megszületett a fiam, a lányom akkor volt a szobatisztaságra szokás kellős közepén, és nem győztem a 2 gyerek között rohangálni. Hát nem volt egyszerű (de ez ne riasszon vissza senkit egy második gyerek vállalásától), és már egy kicsit könnyebb.
A betegségünk makacsul tartja magát. Atika szinte minden nap volt lázas, folyamatosan folyik az orra, és megkaptuk az első antibiotikumunkat, de csak végszükség esetén kell elkezdenem adni. Szerintem megússzuk...remélem...
Hááááááááát, jó hosszúra sikerültem, remélem nem veszitek papolásnak, csak asaját tapasztalataim alpján próbálok segíteni.
Jó éjszakát mindenkinek (minél kevesebb éjszakai ébredéssel)!
marti1129
Szatymaz
 
 


Sziasztok!

Marti! Egyelore meg belegondolni sem tudok, mit csinalnek ket gyerekkel, ez az egy is soknak tunik neha :oops: Bar szerencsesnek mondhatom magam, mert eleg jol elfoglalja magat, hazimunkaval nem maradok el, O addig szazszor bemegy a szobaba es visszajon hozzam a konyhaba, ha van kedve, ha nincs, akkor nincs menekves, mert egyfolytaba csak a labamon log, ez ritkabban fordul elo. De en is ugy szeretnem, ha harom ev lenne Vivi es a kistesoja kozott! En is azt szoktam mondani, ha felbosszankodom, hogy egy kis siras meg senkinek sem artott meg, de olyan hamar megsajnalom es utanna meg azon bosszankodom, hogy hogy csinalhatok ilyet szegeny gyerekkel....de majd csak kinovom idovel :?

Sajnalom, hogy Atika meg mindig beteg, remelem kilabaltok mar belole.

Viki! Lenne hozzad egy kerdesem, Ati orrfolyasarol jutott eszembe. A multkor Vivi harom hetig volt taknyos, elvittem doktornenihez, aki kerdezte, hogy hanyszor szivom naponta az orrat( porszi orrszink van). Mondtam hogy 7-8-szor, mire O azt mondta, hogy max. 3-szor szivjam neki naponta, mert karos az orrnyalkahartyara...Neked mi a velemenyed errol, mert ugye mindenkitol azt hallani, hogy szivni,szivni,szivni...Erdekes modon el is mult par nap mulva. Kivancsi vagyok nagyon, mert most kicsit osszezavarodtam...

En is jo ejszakat kivanok Nektek!

 
 

 
 

Sziasztok!

Márti:nyugodtan "papoljál", hisz ezért van ez a topik, hogy megosszuk a tapasztalatokat, és Te vagy a legtapasztaltabb köztünk :D-na ezt jól megaszondtam!
Korkülönbség: én is legalább 3-4 évet szeretnék, én nagyon több évet nem is szeretnék várni a korom miatt (most XXXIV vagyok :oops:). Én ugyanúgy vagyok, mint Edit, hogy néha még 1 is sok, Timike amilyen eleven, néha úgy érzem, mintha 2 lenne belőle-na jó ez csak vicc volt-mindenesetre amíg nem megy oviba, szeretnék csak rá koncentrálni.
Sírás: néha én is kénytelen vagyok "befogni a fülemet" és ez a legtöbbször beválik, főleg ha "műsírás" van.
Atinak mielőbbi gyógyulást kívánunk!!!

Edit: a túl gyakori orrszívással az a gond, hogy akkor a nyálkahártya gyakori ingerlése miatt ördögi kör alakul ki, és fokozódik a váladékképződés. Ezért tényleg az ideális mennyiség a 3 alkalom egy nap, de ha nagyon bő a váladék, akkor etetések előtt (ez ekkora babánál, ugye 5, max. 6 alkalom, de 7-8 alkalomnál kevesebb) tanácsos leszívni.

Jó éjt, kellemes hétvégét kívánok Nektek!
VikiKép
 
 


Helló lányok!

Leesett az idei első hó, igaz már olvad is! Reggel kb 10cm-es hótakaróra ébredtünk, olyan szép ablakon keresztül (testközelböl már annyira nem tetszik)! Bonci csak nézte a havat, nem tudta mire vélni.
Márti: teljesen igazad van az ideális korkülönbségről szerintem is! Igaz mi még egyáltalán nem tervezünk kistesót, de a 3-4 év különbség jónak tünik! Legalábbis most úgy érezzük, gondoljuk, hogy pár év "pihi" kell mielött újra vállalunk babát! :oops:
A túl nagy korkülönbség sem rossz, pl az öcsém 6 évvel, a húgom 14 évvel fiatalabb nálam és tök jóba vagyunk!
Persze ehhez az is kellett, hogy anyukám nagyon fiatalon szült engem 19 évesen, úgyhogy még a 3. gyereknél sem volt öreg!

Azért ez a dolog nagyon megváltozott nem?! Mármint, hogy a nők többsége sokkal később vállal gyereket mint anyáink, nagyanyáink idejében. Persze ennek megvannak az okai, és én jobbnak is érzem, hogy kicsit érettebben szülnek a nők!
Abból a szempontból viszont rossz, hogy én már nagyon öreg leszek mire lesz unokám! Nem úgy mint anyukám , aki most 50 éves és tiszta fiatalos!
Na meg arról tényleg ne beszéljünk, hogy két kicsi gyerekkel van meló elég!
Nem hiszem , hogy birnám, föleg ha a második is olyan rossz alvó lenne mint Boni! :oops:

Jobbulást Atinak!
Szép havas napot mindenkinek! Pá
Vendég
 


Sziasztok!

Mumuska, irigyellek egy kicsit a hó miatt, mert errefelé egy szem sem esett :( , pedig nagyon vártam. Az olvadás utáni loccs-poccs nem az én világom, de a szép fehér tájat imádom.

A mai napunk sem múlt el láz nélkül sajnos :( . Egészen délután negyed 5-ig nem volt semmi baj, utána egyik pillanatról a másikra úgy hozzá fogott zokogni szegény Ati, hogy meg sem tudtam nyugtatni, csak kb. fél óra múlva, amikor aludt kb. negyed órát. És nekem csak akkor jutott eszembe, hogy délben nem adtam neki gyógyit. Teljesen kiment a fejemből... :(
Viktim, ezzel kapcsolatban szeretnék kérdezni. A mi dokink azt mondta, hogy 3x5ml nurofent adjak Atikának, meg köptetőt. De a Nurofen az lázcsillapító és fájdalomcsillapító, nem? Bár mint látszik, ha nem adom rögtön láz van. Neked mi a véleményed erről? Az orrszívásról pedig azt szeretném kérdezni, hogy akkor is szívjam, hogyha folyamatosan folydogál az orrából egy ici-pici kis patak, de mennyiségnek nevezhetőt sem tudok kiszívni az orrából? Előre is köszi a segítséget.
Remélem legközelebb kicsit jobb hírekkel jöhetek.
További kellemes hétvégét mindenkinek :D !
marti1129
Szatymaz
 
 


Sziasztok!

Vagyok újra.A gépünk nincs valami jól.Lehet,hogy egy darabig nem leszek mert szerelőhöz kell vinni. :cry:

Jó sokat írtatok!!!(És nem tudom észrevettétek-e de elkezdtük a 2.oldalt!!!!! :P Szupi!!!!)

Suzyról!
Jól vannak.Pisitenyésztése Ádámnak negatív.Most már szépen gyarapszik,tehát ma mehetnek haza.Amúgy Szegeden szült.Nem tudom ki kérdezte.

Erre sajna nem esett egy dkg hó sem!!!! :cry: :cry: Pedig olyan jó lett volna.

Márti!
Gyógyuljatok!!Lázcsillapításra nekünk is a nurofent írták fel.

Orrszívásról:
Nekünk azt mondta a dokinéni,hogy evés előtt szívjam neki meg felkeléskor lefekvéskor.Nem szabad sürün mert a nyálkahártyának nem tesz jót.

Korkülönbség:
Szerintem sem baj,ha több év van a gyerekek között.A férjemék 3-an vannak.Ott is nagy a különbség a tesók között 13 év.(mégis jól megvannak.)
Nekem az is tetszik,hogy 1-2 év van a tesók között így ha már nagyobbak akkor játszhatnak ,mászkálhatnak közösen.Nem tudom melyik a jobb. :roll:

Tápi:
Szerintem is lehet adni 1 éves kor felett.A barátnőm is adja a kisfiának és ő már jócskán elmúlt 1 éves.Most akarja átszoktatni.

Rólunk:
Jól vagyunk.Maja nagyon ügyes.Szépen mászik,üldögél.Sokat nevet,dumál.Van amikor sírunk,de mostanában képzeljétek nem volt gond.Lehet hogy frontérzékenyek vagyunk?Van ilyen????? :roll:
Megtanultunk tapsolni.Annyira édes!!!!! :lol:
Olyan boldogan mutatja hogyan kell csinálni.Hihetetlen hogy egy majd 9 hós baba megérti hogy mit akarok tőle. :oops:
Vettünk a vaterán egy ikerjárókát.Jó nagy!!!!Abban mászkál.
Most rugós hintát és bébikompot nézegetek.A hinta nagyon jól fejleszt!!!!!

Na úgy hallom mennem kell! :lol:
Szép vasárnapot mindenkinek!!!!
Puszi!

KépKép
majka
Szeged
 
 


Sziasztok!

Itt még mindig van hó, bár tegnap olvadt rendesen, de ma nagyon hideg van! :(

Nekünk lázcsillapításra kúpot írt fel a dokinéni , szirupból meg a Panadolt ajánlotta. Jó is, bevált, szerencsére sokszor még nem kellett!

Majka:vannak frontérzékeny babák! Most már annyira nem , de korábban Bonci is megérezte az időjárásváltozást! Főleg a szeles-hideg idő miatt volt nyügös nagyon!
A hinta tényleg jó dolog, Boncit alig lehet kivenni belöle! Igaz nekünk nem rugós, állványos van hanem felakasztós, de ezt tovább tudja használni talán.

Kaja-ügyben kérek tanácsot tőletek!
Bonc keveset eszik, nagyon válogatos lett! Amit külön neki fözök azt egyáltalán nem eszi meg! A mi kajánk ízlik neki, de azt túl fűszeresnek, sósnak gondolom még neki. Próbálom az ö kajáját is hasonlóra csinálni, de az se nagyon eszi meg! :(
Viszont az üveges babakaják többségét szereti, de nem akarom mindig azzal eteni! A joghurtot, túrókrémet is szereti, meg a kenyeret, kiflit is, de a normál neki való ebédet nem eszi meg!
Tegnap cékla-krumplit ma zöldborsót öntöttem ki, mert nem ette meg!
Mivel etessem ezt a gyereket???!
Ja és persze a tápszert se meg a junior-italt se nagyon issza meg! Jó ha egy decit bele tudok diktálni! :cry:


Üdv mindenkinek!
Vendég
 


Sziasztok!

Nekem nyolc és fél hónapos ikerlányaim vannak.

Néha úgy érzem, hogy alvajáró vagyok, ugyanis az egyikük elég nyugtalan és nem akar éjszaka aludni. Fél óránként felkel és sír, dobálja magát. Eleinte nem volt olyan vészes, de mostanában ez egyre gyakoribb. Nem tudom, hogy mit csináljak. Tudtok valami jó ötletet adni? Vagy esetleg tud valaki abban segíteni milyen orvoshoz kell fordulni ilyen problémával?
A gyerek orvosunk azt mondja lehet, hogy a reflux miatt van, vagy jön a foga. Csak ez már elég régóta áll fenn nálunk, mint probléma és találgatni persze lehet, csak attól én nem leszek kipihentebb, úgyhogy jól jönne egy kis segítség:-)

Köszönöm előre is a válaszokat!
Szép estét Mindenkinek!
 
 


Szia Mumuska!

Nálunk is hasonló a helyzet ne aggódj:-) Csak bébiétel semmi más. A múltkor csináltam olyat, hogy cukkinit apróra felvágtam nyersen, főztem hozzá krumplit, csináltam 150 ml tápszert+Sinlac port és összeturmixoltam, úgy ették mint a cukrot, egy nagyon pici sót azért tettem bele, de a Sinlac ad egy ízt az ételnek, mi nagyon szeretjük. Az a lényeg, hogy próbáld meg olyan állagúra csinálni az ételét, mint a bébiétel, akkor sem biztos, hogy elsőre megeszi, de próba szerencse.

Szép estét!
 
 


Szia Majka!

Nagyon édi ez a kép Majáról! Aranyos lehet ahogy tapsol:-)
Jöttem ahogy ígértem, csak mostanában egy kicsit ki vagyok bukva, ez az ötödik éjszakám, amit ébren töltök. Szonjának semmi nem használ, se a Germicid kúp, se a Dentinox, se semmi. Most már nincs ötletem mit csináljak. Janina szépen alszik egész éjszaka, csak néha Szonja felsírja:-(

Nálunk Janina megtanulta a fejét rázni. Nem is értem, hogy a gyerekek miért a nemet tanulják meg elsőre:-))) Ha nem kell neki az étel rázza a fejét:-)
 
 


Sziasztok!

Elnézést, hogy csak most jelentkezem, de tegnap déltől ma délutánig nem voltunk itthon. Egyik barátunknak esküvője volt 1 hónapja szűk családi körben, de most hétvégére szerveztek egy baráti összejövetelt az esküvő alkalmából Balatonra. Szuperul éreztük magunkat, gyönyörű volt a havas balatoni táj a napsütésben. Timike pedig a buli sztárja volt, velünk együtt táncolt este 11-ig. sajnos emiatt ma elég nyügi volt, meg be is taknyosodott, remélem, láza nem lesz.

Márti: a nurofen rendszeres szedését valószínűleg a visszatérő láz és gyulladás miatt javasolta az orvos. Szerintem 5 napig kapja 3x, majd 2 napig reggel és este, utána pedig csak akkor ha még esetleg láza lesz. Ha így 1 hét alatt sem láztalanodik, akkor újból meg kell nézetni. Ha kevés leszívható váladék van az orrában és az evésben nem akadályozza, akkor napközben elég az orrcsepp haszálata, de este lefekvés előtt mindenféleképpen javaslom az orrszívást (utána kapja meg az orrcseppet, vagy orrsprayt).

Majka: gratulálok Majának a szép fejlődéshez!Frontérzékenység nálunk is van, Timike a hidegfront és a szél, illetve eső érkezésekor nyűgösebb-bár valószínűleg az is közrejátszik, hogy akkor nem tudunk kimenni.

Mumuska: nálunk meg pont fordítva van, Timike inkább azt szereti, amit én készítek, de általában a bébikaják többségét is megeszi. Neszka tanácsához nem tudok hozzátenni, szerintem próbáld meg, ahogy ő javasolja.

Neszka: Üdvözöllek a topikban! Minden tiszteletem a Tiéd, ikrekkel alapból nem egyszerű! A nyugtalanság hátterében szerintem még állhat fejlődési ugrás, illetve a szeparációs szorongás, ami jellemzően ebben a korban jelentkezik-ezekre a dolgokra szémélyiségtől függően elég változóan reagálnak. Úgy látszik Janina nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb természetű, Szonja pedig az érzékenyebb. Sajnos nincs ötletem, hogy lehetne ezen javítani-a magunkhoz vétel a nagyágyba hosszútávon nem célravezető :(. Mindenesetre remélem ez átmeneti, és hamar elmúlik.

sziasztok, jó éjt Mindenkinek!
Viki Kép
 
 


Szia Viktim!

Nagyon köszönöm, hogy válaszoltál a kérdésemre!
Elgondolkodtató ez a szorongás dolog, utána néztem és valóban lehetséges, hogy ez is közre játszik, mert Szonja nagyon gyorsan elkezdett pörögni-forogni, ha fent van szinte egy percre sem áll le:-)tesz-vesz, pakol:-) Egész pici kora óta ilyen kis izgága, az inkubátorban is mindig vissza kellett tenni a helyére, mert állandóan keresztbe fordult és rugdosta az oldalát. Szerencsére, ha mással hagyom itthon őket, akkor nagyon jól elvannak és nem sírnak.
Csak néha annyira aggódom, hogy nem-e valami idegrendszeri probléma miatt van nála ez a nyugtalanság, mert a 31. hétre születtek és másfél hónapig kórházban voltak, Szonjának pedig rá kellett segíteni a légzésére, mert elkapott valami légúti fertőzést szülés közben:-(, lehet, hogy ezért vagyok ilyen aggodalmaskodó, bár már a gyerekorvosunk is leállított:-), azt mondta, hogy nyugodjak meg, mert folyamatosan vizsgálták őket és ha bármi gond lett volna akkor úgyis szóltak volna. Na mindegy. Köszönöm még egyszer a válaszod!

Szép napot Mindenkinek!
 
 


Sziasztok!


Mumuska! Vivi is eleg valogatos gyerek eves szempontjabol, ami viszont nagyon erdekes nala, hogy kb 11 honapos koraig nem volt hajlando megenni az en foztomet, viszont azota nem tudok beletomni egy fel uveg bebikajat sem. A multkor nem voltunk itthon( igy nem foztem ) es gondoltam veszek neki egy uveg sutotokot husivl( regi kedvenc ugyebar) hat meg el sem erte a szajat es mar jott is kifele. Ha a penztarcatok megengedi es a bebikajat megeszi, akkor szerintem nyugodtan add azt neki, semmi baja nem lesz tole.Ne tarts attol, hogy raszokik es majd nem eszi meg a rendes kajat. Vivi peldaul nagyon szereti reggelire neha csinalok neki rantottat: pici olajon megfuttatok egy kicsi fej hagymat, darabolok koze cukkinit es rautok egy tojas sargajat( de en mar adtam Vivinek a feherjebol is), pici sot teszek hozza. A masik nagy kedvenc nalunk a rizs barhogyan elkeszitve.Kulonbozo zoldsegekkel varialva es valami husival kiegeszitve. Ha olyat fozok amibol O meg nem ehet, akkor ezt szokta kapni es imadja.

Neszka! Udvozollek teged is! Minden elismeresem a Tied, nem is tudom mit tennek, ha ikreim lennenek, bar valahogy biztos megoldanam, de egy cseppet sem irigyellek! :D

Marti! Jobbulast Atinak, szegenykemnel jo hosszu ideig elhuzodik ez a betegseg!

Majka! Maja nagyon ugyes kislany! :D Gyorsan megtanult tapsikolni. En azt szeretem, amikor kimondom a taps szot, de nem is Vivinek, hanem valami modon szoba jon es mar rogton tapsikol es annyira orul neki. Olyan aranyosak ebben a korszakban! :D

Viktim! Jo sokaig birta Timike a bulit, nem is csoda ha masnap O is "masnapos" volt egy kicsit 8)

Na megyek, szep napot nektek!

 
 


Sziasztok!

Szenvedek ezzel a géppel.Olyan ideges vagyok. :evil:
Nem akarja betölteni az oldalt.

Szia Neszka!!!! :lol:
Nagyon örülök neked!!!Üdv a csapatban!!!! :lol:
Már vártalak nagyon!!!!
Szegénykém!5. éjszaka?????!!!! :shock: Én már teljesen kibuktam volna.......
Nem is tudom mit lehetne csinálni,hogy jobb legyen. :roll: Megpróbálok utánanézni a neten.Persze csak ha ez a szuper gép engedi... :evil: :x
Fogzásra szokták még a camomillét is ajánlani.Nem tudom,hogy jól írtam -e a nevét.Meg van valami kúp azt hiszem v betűvel kezdődik nem jut eszembe a neve.Viktim segíts! :oops:
Jaj,most olvasom!Rázza a buksiját?????De édes!!! :lol: :lol: Na látod nem tudom miért az az első,hogy nem.Még nem is hallottam olyat aki azt mondta volna,hogy a gyerkőce azt tanulta meg előszőr hogy igen.
Nagy puszi a lányoknak!!!!

Mumuska!
Nekem azt mondta a védőnénim,hogy szőlőcukorral adjak a kajának egy kis ízt.Nem próbáltam mert a Majánál csak pár napos dolog volt a nem evés.(amit a mai napig nem tudom,hogy miért volt.)Remélem bejön. :roll:

Viktim!
De jó nektek!!Biztos jó volt a buli a barátokkal.Én is úgy mennék valahova.A lagzikat is nagyon szeretem.Sajna mi egész nap itthon vagyunk egymagunkban. :cry: :cry:
Reméljük nem lesztek lázasak.
Jaj a levegőzésről jut eszembe:van valami "szabály",hogy naponta hányszor kell kivinni a gyereket levegőzni és meddig,vagy ez rám van bízva???? :oops:
Meg azt szeretném még megkérdezni,hogy mi 5x étkezünk abból 2 pépi a többi tápi.260 ml-t eszünk.Kell ezek mellé még itatni vizzel vagy teával????Annyira bána vagyok,de attól félek,hogy ha még lőtyölünk is akkor azzal lakik jól.Vagy nem???? :oops: :oops: :oops:
A vizet valamiért nem szeretjük.

Márti!
Hogy vagytok????

Megnyílt a karácsonyi vásár Szegeden!!!!Tegnap megnéztük nagyon szép!!!!!

Mennem kell.Puszi nektek!

KépKép
majka
Szeged
 
 


Sziasztok!

Majka! A v betus kup a vibrucol lehet, de erdemes vele vigyazni, mert ismeroseim kozul sokan panaszkodtak ra, hogy epp az ellenkezo hatast valtotta ki a gyereknel, ahelyett, hogy lenyugtatta volna oket, beporogtek tole, es volt hogy ejjel egykor meg ott jott-ment a gyerek tole, a szulok meg mar reg kidoltek mellole :lol:
Vizzel kapcsolatban: Erdemes naponta tobbszor megkinalni vele, ha szuksege van ra inni fog, ha nincs ugyse tudod majd beleeroltetni!En is nagyon sokaig toprengtem ezen a kerdesen, mert Vivi sokaig sokat szopizott es het-nyolc honapos koraig alig ivott valamit( napi 10 ml korul), mondtak, hogy ha majd tobb szilard etelt fog enni, akkor jobban fogja igenyelni es ugy is lett, ma mar hozza a kis itatopoharat, hogy vegyem le neki a tetejet, ha szomjas.

Szep estet!

 
 


Sziasztok!

Majka: a kúppal és a vízzel kapcsolatban Edit már megelőzött a válasszal :) :) :). Levegőztetés: -5 fok felett lehet kivinni a babákat. Általános szabály nincs, hogy hányszor és mennyi ideig. Én így szoktam általában: ha 15 fok felett van és jó idő van (na ez egy darabig nem lesz :cry: :twisted:), akkor naponta 2x1-1.5 órára megyünk, de nyáron akár 3x is (a 3. még az esti fürdetés előtt egy 1/2 óra, az uv veszélyes időszakot bent töltjük). Ha 5-10 fok van és/vagy nem süt a nap, akkor 1x vagy 2x 1/2-1 óra, ha ennél hidegebb van, akkor pedig 1x1/2 óra, vagy 2x15 perc (akkor már általában maradunk itthon az udvaron).

Timike talán ma nem volt annyira taknyos és eddig láza sem volt, remélem már nem rosszabbodik a helyzet. Az étvágya, a kedve és a pörgő-forgó viselkedése változatlan :). A buli már tényleg kellett, mert már elvonási tüneteim voltak, sokszor már én is azt érzem 1 éve, hogy az északi oldalamon nő ki a moha :roll: :lol:. Hagyományos lagziban sajnos már 1000 éve nem voltam.

Fejrázás: most már Timike is csinálja kb. 1 hete, ő jellemzően akkor, amikor éppen tiltani akarok neki valamit-akkor csibészesen mosolyog, közben rázza fajét és mondja "ne-ne". Hát meg kell zabálni.

Végül még egy vicces történet a mai napra: Timike elől úgy eldugtam a mobilomat, hogy már én sem találtam, úgy kellett magamat felhívni :lol:.

Sziasztok, jó éjt Mindenkinek!
VikiKép
 
 


Sziasztok!

Miota ilyen huvos van mi sem setalunk tul sokat : delelott 10-tol haromnegyed 11-ig, utanna Vivi alszik es delutan fel haromtol max. fel negyig.Pedig milyen jok voltak azok a nyari hosszu kint toltott idok....Viszont ezeket fel lehet valtani egy-egy beszelgetos - osszeulos delutanokra! :lol:

Fejrazas: Vivi nagyon hamar elkezdte ezt a fejrazos dolgot es O erdekes modon az igennel kezdte :D , persze ez nem tartott sokaig, mert hamar rajott, hogy a nem az jobb buli... :? Viszont mostmar ugyesen banik a fejrazassal, igennel nem dol ki, mint egy fa es egeszen tudatosan hasznalja. Evesnel jelzi ha ker meg vagy nem, vagy ha kerdezek valamit valaszol, bar neha nem ugy ahogy en szeretnem. Egyik kedvenc kerdesem reggel hatkor szokott elhangzani, ami igy szol : Nem akarsz meg egy kicsit pihenni? Gyere ide anya melle es erre kapom a valaszt, egy akkora nemet, hogy megnezhetem! :!:

Kepzeljetek tegnap egyedul minden segitseg es utasitas nelkul egyedul lemaszott a nagy agyrol hattal lefele es annyira orult neki, hogy meg is tapsolta magat....hat persze, hogy utanna mi is megtapsoltuk 8)
Tegnap voltam fogorvosnal is, szerencsere fogakkal semmi baj, viszont az inyem eleg csunyan be van gyulladva es sajnos ez mar nem az elso eset, miota Vivi megszuletett. Pedig addig csak minden szokoevben kellett fogorvoshoz mennem, most meg kethavonta jarok....Ti hogy alltok a fogas kerdesekkel? Tortent valamelyikotokkel hasonlo es mi segitett? En mar lassan mindent kiprobalok, de mindig visszater.

Udv Mindenkinek!

 
 


Sziasztok!

Ole én is sokat szenvedek a fogaimmal, most rakattam rendbe őket, szerencsére nem volt sok lyukas, de úgy néz ki, hogy amit ügyeleten csináltak gyökértömést sajnos elég rossz anyag volt és átázik, úgyhogy most cseréltethetem ki újra. Nekem a terhesség előtt is és alatt is nagyon vérzékeny volt az ínyem. A Corsodylt tudom neked javasolni, ez egy öblögető és direkt erre jó, nekem bevált, vagy ha gyulladt is az ínyed, akkor a kamillás vízzel való öblögetés is nagyon jó legalább napi egyszer és persze az elektromos fogkefe. Most a fogdokim a szájzuhanyt javasolta, mert eléggé szorosan nőttek a fogaim ezért nehéz tisztán tartani őket, meg elég érzékenyek is, ezért most használom a sensodyne rapid fogkrémet. Remélem tudtam valamit segíteni, de hát minden ember más, lehet, hogy neked más fog használni:-)

Lányok ti hogy álltok az influenza elleni oltással? Ti beadatjátok a gyerkőcnek?

Még mindig nem alszunk sajnos. Most olvastam a Babapatika újságban, hogy van olyan, hogy "néma" reflux. Most már nem tudom, hogy mire gondoljak, mert ma megint köhögött a leányzó és olyan mintha hurutos lenne egy kicsit. Próbáltam felhívni a klinikán Dr. V. Á. professzor asszonyt, de sajnos szabin van és csak márciusra van időpontja. Nem tudom kivel beszéltem, de azt mondta, hogy próbáljak meg vizeletet és székletet venni a babától és meg kellene nézetni, hogy nem-e egy kórokozó okozza ezt a problémát, vagy pedig tejmentes tápszert írassak fel neki. Ma annyit csináltam, hogy hajnalban hajtogattam neki egy jó kis párnát, amivel megemeltem a gyerkőcöt, majd látom, hogy milyen hatással lesz ez a következő éjszakára nézve. Ti hogyan vennétek vizeletet egy 8 hónapos babától?, mert már egy párszor próbáltam nem nagy sikerrel:-)

Szép napot Mindenkinek!
 
 


Egyébként tényleg nem könnyű ikrekkel, de az a szupi benne, hogy nagyon jól elvannak egymással, így sok mindent meg tudok mellettük csinálni, mert játszanak, beszélgetnek, a múltkor felvettem ahogy nevetgélnek egymáson, szóval nagyon jó érzés:-) Annyira aranyosak, amikor a babakocsiban fogják egymás kezét, meg mikor a szőnyegen hasalva összebújnak:-) Szonja a múltkor úgy csinált, mint amikor puszit akar adni, csak ezt nyitott szájjal tette és tisztára összenyálazott:-)
 
 


Sziasztok!

Fogtéma: terhesség alatt nekem vérzett többször az ínyem, de szülés óta szerencsére jóval ritkábban. Viszont nekem gyakran van aftám, akkor én is Corsodylt használok, a tv-ben meg eléggé reklámozzák a Lacalut fogkrémet ínyvérzésre-én még nem használtam. A fogaimmal csak annyi gond van, hogy alul 2 rágófogamat még 11 éves koromban (tehát nem tegnap :wink:) betömték és akkor úgy elcs...ték, hogy azóta érzékeny és fáj az a 2 fogam. Illetve van még egy gyökérkezelt koronás fogam, de az "jól" van.

OLtás: még nem tudom, hogy beadatom-e. Épp most gondolkozom, hogy Timikének azért lehet hogy jó lenne, mindenesetre az immunerősítőt kapja.

Vizeletvétel: hát az tényleg kemény dió, pláne ha a baba lány és ha sokat izeg-mozog. Gondolom mondták, de ha nem, akkor én mondom, hogy gyógyszertárban lehet venni vizeletgyűjtő zacskót. Az direkt pelenkásoknak van, az esti vagy éjjeli tisztábatételnél kell felragasztani, úgy hogy a rajta lévő lyuk fedje a húgycsőnyílást, és aztán jöhet a bepelenkázás (akkor persze popsikrémet, vagy hintőport ne használj, mert akkor nem tapad jól). Következő tisztázásnál ha leveszed a zacskót, a vizeletet már át tudod önteni egy kimosott üvegbe. Remélem sikerül :)!

Majka: én voltam az a kíváncsi, aki kérdezte, hol szült Suzy-ugyanis én Pesten a II.Női klinikán dolgozom, aztán eszembe jutott, hátha ott vannak-mondjuk, most én sem vagyok bent.

Mi 2 extra sz@r napon vagyunk túl-mindenki tiszta idegbeteg nálunk, Timikénél meg előjött a MEGANYŰG, bár ma estére sokat javult a helyzet. Ráadásul ma megint esett egy nagyot, miközben főztem-szerencsére az ijedtségen kívűl nem lett baja, de én legalább 1 óráig remegtem, mint a kocsonya, és azt hittem kihányom a reggelit az idegtől. Emellett, még anyós és párom is kérdezte: "Húst nem sütöttél a főzelékhez?"-miután örültem, hogy a szélvészhercegnő lányom mellett épphogy meg tudtam csinálni a főzeléket. Ilyenkor érzem, hogy lehet, hogy jobban jártam volna, ha egyedülálló vénlány maradok :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:-na ezt azért ne vegyétek komolyan, már el nem tudnám képzelni az életemet a családom nélkül, csak néha nagyon kipurcanok, szégyen, nem szégyen :oops: :oops: :oops:. Elnézést a panaszáradatért, de ezt megint jól esett kiírni magamból!
Remélem most alszunk egy nagyot és holnapra már jobb lesz a helyzet!

Minden jót, jó éjt Mindenkinek!
VikiKép
 
 


,


Sziasztok, köszi Majka az iwiw-es meghívást sajna csak most jutottam el idáig, hogy végre egy kicsit bele is tudtam olvasni a beszélgetéseitekbe. Az én kis Jázminom most 10 hónapos lesz, és hát éppen azzal küzdünk, hogy a déli ebédek jó lennének ha kimaradnának az életéből. Persze már haladás hogy csak a déliek, mert kb 2 héttel ezelőtt az agyalta ki hogy egyszerűen elkezd leszokni az evésről és egyre inkább rászokni az evés helyetti hisztire. Persze nekünk egy kicsit bonyolult a dolog, ugyanis a nagyiékkal lakunk így az én kis drága Törpém mindig talál pártfogókra. Most az anyatej mellé társul tápszer meg persze a rendes felnőttkaja (májkrémes kenyér, lekváros, szalámis kenyér stb.) De ha van valami ötletetek, hogy lehetne rávenni a déli fözelékevésre az jó lenne. A tapasztalat: mikor enni kell, nagyon álmos, és nyűgös... nem jó ha én kogyvasztok, de nem jó a babakaja sem. Eddig imádta a sütőtököt, meg a spenótot, most már az is nyögvenyelősen csúszik.
 
 


Sziasztok!

Most van egy kis időm írni.
Képzeljétek szerdán karambolozott a férjem. :cry:
Gondolhatjátok,hogy mennyire kivoltam...........
Hála Istennek semmi baja nem lett.Az autó viszont nagyon gáz. :cry:
Maja is érezte,hogy nincs valami rendben ő is nyügis volt.

Baby81!
Üdv a csapatban!!!Örülök,hogy írtál!!!! :D Sajna nem tudok neked ebben segíteni mert pár napja nálunk is ez a gond.A tápikát esszük 1000rel a pépet nem.Mindíg nyűglődés van olyankor.DE!A mi ennivalónkat azt bármikor megeszi!!Ki érti ezt???? :roll:Majd megkérdezem Gizinénit!

Edit!
Igazad van a vibrocol kúp az amit nekem is felírtak.Na mi nem jutottunk el odáig,hogy használjuk is.De ahogy olvasom,akkor még jó is!!!!! :shock:
Az itatást kipróbáltam és tényleg iszik,ha szomjas.
Jaj,de ügyes a Vivi!!!Egyedül lemászot????!!!!Tiszta nagylány!!!!
:D Bizti édes lehetett,hogy meg is tapsizta magát!

Fogak:
Nekem hála nem volt gondom a fogaimmal soha.Viszont a Lacalut fogkrém jó lehet!

Viktim!
Ez a mobilos vicc!!!!!!! :lol: :lol: :lol: Annyira jót nevettem.Mintha a Majáról írtál volna.Mi is távirányító,telefon.....minden olyan érdekli,ami nem játék.
Jól emlékeztem,hogy Te kérdezted,csak lusta voltam visszaolvasni. :oops: :lol:
Szegediek vagyunk.
Szegénykém!Megértelek az eséssel kapcsolatban!!!!!Én is megijedek,ha ilyen dolog történik!!Hála akkor nem lett semmi baj!!!!!A meganyűg nálunk is jelen van!!Mostanában olyan fáradt és türelmetlen vagyok.Biztos az idő.
Panaszkodj nyugodtan,legalább nem érzem magam egyedül!!!!

Neszka!
Nagyon édik lehetnek a csajok!!!! :lol: Már bizti nagyot nőttek!Jó lenne már talizni!
Oltás:
Én sem tudom,hogy mi legyen.Nekünk azt tanácsolták,hogy a gyereket ne csak magunkat oltassuk.
Nem tudom,hogy mi lenne a jó!Még gondolkodunk rajta.
Néma refluxról már én is hallottam.
Vizeletet venni egy kislánytól???Hogy???Mert székletet az okés.
Puszi a lányoknak!

Márti!
Ha van egy kis időd írhatnál nekünk!!!Mizu felétek,gyógyultok????

Jók legyetek,vigyázzatok egymásra ebben a rossz időben!!!!
Puszi!

KépKép
majka
Szeged
 
 


Sziasztok!

Viktim köszönöm az ötletet, a férjem el is küldtem ilyen zacsiért, de a gyógyszerész is azt mondta nem lesz egyszerű, ahogy Majka is állítja:-) a vizeletvétel, de adtak egy másik ötletet. Steril vatta behelyezése a pelusba, kézfertőtlenítés és utána csak ki kell nyomkodni a vattából a pisit a pohárba. Viszont az nem egyszerű, hogy nem lehet kapni széklet tartó dobozt, viszont az ÁNTSZ csak abban fogadja el viszont ők sem adnak, úgyhogy most ilyen dobozt vadászok a gyógyszertárakban.
Én is mindig attól félek, hogy a lányok leesnek az ágyról, mert eszméletlen mennyire nincs félelem érzetük. Nálunk Szonja forogva közlekedik:-), mert mászni még nem tud, de rájött, hogy így halad.
Janina tegnap megtanulta a kacsintást, igaz , hogy két szemmel csinálja és közben társít mellé egy huncut mosolyt, zabálni való:-) Most már szinte mindent leutánoz, úgyhogy vigyázni kell vele:-)
Nálunk a lányok nem akarják enni a darabos kajcsit:-( csak a pépeset, ha van benne egy kis darab rizs vagy répa, akkor már öklendeznek tőle.
Szerintetek nem gáz, hogy nálunk még nem másznak és nem ülnek a lányok. Igaz ők a 31. hétre születtek, csak kicsit aggódom, persze az orvosok azt mondták, hogy ők azért le vannak maradva másfél hónappal, de szépen fejlődnek. Most megint menni fogunk baba-mama jógára, mert az nagyon sokat segített, meg legalább én is tornáztam egy kicsit. Sajnos a kilók nagyon lassan vánszorognak lefelé, a hasam meg csiga lassúsággal húzódik vissza. Szerintem, hogy lemenjenek a kilók ahhoz nem kell koplalni, de mozogni azt kellene:-), ami nekem is nagyon nehezen megy, mert néha estére úgy érzem maratont futok minden nap és semmihez nincs lelkierőm. Főleg, hogy most két napja ki sem tudunk mozdulni, mert szakad az eső, a lányok meg egész nap hisztiznek, mert hiányzik nekik a séta. Nem baj, ma jön a húgom és megyünk Plázázni:-)

Kellemes napot Mindenkinek!
 
 


Majka: tényleg jó lenne talizni, ahogy javul az idő hívlak:-)

Az oltással kapcsolatban úgy döntöttem nem adatom be a lányoknak.
 
 


Sziasztok,

Kedves Neszka, én már tettem fel vizeletgyűjtő zacsit a kiscsajomnak és persze nem sikerült, de viszont láttam hogy hogyan tette fel az aszisztens a dokinál, mert nekünk is kellett pisit prezentálni. Szóval széthúzod a szeméremajkakat és a hüvelynyilástól felfele haladva szépen rátapasztod a szeméremajkakra. A lényeg, hogy a csikló teljesen a zacsi nyillására kerüljön. Nem akarok okoskodni, csak segíteni, nekem legalábbis így mutatták. Széklettartó dobozt nálunk a gyerekorvos ad, szerintem próbálj meg a dokidtól kérni.
Nekem is gondom van a kilókkal, de eddig is volt, úgyhogy én már eleve +20-szal indultam neki a terhességnek, persze én is kipróbáltam mindent 90 napos, torna (persze egy lusta poca vagyok aki imád jókat enni). Szerintem ez csak életmódváltással lehet megoldani, és az egy életre szól, én meg túl önző vagyok hogy lemondja a jó kajákról, így felhízlaltam a férjem is. Azaz az anyósa hízlalja. Melyik oltásról beszéltek, mert én úgy hallottam, hogy a H1N1-et és a sima influenza ellenit csak egy éves kor után lehet beadatni, de lehet hogy nem jó a forrásom.
Majka nagyon gáz a karambol, átérzem, hogy megállt benned az ütő, de az a lényeg, hogy semmi baj nem történt, az autó meg... hát jól jön így Karácsony előtt...
Egyébként nálunk nincs választás, akkor is ki kell menni ha szakad az eső, max anya ázik, de Babóci jól elvan az esővédő alatt.
További szép napot nektek!
 
 


Sziasztok kedves "Régiek" és "Újak"!

Látom bővül a csapat :D ! Bocs, hogy eddig nem jelentkeztem, de azért olvastalak bennetek minden nap. Szerencsére túl vagyunk a betegségen. Rá kellett jönnöm, hogy az utolsó napokban nem a betegség miatt volt lázas, hanem azért mert ezerrel jönnek a metszőfogai alul is meg fölül is, és ez viselte meg ennyire. De sajnos már látom a lányomon, hogy a nyakunkon van a következő "vírusdömping", mert az éjszaka kb 4x voltunk fenn, hogy orrot fújjunk, és ehhez társult egy kis köhögés is.
Viktim! Mit csináljak, hogy ne legyünk mindig betegek? Tina kapja a marslakócskákat, a picúrnak meg adom a Béres cseppet (mini adagban), ezen kívül minden nap eszünk gyümit is, fel vannak öltöztetve rendesen...Már nem tudom ezen kívül mit csinálhatnék :( ?

Vizeletet nekünk is kellett venni a lányomtól. Szerintem nem biztos, hogy éjszakára jó feltenni a vizeletgyűjtő zacsit. Nálunk mindig lejött róla reggelre, akármennyire is odaragasztottam. Ilyenkor már nem nagyon szoktuk éjszaka átpelenkázni a piciket. Én inkább a reggeli tejcsi/szopi után tenném rá, és a köv. pelusozásnál tuti a siker. Bár amint írtátok lányoknál nem olyan egyszerű. A kisfiammal sokkal kivitelezhetőbb volt a dolog, de az éjszakai zacsit ő is lemozogta magáról.
Majka! Remélem jól van a párod (lelkileg is)! Nagyon ügyi kicsi lányod van, remélem nem sokára megnézhetem élőben is (legkésőbb a Domiék-féle karácsonyi partyn :D ) Vivinek is gratula a nagy lemászásért, és utólag is Boldog névnapot!
A szurit én eddig sem adattam be a gyerekeimnek. Szerintem annak meg nincs értelme, hogy a szülők beadassák maguknak, mert attól vírushordozók lehetnek, nem? De lehet, hogy én tudom rosszul...

Képzeljétek, megvolt az első óvodai fényképezkedésünk. Nem volt nagyon lámpalázas a lányom, de sajnos örökölte azt a tulajdonságot tőlünk, hogy a beállított képeken inkább vigyorog, mint mosolyog... de azért a 15 képből lett 2 "tinás" is.

Remélem most már eláll az eső erre felé is, mert 3 napja nem voltunk kinn, és Atika óránként hozza cipőjét "cétájok!" felkiáltással. És nem nagyon tudom megmagyarázni, hogy miért nem megyünk ki már megint.

Jó hosszú lettem...bocsi. Szép (esőmentes) napot mindenkinek!
marti1129
Szatymaz
 
 


Sziasztok!

Mindenkihez megérkezett a Mikulás?! Remélem senki nem kapott virgácsot!

Nálunk még mindig hóhelyzet van az elmult 1 hétben esett vagy 15-20cm hó! Sétálni így nem tudunk, mert nincs mindenhol eltakarítva a hó a járdákról és babakocsival lehetetlen közlekedni! :(

Viki: engem is érdekelne, hogy mit érdemes adni a gyerekeknek, hogy ne legyenek sűrűn betegek? Valami vitamint vagy immunerösitőt?
Még azt szeretném kérdezni, hogy nekem többször van herpesz a számon ( ha beteg vagyok vagy lázas vagy valami nem esik jól általában kijön, mikor terhes voltam akkor is volt egyszer) Bonci ezt örökli automatikusan?
Most is van egy fél háznyi herpesz a számon és nem merem puszilgatni se Bonit, eddig mindig beleivott a poharamba azt se engedem nehogy megfertőzzem!
Valószinű lappang bennem valami betegség azért jött ki! :(

Az influenza oltást én se adatom be se Boncinak se magamnak. Tavaly két hónapos volt Boni mikor beoltattam magam a H1N1 ellen, mert paráztam nehogy ő elkapja. De most már az ellen se kérnék oltást. Szerintem az egész H1N1 túl lett fújva, paráztatták a népet aztán kiderült hogy csak minél több vakcinát akartak eladni!

Majka: hogy állsz a fogyókúrával? Bírod még az este 6 után semmit dolgot?Ha igen akkor kitartás! Én teljesen jól megszoktam már, és megint 3cm-rel kevesebb a derékbőségem! :D

Üdv mindenkinek!
Vendég
 


Sziasztok!

Boldogságos Mikulást mindenkinek!!!!!!!!!!
Remélem mindenki kapott valamit a Mikutól.

Rólunk:
Az autónk ko úgy néz ki. :cry: :cry: :cry: :cry:Szívemhez nőtt.
Én idegeskedek,türelmetlen vagyok.........Szóval jöhetne már valami jó is!!!!!!!
Maja jó kislány,bár érzi ő is a feszkót rajtam.Most szépen eszik.Nagyokat alszik,dumál,mászik,vigyorog.......Vele minden okés.

Viktim!
Te mit tudsz a vigantol-ról?Tényleg bevonták?????Itt Szegeden egyik patikában sincs. :roll:

Oltás:
Mi sem oltatunk!

Mumuska!
Sajna a lustaság győzött. :oops: :cry:De gyűjtöm az erőt!!!!! :D
Gratula a - 3 cm-hez!!!!!!!!!Nagyon-nagyon ügyi vagy!!!!!

Puszi mindenkinek!!!

KépKép
majka
Szeged
 
 


Sziasztok!

Boldog Mikulást Mindenkinek!

Majka: Az a lényeg, hogy nem történt a férjeddel baj! Én is minden héten frászban vagyok mikor Pestre megy a drágám, annyi örült van az utakon.
Amúgy Vigantol tényleg még hiánycikk, de ha gondolod hívj fel, mert én tudok szerezni:-) Mi is fogyóban vagyunk már, úgyhogy lassan megint vennem kell.
Ma voltunk baba-mama jógán kellemesen elfáradtunk a lányokkal, de nagyon jól esett, ők pedig egy jó nagyot aludtak utána:-) Holnap lesz izomlázam már érzem:-), mindenkinek tudom javasolni, annyira jól kikapcsolja az embert, meg a babák is nagyon élvezik.
Baby köszönöm a tanácsot, ki is próbálom, csütörtök délelőtt fogom levenni a vizeletet, mert délután viszem a dokinak. Meg megkérdezem ezt a széklet dobozt is majd a dokitól.

Szép estét Mindenkinek!
 
 


Sziasztok!

Az elmúlt 4 napban "nettávolban" voltam, azért írok csak most.

Előszőr is nagyon boldog Mikulást kívánunk Mindenkinek!

Immunerősítés: a vitaminokon ill. Béres cseppen kívűl még ajánlom az Echinacea D4 homaopátiás szert, azt éppen most próbáljuk mi is.

Neszka: a koraszülötteknél valóban gyakori kezdetben a lassab fejlődés, de idővel utolérik a többieket. Baba-mama tornával és jógával tényleg lehet segíteni a mozgásfejlődést.

Márti: örülök, hogy túl vagytok a lázas időszakon, remélem hamar elhagy Benneteket az újabb nyavaja és nem dönt le egyikőtöket sem.

Majka: sajnálom az autót, de a lényeg, hogy a férjednek az ijedtségen kívűl nem lett baja. Az tényleg pocsék dolog pluszban, hogy pont Karácsony előtt történt-emlékszem még 23 éve pont ugyanígy az ünnepek előtt Anyukám törte össze a kocsit, nekitolatott egy parkoló autónak.

Vigantol: a gumicseppentőst vonták ki a forgalomból, állítólag a cseppentő gumijából kivált egy olyan anyag, amiről kimutatták, hogy nagy mennyiségben méreg. Mi már kaptunk helyette másik, új fajtát, annak az üvegét lefelé kell fordítani, és úgy csepeg, remélem hamarosan Hozzátok is eljut.

Edit: VIVINEK UTÓLAG IS NAGYON BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNUNK :D :D :D!

Mumuska: maga a herpesz nem öröklődik, a betegség lényege, hogy az ember (persze nem mindenki!) elkapja előszőr még valószínűleg kiskorában, akkor általában torokgyulladásként jelentkezik. Utána a vírusok elbújnak a szervezetben, és amikor bármi olyan történik, ami legyengíti az immunrendszert-pl. stressz, gyomorrontás, egyéb fertőzés-akkor előbújnak és herpeszt okoznak a szájon. A hólyagban lévő vírusok addig fertőznek, amíg be nem pörkösödik a herpesz, addig kell vigyázni.

Baby81: üdvözöllek én is a csapatban! A főzelékevéssel kapcsolatban talán annyit tudok hozzáfűzni, hogy lehet, hogy akkor szívesebben enné meg, ha egy kicsit ízesebbre csinálnátok (pl.ilyen korban már lehet a főzelékben tenni egy kis fokhagymát, petrezselymet, vöröshagymát, kaprot, meg egy kicsi sót is) a főzeléket, bár nem tudom, hogy eddig mennyire ízesítettétek a főzeléket. A legtöbb baba szereti az új ízeket.

Fogyókúra: hát nekem ezzel nincs gondom :oops: én hízni nem bírok-sokszor egyszerűen nincs időm vagy kedvem enni és emellett az állandóan nyüzsgő lánykám állandóan mozgásban tart.

Remélem sikerült mindenre reagálnom!

Rólunk röviden: most hétvégén voltunk Balatonon egy wellness-salsa hétvégén, amit az a tánciskola szervezett, ahol a párommal pont 4 éve megismerkedtünk :). Anyukám jött velünk, ő vigyázott Timikére, amíg táncoltunk meg buliztunk. Nagyon szuper volt, Timike nagyon jól bírta, sokat fürdött, és ma este itthon táncolt-pörgött rendesen :lol:! Szerencsére Anyukámmal teljesen jól elvoltak. Nagyon jó volt találkozni végre a tánctársakkal is.
Itthon sajnos elég sz@r a helyzet, Apósom eléggé változóan van, de általában elég gyengén van, sokszor csak fekszik. A hangulat is elég nyomott, párom is elég ideges mostanában és sajnos ez sokszor rajtam vagy az anyukáján csattan :( :(. A lényeg, hogy Timike továbbra is alapvetően vidám, eleven (amivel jól le is fáraszt minden nap), és jól fejlődik.

Sziasztok, jó éjt Mindenkinek!

VikiKép
 
 


Elnézést a szóismétlésekért és a helyesírási hibákért, már eléggé fáradt vagyok :oops:.
Sziasztok!
Viki Kép
 
 


Sziasztok!!

Neszka!
Köszi szépen a segítséget,de tegnap sikerült vennem!!!!! :D
Úgy megörültem neki,hogy a gyógyszerész szerintem bolondnak nézett......
Én is örülök,hogy nem lett baja!!!Ez a lényeg tényleg,csak most gondolkodhatunk,hogyan tovább ugyanis aki okozta a kárt nincs biztosítása és a felelősséget előszőr elvállalta aztán odaért a pereputty és gondolom kiokosították és utána azt mondta hogy mégsem ő a hibás.......Tudod az autó taxi volt a bevételi forrásunk..... :cry: De reméljük,hogy jól fogunk kijönni belőle.Puszi a lányoknak!!!

Viktim!
Köszi az infót!!
Immunerősítés:9 hós babának is lehet adni bérest,vagy szedjük a c vitamint?
Karamból:nagyon örülök,hogy nem lett semmi baja a férjemnek!!Azzal kezdtem amikor felhívott,hogy de te ugye jól vagy??!!!Mondhatom,hogy az idegbaj kerülgetett......
De jó neked,hogy nincs gondod a kilókkal!!!Én szívesen adok át neked egy pár kilót!! :oops: :lol: Sajna nekem van bőven. :cry:
Sajnálom az otthoni dolgot.Biztos nem lehet egyszerű.Fel a fejjel!
Én azt mondom,hogy a sok rossz után már csak jó jöhet!!!!!!!Legalább is nagyon remélem.

Mennem kell,vigyázzatok egymásra!
Puszi

KépKép
majka
Szeged
 
 


Sziasztok mindenkinek! Utólag én is kívánok mindenkinek boldog Mikit. Viktim köszi az ötletet, de már feladom a déli ebédek sehogy sem mennek. Egyébként a saját kajánkból veszek ki neki is, tehát már eleve sokkal ízesebb mint a bébikaja. De szerintem ez a gyerek egyszerűen nem szereti a főtt kaját, bezzeg látnátok a falatosok hogy mennek, szinte csak úgy nyeli őket. Egyébként baj is volt a kajálással, mert már orvosi segítségre szorultunk, de szerencsére időben érkezett a segítség és egy teljes étrendváltással és egy kosár vitaminnal, meg sziruppal elindultunk a jó étvágy irányába. Persze hogy ne legyen egyszerű a dolog a tápszer ill. a Sinlac megfogta a székletét, így a mindennapi kaki olyan erőlködéssel történt hogy szegénykém szenvedett a bilin, merthogy képzeljétek az én kis drágám kb. 8 hónapos kora óta nem kakil a pelusba csak bilibe.... szóval vörös volt a feje szegénynek ahogy nyomott, a kaki meg hangosan koppant a bilibe ahogy leért. Hát mondanom se kell hogy kész voltam, persze az evés se ment. Aztán kaptunk hashajtót.
Persze ez sem volt nekünk elég a kezén valami ekcéma-féle jött ki, arra Fenistil cseppeket meg kenőcsöt írt a dokinéni, ment még ezek mellett a Cebion multi, meg a vas, és végül a Nurofen szirup zárta a sort. Szóval csodálkoztam hogy nem eszik a gyerek de mire ezt mind belétömtem, már szerencsétlen nem is volt éhes. De mostmár kezdünk alakulni. Bár a déli kajaevés egyenlő a nullával.
Egyébként hogy jót is meséljek nagyon édes volt tegnap mikor jött neki a Mikulás, olyan élvezettel bontotta a csomagokat, egyébként tegnap adtam neki egy falat mandarint is. Édesen cuppogtatta befelé és közben nevetett, nagyon ízlett neki. Az ilyen pillanatokért érdemes élni. Bocsi kicsit hosszúra sikerült a beszámoló, és mostmár mennem is kell. Kicsi Jázmin itt ül az ölemben és érdeklődve nézi ahogy klimpirozok a billentyűzeten.
Szép napot nektek, és utólag is köszönöm a kedves üdvözlő szavakat.
 
 


Sziasztok!

Majka: nagyon szépen köszönöm a bíztatást, már én is arra gondolok, hogy a sok rossz után csak jó jöhet (hát igen, úgy érzem, szeptember eleje óta eléggé szívatnak minket odafönt :evil:-bár egyik ismerősöm ebben az évben elveszítette gyakorlatilag az egész családját-apját, anyját és testvérét különböző betegségek miatt-amikor ezt megtudtam, akkor gondoltam, hogy inkább nem nyafogok).
Csecsemőknek inkább még a C vitamin cseppet adjátok.

Baby81: le a kalappal Jázmin előtt, hogy már bilibe kakil. Pont mostanában gondolkoztam azon, hogy Timikét lassan elkezdem megismertetni a bilivel, ugyanis megfigyeltem, hogy reggeli után szinte mindig kakil menetrendszerűen-lehet, hogy ha előtte ráültetem a bilire, akkor "beletalál" :lol:!
Evés: ha nagyon nem megy a főzelékezés, akkor a "falatos" ennivalókkal kell biztosítani neki az energiát, de azért időnként meg kell próbálni főzelékkel is megkínálni, remélhetőleg ez csak egy múló szeszély nála, és idővel újra elfogadja a főtt ételeket.

Edit: azt tegnap elfelejtettem írni: boldog 13. hónapot a lányainknak :D :D :D!!

Sziasztok, jó éjt Mindenkinek!
Viki Kép
 
 


Sziasztok!


Kedves Viktim
Köszi a biztató szavakat, bár ma megint nagyon elkeseredtem, már gyomoridegem van ha etetni kell a kis Törpét. Persze tegnap este főztem neki olivaolajon pároltam hagymát csirkemellet, répa gyökér borsó cukkini krumpli, megfűszereztem és végül összeturmixoltam. Hát az eredmény kb 5-6 kanál belőle a többi meg ordítva és kb a felénél abba is hagytuk. szerintem 60-70 grnál többet nem eszik meg belőle. Bezzeg a mandarin az csúszik, és szerencsére a házisonkát is nagyon szereti. De hát valami főtt kaját is kellene ennie nem? Vagy csak én gondolom?

:(

Egyébként a bilire ültetés nálunk is pontosan így kezdődött, észrevettem hogy szinte minden nap ugyanabban az időben kakál és hát mondta a nagynéném meg anyukám is hogy próbáljam meg bilizteteni. Vettem neki bilit és ráültettem, ott gugoltam előtte és mutattam neki hogy nyomjon (persze úgy hogy nyögtem és szorítottam össze az öklömet) és ő nyomott. Aztán másnap és harmadnap is így volt. És képzeld nem is kakált a bugyiba többet, kivéve ha már nagyon kellett neki és az az idétlen anyja (aki én lennék) elfelejtette, hogy előbb bilizünk és utánna megyünk sétálni. De Jázmin elég kényes a fenekére és nem szeret beletojni a bugyiba, mostmár inkább nem kakál. Persze mikor nehezen ment a kaki, akkor is nagyon édes volt, szegénynek tiszta vörös volt a feje és a kis öklét is szorította ahogy nyomott. Szerintem próbáld ráültetni minél hamarabb.
Neszka, hogy sikerült a vizeletvétel?
Majka holnap mi is megyünk a védőbe, de csak fél tizenkettő után, volt itt a Gizikenéni és mondta, hogy ne menjünk hamarabb.

Remélem mindannnyian jól vagytok én mostanában már ugy érzem lassan pszichológiai eset leszek ettől a nemevéstől, de remélem hamar véget ér ez a hóbor. További szép napot! :)
 
 


Sziasztok!

Baby81: hmmm, amit Jázminnak készítettél így leírva istenien hangzik :)-csak kár, hogy ő nem értékelte!
Bilizés: úgy döntöttem, ma csak úgy kipróbálom napközben, de nem volt hajlandó ráülni, állandóan felállt róla. Mondjuk lehet, hogy az volt a gond, hogy akkor aktuálisan pont nem kellett neki se pisilni, se kakilni (a reggeli akcióról jól lemaradtam :oops:, a pelusba ment az "anyag"). Előtte eljátszottam Timikének, hogy ráülök a bilire. Remélem hamarosan csak rájön, mi a funkciója.

Mi nagyjából jól vagyunk, most jobb a hangulatom is, csak ez a fránya lehülés ne jönne :( :( :(!

Sziasztok, jó éjt Mindenkinek!
Viki Kép
 
 


Sziasztok!

Úgy nézem, hogy mindenkire rájár a rúd rendesen. Nem semmi történeteket írtok :( . Remélem mindenki felett kisüt a nap, és az ünnepekre jön egy kis jó is, mondjuk ajándékba.
Baby! Nagyon ügyi Jázmin, hogy bilibe kakil. Az én nagy fiam (ugye már 19 hónapos) nem nagyon érti, hogy miért is akarom ráültetni meztelen popsival a bilire. Leginkább azt látom rajta, hogy megrémül. Úgyhogy egyenlőre nem erőltetem, csak szem előtt hagytam a bilit. Bármikor rácsücsülhet, ha akar.
Tanácsot szeretnék kérni Tőletek. Atika eddig minden reggel és este megivott 250-280ml tejcsit. A múlt héten már néha hagyott egy kicsit, hétfő óta azonban egyre több maradt az üvegben. Tegnap este és ma reggel pedig 5-6 korttyal megelégedett. És sem a kakaót, sem a gyerekeknek való tejeskávét nem issza meg. Most mit csináljak? Erőltetni nem akarom, de szerintem így sem maradhatunk. Este megiszik ugyan 1 üveg vizet a tejcsi helyett (vízivó a drágám, nem nagyon szereti az üdítőt/teát sem), de úgy gondolom valamivel csak táplálóbb lenne a tejecske. Ti mit csinálnátok?
Az evésünkről a lányommal már írtam korábban. Teljesen megértelek kedves Baby81, hogy milyen az amikor az embernek már attól gyomorgörcse van, hogy eszébe jut az etetés. Emlékszem hány etetést sírtam végig, amikor 3/4 óra alatt 6 falatot bírtam megetetni az én drága lányommal. És nálunk még az sem volt, hogy bármit is megevett volna szívesen. Majka tudna mesélni, ő nézett végig egy pár etetésünket. Azt hiszem, egy kicsit át kellett állítanom az agyamat arra, hogy neki ennyi is elég, és soha (a mai napig sem) eszik annyit, amennyit kellene.
Ja, majdnem elfelejtettem... megint betegek vagyunk :( :( :( . Tina nem megy már a héten oviba, mert iszonyúan folyik az orra(3-4 zsepi/orrfújás)és rendesen köhög is. Atikán még nem veszek észre semmit, remélem ő most megússza.
Szép napot mindenkinek! Remélem senkit sem fúj majd el ez a ronda szél!
Puszi
marti1129
Szatymaz
 
 


Kedveseim, üdv mindenkinek, már egy kicsit jobb a kedvem, bár az idő elég gáz.
:(
Kedves Majka, szeretnélek megelőzni, és örömmel tudatom, hogy én sem vettem észre de Jázminnak bújnak a felső fogai, egyszerre 2, sőt még azt is írhatom, hogy 3. Ugyhogy ne aggódj!
Persze ma voltunk tanácsadáson, sajnos újabb ekcéma-kiütés jelent meg most a jobb oldalán. Persze a dokinéni szerint okozhatja a házisonka, vagy a mandarin is szerinted Viktim?
Marti1129 nem is tudom, hogy mit is lehet írni erre a "nem iszok tejcsit tovább" dologra. Nekünk is vannak evés próblémáink, így szerintem én nem is mondok semmit. De talán próbáld meg a tejet a reggelijéhez ill. a vacsijához. Bár lehet hogy butaságot írtam, hisz nekem csak 10 hónapos a gyerköcöm és az ő evési hóbortjával sem boldogulok. A pici lányodnak jobbulást! :D
Viktim! Ne aggódj a bili miatt, azt olvastam több újságban is hogy semmit sem szabad erőltetni, mindennek megvan a maga ideje. Én egyébként nem mutattam neki semmit, egyszerűen rátettem és kész. De hogy megnyugtassalak ma reggel fél nyolckor mikor Jázmin felkelt, lehoztam az emeletről odaadtam a nagyapjának és míg én a reggeli tejcsit készítettem ő úgy telepakolta a pelust, mint a pinty. Ugyhogy nálunk is vannak balesetek, de miután levettem a pelust még ráültettem a bilire, és hát mit ad Isten még oda is jutott egy kicsi kukacka. Legalább a széklete rendben van.
Neszka, sikerül levenni a vizeletet?
Bocsi de most mennem kell, további szép napot. Puszi :lol:

KépKép
 
 


Sziasztok!

Végre két jó hírt oszthatok meg veletek!KIBÚJT A FOGACSKÁNK ÉS EGYEDÜL FELÁLLTUNK!!!!!! :D :D
(És hozzátenném nem vettem észre,hogy nő a fogunk.Tiszta szégyen.....)
Baby!
Akkor Te is így jártál? :lol: Szépséges a vonalzód!
Márti!
Sajnálom,hogy betegek vagytok!Gyógyuljatok meg gyorsan.Az evésre nekem sincs ötletem. :cry: Pedig jó lett volna már talizni.

Ne harizzatok,de mennem kell takarítani. :cry:

Puszi mindenkinek!!!

KépKép
majka
Szeged
 
 


Sziasztok!

Márti: tej témához én sem tudok nagyon hozzászólni, lehet, hogy most átmenetileg nem kívánja, aztán majd utána újból inni fogja-ez az amit sajnos előre nem lehet megmondani, hogy tényleg így lesz-e. Bár ha belegondolok, mi felnőttek is (legalábbis én) vagyunk úgy ételekkel, hogy nem mindig kívánjuk ugyanolyan mértékben. A lényeg, hogy a kellő mennyiségű folyadékot viszont kapja meg minden nap.
LÁnykádnak jobbulást kívánok én is! Hiába, többek közt ezért gyűlölöm ezt az időszakot :evil:! Ismerősömék meg most utaznak 3 hétre a Maldív szigetekre (ronda sárga írigy szmájli), mondtam nekik, hogy hozzanak egy bőröndnyi meleget :wink:.

Baby81: hát igazság szerint a sonka és a mandarin is okozhatja a bőrelváltozást-a sonka a benne lévő füstölő illetve tartósítóanyagok miatt, a mandarin pedig szintén allergizálhat, főleg ha a családban van allergiás megbetegedés.

Majka: gratulálok a felálláshoz és a fogacskákhoz :D :D :D!

Evés: 2 napja Timike nemigazán fogadta el a sonkás kenyeret, ma este kanálbó adtam neki, úgy meg simán megette-úgy látszik ez meg a mi hóbortunk :lol:!

Bili: ma is próbáltam, persze most sem akart ráülni, de pont ma nem reggeli után kakilt, hanem később. Nem baj, úgy döntöttem , nem erőltetem, de majd minden reggeli-tízórai után veszünk "bilileckét": megmutatom, hogy kell haszálni, és megpróbálom ráültetni-ha megy megy, ha nem nem, de legalább ismerkedik vele.

Én most kissé zombination vagyok megint! Valószínűleg emiatt az idióta szél miatt előző éjjel Timike többször felébredt, napközben teljesen kiidegelt-csakazértis mindig tiltott dolgokat akart illetve csinált, amikor meg nem engedtem neki, hisztizett és levágta magát a földre-végül fürdetés után még 1.5 órát vircsaftolt, miközben én már hulla voltam, de most végre alszik! Na ezután szép kőrmondat után ideje lefeküdni!

Jó éjt Mindenkinek!
VikiKép
 
 


Sziasztok!

Jobbulást minden betegnek és gyengélkedőnek!

Baby: nagyon ügyes a lánykád, hogy már bilizik!
Szégyenszemre az én Boncimnak még bilije sincs! Na de majd kérünk a Jézuskától!

Tényleg ti hogy álltok a karácsonyi készülődéssel? Kivételesen az idén ugy tünik időben sikerül megvennünk az összes ajándékot!
Általában minden évben maradt valami (vagy valaki) az utolsó pillanatra. Na de majd idén!

Nálunk most minden rendben van szerencsére. Leszámítva, hogy én kicsit beteg vagyok. Voltam dokinál, mert fáj napok óta a tüdőm, és azt mondta felső léguti virusos megbetegedésem van! Pedig nem érzem magam annyira betegnek, de megnyugtatott, hogy a torokfájás, fejfájás, láz majd ezután jön! Ugyhogy szedem a gyógyszert aztán próbálok ugy csinálni, hogy Boncit ne fertőzzem meg! Hozzáteszem ez elég nehéz!

Kaja-kérdésben : nálunk is vannak problémák. Időnként keveslem amit Boni eszik, de igazából ami a fogára való abból be tud kajálni rendesen! Már feladtam, hogy külön főzzek neki. A mi kajánkból kap meg a kedvencei a bébikaják meg a tejpépek!

Üdv mindenkinek! Szép napot!
Vendég
 


Sziasztok, látom sikerült mindenkit sikeresen megőrítenem a bilizéssel, de képzeljétek mióta ezt megírtam Jázmin már kétszer is a bugyiba tojcizott. Ugyhogy máskor inkább nem dicsekszem semmivel.
A karácsonyi készülödésnek nálunk még a feelingje sincs meg, ugyanis október végén sikerült megvenni a családi fészkünket és most ezerrel intézzük a papírokat, hogy még idén lezáruljon az ügy, persze ez is a karácsonyi készülödés rovására.
De természetesen a mézeskalács sütés idén sem maradhat el, ez minden évben az előkészületek kezdete nálunk, idén egy csajjal többen leszünk, remélem a kis Jázmin is besegít, vagy legalábbis nem korlátoz. Ilyenkor összejön egy-két csajszi és sütünk, volt év hogy 9 kg lisztből három család részére sütöttünk, na az húzos volt. Az ajándékokkal mindig bajban vagyok, ugyanis én azt vallom, hogy mindenkinek kell ajándék, még akkoris ha az csak egy tusfürdő, vagy deo, de ajándék kell. Jázmin nem tudom mit kap, ha van valami ötlet akkor azt szívesen veszem, nem akarok nagy dolgot venni neki, most kapott etetőszéket és éppen ma vettünk neki gyerekülést is, igaz hogy ajándékutalványon amit ő kapott. De egyébként nem vallom hogy méregdrága ajándék kell Karácsonyra. Sőt...
Viktim, óriási szívességet szeretnék kérni: olvastam néhány üzivel ezelőtt hogy tudnál szerezni Vigantolt, hát én most szeretnélek megkérni, hogy nekem szükségem lenne rá. Igaz van még egy fél ujjnyi az üveg alján, de hiába írattam receptet sehol sem kapok.
Mamuska tök jó hogy nálatok vannak kedvenc kaják, mi még mindig 100 gr-ot eszünk mindenből, a déli főzelék meg... hát inkább nem is írom le az adagot. A dokinéni azt mondta, hogy ne is várjak sokat, mert Jázmin sohasem lesz nagyevő gyerek. Javasolta, hogy inkább a tejpépet inkább tápszerrel keverjem ki az dupla energiabomba.
Hát erről inkább nem fejtem ki a véleményem. Nekem már mindegy csak egyen ez a kis Törpe és jól fejlődjön meg egészséges legyen.
Mamuska jobbulást neked.
Viktim a házi sonkával is baj lehet? Mert azt adtam neki, a bolti felvágottat nagyon ritkán fogadja el, de a házisonkát imádja. Egyébként nagyon lájtosra füstöltetjük, mert szinte mindenkinek bánta az epéjét.
No megint sikerült jó sokat írnom, de nagyon örülök, hogy a csapatban vagyok és jjó megosztani másokkal is a tapasztalatokat ill. tanácsokat kérni.
További szép estét!

KépKép
 
 


Sziasztok :!:

Köszönöm szépen a gratulációkat, igen most már Én is csatlakozhatok hozzátok hiszen Én is anyuka lettem :lol:
Lesz szülés történetem is, már félig meddig kész, de még mindig jutnak eszembe új, felfedezett dolgok :!: :roll:

Pusszantok Mindenkit,szép napot :!:

Suzy és Ádám

KépKép
 
 


Sziasztok!

Karácsonyi készülődés: hát szerintem mi vagyunk a sereghajtók, ugyanis még sehol nem tartunk, szerintem az utolsó héten veszünk meg mindent. Mi megbeszéltük, hogy mivel sajnos anyagilag nem állunk a helyzet magaslatán (:oops: :( ), nagyon nagy ajándékozás nem lesz, csak Timike kap számottevően valamit. Ráadásul az egészet beárnyékolja Após helyzete, rá még várnak az orvosi vizsgálatok, illetve kórházi befekvés is ( 2 ünnep között).

Baby81: sajnos nem lehet megállapítani, melyik étel a "bűnös". Az egyik módszer, hogy ha elmúlik a bőrelváltozás, utána pár nappal, újból be lehet vezetni (de egyszerre csak az egyik!) gyanús ételt az étrendbe, és ha újból panasza lesz, az az étel okozza-egyébként a mandarinra (citrusra) gyakoribb az érzékenység, mint a sonkára.
Vigantol: mi Piliscsabán lakunk, az ottani gyógyszertárból tudtam szerezni, de elsőre nekem sem sikerült, mert ott is időnként rendelik meg. Ha legközelebb eljutunk a gyógyszertárba, megpróbálok szerezni, légyszíves írd meg, hogyan juttassam el.

Rólunk röviden annyi, hogy Timikének úgy néz ki tetszik a hó, nevet nagyokat, úgyhogy talán az ő kedvéért enyhül a "télundorom".

Sziasztok, jó éjt Mindenkinek!
VikiKép
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy eltuntem, de nagyon sok dolog tortent velunk az elmult egy-ket hetben....
Koltoztunk, felujitunk( meg most is tart), Vivi is megfazott, lazas lett, elment a hangja, mostmar ezek elmultak, viszont csunyan kohog... :cry: Kozbe elkezdtek bujni a felso negyes fogai....elegge megviseli, ejjel orankent kelek hozza....Remelem mindenkinel jobb a helyzet!

Koszonjuk a nevnapi koszonteseket, nagyon aranyosak vagytok Mindannyian! Remelem mostmar gyakrabban be tudok nezni en is hozzatok, es bekapcsolodhatok a beszelgetesekbe is! :D

Tovabbi szep hetveget!

 
 


Sziasztok!

Suzy: még egyszer gratulálok! Nagyon szép a bébid! :D

Remélem mindenki jól van!
Jön a nagy hideg állitólag, ugyhogy ma még elmentünk Boncával sétálni egy jó nagyot (bár ma is eléggé hideg van) hátha megint többnapos szobafogságra ítél minket az időjárás!

Tegnap beszereztük az utolsó ajándékokat is, már csak pár apróság van hátra amolyan kis kiegészitő meglepik. Mi sem tudtunk igazán nagy ajándékokat venni, anyagilag elég behatároltak a lehetőségeink, de nem is az ajándék ára a fontos! Mindenki értelmes, hasznos dolgot kap, amit tud is használni.
Bonci kap tőlünk nagyobb méretű építőkockát , mesekönyvet és egy fürdőjátékot. Olyant amit fel lehet cuppantani a fürdőkád szélére és spriccel, pörög-forog, ha önt rá vizet, tetszeni fog neki! Persze kap még egy-két ruhát is de azt nem értékeli még.

Nagyon büszke vagyok magamra, mert képzeljétek finom lett életem első püspökkenyere! :D
Azt tudni kell rólam, hogy egyáltalán nem vagyok egy házias konyhatündér, főzni még csak-csak , de sütni nem tudok! :oops:
Gondoltam megpróbálok sütni valami karácsonyos jellegü egyszerűbb sütit és csodák csodájára sikerült! Ez volt a próba, karira sütök megint, talán sikerül másodszorra is!

Nem illik ilyent kérdezni, ne haragudjatok meg érte, akinek kellemetlen az ne válaszoljon!
Nektek szülés után megváltozott a menzeszetek? Mármint hogy több lett a mennyisége, jobban vagy kevésbé görcsöltök vagy észre vettetek ezzel kapcsolatban valamilyen változást?
Nekem az tünt fel, hogy kevésbé görcsölök, viszont sokkal jobban felpuffadok, nehézkesebb vagyok mint Boni előtt. És rohadtul tud fájni a derekam menzesz előtt pár napig, korábban nem volt ezzel gondom.

Na jó megyek is! Sziasztok!
Vendég
 


Sziasztok!

Na végre én is idetaláltam :D! Timike szerencsére ma már időben elaludt, ellentétben a tegnapi nappal, amikor este 11-ig kukorékolt, nekem ráadásul olyan migrénem volt, hogy majdnem hánytam. Hálistennek úgy néz ki, mára mindannyian helyrerázódtunk.

Edit: Vivinek mielőbbi gyógyulást kívánunk, remélem a nehéz éjszakák is elmúlnak hamarosan.
Költözéshez kitartást, bár mi is ott tartanánk már, hogy költözünk, de sajnos attól tartok, ez még a jövő halk zenéje (vagy talán nem is lesz :( :evil:).

Mumuska: ma mis is pont ebből a megfontolásból, sétáltunk egy nagyot, hátha most pár napig nem tudunk. Bár csütörtökön, ha minden igaz, bemegyünk karácsonyozni a munkahelyemre, és utána vesszük meg az ajándékokat-talán már addigra körvonalazódik, kinek mit veszek.
püspökkenyérhez gratulálok :D-ha elsőre jó lett, másodszorra még jobb lesz :)!
Menszesz: hát "Bloody Mary" éppen vendég nálam 2 napja (szerintem tegnap ezért is voltam rosszul) és pont az jutott eszembe, hogy a szülés óta szerencsére nekem is kevésbbé fáj a hasam és valamivel jobban viselem, mint előtte. Azelőtt 6-7 napig tartott, a 2-3. nap az maga volt a pokol, most általában 5-6 nap alatt túl vagyok rajta és nincs is olyan bő vérzésem. Talán a menszesz előtti feszültség is kevésbbé jellemző, de az eléggé hangulatfüggő nálam. Puffadni nem nagyon szoktam, viszont ami újdonság, hogy az első 1-2 napon fájni szokott a fenekem, mintha valaki jó alaposan fenékbebillentett volna :lol:-na azt hiszem ezt jól kirészleteztem! A ciklusom most már elég szabályos (28-29 napos), dacára annak, hogy még mindig szoptatok (bár már csak 3-4x naponta).

Minden jót, jó éjt Mindenkinek!
Viki Kép
 
 


Sziasztok!

Végre nálunk is van hó :D , és úgy tűnik ez most meg is marad nem úgy, mint vasárnap. Úgy sajnáltam a lányom, mert délelőtt építettünk egy hóembert, de mire befejeztük elkezdett esni az eső, és a szánkózás kimaradt. Ennek örömére ma úgy ébredt, hogy ha esett a hó, akkor ő most nem megy oviba, mert szánkózni KELL. Nehéz volt meggyőzni az ellenkezőjéről...
A karácsonyi készülődés egyelőre kimerült annyiban, hogy feldíszítettük a házat kívül-belül, de az ajándékok nagy része még nincs meg. Megint sikerült az utolsó pillanatra hagyni :oops: .
A kisfiamnak vettünk tápszert, mert a dokinénink azt mondta, hogy legalább 2 éves korig kellene tejcsit vagy valami más tejpótlót inni. Ebből sem iszik sokat, kb. 150-180ml reggel és este. De olyan aranyos, amikor hozom az üveget és mondja:"tejci, tejci?"
Megint orvosi tanácsot szeretnék kérni kedves Viktim. 10 napja kapja Tina a köptetőt (Rinathiol szirup), és azt mondta az orvosunk, hogy amíg fennállnak a tünetek, addig kapja is. Az a bajom, hogy nem látok semmi javulást a köhögésében, bár az orrát már nem kell olyan sűrűn fújni. Mit adhatnék neki, hogy ez a hurutos köhögés is végre elmúljon?

A menzeszem nekem sem változott sokat a szülés után. Igazából nem vettem észre túl nagy változást, talán egy kicsi több lett. Én most egész más miatt szenvedek vele: Januárban tettek fel nekem egy Mirena nevű "spirált", amitől ugyan a mennyisége lecsökkent(ez az egyik áldásos mellékhatása, van akinek teljesen megszűnik a menstruációja), de 5-6 napról 10-12 napra nőtt a hossza. Azt mondta a dokim, hogy mivel még 1 hónapja is előfordult, hogy csöpögött egy kis tejcsim(pedig tavaly dec. óta nem szoptatok), inkább hormonprobléma lehet. Ennek járok utána holnap egy vérvétellel, remélem nem találnak nagyobb bajt. Szorítsatok légyszi! Bocsi, ha valakinek túl részletes voltam.

Hát én is jó hosszúra sikerültem :oops:
Puszi mindenkinek, és további jó készülődést!
marti1129
Szatymaz
 
 




Sziasztok!

Először is Mumuska gratula a püspökkenyérhez, én jóformán elkezdeni sem merném. A karácsonyi készülödés dugába dölt, idén szerintem nem lesz mézeskalács sütés. Az ajándékok vásárlását még el sem kezdtem. Azt terveztük hogy a kicsi Jázmin egy szánkót kapna. Merthogy imád kint lenni, és tegnapelőtt este is ki kellett vinni, mert az ablakból látta az a fehér hulló valamiket és úgy nézte és örvendezett, hogy majd kiugrott a kezünkből. Építettünk neki hóembert, leültettük mellé és képzeljétek simogatta. Nagyon élvezte. Persze aztán tegnap meg nem nagyon jött össze a levegőztetés, de olyan hisztit levágott, hogy kénytelen voltam kivinni, pedig már kezdett sötétedni. Ugyhogy visszatérve ezért gondoltam hogy lehetne venni szánkót, de természetesen olyat szeretnénk aminek van ülökéje is, vagy olyan karja...
Én nem mondhatom hogy a menszeszem olyan lenne amilyen eddig volt, most van meg harmadik alkalommal a szülés óta. Az első kettő az tényleg olyan volt, mint régen, 3 napig tartott seme mi fájdalom és hát normális mennyiségűnek mondható cucc. De a mostani, hát ... a második napon olyan rosszul voltam, hogy be kellett vegyek egy Panadolt, úgy éreztem az egész mindenem leszakad alul. És mondanom sem kell, hogy iszonyat mennyiség. És már a harmadik napon vagyok túl, de még mindig van. Bocsi hogy így kirészleteztem, de mivel mindannyian nők vagyunk így kevésbé ciki beszélni róla.
Egyébként nem szeretném elkiabálni, de Jázmin elkezdett enni. A déli kaja még mindig necces, de már legalább egy kicsit átléptük a bűvös 100 gr-os határt. A sütőtök csirkével a kedvence, abból megeszik egy egész üveggel, a házikaja, az már kevesebb mennyiségben jöhet, és a többi bébiétel az meg még kevesebben. Mindegy próbálom váltogatni, nehogy megunja a sütőtököt és az se menjen neki. Persze mandarint már nem kap, valószínű, hogy az volt a felelős a kiütésekért. De nagyon sajnálom, mert ma is meglátta a narancs héjját és már szegény azt is megette volna. Milyen gáz, hogy amit enne azt nem lehet.
No hát mostmár azt hiszem itt is a vége a mesémnek mert 11 elmúlt, és már aludnom kellene. Főleg hogy ma itthon van a kedves is és jó lenne már végre egy kicsit odabújni hozzá. Hát mindenkinek további jó készülődést az ünnepekre. Puszi

KépKép
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet:

 

cron