Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Ez a topik egy játéknak ad helyet!

A játék lényege: fogalmazd meg egyetlen - lehetőleg humoros, szarkasztikus, irónikus, vicces stb. - mondatban, hogy mit jelent Számodra az anyaság, milyen anyának lenni, mi a jó és a rossz benne? (Természetesen nem kell mindháromnak benne lennie a mondatban egyszerre...) Miután megfogalmaztad, írd meg ide a topikba hozzászólásként!

A legjobb hozzászólások között három, egyenként 5000 Ft-os vásárlási utalványt sorsolunk majd ki a Müller Drogériák jóvoltából!

A játék 2011. szeptember 16. éjfélig tart, sorsolás és eredményhirdetés 2011. szeptember 19-én lesz.

Jó játékot és sok szerencsét!

Dia

a Babanet felelős szerkesztője

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Ötven évesen újból anyának lenni számomra azt jelenti, hogy mégegyszer átélhetem azt a csodát amit már 33 éve átéltem ezért sokkal, de sokkal fiatalabb vagyok mint akkor, és persze nagyon-nagyon boldog! :lol: :lol:

nagykismami
Marcsi


Anyának lenni olyan, mintha átvennéd Sziszifusz, Atlasz, Prométheusz minden terhét és kínját, ám ha szerencsés vagy, jut neked Teréz anya szelídségéből, Gandhi békességéből, Salamon bölcsességéből is.
 
 

 
 

Anyának lenni: tudni, hogy mire vagyok képes, és mire nem. Nem is olyan régen az ötéves gyermekem közölte, hogy "Anya, te nem vagy képes nekem két szendvicset csinálni.". Még jó, hogy szerinte ez a legnagyobb gond.

Ági és
KépKép
 
 


Nem az az ANYA, aki X hónapig magában növeszti és megszüli gyermekét, hanem aki felelősséget vállal egy új és önálló személyiségű emberi lény fejlődéséért.
Képes a gyermeke érdekeihez alakítani az életét is!


pl.
-kialvatlan éjszaka után is fáradhatatlan mosollyal rohangászni csemetéje utána a játszótéren,
- gusztustalanabbnál-gusztustalanabb zöldség,gyümölcs és hús püréket készíteni,amik biztosítják az egészséges étrendet a kicsinek
-ezen étrend irgalmatlan szagú pelenka végtermékeit eltakarítani

Kép
Kép


Dokinál controll: Okt.04
avrenim
Budapest XVII. kerület
 
 


A legveszélyesebb extrém sportot űzöm: anya vagyok, gyerekeket nevelek!
 


Az anyaság a legcsodálatosabb dolog a világon. Mikor megtudtam,hogy anya leszek olyan érzés ragadott el,hogy leírni nem lehet. A 9hónap egy olyan kötődést és érzelmekkel teli hónapokat ad egy anyának amit soha nem lehet elvenni tőle.
Mikor megszületett a lányom (1éve) és rám tette az orvos a könnyektől nem is láttam. Akkor fogalmazódott meg bennem,hogy tényleg anya lettem és ez a csöppség az én lányom.
1év alatt annyi szeretetet,vidám és örömteli percet adott nekem,férjemnek és az egész családomnak. Ilyenkor tapasztalja meg az ember hogy egy gyerekben mennyi szeretet van.
Az anyaság egy életen át tart és ahogy nő a kislányom úgy érzem egy babából lassan gyerek lesz. Amikor még csak én jelentettem neki az étel lehetőségét mikor még csak az én karomban tudott elaludni mikor még csak én tudtam fürdetni,etetni,de ahogy nő úgy lesz önálló de én akkor is az édesanyja leszek!
 
 


anyaság: a legszebb, és légkihívás!!

KépKép
 
 


Amikor sosem hallod a hírekből a lényeget, amikor a fehér nadrágodon combmagasságban apró tenyérnyomok vannak, amikor 20 másodperc alvás alatt is képes vagy regenerálódni, amikor a wellness hétvégén is azon jár az eszed, hogy a kisnyulaid most éppen mit csinálhatnak, amikor rendszeresen guggolsz ugyanazokon a szűk helyeken, várva, hogy a bújócskázó gyermeked rád találjon, amikor a játék- és gyermekkönyvpiac újdonságaival alaposabban tisztában vagy, mint a legfrissebb divattrendekkel, amikor rendszeresen homokozol, biciklizel, legózol, amikor hangosan felkiáltasz az autóban, hogy TŰZOLTÓ!, akkor is, ha egyedül ülsz benne, amikor a tanévzárón könnybe lábad a szemed, amikor a felvételi ponthatárokat tanulmányozod a svájci frank árfolyama helyett – akkor Te is a világ legszebb nevét viseled: ANYU!

 
 


Anyának lenni a legnagyobb boldogság, mégis sírsz amikor rádmosolyog a babád.
korshe
Budapest
 
 


Hűha, eddig már nagyon jók is vannak!:)

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Anyukaként kapod életed legszebb bókjaid, kislovagodtól, reggeli fésülködés közben: Anyu, szépebb a hajad, mint a pocakodban gondoltam!

 
 


Anyának lenni maga a csoda, az újjászületés - újra élhetem a gyerekkoromat, úgy hogy közben egy új életet segítek beletanulni a nagyvilág dolgaiba!

KépKép
 


Anya és nagymama,csodálatos érzés. Engem pl. az unokám gyógyított meg egy daganatos betegségből. És ha nem lettem volna anya, nem lehetnék nagyanyó. :D
 
 


Anyának lenni a legcsodálatosabb dolog, ami egy nő életébe történhet! Igazából nincsenek rá szavak... :D

Zsófi

Zsófi

Kép
Kép
Kép
 


Churchill szerint: Nem ígérhetek mást, csak taknyot, boldogságot és könnyeket!

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


dia írta:Churchill szerint: Nem ígérhetek mást, csak taknyot, boldogságot és könnyeket!
vagy inkább Churchill-né szerint :lol:
 
 


Na, igen.:)

Lányok, próbáljátok meg humorosan - akár szarkasztikusan, kissé cinikusan - megfogalmazni, ahogy a játék kiírásában is volt, jó?:) Szerintem mindenkinek menni fog, mert mind tisztában vagyunk a gyereknevelés jó és árnyasabb oldalaival is.:)

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


És még mindig várjuk a játékos kedvűeket!

Szóval, egy - humoros - mondatban: mit jelent számodra az anyaság? Milyen anyának lenni?

Három szerencsés egy-egy 5000 Ft-os Müller vásárlási utalvánnyal lehet gazdagabb!

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Az anyaság nekem nagyon sokat jelent 17 éves a lányom és 13 hónapos a fiam.Bár elég éretnek éreztem magam mikor a lányom született.Igazábol sosem tud elég érett lenni az ember az anyaségra mert mindig vannak váratlan helyzetek és van hogy pánikba esik az ember!
 


Az anyaság a legkreatívabb non-stop meló,és az a legjobb benne,hogy itt sosem mondanak fel,maximum nyugdíjaznak! :wink:
 


Anya lettem: érdemes volt 10 évig várni rá, életemben először végre tökéleteset alkottam - persze segítséggel :D
 
 


Az anyaság számomra azt jelenti, hogy elviselem a nehézségeket annak érdekében, hogy egy életre boldog legyek :)
gabcigreti
Kiskunfélegyháza
 
 


Anyaság, nos szerintem a gyerekemnek mindig 100%-osan elérhető vagyok.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára takitimi 2011.09.05 15:08-kor.

Timi
KépKép
 


ANYÁNAK LENNI A LEGJOBB DOLOG A VILÁGON A GYERMEKEIBEN MAGAMAT ÉS A PÁROM EGY KIS DARABBJÁT FEDEZEM FEL BENÜK HISZ ÖK A SZERELEM GYÜMÖLCSEI EGY KAPCSOLATBAN

 
 


Ez nem az én ötletem, A Nők lapjában olvastam, ők József Attilától vették:

Evés, Ivás, Ölelés, Alvás.

Nekem: Végy egy nagy adag sírást, adj hozzá finom babillatot, szórd meg minennapi csodákkal, tegyél még bele jó nagy marék aggódást és ha jól összegyúrtad egész életre szóló boldogságot kapsz.
 
 


Számomra az anyaság: Felelősséget vállaltam 2 kisfiúért egy életen át,számíthassanak rám MINDIG,úgy kell élnem,hogy Ők büszkék legyenek rám,s én magamra.

Kép

Kép
 
 


Számomra az anyaság katonai kiképzés nők részére, sokszor akár éjjeli 2-3x-i ébresztéssel, állandó körletszemlével és intenzív testmozgással, csatákkal és békekötésekkel fűszerezve, amelynek során végtelen áldozatkészséget, toleranciát és türelmet tanulunk és kitüntetésként tengernyi szeretetet, boldog, kiegyensúlyozott gyermek(ek)et, majd felnőtt(ek)et kapunk :D!

Kép
 
 


Mindenek előtt a felelősség! Élhettem bármilyen pörgős életet, szervezhettem táborokat, írhattam cikkeket! Most már tudom milyen az igazi felelősség! Ha törik, ha fúj, ha szakad... ha te vagy összetörve, ha neked fáj, ha szakadtan vagy kialvatlanul is: et tetni, gondozni, bibit gyógyitani és szeretni kell! Ez az anya önként vállalt felelőssége!
 
 


Kis diktátor(ok) szolgálatában állni a nap 24 órájában, ha kell az életemet adva értük, és mindezt önzetlenül, mérhetetlen nagy szeretettel, boldogsággal, ÖNKÉNT vállalva az utolsó csepp véremig :D !

 
 


Jaj, a diktátorról jut eszembe egy régi túrórudi reklám szlogenje: TEJMINÁTOR! Szerintem k.rvajó és kifejező.:)

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Van itt ezen a földön valaki, akinek én adtam életet, tőlem várja az iránymutatást, és mindezért feltétel nélkül szeret engem, nem szól meg, ha kócos vagyok, vagy esetleg a ruhám gyűrött, ő akkor is odabújik hozzám, és a világ legcsodálatosabb leírhatatlan dolgát érzem az Anyaságot!
darcyan
Pécs
 
 


Az anyaság a stressz és a lelkiismeretfurdalás mellet, megtudni milyen kínokat és érzéseket éltek át szüleink miközben mi néha még "gyűlöltük" is őket, s mégis a legjobb dolog a világon, talán ez az élet értelme.
kinguci1983
Debrecen
 
 


Vagy egy kicsit másképpen:
Úgy csinálhatok magamból hülyét hogy közben jól érzem magam és nem érdekel mások mit gondolnak, bár inkább csak ők is nevetnek egy nagyot és azt mondják na ez az.

A harmadik verzió:
Anyának lenni egyenlő a felnőtté válás, felelősségvállalás és az igazi boldogság megismerésével.
kinguci1983
Debrecen
 
 


Mikor terhes leszel mennyben jársz ,amikor rosszul vagy az valami pokoli ,amikor elõször megmozdul az valami csoda és amikor elindul a szülés az izgalom ,amikor pedig vajúdsz és szülsz az valami kín és mikor rád teszik azt az apró kis angyalkát az valami csodálatos ,szóval az anyaság egy nagy mókuskerék mely izgalmas,kimerítõ és boldogság tesz!:))))))))))))
karakata
Székesfehérvár
 


Jaj, megint vannak jók! Csak így tovább! Azon gondolkodom, hogy a legjobbakat valahogy összefoglalom egy cikkbe is.:)

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Négyéves Kislányom éppen akkor élte legnagyobb Barbie korszakát, amikor a 48. születésnapom közeledtével megkérdezte a férjem mit szeretnék?? kicsi gondolkodás után rávágtam, hogy; egy háromkerekű Barbie rollert... :), életem legcsodálatosabb ajándékának bizonyult :) !

nagykismami
Marcsi


dia írta:Jaj, a diktátorról jut eszembe egy régi túrórudi reklám szlogenje: TEJMINÁTOR! Szerintem k.rvajó és kifejező.:)


Dia,
ez nekem is a kedvencem volt :)
Azóta is szoktam mondai :)

 
 


Ez nem vidám, de régen így gondolom.

Ha már csak egy valamire gondolhatok ebben a földi életben, akkor a gyermekeim arcát szeretném magam előtt látni, amikor babakorukban szoptatom őket és mélyen egymás szemébe nézünk.

 
 


Én is.:) Gyerek meg mindig kikéri magának. De annak idején volt zsebzsarnok és zsebdiktátor, valamint minitornádó is a beceneve. Anyám pedig nemes egyszerűséggel hóhérkának hívta (mondjuk, szóltam neki, hogy talán ezt azért már neeee.)

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Az anyaság akkor kezdődik, amikor siratod régi szabad, gyermektelen életedet, de már tudod, milyen az élet Velük, és már nem cserélnéd vissza, nem mondanál le az ebadta kölykökről a világért sem...
 
 


Sziasztok!

A világon a legboldogabb vagyok attól, hogy a kislányom letépi a mellbimbómat, ráül a fejemre, szétkarmolja mindenem és nem akkor megyek wc-re amikor kell.. :lol: A mosolya, egy-egy szava (egyáltalán a léte!) minden kincset megér! Mindemellett egyek vagyunk, el sem tudom képzelni, hogy nélküle csináljak bármit is! 8) Elképzelhetetlen volt mindez addig míg meg nem született..
gkitta
Szigethalom
 
 


Dia,
nálunk még megy a zsebnapóleon is :wink: :lol:

 
 


És akkor erről is egy:

A gyereked egy zsebnapóleon, mégis azt kívánod, bárcsak tényleg az lenne, és magaddal vihetnéd mindenhová.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ayse 2011.09.08 18:56-kor.

 
 


A kisfiamnak az ovikezdés környékén az volt a terve, hogy kijárja az óvodát, az iskolát, és ugyanoda jön dolgozni, ahol én vagyok, és mellettem fog ülni.

Ma is ezt mondja, de ma már azt is hozzáteszi, hogy de előbb még munkás lesz. :lol:

 
 


ayse írta:A kisfiamnak az ovikezdés környékén az volt a terve, hogy kijárja az óvodát, az iskolát, és ugyanoda jön dolgozni, ahol én vagyok, és mellettem fog ülni.

Ma is ezt mondja, de ma már azt is hozzáteszi, hogy de előbb még munkás lesz. :lol:


:lol: Cuki.:)

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Amikor az aggódni-,tenni-, bosszankodni-, intézni-, logisztikázni valók miatt úgy érzem, összecsapnak a fejem fölött a hullámok, akkor odajön valamelyik gyerekem, és csak ölelget, simogat, elhalmoz az imádatával, vagy csak egyszerűen rájuk nézek, ahogy édesen alszanak, és minden a helyére kerül, újra van értelme mindennek :D

Ez volt a fennkölt változat.

Talán így lehetne lényegre törőbben összefoglalni:

Ezek a büdös kölkök csak akkor tudnak jók lenni, amikor alszanak! :wink:

Kép

Kép
jucc33
Érd
 
 
 
 


Anyának lenni nem más, mint a gyerekek nevelése mellett saját magunkat is nevelni: türelemre, megértésre, együttérzésre, szeretetre.
 
 


nagykismami írta:Négyéves Kislányom éppen akkor élte legnagyobb Barbie korszakát, amikor a 48. születésnapom közeledtével megkérdezte a férjem mit szeretnék?? kicsi gondolkodás után rávágtam, hogy; egy háromkerekű Barbie rollert... :), életem legcsodálatosabb ajándékának bizonyult :) !


Nincs is jobb, mint érezni, hogy nagyon szeretnek, a rengeteg nehézség ellenére is és viszont szeretni őket.
 
 


Ezek a büdös kölkök csak akkor tudnak jók lenni, amikor alszanak! :wink:[/quote]

Ezt is gyakran szoktuk mondani:

Nincs is szebb mint egy édesen ALVÓ kisbaba, kisgyerek. :wink: :lol:

 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: